Luffarligan  2018-02-21  Hammarbyhöjdens IP
Arrangör och banläggare: Nic Barrable
83 startande
Kvarglömt - I en plastfika - glasÖgon, Silva compass (planka) & pipvissel.
Nic,  073 967 99 36
Plac Bana A - 5,4 km 3 startande Sluttid Född år
1 Janne Nilsson Centrum OK 51:33 62
2 Staffan Zilling OK Södertörn 62:19 64
- Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF ej godk 53
Plac Bana B - 4,5 km 10 startande Sluttid Född år
1 Leif Åkerblom OK Österåker 45:38 54
2 Per Öhlund Gustavsbergs OK 47:20 52
3 Bo Davidsson Solna OK 52:03 53
4 Anders Larsson Skarpnäcks OL 54:58 50
5 My Heinrup Järla Orientering 56:24 80
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 57:32 46
7 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:14 47
8 Gunnar Hellström Haninge SOK 64:20 44
9 Mats Lundblad Täby OK 77:34 47
- Ronny Hedlund OK Södertörn ej godk 43
Plac Bana C - 3,3 km 43 startande Sluttid Född år
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 35:33 50
2 Stefan Persson SNO 35:39 58
3 Leif Mörkfors Järfälla OK 36:25 62
4 Claes Andersson OK Södertörn 38:11 65
5 Rune Rådström Snättringe SK 38:13 43
6 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:09 50
7 Jan Lindgren OK Södertörn 39:10 54
8 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 39:35 40
9 Sören Andersson OK Loch Ness 39:51 59
10 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 40:06 51
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 40:24 50
12 Håkan Boije Attunda OK 41:19 44
13 Leif Wallenbro Väsby OK 41:54 49
14 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 42:22 41
15 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:32 56
16 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:55 50
17 Helena Korhonen Haninge SOK 45:40 51
18 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 47:21 46
19 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 47:28 56
20 Per-Johan Vikfors OK Österåker 47:58 48
21 Christer Andersson ATG 48:21 44
22 Carin Runqvist Järfälla OK 49:22 47
23 Bo Hedlund IFK Enskede 49:31 41
24 Kurt Eriksson Vandrarringen 50:09 50
25 Karin Edström Skogsluffarnas OK 51:27 53
26 Ingrid Graneli Haninge SOK 52:11 51
27 Aila Halttunen Haninge SOK 52:21 49
28 Ulf Nordin Snättringe SK 53:32 44
29 Kerstin Jensen klubblös 53:47 54
30 Sören Johansson Sala OK 54:48 43
31 Ulla Gummeson Väsby OK 55:28 50
32 Leif Hermundstad Snättringe SK 56:51 40
33 Ingemar Johnsson OK Södertörn 63:36 44
34 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 66:18 38
35 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 71:07 40
36 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 71:16 32
37 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 73:15 43
38 Ingvar Oskarsson Klubblös 80:50 49
39 Olle Jacobson Rotebro IS 118:13 37
- Jan Larsson Tullinge SK ej godk 43
- Martin Eriksson OK Södertörn ej godk 50
- Tommy Svensson Klubblös ej godk 43
- Staffan Elmhagen Söders-Tyresö ej godk 42
Plac Bana D - 2,4 km 22 startande Sluttid Född år
1 Per Ljung Stockholms OK 24:57 60
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 31:00 49
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 31:13 56
4 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 34:34 47
5 Peter Törnqvist OK Loch ness 34:54 67
6 Susanne Holmberg OK Södertörn 36:39 55
7 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 37:11 42
8 Björn Stolt OK Ravinen 37:15 39
9 Lars Persson Väsby OK 37:16 35
10 Bo Källström OK Milan 39:58 39
11 Bengt Fahlin IBM-Klubben 44:31 41
12 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 45:20 60
13 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 45:48 38
14 Jan Burell OK Enen 48:49 44
15 Ingvar Johannesson Solna OK 49:59 36
16 Berit Lindunger Haninge SOK 50:20 40
17 Margaretha Nylund OK Södertörn 51:00 50
18 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 52:35 48
19 Britt Eriksson Hammarby IF OF 53:27 39
20 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 53:32 39
21 Mats Halvarez Klubblös 80:29 41
- Margit Lundström OK Sänkan ej godk 43
Plac Bana E - 1,5 km 5 startande Sluttid Född år
1 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 23:24 69
2 Alf Persson OK Österåker 37:37 34
3 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 40:53 34
4 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 42:57 44
- Bror Wahlberg Haninge SOK ej godk 35