Luffarligan   2018-03-28   Farsta IP  Farsta
Arrangör: OK Södertörn  Banläggare: Kjell Holmberg
123 startande
Plac Bana A - 5,8 km 17 startande Sluttid Född år
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 45:33 68
2 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 48:14 66
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 49:39 73
4 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 49:55 96
5 Hanna Korhonen OK Ravinen 55:55 96
6 Oscar Arman Nyköpings OK 58:58 87
7 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 62:19 51
8 Ingemar Gard Söders-Tyresö 62:22 50
9 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 67:13 65
10 Anders Holmqvist Snättringe SK 70:08 66
11 Jan Retsloff Hellas Orientering 71:40 56
12 Matz Larsson Gustavsbergs OK 74:41 52
13 Rejo Korhonen Haninge 75:15 53
14 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 75:16 73
15 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 75:32 76
16 Rune Rådeström Snättringe SK 79:22 43
17 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 85:54 51
Plac Bana B - 4,8 km 22 startande Sluttid Född år
1 Björn Reger Söders-Tyresö 48:05 59
2 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 48:41 48
3 Per-Anders Lindgren Centrum OK 50:04 63
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 54:00 50
5 Leif Åkerblom OK Österåker 54:16 54
6 Torbjörn Bergman Snättringe SK 59:08 55
7 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 60:51 44
8 My Heinrup Järla Orientering 61:04 80
9 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 62:33 50
10 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 62:37 52
11 Kurt Eriksson Vandrarringen 63:20 50
12 Anders Larsson Skarpnäcks OL 63:42 50
13 Svante Frid Enebybergs IF 65:14 51
14 Per-Erik Jansson IF Thor 67:18 50
15 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 67:37 57
16 Anne-Marie Holmström Gustavsbergs OK 69:55 49
17 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 71:18 58
18 Eva Elnerud Sigtuna OK 89:17 56
19 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 102:43 48
20 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 106:05 70
- Bo Norbäck Tullinge SK ej godk 46
- Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL ej godk 53
Plac Bana C - 3,8 km 38 startande Sluttid Född år
1 Per Ljung Stockholms OK 40:55 60
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:55 49
3 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 43:11 51
4 Åke Wansölin Söders-Tyresö 47:13 48
5 Jan Lindgren OK Södertörn 49:35 54
6 Bengt Andersson Söders-Tyresö 51:46 45
7 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:20 42
8 Bo Hedlund IFK Enskede 53:39 41
9 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 53:51 47
10 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 54:23 50
11 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:00 56
12 Olle Arman Nyköpings OK 56:49 49
13 Gösta Guteland Snättringe SK 57:52 38
14 Börje Pahlén Söders-Tyresö 59:02 42
15 Christer Hedin IFK Enskede 59:23 47
16 Ronny Hedlund OK Södertörn 59:42 43
17 Gunnar Hellström Haninge SOK 59:57 44
18 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 60:21 41
19 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 62:25 39
20 Jan Olof Norén Järla Orientering 67:34 44
21 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 68:19 40
22 Kerstin Jensen klubblös 69:52 57
23 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 71:53 49
24 Ingemar Johnsson OK Södertörn 73:12 44
25 Leif Hermundstad Snättringe SK 73:37 40
26 Martin Eriksson OK Södertörn 75:05 50
27 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 81:16 38
28 Jan Larsson Tullinge SK 82:02 43
29 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 83:31 36
30 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 87:11 42
31 Ingvar Oskarsson Klubblös 133:53 49
32 Olle Jacobson Rotebro IS 167:38 37
- Claes Andersson OK Södertörn ej godk 65
- Jan Gottfridsson Norbergs OK ej godk 56
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö ej godk 41
- Mats Lundblad Täby OK ej godk 47
- Bo Winander Järfälla OK ej godk 48
- Tommy Svensson klubblös ej godk 43
Plac Bana D - 2,2 km 38 startande Sluttid Född år
1 Mats Holmgren IFK Enskede 31:52 53
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:12 56
3 Christer Andersson ATG 33:56 44
4 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 35:37 45
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:47 47
6 Inger Andersson Söders-Tyresö 37:06 50
7 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 37:40 42
8 Bo Källström OK Milan 38:11 39
9 Ingrid Graneli Haninge SOK 39:11 51
10 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 39:34 44
11 Per Geijer FM IF 39:50 56
12 Björn Stolt OK Ravinen 41:16 39
13 Evy Nord Södertälje IF 42:35 44
14 Kenneth Berglund Hellas Orientering 43:05 43
15 Inger Jansson Nynäshamns OK 43:06 45
16 Britt Eriksson Hammarby IF OF 44:29 39
17 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 44:30 39
18 Lars Nord Södertälje IF 45:32 40
19 Bertil Rydgren IFK Enskede 45:37 41
20 Lars Persson Väsby OK 45:55 35
21 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 46:05 43
22 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 47:28 39
23 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 47:59 40
24 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:02 38
25 Lennart Sjöstål Klubblös 48:43 44
26 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 49:14 41
27 Göran Haglund Haninge SOK 52:45 40
28 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 55:13 36
29 Eva Nordin Gustavsbergs OK 55:31 53
30 Berit Lindunger Haninge SOK 56:34 40
31 Jan Burell OK Enen 56:46 44
32 Lars Nordin Solna OK 56:52 44
33 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 57:47 43
34 Bo Eklind Klubblös 58:14 47
35 Mats Halvarez Klubblös 70:43 41
36 Andris Rozenbachs TK IF 73:32 51
37 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 77:47 45
38 Sonja Perneby Tullinge SK 92:57 43
Plac Bana E - 1,7 km 8 startande Sluttid Född år
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 30:32 35
2 Alf Persson OK Österåker 31:06 34
3 Gunnel Junegard OK Södertörn 33:02 36
4 Bror Wahlberg Haninge SOK 33:53 35
5 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 42:18 40
6 Sverker Tirén Hellas Orientering 42:28 45
7 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 42:31 42
- Gunvor Granath Nynäshamns OK ej godk 39