Sträcktider Sommarserien Deluxe Rånö                                                                                                  
  2018-08-10, 11 Svarta tider är sträcktider                                                                                                
    Blå tider är från start                                                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                                  
                                                                                                           
Plac Bana A - 8,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   --22   --23   Mål   Bana A - 8,1 km Klubb
1 Simon Hector Snättringe SK 53:55 03:17 (8) 01:03 (1) 04:10 (3) 01:57 (2) 01:25 (2) 00:53 (3) 01:32 (2) 04:12 (1) 01:25 (1) 00:42 (4) 03:48 (1) 03:24 (1) 02:09 (1) 06:46 (1) 04:29 (1) 00:34 (3) 02:44 (1) 01:54 (1) 02:28 (1) 01:00 (1) 01:41 (2) 01:12 (1) 00:32 (1) 00:38 (1) Simon Hector Snättringe SK
        03:17 (8) 04:20 (4) 08:30 (3) 10:27 (3) 11:52 (2) 12:45 (2) 14:17 (2) 18:29 (2) 19:54 (2) 20:36 (2) 24:24 (1) 27:48 (1) 29:57 (1) 36:43 (1) 41:12 (1) 41:46 (1) 44:30 (1) 46:24 (1) 48:52 (1) 49:52 (1) 51:33 (1) 52:45 (1) 53:17 (1) 53:55 (1)    
2 Markus Martinelle Söders-Tyresö 56:52 02:33 (1) 01:13 (2) 03:51 (1) 01:46 (1) 01:22 (1) 00:47 (1) 01:30 (1) 04:27 (2) 01:57 (5) 00:43 (6) 04:28 (2) 04:21 (6) 02:13 (2) 07:00 (2) 04:40 (2) 00:37 (5) 03:02 (2) 02:32 (4) 02:40 (3) 01:01 (3) 01:39 (1) 01:18 (2) 00:33 (2) 00:39 (2) Markus Martinelle Söders-Tyresö
        02:33 (1) 03:46 (1) 07:37 (1) 09:23 (1) 10:45 (1) 11:32 (1) 13:02 (1) 17:29 (1) 19:26 (1) 20:09 (1) 24:37 (2) 28:58 (2) 31:11 (2) 38:11 (2) 42:51 (2) 43:28 (2) 46:30 (2) 49:02 (2) 51:42 (2) 52:43 (2) 54:22 (2) 55:40 (2) 56:13 (2) 56:52 (2)    
3 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 60:07 02:56 (3) 01:25 (8) 04:22 (4) 02:03 (3) 01:44 (5) 00:53 (3) 01:43 (4) 04:42 (4) 01:52 (3) 00:39 (2) 04:45 (5) 03:50 (3) 02:16 (3) 07:30 (3) 05:24 (4) 00:32 (1) 03:02 (2) 02:19 (3) 02:37 (2) 01:00 (1) 02:00 (6) 01:20 (3) 00:33 (2) 00:40 (3) Elias Tidevall Skogsluffarnas OK
        02:56 (3) 04:21 (5) 08:43 (4) 10:46 (4) 12:30 (4) 13:23 (4) 15:06 (4) 19:48 (4) 21:40 (3) 22:19 (3) 27:04 (4) 30:54 (4) 33:10 (4) 40:40 (3) 46:04 (4) 46:36 (3) 49:38 (3) 51:57 (3) 54:34 (3) 55:34 (3) 57:34 (3) 58:54 (3) 59:27 (3) 60:07 (3)    
4 Oskar Malmberg IFK Umeå 61:51 02:50 (2) 01:19 (5) 04:04 (2) 02:06 (4) 01:56 (11) 00:51 (2) 01:47 (5) 04:36 (3) 02:12 (8) 00:43 (8) 04:37 (3) 03:45 (2) 02:19 (4) 07:38 (4) 05:17 (3) 00:42 (11) 03:20 (7) 02:39 (5) 03:07 (6) 01:03 (4) 01:54 (3) 01:28 (7) 00:51 (13) 00:47 (5) Oskar Malmberg IFK Umeå
        02:50 (2) 04:09 (2) 08:13 (2) 10:19 (2) 12:15 (3) 13:06 (3) 14:53 (3) 19:29 (3) 21:41 (4) 22:24 (4) 27:01 (3) 30:46 (3) 33:05 (3) 40:43 (4) 46:00 (3) 46:42 (4) 50:02 (4) 52:41 (4) 55:48 (4) 56:51 (4) 58:45 (4) 60:13 (4) 61:04 (4) 61:51 (4)    
5 Martin Lindskog OK Ravinen 66:07 02:59 (4) 01:18 (4) 05:16 (10) 02:14 (6) 01:41 (3) 00:59 (7) 01:40 (3) 07:25 (18) 01:52 (3) 00:44 (10) 04:41 (4) 04:26 (9) 02:42 (11) 07:39 (6) 05:33 (6) 00:41 (10) 03:06 (4) 02:16 (2) 02:57 (4) 01:07 (7) 02:01 (7) 01:24 (4) 00:36 (4) 00:50 (11) Martin Lindskog OK Ravinen
        02:59 (4) 04:17 (3) 09:33 (5) 11:47 (5) 13:28 (5) 14:27 (5) 16:07 (5) 23:32 (10) 25:24 (10) 26:08 (10) 30:49 (7) 35:15 (8) 37:57 (7) 45:36 (5) 51:09 (5) 51:50 (5) 54:56 (5) 57:12 (5) 60:09 (5) 61:16 (5) 63:17 (5) 64:41 (5) 65:17 (5) 66:07 (5)    
6 Jonas Kjäll Centrum OK 69:28 03:53 (15) 01:28 (9) 04:39 (5) 02:17 (8) 01:45 (6) 00:56 (5) 02:00 (8) 05:18 (7) 02:17 (10) 00:42 (4) 05:36 (9) 04:11 (4) 03:01 (20) 07:38 (4) 05:48 (7) 00:37 (5) 03:17 (5) 04:09 (17) 03:48 (16) 01:05 (5) 01:57 (4) 01:40 (13) 00:37 (5) 00:49 (9) Jonas Kjäll Centrum OK
        03:53 (15) 05:21 (13) 10:00 (9) 12:17 (8) 14:02 (8) 14:58 (7) 16:58 (8) 22:16 (7) 24:33 (7) 25:15 (7) 30:51 (8) 35:02 (7) 38:03 (8) 45:41 (6) 51:29 (6) 52:06 (6) 55:23 (6) 59:32 (7) 63:20 (7) 64:25 (7) 66:22 (7) 68:02 (7) 68:39 (6) 69:28 (6)    
7 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 69:42 03:37 (13) 01:17 (3) 04:47 (6) 02:11 (5) 02:09 (15) 01:00 (9) 01:54 (6) 05:04 (6) 01:36 (2) 00:43 (6) 05:12 (7) 04:38 (15) 03:00 (19) 09:09 (15) 05:49 (8) 00:40 (8) 03:57 (12) 02:40 (6) 03:40 (12) 01:08 (8) 01:59 (5) 01:48 (15) 00:46 (10) 00:58 (19) Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK
        03:37 (13) 04:54 (8) 09:41 (6) 11:52 (6) 14:01 (7) 15:01 (8) 16:55 (6) 21:59 (5) 23:35 (5) 24:18 (5) 29:30 (5) 34:08 (5) 37:08 (6) 46:17 (7) 52:06 (7) 52:46 (7) 56:43 (7) 59:23 (6) 63:03 (6) 64:11 (6) 66:10 (6) 67:58 (6) 68:44 (7) 69:42 (7)    
8 Mattias Hovmöller Söders Tyrsö 70:09 03:39 (14) 01:32 (10) 04:48 (7) 02:22 (11) 01:42 (4) 01:03 (12) 02:07 (13) 04:58 (5) 02:08 (7) 00:38 (1) 05:13 (8) 04:23 (8) 02:34 (8) 09:13 (16) 05:54 (12) 00:42 (11) 04:12 (15) 03:05 (9) 03:41 (13) 01:06 (6) 02:12 (8) 01:30 (8) 00:37 (5) 00:50 (11) Mattias Hovmöller Söders Tyrsö
        03:39 (14) 05:11 (11) 09:59 (8) 12:21 (10) 14:03 (9) 15:06 (9) 17:13 (9) 22:11 (6) 24:19 (6) 24:57 (6) 30:10 (6) 34:33 (6) 37:07 (5) 46:20 (8) 52:14 (8) 52:56 (8) 57:08 (9) 60:13 (8) 63:54 (8) 65:00 (8) 67:12 (8) 68:42 (8) 69:19 (8) 70:09 (8)    
9 David Mellin Sundbybergs IK 70:52 03:05 (5) 01:33 (11) 05:23 (12) 02:19 (10) 01:57 (12) 00:59 (6) 02:21 (16) 05:23 (8) 01:58 (6) 01:05 (15) 05:36 (9) 04:22 (7) 02:29 (7) 08:23 (8) 05:52 (11) 00:40 (8) 03:34 (8) 03:58 (15) 03:20 (9) 01:15 (12) 02:21 (10) 01:26 (5) 00:44 (9) 00:49 (7) David Mellin Sundbybergs IK
        03:05 (5) 04:38 (7) 10:01 (10) 12:20 (9) 14:17 (10) 15:16 (10) 17:37 (10) 23:00 (9) 24:58 (9) 26:03 (9) 31:39 (10) 36:01 (10) 38:30 (9) 46:53 (9) 52:45 (9) 53:25 (9) 56:59 (8) 60:57 (9) 64:17 (9) 65:32 (9) 67:53 (9) 69:19 (9) 70:03 (9) 70:52 (9)    
10 Peter Andersson Söders-Tyresö 72:52 03:13 (7) 01:24 (6) 05:16 (10) 02:14 (6) 01:46 (7) 01:00 (9) 02:02 (11) 05:26 (10) 02:18 (11) 00:47 (11) 05:48 (13) 04:37 (14) 02:57 (18) 08:44 (13) 05:50 (10) 01:08 (22) 03:53 (11) 03:13 (11) 04:00 (17) 01:13 (10) 02:33 (14) 01:38 (12) 00:59 (17) 00:53 (14) Peter Andersson Söders-Tyresö
        03:13 (7) 04:37 (6) 09:53 (7) 12:07 (7) 13:53 (6) 14:53 (6) 16:55 (6) 22:21 (8) 24:39 (8) 25:26 (8) 31:14 (9) 35:51 (9) 38:48 (10) 47:32 (10) 53:22 (10) 54:30 (10) 58:23 (10) 61:36 (10) 65:36 (10) 66:49 (10) 69:22 (10) 71:00 (10) 71:59 (10) 72:52 (10)    
11 Mattias Ågren Centrum OK 73:20 03:22 (10) 01:33 (11) 05:10 (9) 02:39 (16) 02:12 (18) 01:04 (14) 02:01 (10) 05:31 (11) 02:31 (13) 00:40 (3) 05:41 (12) 04:35 (13) 02:22 (6) 08:24 (9) 06:25 (14) 00:33 (2) 03:59 (14) 04:32 (20) 03:04 (5) 01:12 (9) 02:23 (12) 01:58 (17) 00:39 (7) 00:50 (12) Mattias Ågren Centrum OK
        03:22 (10) 04:55 (9) 10:05 (11) 12:44 (11) 14:56 (11) 16:00 (11) 18:01 (11) 23:32 (10) 26:03 (11) 26:43 (11) 32:24 (11) 36:59 (11) 39:21 (11) 47:45 (11) 54:10 (11) 54:43 (11) 58:42 (11) 63:14 (12) 66:18 (11) 67:30 (11) 69:53 (11) 71:51 (11) 72:30 (11) 73:20 (11)    
12 Per Mårtensson OK Ravinen 73:34 04:09 (17) 02:43 (23) 05:24 (13) 02:45 (18) 01:50 (9) 01:00 (9) 01:58 (7) 05:40 (13) 03:09 (18) 00:58 (14) 05:09 (6) 04:44 (16) 02:39 (10) 07:43 (7) 05:49 (8) 00:45 (14) 03:35 (9) 02:54 (7) 03:41 (13) 01:13 (10) 02:36 (15) 01:27 (6) 00:50 (12) 00:53 (14) Per Mårtensson OK Ravinen
        04:09 (17) 06:52 (18) 12:16 (16) 15:01 (16) 16:51 (16) 17:51 (15) 19:49 (15) 25:29 (15) 28:38 (15) 29:36 (15) 34:45 (14) 39:29 (14) 42:08 (14) 49:51 (13) 55:40 (12) 56:25 (12) 60:00 (12) 62:54 (11) 66:35 (12) 67:48 (12) 70:24 (12) 71:51 (11) 72:41 (12) 73:34 (12)    
13 Anna Dahlgren Rosén Järla Orientering 74:48 04:44 (18) 01:36 (14) 05:06 (8) 02:59 (19) 02:00 (13) 01:06 (17) 02:03 (12) 05:23 (8) 02:12 (8) 00:52 (13) 06:11 (17) 04:28 (11) 03:09 (21) 08:45 (14) 06:24 (13) 00:35 (4) 03:48 (10) 02:58 (8) 03:19 (8) 01:25 (15) 02:39 (16) 01:34 (10) 00:43 (8) 00:49 (7) Anna Dahlgren Rosén Järla Orientering
        04:44 (18) 06:20 (16) 11:26 (13) 14:25 (14) 16:25 (14) 17:31 (14) 19:34 (14) 24:57 (13) 27:09 (13) 28:01 (13) 34:12 (13) 38:40 (13) 41:49 (13) 50:34 (14) 56:58 (14) 57:33 (14) 61:21 (13) 64:19 (13) 67:38 (13) 69:03 (13) 71:42 (13) 73:16 (13) 73:59 (13) 74:48 (13)    
14 Tomas Lilja Söders Tyresö 76:53 03:09 (6) 02:03 (19) 05:48 (15) 02:28 (12) 01:52 (10) 01:05 (16) 02:12 (15) 06:04 (16) 02:24 (12) 00:43 (7) 06:08 (15) 04:27 (10) 02:47 (14) 08:38 (12) 06:40 (17) 00:47 (15) 04:37 (18) 03:22 (13) 04:35 (19) 01:27 (16) 02:15 (9) 01:35 (11) 00:49 (11) 00:58 (18) Tomas Lilja Söders Tyresö
        03:09 (6) 05:12 (12) 11:00 (12) 13:28 (12) 15:20 (12) 16:25 (12) 18:37 (12) 24:41 (12) 27:05 (12) 27:48 (12) 33:56 (12) 38:23 (12) 41:10 (12) 49:48 (12) 56:28 (13) 57:15 (13) 61:52 (14) 65:14 (14) 69:49 (15) 71:16 (14) 73:31 (14) 75:06 (14) 75:55 (14) 76:53 (14)    
15 Joakim Berg Bromma Vällingby SOK 77:53 03:24 (11) 01:42 (15) 07:02 (18) 02:28 (12) 02:10 (17) 01:07 (18) 02:36 (18) 05:56 (15) 02:47 (16) 00:48 (12) 05:38 (11) 04:59 (17) 02:46 (13) 08:33 (11) 06:39 (16) 00:48 (17) 03:58 (13) 03:06 (10) 03:17 (7) 02:05 (21) 02:21 (10) 01:46 (14) 01:03 (21) 00:54 (16) Joakim Berg Bromma Vällingby SOK
        03:24 (11) 05:06 (10) 12:08 (15) 14:36 (15) 16:46 (15) 17:53 (16) 20:29 (16) 26:25 (16) 29:12 (16) 30:00 (16) 35:38 (16) 40:37 (16) 43:23 (16) 51:56 (15) 58:35 (15) 59:23 (15) 63:21 (15) 66:27 (15) 69:44 (14) 71:49 (15) 74:10 (15) 75:56 (15) 76:59 (15) 77:53 (15)    
16 Simon Mellin Sundbybergs IK 81:15 03:20 (9) 02:13 (20) 05:56 (16) 02:35 (15) 02:12 (18) 01:12 (19) 02:00 (8) 05:49 (14) 02:36 (14) 01:20 (17) 06:09 (16) 05:07 (18) 02:50 (16) 09:55 (17) 06:55 (19) 00:56 (19) 04:30 (17) 04:08 (16) 03:34 (10) 01:23 (14) 02:47 (17) 01:51 (16) 00:51 (13) 01:06 (23) Simon Mellin Sundbybergs IK
        03:20 (9) 05:33 (15) 11:29 (14) 14:04 (13) 16:16 (13) 17:28 (13) 19:28 (13) 25:17 (14) 27:53 (14) 29:13 (14) 35:22 (15) 40:29 (15) 43:19 (15) 53:14 (16) 60:09 (16) 61:05 (16) 65:35 (16) 69:43 (16) 73:17 (16) 74:40 (16) 77:27 (16) 79:18 (16) 80:09 (16) 81:15 (16)    
17 Niclas Sjögren Haninge SOK 81:35 07:36 (21) 01:24 (6) 06:48 (17) 02:17 (8) 01:49 (8) 00:59 (6) 03:40 (23) 05:31 (11) 02:37 (15) 02:04 (20) 05:54 (14) 04:14 (5) 02:20 (5) 10:39 (18) 05:28 (5) 00:38 (7) 03:17 (5) 03:18 (12) 04:06 (18) 01:16 (13) 02:25 (13) 01:33 (9) 00:55 (16) 00:47 (5) Niclas Sjögren Haninge SOK
        07:36 (21) 09:00 (21) 15:48 (20) 18:05 (19) 19:54 (18) 20:53 (18) 24:33 (18) 30:04 (17) 32:41 (17) 34:45 (17) 40:39 (17) 44:53 (17) 47:13 (17) 57:52 (17) 63:20 (17) 63:58 (17) 67:15 (17) 70:33 (17) 74:39 (17) 75:55 (17) 78:20 (17) 79:53 (17) 80:48 (17) 81:35 (17)    
18 Stefan Norin Söders Tyresö 99:24 03:28 (12) 01:58 (18) 07:59 (21) 03:05 (20) 02:09 (15) 01:20 (21) 02:30 (17) 07:46 (19) 03:20 (19) 03:17 (22) 06:24 (18) 05:24 (19) 02:43 (12) 19:25 (24) 06:27 (15) 00:51 (18) 04:12 (15) 04:20 (19) 03:46 (15) 01:29 (17) 03:03 (18) 02:18 (21) 00:52 (15) 01:18 (24) Stefan Norin Söders Tyresö
        03:28 (12) 05:26 (14) 13:25 (17) 16:30 (17) 18:39 (17) 19:59 (17) 22:29 (17) 30:15 (18) 33:35 (18) 36:52 (18) 43:16 (18) 48:40 (18) 51:23 (18) 70:48 (19) 77:15 (19) 78:06 (19) 82:18 (19) 86:38 (18) 90:24 (18) 91:53 (18) 94:56 (18) 97:14 (18) 98:06 (18) 99:24 (18)    
19 Joachim Wansölin OK Ravinen 101:42 05:29 (20) 01:52 (17) 07:03 (19) 03:11 (21) 02:23 (21) 01:30 (23) 03:11 (21) 07:47 (20) 03:08 (17) 02:59 (21) 07:01 (20) 06:18 (22) 03:11 (22) 11:31 (20) 08:58 (21) 00:47 (15) 05:22 (21) 05:04 (21) 05:29 (21) 01:39 (19) 03:21 (21) 02:23 (22) 01:00 (19) 01:05 (21) Joachim Wansölin OK Ravinen
        05:29 (20) 07:21 (19) 14:24 (19) 17:35 (18) 19:58 (19) 21:28 (19) 24:39 (19) 32:26 (19) 35:34 (19) 38:33 (19) 45:34 (19) 51:52 (19) 55:03 (19) 66:34 (18) 75:32 (18) 76:19 (18) 81:41 (18) 86:45 (19) 92:14 (19) 93:53 (19) 97:14 (19) 99:37 (19) 100:37 (19) 101:42 (19)    
20 Oskar Hermansson Centrum OK 103:47 17:03 (24) 01:45 (16) 05:47 (14) 04:00 (24) 02:16 (20) 01:03 (12) 02:10 (14) 10:26 (23) 03:59 (21) 02:03 (19) 06:33 (19) 04:31 (12) 02:55 (17) 08:27 (10) 06:49 (18) 00:43 (13) 06:26 (23) 03:49 (14) 03:39 (11) 02:12 (22) 03:15 (20) 02:00 (18) 00:59 (17) 00:57 (17) Oskar Hermansson Centrum OK
        17:03 (24) 18:48 (24) 24:35 (23) 28:35 (24) 30:51 (23) 31:54 (23) 34:04 (23) 44:30 (24) 48:29 (23) 50:32 (22) 57:05 (22) 61:36 (21) 64:31 (21) 72:58 (21) 79:47 (20) 80:30 (20) 86:56 (20) 90:45 (20) 94:24 (20) 96:36 (20) 99:51 (20) 101:51 (20) 102:50 (20) 103:47 (20)    
21 Per Ljung Stockholms OK 111:10 04:05 (16) 02:15 (21) 07:51 (20) 03:57 (23) 02:32 (23) 01:30 (23) 02:51 (19) 09:35 (22) 03:29 (20) 01:35 (18) 07:39 (22) 06:04 (21) 03:26 (23) 14:24 (22) 09:40 (23) 01:18 (24) 05:58 (22) 05:54 (24) 06:00 (22) 02:40 (24) 03:59 (23) 02:28 (23) 01:02 (20) 00:58 (18) Per Ljung Stockholms OK
        04:05 (16) 06:20 (16) 14:11 (18) 18:08 (20) 20:40 (20) 22:10 (20) 25:01 (20) 34:36 (20) 38:05 (20) 39:40 (20) 47:19 (20) 53:23 (20) 56:49 (20) 71:13 (20) 80:53 (21) 82:11 (21) 88:09 (21) 94:03 (21) 100:03 (21) 102:43 (21) 106:42 (21) 109:10 (21) 110:12 (21) 111:10 (21)    
22 Magnus Jensen   112:15 11:57 (22) 01:33 (11) 08:03 (22) 02:29 (14) 02:01 (14) 01:04 (14) 03:12 (22) 07:56 (21) 06:33 (24) 01:19 (16) 07:46 (23) 09:20 (24) 02:35 (9) 15:22 (23) 07:17 (20) 01:12 (23) 04:39 (19) 04:15 (18) 04:55 (20) 01:37 (18) 03:09 (19) 02:00 (18) 01:12 (23) 00:49 (8) Magnus Jensen  
        11:57 (22) 13:30 (22) 21:33 (22) 24:02 (21) 26:03 (21) 27:07 (21) 30:19 (21) 38:15 (21) 44:48 (21) 46:07 (21) 53:53 (21) 63:13 (22) 65:48 (22) 81:10 (23) 88:27 (22) 89:39 (22) 94:18 (22) 98:33 (22) 103:28 (22) 105:05 (22) 108:14 (22) 110:14 (22) 111:26 (22) 112:15 (22)    
23 Einar Bodström Kamrat och Idrottsföreningen KIF 125:44 13:29 (23) 03:38 (24) 08:41 (23) 02:42 (17) 03:13 (24) 01:25 (22) 03:06 (20) 07:21 (17) 04:34 (22) 03:34 (24) 07:37 (21) 05:42 (20) 02:48 (15) 11:36 (21) 11:49 (24) 00:59 (20) 06:38 (24) 05:26 (23) 07:50 (23) 02:30 (23) 04:29 (24) 04:33 (24) 01:18 (24) 00:46 (4) Einar Bodström Kamrat och Idrottsföreningen KIF
        13:29 (23) 17:07 (23) 25:48 (24) 28:30 (23) 31:43 (24) 33:08 (24) 36:14 (24) 43:35 (23) 48:09 (22) 51:43 (23) 59:20 (23) 65:02 (23) 67:50 (23) 79:26 (22) 91:15 (23) 92:14 (23) 98:52 (23) 104:18 (23) 112:08 (23) 114:38 (23) 119:07 (23) 123:40 (23) 124:58 (23) 125:44 (23)    
24 Eric Huijsers Hammarby IF OF 128:13 05:05 (19) 02:17 (22) 13:40 (24) 03:26 (22) 02:26 (22) 01:13 (20) 04:18 (24) 10:48 (24) 05:29 (23) 03:28 (23) 12:16 (24) 06:18 (22) 03:52 (24) 11:16 (19) 09:14 (22) 01:07 (21) 05:07 (20) 05:15 (22) 12:03 (24) 01:44 (20) 03:25 (22) 02:17 (20) 01:04 (22) 01:05 (21) Eric Huijsers Hammarby IF OF
        05:05 (19) 07:22 (20) 21:02 (21) 24:28 (22) 26:54 (22) 28:07 (22) 32:25 (22) 43:13 (22) 48:42 (24) 52:10 (24) 64:26 (24) 70:44 (24) 74:36 (24) 85:52 (24) 95:06 (24) 96:13 (24) 101:20 (24) 106:35 (24) 118:38 (24) 120:22 (24) 123:47 (24) 126:04 (24) 127:08 (24) 128:13 (24)    
- Albin Lindskog OK Ravinen 50:17 03:32   01:24   07:06   02:41   02:21   01:12   02:40   08:13   02:19   01:09   06:25   07:00   03:30                                           00:45   Albin Lindskog OK Ravinen
        03:32   04:56   12:02   14:43   17:04   18:16   20:56   29:09   31:28   32:37   39:02   46:02   49:32                                           50:17      
- Justus Arenader Skarpnäcks OL 51:44 02:02   09:06   02:11   04:30   02:08   04:02   05:22   01:52   03:43   05:27   03:27   01:57   02:27                                           03:30   Justus Arenader Skarpnäcks OL
        02:02   11:08   13:19   17:49   19:57   23:59   29:21   31:13   34:56   40:23   43:50   45:47   48:14                                           51:44      
- Michael Refors Järla Orientering 81:15 05:49   01:26   06:03   02:39   01:52   01:00   01:53   05:27   02:16   01:04   06:24   04:17   02:49   08:38   07:14   00:52   04:56   07:31   01:25   03:41   02:03   00:54       01:02   Michael Refors Järla Orientering
        05:49   07:15   13:18   15:57   17:49   18:49   20:42   26:09   28:25   29:29   35:53   40:10   42:59   51:37   58:51   59:43   64:39   72:10   73:35   77:16   79:19   80:13       81:15      
- Hans Holgersson OK Måsen 85:39 14:10   02:28   08:50   04:03   03:31   01:49   04:02   13:25   04:35   02:37   10:38   08:17   05:52                                           01:22   Hans Holgersson OK Måsen
        14:10   16:38   25:28   29:31   33:02   34:51   38:53   52:18   56:53   59:30   70:08   78:25   84:17                                           85:39      
- Justus Arenander Skarpnäcks OL 365:21 323:56   08:58   07:19   00:50   07:42   03:45   04:32   01:43   03:02   01:54   00:45                                                   00:55   Justus Arenander Skarpnäcks OL
        323:56   332:54   340:13   341:03   348:45   352:30   357:02   358:45   361:47   363:41   364:26                                                   365:21      
- Ingela Arenander Skarpnäcks OL 402:33 323:22       42:57   01:22   09:05   04:45   12:23                                                                   08:39   Ingela Arenander Skarpnäcks OL
        323:22   323:22   366:19   367:41   376:46   381:31   393:54                                                                   402:33      
                                                                                                           
                                                                                                           
Plac Bana B - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17                           Mål   Bana B - 5,3 km Klubb
1 Simon Hektor Snättringe SK 33:31 01:48 (1) 01:42 (1) 00:36 (1) 01:49 (1) 04:03 (1) 01:56 (1) 00:51 (1) 01:24 (1) 05:24 (1) 01:33 (1) 00:30 (1) 01:25 (1) 02:36 (1) 04:35 (1) 01:08 (1) 01:08 (1) 00:26 (1)                         00:37 (1) Simon Hektor Snättringe SK
        01:48 (1) 03:30 (1) 04:06 (1) 05:55 (1) 09:58 (1) 11:54 (1) 12:45 (1) 14:09 (1) 19:33 (1) 21:06 (1) 21:36 (1) 23:01 (1) 25:37 (1) 30:12 (1) 31:20 (1) 32:28 (1) 32:54 (1)                         33:31 (1)    
2 Jonas Kjäll Centrum OK 41:10 01:55 (2) 02:03 (3) 00:43 (2) 02:19 (2) 04:46 (2) 02:02 (2) 01:21 (21) 01:44 (2) 07:00 (3) 01:52 (2) 00:37 (3) 01:42 (2) 02:54 (3) 05:35 (3) 01:45 (8) 01:24 (2) 00:38 (3)                         00:50 (4) Jonas Kjäll Centrum OK
        01:55 (2) 03:58 (2) 04:41 (2) 07:00 (2) 11:46 (2) 13:48 (2) 15:09 (2) 16:53 (2) 23:53 (2) 25:45 (2) 26:22 (2) 28:04 (2) 30:58 (2) 36:33 (2) 38:18 (2) 39:42 (2) 40:20 (2)                         41:10 (2)    
3 Martin Lindskog OK Ravinen 42:32 02:04 (3) 01:59 (2) 00:46 (4) 02:34 (5) 05:32 (8) 02:28 (3) 01:11 (11) 01:46 (3) 06:15 (2) 02:11 (8) 00:36 (2) 03:00 (14) 02:51 (2) 05:04 (2) 01:28 (3) 01:25 (3) 00:37 (2)                         00:45 (2) Martin Lindskog OK Ravinen
        02:04 (3) 04:03 (3) 04:49 (3) 07:23 (3) 12:55 (3) 15:23 (3) 16:34 (3) 18:20 (3) 24:35 (3) 26:46 (3) 27:22 (3) 30:22 (3) 33:13 (3) 38:17 (3) 39:45 (3) 41:10 (3) 41:47 (3)                         42:32 (3)    
4 David Skantze Järla Orientering 45:47 02:14 (4) 02:10 (4) 00:53 (6) 02:35 (6) 05:29 (4) 02:39 (8) 01:01 (2) 01:55 (5) 07:14 (4) 02:02 (5) 00:40 (6) 02:27 (6) 03:10 (5) 05:58 (4) 01:24 (2) 01:39 (8) 01:26 (40)                         00:51 (5) David Skantze Järla Orientering
        02:14 (4) 04:24 (4) 05:17 (4) 07:52 (4) 13:21 (4) 16:00 (4) 17:01 (4) 18:56 (4) 26:10 (4) 28:12 (4) 28:52 (4) 31:19 (4) 34:29 (4) 40:27 (4) 41:51 (4) 43:30 (4) 44:56 (4)                         45:47 (4)    
5 Anna Dahlgren Rosén Järla Orientering 49:39 02:32 (9) 02:32 (10) 01:22 (36) 03:04 (18) 05:10 (3) 02:34 (5) 01:07 (5) 02:11 (11) 08:26 (12) 02:01 (3) 00:38 (5) 02:44 (11) 03:40 (11) 06:31 (8) 01:46 (9) 01:45 (13) 00:48 (9)                         00:48 (3) Anna Dahlgren Rosén Järla Orientering
        02:32 (9) 05:04 (9) 06:26 (10) 09:30 (12) 14:40 (7) 17:14 (8) 18:21 (6) 20:32 (6) 28:58 (6) 30:59 (6) 31:37 (6) 34:21 (5) 38:01 (5) 44:32 (5) 46:18 (5) 48:03 (5) 48:51 (5)                         49:39 (5)    
6 Gunnar Svartskägg Sundbybergs IK 51:08 02:25 (5) 02:24 (8) 03:57 (49) 02:39 (8) 05:30 (6) 02:47 (9) 01:03 (4) 02:17 (18) 07:48 (7) 02:18 (12) 00:42 (11) 02:11 (3) 03:26 (7) 06:39 (11) 01:51 (12) 01:38 (7) 00:40 (4)                         00:53 (8) Gunnar Svartskägg Sundbybergs IK
        02:25 (5) 04:49 (5) 08:46 (33) 11:25 (25) 16:55 (18) 19:42 (16) 20:45 (15) 23:02 (15) 30:50 (14) 33:08 (14) 33:50 (13) 36:01 (9) 39:27 (7) 46:06 (7) 47:57 (7) 49:35 (7) 50:15 (6)                         51:08 (6)    
7 Joel Hallberg IFK Hedemora OK 51:25 03:47 (36) 02:20 (6) 02:01 (46) 02:55 (13) 05:56 (14) 03:23 (25) 01:07 (5) 01:50 (4) 07:47 (6) 02:01 (3) 00:40 (6) 02:47 (12) 03:04 (4) 06:21 (6) 01:42 (6) 01:40 (9) 01:03 (28)                         01:01 (22) Joel Hallberg IFK Hedemora OK
        03:47 (36) 06:07 (19) 08:08 (27) 11:03 (21) 16:59 (19) 20:22 (19) 21:29 (18) 23:19 (16) 31:06 (15) 33:07 (13) 33:47 (12) 36:34 (11) 39:38 (9) 45:59 (6) 47:41 (6) 49:21 (6) 50:24 (7)                         51:25 (7)    
8 Mattiao Hovmöller Söders Tyresö 52:14 02:51 (17) 02:51 (14) 00:55 (12) 02:52 (11) 07:23 (28) 03:29 (27) 01:10 (8) 02:00 (8) 07:45 (5) 02:21 (14) 00:42 (10) 02:11 (3) 03:31 (9) 06:35 (9) 02:06 (19) 01:46 (15) 00:47 (7)                         00:59 (15) Mattiao Hovmöller Söders Tyresö
        02:51 (17) 05:42 (13) 06:37 (11) 09:29 (11) 16:52 (17) 20:21 (18) 21:31 (19) 23:31 (18) 31:16 (16) 33:37 (15) 34:19 (15) 36:30 (10) 40:01 (11) 46:36 (8) 48:42 (8) 50:28 (8) 51:15 (8)                         52:14 (8)    
9 Ulf Öjebo IFK Lidingö SOK 52:42 02:35 (11) 02:18 (5) 00:53 (7) 02:36 (7) 06:01 (15) 02:34 (5) 01:54 (44) 02:04 (9) 08:29 (13) 02:53 (26) 00:41 (8) 04:36 (34) 03:29 (8) 06:22 (7) 01:39 (5) 01:44 (12) 00:55 (17)                         00:59 (15) Ulf Öjebo IFK Lidingö SOK
        02:35 (11) 04:53 (6) 05:46 (5) 08:22 (5) 14:23 (6) 16:57 (5) 18:51 (7) 20:55 (7) 29:24 (7) 32:17 (8) 32:58 (8) 37:34 (14) 41:03 (12) 47:25 (12) 49:04 (9) 50:48 (9) 51:43 (9)                         52:42 (9)    
10 Per Franzén OK Södertörn 52:46 03:13 (26) 02:34 (11) 01:00 (17) 03:35 (26) 05:36 (9) 02:36 (7) 01:18 (18) 02:13 (16) 08:15 (9) 02:24 (17) 00:41 (8) 02:33 (7) 03:39 (10) 07:03 (15) 02:25 (28) 01:48 (16) 01:01 (25)                         00:52 (7) Per Franzén OK Södertörn
        03:13 (26) 05:47 (15) 06:47 (15) 10:22 (17) 15:58 (14) 18:34 (14) 19:52 (14) 22:05 (14) 30:20 (11) 32:44 (11) 33:25 (11) 35:58 (8) 39:37 (8) 46:40 (9) 49:05 (10) 50:53 (10) 51:54 (10)                         52:46 (10)    
11 Tomas Lilja Söders-Tyresö 53:27 02:46 (15) 02:57 (16) 00:54 (10) 02:54 (12) 05:29 (4) 02:54 (11) 01:18 (18) 02:11 (11) 08:09 (8) 03:34 (45) 00:53 (27) 03:26 (20) 03:45 (14) 06:57 (14) 01:28 (3) 01:31 (4) 01:20 (36)                         01:01 (22) Tomas Lilja Söders-Tyresö
        02:46 (15) 05:43 (14) 06:37 (11) 09:31 (13) 15:00 (11) 17:54 (10) 19:12 (11) 21:23 (10) 29:32 (8) 33:06 (12) 33:59 (14) 37:25 (13) 41:10 (13) 48:07 (14) 49:35 (11) 51:06 (11) 52:26 (11)                         53:27 (11)    
12 David Mellin Sundbubergs IK 54:19 02:40 (12) 02:22 (7) 00:53 (5) 02:59 (16) 06:22 (21) 02:59 (13) 01:15 (15) 02:22 (22) 08:34 (14) 02:14 (10) 00:43 (13) 04:00 (27) 03:53 (15) 07:56 (23) 01:44 (7) 01:36 (6) 00:46 (6)                         01:01 (20) David Mellin Sundbubergs IK
        02:40 (12) 05:02 (7) 05:55 (6) 08:54 (8) 15:16 (12) 18:15 (12) 19:30 (12) 21:52 (12) 30:26 (12) 32:40 (10) 33:23 (10) 37:23 (12) 41:16 (14) 49:12 (15) 50:56 (13) 52:32 (12) 53:18 (12)                         54:19 (12)    
13 Lars Palmqvist Järfälla OK 54:58 02:28 (7) 02:43 (12) 00:55 (11) 02:26 (3) 05:45 (11) 02:52 (10) 01:47 (43) 02:17 (18) 08:36 (15) 02:11 (8) 00:43 (14) 03:10 (17) 03:57 (16) 07:12 (16) 03:59 (45) 02:03 (21) 00:48 (9)                         01:06 (28) Lars Palmqvist Järfälla OK
        02:28 (7) 05:11 (10) 06:06 (8) 08:32 (6) 14:17 (5) 17:09 (6) 18:56 (9) 21:13 (8) 29:49 (9) 32:00 (7) 32:43 (7) 35:53 (7) 39:50 (10) 47:02 (10) 51:01 (15) 53:04 (13) 53:52 (13)                         54:58 (13)    
14 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 55:23 02:26 (6) 03:28 (26) 00:45 (3) 02:30 (4) 05:31 (7) 02:32 (4) 01:01 (2) 01:56 (6) 08:24 (10) 02:15 (11) 00:44 (16) 06:49 (41) 03:18 (6) 06:13 (5) 03:08 (39) 02:30 (31) 00:58 (21)                         00:55 (11) Juha Loenberg Skarpnäcks OL
        02:26 (6) 05:54 (17) 06:39 (13) 09:09 (9) 14:40 (7) 17:12 (7) 18:13 (5) 20:09 (5) 28:33 (5) 30:48 (5) 31:32 (5) 38:21 (15) 41:39 (15) 47:52 (13) 51:00 (14) 53:30 (15) 54:28 (14)                         55:23 (14)    
15 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 55:41 02:34 (10) 02:29 (9) 00:57 (14) 02:51 (10) 05:54 (13) 02:54 (11) 01:12 (12) 02:24 (24) 08:45 (17) 02:31 (19) 00:42 (10) 02:19 (5) 03:43 (13) 08:09 (27) 02:56 (36) 02:58 (39) 01:13 (33)                         01:10 (34) Fanny Deckner Skarpnäcks OL
        02:34 (10) 05:03 (8) 06:00 (7) 08:51 (7) 14:45 (9) 17:39 (9) 18:51 (7) 21:15 (9) 30:00 (10) 32:31 (9) 33:13 (9) 35:32 (6) 39:15 (6) 47:24 (11) 50:20 (12) 53:18 (14) 54:31 (15)                         55:41 (15)    
16 Lisa Rönnols OK Linné 56:49 02:41 (13) 02:55 (15) 01:07 (23) 02:58 (15) 05:52 (12) 03:00 (14) 01:15 (15) 02:12 (13) 08:41 (16) 02:58 (28) 00:46 (17) 04:29 (33) 04:11 (20) 07:12 (16) 02:21 (25) 02:19 (26) 00:58 (21)                         00:54 (10) Lisa Rönnols OK Linné
        02:41 (13) 05:36 (12) 06:43 (14) 09:41 (14) 15:33 (13) 18:33 (13) 19:48 (13) 22:00 (13) 30:41 (13) 33:39 (16) 34:25 (16) 38:54 (16) 43:05 (16) 50:17 (16) 52:38 (16) 54:57 (17) 55:55 (16)                         56:49 (16)    
17 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 57:41 02:30 (8) 02:45 (13) 00:58 (16) 03:04 (18) 05:38 (10) 03:06 (19) 01:10 (9) 02:14 (17) 13:08 (32) 02:08 (7) 01:08 (44) 02:34 (8) 04:16 (21) 06:38 (10) 01:47 (10) 01:48 (16) 01:28 (42)                         01:21 (42) Ronny Nordgren Sundbybergs IK
        02:30 (8) 05:15 (11) 06:13 (9) 09:17 (10) 14:55 (10) 18:01 (11) 19:11 (10) 21:25 (11) 34:33 (22) 36:41 (19) 37:49 (21) 40:23 (18) 44:39 (18) 51:17 (17) 53:04 (17) 54:52 (16) 56:20 (17)                         57:41 (17)    
18 Linnea Örjas Centrum OK 57:44 02:58 (20) 03:10 (20) 00:57 (14) 03:19 (21) 06:15 (19) 03:00 (14) 01:19 (20) 02:40 (31) 10:15 (22) 02:58 (30) 00:50 (22) 02:39 (9) 04:00 (17) 07:40 (20) 01:58 (15) 01:54 (19) 00:56 (18)                         00:56 (12) Linnea Örjas Centrum OK
        02:58 (20) 06:08 (21) 07:05 (18) 10:24 (18) 16:39 (16) 19:39 (15) 20:58 (17) 23:38 (19) 33:53 (20) 36:51 (20) 37:41 (20) 40:20 (17) 44:20 (17) 52:00 (18) 53:58 (18) 55:52 (18) 56:48 (18)                         57:44 (18)    
19 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 58:52 02:53 (19) 03:14 (22) 01:02 (21) 03:02 (17) 06:20 (20) 03:12 (23) 01:10 (8) 02:29 (27) 09:25 (20) 02:37 (20) 00:46 (17) 05:35 (38) 04:10 (19) 07:16 (18) 01:54 (13) 02:00 (20) 00:51 (13)                         00:56 (12) Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK
        02:53 (19) 06:07 (19) 07:09 (19) 10:11 (16) 16:31 (15) 19:43 (17) 20:53 (16) 23:22 (17) 32:47 (17) 35:24 (17) 36:10 (17) 41:45 (22) 45:55 (21) 53:11 (19) 55:05 (19) 57:05 (19) 57:56 (19)                         58:52 (19)    
20 Fredrik Morast Haninge SOK 59:52 03:15 (28) 03:49 (36) 01:09 (25) 03:41 (28) 06:23 (22) 03:01 (17) 01:14 (14) 02:12 (13) 10:15 (22) 03:17 (39) 00:48 (20) 03:04 (16) 03:41 (12) 07:55 (22) 01:55 (14) 01:40 (9) 01:33 (43)                         01:00 (17) Fredrik Morast Haninge SOK
        03:15 (28) 07:04 (30) 08:13 (29) 11:54 (26) 18:17 (23) 21:18 (23) 22:32 (23) 24:44 (23) 34:59 (23) 38:16 (23) 39:04 (23) 42:08 (23) 45:49 (20) 53:44 (20) 55:39 (20) 57:19 (20) 58:52 (20)                         59:52 (20)    
21 Lars Gerhardsson Attunda OK 60:52 03:06 (23) 04:13 (40) 01:26 (39) 03:34 (25) 06:13 (18) 03:08 (21) 01:38 (39) 02:48 (33) 08:24 (10) 02:23 (15) 00:58 (32) 03:12 (18) 05:49 (39) 07:47 (21) 02:00 (17) 02:10 (24) 00:58 (22)                         01:05 (27) Lars Gerhardsson Attunda OK
        03:06 (23) 07:19 (32) 08:45 (32) 12:19 (29) 18:32 (25) 21:40 (24) 23:18 (25) 26:06 (26) 34:30 (21) 36:53 (22) 37:51 (22) 41:03 (21) 46:52 (22) 54:39 (21) 56:39 (21) 58:49 (21) 59:47 (21)                         60:52 (21)    
22 Henrik Morast Haninge SOK 61:02 02:48 (16) 04:50 (45) 00:53 (5) 02:46 (9) 06:33 (24) 03:21 (24) 01:13 (13) 02:18 (20) 08:48 (18) 02:27 (18) 00:47 (19) 03:53 (25) 07:39 (45) 06:50 (12) 02:06 (19) 01:51 (18) 00:51 (13)                         01:08 (31) Henrik Morast Haninge SOK
        02:48 (16) 07:38 (35) 08:31 (31) 11:17 (22) 17:50 (22) 21:11 (22) 22:24 (22) 24:42 (22) 33:30 (18) 35:57 (18) 36:44 (18) 40:37 (19) 48:16 (23) 55:06 (23) 57:12 (22) 59:03 (22) 59:54 (22)                         61:02 (22)    
23 Mats Heldt Södertälje-Nykvarn OF 64:31 02:52 (18) 03:12 (21) 01:00 (17) 03:27 (24) 06:46 (25) 03:07 (20) 01:39 (40) 02:21 (21) 14:14 (39) 02:06 (6) 01:06 (41) 03:37 (24) 04:22 (23) 08:08 (25) 02:13 (22) 02:05 (22) 01:01 (25)                         01:15 (38) Mats Heldt Södertälje-Nykvarn OF
        02:52 (18) 06:04 (18) 07:04 (17) 10:31 (19) 17:17 (20) 20:24 (20) 22:03 (21) 24:24 (20) 38:38 (28) 40:44 (27) 41:50 (27) 45:27 (25) 49:49 (25) 57:57 (24) 60:10 (23) 62:15 (23) 63:16 (23)                         64:31 (23)    
24 Henrik Hagwall Järla Orientering 66:14 03:08 (24) 03:23 (24) 01:01 (20) 03:18 (20) 07:46 (34) 03:43 (32) 01:46 (42) 01:59 (7) 10:26 (25) 02:39 (21) 00:49 (21) 07:59 (47) 04:40 (26) 08:39 (29) 01:47 (10) 01:35 (5) 00:43 (5)                         00:53 (8) Henrik Hagwall Järla Orientering
        03:08 (24) 06:31 (23) 07:32 (20) 10:50 (20) 18:36 (26) 22:19 (27) 24:05 (27) 26:04 (25) 36:30 (24) 39:09 (24) 39:58 (24) 47:57 (29) 52:37 (28) 61:16 (28) 63:03 (27) 64:38 (26) 65:21 (25)                         66:14 (24)    
25 Sofia Börjeskog OK Tor 66:17 02:45 (14) 03:07 (19) 01:00 (17) 02:55 (13) 07:47 (35) 03:09 (22) 01:16 (17) 02:34 (29) 09:04 (19) 03:14 (38) 00:37 (3) 03:27 (21) 04:49 (29) 09:00 (30) 07:57 (48) 01:45 (13) 00:50 (12)                         01:01 (20) Sofia Börjeskog OK Tor
        02:45 (14) 05:52 (16) 06:52 (16) 09:47 (15) 17:34 (21) 20:43 (21) 21:59 (20) 24:33 (21) 33:37 (19) 36:51 (20) 37:28 (19) 40:55 (20) 45:44 (19) 54:44 (22) 62:41 (26) 64:26 (25) 65:16 (24)                         66:17 (25)    
26 Tilda Mårtensson OK Ravinen 66:49 03:01 (21) 03:42 (32) 01:10 (28) 03:25 (23) 08:09 (38) 03:29 (27) 01:25 (25) 03:22 (42) 10:52 (27) 02:58 (28) 01:00 (34) 03:00 (14) 04:20 (22) 10:41 (41) 02:04 (18) 02:11 (25) 00:56 (18)                         01:04 (25) Tilda Mårtensson OK Ravinen
        03:01 (21) 06:43 (24) 07:53 (21) 11:18 (23) 19:27 (31) 22:56 (29) 24:21 (29) 27:43 (31) 38:35 (27) 41:33 (29) 42:33 (29) 45:33 (26) 49:53 (26) 60:34 (26) 62:38 (25) 64:49 (27) 65:45 (27)                         66:49 (26)    
27 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 67:02 03:43 (35) 03:00 (17) 01:13 (30) 04:34 (37) 06:56 (26) 03:25 (26) 01:27 (29) 02:49 (36) 11:31 (30) 02:40 (22) 00:59 (33) 02:39 (9) 04:24 (24) 09:14 (35) 02:22 (26) 02:30 (31) 02:11 (49)                         01:25 (44) Gunnar Johansson Skarpnäcks OL
        03:43 (35) 06:43 (24) 07:56 (22) 12:30 (30) 19:26 (30) 22:51 (28) 24:18 (28) 27:07 (29) 38:38 (28) 41:18 (28) 42:17 (28) 44:56 (24) 49:20 (24) 58:34 (25) 60:56 (24) 63:26 (24) 65:37 (26)                         67:02 (27)    
28 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 68:09 03:15 (28) 03:49 (36) 00:55 (11) 05:10 (44) 06:05 (16) 03:00 (15) 01:24 (24) 02:29 (26) 11:01 (28) 02:46 (23) 00:53 (27) 07:34 (45) 04:58 (32) 07:20 (19) 02:48 (33) 02:23 (27) 01:05 (30)                         01:14 (36) Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF
        03:15 (28) 07:04 (30) 07:59 (24) 13:09 (35) 19:14 (28) 22:14 (26) 23:38 (26) 26:07 (27) 37:08 (25) 39:54 (25) 40:47 (25) 48:21 (30) 53:19 (29) 60:39 (27) 63:27 (28) 65:50 (28) 66:55 (28)                         68:09 (28)    
29 Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 69:36 03:10 (25) 03:34 (29) 01:21 (35) 03:51 (31) 06:25 (23) 08:12 (50) 01:32 (32) 02:46 (32) 11:06 (29) 02:20 (13) 01:07 (42) 05:13 (36) 05:34 (37) 06:56 (13) 02:52 (34) 01:43 (11) 00:54 (16)                         01:00 (17) Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
        03:10 (25) 06:44 (26) 08:05 (26) 11:56 (27) 18:21 (24) 26:33 (36) 28:05 (36) 30:51 (36) 41:57 (34) 44:17 (33) 45:24 (33) 50:37 (33) 56:11 (32) 63:07 (31) 65:59 (31) 67:42 (29) 68:36 (29)                         69:36 (29)    
30 Adam Bratt Tullinge SK 70:05 03:05 (22) 03:21 (23) 01:31 (41) 03:21 (22) 07:23 (28) 03:03 (18) 01:27 (28) 02:12 (14) 13:45 (35) 03:46 (47) 00:51 (23) 03:33 (22) 04:45 (27) 09:53 (38) 03:23 (41) 02:51 (36) 00:49 (11)                         01:06 (28) Adam Bratt Tullinge SK
        03:05 (22) 06:26 (22) 07:57 (23) 11:18 (23) 18:41 (27) 21:44 (25) 23:11 (24) 25:23 (24) 39:08 (30) 42:54 (31) 43:45 (31) 47:18 (27) 52:03 (27) 61:56 (29) 65:19 (30) 68:10 (30) 68:59 (30)                         70:05 (30)    
31 Björn Linder Gustavsbergs OK 71:03 03:14 (27) 03:36 (30) 01:18 (33) 05:06 (43) 06:10 (17) 03:38 (30) 01:33 (36) 02:48 (33) 10:16 (24) 02:58 (28) 00:52 (25) 08:39 (50) 04:04 (18) 08:01 (24) 03:03 (38) 03:08 (41) 01:35 (44)                         01:04 (25) Björn Linder Gustavsbergs OK
        03:14 (27) 06:50 (27) 08:08 (27) 13:14 (36) 19:24 (29) 23:02 (30) 24:35 (31) 27:23 (30) 37:39 (26) 40:37 (26) 41:29 (26) 50:08 (32) 54:12 (30) 62:13 (30) 65:16 (29) 68:24 (31) 69:59 (31)                         71:03 (31)    
32 Åsa Lundmark Järla Orientering 71:57 04:09 (42) 03:28 (26) 01:24 (38) 04:27 (36) 08:26 (39) 03:37 (29) 01:26 (26) 02:36 (30) 09:48 (21) 03:04 (34) 00:51 (23) 04:10 (29) 07:42 (46) 09:05 (33) 02:57 (37) 02:50 (35) 00:56 (18)                         01:01 (20) Åsa Lundmark Järla Orientering
        04:09 (42) 07:37 (34) 09:01 (37) 13:28 (38) 21:54 (38) 25:31 (35) 26:57 (34) 29:33 (34) 39:21 (31) 42:25 (30) 43:16 (30) 47:26 (28) 55:08 (31) 64:13 (32) 67:10 (32) 70:00 (33) 70:56 (33)                         71:57 (32)    
33 Synnøve Bråten IFK Lidingö SOK 72:05 03:59 (40) 03:39 (31) 01:10 (28) 04:26 (35) 08:37 (40) 03:38 (30) 01:37 (38) 02:56 (39) 10:50 (26) 03:04 (34) 00:54 (29) 06:59 (42) 04:39 (25) 09:03 (32) 02:09 (21) 02:07 (23) 01:04 (29)                         01:14 (36) Synnøve Bråten IFK Lidingö SOK
        03:59 (40) 07:38 (35) 08:48 (34) 13:14 (36) 21:51 (37) 25:29 (34) 27:06 (35) 30:02 (35) 40:52 (32) 43:56 (32) 44:50 (32) 51:49 (35) 56:28 (34) 65:31 (33) 67:40 (33) 69:47 (32) 70:51 (32)                         72:05 (33)    
34 Stefan Hogart Kamrat och IF KIF 74:46 03:52 (38) 03:04 (18) 01:23 (37) 03:38 (27) 07:33 (31) 03:54 (34) 01:08 (7) 02:29 (26) 14:25 (40) 04:25 (49) 00:43 (13) 03:24 (19) 07:32 (44) 08:21 (28) 02:35 (31) 04:22 (46) 01:01 (26)                         00:57 (14) Stefan Hogart Kamrat och IF KIF
        03:52 (38) 06:56 (28) 08:19 (30) 11:57 (28) 19:30 (32) 23:24 (31) 24:32 (30) 27:01 (28) 41:26 (33) 45:51 (35) 46:34 (34) 49:58 (31) 57:30 (35) 65:51 (34) 68:26 (34) 72:48 (34) 73:49 (34)                         74:46 (34)    
35 Anette Önerud OK Ravinen 76:14 03:51 (37) 04:19 (41) 01:04 (22) 06:34 (48) 07:57 (36) 04:17 (38) 01:32 (32) 04:06 (46) 14:05 (38) 03:20 (41) 00:52 (25) 02:58 (13) 05:11 (35) 09:08 (34) 02:39 (32) 02:28 (29) 00:53 (15)                         01:00 (17) Anette Önerud OK Ravinen
        03:51 (37) 08:10 (40) 09:14 (40) 15:48 (42) 23:45 (42) 28:02 (42) 29:34 (41) 33:40 (41) 47:45 (41) 51:05 (41) 51:57 (40) 54:55 (38) 60:06 (38) 69:14 (36) 71:53 (36) 74:21 (35) 75:14 (35)                         76:14 (35)    
36 Mikael Amlert Täby OK 79:08 03:41 (33) 04:04 (39) 01:13 (30) 04:42 (40) 07:27 (30) 03:55 (35) 01:22 (22) 02:22 (22) 18:08 (49) 02:23 (15) 00:57 (31) 03:54 (26) 05:14 (36) 09:52 (37) 02:55 (35) 05:21 (49) 00:47 (7)                         00:51 (5) Mikael Amlert Täby OK
        03:41 (33) 07:45 (37) 08:58 (36) 13:40 (39) 21:07 (36) 25:02 (33) 26:24 (33) 28:46 (33) 46:54 (39) 49:17 (37) 50:14 (37) 54:08 (37) 59:22 (37) 69:14 (36) 72:09 (37) 77:30 (39) 78:17 (37)                         79:08 (36)    
37 Jan Kihl Sundbybergs IK 79:30 04:20 (44) 03:32 (28) 01:09 (25) 03:44 (29) 08:00 (37) 06:37 (47) 01:57 (45) 04:36 (47) 12:11 (31) 03:17 (39) 01:01 (36) 05:46 (40) 08:10 (47) 08:08 (25) 02:15 (24) 02:39 (34) 01:00 (24)                         01:08 (32) Jan Kihl Sundbybergs IK
        04:20 (44) 07:52 (38) 09:01 (37) 12:45 (31) 20:45 (35) 27:22 (39) 29:19 (39) 33:55 (42) 46:06 (37) 49:23 (38) 50:24 (38) 56:10 (39) 64:20 (42) 72:28 (40) 74:43 (40) 77:22 (38) 78:22 (38)                         79:30 (37)    
38 Maria Bratt Tullinge SK 79:36 04:11 (43) 03:43 (33) 01:09 (25) 03:46 (30) 07:20 (27) 03:51 (33) 01:26 (26) 02:50 (37) 14:31 (41) 02:53 (26) 01:01 (35) 04:56 (35) 04:50 (30) 10:16 (39) 01:59 (16) 08:08 (50) 01:26 (40)                         01:20 (41) Maria Bratt Tullinge SK
        04:11 (43) 07:54 (39) 09:03 (39) 12:49 (33) 20:09 (33) 24:00 (32) 25:26 (32) 28:16 (32) 42:47 (35) 45:40 (34) 46:41 (35) 51:37 (34) 56:27 (33) 66:43 (35) 68:42 (35) 76:50 (36) 78:16 (36)                         79:36 (38)    
39 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 79:55 03:53 (39) 05:35 (46) 01:15 (32) 04:24 (34) 07:36 (32) 03:59 (37) 01:30 (31) 03:25 (44) 16:03 (45) 03:12 (37) 01:10 (45) 04:22 (31) 05:04 (33) 09:00 (30) 02:13 (22) 04:59 (48) 01:07 (31)                         01:08 (31) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        03:53 (39) 09:28 (43) 10:43 (43) 15:07 (41) 22:43 (40) 26:42 (38) 28:12 (37) 31:37 (37) 47:40 (40) 50:52 (40) 52:02 (41) 56:24 (41) 61:28 (40) 70:28 (38) 72:41 (38) 77:40 (40) 78:47 (40)                         79:55 (39)    
40 Anna Söderberg Amlert Täby OK 80:26 03:32 (31) 03:25 (25) 01:07 (23) 04:41 (39) 09:26 (41) 04:29 (41) 02:30 (49) 02:28 (25) 16:45 (47) 02:46 (23) 01:02 (38) 04:00 (27) 04:45 (27) 10:51 (42) 02:23 (27) 02:51 (36) 01:21 (38)                         02:04 (49) Anna Söderberg Amlert Täby OK
        03:32 (31) 06:57 (29) 08:04 (25) 12:45 (31) 22:11 (39) 26:40 (37) 29:10 (38) 31:38 (38) 48:23 (42) 51:09 (42) 52:11 (42) 56:11 (40) 60:56 (39) 71:47 (39) 74:10 (39) 77:01 (37) 78:22 (38)                         80:26 (40)    
41 Niklas Pettersson Centrum OK 83:27 03:39 (32) 03:48 (35) 01:29 (40) 03:57 (32) 07:39 (33) 07:17 (49) 01:32 (32) 02:59 (40) 13:10 (33) 03:01 (33) 01:02 (38) 03:33 (22) 06:12 (41) 13:40 (48) 03:57 (44) 03:32 (43) 01:42 (46)                         01:18 (40) Niklas Pettersson Centrum OK
        03:39 (32) 07:27 (33) 08:56 (35) 12:53 (34) 20:32 (34) 27:49 (40) 29:21 (40) 32:20 (39) 45:30 (36) 48:31 (36) 49:33 (36) 53:06 (36) 59:18 (36) 72:58 (41) 76:55 (41) 80:27 (41) 82:09 (41)                         83:27 (41)    
42 Anton Alverbäck Täby OK 86:53 03:24 (30) 08:17 (49) 03:09 (48) 03:57 (32) 10:07 (43) 04:54 (43) 01:22 (22) 02:08 (10) 13:54 (37) 04:03 (48) 01:24 (48) 04:28 (32) 08:50 (48) 09:32 (36) 02:28 (29) 02:31 (33) 01:09 (32)                         01:16 (39) Anton Alverbäck Täby OK
        03:24 (30) 11:41 (47) 14:50 (49) 18:47 (45) 28:54 (44) 33:48 (44) 35:10 (44) 37:18 (43) 51:12 (43) 55:15 (43) 56:39 (43) 61:07 (43) 69:57 (44) 79:29 (43) 81:57 (42) 84:28 (42) 85:37 (42)                         86:53 (42)    
43 Berit Aslaksen Järfälla OK 88:26 04:27 (45) 03:47 (34) 01:18 (33) 04:35 (38) 09:33 (42) 04:21 (40) 01:40 (41) 03:35 (45) 13:20 (34) 03:10 (36) 01:13 (47) 07:18 (43) 05:10 (34) 11:09 (44) 08:38 (50) 02:24 (28) 01:20 (36)                         01:28 (45) Berit Aslaksen Järfälla OK
        04:27 (45) 08:14 (41) 09:32 (41) 14:07 (40) 23:40 (41) 28:01 (41) 29:41 (42) 33:16 (40) 46:36 (38) 49:46 (39) 50:59 (39) 58:17 (42) 63:27 (41) 74:36 (42) 83:14 (43) 85:38 (43) 86:58 (43)                         88:26 (43)    
44 Rachel Collins IFK Hedemora OK 89:53 03:41 (33) 08:38 (50) 00:53 (7) 05:49 (45) 11:12 (46) 03:56 (36) 01:36 (37) 02:48 (33) 13:51 (36) 03:42 (46) 01:01 (35) 04:19 (30) 05:34 (37) 15:12 (50) 02:31 (30) 02:29 (30) 01:35 (44)                         01:06 (28) Rachel Collins IFK Hedemora OK
        03:41 (33) 12:19 (48) 13:12 (46) 19:01 (46) 30:13 (46) 34:09 (45) 35:45 (45) 38:33 (45) 52:24 (44) 56:06 (44) 57:07 (44) 61:26 (44) 67:00 (43) 82:12 (45) 84:43 (44) 87:12 (44) 88:47 (44)                         89:53 (44)    
45 Jessica Karlsen Järfälla OK 90:49 07:03 (49) 04:03 (38) 01:37 (43) 06:47 (49) 10:34 (44) 04:43 (42) 01:27 (28) 02:53 (38) 16:02 (44) 02:48 (25) 00:55 (30) 07:40 (46) 04:55 (31) 10:33 (40) 03:26 (42) 02:57 (38) 01:15 (34)                         01:11 (35) Jessica Karlsen Järfälla OK
        07:03 (49) 11:06 (46) 12:43 (45) 19:30 (48) 30:04 (45) 34:47 (46) 36:14 (46) 39:07 (46) 55:09 (46) 57:57 (46) 58:52 (46) 66:32 (46) 71:27 (45) 82:00 (44) 85:26 (45) 88:23 (45) 89:38 (45)                         90:49 (45)    
46 Annika Lundström Väsby OK 96:39 05:25 (47) 04:29 (42) 01:50 (44) 06:24 (46) 12:28 (48) 04:19 (39) 02:03 (47) 04:50 (48) 17:05 (48) 03:30 (44) 01:03 (40) 05:40 (39) 06:10 (40) 12:09 (47) 03:22 (40) 03:12 (42) 01:17 (35)                         01:23 (43) Annika Lundström Väsby OK
        05:25 (47) 09:54 (44) 11:44 (44) 18:08 (44) 30:36 (47) 34:55 (47) 36:58 (47) 41:48 (47) 58:53 (48) 62:23 (48) 63:26 (48) 69:06 (47) 75:16 (47) 87:25 (47) 90:47 (46) 93:59 (46) 95:16 (46)                         96:39 (46)    
47 Hans Holgersson OK Måsen 101:56 04:02 (41) 04:46 (44) 01:34 (42) 06:30 (47) 11:03 (45) 05:07 (44) 01:59 (46) 03:23 (43) 14:32 (42) 03:25 (42) 01:54 (50) 07:26 (44) 09:23 (50) 12:07 (46) 08:17 (49) 03:05 (40) 01:54 (48)                         01:29 (46) Hans Holgersson OK Måsen
        04:02 (41) 08:48 (42) 10:22 (42) 16:52 (43) 27:55 (43) 33:02 (43) 35:01 (43) 38:24 (44) 52:56 (45) 56:21 (45) 58:15 (45) 65:41 (45) 75:04 (46) 87:11 (46) 95:28 (48) 98:33 (48) 100:27 (48)                         101:56 (47)    
48 Sven Giselsson Ronneby OK 104:01 07:44 (50) 06:09 (48) 01:54 (45) 05:02 (42) 11:34 (47) 05:26 (45) 02:33 (50) 05:00 (49) 16:13 (46) 03:26 (43) 01:07 (42) 08:37 (49) 06:29 (42) 11:53 (45) 03:43 (43) 03:39 (45) 01:50 (47)                         01:42 (48) Sven Giselsson Ronneby OK
        07:44 (50) 13:53 (50) 15:47 (50) 20:49 (49) 32:23 (49) 37:49 (48) 40:22 (49) 45:22 (49) 61:35 (49) 65:01 (49) 66:08 (49) 74:45 (49) 81:14 (49) 93:07 (49) 96:50 (49) 100:29 (49) 102:19 (49)                         104:01 (48)    
49 Tanja-Birgit Söderström Sala OK 120:24 06:51 (48) 05:46 (47) 02:09 (47) 07:24 (50) 13:22 (50) 05:53 (46) 02:27 (48) 06:31 (50) 18:40 (50) 05:15 (50) 01:38 (49) 05:15 (37) 08:50 (48) 15:08 (49) 04:07 (47) 03:34 (44) 05:58 (50)                         01:36 (47) Tanja-Birgit Söderström Sala OK
        06:51 (48) 12:37 (49) 14:46 (48) 22:10 (50) 35:32 (50) 41:25 (50) 43:52 (50) 50:23 (50) 69:03 (50) 74:18 (50) 75:56 (50) 81:11 (50) 90:01 (50) 105:09 (50) 109:16 (50) 112:50 (50) 118:48 (50)                         120:24 (49)    
50 Anders Johnny Karlsen Järfälla OK 963:07 05:23 (46) 04:43 (43) 04:16 (50) 04:48 (41) 12:44 (49) 06:52 (48) 01:32 (34) 03:18 (41) 14:37 (43) 03:00 (32) 01:10 (45) 08:34 (48) 07:16 (43) 10:56 (43) 04:02 (46) 04:47 (47) 01:21 (38)                         863:48   Anders Johnny Karlsen Järfälla OK
        05:23 (46) 10:06 (45) 14:22 (47) 19:10 (47) 31:54 (48) 38:46 (49) 40:18 (48) 43:36 (48) 58:13 (47) 61:13 (47) 62:23 (47) 70:57 (48) 78:13 (48) 89:09 (48) 93:11 (47) 97:58 (47) 99:19 (47)                         963:07      
- Mattias Åberg Kamrat och IF KIF 45:15 03:37   03:03   01:05   02:41   06:20   03:03   01:19   03:55   14:30   02:04   01:49   00:48                                               01:01   Mattias Åberg Kamrat och IF KIF
        03:37   06:40   07:45   10:26   16:46   19:49   21:08   25:03   39:33   41:37   43:26   44:14                                               45:15      
- Maria Slars Paulsson Sundbybergs IK 746:44 14:34   07:13   01:44   05:59   11:12   05:39   01:58   03:50   11:42   04:58   00:41   04:37   06:59   09:12                                       656:26   Maria Slars Paulsson Sundbybergs IK
        14:34   21:47   23:31   29:30   40:42   46:21   48:19   52:09   63:51   68:49   69:30   74:07   81:06   90:18                                       746:44      
- Ann Franzén OK Södertörn 831:26 06:58   03:11   01:20   04:32   06:38   03:23   03:55   10:15   03:30   00:56   05:12                                                   781:36   Ann Franzén OK Södertörn
        06:58   10:09   11:29   16:01   22:39   26:02   29:57   40:12   43:42   44:38   49:50                                                   831:26      
- Cecilia Karlsen Järfälla OK 967:21 05:37   03:35   10:46   06:04   10:29   05:54   01:45   03:57   14:29   03:00   01:04   03:28   14:08   11:23   04:42   04:31                               862:29   Cecilia Karlsen Järfälla OK
        05:37   09:12   19:58   26:02   36:31   42:25   44:10   48:07   62:36   65:36   66:40   70:08   84:16   95:39   100:21   104:52                               967:21      
                                                                                                           
                                                                                                           
Plac Bana C - 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                                           Mål   Bana C - 3,8 km Klubb
1 Mattias Ågren Centrum OK 35:28 02:07 (32) 08:35 (3) 05:16 (1) 01:53 (1) 00:35 (1) 01:47 (4) 06:15 (1) 02:20 (1) 01:26 (1) 00:31 (1) 01:43 (2) 01:06 (1) 01:06 (10)                                         00:48 (3) Mattias Ågren Centrum OK
        02:07 (32) 10:42 (5) 15:58 (1) 17:51 (1) 18:26 (1) 20:13 (1) 26:28 (1) 28:48 (1) 30:14 (1) 30:45 (1) 32:28 (1) 33:34 (1) 34:40 (1)                                         35:28 (1)    
2 Albin Lindskog OK Ravinen 38:18 01:14 (1) 08:30 (2) 06:15 (2) 02:02 (2) 00:49 (5) 01:45 (3) 06:41 (2) 03:02 (2) 02:57 (20) 00:34 (2) 01:35 (1) 01:15 (2) 00:47 (1)                                         00:52 (5) Albin Lindskog OK Ravinen
        01:14 (1) 09:44 (2) 15:59 (2) 18:01 (2) 18:50 (2) 20:35 (2) 27:16 (2) 30:18 (2) 33:15 (2) 33:49 (2) 35:24 (2) 36:39 (2) 37:26 (2)                                         38:18 (2)    
3 Per Franzen OK Södertörn 41:43 01:14 (1) 10:49 (14) 07:47 (8) 02:15 (3) 00:40 (2) 01:22 (1) 06:54 (3) 03:19 (4) 01:29 (3) 00:41 (5) 01:52 (3) 01:19 (3) 01:06 (10)                                         00:56 (7) Per Franzen OK Södertörn
        01:14 (1) 12:03 (10) 19:50 (8) 22:05 (7) 22:45 (7) 24:07 (6) 31:01 (5) 34:20 (4) 35:49 (3) 36:30 (3) 38:22 (3) 39:41 (3) 40:47 (3)                                         41:43 (3)    
4 Sonia Rodiere IFK Lidingö SOK 42:53 01:31 (12) 09:12 (6) 07:05 (5) 02:28 (4) 00:49 (5) 02:02 (11) 07:42 (6) 03:33 (5) 02:14 (9) 00:47 (11) 02:09 (5) 01:25 (5) 00:59 (6)                                         00:57 (8) Sonia Rodiere IFK Lidingö SOK
        01:31 (12) 10:43 (6) 17:48 (5) 20:16 (5) 21:05 (5) 23:07 (4) 30:49 (4) 34:22 (5) 36:36 (4) 37:23 (4) 39:32 (4) 40:57 (4) 41:56 (4)                                         42:53 (4)    
5 Malin Lindskog OK Ravinen 43:59 01:20 (5) 08:45 (4) 06:51 (3) 02:54 (6) 00:47 (4) 01:48 (5) 07:38 (5) 03:14 (3) 03:34 (25) 00:51 (14) 02:23 (9) 01:42 (7) 01:10 (14)                                         01:02 (12) Malin Lindskog OK Ravinen
        01:20 (5) 10:05 (3) 16:56 (4) 19:50 (4) 20:37 (4) 22:25 (3) 30:03 (3) 33:17 (3) 36:51 (5) 37:42 (5) 40:05 (5) 41:47 (5) 42:57 (5)                                         43:59 (5)    
6 Hugo Lindskog OK Ravinen 44:48 01:22 (6) 08:50 (5) 07:44 (7) 03:39 (18) 00:51 (8) 01:49 (6) 08:55 (8) 04:01 (8) 01:43 (5) 00:44 (7) 01:55 (4) 01:19 (3) 00:57 (5)                                         00:59 (10) Hugo Lindskog OK Ravinen
        01:22 (6) 10:12 (4) 17:56 (6) 21:35 (6) 22:26 (6) 24:15 (7) 33:10 (6) 37:11 (6) 38:54 (6) 39:38 (6) 41:33 (6) 42:52 (6) 43:49 (6)                                         44:48 (6)    
7 Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 53:01 01:37 (18) 10:36 (11) 08:18 (10) 03:28 (13) 01:01 (13) 01:57 (7) 10:13 (18) 04:30 (13) 03:12 (22) 00:59 (23) 02:31 (11) 02:00 (13) 01:26 (19)                                         01:13 (21) Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
        01:37 (18) 12:13 (14) 20:31 (9) 23:59 (9) 25:00 (9) 26:57 (8) 37:10 (10) 41:40 (9) 44:52 (9) 45:51 (8) 48:22 (8) 50:22 (8) 51:48 (7)                                         53:01 (7)    
8 Einar Bodström Kamrat och Idrottsföreningen KIF 53:36 01:14 (1) 07:39 (1) 07:37 (6) 02:34 (5) 00:45 (3) 03:46 (27) 09:35 (12) 06:49 (31) 07:16 (40) 00:41 (5) 02:23 (9) 01:41 (6) 00:51 (2)                                         00:45 (1) Einar Bodström Kamrat och Idrottsföreningen KIF
        01:14 (1) 08:53 (1) 16:30 (3) 19:04 (3) 19:49 (3) 23:35 (5) 33:10 (6) 39:59 (7) 47:15 (11) 47:56 (11) 50:19 (11) 52:00 (10) 52:51 (9)                                         53:36 (8)    
9 Jan Lindgren OK Södertörn 53:46 01:37 (18) 10:31 (9) 09:17 (13) 03:00 (7) 01:06 (18) 05:52 (35) 09:28 (11) 04:09 (9) 01:42 (4) 00:51 (14) 02:11 (6) 01:42 (7) 01:08 (13)                                         01:12 (18) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:37 (18) 12:08 (11) 21:25 (11) 24:25 (11) 25:31 (11) 31:23 (14) 40:51 (12) 45:00 (12) 46:42 (10) 47:33 (10) 49:44 (10) 51:26 (9) 52:34 (8)                                         53:46 (9)    
10 Karin Almgren Söders-Tyresö 55:16 01:23 (8) 10:45 (13) 07:00 (4) 03:46 (20) 00:56 (11) 04:46 (30) 07:34 (4) 06:43 (28) 01:27 (2) 01:02 (26) 02:18 (7) 02:19 (23) 04:04 (40)                                         01:13 (22) Karin Almgren Söders-Tyresö
        01:23 (8) 12:08 (11) 19:08 (7) 22:54 (8) 23:50 (8) 28:36 (10) 36:10 (8) 42:53 (10) 44:20 (7) 45:22 (7) 47:40 (7) 49:59 (7) 54:03 (10)                                         55:16 (10)    
11 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 56:31 01:23 (8) 10:33 (10) 09:30 (16) 03:23 (11) 01:07 (19) 02:00 (9) 08:27 (7) 03:53 (7) 04:26 (30) 01:21 (35) 03:11 (18) 05:10 (39) 00:56 (3)                                         01:11 (15) Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL
        01:23 (8) 11:56 (9) 21:26 (12) 24:49 (12) 25:56 (12) 27:56 (9) 36:23 (9) 40:16 (8) 44:42 (8) 46:03 (9) 49:14 (9) 54:24 (12) 55:20 (12)                                         56:31 (11)    
12 Rune Rådeström Snättringe SK 56:46 01:48 (22) 12:19 (20) 11:52 (27) 03:17 (10) 01:13 (24) 02:00 (9) 09:45 (15) 03:47 (6) 01:56 (7) 00:59 (23) 03:03 (15) 02:00 (13) 01:20 (17)                                         01:27 (31) Rune Rådeström Snättringe SK
        01:48 (22) 14:07 (20) 25:59 (21) 29:16 (19) 30:29 (19) 32:29 (18) 42:14 (16) 46:01 (14) 47:57 (12) 48:56 (13) 51:59 (12) 53:59 (11) 55:19 (11)                                         56:46 (12)    
13 Justus Arenander Skarpnäcks OL 56:51 02:01 (27) 11:51 (18) 10:28 (20) 04:07 (27) 01:09 (22) 01:31 (2) 10:06 (17) 04:30 (13) 02:23 (13) 00:55 (19) 03:07 (16) 02:49 (32) 01:06 (11)                                         00:48 (3) Justus Arenander Skarpnäcks OL
        02:01 (27) 13:52 (19) 24:20 (18) 28:27 (16) 29:36 (16) 31:07 (13) 41:13 (13) 45:43 (13) 48:06 (14) 49:01 (14) 52:08 (13) 54:57 (14) 56:03 (13)                                         56:51 (13)    
14 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 57:28 01:34 (15) 13:51 (25) 08:57 (12) 04:24 (29) 01:16 (29) 02:08 (13) 09:39 (14) 04:18 (11) 01:51 (6) 00:56 (20) 03:27 (22) 02:23 (26) 01:30 (21)                                         01:14 (24) Joel Ahlquist Skarpnäcks OL
        01:34 (15) 15:25 (24) 24:22 (19) 28:46 (18) 30:02 (18) 32:10 (16) 41:49 (15) 46:07 (15) 47:58 (13) 48:54 (12) 52:21 (14) 54:44 (13) 56:14 (14)                                         57:28 (14)    
15 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 60:14 02:01 (27) 14:00 (28) 08:17 (9) 03:09 (9) 00:49 (5) 05:59 (36) 09:11 (9) 06:28 (27) 02:18 (11) 00:46 (8) 03:35 (23) 01:45 (9) 01:02 (7)                                         00:54 (6) Karin Tidevall Skogsluffarnas OK
        02:01 (27) 16:01 (26) 24:18 (17) 27:27 (14) 28:16 (14) 34:15 (23) 43:26 (18) 49:54 (21) 52:12 (18) 52:58 (17) 56:33 (18) 58:18 (17) 59:20 (16)                                         60:14 (15)    
16 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 60:42 01:36 (17) 11:11 (16) 09:27 (15) 06:00 (38) 01:14 (25) 02:28 (19) 10:27 (19) 05:38 (22) 02:42 (17) 01:15 (32) 03:51 (26) 01:56 (11) 01:34 (26)                                         01:23 (29) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        01:36 (17) 12:47 (16) 22:14 (14) 28:14 (15) 29:28 (15) 31:56 (15) 42:23 (17) 48:01 (18) 50:43 (16) 51:58 (16) 55:49 (16) 57:45 (16) 59:19 (15)                                         60:42 (16)    
17 Anette Önerud OK Ravinen 60:56 01:35 (16) 13:17 (22) 11:12 (25) 05:09 (32) 01:00 (12) 02:30 (21) 10:37 (20) 04:26 (12) 03:24 (23) 00:47 (11) 02:42 (12) 01:52 (10) 01:14 (16)                                         01:11 (15) Anette Önerud OK Ravinen
        01:35 (16) 14:52 (22) 26:04 (22) 31:13 (27) 32:13 (26) 34:43 (24) 45:20 (21) 49:46 (20) 53:10 (19) 53:57 (19) 56:39 (19) 58:31 (18) 59:45 (17)                                         60:56 (17)    
18 Ulf Bråsjö Järla Orientering 62:19 01:22 (6) 10:01 (8) 16:33 (35) 03:04 (8) 00:55 (10) 01:57 (7) 09:48 (16) 04:12 (10) 03:51 (26) 01:39 (39) 03:10 (17) 02:22 (25) 08:05 (42)                                             Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:22 (6) 11:23 (8) 27:56 (27) 31:00 (25) 31:55 (25) 33:52 (22) 43:40 (19) 47:52 (17) 51:43 (17) 53:22 (18) 56:32 (17) 58:54 (19) 66:59 (23)                                         Ej tid  ----->      
19 Erika Hörnfeldt Centrum OK 63:10 01:18 (4) 09:45 (7) 09:39 (17) 03:36 (16) 00:54 (9) 04:23 (29) 09:18 (10) 04:34 (16) 07:06 (39) 00:52 (16) 02:56 (14) 02:11 (18) 05:39 (41)                                         00:59 (10) Erika Hörnfeldt Centrum OK
        01:18 (4) 11:03 (7) 20:42 (10) 24:18 (10) 25:12 (10) 29:35 (12) 38:53 (11) 43:27 (11) 50:33 (15) 51:25 (15) 54:21 (15) 56:32 (15) 62:11 (19)                                         63:10 (18)    
20 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 63:20 01:33 (13) 11:06 (15) 08:49 (11) 03:44 (19) 01:15 (27) 02:40 (23) 12:40 (28) 05:35 (20) 06:27 (37) 00:40 (4) 03:45 (25) 02:26 (28) 01:31 (23)                                         01:09 (13) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        01:33 (13) 12:39 (15) 21:28 (13) 25:12 (13) 26:27 (13) 29:07 (11) 41:47 (14) 47:22 (16) 53:49 (21) 54:29 (20) 58:14 (20) 60:40 (21) 62:11 (19)                                         63:20 (19)    
21 Anna Blomgren Tullinge SK 63:21 01:48 (22) 11:59 (19) 11:06 (23) 03:46 (20) 01:09 (22) 02:29 (20) 11:29 (24) 05:43 (23) 04:13 (29) 02:32 (42) 02:22 (8) 01:57 (12) 01:35 (27)                                         01:13 (21) Anna Blomgren Tullinge SK
        01:48 (22) 13:47 (18) 24:53 (20) 28:39 (17) 29:48 (17) 32:17 (17) 43:46 (20) 49:29 (19) 53:42 (20) 56:14 (21) 58:36 (21) 60:33 (20) 62:08 (18)                                         63:21 (20)    
22 Niklas Pettersson Centrum OK 68:01 01:59 (26) 12:34 (21) 09:21 (14) 06:31 (39) 01:19 (31) 05:01 (31) 09:36 (13) 11:02 (37) 02:02 (8) 00:56 (20) 03:13 (20) 02:00 (13) 01:13 (15)                                         01:14 (24) Niklas Pettersson Centrum OK
        01:59 (26) 14:33 (21) 23:54 (15) 30:25 (24) 31:44 (24) 36:45 (26) 46:21 (23) 57:23 (26) 59:25 (24) 60:21 (24) 63:34 (23) 65:34 (23) 66:47 (21)                                         68:01 (21)    
23 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 68:52 02:09 (34) 13:42 (24) 11:07 (24) 04:02 (26) 01:25 (34) 02:45 (24) 11:10 (22) 07:59 (35) 03:10 (21) 01:15 (32) 04:01 (28) 02:30 (29) 01:43 (30)                                         01:54 (37) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:09 (34) 15:51 (25) 26:58 (26) 31:00 (25) 32:25 (27) 35:10 (25) 46:20 (22) 54:19 (24) 57:29 (22) 58:44 (22) 62:45 (22) 65:15 (22) 66:58 (22)                                         68:52 (22)    
24 Emma Norin Söders-Tyresö 70:54 01:41 (20) 14:52 (33) 11:28 (26) 05:43 (36) 01:07 (19) 05:41 (34) 13:39 (32) 05:18 (17) 02:15 (10) 01:06 (28) 03:18 (21) 02:17 (21) 01:04 (8)                                         01:25 (30) Emma Norin Söders-Tyresö
        01:41 (20) 16:33 (31) 28:01 (28) 33:44 (32) 34:51 (30) 40:32 (30) 54:11 (30) 59:29 (30) 61:44 (27) 62:50 (27) 66:08 (25) 68:25 (25) 69:29 (24)                                         70:54 (23)    
25 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 70:59 01:46 (21) 11:39 (17) 16:46 (36) 03:25 (12) 01:15 (27) 02:23 (17) 11:14 (23) 05:20 (18) 06:50 (38) 00:46 (8) 03:51 (26) 02:55 (34) 01:37 (28)                                         01:12 (18) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        01:46 (21) 13:25 (17) 30:11 (32) 33:36 (29) 34:51 (30) 37:14 (27) 48:28 (26) 53:48 (23) 60:38 (25) 61:24 (25) 65:15 (24) 68:10 (24) 69:47 (25)                                         70:59 (24)    
26 Martin Eriksson OK Södertörn 72:20 02:04 (30) 15:50 (35) 10:40 (21) 04:18 (28) 01:16 (29) 06:51 (40) 12:35 (27) 05:53 (24) 02:21 (12) 01:21 (35) 03:12 (19) 02:23 (26) 01:39 (29)                                         01:57 (38) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:04 (30) 17:54 (35) 28:34 (29) 32:52 (28) 34:08 (28) 40:59 (31) 53:34 (29) 59:27 (29) 61:48 (28) 63:09 (28) 66:21 (26) 68:44 (26) 70:23 (26)                                         72:20 (25)    
27 Ronny Hedlund OK Södertörn 73:08 02:05 (31) 13:58 (26) 10:01 (19) 03:36 (16) 01:19 (31) 06:19 (38) 13:56 (34) 06:04 (25) 04:04 (27) 01:12 (31) 04:13 (32) 02:16 (20) 02:18 (37)                                         01:47 (35) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:05 (31) 16:03 (27) 26:04 (22) 29:40 (21) 30:59 (22) 37:18 (29) 51:14 (28) 57:18 (25) 61:22 (26) 62:34 (26) 66:47 (27) 69:03 (27) 71:21 (27)                                         73:08 (26)    
28 Liselott Kihl Sundbybergs IK 74:01 01:55 (24) 13:23 (23) 11:00 (22) 03:49 (22) 01:08 (21) 02:04 (12) 13:15 (30) 06:46 (29) 04:57 (33) 01:39 (39) 07:22 (39) 02:52 (33) 02:37 (39)                                         01:14 (24) Liselott Kihl Sundbybergs IK
        01:55 (24) 15:18 (23) 26:18 (25) 30:07 (23) 31:15 (23) 33:19 (20) 46:34 (24) 53:20 (22) 58:17 (23) 59:56 (23) 67:18 (28) 70:10 (28) 72:47 (28)                                         74:01 (27)    
29 Rolf E. Nilsson Tullinge SK 74:11 01:56 (25) 14:11 (30) 10:00 (18) 03:34 (15) 01:04 (17) 03:06 (25) 13:21 (31) 11:42 (39) 04:37 (31) 01:00 (25) 04:56 (34) 02:00 (13) 01:29 (20)                                         01:15 (27) Rolf E. Nilsson Tullinge SK
        01:56 (25) 16:07 (28) 26:07 (24) 29:41 (22) 30:45 (21) 33:51 (21) 47:12 (25) 58:54 (28) 63:31 (30) 64:31 (30) 69:27 (29) 71:27 (29) 72:56 (29)                                         74:11 (28)    
30 Bengt Mellin Sundbybergs IK 75:57 02:26 (38) 13:58 (26) 13:16 (32) 03:59 (24) 01:02 (15) 02:33 (22) 12:51 (29) 07:22 (33) 05:06 (35) 00:52 (16) 06:26 (36) 02:46 (31) 01:53 (32)                                         01:27 (31) Bengt Mellin Sundbybergs IK
        02:26 (38) 16:24 (29) 29:40 (30) 33:39 (31) 34:41 (29) 37:14 (27) 50:05 (27) 57:27 (27) 62:33 (29) 63:25 (29) 69:51 (31) 72:37 (31) 74:30 (31)                                         75:57 (29)    
31 Eva Hagwall Järla Orientering 76:03 02:43 (39) 14:10 (29) 12:49 (30) 03:54 (23) 01:37 (37) 09:47 (42) 11:01 (21) 06:07 (26) 04:11 (28) 00:48 (13) 04:06 (29) 02:08 (17) 01:32 (24)                                         01:10 (14) Eva Hagwall Järla Orientering
        02:43 (39) 16:53 (32) 29:42 (31) 33:36 (29) 35:13 (32) 45:00 (35) 56:01 (32) 62:08 (32) 66:19 (32) 67:07 (32) 71:13 (32) 73:21 (32) 74:53 (32)                                         76:03 (30)    
32 Annika Lundström Väsby OK 76:39 02:02 (29) 18:30 (37) 13:08 (31) 04:45 (31) 01:23 (33) 03:17 (26) 11:29 (24) 06:47 (30) 02:56 (19) 01:08 (29) 04:11 (30) 02:21 (24) 02:09 (36)                                         02:33 (40) Annika Lundström Väsby OK
        02:02 (29) 20:32 (37) 33:40 (34) 38:25 (34) 39:48 (34) 43:05 (33) 54:34 (31) 61:21 (31) 64:17 (31) 65:25 (31) 69:36 (30) 71:57 (30) 74:06 (30)                                         76:39 (31)    
33 Helena Persson Centrum OK 80:53 02:07 (32) 15:20 (34) 17:10 (37) 07:04 (40) 01:14 (25) 04:03 (28) 14:04 (35) 05:35 (20) 02:41 (16) 01:05 (27) 04:12 (31) 02:30 (29) 01:55 (33)                                         01:53 (36) Helena Persson Centrum OK
        02:07 (32) 17:27 (34) 34:37 (35) 41:41 (36) 42:55 (36) 46:58 (37) 61:02 (34) 66:37 (33) 69:18 (33) 70:23 (33) 74:35 (33) 77:05 (33) 79:00 (33)                                         80:53 (32)    
34 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 85:55 02:12 (35) 19:10 (39) 13:52 (33) 03:31 (14) 01:37 (37) 02:16 (15) 24:51 (41) 04:30 (13) 02:29 (15) 00:53 (18) 06:39 (37) 02:13 (19) 00:56 (3)                                         00:46 (2) Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK
        02:12 (35) 21:22 (38) 35:14 (36) 38:45 (35) 40:22 (35) 42:38 (32) 67:29 (38) 71:59 (35) 74:28 (35) 75:21 (35) 82:00 (34) 84:13 (34) 85:09 (34)                                         85:55 (33)    
35 Anne-Marie Holmström Gustavsbergs OK 90:17 02:13 (36) 16:41 (36) 19:53 (39) 11:21 (42) 01:01 (13) 02:26 (18) 13:52 (33) 06:56 (32) 03:25 (24) 01:25 (37) 04:27 (33) 02:55 (34) 02:08 (35)                                         01:34 (34) Anne-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        02:13 (36) 18:54 (36) 38:47 (38) 50:08 (38) 51:09 (38) 53:35 (38) 67:27 (37) 74:23 (37) 77:48 (36) 79:13 (37) 83:40 (35) 86:35 (35) 88:43 (35)                                         90:17 (34)    
36 Ingela Arenander Skarpnäcks OL 92:13 02:21 (37) 14:37 (31) 21:43 (40) 04:00 (25) 01:25 (34) 02:16 (15) 16:51 (37) 16:14 (41) 02:24 (14) 01:09 (30) 02:46 (13) 03:46 (37) 01:30 (21)                                         01:11 (15) Ingela Arenander Skarpnäcks OL
        02:21 (37) 16:58 (33) 38:41 (37) 42:41 (37) 44:06 (37) 46:22 (36) 63:13 (35) 79:27 (38) 81:51 (38) 83:00 (38) 85:46 (36) 89:32 (36) 91:02 (36)                                         92:13 (35)    
37 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 93:10 01:33 (13) 14:51 (32) 14:50 (34) 05:19 (33) 02:52 (42) 05:20 (32) 14:54 (36) 11:13 (38) 02:43 (18) 00:36 (3) 13:22 (41) 02:18 (22) 01:22 (18)                                         01:57 (38) Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
        01:33 (13) 16:24 (29) 31:14 (33) 36:33 (33) 39:25 (33) 44:45 (34) 59:39 (33) 70:52 (34) 73:35 (34) 74:11 (34) 87:33 (37) 89:51 (37) 91:13 (37)                                         93:10 (36)    
38 Jonas Öhman KIF 103:25 01:29 (11) 38:41 (42) 12:13 (29) 04:39 (30) 01:36 (36) 06:10 (37) 11:54 (26) 05:31 (19) 07:56 (41) 00:56 (20) 03:43 (24) 06:08 (41) 01:32 (24)                                         00:57 (8) Jonas Öhman KIF
        01:29 (11) 40:10 (42) 52:23 (40) 57:02 (40) 58:38 (40) 64:48 (40) 76:42 (39) 82:13 (39) 90:09 (39) 91:05 (39) 94:48 (38) 100:56 (39) 102:28 (38)                                         103:25 (37)    
39 Karin Bäckström Skarpnäcks OL 103:52 01:25 (10) 10:44 (12) 12:05 (28) 05:20 (34) 01:02 (15) 02:13 (14) 32:59 (42) 07:34 (34) 04:58 (34) 00:46 (8) 18:26 (42) 03:16 (36) 01:52 (31)                                         01:12 (18) Karin Bäckström Skarpnäcks OL
        01:25 (10) 12:09 (13) 24:14 (16) 29:34 (20) 30:36 (20) 32:49 (19) 65:48 (36) 73:22 (36) 78:20 (37) 79:06 (36) 97:32 (39) 100:48 (38) 102:40 (39)                                         103:52 (38)    
40 Ingvar Oskarsson Klubblös 121:50 03:13 (42) 25:31 (40) 17:56 (38) 05:48 (37) 02:17 (40) 09:45 (41) 19:17 (38) 14:32 (40) 04:37 (31) 01:56 (41) 05:48 (35) 05:38 (40) 02:35 (38)                                         02:57 (41) Ingvar Oskarsson Klubblös
        03:13 (42) 28:44 (40) 46:40 (39) 52:28 (39) 54:45 (39) 64:30 (39) 83:47 (40) 98:19 (41) 102:56 (40) 104:52 (41) 110:40 (40) 116:18 (40) 118:53 (40)                                         121:50 (39)    
41 Kristina Norin Söders Tyresö 128:41 02:48 (40) 18:40 (38) 32:16 (42) 05:26 (35) 02:14 (39) 05:26 (33) 22:33 (40) 08:25 (36) 05:19 (36) 01:31 (38) 07:00 (38) 14:31 (42) 01:05 (9)                                         01:27 (32) Kristina Norin Söders Tyresö
        02:48 (40) 21:28 (39) 53:44 (41) 59:10 (41) 61:24 (41) 66:50 (41) 89:23 (41) 97:48 (40) 103:07 (41) 104:38 (40) 111:38 (41) 126:09 (41) 127:14 (41)                                         128:41 (40)    
42 Stewart Bities Datrford UK 153:01 03:09 (41) 30:35 (41) 22:28 (41) 07:36 (41) 02:32 (41) 06:29 (39) 19:51 (39) 19:24 (42) 21:42 (42) 01:16 (34) 09:53 (40) 04:44 (38) 02:05 (34)                                         01:17 (28) Stewart Bities Datrford UK
        03:09 (41) 33:44 (41) 56:12 (42) 63:48 (42) 66:20 (42) 72:49 (42) 92:40 (42) 112:04 (42) 133:46 (42) 135:02 (42) 144:55 (42) 149:39 (42) 151:44 (42)                                         153:01 (41)    
- Hanna von Zweigbergk Sundbybergs IK 33:59 06:34   03:15   03:58   06:08   03:29   01:28   07:20                                                                   01:47   Hanna von Zweigbergk Sundbybergs IK
        06:34   09:49   13:47   19:55   23:24   24:52   32:12                                                                   33:59      
- Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 62:43 01:32   11:20   14:25   01:15   07:30   11:10   05:53   02:22   02:29   02:07   01:18                                                   01:22   Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        01:32   12:52   27:17   28:32   36:02   47:12   53:05   55:27   57:56   60:03   61:21                                                   62:43      
- Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL 73:19 01:50   14:03   09:27   12:26   01:18   05:28   11:49                                                                   16:58   Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL
        01:50   15:53   25:20   37:46   39:04   44:32   56:21                                                                   73:19      
- Vivianne Holgersson OK Måsen 78:22 02:33   17:34   27:51   09:43   05:34   02:42   04:46   02:56   02:25                                                           02:18   Vivianne Holgersson OK Måsen
        02:33   20:07   47:58   57:41   63:15   65:57   70:43   73:39   76:04                                                           78:22      
- Malin Mårtensson OK Ravinen 97:28 02:19   17:14   16:18   05:08   01:11   05:43   28:01   09:31   06:31   04:12                                                       01:20   Malin Mårtensson OK Ravinen
        02:19   19:33   35:51   40:59   42:10   47:53   75:54   85:25   91:56   96:08                                                       97:28      
- Rolf Öhrn Nynäshamns OK 832:21 01:48   14:43   10:30   03:33   01:12   04:46                                                                       795:49   Rolf Öhrn Nynäshamns OK
        01:48   16:31   27:01   30:34   31:46   36:32                                                                       832:21      
- Klas Langels Skarpnäcks OL 955:12 02:06   15:15   12:03   05:16   01:40   03:24                                                                       915:28   Klas Langels Skarpnäcks OL
        02:06   17:21   29:24   34:40   36:20   39:44                                                                       955:12      
- Leif Hermundstad Snättringe SK 958:59 02:28   16:42   21:00   04:44   01:50   03:15   14:20   07:09                                                               887:31   Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:28   19:10   40:10   44:54   46:44   49:59   64:19   71:28                                                               958:59      
- Göran Johansson Snättringe SK 960:26 02:34   18:26   30:34                                                                                   908:52   Göran Johansson Snättringe SK
        02:34   21:00   51:34                                                                                   960:26      
                                                                                                           
                                                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                                       Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Linnea Börjars Centrum OK 24:48 01:39 (1) 06:24 (1) 00:47 (5) 05:29 (1) 02:36 (1) 01:41 (1) 00:48 (1) 01:44 (1) 01:29 (1) 01:05 (2)                                                     01:06 (3) Linnea Börjars Centrum OK
        01:39 (1) 08:03 (1) 08:50 (1) 14:19 (1) 16:55 (1) 18:36 (1) 19:24 (1) 21:08 (1) 22:37 (1) 23:42 (1)                                                     24:48 (1)    
2 Sören Andersson OK Lochness 34:11 02:04 (4) 08:47 (6) 00:46 (3) 07:36 (4) 03:11 (3) 02:20 (3) 01:01 (3) 03:13 (9) 02:09 (5) 01:30 (8)                                                     01:34 (11) Sören Andersson OK Lochness
        02:04 (4) 10:51 (4) 11:37 (4) 19:13 (4) 22:24 (3) 24:44 (3) 25:45 (2) 28:58 (2) 31:07 (2) 32:37 (2)                                                     34:11 (2)    
3 Sven Hedman Attunda OK 34:21 01:56 (2) 10:05 (8) 00:41 (1) 06:58 (3) 04:26 (12) 02:09 (2) 00:53 (2) 02:44 (5) 01:47 (2) 01:20 (7)                                                     01:22 (8) Sven Hedman Attunda OK
        01:56 (2) 12:01 (8) 12:42 (6) 19:40 (5) 24:06 (6) 26:15 (4) 27:08 (3) 29:52 (3) 31:39 (3) 32:59 (3)                                                     34:21 (3)    
4 Wilma Mårtensson OK Ravinen 34:28 03:16 (10) 07:52 (3) 00:46 (3) 07:51 (5) 02:44 (2) 03:53 (9) 01:15 (5) 02:33 (3) 02:03 (4) 01:05 (2)                                                     01:10 (5) Wilma Mårtensson OK Ravinen
        03:16 (10) 11:08 (5) 11:54 (5) 19:45 (6) 22:29 (4) 26:22 (5) 27:37 (5) 30:10 (4) 32:13 (4) 33:18 (4)                                                     34:28 (4)    
5 Christer Anden Södertälje Nykvarn 36:18 02:02 (3) 08:11 (5) 00:55 (7) 08:02 (6) 04:13 (10) 03:53 (9) 01:48 (14) 02:11 (2) 02:28 (9) 01:19 (6)                                                     01:16 (6) Christer Anden Södertälje Nykvarn
        02:02 (3) 10:13 (2) 11:08 (2) 19:10 (3) 23:23 (5) 27:16 (6) 29:04 (6) 31:15 (6) 33:43 (5) 35:02 (5)                                                     36:18 (5)    
6 Erik Norin Söders Tyresö 38:47 03:18 (11) 07:32 (2) 00:45 (2) 06:06 (2) 03:22 (6) 02:38 (4) 03:55 (17) 02:45 (6) 06:16 (16) 01:07 (4)                                                     01:03 (2) Erik Norin Söders Tyresö
        03:18 (11) 10:50 (3) 11:35 (3) 17:41 (2) 21:03 (2) 23:41 (2) 27:36 (4) 30:21 (5) 36:37 (6) 37:44 (6)                                                     38:47 (6)    
7 Vivian Holgersson OK Måsen 46:55 03:06 (9) 11:47 (11) 01:27 (13) 10:28 (11) 04:11 (9) 03:33 (7) 01:25 (8) 02:51 (7) 04:38 (14) 01:49 (11)                                                     01:40 (13) Vivian Holgersson OK Måsen
        03:06 (9) 14:53 (10) 16:20 (10) 26:48 (9) 30:59 (8) 34:32 (8) 35:57 (8) 38:48 (8) 43:26 (7) 45:15 (7)                                                     46:55 (7)    
8 Ludwig Hagvall Järla Orientering 47:31 02:15 (5) 09:41 (7) 01:08 (9) 08:37 (7) 13:55 (19) 04:19 (12) 01:04 (4) 02:34 (4) 02:01 (3) 01:02 (1)                                                     00:55 (1) Ludwig Hagvall Järla Orientering
        02:15 (5) 11:56 (7) 13:04 (7) 21:41 (7) 35:36 (13) 39:55 (13) 40:59 (12) 43:33 (10) 45:34 (9) 46:36 (9)                                                     47:31 (8)    
9 Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL 48:17 04:25 (15) 13:39 (13) 01:10 (10) 10:23 (10) 03:21 (4) 03:47 (8) 01:40 (11) 03:04 (8) 02:54 (10) 01:47 (10)                                                     02:07 (15) Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL
        04:25 (15) 18:04 (13) 19:14 (13) 29:37 (11) 32:58 (10) 36:45 (9) 38:25 (9) 41:29 (9) 44:23 (8) 46:10 (8)                                                     48:17 (9)    
10 Anne-Marie Holmström Gustavsbergs OK 50:07 02:30 (6) 18:54 (17) 00:54 (6) 09:52 (8) 03:47 (7) 03:14 (5) 01:22 (7) 03:26 (10) 02:15 (6) 02:35 (16)                                                     01:18 (7) Anne-Marie Holmström Gustavsbergs OK
        02:30 (6) 21:24 (15) 22:18 (14) 32:10 (14) 35:57 (14) 39:11 (11) 40:33 (11) 43:59 (11) 46:14 (10) 48:49 (10)                                                     50:07 (10)    
11 Anna Blomgren Tullinge SK 50:59 02:36 (7) 10:34 (9) 01:01 (8) 10:05 (9) 04:20 (11) 03:55 (11) 01:19 (6) 04:39 (12) 08:45 (17) 02:09 (13)                                                     01:36 (12) Anna Blomgren Tullinge SK
        02:36 (7) 13:10 (9) 14:11 (8) 24:16 (8) 28:36 (7) 32:31 (7) 33:50 (7) 38:29 (7) 47:14 (11) 49:23 (11)                                                     50:59 (11)    
12 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 53:34 03:02 (8) 13:22 (12) 01:35 (14) 12:43 (13) 04:42 (13) 04:29 (13) 01:33 (10) 04:33 (11) 03:28 (11) 02:20 (15)                                                     01:47 (14) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        03:02 (8) 16:24 (12) 17:59 (11) 30:42 (12) 35:24 (12) 39:53 (12) 41:26 (13) 45:59 (12) 49:27 (12) 51:47 (12)                                                     53:34 (12)    
13 Ture Lindskog OK Ravinen 61:38 04:18 (14) 16:50 (14) 01:17 (11) 11:29 (12) 04:42 (13) 10:49 (17) 01:40 (11) 05:38 (14) 02:15 (6) 01:15 (5)                                                     01:25 (9) Ture Lindskog OK Ravinen
        04:18 (14) 21:08 (14) 22:25 (15) 33:54 (15) 38:36 (15) 49:25 (14) 51:05 (14) 56:43 (14) 58:58 (14) 60:13 (13)                                                     61:38 (13)    
14 Ellen Bodström Kamrat och Idrottsföreningen KIF 61:44 04:56 (18) 11:02 (10) 02:05 (15) 13:09 (15) 03:50 (8) 03:24 (6) 01:57 (15) 14:02 (19) 04:06 (13) 01:45 (9)                                                     01:28 (10) Ellen Bodström Kamrat och Idrottsföreningen KIF
        04:56 (18) 15:58 (11) 18:03 (12) 31:12 (13) 35:02 (11) 38:26 (10) 40:23 (10) 54:25 (13) 58:31 (13) 60:16 (14)                                                     61:44 (14)    
15 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 76:11 06:20 (19) 17:11 (15) 01:19 (12) 16:49 (16) 10:03 (18) 07:41 (15) 01:32 (9) 06:27 (16) 03:53 (12) 02:48 (17)                                                     02:08 (16) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        06:20 (19) 23:31 (17) 24:50 (16) 41:39 (16) 51:42 (16) 59:23 (15) 60:55 (15) 67:22 (15) 71:15 (15) 74:03 (15)                                                     76:11 (15)    
16 Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK 86:05 04:33 (16) 17:16 (16) 06:48 (18) 20:37 (18) 06:21 (15) 05:57 (14) 05:47 (19) 05:27 (13) 08:47 (18) 02:19 (14)                                                     02:13 (17) Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK
        04:33 (16) 21:49 (16) 28:37 (18) 49:14 (18) 55:35 (18) 61:32 (16) 67:19 (17) 72:46 (16) 81:33 (16) 83:52 (16)                                                     86:05 (16)    
17 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 92:41 03:56 (13) 20:06 (18) 02:22 (16) 19:30 (17) 07:18 (17) 08:21 (16) 04:22 (18) 13:27 (18) 05:35 (15) 04:59 (18)                                                     02:45 (18) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        03:56 (13) 24:02 (18) 26:24 (17) 45:54 (17) 53:12 (17) 61:33 (17) 65:55 (16) 79:22 (17) 84:57 (17) 89:56 (17)                                                     92:41 (17)    
18 Jonas Öhman Kamrat och IF KIF 98:26 03:34 (12) 07:57 (4) 03:37 (17) 12:53 (14) 03:21 (4) 53:42 (19) 01:44 (13) 06:19 (15) 02:21 (8) 01:51 (12)                                                     01:07 (4) Jonas Öhman Kamrat och IF KIF
        03:34 (12) 11:31 (6) 15:08 (9) 28:01 (10) 31:22 (9) 85:04 (18) 86:48 (18) 93:07 (18) 95:28 (18) 97:19 (18)                                                     98:26 (18)    
19 Helen Infledt Klubblös 135:17 04:38 (17) 28:15 (19) 21:17 (19) 27:53 (19) 06:24 (16) 12:58 (18) 02:54 (16) 07:17 (17) 12:46 (19) 08:08 (19)                                                     02:47 (19) Helen Infledt Klubblös
        04:38 (17) 32:53 (19) 54:10 (19) 82:03 (19) 88:27 (19) 101:25 (19) 104:19 (19) 111:36 (19) 124:22 (19) 132:30 (19)                                                     135:17 (19)    
- Jakob Skogholm Tumba Mälarhöjden 0:05                                                                                             00:05   Jakob Skogholm Tumba Mälarhöjden
                                                                                                    00:05      
- Erika Hörnfeldt Centrum OK 33:48 02:46   09:59   01:44   10:17                                                                               09:02   Erika Hörnfeldt Centrum OK
        02:46   12:45   14:29   24:46                                                                               33:48      
- Jakob Skogholm Centrum OK 37:44 03:39   06:00   03:40   07:09   05:56   02:42   07:09                                                                   01:29   Jakob Skogholm Centrum OK
        03:39   09:39   13:19   20:28   26:24   29:06   36:15                                                                   37:44      
- Björn Magnusson Skogsluffarnas OK 39:59 01:40   20:40   03:51   02:46   06:36   02:04   01:10                                                                   01:12   Björn Magnusson Skogsluffarnas OK
        01:40   22:20   26:11   28:57   35:33   37:37   38:47                                                                   39:59      
- Ulla-Britta Hall Järla 47:11 04:46   11:49                                                                                       30:36   Ulla-Britta Hall Järla
        04:46   16:35                                                                                       47:11      
- Håkan Sjökvist Söders Tyresö 60:11 02:24   15:19   01:24   09:51   06:55   04:15   14:14   02:23   01:50                                                           01:36   Håkan Sjökvist Söders Tyresö
        02:24   17:43   19:07   28:58   35:53   40:08   54:22   56:45   58:35                                                           60:11      
- Alex Karlsen Järfälla OK 68:44 03:15   21:35   01:21   35:34                                                                               06:59   Alex Karlsen Järfälla OK
        03:15   24:50   26:11