Luffarligan  2016-01-13    Källbrinks IP, Huddinge
Arrangör: Snättringe SK, Banläggare Rune Rådeström
82 startande
Resultat:
Plac Bana Bana A - 5,0 km 7 startande Sluttid Född år
1 A Johan Forsstedt Söders-Tyresö 48:37 82
2 A Anna Maria Roubert OK Ravinen 52:35 90
3 A Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 57:48 59
4 A Paul Norén OK Södertörn 69:11 49
5 A Hans Andersson Strinning Attunda OK 71:08 53
6 A Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 98:00 38
7 A Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 98:08 43
Plac Bana Bana B - 4,3 km 17 startande Sluttid Född år
1 B Tommy Holmér Väsby OK 36:14 59
2 B Sören Sand Nyköpings OK 48:06  
3 B Åke Wansölin Söders-Tyresö 51:18 48
4 B Leif Mörkfors Järfälla OK 53:42 62
5 B Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 54:50 47
6 B Carl-Johan Roubert FK Finn 55:19 54
7 B Tommy Lindberg Haninge SOK 56:39 50
8 B Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:19 47
9 B Anders Larsson Skarpnäcks OL 60:16 50
10 B Claes Andersson OK Södertörn 65:51 65
11 B Svante Frid Enebybergs OK 66:57  
12 B Johan Karlsten Solna OK 67:28 55
13 B Aila Halttunen Haninge SOK 67:41 38
14 B Martin Eriksson OK Södertörn 67:53 50
15 B Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 74:36 42
16 B Willy Ljungdell Täby OK 75:04 47
- B Ronny Hedlund OK Södertörn Ej godk 43
Plac Bana Bana C - 3,6 km 30 startande Sluttid Född år
1 C Peter Andersson Söders-Tyresö 33:33 74
2 C Rolf Skoglund Hellas Orientering 40:37 44
3 C Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 42:37 50
4 C Ingemar Gard Söders-Tyresö 42:51 50
5 C Börje Lenas Skogsluffarnas OK 47:03 44
6 C Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 48:41 49
7 C Ingemar Lindqvist Snättringe SK 49:11 47
8 C Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 52:34 41
9 C Olle Arman Nyköpings OK 52:37 49
10 C Reine Borgström Skogsluffarnas OK 53:02 41
11 C Börje Pahlén Söders-Tyresö 53:26 42
12 C Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:07 56
13 C Per-Erik Wåhlberg OK Linné 54:27 47
14 C Christer Hedin IFK Enskede 54:28 47
15 C Hans Gustavsson Nyköpings OK 55:45 49
16 C Evy Nord Södertälje IF 56:14 44
17 C Christer Andersson ATG 57:07 44
18 C Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 58:31 42
19 C Mats Lundblad Täby OK 58:39 47
20 C Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 62:18 49
21 C Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 63:05 41
22 C Ingrid Graneli Haninge SOK 65:15 51
23 C Ulf Nordin Snättringe SK 67:19 44
24 C Ingemar Johnsson OK Södertörn 68:30 44
25 C Jan Larsson Tullinge SK 71:55 43
26 C Karin Edström Skogsluffarnas OK 73:02 53
27 C Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 74:47 32
28 C Lars Persson Väsby OK 78:01 35
29 C Lars Nordin Solna OK 84:58 44
- C Lars Nord Södertälje IF Ej godk 40
Plac Bana Bana D - 2,5 km 28 startande Sluttid Född år
1 D Anna Blomgren Tullinge SK 35:10 48
2 D Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:34 47
3 D Björn Stolt OK Ravinen 38:01 39
4 D Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 38:56 35
5 D Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 39:59 35
5 D Olle Öberg Skogsluffarnas OK 39:59 42
7 D Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 42:35 43
8 D Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 42:53 34
9 D Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:28 38
10 D Ulf Eskilsson OK Södertörn 44:47 36
11 D Kenneth Berglund Hellas Orientering 46:25 43
12 D Lennart Sjöstål Klubblös 47:00 44
13 D Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 50:00 40
14 D Berit Lindunger Haninge SOK 50:18 40
15 D Hans Carlsson Hellas Orientering 51:44 47
16 D Britt Eriksson Hammarby IF OF 51:58 39
16 D Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 51:58 39
18 D Inger Pahlén Söders-Tyresö 55:25 43
19 D Margaretha Nylund OK Södertörn 55:29 50
20 D Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 55:31 42
21 D Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 62:49 60
22 D Ingvar Johannesson Solna OK 63:07 36
23 D Björn Simons Sundbybergs OK 64:35 7
24 D Yngve Hedberg Snättringe SK 67:46 28
25 D Key Lindell OK Södertörn 73:14 44
- D Saga Mård Bromma-Vällingby SOK Ej godk 40
- D Bror Wahlberg Haninge SOK Ej godk 35
- D Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK Ej godk 44