Luffarligan  2018 02 25  Tullingehallen Tullinge
Arrangör: Tumba Mälarhöjden OK  Banläggare: Tomas Holmberg
111 startande
Plac Bana A - 7,1 km   13 startande   Sluttid Tid efter
1. Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 59:03  
2. Alexander Hansen Söders-Tyresö 1:01:18 +2:15
3. Björn Ljunggren OK Hammaren 1:02:19 +3:16
4. Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 1:04:25 +5:22
5. David Mellin Sundbybergs IK 1:04:48 +5:45
6. Morgan Karlsson Sundbybergs IK 1:13:06 +14:03
7. Stefan Norin Söders-Tyresö 1:15:49 +16:46
8. Niklas Wansölin OK Ravinen 1:19:12 +20:09
9. Louise Markstedt OK Södertörn 1:21:59 +22:56
10. Joachim Wansölin klubblös 1:27:43 +28:40
11. Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 1:30:27 +31:24
12. Aleksandr Manoilov Järfälla OK 1:43:20 +44:17
13. Anders Winald Hellas Orientering 2:12:51 +73:48
 
Plac Bana B - 5,7 km   24 startande   Sluttid Tid efter
1. Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 42:57  
2. Per Franzén OK Södertörn 47:31 +4:34
3. Tilde Backlund OK Södertörn 51:41 +8:44
4. Christoffer Lindqvist IFK Enskede 51:50 +8:53
5. Olof Larsson klubblös 52:34 +9:37
6. Oskar Hermansson Centrum OK 53:00 +10:03
7. Patrik Leickt Tullinge SK 53:15 +10:18
8. Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 54:41 +11:44
9. Gunnar Langs Skarpnäcks OL 55:28 +12:31
10. Mats Sandin Haninge SOK 56:35 +13:38
11. Andreas Magnvall OK Södertörn 58:54 +15:57
12. Stefan Norlin IFK Enskede 1:00:07 +17:10
13. Mattias Ågren Centrum OK 1:02:02 +19:05
14. Henrik Hellborg Centrum OK 1:06:03 +23:06
15. Jan Lindgren OK Södertörn 1:06:37 +23:40
16. Magnus Ericson Järla Orientering 1:08:04 +25:07
17. Gustaf Ericson Järla Orientering 1:08:11 +25:14
18. Carin Homann Järfälla OK 1:09:38 +26:41
19. Nina Herne OK Ravinen 1:10:08 +27:11
20. Örjan Ahnoff Centrum OK 1:16:36 +33:39
21. Mårten Marcus Hellas Orientering 1:17:29 +34:32
22. Torbjörn Gillsparr OK Österåker 1:18:32 +35:35
  Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF Felst.
  Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF Felst.
 
Plac Bana C - 4,0 km   25 startande   Sluttid Tid efter
1. Janne Nilsson Centrum OK   45:01  
2. Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 45:59 +0:58
3. Charlotta Giberg Hellas Orientering 47:13 +2:12
4. Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 49:40 +4:39
5. Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 52:02 +7:01
6. Niklas Hall Haninge SOK 52:22 +7:21
7. Ann Franzén OK Södertörn 53:33 +8:32
8. Karin Fägerlind Centrum OK 56:20 +11:19
9. Per Ljung Stockholms OK 58:10 +13:09
10. Daniela Renner OK Södertörn 59:08 +14:07
11. Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 59:46 +14:45
12. Bosse Davidsson Solna OK 1:01:12 +16:11
13. Claes Renner OK Södertörn 1:01:37 +16:36
14. Börje Persson OK Ravinen 1:06:52 +21:51
15. Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 1:07:10 +22:09
16. Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 1:12:18 +27:17
17. Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 1:13:12 +28:11
18. Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK 1:13:27 +28:26
19. Lisa Leickt Tullinge SK 1:15:40 +30:39
20. Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 1:17:32 +32:31
21. Therese Holmström OK Ravinen 1:19:03 +34:02
22. Olle Arman Nyköpings OK 1:21:51 +36:50
23. Kerstin Jensen klubblös 1:23:14 +38:13
  Lars Segerqvist Skarpnäcks OL Felst.
  Ronny Hedlund OK Södertörn Felst.
 
Plac Bana D - 3,0 km   27 startande   Sluttid Tid efter
1. Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 37:22  
2. Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:37 +1:15
3. Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:47 +5:25
4. Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 43:56 +6:34
5. Sara Nylén Bromma-Vällingby SOK 44:08 +6:46
6. Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:49 +9:27
7. Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 48:54 +11:32
8. Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 49:53 +12:31
9. Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 50:29 +13:07
10. Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 53:29 +16:07
11. Lars Cedérus Snättringe SK 54:17 +16:55
12. Jan Larsson Tullinge SK 55:12 +17:50
13. Aila Halttunen Haninge SOK 56:19 +18:57
14. Christer Hedin IFK Enskede 56:37 +19:15
15. Martin Eriksson OK Södertörn 57:44 +20:22
16. Ingrid Graneli Haninge SOK 58:37 +21:15
17. Gösta Guteland Snättringe SK 1:05:31 +28:09
18. Leif Hermundstad Snättringe SK 1:07:11 +29:49
19. Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 1:07:34 +30:12
20. Kenneth Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 1:07:53 +30:31
21. Helena Korhonen Haninge SOK 1:15:32 +38:10
22. Bo Källström OK Milan 1:22:44 +45:22
23. Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 1:34:13 +56:51
24. Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 1:42:25 +65:03
  Helena Persson Centrum OK Felst.
  Ingvar Oskarsson klublös Felst.
  Lars Persson Väsby OK Felst.
 
Plac Bana E - 3,4 km   21 startande   Sluttid Tid efter
1. Rune Rådeström Snättringe SK   43:15  
2. Leif Mörkfors Järfälla OK 49:58 +6:43
3. Johan Anemyr Nässjö OK 55:05 +11:50
4. Hannes Lindqvist IFK Enskede 1:07:59 +24:44
5. Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 1:08:53 +25:38
6. Britt Eriksson Hammarby IF OF 1:09:00 +25:45
7. Christina Nordström Bodens BK 1:14:58 +31:43
8. Ludvig Ferdman Tullinge SK 1:16:03 +32:48
9. Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 1:22:34 +39:19
9. Nayara Gillsparr OK Österåker 1:22:34 +39:19
11. Stefan Ferdman Tullinge SK 1:33:41 +50:26
12. Jessica Ferdman Tullinge SK 1:33:43 +50:28
13. Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 1:38:02 +54:47
  Anton Mörkfors Järfälla OK Felst.
  Barbro Cedérus Snättringe SK Felst.
  Björn Renner OK Södertörn Felst.
  Heidi Bjerkhaug OK Ravinen Felst.
  Karin Nordebo Näslund Tumba-Mälarhöjden OK Felst.
  Kristina Hedin Söders-Tyresö Felst.
  Linn Nilsson Söders-Tyresö Utg.
  Olle Öberg Skogsluffarnas OK Utg.