Vinterserien  2018 03 11, Farstanäset
Arrangör: OK Södertörn   Banläggare: Linda Renner
123 startande
Plac Bana A - 7170 meter 24 startande Sluttid
1 Josh Beech Espoon Suunta 52:36
2 Louise Markstedt OK Södertörn 54:33
3 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 55:09
4 Jesper Lidmar Snättringe SK 61:02
5 erik froode Klubblös 63:43
6 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 67:45
7 Cleas Andersson Klubblös 70:23
8 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 70:30
9 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 71:09
10 Erik Käll Tumba-Mälarhöjden OK 71:13
11 Magnus Burling Klubblös 71:15
12 Jesper Andersson Snättringe SK 71:31
13 Arvid Hofegaad Fredrikshofs IF Skid & OK 72:30
14 Niklas Wansölin OK Ravinen 73:18
15 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 73:46
16 Caroline Wilvois Klubblös 76:00
17 Joachim Wansölin RAVINEN 76:47
18 Staffan Zilling OK Södertörn 80:14
19 Lars Segerman Skarpnäcks OL 80:19
20 Fredric Johansson Snättringe SK 83:40
21 Reijo Korhonen Haninge SOK 91:20
22 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 104:09
  Lena Öhman Centrum OK Ej godk.
  Matz Larsson Gustavsbergs OK Ej godk.
Plac Bana B - 4380 meter 35 startande Sluttid
1 Robert Wallsten Snättringe SK 33:32
2 Björn Lundquist OK Ravinen 36:02
3 Anders Brinkman Vandrarringen 36:07
4 Ulf Persson IFK Enskede 38:38
5 Janne Nilsson Centrum OK 41:52
6 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 42:33
7 Linus Kajsajuntti Gustavsbergs OK 42:36
8 Olof Larsson Klubblös 42:40
9 Anders Björklund IFK Enskede 42:41
10 Henrik Morast Haninge SOK 43:23
11 Torbjörn Persson Nässjö OK 44:11
12 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 46:00
13 Ylva Sandén OK Södertörn 46:05
14 Fredrik Morast Haninge SOK 46:27
15 Oskar Hermansson Hellas Orientering 46:29
16 Stefan Norlin IFK Enskede 46:33
17 Björn Nyqvist Järla Orientering 46:49
18 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 47:46
19 Ann Franzén OK Södertörn 48:57
20 Per Öhlund Gustavsbergs OK 49:11
21 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 49:37
22 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 50:12
23 Per Knutes Järla Orientering 50:33
24 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 50:36
25 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 52:58
26 Annika Svensson Solna OK 53:14
27 Erika Hörnfeldt Centrum OK 54:54
28 Magnus Ericson Järla Orientering 55:24
29 Gustaf Ericson Järla Orientering 55:38
30 Göran Andersson Enebybergs IF 56:15
31 Lennart Hevren Tullinge SK 56:45
32 Bo Davidsson Solna OK 57:06
33 Daniel Helander Tullinge SK 57:23
34 Camilla Nyqvist Järla Orientering 58:06
35 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 99:00
Plac Bana C - 3490 meter 44 startande Sluttid
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 34:14
2 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 34:18
3 Stefan Persson SnO 34:27
4 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 36:29
5 Björn Sandén OK Södertörn 36:46
6 Karl-erik Johansson OK Södertörn 37:43
  Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:43
8 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:17
9 Henning Peinerud Centrum OK 38:20
10 Jan Lindgren OK Södertörn 39:06
11 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 40:13
12 Tommy Lindberg Haninge SOK 41:01
13 Therese Holmström OK Ravinen 42:03
14 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 42:47
15 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 42:57
16 lars-Erik hallenfur fyrishov 43:07
17 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 43:56
18 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 44:02
19 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 44:11
20 Jörgen Mårdberg Klubblös 44:36
21 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 44:41
22 Erik Lundquist OK Ravinen 44:45
23 Jytte Guteland Snättringe SK 44:53
24 Gösta Guteland Snättringe SK 45:10
25 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 45:16
26 Stina Boräng Snättringe SK 46:10
27 Helena Korhonen Haninge SOK 46:46
28 Lars Cedérus Snättringe SK 49:52
29 Ronny Hedlund OK Södertörn 49:54
30 Jan Bojling Solna OK 50:26
31 Bo Hedlund IFK Enskede 51:06
32 Jan Larsson Tullinge SK 52:07
33 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 53:29
34 Martin Eriksson OK Södertörn 56:11
35 Anna Perneby Tullinge SK 56:24
36 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 60:14
37 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 66:32
38 Leif Hermundstad Snättringe SK 67:34
39 Ingemar Johnsson OK Södertörn 68:40
40 Lars Nordin Solna OK 70:47
41 Christina Nordström Bodens BK 78:45
42 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 83:26
43 ingvar oskarsson Klubblös 91:36
  Ingrid Graneli Haninge SOK Ej godk.
Plac Bana D - 3160 meter 14 startande Sluttid
1 Per Ljung Stockolms OK 30:15
2 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 37:13
3 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 37:31
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 42:59
5 Bo Källström OK Milan 44:05
6 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 44:17
7 Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL 54:46
8 Eeva Europe OK Älvsjö-Örby 60:25
9 Heidi Bjerhaug OK Ravinen 68:53
10 Britt Eriksson Hammarby IF OF 69:38
11 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 69:39
12 Hampus Holmberg Skarpnäcks OL 75:06
13 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 75:13
  Barbro Cedérus Snättringe SK Ej godk.
Plac Bana E - 2070 meter 6 startande Sluttid
1 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 22:01
2 Christer Askerblom Klubblös 23:39
3 Marika Mäkelä Haninge SOK 38:15
4 Erik Hagel von Heide Enskede ik 42:09
5 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 53:24
6 Agnes Hagelbäck Järla Orientering 54:20