Sträcktider Luffarligan Rudan Haninge                                                                        
  2018-05-09 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A - 5,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,7 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 47:04 02:12 (1) 01:42 (4) 01:25 (3) 02:04 (3) 02:50 (2) 02:39 (2) 03:00 (2) 02:04 (2) 01:35 (2) 03:56 (6) 00:54 (2) 03:50 (2) 03:31 (2) 04:45 (2) 02:31 (2) 04:44 (3) 01:56 (2) 01:26 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        02:12 (1) 03:54 (1) 05:19 (1) 07:23 (2) 10:13 (1) 12:52 (1) 15:52 (1) 17:56 (1) 19:31 (1) 23:27 (1) 24:21 (1) 28:11 (1) 31:42 (1) 36:27 (1) 38:58 (1) 43:42 (1) 45:38 (1) 47:04 (1)    
2 Nick Barrable Ravinen 49:31 02:26 (3) 01:35 (2) 01:20 (2) 02:00 (2) 03:03 (3) 02:49 (3) 03:34 (3) 02:54 (6) 01:42 (3) 03:42 (3) 01:00 (3) 04:23 (4) 03:43 (3) 05:00 (4) 02:35 (3) 04:18 (2) 01:58 (3) 01:29 (2) Nick Barrable Ravinen
        02:26 (3) 04:01 (2) 05:21 (2) 07:21 (1) 10:24 (2) 13:13 (2) 16:47 (2) 19:41 (2) 21:23 (2) 25:05 (2) 26:05 (2) 30:28 (2) 34:11 (2) 39:11 (2) 41:46 (2) 46:04 (2) 48:02 (2) 49:31 (2)    
3 Lars Greilert Haninge SOK 57:52 02:19 (2) 01:52 (5) 01:49 (4) 02:41 (5) 03:18 (4) 03:20 (5) 03:36 (4) 02:50 (5) 02:24 (6) 03:32 (2) 01:08 (4) 05:49 (6) 05:07 (5) 04:51 (3) 03:18 (4) 05:53 (5) 02:15 (4) 01:50 (4) Lars Greilert Haninge SOK
        02:19 (2) 04:11 (3) 06:00 (3) 08:41 (3) 11:59 (3) 15:19 (3) 18:55 (3) 21:45 (3) 24:09 (4) 27:41 (3) 28:49 (3) 34:38 (4) 39:45 (4) 44:36 (4) 47:54 (3) 53:47 (3) 56:02 (3) 57:52 (3)    
4 Magnus Elwin IFK Enskede 60:49 02:49 (4) 01:39 (3) 02:02 (6) 02:16 (4) 03:46 (5) 03:13 (4) 03:39 (5) 02:27 (3) 02:00 (4) 03:55 (5) 01:32 (6) 04:09 (3) 04:17 (4) 05:49 (5) 07:30 (9) 05:31 (4) 02:32 (5) 01:43 (3) Magnus Elwin IFK Enskede
        02:49 (4) 04:28 (4) 06:30 (4) 08:46 (4) 12:32 (4) 15:45 (4) 19:24 (4) 21:51 (4) 23:51 (3) 27:46 (4) 29:18 (4) 33:27 (3) 37:44 (3) 43:33 (3) 51:03 (4) 56:34 (4) 59:06 (4) 60:49 (4)    
5 Jan Retsloff Hellas Orientering 71:11 03:16 (6) 02:30 (6) 02:06 (7) 03:12 (7) 04:31 (6) 04:26 (6) 04:35 (6) 02:44 (4) 03:21 (8) 03:46 (4) 01:22 (5) 05:40 (5) 05:36 (7) 07:11 (6) 03:46 (6) 07:34 (7) 03:11 (6) 02:24 (6) Jan Retsloff Hellas Orientering
        03:16 (6) 05:46 (5) 07:52 (5) 11:04 (5) 15:35 (5) 20:01 (5) 24:36 (5) 27:20 (5) 30:41 (5) 34:27 (5) 35:49 (5) 41:29 (5) 47:05 (5) 54:16 (5) 58:02 (5) 65:36 (5) 68:47 (6) 71:11 (5)    
6 Christer Hördell Stockholms OK 78:51 68:07 (9)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1)   (1) 10:44 (9) Christer Hördell Stockholms OK
        68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (9) 68:07 (8) 68:07 (8) 68:07 (7) 68:07 (6) 68:07 (6) 68:07 (6) 68:07 (5) 78:51 (6)    
7 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 91:39 04:46 (7) 02:39 (7) 02:42 (8) 04:16 (8) 05:00 (7) 04:34 (7) 06:00 (7) 03:51 (7) 02:41 (7) 10:21 (9) 01:43 (7) 09:33 (9) 05:34 (6) 10:04 (8) 04:25 (7) 08:02 (8) 03:18 (7) 02:10 (5) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:46 (7) 07:25 (7) 10:07 (7) 14:23 (7) 19:23 (7) 23:57 (7) 29:57 (6) 33:48 (6) 36:29 (6) 46:50 (6) 48:33 (6) 58:06 (6) 63:40 (6) 73:44 (7) 78:09 (7) 86:11 (7) 89:29 (7) 91:39 (7)    
8 Per Ljung Stockholms OK 107:51 05:00 (8) 03:39 (9) 03:17 (9) 04:57 (9) 06:44 (8) 06:35 (9) 07:46 (8) 05:15 (8) 04:28 (9) 06:11 (8) 02:32 (8) 08:50 (8) 09:02 (9) 08:58 (7) 06:37 (8) 10:03 (9) 04:11 (8) 03:46 (8) Per Ljung Stockholms OK
        05:00 (8) 08:39 (8) 11:56 (8) 16:53 (8) 23:37 (8) 30:12 (8) 37:58 (7) 43:13 (7) 47:41 (7) 53:52 (7) 56:24 (7) 65:14 (7) 74:16 (8) 83:14 (8) 89:51 (8) 99:54 (8) 104:05 (8) 107:51 (8)    
9 Chris Pawley Cornwall OC 114:12 03:09 (5) 02:57 (8) 01:55 (5) 03:03 (6) 07:28 (9) 05:19 (8) 20:15 (9) 14:25 (9) 02:16 (5) 04:27 (7) 04:47 (9) 08:20 (7) 05:54 (8) 10:04 (8) 03:45 (5) 07:33 (6) 06:06 (9) 02:29 (7) Chris Pawley Cornwall OC
        03:09 (5) 06:06 (6) 08:01 (6) 11:04 (5) 18:32 (6) 23:51 (6) 44:06 (8) 58:31 (8) 60:47 (8) 65:14 (8) 70:01 (9) 78:21 (9) 84:15 (9) 94:19 (9) 98:04 (9) 105:37 (9) 111:43 (9) 114:12 (9)    
- Per-Anders Lindgren Centrum OK 70:57 02:53   02:58   02:45   02:38   03:54   03:58   04:45   03:18   02:43   03:52   01:20   06:18   04:56   06:51   12:50   02:51       02:07   Per-Anders Lindgren Centrum OK
        02:53   05:51   08:36   11:14   15:08   19:06   23:51   27:09   29:52   33:44   35:04   41:22   46:18   53:09   65:59   68:50       70:57      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16       Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 48:21 01:58 (5) 03:19 (9) 02:08 (5) 02:01 (2) 02:38 (1) 01:27 (3) 02:58 (2) 03:31 (1) 04:27 (6) 01:01 (1) 04:37 (2) 02:58 (2) 03:58 (2) 02:22 (4) 03:52 (1) 03:17 (2)     01:49 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        01:58 (5) 05:17 (5) 07:25 (5) 09:26 (5) 12:04 (3) 13:31 (3) 16:29 (2) 20:00 (1) 24:27 (1) 25:28 (1) 30:05 (1) 33:03 (1) 37:01 (1) 39:23 (1) 43:15 (1) 46:32 (1)     48:21 (1)    
2 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 52:13 01:46 (3) 03:00 (6) 01:59 (3) 02:09 (4) 02:51 (4) 01:32 (5) 02:56 (1) 04:05 (4) 04:12 (2) 01:45 (6) 05:12 (4) 03:25 (7) 03:45 (1) 03:01 (11) 04:17 (2) 04:01 (5)     02:17 (9) Claes Vallin IFK Lidingö SOK
        01:46 (3) 04:46 (3) 06:45 (3) 08:54 (3) 11:45 (1) 13:17 (1) 16:13 (1) 20:18 (2) 24:30 (2) 26:15 (2) 31:27 (2) 34:52 (2) 38:37 (2) 41:38 (2) 45:55 (2) 49:56 (2)     52:13 (2)    
3 Björn Reger Söders-Tyresö 54:11 01:53 (4) 02:59 (3) 02:12 (7) 02:09 (4) 02:44 (2) 01:33 (6) 03:13 (4) 03:48 (3) 05:00 (7) 01:47 (8) 06:07 (11) 03:00 (3) 03:58 (2) 02:26 (5) 05:11 (6) 04:06 (7)     02:05 (5) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:53 (4) 04:52 (4) 07:04 (4) 09:13 (4) 11:57 (2) 13:30 (2) 16:43 (3) 20:31 (3) 25:31 (4) 27:18 (4) 33:25 (4) 36:25 (4) 40:23 (3) 42:49 (3) 48:00 (3) 52:06 (3)     54:11 (3)    
4 Janne Nilsson Centrum OK 54:14 01:41 (2) 02:23 (1) 01:56 (2) 02:13 (6) 04:22 (16) 01:24 (1) 03:02 (3) 03:36 (2) 04:23 (5) 01:51 (9) 05:33 (6) 03:35 (8) 05:07 (8) 02:14 (2) 04:56 (5) 04:02 (6)     01:56 (2) Janne Nilsson Centrum OK
        01:41 (2) 04:04 (1) 06:00 (1) 08:13 (1) 12:35 (4) 13:59 (4) 17:01 (4) 20:37 (4) 25:00 (3) 26:51 (3) 32:24 (3) 35:59 (3) 41:06 (5) 43:20 (4) 48:16 (4) 52:18 (4)     54:14 (4)    
5 Anders Back Klubblös 55:56 01:38 (1) 02:38 (2) 02:10 (6) 02:02 (3) 04:50 (18) 01:43 (9) 03:14 (5) 04:40 (11) 04:16 (3) 01:42 (4) 05:00 (3) 02:52 (1) 04:08 (4) 03:26 (15) 04:43 (3) 04:48 (11)     02:06 (6) Anders Back Klubblös
        01:38 (1) 04:16 (2) 06:26 (2) 08:28 (2) 13:18 (5) 15:01 (5) 18:15 (5) 22:55 (5) 27:11 (5) 28:53 (5) 33:53 (5) 36:45 (5) 40:53 (4) 44:19 (5) 49:02 (5) 53:50 (5)     55:56 (5)    
6 Jan Gottfridsson Norbergs OK 56:24 04:57 (19) 02:59 (3) 02:03 (4) 01:47 (1) 02:46 (3) 02:14 (17) 03:40 (9) 04:37 (9) 03:46 (1) 02:00 (10) 04:24 (1) 03:23 (6) 05:02 (7) 02:10 (1) 05:33 (7) 03:03 (1)     02:00 (4) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        04:57 (19) 07:56 (18) 09:59 (17) 11:46 (12) 14:32 (9) 16:46 (11) 20:26 (9) 25:03 (9) 28:49 (7) 30:49 (6) 35:13 (6) 38:36 (6) 43:38 (6) 45:48 (6) 51:21 (6) 54:24 (6)     56:24 (6)    
7 Anders Larsson Skarpnäcks OL 59:22 02:17 (12) 03:11 (7) 02:22 (10) 02:41 (12) 03:12 (6) 01:44 (10) 03:36 (8) 04:34 (8) 05:10 (9) 02:12 (13) 05:45 (7) 03:11 (4) 04:41 (5) 02:34 (7) 06:22 (11) 03:25 (4)     02:25 (14) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:17 (12) 05:28 (6) 07:50 (7) 10:31 (7) 13:43 (6) 15:27 (6) 19:03 (6) 23:37 (6) 28:47 (6) 30:59 (7) 36:44 (7) 39:55 (7) 44:36 (7) 47:10 (7) 53:32 (7) 56:57 (7)     59:22 (7)    
8 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 66:42 02:34 (15) 03:18 (8) 02:17 (8) 04:38 (19) 03:17 (8) 01:28 (4) 05:05 (16) 04:11 (6) 07:09 (15) 01:44 (5) 06:21 (12) 04:06 (10) 06:56 (15) 02:17 (3) 06:02 (8) 03:22 (3)     01:57 (3) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        02:34 (15) 05:52 (10) 08:09 (9) 12:47 (16) 16:04 (14) 17:32 (14) 22:37 (13) 26:48 (12) 33:57 (11) 35:41 (11) 42:02 (10) 46:08 (8) 53:04 (11) 55:21 (10) 61:23 (8) 64:45 (8)     66:42 (8)    
9 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 70:09 02:06 (7) 04:04 (17) 02:46 (16) 02:36 (10) 03:32 (11) 01:37 (7) 03:27 (6) 04:23 (7) 05:10 (9) 02:26 (14) 06:00 (9) 08:34 (19) 05:33 (9) 02:39 (8) 07:31 (13) 05:21 (14)     02:24 (13) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:06 (7) 06:10 (12) 08:56 (12) 11:32 (10) 15:04 (12) 16:41 (10) 20:08 (8) 24:31 (7) 29:41 (8) 32:07 (8) 38:07 (8) 46:41 (10) 52:14 (8) 54:53 (8) 62:24 (10) 67:45 (9)     70:09 (9)    
10 Christian Elvhage IF Thor 75:14 02:19 (13) 03:55 (13) 05:48 (19) 02:39 (11) 03:15 (7) 01:49 (11) 04:47 (15) 04:38 (10) 05:15 (11) 02:27 (15) 06:02 (10) 07:23 (17) 06:38 (12) 03:00 (10) 07:23 (12) 05:33 (17)     02:23 (12) Christian Elvhage IF Thor
        02:19 (13) 06:14 (14) 12:02 (18) 14:41 (18) 17:56 (18) 19:45 (17) 24:32 (16) 29:10 (14) 34:25 (12) 36:52 (12) 42:54 (12) 50:17 (13) 56:55 (12) 59:55 (12) 67:18 (12) 72:51 (11)     75:14 (10)    
11 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 75:20 02:49 (17) 02:59 (3) 02:41 (13) 02:29 (8) 03:20 (9) 01:42 (8) 10:51 (19) 04:10 (5) 04:22 (4) 01:41 (3) 05:18 (5) 04:02 (9) 06:01 (11) 05:08 (17) 04:43 (3) 10:39 (19)     02:25 (14) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:49 (17) 05:48 (9) 08:29 (10) 10:58 (8) 14:18 (7) 16:00 (7) 26:51 (17) 31:01 (16) 35:23 (14) 37:04 (13) 42:22 (11) 46:24 (9) 52:25 (9) 57:33 (11) 62:16 (9) 72:55 (12)     75:20 (11)    
12 Lars-Åke Aspelin Klubblös 76:06 02:26 (14) 03:55 (13) 03:11 (17) 03:42 (16) 04:21 (15) 02:23 (18) 04:17 (12) 05:41 (17) 06:54 (13) 02:57 (16) 07:24 (14) 04:52 (12) 06:45 (13) 03:21 (13) 06:20 (10) 05:28 (16)     02:09 (7) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        02:26 (14) 06:21 (15) 09:32 (15) 13:14 (17) 17:35 (17) 19:58 (18) 24:15 (15) 29:56 (15) 36:50 (15) 39:47 (14) 47:11 (14) 52:03 (14) 58:48 (13) 62:09 (14) 68:29 (13) 73:57 (13)     76:06 (12)    
13 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 78:38 02:10 (8) 04:03 (16) 02:44 (15) 02:42 (13) 03:33 (12) 01:49 (11) 04:16 (11) 04:40 (11) 05:09 (8) 02:04 (12) 05:45 (7) 08:16 (18) 11:53 (19) 02:56 (9) 09:45 (16) 04:33 (9)     02:20 (10) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        02:10 (8) 06:13 (13) 08:57 (13) 11:39 (11) 15:12 (13) 17:01 (13) 21:17 (11) 25:57 (11) 31:06 (9) 33:10 (9) 38:55 (9) 47:11 (11) 59:04 (14) 62:00 (13) 71:45 (15) 76:18 (15)     78:38 (13)    
14 Bo Norbäck Tullinge SK 78:57 02:14 (11) 03:50 (12) 02:27 (11) 02:33 (9) 03:49 (13) 02:07 (16) 10:33 (18) 05:03 (16) 05:24 (12) 02:01 (11) 07:26 (15) 05:17 (15) 06:45 (13) 05:53 (19) 06:09 (9) 04:37 (10)     02:49 (17) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:14 (11) 06:04 (11) 08:31 (11) 11:04 (9) 14:53 (10) 17:00 (12) 27:33 (18) 32:36 (17) 38:00 (16) 40:01 (15) 47:27 (15) 52:44 (15) 59:29 (15) 65:22 (15) 71:31 (14) 76:08 (14)     78:57 (14)    
15 Per-Erik Jansson IF Thor 79:18 02:13 (10) 03:20 (10) 02:19 (9) 02:24 (7) 04:04 (14) 01:52 (13) 04:19 (13) 04:45 (13) 08:11 (16) 01:32 (2) 09:15 (16) 03:14 (5) 05:00 (6) 02:31 (6) 11:48 (18) 05:02 (13)     07:29 (19) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:13 (10) 05:33 (7) 07:52 (8) 10:16 (6) 14:20 (8) 16:12 (8) 20:31 (10) 25:16 (10) 33:27 (10) 34:59 (10) 44:14 (13) 47:28 (12) 52:28 (10) 54:59 (9) 66:47 (11) 71:49 (10)     79:18 (15)    
16 Kurt Eriksson Vandrarringen 85:06 02:41 (16) 03:59 (15) 02:42 (14) 02:43 (14) 04:45 (17) 02:00 (15) 04:30 (14) 04:56 (15) 06:58 (14) 05:10 (18) 12:09 (18) 04:29 (11) 05:36 (10) 03:15 (12) 11:11 (17) 05:25 (15)     02:37 (16) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:41 (16) 06:40 (16) 09:22 (14) 12:05 (14) 16:50 (16) 18:50 (16) 23:20 (14) 28:16 (13) 35:14 (13) 40:24 (16) 52:33 (16) 57:02 (16) 62:38 (16) 65:53 (16) 77:04 (16) 82:29 (16)     85:06 (16)    
17 Erika Hörnfeldt Centrum OK 95:35 02:04 (6) 03:32 (11) 01:49 (1) 04:28 (18) 03:09 (5) 01:26 (2) 03:35 (7) 04:54 (14) 22:45 (19) 05:44 (19) 07:03 (13) 04:52 (12) 08:47 (18) 05:24 (18) 09:18 (15) 04:32 (8)     02:13 (8) Erika Hörnfeldt Centrum OK
        02:04 (6) 05:36 (8) 07:25 (5) 11:53 (13) 15:02 (11) 16:28 (9) 20:03 (7) 24:57 (8) 47:42 (17) 53:26 (17) 60:29 (17) 65:21 (17) 74:08 (17) 79:32 (17) 88:50 (17) 93:22 (17)     95:35 (17)    
18 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 97:43 02:11 (9) 05:08 (18) 02:37 (12) 02:47 (15) 03:27 (10) 01:55 (14) 03:55 (10) 24:09 (19) 09:33 (17) 01:45 (6) 09:30 (17) 05:05 (14) 07:13 (16) 03:24 (14) 07:51 (14) 04:53 (12)     02:20 (10) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:11 (9) 07:19 (17) 09:56 (16) 12:43 (15) 16:10 (15) 18:05 (15) 22:00 (12) 46:09 (19) 55:42 (19) 57:27 (19) 66:57 (18) 72:02 (18) 79:15 (18) 82:39 (18) 90:30 (18) 95:23 (18)     97:43 (18)    
19 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 111:13 03:16 (18) 05:36 (19) 03:45 (18) 04:09 (17) 05:29 (19) 02:41 (19) 06:21 (17) 08:58 (18) 10:15 (18) 03:00 (17) 14:40 (19) 05:51 (16) 08:05 (17) 05:01 (16) 12:36 (19) 07:30 (18)     04:00 (18) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:16 (18) 08:52 (19) 12:37 (19) 16:46 (19) 22:15 (19) 24:56 (19) 31:17 (19) 40:15 (18) 50:30 (18) 53:30 (18) 68:10 (19) 74:01 (19) 82:06 (19) 87:07 (19) 99:43 (19) 107:13 (19)     111:13 (19)    
- Per Öhlund Gustavsbergs OK 55:24 01:55   02:52   02:35   02:10   02:54   01:38   03:41   04:26   05:28   02:07   05:50   03:36   05:49   04:32               05:51   Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:55   04:47   07:22   09:32   12:26   14:04   17:45   22:11   27:39   29:46   35:36   39:12   45:01   49:33               55:24      
- Claes Andersson Snättringe SK 85:31 02:31   04:38   02:29   03:29   05:11   14:15   04:58   07:14   01:55   07:36   04:23   07:19   03:47   06:31   06:32           02:43   Claes Andersson Snättringe SK
        02:31   07:09   09:38   13:07   18:18   32:33   37:31   44:45   46:40   54:16   58:39   65:58   69:45   76:16   82:48           85:31      
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 90:08 04:27   08:04   05:05   05:35   21:55   04:08   07:26                                           33:28   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        04:27   12:31   17:36   23:11   45:06   49:14   56:40                                           90:08      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                       Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 44:28 02:02 (7) 02:55 (2) 03:27 (27) 02:43 (1) 01:29 (1) 03:37 (8) 04:22 (5) 04:54 (2) 01:35 (4) 05:30 (4) 04:56 (1) 02:22 (4)                     04:36 (2) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        02:02 (7) 04:57 (3) 08:24 (6) 11:07 (4) 12:36 (4) 16:13 (4) 20:35 (3) 25:29 (2) 27:04 (2) 32:34 (2) 37:30 (1) 39:52 (1)                     44:28 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 45:36 01:53 (4) 02:54 (1) 02:27 (2) 02:51 (2) 01:43 (9) 03:13 (2) 04:11 (2) 05:09 (5) 02:00 (20) 05:31 (5) 06:39 (9) 02:16 (1)                     04:49 (4) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        01:53 (4) 04:47 (1) 07:14 (1) 10:05 (1) 11:48 (1) 15:01 (1) 19:12 (1) 24:21 (1) 26:21 (1) 31:52 (1) 38:31 (2) 40:47 (2)                     45:36 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 47:17 02:02 (7) 03:07 (4) 02:24 (1) 03:02 (4) 01:31 (2) 03:28 (5) 05:06 (18) 05:15 (7) 01:34 (3) 05:25 (3) 06:12 (5) 03:09 (28)                     05:02 (6) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:02 (7) 05:09 (5) 07:33 (3) 10:35 (2) 12:06 (2) 15:34 (2) 20:40 (4) 25:55 (3) 27:29 (3) 32:54 (3) 39:06 (3) 42:15 (3)                     47:17 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 48:14 01:59 (5) 04:32 (32) 02:42 (5) 03:05 (6) 01:41 (7) 03:36 (7) 04:37 (14) 04:55 (3) 02:05 (27) 05:39 (8) 05:59 (2) 02:37 (9)                     04:47 (3) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:59 (5) 06:31 (18) 09:13 (10) 12:18 (9) 13:59 (9) 17:35 (7) 22:12 (7) 27:07 (5) 29:12 (6) 34:51 (4) 40:50 (4) 43:27 (4)                     48:14 (4)    
5 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 49:52 02:03 (9) 03:32 (10) 02:48 (8) 03:11 (8) 01:42 (8) 03:50 (14) 04:35 (13) 05:07 (4) 01:55 (16) 06:58 (18) 06:11 (4) 02:50 (15)                     05:10 (8) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        02:03 (9) 05:35 (7) 08:23 (5) 11:34 (6) 13:16 (6) 17:06 (6) 21:41 (6) 26:48 (4) 28:43 (5) 35:41 (7) 41:52 (5) 44:42 (5)                     49:52 (5)    
6 Anders Gezelius OK Ravinen 50:42 01:50 (2) 02:59 (3) 02:32 (4) 03:56 (17) 01:37 (4) 03:35 (6) 04:20 (4) 06:18 (19) 01:31 (2) 06:41 (14) 07:16 (11) 03:03 (23)                     05:04 (7) Anders Gezelius OK Ravinen
        01:50 (2) 04:49 (2) 07:21 (2) 11:17 (5) 12:54 (5) 16:29 (5) 20:49 (5) 27:07 (5) 28:38 (4) 35:19 (5) 42:35 (6) 45:38 (6)                     50:42 (6)    
7 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:32 02:22 (16) 03:27 (8) 02:45 (6) 03:22 (10) 02:01 (20) 03:51 (15) 04:31 (11) 05:48 (14) 01:46 (7) 06:16 (11) 07:58 (17) 02:39 (12)                     05:46 (21) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:22 (16) 05:49 (10) 08:34 (7) 11:56 (7) 13:57 (8) 17:48 (9) 22:19 (8) 28:07 (8) 29:53 (8) 36:09 (8) 44:07 (7) 46:46 (7)                     52:32 (7)    
8 Roger Larsson Snättringe SK 52:56 01:51 (3) 03:15 (5) 02:29 (3) 03:16 (9) 01:37 (4) 03:39 (9) 04:26 (7) 07:12 (35) 01:51 (10) 05:49 (9) 08:59 (27) 02:24 (5)                     06:08 (29) Roger Larsson Snättringe SK
        01:51 (3) 05:06 (4) 07:35 (4) 10:51 (3) 12:28 (3) 16:07 (3) 20:33 (2) 27:45 (7) 29:36 (7) 35:25 (6) 44:24 (8) 46:48 (8)                     52:56 (8)    
9 Rune Rådström Snättringe SK 53:20 02:08 (10) 03:41 (12) 03:35 (33) 03:26 (11) 01:48 (10) 03:43 (11) 04:34 (12) 06:37 (23) 01:57 (17) 05:38 (7) 08:51 (26) 02:27 (6)                     04:55 (5) Rune Rådström Snättringe SK
        02:08 (10) 05:49 (10) 09:24 (13) 12:50 (11) 14:38 (10) 18:21 (11) 22:55 (9) 29:32 (9) 31:29 (9) 37:07 (10) 45:58 (10) 48:25 (9)                     53:20 (9)    
10 Jonas Berglund Hellas Orientering 54:38 02:16 (14) 03:30 (9) 03:38 (36) 03:40 (13) 01:54 (16) 03:51 (15) 04:28 (8) 07:08 (34) 02:18 (35) 07:21 (24) 06:04 (3) 03:19 (31)                     05:11 (9) Jonas Berglund Hellas Orientering
        02:16 (14) 05:46 (9) 09:24 (13) 13:04 (12) 14:58 (12) 18:49 (12) 23:17 (10) 30:25 (15) 32:43 (14) 40:04 (14) 46:08 (11) 49:27 (11)                     54:38 (10)    
11 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 54:55 02:24 (17) 03:41 (12) 02:52 (10) 03:07 (7) 01:39 (6) 03:54 (17) 06:58 (40) 05:17 (8) 01:45 (6) 05:50 (10) 07:16 (11) 03:42 (37)                     06:30 (34) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:24 (17) 06:05 (12) 08:57 (9) 12:04 (8) 13:43 (7) 17:37 (8) 24:35 (13) 29:52 (12) 31:37 (11) 37:27 (11) 44:43 (9) 48:25 (9)                     54:55 (11)    
12 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 55:27 02:37 (24) 04:50 (40) 04:05 (45) 02:58 (3) 02:24 (47) 03:20 (4) 04:11 (2) 05:18 (10) 01:51 (10) 07:03 (19) 08:43 (24) 02:21 (2)                     05:46 (21) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        02:37 (24) 07:27 (34) 11:32 (37) 14:30 (22) 16:54 (23) 20:14 (16) 24:25 (11) 29:43 (11) 31:34 (10) 38:37 (13) 47:20 (12) 49:41 (12)                     55:27 (12)    
13 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:46 02:20 (15) 04:09 (26) 03:21 (25) 03:51 (15) 02:01 (20) 04:08 (21) 04:59 (16) 07:07 (32) 01:29 (1) 07:56 (34) 06:24 (6) 02:37 (9)                     05:24 (13) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:20 (15) 06:29 (17) 09:50 (17) 13:41 (14) 15:42 (14) 19:50 (14) 24:49 (14) 31:56 (19) 33:25 (15) 41:21 (15) 47:45 (13) 50:22 (13)                     55:46 (13)    
14 My Heinrup Järla Orientering 57:12 03:03 (42) 03:19 (7) 02:55 (11) 03:28 (12) 02:02 (24) 03:18 (3) 06:24 (37) 05:11 (6) 04:42 (56) 07:49 (30) 06:37 (8) 03:00 (18)                     05:24 (13) My Heinrup Järla Orientering
        03:03 (42) 06:22 (14) 09:17 (11) 12:45 (10) 14:47 (11) 18:05 (10) 24:29 (12) 29:40 (10) 34:22 (18) 42:11 (17) 48:48 (14) 51:48 (15)                     57:12 (14)    
15 Olle Arman Nyköpings OK 57:17 04:24 (57) 03:50 (21) 03:15 (22) 05:16 (44) 02:00 (19) 03:45 (13) 05:46 (28) 05:17 (8) 02:04 (26) 06:49 (16) 06:27 (7) 02:47 (14)                     05:37 (18) Olle Arman Nyköpings OK
        04:24 (57) 08:14 (42) 11:29 (36) 16:45 (36) 18:45 (37) 22:30 (31) 28:16 (30) 33:33 (21) 35:37 (19) 42:26 (18) 48:53 (15) 51:40 (14)                     57:17 (15)    
16 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 57:37 01:46 (1) 03:40 (11) 03:52 (41) 04:41 (33) 01:48 (10) 04:29 (30) 04:37 (14) 05:29 (11) 02:06 (28) 05:10 (2) 12:04 (49) 02:38 (11)                     05:17 (11) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        01:46 (1) 05:26 (6) 09:18 (12) 13:59 (15) 15:47 (15) 20:16 (17) 24:53 (15) 30:22 (14) 32:28 (13) 37:38 (12) 49:42 (16) 52:20 (16)                     57:37 (16)    
17 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 58:59 02:58 (36) 03:45 (14) 03:31 (31) 03:53 (16) 02:03 (25) 04:02 (19) 05:54 (31) 05:48 (14) 02:07 (30) 08:04 (37) 07:52 (15) 03:10 (29)                     05:52 (24) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        02:58 (36) 06:43 (21) 10:14 (22) 14:07 (16) 16:10 (16) 20:12 (15) 26:06 (20) 31:54 (18) 34:01 (16) 42:05 (16) 49:57 (17) 53:07 (17)                     58:59 (17)    
18 Bengt Andersson Söders-Tyresö 60:10 02:26 (18) 03:17 (6) 02:55 (11) 04:58 (40) 01:52 (14) 04:04 (20) 06:01 (34) 06:35 (22) 02:03 (23) 08:42 (41) 08:37 (23) 03:08 (25)                     05:32 (17) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        02:26 (18) 05:43 (8) 08:38 (8) 13:36 (13) 15:28 (13) 19:32 (13) 25:33 (19) 32:08 (20) 34:11 (17) 42:53 (19) 51:30 (20) 54:38 (19)                     60:10 (18)    
19 Mats Lundblad Täby OK 60:20 02:34 (23) 04:52 (41) 03:00 (13) 04:22 (27) 02:20 (42) 04:42 (33) 05:49 (30) 07:02 (30) 01:57 (17) 06:45 (15) 07:28 (13) 03:25 (32)                     06:04 (28) Mats Lundblad Täby OK
        02:34 (23) 07:26 (33) 10:26 (25) 14:48 (25) 17:08 (24) 21:50 (24) 27:39 (27) 34:41 (26) 36:38 (23) 43:23 (21) 50:51 (18) 54:16 (18)                     60:20 (19)    
20 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 60:42 02:31 (21) 03:51 (22) 03:15 (22) 05:10 (42) 02:06 (28) 05:05 (36) 05:16 (19) 07:07 (32) 02:06 (28) 06:31 (13) 08:03 (18) 03:43 (38)                     05:58 (27) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        02:31 (21) 06:22 (14) 09:37 (15) 14:47 (24) 16:53 (22) 21:58 (25) 27:14 (23) 34:21 (25) 36:27 (22) 42:58 (20) 51:01 (19) 54:44 (20)                     60:42 (20)    
21 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 62:10 02:15 (12) 07:55 (57) 02:47 (7) 05:27 (46) 02:06 (28) 03:39 (9) 05:22 (22) 07:25 (37) 02:07 (30) 06:20 (12) 08:05 (19) 03:02 (19)                     05:40 (19) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        02:15 (12) 10:10 (52) 12:57 (42) 18:24 (42) 20:30 (42) 24:09 (35) 29:31 (32) 36:56 (30) 39:03 (29) 45:23 (24) 53:28 (22) 56:30 (21)                     62:10 (21)    
22 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 63:09 02:57 (35) 04:00 (24) 03:04 (18) 04:21 (25) 02:11 (31) 03:54 (17) 07:05 (41) 06:15 (18) 02:11 (34) 07:51 (32) 09:10 (31) 03:47 (40)                     06:23 (33) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:57 (35) 06:57 (24) 10:01 (19) 14:22 (18) 16:33 (18) 20:27 (18) 27:32 (26) 33:47 (22) 35:58 (20) 43:49 (22) 52:59 (21) 56:46 (22)                     63:09 (22)    
23 Per Södersten Gustavsbergs OK 63:26 03:20 (50) 04:28 (31) 03:14 (19) 04:26 (31) 01:51 (13) 04:19 (24) 05:31 (25) 06:39 (24) 02:18 (35) 07:43 (28) 10:12 (40) 03:08 (25)                     06:17 (32) Per Södersten Gustavsbergs OK
        03:20 (50) 07:48 (38) 11:02 (30) 15:28 (28) 17:19 (25) 21:38 (23) 27:09 (22) 33:48 (23) 36:06 (21) 43:49 (22) 54:01 (23) 57:09 (23)                     63:26 (23)    
24 Leif Mörkfors Järfälla OK 63:37 03:02 (41) 03:46 (15) 09:03 (59) 04:49 (36) 01:53 (15) 03:44 (12) 04:29 (9) 05:38 (12) 02:01 (22) 07:49 (30) 09:30 (35) 02:40 (13)                     05:13 (10) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:02 (41) 06:48 (23) 15:51 (53) 20:40 (49) 22:33 (48) 26:17 (41) 30:46 (36) 36:24 (29) 38:25 (27) 46:14 (27) 55:44 (26) 58:24 (25)                     63:37 (24)    
25 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 63:39 02:15 (12) 05:04 (43) 03:01 (14) 05:18 (45) 02:03 (25) 04:24 (28) 05:01 (17) 11:10 (54) 01:48 (9) 07:54 (33) 07:00 (10) 02:56 (17)                     05:45 (20) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:15 (12) 07:19 (31) 10:20 (23) 15:38 (30) 17:41 (29) 22:05 (27) 27:06 (21) 38:16 (35) 40:04 (31) 47:58 (30) 54:58 (24) 57:54 (24)                     63:39 (25)    
26 Bo Hedlund IFK Enskede 64:14 02:08 (10) 07:27 (53) 02:51 (9) 04:14 (20) 01:57 (18) 08:50 (58) 05:17 (21) 07:43 (39) 01:35 (4) 05:33 (6) 08:06 (20) 03:02 (19)                     05:31 (16) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:08 (10) 09:35 (48) 12:26 (40) 16:40 (35) 18:37 (36) 27:27 (43) 32:44 (39) 40:27 (37) 42:02 (35) 47:35 (28) 55:41 (25) 58:43 (26)                     64:14 (26)    
27 Jytte Guteland Snättringe SK 65:15 03:11 (43) 04:00 (24) 03:01 (14) 04:17 (22) 02:01 (20) 04:16 (22) 04:25 (6) 06:28 (21) 05:45 (58) 08:16 (40) 11:34 (48) 02:32 (7)                     05:29 (15) Jytte Guteland Snättringe SK
        03:11 (43) 07:11 (29) 10:12 (21) 14:29 (20) 16:30 (17) 20:46 (19) 25:11 (16) 31:39 (17) 37:24 (26) 45:40 (25) 57:14 (29) 59:46 (27)                     65:15 (27)    
28 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 65:18 02:01 (6) 04:35 (35) 07:08 (57) 03:03 (5) 01:32 (3) 03:12 (1) 03:55 (1) 04:43 (1) 01:58 (19) 04:48 (1) 21:58 (60) 02:21 (2)                     04:04 (1) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:01 (6) 06:36 (20) 13:44 (47) 16:47 (37) 18:19 (33) 21:31 (21) 25:26 (17) 30:09 (13) 32:07 (12) 36:55 (9) 58:53 (33) 61:14 (31)                     65:18 (28)    
29 Gösta Guteland Snättringe SK 65:21 03:19 (49) 03:49 (19) 03:01 (14) 04:20 (23) 02:12 (34) 04:20 (25) 04:29 (9) 05:47 (13) 05:44 (57) 08:51 (42) 11:33 (46) 02:34 (8)                     05:22 (12) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:19 (49) 07:08 (27) 10:09 (20) 14:29 (20) 16:41 (20) 21:01 (20) 25:30 (18) 31:17 (16) 37:01 (25) 45:52 (26) 57:25 (30) 59:59 (29)                     65:21 (29)    
30 Inger Jansson Nynäshamns OK 66:56 03:22 (51) 05:37 (46) 04:20 (48) 05:29 (47) 02:15 (35) 04:20 (25) 06:00 (33) 06:14 (17) 02:19 (37) 07:59 (35) 08:25 (22) 04:26 (51)                     06:10 (30) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:22 (51) 08:59 (45) 13:19 (45) 18:48 (44) 21:03 (44) 25:23 (39) 31:23 (38) 37:37 (33) 39:56 (30) 47:55 (29) 56:20 (27) 60:46 (30)                     66:56 (30)    
30 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 66:56 05:13 (59) 03:49 (19) 03:14 (19) 03:49 (14) 01:54 (16) 04:24 (28) 08:37 (49) 06:53 (28) 03:45 (50) 07:19 (23) 07:44 (14) 03:07 (24)                     07:08 (41) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        05:13 (59) 09:02 (47) 12:16 (39) 16:05 (33) 17:59 (32) 22:23 (29) 31:00 (37) 37:53 (34) 41:38 (33) 48:57 (34) 56:41 (28) 59:48 (28)                     66:56 (30)    
32 Ulla Clevnert Spårvägens OK 67:23 02:27 (19) 03:46 (15) 04:59 (50) 04:20 (23) 02:06 (27) 06:23 (51) 06:07 (35) 06:49 (26) 01:47 (8) 09:44 (50) 09:52 (38) 03:11 (30)                     05:52 (24) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        02:27 (19) 06:13 (13) 11:12 (32) 15:32 (29) 17:38 (27) 24:01 (34) 30:08 (34) 36:57 (31) 38:44 (28) 48:28 (33) 58:20 (32) 61:31 (32)                     67:23 (32)    
33 Jan Olof Norén Järla Orientering 68:57 02:41 (27) 03:47 (17) 03:30 (30) 05:13 (43) 02:19 (41) 05:40 (48) 05:55 (32) 08:14 (44) 02:45 (45) 08:03 (36) 10:55 (44) 03:08 (25)                     06:47 (39) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:41 (27) 06:28 (16) 09:58 (18) 15:11 (26) 17:30 (26) 23:10 (32) 29:05 (31) 37:19 (32) 40:04 (31) 48:07 (31) 59:02 (34) 62:10 (33)                     68:57 (33)    
34 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 71:12 03:26 (53) 05:08 (44) 05:14 (51) 04:24 (29) 02:16 (36) 05:34 (45) 09:43 (53) 06:12 (16) 02:22 (40) 07:06 (21) 10:31 (42) 03:02 (19)                     06:14 (31) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        03:26 (53) 08:34 (43) 13:48 (49) 18:12 (41) 20:28 (41) 26:02 (40) 35:45 (44) 41:57 (38) 44:19 (37) 51:25 (37) 61:56 (36) 64:58 (35)                     71:12 (34)    
35 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 72:59 02:58 (36) 04:17 (28) 03:47 (40) 04:15 (21) 02:26 (48) 04:40 (32) 05:42 (26) 08:01 (40) 08:01 (59) 07:17 (22) 09:09 (30) 04:10 (45)                     08:16 (50) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:58 (36) 07:15 (30) 11:02 (30) 15:17 (27) 17:43 (30) 22:23 (29) 28:05 (29) 36:06 (28) 44:07 (36) 51:24 (36) 60:33 (35) 64:43 (34)                     72:59 (35)    
36 Börje Pahlén Söders-Tyresö 75:04 02:42 (28) 04:23 (30) 03:17 (24) 04:06 (18) 02:11 (31) 04:58 (35) 05:46 (28) 06:27 (20) 15:01 (61) 07:21 (24) 08:08 (21) 03:47 (40)                     06:57 (40) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:42 (28) 07:05 (26) 10:22 (24) 14:28 (19) 16:39 (19) 21:37 (22) 27:23 (24) 33:50 (24) 48:51 (44) 56:12 (43) 64:20 (37) 68:07 (36)                     75:04 (36)    
37 Ingemar Johnsson OK Södertörn 75:15 03:16 (47) 04:32 (32) 03:40 (37) 07:55 (54) 02:16 (36) 05:29 (43) 06:15 (36) 11:06 (53) 02:03 (23) 08:56 (43) 09:05 (28) 03:56 (44)                     06:46 (38) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        03:16 (47) 07:48 (38) 11:28 (34) 19:23 (46) 21:39 (45) 27:08 (42) 33:23 (40) 44:29 (42) 46:32 (41) 55:28 (40) 64:33 (39) 68:29 (37)                     75:15 (37)    
38 Jan Larsson Tullinge SK 76:33 03:24 (52) 03:59 (23) 03:26 (26) 04:51 (38) 02:06 (27) 10:52 (59) 05:28 (23) 08:09 (42) 02:25 (42) 09:04 (44) 13:22 (50) 03:36 (36)                     05:51 (23) Jan Larsson Tullinge SK
        03:24 (52) 07:23 (32) 10:49 (29) 15:40 (31) 17:46 (31) 28:38 (46) 34:06 (41) 42:15 (39) 44:40 (38) 53:44 (39) 67:06 (42) 70:42 (40)                     76:33 (38)    
39 Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 76:48 02:40 (26) 07:36 (55) 03:14 (19) 04:36 (32) 02:16 (36) 04:16 (22) 05:16 (19) 16:43 (58) 02:00 (20) 06:57 (17) 08:47 (25) 06:31 (56)                     05:56 (26) Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö
        02:40 (26) 10:16 (53) 13:30 (46) 18:06 (40) 20:22 (40) 24:38 (38) 29:54 (33) 46:37 (44) 48:37 (43) 55:34 (41) 64:21 (38) 70:52 (41)                     76:48 (39)    
40 Ulf Stridh Snättringe SK 77:10 02:33 (22) 04:11 (27) 03:03 (17) 04:21 (25) 02:34 (51) 05:35 (46) 05:43 (27) 19:00 (59) 01:53 (14) 07:04 (20) 10:46 (43) 03:49 (42)                     06:38 (36) Ulf Stridh Snättringe SK
        02:33 (22) 06:44 (22) 09:47 (16) 14:08 (17) 16:42 (21) 22:17 (28) 28:00 (28) 47:00 (46) 48:53 (45) 55:57 (42) 66:43 (41) 70:32 (39)                     77:10 (40)    
41 Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL 77:23 03:11 (43) 06:31 (49) 06:12 (54) 05:57 (50) 02:26 (48) 05:13 (39) 06:39 (39) 06:59 (29) 02:24 (41) 11:25 (54) 09:14 (32) 03:34 (35)                     07:38 (45) Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL
        03:11 (43) 09:42 (49) 15:54 (54) 21:51 (52) 24:17 (52) 29:30 (49) 36:09 (45) 43:08 (40) 45:32 (39) 56:57 (45) 66:11 (40) 69:45 (38)                     77:23 (41)    
42 Hugo Isgren IFK Enskede 80:04 03:11 (43) 07:28 (54) 03:46 (39) 05:43 (48) 02:37 (53) 05:22 (42) 07:36 (46) 08:06 (41) 02:08 (33) 07:29 (26) 14:12 (52) 03:44 (39)                     08:42 (53) Hugo Isgren IFK Enskede
        03:11 (43) 10:39 (55) 14:25 (50) 20:08 (47) 22:45 (49) 28:07 (45) 35:43 (43) 43:49 (41) 45:57 (40) 53:26 (38) 67:38 (43) 71:22 (42)                     80:04 (42)    
43 Martin Eriksson OK Södertörn 81:11 02:47 (29) 04:21 (29) 03:37 (34) 11:14 (58) 02:18 (39) 04:49 (34) 07:31 (44) 12:21 (55) 02:21 (39) 08:06 (38) 10:08 (39) 03:32 (34)                     08:06 (49) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:47 (29) 07:08 (27) 10:45 (28) 21:59 (53) 24:17 (52) 29:06 (48) 36:37 (46) 48:58 (48) 51:19 (48) 59:25 (46) 69:33 (46) 73:05 (44)                     81:11 (43)    
44 Kenneth Berglund Hellas Orientering 82:21 03:01 (40) 05:00 (42) 04:08 (46) 04:49 (36) 02:23 (46) 05:07 (37) 10:19 (55) 09:55 (47) 02:20 (38) 09:11 (46) 13:58 (51) 04:19 (47)                     07:51 (46) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:01 (40) 08:01 (41) 12:09 (38) 16:58 (38) 19:21 (38) 24:28 (37) 34:47 (42) 44:42 (43) 47:02 (42) 56:13 (44) 70:11 (47) 74:30 (45)                     82:21 (44)    
45 Åke Lewander Skarpnäcks OL 83:57 02:47 (29) 03:48 (18) 04:03 (43) 04:07 (19) 02:55 (56) 04:20 (25) 05:29 (24) 07:22 (36) 02:07 (30) 11:28 (55) 09:05 (28) 18:49 (58)                     07:37 (44) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        02:47 (29) 06:35 (19) 10:38 (27) 14:45 (23) 17:40 (28) 22:00 (26) 27:29 (25) 34:51 (27) 36:58 (24) 48:26 (32) 57:31 (31) 76:20 (46)                     83:57 (45)    
46 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 84:57 03:15 (46) 04:44 (38) 03:29 (29) 04:23 (28) 02:31 (50) 05:21 (41) 06:25 (38) 08:26 (45) 03:10 (48) 09:10 (45) 18:18 (55) 03:02 (19)                     12:43 (60) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        03:15 (46) 07:59 (40) 11:28 (34) 15:51 (32) 18:22 (34) 23:43 (33) 30:08 (34) 38:34 (36) 41:44 (34) 50:54 (35) 69:12 (44) 72:14 (43)                     84:57 (46)    
47 Kerstin Jensen Klubblös 86:03 02:39 (25) 09:28 (60) 03:33 (32) 12:40 (60) 02:11 (31) 05:08 (38) 07:11 (43) 07:33 (38) 03:05 (47) 11:53 (56) 09:47 (36) 04:22 (49)                     06:33 (35) Kerstin Jensen Klubblös
        02:39 (25) 12:07 (57) 15:40 (52) 28:20 (56) 30:31 (56) 35:39 (54) 42:50 (52) 50:23 (49) 53:28 (51) 65:21 (50) 75:08 (50) 79:30 (50)                     86:03 (47)    
48 Leif Hermundstad Snättringe SK 86:46 02:58 (36) 04:35 (35) 05:18 (52) 04:42 (34) 02:22 (43) 20:06 (61) 07:35 (45) 08:13 (43) 02:27 (43) 07:45 (29) 09:48 (37) 03:28 (33)                     07:29 (43) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:58 (36) 07:33 (36) 12:51 (41) 17:33 (39) 19:55 (39) 40:01 (59) 47:36 (55) 55:49 (54) 58:16 (53) 66:01 (52) 75:49 (51) 79:17 (49)                     86:46 (48)    
49 Kjell Bergman Stigfinnarna 87:38 02:55 (33) 05:50 (48) 04:18 (47) 08:28 (55) 02:39 (54) 05:37 (47) 07:57 (47) 10:02 (50) 02:03 (23) 10:56 (53) 11:07 (45) 06:20 (54)                     09:26 (55) Kjell Bergman Stigfinnarna
        02:55 (33) 08:45 (44) 13:03 (43) 21:31 (51) 24:10 (51) 29:47 (50) 37:44 (49) 47:46 (47) 49:49 (46) 60:45 (48) 71:52 (48) 78:12 (47)                     87:38 (49)    
50 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 89:46 02:47 (30) 04:42 (37) 18:03 (61) 04:24 (29) 02:01 (22) 04:36 (31) 11:48 (57) 06:49 (26) 01:52 (13) 09:39 (49) 07:53 (16) 04:20 (48)                     10:52 (56) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        02:47 (30) 07:29 (35) 25:32 (61) 29:56 (59) 31:57 (57) 36:33 (56) 48:21 (56) 55:10 (53) 57:02 (52) 66:41 (53) 74:34 (49) 78:54 (48)                     89:46 (50)    
51 Kurt Kisslig Waxholms OK 90:16 03:17 (48) 06:32 (50) 03:27 (27) 05:49 (49) 02:35 (52) 06:58 (53) 08:19 (48) 09:55 (47) 04:21 (55) 14:38 (60) 11:33 (46) 04:22 (49)                     08:30 (51) Kurt Kisslig Waxholms OK
        03:17 (48) 09:49 (51) 13:16 (44) 19:05 (45) 21:40 (46) 28:38 (46) 36:57 (47) 46:52 (45) 51:13 (47) 65:51 (51) 77:24 (52) 81:46 (51)                     90:16 (51)    
52 Ulf Nordin Snättringe SK 90:31 02:56 (34) 04:49 (39) 03:40 (37) 04:42 (34) 02:22 (43) 05:42 (49) 25:00 (60) 07:05 (31) 02:43 (44) 09:29 (48) 10:14 (41) 03:53 (43)                     07:56 (47) Ulf Nordin Snättringe SK
        02:56 (34) 07:45 (37) 11:25 (33) 16:07 (34) 18:29 (35) 24:11 (36) 49:11 (57) 56:16 (55) 58:59 (54) 68:28 (54) 78:42 (53) 82:35 (52)                     90:31 (52)    
53 Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna 95:37 02:49 (32) 09:46 (61) 03:52 (41) 05:00 (41) 02:22 (43) 08:00 (55) 08:59 (51) 10:21 (51) 01:54 (15) 10:36 (52) 20:24 (56) 04:15 (46)                     07:19 (42) Gertrud Vilhelmsson Stigfinnarna
        02:49 (32) 12:35 (59) 16:27 (55) 21:27 (50) 23:49 (50) 31:49 (51) 40:48 (51) 51:09 (51) 53:03 (50) 63:39 (49) 84:03 (54) 88:18 (53)                     95:37 (53)    
54 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 101:07 02:27 (19) 04:33 (34) 03:37 (34) 09:35 (57) 01:50 (12) 05:30 (44) 10:05 (54) 12:48 (56) 01:51 (10) 07:37 (27) 09:21 (33) 25:15 (60)                     06:38 (36) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        02:27 (19) 07:00 (25) 10:37 (26) 20:12 (48) 22:02 (47) 27:32 (44) 37:37 (48) 50:25 (50) 52:16 (49) 59:53 (47) 69:14 (45) 94:29 (54)                     101:07 (54)    
55 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 104:31 02:59 (39) 06:45 (52) 04:03 (43) 04:52 (39) 02:18 (39) 10:53 (60) 07:08 (42) 27:15 (61) 03:16 (49) 12:30 (57) 09:26 (34) 04:26 (51)                     08:40 (52) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        02:59 (39) 09:44 (50) 13:47 (48) 18:39 (43) 20:57 (43) 31:50 (52) 38:58 (50) 66:13 (59) 69:29 (59) 81:59 (59) 91:25 (56) 95:51 (55)                     104:31 (55)    
56 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 111:41 03:41 (54) 05:18 (45) 11:26 (60) 08:45 (56) 02:56 (58) 05:13 (39) 08:44 (50) 06:43 (25) 14:07 (60) 08:12 (39) 21:38 (59) 02:52 (16)                     12:06 (59) Robert Puusta OK Älvsjö-Örby
        03:41 (54) 08:59 (45) 20:25 (58) 29:10 (58) 32:06 (58) 37:19 (57) 46:03 (54) 52:46 (52) 66:53 (58) 75:05 (56) 96:43 (57) 99:35 (56)                     111:41 (56)    
57 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 113:58 04:44 (58) 05:47 (47) 04:34 (49) 07:54 (53) 02:55 (56) 06:41 (52) 12:52 (58) 16:00 (57) 04:09 (53) 10:05 (51) 21:37 (58) 07:36 (57)                     09:04 (54) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:44 (58) 10:31 (54) 15:05 (51) 22:59 (54) 25:54 (54) 32:35 (53) 45:27 (53) 61:27 (58) 65:36 (57) 75:41 (57) 97:18 (59) 104:54 (58)                     113:58 (57)    
58 Tomas Möller OK Södertörn 115:13 04:21 (56) 07:54 (56) 06:32 (55) 11:27 (59) 03:06 (59) 07:51 (54) 09:32 (52) 09:56 (49) 03:58 (52) 15:47 (61) 16:39 (54) 06:24 (55)                     11:46 (58) Tomas Möller OK Södertörn
        04:21 (56) 12:15 (58) 18:47 (57) 30:14 (60) 33:20 (60) 41:11 (60) 50:43 (59) 60:39 (57) 64:37 (56) 80:24 (58) 97:03 (58) 103:27 (57)                     115:13 (58)    
59 Andris Rozenbachs TK IF 118:25 05:51 (61) 08:24 (58) 06:56 (56) 07:11 (52) 04:06 (61) 06:01 (50) 10:47 (56) 09:26 (46) 04:13 (54) 09:22 (47) 16:07 (53) 22:02 (59)                     07:59 (48) Andris Rozenbachs TK IF
        05:51 (61) 14:15 (61) 21:11 (59) 28:22 (57) 32:28 (59) 38:29 (58) 49:16 (58) 58:42 (56) 62:55 (55) 72:17 (55) 88:24 (55) 110:26 (59)                     118:25 (59)    
60 Ingvar Oskarsson Klubblös 134:34 05:38 (60) 08:36 (59) 08:11 (58) 14:39 (61) 02:49 (55) 08:42 (56) 15:30 (59) 10:58 (52) 02:54 (46) 13:15 (58) 26:44 (61) 05:09 (53)                     11:29 (57) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:38 (60) 14:14 (60) 22:25 (60) 37:04 (61) 39:53 (61) 48:35 (61) 64:05 (60) 75:03 (60) 77:57 (60) 91:12 (60) 117:56 (60) 123:05 (60)                     134:34 (60)    
61 Olle Jacobson Rotebro IS 174:53 04:18 (55) 06:39 (51) 05:41 (53) 06:31 (51) 03:51 (60) 08:46 (57) 30:12 (61) 21:47 (60) 03:53 (51) 13:21 (59) 21:25 (57) 33:38 (61)                     14:51 (61) Olle Jacobson Rotebro IS
        04:18 (55) 10:57 (56) 16:38 (56) 23:09 (55) 27:00 (55) 35:46 (55) 65:58 (61) 87:45 (61) 91:38 (61) 104:59 (61) 126:24 (61) 160:02 (61)                     174:53 (61)    
- Bo Romson Hellas Orientering 66:28 02:36   03:50   03:18   04:06   02:18   04:41   05:41   06:49   02:28   08:09   12:53                           09:39   Bo Romson Hellas Orientering
        02:36   06:26   09:44   13:50   16:08   20:49   26:30   33:19   35:47   43:56   56:49                           66:28      
- Sven Åke Svensson Snättringe SK 75:29 02:33   04:27   03:54   04:15   01:44   03:56   04:56   05:11   02:03   05:50   16:45                           19:55   Sven Åke Svensson Snättringe SK
        02:33   07:00   10:54   15:09   16:53   20:49   25:45   30:56   32:59   38:49   55:34                           75:29      
- Leif Eriksson HSOK 80:12 02:40   03:57   03:24   08:11   02:28   04:49   06:59   06:02   02:11   05:51   17:05                           16:35   Leif Eriksson HSOK
        02:40   06:37   10:01   18:12   20:40   25:29   32:28   38:30   40:41   46:32   63:37                           80:12      
- Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 92:13 17:59   00:02   02:38   04:57   06:27   24:17   02:51   07:17   07:58   10:05                               07:42   Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        17:59   18:01   20:39   25:36   32:03   56:20   59:11   66:28   74:26   84:31                               92:13      
- Tommy Svensson  Hellas 106:54 02:43   06:43   05:07   06:38   02:33   05:08   10:44   07:24   02:18   08:33                               49:03   Tommy Svensson  Hellas
        02:43   09:26   14:33   21:11   23:44   28:52   39:36   47:00   49:18   57:51                               106:54      
- Lennart Frisk Gustavsbergs OK 402:20 03:32   05:07   05:51   05:56   02:56   24:52   21:45   09:42   02:25   10:52   17:39                           291:43   Lennart Frisk Gustavsbergs OK
        03:32   08:39   14:30   20:26   23:22   48:14   69:59   79:41   82:06   92:58   110:37                           402:20      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                           Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 33:37 04:35 (6) 03:03 (6) 05:00 (1) 05:04 (2) 03:40 (1) 06:12 (4) 03:23 (1)                                         02:40 (5) Susanne Holmberg OK Södertörn
        04:35 (6) 07:38 (4) 12:38 (1) 17:42 (1) 21:22 (1) 27:34 (1) 30:57 (1)                                         33:37 (1)    
2 Gunnar Eriksson Södertälje IF 36:08 03:46 (1) 03:06 (7) 05:53 (6) 05:33 (6) 04:26 (5) 06:39 (5) 03:56 (3)                                         02:49 (8) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        03:46 (1) 06:52 (1) 12:45 (2) 18:18 (4) 22:44 (3) 29:23 (3) 33:19 (2)                                         36:08 (2)    
3 Kjell Holmberg OK Södertörn 36:40 03:59 (2) 03:02 (5) 05:47 (3) 05:29 (5) 04:14 (4) 06:09 (3) 04:46 (11)                                         03:14 (15) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:59 (2) 07:01 (2) 12:48 (3) 18:17 (3) 22:31 (2) 28:40 (2) 33:26 (3)                                         36:40 (3)    
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 38:31 04:20 (4) 02:58 (3) 05:52 (5) 04:58 (1) 07:26 (35) 05:57 (1) 04:29 (8)                                         02:31 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        04:20 (4) 07:18 (3) 13:10 (4) 18:08 (2) 25:34 (5) 31:31 (4) 36:00 (4)                                         38:31 (4)    
5 Sven Setterqvist OK Södertörn 39:47 04:33 (5) 03:19 (12) 06:55 (9) 06:25 (10) 03:47 (3) 08:19 (18) 03:24 (2)                                         03:05 (10) Sven Setterqvist OK Södertörn
        04:33 (5) 07:52 (5) 14:47 (7) 21:12 (7) 24:59 (4) 33:18 (7) 36:42 (5)                                         39:47 (5)    
6 Viveka Backman Tullinge SK 40:48 05:30 (14) 02:50 (2) 07:21 (12) 05:08 (3) 05:24 (12) 07:49 (11) 03:57 (4)                                         02:49 (8) Viveka Backman Tullinge SK
        05:30 (14) 08:20 (7) 15:41 (9) 20:49 (6) 26:13 (7) 34:02 (8) 37:59 (6)                                         40:48 (6)    
7 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 41:49 04:53 (8) 02:59 (4) 05:48 (4) 06:36 (13) 05:51 (19) 06:48 (6) 05:42 (20)                                         03:12 (13) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        04:53 (8) 07:52 (5) 13:40 (5) 20:16 (5) 26:07 (6) 32:55 (5) 38:37 (7)                                         41:49 (7)    
8 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 42:13 05:36 (16) 02:48 (1) 06:37 (8) 08:33 (33) 05:12 (10) 06:52 (7) 04:06 (5)                                         02:29 (1) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        05:36 (16) 08:24 (8) 15:01 (8) 23:34 (13) 28:46 (11) 35:38 (9) 39:44 (8)                                         42:13 (8)    
9 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 44:32 05:48 (19) 03:25 (14) 07:36 (15) 06:37 (14) 05:13 (11) 07:33 (9) 04:59 (13)                                         03:21 (20) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:48 (19) 09:13 (13) 16:49 (13) 23:26 (12) 28:39 (10) 36:12 (11) 41:11 (9)                                         44:32 (9)    
10 Carl Carlin Söders-Tyresö 47:06 05:20 (12) 03:59 (26) 07:13 (10) 07:44 (26) 05:25 (13) 07:47 (10) 04:45 (10)                                         04:53 (41) Carl Carlin Söders-Tyresö
        05:20 (12) 09:19 (15) 16:32 (11) 24:16 (15) 29:41 (12) 37:28 (12) 42:13 (10)                                         47:06 (10)    
11 Anki Landarv Klubblös 47:43 05:51 (20) 03:40 (17) 07:47 (19) 05:23 (4) 07:57 (39) 09:19 (29) 04:33 (9)                                         03:13 (14) Anki Landarv Klubblös
        05:51 (20) 09:31 (21) 17:18 (14) 22:41 (9) 30:38 (14) 39:57 (14) 44:30 (11)                                         47:43 (11)    
12 Jan-Erik Danell Tullinge SK 48:30 04:39 (7) 04:14 (31) 05:03 (2) 09:23 (36) 03:42 (2) 06:05 (2) 12:41 (43)                                         02:43 (6) Jan-Erik Danell Tullinge SK
        04:39 (7) 08:53 (10) 13:56 (6) 23:19 (11) 27:01 (8) 33:06 (6) 45:47 (15)                                         48:30 (12)    
13 Tord Jonsson Klubblös 48:43 05:33 (15) 03:54 (22) 07:17 (11) 06:33 (12) 04:51 (6) 07:49 (11) 09:16 (39)                                         03:30 (23) Tord Jonsson Klubblös
        05:33 (15) 09:27 (18) 16:44 (12) 23:17 (10) 28:08 (9) 35:57 (10) 45:13 (12)                                         48:43 (13)    
14 Inger Andersson Söders-Tyresö 49:01 10:06 (47) 03:18 (10) 07:43 (18) 06:47 (16) 05:35 (15) 07:59 (13) 04:17 (6)                                         03:16 (18) Inger Andersson Söders-Tyresö
        10:06 (47) 13:24 (44) 21:07 (31) 27:54 (26) 33:29 (23) 41:28 (18) 45:45 (14)                                         49:01 (14)    
14 Kurt Zander Västerås SOK 49:01 08:24 (43) 04:58 (39) 07:32 (14) 06:31 (11) 05:08 (9) 08:01 (14) 05:20 (16)                                         03:07 (11) Kurt Zander Västerås SOK
        08:24 (43) 13:22 (43) 20:54 (30) 27:25 (23) 32:33 (19) 40:34 (16) 45:54 (16)                                         49:01 (14)    
16 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 49:41 05:59 (23) 03:40 (17) 09:00 (28) 08:04 (30) 05:04 (8) 08:11 (17) 05:36 (18)                                         04:07 (34) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:59 (23) 09:39 (22) 18:39 (23) 26:43 (21) 31:47 (17) 39:58 (15) 45:34 (13)                                         49:41 (16)    
17 Lars Nordin Solna OK 50:40 06:01 (24) 03:55 (24) 07:38 (17) 08:09 (31) 07:13 (33) 08:54 (24) 05:35 (17)                                         03:15 (17) Lars Nordin Solna OK
        06:01 (24) 09:56 (25) 17:34 (17) 25:43 (20) 32:56 (22) 41:50 (19) 47:25 (18)                                         50:40 (17)    
18 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 51:10 05:14 (11) 03:19 (12) 09:17 (30) 09:54 (40) 04:58 (7) 08:03 (15) 06:30 (27)                                         03:55 (31) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:14 (11) 08:33 (9) 17:50 (18) 27:44 (25) 32:42 (21) 40:45 (17) 47:15 (17)                                         51:10 (18)    
19 Jan Burell OK Enen 52:19 06:11 (27) 04:30 (35) 08:39 (25) 07:56 (27) 06:52 (29) 09:18 (28) 05:36 (18)                                         03:17 (19) Jan Burell OK Enen
        06:11 (27) 10:41 (30) 19:20 (24) 27:16 (22) 34:08 (25) 43:26 (21) 49:02 (21)                                         52:19 (19)    
20 Mona Asplund Klubblös 52:21 06:07 (26) 03:59 (26) 07:27 (13) 11:17 (43) 06:02 (22) 08:55 (25) 05:12 (14)                                         03:22 (21) Mona Asplund Klubblös
        06:07 (26) 10:06 (28) 17:33 (16) 28:50 (27) 34:52 (26) 43:47 (22) 48:59 (20)                                         52:21 (20)    
21 Margaretha Nylund OK Södertörn 52:33 06:29 (34) 03:54 (22) 07:37 (16) 07:03 (19) 07:32 (36) 09:39 (30) 07:05 (30)                                         03:14 (15) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:29 (34) 10:23 (29) 18:00 (19) 25:03 (18) 32:35 (20) 42:14 (20) 49:19 (22)                                         52:33 (21)    
22 Hans Eriksson Hellas Orientering 53:46 05:03 (10) 04:01 (29) 09:10 (29) 07:18 (22) 08:15 (42) 11:09 (33) 05:19 (15)                                         03:31 (24) Hans Eriksson Hellas Orientering
        05:03 (10) 09:04 (12) 18:14 (21) 25:32 (19) 33:47 (24) 44:56 (24) 50:15 (23)                                         53:46 (22)    
23 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 55:48 04:02 (3) 05:24 (44) 08:35 (24) 06:10 (8) 05:52 (20) 08:52 (23) 09:41 (41)                                         07:12 (48) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        04:02 (3) 09:26 (17) 18:01 (20) 24:11 (14) 30:03 (13) 38:55 (13) 48:36 (19)                                         55:48 (23)    
24 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 56:21 06:20 (30) 04:32 (36) 09:51 (32) 06:53 (17) 08:23 (43) 09:08 (26) 07:39 (35)                                         03:35 (25) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        06:20 (30) 10:52 (32) 20:43 (28) 27:36 (24) 35:59 (27) 45:07 (25) 52:46 (24)                                         56:21 (24)    
25 Torsten Jansson Skogsluffarna 57:23 05:44 (18) 03:43 (19) 07:53 (20) 07:06 (20) 07:03 (31) 15:38 (46) 06:18 (23)                                         03:58 (33) Torsten Jansson Skogsluffarna
        05:44 (18) 09:27 (18) 17:20 (15) 24:26 (16) 31:29 (16) 47:07 (28) 53:25 (25)                                         57:23 (25)    
26 Göran Grimvall Täby OK 57:27 07:36 (40) 04:51 (38) 10:14 (34) 07:02 (18) 06:56 (30) 09:17 (27) 08:23 (37)                                         03:08 (12) Göran Grimvall Täby OK
        07:36 (40) 12:27 (40) 22:41 (34) 29:43 (31) 36:39 (29) 45:56 (26) 54:19 (26)                                         57:27 (26)    
27 Björn Stolt OK Ravinen 58:36 14:14 (48) 03:13 (9) 08:08 (21) 06:13 (9) 06:12 (25) 08:51 (22) 08:10 (36)                                         03:35 (25) Björn Stolt OK Ravinen
        14:14 (48) 17:27 (47) 25:35 (37) 31:48 (33) 38:00 (33) 46:51 (27) 55:01 (27)                                         58:36 (27)    
28 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 58:46 06:23 (31) 03:18 (10) 11:05 (36) 10:14 (42) 10:54 (47) 08:26 (19) 05:47 (21)                                         02:39 (4) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:23 (31) 09:41 (24) 20:46 (29) 31:00 (32) 41:54 (39) 50:20 (33) 56:07 (30)                                         58:46 (28)    
29 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 60:19 06:05 (25) 05:10 (42) 08:27 (22) 09:38 (38) 07:43 (37) 11:45 (39) 06:22 (24)                                         05:09 (45) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        06:05 (25) 11:15 (35) 19:42 (25) 29:20 (29) 37:03 (30) 48:48 (29) 55:10 (28)                                         60:19 (29)    
30 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 60:32 06:39 (36) 05:11 (43) 08:30 (23) 09:22 (35) 08:06 (41) 11:18 (35) 06:26 (25)                                         05:00 (44) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        06:39 (36) 11:50 (37) 20:20 (26) 29:42 (30) 37:48 (32) 49:06 (30) 55:32 (29)                                         60:32 (30)    
31 Anna Persson Tullinge SK 61:18 06:59 (39) 04:14 (31) 10:10 (33) 07:29 (25) 07:44 (38) 13:10 (40) 07:35 (34)                                         03:57 (32) Anna Persson Tullinge SK
        06:59 (39) 11:13 (33) 21:23 (32) 28:52 (28) 36:36 (28) 49:46 (32) 57:21 (31)                                         61:18 (31)    
32 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 61:34 06:19 (28) 03:10 (8) 10:56 (35) 11:36 (44) 05:44 (17) 14:12 (43) 05:56 (22)                                         03:41 (29) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        06:19 (28) 09:29 (20) 20:25 (27) 32:01 (34) 37:45 (31) 51:57 (35) 57:53 (33)                                         61:34 (32)    
33 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 61:54 06:24 (33) 04:21 (33) 14:03 (40) 09:29 (37) 08:00 (40) 10:13 (31) 04:58 (12)                                         04:26 (37) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        06:24 (33) 10:45 (31) 24:48 (36) 34:17 (37) 42:17 (40) 52:30 (37) 57:28 (32)                                         61:54 (33)    
34 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 63:08 05:20 (12) 03:36 (16) 22:23 (47) 07:20 (24) 05:26 (14) 08:06 (16) 07:09 (32)                                         03:48 (30) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        05:20 (12) 08:56 (11) 31:19 (45) 38:39 (42) 44:05 (41) 52:11 (36) 59:20 (34)                                         63:08 (34)    
35 Per Geijer FM IF 64:08 06:19 (28) 03:44 (20) 06:13 (7) 05:55 (7) 10:05 (45) 24:54 (48) 04:25 (7)                                         02:33 (3) Per Geijer FM IF
        06:19 (28) 10:03 (27) 16:16 (10) 22:11 (8) 32:16 (18) 57:10 (42) 61:35 (35)                                         64:08 (35)    
36 Roland Bolin Snättringe SK 67:17 04:56 (9) 04:21 (33) 17:11 (43) 08:00 (28) 06:35 (27) 08:36 (20) 14:13 (45)                                         03:25 (22) Roland Bolin Snättringe SK
        04:56 (9) 09:17 (14) 26:28 (39) 34:28 (38) 41:03 (36) 49:39 (31) 63:52 (37)                                         67:17 (36)    
37 Stig Mattsson OK Ravinen 67:45 06:23 (31) 06:14 (46) 09:50 (31) 12:01 (45) 06:43 (28) 14:31 (45) 07:05 (30)                                         04:58 (42) Stig Mattsson OK Ravinen
        06:23 (31) 12:37 (41) 22:27 (33) 34:28 (38) 41:11 (37) 55:42 (39) 62:47 (36)                                         67:45 (37)    
38 Jan Brundell Solna OK 68:09 07:38 (41) 11:58 (48) 13:03 (38) 07:18 (22) 07:08 (32) 07:22 (8) 09:33 (40)                                         04:09 (35) Jan Brundell Solna OK
        07:38 (41) 19:36 (48) 32:39 (46) 39:57 (44) 47:05 (43) 54:27 (38) 64:00 (38)                                         68:09 (38)    
39 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 68:46 07:44 (42) 07:16 (47) 08:53 (27) 10:00 (41) 05:55 (21) 11:25 (37) 13:57 (44)                                         03:36 (27) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        07:44 (42) 15:00 (45) 23:53 (35) 33:53 (36) 39:48 (35) 51:13 (34) 65:10 (39)                                         68:46 (39)    
40 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 70:43 05:52 (21) 03:31 (15) 08:52 (26) 06:46 (15) 05:38 (16) 13:15 (41) 24:02 (48)                                         02:47 (7) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        05:52 (21) 09:23 (16) 18:15 (22) 25:01 (17) 30:39 (15) 43:54 (23) 67:56 (42)                                         70:43 (40)    
41 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 70:54 06:37 (35) 04:36 (37) 19:08 (45) 08:47 (34) 06:06 (24) 11:11 (34) 08:52 (38)                                         05:37 (46) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        06:37 (35) 11:13 (33) 30:21 (44) 39:08 (43) 45:14 (42) 56:25 (41) 65:17 (40)                                         70:54 (41)    
42 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 71:28 05:55 (22) 04:02 (30) 17:36 (44) 08:02 (29) 06:04 (23) 14:10 (42) 09:46 (42)                                         05:53 (47) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        05:55 (22) 09:57 (26) 27:33 (41) 35:35 (40) 41:39 (38) 55:49 (40) 65:35 (41)                                         71:28 (42)    
43 Lennart Sjöstål Klubblös 73:01 08:26 (44) 04:00 (28) 13:25 (39) 07:08 (21) 05:46 (18) 22:30 (47) 07:12 (33)                                         04:34 (38) Lennart Sjöstål Klubblös
        08:26 (44) 12:26 (39) 25:51 (38) 32:59 (35) 38:45 (34) 61:15 (43) 68:27 (43)                                         73:01 (43)    
44 Mats Halvarez Klubblös 74:29 09:37 (46) 05:34 (45) 11:29 (37) 09:50 (39) 15:06 (48) 11:40 (38) 06:48 (29)                                         04:25 (36) Mats Halvarez Klubblös
        09:37 (46) 15:11 (46) 26:40 (40) 36:30 (41) 51:36 (44) 63:16 (44) 70:04 (44)                                         74:29 (44)    
45 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 81:33 05:43 (17) 03:57 (25) 30:12 (48) 08:19 (32) 07:24 (34) 14:26 (44) 06:33 (28)                                         04:59 (43) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:43 (17) 09:40 (23) 39:52 (48) 48:11 (47) 55:35 (47) 70:01 (47) 76:34 (45)                                         81:33 (45)    
46 Hans Carlsson Hellas Orientering 84:40 09:15 (45) 03:51 (21) 20:09 (46) 26:17 (48) 06:25 (26) 08:41 (21) 06:26 (25)                                         03:36 (27) Hans Carlsson Hellas Orientering
        09:15 (45) 13:06 (42) 33:15 (47) 59:32 (48) 65:57 (48) 74:38 (48) 81:04 (46)                                         84:40 (46)    
47 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 91:33 06:45 (37) 05:02 (40) 16:19 (42) 16:32 (47) 10:21 (46) 10:51 (32) 20:55 (46)                                         04:48 (40) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        06:45 (37) 11:47 (36) 28:06 (42) 44:38 (46) 54:59 (46) 65:50 (45) 86:45 (47)                                         91:33 (47)    
48 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 91:34 06:47 (38) 05:03 (41) 16:17 (41) 16:18 (46) 10:04 (44) 11:22 (36) 20:56 (47)                                         04:47 (39) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        06:47 (38) 11:50 (37) 28:07 (43) 44:25 (45) 54:29 (45) 65:51 (46) 86:47 (48)                                         91:34 (48)    
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 55:31 12:29   05:49   07:04   17:17                                                       12:52   Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        12:29   18:18   25:22   42:39                                                       55:31      
- Hans Svensson Skogsluffarna 68:47 08:48   04:18   13:19   14:39                                                       27:43   Hans Svensson Skogsluffarna
        08:48   13:06   26:25   41:04                                                       68:47      
- Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 89:07 16:38   05:28   16:48   07:54   06:16   22:42                                               13:21   Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        16:38   22:06   38:54   46:48   53:04   75:46                                               89:07      
- Ulla Karnebäck Attunda OK 140:02 09:51   32:51   14:17   07:44   10:00   13:32                                               51:47   Ulla Karnebäck Attunda OK
        09:51   42:42   56:59   64:43   74:43   88:15                                               140:02      
- Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 352:45 10:15   05:41   30:06   08:02   14:12                                                   284:29   Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        10:15   15:56   46:02   54:04   68:16   68:16                                               352:45      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 360:00 05:18                                                                   354:42   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:18                                                                   360:00      
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 436:01 05:16   03:55   12:20                                                           414:30   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        05:16   09:11   21:31                                                           436:01      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                               Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 37:42 03:26 (1) 08:47 (1) 08:20 (11) 05:29 (1) 02:55 (1) 05:25 (1)                                             03:20 (1) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        03:26 (1) 12:13 (1) 20:33 (1) 26:02 (1) 28:57 (1) 34:22 (1)                                             37:42 (1)    
2 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 44:32 03:58 (2) 09:18 (2) 07:49 (10) 07:59 (3) 04:17 (3) 06:31 (2)                                             04:40 (3) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        03:58 (2) 13:16 (2) 21:05 (2) 29:04 (2) 33:21 (2) 39:52 (2)                                             44:32 (2)    
3 Gunnel Junegard OK Södertörn 55:56 04:54 (6) 21:21 (9) 03:50 (1) 07:02 (2) 04:16 (2) 09:38 (4)                                             04:55 (6) Gunnel Junegard OK Södertörn
        04:54 (6) 26:15 (9) 30:05 (6) 37:07 (5) 41:23 (3) 51:01 (3)                                             55:56 (3)    
4 Ingrid Gunnarsson Täby OK 60:22 05:24 (8) 20:43 (8) 04:48 (3) 08:06 (4) 07:24 (9) 08:31 (3)                                             05:26 (7) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        05:24 (8) 26:07 (7) 30:55 (7) 39:01 (6) 46:25 (5) 54:56 (4)                                             60:22 (4)    
5 Olle Nygren Tullinge SK 63:42 04:41 (5) 16:40 (6) 13:28 (12) 08:58 (7) 04:54 (4) 10:08 (6)                                             04:53 (5) Olle Nygren Tullinge SK
        04:41 (5) 21:21 (6) 34:49 (9) 43:47 (8) 48:41 (6) 58:49 (5)                                             63:42 (5)    
6 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 65:09 05:21 (7) 13:25 (5) 04:53 (4) 08:18 (6) 10:14 (10) 18:25 (9)                                             04:33 (2) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        05:21 (7) 18:46 (5) 23:39 (4) 31:57 (3) 42:11 (4) 60:36 (7)                                             65:09 (6)    
7 Sverker Tirén Hellas Orientering 65:28 04:11 (3) 21:57 (10) 04:55 (5) 12:27 (8) 05:59 (7) 09:50 (5)                                             06:09 (8) Sverker Tirén Hellas Orientering
        04:11 (3) 26:08 (8) 31:03 (8) 43:30 (7) 49:29 (8) 59:19 (6)                                             65:28 (7)    
8 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 65:32 05:26 (9) 12:26 (4) 07:33 (9) 08:13 (5) 15:31 (12) 11:31 (7)                                             04:52 (4) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:26 (9) 17:52 (4) 25:25 (5) 33:38 (4) 49:09 (7) 60:40 (8)                                             65:32 (8)    
9 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 81:52 04:14 (4) 10:46 (3) 06:09 (8) 33:24 (12) 05:48 (5) 15:20 (8)                                             06:11 (9) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        04:14 (4) 15:00 (3) 21:09 (3) 54:33 (10) 60:21 (10) 75:41 (9)                                             81:52 (9)    
10 Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK 93:35 13:38 (12) 17:44 (7) 05:35 (7) 17:12 (10) 06:06 (8) 26:37 (12)                                             06:43 (10) Britt-Marie Skog Skogsluffarnas OK
        13:38 (12) 31:22 (10) 36:57 (10) 54:09 (9) 60:15 (9) 86:52 (10)                                             93:35 (10)    
11 Omar Magnergård Skogsluffarnas OK 114:20 07:27 (11) 44:14 (11) 05:31 (6) 15:36 (9) 10:20 (11) 22:20 (10)                                             08:52 (12) Omar Magnergård Skogsluffarnas OK
        07:27 (11) 51:41 (11) 57:12 (11) 72:48 (11) 83:08 (11) 105:28 (11)                                             114:20 (11)    
12 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 134:57 06:50 (10) 66:09 (12) 04:10 (2) 18:30 (11) 05:49 (6) 26:09 (11)                                             07:20 (11) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        06:50 (10) 72:59 (12) 77:09 (12) 95:39 (12) 101:28 (12) 127:37 (12)                                             134:57 (12)    
- Staffan Melinder Tullinge SK 33:14 04:04                                                                   29:10   Staffan Melinder Tullinge SK
        04:04                                                                   33:14      
- Kerstin Pettersson Tullinge SK 33:19 04:03                                                                   29:16   Kerstin Pettersson Tullinge SK
        04:03                                                                   33:19      
- Ulla-Britta Hall Järla Orientering 53:09 04:34   25:00   04:34                                                           19:01   Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:34   29:34   34:08                                                           53:09      
- Mona Forslund IFK Enskede 63:35 04:39   11:31   03:36   08:55   06:19                                                   28:35   Mona Forslund IFK Enskede
        04:39   16:10   19:46   28:41   35:00                                                   63:35      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 373:23 03:49   41:16   03:56   08:55   03:58                                                   311:29   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:49   45:05   49:01   57:56   61:54                                                   373:23      
- Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 377:44 05:19   44:45   06:01   11:52                                                       309:47   Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        05:19   50:04   56:05   67:57                                                       377:44      
- Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 387:15 05:31   33:32   05:26                                                           342:46   Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        05:31   39:03   44:29                                                           387:15      
- Sven Jansson Snättringe SK 409:15 04:49                                                                   404:26   Sven Jansson Snättringe SK
        04:49                                                                   409:15