Luffarligan 2018 08
15 Ravinenstugan Älta |
Arr:Nick
Barrable OK Ravinen Banläggare:
Ruslan Glebov |
146 startande |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
Bana A - 5,5 km |
9 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Mattias Hovmöller |
Söders-Tyresö |
46:24 |
72 |
2 |
Henrik Sjögren |
Haninge SOK |
46:58 |
74 |
3 |
Björn Reger |
Söders-Tyresö |
54:23 |
59 |
4 |
Irina Nyberg |
Alfta-Ösa OK |
55:07 |
83 |
5 |
Lars Gerhardsson |
Attunda OK |
58:51 |
60 |
6 |
Elisabeth Larsson |
OK Södertörn |
59:13 |
4 |
7 |
Jan Retsloff |
Hellas Orientering |
66:29 |
56 |
- |
Hana Tichovska |
SK Praga |
ej godk |
66 |
- |
Martin Tichovsky |
SK Praga |
ej godk |
61 |
|
|
|
|
|
Plac |
Bana B - 4,6 km |
20 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Anders Lillstrand |
Södertälje-Nykvarn OF |
41:30 |
54 |
2 |
Tommy Holmer |
Väsby OK |
42:34 |
59 |
3 |
Claes Ögren |
Skarpnäcks OL |
46:10 |
52 |
4 |
Per Ljung |
Stockholms OK |
46:48 |
60 |
5 |
Ingemar Gard |
Söders-Tyresö |
48:21 |
50 |
6 |
Thomas Karlsson |
Södertälje-Nykvarn OF |
48:50 |
53 |
7 |
Lars-Gunnar Larsson |
OK Södertörn |
48:52 |
51 |
8 |
Tommy Lindberg |
Haninge SOK |
49:13 |
50 |
9 |
Lennart Hävrén |
Tullinge SK |
50:01 |
52 |
10 |
Dan Klang |
Haninge SOK |
50:15 |
53 |
11 |
Claes Andersson |
OK Södertörn |
56:31 |
65 |
12 |
Britt-Marie Hellgren |
OK Älvsjö-Örby |
56:35 |
58 |
13 |
Mats Zackrisson |
OK Älvsjö-Örby |
58:05 |
56 |
14 |
Anders Larsson |
Skarpnäcks OL |
58:07 |
50 |
15 |
Robert Halvares |
Klubblös |
59:39 |
72 |
16 |
Leif Strandberg |
Gustavsbergs OK |
59:55 |
44 |
17 |
Roland Löwgren |
Spårvägens OK |
75:14 |
38 |
18 |
Claes Andersson |
Snättringe SK |
78:58 |
47 |
19 |
Kerstin Frenckner |
Södertälje-Nykvarn OF |
120:39 |
48 |
- |
Harald Bauer |
IFK Lidingö SOK |
ej godk |
57 |
|
|
|
|
|
Plac |
Bana C - 3,8 km |
63 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Jan Gottfridsson |
Norbergs OK |
35:24 |
56 |
2 |
Christian Olsson |
Frösö IF |
37:16 |
77 |
3 |
Anders Gezelius |
OK Ravinen |
40:24 |
55 |
4 |
Bengt Öqvist |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
43:15 |
49 |
5 |
Hans-Erik Persson |
Sundbybergs IK |
44:36 |
53 |
6 |
Stefan Myrefelt |
Skarpnäcks OL |
44:40 |
55 |
7 |
Kjell Holmberg |
OK Södertörn |
44:41 |
50 |
8 |
Staffan Elmhagen |
Söders-Tyresö |
44:59 |
42 |
9 |
Lennart Brattgård |
IFK Lidingö SOK |
45:07 |
52 |
10 |
Bo Hedlund |
IFK Enskede |
45:11 |
41 |
11 |
Staffan Holmberg |
Södertälje-Nykvarn OF |
45:17 |
47 |
12 |
Rolf Skoglund |
Södertälje-Nykvarn OF |
45:35 |
44 |
13 |
Åke Wansölin |
Söders-Tyresö |
45:56 |
48 |
14 |
Leif Mörkfors |
Järfälla OK |
46:27 |
62 |
15 |
Börje Lenas |
Skogsluffarnas OK |
47:23 |
44 |
16 |
Rune Rådström |
Snättringe SK |
47:46 |
43 |
17 |
Jan Lindgren |
OK Södertörn |
47:49 |
54 |
18 |
Göran Larbo |
Attunda OK |
48:39 |
45 |
18 |
Jonas Esbjörnsson |
Frösö IF |
48:39 |
70 |
20 |
Per Åke Eriksson |
0 |
48:45 |
59 |
21 |
Olle Arman |
Nyköpings OK |
49:12 |
49 |
22 |
Kurt Andersson |
Enebybergs IF |
50:37 |
42 |
23 |
Birgitta Thunell |
IFK Lidingö SOK |
52:50 |
39 |
24 |
Roger Hagelin |
Gustavsbergs OK |
53:44 |
57 |
25 |
My Heinrup |
Järla Orientering |
54:14 |
80 |
26 |
Torbjörn Hellquist |
Tullinge SK |
54:23 |
48 |
27 |
John Östlund |
Sundbybergs IK |
55:03 |
45 |
28 |
Börje Pahlén |
Söders-Tyresö |
55:08 |
42 |
29 |
Jacob Hård Af Segerstad |
OK Södertörn |
57:52 |
55 |
30 |
Ulf Nordin |
Snättringe SK |
57:53 |
44 |
31 |
Alf Eriksson-Lång |
Söders-Tyresö |
58:16 |
47 |
32 |
Bengt Säfwenberg |
Tumba-Mälarhöjden OK |
59:19 |
48 |
33 |
Lars Englund |
Järla Orientering |
59:31 |
43 |
34 |
Hans Gustavsson |
Nyköpings OK |
59:59 |
49 |
35 |
Martin Eriksson |
OK Södertörn |
60:28 |
50 |
36 |
Tomas Bruce |
Skogsluffarnas OK |
61:13 |
44 |
37 |
Per Ånmark |
Tumba-Mälarhöjden OK |
61:24 |
49 |
38 |
Jan Olof Norén |
Järla Orientering |
61:44 |
44 |
39 |
Ronny Hedlund |
OK Södertörn |
61:56 |
43 |
40 |
Bonne Löfman |
Rotebro IS OK |
62:10 |
56 |
41 |
Anders Winell |
Tumba-Mälarhöjden OK |
63:19 |
42 |
42 |
Georg Larsson |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
64:00 |
56 |
43 |
Torbjörn Bergman |
Snättringe SK |
64:11 |
55 |
44 |
Ingemar Johnsson |
OK Södertörn |
71:46 |
44 |
45 |
Rolf Löfqvist |
Söders-Tyresö |
72:00 |
42 |
46 |
Kristina Klang |
Haninge SOK |
72:49 |
64 |
47 |
Leif Hermundstad |
Snättringe SK |
73:33 |
40 |
48 |
Mats Lundblad |
Täby OK |
74:10 |
47 |
49 |
Liselott Retsloff |
Hellas Orientering |
74:12 |
90 |
50 |
Tommy Svensson |
Hellas Orientering |
79:46 |
43 |
51 |
Kerstin Jensen |
Klubblös |
83:49 |
|
52 |
Tomas Pettersson |
Haninge SOK |
84:27 |
52 |
53 |
Kerstin Loenberg |
Skarpnäcks OL |
85:09 |
65 |
54 |
Åke Andreasson |
Gustavsbergs OK |
88:23 |
49 |
55 |
Ingvar Larsson |
Gustavsbergs OK |
90:28 |
40 |
56 |
Robert Puusta |
OK Älvsjö-Örby |
124:36 |
50 |
57 |
Andris Rozenbachs |
TK IF |
135:41 |
51 |
- |
Elisabeth Tollemark |
Skogsluffarnas OK |
ej godk |
64 |
- |
Olle Blomgren |
OK Södertörn |
ej godk |
51 |
- |
Anders Gärderud |
IFK Lidingö SOK |
ej godk |
46 |
- |
Anne-Mari Holmström |
Gustavsbergs OK |
ej godk |
|
- |
Anders Stenback |
Bromma-Vällingby SOK |
ej godk |
48 |
- |
Ingvar Oskarsson |
Klubblös |
ej godk |
49 |
|
|
|
|
|
Plac |
Bana D - 2,5 km |
45 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Sören Andersson |
Centrum OK |
31:57 |
59 |
2 |
Rune Carlsson |
Sundbybergs IK |
34:16 |
36 |
3 |
Bengt Eklund |
Fredrikshofs IF Skid & OK |
35:48 |
47 |
4 |
Jan Bojling |
Solna OK |
37:04 |
45 |
5 |
Anna Blomgren |
Tullinge SK |
37:48 |
48 |
6 |
Sven Setterqvist |
OK Södertörn |
38:42 |
51 |
7 |
Jan-Erik Wiberg |
Järla Orientering |
38:45 |
44 |
8 |
Lars Cedérus |
Snättringe SK |
42:18 |
39 |
9 |
Ingrid Graneli |
Haninge SOK |
43:06 |
51 |
10 |
Tommy Gustavsson |
Östra Almby FK |
43:43 |
47 |
11 |
Evy Nord |
Södertälje IF |
43:45 |
44 |
12 |
Albert Nord |
Snättringe SK |
43:51 |
4 |
13 |
Saga Sjökvist |
Söders SOL Tyresö |
44:30 |
93 |
14 |
Hugo Isgren |
IFK Enskede |
44:50 |
39 |
15 |
Anna Gerhardsson |
Attunda OK |
45:09 |
93 |
16 |
Roland Bolin |
Snättringe SK |
45:17 |
33 |
17 |
Helena Librand |
OK Älvsjö-Örby |
45:58 |
69 |
18 |
Lilian Lagerström |
Gustavsbergs OK |
46:00 |
55 |
19 |
Britt-Louise Edlund |
IFK Lidingö SOK |
47:13 |
52 |
19 |
Erland Ljungström |
Gustavsbergs OK |
47:13 |
36 |
21 |
Mats Holmgren |
IFK Enskede |
49:57 |
53 |
22 |
Tommy Ljusenius |
Skogsluffarnas OK |
53:24 |
44 |
23 |
Jan Larsson |
Tullinge SK |
54:47 |
43 |
24 |
Bertil Rydgren |
IFK Enskede |
54:48 |
41 |
25 |
Lennart Stenberg |
OK Älvsjö-Örby |
55:04 |
32 |
26 |
Elisabeth Carlin |
Söders-Tyresö |
55:44 |
49 |
27 |
Inger Pahlén |
Söders-Tyresö |
57:47 |
43 |
28 |
Anders Hallgren |
Gustavsbergs OK |
58:24 |
45 |
29 |
Lennart Lagerström |
Gustavsbergs OK |
59:47 |
50 |
30 |
Berit Lindunger |
Haninge SOK |
60:02 |
40 |
31 |
Carl Carlin |
Söders-Tyresö |
60:24 |
48 |
32 |
Anki Landarv |
Klubblös |
61:15 |
66 |
33 |
Margaretha Nylund |
OK Södertörn |
61:40 |
50 |
34 |
Sten Tiderman |
Tumba-Mälarhöjden OK |
61:45 |
36 |
35 |
Göran Johansson |
Järfälla OK |
64:09 |
46 |
36 |
Åke Linderoth |
Sundbybergs IK |
77:46 |
42 |
37 |
Bo Eklind |
Klubblös |
85:45 |
47 |
38 |
Mats Halvarez |
Klubblös |
85:50 |
41 |
39 |
Lars Nordin |
Solna OK |
86:51 |
44 |
40 |
Christina Nordström |
Bodens BK |
94:45 |
59 |
41 |
Anita Lindbohm |
Skarpnäcks OL |
109:43 |
53 |
- |
Johan Sandwall |
Skarpnäcks OL |
ej godk |
44 |
- |
Anne-Chr Schunnesson |
Attunda OK |
ej godk |
55 |
- |
Benny Alfordsson |
Tullinge SK |
ej godk |
40 |
- |
Solveig Dillman |
OK Älvsjö-Örby |
ej godk |
39 |
|
|
|
|
|
Plac |
Bana E - 1,4 km |
9 startande |
Sluttid |
Född år |
1 |
Gunvor Granath |
Nynäshamns OK |
31:23 |
39 |
2 |
Saga Mård |
Bromma-Vällingby SOK |
31:25 |
40 |
3 |
Winston Bentlinger |
OK Älvsjö-Örby |
46:20 |
9 |
4 |
Audrey Bentlinger |
OK Älvsjö-Örby |
46:22 |
7 |
5 |
Viviann Andersson |
Snättringe SK |
46:36 |
47 |
6 |
Yngve Hedberg |
Snättringe SK |
61:42 |
28 |
7 |
Ulla-Britt Åleberg |
Attunda OK |
65:23 |
31 |
- |
Albert Mård |
Bromma-Vällingby SOK |
ej godk |
35 |
- |
Sten Bergstrand |
Skogsluffarnas OK |
ej godk |
34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|