Luffarligan  16-03-23    Sätra IP   Sätra
ARR: Midsommarklansens OGLY
 Alexandra Vejedal   Benjamin Langerak
132 startande
Plac Bana A - 5,3 km 9 startande Sluttid Född år
1 Jacob Lindstam OK Ravinen 41:59 87
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 44:41 73
3 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 47:33 96
4 Henrik Sjögren Haninge SOK 50:28 74
5 Maria Von Schmalensée Attunda OK 54:11 73
6 Lars Gerhardsson Attunda OK 62:33 60
7 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 63:17 57
8 Paul Norén OK Södertörn 69:16 49
9 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 91:19 38
Plac Bana B - 4,3 km 39 startande Sluttid Född år
1 Tommy Holmér Väsby OK 42:55 59
2 Janne Nilsson Centrum OK 43:09 62
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 46:19 46
4 Stig Andersson OK Linné 47:40 52
5 Leif Åkerblom OK Österåker 48:35 54
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:05 50
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 52:06 49
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 52:49 48
9 Per-Johan Vikfors OK Österåker 53:31 48
10 Carl-Johan Roubert FK Finn 54:02 54
11 Claes Andersson OK Södertörn 54:42 65
12 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 55:44 44
13 Sören Andersson Centrums OK 59:44  
14 Kjell Holmberg OK Södertörn 60:06 50
15 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 60:13 42
16 Jan Dahlin Hellas Orientering 60:17 64
17 Anne Lundmark Järfälla OK 60:57 49
18 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 61:02 54
19 Leif Mörkfors Järfälla OK 61:52 62
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 62:59 47
21 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 64:10 48
22 Ulf Stridh Snättringe SK 64:48 46
23 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 64:51 41
24 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 65:20 73
25 Bo Winander Järfälla OK 66:00 48
26 Ronny Hedlund OK Södertörn 67:08 43
27 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 67:53 48
28 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 68:23 49
29 Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby 68:44 91
30 Kurt Andersson Enebybergs IF 69:01 42
31 Aila Halttunen Haninge SOK 70:16 49
32 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 73:47 49
33 Anders Larsson Skarpnäcks OL 73:59 50
34 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 75:51 49
35 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 84:36 43
36 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 91:42 42
37 Ingvar Oskarsson Klubblös 141:33 49
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö Ej godk 56
- Bo Norbäck Tullinge SK Ej godk 46
Plac Bana C - 3,2 km 41 startande Sluttid Född år
1 Rolf Skoglund Hellas Orientering 36:27 44
2 Christer Nilsson IF Spexarna 36:39  
3 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 39:25 47
4 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 40:29 46
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 41:55 36
6 Björn Reger Söders-Tyresö 42:34 59
7 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 43:46 47
8 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 46:26 45
9 Bo Romson Hellas Orientering 46:50 43
10 Kerstin Rosengren Attunda OK 46:55 46
11 Göran Frisk Attunda OK 47:51 48
12 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 49:29 47
13 Kenneth Berglund Hellas Orientering 50:02 43
14 Christer Andersson ATG 50:59 44
15 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:45 56
16 Ove Forsberg Turebergs IF 52:17 41
17 Jan Larsson Tullinge SK 52:20 43
18 Mats Lundblad Täby OK 54:10 47
19 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 54:23 45
20 Inger Jansson Nynäshamns OK 54:36 45
21 John Östlund Sundbybergs IK 55:02 45
22 Hans Carlsson Hellas Orientering 55:12 47
23 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 55:27 48
24 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 56:42 44
25 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 56:59 43
26 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 57:54 42
27 Carin Runqvist Järfälla OK 58:00 47
28 Per Geijer FM IF 59:16 56
29 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 59:51 47
30 Per Södersten OK Ravinen 62:04 45
31 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 63:11 40
32 Gösta Guteland Snättringe SK 64:23 38
33 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 67:47 47
34 Erland Ljungström Spårvägens OK 67:51 36
35 Britt Nordqvist OK Sänkan 72:45 45
36 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 75:00 40
37 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 77:05 44
38 Ingemar Johnsson OK Södertörn 80:30 44
39 Bo Winald Hellas Orientering 106:52 36
- Ingrid Graneli Haninge SOK Ej godk 51
- Olle Jacobson Rotebro IS Ej godk 37
Plac Bana D - 2,5 km 43 startande Sluttid Född år
1 Rune Rådeström Snättringe SK 31:32 43
2 Lars Nordin Solna OK 38:24 44
3 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 38:50 39
4 Dejan Ilic Paracin Ok 38:58 71
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 39:13 47
6 Ulf Eskilsson OK Södertörn 41:06 36
7 Lars Persson Väsby OK 41:21 35
8 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 43:36 35
9 Tomas Bruce OK Ravinen 44:36 44
10 Roland Bolin Snättringe SK 44:42 33
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 46:21 38
12 Lennart Sjöstål Klubblös 46:42 44
13 Sigrid Blom Tullinge SK 50:50 40
14 Göran Grimvall Täby Ok 50:52 40
15 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 51:04 43
16 Kristina Frisk Attunda OK 52:01 46
17 Gunnel Junegard OK Södertörn 54:19 36
18 Staffan Melinder Tullinge SK 55:18 40
19 Kerstin Pettersson Tullinge SK 55:24 43
20 Sverker Tirén Hellas Orientering 55:50 45
21 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 56:17 38
22 Alf Persson OK Österåker 56:28 34
23 Hans Eriksson Hellas Orientering 56:30 44
24 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 56:44 36
24 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 56:44 37
26 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 59:22 37
27 Yngve Hedberg Snättringe SK 60:15 28
28 Margit Lundström OK Sänkan 60:53 43
29 Errol Wicksell Hellas Orientering 61:32 39
30 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 61:48 40
31 Sonja Perneby Tullinge SK 61:54 43
32 Margaretha Nylund OK Södertörn 62:47 50
33 Bror Wahlberg Haninge SOK 63:33 35
34 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 64:39 34
35 Carl Lang OK Österåker 65:50 36
36 Thorsten Höglund Turebergs IF 67:23 36
37 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 73:28 48
38 Key Lindell OK Södertörn 76:09 44
39 Mats Halvarez Klubblös 87:50 41
- Leif Gustafsson Storviks IF Ej godk 42
- Ingvar Johannesson Solna OK Ej godk 36
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK Ej godk 40
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK Ej godk 44