Luffarligan  2016-02-10, Skavlöten  Täby
Arrangör: Stenåke Johansson, Gustavsbergs OK
147 startande
Resultat:
Plac Bana Bana A - 5,5 km 10 startande Sluttid Född år
1 A Peter Rosén Alfta-Ösa OK 43:14 64
2 A Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 50:14 59
3 A Harald Bauer IFK Lidingö SOK 51:02 57
4 A Lars Jansson Eriksson SIK 51:58  
5 A Åke Wansölin Söders-Tyresö 54:06 48
6 A Jan Lindgren OK Södertörn 55:18 54
7 A Claes Andersson OK Södertörn 60:48 65
8 A Lars Landström Långhundra IF 62:13 55
9 A Hans Andersson Strinning Attunda OK 68:45 53
10 A Lars Boudrie Väsby OK 433:15 53
Plac Bana Bana B - 4,5 km 29 startande Sluttid Född år
1 B Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:01 50
2 B Tommy Lindberg Haninge SOK 44:21 50
3 B Leif Åkerblom OK Österåker 44:27 54
4 B Anders Gärderud Lidingö 46:55  
5 B Per-Johan Vikfors OK Österåker 47:05 48
6 B Bengt Eriksson Väsby OK 47:37 42
7 B Sven Setterqvist OK Södertörn 51:41 51
8 B Haraldsson Magnus Gustavsbergs OK 51:42 50
9 B Bo Norbäck Tullinge SK 52:02 46
10 B Leif Wallenbro Väsby OK 52:10 49
11 B Leif Mörkfors Järfälla OK 52:24 62
12 B Stellan Fehrnström Enebybergs IF 55:05 42
13 B Anna-Karin Johansson Vandrarringen 58:22 53
14 B Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 59:48 44
15 B Börje Pahlén Söders-Tyresö 61:02 42
16 B Claes Andersson Snättringe SK 61:33 47
17 B Willy Ljungdell Täby OK 62:54 47
18 B Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 63:38 56
19 B Jan Larsson Tullinge SK 64:49 43
20 B Ronny Hedlund OK Södertörn 65:12 43
21 B Martin Eriksson OK Södertörn 65:17 50
22 B Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 65:47 47
23 B Kurt Eriksson Vandrarringen 67:59 50
24 B Göran Kron KSIF 68:44 55
25 B Lena Buhre Attunda OK 72:50 76
26 B Eva Elnerud Sigtuna OK 75:46 56
27 B Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 107:29 43
- B Matz Larsson Gustavsbergs OK ej godk 52
- B Roland Löwgren Spårvägens OK ej godk 38
Plac Bana Bana C - 3,5 km 50 startande Sluttid Född år
1 C Rune Rådeström Snättringe SK 35:41 43
2 C Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:03 49
3 C Sune Sisell OK Södertörn 38:17 51
4 C Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 38:25 51
5 C Börje Lenas Skogsluffarnas OK 38:55 44
6 C Anne Lundmark Järfälla OK 40:59 49
7 C Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 41:42 49
8 C Mats Lundblad Täby OK 42:17 47
9 C Olle Arman Nyköpings OK 42:20 49
10 C Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 42:26 42
11 C Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 43:02 48
12 C Aila Halttunen Haninge SOK 43:38 38
13 C Håkan Boije Attunda OK 43:43 44
14 C Bengt Friberg Järfälla OK 44:30 45
15 C Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 44:33 45
16 C Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 45:17 52
17 C Reine Borgström Skogsluffarnas OK 45:54 41
18 C Jan-Olof Malm Sigtuna OK 46:02 39
19 C Ingrid Graneli Haninge SOK 46:35 51
20 C Ulf Stridh Snättringe SK 47:19 46
21 C Conny Husén OK Roslagen 48:03 45
22 C Marianne Hamilton Enebybergs IF 49:39 43
23 C Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 50:22 43
24 C Sören Johansson Sala OK 51:26 43
25 C Ulf Carnby Täby OK 51:39 53
26 C Ove Forsberg Turebergs IF 52:57 41
27 C Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 53:34 44
28 C Jan Olof Norén Järla Orientering 53:59 44
29 C Göran Johansson Snättringe SK 54:15 41
30 C Eva von Heijne Sigtuna OK 54:32 40
31 C Birgitta Klang Långhundra IF 55:02 45
32 C Margareta Haraldsson Sigtuna OK 55:40 44
33 C Sigurd Wallén Täby OK 55:49 35
34 C Stig Jaremalm Vallentuna Össeby OL 56:18 39
35 C Mats Törngren OK Linné 56:37 45
36 C Leif Hermundstad Snättringe SK 56:59 40
37 C Richard Welander OK Älvsjö-Örby 57:50 37
38 C Ulf Skogtjärn OK Linné 58:34 46
39 C Björn Eriksson OK Roslagen 59:52 53
40 C Margareta Hjelmkvist Gustavsbergs OK 61:05 49
41 C Åke Linderoth Sundbybergs IK 64:12 42
42 C Sivert Söderbärg OK Roslagen 65:04 37
43 C Göran Haglund Haninge SOK 65:40 40
44 C Lars Roos Attunda OK 66:11 39
45 C Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 67:36 40
46 C Ingemar Johnsson OK Södertörn 68:36 44
47 C UC Lybert Eriksson Väsby OK 72:17 43
48 C Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 74:54 44
49 C Ann Sjöberg EIF 80:16 38
- C Rolf Löfqvist Söders-Tyresö ej godk 42
Plac Bana Bana D - 2,5 km 58 startande Sluttid Född år
1 D Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:19 47
2 D Kenneth Berglund Hellas Orientering 33:49 43
3 D Lars Nordin Solna OK 33:57 44
4 D Christer Andersson ATG 35:28 44
5 D Björn Stolt OK Ravinen 36:12 39
6 D Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 36:16 39
7 D Roine Mattsson Häverödals SK 36:40 39
8 D Benny Alfordsson Tullinge SK 37:08 40
9 D Eva-Stina Svärd Haninge SOK 37:11 43
10 D Sven Jacobsson IF Thor 38:41 40
11 D Sven-Erik Widin OK Österåker 38:43 40
12 D Ulf Eskilsson OK Södertörn 39:16 36
13 D Bertil Ljungemyr IFK Lidingö SOK 39:18 36
14 D Tomas Bruce OK Ravinen 39:39 44
15 D Inger Pahlén Söders-Tyresö 39:54 43
16 D Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 41:43  
17 D Berit Lindunger Haninge SOK 42:22 40
18 D Lennart Jansson Häverödal SK 42:25  
19 D Ingvar Jansson Sundbybergs IK 43:56 43
20 D Olov Jansson Häverödals SK 44:20 41
21 D Kjell Jansson Väsby OK 44:24 43
22 D Birgitta Eriksson Länna IF 44:42 40
23 D Lars-Erik Lindell Väsby OK 45:02 35
24 D Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 45:52 40
25 D Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 46:34 32
26 D Eva Andersson OK Södertörn 47:02 59
27 D Erland Ljungström Spårvägens OK 47:16 36
28 D Björn Simons Sundbyberg IK 47:58  
29 D Kurt Andersson Enebybergs IF 48:10 42
30 D Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 49:24 44
31 D Margareta Wallén Täby OK 49:40 38
32 D Torsten Lundborg Hammarby IF OF 49:43 35
33 D Thorsten Höglund Turebergs IF 49:58 36
34 D Bror Wahlberg Haninge SOK 50:03 35
35 D Caje Jacobsson IF Thor 50:03 42
36 D Bengt Fahlin IBM-Klubben 51:11 41
37 D Leif Nilsson Västerås SOK 52:09 40
38 D Göran Grimvall Täby Ok 53:38 40
39 D Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 53:49 38
40 D Jan Burell OK Enen 54:20 44
41 D Stig Mattsson OK Ravinen 58:01 32
42 D Ingrid Gunnarsson Täby OK 58:22 38
43 D Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 58:24 34
44 D Sven Jansson Snättringe SK 59:09 33
45 D Lars Persson Väsby OK 59:15 35
46 D Carl Lang OK Österåker 60:32 36
47 D Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 62:02 37
48 D Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 62:05 36
49 D Ingvar Johannesson Solna OK 63:38 36
50 D Karin Tibbelin Turebergs IF 64:12 45
51 D Jan Ljungberg Enebybergs IF 64:18 37
52 D Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 65:15 43
53 D Yvonne Roos Attunda OK 66:03 40
54 D Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 68:12 39
55 D Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 74:54 43
56 D Henning Hamilton Enebybergs IF 84:23 29
- D Torsten Jansson Skogsluffarna ej godk 36
- D Roland Bolin Snättringe SK ej godk 33