Luffarligan  2018 04 04  Källbrinks IP, Huddinge
Arrangör: Snättringe SK   Banläggare: Rune Rådeström
187 startande
Plac Bana A - 5,3 km 19 startande Sluttid Född år
1 Erik Pettersson OK Denseln 34:19 90
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 36:44 68
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 40:00 73
4 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 41:03 66
5 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 42:00 80
6 Oscar Arman Nyköpings OK 47:43 87
7 Göran Thimberg Söders-Tyresö 50:37 75
8 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 52:31 72
9 Frida Junegard Tullinge SK 53:24 35
10 Tina Junegard Tullinge SK 53:30 70
11 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 55:23 64
12 Ingemar Gard Söders-Tyresö 58:39 50
13 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 68:50 76
14 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 73:43 51
15 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 81:07 51
16 Matz Larsson Gustavsbergs OK 83:53 52
17 Kurt Eriksson Vandrarringen 84:57 50
18 Reijo Korhonen Haninge SOK 85:51 53
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 388:53 ej godk
Plac Bana B - 4,3 km 35 startande Sluttid Född år
1 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 38:35 58
2 Tommy Holmér Väsby OK 39:51 59
3 Janne Nilsson Centrum 40:06 62
4 Rickard Andersson Tullinge SK 42:31 9
5 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:32 53
6 Björn Reger Söders-Tyresö 43:37 59
7 Dan Klang Haninge SOK 45:46 53
8 Clas Ögren Skarpnäcks OL 47:28  
9 Per Öhlund Gustavsbergs OK 47:55 52
10 Harald Bauer IFK Lidingö 50:53  
11 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:23 44
12 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 53:35 49
13 Lina Matthews Tullinge SK 53:50 77
14 Åke Wansölin Söders-Tyresö 56:00 48
15 Kjell Holmberg OK Södertörn 56:06  
16 Gunnar Ehn Tullinge SK 56:09 47
17 Tommy Lindberg Haninge SOK 57:13 50
18 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 57:30 46
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 60:05 47
20 Olle Blomgren OK Södertörn 60:25 51
21 Lars-Åke Aspelin Klubblös 63:25  
22 Andreas Boräng Snättringe SK 64:42 2
23 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 67:04 56
24 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 67:45 47
25 Ann-Mari Holmstrom Gustavsbergs OK 68:47  
26 Per-Erik Jansson IF Thor 69:46  
27 Therese Holmström OK Ravinen 72:02 71
28 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 73:56 50
29 Annika Bengtsson Söders Tyresö 82:23 79
30 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 85:19 48
31 Eva Elnerud Sigtuna OK 88:00 56
32 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 104:24 38
- Håkan Tärnrot Hellas Orientering 52:25 57
- Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 60:04 ej godk
- Christian Elvhage IF Thor 72:19 ej godk
Plac Bana C - 3,4 km 61 startande Sluttid Född år
1 Rickard Olsson Kamrat och IF KIF 31:59 74
2 Stefan Persson SNO 37:23  
3 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:48 44
4 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 39:50 51
5 Jan Lindgren OK Södertörn 43:42 54
6 Stina Boräng Snättringe SK 43:56 74
7 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 44:29 55
8 Leif Kling Ockelbo OK 44:38 53
9 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 44:50 50
10 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 45:57 53
11 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 46:10 47
12 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 46:53 50
13 Håkan Boije Attunda OK 47:34 44
14 Tord Jansson SNO 47:47 84
15 Helena Korhonen Haninge SOK 47:55 51
16 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 48:17 50
17 Monika Högberg OK Södertörn 48:25 55
18 Kurt Andersson Enebybergs IF 49:37 42
19 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 49:40 41
20 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 49:54 49
21 Olle Arman Nyköpings OK 50:13 49
22 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 50:51 46
23 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 51:17 48
24 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 51:20 41
25 Tomas Pettersson Haninge SOK 51:21 52
26 Ulla Gummeson Väsby OK 51:26 50
27 Kristina Klang Haninge SOK 51:40 64
28 Ronny Hedlund OK Södertörn 53:47 43
29 Bo Romson Hellas Orientering 53:51 43
30 Martin Eriksson OK Södertörn 53:56 50
31 Jan Olof Norén Järla Orientering 53:58 44
32 Ingrid Graneli Haninge SOK 54:10 51
33 Evy Nord Södertälje IF 55:13 44
34 Maggan Tärnblom Söders-Tyresö 55:58 57
35 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:25 42
36 Börje Pahlén Söders-Tyresö 56:57 42
37 Aila Halttunen Haninge SOK 57:02 49
38 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 57:34 42
39 Mats Lundblad Täby OK 58:33 47
40 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:03 42
41 Gunnar Hellström Haninge SOK 60:45 44
42 Rune Carlsson Sundbybergs IK 61:09 36
43 John Östlund Sundbybergs IK 61:26 45
44 Tommy Svensson Klubblös 61:54  
45 Mats Holmgren IFK Enskede 62:10 53
46 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 62:53 49
47 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 63:37  
48 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:46 40
49 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 65:03 43
50 Jan Larsson Tullinge SK 65:41 43
51 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 68:40 41
52 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 72:08  
53 Per Lindskog Gotlands Bro OK 73:52 51
54 Kerstin Jensen Klubblös 76:21  
55 Peter Odén Vaxholms OK 76:30  
56 Siv Frölund Haninge SOK 77:08 41
57 Nayara Gillsparr OK Österåker 78:27 80
58 Tomas Möller OK Södertörn 101:17 44
59 Ingvar Oskarsson Klubblös 120:11 49
- Marcus Grahn Södertälje-Nykvarn OF ej godk 96
- Gunnar Bramsten Sundbybergs IK ej godk 40
Plac Bana D - 2,4 km 52 startande Sluttid Född år
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 29:50 56
2 Bo Källström OK Milan 35:21 39
3 Björn Stolt OK Ravinen 35:43 39
4 Ulf Eskilsson OK Södertörn 36:38 36
5 Kenneth Berglund Hellas Orientering 36:39 43
6 Lars Persson Väsby OK 38:15 35
7 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 38:47 41
8 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 40:03 44
9 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 40:09 39
10 Britt Eriksson Hammarby IF OF 40:17 39
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 40:36 38
12 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 41:56 47
13 Inger Andersson Söders-Tyresö 41:59 50
14 Stig Lindskog Visborgs OK 42:43 38
15 Ulf Bråsjö Järla Orientering 43:44 49
16 Hans Eriksson Hellas Orientering 44:31 44
17 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 44:44 35
18 Benny Alfordsson Tullinge SK 45:19 40
19 Per Geijer FM IF 45:59 56
20 Anki Holmberg Järla Orientering 46:22 47
21 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 46:24 44
22 Carl Carlin Söders-Tyresö 47:08 48
23 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 47:24 6
24 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 47:31 49
25 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 47:40 51
26 Sigrid Blom Tullinge SK 48:19 40
27 Göran Haglund Haninge SOK 50:07 40
28 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 51:52 43
29 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 52:00 49
30 Lars Nordin Solna OK 52:04 44
31 Gunnel Junegard OK Södertörn 52:13 36
32 Ingvar Johannesson Solna OK 53:14 36
33 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 54:37 42
34 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 55:02 36
35 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 55:06 37
35 Errol Wicksell Hellas Orientering 55:06 39
37 Åke Linderoth Sundbybergs IK 55:41 42
38 Lennart Sjöstål Klubblös 56:37 44
39 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 58:11 48
40 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 59:37 34
41 Torsten Jansson Skogsluffarna 61:09 36
42 Berit Lindunger Haninge SOK 61:15 40
43 Kjell Bergman Stigfinnarna 61:19 43
44 Carl Lang OK Österåker 63:50 36
45 Bo Winald Hellas Orientering 63:56 36
46 Bo Eklind Klubblös 64:28 47
47 Mats Halvarez Klubblös 64:56 41
48 Jan Burell OK Enen 70:32 44
- Monica Johansson Loch Ness ej godk  
- Albert Nord Snättringe SK ej godk 4
- Klara Junegard Tullinge SK ej godk 5
- Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK ej godk 68
Plac Bana E - 1,7 km 20 startande Sluttid Född år
1 Ludvig Nord Snättringe SK 25:35 6
2 Anna Blomgren Tullinge SK 30:06 48
3 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 30:14 35
4 Roland Hansson Snättringe SK 34:52 38
5 Alf Persson OK Österåker 36:25 34
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 36:46 35
7 Kerstin Pettersson Tullinge SK 39:53 43
8 Staffan Melinder Tullinge SK 39:54 40
9 Margaretha Nylund OK Södertörn 40:40 50
10 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 43:06 38
11 Anna Persson Tullinge SK 45:32 48
12 Ulla Karnebäck Attunda OK 46:55 53
13 Ellen Bodström Kamrat och IF KIF 46:59 79
14 Sverker Tirén Hellas Orientering 47:58 45
15 Gunvor Granath Nynäshamns OK 52:31 39
16 Tindra Åhlin Järla Orientering 54:35  
17 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 55:07 44
18 Ella Pahlén Söders-Tyresö 70:39 43
19 Sonja Perneby Tullinge SK 77:46 43
20 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 346:26 37