Luffarligan 170322- 203 delt ons 2017-03-22 16:10
Resultat skapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016

 
Bana A (17) 5,6 km 0 Hm 16 K
Pl Startnr Namn År Klubb Tid
1 203 Richard Robinson OK Ravinen 37:11
2 196 Fredrik Persson 96 Domnarvets GOIF 39:40
3 200 Johan Lindqvist 73 Täby OK 39:50
4 202 Nick Barrable 74 OK Ravinen 40:46
5 185 Jörgen Ekman 63 Täby OK 48:37
6 95 Per Ljung 60 Stockholms OK 49:48
7 98 Johan Allenius IFK Lidingö SOK 51:00
8 174 Peder Karlsson 59 Rånäs OK 51:10
9 153 Ingemar Gard Söders-Tyresö 53:15
10 173 Claes Andersson 65 OK Södertörn 58:30
11 121 Paul Norén 49 OK Södertörn 1:02:52
12 166 Stig Andersson 52 OK Linné 1:03:52
13 201 Christer Nordström 51 OK Älvsjö-Örby 1:03:56
14 156 Birger Andren Fredrikshofs IF Skid & OK 1:14:14
15 28 Bjarne Erlandsson 38 Hammarby IF OF 1:26:09
 
149 Martin Holth Johannessen 82 Kamrat och IF KIF Felst.
142 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF Felst.
 
 
 
Bana B (50) 4,3 km 0 Hm 15 K
Pl Startnr Namn År Klubb Tid
1 198 Tommy Holmér 59 Väsby OK 32:08
2 90 Thomas Karlsson 53 Södertälje-Nykvarn OF 33:52
3 189 Joakim Eriksson 61 Södertälje-Nykvarn OF 35:18
4 115 Janne Nilsson 62 Centrum OK 35:43
5 183 Johan Palmgren 61 Täby OK 36:14
6 116 Leif Åkerblom 54 OK Österåker 38:57
7 151 Anders Gärderud 46 IFK Lidingö SOK 39:07
8 204 Johan Lidmar 68 Snättringe SK 40:07
9 71 Bengt Eriksson 42 Väsby OK 41:11
10 150 Olle Blomgren 51 OK Södertörn 41:54
11 70 Åke Wansölin 48 Söders-Tyresö 42:04
12 88 Bengt Öqvist 49 Fredrikshofs IF Skid & OK 43:43
13 87 Harald Bauer 57 IFK Lidingö SOK 44:20
14 84 Tommy Lindberg 50 Haninge SOK 45:30
15 172 Lars Grankvist 49 Täby OK 45:38
16 139 Anders Larsson 50 Skarpnäcks OL 46:05
17 26 Leif Mörkfors 62 Järfälla OK 46:15
18 21 Jan Lindgren 54 OK Södertörn 46:40
19 119 Sune Sisell 51 OK Södertörn 47:08
20 100 Bo Norbäck 46 Tullinge SK 48:19
21 68 Alf Eriksson-Lång 47 Söders-Tyresö 49:35
22 140 Carina Nilsson 66 Täby OK 49:51
23 134 Staffan Elmhagen 42 Söders-Tyresö 50:10
24 99 Anne Lundmark 49 Järfälla OK 50:25
25 48 Eva Elnerud 56 Sigtuna OK 51:03
26 2 Göran Andersson 48 Enebybergs IF 51:22
27 72 Leif Wallenbro 49 Väsby OK 52:10
28 97 Eva Svanberg 61 Järfälla OK 52:13
29 117 Bo Hedlund 41 IFK Enskede 52:41
30 129 Claes Andersson 47 Snättringe SK 52:45
31 94 Sven Setterqvist 51 OK Södertörn 53:04
32 63 Reine Borgström 41 Skogsluffarnas OK 54:12
33 154 Ann-mari Holmström 80 Gustavsbergs OK 55:06
34 158 Margareta Haraldsson 49 Gustavsbergs OK 55:08
35 96 Marita Samuelsson 54 Sundbybergs IK 55:12
36 65 Per-Åke Carlenstam 46 Väsby OK 55:19
37 108 Staffan Törnros 52 Tumba-Mälarhöjden OK 55:53
38 1 Kurt Andersson 42 Enebybergs IF 56:10
39 67 Ronny Hedlund 43 OK Södertörn 1:00:01
40 138 Aila Halttunen 49 Haninge SOK 1:01:20
41 25 Bo Winander 48 Järfälla OK 1:02:31
42 113 Per-Johan Vikfors 48 OK Österåker 1:04:53
43 177 Stefan Olsson Klubblös 1:05:09
44 103 Gunnar Hellström 44 Haninge SOK 1:08:13
45 24 Henrik Nyström Attunda OK 1:09:49
46 77 Per Ånmark 49 Tumba-Mälarhöjden OK 1:19:17
47 3 Gustaf Richert 37 Skogsluffarnas OK 1:21:30
48 78 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 1:24:15
 
146 Leif Carlsson 46 Skarpnäcks OL Felst.
157 Magnus Haraldsson 50 Gustavsbergs OK ej fullf.
 
 
 
Bana C (71) 3,5 km 0 Hm 11 K
Pl Startnr Namn År Klubb Tid
1 85 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 28:50
2 152 Björn Reger 59 Söders-Tyresö 29:02
3 165 Per-Erik Wåhlberg 47 OK Linné 31:14
4 194 Sören Andersson Centrum OK 32:08
5 54 Rune Carlsson 36 Sundbybergs IK 33:00
6 58 Leif Magnusson 43 Skogsluffarnas OK 34:28
7 161 Gerhard Lilliestierna 51 OK Roslagen 34:33
8 126 Leif Nordlund 45 Länna IF 35:02
9 91 Göran Larbo 45 Attunda OK 35:03
10 147 Olle Arman 49 Nyköpings OK 37:50
10 131 Rune Rådeström 43 Snättringe SK 37:50
12 35 Håkan Boije 44 Attunda OK 37:56
13 186 Ingemar Lindqvist 47 Snättringe SK 38:20
14 180 Göran Frisk 48 Attunda OK 38:43
15 61 Marianne Hamilton 43 Enebybergs IF 38:45
16 143 Jan-Olof Wåhlberg 47 IBM-Klubben 39:39
17 191 Anders Stenback 48 Bromma-Vällingby SOK 39:44
18 199 Mats Lundblad 47 Täby OK 40:21
19 69 Börje Pahlén 42 Söders-Tyresö 40:33
20 59 Christer Hedin 47 IFK Enskede 41:06
21 182 Bror Fureskog 46 Alfta-Ösa OK 41:55
22 162 Carl-Arne Malmberg 52 Vallentuna-Össeby OL 42:15
23 47 Birgitta Klang 45 Långhundra IF 42:19
23 123 Sören Eriksson 44 Länna IF 42:19
25 178 Tomas Pettersson 52 Haninge SOK 42:55
26 148 Hans Gustavsson 49 Nyköpings OK 43:31
27 92 Bo Romson 43 Hellas Orientering 43:54
28 42 Stig Jaremalm 39 Vallentuna-Össeby OL 44:09
28 56 Jan Olof Norén 44 Järla Orientering 44:09
30 80 Kenneth Berglund 43 Hellas Orientering 44:18
31 36 Margareta Hagstedt 47 Väsby OK 44:39
32 60 Jan Larsson 43 Tullinge SK 44:53
33 37 Leif Nordin Turebergs IF 45:19
34 107 Helen Törnros 50 Tumba-Mälarhöjden OK 45:59
35 135 Ingrid Graneli 51 Haninge SOK 46:33
36 179 Kristina Frisk 46 Attunda OK 47:02
37 159 Inger Jansson Nynäshamns OK 47:23
38 190 Lars Dyrhage Järfälla OK 47:36
39 23 Göran Johansson 41 Snättringe SK 47:58
40 141 Helena Bachman 56 Täby OK 48:05
41 188 Christer Andersson ATG 48:45
42 176 Mats Holmgren 53 IFK Enskede 49:20
43 81 Hans Carlsson 47 Hellas Orientering 49:27
44 13 Per Södersten 45 OK Ravinen 49:44
45 104 Bengt Fahlin 41 IBM-Klubben 50:07
46 20 Martin Eriksson 50 OK Södertörn 50:19
47 144 Klas Langels Skarpnäcks OL 50:21
48 5 Håkan Sjökvist 41 Söders-Tyresö 50:55
49 12 Tomas Bruce 44 OK Ravinen 51:13
50 14 Ingemar Johnsson 44 OK Södertörn 51:17
51 155 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshofs IF Skid & OK 53:59
52 175 Göran Andersson 42 Täby OK 54:34
53 34 Ove Forsberg 41 Turebergs IF 54:35
54 57 Lars Persson 35 Väsby OK 54:53
55 163 Gunnar Bramsten 40 Sundbybergs IK 54:59
56 110 Britt Nordqvist 45 OK Sänkan 55:07
57 22 Anki Landarv Klubblös 55:18
58 51 Birgitta Thunell 39 IFK Lidingö SOK 56:05
59 6 Jan Brundell 40 Solna OK 1:04:51
60 66 Kjell Jansson Väsby OK 1:07:44
61 101 Olle Jacobson Rotebro IS OK 1:08:49
62 137 Carin Runqvist 47 Järfälla OK 1:12:50
63 79 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 1:17:01
64 136 Rolf Löfqvist 42 Söders-Tyresö 1:18:48
65 62 Henning Hamilton 29 Enebybergs IF 1:27:24
66 187 Björn Simons Sundbybergs IK 1:27:41
 
32 Ingvar Larsson 40 Gustavsbergs OK Felst.
193 Eva von Heijne 40 Sigtuna OK Felst.
145 Åke Lewander 45 Skarpnäcks OL Felst.
64 Gösta Guteland 38 Snättringe SK Felst.
197 Anders Ahlqvist IBM-Klubben Felst.
 
 
 
Bana D (57) 2,4 km 0 Hm 9 K
Pl Startnr Namn År Klubb Tid
1 31 Bo Källström 39 OK Milan 27:36
2 164 Kurt Boström OK Linné 28:37
3 111 Sven-Erik Widin 40 OK Österåker 29:10
4 169 Evert Sandahl Täby OK 30:23
5 122 Ulf Eskilsson 36 OK Södertörn 30:24
6 4 Torsten Lundborg 35 Hammarby IF OF 30:52
7 7 Per-Lennart Karlsson Järfälla OK 31:33
8 45 Albert Mård 35 Bromma-Vällingby SOK 31:58
9 195 Mats Törngren 45 OK Linné 32:01
10 105 Sture Nilsson 39 Stockholmspolisens IF OF 32:39
11 133 Sten Tiderman 36 Tumba-Mälarhöjden OK 32:50
12 125 Ewa Nordlund 47 Länna IF 34:17
13 181 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 34:56
14 8 Jan-Olov Evertsson 43 Järfälla OK 34:59
15 192 Kurt Kisslig 41 Waxholms OK 35:12
16 184 Olle Öberg 42 Skogsluffarnas OK 35:22
17 18 Per Sundberg 44 Gävle OK 35:33
18 83 Berit Lindunger 40 Haninge SOK 35:42
19 17 Anna-Lena Lundell 48 Gävle OK 36:57
20 39 Sten-Åke Johansson 38 Gustavsbergs OK 37:23
21 9 Solveig Dillman 39 OK Älvsjö-Örby 38:04
21 10 Britt Eriksson 39 Hammarby IF OF 38:04
23 11 Lennart Stenberg 32 OK Älvsjö-Örby 38:26
24 41 Staffan Gantelius 40 Vallentuna-Össeby OL 38:52
25 132 Åke Linderoth 42 Sundbybergs IK 39:09
26 73 Benny Alfordsson 40 Tullinge SK 39:48
27 160 Lars Nordin 44 Solna OK 39:58
28 55 Lars-Erik Lindell 35 Väsby OK 40:18
29 86 Göran Grimvall Täby OK 40:57
30 114 Alf Persson 34 OK Österåker 42:28
31 112 Ina Widegren 48 Skogsluffarnas OK 42:38
32 33 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 42:57
33 19 Riina Larsson-Mänd 60 Fredrikshofs IF Skid & OK 43:02
34 50 Gunnel Balck IFK Enskede 43:33
35 82 Bror Wahlberg Haninge SOK 43:55
36 102 Siv Frölund 41 Haninge SOK 44:01
37 16 Gunnar Dahlström 39 Fredrikshofs IF Skid & OK 44:59
38 38 Lennart Sjöstål Klubblös 45:55
39 124 Kristina Eriksson 48 Länna IF 46:11
40 53 Margareta Sander 41 IFK Lidingö SOK 46:37
41 120 Bo Eklind Klubblös 46:38
42 170 Sten Bergstrand 34 Skogsluffarnas OK 47:22
43 106 Mats Halvarez Klubblös 47:46
44 44 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 50:24
45 127 Siv Lann Enebybergs IF 50:28
46 128 Doris Ljungdell 50 Enebybergs IF 50:30
47 46 Gunilla Wickenberg 35 IBM-Klubben 50:55
48 168 Karin Tibbelin 45 Turebergs IF 55:41
49 167 Ingrid Gunnarsson Täby OK 56:21
50 109 Margit Lundström 43 OK Sänkan 56:51
51 130 Viviann Andersson 47 Snättringe SK 1:07:33
52 52 Solveig Spångberg IFK Lidingö SOK 1:11:14
53 29 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 1:13:21
54 30 Ulla-Britt Åleberg 31 Attunda OK 1:17:02
55 40 Rune Thurén 40 Vallentuna-Össeby OL 2:46:59
56 93 Lars Öhman 44 Fredrikshofs IF Skid & OK 3:39:06
 
89 Bertil Ljungemyr 36 IFK Lidingö SOK ej fullf.
 
 
 
Bana E (8) 1,5 km 0 Hm 6 K
Pl Startnr Namn År Klubb Tid
1 118 Mona Forslund 42 IFK Enskede 25:34
2 74 Gösta Hansson 29 Bromma-Vällingby SOK 26:49
3 43 Mats Jonsson 44 Bromma-Vällingby SOK 27:05
4 171 Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 37:49
5 76 Göran Rastborg 34 Bromma-Vällingby SOK 38:12
6 27 Karl-Gustaf Kihlström 47 Klubblös 1:00:22
 
75 Tage Eriksson 28 Bromma-Vällingby SOK Felst.
49 Curt Balck IFK Enskede Felst.