</
  Sträcktider Luffarligan Linneaberg                                                          
  2018-08-22 Svarta tider är sträcktider                                                        
    Blå tider är från start                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                          
                                                                   
Plac Bana A - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12       Mål   Bana A - 4,5 km Klubb
1 Ruslan Glebov OK Ravinen 24:34 01:14 (1) 04:42 (1) 01:09 (1) 02:19 (1) 03:56 (1) 01:07 (1) 01:47 (1) 00:16 (1) 02:30 (1) 02:30 (1) 01:11 (1) 01:32 (1)     00:21 (2) Ruslan Glebov OK Ravinen
        01:14 (1) 05:56 (1) 07:05 (1) 09:24 (1) 13:20 (1) 14:27 (1) 16:14 (1) 16:30 (1) 19:00 (1) 21:30 (1) 22:41 (1) 24:13 (1)     24:34 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 31:37 01:22 (2) 06:28 (2) 01:23 (2) 03:20 (3) 04:40 (2) 01:31 (3) 02:09 (2) 00:24 (3) 02:54 (3) 03:21 (2) 01:34 (2) 02:07 (3)     00:24 (3) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:22 (2) 07:50 (2) 09:13 (2) 12:33 (2) 17:13 (2) 18:44 (2) 20:53 (2) 21:17 (2) 24:11 (2) 27:32 (2) 29:06 (2) 31:13 (2)     31:37 (2)    
3 Jakob Jansson Järla Orientering 33:09 01:22 (2) 07:28 (8) 01:30 (3) 02:54 (2) 04:42 (3) 01:27 (2) 02:34 (4) 00:24 (3) 02:55 (4) 03:43 (5) 01:42 (5) 01:58 (2)     00:30 (21) Jakob Jansson Järla Orientering
        01:22 (2) 08:50 (3) 10:20 (3) 13:14 (3) 17:56 (3) 19:23 (3) 21:57 (3) 22:21 (3) 25:16 (3) 28:59 (3) 30:41 (3) 32:39 (3)     33:09 (3)    
4 Johan Lindqvist Täby OK 38:01 01:56 (15) 07:09 (6) 01:31 (4) 03:52 (10) 05:17 (4) 02:14 (9) 02:47 (8) 00:31 (12) 03:55 (19) 04:10 (9) 01:52 (11) 02:20 (9)     00:27 (9) Johan Lindqvist Täby OK
        01:56 (15) 09:05 (7) 10:36 (4) 14:28 (4) 19:45 (4) 21:59 (4) 24:46 (4) 25:17 (4) 29:12 (4) 33:22 (4) 35:14 (4) 37:34 (4)     38:01 (4)    
5 Dominic Dakin OK Ravinen 38:24 01:58 (17) 08:07 (14) 01:38 (8) 03:30 (4) 05:34 (6) 03:11 (34) 02:25 (3) 00:23 (2) 03:16 (6) 03:50 (6) 01:36 (3) 02:31 (15)     00:25 (5) Dominic Dakin OK Ravinen
        01:58 (17) 10:05 (11) 11:43 (11) 15:13 (10) 20:47 (9) 23:58 (10) 26:23 (9) 26:46 (8) 30:02 (8) 33:52 (6) 35:28 (5) 37:59 (6)     38:24 (5)    
6 Mattias Hovmöller SOL 38:27 01:57 (16) 07:03 (3) 01:44 (10) 03:49 (9) 05:39 (9) 02:13 (8) 02:46 (7) 00:35 (17) 03:46 (16) 04:12 (10) 01:54 (12) 02:19 (8)     00:30 (19) Mattias Hovmöller SOL
        01:57 (16) 09:00 (6) 10:44 (6) 14:33 (5) 20:12 (6) 22:25 (6) 25:11 (5) 25:46 (6) 29:32 (6) 33:44 (5) 35:38 (6) 37:57 (5)     38:27 (6)    
7 Alistair Chapman OK Ravinen 39:00 02:20 (29) 07:51 (11) 01:35 (6) 03:46 (8) 05:59 (13) 01:59 (7) 02:49 (9) 00:30 (10) 03:35 (9) 03:52 (7) 01:44 (6) 02:33 (20)     00:27 (9) Alistair Chapman OK Ravinen
        02:20 (29) 10:11 (14) 11:46 (12) 15:32 (12) 21:31 (10) 23:30 (9) 26:19 (8) 26:49 (9) 30:24 (9) 34:16 (7) 36:00 (7) 38:33 (7)     39:00 (7)    
8 Tintin Karlberg Tullinge SK 40:02 01:47 (10) 07:08 (5) 01:47 (11) 03:57 (11) 05:46 (12) 02:15 (11) 02:52 (11) 00:32 (13) 03:50 (17) 05:18 (28) 02:02 (16) 02:17 (6)     00:31 (23) Tintin Karlberg Tullinge SK
        01:47 (10) 08:55 (5) 10:42 (5) 14:39 (6) 20:25 (7) 22:40 (7) 25:32 (7) 26:04 (7) 29:54 (7) 35:12 (9) 37:14 (8) 39:31 (8)     40:02 (8)    
9 Mats Sandin Haninge SOK 40:07 01:39 (4) 07:37 (9) 01:37 (7) 03:59 (12) 07:03 (26) 02:19 (13) 02:49 (9) 00:27 (5) 03:55 (19) 04:12 (10) 01:49 (10) 02:16 (5)     00:25 (5) Mats Sandin Haninge SOK
        01:39 (4) 09:16 (9) 10:53 (7) 14:52 (8) 21:55 (11) 24:14 (11) 27:03 (10) 27:30 (10) 31:25 (10) 35:37 (10) 37:26 (10) 39:42 (9)     40:07 (9)    
10 Matthew Gooch OK Ravinen 40:11 02:03 (18) 08:08 (15) 01:47 (12) 04:25 (18) 06:28 (19) 02:14 (9) 03:13 (18) 00:28 (8) 02:52 (2) 03:59 (8) 01:48 (8) 02:22 (11)     00:24 (3) Matthew Gooch OK Ravinen
        02:03 (18) 10:11 (14) 11:58 (13) 16:23 (14) 22:51 (13) 25:05 (13) 28:18 (12) 28:46 (12) 31:38 (11) 35:37 (10) 37:25 (9) 39:47 (10)     40:11 (10)    
11 Peter Molloy OK Ravinen 40:42 01:42 (8) 10:21 (28) 01:47 (11) 03:45 (7) 05:41 (10) 02:37 (22) 02:38 (5) 00:28 (8) 03:42 (12) 03:31 (3) 01:44 (6) 02:18 (7)     00:28 (12) Peter Molloy OK Ravinen
        01:42 (8) 12:03 (25) 13:50 (19) 17:35 (17) 23:16 (16) 25:53 (16) 28:31 (13) 28:59 (13) 32:41 (13) 36:12 (12) 37:56 (12) 40:14 (11)     40:42 (11)    
12 John Hartley Söders-Tyresö 40:55 01:55 (12) 07:52 (12) 01:31 (4) 03:31 (5) 05:18 (5) 01:52 (4) 03:13 (19) 00:27 (5) 03:45 (15) 05:31 (29) 02:59 (36) 02:32 (19)     00:29 (17) John Hartley Söders-Tyresö
        01:55 (12) 09:47 (10) 11:18 (10) 14:49 (7) 20:07 (5) 21:59 (4) 25:12 (6) 25:39 (5) 29:24 (5) 34:55 (8) 37:54 (11) 40:26 (12)     40:55 (12)    
13 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 42:17 02:09 (22) 08:42 (19) 02:00 (19) 04:13 (15) 06:09 (14) 02:17 (12) 03:10 (17) 00:37 (21) 03:27 (7) 04:36 (19) 01:57 (14) 02:31 (14)     00:29 (16) Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK
        02:09 (22) 10:51 (19) 12:51 (17) 17:04 (16) 23:13 (15) 25:30 (14) 28:40 (14) 29:17 (14) 32:44 (14) 37:20 (14) 39:17 (13) 41:48 (13)     42:17 (13)    
14 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 42:26 02:19 (28) 07:48 (10) 01:56 (18) 04:08 (14) 06:15 (15) 02:20 (14) 03:06 (13) 00:42 (30) 04:00 (22) 04:45 (20) 02:08 (19) 02:34 (21)     00:25 (5) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        02:19 (28) 10:07 (12) 12:03 (14) 16:11 (13) 22:26 (12) 24:46 (12) 27:52 (11) 28:34 (11) 32:34 (12) 37:19 (13) 39:27 (14) 42:01 (14)     42:26 (14)    
15 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:18 02:10 (24) 07:58 (13) 02:04 (22) 04:37 (21) 06:15 (15) 02:47 (25) 03:09 (16) 00:37 (21) 04:13 (27) 04:49 (21) 01:54 (12) 02:14 (4)     00:31 (24) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:10 (24) 10:08 (13) 12:12 (15) 16:49 (15) 23:04 (14) 25:51 (15) 29:00 (15) 29:37 (15) 33:50 (15) 38:39 (15) 40:33 (15) 42:47 (15)     43:18 (15)    
16 Luke Graham OK Ravinen 43:26 01:40 (5) 11:18 (31) 01:40 (9) 03:33 (6) 08:33 (40) 01:55 (5) 02:39 (6) 00:30 (10) 03:27 (7) 03:40 (4) 01:40 (4) 02:23 (12)     00:28 (13) Luke Graham OK Ravinen
        01:40 (5) 12:58 (30) 14:38 (27) 18:11 (18) 26:44 (25) 28:39 (21) 31:18 (18) 31:48 (19) 35:15 (18) 38:55 (16) 40:35 (16) 42:58 (16)     43:26 (16)    
17 Stanley Heap OK Ravinen 44:31 01:45 (9) 07:22 (7) 01:53 (14) 04:02 (13) 05:38 (7) 02:31 (19) 08:07 (44) 00:27 (6) 03:13 (5) 04:13 (12) 02:31 (28) 02:21 (10)     00:28 (12) Stanley Heap OK Ravinen
        01:45 (9) 09:07 (8) 11:00 (9) 15:02 (9) 20:40 (8) 23:11 (8) 31:18 (18) 31:45 (18) 34:58 (16) 39:11 (17) 41:42 (18) 44:03 (17)     44:31 (17)    
18 Henrik Sjögren Haninge SOK 44:39 01:49 (11) 07:03 (3) 02:04 (22) 04:32 (20) 09:04 (42) 01:57 (6) 03:28 (25) 00:34 (16) 04:37 (35) 04:22 (14) 01:58 (15) 02:44 (25)     00:27 (10) Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:49 (11) 08:52 (4) 10:56 (8) 15:28 (11) 24:32 (17) 26:29 (17) 29:57 (16) 30:31 (16) 35:08 (17) 39:30 (18) 41:28 (17) 44:12 (18)     44:39 (18)    
19 Dan Klang Haninge SOK 46:38 02:12 (27) 08:17 (16) 01:53 (14) 07:05 (44) 07:17 (30) 02:28 (18) 02:55 (12) 00:47 (36) 03:41 (11) 04:25 (15) 02:15 (22) 02:50 (27)     00:33 (30) Dan Klang Haninge SOK
        02:12 (27) 10:29 (18) 12:22 (16) 19:27 (25) 26:44 (25) 29:12 (25) 32:07 (20) 32:54 (20) 36:35 (20) 41:00 (20) 43:15 (19) 46:05 (19)     46:38 (19)    
20 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 47:07 02:28 (32) 10:15 (27) 01:55 (16) 04:22 (17) 06:29 (20) 02:26 (15) 03:07 (15) 00:37 (21) 04:07 (25) 04:28 (17) 03:10 (39) 03:07 (30)     00:36 (36) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:28 (32) 12:43 (28) 14:38 (27) 19:00 (22) 25:29 (20) 27:55 (20) 31:02 (17) 31:39 (17) 35:46 (19) 40:14 (19) 43:24 (20) 46:31 (20)     47:07 (20)    
21 Thomas Howell OK Ravinen 48:08 01:41 (6) 08:31 (17) 03:40 (46) 05:02 (25) 05:45 (11) 02:51 (27) 05:33 (40) 02:00 (45) 03:38 (10) 04:26 (16) 02:12 (21) 02:29 (13)     00:20 (1) Thomas Howell OK Ravinen
        01:41 (6) 10:12 (16) 13:52 (22) 18:54 (21) 24:39 (18) 27:30 (18) 33:03 (25) 35:03 (27) 38:41 (25) 43:07 (23) 45:19 (24) 47:48 (21)     48:08 (21)    
22 Philip Vokes North West Junior Squad 48:16 01:41 (6) 08:32 (18) 03:38 (45) 05:12 (30) 05:38 (7) 02:51 (27) 05:32 (39) 02:01 (46) 03:44 (14) 04:20 (13) 02:10 (20) 02:31 (15)     00:26 (8) Philip Vokes North West Junior Squad
        01:41 (6) 10:13 (17) 13:51 (21) 19:03 (23) 24:41 (19) 27:32 (19) 33:04 (26) 35:05 (28) 38:49 (27) 43:09 (24) 45:19 (24) 47:50 (24)     48:16 (22)    
23 Mark Ruda OK Ravinen 48:17 01:55 (13) 12:55 (34) 02:38 (40) 04:19 (16) 06:19 (17) 02:36 (21) 03:16 (22) 00:38 (24) 04:10 (26) 04:28 (17) 02:04 (17) 02:31 (14)     00:28 (13) Mark Ruda OK Ravinen
        01:55 (13) 14:50 (33) 17:28 (33) 21:47 (31) 28:06 (31) 30:42 (29) 33:58 (27) 34:36 (25) 38:46 (26) 43:14 (25) 45:18 (23) 47:49 (23)     48:17 (23)    
24 Björn Reger Söders-Tyresö 48:19 01:55 (12) 10:05 (26) 02:12 (28) 05:37 (38) 06:36 (21) 02:44 (23) 03:49 (32) 00:36 (19) 04:18 (30) 05:14 (27) 02:05 (18) 02:37 (22)     00:31 (24) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:55 (12) 12:00 (24) 14:12 (25) 19:49 (26) 26:25 (22) 29:09 (24) 32:58 (22) 33:34 (22) 37:52 (22) 43:06 (22) 45:11 (22) 47:48 (21)     48:19 (24)    
25 Ingemar Gard Söders-Tyresö 48:23 02:05 (20) 09:38 (23) 02:07 (26) 04:48 (23) 08:03 (38) 02:26 (15) 03:14 (21) 00:45 (34) 03:56 (21) 05:08 (25) 02:55 (34) 02:47 (26)     00:31 (24) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:05 (20) 11:43 (22) 13:50 (19) 18:38 (20) 26:41 (24) 29:07 (22) 32:21 (21) 33:06 (21) 37:02 (21) 42:10 (21) 45:05 (21) 47:52 (25)     48:23 (25)    
26 Hana Tichovska SK Praga 50:25 02:38 (35) 09:02 (21) 02:17 (31) 05:24 (35) 07:05 (27) 03:02 (31) 03:34 (28) 00:44 (33) 04:16 (29) 06:02 (37) 02:34 (30) 03:15 (33)     00:32 (28) Hana Tichovska SK Praga
        02:38 (35) 11:40 (21) 13:57 (23) 19:21 (24) 26:26 (23) 29:28 (26) 33:02 (24) 33:46 (24) 38:02 (23) 44:04 (26) 46:38 (27) 49:53 (26)     50:25 (26)    
27 Lena Öhman Centrum OK 50:48 02:22 (30) 10:24 (29) 02:34 (37) 05:03 (26) 07:12 (28) 03:00 (30) 03:33 (27) 00:39 (26) 04:30 (34) 05:04 (23) 02:15 (23) 03:37 (42)     00:35 (34) Lena Öhman Centrum OK
        02:22 (30) 12:46 (29) 15:20 (30) 20:23 (29) 27:35 (27) 30:35 (28) 34:08 (28) 34:47 (26) 39:17 (28) 44:21 (27) 46:36 (26) 50:13 (27)     50:48 (27)    
28 Christer Hördell Stockholms OK 51:30 03:07 (38) 09:30 (22) 02:26 (34) 05:18 (33) 07:17 (30) 03:40 (39) 03:25 (24) 00:50 (40) 04:01 (23) 05:40 (32) 02:50 (33) 02:53 (29)     00:33 (30) Christer Hördell Stockholms OK
        03:07 (38) 12:37 (27) 15:03 (29) 20:21 (28) 27:38 (29) 31:18 (30) 34:43 (29) 35:33 (29) 39:34 (29) 45:14 (28) 48:04 (28) 50:57 (28)     51:30 (28)    
29 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 51:57 03:20 (41) 12:44 (33) 03:19 (43) 05:01 (24) 06:25 (18) 03:09 (33) 03:21 (23) 00:33 (14) 03:43 (13) 05:07 (24) 02:15 (22) 02:31 (15)     00:29 (16) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        03:20 (41) 16:04 (34) 19:23 (37) 24:24 (37) 30:49 (33) 33:58 (32) 37:19 (31) 37:52 (31) 41:35 (30) 46:42 (30) 48:57 (29) 51:28 (29)     51:57 (29)    
30 Eilidh Campbell Ravinen  53:29 02:07 (21) 08:50 (20) 02:21 (32) 05:07 (29) 07:44 (34) 02:58 (29) 03:52 (33) 00:45 (34) 04:25 (33) 07:32 (41) 03:54 (44) 03:24 (35)     00:30 (19) Eilidh Campbell Ravinen 
        02:07 (21) 10:57 (20) 13:18 (18) 18:25 (19) 26:09 (21) 29:07 (22) 32:59 (23) 33:44 (23) 38:09 (24) 45:41 (29) 49:35 (30) 52:59 (30)     53:29 (30)    
31 Olle Blomgren OK Södertörn 54:15 02:09 (22) 09:50 (24) 02:04 (22) 06:35 (39) 07:21 (32) 03:44 (40) 04:44 (38) 00:35 (17) 04:47 (38) 06:00 (36) 02:36 (31) 03:12 (32)     00:38 (40) Olle Blomgren OK Södertörn
        02:09 (22) 11:59 (23) 14:03 (24) 20:38 (30) 27:59 (30) 31:43 (31) 36:27 (30) 37:02 (30) 41:49 (31) 47:49 (31) 50:25 (31) 53:37 (31)     54:15 (31)    
32 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 55:23 02:04 (19) 12:36 (32) 02:06 (25) 05:06 (28) 10:21 (44) 02:27 (17) 03:13 (18) 01:43 (44) 04:03 (24) 05:37 (31) 02:18 (25) 03:18 (34)     00:31 (23) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:04 (19) 14:40 (32) 16:46 (32) 21:52 (32) 32:13 (36) 34:40 (36) 37:53 (33) 39:36 (35) 43:39 (34) 49:16 (33) 51:34 (32) 54:52 (32)     55:23 (32)    
33 Martin Tichovsky SK Praga 55:53 02:11 (26) 09:57 (25) 02:27 (35) 05:31 (37) 07:31 (33) 02:46 (24) 07:24 (42) 00:36 (19) 04:37 (35) 05:43 (33) 02:59 (36) 03:29 (37)     00:42 (43) Martin Tichovsky SK Praga
        02:11 (26) 12:08 (26) 14:35 (26) 20:06 (27) 27:37 (28) 30:23 (27) 37:47 (32) 38:23 (32) 43:00 (32) 48:43 (32) 51:42 (33) 55:11 (33)     55:53 (33)    
34 Jan Gottfridsson Norbergs OK 57:48 08:07 (46) 14:16 (39) 02:01 (20) 04:28 (19) 07:50 (35) 02:35 (20) 03:06 (13) 00:38 (24) 04:15 (28) 04:54 (22) 02:20 (26) 02:43 (24)     00:35 (32) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        08:07 (46) 22:23 (45) 24:24 (44) 28:52 (42) 36:42 (43) 39:17 (39) 42:23 (38) 43:01 (38) 47:16 (37) 52:10 (36) 54:30 (34) 57:13 (34)     57:48 (34)    
35 Anders Larsson Skarpnäcks OL 58:53 03:10 (39) 10:53 (30) 02:24 (33) 06:53 (43) 08:01 (37) 03:15 (35) 03:59 (36) 00:47 (36) 05:29 (43) 07:07 (40) 02:56 (35) 03:24 (35)     00:35 (32) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:10 (39) 14:03 (31) 16:27 (31) 23:20 (33) 31:21 (34) 34:36 (34) 38:35 (35) 39:22 (34) 44:51 (36) 51:58 (35) 54:54 (36) 58:18 (35)     58:53 (35)    
36 Anders Karlsson Tullinge SK 58:56 02:51 (37) 13:23 (35) 02:36 (38) 05:29 (36) 07:14 (29) 03:05 (32) 03:32 (26) 00:42 (30) 04:44 (37) 05:55 (35) 05:11 (46) 03:36 (40)     00:38 (40) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:51 (37) 16:14 (35) 18:50 (35) 24:19 (36) 31:33 (35) 34:38 (35) 38:10 (34) 38:52 (33) 43:36 (33) 49:31 (34) 54:42 (35) 58:18 (35)     58:56 (36)    
37 Anders Holmqvist Snättringe SK 60:11 03:57 (44) 15:20 (42) 02:14 (29) 05:04 (27) 07:02 (25) 02:47 (25) 03:42 (30) 00:33 (14) 03:50 (17) 09:31 (45) 01:48 (8) 02:41 (23)     01:42 (46) Anders Holmqvist Snättringe SK
        03:57 (44) 19:17 (41) 21:31 (41) 26:35 (40) 33:37 (37) 36:24 (37) 40:06 (36) 40:39 (36) 44:29 (35) 54:00 (39) 55:48 (37) 58:29 (37)     60:11 (37)    
38 Stefan Norlin Klubblös 60:17 02:29 (33) 19:35 (45) 01:55 (16) 05:15 (31) 06:44 (22) 03:24 (36) 03:39 (29) 00:39 (26) 04:21 (31) 05:44 (34) 02:26 (27) 03:34 (39)     00:32 (28) Stefan Norlin Klubblös
        02:29 (33) 22:04 (43) 23:59 (42) 29:14 (44) 35:58 (41) 39:22 (41) 43:01 (39) 43:40 (39) 48:01 (38) 53:45 (38) 56:11 (38) 59:45 (38)     60:17 (38)    
39 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 60:23 02:25 (31) 19:43 (46) 02:02 (21) 04:43 (22) 06:59 (24) 03:27 (37) 03:43 (31) 00:42 (29) 04:23 (32) 05:32 (30) 02:32 (29) 03:36 (40)     00:36 (36) Claes Vallin IFK Lidingö SOK
        02:25 (31) 22:08 (44) 24:10 (43) 28:53 (43) 35:52 (40) 39:19 (40) 43:02 (40) 43:44 (40) 48:07 (39) 53:39 (37) 56:11 (38) 59:47 (39)     60:23 (39)    
40 Per-Erik Jansson IF Thor 61:25 02:33 (34) 14:45 (41) 02:15 (30) 06:35 (39) 07:59 (36) 05:04 (44) 03:56 (35) 00:49 (38) 04:58 (40) 05:08 (25) 03:36 (41) 03:10 (31)     00:37 (38) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:33 (34) 17:18 (40) 19:33 (39) 26:08 (39) 34:07 (38) 39:11 (38) 43:07 (41) 43:56 (41) 48:54 (41) 54:02 (40) 57:38 (40) 60:48 (40)     61:25 (40)    
41 Jan Dahlin Hellas Orientering 62:06 02:10 (24) 14:21 (40) 02:27 (35) 05:19 (34) 10:55 (45) 04:10 (41) 03:55 (34) 00:42 (29) 04:57 (39) 06:23 (39) 02:39 (32) 03:33 (38)     00:35 (32) Jan Dahlin Hellas Orientering
        02:10 (24) 16:31 (37) 18:58 (36) 24:17 (35) 35:12 (39) 39:22 (41) 43:17 (42) 43:59 (42) 48:56 (42) 55:19 (41) 57:58 (41) 61:31 (41)     62:06 (41)    
42 Claes Andersson OK Södertörn 63:02 02:40 (36) 13:42 (38) 02:11 (27) 05:17 (32) 06:44 (22) 03:35 (38) 06:58 (41) 00:40 (28) 06:23 (44) 08:19 (43) 03:04 (38) 02:52 (28)     00:37 (38) Claes Andersson OK Södertörn
        02:40 (36) 16:22 (36) 18:33 (34) 23:50 (34) 30:34 (32) 34:09 (33) 41:07 (37) 41:47 (37) 48:10 (40) 56:29 (42) 59:33 (42) 62:25 (42)     63:02 (42)    
43 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 65:58 03:23 (43) 13:39 (37) 02:48 (41) 08:12 (46) 08:11 (39) 04:16 (43) 04:19 (37) 00:49 (38) 05:18 (41) 06:09 (38) 04:35 (45) 03:49 (43)     00:30 (19) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:23 (43) 17:02 (39) 19:50 (40) 28:02 (41) 36:13 (42) 40:29 (43) 44:48 (43) 45:37 (43) 50:55 (43) 57:04 (43) 61:39 (43) 65:28 (43)     65:58 (43)    
44 Lars-Åke Aspelin Klubblös 81:59 03:22 (42) 19:32 (44) 02:56 (42) 06:44 (42) 08:40 (41) 04:10 (41) 09:17 (45) 01:03 (42) 07:13 (46) 08:01 (42) 03:48 (42) 06:30 (46)     00:43 (44) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        03:22 (42) 22:54 (46) 25:50 (46) 32:34 (46) 41:14 (45) 45:24 (45) 54:41 (45) 55:44 (45) 62:57 (45) 70:58 (44) 74:46 (44) 81:16 (44)     81:59 (44)    
45 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 87:27 04:01 (45) 17:00 (43) 03:32 (44) 07:49 (45) 10:02 (43) 05:57 (46) 11:25 (46) 01:20 (43) 06:58 (45) 08:48 (44) 03:51 (43) 05:55 (45)     00:49 (45) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:01 (45) 21:01 (42) 24:33 (45) 32:22 (45) 42:24 (46) 48:21 (46) 59:46 (46) 61:06 (46) 68:04 (46) 76:52 (45) 80:43 (45) 86:38 (45)     87:27 (45)    
46 Tommy Wåhlin Västerås SOK 98:31 03:10 (39) 13:37 (36) 02:37 (39) 06:41 (41) 13:46 (46) 05:15 (45) 07:40 (43) 00:59 (41) 05:23 (42) 30:04 (46) 03:17 (40) 05:21 (44)     00:41 (42) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        03:10 (39) 16:47 (38) 19:24 (38) 26:05 (38) 39:51 (44) 45:06 (44) 52:46 (44) 53:45 (44) 59:08 (44) 89:12 (46) 92:29 (46) 97:50 (46)     98:31 (46)    
- Catherine Taylor OK Södertörn 51:46 04:36   10:04   01:22   04:46   04:54   03:13   02:32   00:24   05:28   11:47   02:11           00:29   Catherine Taylor OK Södertörn
        04:36   14:40   16:02   20:48   25:42   28:55   31:27   31:51   37:19   49:06   51:17           51:46      
- Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 76:51 02:07   21:30   01:52   07:43   10:45   03:10   16:03   07:01   03:00   02:56               00:44   Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        02:07   23:37   25:29   33:12   43:57   47:07   63:10   70:11   73:11   76:07               76:51      
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 97:33 03:38   29:00   03:14   09:26   10:15   11:18   01:19   06:08   12:35   03:46   06:09           00:45   Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:38   32:38   35:52   45:18   55:33   66:51   68:10   74:18   86:53   90:39   96:48           97:33      
                                                                   
                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                   Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 36:43 02:01 (4) 13:08 (34) 01:33 (1) 05:08 (1) 02:23 (1) 04:11 (2) 04:08 (1) 01:44 (1) 02:03 (1)                 00:24 (2) Tommy Holmér Väsby OK
        02:01 (4) 15:09 (31) 16:42 (19) 21:50 (9) 24:13 (5) 28:24 (4) 32:32 (1) 34:16 (1) 36:19 (1)                 36:43 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:40 02:04 (5) 09:20 (3) 02:26 (13) 06:09 (6) 03:15 (7) 04:55 (7) 05:12 (6) 02:14 (5) 02:33 (2)                 00:32 (18) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:04 (5) 11:24 (3) 13:50 (3) 19:59 (2) 23:14 (3) 28:09 (3) 33:21 (4) 35:35 (3) 38:08 (2)                 38:40 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 38:43 01:59 (2) 08:32 (1) 02:06 (3) 07:32 (26) 02:49 (2) 04:49 (4) 05:12 (6) 02:11 (3) 03:03 (11)                 00:30 (9) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:59 (2) 10:31 (1) 12:37 (1) 20:09 (3) 22:58 (2) 27:47 (1) 32:59 (2) 35:10 (2) 38:13 (3)                 38:43 (3)    
4 Anders Gezelius OK Ravinen 39:14 01:53 (1) 08:41 (2) 02:09 (6) 06:32 (11) 03:01 (3) 05:40 (14) 05:22 (10) 02:25 (12) 03:02 (10)                 00:29 (7) Anders Gezelius OK Ravinen
        01:53 (1) 10:34 (2) 12:43 (2) 19:15 (1) 22:16 (1) 27:56 (2) 33:18 (3) 35:43 (4) 38:45 (4)                 39:14 (4)    
5 Lizzie Stansfield OK Ravinen 39:45 02:11 (7) 10:35 (16) 02:08 (5) 05:50 (3) 03:01 (3) 04:54 (6) 05:22 (10) 02:09 (2) 03:09 (19)                 00:26 (3) Lizzie Stansfield OK Ravinen
        02:11 (7) 12:46 (11) 14:54 (8) 20:44 (4) 23:45 (4) 28:39 (5) 34:01 (5) 36:10 (5) 39:19 (5)                 39:45 (5)    
6 Evie Conway OK Ravinen 41:25 02:24 (10) 09:53 (8) 02:26 (13) 06:39 (13) 03:21 (8) 05:12 (9) 05:02 (5) 02:37 (19) 03:20 (24)                 00:31 (13) Evie Conway OK Ravinen
        02:24 (10) 12:17 (7) 14:43 (5) 21:22 (6) 24:43 (6) 29:55 (6) 34:57 (6) 37:34 (6) 40:54 (6)                 41:25 (6)    
7 Per-Johan Vikfors OK Österåker 42:16 02:15 (8) 10:08 (10) 02:13 (7) 06:42 (14) 03:48 (21) 05:48 (18) 05:41 (14) 02:15 (6) 02:51 (7)                 00:35 (26) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:15 (8) 12:23 (8) 14:36 (4) 21:18 (5) 25:06 (7) 30:54 (8) 36:35 (7) 38:50 (7) 41:41 (7)                 42:16 (7)    
8 Alice Wilson OK Ravinen 42:30 02:32 (16) 10:34 (15) 02:06 (3) 06:51 (16) 03:22 (10) 05:11 (8) 06:04 (21) 02:41 (22) 02:43 (4)                 00:26 (3) Alice Wilson OK Ravinen
        02:32 (16) 13:06 (13) 15:12 (9) 22:03 (11) 25:25 (10) 30:36 (7) 36:40 (8) 39:21 (9) 42:04 (8)                 42:30 (8)    
9 Jon Marsden OK Ravinen 42:59 02:34 (18) 09:41 (7) 02:38 (23) 07:00 (19) 03:28 (12) 05:41 (16) 05:46 (16) 02:44 (26) 02:55 (8)                 00:32 (18) Jon Marsden OK Ravinen
        02:34 (18) 12:15 (6) 14:53 (7) 21:53 (10) 25:21 (9) 31:02 (9) 36:48 (10) 39:32 (10) 42:27 (9)                 42:59 (9)    
10 Sarah Pedley OK Ravinen 43:02 02:32 (16) 09:40 (6) 02:32 (19) 06:51 (16) 03:40 (17) 05:48 (18) 05:44 (15) 02:29 (13) 03:12 (20)                 00:34 (22) Sarah Pedley OK Ravinen
        02:32 (16) 12:12 (5) 14:44 (6) 21:35 (7) 25:15 (8) 31:03 (10) 36:47 (9) 39:16 (8) 42:28 (10)                 43:02 (10)    
11 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:56 02:30 (13) 10:09 (11) 03:11 (43) 06:50 (15) 03:32 (14) 06:16 (28) 05:52 (19) 02:16 (7) 02:47 (6)                 00:33 (20) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:30 (13) 12:39 (9) 15:50 (10) 22:40 (13) 26:12 (11) 32:28 (12) 38:20 (12) 40:36 (11) 43:23 (11)                 43:56 (11)    
12 Christian Olsson Frösö IF 44:02 02:05 (6) 09:38 (5) 05:45 (58) 05:51 (4) 06:06 (49) 04:08 (1) 04:59 (3) 02:24 (10) 02:39 (3)                 00:27 (5) Christian Olsson Frösö IF
        02:05 (6) 11:43 (4) 17:28 (27) 23:19 (14) 29:25 (25) 33:33 (15) 38:32 (14) 40:56 (14) 43:35 (12)                 44:02 (12)    
13 Jan Lindgren OK Södertörn 44:24 02:38 (23) 10:54 (20) 02:30 (17) 06:35 (12) 03:42 (19) 05:40 (14) 06:10 (23) 02:41 (22) 03:04 (13)                 00:30 (9) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:38 (23) 13:32 (16) 16:02 (15) 22:37 (12) 26:19 (12) 31:59 (11) 38:09 (11) 40:50 (13) 43:54 (13)                 44:24 (13)    
14 Anika Schwarze OK Ravinen 44:34 02:00 (3) 14:39 (43) 01:47 (2) 05:10 (2) 05:10 (46) 04:43 (3) 05:00 (4) 02:11 (3) 03:32 (30)                 00:22 (1) Anika Schwarze OK Ravinen
        02:00 (3) 16:39 (38) 18:26 (32) 23:36 (17) 28:46 (21) 33:29 (14) 38:29 (13) 40:40 (12) 44:12 (14)                 44:34 (14)    
15 Håkan Tärnrot Hellas Orientering 45:29 02:37 (20) 10:54 (20) 02:24 (12) 07:50 (30) 03:21 (8) 05:41 (16) 06:36 (29) 02:31 (14) 03:04 (13)                 00:31 (12) Håkan Tärnrot Hellas Orientering
        02:37 (20) 13:31 (15) 15:55 (13) 23:45 (19) 27:06 (13) 32:47 (13) 39:23 (15) 41:54 (15) 44:58 (15)                 45:29 (15)    
16 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 46:31 02:28 (12) 11:52 (27) 02:40 (25) 06:26 (8) 03:58 (26) 06:48 (36) 05:46 (16) 02:48 (30) 03:14 (21)                 00:31 (12) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        02:28 (12) 14:20 (25) 17:00 (21) 23:26 (15) 27:24 (15) 34:12 (18) 39:58 (17) 42:46 (16) 46:00 (16)                 46:31 (16)    
17 Leif Mörkfors Järfälla OK 46:33 02:58 (31) 10:14 (12) 02:42 (26) 08:49 (38) 03:28 (12) 06:11 (27) 05:47 (18) 02:46 (28) 03:07 (16)                 00:31 (13) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:58 (31) 13:12 (14) 15:54 (12) 24:43 (24) 28:11 (18) 34:22 (19) 40:09 (18) 42:55 (18) 46:02 (17)                 46:33 (17)    
18 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 46:58 02:50 (28) 10:44 (18) 02:23 (11) 05:52 (5) 08:17 (56) 05:24 (11) 05:17 (8) 02:36 (18) 03:04 (13)                 00:31 (13) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:50 (28) 13:34 (17) 15:57 (14) 21:49 (8) 30:06 (29) 35:30 (24) 40:47 (19) 43:23 (19) 46:27 (18)                 46:58 (18)    
19 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:19 06:44 (59) 10:25 (13) 02:37 (21) 06:28 (9) 03:25 (11) 06:00 (24) 05:34 (12) 02:24 (10) 03:07 (16)                 00:35 (24) Tommy Lindberg Haninge SOK
        06:44 (59) 17:09 (39) 19:46 (39) 26:14 (29) 29:39 (27) 35:39 (25) 41:13 (20) 43:37 (20) 46:44 (19)                 47:19 (19)    
20 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 47:28 02:42 (24) 11:54 (28) 02:38 (23) 07:16 (23) 03:33 (16) 05:49 (20) 05:57 (20) 03:02 (37) 04:02 (42)                 00:35 (24) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:42 (24) 14:36 (27) 17:14 (24) 24:30 (22) 28:03 (17) 33:52 (17) 39:49 (16) 42:51 (17) 46:53 (20)                 47:28 (20)    
21 Lars Englund Järla Orientering 47:36 03:06 (36) 09:35 (4) 04:21 (56) 06:28 (9) 03:48 (21) 07:07 (40) 07:05 (36) 02:32 (15) 03:03 (11)                 00:31 (13) Lars Englund Järla Orientering
        03:06 (36) 12:41 (10) 17:02 (22) 23:30 (16) 27:18 (14) 34:25 (20) 41:30 (22) 44:02 (21) 47:05 (21)                 47:36 (21)    
22 Lennart Hävrén Tullinge SK 48:24 03:00 (33) 09:57 (9) 04:18 (55) 06:53 (18) 04:06 (32) 06:27 (30) 06:52 (34) 02:47 (29) 03:21 (25)                 00:43 (47) Lennart Hävrén Tullinge SK
        03:00 (33) 12:57 (12) 17:15 (25) 24:08 (20) 28:14 (19) 34:41 (22) 41:33 (23) 44:20 (22) 47:41 (22)                 48:24 (22)    
23 Kirsty Campbell OK Ravinen 48:28 03:25 (43) 10:33 (14) 02:22 (10) 11:37 (60) 03:32 (14) 05:38 (13) 05:17 (8) 02:53 (32) 02:44 (5)                 00:27 (5) Kirsty Campbell OK Ravinen
        03:25 (43) 13:58 (22) 16:20 (17) 27:57 (36) 31:29 (32) 37:07 (29) 42:24 (24) 45:17 (24) 48:01 (23)                 48:28 (23)    
24 Torbjörn Bergman Snättringe SK 49:05 02:31 (15) 11:05 (22) 02:43 (27) 07:20 (24) 04:13 (36) 06:46 (35) 06:47 (33) 03:10 (41) 03:52 (39)                 00:38 (32) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:31 (15) 13:36 (18) 16:19 (16) 23:39 (18) 27:52 (16) 34:38 (21) 41:25 (21) 44:35 (23) 48:27 (24)                 49:05 (24)    
25 Bo Hedlund IFK Enskede 49:10 02:37 (21) 13:26 (37) 03:09 (41) 07:57 (33) 04:27 (40) 05:52 (23) 05:36 (13) 02:34 (16) 02:58 (9)                 00:34 (22) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:37 (21) 16:03 (34) 19:12 (35) 27:09 (33) 31:36 (33) 37:28 (30) 43:04 (27) 45:38 (26) 48:36 (25)                 49:10 (25)    
26 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 49:45 02:21 (9) 11:15 (23) 02:16 (9) 10:21 (56) 03:51 (23) 06:06 (25) 06:26 (25) 02:44 (26) 03:49 (37)                 00:36 (29) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:21 (9) 13:36 (18) 15:52 (11) 26:13 (28) 30:04 (28) 36:10 (26) 42:36 (25) 45:20 (25) 49:09 (26)                 49:45 (26)    
27 Bo Norbäck Tullinge SK 50:09 02:56 (30) 11:44 (26) 02:28 (16) 08:15 (35) 04:01 (28) 06:48 (36) 06:31 (27) 03:15 (45) 03:30 (29)                 00:41 (43) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:56 (30) 14:40 (28) 17:08 (23) 25:23 (26) 29:24 (24) 36:12 (27) 42:43 (26) 45:58 (27) 49:28 (27)                 50:09 (27)    
28 Kjell Holmberg OK Södertörn 50:28 02:30 (13) 11:57 (29) 02:51 (32) 07:32 (26) 03:56 (25) 07:53 (50) 06:43 (31) 03:05 (39) 03:22 (26)                 00:39 (38) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:30 (13) 14:27 (26) 17:18 (26) 24:50 (25) 28:46 (21) 36:39 (28) 43:22 (28) 46:27 (28) 49:49 (28)                 50:28 (28)    
29 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 50:50 03:26 (44) 10:51 (19) 02:27 (15) 07:57 (33) 04:06 (32) 06:31 (31) 08:49 (51) 02:48 (30) 03:26 (27)                 00:29 (7) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        03:26 (44) 14:17 (23) 16:44 (20) 24:41 (23) 28:47 (23) 35:18 (23) 44:07 (30) 46:55 (31) 50:21 (30)                 50:50 (29)    
30 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 50:58 03:57 (52) 12:01 (31) 03:21 (47) 07:28 (25) 04:18 (37) 06:42 (34) 06:05 (22) 02:43 (25) 03:44 (33)                 00:39 (38) Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen
        03:57 (52) 15:58 (33) 19:19 (36) 26:47 (31) 31:05 (31) 37:47 (33) 43:52 (29) 46:35 (30) 50:19 (29)                 50:58 (30)    
31 Robert Halvarez Klubblös 51:00 03:05 (35) 10:39 (17) 05:21 (57) 09:49 (52) 03:09 (6) 05:29 (12) 06:43 (31) 02:19 (9) 03:48 (36)                 00:38 (32) Robert Halvarez Klubblös
        03:05 (35) 13:44 (20) 19:05 (34) 28:54 (39) 32:03 (35) 37:32 (31) 44:15 (31) 46:34 (29) 50:22 (31)                 51:00 (31)    
32 Åke Wansölin Söders-Tyresö 51:13 02:36 (19) 11:43 (25) 03:43 (51) 06:17 (7) 04:05 (30) 05:13 (10) 10:46 (58) 02:39 (21) 03:33 (32)                 00:38 (32) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:36 (19) 14:19 (24) 18:02 (30) 24:19 (21) 28:24 (20) 33:37 (16) 44:23 (33) 47:02 (32) 50:35 (32)                 51:13 (32)    
33 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 52:08 02:53 (29) 12:00 (30) 02:37 (21) 09:58 (54) 04:09 (35) 06:08 (26) 06:55 (35) 02:58 (34) 03:46 (34)                 00:44 (48) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:53 (29) 14:53 (30) 17:30 (28) 27:28 (35) 31:37 (34) 37:45 (32) 44:40 (34) 47:38 (34) 51:24 (33)                 52:08 (33)    
34 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 52:33 02:37 (20) 12:12 (33) 02:52 (34) 07:50 (30) 04:07 (34) 08:09 (52) 06:34 (28) 02:41 (22) 04:53 (48)                 00:38 (32) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        02:37 (20) 14:49 (29) 17:41 (29) 25:31 (27) 29:38 (26) 37:47 (33) 44:21 (32) 47:02 (32) 51:55 (34)                 52:33 (34)    
35 Gösta Guteland Snättringe SSK 54:36 03:21 (41) 14:39 (43) 02:57 (35) 08:52 (39) 04:00 (27) 07:05 (38) 06:27 (26) 03:14 (44) 03:26 (27)                 00:35 (24) Gösta Guteland Snättringe SSK
        03:21 (41) 18:00 (43) 20:57 (41) 29:49 (42) 33:49 (40) 40:54 (40) 47:21 (37) 50:35 (37) 54:01 (35)                 54:36 (35)    
36 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 54:40 02:43 (25) 13:22 (36) 02:48 (31) 09:32 (51) 03:41 (18) 05:49 (20) 07:37 (46) 04:01 (59) 04:34 (46)                 00:33 (20) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        02:43 (25) 16:05 (35) 18:53 (33) 28:25 (37) 32:06 (36) 37:55 (35) 45:32 (35) 49:33 (35) 54:07 (36)                 54:40 (36)    
37 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 55:10 03:03 (34) 15:09 (45) 03:13 (45) 07:36 (28) 04:05 (30) 07:09 (41) 07:46 (50) 03:00 (35) 03:32 (30)                 00:37 (30) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:03 (34) 18:12 (44) 21:25 (42) 29:01 (40) 33:06 (39) 40:15 (38) 48:01 (39) 51:01 (39) 54:33 (37)                 55:10 (37)    
38 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 55:42 03:42 (50) 18:53 (52) 02:33 (20) 07:13 (21) 03:06 (5) 07:42 (48) 06:12 (24) 02:35 (17) 03:07 (16)                 00:39 (37) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        03:42 (50) 22:35 (52) 25:08 (52) 32:21 (47) 35:27 (41) 43:09 (42) 49:21 (41) 51:56 (41) 55:03 (39)                 55:42 (38)    
39 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:17 02:27 (11) 11:22 (24) 02:51 (32) 09:59 (55) 04:19 (38) 09:51 (57) 07:23 (41) 03:19 (48) 04:01 (41)                 00:45 (51) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:27 (11) 13:49 (21) 16:40 (18) 26:39 (30) 30:58 (30) 40:49 (39) 48:12 (40) 51:31 (40) 55:32 (40)                 56:17 (39)    
40 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 57:09 02:43 (25) 20:42 (54) 02:47 (28) 07:08 (20) 03:42 (19) 05:50 (22) 07:08 (38) 02:37 (19) 03:53 (40)                 00:39 (37) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:43 (25) 23:25 (54) 26:12 (53) 33:20 (51) 37:02 (43) 42:52 (41) 50:00 (42) 52:37 (42) 56:30 (41)                 57:09 (40)    
41 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 57:25 03:36 (48) 13:52 (41) 02:14 (8) 07:13 (21) 14:40 (60) 04:50 (5) 04:54 (2) 02:18 (8) 03:18 (23)                 00:30 (10) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:36 (48) 17:28 (40) 19:42 (37) 26:55 (32) 41:35 (54) 46:25 (49) 51:19 (43) 53:37 (43) 56:55 (43)                 57:25 (41)    
42 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 57:32 02:35 (19) 12:01 (31) 03:03 (38) 07:22 (25) 05:51 (48) 07:16 (43) 11:54 (58) 03:17 (46) 03:38 (33)                 00:35 (24) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:35 (19) 14:36 (27) 17:39 (29) 25:01 (26) 30:52 (30) 38:08 (36) 50:02 (42) 53:19 (42) 56:57 (43)                 57:32 (42)    
43 Roger Hagelin Gustavsbergs OK 57:44 03:18 (39) 12:09 (32) 02:47 (28) 09:02 (41) 05:08 (45) 06:39 (32) 07:29 (44) 03:12 (43) 06:56 (60)                 01:04 (57) Roger Hagelin Gustavsbergs OK
        03:18 (39) 15:27 (32) 18:14 (31) 27:16 (34) 32:24 (37) 39:03 (36) 46:32 (36) 49:44 (36) 56:40 (42)                 57:44 (42)    
44 Anders Svensson CK08 59:29 03:07 (37) 16:19 (49) 02:30 (17) 09:23 (50) 06:50 (54) 06:40 (33) 06:38 (30) 03:21 (49) 04:03 (43)                 00:38 (32) Anders Svensson CK08
        03:07 (37) 19:26 (48) 21:56 (43) 31:19 (46) 38:09 (48) 44:49 (45) 51:27 (44) 54:48 (46) 58:51 (45)                 59:29 (43)    
45 Börje Pahlén Söders-Tyresö 59:36 03:20 (40) 16:11 (48) 03:02 (36) 08:21 (36) 06:22 (52) 07:15 (43) 07:07 (37) 02:55 (33) 04:13 (45)                 00:50 (55) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:20 (40) 19:31 (49) 22:33 (46) 30:54 (43) 37:16 (44) 44:31 (44) 51:38 (46) 54:33 (44) 58:46 (44)                 59:36 (44)    
46 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 60:29 04:56 (57) 13:59 (42) 03:06 (40) 09:06 (44) 04:35 (41) 08:15 (53) 07:30 (45) 03:17 (46) 05:03 (51)                 00:42 (45) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        04:56 (57) 18:55 (46) 22:01 (45) 31:07 (45) 35:42 (42) 43:57 (43) 51:27 (44) 54:44 (45) 59:47 (46)                 60:29 (45)    
47 Evy Nord Södertälje IF 61:11 03:17 (38) 18:03 (51) 03:02 (36) 09:03 (42) 04:41 (42) 07:25 (45) 07:12 (40) 03:11 (42) 04:35 (47)                 00:42 (44) Evy Nord Södertälje IF
        03:17 (38) 21:20 (51) 24:22 (51) 33:25 (52) 38:06 (47) 45:31 (47) 52:43 (47) 55:54 (47) 60:29 (47)                 61:11 (46)    
48 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 62:11 02:43 (25) 13:48 (40) 04:16 (54) 08:47 (37) 08:52 (58) 07:26 (46) 08:51 (52) 03:02 (36) 03:46 (34)                 00:40 (41) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        02:43 (25) 16:31 (37) 20:47 (40) 29:34 (41) 38:26 (49) 45:52 (48) 54:43 (50) 57:45 (49) 61:31 (48)                 62:11 (47)    
49 Ronny Hedlund OK Södertörn 62:17 03:27 (46) 19:34 (53) 03:12 (44) 10:33 (58) 04:02 (29) 06:17 (29) 07:23 (41) 03:02 (36) 04:03 (43)                 00:44 (48) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:27 (46) 23:01 (53) 26:13 (54) 36:46 (54) 40:48 (53) 47:05 (51) 54:28 (48) 57:30 (48) 61:33 (49)                 62:17 (48)    
50 Tomas Pettersson Haninge SOK 63:27 04:27 (56) 21:53 (55) 02:47 (28) 07:50 (30) 04:42 (43) 07:06 (39) 07:11 (39) 03:33 (50) 03:16 (22)                 00:42 (44) Tomas Pettersson Haninge SOK
        04:27 (56) 26:20 (55) 29:07 (55) 36:57 (55) 41:39 (55) 48:45 (52) 55:56 (51) 59:29 (51) 62:45 (50)                 63:27 (49)    
51 Göran Johansson Snättringe SK 65:06 03:26 (44) 15:27 (47) 03:04 (38) 09:00 (40) 06:21 (51) 07:38 (47) 09:37 (55) 03:50 (56) 05:51 (56)                 00:52 (56) Göran Johansson Snättringe SK
        03:26 (44) 18:53 (45) 21:57 (44) 30:57 (44) 37:18 (45) 44:56 (46) 54:33 (49) 58:23 (50) 64:14 (51)                 65:06 (50)    
52 Mairi Eades OK Ravinen 66:07 04:09 (53) 13:45 (39) 06:00 (59) 09:14 (46) 05:45 (48) 09:56 (58) 07:37 (46) 03:45 (55) 05:19 (54)                 00:37 (30) Mairi Eades OK Ravinen
        04:09 (53) 17:54 (41) 23:54 (49) 33:08 (49) 38:53 (50) 48:49 (53) 56:26 (52) 60:11 (52) 65:30 (52)                 66:07 (51)    
53 Mary Fleming Melbourne Forest racers 66:07 04:17 (54) 13:38 (38) 06:01 (60) 09:14 (46) 05:44 (47) 09:58 (59) 07:37 (46) 03:43 (53) 05:20 (55)                 00:35 (26) Mary Fleming Melbourne Forest racers
        04:17 (54) 17:55 (42) 23:56 (50) 33:10 (50) 38:54 (51) 48:52 (54) 56:29 (53) 60:12 (53) 65:32 (53)                 66:07 (51)    
54 Leif Hermundstad Snättringe SK 67:52 03:27 (46) 16:37 (50) 03:10 (42) 09:22 (49) 04:49 (44) 09:07 (56) 10:06 (57) 03:36 (51) 06:33 (59)                 01:05 (58) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:27 (46) 20:04 (50) 23:14 (48) 32:36 (48) 37:25 (46) 46:32 (50) 56:38 (54) 60:14 (54) 66:47 (54)                 67:52 (53)    
55 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 72:37 03:40 (49) 15:23 (46) 03:52 (52) 10:48 (59) 07:01 (55) 10:11 (60) 09:46 (56) 04:17 (60) 06:22 (58)                 01:17 (59) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:40 (49) 19:03 (47) 22:55 (47) 33:43 (53) 40:44 (52) 50:55 (55) 60:41 (55) 64:58 (55) 71:20 (55)                 72:37 (54)    
56 Hans Carlsson Hellas Orientering 75:27 03:23 (42) 29:41 (57) 03:42 (50) 07:40 (29) 04:26 (39) 08:24 (54) 07:23 (41) 03:43 (53) 06:21 (57)                 00:44 (48) Hans Carlsson Hellas Orientering
        03:23 (42) 33:04 (57) 36:46 (57) 44:26 (57) 48:52 (56) 57:16 (56) 64:39 (56) 68:22 (56) 74:43 (56)                 75:27 (55)    
57 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 89:35 04:22 (55) 32:47 (58) 03:20 (46) 09:57 (53) 08:28 (57) 07:24 (44) 13:44 (59) 03:55 (57) 04:58 (50)                 00:40 (41) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        04:22 (55) 37:09 (58) 40:29 (58) 50:26 (58) 58:54 (58) 66:18 (58) 80:02 (57) 83:57 (57) 88:55 (57)                 89:35 (56)    
58 Hans Sylvan Järfälla OK 91:23 05:11 (58) 24:24 (56) 03:04 (38) 09:18 (48) 10:06 (59) 08:28 (55) 20:57 (60) 03:58 (58) 05:10 (53)                 00:47 (52) Hans Sylvan Järfälla OK
        05:11 (58) 29:35 (56) 32:39 (56) 41:57 (56) 52:03 (57) 60:31 (57) 81:28 (58) 85:26 (58) 90:36 (58)                 91:23 (57)    
59 Stefan Petterson Haninge SOK 91:56 08:48 (60) 38:11 (59) 03:21 (47) 09:04 (43) 06:40 (53) 07:54 (51) 08:54 (53) 03:09 (40) 05:06 (52)                 00:49 (53) Stefan Petterson Haninge SOK
        08:48 (60) 46:59 (59) 50:20 (59) 59:24 (59) 66:04 (59) 73:58 (59) 82:52 (59) 86:01 (59) 91:07 (59)                 91:56 (58)    
60 Hugo Isgren IFK Enskede 96:49 03:51 (51) 45:44 (60) 04:01 (53) 10:32 (57) 06:10 (50) 07:44 (49) 09:21 (54) 03:40 (52) 04:57 (49)                 00:49 (53) Hugo Isgren IFK Enskede
        03:51 (51) 49:35 (60) 53:36 (60) 64:08 (60) 70:18 (60) 78:02 (60) 87:23 (60) 91:03 (60) 96:00 (60)                 96:49 (59)    
  Ulf Stridh Snättringe SK 442:23 02:59 (32) 13:10 (35) 03:35 (49) 09:08 (45) 03:54 (24) 07:09 (41) 07:38 (49) 03:17 (46) 03:50 (38)                 387:43 (60) Ulf Stridh Snättringe SK
        02:59 (32) 16:09 (36) 19:44 (38) 28:52 (38) 32:46 (38) 39:55 (37) 47:33 (38) 50:50 (38) 54:40 (38)                 442:23 (60)    
- Sven Hedman Attunda OK 34:21 01:56   10:05   00:41       06:58   04:26   02:09   00:53   02:44   01:47   01:20           01:22   Sven Hedman Attunda OK
        01:56   12:01   12:42   12:42   19:40   24:06   26:15   27:08   29:52   31:39   32:59           34:21      
- Megan Keith Ravinen 72:14 01:53   20:45   02:23   06:17   10:45   05:51                               24:20   Megan Keith Ravinen
        01:53   22:38   25:01   31:18   42:03   47:54                               72:14      
                                                                   
                                                                   
Plac Bana C - 2,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                   Mål   Bana C - 2,9 km Klubb
1 Sören Andersson Centrum OK 33:13 02:49 (7) 05:04 (1) 03:19 (2) 03:27 (2) 02:05 (3) 04:27 (6) 05:42 (3) 02:28 (2) 03:15 (4)                 00:37 (10) Sören Andersson Centrum OK
        02:49 (7) 07:53 (2) 11:12 (3) 14:39 (2) 16:44 (1) 21:11 (1) 26:53 (1) 29:21 (1) 32:36 (1)                 33:13 (1)    
2 Rune Rådström Snättringe SK 34:05 02:21 (2) 05:36 (3) 03:11 (1) 03:27 (2) 02:23 (10) 04:23 (5) 06:09 (5) 02:29 (3) 03:29 (7)                 00:37 (9) Rune Rådström Snättringe SK
        02:21 (2) 07:57 (3) 11:08 (2) 14:35 (1) 16:58 (2) 21:21 (2) 27:30 (3) 29:59 (2) 33:28 (2)                 34:05 (2)    
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 35:08 02:56 (8) 05:49 (4) 03:28 (4) 03:17 (1) 01:52 (1) 04:15 (3) 05:40 (2) 03:07 (13) 04:10 (12)                 00:34 (7) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:56 (8) 08:45 (4) 12:13 (4) 15:30 (3) 17:22 (3) 21:37 (3) 27:17 (2) 30:24 (3) 34:34 (3)                 35:08 (3)    
4 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 36:21 02:14 (1) 05:10 (2) 03:37 (6) 07:24 (30) 02:26 (11) 04:06 (1) 05:29 (1) 02:30 (4) 02:49 (1)                 00:36 (8) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:14 (1) 07:24 (1) 11:01 (1) 18:25 (9) 20:51 (10) 24:57 (6) 30:26 (4) 32:56 (4) 35:45 (4)                 36:21 (4)    
5 Per-Åke Eriksson Klubblös 37:19 02:42 (5) 06:29 (9) 03:41 (8) 04:07 (7) 02:04 (2) 05:14 (15) 06:41 (8) 02:34 (5) 03:09 (3)                 00:38 (12) Per-Åke Eriksson Klubblös
        02:42 (5) 09:11 (6) 12:52 (5) 16:59 (4) 19:03 (4) 24:17 (4) 30:58 (5) 33:32 (5) 36:41 (5)                 37:19 (5)    
6 Roland Löwgren Spårvägens OK 38:47 03:56 (27) 06:34 (10) 03:46 (9) 04:06 (6) 02:16 (6) 04:44 (7) 06:47 (9) 02:50 (7) 03:15 (4)                 00:33 (5) Roland Löwgren Spårvägens OK
        03:56 (27) 10:30 (14) 14:16 (11) 18:22 (8) 20:38 (7) 25:22 (9) 32:09 (7) 34:59 (6) 38:14 (6)                 38:47 (6)    
7 Per Öhlund Gustavsbergs OK 40:03 03:27 (20) 06:47 (14) 03:50 (10) 04:27 (13) 02:17 (8) 04:58 (14) 06:57 (11) 02:50 (7) 03:51 (9)                 00:39 (13) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        03:27 (20) 10:14 (12) 14:04 (9) 18:31 (11) 20:48 (9) 25:46 (10) 32:43 (9) 35:33 (7) 39:24 (7)                 40:03 (7)    
8 Sven Setterqvist OK Södertörn 40:51 03:15 (16) 07:52 (20) 04:07 (13) 04:33 (14) 02:16 (6) 04:46 (8) 06:37 (6) 02:50 (7) 03:53 (10)                 00:42 (19) Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:15 (16) 11:07 (18) 15:14 (15) 19:47 (13) 22:03 (13) 26:49 (12) 33:26 (11) 36:16 (8) 40:09 (8)                 40:51 (8)    
9 Olle Arman Nyköpings OK 41:09 03:34 (22) 06:04 (5) 03:32 (5) 04:09 (8) 02:38 (17) 04:46 (8) 07:30 (17) 04:10 (29) 04:14 (13)                 00:32 (3) Olle Arman Nyköpings OK
        03:34 (22) 09:38 (9) 13:10 (6) 17:19 (5) 19:57 (5) 24:43 (5) 32:13 (8) 36:23 (10) 40:37 (9)                 41:09 (9)    
10 John Östlund Sundbybergs IK 41:34 03:46 (25) 06:34 (10) 03:56 (12) 04:14 (9) 02:33 (13) 05:53 (22) 06:54 (10) 02:55 (11) 04:04 (11)                 00:45 (25) John Östlund Sundbybergs IK
        03:46 (25) 10:20 (13) 14:16 (11) 18:30 (10) 21:03 (11) 26:56 (13) 33:50 (13) 36:45 (11) 40:49 (10)                 41:34 (10)    
11 Ulla Clevnert Spårvägens OK 41:54 03:25 (19) 06:07 (6) 03:52 (11) 04:18 (10) 02:38 (16) 04:51 (12) 07:49 (20) 03:18 (15) 04:57 (23)                 00:39 (14) Ulla Clevnert Spårvägens OK
        03:25 (19) 09:32 (8) 13:24 (7) 17:42 (6) 20:20 (6) 25:11 (8) 33:00 (10) 36:18 (9) 41:15 (11)                 41:54 (11)    
12 Lars Cedérus Snättringe SK 42:37 03:00 (10) 06:44 (13) 04:27 (18) 04:56 (15) 02:09 (4) 04:49 (11) 07:29 (16) 03:54 (28) 04:30 (18)                 00:39 (13) Lars Cedérus Snättringe SK
        03:00 (10) 09:44 (11) 14:11 (10) 19:07 (12) 21:16 (12) 26:05 (11) 33:34 (12) 37:28 (13) 41:58 (12)                 42:37 (12)    
13 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 42:44 04:07 (29) 06:38 (12) 03:39 (7) 03:49 (4) 02:34 (15) 04:14 (2) 06:37 (6) 05:25 (36) 05:10 (27)                 00:31 (2) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        04:07 (29) 10:45 (15) 14:24 (13) 18:13 (7) 20:47 (8) 25:01 (7) 31:38 (6) 37:03 (12) 42:13 (13)                 42:44 (13)    
14 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 45:07 02:22 (3) 15:03 (33) 03:19 (2) 03:53 (5) 02:15 (5) 04:48 (10) 07:03 (12) 02:50 (7) 03:04 (2)                 00:30 (1) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        02:22 (3) 17:25 (31) 20:44 (30) 24:37 (22) 26:52 (20) 31:40 (18) 38:43 (15) 41:33 (15) 44:37 (14)                 45:07 (14)    
15 Bo Romson Hellas Orientering 46:30 03:07 (13) 07:47 (19) 04:12 (15) 05:45 (22) 02:48 (22) 05:42 (20) 08:03 (22) 03:25 (17) 04:57 (23)                 00:44 (24) Bo Romson Hellas Orientering
        03:07 (13) 10:54 (16) 15:06 (14) 20:51 (14) 23:39 (14) 29:21 (14) 37:24 (14) 40:49 (14) 45:46 (15)                 46:30 (15)    
16 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 46:33 03:02 (12) 15:08 (34) 04:33 (19) 04:57 (16) 02:21 (9) 04:19 (4) 05:56 (4) 02:25 (1) 03:19 (6)                 00:33 (5) Per Westerlund Skogsluffarnas OK
        03:02 (12) 18:10 (32) 22:43 (31) 27:40 (30) 30:01 (27) 34:20 (23) 40:16 (20) 42:41 (17) 46:00 (16)                 46:33 (16)    
17 Jan Olof Norén Järla Orientering 47:44 03:23 (18) 07:46 (18) 04:47 (25) 06:02 (24) 02:54 (23) 06:03 (24) 08:16 (23) 03:26 (18) 04:18 (14)                 00:49 (28) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:23 (18) 11:09 (19) 15:56 (17) 21:58 (16) 24:52 (16) 30:55 (15) 39:11 (16) 42:37 (16) 46:55 (17)                 47:44 (17)    
18 Mats Holmgren IFK Enskede 47:59 02:39 (4) 06:12 (8) 10:20 (37) 04:26 (12) 02:31 (12) 05:21 (16) 08:22 (24) 03:17 (14) 04:19 (15)                 00:32 (3) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:39 (4) 08:51 (5) 19:11 (26) 23:37 (19) 26:08 (19) 31:29 (17) 39:51 (19) 43:08 (20) 47:27 (19)                 47:59 (18)    
19 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 48:11 03:36 (23) 07:18 (16) 04:37 (21) 06:53 (29) 03:18 (28) 05:38 (18) 07:52 (21) 03:46 (27) 04:28 (16)                 00:45 (25) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:36 (23) 10:54 (16) 15:31 (16) 22:24 (18) 25:42 (18) 31:20 (16) 39:12 (17) 42:58 (18) 47:26 (18)                 48:11 (19)    
20 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 48:31 03:07 (13) 06:10 (7) 04:25 (17) 10:55 (36) 02:33 (13) 04:57 (13) 09:06 (27) 02:49 (6) 03:39 (8)                 00:50 (30) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:07 (13) 09:17 (7) 13:42 (8) 24:37 (22) 27:10 (21) 32:07 (21) 41:13 (21) 44:02 (21) 47:41 (20)                 48:31 (20)    
21 Kristina Klang Haninge SOK 49:30 02:57 (9) 08:36 (23) 05:05 (29) 05:25 (20) 03:29 (30) 06:19 (28) 09:30 (29) 03:04 (12) 04:28 (16)                 00:37 (9) Kristina Klang Haninge SOK
        02:57 (9) 11:33 (20) 16:38 (19) 22:03 (17) 25:32 (17) 31:51 (20) 41:21 (22) 44:25 (22) 48:53 (22)                 49:30 (21)    
22 Hans Gustavsson Nyköpings OK 49:32 02:48 (6) 06:51 (15) 06:21 (36) 05:29 (21) 03:00 (24) 07:20 (33) 07:38 (19) 03:38 (23) 05:34 (31)                 00:53 (33) Hans Gustavsson Nyköpings OK
        02:48 (6) 09:39 (10) 16:00 (18) 21:29 (15) 24:29 (15) 31:49 (19) 39:27 (18) 43:05 (19) 48:39 (21)                 49:32 (22)    
23 Ingrid Graneli Haninge SOK 51:40 03:20 (17) 08:57 (25) 04:43 (23) 09:27 (35) 03:05 (26) 05:33 (17) 07:24 (14) 03:35 (22) 04:53 (21)                 00:43 (21) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:20 (17) 12:17 (21) 17:00 (20) 26:27 (29) 29:32 (26) 35:05 (24) 42:29 (23) 46:04 (23) 50:57 (23)                 51:40 (23)    
24 Gunnar Eriksson Södertälje IF 55:09 04:10 (30) 08:08 (22) 05:27 (31) 07:53 (33) 03:22 (29) 06:24 (30) 09:19 (28) 04:14 (31) 05:16 (28)                 00:56 (34) Gunnar Eriksson Södertälje IF
        04:10 (30) 12:18 (22) 17:45 (21) 25:38 (25) 29:00 (25) 35:24 (26) 44:43 (24) 48:57 (24) 54:13 (24)                 55:09 (24)    
25 Jan Larsson Tullinge SK 56:07 04:26 (32) 07:58 (21) 06:00 (35) 11:39 (37) 03:03 (25) 05:53 (22) 07:28 (15) 03:44 (26) 05:04 (26)                 00:52 (32) Jan Larsson Tullinge SK
        04:26 (32) 12:24 (24) 18:24 (24) 30:03 (32) 33:06 (29) 38:59 (29) 46:27 (25) 50:11 (25) 55:15 (25)                 56:07 (25)    
26 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 56:47 05:08 (36) 09:57 (28) 04:51 (27) 06:05 (25) 02:39 (19) 06:42 (32) 11:33 (34) 03:39 (24) 05:32 (30)                 00:41 (16) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        05:08 (36) 15:05 (27) 19:56 (28) 26:01 (26) 28:40 (24) 35:22 (25) 46:55 (26) 50:34 (26) 56:06 (26)                 56:47 (26)    
27 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 56:53 03:29 (21) 15:14 (35) 04:10 (14) 05:19 (18) 02:45 (21) 06:18 (27) 10:41 (32) 03:39 (24) 04:37 (19)                 00:41 (16) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:29 (21) 18:43 (34) 22:53 (32) 28:12 (31) 30:57 (28) 37:15 (28) 47:56 (27) 51:35 (27) 56:12 (27)                 56:53 (27)    
28 Inger Jansson Nynäshamns OK 57:57 11:16 (37) 09:32 (26) 04:50 (26) 05:17 (17) 04:12 (32) 06:05 (25) 07:33 (18) 03:30 (19) 04:59 (25)                 00:43 (21) Inger Jansson Nynäshamns OK
        11:16 (37) 20:48 (35) 25:38 (35) 30:55 (34) 35:07 (32) 41:12 (32) 48:45 (28) 52:15 (28) 57:14 (28)                 57:57 (28)    
29 Bengt Fahlin IBM-klubben 60:02 04:21 (31) 16:43 (36) 04:38 (22) 05:21 (19) 03:14 (27) 06:20 (29) 09:49 (30) 04:10 (29) 04:44 (20)                 00:42 (18) Bengt Fahlin IBM-klubben
        04:21 (31) 21:04 (36) 25:42 (36) 31:03 (35) 34:17 (31) 40:37 (31) 50:26 (31) 54:36 (32) 59:20 (29)                 60:02 (29)    
30 Lars Nord Södertälje IF 60:23 03:01 (11) 12:28 (30) 04:13 (16) 04:22 (11) 12:17 (37) 05:51 (21) 08:34 (25) 03:31 (20) 05:17 (29)                 00:49 (28) Lars Nord Södertälje IF
        03:01 (11) 15:29 (28) 19:42 (27) 24:04 (20) 36:21 (34) 42:12 (33) 50:46 (32) 54:17 (31) 59:34 (30)                 60:23 (30)    
31 Åke Linderoth Sundbybergs IK 61:39 03:47 (26) 08:51 (24) 05:22 (30) 06:18 (26) 03:33 (31) 08:52 (35) 12:21 (35) 04:49 (33) 06:49 (33)                 00:57 (35) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:47 (26) 12:38 (25) 18:00 (22) 24:18 (21) 27:51 (23) 36:43 (27) 49:04 (29) 53:53 (29) 60:42 (31)                 61:39 (31)    
32 Inger Pahlén Söders-Tyresö 62:18 04:44 (34) 10:58 (29) 04:33 (19) 05:55 (23) 07:53 (33) 06:12 (26) 08:53 (26) 04:49 (33) 07:31 (35)                 00:50 (30) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        04:44 (34) 15:42 (29) 20:15 (29) 26:10 (28) 34:03 (30) 40:15 (30) 49:08 (30) 53:57 (30) 61:28 (32)                 62:18 (32)    
33 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 66:11 03:07 (13) 26:47 (37) 04:53 (28) 06:43 (27) 02:38 (16) 05:41 (19) 07:22 (13) 03:22 (16) 04:55 (22)                 00:43 (21) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:07 (13) 29:54 (37) 34:47 (37) 41:30 (37) 44:08 (37) 49:49 (36) 57:11 (34) 60:33 (34) 65:28 (33)                 66:11 (33)    
34 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 68:24 04:05 (28) 09:48 (27) 04:45 (24) 07:28 (31) 09:44 (36) 08:22 (34) 11:32 (33) 04:44 (32) 06:58 (34)                 00:58 (36) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        04:05 (28) 13:53 (26) 18:38 (25) 26:06 (27) 35:50 (33) 44:12 (34) 55:44 (33) 60:28 (33) 67:26 (34)                 68:24 (34)    
35 Ingvar Oskarsson Klubblös 76:52 04:52 (35) 13:27 (31) 05:57 (34) 08:18 (34) 07:53 (33) 11:15 (37) 13:13 (36) 04:51 (35) 05:55 (32)                 01:11 (37) Ingvar Oskarsson Klubblös
        04:52 (35) 18:19 (33) 24:16 (34) 32:34 (36) 40:27 (36) 51:42 (37) 64:55 (36) 69:46 (36) 75:41 (35)                 76:52 (35)    
36 Andris Rozenbachs TK IF 77:32 03:42 (24) 13:37 (32) 05:39 (32) 07:29 (32) 09:00 (35) 08:58 (36) 10:21 (31) 06:21 (37) 11:43 (37)                 00:42 (18) Andris Rozenbachs TK IF
        03:42 (24) 17:19 (30) 22:58 (33) 30:27 (33) 39:27 (35) 48:25 (35) 58:46 (35) 65:07 (35) 76:50 (36)                 77:32 (36)    
37 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 79:03 04:37 (33) 07:43 (17) 05:46 (33) 06:48 (28) 02:44 (20) 06:29 (31) 33:07 (37) 03:33 (21) 07:31 (35)                 00:45 (26) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:37 (33) 12:20 (23) 18:06 (23) 24:54 (24) 27:38 (22) 34:07 (22) 67:14 (37) 70:47 (37) 78:18 (37)                 79:03 (37)    
- Tommy Svensson Hellas Orientering 56:16 16:18   39:22                                               00:36   Tommy Svensson Hellas Orientering
        16:18   55:40                                               56:16      
- Ulf Jerning Södertälje IF 59:36 02:45   28:38   05:43   02:15   05:00   06:29   03:23   04:42                       00:41   Ulf Jerning Södertälje IF
        02:45   31:23   37:06   39:21   44:21   50:50   54:13   58:55                       59:36      
- Bo Sundén Karlsbyhedens OK 61:11 07:54   07:53   06:06   04:52   12:23   13:39   03:04   04:40                       00:40   Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        07:54   15:47   21:53   26:45   39:08   52:47   55:51   60:31                       61:11      
- Per Södersten Gustavsbergs OK 62:29 03:38   07:12   03:56   04:51   09:33   05:57   26:44                           00:38   Per Södersten Gustavsbergs OK
        03:38   10:50   14:46   19:37   29:10   35:07   61:51                           62:29      
- Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 79:21 64:27   08:41   05:28                                           00:45   Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        64:27   73:08   78:36                                           79:21      
- Lars Nordin Solna OK 97:54 04:36   27:58   11:12                                           54:08   Lars Nordin Solna OK
        04:36   32:34   43:46                                           97:54      
- Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 100:28 12:10   31:16   05:56   08:19   02:43   06:18   32:59                           00:47   Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        12:10   43:26   49:22   57:41   60:24   66:42   99:41                           100:28      
- Erland Ljungström Gustavsbergs OK 338:09 03:35                                                   334:34   Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        03:35                                                   338:09      
- Tommy Gustavsson Östra Almby FK 366:18 12:02   07:56   04:18   04:42   02:35   05:18                               329:27   Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        12:02   19:58   24:16   28:58   31:33   36:51                               366:18      
- Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 367:04 03:07                                                   363:57   Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:07                                                   367:04      
- Christer Hedin IFK Enskede 403:09 03:10   24:41   12:47   03:37   02:21                                   356:33   Christer Hedin IFK Enskede
        03:10   27:51   40:38   44:15   46:36                                   403:09      
- Anders Ahlqvist IBM-Klubben 1007:25 05:36                                                   1001:49   Anders Ahlqvist IBM-Klubben
        05:36                                                   1007:25      
                                                                   
                                                                   
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                           Mål   Bana D - 2,3 km Klubb
1 Mats Lundblad Täby OK 31:24 02:51 (2) 04:17 (4) 04:31 (2) 05:04 (2) 07:03 (2) 03:13 (4) 03:38 (2)                         00:47 (8) Mats Lundblad Täby OK
        02:51 (2) 07:08 (2) 11:39 (1) 16:43 (1) 23:46 (1) 26:59 (1) 30:37 (1)                         31:24 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 33:05 03:19 (5) 04:22 (5) 05:39 (5) 05:09 (3) 07:22 (3) 02:53 (2) 03:47 (3)                         00:34 (2) Jan Bojling Solna OK
        03:19 (5) 07:41 (3) 13:20 (3) 18:29 (3) 25:51 (2) 28:44 (2) 32:31 (2)                         33:05 (2)    
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:23 03:43 (9) 04:10 (3) 04:03 (1) 04:56 (1) 09:43 (12) 02:48 (1) 03:27 (1)                         00:33 (1) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        03:43 (9) 07:53 (5) 11:56 (2) 16:52 (2) 26:35 (3) 29:23 (3) 32:50 (3)                         33:23 (3)    
4 Susanne Holmberg OK Södertörn 35:56 02:39 (1) 03:20 (1) 11:23 (40) 05:13 (4) 05:38 (1) 03:05 (3) 04:01 (4)                         00:37 (5) Susanne Holmberg OK Södertörn
        02:39 (1) 05:59 (1) 17:22 (15) 22:35 (9) 28:13 (4) 31:18 (4) 35:19 (4)                         35:56 (4)    
5 Bertil Rydgren IFK Enskede 37:04 02:58 (3) 04:43 (7) 06:05 (7) 06:17 (9) 08:21 (5) 04:03 (14) 04:03 (5)                         00:34 (2) Bertil Rydgren IFK Enskede
        02:58 (3) 07:41 (3) 13:46 (4) 20:03 (4) 28:24 (5) 32:27 (5) 36:30 (5)                         37:04 (5)    
6 Hans Eriksson Hellas Orientering 42:00 03:53 (11) 04:56 (9) 06:08 (8) 06:52 (16) 09:23 (10) 04:49 (26) 04:58 (8)                         01:01 (28) Hans Eriksson Hellas Orientering
        03:53 (11) 08:49 (9) 14:57 (6) 21:49 (6) 31:12 (6) 36:01 (6) 40:59 (6)                         42:00 (6)    
7 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 43:30 04:20 (18) 04:06 (2) 06:28 (11) 06:51 (15) 11:00 (20) 04:06 (15) 05:49 (14)                         00:50 (11) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        04:20 (18) 08:26 (7) 14:54 (5) 21:45 (5) 32:45 (7) 36:51 (9) 42:40 (7)                         43:30 (7)    
8 Björn Stolt OK Ravinen 43:41 04:06 (17) 04:36 (6) 08:15 (21) 06:31 (12) 09:30 (11) 03:49 (9) 06:10 (18)                         00:44 (7) Björn Stolt OK Ravinen
        04:06 (17) 08:42 (8) 16:57 (13) 23:28 (12) 32:58 (8) 36:47 (8) 42:57 (9)                         43:41 (8)    
9 Barbro Cedérus Snättringe SK 43:43 03:24 (6) 07:59 (34) 07:48 (19) 06:11 (6) 07:53 (4) 03:24 (5) 06:13 (19)                         00:51 (12) Barbro Cedérus Snättringe SK
        03:24 (6) 11:23 (23) 19:11 (20) 25:22 (16) 33:15 (9) 36:39 (7) 42:52 (8)                         43:43 (9)    
10 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 44:25 04:01 (14) 05:38 (15) 06:14 (10) 06:24 (11) 12:28 (28) 03:39 (7) 05:03 (9)                         00:58 (23) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:01 (14) 09:39 (13) 15:53 (9) 22:17 (8) 34:45 (12) 38:24 (11) 43:27 (10)                         44:25 (10)    
11 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 44:54 04:43 (25) 05:21 (13) 06:13 (9) 06:54 (17) 10:35 (18) 04:11 (17) 05:49 (14)                         01:08 (31) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        04:43 (25) 10:04 (15) 16:17 (10) 23:11 (10) 33:46 (10) 37:57 (10) 43:46 (11)                         44:54 (11)    
12 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 45:00 03:28 (7) 04:45 (8) 10:31 (36) 07:08 (19) 09:20 (9) 03:55 (12) 04:53 (7)                         01:00 (26) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        03:28 (7) 08:13 (6) 18:44 (18) 25:52 (17) 35:12 (13) 39:07 (13) 44:00 (12)                         45:00 (12)    
13 Benny Alfordsson Tullinge SK 45:26 05:07 (32) 05:11 (12) 06:53 (14) 06:06 (5) 11:25 (24) 03:48 (8) 06:01 (17)                         00:55 (19) Benny Alfordsson Tullinge SK
        05:07 (32) 10:18 (17) 17:11 (14) 23:17 (11) 34:42 (11) 38:30 (12) 44:31 (13)                         45:26 (13)    
14 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 46:23 04:03 (16) 06:25 (20) 07:49 (20) 06:36 (13) 10:42 (19) 04:24 (20) 05:29 (13)                         00:55 (19) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:03 (16) 10:28 (18) 18:17 (17) 24:53 (14) 35:35 (15) 39:59 (15) 45:28 (14)                         46:23 (14)    
15 Berit Lindunger Haninge SOK 46:31 03:57 (12) 06:02 (17) 06:50 (13) 08:27 (27) 10:06 (14) 04:19 (18) 05:56 (16)                         00:54 (16) Berit Lindunger Haninge SOK
        03:57 (12) 09:59 (14) 16:49 (12) 25:16 (15) 35:22 (14) 39:41 (14) 45:37 (15)                         46:31 (15)    
16 Carl Carlin Söders-Tyresö 46:57 03:34 (8) 10:22 (42) 05:35 (4) 07:09 (20) 10:07 (15) 03:49 (9) 05:27 (12)                         00:54 (16) Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:34 (8) 13:56 (38) 19:31 (21) 26:40 (21) 36:47 (18) 40:36 (16) 46:03 (16)                         46:57 (16)    
17 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 47:13 04:02 (15) 05:30 (14) 07:13 (17) 07:44 (23) 11:12 (23) 05:22 (30) 05:10 (10)                         01:00 (26) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:02 (15) 09:32 (10) 16:45 (11) 24:29 (13) 35:41 (16) 41:03 (18) 46:13 (17)                         47:13 (17)    
18 Stig Lindskog Visborgs OK 47:16 04:54 (28) 07:59 (34) 06:55 (15) 06:15 (8) 10:31 (17) 04:44 (24) 05:22 (11)                         00:36 (4) Stig Lindskog Visborgs OK
        04:54 (28) 12:53 (32) 19:48 (22) 26:03 (18) 36:34 (17) 41:18 (19) 46:40 (18)                         47:16 (18)    
19 Lennart Sjöstål Klubblös 48:03 04:00 (13) 07:22 (30) 08:58 (27) 06:54 (17) 09:56 (13) 03:52 (11) 06:14 (20)                         00:47 (8) Lennart Sjöstål Klubblös
        04:00 (13) 11:22 (22) 20:20 (25) 27:14 (22) 37:10 (19) 41:02 (17) 47:16 (19)                         48:03 (19)    
20 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 50:00 04:24 (19) 06:29 (21) 11:06 (38) 06:14 (7) 10:28 (16) 03:56 (13) 06:28 (23)                         00:55 (19) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        04:24 (19) 10:53 (19) 21:59 (32) 28:13 (23) 38:41 (21) 42:37 (20) 49:05 (20)                         50:00 (20)    
21 Mike Eswards OK Ravinen 52:07 03:03 (4) 07:01 (26) 05:24 (3) 18:44 (46) 08:41 (7) 03:36 (6) 04:45 (6)                         00:53 (13) Mike Eswards OK Ravinen
        03:03 (4) 10:04 (15) 15:28 (8) 34:12 (39) 42:53 (28) 46:29 (26) 51:14 (22)                         52:07 (21)    
22 Eva Jerning Södertälje IF 52:18 03:49 (10) 05:44 (16) 09:14 (29) 07:37 (22) 11:07 (22) 05:10 (27) 08:29 (37)                         01:08 (31) Eva Jerning Södertälje IF
        03:49 (10) 09:33 (12) 18:47 (19) 26:24 (19) 37:31 (20) 42:41 (21) 51:10 (21)                         52:18 (22)    
23 Göran Haglund Haninge SOK 52:19 08:27 (46) 05:08 (11) 11:11 (39) 06:17 (9) 08:31 (6) 04:43 (23) 07:03 (29)                         00:59 (24) Göran Haglund Haninge SOK
        08:27 (46) 13:35 (36) 24:46 (39) 31:03 (33) 39:34 (24) 44:17 (23) 51:20 (23)                         52:19 (23)    
24 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 52:49 04:27 (20) 06:50 (23) 06:37 (12) 08:42 (28) 12:21 (27) 06:17 (37) 06:24 (22)                         01:11 (34) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:27 (20) 11:17 (21) 17:54 (16) 26:36 (20) 38:57 (22) 45:14 (25) 51:38 (24)                         52:49 (24)    
25 Torsten Jansson Skogsluffarna 54:00 06:22 (42) 07:12 (28) 07:00 (16) 09:55 (36) 08:57 (8) 04:34 (22) 09:07 (41)                         00:53 (13) Torsten Jansson Skogsluffarna
        06:22 (42) 13:34 (35) 20:34 (26) 30:29 (29) 39:26 (23) 44:00 (22) 53:07 (26)                         54:00 (25)    
26 Alf Persson OK Österåker 54:10 05:07 (32) 07:42 (32) 08:21 (22) 07:47 (24) 11:02 (21) 04:30 (21) 08:35 (38)                         01:06 (29) Alf Persson OK Österåker
        05:07 (32) 12:49 (31) 21:10 (29) 28:57 (24) 39:59 (25) 44:29 (24) 53:04 (25)                         54:10 (26)    
27 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 57:17 04:35 (24) 07:17 (29) 08:47 (24) 09:56 (37) 13:34 (33) 05:18 (29) 06:57 (28)                         00:53 (13) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:35 (24) 11:52 (25) 20:39 (27) 30:35 (30) 44:09 (30) 49:27 (30) 56:24 (29)                         57:17 (27)    
28 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 57:31 05:24 (34) 07:11 (27) 08:52 (26) 08:10 (26) 13:09 (31) 05:27 (32) 07:56 (32)                         01:22 (38) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        05:24 (34) 12:35 (29) 21:27 (30) 29:37 (25) 42:46 (27) 48:13 (28) 56:09 (28)                         57:31 (28)    
29 Carin Ekman Järfälla OK 57:46 04:47 (26) 07:52 (33) 08:50 (25) 08:49 (29) 11:31 (25) 06:12 (35) 08:51 (40)                         00:54 (16) Carin Ekman Järfälla OK
        04:47 (26) 12:39 (30) 21:29 (31) 30:18 (28) 41:49 (26) 48:01 (27) 56:52 (30)                         57:46 (29)    
30 Gunnel Junegard OK Södertörn 58:18 04:32 (23) 06:23 (18) 09:09 (28) 10:44 (41) 13:40 (35) 04:46 (25) 06:17 (21)                         02:47 (45) Gunnel Junegard OK Södertörn
        04:32 (23) 10:55 (20) 20:04 (23) 30:48 (31) 44:28 (32) 49:14 (29) 55:31 (27)                         58:18 (30)    
31 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 58:34 06:35 (45) 06:24 (19) 07:42 (18) 09:06 (30) 14:21 (37) 06:19 (38) 06:54 (26)                         01:13 (36) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        06:35 (45) 12:59 (34) 20:41 (28) 29:47 (26) 44:08 (29) 50:27 (32) 57:21 (31)                         58:34 (31)    
32 Gunvor Granath Nynäshamns OK 58:58 04:59 (30) 08:46 (38) 10:11 (34) 10:06 (38) 13:05 (30) 04:07 (16) 06:32 (24)                         01:12 (35) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        04:59 (30) 13:45 (37) 23:56 (36) 34:02 (37) 47:07 (35) 51:14 (33) 57:46 (32)                         58:58 (32)    
33 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 59:06 04:31 (22) 08:23 (36) 10:07 (33) 08:03 (25) 13:28 (32) 05:13 (28) 08:14 (35)                         01:07 (30) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:31 (22) 12:54 (33) 23:01 (34) 31:04 (34) 44:32 (33) 49:45 (31) 57:59 (33)                         59:06 (33)    
34 Errol Wicksell Hellas Orientering 60:58 04:47 (26) 06:54 (25) 08:37 (23) 09:50 (35) 14:18 (36) 07:04 (44) 08:00 (34)                         01:28 (39) Errol Wicksell Hellas Orientering
        04:47 (26) 11:41 (24) 20:18 (24) 30:08 (27) 44:26 (31) 51:30 (34) 59:30 (34)                         60:58 (34)    
35 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 63:05 05:48 (38) 09:28 (40) 09:26 (30) 09:07 (31) 12:29 (29) 07:34 (45) 08:14 (35)                         00:59 (24) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        05:48 (38) 15:16 (41) 24:42 (38) 33:49 (36) 46:18 (34) 53:52 (35) 62:06 (35)                         63:05 (35)    
36 Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK 63:59 05:28 (35) 06:42 (22) 13:00 (42) 12:40 (44) 11:41 (26) 06:39 (41) 06:54 (26)                         00:55 (19) Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK
        05:28 (35) 12:10 (26) 25:10 (40) 37:50 (41) 49:31 (36) 56:10 (36) 63:04 (36)                         63:59 (36)    
37 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 66:53 04:54 (28) 07:29 (31) 10:59 (37) 07:26 (21) 22:21 (43) 05:26 (31) 07:29 (30)                         00:49 (10) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        04:54 (28) 12:23 (27) 23:22 (35) 30:48 (31) 53:09 (38) 58:35 (38) 66:04 (37)                         66:53 (37)    
38 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 71:38 05:40 (37) 06:51 (24) 09:35 (31) 10:23 (39) 21:51 (42) 06:23 (39) 09:21 (42)                         01:34 (42) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        05:40 (37) 12:31 (28) 22:06 (33) 32:29 (35) 54:20 (39) 60:43 (39) 70:04 (39)                         71:38 (38)    
39 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 72:58 05:53 (39) 08:42 (37) 15:53 (43) 13:11 (45) 13:37 (34) 06:15 (36) 07:58 (33)                         01:29 (40) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:53 (39) 14:35 (40) 30:28 (43) 43:39 (43) 57:16 (40) 63:31 (40) 71:29 (40)                         72:58 (39)    
40 Bo Eklind Klubblös 84:10 06:05 (41) 10:57 (45) 21:05 (46) 09:20 (32) 17:50 (40) 06:51 (42) 10:32 (43)                         01:30 (41) Bo Eklind Klubblös
        06:05 (41) 17:02 (45) 38:07 (45) 47:27 (44) 65:17 (43) 72:08 (44) 82:40 (41)                         84:10 (40)    
41 Mats Halvarez Klubblös 84:14 06:25 (43) 10:34 (43) 21:00 (45) 09:44 (34) 17:45 (39) 06:37 (40) 10:53 (44)                         01:16 (37) Mats Halvarez Klubblös
        06:25 (43) 16:59 (44) 37:59 (44) 47:43 (45) 65:28 (44) 72:05 (43) 82:58 (42)                         84:14 (41)    
42 Sverker Tirén Hellas Orientering 85:30 04:29 (21) 05:03 (10) 05:52 (6) 06:36 (13) 51:54 (46) 04:21 (19) 06:32 (24)                         00:43 (6) Sverker Tirén Hellas Orientering
        04:29 (21) 09:32 (10) 15:24 (7) 22:00 (7) 73:54 (45) 78:15 (45) 84:47 (43)                         85:30 (42)    
43 Olle Nygren Tullinge SK 87:43 05:05 (31) 09:01 (39) 10:28 (35) 09:35 (33) 27:29 (45) 07:00 (43) 17:04 (46)                         02:01 (44) Olle Nygren Tullinge SK
        05:05 (31) 14:06 (39) 24:34 (37) 34:09 (38) 61:38 (42) 68:38 (41) 85:42 (44)                         87:43 (43)    
44 Yngve Hedberg Snättringe SK 88:17 05:38 (36) 10:43 (44) 12:29 (41) 11:19 (42) 21:15 (41) 09:24 (46) 15:29 (45)                         02:00 (43) Yngve Hedberg Snättringe SK
        05:38 (36) 16:21 (43) 28:50 (42) 40:09 (42) 61:24 (41) 70:48 (42) 86:17 (45)                         88:17 (44)    
45 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 99:03 06:04 (40) 27:00 (46) 16:43 (44) 12:24 (43) 22:23 (44) 05:36 (33) 07:43 (31)                         01:10 (33) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        06:04 (40) 33:04 (46) 49:47 (46) 62:11 (46) 84:34 (46) 90:10 (46) 97:53 (46)                         99:03 (45)    
46 Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 1004:10 06:28 (44) 09:40 (41) 09:54 (32) 10:38 (40) 15:29 (38) 05:38 (34) 08:45 (39)                         937:38   Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        06:28 (44) 16:08 (42) 26:02 (41) 36:40 (40) 52:09 (37) 57:47 (37) 66:32 (38)                         1004:10      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 53:32 03:49   04:48   06:32   08:58                                       29:25   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:49   08:37   15:09   24:07                                       53:32      
- Ingrid Gunnarsson Täby OK 83:37 24:26   11:15   12:58   19:35   06:01   08:00                               01:22   Ingrid Gunnarsson Täby OK
        24:26   35:41   48:39   68:14   74:15   82:15                               83:37      
- Sixten Buud IFK Mora OK 101:16 02:28   01:15   03:09   01:43   04:40   03:04   06:05   79:40   07:23   00:14   00:11   00:16   08:21       Sixten Buud IFK Mora OK
        02:28   03:43   06:52   08:35   13:15   16:19   22:24   102:04   109:27   109:41   109:52   110:08   118:29   Ej tid  ----->      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 407:58 04:54   10:10   07:40   09:34   27:09                                   348:31   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:54   15:04   22:44   32:18   59:27                                   407:58