Sträcktider Luffarligan Hellasgården                                                                      
  20180425 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km  Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15       Mål   Bana A - 5,5 km  Klubb
1 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 36:21 06:11 (5) 02:15 (3) 02:31 (4) 01:11 (3) 01:14 (2) 03:26 (2) 02:52 (2) 03:13 (1) 01:59 (1) 01:43 (3) 02:17 (2) 02:53 (1) 01:14 (6) 01:53 (2) 01:00 (1)     00:29 (2) Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF
        06:11 (5) 08:26 (4) 10:57 (4) 12:08 (4) 13:22 (4) 16:48 (4) 19:40 (4) 22:53 (3) 24:52 (3) 26:35 (3) 28:52 (3) 31:45 (2) 32:59 (2) 34:52 (2) 35:52 (1)     36:21 (1)    
2 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 36:33 05:20 (3) 02:00 (1) 02:26 (2) 01:07 (1) 01:13 (1) 03:23 (1) 02:54 (5) 03:54 (5) 02:09 (4) 01:37 (1) 02:20 (3) 03:12 (2) 01:04 (1) 02:00 (4) 01:26 (8)     00:28 (1) Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF
        05:20 (3) 07:20 (2) 09:46 (2) 10:53 (2) 12:06 (2) 15:29 (1) 18:23 (1) 22:17 (1) 24:26 (1) 26:03 (1) 28:23 (1) 31:35 (1) 32:39 (1) 34:39 (1) 36:05 (3)     36:33 (2)    
3 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 36:39 04:56 (1) 02:11 (2) 02:15 (1) 01:08 (2) 01:19 (3) 04:55 (10) 02:34 (1) 03:26 (2) 01:59 (1) 01:41 (2) 02:15 (1) 03:24 (3) 01:05 (2) 01:49 (1) 01:06 (2)     00:36 (5) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        04:56 (1) 07:07 (1) 09:22 (1) 10:30 (1) 11:49 (1) 16:44 (3) 19:18 (3) 22:44 (2) 24:43 (2) 26:24 (2) 28:39 (2) 32:03 (3) 33:08 (3) 34:57 (3) 36:03 (2)     36:39 (3)    
4 Niklas Wrane Söders-Tyresö 37:35 05:18 (2) 02:24 (5) 02:39 (6) 01:11 (3) 01:22 (4) 03:27 (3) 02:53 (3) 03:48 (3) 02:04 (3) 01:44 (4) 02:28 (4) 03:25 (4) 01:09 (4) 01:59 (3) 01:10 (3)     00:34 (4) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        05:18 (2) 07:42 (3) 10:21 (3) 11:32 (3) 12:54 (3) 16:21 (2) 19:14 (2) 23:02 (4) 25:06 (4) 26:50 (4) 29:18 (4) 32:43 (4) 33:52 (4) 35:51 (4) 37:01 (4)     37:35 (4)    
5 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 42:06 06:47 (6) 02:20 (4) 02:29 (3) 01:16 (5) 01:40 (10) 04:43 (8) 02:53 (3) 03:56 (6) 02:12 (5) 02:03 (7) 02:29 (5) 03:39 (5) 01:06 (3) 02:36 (8) 01:12 (4)     00:45 (13) Jonas Halai Kamrat och IF KIF
        06:47 (6) 09:07 (6) 11:36 (6) 12:52 (6) 14:32 (6) 19:15 (6) 22:08 (6) 26:04 (6) 28:16 (6) 30:19 (6) 32:48 (6) 36:27 (5) 37:33 (5) 40:09 (6) 41:21 (5)     42:06 (5)    
6 Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 42:19 06:07 (4) 02:44 (8) 02:37 (5) 01:23 (8) 01:40 (9) 03:36 (4) 03:06 (6) 04:38 (9) 02:14 (7) 01:53 (5) 02:43 (7) 03:54 (8) 01:14 (6) 02:08 (5) 01:41 (12)     00:41 (10) Martin Granqvist Kamrat och IF KIF
        06:07 (4) 08:51 (5) 11:28 (5) 12:51 (5) 14:31 (5) 18:07 (5) 21:13 (5) 25:51 (5) 28:05 (5) 29:58 (5) 32:41 (5) 36:35 (6) 37:49 (6) 39:57 (5) 41:38 (6)     42:19 (6)    
7 Galina Ribediuc Hellas Orientering 47:09 11:54 (17) 02:48 (10) 03:00 (9) 01:18 (6) 01:23 (5) 03:48 (5) 03:07 (7) 03:52 (4) 02:12 (5) 02:01 (6) 02:35 (6) 03:52 (7) 01:12 (5) 02:18 (6) 01:16 (6)     00:33 (3) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        11:54 (17) 14:42 (16) 17:42 (14) 19:00 (14) 20:23 (13) 24:11 (9) 27:18 (9) 31:10 (9) 33:22 (9) 35:23 (8) 37:58 (8) 41:50 (7) 43:02 (7) 45:20 (7) 46:36 (7)     47:09 (7)    
8 Magnus Elwin IFK Enskede 50:33 07:23 (9) 02:38 (6) 02:56 (8) 01:42 (13) 01:36 (7) 05:55 (15) 03:49 (11) 04:22 (7) 02:20 (8) 04:59 (23) 02:55 (8) 03:44 (6) 01:36 (11) 02:44 (9) 01:15 (5)     00:39 (7) Magnus Elwin IFK Enskede
        07:23 (9) 10:01 (7) 12:57 (7) 14:39 (7) 16:15 (7) 22:10 (8) 25:59 (8) 30:21 (8) 32:41 (8) 37:40 (9) 40:35 (9) 44:19 (8) 45:55 (8) 48:39 (8) 49:54 (8)     50:33 (8)    
9 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 51:12 07:40 (10) 02:42 (7) 03:13 (10) 01:28 (9) 01:27 (6) 04:04 (6) 03:30 (9) 05:01 (10) 02:55 (11) 02:13 (9) 03:00 (9) 07:22 (19) 01:20 (8) 03:12 (14) 01:24 (7)     00:41 (10) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
        07:40 (10) 10:22 (9) 13:35 (9) 15:03 (9) 16:30 (8) 20:34 (7) 24:04 (7) 29:05 (7) 32:00 (7) 34:13 (7) 37:13 (7) 44:35 (9) 45:55 (8) 49:07 (9) 50:31 (9)     51:12 (9)    
10 Johan Alenius #SAKNAS! 55:13 07:17 (7) 02:46 (9) 03:17 (11) 01:36 (11) 03:05 (20) 07:45 (21) 04:00 (12) 05:07 (11) 03:37 (20) 02:17 (10) 03:25 (11) 04:40 (13) 01:47 (13) 02:29 (7) 01:28 (9)     00:37 (6) Johan Alenius #SAKNAS!
        07:17 (7) 10:03 (8) 13:20 (8) 14:56 (8) 18:01 (9) 25:46 (10) 29:46 (10) 34:53 (10) 38:30 (10) 40:47 (10) 44:12 (10) 48:52 (10) 50:39 (10) 53:08 (10) 54:36 (10)     55:13 (10)    
11 Rickard Andersson Tullinge OK 58:55 07:46 (11) 03:31 (15) 03:50 (16) 01:36 (11) 01:50 (12) 07:39 (20) 04:16 (13) 05:10 (12) 03:04 (13) 02:46 (14) 03:26 (12) 04:07 (9) 01:51 (14) 05:18 (23) 02:06 (15)     00:39 (8) Rickard Andersson Tullinge OK
        07:46 (11) 11:17 (11) 15:07 (11) 16:43 (11) 18:33 (10) 26:12 (11) 30:28 (12) 35:38 (11) 38:42 (11) 41:28 (12) 44:54 (12) 49:01 (11) 50:52 (11) 56:10 (11) 58:16 (11)     58:55 (11)    
12 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 61:22 09:11 (13) 03:27 (14) 03:43 (15) 01:43 (14) 02:09 (17) 06:29 (18) 04:34 (14) 06:49 (21) 04:35 (22) 02:49 (16) 04:06 (20) 04:37 (12) 01:41 (12) 03:09 (13) 01:34 (10)     00:46 (14) Torbjörn Gillsparr OK Österåker
        09:11 (13) 12:38 (13) 16:21 (13) 18:04 (13) 20:13 (12) 26:42 (13) 31:16 (13) 38:05 (13) 42:40 (15) 45:29 (14) 49:35 (15) 54:12 (13) 55:53 (12) 59:02 (12) 60:36 (12)     61:22 (12)    
13 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 64:25 09:24 (14) 04:53 (20) 04:20 (22) 02:09 (21) 02:20 (18) 05:48 (14) 04:47 (16) 05:47 (16) 03:03 (12) 03:04 (18) 03:43 (16) 05:25 (14) 03:43 (21) 03:06 (12) 02:07 (16)     00:46 (14) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:24 (14) 14:17 (14) 18:37 (16) 20:46 (16) 23:06 (15) 28:54 (15) 33:41 (15) 39:28 (15) 42:31 (13) 45:35 (15) 49:18 (14) 54:43 (14) 58:26 (14) 61:32 (13) 63:39 (13)     64:25 (13)    
14 Lennart Hävrén Tullinge SK 65:44 12:00 (18) 03:19 (13) 04:14 (20) 02:01 (20) 02:07 (15) 05:46 (13) 04:53 (17) 05:42 (14) 03:11 (14) 03:05 (19) 03:46 (17) 06:05 (16) 02:01 (17) 03:43 (16) 02:52 (18)     00:59 (19) Lennart Hävrén Tullinge SK
        12:00 (18) 15:19 (18) 19:33 (18) 21:34 (18) 23:41 (16) 29:27 (16) 34:20 (16) 40:02 (16) 43:13 (16) 46:18 (16) 50:04 (16) 56:09 (15) 58:10 (13) 61:53 (14) 64:45 (14)     65:44 (14)    
15 Chris Pawley Kerno 68:17 07:20 (8) 05:16 (22) 02:51 (7) 02:17 (22) 01:50 (12) 07:05 (19) 03:33 (10) 06:07 (19) 02:54 (9) 02:10 (8) 03:26 (12) 07:32 (21) 07:15 (23) 04:38 (21) 03:09 (20)     00:54 (17) Chris Pawley Kerno
        07:20 (8) 12:36 (12) 15:27 (12) 17:44 (12) 19:34 (11) 26:39 (12) 30:12 (11) 36:19 (12) 39:13 (12) 41:23 (11) 44:49 (11) 52:21 (12) 59:36 (15) 64:14 (15) 67:23 (15)     68:17 (15)    
16 Jan Retsloff Hellas Orientering 68:53 10:28 (16) 04:04 (17) 04:02 (18) 01:52 (18) 02:39 (19) 05:39 (12) 04:39 (15) 05:57 (18) 03:12 (15) 02:30 (11) 03:27 (14) 10:57 (23) 01:34 (10) 05:06 (22) 01:54 (13)     00:53 (16) Jan Retsloff Hellas Orientering
        10:28 (16) 14:32 (15) 18:34 (15) 20:26 (15) 23:05 (14) 28:44 (14) 33:23 (14) 39:20 (14) 42:32 (14) 45:02 (13) 48:29 (13) 59:26 (16) 61:00 (16) 66:06 (16) 68:00 (16)     68:53 (16)    
17 Christer Hördell Stockholms OK 71:24 13:00 (19) 04:19 (18) 03:21 (12) 01:47 (15) 01:58 (14) 10:57 (23) 05:04 (18) 05:46 (15) 03:29 (19) 02:59 (17) 04:27 (21) 05:36 (15) 01:59 (16) 03:18 (15) 02:26 (17)     00:58 (18) Christer Hördell Stockholms OK
        13:00 (19) 17:19 (19) 20:40 (19) 22:27 (19) 24:25 (17) 35:22 (19) 40:26 (18) 46:12 (18) 49:41 (18) 52:40 (18) 57:07 (18) 62:43 (18) 64:42 (19) 68:00 (19) 70:26 (17)     71:24 (17)    
18  Jan Schulhof SÖDERS-TYRESÖ 71:27 24:55 (23) 03:18 (12) 03:53 (17) 01:19 (7) 01:40 (9) 04:24 (7) 03:27 (8) 04:34 (8) 02:54 (9) 04:35 (22) 03:35 (15) 04:26 (10) 01:30 (9) 03:05 (11) 03:11 (21)     00:41 (10)  Jan Schulhof SÖDERS-TYRESÖ
        24:55 (23) 28:13 (22) 32:06 (22) 33:25 (22) 35:05 (22) 39:29 (22) 42:56 (19) 47:30 (19) 50:24 (19) 54:59 (19) 58:34 (19) 63:00 (19) 64:30 (18) 67:35 (17) 70:46 (18)     71:27 (18)    
19 Mats Lundblad Täby OK 72:17 09:45 (15) 05:14 (21) 04:19 (21) 02:00 (19) 03:48 (22) 06:27 (17) 05:32 (19) 06:43 (20) 03:27 (18) 02:48 (15) 04:05 (19) 07:23 (20) 02:11 (18) 04:06 (17) 03:26 (22)     01:03 (21) Mats Lundblad Täby OK
        09:45 (15) 14:59 (17) 19:18 (17) 21:18 (17) 25:06 (18) 31:33 (17) 37:05 (17) 43:48 (17) 47:15 (17) 50:03 (17) 54:08 (17) 61:31 (17) 63:42 (17) 67:48 (18) 71:14 (19)     72:17 (19)    
20 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 80:47 23:59 (22) 05:33 (23) 03:35 (14) 01:48 (16) 01:36 (7) 04:45 (9) 06:57 (20) 05:50 (17) 03:18 (17) 02:32 (12) 03:56 (18) 04:35 (11) 07:14 (22) 02:50 (10) 01:40 (11)     00:39 (7) Jerker Drottenmyr Visborgs OK
        23:59 (22) 29:32 (23) 33:07 (23) 34:55 (23) 36:31 (23) 41:16 (23) 48:13 (22) 54:03 (21) 57:21 (21) 59:53 (20) 63:49 (20) 68:24 (20) 75:38 (21) 78:28 (21) 80:08 (20)     80:47 (20)    
21 Anders Holmqvist Snättringe SK 83:07 07:54 (12) 02:55 (11) 03:25 (13) 01:32 (10) 18:29 (23) 04:59 (11) 13:10 (23) 05:28 (13) 03:12 (15) 02:43 (13) 03:20 (10) 06:53 (18) 01:52 (15) 04:21 (18) 01:54 (13)     01:00 (20) Anders Holmqvist Snättringe SK
        07:54 (12) 10:49 (10) 14:14 (10) 15:46 (10) 34:15 (21) 39:14 (21) 52:24 (23) 57:52 (23) 61:04 (23) 63:47 (22) 67:07 (22) 74:00 (22) 75:52 (22) 80:13 (22) 82:07 (21)     83:07 (21)    
22 Matz Larsson Gustavsbergs OK 83:23 17:05 (21) 03:32 (16) 04:12 (19) 01:50 (17) 02:07 (15) 06:18 (16) 10:19 (22) 06:59 (22) 04:04 (21) 03:32 (20) 04:47 (22) 06:17 (17) 02:32 (19) 04:25 (19) 04:10 (23)     01:14 (22) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        17:05 (21) 20:37 (21) 24:49 (21) 26:39 (20) 28:46 (19) 35:04 (18) 45:23 (20) 52:22 (20) 56:26 (20) 59:58 (21) 64:45 (21) 71:02 (21) 73:34 (20) 77:59 (20) 82:09 (22)     83:23 (22)    
23 Per Ljung Stockholms OK 88:39 13:50 (20) 04:50 (19) 05:29 (23) 03:01 (23) 03:05 (20) 08:32 (22) 07:33 (21) 08:47 (23) 04:43 (23) 04:18 (21) 05:20 (23) 07:37 (22) 02:59 (20) 04:25 (19) 02:52 (18)     01:18 (23) Per Ljung Stockholms OK
        13:50 (20) 18:40 (20) 24:09 (20) 27:10 (21) 30:15 (20) 38:47 (20) 46:20 (21) 55:07 (22) 59:50 (22) 64:08 (23) 69:28 (23) 77:05 (23) 80:04 (23) 84:29 (23) 87:21 (23)     88:39 (23)    
- Janne Nilsson Centrum 51:33 07:36   02:53   03:08   01:22   01:42   04:14   03:29   05:12   02:42   02:05   03:12   04:14   01:20               08:24   Janne Nilsson Centrum
        07:36   10:29   13:37   14:59   16:41   20:55   24:24   29:36   32:18   34:23   37:35   41:49   43:09               51:33      
- Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK 110:40 09:23   37:17   03:48   08:32   08:48   13:47   08:40   04:13   14:05                               02:07   Mia Hillerhag IFK Lidingö SOK
        09:23   46:40   50:28   59:00   67:48   81:35   90:15   94:28   108:33                               110:40      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km  Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                   Mål   Bana B - 4,5 km  Klubb
1 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 39:18 01:40 (1) 01:49 (1) 04:10 (2) 03:18 (13) 03:03 (3) 06:24 (2) 02:14 (1) 03:19 (5) 02:23 (1) 04:54 (22) 01:15 (1) 02:24 (2)                 02:25 (10) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        01:40 (1) 03:29 (1) 07:39 (1) 10:57 (1) 14:00 (1) 20:24 (1) 22:38 (1) 25:57 (1) 28:20 (1) 33:14 (1) 34:29 (1) 36:53 (1)                 39:18 (1)    
2 Mikael Sundqvist Tullinge 42:16 02:10 (2) 02:36 (10) 04:22 (5) 02:49 (6) 03:21 (10) 07:12 (7) 03:05 (3) 03:30 (9) 03:09 (4) 03:25 (4) 01:32 (4) 02:51 (7)                 02:14 (4) Mikael Sundqvist Tullinge
        02:10 (2) 04:46 (3) 09:08 (4) 11:57 (4) 15:18 (4) 22:30 (3) 25:35 (2) 29:05 (2) 32:14 (2) 35:39 (2) 37:11 (2) 40:02 (2)                 42:16 (2)    
3 Dan Klang Haninge SOK 43:27 03:07 (17) 02:30 (7) 04:04 (1) 02:50 (7) 04:16 (19) 06:52 (6) 03:19 (6) 03:25 (7) 03:07 (2) 03:28 (5) 01:41 (8) 02:29 (3)                 02:19 (7) Dan Klang Haninge SOK
        03:07 (17) 05:37 (11) 09:41 (5) 12:31 (5) 16:47 (6) 23:39 (4) 26:58 (3) 30:23 (3) 33:30 (3) 36:58 (3) 38:39 (3) 41:08 (3)                 43:27 (3)    
4 Stefan Persson SNO 46:14 02:48 (10) 02:25 (5) 04:33 (8) 03:17 (12) 03:54 (15) 06:48 (5) 03:29 (8) 04:54 (18) 03:15 (6) 03:21 (2) 02:23 (24) 02:41 (5)                 02:26 (11) Stefan Persson SNO
        02:48 (10) 05:13 (6) 09:46 (7) 13:03 (7) 16:57 (7) 23:45 (5) 27:14 (4) 32:08 (5) 35:23 (4) 38:44 (4) 41:07 (4) 43:48 (4)                 46:14 (4)    
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 46:14 02:25 (5) 04:04 (24) 04:28 (6) 03:02 (10) 03:05 (4) 08:21 (12) 03:16 (5) 03:12 (3) 03:59 (16) 03:32 (6) 01:54 (15) 02:48 (6)                 02:08 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:25 (5) 06:29 (16) 10:57 (11) 13:59 (9) 17:04 (8) 25:25 (7) 28:41 (5) 31:53 (4) 35:52 (5) 39:24 (5) 41:18 (6) 44:06 (6)                 46:14 (4)    
6 Bengt Kärrström Tullinge SK 46:19 02:30 (6) 02:36 (10) 04:39 (11) 02:48 (5) 03:17 (8) 10:00 (20) 03:28 (7) 03:18 (4) 03:25 (7) 03:47 (9) 01:20 (2) 02:55 (10)                 02:16 (6) Bengt Kärrström Tullinge SK
        02:30 (6) 05:06 (5) 09:45 (6) 12:33 (6) 15:50 (5) 25:50 (9) 29:18 (7) 32:36 (7) 36:01 (6) 39:48 (6) 41:08 (5) 44:03 (5)                 46:19 (6)    
7 Örjan Svahn IFK Mora OK 46:36 06:36 (26) 02:13 (2) 04:28 (6) 02:37 (3) 03:15 (6) 06:46 (4) 03:35 (9) 04:03 (14) 03:10 (5) 03:35 (7) 01:37 (7) 02:35 (4)                 02:06 (2) Örjan Svahn IFK Mora OK
        06:36 (26) 08:49 (24) 13:17 (17) 15:54 (16) 19:09 (15) 25:55 (10) 29:30 (8) 33:33 (8) 36:43 (8) 40:18 (7) 41:55 (7) 44:30 (7)                 46:36 (7)    
8 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 46:49 02:10 (2) 02:13 (2) 04:36 (9) 02:34 (2) 03:14 (5) 13:30 (29) 03:04 (2) 03:02 (2) 03:28 (10) 02:57 (1) 01:43 (10) 02:23 (1)                 01:55 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:10 (2) 04:23 (2) 08:59 (2) 11:33 (2) 14:47 (3) 28:17 (14) 31:21 (11) 34:23 (10) 37:51 (10) 40:48 (9) 42:31 (9) 44:54 (8)                 46:49 (8)    
9 Åke Wansölin Söders-Tyresö 48:13 02:39 (8) 02:34 (9) 05:13 (13) 04:01 (26) 03:17 (8) 07:25 (8) 03:40 (10) 03:31 (10) 03:44 (13) 04:24 (16) 01:59 (19) 03:15 (16)                 02:31 (12) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:39 (8) 05:13 (6) 10:26 (8) 14:27 (12) 17:44 (10) 25:09 (6) 28:49 (6) 32:20 (6) 36:04 (7) 40:28 (8) 42:27 (8) 45:42 (9)                 48:13 (9)    
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 48:38 02:48 (10) 02:27 (6) 05:27 (17) 03:21 (14) 03:50 (14) 07:51 (10) 03:51 (12) 04:41 (16) 03:27 (9) 03:35 (7) 01:36 (5) 03:07 (13)                 02:37 (14) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:48 (10) 05:15 (8) 10:42 (10) 14:03 (10) 17:53 (11) 25:44 (8) 29:35 (9) 34:16 (9) 37:43 (9) 41:18 (10) 42:54 (10) 46:01 (10)                 48:38 (10)    
11 Claes Andersson OK Södertörn 49:51 06:43 (27) 02:43 (13) 04:19 (4) 02:53 (8) 03:22 (11) 07:26 (9) 04:01 (16) 03:22 (6) 03:08 (3) 03:24 (3) 03:11 (27) 02:56 (11)                 02:23 (9) Claes Andersson OK Södertörn
        06:43 (27) 09:26 (26) 13:45 (20) 16:38 (18) 20:00 (17) 27:26 (13) 31:27 (12) 34:49 (11) 37:57 (11) 41:21 (11) 44:32 (11) 47:28 (11)                 49:51 (11)    
12 Harald Bauer Lidingö IFK 51:10 03:00 (14) 02:41 (12) 04:53 (12) 03:22 (15) 04:51 (27) 07:52 (11) 06:20 (26) 03:45 (11) 03:25 (7) 04:11 (14) 01:43 (10) 02:52 (8)                 02:15 (5) Harald Bauer Lidingö IFK
        03:00 (14) 05:41 (12) 10:34 (9) 13:56 (8) 18:47 (13) 26:39 (12) 32:59 (15) 36:44 (13) 40:09 (12) 44:20 (12) 46:03 (12) 48:55 (12)                 51:10 (12)    
13 Per-Anders Lindgren Centrum OK 51:52 02:13 (4) 03:06 (16) 07:01 (28) 03:24 (16) 03:16 (7) 11:40 (26) 03:10 (4) 03:26 (8) 03:37 (11) 03:48 (10) 01:36 (5) 03:14 (15)                 02:21 (8) Per-Anders Lindgren Centrum OK
        02:13 (4) 05:19 (9) 12:20 (15) 15:44 (14) 19:00 (14) 30:40 (16) 33:50 (16) 37:16 (16) 40:53 (14) 44:41 (13) 46:17 (13) 49:31 (13)                 51:52 (13)    
14 Lars-åke Aspelin #SAKNAS! 52:16 07:04 (28) 06:31 (31) 04:37 (10) 02:32 (1) 10:15 (31) 03:18 (1) 07:37 (27) 03:01 (1)                                 07:21 (31) Lars-åke Aspelin #SAKNAS!
        07:04 (28) 13:35 (30) 18:12 (28) 20:44 (25) 30:59 (30) 34:17 (22) 41:54 (24) 44:55 (22)                                 52:16 (14)    
15 Paul Norén OK Södertörn 52:24 02:46 (9) 03:22 (19) 05:13 (13) 03:06 (11) 03:33 (12) 08:23 (13) 05:45 (24) 05:05 (21) 03:38 (12) 04:07 (13) 01:44 (12) 02:53 (9)                 02:49 (17) Paul Norén OK Södertörn
        02:46 (9) 06:08 (14) 11:21 (13) 14:27 (12) 18:00 (12) 26:23 (11) 32:08 (13) 37:13 (15) 40:51 (13) 44:58 (14) 46:42 (14) 49:35 (14)                 52:24 (15)    
16 Per-Erik Jansson IF Thor 52:57 03:49 (19) 02:32 (8) 05:34 (18) 03:58 (25) 03:43 (13) 09:09 (14) 03:43 (11) 04:40 (15) 04:06 (17) 03:55 (11) 02:04 (21) 03:09 (14)                 02:35 (13) Per-Erik Jansson IF Thor
        03:49 (19) 06:21 (15) 11:55 (14) 15:53 (15) 19:36 (16) 28:45 (15) 32:28 (14) 37:08 (14) 41:14 (15) 45:09 (15) 47:13 (15) 50:22 (15)                 52:57 (16)    
17 Jan Gottfridsson Norbergs OK 58:02 02:34 (7) 02:16 (4) 04:15 (3) 02:47 (4) 02:51 (1) 06:38 (3) 09:57 (29) 05:07 (23) 08:37 (29) 04:27 (18) 01:24 (3) 03:50 (24)                 03:19 (29) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        02:34 (7) 04:50 (4) 09:05 (3) 11:52 (3) 14:43 (2) 21:21 (2) 31:18 (10) 36:25 (12) 45:02 (16) 49:29 (16) 50:53 (16) 54:43 (16)                 58:02 (17)    
18 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 60:02 04:19 (21) 03:07 (17) 05:52 (20) 03:35 (19) 05:50 (30) 09:55 (19) 04:14 (17) 04:54 (18) 04:40 (24) 04:57 (24) 01:54 (15) 03:21 (18)                 03:24 (30) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:19 (21) 07:26 (19) 13:18 (18) 16:53 (19) 22:43 (22) 32:38 (20) 36:52 (18) 41:46 (17) 46:26 (18) 51:23 (17) 53:17 (17) 56:38 (17)                 60:02 (18)    
19 My Heinrup Järla Orientering 61:05 04:34 (23) 04:24 (28) 05:21 (15) 03:33 (18) 04:42 (26) 09:36 (15) 05:36 (23) 05:34 (25) 03:53 (15) 04:26 (17) 02:02 (20) 04:21 (28)                 03:03 (21) My Heinrup Järla Orientering
        04:34 (23) 08:58 (25) 14:19 (22) 17:52 (22) 22:34 (21) 32:10 (19) 37:46 (20) 43:20 (19) 47:13 (19) 51:39 (18) 53:41 (18) 58:02 (18)                 61:05 (19)    
20 Ronny Hedlund OK Södertörn 62:25 03:07 (17) 04:44 (29) 06:08 (22) 03:51 (23) 04:41 (25) 10:25 (21) 06:08 (25) 04:41 (16) 04:32 (23) 04:48 (21) 01:49 (14) 04:20 (27)                 03:11 (26) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:07 (17) 07:51 (20) 13:59 (21) 17:50 (21) 22:31 (20) 32:56 (21) 39:04 (21) 43:45 (20) 48:17 (20) 53:05 (20) 54:54 (19) 59:14 (19)                 62:25 (20)    
21 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 62:35 02:50 (12) 02:43 (13) 06:55 (27) 03:42 (20) 04:33 (23) 10:35 (22) 05:17 (21) 08:15 (28) 04:27 (21) 04:45 (20) 02:14 (23) 03:39 (22)                 02:40 (15) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:50 (12) 05:33 (10) 12:28 (16) 16:10 (17) 20:43 (18) 31:18 (17) 36:35 (17) 44:50 (21) 49:17 (21) 54:02 (21) 56:16 (20) 59:55 (20)                 62:35 (21)    
22 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 63:50 02:53 (13) 04:18 (27) 06:15 (23) 03:52 (24) 04:34 (24) 09:51 (18) 05:13 (20) 04:54 (18) 04:08 (18) 06:13 (28) 05:14 (29) 03:25 (21)                 03:00 (19) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:53 (13) 07:11 (18) 13:26 (19) 17:18 (20) 21:52 (19) 31:43 (18) 36:56 (19) 41:50 (18) 45:58 (17) 52:11 (19) 57:25 (21) 60:50 (21)                 63:50 (22)    
23 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 65:45 05:22 (25) 03:12 (18) 07:29 (29) 04:17 (28) 04:03 (16) 14:51 (30) 04:40 (18) 05:25 (24) 04:17 (19) 04:39 (19) 01:48 (13) 02:57 (12)                 02:45 (16) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:22 (25) 08:34 (22) 16:03 (26) 20:20 (24) 24:23 (24) 39:14 (29) 43:54 (27) 49:19 (25) 53:36 (22) 58:15 (22) 60:03 (22) 63:00 (22)                 65:45 (23)    
24 Roland Löwgren Spårvägens OK 68:36 04:09 (20) 03:50 (22) 06:53 (26) 07:50 (31) 04:07 (17) 10:54 (24) 05:17 (21) 06:22 (27) 05:52 (28) 04:56 (23) 02:04 (21) 03:21 (18)                 03:01 (20) Roland Löwgren Spårvägens OK
        04:09 (20) 07:59 (21) 14:52 (23) 22:42 (28) 26:49 (27) 37:43 (26) 43:00 (26) 49:22 (26) 55:14 (24) 60:10 (23) 62:14 (23) 65:35 (23)                 68:36 (24)    
25 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 71:56 03:03 (15) 03:36 (21) 11:24 (30) 03:30 (17) 04:22 (21) 09:42 (16) 09:39 (28) 03:52 (12) 05:16 (26) 09:05 (30) 01:41 (8) 03:57 (25)                 02:49 (17) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:03 (15) 06:39 (17) 18:03 (27) 21:33 (27) 25:55 (26) 35:37 (23) 45:16 (29) 49:08 (24) 54:24 (23) 63:29 (24) 65:10 (24) 69:07 (24)                 71:56 (25)    
26 Kurt Eriksson Vandrarringen 72:48 04:27 (22) 05:01 (30) 05:56 (21) 03:50 (22) 04:15 (18) 12:19 (28) 03:51 (12) 12:09 (30) 04:30 (22) 07:27 (29) 01:55 (17) 03:57 (25)                 03:11 (26) Kurt Eriksson Vandrarringen
        04:27 (22) 09:28 (27) 15:24 (24) 19:14 (23) 23:29 (23) 35:48 (24) 39:39 (22) 51:48 (27) 56:18 (25) 63:45 (26) 65:40 (25) 69:37 (25)                 72:48 (26)    
27 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 74:13 11:36 (31) 04:06 (25) 05:38 (19) 03:43 (21) 04:18 (20) 09:48 (17) 04:59 (19) 08:55 (29) 05:08 (25) 05:27 (27) 04:10 (28) 03:22 (20)                 03:03 (21) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        11:36 (31) 15:42 (31) 21:20 (30) 25:03 (30) 29:21 (29) 39:09 (28) 44:08 (28) 53:03 (28) 58:11 (26) 63:38 (25) 67:48 (27) 71:10 (26)                 74:13 (27)    
28 Svante Frid Enebybergs IF 75:26 09:08 (30) 03:23 (20) 06:21 (24) 04:28 (29) 04:51 (27) 10:36 (23) 03:59 (15) 03:59 (13) 12:56 (30) 04:18 (15) 02:38 (26) 05:45 (30)                 03:04 (23) Svante Frid Enebybergs IF
        09:08 (30) 12:31 (28) 18:52 (29) 23:20 (29) 28:11 (28) 38:47 (27) 42:46 (25) 46:45 (23) 59:41 (27) 63:59 (27) 66:37 (26) 72:22 (27)                 75:26 (28)    
29 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 79:16 03:03 (15) 02:48 (15) 05:23 (16) 02:57 (9) 02:53 (2) 26:12 (31) 13:32 (30) 05:06 (22) 03:52 (14) 05:06 (25) 01:55 (17) 03:20 (17)                 03:09 (25) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:03 (15) 05:51 (13) 11:14 (12) 14:11 (11) 17:04 (8) 43:16 (30) 56:48 (30) 61:54 (30) 65:46 (29) 70:52 (29) 72:47 (28) 76:07 (28)                 79:16 (29)    
30 Claes Andersson Snättringe SK 81:37 04:57 (24) 03:51 (23) 06:38 (25) 05:49 (30) 04:27 (22) 11:12 (25) 03:54 (14) 17:01 (31) 05:19 (27) 04:02 (12) 07:23 (30) 03:49 (23)                 03:15 (28) Claes Andersson Snättringe SK
        04:57 (24) 08:48 (23) 15:26 (25) 21:15 (26) 25:42 (25) 36:54 (25) 40:48 (23) 57:49 (29) 63:08 (28) 67:10 (28) 74:33 (29) 78:22 (29)                 81:37 (30)    
31 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 96:07 08:40 (29) 04:13 (26) 12:24 (31) 04:02 (27) 05:43 (29) 12:10 (27) 23:04 (31) 05:51 (26) 04:24 (20) 05:21 (26) 02:32 (25) 04:39 (29)                 03:04 (23) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        08:40 (29) 12:53 (29) 25:17 (31) 29:19 (31) 35:02 (31) 47:12 (31) 70:16 (31) 76:07 (31) 80:31 (30) 85:52 (30) 88:24 (30) 93:03 (30)                 96:07 (31)    
- Arne Kaijser Klubblös 64:45 05:41   04:01   10:44   04:17   10:16   04:20   04:20   04:54   05:43   04:09   04:01                       02:19   Arne Kaijser Klubblös
        05:41   09:42   20:26   24:43   34:59   39:19   43:39   48:33   54:16   58:25   62:26                       64:45      
- Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 338:22 04:52   02:48   04:33   03:16   04:12   11:05                                           307:36   Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        04:52   07:40   12:13   15:29   19:41   30:46                                           338:22      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km  Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana C - 3,6 km  Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 26:07 02:46 (1) 03:57 (1) 02:44 (3) 02:22 (1) 02:29 (1) 03:15 (1) 01:57 (1) 01:15 (1) 02:05 (1) 01:36 (1)                         01:41 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:46 (1) 06:43 (1) 09:27 (1) 11:49 (1) 14:18 (1) 17:33 (1) 19:30 (1) 20:45 (1) 22:50 (1) 24:26 (1)                         26:07 (1)    
2 Björn Reger Söders-Tyresö 32:39 03:21 (2) 04:38 (2) 02:57 (4) 03:23 (8) 03:41 (12) 03:39 (2) 02:22 (3) 01:46 (8) 02:23 (2) 02:19 (12)                         02:10 (2) Björn Reger Söders-Tyresö
        03:21 (2) 07:59 (2) 10:56 (2) 14:19 (2) 18:00 (2) 21:39 (2) 24:01 (2) 25:47 (2) 28:10 (2) 30:29 (2)                         32:39 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 36:27 03:21 (2) 05:29 (10) 03:27 (8) 04:18 (22) 03:26 (6) 04:03 (4) 02:40 (5) 01:40 (7) 02:48 (9) 02:18 (11)                         02:57 (26) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:21 (2) 08:50 (4) 12:17 (5) 16:35 (5) 20:01 (3) 24:04 (3) 26:44 (3) 28:24 (3) 31:12 (3) 33:30 (3)                         36:27 (3)    
4 Lars Englund Järla Orientering 37:10 03:32 (4) 04:58 (4) 03:27 (8) 04:32 (25) 04:02 (20) 04:13 (7) 03:10 (22) 01:50 (13) 02:54 (12) 02:16 (9)                         02:16 (4) Lars Englund Järla Orientering
        03:32 (4) 08:30 (3) 11:57 (3) 16:29 (4) 20:31 (5) 24:44 (5) 27:54 (4) 29:44 (4) 32:38 (4) 34:54 (4)                         37:10 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 37:46 03:32 (4) 05:24 (8) 03:20 (6) 05:07 (40) 04:00 (18) 04:10 (5) 02:49 (8) 02:01 (27) 02:50 (10) 02:15 (8)                         02:18 (6) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:32 (4) 08:56 (5) 12:16 (4) 17:23 (8) 21:23 (8) 25:33 (7) 28:22 (5) 30:23 (5) 33:13 (5) 35:28 (5)                         37:46 (5)    
6 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 38:07 03:54 (8) 08:41 (56) 03:24 (7) 03:29 (10) 03:11 (2) 04:24 (9) 02:10 (2) 01:38 (5) 02:30 (5) 02:26 (13)                         02:20 (9) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        03:54 (8) 12:35 (26) 15:59 (20) 19:28 (14) 22:39 (13) 27:03 (11) 29:13 (6) 30:51 (6) 33:21 (6) 35:47 (6)                         38:07 (6)    
7 Anders Gezelius OK Ravinen 38:17 07:03 (43) 05:16 (7) 03:32 (12) 03:25 (9) 03:24 (5) 04:49 (14) 02:31 (4) 01:26 (2) 02:28 (3) 02:10 (5)                         02:13 (3) Anders Gezelius OK Ravinen
        07:03 (43) 12:19 (24) 15:51 (18) 19:16 (13) 22:40 (14) 27:29 (13) 30:00 (9) 31:26 (7) 33:54 (7) 36:04 (7)                         38:17 (7)    
8 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 38:59 04:25 (14) 05:54 (11) 03:28 (10) 04:31 (24) 03:49 (13) 04:26 (10) 03:03 (18) 01:59 (21) 02:52 (11) 02:12 (6)                         02:20 (8) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:25 (14) 10:19 (13) 13:47 (9) 18:18 (11) 22:07 (10) 26:33 (9) 29:36 (8) 31:35 (9) 34:27 (8) 36:39 (8)                         38:59 (8)    
9 Bo Hedlund IFK Enskede 40:32 03:42 (6) 05:56 (12) 03:58 (22) 03:47 (13) 03:32 (8) 04:59 (18) 04:32 (56) 01:52 (14) 03:03 (15) 02:38 (21)                         02:33 (15) Bo Hedlund IFK Enskede
        03:42 (6) 09:38 (7) 13:36 (7) 17:23 (8) 20:55 (7) 25:54 (8) 30:26 (10) 32:18 (10) 35:21 (10) 37:59 (10)                         40:32 (9)    
10 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 40:37 06:54 (42) 06:23 (22) 03:42 (15) 03:16 (4) 03:17 (3) 04:40 (12) 02:51 (9) 01:46 (8) 02:43 (7) 02:45 (23)                         02:20 (8) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        06:54 (42) 13:17 (33) 16:59 (26) 20:15 (18) 23:32 (15) 28:12 (15) 31:03 (12) 32:49 (12) 35:32 (11) 38:17 (12)                         40:37 (10)    
11 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 40:40 07:23 (45) 05:04 (5) 03:04 (5) 05:49 (49) 03:21 (4) 03:57 (3) 02:58 (15) 01:56 (18) 02:29 (4) 02:09 (4)                         02:30 (13) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        07:23 (45) 12:27 (25) 15:31 (16) 21:20 (22) 24:41 (19) 28:38 (16) 31:36 (14) 33:32 (15) 36:01 (13) 38:10 (11)                         40:40 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 40:45 03:53 (7) 06:06 (18) 03:47 (16) 03:33 (11) 04:10 (22) 05:06 (23) 02:59 (16) 01:52 (14) 03:10 (18) 02:33 (17)                         03:36 (50) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:53 (7) 09:59 (9) 13:46 (8) 17:19 (7) 21:29 (9) 26:35 (10) 29:34 (7) 31:26 (7) 34:36 (9) 37:09 (9)                         40:45 (12)    
13 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 40:58 03:54 (8) 05:58 (13) 04:31 (33) 03:51 (15) 04:00 (18) 05:06 (23) 03:17 (25) 02:00 (25) 03:20 (22) 02:32 (15)                         02:29 (12) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:54 (8) 09:52 (8) 14:23 (13) 18:14 (10) 22:14 (11) 27:20 (12) 30:37 (11) 32:37 (11) 35:57 (12) 38:29 (14)                         40:58 (13)    
13 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 40:58 05:05 (18) 04:55 (3) 03:48 (17) 03:17 (6) 03:29 (7) 04:18 (8) 06:49 (64) 01:29 (3) 03:00 (14) 02:17 (10)                         02:31 (14) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        05:05 (18) 10:00 (10) 13:48 (10) 17:05 (6) 20:34 (6) 24:52 (6) 31:41 (15) 33:10 (13) 36:10 (14) 38:27 (13)                         40:58 (13)    
15 Kurt Andersson Enebybergs IF 41:49 04:09 (12) 06:40 (28) 03:55 (20) 03:48 (14) 03:58 (17) 05:04 (21) 03:50 (47) 02:05 (29) 03:12 (19) 02:32 (15)                         02:36 (17) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:09 (12) 10:49 (14) 14:44 (14) 18:32 (12) 22:30 (12) 27:34 (14) 31:24 (13) 33:29 (14) 36:41 (15) 39:13 (15)                         41:49 (15)    
16 Håkan Boije Attunda OK 42:57 05:06 (20) 06:21 (21) 04:08 (24) 04:02 (17) 04:13 (24) 05:01 (20) 03:02 (17) 02:04 (28) 03:35 (31) 02:42 (22)                         02:43 (22) Håkan Boije Attunda OK
        05:06 (20) 11:27 (17) 15:35 (17) 19:37 (16) 23:50 (16) 28:51 (17) 31:53 (16) 33:57 (16) 37:32 (17) 40:14 (17)                         42:57 (16)    
17 Leif Mörkfors Järfälla OK 43:07 04:09 (12) 05:12 (6) 03:30 (11) 03:22 (7) 03:53 (15) 04:31 (11) 08:10 (68) 01:36 (4) 02:59 (13) 02:36 (19)                         03:09 (32) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:09 (12) 09:21 (6) 12:51 (6) 16:13 (3) 20:06 (4) 24:37 (4) 32:47 (18) 34:23 (18) 37:22 (16) 39:58 (16)                         43:07 (17)    
18 Göran Larbo Attunda OK 43:26 05:33 (30) 06:03 (16) 04:54 (44) 03:35 (12) 04:10 (22) 04:44 (13) 03:27 (34) 01:47 (10) 03:38 (32) 02:56 (30)                         02:39 (19) Göran Larbo Attunda OK
        05:33 (30) 11:36 (18) 16:30 (24) 20:05 (17) 24:15 (18) 28:59 (18) 32:26 (17) 34:13 (17) 37:51 (18) 40:47 (18)                         43:26 (18)    
19 Oliver Hermundstad Snättringe SK 44:10 09:52 (59) 07:25 (41) 02:39 (2) 02:55 (3) 03:37 (10) 05:15 (28) 02:51 (10) 01:52 (16) 02:45 (8) 02:07 (3)                         02:52 (25) Oliver Hermundstad Snättringe SK
        09:52 (59) 17:17 (57) 19:56 (46) 22:51 (28) 26:28 (24) 31:43 (23) 34:34 (23) 36:26 (21) 39:11 (19) 41:18 (20)                         44:10 (19)    
20 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 44:14 09:49 (58) 07:25 (40) 02:38 (1) 02:53 (2) 03:51 (14) 05:10 (26) 02:44 (7) 02:05 (31) 02:41 (6) 02:00 (2)                         02:58 (27) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        09:49 (58) 17:14 (55) 19:52 (45) 22:45 (27) 26:36 (25) 31:46 (24) 34:30 (22) 36:35 (22) 39:16 (20) 41:16 (19)                         44:14 (20)    
21 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 45:19 04:48 (16) 06:30 (25) 03:55 (20) 04:18 (22) 04:41 (36) 06:05 (48) 03:22 (31) 02:08 (33) 03:31 (28) 02:59 (31)                         03:02 (29) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        04:48 (16) 11:18 (15) 15:13 (15) 19:31 (15) 24:12 (17) 30:17 (20) 33:39 (19) 35:47 (19) 39:18 (21) 42:17 (21)                         45:19 (21)    
22 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 47:19 04:03 (10) 06:08 (19) 03:48 (17) 09:51 (61) 03:34 (9) 04:54 (16) 02:52 (12) 01:49 (11) 03:08 (17) 04:22 (60)                         02:50 (24) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:03 (10) 10:11 (12) 13:59 (12) 23:50 (34) 27:24 (29) 32:18 (27) 35:10 (25) 36:59 (23) 40:07 (22) 44:29 (23)                         47:19 (22)    
23 Leif Lundquist Enebybergs IF 47:25 04:58 (17) 06:23 (22) 04:36 (35) 04:35 (27) 04:33 (30) 05:21 (31) 03:45 (43) 03:05 (61) 03:38 (32) 03:06 (37)                         03:25 (41) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:58 (17) 11:21 (16) 15:57 (19) 20:32 (20) 25:05 (20) 30:26 (21) 34:11 (21) 37:16 (25) 40:54 (23) 44:00 (22)                         47:25 (23)    
24 Saga Sjökvist Söders SOL Tyresö 48:24 07:18 (44) 07:05 (36) 04:26 (31) 05:00 (36) 04:31 (28) 05:28 (35) 03:33 (37) 02:12 (36) 03:13 (20) 02:34 (18)                         03:04 (30) Saga Sjökvist Söders SOL Tyresö
        07:18 (44) 14:23 (41) 18:49 (38) 23:49 (33) 28:20 (33) 33:48 (32) 37:21 (29) 39:33 (29) 42:46 (26) 45:20 (26)                         48:24 (24)    
24 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 48:24 05:15 (23) 06:42 (30) 05:43 (57) 06:13 (52) 04:19 (25) 05:16 (29) 03:08 (20) 02:08 (33) 03:31 (28) 02:54 (29)                         03:15 (35) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:15 (23) 11:57 (21) 17:40 (30) 23:53 (35) 28:12 (32) 33:28 (30) 36:36 (27) 38:44 (26) 42:15 (25) 45:09 (25)                         48:24 (24)    
26 Ulla Clevnert Spårvägens OK 49:10 07:26 (46) 07:25 (40) 04:43 (38) 04:56 (33) 04:33 (30) 05:33 (38) 03:08 (20) 01:56 (18) 03:50 (43) 02:31 (14)                         03:09 (32) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        07:26 (46) 14:51 (43) 19:34 (43) 24:30 (38) 29:03 (35) 34:36 (34) 37:44 (30) 39:40 (30) 43:30 (29) 46:01 (28)                         49:10 (26)    
27 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 49:27 08:04 (51) 06:48 (32) 04:41 (37) 04:45 (30) 04:35 (32) 05:29 (37) 03:22 (31) 02:05 (29) 03:45 (38) 03:04 (36)                         02:49 (23) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        08:04 (51) 14:52 (44) 19:33 (42) 24:18 (37) 28:53 (34) 34:22 (33) 37:44 (30) 39:49 (31) 43:34 (31) 46:38 (31)                         49:27 (27)    
28 Per Södersten Gustavsbergs OK 49:51 05:23 (26) 06:19 (20) 04:21 (28) 04:39 (28) 05:29 (55) 05:00 (19) 02:52 (12) 01:58 (20) 07:32 (66) 02:46 (26)                         03:32 (45) Per Södersten Gustavsbergs OK
        05:23 (26) 11:42 (19) 16:03 (21) 20:42 (21) 26:11 (23) 31:11 (22) 34:03 (20) 36:01 (20) 43:33 (30) 46:19 (30)                         49:51 (28)    
29 Börje Pahlén Söders-Tyresö 49:55 05:05 (18) 06:37 (27) 04:27 (32) 04:10 (19) 04:47 (39) 06:50 (54) 03:26 (33) 03:34 (63) 03:59 (47) 03:19 (44)                         03:41 (53) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        05:05 (18) 11:42 (19) 16:09 (23) 20:19 (19) 25:06 (21) 31:56 (25) 35:22 (26) 38:56 (27) 42:55 (27) 46:14 (29)                         49:55 (29)    
30 Olle Blomgren OK Södertörn 49:56 06:38 (41) 07:29 (43) 04:59 (46) 04:11 (21) 03:53 (15) 04:53 (15) 02:52 (12) 02:11 (35) 03:51 (44) 04:04 (57)                         04:55 (65) Olle Blomgren OK Södertörn
        06:38 (41) 14:07 (40) 19:06 (40) 23:17 (32) 27:10 (26) 32:03 (26) 34:55 (24) 37:06 (24) 40:57 (24) 45:01 (24)                         49:56 (30)    
31 Aila Halttunen Haninge SOK 50:01 05:45 (32) 07:03 (34) 05:10 (49) 04:59 (34) 04:57 (45) 05:46 (43) 03:14 (24) 02:22 (45) 03:43 (36) 03:01 (34)                         04:01 (61) Aila Halttunen Haninge SOK
        05:45 (32) 12:48 (29) 17:58 (32) 22:57 (30) 27:54 (30) 33:40 (31) 36:54 (28) 39:16 (28) 42:59 (28) 46:00 (27)                         50:01 (31)    
32 Hans Carlsson Hellas Orientering 51:18 08:22 (53) 07:03 (34) 04:37 (36) 04:42 (29) 04:35 (32) 05:19 (30) 03:19 (27) 02:22 (45) 04:15 (56) 03:18 (43)                         03:26 (42) Hans Carlsson Hellas Orientering
        08:22 (53) 15:25 (47) 20:02 (47) 24:44 (41) 29:19 (36) 34:38 (35) 37:57 (32) 40:19 (32) 44:34 (32) 47:52 (32)                         51:18 (32)    
33 Martin Eriksson OK Södertörn 51:19 06:09 (35) 07:32 (44) 04:32 (34) 04:59 (34) 04:55 (42) 07:06 (57) 03:39 (39) 02:14 (40) 03:44 (37) 03:07 (38)                         03:22 (38) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:09 (35) 13:41 (36) 18:13 (34) 23:12 (31) 28:07 (31) 35:13 (38) 38:52 (34) 41:06 (34) 44:50 (33) 47:57 (33)                         51:19 (33)    
34 Anne Lundmark Järfälla OK 51:21 09:46 (57) 06:32 (26) 04:46 (40) 05:30 (47) 05:14 (50) 04:55 (17) 03:13 (23) 01:59 (21) 03:32 (30) 02:46 (26)                         03:08 (31) Anne Lundmark Järfälla OK
        09:46 (57) 16:18 (51) 21:04 (51) 26:34 (45) 31:48 (44) 36:43 (39) 39:56 (37) 41:55 (36) 45:27 (36) 48:13 (34)                         51:21 (34)    
35 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 52:15 09:15 (55) 05:24 (8) 03:37 (13) 03:16 (4) 03:39 (11) 04:10 (5) 13:02 (69) 01:39 (6) 03:42 (34) 02:12 (6)                         02:19 (7) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        09:15 (55) 14:39 (42) 18:16 (35) 21:32 (23) 25:11 (22) 29:21 (19) 42:23 (44) 44:02 (41) 47:44 (41) 49:56 (36)                         52:15 (35)    
36 Ingrid Graneli Haninge SOK 52:45 05:23 (26) 08:31 (54) 06:55 (66) 04:32 (25) 04:45 (37) 06:49 (51) 03:03 (18) 01:59 (21) 03:25 (24) 03:44 (51)                         03:39 (51) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:23 (26) 13:54 (39) 20:49 (50) 25:21 (42) 30:06 (42) 36:55 (42) 39:58 (38) 41:57 (37) 45:22 (35) 49:06 (35)                         52:45 (36)    
37 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 53:11 10:03 (60) 06:24 (24) 04:09 (26) 03:56 (16) 04:52 (41) 05:34 (39) 03:17 (25) 03:16 (62) 04:06 (53) 05:01 (61)                         02:33 (15) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        10:03 (60) 16:27 (53) 20:36 (49) 24:32 (39) 29:24 (37) 34:58 (36) 38:15 (33) 41:31 (35) 45:37 (37) 50:38 (38)                         53:11 (37)    
38 Ulla Gummeson Väsby OK 53:34 05:23 (26) 07:36 (47) 05:27 (52) 06:56 (57) 04:29 (27) 05:14 (27) 04:00 (50) 01:59 (21) 04:03 (51) 05:06 (63)                         03:21 (37) Ulla Gummeson Väsby OK
        05:23 (26) 12:59 (30) 18:26 (37) 25:22 (43) 29:51 (40) 35:05 (37) 39:05 (35) 41:04 (33) 45:07 (34) 50:13 (37)                         53:34 (38)    
39 Leif Hermundstad Snättringe SK 53:56 05:20 (24) 07:21 (38) 04:51 (43) 05:04 (37) 04:38 (35) 06:06 (49) 07:52 (67) 02:27 (50) 03:46 (39) 03:20 (46)                         03:11 (34) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:20 (24) 12:41 (28) 17:32 (28) 22:36 (26) 27:14 (27) 33:20 (29) 41:12 (41) 43:39 (39) 47:25 (39) 50:45 (40)                         53:56 (39)    
40 Göran Johansson Snättringe SK 54:12 05:24 (29) 07:13 (37) 05:06 (48) 04:47 (31) 04:45 (37) 06:04 (47) 07:49 (66) 02:32 (52) 03:49 (41) 03:16 (40)                         03:27 (43) Göran Johansson Snättringe SK
        05:24 (29) 12:37 (27) 17:43 (31) 22:30 (25) 27:15 (28) 33:19 (28) 41:08 (40) 43:40 (40) 47:29 (40) 50:45 (40)                         54:12 (40)    
41 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 54:26 08:55 (54) 08:09 (51) 05:42 (55) 05:06 (39) 05:32 (56) 05:24 (32) 03:28 (35) 02:12 (36) 03:28 (27) 02:45 (23)                         03:45 (58) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        08:55 (54) 17:04 (54) 22:46 (55) 27:52 (49) 33:24 (47) 38:48 (47) 42:16 (43) 44:28 (43) 47:56 (42) 50:41 (39)                         54:26 (41)    
42 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 55:06 05:22 (25) 06:40 (28) 04:44 (39) 09:53 (62) 04:31 (28) 05:41 (41) 03:40 (40) 02:05 (29) 04:00 (49) 05:11 (64)                         03:19 (36) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        05:22 (25) 12:02 (22) 16:46 (25) 26:39 (46) 31:10 (43) 36:51 (41) 40:31 (39) 42:36 (38) 46:36 (38) 51:47 (42)                         55:06 (42)    
43 Klas Langels Skarpnäcks OL 56:03 06:21 (40) 06:46 (31) 04:22 (29) 11:06 (65) 04:56 (44) 06:48 (50) 03:21 (29) 02:00 (25) 03:52 (45) 02:59 (31)                         03:32 (45) Klas Langels Skarpnäcks OL
        06:21 (40) 13:07 (31) 17:29 (27) 28:35 (52) 33:31 (48) 40:19 (48) 43:40 (47) 45:40 (45) 49:32 (47) 52:31 (44)                         56:03 (43)    
44 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 56:07 05:13 (22) 14:09 (67) 04:58 (45) 04:07 (18) 04:36 (34) 05:28 (35) 04:45 (58) 02:42 (54) 03:19 (21) 03:16 (40)                         03:34 (48) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        05:13 (22) 19:22 (59) 24:20 (58) 28:27 (51) 33:03 (46) 38:31 (45) 43:16 (46) 45:58 (46) 49:17 (44) 52:33 (45)                         56:07 (44)    
45 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 56:29 06:17 (36) 07:22 (39) 06:07 (61) 04:50 (32) 05:13 (49) 08:35 (64) 03:28 (35) 02:19 (42) 03:55 (46) 04:16 (59)                         04:07 (63) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        06:17 (36) 13:39 (35) 19:46 (44) 24:36 (40) 29:49 (39) 38:24 (44) 41:52 (42) 44:11 (42) 48:06 (43) 52:22 (43)                         56:29 (45)    
46 Inger Jansson Nynäshamns OK 57:03 11:18 (65) 08:25 (53) 05:44 (58) 05:05 (38) 05:27 (53) 05:25 (33) 03:19 (27) 02:25 (48) 03:27 (25) 02:45 (23)                         03:43 (56) Inger Jansson Nynäshamns OK
        11:18 (65) 19:43 (60) 25:27 (61) 30:32 (55) 35:59 (54) 41:24 (50) 44:43 (50) 47:08 (48) 50:35 (48) 53:20 (46)                         57:03 (46)    
47 Rune Carlsson Sundbybergs IK 57:08 10:11 (61) 06:03 (15) 05:37 (53) 05:11 (41) 06:36 (61) 05:04 (21) 05:50 (60) 01:52 (14) 03:03 (15) 05:02 (62)                         02:39 (19) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        10:11 (61) 16:14 (50) 21:51 (53) 27:02 (47) 33:38 (49) 38:42 (46) 44:32 (49) 46:24 (47) 49:27 (46) 54:29 (48)                         57:08 (47)    
48 Kjell Bergman Stigfinnarna 58:50 05:33 (30) 07:39 (48) 05:37 (53) 05:21 (45) 05:47 (58) 08:14 (61) 04:33 (57) 02:42 (54) 03:59 (47) 04:10 (58)                         05:15 (68) Kjell Bergman Stigfinnarna
        05:33 (30) 13:12 (32) 18:49 (38) 24:10 (36) 29:57 (41) 38:11 (43) 42:44 (45) 45:26 (44) 49:25 (45) 53:35 (47)                         58:50 (48)    
49 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 59:57 07:50 (49) 08:32 (55) 06:28 (64) 06:13 (52) 05:23 (52) 07:00 (56) 03:56 (49) 02:57 (58) 04:22 (59) 03:32 (49)                         03:44 (57) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        07:50 (49) 16:22 (52) 22:50 (56) 29:03 (53) 34:26 (50) 41:26 (51) 45:22 (51) 48:19 (49) 52:41 (50) 56:13 (49)                         59:57 (49)    
50 Kurt Zander Västerås SOK 60:13 07:52 (50) 07:50 (50) 05:42 (55) 05:59 (50) 07:03 (64) 05:59 (45) 03:38 (38) 04:35 (67) 04:27 (61) 03:36 (50)                         03:32 (45) Kurt Zander Västerås SOK
        07:52 (50) 15:42 (49) 21:24 (52) 27:23 (48) 34:26 (50) 40:25 (49) 44:03 (48) 48:38 (52) 53:05 (52) 56:41 (51)                         60:13 (50)    
51 Kenneth Berglund Hellas Orientering 60:29 06:01 (34) 07:33 (46) 04:46 (40) 12:52 (66) 05:01 (46) 06:49 (51) 03:21 (29) 02:22 (45) 04:37 (63) 03:02 (35)                         04:05 (62) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        06:01 (34) 13:34 (34) 18:20 (36) 31:12 (57) 36:13 (55) 43:02 (55) 46:23 (54) 48:45 (53) 53:22 (53) 56:24 (50)                         60:29 (51)    
52 Christer Hedin IFK Enskede 61:11 04:05 (11) 06:03 (15) 03:40 (14) 22:04 (69) 04:21 (26) 05:27 (34) 04:07 (51) 02:21 (43) 03:46 (39) 02:36 (19)                         02:41 (21) Christer Hedin IFK Enskede
        04:05 (11) 10:08 (11) 13:48 (10) 35:52 (64) 40:13 (62) 45:40 (58) 49:47 (58) 52:08 (58) 55:54 (56) 58:30 (52)                         61:11 (52)    
53 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 62:48 05:54 (33) 07:48 (49) 04:24 (30) 15:57 (68) 05:01 (46) 06:53 (55) 03:44 (42) 02:15 (41) 03:42 (34) 03:46 (52)                         03:24 (39) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:54 (33) 13:42 (37) 18:06 (33) 34:03 (61) 39:04 (59) 45:57 (60) 49:41 (57) 51:56 (56) 55:38 (55) 59:24 (54)                         62:48 (53)    
54 Jan Olof Norén Järla Orientering 63:14 08:13 (52) 09:03 (58) 04:50 (42) 06:10 (51) 07:00 (63) 07:41 (60) 04:18 (54) 03:01 (60) 05:08 (64) 03:50 (54)                         04:00 (60) Jan Olof Norén Järla Orientering
        08:13 (52) 17:16 (56) 22:06 (54) 28:16 (50) 35:16 (53) 42:57 (54) 47:15 (55) 50:16 (54) 55:24 (54) 59:14 (53)                         63:14 (54)    
55 Karin Edström Skogsluffarnas OK 63:46 14:11 (69) 08:14 (52) 05:57 (59) 05:20 (43) 05:03 (48) 06:02 (46) 04:28 (55) 02:46 (56) 04:15 (56) 04:03 (56)                         03:27 (43) Karin Edström Skogsluffarnas OK
        14:11 (69) 22:25 (67) 28:22 (66) 33:42 (60) 38:45 (58) 44:47 (57) 49:15 (56) 52:01 (57) 56:16 (57) 60:19 (55)                         63:46 (55)    
56 Helena Korhonen Haninge SOK 64:08 07:41 (48) 06:02 (14) 03:50 (19) 05:20 (43) 06:31 (60) 07:26 (59) 02:41 (6) 11:58 (69) 07:32 (66) 02:51 (28)                         02:16 (4) Helena Korhonen Haninge SOK
        07:41 (48) 13:43 (38) 17:33 (29) 22:53 (29) 29:24 (37) 36:50 (40) 39:31 (36) 51:29 (55) 59:01 (60) 61:52 (59)                         64:08 (56)    
57 Jan Larsson Tullinge SK 64:09 12:43 (68) 07:32 (44) 05:24 (51) 05:16 (42) 05:27 (53) 05:49 (44) 03:46 (45) 02:25 (48) 04:10 (55) 07:55 (68)                         03:42 (55) Jan Larsson Tullinge SK
        12:43 (68) 20:15 (61) 25:39 (62) 30:55 (56) 36:22 (56) 42:11 (53) 45:57 (52) 48:22 (50) 52:32 (49) 60:27 (56)                         64:09 (57)    
58 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 64:48 06:18 (38) 08:49 (57) 05:23 (50) 05:23 (46) 06:28 (59) 11:58 (68) 06:25 (61) 02:30 (51) 04:07 (54) 03:29 (48)                         03:58 (59) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        06:18 (38) 15:07 (45) 20:30 (48) 25:53 (44) 32:21 (45) 44:19 (56) 50:44 (60) 53:14 (59) 57:21 (58) 60:50 (57)                         64:48 (58)    
59 Gunnar Hellström Haninge SOK 64:56 10:24 (62) 10:44 (62) 04:08 (24) 06:54 (56) 07:21 (65) 09:01 (66) 03:45 (43) 02:13 (38) 04:32 (62) 03:17 (42)                         02:37 (18) Gunnar Hellström Haninge SOK
        10:24 (62) 21:08 (64) 25:16 (59) 32:10 (59) 39:31 (60) 48:32 (62) 52:17 (61) 54:30 (61) 59:02 (61) 62:19 (60)                         64:56 (59)    
59 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 64:56 07:37 (47) 12:43 (66) 06:27 (63) 08:46 (60) 05:17 (51) 05:35 (40) 04:16 (53) 02:38 (53) 04:04 (52) 03:54 (55)                         03:39 (51) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        07:37 (47) 20:20 (62) 26:47 (63) 35:33 (63) 40:50 (64) 46:25 (61) 50:41 (59) 53:19 (60) 57:23 (59) 61:17 (58)                         64:56 (59)    
61 Tummy Sensson Hellas 67:10 05:07 (21) 06:56 (33) 04:03 (23) 05:44 (48) 13:22 (70) 06:49 (51) 04:15 (52) 02:13 (38) 04:20 (58) 10:57 (70)                         03:24 (39) Tummy Sensson Hellas
        05:07 (21) 12:03 (23) 16:06 (22) 21:50 (24) 35:12 (52) 42:01 (52) 46:16 (53) 48:29 (51) 52:49 (51) 63:46 (61)                         67:10 (61)    
62 Carl Carlin Söders-Tyresö 68:59 12:40 (67) 09:18 (61) 06:00 (60) 07:18 (58) 05:33 (57) 08:27 (62) 03:48 (46) 02:58 (59) 04:25 (60) 03:19 (44)                         05:13 (67) Carl Carlin Söders-Tyresö
        12:40 (67) 21:58 (65) 27:58 (65) 35:16 (62) 40:49 (63) 49:16 (63) 53:04 (62) 56:02 (62) 60:27 (62) 63:46 (61)                         68:59 (62)    
63 Jan Falk Hellas Orientering 69:44 10:42 (64) 26:51 (70) 05:04 (47) 04:10 (19) 04:04 (21) 05:06 (23) 02:51 (9) 01:49 (11) 03:22 (23) 03:25 (47)                         02:20 (9) Jan Falk Hellas Orientering
        10:42 (64) 37:33 (69) 42:37 (69) 46:47 (68) 50:51 (68) 55:57 (68) 58:48 (64) 60:37 (63) 63:59 (63) 67:24 (63)                         69:44 (63)    
64 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 71:48 04:25 (14) 10:48 (63) 04:19 (27) 25:22 (70) 04:55 (42) 05:45 (42) 03:51 (48) 02:21 (43) 03:49 (41) 03:14 (39)                         02:59 (28) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        04:25 (14) 15:13 (46) 19:32 (41) 44:54 (67) 49:49 (67) 55:34 (67) 59:25 (65) 61:46 (64) 65:35 (64) 68:49 (64)                         71:48 (64)    
65 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 75:31 09:24 (56) 09:06 (59) 06:51 (65) 06:36 (54) 07:50 (67) 13:54 (70) 07:34 (65) 02:46 (56) 04:02 (50) 03:47 (53)                         03:41 (53) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        09:24 (56) 18:30 (58) 25:21 (60) 31:57 (58) 39:47 (61) 53:41 (65) 61:15 (67) 64:01 (65) 68:03 (65) 71:50 (65)                         75:31 (65)    
66 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 75:38 06:19 (39) 14:26 (68) 06:17 (62) 10:21 (64) 04:51 (40) 07:20 (58) 03:40 (40) 12:23 (70) 03:27 (25) 03:00 (33)                         03:34 (48) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:19 (39) 20:45 (63) 27:02 (64) 37:23 (65) 42:14 (65) 49:34 (64) 53:14 (63) 65:37 (67) 69:04 (66) 72:04 (66)                         75:38 (66)    
67 Andris Rozenbachs TK IF 83:29 10:26 (63) 11:36 (64) 08:59 (69) 08:00 (59) 07:46 (66) 08:32 (63) 05:15 (59) 03:35 (64) 08:25 (69) 06:41 (67)                         04:14 (64) Andris Rozenbachs TK IF
        10:26 (63) 22:02 (66) 31:01 (67) 39:01 (66) 46:47 (66) 55:19 (66) 60:34 (66) 64:09 (66) 72:34 (67) 79:15 (67)                         83:29 (67)    
68 Kurt Kisslig Waxholms OK 89:35 06:17 (36) 09:12 (60) 08:04 (67) 06:48 (55) 06:40 (62) 08:43 (65) 20:18 (70) 04:47 (68) 07:40 (68) 06:10 (66)                         04:56 (66) Kurt Kisslig Waxholms OK
        06:17 (36) 15:29 (48) 23:33 (57) 30:21 (54) 37:01 (57) 45:44 (59) 66:02 (68) 70:49 (68) 78:29 (68) 84:39 (68)                         89:35 (68)    
69 Ingvar Oskarsson Klubblös 104:50 12:11 (66) 18:53 (69) 08:57 (68) 13:42 (67) 10:45 (68) 11:04 (67) 06:39 (63) 03:47 (65) 06:51 (65) 05:26 (65)                         06:35 (69) Ingvar Oskarsson Klubblös
        12:11 (66) 31:04 (68) 40:01 (68) 53:43 (69) 64:28 (69) 75:32 (69) 82:11 (69) 85:58 (69) 92:49 (69) 98:15 (69)                         104:50 (69)    
70 Olle Jacobson Rotebro IS 139:55 26:06 (70) 11:57 (65) 30:57 (70) 09:54 (63) 11:33 (69) 12:48 (69) 06:37 (62) 04:16 (66) 10:46 (70) 08:03 (69)                         06:58 (70) Olle Jacobson Rotebro IS
        26:06 (70) 38:03 (70) 69:00 (70) 78:54 (70) 90:27 (70) 103:15 (70) 109:52 (70) 114:08 (70) 124:54 (70) 132:57 (70)                         139:55 (70)    
- Stina Andreasson Gustavsbergs OK 35:02 03:23   11:49   03:19   03:51   03:02   01:49   03:00   02:19                                   02:30   Stina Andreasson Gustavsbergs OK
        03:23   15:12   18:31   22:22   25:24   27:13   30:13   32:32                                   35:02      
- Ab #SAKNAS! 89:25 14:15   05:30   03:36   02:36   03:42   00:02   09:42   06:32   07:24   04:15   02:50   04:32   14:05   03:49   02:53   02:38   01:04   Ab #SAKNAS!
        14:15   19:45   23:21   25:57   29:39   29:41   39:23   45:55   53:19   57:34   60:24   64:56   79:01   82:50   85:43   88:21   89:25      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km  Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                       Mål   Bana D - 2,5 km  Klubb
1 Rune Rådström Snättringe SK 28:05 03:35 (2) 03:04 (1) 01:42 (3) 03:40 (2) 04:17 (3) 05:08 (4) 03:45 (1)                                     02:54 (1) Rune Rådström Snättringe SK
        03:35 (2) 06:39 (2) 08:21 (2) 12:01 (2) 16:18 (2) 21:26 (2) 25:11 (1)                                     28:05 (1)    
2 Roger Larsson Snättringe SK 29:30 03:00 (1) 03:18 (2) 01:31 (1) 03:16 (1) 03:48 (1) 05:54 (11) 05:35 (11)                                     03:08 (3) Roger Larsson Snättringe SK
        03:00 (1) 06:18 (1) 07:49 (1) 11:05 (1) 14:53 (1) 20:47 (1) 26:22 (2)                                     29:30 (2)    
3 Kjell Holmberg OK Södertörn 30:04 04:16 (4) 03:44 (3) 01:47 (4) 04:03 (3) 04:11 (2) 04:28 (1) 03:56 (2)                                     03:39 (7) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:16 (4) 08:00 (3) 09:47 (3) 13:50 (3) 18:01 (3) 22:29 (3) 26:25 (3)                                     30:04 (3)    
4 Anna Blomgren Tullinge SK 32:10 04:35 (6) 04:04 (5) 01:50 (5) 04:34 (6) 04:48 (8) 04:32 (2) 04:22 (3)                                     03:25 (4) Anna Blomgren Tullinge SK
        04:35 (6) 08:39 (5) 10:29 (5) 15:03 (5) 19:51 (5) 24:23 (4) 28:45 (4)                                     32:10 (4)    
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 36:34 04:05 (3) 04:08 (6) 01:58 (8) 04:34 (6) 04:27 (6) 05:35 (8) 06:03 (14)                                     05:44 (30) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        04:05 (3) 08:13 (4) 10:11 (4) 14:45 (4) 19:12 (4) 24:47 (5) 30:50 (5)                                     36:34 (5)    
6 Lars Lund #SAKNAS! 36:35 04:37 (7) 05:10 (15) 02:37 (19) 06:03 (23) 04:24 (5) 05:10 (5) 05:05 (6)                                     03:29 (6) Lars Lund #SAKNAS!
        04:37 (7) 09:47 (8) 12:24 (10) 18:27 (11) 22:51 (8) 28:01 (7) 33:06 (6)                                     36:35 (6)    
7 Viveka Backman Tullinge SK 38:09 06:22 (27) 05:47 (22) 01:51 (6) 04:49 (8) 04:21 (4) 06:12 (14) 05:20 (8)                                     03:27 (5) Viveka Backman Tullinge SK
        06:22 (27) 12:09 (20) 14:00 (13) 18:49 (12) 23:10 (9) 29:22 (10) 34:42 (7)                                     38:09 (7)    
8 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 41:55 04:58 (10) 05:04 (14) 02:13 (11) 05:23 (12) 05:43 (17) 07:50 (23) 06:39 (18)                                     04:05 (12) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:58 (10) 10:02 (11) 12:15 (9) 17:38 (8) 23:21 (11) 31:11 (11) 37:50 (9)                                     41:55 (8)    
9 Per Geijer FM IF 42:20 05:05 (12) 09:12 (42) 02:02 (9) 07:30 (34) 04:35 (7) 05:25 (7) 04:28 (4)                                     04:03 (11) Per Geijer FM IF
        05:05 (12) 14:17 (29) 16:19 (24) 23:49 (27) 28:24 (18) 33:49 (14) 38:17 (10)                                     42:20 (9)    
10 Hugo Isgren IFK Enskede 43:09 05:17 (15) 04:58 (12) 02:16 (12) 05:18 (11) 05:22 (13) 05:07 (3) 10:39 (32)                                     04:12 (14) Hugo Isgren IFK Enskede
        05:17 (15) 10:15 (12) 12:31 (11) 17:49 (10) 23:11 (10) 28:18 (9) 38:57 (11)                                     43:09 (10)    
11 Bo Källström OK Milan 43:52 05:03 (11) 03:48 (4) 02:19 (13) 04:58 (9) 05:22 (13) 06:42 (19) 11:29 (36)                                     04:11 (13) Bo Källström OK Milan
        05:03 (11) 08:51 (6) 11:10 (6) 16:08 (6) 21:30 (7) 28:12 (8) 39:41 (12)                                     43:52 (11)    
12 Ulf Eskilsson OK Södertörn 44:25 05:06 (13) 10:01 (44) 03:10 (33) 05:38 (16) 05:26 (16) 05:21 (6) 05:42 (13)                                     04:01 (9) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:06 (13) 15:07 (32) 18:17 (31) 23:55 (28) 29:21 (19) 34:42 (16) 40:24 (15)                                     44:25 (12)    
13 Maria Kärrström Tullinge SK 44:29 05:11 (14) 04:49 (11) 01:55 (7) 04:21 (5) 04:53 (10) 06:27 (18) 09:45 (30)                                     07:08 (41) Maria Kärrström Tullinge SK
        05:11 (14) 10:00 (10) 11:55 (7) 16:16 (7) 21:09 (6) 27:36 (6) 37:21 (8)                                     44:29 (13)    
14 Ann Sjöberg Enebybergs IF 44:41 06:06 (23) 05:56 (24) 02:49 (26) 05:45 (17) 05:56 (18) 06:04 (12) 07:47 (23)                                     04:18 (18) Ann Sjöberg Enebybergs IF
        06:06 (23) 12:02 (18) 14:51 (18) 20:36 (15) 26:32 (15) 32:36 (12) 40:23 (14)                                     44:41 (14)    
15 Göran Haglund Haninge SOK 45:40 05:22 (16) 04:12 (7) 02:39 (21) 05:27 (15) 08:41 (38) 10:10 (36) 05:23 (10)                                     03:46 (8) Göran Haglund Haninge SOK
        05:22 (16) 09:34 (7) 12:13 (8) 17:40 (9) 26:21 (14) 36:31 (18) 41:54 (16)                                     45:40 (15)    
16 Anki Landarv Klubblös 46:21 06:00 (22) 04:37 (9) 04:28 (43) 06:09 (25) 06:18 (20) 06:26 (17) 06:03 (14)                                     06:20 (33) Anki Landarv Klubblös
        06:00 (22) 10:37 (14) 15:05 (20) 21:14 (18) 27:32 (16) 33:58 (15) 40:01 (13)                                     46:21 (16)    
17 Bertil Rydgren IFK Enskede 47:54 04:25 (5) 08:12 (38) 02:25 (15) 06:00 (21) 05:05 (11) 06:53 (20) 09:55 (31)                                     04:59 (24) Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:25 (5) 12:37 (24) 15:02 (19) 21:02 (17) 26:07 (13) 33:00 (13) 42:55 (17)                                     47:54 (17)    
18 Björn Stolt OK Ravinen 48:16 05:40 (19) 09:09 (41) 02:48 (24) 06:09 (25) 05:58 (19) 09:23 (33) 04:44 (5)                                     04:25 (21) Björn Stolt OK Ravinen
        05:40 (19) 14:49 (30) 17:37 (28) 23:46 (26) 29:44 (22) 39:07 (21) 43:51 (18)                                     48:16 (18)    
19 Roland Bolin Snättringe SK 49:57 05:39 (18) 06:07 (26) 02:42 (22) 05:48 (18) 05:15 (12) 11:13 (42) 08:05 (25)                                     05:08 (26) Roland Bolin Snättringe SK
        05:39 (18) 11:46 (16) 14:28 (16) 20:16 (14) 25:31 (12) 36:44 (19) 44:49 (19)                                     49:57 (19)    
20 Maria Ehn Tullinge SK 50:19 09:01 (38) 07:07 (31) 02:34 (18) 06:27 (28) 06:36 (22) 08:32 (28) 05:22 (9)                                     04:40 (23) Maria Ehn Tullinge SK
        09:01 (38) 16:08 (35) 18:42 (34) 25:09 (30) 31:45 (28) 40:17 (26) 45:39 (20)                                     50:19 (20)    
21 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 50:28 15:06 (44) 05:48 (23) 01:39 (2) 04:13 (4) 04:52 (9) 08:26 (27) 07:28 (21)                                     02:56 (2) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        15:06 (44) 20:54 (43) 22:33 (43) 26:46 (35) 31:38 (27) 40:04 (25) 47:32 (23)                                     50:28 (21)    
22 Bo Winald Hellas Orientering 50:46 06:15 (25) 06:17 (27) 02:49 (26) 06:08 (24) 12:42 (43) 05:47 (9) 06:27 (17)                                     04:21 (20) Bo Winald Hellas Orientering
        06:15 (25) 12:32 (23) 15:21 (21) 21:29 (20) 34:11 (34) 39:58 (24) 46:25 (22)                                     50:46 (22)    
23 Lennart Sjöstål Klubblös 52:32 11:19 (42) 04:28 (8) 02:37 (19) 05:14 (10) 07:16 (28) 08:47 (29) 06:05 (16)                                     06:46 (37) Lennart Sjöstål Klubblös
        11:19 (42) 15:47 (33) 18:24 (33) 23:38 (25) 30:54 (25) 39:41 (23) 45:46 (21)                                     52:32 (23)    
24 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 55:08 05:56 (21) 11:18 (46) 03:09 (32) 06:01 (22) 06:22 (21) 08:50 (30) 06:41 (19)                                     06:51 (38) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        05:56 (21) 17:14 (37) 20:23 (37) 26:24 (34) 32:46 (31) 41:36 (28) 48:17 (24)                                     55:08 (24)    
25 Inger Pahlén Söders-Tyresö 55:30 06:30 (29) 05:38 (21) 02:32 (17) 05:24 (13) 07:33 (33) 09:20 (32) 14:16 (41)                                     04:17 (17) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        06:30 (29) 12:08 (19) 14:40 (17) 20:04 (13) 27:37 (17) 36:57 (20) 51:13 (30)                                     55:30 (25)    
26 Tord Jonsson Rotebro IS OK 55:31 04:57 (9) 05:02 (13) 08:18 (45) 05:57 (20) 05:24 (15) 06:17 (15) 14:31 (43)                                     05:05 (25) Tord Jonsson Rotebro IS OK
        04:57 (9) 09:59 (9) 18:17 (31) 24:14 (29) 29:38 (21) 35:55 (17) 50:26 (26)                                     55:31 (26)    
27 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 55:50 06:26 (28) 07:00 (30) 03:05 (30) 06:43 (31) 07:30 (32) 11:44 (43) 07:58 (24)                                     05:24 (27) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        06:26 (28) 13:26 (26) 16:31 (25) 23:14 (22) 30:44 (24) 42:28 (31) 50:26 (26)                                     55:50 (27)    
28 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 57:03 06:43 (31) 07:14 (33) 03:00 (28) 06:40 (30) 07:22 (30) 12:09 (44) 07:30 (22)                                     06:25 (34) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        06:43 (31) 13:57 (27) 16:57 (26) 23:37 (24) 30:59 (26) 43:08 (34) 50:38 (28)                                     57:03 (28)    
29 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 57:10 05:44 (20) 06:25 (29) 03:25 (37) 09:38 (42) 08:48 (39) 08:05 (24) 08:54 (27)                                     06:11 (32) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:44 (20) 12:09 (20) 15:34 (22) 25:12 (31) 34:00 (32) 42:05 (30) 50:59 (29)                                     57:10 (29)    
30 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 57:21 06:09 (24) 05:36 (19) 02:21 (14) 07:09 (32) 08:06 (34) 10:06 (35) 13:23 (38)                                     04:31 (22) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        06:09 (24) 11:45 (15) 14:06 (14) 21:15 (19) 29:21 (19) 39:27 (22) 52:50 (32)                                     57:21 (30)    
31 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 58:59 06:46 (32) 07:11 (32) 03:10 (34) 06:20 (27) 07:00 (26) 10:22 (38) 11:37 (37)                                     06:33 (36) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        06:46 (32) 13:57 (27) 17:07 (27) 23:27 (23) 30:27 (23) 40:49 (27) 52:26 (31)                                     58:59 (31)    
32 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 60:01 07:22 (33) 09:28 (43) 03:10 (34) 07:30 (34) 06:53 (24) 08:19 (26) 06:55 (20)                                     10:24 (47) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        07:22 (33) 16:50 (36) 20:00 (36) 27:30 (36) 34:23 (35) 42:42 (32) 49:37 (25)                                     60:01 (32)    
33 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 60:10 08:34 (37) 06:24 (28) 03:07 (31) 07:12 (33) 06:57 (25) 10:30 (39) 11:21 (35)                                     06:05 (31) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        08:34 (37) 14:58 (31) 18:05 (30) 25:17 (32) 32:14 (29) 42:44 (33) 54:05 (33)                                     60:10 (33)    
34 Mona Asplund Klubblös 60:23 06:21 (26) 22:10 (47) 02:27 (16) 05:26 (14) 08:13 (35) 05:50 (10) 05:41 (12)                                     04:15 (16) Mona Asplund Klubblös
        06:21 (26) 28:31 (45) 30:58 (45) 36:24 (44) 44:37 (43) 50:27 (40) 56:08 (34)                                     60:23 (34)    
35 Anna Persson Tullinge SK 63:16 12:15 (43) 06:02 (25) 03:04 (29) 08:31 (40) 09:22 (40) 09:14 (31) 08:18 (26)                                     06:30 (35) Anna Persson Tullinge SK
        12:15 (43) 18:17 (41) 21:21 (38) 29:52 (39) 39:14 (38) 48:28 (39) 56:46 (37)                                     63:16 (35)    
36 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 63:40 07:58 (36) 08:08 (37) 03:41 (40) 08:10 (37) 07:16 (28) 10:31 (40) 10:57 (34)                                     06:59 (40) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        07:58 (36) 16:06 (34) 19:47 (35) 27:57 (37) 35:13 (36) 45:44 (35) 56:41 (35)                                     63:40 (36)    
37 Hans Svensson Skogsluffarna 64:28 07:34 (34) 04:41 (10) 02:08 (10) 06:38 (29) 13:08 (44) 07:34 (21) 18:33 (46)                                     04:12 (14) Hans Svensson Skogsluffarna
        07:34 (34) 12:15 (22) 14:23 (15) 21:01 (16) 34:09 (33) 41:43 (29) 60:16 (39)                                     64:28 (37)    
38 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 65:14 07:44 (35) 10:44 (45) 03:27 (38) 07:41 (36) 07:14 (27) 10:14 (37) 10:56 (33)                                     07:14 (42) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        07:44 (35) 18:28 (42) 21:55 (42) 29:36 (38) 36:50 (37) 47:04 (36) 58:00 (38)                                     65:14 (38)    
39 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 65:44 04:54 (8) 05:29 (18) 03:10 (33) 08:15 (38) 19:49 (46) 06:11 (13) 08:54 (27)                                     09:02 (46) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:54 (8) 10:23 (13) 13:33 (12) 21:48 (21) 41:37 (40) 47:48 (37) 56:42 (36)                                     65:44 (39)    
40 Åke Lewander Skarpnäcks OL 72:34 06:38 (30) 05:22 (16) 06:02 (44) 13:09 (46) 16:37 (45) 06:24 (16) 14:21 (42)                                     04:01 (9) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        06:38 (30) 12:00 (17) 18:02 (29) 31:11 (40) 47:48 (45) 54:12 (42) 68:33 (41)                                     72:34 (40)    
41 Lars Nordin Solna OK 73:22 05:27 (17) 07:24 (34) 02:48 (24) 09:41 (43) 07:23 (31) 15:34 (47) 19:25 (47)                                     05:40 (29) Lars Nordin Solna OK
        05:27 (17) 12:51 (25) 15:39 (23) 25:20 (33) 32:43 (30) 48:17 (38) 67:42 (40)                                     73:22 (41)    
42 Benny Alfordsson Tullinge SK 74:07 18:00 (45) 05:26 (17) 02:47 (23) 09:19 (41) 06:47 (23) 09:45 (34) 16:38 (45)                                     05:25 (28) Benny Alfordsson Tullinge SK
        18:00 (45) 23:26 (44) 26:13 (44) 35:32 (43) 42:19 (42) 52:04 (41) 68:42 (43)                                     74:07 (42)    
43 Bo Eklind Klubblös 76:01 09:19 (39) 07:56 (36) 04:16 (42) 09:44 (44) 10:21 (41) 13:23 (45) 13:40 (39)                                     07:22 (44) Bo Eklind Klubblös
        09:19 (39) 17:15 (38) 21:31 (40) 31:15 (41) 41:36 (39) 54:59 (43) 68:39 (42)                                     76:01 (43)    
44 Mats Halvarez Klubblös 76:07 09:31 (40) 08:16 (39) 03:51 (41) 09:44 (44) 10:23 (42) 13:25 (46) 13:43 (40)                                     07:14 (42) Mats Halvarez Klubblös
        09:31 (40) 17:47 (39) 21:38 (41) 31:22 (42) 41:45 (41) 55:10 (44) 68:53 (44)                                     76:07 (44)    
45 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 78:52 09:40 (41) 08:16 (39) 03:32 (39) 15:14 (47) 08:23 (36) 11:00 (41) 15:52 (44)                                     06:55 (39) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        09:40 (41) 17:56 (40) 21:28 (39) 36:42 (45) 45:05 (44) 56:05 (45) 71:57 (45)                                     78:52 (45)    
46 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 367:35 308:04 (46) 05:37 (20) 11:12 (47) 08:23 (39) 08:37 (37) 08:05 (24) 09:20 (29)                                     08:17 (45) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        308:04 (46) 313:41 (46) 324:53 (46) 333:16 (46) 341:53 (46) 349:58 (46) 359:18 (46)                                     367:35 (46)    
47 Thomas Löfgren Klubblös 376:36 312:32 (47) 07:38 (35) 09:00 (46) 05:53 (19) 24:12 (47) 07:46 (22) 05:17 (7)                                     04:18 (18) Thomas Löfgren Klubblös
        312:32 (47) 320:10 (47) 329:10 (47) 335:03 (47) 359:15 (47) 367:01 (47) 372:18 (47)                                     376:36 (47)    
- Sonja Perneby Tullinge SK 36:28                                                                 36:28   Sonja Perneby Tullinge SK
                                                                        36:28      
- Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 37:49 30:46                                                               07:03   Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        30:46                                                               37:49      
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 43:37 15:14   03:07   04:35                                                       20:41   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        15:14   18:21   22:56                                                       43:37      
- Berit Lindunger Haninge SOK 65:02 05:53   20:26   02:31   05:18   13:52                                               17:02   Berit Lindunger Haninge SOK
        05:53   26:19   28:50   34:08   48:00                                               65:02      
- Sverker Tirén Hellas Orientering 103:28 32:17   08:45   05:20   08:04                                                   49:02   Sverker Tirén Hellas Orientering
        32:17   41:02   46:22   54:26                                                   103:28      
- Ulla Karnebäck Attunda OK 361:02 19:14   07:27   04:49                                                       329:32   Ulla Karnebäck Attunda OK
        19:14   26:41   31:30                                                       361:02      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,5 km  Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                       Mål   Bana E - 1,5 km  Klubb
1 Monica Johansson Lochnes 26:59 05:41 (4) 02:41 (3) 03:07 (4) 05:11 (1) 02:57 (1) 02:18 (5) 03:56 (4)                                     01:08 (1) Monica Johansson Lochnes
        05:41 (4) 08:22 (3) 11:29 (3) 16:40 (1) 19:37 (1) 21:55 (1) 25:51 (1)                                     26:59 (1)    
2 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 27:55 05:02 (1) 01:55 (1) 02:23 (1) 09:27 (8) 02:59 (2) 01:40 (1) 03:11 (1)                                     01:18 (2) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:02 (1) 06:57 (1) 09:20 (1) 18:47 (3) 21:46 (2) 23:26 (2) 26:37 (2)                                     27:55 (2)    
3 Gunvor Granath Nynäshamns OK 31:46 07:53 (6) 02:54 (5) 03:48 (5) 05:51 (2) 03:53 (4) 02:01 (3) 03:45 (2)                                     01:41 (4) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        07:53 (6) 10:47 (5) 14:35 (5) 20:26 (4) 24:19 (4) 26:20 (4) 30:05 (3)                                     31:46 (3)    
4 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 37:12 05:39 (3) 04:02 (7) 03:05 (3) 08:47 (7) 06:39 (7) 02:31 (6) 04:03 (5)                                     02:26 (6) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:39 (3) 09:41 (4) 12:46 (4) 21:33 (5) 28:12 (6) 30:43 (5) 34:46 (5)                                     37:12 (4)    
5 Bror Wahlberg Haninge SOK 41:18 05:29 (2) 02:40 (2) 03:02 (2) 06:18 (5) 05:23 (5) 01:53 (2) 06:24 (7)                                     10:09 (8) Bror Wahlberg Haninge SOK
        05:29 (2) 08:09 (2) 11:11 (2) 17:29 (2) 22:52 (3) 24:45 (3) 31:09 (4)                                     41:18 (5)    
6 Marie Öhlund Gustavsbergs OK 44:04 08:47 (7) 02:59 (6) 04:02 (8) 06:56 (6) 05:26 (6) 02:59 (7) 07:17 (8)                                     05:38 (7) Marie Öhlund Gustavsbergs OK
        08:47 (7) 11:46 (6) 15:48 (6) 22:44 (6) 28:10 (5) 31:09 (6) 38:26 (6)                                     44:04 (6)    
7 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 44:12 06:43 (5) 14:47 (8) 03:54 (6) 05:54 (3) 03:35 (3) 03:50 (8) 03:54 (3)                                     01:35 (3) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        06:43 (5) 21:30 (7) 25:24 (7) 31:18 (7) 34:53 (7) 38:43 (7) 42:37 (7)                                     44:12 (7)    
8 Sven Jansson Snättringe SK 55:35 26:11 (8) 02:42 (4) 03:54 (6) 06:16 (4) 07:03 (8) 02:04 (4) 05:25 (6)                                     02:00 (5) Sven Jansson Snättringe SK
        26:11 (8) 28:53 (8) 32:47 (8) 39:03 (8) 46:06 (8) 48:10 (8) 53:35 (8)                                     55:35 (8)    
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 51:45 36:36   05:01   03:02   04:40                                                   02:26   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        36:36   41:37   44:39   49:19                                                   51:45