Sträcktider Luffarligan Hellasgården                                                                    
  2018-08-15 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                    
                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 46:24 01:52 (4) 01:16 (3) 01:57 (2) 05:38 (2) 02:59 (2) 01:30 (3) 06:55 (1) 02:10 (3) 02:30 (2) 02:27 (1) 03:03 (2) 03:07 (4) 02:05 (4) 03:38 (3) 01:50 (2) 02:08 (3) 01:19 (3) Mattias Hovmöller Söders-Tyresö
        01:52 (4) 03:08 (3) 05:05 (2) 10:43 (2) 13:42 (1) 15:12 (1) 22:07 (1) 24:17 (1) 26:47 (1) 29:14 (1) 32:17 (1) 35:24 (1) 37:29 (1) 41:07 (1) 42:57 (1) 45:05 (1) 46:24 (1)    
2 Henrik Sjögren Haninge SOK 46:58 01:35 (1) 01:03 (1) 01:50 (1) 05:25 (1) 04:36 (5) 01:18 (1) 07:17 (2) 01:57 (2) 02:28 (1) 02:42 (3) 04:05 (6) 02:16 (1) 01:51 (2) 03:28 (1) 02:06 (3) 01:53 (1) 01:08 (2) Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:35 (1) 02:38 (1) 04:28 (1) 09:53 (1) 14:29 (2) 15:47 (2) 23:04 (2) 25:01 (2) 27:29 (2) 30:11 (2) 34:16 (2) 36:32 (2) 38:23 (2) 41:51 (2) 43:57 (2) 45:50 (2) 46:58 (2)    
3 Björn Reger Söders-Tyresö 54:23 01:55 (5) 01:57 (6) 02:19 (5) 06:11 (3) 03:40 (3) 01:41 (4) 07:48 (3) 02:25 (5) 03:00 (4) 03:23 (6) 03:17 (3) 03:11 (5) 03:18 (7) 04:08 (5) 02:19 (4) 02:22 (4) 01:29 (4) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:55 (5) 03:52 (5) 06:11 (4) 12:22 (4) 16:02 (3) 17:43 (3) 25:31 (3) 27:56 (3) 30:56 (3) 34:19 (3) 37:36 (3) 40:47 (3) 44:05 (3) 48:13 (3) 50:32 (3) 52:54 (3) 54:23 (3)    
4 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 55:07 01:43 (2) 03:22 (7) 02:04 (3) 12:28 (7) 02:47 (1) 01:21 (2) 08:05 (4) 01:56 (1) 02:32 (3) 02:37 (2) 02:49 (1) 02:27 (2) 01:47 (1) 03:30 (2) 01:32 (1) 02:22 (4) 01:45 (6) Irina Nyberg Alfta-Ösa OK
        01:43 (2) 05:05 (7) 07:09 (6) 19:37 (7) 22:24 (7) 23:45 (7) 31:50 (7) 33:46 (6) 36:18 (6) 38:55 (6) 41:44 (6) 44:11 (5) 45:58 (5) 49:28 (4) 51:00 (4) 53:22 (4) 55:07 (4)    
5 Lars Gerhardsson Attunda OK 58:51 02:56 (7) 01:30 (4) 02:48 (6) 06:12 (4) 04:01 (4) 01:42 (5) 08:15 (5) 02:13 (4) 03:30 (6) 02:56 (5) 03:49 (4) 02:42 (3) 03:12 (6) 05:30 (6) 02:23 (5) 03:37 (7) 01:35 (5) Lars Gerhardsson Attunda OK
        02:56 (7) 04:26 (6) 07:14 (7) 13:26 (5) 17:27 (4) 19:09 (4) 27:24 (4) 29:37 (4) 33:07 (4) 36:03 (4) 39:52 (4) 42:34 (4) 45:46 (4) 51:16 (5) 53:39 (5) 57:16 (5) 58:51 (5)    
6 Elisabeth Larsson OK Södertörn 59:13 01:50 (3) 01:05 (2) 02:10 (4) 06:50 (5) 06:14 (7) 01:46 (6) 08:35 (6) 02:34 (6) 03:05 (5) 02:44 (4) 03:54 (5) 06:21 (7) 01:53 (3) 03:49 (4) 03:16 (7) 02:03 (2) 01:04 (1) Elisabeth Larsson OK Södertörn
        01:50 (3) 02:55 (2) 05:05 (2) 11:55 (3) 18:09 (5) 19:55 (5) 28:30 (5) 31:04 (5) 34:09 (5) 36:53 (5) 40:47 (5) 47:08 (6) 49:01 (6) 52:50 (6) 56:06 (6) 58:09 (6) 59:13 (6)    
7 Jan Retsloff Hellas Orientering 66:29 02:15 (6) 01:36 (5) 02:53 (7) 08:01 (6) 04:45 (6) 02:05 (7) 09:43 (7) 02:54 (7) 03:41 (7) 03:50 (7) 04:18 (7) 05:00 (6) 02:37 (5) 05:30 (6) 02:36 (6) 02:53 (6) 01:52 (7) Jan Retsloff Hellas Orientering
        02:15 (6) 03:51 (4) 06:44 (5) 14:45 (6) 19:30 (6) 21:35 (6) 31:18 (6) 34:12 (7) 37:53 (7) 41:43 (7) 46:01 (7) 51:01 (7) 53:38 (7) 59:08 (7) 61:44 (7) 64:37 (7) 66:29 (7)    
- Hana Tichovska SK Praga 60:18 05:42   02:30   06:36   04:33   01:36   08:00   03:09   03:17   03:12   03:42   02:56   02:29   05:43   02:56   02:29       01:28   Hana Tichovska SK Praga
        05:42   08:12   14:48   19:21   20:57   28:57   32:06   35:23   38:35   42:17   45:13   47:42   53:25   56:21   58:50       60:18      
- Martin Tichovsky SK Praga 71:46 02:22   01:47   02:38   15:54   06:36   09:17   02:40   03:36   03:18   04:39   06:42   05:02   02:34   02:39           02:02   Martin Tichovsky SK Praga
        02:22   04:09   06:47   22:41   29:17   38:34   41:14   44:50   48:08   52:47   59:29   64:31   67:05   69:44           71:46      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 41:30 01:50 (2) 01:25 (2) 01:56 (1) 06:15 (3) 03:21 (1) 02:59 (18) 07:15 (2) 02:15 (2) 02:52 (3) 02:43 (1) 02:36 (3) 01:12 (2) 01:58 (3) 01:32 (2)         01:21 (3) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        01:50 (2) 03:15 (2) 05:11 (2) 11:26 (1) 14:47 (1) 17:46 (2) 25:01 (1) 27:16 (1) 30:08 (1) 32:51 (1) 35:27 (1) 36:39 (1) 38:37 (1) 40:09 (1)         41:30 (1)    
2 Tommy Holmer Väsby OK 42:34 01:39 (1) 01:24 (1) 02:04 (2) 06:59 (7) 05:18 (12) 01:20 (1) 06:34 (1) 02:02 (1) 03:38 (14) 03:52 (14) 02:06 (1) 01:07 (1) 01:44 (1) 01:31 (1)         01:16 (2) Tommy Holmer Väsby OK
        01:39 (1) 03:03 (1) 05:07 (1) 12:06 (3) 17:24 (5) 18:44 (3) 25:18 (2) 27:20 (2) 30:58 (2) 34:50 (2) 36:56 (2) 38:03 (2) 39:47 (2) 41:18 (2)         42:34 (2)    
3 Claes Ögren Skarpnäcks OL 46:10 04:31 (18) 01:35 (5) 02:09 (3) 06:21 (5) 03:22 (3) 02:24 (13) 07:50 (4) 02:20 (4) 02:31 (1) 03:05 (5) 03:01 (10) 01:28 (4) 02:16 (7) 01:56 (6)         01:21 (3) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        04:31 (18) 06:06 (17) 08:15 (15) 14:36 (11) 17:58 (7) 20:22 (8) 28:12 (5) 30:32 (4) 33:03 (4) 36:08 (4) 39:09 (3) 40:37 (3) 42:53 (3) 44:49 (3)         46:10 (3)    
4 Per Ljung Stockholms OK 46:48 02:05 (5) 01:33 (3) 02:22 (6) 06:13 (2) 05:14 (11) 02:02 (10) 07:33 (3) 02:22 (5) 03:19 (10) 03:22 (7) 03:05 (11) 01:30 (6) 02:38 (12) 02:16 (10)         01:14 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:05 (5) 03:38 (4) 06:00 (4) 12:13 (4) 17:27 (6) 19:29 (5) 27:02 (4) 29:24 (3) 32:43 (3) 36:05 (3) 39:10 (4) 40:40 (4) 43:18 (4) 45:34 (4)         46:48 (4)    
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 48:21 03:40 (17) 01:43 (7) 02:31 (9) 06:36 (6) 05:01 (10) 02:31 (14) 07:53 (5) 02:25 (7) 03:08 (4) 02:44 (2) 02:42 (4) 01:31 (7) 02:07 (4) 02:11 (9)         01:38 (9) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:40 (17) 05:23 (15) 07:54 (14) 14:30 (10) 19:31 (10) 22:02 (11) 29:55 (10) 32:20 (9) 35:28 (9) 38:12 (6) 40:54 (5) 42:25 (5) 44:32 (5) 46:43 (5)         48:21 (5)    
6 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 48:50 02:02 (3) 01:34 (4) 02:21 (5) 06:05 (1) 03:21 (1) 01:44 (5) 08:53 (8) 07:37 (18) 03:13 (7) 02:44 (2) 02:30 (2) 01:20 (3) 02:08 (5) 01:48 (4)         01:30 (5) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:02 (3) 03:36 (3) 05:57 (3) 12:02 (2) 15:23 (2) 17:07 (1) 26:00 (3) 33:37 (10) 36:50 (10) 39:34 (10) 42:04 (10) 43:24 (8) 45:32 (6) 47:20 (7)         48:50 (6)    
7 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 48:52 02:18 (8) 01:40 (6) 02:42 (10) 07:04 (8) 03:32 (4) 01:42 (4) 10:53 (15) 02:17 (3) 03:14 (8) 03:02 (4) 02:49 (6) 02:26 (19) 01:55 (2) 01:42 (3)         01:36 (7) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        02:18 (8) 03:58 (7) 06:40 (6) 13:44 (7) 17:16 (4) 18:58 (4) 29:51 (9) 32:08 (8) 35:22 (7) 38:24 (7) 41:13 (7) 43:39 (10) 45:34 (7) 47:16 (6)         48:52 (7)    
8 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:13 02:04 (4) 01:46 (9) 02:23 (7) 07:06 (9) 03:50 (5) 02:22 (11) 09:09 (10) 02:29 (8) 03:12 (6) 03:24 (8) 03:16 (12) 02:04 (15) 02:31 (10) 02:06 (8)         01:31 (6) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:04 (4) 03:50 (5) 06:13 (5) 13:19 (5) 17:09 (3) 19:31 (6) 28:40 (6) 31:09 (5) 34:21 (5) 37:45 (5) 41:01 (6) 43:05 (6) 45:36 (8) 47:42 (8)         49:13 (8)    
9 Lennart Hävrén Tullinge SK 50:01 02:08 (6) 01:44 (8) 03:09 (14) 07:08 (10) 04:11 (6) 01:57 (7) 08:46 (7) 02:39 (10) 03:44 (16) 03:26 (9) 02:52 (7) 01:34 (8) 02:19 (8) 02:26 (12)         01:58 (17) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:08 (6) 03:52 (6) 07:01 (8) 14:09 (9) 18:20 (8) 20:17 (7) 29:03 (7) 31:42 (6) 35:26 (8) 38:52 (8) 41:44 (8) 43:18 (7) 45:37 (9) 48:03 (9)         50:01 (9)    
10 Dan Klang Haninge SOK 50:15 02:38 (11) 02:27 (16) 02:14 (4) 06:16 (4) 05:50 (13) 01:37 (2) 08:30 (6) 02:33 (9) 03:08 (4) 04:03 (16) 02:46 (5) 01:34 (8) 02:13 (6) 02:39 (16)         01:47 (11) Dan Klang Haninge SOK
        02:38 (11) 05:05 (14) 07:19 (10) 13:35 (6) 19:25 (9) 21:02 (9) 29:32 (8) 32:05 (7) 35:13 (6) 39:16 (9) 42:02 (9) 43:36 (9) 45:49 (10) 48:28 (10)         50:15 (10)    
11 Claes Andersson OK Södertörn 56:31 02:40 (13) 01:49 (10) 02:26 (8) 07:09 (11) 06:57 (15) 01:38 (3) 09:44 (12) 02:22 (5) 02:48 (2) 07:01 (18) 03:00 (9) 01:41 (10) 02:42 (13) 02:57 (17)         01:37 (8) Claes Andersson OK Södertörn
        02:40 (13) 04:29 (9) 06:55 (7) 14:04 (8) 21:01 (12) 22:39 (12) 32:23 (11) 34:45 (11) 37:33 (11) 44:34 (12) 47:34 (12) 49:15 (11) 51:57 (11) 54:54 (12)         56:31 (11)    
12 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 56:35 02:35 (10) 02:00 (11) 02:48 (11) 07:50 (14) 04:38 (8) 02:00 (9) 12:02 (18) 02:53 (11) 03:24 (11) 03:35 (11) 03:43 (15) 01:47 (14) 02:54 (15) 02:31 (13)         01:55 (14) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        02:35 (10) 04:35 (11) 07:23 (11) 15:13 (13) 19:51 (11) 21:51 (10) 33:53 (12) 36:46 (12) 40:10 (12) 43:45 (11) 47:28 (11) 49:15 (11) 52:09 (12) 54:40 (11)         56:35 (12)    
13 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 58:05 02:14 (7) 02:01 (12) 02:58 (12) 07:32 (13) 09:44 (16) 01:51 (6) 09:49 (13) 02:59 (13) 03:59 (17) 03:17 (6) 02:57 (8) 01:43 (12) 03:23 (18) 01:53 (5)         01:45 (10) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        02:14 (7) 04:15 (8) 07:13 (9) 14:45 (12) 24:29 (15) 26:20 (14) 36:09 (15) 39:08 (14) 43:07 (15) 46:24 (14) 49:21 (14) 51:04 (13) 54:27 (14) 56:20 (14)         58:05 (13)    
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 58:07 02:58 (15) 03:18 (19) 03:15 (16) 07:24 (12) 04:53 (9) 02:22 (11) 10:30 (14) 03:23 (15) 03:26 (12) 03:43 (13) 03:52 (16) 02:12 (17) 02:31 (10) 02:25 (11)         01:55 (14) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:58 (15) 06:16 (18) 09:31 (17) 16:55 (14) 21:48 (13) 24:10 (13) 34:40 (13) 38:03 (13) 41:29 (13) 45:12 (13) 49:04 (13) 51:16 (14) 53:47 (13) 56:12 (13)         58:07 (14)    
15 Robert Halvares Klubblös 59:39 02:26 (9) 02:03 (13) 03:12 (15) 09:48 (16) 06:41 (14) 02:45 (16) 08:57 (9) 03:52 (17) 03:16 (9) 03:42 (12) 03:53 (18) 01:41 (10) 02:54 (15) 02:37 (15)         01:52 (13) Robert Halvares Klubblös
        02:26 (9) 04:29 (9) 07:41 (12) 17:29 (15) 24:10 (14) 26:55 (15) 35:52 (14) 39:44 (15) 43:00 (14) 46:42 (15) 50:35 (15) 52:16 (15) 55:10 (15) 57:47 (15)         59:39 (15)    
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 59:55 02:44 (14) 02:12 (14) 08:00 (19) 09:01 (15) 04:35 (7) 01:57 (7) 09:24 (11) 03:41 (16) 03:41 (15) 03:28 (10) 03:23 (13) 01:28 (4) 02:25 (9) 02:01 (7)         01:55 (14) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:44 (14) 04:56 (13) 12:56 (18) 21:57 (17) 26:32 (16) 28:29 (16) 37:53 (16) 41:34 (16) 45:15 (16) 48:43 (16) 52:06 (16) 53:34 (16) 55:59 (16) 58:00 (16)         59:55 (16)    
17 Roland Löwgren Spårvägens OK 75:14 03:00 (16) 02:32 (18) 03:19 (17) 11:15 (17) 14:33 (19) 02:39 (15) 11:48 (17) 02:58 (12) 05:22 (19) 04:26 (17) 03:52 (16) 02:09 (16) 02:47 (14) 02:34 (14)         02:00 (18) Roland Löwgren Spårvägens OK
        03:00 (16) 05:32 (16) 08:51 (16) 20:06 (16) 34:39 (17) 37:18 (17) 49:06 (17) 52:04 (17) 57:26 (17) 61:52 (17) 65:44 (17) 67:53 (17) 70:40 (17) 73:14 (17)         75:14 (17)    
18 Claes Andersson Snättringe SK 78:58 02:39 (12) 02:12 (14) 02:58 (12) 14:42 (18) 12:12 (18) 02:50 (17) 15:48 (19) 03:20 (14) 03:30 (13) 04:02 (15) 03:36 (14) 01:45 (13) 02:55 (17) 04:39 (19)         01:50 (12) Claes Andersson Snättringe SK
        02:39 (12) 04:51 (12) 07:49 (13) 22:31 (18) 34:43 (18) 37:33 (18) 53:21 (18) 56:41 (18) 60:11 (18) 64:13 (18) 67:49 (18) 69:34 (18) 72:29 (18) 77:08 (18)         78:58 (18)    
19 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 120:39 04:43 (19) 02:31 (17) 05:59 (18) 29:08 (19) 09:56 (17) 03:24 (19) 11:42 (16) 09:24 (19) 04:38 (18) 14:18 (19) 08:07 (19) 02:24 (18) 07:52 (19) 03:55 (18)         02:38 (19) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        04:43 (19) 07:14 (19) 13:13 (19) 42:21 (19) 52:17 (19) 55:41 (19) 67:23 (19) 76:47 (19) 81:25 (19) 95:43 (19) 103:50 (19) 106:14 (19) 114:06 (19) 118:01 (19)         120:39 (19)    
- Harald Bauer IFK Lidingö SOK 67:23 02:44   02:19   22:09   07:26   04:20   02:42   13:16   02:46   03:31   03:32                           02:38   Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:44   05:03   27:12   34:38   38:58   41:40   54:56   57:42   61:13   64:45                           67:23      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14           Mål   Bana C - 3,8 km Klubb
1 Jan Gottfridsson Norbergs OK 35:24 01:50 (1) 02:03 (4) 02:23 (2) 03:58 (1) 01:19 (2) 01:26 (1) 05:21 (34) 02:07 (1) 02:41 (2) 02:47 (1) 02:36 (1) 01:19 (1) 01:59 (1) 02:11 (2)         01:24 (3) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        01:50 (1) 03:53 (2) 06:16 (2) 10:14 (1) 11:33 (1) 12:59 (1) 18:20 (2) 20:27 (2) 23:08 (2) 25:55 (2) 28:31 (2) 29:50 (1) 31:49 (1) 34:00 (1)         35:24 (1)    
2 Christian Olsson Frösö IF 37:16 01:53 (2) 01:45 (1) 02:35 (4) 05:34 (23) 01:17 (1) 01:44 (3) 03:11 (2) 02:13 (2) 02:27 (1) 02:54 (2) 02:55 (4) 02:57 (50) 02:45 (13) 01:56 (1)         01:10 (1) Christian Olsson Frösö IF
        01:53 (2) 03:38 (1) 06:13 (1) 11:47 (4) 13:04 (4) 14:48 (3) 17:59 (1) 20:12 (1) 22:39 (1) 25:33 (1) 28:28 (1) 31:25 (2) 34:10 (2) 36:06 (2)         37:16 (2)    
3 Anders Gezelius OK Ravinen 40:24 01:59 (3) 02:05 (5) 02:34 (3) 04:08 (3) 01:39 (6) 02:05 (13) 05:26 (36) 02:44 (6) 03:46 (13) 03:33 (14) 02:52 (2) 01:35 (4) 02:20 (2) 02:21 (3)         01:17 (2) Anders Gezelius OK Ravinen
        01:59 (3) 04:04 (3) 06:38 (3) 10:46 (2) 12:25 (2) 14:30 (2) 19:56 (3) 22:40 (3) 26:26 (4) 29:59 (4) 32:51 (4) 34:26 (4) 36:46 (3) 39:07 (3)         40:24 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:15 02:25 (9) 02:24 (12) 02:56 (10) 04:50 (10) 02:06 (21) 01:59 (5) 04:09 (11) 02:30 (4) 04:00 (22) 03:30 (11) 04:12 (32) 01:33 (2) 02:29 (6) 02:43 (8)         01:29 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:25 (9) 04:49 (7) 07:45 (8) 12:35 (7) 14:41 (8) 16:40 (6) 20:49 (6) 23:19 (5) 27:19 (5) 30:49 (5) 35:01 (5) 36:34 (5) 39:03 (5) 41:46 (4)         43:15 (4)    
5 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 44:36 02:33 (13) 02:41 (21) 04:18 (46) 04:44 (7) 02:13 (25) 02:31 (28) 04:32 (23) 03:00 (18) 03:27 (6) 03:02 (3) 02:58 (5) 01:45 (15) 02:38 (10) 02:25 (4)         01:49 (17) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        02:33 (13) 05:14 (12) 09:32 (25) 14:16 (16) 16:29 (16) 19:00 (15) 23:32 (16) 26:32 (15) 29:59 (13) 33:01 (12) 35:59 (10) 37:44 (9) 40:22 (9) 42:47 (5)         44:36 (5)    
6 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 44:40 02:22 (6) 02:52 (25) 02:12 (1) 04:01 (2) 01:28 (3) 06:50 (56) 03:08 (1) 03:31 (29) 03:28 (7) 03:10 (5) 03:21 (10) 01:33 (2) 02:27 (4) 02:36 (6)         01:41 (9) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        02:22 (6) 05:14 (12) 07:26 (5) 11:27 (3) 12:55 (3) 19:45 (19) 22:53 (14) 26:24 (13) 29:52 (12) 33:02 (13) 36:23 (12) 37:56 (11) 40:23 (10) 42:59 (7)         44:40 (6)    
7 Kjell Holmberg OK Södertörn 44:41 02:23 (7) 02:11 (6) 02:35 (4) 05:28 (20) 02:17 (27) 02:00 (6) 04:13 (14) 03:06 (22) 03:58 (19) 03:42 (20) 03:19 (9) 01:49 (21) 02:42 (12) 03:04 (18)         01:54 (20) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:23 (7) 04:34 (4) 07:09 (4) 12:37 (9) 14:54 (9) 16:54 (8) 21:07 (7) 24:13 (7) 28:11 (8) 31:53 (7) 35:12 (7) 37:01 (7) 39:43 (6) 42:47 (5)         44:41 (7)    
8 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 44:59 02:30 (12) 02:40 (20) 02:57 (12) 05:07 (14) 02:18 (30) 02:08 (15) 03:58 (6) 02:57 (16) 03:47 (14) 03:35 (16) 03:39 (17) 01:59 (25) 02:37 (8) 02:48 (10)         01:59 (27) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:30 (12) 05:10 (10) 08:07 (11) 13:14 (11) 15:32 (13) 17:40 (11) 21:38 (10) 24:35 (9) 28:22 (9) 31:57 (8) 35:36 (9) 37:35 (8) 40:12 (8) 43:00 (8)         44:59 (8)    
9 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 45:07 02:24 (8) 02:18 (9) 02:48 (7) 04:33 (6) 02:17 (27) 01:56 (4) 05:00 (30) 02:48 (9) 03:40 (10) 03:32 (13) 03:49 (21) 01:43 (12) 03:05 (28) 03:22 (24)         01:52 (19) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        02:24 (8) 04:42 (5) 07:30 (6) 12:03 (5) 14:20 (6) 16:16 (4) 21:16 (8) 24:04 (6) 27:44 (6) 31:16 (6) 35:05 (6) 36:48 (6) 39:53 (7) 43:15 (9)         45:07 (9)    
10 Bo Hedlund IFK Enskede 45:11 02:45 (17) 02:46 (24) 03:02 (18) 04:53 (13) 02:00 (15) 02:01 (8) 05:07 (32) 02:47 (7) 03:54 (17) 03:24 (8) 03:45 (20) 01:45 (15) 03:02 (25) 02:29 (5)         01:31 (5) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:45 (17) 05:31 (18) 08:33 (15) 13:26 (12) 15:26 (12) 17:27 (10) 22:34 (11) 25:21 (10) 29:15 (10) 32:39 (10) 36:24 (13) 38:09 (12) 41:11 (12) 43:40 (11)         45:11 (10)    
11 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 45:17 02:41 (14) 02:36 (16) 02:48 (7) 04:30 (5) 01:59 (14) 02:19 (20) 04:29 (19) 02:56 (15) 03:44 (11) 03:59 (25) 03:26 (11) 02:27 (43) 02:57 (23) 02:43 (8)         01:43 (11) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        02:41 (14) 05:17 (14) 08:05 (10) 12:35 (7) 14:34 (7) 16:53 (7) 21:22 (9) 24:18 (8) 28:02 (7) 32:01 (9) 35:27 (8) 37:54 (10) 40:51 (11) 43:34 (10)         45:17 (11)    
12 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 45:35 02:56 (23) 01:59 (2) 03:55 (38) 04:52 (12) 01:29 (4) 02:00 (6) 03:21 (3) 02:24 (3) 03:10 (3) 03:35 (16) 03:01 (6) 01:38 (6) 04:42 (51) 04:59 (54)         01:34 (6) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:56 (23) 04:55 (9) 08:50 (17) 13:42 (13) 15:11 (10) 17:11 (9) 20:32 (4) 22:56 (4) 26:06 (3) 29:41 (3) 32:42 (3) 34:20 (3) 39:02 (4) 44:01 (12)         45:35 (12)    
13 Åke Wansölin Söders-Tyresö 45:56 02:44 (16) 04:53 (53) 02:56 (10) 04:51 (11) 03:19 (50) 02:08 (15) 03:33 (4) 02:35 (5) 03:19 (4) 03:08 (4) 03:15 (7) 02:15 (35) 02:26 (3) 02:50 (11)         01:44 (13) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:44 (16) 07:37 (46) 10:33 (32) 15:24 (22) 18:43 (24) 20:51 (23) 24:24 (20) 26:59 (17) 30:18 (16) 33:26 (14) 36:41 (14) 38:56 (13) 41:22 (13) 44:12 (13)         45:56 (13)    
14 Leif Mörkfors Järfälla OK 46:27 03:09 (26) 02:14 (7) 02:58 (15) 06:48 (38) 01:34 (5) 02:03 (12) 04:20 (18) 02:50 (11) 03:34 (9) 03:12 (7) 03:40 (18) 03:04 (52) 02:45 (13) 02:38 (7)         01:38 (8) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:09 (26) 05:23 (16) 08:21 (14) 15:09 (18) 16:43 (17) 18:46 (13) 23:06 (15) 25:56 (12) 29:30 (11) 32:42 (11) 36:22 (11) 39:26 (15) 42:11 (15) 44:49 (14)         46:27 (14)    
15 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 47:23 02:20 (5) 03:51 (44) 03:08 (20) 05:57 (27) 01:52 (9) 02:22 (23) 04:12 (13) 02:57 (16) 03:50 (16) 03:25 (9) 04:05 (29) 01:36 (5) 02:36 (7) 03:17 (23)         01:55 (22) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:20 (5) 06:11 (24) 09:19 (21) 15:16 (20) 17:08 (19) 19:30 (17) 23:42 (18) 26:39 (16) 30:29 (17) 33:54 (16) 37:59 (17) 39:35 (17) 42:11 (15) 45:28 (15)         47:23 (15)    
16 Rune Rådström Snättringe SK 47:46 02:27 (10) 02:17 (8) 02:46 (6) 04:49 (8) 01:48 (7) 02:32 (29) 04:09 (11) 06:36 (53) 03:26 (5) 03:44 (21) 03:17 (8) 01:38 (6) 03:30 (33) 02:50 (11)         01:57 (23) Rune Rådström Snättringe SK
        02:27 (10) 04:44 (6) 07:30 (6) 12:19 (6) 14:07 (5) 16:39 (5) 20:48 (5) 27:24 (20) 30:50 (18) 34:34 (17) 37:51 (16) 39:29 (16) 42:59 (17) 45:49 (16)         47:46 (16)    
17 Jan Lindgren OK Södertörn 47:49 03:29 (36) 02:25 (13) 02:57 (12) 05:13 (15) 02:20 (31) 02:30 (26) 03:53 (5) 03:44 (36) 03:45 (12) 03:30 (11) 03:38 (15) 01:48 (19) 02:47 (16) 03:59 (45)         01:51 (18) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:29 (36) 05:54 (23) 08:51 (18) 14:04 (15) 16:24 (15) 18:54 (14) 22:47 (12) 26:31 (14) 30:16 (15) 33:46 (15) 37:24 (15) 39:12 (14) 41:59 (14) 45:58 (17)         47:49 (17)    
18 Göran Larbo Attunda OK 48:39 02:45 (17) 02:27 (14) 02:57 (12) 05:33 (22) 01:54 (11) 02:45 (32) 04:30 (22) 02:48 (9) 04:20 (28) 04:45 (36) 03:52 (23) 01:41 (8) 02:50 (20) 03:30 (33)         02:02 (29) Göran Larbo Attunda OK
        02:45 (17) 05:12 (11) 08:09 (12) 13:42 (13) 15:36 (14) 18:21 (12) 22:51 (13) 25:39 (11) 29:59 (13) 34:44 (18) 38:36 (18) 40:17 (18) 43:07 (18) 46:37 (18)         48:39 (18)    
18 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 48:39 02:11 (4) 02:39 (19) 03:05 (19) 09:07 (45) 01:58 (13) 02:02 (10) 04:06 (7) 02:47 (7) 04:33 (32) 03:10 (5) 03:43 (19) 01:41 (8) 02:27 (4) 03:28 (30)         01:42 (10) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        02:11 (4) 04:50 (8) 07:55 (9) 17:02 (32) 19:00 (29) 21:02 (24) 25:08 (23) 27:55 (22) 32:28 (22) 35:38 (21) 39:21 (19) 41:02 (19) 43:29 (19) 46:57 (20)         48:39 (18)    
20 Per Åke Eriksson 0 48:45 04:04 (46) 02:23 (11) 02:54 (9) 06:42 (37) 02:05 (19) 02:28 (25) 04:07 (10) 02:55 (14) 03:59 (21) 03:59 (25) 04:01 (26) 01:43 (12) 02:38 (10) 02:53 (13)         01:54 (20) Per Åke Eriksson 0
        04:04 (46) 06:27 (29) 09:21 (22) 16:03 (24) 18:08 (22) 20:36 (22) 24:43 (22) 27:38 (21) 31:37 (21) 35:36 (20) 39:37 (21) 41:20 (20) 43:58 (20) 46:51 (19)         48:45 (20)    
21 Olle Arman Nyköpings OK 49:12 02:43 (15) 03:31 (36) 03:08 (20) 05:27 (19) 02:00 (15) 02:19 (20) 04:29 (19) 03:23 (26) 04:36 (37) 03:57 (24) 04:02 (27) 02:05 (28) 02:49 (17) 02:57 (16)         01:46 (15) Olle Arman Nyköpings OK
        02:43 (15) 06:14 (26) 09:22 (23) 14:49 (17) 16:49 (18) 19:08 (16) 23:37 (17) 27:00 (18) 31:36 (20) 35:33 (19) 39:35 (20) 41:40 (21) 44:29 (21) 47:26 (21)         49:12 (21)    
22 Kurt Andersson Enebybergs IF 50:37 02:50 (20) 02:45 (23) 03:40 (28) 06:22 (35) 01:51 (8) 02:20 (22) 04:06 (7) 03:13 (24) 04:25 (29) 05:16 (45) 03:49 (21) 01:44 (14) 03:05 (28) 03:28 (30)         01:43 (11) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:50 (20) 05:35 (19) 09:15 (20) 15:37 (23) 17:28 (21) 19:48 (20) 23:54 (19) 27:07 (19) 31:32 (19) 36:48 (22) 40:37 (22) 42:21 (22) 45:26 (22) 48:54 (22)         50:37 (22)    
23 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 52:50 03:27 (34) 03:43 (40) 03:44 (33) 05:18 (16) 02:42 (42) 02:47 (33) 04:40 (25) 03:10 (23) 04:35 (33) 04:11 (28) 03:31 (13) 02:17 (38) 03:36 (39) 03:12 (20)         01:57 (24) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:27 (34) 07:10 (36) 10:54 (36) 16:12 (26) 18:54 (26) 21:41 (26) 26:21 (26) 29:31 (25) 34:06 (25) 38:17 (25) 41:48 (23) 44:05 (23) 47:41 (23) 50:53 (23)         52:50 (23)    
24 Roger Hagelin Gustavsbergs OK 53:44 03:20 (30) 03:09 (33) 03:20 (24) 07:14 (42) 02:06 (21) 03:21 (42) 04:36 (24) 03:15 (25) 04:57 (46) 04:33 (33) 03:32 (14) 02:19 (40) 02:57 (23) 02:58 (17)         02:07 (32) Roger Hagelin Gustavsbergs OK
        03:20 (30) 06:29 (30) 09:49 (29) 17:03 (33) 19:09 (30) 22:30 (31) 27:06 (30) 30:21 (26) 35:18 (27) 39:51 (27) 43:23 (25) 45:42 (25) 48:39 (24) 51:37 (24)         53:44 (24)    
25 My Heinrup Järla Orientering 54:14 05:45 (52) 02:36 (16) 03:45 (34) 05:42 (24) 02:38 (39) 02:26 (24) 05:42 (41) 03:39 (34) 03:28 (7) 03:26 (10) 05:25 (48) 01:51 (22) 02:46 (15) 02:53 (13)         02:12 (38) My Heinrup Järla Orientering
        05:45 (52) 08:21 (49) 12:06 (48) 17:48 (39) 20:26 (37) 22:52 (33) 28:34 (32) 32:13 (31) 35:41 (29) 39:07 (26) 44:32 (26) 46:23 (26) 49:09 (26) 52:02 (25)         54:14 (25)    
26 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 54:23 02:55 (22) 02:43 (22) 04:04 (42) 05:28 (20) 02:14 (26) 02:14 (18) 04:53 (28) 04:10 (44) 04:35 (33) 04:53 (40) 04:26 (37) 02:11 (30) 03:53 (43) 03:34 (38)         02:10 (37) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:55 (22) 05:38 (20) 09:42 (26) 15:10 (19) 17:24 (20) 19:38 (18) 24:31 (21) 28:41 (23) 33:16 (23) 38:09 (23) 42:35 (24) 44:46 (24) 48:39 (24) 52:13 (26)         54:23 (26)    
27 John Östlund Sundbybergs IK 55:03 04:04 (46) 03:06 (30) 03:36 (27) 06:04 (31) 02:05 (19) 02:30 (26) 05:16 (33) 05:41 (52) 04:17 (25) 03:56 (23) 04:02 (27) 02:04 (26) 02:49 (17) 03:06 (19)         02:27 (46) John Östlund Sundbybergs IK
        04:04 (46) 07:10 (36) 10:46 (34) 16:50 (29) 18:55 (27) 21:25 (25) 26:41 (27) 32:22 (32) 36:39 (31) 40:35 (29) 44:37 (27) 46:41 (27) 49:30 (27) 52:36 (27)         55:03 (27)    
28 Börje Pahlén Söders-Tyresö 55:08 03:06 (25) 02:35 (15) 03:47 (36) 10:08 (47) 02:10 (24) 02:01 (8) 04:51 (26) 03:05 (20) 04:03 (23) 05:07 (43) 04:13 (33) 01:47 (17) 02:56 (22) 03:33 (37)         01:46 (15) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:06 (25) 05:41 (21) 09:28 (24) 19:36 (43) 21:46 (41) 23:47 (38) 28:38 (33) 31:43 (29) 35:46 (30) 40:53 (31) 45:06 (29) 46:53 (28) 49:49 (28) 53:22 (28)         55:08 (28)    
29 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 57:52 03:10 (27) 03:02 (27) 03:31 (26) 06:53 (39) 02:09 (23) 03:05 (37) 04:29 (19) 07:49 (56) 04:18 (26) 03:35 (16) 04:50 (46) 01:58 (24) 03:33 (37) 03:27 (28)         02:03 (30) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        03:10 (27) 06:12 (25) 09:43 (27) 16:36 (28) 18:45 (25) 21:50 (30) 26:19 (25) 34:08 (35) 38:26 (34) 42:01 (32) 46:51 (32) 48:49 (32) 52:22 (31) 55:49 (30)         57:52 (29)    
30 Ulf Nordin Snättringe SK 57:53 03:30 (38) 03:50 (42) 03:49 (37) 06:23 (36) 02:20 (31) 02:51 (35) 05:41 (40) 03:35 (31) 05:17 (49) 04:55 (41) 04:14 (34) 02:17 (38) 03:27 (32) 03:32 (35)         02:12 (38) Ulf Nordin Snättringe SK
        03:30 (38) 07:20 (40) 11:09 (40) 17:32 (38) 19:52 (34) 22:43 (32) 28:24 (31) 31:59 (30) 37:16 (32) 42:11 (33) 46:25 (31) 48:42 (31) 52:09 (30) 55:41 (29)         57:53 (30)    
31 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 58:16 02:48 (19) 03:03 (28) 03:12 (22) 17:04 (52) 02:02 (18) 02:02 (10) 04:15 (17) 02:53 (13) 03:58 (19) 03:41 (19) 03:38 (15) 01:47 (17) 03:02 (25) 02:54 (15)         01:57 (23) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:48 (19) 05:51 (22) 09:03 (19) 26:07 (48) 28:09 (47) 30:11 (47) 34:26 (46) 37:19 (44) 41:17 (41) 44:58 (36) 48:36 (34) 50:23 (33) 53:25 (33) 56:19 (31)         58:16 (31)    
32 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 59:19 02:53 (21) 04:14 (50) 03:40 (28) 06:03 (30) 02:36 (38) 02:17 (19) 05:03 (31) 04:12 (45) 04:35 (35) 04:45 (36) 04:35 (41) 02:25 (42) 03:31 (35) 06:31 (56)         01:59 (27) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        02:53 (21) 07:07 (33) 10:47 (35) 16:50 (29) 19:26 (32) 21:43 (27) 26:46 (28) 30:58 (28) 35:33 (28) 40:18 (28) 44:53 (28) 47:18 (29) 50:49 (29) 57:20 (33)         59:19 (32)    
33 Lars Englund Järla Orientering 59:31 02:27 (10) 05:06 (54) 02:58 (15) 04:49 (8) 02:56 (47) 01:36 (2) 11:50 (57) 02:52 (12) 07:00 (56) 03:52 (22) 03:28 (12) 02:12 (31) 02:49 (17) 03:27 (28)         02:09 (35) Lars Englund Järla Orientering
        02:27 (10) 07:33 (45) 10:31 (31) 15:20 (21) 18:16 (23) 19:52 (21) 31:42 (40) 34:34 (38) 41:34 (43) 45:26 (39) 48:54 (35) 51:06 (35) 53:55 (34) 57:22 (34)         59:31 (33)    
34 Hans Gustavsson Nyköpings OK 59:59 03:11 (28) 03:06 (30) 03:30 (25) 07:05 (41) 02:23 (34) 02:33 (30) 04:59 (29) 03:34 (30) 04:54 (42) 05:22 (47) 05:47 (50) 02:15 (35) 04:16 (48) 04:23 (50)         02:41 (53) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        03:11 (28) 06:17 (27) 09:47 (28) 16:52 (31) 19:15 (31) 21:48 (29) 26:47 (29) 30:21 (26) 35:15 (26) 40:37 (30) 46:24 (30) 48:39 (30) 52:55 (32) 57:18 (32)         59:59 (34)    
35 Martin Eriksson OK Södertörn 60:28 04:15 (49) 02:59 (26) 03:46 (35) 05:24 (18) 03:34 (52) 06:47 (55) 06:05 (44) 03:35 (31) 03:47 (14) 05:26 (49) 03:59 (25) 02:16 (37) 03:03 (27) 03:15 (22)         02:17 (40) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:15 (49) 07:14 (38) 11:00 (37) 16:24 (27) 19:58 (35) 26:45 (43) 32:50 (42) 36:25 (42) 40:12 (39) 45:38 (40) 49:37 (39) 51:53 (39) 54:56 (35) 58:11 (35)         60:28 (35)    
36 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 61:13 03:35 (40) 03:25 (34) 04:02 (41) 07:43 (43) 02:29 (36) 04:59 (51) 06:03 (43) 03:38 (33) 05:10 (48) 04:20 (31) 04:07 (31) 01:41 (8) 03:59 (45) 03:53 (43)         02:09 (35) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        03:35 (40) 07:00 (31) 11:02 (38) 18:45 (41) 21:14 (39) 26:13 (42) 32:16 (41) 35:54 (41) 41:04 (40) 45:24 (38) 49:31 (38) 51:12 (36) 55:11 (36) 59:04 (36)         61:13 (36)    
37 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 61:24 04:58 (51) 04:22 (51) 04:11 (45) 06:09 (34) 02:17 (27) 02:49 (34) 05:32 (37) 03:30 (28) 04:39 (39) 06:38 (54) 04:25 (36) 02:04 (26) 03:44 (41) 03:47 (40)         02:19 (42) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:58 (51) 09:20 (51) 13:31 (51) 19:40 (44) 21:57 (42) 24:46 (39) 30:18 (37) 33:48 (34) 38:27 (35) 45:05 (37) 49:30 (37) 51:34 (38) 55:18 (37) 59:05 (37)         61:24 (37)    
38 Jan Olof Norén Järla Orientering 61:44 03:20 (30) 03:05 (29) 04:05 (43) 06:56 (40) 02:56 (47) 03:18 (41) 06:05 (44) 04:28 (49) 05:37 (53) 06:06 (52) 04:42 (44) 02:12 (31) 03:24 (30) 03:25 (26)         02:05 (31) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:20 (30) 06:25 (28) 10:30 (30) 17:26 (37) 20:22 (36) 23:40 (37) 29:45 (35) 34:13 (36) 39:50 (37) 45:56 (41) 50:38 (41) 52:50 (41) 56:14 (38) 59:39 (38)         61:44 (38)    
39 Ronny Hedlund OK Södertörn 61:56 04:01 (45) 03:06 (30) 04:27 (51) 05:50 (26) 08:00 (57) 02:44 (31) 04:51 (26) 03:47 (37) 05:21 (51) 04:02 (27) 03:58 (24) 01:52 (23) 04:24 (49) 03:25 (26)         02:08 (34) Ronny Hedlund OK Södertörn
        04:01 (45) 07:07 (33) 11:34 (44) 17:24 (36) 25:24 (45) 28:08 (45) 32:59 (43) 36:46 (43) 42:07 (44) 46:09 (42) 50:07 (40) 51:59 (40) 56:23 (39) 59:48 (39)         61:56 (39)    
40 Bonne Löfman Rotebro IS OK 62:10 03:00 (24) 02:18 (9) 02:58 (15) 22:54 (54) 01:52 (9) 02:12 (17) 04:06 (7) 03:05 (20) 03:54 (17) 03:34 (15) 02:53 (3) 01:41 (8) 02:37 (8) 03:32 (35)         01:34 (6) Bonne Löfman Rotebro IS OK
        03:00 (24) 05:18 (15) 08:16 (13) 31:10 (51) 33:02 (51) 35:14 (50) 39:20 (48) 42:25 (48) 46:19 (48) 49:53 (45) 52:46 (42) 54:27 (42) 57:04 (41) 60:36 (40)         62:10 (40)    
41 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 63:19 03:24 (32) 03:43 (40) 04:10 (44) 05:59 (29) 02:29 (35) 03:37 (45) 06:16 (49) 03:42 (35) 04:35 (33) 05:36 (50) 04:29 (39) 02:48 (48) 06:29 (54) 03:35 (39)         02:27 (47) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        03:24 (32) 07:07 (33) 11:17 (41) 17:16 (35) 19:45 (33) 23:22 (34) 29:38 (34) 33:20 (33) 37:55 (33) 43:31 (34) 48:00 (33) 50:48 (34) 57:17 (42) 60:52 (41)         63:19 (41)    
42 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 64:00 03:18 (29) 04:44 (52) 03:42 (31) 06:06 (32) 02:39 (40) 02:57 (36) 06:50 (50) 04:09 (42) 04:56 (44) 05:11 (44) 04:40 (43) 02:08 (29) 05:11 (52) 04:34 (52)         02:55 (56) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:18 (29) 08:02 (48) 11:44 (45) 17:50 (40) 20:29 (38) 23:26 (36) 30:16 (36) 34:25 (37) 39:21 (36) 44:32 (35) 49:12 (36) 51:20 (37) 56:31 (40) 61:05 (42)         64:00 (42)    
43 Torbjörn Bergman Snättringe SK 64:11 03:26 (33) 02:00 (3) 03:16 (23) 04:29 (4) 02:01 (17) 06:34 (54) 04:13 (14) 03:23 (26) 04:37 (38) 04:14 (29) 15:08 (55) 01:48 (19) 03:24 (30) 03:31 (34)         02:07 (32) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        03:26 (33) 05:26 (17) 08:42 (16) 13:11 (10) 15:12 (11) 21:46 (28) 25:59 (24) 29:22 (24) 33:59 (24) 38:13 (24) 53:21 (43) 55:09 (43) 58:33 (43) 62:04 (43)         64:11 (43)    
44 Ingemar Johnsson OK Södertörn 71:46 04:57 (50) 04:06 (48) 04:23 (49) 09:14 (46) 02:45 (44) 03:29 (44) 07:05 (52) 04:25 (47) 04:58 (47) 06:11 (53) 06:33 (51) 03:03 (51) 04:14 (47) 03:49 (41)         02:34 (50) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:57 (50) 09:03 (50) 13:26 (50) 22:40 (46) 25:25 (46) 28:54 (46) 35:59 (47) 40:24 (46) 45:22 (46) 51:33 (46) 58:06 (46) 61:09 (45) 65:23 (45) 69:12 (44)         71:46 (44)    
45 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 72:00 03:54 (44) 03:35 (38) 03:55 (38) 16:51 (51) 02:43 (43) 03:16 (40) 05:35 (38) 04:09 (42) 04:44 (40) 04:14 (29) 04:21 (35) 04:18 (57) 03:31 (35) 04:16 (48)         02:38 (52) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:54 (44) 07:29 (43) 11:24 (43) 28:15 (49) 30:58 (49) 34:14 (49) 39:49 (49) 43:58 (49) 48:42 (49) 52:56 (47) 57:17 (44) 61:35 (46) 65:06 (44) 69:22 (45)         72:00 (45)    
46 Kristina Klang Haninge SOK 72:49 03:37 (41) 03:52 (45) 04:24 (50) 07:57 (44) 03:33 (51) 03:25 (43) 06:13 (48) 05:01 (51) 04:18 (26) 04:21 (32) 12:02 (54) 03:58 (54) 03:39 (40) 04:04 (47)         02:25 (45) Kristina Klang Haninge SOK
        03:37 (41) 07:29 (43) 11:53 (46) 19:50 (45) 23:23 (44) 26:48 (44) 33:01 (44) 38:02 (45) 42:20 (45) 46:41 (43) 58:43 (47) 62:41 (48) 66:20 (47) 70:24 (46)         72:49 (46)    
47 Leif Hermundstad Snättringe SK 73:33 10:36 (55) 04:07 (49) 04:20 (47) 10:37 (48) 02:29 (35) 05:11 (53) 05:59 (42) 04:04 (39) 04:52 (41) 05:01 (42) 04:35 (41) 02:12 (31) 03:33 (37) 03:24 (25)         02:33 (49) Leif Hermundstad Snättringe SK
        10:36 (55) 14:43 (55) 19:03 (55) 29:40 (50) 32:09 (50) 37:20 (51) 43:19 (51) 47:23 (50) 52:15 (50) 57:16 (49) 61:51 (49) 64:03 (49) 67:36 (49) 71:00 (48)         73:33 (47)    
48 Mats Lundblad Täby OK 74:10 03:29 (36) 03:34 (37) 03:41 (30) 05:19 (17) 02:52 (46) 04:28 (50) 09:50 (54) 07:11 (55) 05:47 (54) 07:35 (56) 05:31 (49) 02:45 (47) 04:05 (46) 04:33 (51)         03:30 (57) Mats Lundblad Täby OK
        03:29 (36) 07:03 (32) 10:44 (33) 16:03 (24) 18:55 (27) 23:23 (35) 33:13 (45) 40:24 (46) 46:11 (47) 53:46 (48) 59:17 (48) 62:02 (47) 66:07 (46) 70:40 (47)         74:10 (48)    
49 Liselott Retsloff Hellas Orientering 74:12 03:46 (43) 03:29 (35) 05:54 (55) 06:07 (33) 02:47 (45) 03:07 (39) 06:07 (46) 04:04 (39) 06:06 (55) 06:02 (51) 10:09 (53) 02:29 (44) 07:27 (57) 03:49 (41)         02:49 (55) Liselott Retsloff Hellas Orientering
        03:46 (43) 07:15 (39) 13:09 (49) 19:16 (42) 22:03 (43) 25:10 (40) 31:17 (39) 35:21 (40) 41:27 (42) 47:29 (44) 57:38 (45) 60:07 (44) 67:34 (48) 71:23 (49)         74:12 (49)    
50 Tommy Svensson Hellas Orientering 79:46 03:28 (35) 03:55 (46) 03:55 (38) 05:46 (25) 04:17 (55) 04:24 (48) 05:24 (35) 03:55 (38) 04:55 (43) 17:43 (57) 05:13 (47) 02:38 (45) 06:30 (55) 05:58 (55)         01:45 (14) Tommy Svensson Hellas Orientering
        03:28 (35) 07:23 (41) 11:18 (42) 17:04 (34) 21:21 (40) 25:45 (41) 31:09 (38) 35:04 (39) 39:59 (38) 57:42 (50) 62:55 (50) 65:33 (50) 72:03 (50) 78:01 (50)         79:46 (50)    
51 Kerstin Jensen Klubblös 83:49 06:01 (53) 03:38 (39) 05:00 (53) 11:02 (49) 03:41 (54) 04:25 (49) 06:51 (51) 08:15 (57) 05:34 (52) 04:40 (34) 08:35 (52) 04:03 (55) 05:35 (53) 04:02 (46)         02:27 (46) Kerstin Jensen Klubblös
        06:01 (53) 09:39 (53) 14:39 (53) 25:41 (47) 29:22 (48) 33:47 (48) 40:38 (50) 48:53 (51) 54:27 (51) 59:07 (51) 67:42 (51) 71:45 (51) 77:20 (51) 81:22 (51)         83:49 (51)    
52 Tomas Pettersson Haninge SOK 84:27 32:21 (57) 02:37 (18) 07:12 (57) 05:57 (27) 01:57 (12) 02:07 (14) 04:14 (16) 03:03 (19) 04:32 (31) 05:17 (46) 04:06 (30) 02:20 (41) 02:53 (21) 03:53 (43)         01:58 (26) Tomas Pettersson Haninge SOK
        32:21 (57) 34:58 (56) 42:10 (56) 48:07 (56) 50:04 (56) 52:11 (56) 56:25 (54) 59:28 (54) 64:00 (53) 69:17 (53) 73:23 (53) 75:43 (53) 78:36 (52) 82:29 (52)         84:27 (52)    
53 Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL 85:09 03:33 (39) 03:50 (42) 03:42 (31) 31:17 (57) 03:01 (49) 03:05 (37) 05:35 (38) 04:08 (41) 04:56 (44) 05:22 (47) 04:28 (38) 02:13 (34) 03:53 (43) 03:29 (32)         02:37 (51) Kerstin Loenberg Skarpnäcks OL
        03:33 (39) 07:23 (41) 11:05 (39) 42:22 (55) 45:23 (55) 48:28 (55) 54:03 (53) 58:11 (53) 63:07 (52) 68:29 (52) 72:57 (52) 75:10 (52) 79:03 (53) 82:32 (53)         85:09 (53)    
54 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 88:23 03:38 (42) 04:01 (47) 04:21 (48) 29:29 (56) 02:20 (31) 04:00 (47) 10:13 (55) 04:23 (46) 04:29 (30) 04:41 (35) 04:33 (40) 03:14 (53) 03:30 (33) 03:14 (21)         02:17 (40) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:38 (42) 07:39 (47) 12:00 (47) 41:29 (53) 43:49 (53) 47:49 (53) 58:02 (55) 62:25 (55) 66:54 (55) 71:35 (55) 76:08 (54) 79:22 (54) 82:52 (54) 86:06 (54)         88:23 (54)    
55 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 90:28 04:09 (48) 05:14 (55) 05:04 (54) 27:24 (55) 02:40 (41) 03:41 (46) 10:21 (56) 04:26 (48) 04:06 (24) 04:51 (39) 04:43 (45) 02:55 (49) 03:52 (42) 04:39 (53)         02:23 (43) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:09 (48) 09:23 (52) 14:27 (52) 41:51 (54) 44:31 (54) 48:12 (54) 58:33 (56) 62:59 (56) 67:05 (56) 71:56 (56) 76:39 (55) 79:34 (55) 83:26 (55) 88:05 (55)         90:28 (55)    
56 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 124:36 06:36 (54) 05:44 (56) 04:51 (52) 15:40 (50) 03:35 (53) 09:57 (57) 06:12 (47) 04:33 (50) 07:14 (57) 07:09 (55) 31:15 (57) 02:43 (46) 04:36 (50) 11:50 (57)         02:41 (53) Robert Puusta OK Älvsjö-Örby
        06:36 (54) 12:20 (54) 17:11 (54) 32:51 (52) 36:26 (52) 46:23 (52) 52:35 (52) 57:08 (52) 64:22 (54) 71:31 (54) 102:46 (56) 105:29 (56) 110:05 (56) 121:55 (56)         124:36 (56)    
57 Andris Rozenbachs TK IF 135:41 27:00 (56) 11:14 (57) 06:06 (56) 20:58 (53) 04:44 (56) 05:06 (52) 07:09 (53) 07:03 (54) 05:20 (50) 04:46 (38) 18:07 (56) 04:05 (56) 07:19 (56) 04:21 (49)         02:23 (43) Andris Rozenbachs TK IF
        27:00 (56) 38:14 (57) 44:20 (57) 65:18 (57) 70:02 (57) 75:08 (57) 82:17 (57) 89:20 (57) 94:40 (57) 99:26 (57) 117:33 (57) 121:38 (57) 128:57 (57) 133:18 (57)         135:41 (57)    
- Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 42:30 02:29   01:47   02:26   06:06   01:25   01:37   04:38   02:35   02:57   05:17   03:14   01:31   02:25   02:26           01:37   Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        02:29   04:16   06:42   12:48   14:13   15:50   20:28   23:03   26:00   31:17   34:31   36:02   38:27   40:53           42:30      
- Olle Blomgren OK Södertörn 43:44 02:11   03:12   02:34       04:58   02:49   01:37   05:41   03:22   03:03   03:05   02:53   02:14   02:35   01:46       01:44   Olle Blomgren OK Södertörn
        02:11   05:23   07:57   07:57   12:55   15:44   17:21   23:02   26:24   29:27   32:32   35:25   37:39   40:14   42:00       43:44      
- Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 50:53 04:10   17:14   01:40   02:00   04:45   02:39   03:16   03:02   03:29   01:46   02:31   02:36                   01:45   Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:10   21:24   23:04   25:04   29:49   32:28   35:44   38:46   42:15   44:01   46:32   49:08                   50:53      
- Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 57:17 02:42   03:28   03:32   06:41   02:05   03:15   05:14   03:34   05:04   05:50   05:05   01:49   03:12   03:48           01:58   Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        02:42   06:10   09:42   16:23   18:28   21:43   26:57   30:31   35:35   41:25   46:30   48:19   51:31   55:19           57:17      
- Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 70:55 03:05   06:47   04:29   08:17   02:33   03:05   08:58   22:35   00:24   03:46   03:50                       03:06   Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        03:05   09:52   14:21   22:38   25:11   28:16   37:14   59:49   60:13   63:59   67:49                       70:55      
- Ingvar Oskarsson Klubblös 100:45 04:48   04:47   05:44   10:29   05:48   04:24   08:19   08:17   07:24   09:37                           31:08   Ingvar Oskarsson Klubblös
        04:48   09:35   15:19   25:48   31:36   36:00   44:19   52:36   60:00   69:37                           100:45      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Sören Andersson Centrum OK 31:57 03:07 (9) 01:55 (1) 02:40 (1) 03:05 (1) 04:57 (2) 02:16 (1) 03:56 (15) 02:23 (8) 01:56 (2) 03:53 (1)                         01:49 (6) Sören Andersson Centrum OK
        03:07 (9) 05:02 (3) 07:42 (1) 10:47 (1) 15:44 (1) 18:00 (1) 21:56 (1) 24:19 (1) 26:15 (1) 30:08 (1)                         31:57 (1)    
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 34:16 02:15 (1) 02:17 (2) 06:40 (37) 03:08 (2) 04:16 (1) 03:18 (15) 02:27 (1) 01:52 (1) 02:30 (10) 03:53 (1)                         01:40 (3) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:15 (1) 04:32 (1) 11:12 (15) 14:20 (7) 18:36 (4) 21:54 (4) 24:21 (2) 26:13 (2) 28:43 (2) 32:36 (2)                         34:16 (2)    
3 Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 35:48 02:35 (2) 02:23 (4) 03:22 (3) 04:10 (7) 06:18 (12) 02:37 (2) 03:19 (7) 02:44 (15) 02:27 (9) 04:04 (3)                         01:49 (6) Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:35 (2) 04:58 (2) 08:20 (2) 12:30 (3) 18:48 (5) 21:25 (3) 24:44 (4) 27:28 (4) 29:55 (4) 33:59 (3)                         35:48 (3)    
4 Jan Bojling Solna OK 37:04 02:56 (5) 02:20 (3) 03:57 (9) 03:37 (3) 05:11 (4) 02:42 (3) 03:41 (12) 02:04 (2) 02:59 (24) 05:29 (12)                         02:08 (12) Jan Bojling Solna OK
        02:56 (5) 05:16 (5) 09:13 (5) 12:50 (4) 18:01 (3) 20:43 (2) 24:24 (3) 26:28 (3) 29:27 (3) 34:56 (4)                         37:04 (4)    
5 Anna Blomgren Tullinge SK 37:48 02:52 (4) 02:23 (4) 03:24 (4) 03:37 (3) 04:57 (2) 05:56 (39) 02:59 (4) 02:20 (6) 02:50 (17) 04:42 (7)                         01:48 (5) Anna Blomgren Tullinge SK
        02:52 (4) 05:15 (4) 08:39 (3) 12:16 (2) 17:13 (2) 23:09 (6) 26:08 (6) 28:28 (5) 31:18 (5) 36:00 (5)                         37:48 (5)    
6 Sven Setterqvist OK Södertörn 38:42 03:00 (7) 02:45 (14) 03:58 (10) 04:44 (12) 05:49 (6) 02:50 (5) 02:58 (3) 03:13 (25) 02:48 (15) 04:23 (5)                         02:14 (17) Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:00 (7) 05:45 (7) 09:43 (6) 14:27 (8) 20:16 (7) 23:06 (5) 26:04 (5) 29:17 (6) 32:05 (6) 36:28 (6)                         38:42 (6)    
7 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 38:45 03:03 (8) 02:31 (9) 03:28 (5) 04:08 (6) 07:04 (17) 03:05 (9) 03:21 (8) 02:40 (12) 02:54 (21) 04:23 (5)                         02:08 (12) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:03 (8) 05:34 (6) 09:02 (4) 13:10 (5) 20:14 (6) 23:19 (7) 26:40 (7) 29:20 (7) 32:14 (7) 36:37 (7)                         38:45 (7)    
8 Lars Cedérus Snättringe SK 42:18 04:29 (27) 03:07 (20) 04:00 (11) 04:15 (8) 05:56 (8) 03:07 (11) 03:44 (13) 02:21 (7) 03:34 (32) 05:50 (19)                         01:55 (8) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:29 (27) 07:36 (23) 11:36 (18) 15:51 (14) 21:47 (11) 24:54 (11) 28:38 (11) 30:59 (9) 34:33 (9) 40:23 (8)                         42:18 (8)    
9 Ingrid Graneli Haninge SOK 43:06 03:21 (10) 02:52 (16) 04:05 (12) 04:26 (9) 06:31 (13) 03:09 (12) 03:59 (19) 02:43 (14) 03:38 (33) 05:41 (16)                         02:41 (25) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:21 (10) 06:13 (12) 10:18 (9) 14:44 (9) 21:15 (9) 24:24 (9) 28:23 (10) 31:06 (10) 34:44 (10) 40:25 (9)                         43:06 (9)    
10 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 43:43 02:57 (6) 02:58 (18) 05:19 (30) 05:14 (17) 06:15 (11) 04:33 (31) 03:25 (10) 02:40 (12) 02:31 (11) 05:13 (10)                         02:38 (23) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:57 (6) 05:55 (9) 11:14 (16) 16:28 (17) 22:43 (13) 27:16 (15) 30:41 (13) 33:21 (11) 35:52 (11) 41:05 (10)                         43:43 (10)    
11 Evy Nord Södertälje IF 43:45 03:24 (14) 03:16 (23) 03:55 (8) 05:25 (21) 05:42 (5) 05:20 (38) 03:53 (14) 02:30 (9) 02:54 (21) 05:19 (11)                         02:07 (11) Evy Nord Södertälje IF
        03:24 (14) 06:40 (17) 10:35 (11) 16:00 (15) 21:42 (10) 27:02 (13) 30:55 (14) 33:25 (12) 36:19 (14) 41:38 (11)                         43:45 (11)    
12 Albert Nord Snättringe SK 43:51 03:24 (14) 02:30 (7) 04:49 (20) 05:18 (18) 07:31 (21) 03:37 (19) 03:57 (16) 02:51 (20) 02:19 (5) 05:31 (13)                         02:04 (10) Albert Nord Snättringe SK
        03:24 (14) 05:54 (8) 10:43 (12) 16:01 (16) 23:32 (15) 27:09 (14) 31:06 (15) 33:57 (15) 36:16 (13) 41:47 (12)                         43:51 (12)    
13 Saga Sjökvist Söders SOL Tyresö 44:30 04:08 (23) 02:26 (6) 04:25 (14) 04:49 (13) 06:06 (10) 02:56 (7) 03:26 (11) 05:30 (40) 02:26 (8) 06:15 (23)                         02:03 (9) Saga Sjökvist Söders SOL Tyresö
        04:08 (23) 06:34 (15) 10:59 (14) 15:48 (13) 21:54 (12) 24:50 (10) 28:16 (9) 33:46 (14) 36:12 (12) 42:27 (15)                         44:30 (13)    
14 Hugo Isgren IFK Enskede 44:50 03:43 (16) 02:41 (12) 04:29 (16) 04:29 (10) 07:26 (19) 03:33 (18) 04:00 (20) 03:07 (24) 03:44 (35) 04:56 (9)                         02:42 (26) Hugo Isgren IFK Enskede
        03:43 (16) 06:24 (14) 10:53 (13) 15:22 (12) 22:48 (14) 26:21 (12) 30:21 (12) 33:28 (13) 37:12 (15) 42:08 (13)                         44:50 (14)    
15 Anna Gerhardsson Attunda OK 45:09 03:22 (11) 04:03 (33) 04:46 (19) 05:42 (24) 05:50 (7) 03:59 (23) 04:24 (25) 02:04 (2) 03:22 (31) 05:58 (21)                         01:39 (2) Anna Gerhardsson Attunda OK
        03:22 (11) 07:25 (21) 12:11 (23) 17:53 (21) 23:43 (16) 27:42 (16) 32:06 (17) 34:10 (16) 37:32 (16) 43:30 (16)                         45:09 (15)    
16 Roland Bolin Snättringe SK 45:17 03:46 (18) 02:30 (7) 03:38 (7) 04:05 (5) 07:06 (18) 03:10 (13) 03:21 (8) 02:48 (17) 02:47 (14) 09:07 (35)                         02:59 (28) Roland Bolin Snättringe SK
        03:46 (18) 06:16 (13) 09:54 (7) 13:59 (6) 21:05 (8) 24:15 (8) 27:36 (8) 30:24 (8) 33:11 (8) 42:18 (14)                         45:17 (16)    
17 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 45:58 05:11 (31) 03:35 (27) 05:39 (32) 06:26 (28) 06:32 (14) 02:49 (4) 03:11 (6) 02:37 (11) 03:56 (37) 04:22 (4)                         01:40 (3) Helena Librand OK Älvsjö-Örby
        05:11 (31) 08:46 (29) 14:25 (31) 20:51 (28) 27:23 (22) 30:12 (20) 33:23 (19) 36:00 (19) 39:56 (20) 44:18 (18)                         45:58 (17)    
18 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 46:00 04:07 (22) 02:49 (15) 06:23 (35) 05:00 (15) 05:56 (8) 03:54 (22) 04:06 (22) 02:46 (16) 02:48 (15) 06:02 (22)                         02:09 (15) Lilian Lagerström Gustavsbergs OK
        04:07 (22) 06:56 (19) 13:19 (25) 18:19 (22) 24:15 (17) 28:09 (18) 32:15 (18) 35:01 (18) 37:49 (17) 43:51 (17)                         46:00 (18)    
19 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 47:13 03:43 (16) 02:59 (19) 05:14 (29) 05:20 (19) 08:43 (26) 03:29 (17) 04:28 (28) 02:49 (18) 02:21 (7) 05:50 (19)                         02:17 (18) Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK
        03:43 (16) 06:42 (18) 11:56 (20) 17:16 (20) 25:59 (19) 29:28 (19) 33:56 (20) 36:45 (20) 39:06 (19) 44:56 (20)                         47:13 (19)    
19 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 47:13 03:51 (19) 02:43 (13) 04:53 (24) 05:20 (19) 07:30 (20) 03:41 (20) 03:57 (16) 02:50 (19) 03:04 (28) 06:52 (27)                         02:32 (21) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        03:51 (19) 06:34 (15) 11:27 (17) 16:47 (18) 24:17 (18) 27:58 (17) 31:55 (16) 34:45 (17) 37:49 (17) 44:41 (19)                         47:13 (19)    
21 Mats Holmgren IFK Enskede 49:57 05:19 (33) 02:57 (17) 03:21 (2) 05:26 (22) 16:11 (37) 02:51 (6) 02:55 (2) 02:08 (4) 01:29 (1) 05:45 (17)                         01:35 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        05:19 (33) 08:16 (28) 11:37 (19) 17:03 (19) 33:14 (30) 36:05 (27) 39:00 (25) 41:08 (22) 42:37 (21) 48:22 (21)                         49:57 (21)    
22 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 53:24 03:59 (20) 04:02 (32) 04:49 (21) 06:13 (26) 08:57 (27) 04:54 (35) 04:48 (30) 03:37 (31) 03:18 (30) 05:47 (18)                         03:00 (29) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        03:59 (20) 08:01 (26) 12:50 (24) 19:03 (23) 28:00 (23) 32:54 (24) 37:42 (22) 41:19 (23) 44:37 (23) 50:24 (22)                         53:24 (22)    
23 Jan Larsson Tullinge SK 54:47 03:22 (12) 02:39 (11) 04:12 (13) 04:51 (14) 19:23 (38) 03:12 (14) 04:01 (21) 02:56 (21) 03:01 (25) 04:43 (8)                         02:27 (20) Jan Larsson Tullinge SK
        03:22 (12) 06:01 (11) 10:13 (8) 15:04 (11) 34:27 (32) 37:39 (30) 41:40 (28) 44:36 (28) 47:37 (28) 52:20 (24)                         54:47 (23)    
24 Bertil Rydgren IFK Enskede 54:48 02:37 (3) 08:03 (40) 03:34 (6) 12:38 (40) 07:46 (23) 03:05 (9) 04:58 (31) 02:11 (5) 02:14 (4) 05:34 (15)                         02:08 (12) Bertil Rydgren IFK Enskede
        02:37 (3) 10:40 (36) 14:14 (28) 26:52 (35) 34:38 (33) 37:43 (31) 42:41 (31) 44:52 (29) 47:06 (27) 52:40 (26)                         54:48 (24)    
25 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 55:04 05:14 (32) 03:56 (30) 05:08 (26) 07:34 (32) 09:00 (28) 04:09 (26) 04:25 (27) 03:23 (27) 02:57 (23) 06:16 (25)                         03:02 (30) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:14 (32) 09:10 (32) 14:18 (29) 21:52 (31) 30:52 (28) 35:01 (26) 39:26 (26) 42:49 (25) 45:46 (25) 52:02 (23)                         55:04 (25)    
26 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 55:44 04:17 (26) 03:13 (22) 04:35 (17) 06:58 (30) 07:36 (22) 04:03 (25) 07:31 (38) 03:28 (28) 02:52 (18) 07:56 (30)                         03:15 (34) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:17 (26) 07:30 (22) 12:05 (21) 19:03 (23) 26:39 (21) 30:42 (21) 38:13 (24) 41:41 (24) 44:33 (22) 52:29 (25)                         55:44 (26)    
27 Inger Pahlén Söders-Tyresö 57:47 07:08 (38) 07:03 (39) 05:13 (28) 05:44 (25) 08:06 (24) 04:49 (34) 05:38 (34) 03:06 (23) 02:07 (3) 06:15 (23)                         02:38 (23) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        07:08 (38) 14:11 (40) 19:24 (37) 25:08 (33) 33:14 (30) 38:03 (33) 43:41 (33) 46:47 (33) 48:54 (30) 55:09 (27)                         57:47 (27)    
28 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 58:24 05:43 (35) 03:24 (25) 05:11 (27) 06:50 (29) 09:01 (31) 04:25 (29) 04:58 (31) 03:38 (32) 03:01 (25) 09:09 (36)                         03:04 (31) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        05:43 (35) 09:07 (30) 14:18 (29) 21:08 (29) 30:09 (27) 34:34 (25) 39:32 (27) 43:10 (27) 46:11 (26) 55:20 (28)                         58:24 (28)    
29 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 59:47 04:11 (24) 04:01 (31) 05:32 (31) 05:26 (22) 09:47 (33) 03:52 (21) 05:15 (33) 03:00 (22) 10:33 (41) 05:33 (14)                         02:37 (22) Lennart Lagerström Gustavsbergs OK
        04:11 (24) 08:12 (27) 13:44 (27) 19:10 (25) 28:57 (25) 32:49 (23) 38:04 (23) 41:04 (21) 51:37 (34) 57:10 (30)                         59:47 (29)    
30 Berit Lindunger Haninge SOK 60:02 06:46 (37) 03:36 (28) 04:49 (20) 06:25 (27) 08:08 (25) 08:11 (40) 04:20 (24) 03:33 (30) 02:46 (13) 07:47 (29)                         03:41 (37) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:46 (37) 10:22 (35) 15:11 (34) 21:36 (30) 29:44 (26) 37:55 (32) 42:15 (30) 45:48 (30) 48:34 (29) 56:21 (29)                         60:02 (30)    
31 Carl Carlin Söders-Tyresö 60:24 04:32 (28) 03:26 (26) 06:34 (36) 05:09 (16) 06:57 (16) 04:13 (27) 04:24 (25) 07:53 (41) 02:37 (12) 11:32 (38)                         03:07 (33) Carl Carlin Söders-Tyresö
        04:32 (28) 07:58 (25) 14:32 (32) 19:41 (27) 26:38 (20) 30:51 (22) 35:15 (21) 43:08 (26) 45:45 (24) 57:17 (31)                         60:24 (31)    
32 Anki Landarv Klubblös 61:15 04:16 (25) 04:52 (35) 04:26 (15) 16:28 (41) 06:33 (15) 03:28 (16) 03:01 (5) 03:32 (29) 02:19 (5) 10:03 (37)                         02:17 (18) Anki Landarv Klubblös
        04:16 (25) 09:08 (31) 13:34 (26) 30:02 (37) 36:35 (35) 40:03 (35) 43:04 (32) 46:36 (32) 48:55 (31) 58:58 (34)                         61:15 (32)    
33 Margaretha Nylund OK Södertörn 61:40 05:24 (34) 04:10 (34) 05:43 (34) 08:24 (33) 09:00 (28) 04:42 (32) 06:23 (35) 04:01 (33) 02:53 (20) 08:10 (31)                         02:50 (27) Margaretha Nylund OK Södertörn
        05:24 (34) 09:34 (34) 15:17 (35) 23:41 (32) 32:41 (29) 37:23 (28) 43:46 (34) 47:47 (34) 50:40 (33) 58:50 (33)                         61:40 (33)    
34 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 61:45 04:01 (21) 03:16 (23) 04:50 (23) 07:28 (31) 09:01 (31) 09:00 (41) 04:12 (23) 04:01 (33) 03:11 (29) 08:42 (33)                         04:03 (38) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        04:01 (21) 07:17 (20) 12:07 (22) 19:35 (26) 28:36 (24) 37:36 (29) 41:48 (29) 45:49 (31) 49:00 (32) 57:42 (32)                         61:45 (34)    
35 Göran Johansson Järfälla OK 64:09 03:22 (11) 02:34 (10) 04:36 (18) 04:30 (11) 21:12 (39) 03:04 (8) 08:02 (39) 02:36 (10) 05:40 (40) 06:21 (26)                         02:12 (16) Göran Johansson Järfälla OK
        03:22 (11) 05:56 (10) 10:32 (10) 15:02 (10) 36:14 (34) 39:18 (34) 47:20 (35) 49:56 (35) 55:36 (35) 61:57 (35)                         64:09 (35)    
36 Åke Linderoth Sundbybergs IK 77:46 04:35 (30) 03:09 (21) 25:51 (41) 08:34 (34) 09:00 (28) 04:00 (24) 03:58 (18) 04:31 (36) 02:52 (18) 08:10 (31)                         03:06 (32) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        04:35 (30) 07:44 (24) 33:35 (41) 42:09 (41) 51:09 (39) 55:09 (39) 59:07 (38) 63:38 (39) 66:30 (38) 74:40 (36)                         77:46 (36)    
37 Bo Eklind Klubblös 85:45 07:40 (40) 04:57 (36) 07:46 (39) 10:27 (37) 11:18 (36) 05:05 (36) 07:05 (37) 04:45 (39) 04:53 (39) 16:09 (39)                         05:40 (41) Bo Eklind Klubblös
        07:40 (40) 12:37 (38) 20:23 (38) 30:50 (38) 42:08 (36) 47:13 (36) 54:18 (36) 59:03 (36) 63:56 (36) 80:05 (37)                         85:45 (37)    
38 Mats Halvarez Klubblös 85:50 07:40 (40) 05:10 (37) 07:36 (38) 10:36 (38) 11:15 (35) 05:08 (37) 07:03 (36) 04:37 (37) 04:52 (38) 17:02 (41)                         04:51 (40) Mats Halvarez Klubblös
        07:40 (40) 12:50 (39) 20:26 (39) 31:02 (39) 42:17 (37) 47:25 (37) 54:28 (37) 59:05 (37) 63:57 (37) 80:59 (38)                         85:50 (38)    
39 Lars Nordin Solna OK 86:51 07:35 (39) 08:33 (41) 09:58 (40) 09:11 (35) 10:32 (34) 04:23 (28) 09:42 (41) 03:17 (26) 03:49 (36) 16:23 (40)                         03:28 (35) Lars Nordin Solna OK
        07:35 (39) 16:08 (41) 26:06 (40) 35:17 (40) 45:49 (38) 50:12 (38) 59:54 (39) 63:11 (38) 67:00 (39) 83:23 (39)                         86:51 (39)    
40 Christina Nordström Bodens BK 94:45 05:45 (36) 03:40 (29) 05:40 (33) 11:51 (39) 40:11 (40) 04:31 (30) 04:41 (29) 04:42 (38) 03:03 (27) 07:09 (28)                         03:32 (36) Christina Nordström Bodens BK
        05:45 (36) 09:25 (33) 15:05 (33) 26:56 (36) 67:07 (40) 71:38 (40) 76:19 (40) 81:01 (40) 84:04 (40) 91:13 (40)                         94:45 (40)    
41 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 109:43 04:34 (29) 06:43 (38) 04:59 (25) 09:36 (36) 48:18 (41) 04:48 (33) 09:24 (40) 04:21 (35) 03:43 (34) 08:59 (34)                         04:18 (39) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        04:34 (29) 11:17 (37) 16:16 (36) 25:52 (34) 74:10 (41) 78:58 (41) 88:22 (41) 92:43 (41) 96:26 (41) 105:25 (41)                         109:43 (41)    
- Johan Sandwall Skarpnäcks OL Minustid 40:05   25:07   33:11   13:55   10:15   Minustid       30:52   06:17   05:01   03:20   00:43   06:47                   Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        40:05   65:12   98:23   112:18   122:33   Ej tid  ----->                                           Minustid      
- Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 40:24 08:58   01:44   03:04   03:30   05:07   02:58   03:26   02:04   02:22   05:01                           02:10   Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        08:58   10:42   13:46   17:16   22:23   25:21   28:47   30:51   33:13   38:14                           40:24      
- Benny Alfordsson Tullinge SK 55:37 04:33   03:37   05:04   19:36   04:38   03:44   03:18   08:15                                   02:52   Benny Alfordsson Tullinge SK
        04:33   08:10   13:14   32:50   37:28   41:12   44:30   52:45                                   55:37      
- Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 416:04 04:15   03:32   04:17                                                       404:00   Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        04:15   07:47   12:04                                                       416:04      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                           Mål   Bana E - 1,4 km Klubb
1 Gunvor Granath Nynäshamns OK 31:23 05:58 (2) 02:38 (6) 03:57 (2) 05:26 (2) 03:36 (5) 06:36 (1)                                         03:12 (4) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:58 (2) 08:36 (3) 12:33 (2) 17:59 (2) 21:35 (2) 28:11 (1)                                         31:23 (1)    
2 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 31:25 03:59 (1) 01:27 (1) 03:08 (1) 03:58 (1) 03:10 (2) 13:05 (6)                                         02:38 (3) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:59 (1) 05:26 (1) 08:34 (1) 12:32 (1) 15:42 (1) 28:47 (2)                                         31:25 (2)    
3 Winston Bentlinger OK Älvsjö-Örby 46:20 12:37 (6) 01:48 (4) 05:14 (4) 08:54 (7) 03:08 (1) 12:34 (4)                                         02:05 (1) Winston Bentlinger OK Älvsjö-Örby
        12:37 (6) 14:25 (6) 19:39 (5) 28:33 (5) 31:41 (4) 44:15 (5)                                         46:20 (3)    
4 Audrey Bentlinger OK Älvsjö-Örby 46:22 12:42 (7) 01:51 (5) 05:05 (3) 08:53 (6) 03:20 (3) 12:20 (3)                                         02:11 (2) Audrey Bentlinger OK Älvsjö-Örby
        12:42 (7) 14:33 (7) 19:38 (4) 28:31 (4) 31:51 (5) 44:11 (4)                                         46:22 (4)    
5 Viviann Andersson Snättringe SK 46:36 06:28 (4) 01:34 (2) 16:10 (6) 05:29 (3) 03:34 (4) 10:09 (2)                                         03:12 (4) Viviann Andersson Snättringe SK
        06:28 (4) 08:02 (2) 24:12 (6) 29:41 (6) 33:15 (6) 43:24 (3)                                         46:36 (5)    
6 Yngve Hedberg Snättringe SK 61:42 09:47 (5) 01:34 (2) 16:39 (7) 07:57 (5) 07:30 (6) 12:39 (5)                                         05:36 (7) Yngve Hedberg Snättringe SK
        09:47 (5) 11:21 (5) 28:00 (7) 35:57 (7) 43:27 (7) 56:06 (6)                                         61:42 (6)    
7 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 65:23 06:21 (3) 02:42 (7) 05:31 (5) 06:16 (4) 09:05 (7) 31:57 (7)                                         03:31 (6) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        06:21 (3) 09:03 (4) 14:34 (3) 20:50 (3) 29:55 (3) 61:52 (7)                                         65:23 (7)    
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 22:01 02:59   01:20   03:11   03:21   03:10   05:44                                           02:16   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:59   04:19   07:30   10:51   14:01   19:45                                           22:01      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 37:00 04:18   01:26   08:11   04:58   03:32   10:41                                           03:54   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        04:18   05:44   13:55   18:53   22:25   33:06                                           37:00