Sträcktider Luffarligan Gubbängens IP                                                                
  2018-04-18 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14       Mål   Bana A Klubb
1 Nick Barrable OK Ravinen 32:10 01:50 (5) 04:10 (6) 01:36 (1) 01:03 (2) 03:19 (1) 01:34 (15) 03:19 (1) 03:00 (1) 01:20 (2) 02:57 (1) 01:24 (1) 01:22 (2) 01:42 (1) 02:50 (1)     00:44 (2) Nick Barrable OK Ravinen
        01:50 (5) 06:00 (5) 07:36 (5) 08:39 (3) 11:58 (1) 13:32 (3) 16:51 (2) 19:51 (1) 21:11 (1) 24:08 (1) 25:32 (1) 26:54 (1) 28:36 (1) 31:26 (1)     32:10 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 33:03 01:45 (2) 03:43 (1) 01:52 (7) 01:04 (3) 03:37 (2) 01:08 (5) 03:40 (3) 03:02 (2) 01:20 (2) 03:06 (2) 01:33 (5) 01:28 (3) 01:50 (3) 03:09 (3)     00:46 (3) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:45 (2) 05:28 (1) 07:20 (3) 08:24 (1) 12:01 (2) 13:09 (1) 16:49 (1) 19:51 (1) 21:11 (1) 24:17 (2) 25:50 (2) 27:18 (2) 29:08 (2) 32:17 (2)     33:03 (2)    
3 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 35:16 01:44 (1) 03:47 (2) 01:46 (5) 01:08 (4) 04:03 (5) 01:03 (3) 03:46 (4) 04:03 (8) 01:16 (1) 03:33 (5) 01:27 (2) 01:33 (6) 01:55 (5) 03:34 (6)     00:38 (1) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        01:44 (1) 05:31 (2) 07:17 (1) 08:25 (2) 12:28 (3) 13:31 (2) 17:17 (3) 21:20 (3) 22:36 (3) 26:09 (3) 27:36 (3) 29:09 (3) 31:04 (3) 34:38 (3)     35:16 (3)    
4 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 35:33 01:47 (3) 04:29 (8) 01:43 (4) 01:02 (1) 03:52 (3) 01:26 (11) 04:50 (11) 03:02 (2) 01:26 (6) 03:28 (4) 01:31 (4) 01:18 (1) 01:47 (2) 03:05 (2)     00:47 (4) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:47 (3) 06:16 (7) 07:59 (7) 09:01 (5) 12:53 (5) 14:19 (5) 19:09 (6) 22:11 (6) 23:37 (5) 27:05 (5) 28:36 (5) 29:54 (5) 31:41 (4) 34:46 (4)     35:33 (4)    
5 Robert Johansson Täby OK 35:51 01:49 (4) 03:49 (4) 01:39 (2) 01:55 (17) 04:13 (9) 00:57 (1) 04:11 (5) 03:09 (4) 01:24 (5) 03:27 (3) 01:36 (6) 01:28 (3) 02:07 (8) 03:20 (4)     00:47 (4) Robert Johansson Täby OK
        01:49 (4) 05:38 (3) 07:17 (1) 09:12 (6) 13:25 (6) 14:22 (6) 18:33 (5) 21:42 (4) 23:06 (4) 26:33 (4) 28:09 (4) 29:37 (4) 31:44 (5) 35:04 (5)     35:51 (5)    
6 Anton Bordinkov Hellas Orientering 37:27 02:03 (9) 03:48 (3) 01:42 (3) 01:12 (5) 04:07 (6) 00:57 (1) 03:35 (2) 04:35 (12) 02:28 (18) 03:39 (7) 01:30 (3) 01:28 (3) 01:54 (4) 03:37 (7)     00:52 (8) Anton Bordinkov Hellas Orientering
        02:03 (9) 05:51 (4) 07:33 (4) 08:45 (4) 12:52 (4) 13:49 (4) 17:24 (4) 21:59 (5) 24:27 (6) 28:06 (6) 29:36 (6) 31:04 (6) 32:58 (6) 36:35 (6)     37:27 (6)    
7 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 38:51 01:58 (7) 04:03 (5) 01:54 (8) 02:19 (21) 04:11 (8) 01:03 (3) 04:18 (7) 03:33 (7) 01:32 (7) 03:36 (6) 01:56 (11) 01:41 (10) 02:03 (7) 03:48 (8)     00:56 (10) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        01:58 (7) 06:01 (6) 07:55 (6) 10:14 (7) 14:25 (7) 15:28 (7) 19:46 (7) 23:19 (7) 24:51 (7) 28:27 (7) 30:23 (7) 32:04 (7) 34:07 (7) 37:55 (7)     38:51 (7)    
8 Henrik Sjögren Haninge SOK 39:35 01:54 (6) 04:26 (7) 01:54 (8) 02:27 (22) 04:09 (7) 01:16 (8) 04:16 (6) 03:29 (5) 01:23 (4) 04:19 (12) 01:37 (7) 01:49 (13) 02:16 (9) 03:29 (5)     00:51 (6) Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:54 (6) 06:20 (8) 08:14 (8) 10:41 (13) 14:50 (9) 16:06 (8) 20:22 (8) 23:51 (8) 25:14 (8) 29:33 (8) 31:10 (8) 32:59 (8) 35:15 (8) 38:44 (8)     39:35 (8)    
9 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 42:43 01:59 (8) 05:14 (14) 01:51 (6) 01:21 (8) 04:02 (4) 02:06 (25) 04:40 (9) 04:09 (9) 01:41 (9) 04:57 (19) 01:50 (8) 01:34 (7) 02:16 (9) 03:54 (10)     01:09 (17) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        01:59 (8) 07:13 (12) 09:04 (9) 10:25 (8) 14:27 (8) 16:33 (10) 21:13 (9) 25:22 (10) 27:03 (9) 32:00 (10) 33:50 (10) 35:24 (10) 37:40 (9) 41:34 (9)     42:43 (9)    
10 Janne Nilsson Centrum OK 42:51 02:12 (10) 04:55 (11) 02:02 (10) 01:25 (11) 04:43 (10) 01:11 (6) 04:45 (10) 04:12 (11) 02:03 (15) 04:07 (11) 01:50 (8) 01:45 (12) 02:44 (17) 04:06 (12)     00:51 (6) Janne Nilsson Centrum OK
        02:12 (10) 07:07 (10) 09:09 (10) 10:34 (10) 15:17 (10) 16:28 (9) 21:13 (9) 25:25 (11) 27:28 (10) 31:35 (9) 33:25 (9) 35:10 (9) 37:54 (10) 42:00 (10)     42:51 (10)    
11 Galina Ribediuc Hellas Orientering 43:39 02:18 (12) 04:38 (9) 02:17 (15) 01:20 (7) 04:45 (11) 01:33 (14) 04:50 (11) 03:31 (6) 03:40 (25) 03:56 (10) 02:13 (17) 01:36 (8) 02:01 (6) 04:04 (11)     00:57 (11) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        02:18 (12) 06:56 (9) 09:13 (11) 10:33 (9) 15:18 (11) 16:51 (11) 21:41 (11) 25:12 (9) 28:52 (11) 32:48 (11) 35:01 (11) 36:37 (11) 38:38 (11) 42:42 (11)     43:39 (11)    
12 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 46:35 02:13 (11) 05:00 (12) 02:04 (11) 01:23 (9) 06:28 (17) 01:38 (16) 04:28 (8) 05:41 (22) 03:10 (23) 03:52 (8) 01:50 (8) 01:42 (11) 02:19 (11) 03:48 (8)     00:59 (12) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:13 (11) 07:13 (12) 09:17 (12) 10:40 (12) 17:08 (13) 18:46 (13) 23:14 (13) 28:55 (14) 32:05 (14) 35:57 (14) 37:47 (14) 39:29 (13) 41:48 (13) 45:36 (13)     46:35 (12)    
12 Liudmila Sapronenkova Hellas Orientering 46:35 03:12 (22) 05:09 (13) 02:06 (12) 01:42 (14) 05:25 (13) 01:43 (17) 05:22 (15) 04:11 (10) 01:37 (8) 03:53 (9) 02:20 (19) 02:15 (20) 02:19 (11) 04:18 (13)     01:03 (14) Liudmila Sapronenkova Hellas Orientering
        03:12 (22) 08:21 (15) 10:27 (14) 12:09 (15) 17:34 (14) 19:17 (14) 24:39 (14) 28:50 (13) 30:27 (13) 34:20 (12) 36:40 (12) 38:55 (12) 41:14 (12) 45:32 (12)     46:35 (12)    
14 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 50:35 02:20 (14) 04:51 (10) 02:09 (13) 01:19 (6) 05:18 (12) 01:18 (9) 05:12 (13) 05:42 (23) 01:51 (10) 04:29 (14) 02:12 (16) 03:00 (23) 05:15 (26) 04:27 (15)     01:12 (19) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
        02:20 (14) 07:11 (11) 09:20 (13) 10:39 (11) 15:57 (12) 17:15 (12) 22:27 (12) 28:09 (12) 30:00 (12) 34:29 (13) 36:41 (13) 39:41 (14) 44:56 (14) 49:23 (14)     50:35 (14)    
15 Matz Larsson Gustavsbergs OK 51:50 02:27 (16) 06:08 (19) 02:35 (17) 02:04 (19) 05:59 (14) 01:18 (9) 07:58 (23) 04:37 (14) 02:00 (14) 04:22 (13) 01:56 (11) 02:16 (21) 02:26 (13) 04:29 (17)     01:15 (20) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        02:27 (16) 08:35 (19) 11:10 (17) 13:14 (18) 19:13 (15) 20:31 (15) 28:29 (17) 33:06 (16) 35:06 (16) 39:28 (16) 41:24 (16) 43:40 (16) 46:06 (15) 50:35 (15)     51:50 (15)    
16 Lennart Hävrén Tullinge SK 53:58 02:41 (19) 05:47 (17) 02:57 (22) 01:44 (15) 07:01 (21) 01:30 (12) 05:23 (16) 04:36 (13) 01:56 (12) 04:48 (16) 02:11 (15) 02:47 (22) 04:02 (24) 05:25 (21)     01:10 (18) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:41 (19) 08:28 (17) 11:25 (18) 13:09 (17) 20:10 (16) 21:40 (16) 27:03 (15) 31:39 (15) 33:35 (15) 38:23 (15) 40:34 (15) 43:21 (15) 47:23 (16) 52:48 (16)     53:58 (16)    
17 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 54:28 02:19 (13) 05:42 (16) 02:28 (16) 01:23 (9) 12:08 (26) 01:14 (7) 05:23 (16) 05:03 (17) 01:56 (12) 04:31 (15) 02:00 (13) 01:53 (15) 02:35 (16) 04:58 (18)     00:55 (9) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        02:19 (13) 08:01 (14) 10:29 (15) 11:52 (14) 24:00 (24) 25:14 (24) 30:37 (23) 35:40 (22) 37:36 (22) 42:07 (18) 44:07 (17) 46:00 (17) 48:35 (17) 53:33 (17)     54:28 (17)    
18 Chris Pawley Kerno 56:27 02:56 (21) 05:34 (15) 03:01 (24) 01:32 (12) 07:21 (22) 01:59 (23) 05:20 (14) 05:31 (21) 03:54 (26) 06:05 (23) 02:19 (18) 01:52 (14) 02:51 (18) 04:28 (16)     01:44 (25) Chris Pawley Kerno
        02:56 (21) 08:30 (18) 11:31 (19) 13:03 (16) 20:24 (18) 22:23 (18) 27:43 (16) 33:14 (17) 37:08 (20) 43:13 (21) 45:32 (21) 47:24 (20) 50:15 (20) 54:43 (18)     56:27 (18)    
19 Jan Retsloff Hellas Orientering 56:58 03:13 (23) 06:38 (22) 02:54 (21) 01:39 (13) 06:50 (20) 01:47 (19) 06:08 (21) 05:01 (16) 02:28 (18) 05:45 (22) 02:34 (22) 02:10 (18) 02:57 (20) 05:24 (20)     01:30 (24) Jan Retsloff Hellas Orientering
        03:13 (23) 09:51 (23) 12:45 (24) 14:24 (21) 21:14 (21) 23:01 (20) 29:09 (20) 34:10 (19) 36:38 (18) 42:23 (19) 44:57 (19) 47:07 (19) 50:04 (19) 55:28 (19)     56:58 (19)    
20 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 57:27 02:28 (17) 07:01 (24) 02:43 (18) 03:25 (25) 06:48 (19) 01:32 (13) 06:02 (20) 05:20 (19) 01:55 (11) 07:16 (25) 02:31 (21) 01:40 (9) 02:29 (15) 04:59 (19)     01:18 (21) Jerker Drottenmyr Visborgs OK
        02:28 (17) 09:29 (22) 12:12 (22) 15:37 (24) 22:25 (23) 23:57 (23) 29:59 (21) 35:19 (21) 37:14 (21) 44:30 (23) 47:01 (23) 48:41 (23) 51:10 (22) 56:09 (20)     57:27 (20)    
21 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 58:15 02:39 (18) 06:15 (21) 02:58 (23) 01:56 (18) 06:32 (18) 01:55 (22) 08:14 (24) 05:12 (18) 02:41 (20) 05:07 (20) 02:29 (20) 02:07 (16) 02:54 (19) 06:09 (23)     01:07 (16) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:39 (18) 08:54 (20) 11:52 (21) 13:48 (20) 20:20 (17) 22:15 (17) 30:29 (22) 35:41 (23) 38:22 (23) 43:29 (22) 45:58 (22) 48:05 (21) 50:59 (21) 57:08 (21)     58:15 (21)    
22 Reijo Korhonen Haninge SOK 58:30 02:46 (20) 06:12 (20) 02:53 (20) 01:54 (16) 07:58 (24) 01:49 (20) 09:02 (25) 06:12 (24) 02:12 (17) 04:49 (17) 02:09 (14) 02:08 (17) 03:02 (21) 04:18 (13)     01:06 (15) Reijo Korhonen Haninge SOK
        02:46 (20) 08:58 (21) 11:51 (20) 13:45 (19) 21:43 (22) 23:32 (22) 32:34 (24) 38:46 (24) 40:58 (24) 45:47 (24) 47:56 (24) 50:04 (24) 53:06 (24) 57:24 (22)     58:30 (22)    
23 Rickard Andersson Tullinge SK 58:57 02:23 (15) 05:59 (18) 02:12 (14) 04:30 (26) 06:07 (15) 01:52 (21) 05:45 (18) 04:58 (15) 02:07 (16) 04:50 (18) 03:40 (25) 02:11 (19) 02:28 (14) 08:55 (25)     01:00 (13) Rickard Andersson Tullinge SK
        02:23 (15) 08:22 (16) 10:34 (16) 15:04 (23) 21:11 (20) 23:03 (21) 28:48 (19) 33:46 (18) 35:53 (17) 40:43 (17) 44:23 (18) 46:34 (18) 49:02 (18) 57:57 (23)     58:57 (23)    
24 Mats Lundblad Täby OK 61:04 03:14 (24) 06:43 (23) 02:44 (19) 02:07 (20) 06:15 (16) 01:46 (18) 05:56 (19) 05:30 (20) 02:45 (21) 05:29 (21) 02:37 (23) 03:23 (24) 03:37 (22) 07:33 (24)     01:25 (23) Mats Lundblad Täby OK
        03:14 (24) 09:57 (24) 12:41 (23) 14:48 (22) 21:03 (19) 22:49 (19) 28:45 (18) 34:15 (20) 37:00 (19) 42:29 (20) 45:06 (20) 48:29 (22) 52:06 (23) 59:39 (24)     61:04 (24)    
25 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 68:46 03:35 (25) 07:12 (25) 03:28 (25) 02:32 (23) 07:43 (23) 02:03 (24) 07:31 (22) 06:56 (25) 02:57 (22) 06:52 (24) 03:03 (24) 03:53 (25) 03:44 (23) 05:58 (22)     01:19 (22) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        03:35 (25) 10:47 (25) 14:15 (25) 16:47 (25) 24:30 (25) 26:33 (25) 34:04 (25) 41:00 (25) 43:57 (25) 50:49 (25) 53:52 (25) 57:45 (25) 61:29 (25) 67:27 (25)     68:46 (25)    
26 Per Ljung Stockholms OK 88:19 04:03 (26) 11:01 (26) 04:00 (26) 02:51 (24) 09:15 (25) 02:29 (26) 10:32 (26) 07:52 (26) 03:21 (24) 08:19 (26) 04:09 (26) 04:04 (26) 04:27 (25) 09:19 (26)     02:37 (26) Per Ljung Stockholms OK
        04:03 (26) 15:04 (26) 19:04 (26) 21:55 (26) 31:10 (26) 33:39 (26) 44:11 (26) 52:03 (26) 55:24 (26) 63:43 (26) 67:52 (26) 71:56 (26) 76:23 (26) 85:42 (26)     88:19 (26)    
- Mårten Fredelius Kamrat och IF KIF 38:55 01:45   04:03   01:52   02:00   04:02   01:18   03:44   01:54   01:49   01:54   03:08   01:20   03:45   02:09   03:22   00:50   Mårten Fredelius Kamrat och IF KIF
        01:45   05:48   07:40   09:40   13:42   15:00   18:44   20:38   22:27   24:21   27:29   28:49   32:34   34:43   38:05   38:55      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14       Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Björn Reger Söders-Tyresö 37:26 01:25 (3) 01:03 (3) 03:21 (2) 03:51 (2) 01:54 (4) 02:18 (3) 04:45 (3) 01:23 (1) 02:37 (2) 03:05 (1) 01:53 (15) 02:55 (1) 04:23 (3) 01:29 (6)     01:04 (3) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:25 (3) 02:28 (3) 05:49 (2) 09:40 (2) 11:34 (2) 13:52 (2) 18:37 (1) 20:00 (1) 22:37 (1) 25:42 (1) 27:35 (1) 30:30 (1) 34:53 (1) 36:22 (1)     37:26 (1)    
2 Claes Ögren Skarpnäcks OL 39:53 01:21 (2) 01:05 (6) 03:09 (1) 03:49 (1) 01:52 (2) 02:22 (7) 07:20 (27) 01:46 (9) 02:52 (7) 03:19 (5) 01:14 (1) 03:00 (2) 04:19 (2) 01:15 (1)     01:10 (6) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        01:21 (2) 02:26 (2) 05:35 (1) 09:24 (1) 11:16 (1) 13:38 (1) 20:58 (5) 22:44 (4) 25:36 (5) 28:55 (5) 30:09 (3) 33:09 (3) 37:28 (3) 38:43 (2)     39:53 (2)    
3 Mikael Sungqvist Tullinge SK 39:59 01:31 (5) 01:07 (7) 03:39 (3) 04:18 (5) 01:55 (6) 02:25 (8) 05:14 (7) 01:36 (3) 02:51 (6) 03:31 (8) 01:24 (2) 03:09 (3) 04:37 (6) 01:31 (8)     01:11 (9) Mikael Sungqvist Tullinge SK
        01:31 (5) 02:38 (5) 06:17 (4) 10:35 (4) 12:30 (4) 14:55 (4) 20:09 (2) 21:45 (2) 24:36 (2) 28:07 (2) 29:31 (2) 32:40 (2) 37:17 (2) 38:48 (3)     39:59 (3)    
4 Linda Lönneberg Täby OK 41:26 01:37 (8) 00:56 (1) 03:40 (4) 03:55 (3) 01:42 (1) 02:21 (5) 06:36 (22) 02:13 (23) 02:35 (1) 03:13 (3) 01:49 (14) 04:16 (21) 04:02 (1) 01:20 (2)     01:11 (9) Linda Lönneberg Täby OK
        01:37 (8) 02:33 (4) 06:13 (3) 10:08 (3) 11:50 (3) 14:11 (3) 20:47 (4) 23:00 (5) 25:35 (4) 28:48 (4) 30:37 (5) 34:53 (5) 38:55 (4) 40:15 (4)     41:26 (4)    
5 Åke Wansölin Söders-Tyresö 43:50 01:42 (14) 01:09 (10) 03:46 (5) 04:00 (4) 02:06 (12) 02:25 (8) 06:30 (21) 02:20 (28) 02:55 (8) 04:36 (27) 01:28 (4) 03:24 (9) 04:41 (8) 01:34 (10)     01:14 (12) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        01:42 (14) 02:51 (11) 06:37 (7) 10:37 (5) 12:43 (6) 15:08 (5) 21:38 (7) 23:58 (10) 26:53 (9) 31:29 (12) 32:57 (10) 36:21 (9) 41:02 (5) 42:36 (5)     43:50 (5)    
6 Per-Johan Vikfors OK Österåker 44:00 01:36 (7) 01:13 (12) 03:47 (7) 05:14 (23) 01:58 (7) 02:31 (11) 05:37 (10) 01:51 (14) 03:12 (16) 04:11 (19) 01:42 (10) 03:26 (10) 05:04 (11) 01:34 (10)     01:04 (3) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        01:36 (7) 02:49 (10) 06:36 (6) 11:50 (11) 13:48 (11) 16:19 (11) 21:56 (10) 23:47 (9) 26:59 (10) 31:10 (10) 32:52 (9) 36:18 (8) 41:22 (6) 42:56 (6)     44:00 (6)    
7 Leif Åkerblom OK Österåker 44:01 01:31 (5) 01:07 (8) 04:33 (15) 04:23 (6) 02:00 (9) 02:19 (4) 05:12 (6) 01:27 (2) 02:44 (4) 03:17 (4) 01:41 (9) 03:30 (12) 07:45 (34) 01:27 (4)     01:05 (5) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:31 (5) 02:38 (5) 07:11 (12) 11:34 (9) 13:34 (7) 15:53 (7) 21:05 (6) 22:32 (3) 25:16 (3) 28:33 (3) 30:14 (4) 33:44 (4) 41:29 (8) 42:56 (6)     44:01 (7)    
8 Paul Norén OK Södertörn 44:16 01:52 (18) 01:13 (12) 03:52 (9) 04:28 (9) 02:12 (14) 02:32 (15) 05:43 (11) 01:47 (10) 03:03 (11) 03:40 (11) 01:55 (16) 03:38 (14) 05:29 (18) 01:35 (12)     01:17 (16) Paul Norén OK Södertörn
        01:52 (18) 03:05 (17) 06:57 (9) 11:25 (8) 13:37 (8) 16:09 (9) 21:52 (9) 23:39 (8) 26:42 (8) 30:22 (8) 32:17 (8) 35:55 (7) 41:24 (7) 42:59 (8)     44:16 (8)    
9 Jan Gottfridsson Norbergs OK 44:38 01:40 (11) 01:04 (5) 05:02 (22) 06:07 (33) 02:14 (17) 02:21 (5) 04:40 (2) 01:36 (3) 02:55 (8) 03:36 (9) 02:18 (28) 03:11 (4) 04:57 (9) 01:38 (15)     01:19 (17) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        01:40 (11) 02:44 (9) 07:46 (16) 13:53 (22) 16:07 (21) 18:28 (19) 23:08 (13) 24:44 (11) 27:39 (12) 31:15 (11) 33:33 (11) 36:44 (10) 41:41 (9) 43:19 (9)     44:38 (9)    
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 45:19 01:26 (4) 01:12 (11) 03:46 (5) 04:23 (6) 01:53 (3) 02:37 (17) 05:05 (5) 02:39 (30) 03:19 (19) 03:40 (11) 01:34 (5) 04:15 (20) 06:58 (30) 01:29 (6)     01:03 (2) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:26 (4) 02:38 (5) 06:24 (5) 10:47 (6) 12:40 (5) 15:17 (6) 20:22 (3) 23:01 (6) 26:20 (6) 30:00 (6) 31:34 (6) 35:49 (6) 42:47 (11) 44:16 (11)     45:19 (10)    
11 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 45:38 02:12 (29) 01:15 (16) 04:29 (14) 04:55 (18) 02:16 (21) 02:48 (20) 05:36 (8) 02:00 (18) 03:13 (18) 04:03 (15) 02:05 (20) 03:12 (6) 04:34 (5) 01:37 (13)     01:23 (23) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:12 (29) 03:27 (24) 07:56 (17) 12:51 (15) 15:07 (15) 17:55 (15) 23:31 (15) 25:31 (16) 28:44 (16) 32:47 (14) 34:52 (15) 38:04 (13) 42:38 (10) 44:15 (10)     45:38 (11)    
12 Anders Larsson Skarpnäcks OL 45:44 01:58 (22) 01:28 (28) 04:56 (20) 04:48 (13) 02:37 (29) 02:31 (11) 06:17 (16) 01:52 (15) 02:57 (10) 03:30 (7) 01:35 (6) 03:20 (8) 05:03 (10) 01:31 (8)     01:21 (19) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        01:58 (22) 03:26 (23) 08:22 (20) 13:10 (16) 15:47 (16) 18:18 (16) 24:35 (18) 26:27 (17) 29:24 (17) 32:54 (15) 34:29 (14) 37:49 (12) 42:52 (12) 44:23 (12)     45:44 (12)    
13 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 46:22 01:41 (13) 01:02 (2) 06:25 (30) 06:50 (35) 02:41 (30) 02:09 (1) 04:39 (1) 01:38 (5) 02:39 (3) 03:10 (2) 02:06 (21) 03:11 (4) 05:18 (14) 01:43 (16)     01:10 (6) Claes Vallin IFK Lidingö SOK
        01:41 (13) 02:43 (8) 09:08 (26) 15:58 (30) 18:39 (30) 20:48 (28) 25:27 (22) 27:05 (20) 29:44 (18) 32:54 (15) 35:00 (16) 38:11 (14) 43:29 (14) 45:12 (13)     46:22 (13)    
14 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 47:22 01:37 (8) 01:21 (21) 04:02 (10) 04:36 (11) 02:01 (10) 02:25 (8) 05:36 (8) 01:40 (6) 03:05 (13) 03:47 (13) 01:43 (13) 07:17 (36) 04:23 (3) 02:36 (33)     01:13 (11) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:37 (8) 02:58 (12) 07:00 (10) 11:36 (10) 13:37 (8) 16:02 (8) 21:38 (7) 23:18 (7) 26:23 (7) 30:10 (7) 31:53 (7) 39:10 (16) 43:33 (15) 46:09 (14)     47:22 (14)    
15 Kjell Holmberg OK Södertörn 47:29 01:42 (14) 01:17 (17) 04:18 (12) 05:00 (20) 02:15 (18) 02:47 (19) 05:55 (13) 02:00 (18) 03:21 (21) 04:46 (28) 01:42 (10) 04:23 (24) 05:22 (16) 01:27 (4)     01:14 (12) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:42 (14) 02:59 (13) 07:17 (13) 12:17 (13) 14:32 (13) 17:19 (13) 23:14 (14) 25:14 (14) 28:35 (14) 33:21 (18) 35:03 (17) 39:26 (18) 44:48 (17) 46:15 (15)     47:29 (15)    
16 Claes Andersson OK Södertörn 47:49 01:10 (1) 01:03 (3) 04:48 (18) 07:06 (36) 01:54 (4) 02:17 (2) 04:47 (4) 01:40 (6) 02:48 (5) 03:22 (6) 03:03 (34) 05:02 (29) 04:39 (7) 02:51 (34)     01:19 (17) Claes Andersson OK Södertörn
        01:10 (1) 02:13 (1) 07:01 (11) 14:07 (23) 16:01 (20) 18:18 (16) 23:05 (12) 24:45 (12) 27:33 (11) 30:55 (9) 33:58 (12) 39:00 (15) 43:39 (16) 46:30 (16)     47:49 (16)    
17 Eva Elnerud Sigtuna OK 48:01 01:40 (11) 01:20 (18) 04:37 (16) 04:42 (12) 02:17 (22) 02:54 (27) 06:04 (15) 01:41 (8) 03:22 (22) 04:06 (17) 01:24 (2) 03:29 (11) 05:18 (14) 03:52 (36)     01:15 (15) Eva Elnerud Sigtuna OK
        01:40 (11) 03:00 (14) 07:37 (14) 12:19 (14) 14:36 (14) 17:30 (14) 23:34 (16) 25:15 (15) 28:37 (15) 32:43 (13) 34:07 (13) 37:36 (11) 42:54 (13) 46:46 (17)     48:01 (17)    
18 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 48:13 02:12 (29) 01:13 (12) 04:12 (11) 04:28 (9) 02:13 (16) 02:50 (23) 05:47 (12) 01:55 (16) 03:20 (20) 04:49 (29) 03:07 (35) 03:13 (7) 05:49 (21) 01:51 (22)     01:14 (12) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        02:12 (29) 03:25 (22) 07:37 (14) 12:05 (12) 14:18 (12) 17:08 (12) 22:55 (11) 24:50 (13) 28:10 (13) 32:59 (17) 36:06 (19) 39:19 (17) 45:08 (18) 46:59 (18)     48:13 (18)    
19 Bengt Kärrström Tullinge SK 49:13 01:50 (17) 01:14 (15) 09:04 (36) 04:54 (17) 01:59 (8) 02:32 (15) 06:02 (14) 01:48 (11) 03:05 (13) 04:05 (16) 01:38 (7) 03:31 (13) 05:06 (12) 01:25 (3)     01:00 (1) Bengt Kärrström Tullinge SK
        01:50 (17) 03:04 (16) 12:08 (36) 17:02 (33) 19:01 (31) 21:33 (31) 27:35 (26) 29:23 (25) 32:28 (23) 36:33 (22) 38:11 (22) 41:42 (22) 46:48 (20) 48:13 (19)     49:13 (19)    
20 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 50:10 01:59 (23) 01:07 (7) 03:50 (8) 04:25 (8) 02:17 (22) 02:31 (11) 08:15 (30) 02:52 (33) 03:09 (15) 03:56 (14) 02:01 (19) 03:44 (18) 06:22 (26) 02:14 (29)     01:28 (27) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        01:59 (23) 03:06 (18) 06:56 (8) 11:21 (7) 13:38 (10) 16:09 (9) 24:24 (17) 27:16 (21) 30:25 (20) 34:21 (20) 36:22 (20) 40:06 (19) 46:28 (19) 48:42 (20)     50:10 (20)    
21 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 50:29 02:11 (28) 01:31 (30) 04:22 (13) 05:10 (22) 02:35 (28) 02:48 (20) 06:23 (17) 01:58 (17) 03:50 (28) 04:30 (23) 02:13 (24) 03:56 (19) 05:49 (21) 01:49 (21)     01:24 (25) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:11 (28) 03:42 (29) 08:04 (18) 13:14 (17) 15:49 (17) 18:37 (20) 25:00 (19) 26:58 (19) 30:48 (21) 35:18 (21) 37:31 (21) 41:27 (21) 47:16 (21) 49:05 (21)     50:29 (21)    
21 Leif Mörkfors Järfälla OK 50:29 01:49 (16) 01:23 (22) 05:36 (27) 04:52 (15) 02:15 (18) 02:31 (11) 06:39 (23) 01:48 (11) 03:12 (16) 03:37 (10) 02:00 (18) 04:47 (27) 07:01 (32) 01:37 (13)     01:22 (20) Leif Mörkfors Järfälla OK
        01:49 (16) 03:12 (19) 08:48 (22) 13:40 (20) 15:55 (18) 18:26 (18) 25:05 (20) 26:53 (18) 30:05 (19) 33:42 (19) 35:42 (18) 40:29 (20) 47:30 (22) 49:07 (22)     50:29 (21)    
23 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 54:26 01:55 (21) 01:20 (18) 05:51 (28) 05:27 (27) 02:23 (25) 02:51 (24) 06:29 (20) 02:58 (34) 03:38 (23) 04:16 (20) 02:27 (30) 04:35 (26) 06:26 (28) 02:24 (31)     01:26 (26) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:55 (21) 03:15 (20) 09:06 (25) 14:33 (25) 16:56 (23) 19:47 (23) 26:16 (23) 29:14 (24) 32:52 (25) 37:08 (23) 39:35 (23) 44:10 (23) 50:36 (23) 53:00 (23)     54:26 (23)    
24 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 54:52 02:08 (25) 01:20 (18) 04:37 (16) 05:28 (28) 02:26 (26) 02:53 (26) 06:24 (19) 02:11 (21) 03:43 (24) 07:02 (34) 02:36 (31) 04:21 (22) 06:04 (24) 02:01 (26)     01:38 (32) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:08 (25) 03:28 (25) 08:05 (19) 13:33 (18) 15:59 (19) 18:52 (21) 25:16 (21) 27:27 (22) 31:10 (22) 38:12 (25) 40:48 (25) 45:09 (24) 51:13 (24) 53:14 (24)     54:52 (24)    
25 My Heinrup Järla Orientering 54:58 02:18 (32) 01:31 (30) 05:03 (23) 05:16 (24) 02:32 (27) 02:44 (18) 09:18 (33) 02:04 (20) 04:29 (36) 04:51 (30) 02:15 (27) 03:40 (15) 05:26 (17) 01:53 (24)     01:38 (32) My Heinrup Järla Orientering
        02:18 (32) 03:49 (31) 08:52 (24) 14:08 (24) 16:40 (22) 19:24 (22) 28:42 (27) 30:46 (27) 35:15 (27) 40:06 (28) 42:21 (28) 46:01 (26) 51:27 (25) 53:20 (25)     54:58 (25)    
26 Lars Englund Järla Orientering 55:02 01:38 (10) 01:25 (25) 07:16 (34) 04:53 (16) 02:12 (14) 02:56 (28) 08:41 (32) 03:29 (36) 03:04 (12) 04:30 (23) 02:13 (24) 03:40 (15) 05:52 (23) 02:03 (27)     01:10 (6) Lars Englund Järla Orientering
        01:38 (10) 03:03 (15) 10:19 (30) 15:12 (26) 17:24 (26) 20:20 (24) 29:01 (29) 32:30 (29) 35:34 (28) 40:04 (27) 42:17 (27) 45:57 (25) 51:49 (26) 53:52 (26)     55:02 (26)    
27 Roland Löwgren Spårvägens OK 57:09 02:04 (24) 01:37 (33) 05:09 (24) 05:00 (20) 03:17 (35) 03:14 (33) 06:46 (24) 02:39 (30) 04:01 (32) 04:25 (22) 02:51 (32) 05:52 (32) 05:17 (13) 03:14 (35)     01:43 (35) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:04 (24) 03:41 (28) 08:50 (23) 13:50 (21) 17:07 (24) 20:21 (25) 27:07 (25) 29:46 (26) 33:47 (26) 38:12 (25) 41:03 (26) 46:55 (27) 52:12 (27) 55:26 (27)     57:09 (27)    
28 Lars-Åke Aspelin Klubblös 57:17 02:39 (35) 03:29 (37) 05:33 (26) 05:48 (30) 02:41 (30) 03:26 (36) 06:55 (25) 02:12 (22) 03:52 (29) 04:24 (21) 02:12 (22) 04:24 (25) 06:28 (29) 01:45 (17)     01:29 (29) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        02:39 (35) 06:08 (37) 11:41 (33) 17:29 (35) 20:10 (35) 23:36 (35) 30:31 (31) 32:43 (30) 36:35 (30) 40:59 (29) 43:11 (29) 47:35 (28) 54:03 (28) 55:48 (28)     57:17 (28)    
29 Per-Erik Jansson IF Thor 59:48 02:10 (27) 01:25 (25) 08:12 (35) 05:29 (29) 02:04 (11) 03:05 (31) 10:23 (36) 02:13 (23) 04:02 (33) 05:54 (32) 01:42 (10) 03:42 (17) 06:20 (25) 01:45 (17)     01:22 (20) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:10 (27) 03:35 (27) 11:47 (34) 17:16 (34) 19:20 (34) 22:25 (34) 32:48 (34) 35:01 (34) 39:03 (34) 44:57 (33) 46:39 (33) 50:21 (30) 56:41 (30) 58:26 (29)     59:48 (29)    
30 Svante Frid Enebybergs IF 60:06 02:13 (31) 01:29 (29) 04:53 (19) 04:59 (19) 03:38 (36) 03:12 (32) 08:21 (31) 04:20 (37) 04:16 (34) 04:32 (25) 02:14 (26) 05:53 (33) 06:23 (27) 02:08 (28)     01:35 (30) Svante Frid Enebybergs IF
        02:13 (31) 03:42 (29) 08:35 (21) 13:34 (19) 17:12 (25) 20:24 (26) 28:45 (28) 33:05 (32) 37:21 (33) 41:53 (30) 44:07 (30) 50:00 (29) 56:23 (29) 58:31 (30)     60:06 (30)    
31 Kurt Eriksson Vandrarringen 61:35 02:31 (34) 01:23 (22) 07:00 (32) 04:51 (14) 02:44 (32) 02:58 (29) 10:00 (35) 01:50 (13) 03:44 (25) 08:54 (37) 01:40 (8) 05:04 (30) 05:45 (20) 01:48 (20)     01:23 (23) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:31 (34) 03:54 (32) 10:54 (32) 15:45 (28) 18:29 (29) 21:27 (30) 31:27 (33) 33:17 (33) 37:01 (32) 45:55 (34) 47:35 (34) 52:39 (33) 58:24 (32) 60:12 (31)     61:35 (31)    
32 Ulf Bråsjö Järla Orientering 62:44 02:18 (32) 01:36 (32) 05:31 (25) 06:42 (34) 03:00 (33) 03:15 (34) 08:11 (28) 02:18 (27) 04:00 (31) 05:18 (31) 04:04 (37) 04:47 (27) 07:23 (33) 02:27 (32)     01:54 (36) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:18 (32) 03:54 (32) 09:25 (27) 16:07 (31) 19:07 (33) 22:22 (33) 30:33 (32) 32:51 (31) 36:51 (31) 42:09 (31) 46:13 (31) 51:00 (31) 58:23 (31) 60:50 (32)     62:44 (32)    
33 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 64:49 03:36 (37) 01:24 (24) 05:00 (21) 05:16 (24) 02:17 (22) 02:52 (25) 06:23 (17) 02:17 (25) 03:45 (26) 04:34 (26) 02:53 (33) 14:20 (37) 06:58 (30) 01:52 (23)     01:22 (20) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:36 (37) 05:00 (35) 10:00 (29) 15:16 (27) 17:33 (27) 20:25 (27) 26:48 (24) 29:05 (23) 32:50 (24) 37:24 (24) 40:17 (24) 54:37 (34) 61:35 (33) 63:27 (33)     64:49 (33)    
34 Gunnar Hellström Haninge SOK 66:17 02:08 (25) 01:51 (35) 14:41 (37) 05:20 (26) 02:15 (18) 02:49 (22) 08:11 (28) 02:17 (25) 03:56 (30) 04:09 (18) 01:56 (17) 07:07 (35) 05:43 (19) 02:17 (30)     01:37 (31) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:08 (25) 03:59 (34) 18:40 (37) 24:00 (37) 26:15 (37) 29:04 (37) 37:15 (35) 39:32 (35) 43:28 (35) 47:37 (35) 49:33 (35) 56:40 (35) 62:23 (34) 64:40 (34)     66:17 (34)    
35 Tommy Wåhlin Västerås SOK 67:06 01:53 (19) 01:39 (34) 06:13 (29) 06:06 (32) 03:12 (34) 03:17 (35) 07:04 (26) 02:41 (32) 04:18 (35) 07:34 (35) 02:20 (29) 05:10 (31) 12:11 (37) 02:00 (25)     01:28 (27) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        01:53 (19) 03:32 (26) 09:45 (28) 15:51 (29) 19:03 (32) 22:20 (32) 29:24 (30) 32:05 (28) 36:23 (29) 43:57 (32) 46:17 (32) 51:27 (32) 63:38 (35) 65:38 (35)     67:06 (35)    
36 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 74:49 01:53 (19) 01:27 (27) 07:01 (33) 05:49 (31) 02:10 (13) 03:01 (30) 20:41 (37) 02:29 (29) 03:47 (27) 08:44 (36) 02:12 (22) 04:21 (22) 07:48 (35) 01:47 (19)     01:39 (34) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:53 (19) 03:20 (21) 10:21 (31) 16:10 (32) 18:20 (28) 21:21 (29) 42:02 (37) 44:31 (37) 48:18 (37) 57:02 (37) 59:14 (37) 63:35 (37) 71:23 (36) 73:10 (36)     74:49 (36)    
37 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 78:58 03:25 (36) 01:53 (36) 06:41 (31) 07:41 (37) 03:48 (37) 04:23 (37) 09:35 (34) 03:05 (35) 06:17 (37) 06:48 (33) 03:14 (36) 06:28 (34) 08:21 (36) 04:59 (37)     02:20 (37) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:25 (36) 05:18 (36) 11:59 (35) 19:40 (36) 23:28 (36) 27:51 (36) 37:26 (36) 40:31 (36) 46:48 (36) 53:36 (36) 56:50 (36) 63:18 (36) 71:39 (37) 76:38 (37)     78:58 (37)    
- Per Öhlund Gustavsbergs OK 28:51 01:22   01:11   03:27   19:43   01:49                                           01:19   Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:22   02:33   06:00   25:43   27:32                                           28:51      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Lars Öhrman Stockholms OK 32:19 02:43 (10) 03:39 (3) 04:33 (9) 01:50 (4) 04:53 (3) 02:05 (1) 04:00 (9) 03:09 (9) 02:37 (5) 01:28 (5)                     01:22 (27) Lars Öhrman Stockholms OK
        02:43 (10) 06:22 (4) 10:55 (4) 12:45 (4) 17:38 (3) 19:43 (1) 23:43 (1) 26:52 (1) 29:29 (1) 30:57 (1)                     32:19 (1)    
2 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 33:51 02:32 (5) 04:23 (15) 03:48 (3) 01:58 (6) 06:58 (28) 02:25 (6) 03:54 (6) 02:49 (1) 02:34 (2) 01:32 (11)                     00:58 (3) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:32 (5) 06:55 (9) 10:43 (3) 12:41 (3) 19:39 (8) 22:04 (5) 25:58 (5) 28:47 (4) 31:21 (4) 32:53 (4)                     33:51 (2)    
3 Anders Gezelius OK Ravinen 33:57 02:25 (3) 03:46 (4) 04:52 (18) 01:57 (5) 05:04 (7) 02:55 (18) 04:18 (12) 03:08 (7) 02:52 (15) 01:28 (5)                     01:12 (12) Anders Gezelius OK Ravinen
        02:25 (3) 06:11 (3) 11:03 (6) 13:00 (5) 18:04 (4) 20:59 (2) 25:17 (4) 28:25 (3) 31:17 (3) 32:45 (3)                     33:57 (3)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 34:01 02:49 (15) 03:57 (6) 04:29 (7) 02:14 (15) 05:28 (10) 02:09 (3) 03:41 (1) 03:10 (11) 03:08 (23) 01:31 (10)                     01:25 (32) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:49 (15) 06:46 (7) 11:15 (9) 13:29 (9) 18:57 (6) 21:06 (3) 24:47 (2) 27:57 (2) 31:05 (2) 32:36 (2)                     34:01 (4)    
5 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 34:23 02:31 (4) 04:06 (9) 04:34 (10) 02:02 (8) 04:58 (4) 03:23 (32) 03:41 (3) 03:34 (20) 03:05 (20) 01:22 (1)                     01:07 (5) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:31 (4) 06:37 (6) 11:11 (8) 13:13 (7) 18:11 (5) 21:34 (4) 25:15 (3) 28:49 (5) 31:54 (5) 33:16 (5)                     34:23 (5)    
6 Bo Hedlund IFK Enskede 35:19 02:45 (12) 04:05 (8) 05:08 (23) 02:24 (20) 05:34 (12) 02:33 (9) 03:41 (1) 03:25 (16) 02:49 (13) 01:38 (15)                     01:17 (16) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:45 (12) 06:50 (8) 11:58 (13) 14:22 (12) 19:56 (9) 22:29 (6) 26:10 (6) 29:35 (6) 32:24 (6) 34:02 (6)                     35:19 (6)    
7 Torbjörn Bergman Snättringe SK 35:57 02:42 (8) 04:14 (12) 04:14 (4) 02:03 (9) 06:53 (27) 02:45 (15) 04:22 (16) 03:06 (6) 02:54 (16) 01:29 (8)                     01:15 (15) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:42 (8) 06:56 (10) 11:10 (7) 13:13 (7) 20:06 (10) 22:51 (8) 27:13 (7) 30:19 (7) 33:13 (7) 34:42 (7)                     35:57 (7)    
8 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 36:43 02:39 (7) 04:21 (14) 04:32 (8) 02:01 (7) 06:50 (26) 02:20 (4) 05:04 (35) 02:53 (2) 02:42 (8) 02:02 (31)                     01:19 (19) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        02:39 (7) 07:00 (11) 11:32 (10) 13:33 (10) 20:23 (11) 22:43 (7) 27:47 (8) 30:40 (8) 33:22 (8) 35:24 (8)                     36:43 (8)    
9 Ingemar Gard Söders-Tyresö 37:11 03:24 (32) 04:07 (10) 05:51 (39) 02:46 (39) 05:48 (14) 02:07 (2) 03:47 (5) 03:09 (9) 03:16 (30) 01:27 (4)                     01:29 (37) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:24 (32) 07:31 (16) 13:22 (24) 16:08 (26) 21:56 (16) 24:03 (11) 27:50 (9) 30:59 (9) 34:15 (10) 35:42 (9)                     37:11 (9)    
10 Rune Carlsson Sundbybergs IK 38:20 03:14 (23) 04:42 (23) 04:44 (14) 02:17 (16) 05:32 (11) 03:22 (30) 04:00 (9) 03:25 (16) 02:39 (6) 03:22 (65)                     01:03 (4) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:14 (23) 07:56 (22) 12:40 (16) 14:57 (16) 20:29 (12) 23:51 (10) 27:51 (10) 31:16 (10) 33:55 (9) 37:17 (10)                     38:20 (10)    
11 Rune Rådström Snättringe SK 39:41 03:21 (27) 04:15 (13) 05:24 (26) 02:32 (23) 06:16 (18) 02:37 (11) 04:10 (11) 03:54 (28) 03:14 (27) 02:09 (40)                     01:49 (58) Rune Rådström Snättringe SK
        03:21 (27) 07:36 (17) 13:00 (19) 15:32 (22) 21:48 (15) 24:25 (12) 28:35 (11) 32:29 (11) 35:43 (11) 37:52 (11)                     39:41 (11)    
12 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 39:46 03:07 (20) 05:19 (36) 04:50 (16) 02:13 (14) 09:14 (61) 02:41 (12) 03:57 (8) 03:01 (4) 02:45 (10) 01:25 (2)                     01:14 (13) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        03:07 (20) 08:26 (26) 13:16 (22) 15:29 (21) 24:43 (27) 27:24 (19) 31:21 (17) 34:22 (13) 37:07 (12) 38:32 (12)                     39:46 (12)    
13 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 40:12 02:46 (13) 04:29 (17) 04:39 (11) 02:40 (28) 10:29 (65) 02:35 (10) 03:54 (6) 03:18 (12) 02:35 (3) 01:36 (14)                     01:11 (10) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        02:46 (13) 07:15 (13) 11:54 (12) 14:34 (14) 25:03 (30) 27:38 (20) 31:32 (19) 34:50 (16) 37:25 (14) 39:01 (13)                     40:12 (13)    
14 Arne Kaijser Klubblös 40:15 03:46 (53) 04:44 (25) 04:41 (13) 02:08 (11) 05:10 (8) 06:12 (67) 04:41 (23) 03:20 (14) 02:57 (17) 01:28 (5)                     01:08 (7) Arne Kaijser Klubblös
        03:46 (53) 08:30 (27) 13:11 (21) 15:19 (19) 20:29 (12) 26:41 (17) 31:22 (18) 34:42 (14) 37:39 (15) 39:07 (14)                     40:15 (14)    
15 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 40:42 03:14 (23) 04:24 (16) 05:40 (30) 02:45 (37) 06:21 (19) 03:06 (25) 04:28 (19) 03:58 (30) 03:22 (35) 01:51 (21)                     01:33 (40) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:14 (23) 07:38 (18) 13:18 (23) 16:03 (23) 22:24 (19) 25:30 (14) 29:58 (12) 33:56 (12) 37:18 (13) 39:09 (15)                     40:42 (15)    
16 Jan Lindgren OK Södertörn 41:02 03:30 (37) 05:20 (37) 05:00 (20) 02:20 (17) 08:17 (47) 02:45 (15) 04:47 (26) 03:22 (15) 02:46 (11) 01:33 (12)                     01:22 (27) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:30 (37) 08:50 (33) 13:50 (28) 16:10 (27) 24:27 (24) 27:12 (18) 31:59 (21) 35:21 (18) 38:07 (17) 39:40 (16)                     41:02 (16)    
17 Olle Arman Nyköpings OK 41:57 03:26 (33) 05:04 (27) 06:10 (51) 04:36 (76) 06:00 (15) 02:29 (8) 04:18 (12) 03:38 (22) 03:05 (20) 01:52 (23)                     01:19 (20) Olle Arman Nyköpings OK
        03:26 (33) 08:30 (27) 14:40 (33) 19:16 (48) 25:16 (32) 27:45 (22) 32:03 (22) 35:41 (20) 38:46 (19) 40:38 (17)                     41:57 (17)    
18 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 42:56 03:30 (37) 04:32 (19) 04:58 (19) 02:06 (10) 09:24 (62) 04:30 (54) 05:14 (44) 03:32 (19) 02:17 (1) 01:44 (17)                     01:09 (9) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        03:30 (37) 08:02 (24) 13:00 (19) 15:06 (17) 24:30 (25) 29:00 (31) 34:14 (30) 37:46 (23) 40:03 (22) 41:47 (19)                     42:56 (18)    
18 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 42:56 02:48 (14) 05:05 (28) 04:45 (15) 01:49 (1) 05:00 (6) 03:42 (39) 07:26 (72) 04:25 (42) 02:40 (7) 03:07 (63)                     02:09 (69) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        02:48 (14) 07:53 (21) 12:38 (15) 14:27 (13) 19:27 (7) 23:09 (9) 30:35 (14) 35:00 (17) 37:40 (16) 40:47 (18)                     42:56 (18)    
20 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 43:30 02:44 (11) 06:09 (52) 04:40 (12) 02:31 (22) 05:19 (9) 04:18 (51) 05:25 (51) 06:08 (69) 02:43 (9) 02:08 (38)                     01:25 (32) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        02:44 (11) 08:53 (34) 13:33 (26) 16:04 (24) 21:23 (14) 25:41 (15) 31:06 (15) 37:14 (22) 39:57 (21) 42:05 (21)                     43:30 (20)    
21 Christer Hedin IFK Enskede 43:49 03:16 (25) 04:31 (18) 05:35 (28) 02:44 (35) 06:02 (16) 03:04 (23) 05:15 (45) 04:54 (59) 03:09 (25) 03:30 (66)                     01:49 (59) Christer Hedin IFK Enskede
        03:16 (25) 07:47 (19) 13:22 (24) 16:06 (25) 22:08 (18) 25:12 (13) 30:27 (13) 35:21 (18) 38:30 (18) 42:00 (20)                     43:49 (21)    
22 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 45:09 03:49 (56) 06:03 (51) 05:49 (38) 02:51 (44) 07:08 (32) 03:00 (22) 05:23 (49) 04:28 (44) 03:32 (42) 01:46 (18)                     01:20 (22) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:49 (56) 09:52 (50) 15:41 (42) 18:32 (39) 25:40 (36) 28:40 (25) 34:03 (29) 38:31 (27) 42:03 (26) 43:49 (24)                     45:09 (22)    
23 Lars Cedérus Snättringe SK 45:18 03:33 (40) 05:13 (32) 05:46 (37) 02:42 (32) 08:41 (53) 03:04 (23) 05:22 (48) 03:43 (24) 03:25 (37) 02:02 (31)                     01:47 (54) Lars Cedérus Snättringe SK
        03:33 (40) 08:46 (32) 14:32 (32) 17:14 (31) 25:55 (39) 28:59 (30) 34:21 (31) 38:04 (25) 41:29 (23) 43:31 (22)                     45:18 (23)    
24 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 45:19 02:42 (8) 04:38 (22) 04:19 (5) 02:22 (18) 15:12 (75) 02:55 (18) 04:52 (28) 03:08 (7) 02:35 (3) 01:25 (2)                     01:11 (10) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:42 (8) 07:20 (14) 11:39 (11) 14:01 (11) 29:13 (52) 32:08 (47) 37:00 (46) 40:08 (38) 42:43 (31) 44:08 (26)                     45:19 (24)    
25 Hans Gustavsson Nyköpings OK 45:20 03:38 (46) 05:33 (41) 06:05 (48) 02:55 (49) 06:46 (24) 03:53 (45) 04:54 (29) 04:16 (36) 03:29 (39) 02:08 (36)                     01:43 (51) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        03:38 (46) 09:11 (41) 15:16 (37) 18:11 (38) 24:57 (29) 28:50 (28) 33:44 (25) 38:00 (24) 41:29 (23) 43:37 (23)                     45:20 (25)    
26 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 45:25 03:11 (21) 06:22 (55) 05:45 (36) 02:38 (25) 06:58 (28) 04:06 (49) 06:56 (70) 03:25 (16) 03:08 (23) 01:48 (19)                     01:08 (7) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        03:11 (21) 09:33 (46) 15:18 (38) 17:56 (34) 24:54 (28) 29:00 (31) 35:56 (40) 39:21 (30) 42:29 (30) 44:17 (28)                     45:25 (26)    
27 Bo Romson Hellas Orientering 45:35 03:44 (52) 05:36 (44) 06:07 (49) 02:39 (27) 07:19 (37) 04:33 (55) 04:51 (27) 04:06 (33) 03:29 (39) 01:52 (23)                     01:19 (19) Bo Romson Hellas Orientering
        03:44 (52) 09:20 (42) 15:27 (39) 18:06 (37) 25:25 (34) 29:58 (37) 34:49 (33) 38:55 (29) 42:24 (29) 44:16 (27)                     45:35 (27)    
28 Mats Holmgren IFK Enskede 45:53 02:34 (6) 04:02 (7) 04:23 (6) 02:10 (12) 08:56 (57) 05:34 (64) 04:38 (22) 03:46 (25) 05:40 (75) 02:18 (47)                     01:52 (61) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:34 (6) 06:36 (5) 10:59 (5) 13:09 (6) 22:05 (17) 27:39 (21) 32:17 (23) 36:03 (21) 41:43 (25) 44:01 (25)                     45:53 (28)    
29 Helena Korhonen Haninge SOK 46:02 03:38 (46) 04:11 (11) 04:51 (17) 02:40 (28) 07:34 (40) 05:20 (60) 04:19 (14) 07:05 (73) 03:12 (26) 02:05 (34)                     01:07 (5) Helena Korhonen Haninge SOK
        03:38 (46) 07:49 (20) 12:40 (16) 15:20 (20) 22:54 (20) 28:14 (24) 32:33 (24) 39:38 (35) 42:50 (33) 44:55 (31)                     46:02 (29)    
29 Jan-Erik Danell Tullinge SK 46:02 03:21 (27) 04:56 (26) 05:58 (45) 02:52 (47) 06:23 (20) 03:06 (25) 04:31 (20) 03:37 (21) 04:52 (72) 05:06 (72)                     01:20 (22) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        03:21 (27) 08:17 (25) 14:15 (29) 17:07 (30) 23:30 (21) 26:36 (16) 31:07 (16) 34:44 (15) 39:36 (20) 44:42 (30)                     46:02 (29)    
31 Oliver Hermundstad Snättringe SK 46:14 02:12 (2) 03:17 (1) 03:45 (2) 01:49 (1) 04:37 (2) 16:56 (75) 05:13 (42) 03:02 (5) 02:57 (17) 01:30 (9)                     00:56 (1) Oliver Hermundstad Snättringe SK
        02:12 (2) 05:29 (2) 09:14 (2) 11:03 (2) 15:40 (2) 32:36 (52) 37:49 (50) 40:51 (43) 43:48 (41) 45:18 (34)                     46:14 (31)    
32 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 46:17 02:07 (1) 03:21 (2) 03:43 (1) 01:49 (1) 04:35 (1) 16:59 (76) 05:30 (53) 02:54 (3) 02:49 (13) 01:34 (13)                     00:56 (1) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        02:07 (1) 05:28 (1) 09:11 (1) 11:00 (1) 15:35 (1) 32:34 (51) 38:04 (53) 40:58 (45) 43:47 (40) 45:21 (35)                     46:17 (32)    
33 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 46:20 03:27 (36) 05:11 (29) 05:40 (30) 02:47 (40) 10:31 (66) 02:55 (18) 04:41 (23) 04:17 (38) 03:41 (53) 01:49 (20)                     01:21 (25) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        03:27 (36) 08:38 (31) 14:18 (30) 17:05 (29) 27:36 (46) 30:31 (41) 35:12 (35) 39:29 (32) 43:10 (35) 44:59 (33)                     46:20 (33)    
33 Lars Nord Södertälje IF 46:20 03:55 (58) 04:36 (20) 05:55 (43) 02:59 (54) 07:51 (44) 03:38 (37) 04:59 (32) 04:15 (35) 04:11 (66) 02:14 (45)                     01:47 (54) Lars Nord Södertälje IF
        03:55 (58) 08:31 (29) 14:26 (31) 17:25 (33) 25:16 (32) 28:54 (29) 33:53 (27) 38:08 (26) 42:19 (28) 44:33 (29)                     46:20 (33)    
35 Evy Nord Södertälje IF 46:35 05:22 (73) 05:26 (38) 05:44 (35) 02:48 (41) 07:18 (36) 04:22 (53) 04:36 (21) 03:56 (29) 03:15 (28) 02:10 (42)                     01:38 (43) Evy Nord Södertälje IF
        05:22 (73) 10:48 (58) 16:32 (52) 19:20 (49) 26:38 (44) 31:00 (44) 35:36 (38) 39:32 (34) 42:47 (32) 44:57 (32)                     46:35 (35)    
36 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 47:01 03:26 (33) 03:47 (5) 05:14 (25) 02:10 (12) 08:56 (57) 05:58 (66) 04:22 (16) 04:51 (57) 03:27 (38) 03:30 (66)                     01:20 (22) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        03:26 (33) 07:13 (12) 12:27 (14) 14:37 (15) 23:33 (22) 29:31 (34) 33:53 (27) 38:44 (28) 42:11 (27) 45:41 (38)                     47:01 (36)    
37 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 47:09 03:12 (22) 12:34 (75) 05:12 (24) 02:36 (24) 05:45 (13) 02:43 (13) 05:01 (34) 03:19 (13) 03:07 (22) 02:01 (29)                     01:39 (44) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:12 (22) 15:46 (74) 20:58 (69) 23:34 (68) 29:19 (54) 32:02 (46) 37:03 (47) 40:22 (39) 43:29 (36) 45:30 (37)                     47:09 (37)    
38 Leif Hermundstad Snättringe SK 47:15 03:41 (49) 05:16 (35) 06:12 (53) 02:52 (47) 08:27 (50) 03:49 (43) 04:43 (25) 04:31 (46) 03:36 (47) 02:19 (48)                     01:49 (58) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:41 (49) 08:57 (36) 15:09 (36) 18:01 (36) 26:28 (43) 30:17 (39) 35:00 (34) 39:31 (33) 43:07 (34) 45:26 (36)                     47:15 (38)    
39 Ulf Nordin Snättringe SK 47:22 03:23 (29) 05:14 (33) 06:17 (55) 03:02 (58) 07:17 (34) 04:21 (52) 05:53 (57) 04:30 (45) 03:41 (53) 02:08 (36)                     01:36 (42) Ulf Nordin Snättringe SK
        03:23 (29) 08:37 (30) 14:54 (35) 17:56 (34) 25:13 (31) 29:34 (35) 35:27 (37) 39:57 (36) 43:38 (38) 45:46 (39)                     47:22 (39)    
40 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 47:37 03:23 (29) 05:32 (40) 07:31 (68) 02:59 (54) 07:16 (33) 04:00 (47) 05:26 (52) 04:16 (36) 03:35 (46) 01:58 (27)                     01:41 (46) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        03:23 (29) 08:55 (35) 16:26 (50) 19:25 (51) 26:41 (45) 30:41 (43) 36:07 (41) 40:23 (40) 43:58 (42) 45:56 (40)                     47:37 (40)    
41 Ulf Stridh Snättringe SK 47:55 04:16 (64) 05:53 (50) 06:02 (46) 02:40 (28) 08:46 (55) 03:35 (35) 05:07 (38) 04:05 (32) 03:36 (47) 02:09 (40)                     01:46 (53) Ulf Stridh Snättringe SK
        04:16 (64) 10:09 (51) 16:11 (46) 18:51 (43) 27:37 (47) 31:12 (45) 36:19 (44) 40:24 (41) 44:00 (43) 46:09 (41)                     47:55 (41)    
42 Jan Olof Norén Järla Orientering 48:10 03:33 (40) 05:33 (41) 06:42 (58) 03:09 (65) 06:44 (23) 04:47 (57) 05:45 (56) 04:38 (51) 03:34 (45) 02:03 (33)                     01:42 (49) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:33 (40) 09:06 (39) 15:48 (43) 18:57 (45) 25:41 (38) 30:28 (40) 36:13 (42) 40:51 (43) 44:25 (45) 46:28 (42)                     48:10 (42)    
43 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 48:16 03:05 (19) 09:52 (70) 05:04 (21) 02:40 (28) 04:59 (5) 02:24 (5) 03:41 (1) 09:36 (75) 02:48 (12) 02:43 (59)                     01:24 (31) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        03:05 (19) 12:57 (67) 18:01 (63) 20:41 (59) 25:40 (36) 28:04 (23) 31:45 (20) 41:21 (46) 44:09 (44) 46:52 (43)                     48:16 (43)    
44 Sven-Åke Svensson Snättringe SK 49:00 03:03 (17) 06:26 (58) 07:40 (71) 02:42 (32) 11:04 (67) 02:28 (7) 05:05 (36) 04:23 (40) 03:17 (31) 01:38 (15)                     01:14 (13) Sven-Åke Svensson Snättringe SK
        03:03 (17) 09:29 (45) 17:09 (55) 19:51 (53) 30:55 (63) 33:23 (53) 38:28 (54) 42:51 (53) 46:08 (52) 47:46 (49)                     49:00 (44)    
45 Börje Pahlén Söders-Tyresö 49:14 03:18 (26) 04:43 (24) 05:41 (32) 02:56 (50) 07:34 (40) 05:29 (61) 06:51 (69) 05:09 (61) 03:39 (50) 02:10 (42)                     01:44 (52) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:18 (26) 08:01 (23) 13:42 (27) 16:38 (28) 24:12 (23) 29:41 (36) 36:32 (45) 41:41 (47) 45:20 (47) 47:30 (45)                     49:14 (45)    
46 John Östlund Sundbybergs IK 49:16 03:36 (45) 07:03 (61) 05:43 (33) 03:02 (57) 06:35 (21) 02:43 (13) 05:07 (38) 06:11 (70) 03:46 (55) 03:42 (68)                     01:48 (56) John Östlund Sundbybergs IK
        03:36 (45) 10:39 (56) 16:22 (48) 19:24 (50) 25:59 (40) 28:42 (26) 33:49 (26) 40:00 (37) 43:46 (39) 47:28 (44)                     49:16 (46)    
47 Hans Carlsson Hellas Orientering 49:21 03:52 (57) 07:59 (65) 06:39 (57) 02:28 (21) 07:38 (42) 05:33 (63) 04:25 (18) 03:46 (25) 03:01 (19) 02:37 (56)                     01:23 (30) Hans Carlsson Hellas Orientering
        03:52 (57) 11:51 (64) 18:30 (64) 20:58 (63) 28:36 (49) 34:09 (57) 38:34 (55) 42:20 (51) 45:21 (48) 47:58 (50)                     49:21 (47)    
48 Jan Larsson Tullinge SK 49:22 03:31 (39) 06:54 (60) 05:53 (40) 02:57 (52) 06:48 (25) 03:13 (27) 05:05 (36) 05:01 (60) 04:12 (67) 04:07 (70)                     01:41 (46) Jan Larsson Tullinge SK
        03:31 (39) 10:25 (53) 16:18 (47) 19:15 (47) 26:03 (41) 29:16 (33) 34:21 (31) 39:22 (31) 43:34 (37) 47:41 (47)                     49:22 (48)    
49 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 49:25 03:46 (53) 05:11 (29) 05:43 (33) 02:38 (25) 12:34 (73) 03:48 (42) 04:20 (15) 04:08 (34) 03:19 (32) 02:37 (56)                     01:21 (25) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:46 (53) 08:57 (36) 14:40 (33) 17:18 (32) 29:52 (58) 33:40 (55) 38:00 (52) 42:08 (50) 45:27 (50) 48:04 (51)                     49:25 (49)    
50 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 49:37 04:36 (67) 06:25 (57) 06:14 (54) 03:22 (70) 08:24 (48) 03:13 (27) 04:54 (29) 04:38 (51) 03:37 (49) 02:13 (44)                     02:01 (65) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        04:36 (67) 11:01 (60) 17:15 (57) 20:37 (58) 29:01 (50) 32:14 (49) 37:08 (48) 41:46 (48) 45:23 (49) 47:36 (46)                     49:37 (50)    
51 Kerstin Jensen Klubblös 49:42 03:42 (50) 05:15 (34) 07:08 (64) 02:49 (42) 07:25 (39) 03:51 (44) 06:05 (58) 04:24 (41) 03:57 (61) 03:05 (61)                     02:01 (65) Kerstin Jensen Klubblös
        03:42 (50) 08:57 (37) 16:05 (45) 18:54 (44) 26:19 (42) 30:10 (38) 36:15 (43) 40:39 (42) 44:36 (46) 47:41 (47)                     49:42 (51)    
52 Göran Johansson Snättringe SK 50:04 04:29 (66) 06:09 (52) 06:43 (59) 03:14 (67) 07:03 (31) 04:36 (56) 05:38 (54) 04:44 (55) 03:39 (50) 02:01 (29)                     01:48 (56) Göran Johansson Snättringe SK
        04:29 (66) 10:38 (55) 17:21 (58) 20:35 (57) 27:38 (48) 32:14 (49) 37:52 (51) 42:36 (52) 46:15 (53) 48:16 (52)                     50:04 (52)    
53 Anne Lundmark Järfälla OK 50:24 05:38 (74) 09:55 (71) 06:03 (47) 03:02 (57) 06:35 (21) 02:58 (21) 04:56 (31) 04:02 (31) 03:49 (56) 01:56 (26)                     01:30 (39) Anne Lundmark Järfälla OK
        05:38 (74) 15:33 (73) 21:36 (71) 24:38 (71) 31:13 (65) 34:11 (58) 39:07 (56) 43:09 (54) 46:58 (54) 48:54 (54)                     50:24 (53)    
54 Aila Halttunen Haninge SOK 50:30 03:35 (42) 07:44 (64) 05:54 (42) 03:02 (58) 09:00 (59) 02:53 (17) 05:13 (42) 04:39 (53) 04:07 (63) 02:19 (48)                     02:04 (67) Aila Halttunen Haninge SOK
        03:35 (42) 11:19 (61) 17:13 (56) 20:15 (55) 29:15 (53) 32:08 (47) 37:21 (49) 42:00 (49) 46:07 (51) 48:26 (53)                     50:30 (54)    
55 Anders Forsstedt Söders-Tyresö 51:19 03:26 (33) 10:04 (72) 06:54 (61) 02:51 (44) 07:19 (37) 03:55 (46) 05:00 (33) 04:35 (48) 03:55 (59) 01:51 (21)                     01:29 (37) Anders Forsstedt Söders-Tyresö
        03:26 (33) 13:30 (68) 20:24 (68) 23:15 (67) 30:34 (62) 34:29 (59) 39:29 (58) 44:04 (56) 47:59 (56) 49:50 (56)                     51:19 (55)    
56 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 51:20 04:07 (62) 05:34 (43) 06:43 (59) 02:50 (43) 11:08 (68) 03:45 (40) 05:11 (40) 04:20 (39) 03:31 (41) 02:30 (52)                     01:41 (46) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        04:07 (62) 09:41 (48) 16:24 (49) 19:14 (46) 30:22 (61) 34:07 (56) 39:18 (57) 43:38 (55) 47:09 (55) 49:39 (55)                     51:20 (56)    
57 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 53:37 03:23 (29) 05:47 (47) 07:19 (66) 03:08 (64) 13:03 (74) 03:35 (35) 06:09 (60) 03:47 (27) 03:22 (35) 02:22 (50)                     01:42 (49) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:23 (29) 09:10 (40) 16:29 (51) 19:37 (52) 32:40 (66) 36:15 (64) 42:24 (63) 46:11 (62) 49:33 (61) 51:55 (60)                     53:37 (57)    
58 Martin Eriksson OK Södertörn 53:42 03:58 (60) 05:30 (39) 07:16 (65) 03:19 (69) 10:09 (63) 04:48 (58) 06:10 (61) 04:31 (46) 03:33 (43) 02:31 (53)                     01:57 (64) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:58 (60) 09:28 (44) 16:44 (53) 20:03 (54) 30:12 (60) 35:00 (62) 41:10 (62) 45:41 (60) 49:14 (59) 51:45 (59)                     53:42 (58)    
59 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 53:52 05:43 (75) 05:12 (31) 07:46 (72) 04:01 (75) 08:13 (46) 03:40 (38) 05:40 (55) 04:53 (58) 03:19 (32) 03:14 (64)                     02:11 (70) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        05:43 (75) 10:55 (59) 18:41 (65) 22:42 (66) 30:55 (63) 34:35 (60) 40:15 (60) 45:08 (59) 48:27 (57) 51:41 (58)                     53:52 (59)    
60 Claes Andersson Snättringe SK 54:26 03:35 (42) 07:10 (63) 05:07 (22) 02:44 (35) 06:04 (17) 04:03 (48) 06:35 (66) 11:50 (76) 03:52 (57) 02:08 (36)                     01:18 (18) Claes Andersson Snättringe SK
        03:35 (42) 10:45 (57) 15:52 (44) 18:36 (42) 24:40 (26) 28:43 (27) 35:18 (36) 47:08 (63) 51:00 (63) 53:08 (61)                     54:26 (60)    
61 Kenneth Berglund Hellas Orientering 55:47 04:24 (65) 05:50 (49) 07:38 (70) 03:26 (71) 08:26 (49) 03:46 (41) 06:31 (65) 04:35 (48) 04:22 (68) 04:32 (71)                     02:17 (71) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:24 (65) 10:14 (52) 17:52 (62) 21:18 (64) 29:44 (57) 33:30 (54) 40:01 (59) 44:36 (57) 48:58 (58) 53:30 (62)                     55:47 (61)    
62 Jan Falk Hellas Orientering 55:57 02:49 (15) 04:37 (21) 05:28 (27) 02:23 (19) 18:44 (76) 03:18 (29) 06:30 (63) 03:40 (23) 04:56 (73) 02:15 (46)                     01:17 (16) Jan Falk Hellas Orientering
        02:49 (15) 07:26 (15) 12:54 (18) 15:17 (18) 34:01 (70) 37:19 (65) 43:49 (65) 47:29 (64) 52:25 (65) 54:40 (63)                     55:57 (62)    
63 Tommy Svesson Klubblös 57:00 03:39 (48) 05:46 (46) 06:11 (52) 02:56 (50) 11:20 (70) 09:33 (73) 05:16 (46) 04:37 (50) 03:40 (52) 02:35 (55)                     01:27 (36) Tommy Svesson Klubblös
        03:39 (48) 09:25 (43) 15:36 (41) 18:32 (39) 29:52 (58) 39:25 (70) 44:41 (66) 49:18 (66) 52:58 (66) 55:33 (64)                     57:00 (63)    
64 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 57:36 03:48 (55) 05:48 (48) 05:57 (44) 03:00 (56) 07:00 (30) 05:04 (59) 05:12 (41) 09:13 (74) 04:24 (69) 02:06 (35)                     06:04 (76) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:48 (55) 09:36 (47) 15:33 (40) 18:33 (41) 25:33 (35) 30:37 (42) 35:49 (39) 45:02 (58) 49:26 (60) 51:32 (57)                     57:36 (64)    
65 Ingrid Graneli Haninge SOK 58:39 03:03 (17) 11:01 (74) 05:53 (40) 02:43 (34) 12:15 (71) 03:29 (33) 06:45 (68) 06:35 (71) 03:21 (34) 01:55 (25)                     01:39 (44) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:03 (17) 14:04 (70) 19:57 (66) 22:40 (65) 34:55 (73) 38:24 (67) 45:09 (67) 51:44 (69) 55:05 (67) 57:00 (66)                     58:39 (65)    
66 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 58:46 04:00 (61) 05:45 (45) 07:04 (62) 03:26 (71) 08:52 (56) 05:56 (65) 05:24 (50) 05:18 (63) 04:09 (64) 06:33 (74)                     02:19 (72) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:00 (61) 09:45 (49) 16:49 (54) 20:15 (55) 29:07 (51) 35:03 (63) 40:27 (61) 45:45 (61) 49:54 (62) 56:27 (65)                     58:46 (66)    
67 Klas Langels Skarpnäcks OL 58:54 03:43 (51) 13:34 (76) 07:04 (62) 02:45 (37) 07:47 (43) 03:33 (34) 05:20 (47) 04:41 (54) 03:15 (28) 05:46 (73)                     01:26 (35) Klas Langels Skarpnäcks OL
        03:43 (51) 17:17 (76) 24:21 (74) 27:06 (74) 34:53 (72) 38:26 (68) 43:46 (64) 48:27 (65) 51:42 (64) 57:28 (67)                     58:54 (67)    
68 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 59:46 05:13 (70) 06:16 (54) 06:09 (50) 03:06 (63) 08:44 (54) 05:31 (62) 10:47 (75) 05:48 (66) 04:48 (71) 01:59 (28)                     01:25 (32) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        05:13 (70) 11:29 (62) 17:38 (60) 20:44 (60) 29:28 (56) 34:59 (61) 45:46 (69) 51:34 (67) 56:22 (69) 58:21 (68)                     59:46 (68)    
69 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 60:19 03:35 (43) 08:22 (66) 05:39 (29) 03:09 (65) 08:36 (51) 10:22 (74) 06:06 (59) 05:48 (66) 04:10 (65) 02:40 (58)                     01:52 (61) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        03:35 (43) 11:57 (65) 17:36 (59) 20:45 (61) 29:21 (55) 39:43 (71) 45:49 (70) 51:37 (68) 55:47 (68) 58:27 (69)                     60:19 (69)    
70 Kurt Kisslig Waxholms OK 63:03 05:19 (71) 09:11 (68) 07:37 (69) 03:15 (68) 07:58 (45) 08:10 (70) 07:27 (73) 04:48 (56) 04:04 (62) 03:06 (62)                     02:08 (68) Kurt Kisslig Waxholms OK
        05:19 (71) 14:30 (71) 22:07 (73) 25:22 (73) 33:20 (68) 41:30 (73) 48:57 (72) 53:45 (72) 57:49 (71) 60:55 (70)                     63:03 (70)    
71 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 63:25 03:56 (59) 10:44 (73) 06:21 (56) 02:57 (52) 10:22 (64) 08:14 (71) 08:28 (74) 04:27 (43) 03:53 (58) 02:28 (51)                     01:35 (41) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        03:56 (59) 14:40 (72) 21:01 (70) 23:58 (70) 34:20 (71) 42:34 (74) 51:02 (74) 55:29 (73) 59:22 (73) 61:50 (72)                     63:25 (71)    
72 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 64:38 04:59 (69) 06:33 (59) 08:25 (74) 03:46 (73) 11:12 (69) 04:11 (50) 06:30 (63) 06:40 (72) 06:00 (76) 02:55 (60)                     03:27 (75) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:59 (69) 11:32 (63) 19:57 (66) 23:43 (69) 34:55 (73) 39:06 (69) 45:36 (68) 52:16 (70) 58:16 (72) 61:11 (71)                     64:38 (72)    
73 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 66:28 04:43 (68) 08:47 (67) 08:22 (73) 03:03 (61) 09:04 (60) 03:22 (30) 13:35 (76) 06:00 (68) 05:02 (74) 02:34 (54)                     01:56 (63) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        04:43 (68) 13:30 (68) 21:52 (72) 24:55 (72) 33:59 (69) 37:21 (66) 50:56 (73) 56:56 (74) 61:58 (74) 64:32 (73)                     66:28 (73)    
74 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 74:06 07:57 (76) 09:17 (69) 12:15 (75) 03:56 (74) 07:17 (34) 06:35 (68) 07:24 (71) 05:17 (62) 04:29 (70) 08:17 (75)                     01:22 (27) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:57 (76) 17:14 (75) 29:29 (75) 33:25 (75) 40:42 (75) 47:17 (75) 54:41 (75) 59:58 (75) 64:27 (75) 72:44 (75)                     74:06 (74)    
75 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 74:42 04:07 (62) 06:22 (55) 07:21 (67) 03:05 (62) 12:24 (72) 07:44 (69) 06:40 (67) 05:25 (65) 03:56 (60) 14:50 (76)                     02:48 (74) Robert Puusta OK Älvsjö-Örby
        04:07 (62) 10:29 (54) 17:50 (61) 20:55 (62) 33:19 (67) 41:03 (72) 47:43 (71) 53:08 (71) 57:04 (70) 71:54 (74)                     74:42 (75)    
76 Kurt Zander Västerås SOK 75:47 05:19 (71) 07:07 (62) 20:51 (76) 02:51 (44) 08:39 (52) 08:55 (72) 06:23 (62) 05:22 (64) 03:33 (43) 04:03 (69)                     02:44 (73) Kurt Zander Västerås SOK
        05:19 (71) 12:26 (66) 33:17 (76) 36:08 (76) 44:47 (76) 53:42 (76) 60:05 (76) 65:27 (76) 69:00 (76) 73:03 (76)                     75:47 (76)    
- Monika Högberg OK Södertörn 41:56 03:15   04:48   05:13   02:48   06:38   04:31   04:58   03:50   03:18                           02:37   Monika Högberg OK Södertörn
        03:15   08:03   13:16   16:04   22:42   27:13   32:11   36:01   39:19                           41:56      
- Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 51:28 05:04   06:01   06:54   03:42   07:25   07:23   05:24   04:54   02:30                           02:11   Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        05:04   11:05   17:59   21:41   29:06   36:29   41:53   46:47   49:17                           51:28      
- Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 53:30 02:58   09:23   05:42   03:03   10:05   04:41   06:01   08:28   01:59                           01:10   Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        02:58   12:21   18:03   21:06   31:11   35:52   41:53   50:21   52:20                           53:30      
- Olle Jacobson Rotebro IS 100:09 10:26   13:29   10:06   06:42   13:27   06:37   11:30   08:14   06:46   08:40                       04:12   Olle Jacobson Rotebro IS
        10:26   23:55   34:01   40:43   54:10   60:47   72:17   80:31   87:17   95:57                       100:09      
- Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 424:17 06:17   07:36   08:13   04:00   13:01   09:29   07:10                                   368:31   Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        06:17   13:53   22:06   26:06   39:07   48:36   55:46                                   424:17      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 433:01 04:01   05:12   05:11   02:55   06:17   03:06   05:40                                   400:39   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:01   09:13   14:24   17:19   23:36   26:42   32:22                                   433:01      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål   Bana D - 2,3 km Klubb
1 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 27:00 01:28 (1) 02:52 (3) 03:29 (5) 02:52 (3) 02:59 (3) 02:58 (11) 05:46 (1) 03:25 (13)                             01:11 (1) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:28 (1) 04:20 (1) 07:49 (1) 10:41 (2) 13:40 (2) 16:38 (1) 22:24 (1) 25:49 (1)                             27:00 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 27:45 02:04 (5) 02:42 (1) 03:09 (1) 02:40 (1) 02:48 (1) 04:01 (38) 05:59 (2) 03:02 (5)                             01:20 (3) Jan Bojling Solna OK
        02:04 (5) 04:46 (2) 07:55 (2) 10:35 (1) 13:23 (1) 17:24 (2) 23:23 (2) 26:25 (2)                             27:45 (2)    
3 Ronny Hedlund OK Södertörn 29:32 01:58 (4) 02:54 (4) 03:24 (3) 03:52 (29) 03:00 (4) 03:13 (19) 06:34 (7) 02:57 (2)                             01:40 (16) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:58 (4) 04:52 (3) 08:16 (3) 12:08 (4) 15:08 (3) 18:21 (3) 24:55 (5) 27:52 (3)                             29:32 (3)    
4 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 29:46 03:00 (42) 02:54 (4) 03:22 (2) 03:03 (6) 03:49 (30) 02:18 (1) 06:24 (5) 03:35 (22)                             01:21 (5) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        03:00 (42) 05:54 (18) 09:16 (10) 12:19 (5) 16:08 (7) 18:26 (5) 24:50 (3) 28:25 (5)                             29:46 (4)    
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 30:12 02:42 (28) 02:55 (6) 03:25 (4) 03:40 (24) 03:04 (6) 02:49 (8) 06:15 (3) 03:13 (9)                             02:09 (42) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:42 (28) 05:37 (12) 09:02 (6) 12:42 (7) 15:46 (6) 18:35 (6) 24:50 (3) 28:03 (4)                             30:12 (5)    
6 Viveka Backman Tullinge SK 30:28 01:54 (3) 03:01 (8) 03:36 (8) 03:50 (27) 03:13 (7) 02:48 (7) 07:19 (17) 03:00 (3)                             01:47 (25) Viveka Backman Tullinge SK
        01:54 (3) 04:55 (4) 08:31 (4) 12:21 (6) 15:34 (5) 18:22 (4) 25:41 (6) 28:41 (6)                             30:28 (6)    
7 Gunnar Eriksson Södertälje IF 31:45 02:13 (13) 03:02 (10) 03:37 (9) 03:11 (10) 03:22 (10) 03:35 (29) 07:15 (15) 03:28 (15)                             02:02 (37) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        02:13 (13) 05:15 (8) 08:52 (5) 12:03 (3) 15:25 (4) 19:00 (7) 26:15 (7) 29:43 (7)                             31:45 (7)    
8 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 31:49 02:41 (26) 03:23 (18) 04:34 (34) 03:01 (5) 03:33 (18) 02:42 (2) 07:16 (16) 03:15 (10)                             01:24 (8) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        02:41 (26) 06:04 (19) 10:38 (20) 13:39 (12) 17:12 (11) 19:54 (9) 27:10 (9) 30:25 (8)                             31:49 (8)    
9 Björn Sveréus Södertälje-Nykvarn OF 32:24 02:20 (15) 03:01 (7) 03:49 (11) 03:39 (22) 04:18 (44) 02:58 (11) 06:53 (11) 03:50 (29)                             01:36 (15) Björn Sveréus Södertälje-Nykvarn OF
        02:20 (15) 05:21 (9) 09:10 (8) 12:49 (9) 17:07 (10) 20:05 (10) 26:58 (8) 30:48 (9)                             32:24 (9)    
10 Kristina Wåhlin Västerås SOK 32:41 02:56 (41) 03:33 (29) 05:26 (49) 03:37 (21) 03:25 (11) 02:45 (3) 06:30 (6) 03:07 (6)                             01:22 (6) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        02:56 (41) 06:29 (31) 11:55 (42) 15:32 (33) 18:57 (27) 21:42 (21) 28:12 (12) 31:19 (11)                             32:41 (10)    
11 Ulf Eskilsson OK Södertörn 32:50 02:55 (40) 03:47 (38) 04:54 (39) 03:05 (7) 03:29 (13) 02:47 (4) 07:10 (13) 03:08 (8)                             01:35 (13) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        02:55 (40) 06:42 (36) 11:36 (36) 14:41 (23) 18:10 (21) 20:57 (15) 28:07 (11) 31:15 (10)                             32:50 (11)    
12 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 33:05 02:32 (21) 04:03 (55) 03:51 (12) 03:19 (15) 03:32 (17) 03:18 (24) 07:27 (20) 03:19 (11)                             01:44 (21) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:32 (21) 06:35 (35) 10:26 (16) 13:45 (14) 17:17 (12) 20:35 (12) 28:02 (10) 31:21 (12)                             33:05 (12)    
13 Bertil Rydgren IFK Enskede 33:19 01:52 (2) 03:04 (13) 04:11 (20) 04:00 (33) 03:58 (37) 03:36 (30) 07:42 (23) 03:27 (14)                             01:29 (10) Bertil Rydgren IFK Enskede
        01:52 (2) 04:56 (5) 09:07 (7) 13:07 (10) 17:05 (9) 20:41 (13) 28:23 (13) 31:50 (13)                             33:19 (13)    
14 Gerry Pettersson Stockholms OK 33:39 02:09 (9) 03:23 (18) 05:23 (48) 02:52 (3) 03:44 (24) 02:47 (4) 08:19 (35) 03:20 (12)                             01:42 (18) Gerry Pettersson Stockholms OK
        02:09 (9) 05:32 (11) 10:55 (24) 13:47 (15) 17:31 (14) 20:18 (11) 28:37 (15) 31:57 (14)                             33:39 (14)    
15 Anna Blomgren Tullinge SK 33:55 02:05 (6) 03:02 (10) 08:18 (67) 03:56 (31) 02:53 (2) 03:19 (25) 06:16 (4) 02:50 (1)                             01:16 (2) Anna Blomgren Tullinge SK
        02:05 (6) 05:07 (6) 13:25 (55) 17:21 (47) 20:14 (34) 23:33 (29) 29:49 (20) 32:39 (16)                             33:55 (15)    
16 Maria Kärrström Tullinge SK 34:11 04:00 (66) 03:21 (17) 03:34 (6) 03:13 (11) 03:44 (24) 04:55 (61) 06:46 (10) 03:07 (6)                             01:31 (12) Maria Kärrström Tullinge SK
        04:00 (66) 07:21 (53) 10:55 (24) 14:08 (16) 17:52 (16) 22:47 (25) 29:33 (19) 32:40 (17)                             34:11 (16)    
17 Lars Persson Väsby OK 34:29 03:59 (64) 02:51 (2) 03:47 (10) 03:05 (7) 03:52 (32) 05:09 (63) 06:34 (7) 03:29 (16)                             01:43 (19) Lars Persson Väsby OK
        03:59 (64) 06:50 (39) 10:37 (19) 13:42 (13) 17:34 (15) 22:43 (24) 29:17 (17) 32:46 (18)                             34:29 (17)    
18 Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK 34:35 03:54 (63) 03:02 (10) 04:02 (16) 03:27 (18) 03:28 (12) 03:00 (15) 07:31 (21) 03:57 (36)                             02:14 (46) Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK
        03:54 (63) 06:56 (43) 10:58 (27) 14:25 (21) 17:53 (17) 20:53 (14) 28:24 (14) 32:21 (15)                             34:35 (18)    
19 Bo Källström OK Milan 35:07 02:09 (9) 03:31 (26) 06:01 (58) 03:13 (11) 03:20 (8) 03:11 (18) 07:21 (19) 04:25 (48)                             01:56 (33) Bo Källström OK Milan
        02:09 (9) 05:40 (13) 11:41 (38) 14:54 (25) 18:14 (22) 21:25 (16) 28:46 (16) 33:11 (19)                             35:07 (19)    
20 Britt Eriksson Hammarby IF OF 35:16 02:23 (17) 03:51 (40) 05:10 (44) 03:16 (13) 03:46 (27) 03:13 (19) 08:14 (34) 03:35 (22)                             01:48 (27) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        02:23 (17) 06:14 (23) 11:24 (32) 14:40 (22) 18:26 (23) 21:39 (19) 29:53 (22) 33:28 (21)                             35:16 (20)    
21 Bo Winald Hellas Orientering 35:18 02:32 (21) 03:53 (43) 04:20 (27) 04:30 (46) 03:20 (8) 03:05 (16) 08:12 (32) 03:39 (25)                             01:47 (25) Bo Winald Hellas Orientering
        02:32 (21) 06:25 (30) 10:45 (22) 15:15 (28) 18:35 (25) 21:40 (20) 29:52 (21) 33:31 (23)                             35:18 (21)    
22 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 35:23 02:28 (19) 03:49 (39) 05:11 (45) 03:16 (13) 03:43 (22) 02:59 (14) 08:30 (36) 03:31 (18)                             01:56 (33) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        02:28 (19) 06:17 (24) 11:28 (34) 14:44 (24) 18:27 (24) 21:26 (17) 29:56 (23) 33:27 (20)                             35:23 (22)    
23 Roland Bolin Snättringe SK 35:28 03:02 (43) 03:19 (16) 04:05 (17) 03:50 (27) 03:53 (33) 03:40 (32) 07:42 (23) 03:59 (38)                             01:58 (35) Roland Bolin Snättringe SK
        03:02 (43) 06:21 (29) 10:26 (16) 14:16 (19) 18:09 (20) 21:49 (22) 29:31 (18) 33:30 (22)                             35:28 (23)    
24 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 36:21 02:06 (7) 03:23 (18) 04:09 (19) 03:07 (9) 03:40 (19) 02:58 (11) 11:38 (55) 03:45 (27)                             01:35 (13) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        02:06 (7) 05:29 (10) 09:38 (11) 12:45 (8) 16:25 (8) 19:23 (8) 31:01 (26) 34:46 (24)                             36:21 (24)    
25 Göran Haglund Haninge SOK 36:59 02:31 (20) 03:41 (33) 04:05 (17) 05:06 (64) 03:59 (38) 03:13 (19) 08:12 (32) 04:14 (43)                             01:58 (35) Göran Haglund Haninge SOK
        02:31 (20) 06:12 (22) 10:17 (13) 15:23 (30) 19:22 (30) 22:35 (23) 30:47 (24) 35:01 (25)                             36:59 (25)    
26 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 37:08 02:11 (11) 03:01 (7) 10:48 (69) 02:50 (2) 03:29 (13) 02:49 (8) 06:43 (9) 03:49 (28)                             01:28 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:11 (11) 05:12 (7) 16:00 (65) 18:50 (55) 22:19 (47) 25:08 (39) 31:51 (27) 35:40 (26)                             37:08 (26)    
27 Torsten Jansson Skogsluffarna 38:21 02:23 (17) 04:32 (67) 04:24 (28) 03:56 (31) 04:30 (49) 05:12 (65) 08:01 (28) 03:30 (17)                             01:53 (29) Torsten Jansson Skogsluffarna
        02:23 (17) 06:55 (41) 11:19 (29) 15:15 (28) 19:45 (33) 24:57 (38) 32:58 (33) 36:28 (28)                             38:21 (27)    
28 Barbro Cedérus Snättringe SK 38:39 03:48 (62) 03:23 (18) 03:54 (13) 03:55 (30) 04:32 (50) 04:41 (58) 08:02 (30) 03:57 (36)                             02:27 (57) Barbro Cedérus Snättringe SK
        03:48 (62) 07:11 (49) 11:05 (28) 15:00 (26) 19:32 (31) 24:13 (32) 32:15 (29) 36:12 (27)                             38:39 (28)    
29 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 38:41 02:35 (24) 04:23 (64) 05:02 (42) 04:10 (36) 04:22 (46) 04:23 (52) 07:54 (27) 03:39 (25)                             02:13 (45) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        02:35 (24) 06:58 (45) 12:00 (43) 16:10 (37) 20:32 (36) 24:55 (37) 32:49 (31) 36:28 (28)                             38:41 (29)    
30 Anki Landarv Klubblös 39:17 03:15 (48) 05:22 (73) 04:16 (24) 04:17 (39) 03:41 (21) 02:52 (10) 07:08 (12) 06:31 (72)                             01:55 (32) Anki Landarv Klubblös
        03:15 (48) 08:37 (64) 12:53 (49) 17:10 (43) 20:51 (38) 23:43 (30) 30:51 (25) 37:22 (31)                             39:17 (30)    
31 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 39:37 02:17 (14) 03:23 (18) 03:34 (6) 10:09 (78) 03:01 (5) 04:21 (51) 07:36 (22) 03:56 (35)                             01:20 (3) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        02:17 (14) 05:40 (13) 09:14 (9) 19:23 (60) 22:24 (48) 26:45 (49) 34:21 (37) 38:17 (34)                             39:37 (31)    
32 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 39:40 02:45 (32) 03:35 (30) 05:00 (40) 04:19 (41) 04:02 (39) 03:48 (35) 08:53 (39) 04:42 (57)                             02:36 (62) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        02:45 (32) 06:20 (26) 11:20 (30) 15:39 (34) 19:41 (32) 23:29 (28) 32:22 (30) 37:04 (30)                             39:40 (32)    
33 Lars Nordin Solna OK 39:49 03:30 (55) 05:11 (71) 04:12 (22) 03:39 (22) 04:41 (54) 04:54 (60) 08:01 (28) 03:35 (22)                             02:06 (40) Lars Nordin Solna OK
        03:30 (55) 08:41 (65) 12:53 (49) 16:32 (40) 21:13 (41) 26:07 (46) 34:08 (36) 37:43 (32)                             39:49 (33)    
34 Tord Jonsson Klubblös 39:58 02:42 (28) 03:36 (31) 04:30 (33) 05:59 (69) 05:39 (67) 02:47 (4) 09:12 (42) 03:53 (33)                             01:40 (16) Tord Jonsson Klubblös
        02:42 (28) 06:18 (25) 10:48 (23) 16:47 (42) 22:26 (49) 25:13 (41) 34:25 (38) 38:18 (35)                             39:58 (34)    
35 Mona Asplund Klubblös 40:01 03:13 (46) 03:46 (35) 04:27 (32) 03:34 (20) 03:40 (19) 04:10 (44) 11:12 (52) 03:50 (29)                             02:09 (42) Mona Asplund Klubblös
        03:13 (46) 06:59 (46) 11:26 (33) 15:00 (26) 18:40 (26) 22:50 (27) 34:02 (35) 37:52 (33)                             40:01 (35)    
36 Stig Lindskog Visborgs OK 40:03 02:33 (23) 03:13 (15) 04:26 (31) 03:25 (16) 03:50 (31) 07:22 (70) 07:20 (18) 06:24 (71)                             01:30 (11) Stig Lindskog Visborgs OK
        02:33 (23) 05:46 (16) 10:12 (12) 13:37 (11) 17:27 (13) 24:49 (36) 32:09 (28) 38:33 (36)                             40:03 (36)    
37 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 40:41 02:49 (36) 04:19 (63) 04:14 (23) 04:04 (34) 03:46 (27) 04:37 (57) 09:04 (41) 05:54 (69)                             01:54 (30) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        02:49 (36) 07:08 (48) 11:22 (31) 15:26 (32) 19:12 (28) 23:49 (31) 32:53 (32) 38:47 (37)                             40:41 (37)    
38 Hans Eriksson Hellas Orientering 41:00 03:19 (50) 03:58 (50) 04:36 (35) 04:34 (51) 03:56 (36) 04:04 (39) 10:21 (48) 04:21 (47)                             01:51 (28) Hans Eriksson Hellas Orientering
        03:19 (50) 07:17 (51) 11:53 (41) 16:27 (39) 20:23 (35) 24:27 (35) 34:48 (39) 39:09 (38)                             41:00 (38)    
39 Benny Alfordsson Tullinge SK 41:01 03:19 (50) 04:17 (62) 06:02 (59) 04:16 (38) 05:04 (59) 05:00 (62) 07:47 (25) 03:32 (19)                             01:44 (21) Benny Alfordsson Tullinge SK
        03:19 (50) 07:36 (57) 13:38 (57) 17:54 (51) 22:58 (53) 27:58 (53) 35:45 (40) 39:17 (39)                             41:01 (39)    
40 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 41:30 03:22 (53) 03:24 (23) 03:54 (13) 03:31 (19) 06:24 (72) 03:46 (34) 12:46 (60) 03:00 (3)                             01:23 (7) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:22 (53) 06:46 (38) 10:40 (21) 14:11 (18) 20:35 (37) 24:21 (34) 37:07 (45) 40:07 (42)                             41:30 (40)    
41 Lennart Sjöstål Klubblös 41:56 03:59 (64) 04:01 (51) 06:17 (61) 04:31 (48) 04:33 (51) 05:10 (64) 07:51 (26) 03:32 (19)                             02:02 (37) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:59 (64) 08:00 (59) 14:17 (58) 18:48 (54) 23:21 (57) 28:31 (56) 36:22 (43) 39:54 (40)                             41:56 (41)    
42 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 42:29 02:51 (39) 03:29 (25) 03:59 (15) 05:05 (62) 03:55 (34) 03:30 (27) 13:16 (65) 03:51 (31)                             02:33 (60) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:51 (39) 06:20 (26) 10:19 (14) 15:24 (31) 19:19 (29) 22:49 (26) 36:05 (41) 39:56 (41)                             42:29 (42)    
43 Berit Lindunger Haninge SOK 42:44 03:20 (52) 04:10 (59) 05:45 (53) 04:59 (60) 06:20 (70) 03:42 (33) 08:02 (30) 04:10 (40)                             02:16 (48) Berit Lindunger Haninge SOK
        03:20 (52) 07:30 (56) 13:15 (54) 18:14 (52) 24:34 (60) 28:16 (54) 36:18 (42) 40:28 (43)                             42:44 (43)    
44 Hans Svensson Skogsluffarna 43:36 02:22 (16) 03:46 (35) 05:32 (52) 07:31 (75) 06:00 (69) 05:33 (67) 07:14 (14) 03:33 (21)                             02:05 (39) Hans Svensson Skogsluffarna
        02:22 (16) 06:08 (21) 11:40 (37) 19:11 (59) 25:11 (62) 30:44 (62) 37:58 (49) 41:31 (44)                             43:36 (44)    
45 Göran Grimvall Täby OK 44:07 02:50 (38) 04:05 (56) 05:59 (56) 04:38 (54) 04:41 (54) 04:19 (48) 10:43 (49) 04:27 (49)                             02:25 (55) Göran Grimvall Täby OK
        02:50 (38) 06:55 (41) 12:54 (51) 17:32 (49) 22:13 (46) 26:32 (48) 37:15 (47) 41:42 (45)                             44:07 (45)    
46 Carl Lang OK Österåker 44:33 03:24 (54) 03:39 (32) 04:25 (30) 04:36 (53) 05:02 (58) 03:07 (17) 12:59 (63) 04:36 (52)                             02:45 (66) Carl Lang OK Österåker
        03:24 (54) 07:03 (47) 11:28 (34) 16:04 (35) 21:06 (40) 24:13 (32) 37:12 (46) 41:48 (46)                             44:33 (46)    
47 Eva-Stina Svärd Haninge SOK 44:39 02:48 (35) 06:03 (76) 04:37 (37) 04:49 (57) 06:55 (74) 03:49 (36) 08:58 (40) 04:29 (50)                             02:11 (44) Eva-Stina Svärd Haninge SOK
        02:48 (35) 08:51 (68) 13:28 (56) 18:17 (53) 25:12 (63) 29:01 (59) 37:59 (50) 42:28 (48)                             44:39 (47)    
48 Ulla Karnebäck Attunda OK 45:30 03:07 (44) 03:25 (24) 05:55 (55) 04:08 (35) 04:29 (48) 04:07 (41) 14:41 (70) 03:52 (32)                             01:46 (23) Ulla Karnebäck Attunda OK
        03:07 (44) 06:32 (34) 12:27 (45) 16:35 (41) 21:04 (39) 25:11 (40) 39:52 (55) 43:44 (52)                             45:30 (48)    
49 Roland Hansson Snättringe SK 45:32 02:42 (28) 04:01 (51) 05:09 (43) 04:12 (37) 06:47 (73) 03:15 (23) 11:53 (56) 04:17 (44)                             03:16 (73) Roland Hansson Snättringe SK
        02:42 (28) 06:43 (37) 11:52 (40) 16:04 (35) 22:51 (51) 26:06 (45) 37:59 (50) 42:16 (47)                             45:32 (49)    
50 Jan Brundell Solna OK 45:40 05:15 (76) 03:52 (42) 06:44 (65) 04:34 (51) 03:46 (27) 04:27 (55) 09:25 (46) 05:20 (66)                             02:17 (50) Jan Brundell Solna OK
        05:15 (76) 09:07 (70) 15:51 (64) 20:25 (63) 24:11 (59) 28:38 (58) 38:03 (52) 43:23 (50)                             45:40 (50)    
51 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 45:43 04:11 (69) 03:55 (45) 04:36 (35) 04:28 (45) 04:33 (51) 04:04 (39) 10:45 (50) 06:34 (73)                             02:37 (63) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:11 (69) 08:06 (60) 12:42 (47) 17:10 (43) 21:43 (44) 25:47 (43) 36:32 (44) 43:06 (49)                             45:43 (51)    
52 Gunnel Junegard OK Södertörn 45:58 04:36 (72) 03:55 (45) 05:52 (54) 05:12 (66) 05:06 (60) 04:34 (56) 09:23 (45) 04:51 (59)                             02:29 (58) Gunnel Junegard OK Södertörn
        04:36 (72) 08:31 (61) 14:23 (59) 19:35 (61) 24:41 (61) 29:15 (60) 38:38 (53) 43:29 (51)                             45:58 (52)    
53 Per Geijer FM IF 46:11 02:41 (26) 03:08 (14) 12:31 (72) 05:13 (67) 03:55 (34) 04:09 (43) 08:45 (38) 04:06 (39)                             01:43 (19) Per Geijer FM IF
        02:41 (26) 05:49 (17) 18:20 (69) 23:33 (66) 27:28 (66) 31:37 (63) 40:22 (57) 44:28 (56)                             46:11 (53)    
54 Björn Stolt OK Ravinen 47:09 02:12 (12) 03:31 (26) 15:07 (77) 03:25 (16) 03:31 (16) 04:20 (49) 09:15 (43) 03:54 (34)                             01:54 (30) Björn Stolt OK Ravinen
        02:12 (12) 05:43 (15) 20:50 (71) 24:15 (67) 27:46 (67) 32:06 (64) 41:21 (61) 45:15 (58)                             47:09 (54)    
55 Jan Burell OK Enen 47:46 03:18 (49) 03:53 (43) 05:16 (46) 06:30 (74) 04:16 (43) 03:34 (28) 14:07 (68) 04:19 (45)                             02:33 (60) Jan Burell OK Enen
        03:18 (49) 07:11 (49) 12:27 (45) 18:57 (56) 23:13 (56) 26:47 (50) 40:54 (58) 45:13 (57)                             47:46 (55)    
56 Margareta Sander IFK Lidingö SOK 47:56 03:36 (57) 04:02 (53) 04:40 (38) 04:53 (59) 04:19 (45) 03:52 (37) 08:32 (37) 09:53 (76)                             04:09 (75) Margareta Sander IFK Lidingö SOK
        03:36 (57) 07:38 (58) 12:18 (44) 17:11 (45) 21:30 (42) 25:22 (42) 33:54 (34) 43:47 (53)                             47:56 (56)    
57 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 48:42 03:37 (58) 05:10 (70) 04:11 (20) 04:18 (40) 04:44 (56) 04:24 (53) 14:33 (69) 05:00 (62)                             02:45 (66) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        03:37 (58) 08:47 (66) 12:58 (52) 17:16 (46) 22:00 (45) 26:24 (47) 40:57 (59) 45:57 (59)                             48:42 (57)    
58 Inger Pahlén Söders-Tyresö 49:17 02:49 (36) 03:31 (26) 04:16 (24) 03:48 (26) 03:30 (15) 03:38 (31) 21:46 (76) 04:13 (42)                             01:46 (23) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        02:49 (36) 06:20 (26) 10:36 (18) 14:24 (20) 17:54 (18) 21:32 (18) 43:18 (63) 47:31 (61)                             49:17 (58)    
59 Errol Wicksell Hellas Orientering 49:20 04:30 (71) 04:24 (65) 06:55 (66) 05:10 (65) 05:15 (62) 04:08 (42) 10:45 (50) 05:16 (65)                             02:57 (70) Errol Wicksell Hellas Orientering
        04:30 (71) 08:54 (69) 15:49 (63) 20:59 (64) 26:14 (65) 30:22 (61) 41:07 (60) 46:23 (60)                             49:20 (59)    
60 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 49:57 03:13 (45) 04:07 (57) 05:30 (50) 04:39 (55) 05:08 (61) 04:14 (46) 12:27 (58) 04:37 (53)                             06:02 (78) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        03:13 (45) 07:20 (52) 12:50 (48) 17:29 (48) 22:37 (50) 26:51 (51) 39:18 (54) 43:55 (54)                             49:57 (60)    
61 Sonja Perneby Tullinge SK 50:10 02:38 (25) 03:51 (40) 05:18 (47) 04:30 (46) 05:21 (65) 04:10 (44) 17:03 (72) 04:57 (61)                             02:22 (52) Sonja Perneby Tullinge SK
        02:38 (25) 06:29 (31) 11:47 (39) 16:17 (38) 21:38 (43) 25:48 (44) 42:51 (62) 47:48 (62)                             50:10 (61)    
62 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 50:52 03:31 (56) 03:57 (48) 05:31 (51) 04:39 (55) 05:19 (63) 04:20 (49) 12:51 (61) 04:12 (41)                             06:32 (79) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        03:31 (56) 07:28 (55) 12:59 (53) 17:38 (50) 22:57 (52) 27:17 (52) 40:08 (56) 44:20 (55)                             50:52 (62)    
63 Hugo Isgren IFK Enskede 53:12 07:47 (78) 03:41 (33) 05:00 (40) 05:01 (61) 03:43 (22) 03:14 (22) 09:16 (44) 13:24 (79)                             02:06 (40) Hugo Isgren IFK Enskede
        07:47 (78) 11:28 (77) 16:28 (67) 21:29 (65) 25:12 (63) 28:26 (55) 37:42 (48) 51:06 (63)                             53:12 (63)    
64 Bo Eklind Klubblös 56:15 02:44 (31) 04:09 (58) 15:00 (74) 06:02 (70) 04:36 (53) 03:24 (26) 12:56 (62) 05:01 (63)                             02:23 (53) Bo Eklind Klubblös
        02:44 (31) 06:53 (40) 21:53 (72) 27:55 (73) 32:31 (71) 35:55 (67) 48:51 (65) 53:52 (64)                             56:15 (64)    
65 Viviann Andersson Snättringe SK 56:51 04:47 (75) 04:02 (53) 06:27 (62) 04:50 (58) 04:04 (42) 04:24 (53) 20:23 (75) 05:38 (68)                             02:16 (48) Viviann Andersson Snättringe SK
        04:47 (75) 08:49 (67) 15:16 (62) 20:06 (62) 24:10 (58) 28:34 (57) 48:57 (66) 54:35 (66)                             56:51 (65)    
66 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 57:09 03:40 (59) 06:43 (79) 06:36 (63) 07:53 (76) 05:50 (68) 05:32 (66) 11:55 (57) 06:08 (70)                             02:52 (69) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        03:40 (59) 10:23 (75) 16:59 (68) 24:52 (69) 30:42 (69) 36:14 (68) 48:09 (64) 54:17 (65)                             57:09 (66)    
67 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 58:08 02:46 (34) 04:11 (60) 16:21 (79) 05:05 (62) 04:47 (57) 04:14 (46) 13:30 (66) 04:35 (51)                             02:39 (65) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        02:46 (34) 06:57 (44) 23:18 (75) 28:23 (74) 33:10 (72) 37:24 (69) 50:54 (69) 55:29 (69)                             58:08 (67)    
68 Mats Halvarez Klubblös 58:27 03:45 (60) 05:41 (74) 06:36 (63) 09:46 (77) 05:19 (63) 07:38 (72) 11:33 (53) 05:09 (64)                             03:00 (71) Mats Halvarez Klubblös
        03:45 (60) 09:26 (72) 16:02 (66) 25:48 (71) 31:07 (70) 38:45 (71) 50:18 (67) 55:27 (68)                             58:27 (68)    
69 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 58:43 02:45 (32) 03:46 (35) 04:24 (28) 13:55 (79) 09:45 (77) 07:30 (71) 09:37 (47) 04:40 (54)                             02:21 (51) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        02:45 (32) 06:31 (33) 10:55 (24) 24:50 (68) 34:35 (73) 42:05 (74) 51:42 (70) 56:22 (70)                             58:43 (69)    
70 Kerstin Pettersson Tullinge SK 60:08 04:02 (67) 04:33 (68) 06:04 (60) 04:24 (43) 04:03 (40) 11:29 (75) 18:19 (73) 04:51 (59)                             02:23 (53) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        04:02 (67) 08:35 (63) 14:39 (61) 19:03 (57) 23:06 (54) 34:35 (65) 52:54 (71) 57:45 (71)                             60:08 (70)    
71 Staffan Melinder Tullinge SK 60:15 04:03 (68) 04:31 (66) 06:00 (57) 04:31 (48) 04:03 (40) 11:31 (76) 18:25 (74) 04:42 (57)                             02:29 (58) Staffan Melinder Tullinge SK
        04:03 (68) 08:34 (62) 14:34 (60) 19:05 (58) 23:08 (55) 34:39 (66) 53:04 (72) 57:46 (72)                             60:15 (71)    
72 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 60:44 04:44 (74) 05:18 (72) 09:09 (68) 06:04 (71) 04:28 (47) 09:13 (73) 11:36 (54) 04:41 (56)                             05:31 (77) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:44 (74) 10:02 (74) 19:11 (70) 25:15 (70) 29:43 (68) 38:56 (72) 50:32 (68) 55:13 (67)                             60:44 (72)    
73 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 64:09 04:41 (73) 04:39 (69) 15:00 (74) 04:26 (44) 06:20 (70) 06:23 (68) 13:12 (64) 07:02 (74)                             02:26 (56) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:41 (73) 09:20 (71) 24:20 (78) 28:46 (76) 35:06 (74) 41:29 (73) 54:41 (73) 61:43 (73)                             64:09 (73)    
74 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 65:10 03:13 (45) 04:13 (61) 15:00 (74) 04:19 (41) 11:51 (78) 04:47 (59) 13:34 (67) 05:36 (67)                             02:37 (63) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        03:13 (45) 07:26 (54) 22:26 (73) 26:45 (72) 38:36 (77) 43:23 (75) 56:57 (74) 62:33 (74)                             65:10 (74)    
75 Ingrid Gunnarsson Täby OK 70:56 03:46 (61) 05:51 (75) 14:36 (73) 05:19 (68) 05:36 (66) 10:18 (74) 15:11 (71) 07:09 (75)                             03:10 (72) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        03:46 (61) 09:37 (73) 24:13 (77) 29:32 (77) 35:08 (75) 45:26 (76) 60:37 (75) 67:46 (75)                             70:56 (75)    
76 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 72:15 02:08 (8) 03:57 (48) 04:19 (26) 03:45 (25) 03:45 (26) 19:52 (77) 26:58 (77) 04:40 (54)                             02:51 (68) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        02:08 (8) 06:05 (20) 10:24 (15) 14:09 (17) 17:54 (18) 37:46 (70) 64:44 (76) 69:24 (76)                             72:15 (76)    
77 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 74:11 10:15 (79) 03:55 (45) 15:39 (78) 04:32 (50) 14:04 (79) 06:31 (69) 12:42 (59) 04:19 (45)                             02:14 (46) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        10:15 (79) 14:10 (79) 29:49 (79) 34:21 (79) 48:25 (79) 54:56 (77) 67:38 (77) 71:57 (77)                             74:11 (77)    
78 Lisa Eriksson Hellas Orientering 115:54 05:33 (77) 06:09 (77) 11:46 (70) 06:06 (72) 09:21 (76) 32:17 (78) 30:26 (79) 10:41 (77)                             03:35 (74) Lisa Eriksson Hellas Orientering
        05:33 (77) 11:42 (78) 23:28 (76) 29:34 (78) 38:55 (78) 71:12 (79) 101:38 (79) 112:19 (79)                             115:54 (78)    
79 Sverker Tirén Hellas Orientering 116:15 04:23 (70) 06:17 (78) 11:46 (70) 06:08 (73) 09:17 (75) 32:26 (79) 30:22 (78) 10:52 (78)                             04:44 (76) Sverker Tirén Hellas Orientering
        04:23 (70) 10:40 (76) 22:26 (73) 28:34 (75) 37:51 (76) 70:17 (78) 100:39 (78) 111:31 (78)                             116:15 (79)    
- Åke Linderoth Sundbybergs IK 58:57 02:46   20:48   04:02   04:04   04:03   16:51   04:07                                   02:16   Åke Linderoth Sundbybergs IK
        02:46   23:34   27:36   31:40   35:43   52:34   56:41                                   58:57      
- Sören Andersson OK Lock Ness 1007:26 01:44   03:08   03:30   02:40   03:04   05:03                                       988:17   Sören Andersson OK Lock Ness
        01:44   04:52   08:22   11:02   14:06   19:09                                       1007:26      
- Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 1007:26 01:44   03:08   03:30   02:40   03:04   05:03                                       988:17   Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        01:44   04:52   08:22   11:02   14:06   19:09                                       1007:26      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4                                               Mål   Bana E - 1,3 km Klubb
1 Alf Persson OK Österåker 24:26 07:07 (7) 05:46 (5) 04:35 (1) 04:29 (1)                                             02:29 (6) Alf Persson OK Österåker
        07:07 (7) 12:53 (5) 17:28 (2) 21:57 (1)                                             24:26 (1)    
2 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 25:08 06:13 (3) 06:09 (7) 05:40 (6) 04:38 (3)                                             02:28 (4) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        06:13 (3) 12:22 (3) 18:02 (4) 22:40 (3)