Sträcktider Luffarligan BVSOK-stugan                                                                                
  2018-09-12 Svarta tider är sträcktider                                                                                
    Blå tider är från start                                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                
                                                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18       Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Casper Gidning Kamrat och IF KIF 34:59 02:58 (9) 01:58 (1) 03:02 (1) 02:17 (1) 02:33 (1) 01:09 (1) 01:13 (1) 02:20 (1) 01:42 (1) 02:18 (1) 02:12 (1) 01:27 (1) 01:27 (1) 01:37 (1) 01:16 (1) 01:55 (2) 01:40 (1) 01:27 (1)     00:28 (1) Casper Gidning Kamrat och IF KIF
        02:58 (9) 04:56 (6) 07:58 (1) 10:15 (1) 12:48 (1) 13:57 (1) 15:10 (1) 17:30 (1) 19:12 (1) 21:30 (1) 23:42 (1) 25:09 (1) 26:36 (1) 28:13 (1) 29:29 (1) 31:24 (1) 33:04 (1) 34:31 (1)     34:59 (1)    
2 Morten Frendelius Kamrat o IF KIF 41:36 02:45 (8) 01:59 (2) 03:18 (2) 02:19 (2) 02:38 (2) 01:28 (3) 01:14 (2) 02:23 (2) 04:40 (16) 03:52 (1) 03:52 (10) 02:30 (8) 02:23 (9) 01:41 (2) 01:33 (3) 01:18 (1) 01:52 (2) 02:12 (8) 03:00 (1)     Morten Frendelius Kamrat o IF KIF
        02:45 (8) 04:44 (5) 08:02 (2) 10:21 (2) 12:59 (2) 14:27 (2) 15:41 (2) 18:04 (2) 22:44 (2) 41:36   41:36   41:36   41:36   41:36   41:36   41:36   41:36   41:36   41:36   Ej tid  ----->      
3 Galina Ribediuc Hellas Orientering 45:09 03:13 (10) 02:00 (3) 03:52 (3) 02:29 (3) 02:48 (3) 02:30 (14) 01:17 (3) 02:59 (3) 01:57 (2) 05:21   02:39   02:38   01:38   01:51   01:29   02:15   01:54   01:44       00:35 (3) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        03:13 (10) 05:13 (7) 09:05 (6) 11:34 (4) 14:22 (3) 16:52 (3) 18:09 (3) 21:08 (3) 23:05 (3) 28:26 (2) 31:05 (2) 33:43 (2) 35:21 (2) 37:12 (2) 38:41 (2) 40:56 (2) 42:50 (2) 44:34 (2)     45:09 (2)    
4 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 48:31 02:41 (6) 02:36 (10) 07:27 (17) 02:57 (5) 03:22 (6) 01:30 (4) 01:34 (4) 03:05 (6) 02:14 (3) 02:59 (3) 02:50 (3) 01:52 (2) 01:51 (2) 02:56 (12) 01:42 (6) 02:21 (4) 02:00 (3) 01:45 (3)     00:49 (12) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        02:41 (6) 05:17 (8) 12:44 (13) 15:41 (11) 19:03 (11) 20:33 (9) 22:07 (9) 25:12 (9) 27:26 (8) 30:25 (6) 33:15 (5) 35:07 (5) 36:58 (4) 39:54 (5) 41:36 (5) 43:57 (5) 45:57 (4) 47:42 (3)     48:31 (3)    
5 Janne Nilsson Centrum 48:53 01:56 (4) 02:20 (6) 04:35 (7) 02:57 (5) 03:42 (10) 01:25 (2) 01:42 (6) 03:03 (5) 02:21 (5) 05:42 (17) 03:14 (6) 02:04 (4) 02:19 (7) 02:30 (8) 01:36 (4) 02:27 (6) 02:30 (6) 01:47 (4)     00:43 (6) Janne Nilsson Centrum
        01:56 (4) 04:16 (2) 08:51 (4) 11:48 (5) 15:30 (6) 16:55 (4) 18:37 (4) 21:40 (4) 24:01 (4) 29:43 (4) 32:57 (4) 35:01 (4) 37:20 (5) 39:50 (4) 41:26 (4) 43:53 (4) 46:23 (5) 48:10 (4)     48:53 (4)    
6 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 50:41 01:52 (2) 02:29 (8) 04:33 (6) 03:02 (8) 03:23 (7) 02:32 (15) 01:35 (5) 03:02 (4) 02:33 (9) 04:24 (13) 02:51 (4) 01:58 (3) 01:56 (3) 02:26 (7) 01:36 (4) 02:37 (8) 02:13 (5) 04:52 (15)     00:47 (11) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        01:52 (2) 04:21 (3) 08:54 (5) 11:56 (6) 15:19 (5) 17:51 (5) 19:26 (5) 22:28 (5) 25:01 (5) 29:25 (3) 32:16 (3) 34:14 (3) 36:10 (3) 38:36 (3) 40:12 (3) 42:49 (3) 45:02 (3) 49:54 (5)     50:41 (5)    
7 Oscar Arman Nyköpings OK 51:22 01:53 (3) 02:19 (5) 04:03 (4) 03:04 (9) 03:39 (9) 03:19 (18) 03:25 (16) 03:20 (8) 02:55 (12) 03:58 (11) 03:00 (5) 02:53 (12) 03:12 (14) 02:02 (3) 01:24 (2) 02:26 (5) 02:10 (4) 01:41 (2)     00:39 (4) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:53 (3) 04:12 (1) 08:15 (3) 11:19 (3) 14:58 (4) 18:17 (6) 21:42 (8) 25:02 (8) 27:57 (9) 31:55 (8) 34:55 (7) 37:48 (8) 41:00 (8) 43:02 (8) 44:26 (8) 46:52 (7) 49:02 (6) 50:43 (6)     51:22 (6)    
8 Jan Lavén Gustavsbergs OK 51:45 01:45 (1) 02:53 (11) 04:54 (10) 04:02 (14) 03:19 (5) 01:34 (5) 01:51 (8) 03:14 (7) 02:18 (4) 04:24 (13) 04:48 (14) 02:26 (7) 02:04 (4) 02:23 (6) 01:51 (8) 02:40 (9) 02:42 (9) 01:54 (6)     00:43 (6) Jan Lavén Gustavsbergs OK
        01:45 (1) 04:38 (4) 09:32 (7) 13:34 (7) 16:53 (7) 18:27 (7) 20:18 (6) 23:32 (6) 25:50 (6) 30:14 (5) 35:02 (8) 37:28 (7) 39:32 (7) 41:55 (7) 43:46 (6) 46:26 (6) 49:08 (7) 51:02 (7)     51:45 (7)    
9 Per Ljung Stockholms OK 52:56 03:32 (11) 02:25 (7) 04:51 (9) 02:58 (7) 03:33 (8) 01:46 (8) 01:54 (9) 03:28 (9) 02:22 (6) 03:42 (8) 03:25 (8) 02:18 (5) 02:20 (8) 02:37 (9) 03:09 (13) 03:11 (13) 02:42 (9) 02:10 (7)     00:33 (2) Per Ljung Stockholms OK
        03:32 (11) 05:57 (10) 10:48 (8) 13:46 (8) 17:19 (8) 19:05 (8) 20:59 (7) 24:27 (7) 26:49 (7) 30:31 (7) 33:56 (6) 36:14 (6) 38:34 (6) 41:11 (6) 44:20 (7) 47:31 (8) 50:13 (8) 52:23 (8)     52:56 (8)    
10 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 54:29 02:44 (7) 03:27 (15) 04:59 (11) 03:40 (12) 04:09 (13) 01:40 (7) 01:55 (10) 03:32 (11) 02:52 (11) 03:34 (7) 03:15 (7) 02:19 (6) 02:56 (13) 02:11 (4) 01:45 (7) 02:50 (12) 04:05 (15) 01:53 (5)     00:43 (6) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        02:44 (7) 06:11 (11) 11:10 (9) 14:50 (10) 18:59 (10) 20:39 (10) 22:34 (10) 26:06 (10) 28:58 (10) 32:32 (9) 35:47 (9) 38:06 (9) 41:02 (9) 43:13 (9) 44:58 (9) 47:48 (9) 51:53 (9) 53:46 (9)     54:29 (9)    
11 Mattias Skeppling OK Södertörn 56:52 04:00 (13) 03:06 (13) 04:23 (5) 03:06 (10) 04:04 (12) 02:05 (11) 01:57 (11) 03:53 (12) 02:29 (8) 03:53 (9) 05:04 (16) 02:37 (11) 02:46 (11) 02:39 (10) 02:17 (10) 02:46 (10) 02:43 (11) 02:19 (9)     00:45 (9) Mattias Skeppling OK Södertörn
        04:00 (13) 07:06 (13) 11:29 (10) 14:35 (9) 18:39 (9) 20:44 (11) 22:41 (11) 26:34 (11) 29:03 (11) 32:56 (10) 38:00 (10) 40:37 (10) 43:23 (10) 46:02 (10) 48:19 (10) 51:05 (10) 53:48 (10) 56:07 (10)     56:52 (10)    
12 Christian Olsson Frösö IF 59:09 09:03 (18) 02:15 (4) 04:47 (8) 02:54 (4) 03:17 (4) 01:35 (6) 02:40 (15) 04:46 (17) 02:22 (6) 03:08 (5) 02:49 (2) 04:43 (17) 02:16 (5) 02:12 (5) 02:33 (12) 02:14 (3) 02:30 (6) 02:24 (10)     00:41 (5) Christian Olsson Frösö IF
        09:03 (18) 11:18 (18) 16:05 (16) 18:59 (15) 22:16 (13) 23:51 (13) 26:31 (13) 31:17 (14) 33:39 (14) 36:47 (11) 39:36 (11) 44:19 (11) 46:35 (11) 48:47 (11) 51:20 (11) 53:34 (11) 56:04 (11) 58:28 (11)     59:09 (11)    
13 Christer Hördell Stockholms OK 63:01 03:56 (12) 02:53 (11) 05:45 (13) 03:36 (11) 04:26 (14) 02:38 (16) 01:58 (12) 04:13 (14) 03:52 (14) 04:30 (16) 03:39 (9) 02:56 (13) 02:50 (12) 02:54 (11) 02:17 (10) 02:48 (11) 03:05 (13) 03:52 (14)     00:53 (13) Christer Hördell Stockholms OK
        03:56 (12) 06:49 (12) 12:34 (12) 16:10 (12) 20:36 (12) 23:14 (12) 25:12 (12) 29:25 (12) 33:17 (12) 37:47 (13) 41:26 (12) 44:22 (12) 47:12 (12) 50:06 (12) 52:23 (12) 55:11 (12) 58:16 (12) 62:08 (12)     63:01 (12)    
14 Lennart Hävrén Tullinge SK 66:57 02:10 (5) 03:09 (14) 06:45 (16) 05:55 (17) 04:36 (16) 02:12 (12) 01:45 (7) 03:55 (13) 02:50 (10) 04:24 (13) 04:18 (13) 03:10 (15) 03:47 (17) 03:14 (15) 03:11 (14) 03:43 (16) 03:04 (12) 03:27 (12)     01:22 (16) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:10 (5) 05:19 (9) 12:04 (11) 17:59 (13) 22:35 (14) 24:47 (14) 26:32 (14) 30:27 (13) 33:17 (12) 37:41 (12) 41:59 (13) 45:09 (13) 48:56 (13) 52:10 (13) 55:21 (13) 59:04 (13) 62:08 (13) 65:35 (13)     66:57 (13)    
15 Per-Erik Jansson IF Thor 69:01 04:07 (14) 03:39 (16) 06:06 (15) 04:35 (15) 04:43 (17) 02:02 (10) 06:20 (17) 04:13 (14) 03:02 (13) 03:57 (10) 04:08 (11) 02:56 (13) 02:18 (6) 02:57 (13) 02:12 (9) 03:36 (14) 04:29 (16) 02:55 (11)     00:46 (10) Per-Erik Jansson IF Thor
        04:07 (14) 07:46 (14) 13:52 (15) 18:27 (14) 23:10 (15) 25:12 (15) 31:32 (17) 35:45 (17) 38:47 (16) 42:44 (15) 46:52 (14) 49:48 (14) 52:06 (14) 55:03 (14) 57:15 (14) 60:51 (14) 65:20 (14) 68:15 (14)     69:01 (14)    
16 Stefan Norlin Kubblös 71:55 05:32 (15) 02:31 (9) 05:27 (12) 08:09 (18) 03:45 (11) 01:49 (9) 02:00 (13) 03:29 (10) 09:09 (17) 03:13 (6) 04:11 (12) 02:36 (10) 03:15 (15) 03:40 (16) 03:36 (16) 02:31 (7) 02:30 (6) 03:34 (13)     00:58 (15) Stefan Norlin Kubblös
        05:32 (15) 08:03 (15) 13:30 (14) 21:39 (17) 25:24 (17) 27:13 (17) 29:13 (15) 32:42 (15) 41:51 (17) 45:04 (16) 49:15 (16) 51:51 (16) 55:06 (16) 58:46 (16) 62:22 (16) 64:53 (16) 67:23 (16) 70:57 (15)     71:55 (15)    
17 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 72:43 06:12 (16) 03:55 (18) 06:03 (14) 03:58 (13) 04:30 (15) 02:17 (13) 02:23 (14) 04:27 (16) 04:23 (15) 04:18 (12) 05:01 (15) 02:34 (9) 02:38 (10) 03:00 (14) 03:25 (15) 03:36 (14) 03:48 (14) 05:19 (17)     00:56 (14) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:12 (16) 10:07 (16) 16:10 (17) 20:08 (16) 24:38 (16) 26:55 (16) 29:18 (16) 33:45 (16) 38:08 (15) 42:26 (14) 47:27 (15) 50:01 (15) 52:39 (15) 55:39 (15) 59:04 (15) 62:40 (15) 66:28 (15) 71:47 (16)     72:43 (16)    
18 Lisa Behrenfeldt Skogsluffarna 113:39 06:37 (17) 03:40 (17) 10:46 (18) 05:12 (16) 05:30 (18) 03:08 (17) 11:17 (18) 07:08 (18) 13:03 (18) 07:53 (3) 05:43 (17) 03:54 (16) 03:18 (16) 05:28 (17) 03:57 (17) 04:06 (17) 06:45 (17) 04:52 (15)     01:22 (16) Lisa Behrenfeldt Skogsluffarna
        06:37 (17) 10:17 (17) 21:03 (18) 26:15 (18) 31:45 (18) 34:53 (18) 46:10 (18) 53:18 (18) 66:21 (18) 74:14 (17) 79:57 (17) 83:51 (17) 87:09 (17) 92:37 (17) 96:34 (17) 100:40 (17) 107:25 (17) 112:17 (17)     113:39 (17)    
- Martin Bratt IFK Mora OK 173:50 01:48   02:26   01:32   03:31   03:05   01:50   06:30   01:22   01:53   02:34   04:21   02:18   01:59   01:49   01:14   01:19   94:46   01:56       37:37   Martin Bratt IFK Mora OK
        01:48   04:14   05:46   09:17   12:22   14:12   20:42   22:04   23:57   26:31   30:52   33:10   35:09   36:58   38:12   39:31   134:17   136:13       173:50      
- Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 348:44 03:35   03:29   05:56                                                                   335:44   Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        03:35   07:04   13:00                                                                   348:44      
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15                   Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 35:01 02:01 (1) 01:07 (1) 04:03 (1) 02:15 (1) 01:27 (1) 03:30 (2) 02:14 (1) 02:53 (1) 02:06 (1) 02:10 (2) 02:07 (6) 01:46 (2) 02:59 (2) 02:07 (2) 01:44 (1)                 00:32 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:01 (1) 03:08 (1) 07:11 (1) 09:26 (1) 10:53 (1) 14:23 (1) 16:37 (1) 19:30 (1) 21:36 (1) 23:46 (1) 25:53 (1) 27:39 (1) 30:38 (1) 32:45 (1) 34:29 (1)                 35:01 (1)    
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 39:58 02:20 (6) 01:35 (7) 06:54 (12) 02:18 (2) 01:41 (2) 03:29 (1) 02:15 (2) 03:06 (3) 03:26 (11) 02:05 (1) 01:55 (2) 01:32 (1) 02:56 (1) 01:56 (1) 01:44 (1)                 00:46 (3) P-O Ivarsson Haninge SOK
        02:20 (6) 03:55 (5) 10:49 (11) 13:07 (7) 14:48 (5) 18:17 (4) 20:32 (3) 23:38 (3) 27:04 (3) 29:09 (3) 31:04 (3) 32:36 (3) 35:32 (2) 37:28 (2) 39:12 (2)                 39:58 (2)    
3 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 42:08 02:14 (3) 01:17 (2) 04:56 (3) 02:28 (3) 01:41 (2) 04:04 (4) 03:04 (10) 03:04 (2) 02:24 (2) 03:04 (12) 01:50 (1) 01:48 (5) 04:14 (11) 02:13 (4) 02:55 (12)                 00:52 (7) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:14 (3) 03:31 (2) 08:27 (2) 10:55 (2) 12:36 (2) 16:40 (2) 19:44 (2) 22:48 (2) 25:12 (2) 28:16 (2) 30:06 (2) 31:54 (2) 36:08 (3) 38:21 (3) 41:16 (3)                 42:08 (3)    
4 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 44:04 02:33 (9) 02:33 (16) 04:52 (2) 03:18 (8) 01:41 (2) 04:46 (13) 02:29 (4) 04:36 (14) 02:38 (3) 02:40 (6) 01:56 (3) 01:46 (2) 03:18 (3) 02:10 (3) 02:00 (3)                 00:48 (4) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        02:33 (9) 05:06 (15) 09:58 (6) 13:16 (8) 14:57 (7) 19:43 (9) 22:12 (6) 26:48 (8) 29:26 (7) 32:06 (6) 34:02 (5) 35:48 (5) 39:06 (5) 41:16 (4) 43:16 (4)                 44:04 (4)    
5 Leif Åkerblom OK Österåker 44:59 02:10 (2) 01:23 (4) 04:56 (3) 02:52 (4) 01:54 (9) 04:41 (10) 02:43 (5) 03:22 (5) 03:06 (9) 02:50 (8) 02:05 (4) 02:00 (8) 03:41 (5) 03:50 (16) 02:29 (8)                 00:57 (9) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:10 (2) 03:33 (3) 08:29 (3) 11:21 (3) 13:15 (3) 17:56 (3) 20:39 (4) 24:01 (4) 27:07 (4) 29:57 (4) 32:02 (4) 34:02 (4) 37:43 (4) 41:33 (5) 44:02 (5)                 44:59 (5)    
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 46:35 02:38 (11) 01:20 (3) 06:24 (10) 03:03 (6) 01:43 (5) 04:01 (3) 03:13 (14) 03:43 (6) 03:40 (12) 02:44 (7) 02:28 (10) 01:51 (6) 04:07 (8) 02:34 (6) 02:16 (4)                 00:50 (6) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:38 (11) 03:58 (6) 10:22 (9) 13:25 (10) 15:08 (9) 19:09 (6) 22:22 (8) 26:05 (6) 29:45 (8) 32:29 (7) 34:57 (7) 36:48 (6) 40:55 (6) 43:29 (6) 45:45 (6)                 46:35 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 47:53 02:35 (10) 01:27 (5) 05:01 (5) 03:22 (12) 01:53 (8) 04:45 (12) 02:47 (7) 04:06 (9) 03:15 (10) 02:52 (9) 02:46 (15) 03:20 (18) 03:44 (6) 02:38 (7) 02:21 (5)                 01:01 (15) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:35 (10) 04:02 (7) 09:03 (4) 12:25 (4) 14:18 (4) 19:03 (5) 21:50 (5) 25:56 (5) 29:11 (5) 32:03 (5) 34:49 (6) 38:09 (8) 41:53 (8) 44:31 (7) 46:52 (7)                 47:53 (7)    
8 Ulf Bråsjö Järla Orientering 48:11 02:24 (7) 01:55 (9) 05:13 (6) 03:20 (9) 02:00 (13) 04:39 (9) 02:48 (8) 03:57 (7) 02:59 (8) 03:15 (14) 02:37 (14) 02:14 (12) 04:18 (13) 03:04 (12) 02:26 (6)                 01:02 (16) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:24 (7) 04:19 (9) 09:32 (5) 12:52 (5) 14:52 (6) 19:31 (8) 22:19 (7) 26:16 (7) 29:15 (6) 32:30 (8) 35:07 (8) 37:21 (7) 41:39 (7) 44:43 (8) 47:09 (8)                 48:11 (8)    
9 Bo Davidsson Solna OK 51:18 02:55 (15) 01:57 (10) 05:14 (7) 02:59 (5) 01:52 (7) 04:24 (7) 06:22 (18) 04:32 (13) 02:57 (7) 02:31 (4) 02:16 (8) 02:33 (15) 03:47 (7) 03:03 (11) 02:58 (13)                 00:58 (10) Bo Davidsson Solna OK
        02:55 (15) 04:52 (13) 10:06 (8) 13:05 (6) 14:57 (7) 19:21 (7) 25:43 (9) 30:15 (10) 33:12 (9) 35:43 (9) 37:59 (9) 40:32 (9) 44:19 (9) 47:22 (9) 50:20 (9)                 51:18 (9)    
10 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 56:59 02:51 (14) 02:13 (15) 09:10 (16) 03:13 (7) 01:57 (10) 04:17 (6) 03:09 (13) 03:59 (8) 03:42 (13) 03:23 (15) 02:15 (7) 02:00 (8) 04:11 (9) 02:33 (5) 07:14 (18)                 00:52 (7) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        02:51 (14) 05:04 (14) 14:14 (17) 17:27 (14) 19:24 (13) 23:41 (12) 26:50 (12) 30:49 (11) 34:31 (10) 37:54 (10) 40:09 (10) 42:09 (10) 46:20 (10) 48:53 (10) 56:07 (11)                 56:59 (10)    
11 Jan Dahlin Hellas Orientering 57:23 02:48 (13) 02:02 (12) 06:32 (11) 03:26 (13) 01:59 (11) 05:51 (17) 03:07 (11) 04:07 (10) 05:58 (17) 03:05 (13) 02:33 (13) 02:11 (11) 04:51 (18) 03:21 (15) 04:11 (17)                 01:21 (18) Jan Dahlin Hellas Orientering
        02:48 (13) 04:50 (12) 11:22 (12) 14:48 (11) 16:47 (10) 22:38 (10) 25:45 (10) 29:52 (9) 35:50 (12) 38:55 (11) 41:28 (13) 43:39 (13) 48:30 (13) 51:51 (11) 56:02 (10)                 57:23 (11)    
12 Claes Andersson OK Södertörn 57:39 02:15 (5) 01:32 (6) 09:34 (17) 03:27 (14) 11:04 (18) 04:31 (8) 02:26 (3) 03:11 (4) 02:49 (6) 02:33 (5) 02:32 (12) 01:46 (2) 03:29 (4) 03:08 (13) 02:40 (10)                 00:42 (2) Claes Andersson OK Södertörn
        02:15 (5) 03:47 (4) 13:21 (14) 16:48 (13) 27:52 (17) 32:23 (17) 34:49 (16) 38:00 (15) 40:49 (15) 43:22 (15) 45:54 (14) 47:40 (14) 51:09 (14) 54:17 (12) 56:57 (12)                 57:39 (12)    
13 Per Öhlund Gustavsbergs OK 58:30 02:28 (8) 02:05 (13) 05:26 (8) 03:21 (10) 03:49 (16) 05:49 (16) 02:48 (8) 06:10 (18) 03:45 (14) 03:23 (15) 02:23 (9) 02:02 (10) 04:15 (12) 06:54 (17) 02:53 (11)                 00:59 (11) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:28 (8) 04:33 (10) 09:59 (7) 13:20 (9) 17:09 (11) 22:58 (11) 25:46 (11) 31:56 (12) 35:41 (11) 39:04 (12) 41:27 (12) 43:29 (12) 47:44 (12) 54:38 (13) 57:31 (13)                 58:30 (13)    
14 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 59:09 03:01 (16) 01:44 (8) 05:54 (9) 04:44 (16) 01:59 (11) 06:31 (18) 04:21 (17) 06:04 (17) 05:57 (16) 03:01 (10) 02:50 (16) 02:16 (13) 04:34 (16) 02:58 (9) 02:26 (6)                 00:49 (5) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        03:01 (16) 04:45 (11) 10:39 (10) 15:23 (12) 17:22 (12) 23:53 (13) 28:14 (13) 34:18 (14) 40:15 (14) 43:16 (14) 46:06 (15) 48:22 (15) 52:56 (15) 55:54 (15) 58:20 (14)                 59:09 (14)    
15 Jan Gottfridsson Norbergs OK 60:31 02:14 (3) 01:59 (11) 13:27 (18) 03:21 (10) 01:44 (6) 04:15 (5) 02:45 (6) 04:20 (12) 02:41 (4) 02:21 (3) 02:06 (5) 01:55 (7) 04:11 (9) 08:12 (18) 04:00 (16)                 01:00 (13) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        02:14 (3) 04:13 (8) 17:40 (18) 21:01 (16) 22:45 (14) 27:00 (14) 29:45 (14) 34:05 (13) 36:46 (13) 39:07 (13) 41:13 (11) 43:08 (11) 47:19 (11) 55:31 (14) 59:31 (15)                 60:31 (15)    
16 Per-Johan Vikfors OK Österåker 62:15 02:44 (12) 03:45 (18) 07:42 (15) 11:19 (17) 02:08 (14) 04:43 (11) 03:08 (12) 04:13 (11) 02:45 (5) 03:02 (11) 02:29 (11) 03:08 (17) 04:47 (17) 02:50 (8) 02:33 (9)                 00:59 (11) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:44 (12) 06:29 (17) 14:11 (16) 25:30 (18) 27:38 (16) 32:21 (16) 35:29 (17) 39:42 (17) 42:27 (16) 45:29 (16) 47:58 (16) 51:06 (16) 55:53 (16) 58:43 (16) 61:16 (16)                 62:15 (16)    
17 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 67:39 03:09 (17) 03:29 (17) 06:58 (14) 04:20 (15) 06:21 (17) 05:47 (15) 03:52 (16) 05:09 (15) 06:47 (18) 04:11 (17) 03:29 (17) 02:31 (14) 04:33 (15) 03:00 (10) 03:03 (14)                 01:00 (13) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:09 (17) 06:38 (18) 13:36 (15) 17:56 (15) 24:17 (15) 30:04 (15) 33:56 (15) 39:05 (16) 45:52 (17) 50:03 (17) 53:32 (17) 56:03 (17) 60:36 (17) 63:36 (17) 66:39 (17)                 67:39 (17)    
18 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 70:09 03:23 (18) 02:06 (14) 06:55 (13) 12:58 (18) 02:30 (15) 05:29 (14) 03:43 (15) 05:27 (16) 03:54 (15) 04:47 (18) 04:01 (18) 03:04 (16) 04:26 (14) 03:11 (14) 03:10 (15)                 01:05 (17) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:23 (18) 05:29 (16) 12:24 (13) 25:22 (17) 27:52 (17) 33:21 (18) 37:04 (18) 42:31 (18) 46:25 (18) 51:12 (18) 55:13 (18) 58:17 (18) 62:43 (18) 65:54 (18) 69:04 (18)                 70:09 (18)    
- Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 46:30 03:01   01:31   06:19   03:39   01:53   03:44   04:31   04:58   02:23   02:23   02:14   01:57   04:36   02:40   02:35                   00:29   Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        03:01   04:32   10:51   14:30   16:23   20:07   24:38   29:36                                               46:30      
- Bo Norbäck Tullinge SK 379:45 02:55   03:15   06:34   10:22   14:42   07:30   03:44   04:18   07:23   03:29                                       315:33   Bo Norbäck Tullinge SK
        02:55   06:10   12:44   23:06   37:48   45:18   49:02   53:20   60:43   64:12                                       379:45      
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana C -3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                                   Mål   Bana C -3,5 km Klubb
1 Anders Kärrström Tullinge SK 34:01 03:30 (1) 05:34 (4) 01:52 (1) 03:50 (1) 02:22 (1) 02:43 (2) 02:32 (4) 04:09 (6) 02:52 (3) 02:31 (2) 01:25 (1)                                 00:41 (4) Anders Kärrström Tullinge SK
        03:30 (1) 09:04 (1) 10:56 (1) 14:46 (1) 17:08 (1) 19:51 (1) 22:23 (1) 26:32 (1) 29:24 (1) 31:55 (1) 33:20 (1)                                 34:01 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 37:26 03:52 (5) 05:36 (5) 02:27 (8) 04:13 (2) 02:58 (7) 03:09 (10) 02:58 (13) 03:57 (4) 02:43 (2) 02:54 (12) 01:49 (9)                                 00:50 (8) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        03:52 (5) 09:28 (4) 11:55 (3) 16:08 (2) 19:06 (2) 22:15 (2) 25:13 (2) 29:10 (2) 31:53 (2) 34:47 (2) 36:36 (2)                                 37:26 (2)    
3 Bengt Kärrström Tullinge SK 37:34 05:47 (44) 05:09 (1) 02:09 (3) 04:26 (3) 02:30 (2) 02:53 (5) 02:33 (5) 04:01 (5) 03:17 (11) 02:31 (2) 01:40 (2)                                 00:38 (2) Bengt Kärrström Tullinge SK
        05:47 (44) 10:56 (10) 13:05 (9) 17:31 (6) 20:01 (3) 22:54 (3) 25:27 (3) 29:28 (3) 32:45 (3) 35:16 (3) 36:56 (3)                                 37:34 (3)    
4 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:21 03:45 (2) 05:57 (7) 02:35 (12) 05:15 (12) 02:44 (4) 02:52 (4) 03:21 (29) 04:27 (7) 03:21 (13) 02:36 (5) 01:49 (9)                                 00:39 (3) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:45 (2) 09:42 (5) 12:17 (5) 17:32 (7) 20:16 (5) 23:08 (5) 26:29 (5) 30:56 (5) 34:17 (6) 36:53 (5) 38:42 (4)                                 39:21 (4)    
5 Leif Mörkfors Järfälla OK 39:43 03:56 (6) 07:11 (19) 02:16 (7) 04:52 (7) 02:55 (6) 03:13 (12) 02:51 (9) 03:52 (3) 03:09 (7) 02:52 (10) 01:47 (7)                                 00:49 (5) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:56 (6) 11:07 (11) 13:23 (10) 18:15 (8) 21:10 (7) 24:23 (7) 27:14 (8) 31:06 (6) 34:15 (5) 37:07 (6) 38:54 (5)                                 39:43 (5)    
6 Olle Blomgren OK Södertörn 40:16 03:47 (4) 05:40 (6) 02:13 (6) 04:55 (8) 03:38 (21) 02:45 (3) 03:05 (18) 05:40 (26) 02:40 (1) 02:53 (11) 01:40 (2)                                 01:20 (46) Olle Blomgren OK Södertörn
        03:47 (4) 09:27 (3) 11:40 (2) 16:35 (3) 20:13 (4) 22:58 (4) 26:03 (4) 31:43 (7) 34:23 (7) 37:16 (7) 38:56 (6)                                 40:16 (6)    
7 Eddie Bjärrenholt SEB if 40:42 04:03 (8) 06:37 (12) 02:05 (2) 05:43 (19) 03:00 (8) 02:56 (7) 02:13 (2) 03:39 (2) 03:03 (6) 02:55 (13) 03:39 (47)                                 00:49 (5) Eddie Bjärrenholt SEB if
        04:03 (8) 10:40 (7) 12:45 (7) 18:28 (9) 21:28 (8) 24:24 (8) 26:37 (6) 30:16 (4) 33:19 (4) 36:14 (4) 39:53 (7)                                 40:42 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 41:01 04:12 (9) 06:31 (8) 02:09 (3) 04:30 (4) 03:35 (19) 03:16 (14) 02:44 (7) 05:17 (16) 02:59 (4) 02:34 (4) 02:18 (24)                                 00:56 (14) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:12 (9) 10:43 (8) 12:52 (8) 17:22 (5) 20:57 (6) 24:13 (6) 26:57 (7) 32:14 (8) 35:13 (8) 37:47 (8) 40:05 (8)                                 41:01 (8)    
9 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 42:08 04:13 (10) 05:31 (3) 02:12 (5) 05:05 (10) 04:35 (38) 03:14 (13) 03:20 (27) 05:17 (16) 03:15 (9) 02:48 (8) 01:40 (2)                                 00:58 (16) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:13 (10) 09:44 (6) 11:56 (4) 17:01 (4) 21:36 (9) 24:50 (9) 28:10 (9) 33:27 (9) 36:42 (9) 39:30 (9) 41:10 (9)                                 42:08 (9)    
10 Leif Carlsson Skarpnäcks ol 43:22 04:18 (12) 07:17 (20) 02:40 (14) 07:18 (41) 03:37 (35) 03:37 (24) 03:00 (16) 02:43 (1) 04:27 (44) 03:00 (15) 02:48 (39) 01:55 (1)                             00:19 (1) Leif Carlsson Skarpnäcks ol
        04:18 (12) 11:35 (15) 14:15 (14) 21:33 (19)                                                             43:22 (10)    
11 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 44:51 04:30 (18) 07:28 (25) 02:36 (13) 05:15 (12) 03:14   04:08   02:55   05:41   03:32   02:50   01:44                                   00:58 (17) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:30 (18) 11:58 (20) 14:34 (16) 19:49 (12) 23:03 (10) 27:11 (11) 30:06 (11) 35:47 (11) 39:19 (12) 42:09 (10) 43:53 (10)                                 44:51 (11)    
12 Göran Larbo Attunda OK 45:04 04:13 (10) 06:31 (8) 03:08 (34) 05:59 (22) 03:33 (18) 03:21 (17) 02:59 (14) 06:55 (41) 03:27 (15) 02:24 (1) 01:41 (5)                                 00:53 (11) Göran Larbo Attunda OK
        04:13 (10) 10:44 (9) 13:52 (11) 19:51 (14) 23:24 (11) 26:45 (10) 29:44 (10) 36:39 (15) 40:06 (13) 42:30 (12) 44:11 (11)                                 45:04 (12)    
13 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 45:54 04:34 (20) 07:01 (16) 02:30 (10) 05:19 (14) 04:48 (42) 03:20 (16) 03:03 (17) 05:17 (16) 03:15 (9) 03:18 (21) 02:20 (26)                                 01:09 (36) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        04:34 (20) 11:35 (15) 14:05 (13) 19:24 (11) 24:12 (14) 27:32 (12) 30:35 (12) 35:52 (12) 39:07 (11) 42:25 (11) 44:45 (12)                                 45:54 (13)    
14 Olle Arman Nyköpings OK 46:50 04:38 (21) 06:40 (13) 03:54 (49) 06:09 (26) 03:28 (17) 03:23 (19) 03:07 (19) 05:17 (16) 03:52 (25) 03:07 (16) 01:56 (11)                                 01:19 (45) Olle Arman Nyköpings OK
        04:38 (21) 11:18 (12) 15:12 (22) 21:21 (17) 24:49 (17) 28:12 (16) 31:19 (16) 36:36 (14) 40:28 (14) 43:35 (13) 45:31 (13)                                 46:50 (14)    
15 Lena Jansson Järla Orientering 47:12 04:57 (31) 06:35 (11) 02:46 (17) 07:23 (42) 04:05 (26) 03:50 (29) 03:10 (21) 04:55 (10) 03:28 (16) 02:51 (9) 02:02 (16)                                 01:10 (38) Lena Jansson Järla Orientering
        04:57 (31) 11:32 (14) 14:18 (15) 21:41 (20) 25:46 (19) 29:36 (19) 32:46 (20) 37:41 (17) 41:09 (16) 44:00 (14) 46:02 (14)                                 47:12 (15)    
16 Willy Ljungdell Täby OK 47:21 03:45 (2) 11:16 (51) 02:45 (16) 04:44 (6) 02:43 (3) 05:04 (52) 02:10 (1) 05:23 (22) 03:21 (13) 03:27 (24) 01:47 (7)                                 00:56 (13) Willy Ljungdell Täby OK
        03:45 (2) 15:01 (43) 17:46 (37) 22:30 (24) 25:13 (18) 30:17 (21) 32:27 (19) 37:50 (18) 41:11 (17) 44:38 (15) 46:25 (15)                                 47:21 (16)    
17 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 48:25 06:15 (47) 07:52 (31) 02:55 (25) 05:38 (16) 03:15 (11) 03:02 (8) 03:19 (25) 05:50 (30) 03:50 (21) 03:38 (28) 01:59 (12)                                 00:52 (9) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        06:15 (47) 14:07 (38) 17:02 (34) 22:40 (25) 25:55 (20) 28:57 (17) 32:16 (18) 38:06 (20) 41:56 (18) 45:34 (18) 47:33 (16)                                 48:25 (17)    
18 Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 48:36 04:49 (27) 08:48 (38) 02:53 (22) 04:58 (9) 02:45 (5) 03:19 (15) 03:19 (25) 04:45 (8) 03:00 (5) 07:16 (53) 01:46 (6)                                 00:58 (16) Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        04:49 (27) 13:37 (35) 16:30 (32) 21:28 (18) 24:13 (15) 27:32 (12) 30:51 (13) 35:36 (10) 38:36 (10) 45:52 (19) 47:38 (18)                                 48:36 (18)    
19 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 48:45 04:48 (26) 07:24 (21) 02:52 (20) 05:42 (17) 03:15 (11) 03:41 (25) 03:22 (30) 05:31 (24) 04:06 (34) 04:29 (45) 02:26 (31)                                 01:09 (36) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        04:48 (26) 12:12 (22) 15:04 (20) 20:46 (15) 24:01 (12) 27:42 (14) 31:04 (14) 36:35 (13) 40:41 (15) 45:10 (16) 47:36 (17)                                 48:45 (19)    
20 Leif Nordin Turebergs IF 49:03 04:40 (23) 07:26 (23) 03:24 (39) 05:30 (15) 03:40 (22) 04:21 (42) 03:14 (23) 05:44 (28) 03:58 (28) 03:31 (26) 02:34 (37)                                 01:01 (24) Leif Nordin Turebergs IF
        04:40 (23) 12:06 (21) 15:30 (24) 21:00 (16) 24:40 (16) 29:01 (18) 32:15 (17) 37:59 (19) 41:57 (19) 45:28 (17) 48:02 (19)                                 49:03 (20)    
21 Jan Lindgren OK Södertörn 50:22 03:59 (7) 05:24 (2) 03:10 (36) 14:01 (55) 04:24 (31) 02:39 (1) 02:29 (3) 04:55 (10) 03:32 (18) 02:45 (7) 02:03 (17)                                 01:01 (23) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:59 (7) 09:23 (2) 12:33 (6) 26:34 (42) 30:58 (40) 33:37 (34) 36:06 (29) 41:01 (26) 44:33 (25) 47:18 (23) 49:21 (21)                                 50:22 (21)    
22 Håkan Boije Attunda OK 50:29 04:30 (18) 09:01 (41) 02:58 (27) 06:59 (39) 03:20 (13) 03:25 (21) 03:36 (34) 05:07 (13) 03:55 (27) 04:10 (40) 02:18 (24)                                 01:10 (38) Håkan Boije Attunda OK
        04:30 (18) 13:31 (33) 16:29 (31) 23:28 (30) 26:48 (24) 30:13 (20) 33:49 (21) 38:56 (21) 42:51 (21) 47:01 (21) 49:19 (20)                                 50:29 (22)    
23 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 50:39 05:36 (41) 07:05 (17) 02:53 (22) 06:28 (30) 04:26 (32) 03:51 (30) 03:37 (35) 05:30 (23) 03:59 (30) 03:43 (34) 02:24 (30)                                 01:07 (34) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        05:36 (41) 12:41 (26) 15:34 (25) 22:02 (22) 26:28 (21) 30:19 (22) 33:56 (22) 39:26 (22) 43:25 (22) 47:08 (22) 49:32 (22)                                 50:39 (23)    
24 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 50:52 04:53 (29) 06:44 (14) 02:59 (29) 05:14 (11) 04:17 (28) 03:48 (27) 03:20 (27) 06:21 (37) 04:28 (46) 04:19 (43) 03:29 (45)                                 01:00 (20) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:53 (29) 11:37 (18) 14:36 (17) 19:50 (13) 24:07 (13) 27:55 (15) 31:15 (15) 37:36 (16) 42:04 (20) 46:23 (20) 49:52 (23)                                 50:52 (24)    
25 Ulf Stridh Snättringe SK 50:59 04:51 (28) 07:34 (27) 03:01 (30) 09:57 (49) 03:21 (15) 03:07 (9) 03:08 (20) 05:58 (32) 03:49 (20) 02:58 (14) 02:09 (19)                                 01:06 (33) Ulf Stridh Snättringe SK
        04:51 (28) 12:25 (24) 15:26 (23) 25:23 (34) 28:44 (30) 31:51 (27) 34:59 (27) 40:57 (25) 44:46 (26) 47:44 (24) 49:53 (24)                                 50:59 (25)    
26 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 51:13 04:27 (16) 06:54 (15) 02:33 (11) 04:36 (5) 09:04 (57) 04:21 (42) 02:50 (8) 06:10 (34) 03:20 (12) 03:41 (31) 02:14 (22)                                 01:03 (28) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        04:27 (16) 11:21 (13) 13:54 (12) 18:30 (10) 27:34 (27) 31:55 (28) 34:45 (24) 40:55 (24) 44:15 (24) 47:56 (25) 50:10 (25)                                 51:13 (26)    
27 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 51:44 06:44 (49) 07:10 (18) 02:58 (27) 06:11 (27) 03:43 (23) 04:15 (40) 03:56 (42) 05:01 (12) 04:12 (38) 03:48 (37) 02:21 (27)                                 01:25 (48) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        06:44 (49) 13:54 (36) 16:52 (33) 23:03 (27) 26:46 (23) 31:01 (24) 34:57 (26) 39:58 (23) 44:10 (23) 47:58 (26) 50:19 (26)                                 51:44 (27)    
28 Mats Lundblad Täby OK 52:02 04:39 (22) 08:50 (39) 02:47 (19) 05:49 (20) 05:58 (50) 03:36 (23) 02:59 (14) 06:41 (39) 04:19 (39) 03:07 (16) 02:17 (23)                                 01:00 (20) Mats Lundblad Täby OK
        04:39 (22) 13:29 (32) 16:16 (29) 22:05 (23) 28:03 (28) 31:39 (25) 34:38 (23) 41:19 (27) 45:38 (28) 48:45 (27) 51:02 (27)                                 52:02 (28)    
29 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 53:06 04:23 (15) 07:28 (25) 06:08 (56) 09:43 (48) 03:23 (16) 04:12 (38) 02:51 (9) 04:45 (8) 03:31 (17) 03:41 (31) 02:09 (19)                                 00:52 (9) Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL
        04:23 (15) 11:51 (19) 17:59 (39) 27:42 (47) 31:05 (41) 35:17 (41) 38:08 (38) 42:53 (31) 46:24 (30) 50:05 (30) 52:14 (29)                                 53:06 (29)    
30 Björn Ekblom Skogsluffarna 53:09 05:29 (39) 10:52 (49) 02:46 (17) 06:57 (37) 04:09 (27) 03:22 (18) 03:31 (32) 05:12 (15) 03:58 (28) 03:37 (27) 02:12 (21)                                 01:04 (31) Björn Ekblom Skogsluffarna
        05:29 (39) 16:21 (46) 19:07 (42) 26:04 (37) 30:13 (34) 33:35 (33) 37:06 (34) 42:18 (29) 46:16 (29) 49:53 (29) 52:05 (28)                                 53:09 (30)    
31 Leif Lundquist Enebybergs IF 53:33 05:20 (36) 07:27 (24) 03:34 (44) 06:22 (28) 03:56 (25) 04:11 (36) 03:57 (43) 06:45 (40) 03:54 (26) 03:43 (34) 03:23 (44)                                 01:01 (23) Leif Lundquist Enebybergs IF
        05:20 (36) 12:47 (28) 16:21 (30) 22:43 (26) 26:39 (22) 30:50 (23) 34:47 (25) 41:32 (28) 45:26 (27) 49:09 (28) 52:32 (30)                                 53:33 (31)    
32 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 54:29 04:18 (12) 08:24 (34) 02:53 (22) 10:21 (50) 04:43 (40) 03:31 (22) 02:53 (11) 07:21 (44) 04:06 (34) 03:10 (18) 02:00 (13)                                 00:49 (5) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:18 (12) 12:42 (27) 15:35 (26) 25:56 (35) 30:39 (38) 34:10 (36) 37:03 (33) 44:24 (37) 48:30 (36) 51:40 (33) 53:40 (32)                                 54:29 (32)    
33 Bo Winander Järfälla OK 54:33 04:29 (17) 13:24 (54) 03:02 (31) 06:05 (23) 03:02 (9) 03:44 (26) 03:37 (35) 06:04 (33) 03:50 (21) 03:40 (30) 02:34 (37)                                 01:02 (26) Bo Winander Järfälla OK
        04:29 (17) 17:53 (52) 20:55 (49) 27:00 (45) 30:02 (33) 33:46 (35) 37:23 (35) 43:27 (34) 47:17 (31) 50:57 (32) 53:31 (31)                                 54:33 (33)    
34 Helena Korhonen Haninge SOK 56:13 04:45 (24) 07:52 (31) 02:29 (9) 08:16 (45) 09:37 (58) 02:55 (6) 02:40 (6) 08:36 (49) 03:11 (8) 02:39 (6) 02:00 (13)                                 01:13 (41) Helena Korhonen Haninge SOK
        04:45 (24) 12:37 (25) 15:06 (21) 23:22 (29) 32:59 (46) 35:54 (43) 38:34 (40) 47:10 (41) 50:21 (40) 53:00 (37) 55:00 (34)                                 56:13 (34)    
35 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 56:21 05:35 (40) 08:41 (37) 03:26 (41) 06:26 (29) 04:49 (43) 04:36 (48) 03:18 (24) 05:48 (29) 04:38 (49) 03:22 (22) 04:49 (54)                                 00:53 (11) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        05:35 (40) 14:16 (39) 17:42 (36) 24:08 (31) 28:57 (31) 33:33 (32) 36:51 (32) 42:39 (30) 47:17 (31) 50:39 (31) 55:28 (36)                                 56:21 (35)    
36 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 56:28 04:56 (30) 07:25 (22) 02:41 (15) 06:57 (37) 07:40 (54) 03:23 (19) 03:25 (31) 07:20 (43) 05:17 (53) 03:14 (19) 03:07 (40)                                 01:03 (28) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        04:56 (30) 12:21 (23) 15:02 (19) 21:59 (21) 29:39 (32) 33:02 (31) 36:27 (31) 43:47 (35) 49:04 (38) 52:18 (36) 55:25 (35)                                 56:28 (36)    
37 Kerstin Jensen Klubblös 56:37 05:43 (43) 07:52 (31) 03:37 (46) 05:54 (21) 04:20 (29) 04:13 (39) 04:45 (53) 06:36 (38) 04:23 (42) 04:17 (42) 03:19 (43)                                 01:38 (55) Kerstin Jensen Klubblös
        05:43 (43) 13:35 (34) 17:12 (35) 23:06 (28) 27:26 (25) 31:39 (25) 36:24 (30) 43:00 (32) 47:23 (33) 51:40 (33) 54:59 (33)                                 56:37 (37)    
38 Martin Eriksson OK Södertörn 56:50 05:02 (33) 06:34 (10) 03:10 (36) 12:06 (53) 04:43 (40) 03:09 (10) 04:12 (46) 05:22 (21) 04:10 (37) 03:24 (23) 03:59 (51)                                 00:59 (19) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:02 (33) 11:36 (17) 14:46 (18) 26:52 (44) 31:35 (42) 34:44 (38) 38:56 (41) 44:18 (36) 48:28 (35) 51:52 (35) 55:51 (37)                                 56:50 (38)    
39 Per Södersten Gustavsbergs OK 57:39 05:04 (34) 09:31 (45) 03:29 (42) 06:05 (23) 03:20 (13) 04:30 (46) 03:48 (40) 09:10 (51) 03:51 (23) 05:14 (47) 02:29 (32)                                 01:08 (35) Per Södersten Gustavsbergs OK
        05:04 (34) 14:35 (41) 18:04 (40) 24:09 (32) 27:29 (26) 31:59 (29) 35:47 (28) 44:57 (38) 48:48 (37) 54:02 (39) 56:31 (39)                                 57:39 (39)    
40 Gunnar Hellström Haninge SOK 57:42 04:22 (14) 10:35 (48) 04:15 (52) 06:44 (32) 04:35 (35) 04:23 (45) 04:17 (48) 07:13 (42) 04:01 (33) 03:42 (33) 02:31 (34)                                 01:04 (31) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:22 (14) 14:57 (42) 19:12 (43) 25:56 (35) 30:31 (36) 34:54 (40) 39:11 (42) 46:24 (40) 50:25 (41) 54:07 (41) 56:38 (40)                                 57:42 (40)    
41 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 57:43 04:47 (25) 08:33 (36) 07:04 (57) 05:42 (17) 04:20 (29) 04:19 (41) 03:45 (39) 07:26 (45) 04:22 (41) 03:45 (36) 02:23 (29)                                 01:17 (43) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        04:47 (25) 13:20 (31) 20:24 (47) 26:06 (38) 30:26 (35) 34:45 (39) 38:30 (39) 45:56 (39) 50:18 (39) 54:03 (40) 56:26 (38)                                 57:43 (41)    
42 Eva Elnerud Sigtuna OK 58:42 05:05 (35) 07:42 (28) 02:55 (25) 18:01 (58) 03:03 (10) 03:49 (28) 02:56 (12) 05:10 (14) 03:51 (23) 03:14 (19) 02:00 (13)                                 00:56 (13) Eva Elnerud Sigtuna OK
        05:05 (35) 12:47 (28) 15:42 (27) 33:43 (53) 36:46 (49) 40:35 (49) 43:31 (49) 48:41 (48) 52:32 (45) 55:46 (42) 57:46 (41)                                 58:42 (42)    
43 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 59:35 05:21 (38) 07:46 (30) 02:52 (20) 10:43 (52) 03:52 (24) 04:00 (32) 03:11 (22) 05:33 (25) 04:48 (51) 05:14 (47) 04:59 (55)                                 01:16 (42) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        05:21 (38) 13:07 (30) 15:59 (28) 26:42 (43) 30:34 (37) 34:34 (37) 37:45 (37) 43:18 (33) 48:06 (34) 53:20 (38) 58:19 (42)                                 59:35 (43)    
44 Hugo Isgren IFK Enskede 59:56 08:16 (55) 09:06 (42) 03:34 (44) 06:35 (31) 04:50 (44) 06:03 (57) 04:25 (50) 05:41 (27) 04:40 (50) 03:28 (25) 02:08 (18)                                 01:10 (38) Hugo Isgren IFK Enskede
        08:16 (55) 17:22 (50) 20:56 (50) 27:31 (46) 32:21 (45) 38:24 (48) 42:49 (48) 48:30 (47) 53:10 (48) 56:38 (45) 58:46 (43)                                 59:56 (44)    
45 Ingemar Johnsson OK Södertörn 60:13 06:01 (45) 11:38 (52) 03:05 (32) 07:42 (43) 05:52 (49) 04:04 (33) 04:21 (49) 05:19 (20) 03:59 (30) 04:32 (46) 02:22 (28)                                 01:18 (44) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        06:01 (45) 17:39 (51) 20:44 (48) 28:26 (48) 34:18 (48) 38:22 (47) 42:43 (47) 48:02 (44) 52:01 (42) 56:33 (44) 58:55 (44)                                 60:13 (45)    
46 Klas Langels Skarpnäcks OL 60:25 05:37 (42) 11:14 (50) 03:25 (40) 06:06 (25) 05:25 (47) 06:12 (58) 04:05 (45) 06:13 (35) 04:06 (34) 04:05 (39) 02:29 (32)                                 01:28 (52) Klas Langels Skarpnäcks OL
        05:37 (42) 16:51 (48) 20:16 (46) 26:22 (40) 31:47 (43) 37:59 (45) 42:04 (46) 48:17 (46) 52:23 (43) 56:28 (43) 58:57 (45)                                 60:25 (46)    
47 Jan Larsson Tullinge SK 64:20 07:19 (50) 07:42 (28) 03:07 (33) 06:48 (33) 03:36 (20) 03:55 (31) 05:16 (56) 10:19 (54) 04:31 (47) 06:05 (51) 04:17 (53)                                 01:25 (48) Jan Larsson Tullinge SK
        07:19 (50) 15:01 (43) 18:08 (41) 24:56 (33) 28:32 (29) 32:27 (30) 37:43 (36) 48:02 (44) 52:33 (46) 58:38 (46) 62:55 (46)                                 64:20 (47)    
48 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 65:29 05:20 (36) 08:59 (40) 03:33 (43) 08:31 (47) 04:32 (33) 04:56 (51) 04:37 (51) 07:30 (46) 04:27 (44) 08:53 (56) 03:09 (41)                                 01:02 (26) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        05:20 (36) 14:19 (40) 17:52 (38) 26:23 (41) 30:55 (39) 35:51 (42) 40:28 (43) 47:58 (43) 52:25 (44) 61:18 (47) 64:27 (47)                                 65:29 (48)    
49 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 66:25 08:13 (54) 13:47 (55) 03:52 (48) 06:48 (33) 04:35 (35) 04:11 (36) 03:53 (41) 09:29 (53) 04:00 (32) 03:39 (29) 02:33 (36)                                 01:25 (49) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        08:13 (54) 22:00 (56) 25:52 (54) 32:40 (52) 37:15 (50) 41:26 (50) 45:19 (50) 54:48 (50) 58:48 (50) 62:27 (48) 65:00 (48)                                 66:25 (49)    
50 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 70:18 08:11 (53) 08:32 (35) 04:57 (53) 07:11 (40) 04:34 (34) 04:52 (50) 03:43 (38) 09:10 (51) 06:36 (57) 07:03 (52) 03:36 (46)                                 01:53 (57) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        08:11 (53) 16:43 (47) 21:40 (51) 28:51 (49) 33:25 (47) 38:17 (46) 42:00 (45) 51:10 (49) 57:46 (49) 64:49 (49) 68:25 (49)                                 70:18 (50)    
51 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 70:57 04:57 (31) 09:09 (43) 05:07 (54) 12:50 (54) 08:10 (55) 05:31 (54) 03:39 (37) 08:05 (48) 04:21 (40) 04:19 (43) 03:13 (42)                                 01:36 (54) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:57 (31) 14:06 (37) 19:13 (44) 32:03 (51) 40:13 (52) 45:44 (53) 49:23 (52) 57:28 (51) 61:49 (51) 66:08 (51) 69:21 (50)                                 70:57 (51)    
52 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 72:42 08:57 (56) 14:05 (56) 03:20 (38) 08:15 (44) 06:23 (51) 04:32 (47) 06:00 (57) 06:17 (36) 05:31 (54) 04:16 (41) 03:40 (48)                                 01:26 (51) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        08:57 (56) 23:02 (57) 26:22 (56) 34:37 (54) 41:00 (53) 45:32 (52) 51:32 (53) 57:49 (52) 63:20 (52) 67:36 (52) 71:16 (51)                                 72:42 (52)    
53 Inger Jansson Nynäshamns OK 78:49 09:41 (58) 09:33 (46) 03:38 (47) 21:35 (59) 04:54 (45) 04:21 (42) 03:35 (33) 09:04 (50) 04:31 (47) 04:03 (38) 02:32 (35)                                 01:22 (47) Inger Jansson Nynäshamns OK
        09:41 (58) 19:14 (53) 22:52 (52) 44:27 (59) 49:21 (56) 53:42 (56) 57:17 (54) 66:21 (55) 70:52 (55) 74:55 (54) 77:27 (52)                                 78:49 (53)    
54 Agnes Bratt BVSOK 86:54 06:42 (48) 15:12 (57) 04:13 (51) 17:02 (57) 05:20 (46) 04:09 (35) 04:41 (52) 07:43 (47) 03:44 (19) 08:16 (54) 08:52 (56)                                 01:00 (20) Agnes Bratt BVSOK
        06:42 (48) 21:54 (55) 26:07 (55) 43:09 (56) 48:29 (55) 52:38 (55) 57:19 (55) 65:02 (54) 68:46 (54) 77:02 (55) 85:54 (53)                                 86:54 (54)    
55 Jan Olof Norén Järla Orientering 87:28 07:58 (52) 09:15 (44) 07:21 (58) 06:51 (35) 08:17 (56) 04:06 (34) 03:58 (44) 14:06 (58) 04:24 (43) 05:44 (50) 14:00 (57)                                 01:28 (52) Jan Olof Norén Järla Orientering
        07:58 (52) 17:13 (49) 24:34 (53) 31:25 (50) 39:42 (51) 43:48 (51) 47:46 (51) 61:52 (53) 66:16 (53) 72:00 (53) 86:00 (54)                                 87:28 (55)    
56 Tomas Möller OK Södertörn 89:39 09:30 (57) 15:44 (58) 04:01 (50) 14:51 (56) 07:17 (53) 05:29 (53) 05:05 (54) 11:01 (56) 05:36 (55) 05:14 (47) 04:01 (52)                                 01:50 (56) Tomas Möller OK Södertörn
        09:30 (57) 25:14 (58) 29:15 (57) 44:06 (58) 51:23 (58) 56:52 (58) 61:57 (57) 72:58 (57) 78:34 (57) 83:48 (56) 87:49 (55)                                 89:39 (56)    
57 Per Gerijer FMIF 90:26 06:12 (46) 09:53 (47) 03:09 (35) 06:54 (36) 05:49 (48) 05:44 (56) 04:14 (47) 05:57 (31) 04:57 (52) 13:16 (58) 23:18 (58)                                 01:03 (28) Per Gerijer FMIF
        06:12 (46) 16:05 (45) 19:14 (45) 26:08 (39) 31:57 (44) 37:41 (44) 41:55 (44) 47:52 (42) 52:49 (47) 66:05 (50) 89:23 (56)                                 90:26 (57)    
58 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 92:46 07:41 (51) 12:28 (53) 12:06 (59) 08:28 (46) 06:46 (52) 04:41 (49) 05:09 (55) 10:38 (55) 05:59 (56) 12:55 (57) 03:56 (50)                                 01:59 (59) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        07:41 (51) 20:09 (54) 32:15 (58) 40:43 (55) 47:29 (54) 52:10 (54) 57:19 (55) 67:57 (56) 73:56 (56) 86:51 (57) 90:47 (57)                                 92:46 (58)    
59 Ingvar Oskarsson Klubblös 98:39 09:52 (59) 17:58 (59) 05:18 (55) 10:29 (51) 07:17 (38) 05:42 (55) 08:16 (58) 11:36 (57) 08:12 (58) 08:21 (55) 03:44 (49)                                 01:54 (58) Ingvar Oskarsson Klubblös
        09:52 (59) 27:50 (59) 33:08 (59) 43:37 (57) 50:54 (57) 56:36 (57) 64:52 (58) 76:28 (58) 84:40 (58) 93:01 (58) 96:45 (58)                                 98:39 (59)    
- Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 42:36 04:03   05:04   02:27   12:36   03:07   02:48   04:15   02:52   02:52   01:34                                       00:58   Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:03   09:07   11:34   24:10   27:17   30:05   34:20   37:12   40:04   41:38                                       42:36      
- Bror Fureskog Alfta Ösa OK 48:19 10:43   08:18   02:13   04:36   04:11   02:29   02:20   05:34   03:11   02:28                                       02:16   Bror Fureskog Alfta Ösa OK
        10:43   19:01   21:14   25:50   30:01   32:30   34:50   40:24   43:35   46:03                                       48:19      
- Bo Hedlund IFK Enskede 49:16 07:26   06:27   02:33   08:02   02:41   02:41   02:38   02:38   05:54   03:42   04:33                                   02:42   Bo Hedlund IFK Enskede
        07:26   13:53   16:26   24:28                                                               49:16      
- Leif Hermundstad Snättringe SK 51:24 05:36   09:24   03:22   06:08   03:21   03:57   03:40   05:19   04:14   03:22                                       03:01   Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:36   15:00   18:22   24:30   27:51   31:48   35:28   40:47   45:01   48:23                                       51:24      
- Christer Hedin IFK Enskede 52:20 04:55   09:36   02:38   05:45   03:42   03:39   04:08   08:24   03:56   03:09                                       02:28   Christer Hedin IFK Enskede
        04:55   14:31   17:09   22:54   26:36   30:15   34:23   42:47   46:43   49:52                                       52:20      
- Birgitta Klang Långhundra IF 53:11 09:34   07:21   02:43   06:11   04:15   07:49   04:57   03:49   03:14   02:14                                       01:04   Birgitta Klang Långhundra IF
        09:34   16:55   19:38   25:49   30:04   37:53   42:50   46:39   49:53   52:07                                       53:11      
- Gudrun Elvhage IF Thor 67:53 04:39   07:19   02:26   06:44   04:08   05:51   06:11   03:05   13:19   03:50   07:21   02:08                               00:52   Gudrun Elvhage IF Thor
        04:39   11:58   14:24   21:08   25:16   31:07   37:18   40:23   53:42   57:32   64:53   67:01                               67:53      
- Gunilla Schönning Järfälla OK 125:48 09:10   19:03   05:10   41:58   06:31   06:24   11:44   07:44                                               18:04   Gunilla Schönning Järfälla OK
        09:10   28:13   33:23   75:21   81:52   88:16   100:00   107:44                                               125:48      
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana D -2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                               Mål   Bana D -2,4 km Klubb
1 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 25:46 00:59 (1) 04:24 (6) 03:43 (2) 01:46 (2) 03:21 (1) 03:51 (2) 02:49 (1) 04:04 (2)                                             00:49 (1) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        00:59 (1) 05:23 (5) 09:06 (3) 10:52 (2) 14:13 (1) 18:04 (1) 20:53 (1) 24:57 (1)                                             25:46 (1)    
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 28:04 01:07 (2) 03:58 (4) 03:24 (1) 01:43 (1) 04:46 (8) 03:49 (1) 03:09 (2) 05:14 (6)                                             00:54 (3) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        01:07 (2) 05:05 (3) 08:29 (1) 10:12 (1) 14:58 (2) 18:47 (2) 21:56 (2) 27:10 (2)                                             28:04 (2)    
3 Kjell Holmberg OK Södertörn 31:46 01:25 (8) 03:52 (3) 04:14 (4) 02:08 (3) 04:39 (7) 04:39 (7) 03:40 (5) 05:52 (11)                                             01:17 (8) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:25 (8) 05:17 (4) 09:31 (4) 11:39 (3) 16:18 (3) 20:57 (3) 24:37 (3) 30:29 (3)                                             31:46 (3)    
4 Göran Johansson Järfälla OK 34:10 01:14 (5) 04:50 (10) 05:22 (11) 03:42 (25) 04:26 (4) 04:12 (4) 04:51 (16) 04:18 (3)                                             01:15 (7) Göran Johansson Järfälla OK
        01:14 (5) 06:04 (10) 11:26 (8) 15:08 (8) 19:34 (5) 23:46 (5) 28:37 (6) 32:55 (4)                                             34:10 (4)    
5 Susanne Holmberg OK Södertörn 34:13 01:25 (8) 03:32 (1) 03:49 (3) 08:34 (39) 04:10 (2) 04:13 (5) 03:29 (4) 04:03 (1)                                             00:58 (4) Susanne Holmberg OK Södertörn
        01:25 (8) 04:57 (1) 08:46 (2) 17:20 (15) 21:30 (10) 25:43 (7) 29:12 (8) 33:15 (5)                                             34:13 (5)    
6 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:17 01:12 (4) 03:48 (2) 09:41 (39) 02:44 (10) 04:15 (3) 04:09 (3) 03:16 (3) 04:19 (4)                                             00:53 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        01:12 (4) 05:00 (2) 14:41 (25) 17:25 (16) 21:40 (11) 25:49 (8) 29:05 (7) 33:24 (7)                                             34:17 (6)    
7 Pheabe Thulin Täby ok 34:35 01:28 (13) 06:55 (31) 04:42 (7) 02:19 (5) 04:27 (5) 04:32 (6) 03:47 (6) 05:11 (5)                                             01:14 (6) Pheabe Thulin Täby ok
        01:28 (13) 08:23 (30) 13:05 (16) 15:24 (9) 19:51 (7) 24:23 (6) 28:10 (5) 33:21 (6)                                             34:35 (7)    
8 Evert Sandahl Täby OK 36:04 01:09 (3) 04:21 (5) 04:35 (5) 02:16 (4) 04:58 (9) 04:56 (10) 05:13 (21) 07:19 (21)                                             01:17 (8) Evert Sandahl Täby OK
        01:09 (3) 05:30 (6) 10:05 (5) 12:21 (4) 17:19 (4) 22:15 (4) 27:28 (4) 34:47 (8)                                             36:04 (8)    
9 Stig Lindskog Visborgs OK 38:57 01:44 (23) 05:01 (12) 05:30 (12) 02:46 (11) 05:41 (13) 05:53 (17) 05:21 (25) 05:40 (9)                                             01:21 (12) Stig Lindskog Visborgs OK
        01:44 (23) 06:45 (14) 12:15 (10) 15:01 (7) 20:42 (8) 26:35 (10) 31:56 (12) 37:36 (9)                                             38:57 (9)    
10 Norman Thulin Täby OK 39:00 01:25 (8) 05:12 (16) 05:02 (8) 02:24 (7) 05:35 (11) 06:30 (26) 03:57 (7) 07:33 (24)                                             01:22 (13) Norman Thulin Täby OK
        01:25 (8) 06:37 (12) 11:39 (9) 14:03 (6) 19:38 (6) 26:08 (9) 30:05 (9) 37:38 (10)                                             39:00 (10)    
11 Tord Jonsson Attunda ok 39:22 01:40 (19) 05:18 (18) 05:19 (10) 03:35 (22) 05:35 (11) 06:02 (21) 04:20 (8) 06:05 (13)                                             01:28 (21) Tord Jonsson Attunda ok
        01:40 (19) 06:58 (17) 12:17 (11) 15:52 (11) 21:27 (9) 27:29 (12) 31:49 (10) 37:54 (11)                                             39:22 (11)    
12 Björn Stolt OK Ravinen 40:44 01:35 (15) 05:05 (13) 06:41 (24) 02:27 (8) 06:38 (21) 05:01 (11) 04:26 (10) 07:19 (21)                                             01:32 (22) Björn Stolt OK Ravinen
        01:35 (15) 06:40 (13) 13:21 (17) 15:48 (10) 22:26 (12) 27:27 (11) 31:53 (11) 39:12 (12)                                             40:44 (12)    
13 Lars Nordin Solna OK 45:18 01:43 (21) 05:34 (21) 07:00 (27) 03:54 (27) 08:27 (35) 05:52 (16) 04:35 (11) 06:36 (16)                                             01:37 (23) Lars Nordin Solna OK
        01:43 (21) 07:17 (20) 14:17 (21) 18:11 (17) 26:38 (17) 32:30 (17) 37:05 (16) 43:41 (14)                                             45:18 (13)    
14 Lennart Sjöstål Klubblös 45:24 01:57 (30) 05:09 (14) 05:57 (15) 02:49 (12) 07:16 (28) 06:46 (28) 05:56 (30) 08:07 (26)                                             01:27 (19) Lennart Sjöstål Klubblös
        01:57 (30) 07:06 (18) 13:03 (15) 15:52 (11) 23:08 (14) 29:54 (15) 35:50 (14) 43:57 (15)                                             45:24 (14)    
15 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 45:26 01:43 (21) 05:09 (14) 05:43 (14) 03:41 (24) 06:10 (18) 06:53 (30) 05:19 (23) 09:02 (33)                                             01:46 (29) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        01:43 (21) 06:52 (15) 12:35 (14) 16:16 (13) 22:26 (12) 29:19 (14) 34:38 (13) 43:40 (13)                                             45:26 (15)    
16 Lars-Erik Lindell Väsby OK 46:08 01:48 (25) 05:39 (22) 06:12 (17) 03:03 (14) 07:02 (26) 06:48 (29) 05:47 (29) 08:22 (29)                                             01:27 (19) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        01:48 (25) 07:27 (22) 13:39 (18) 16:42 (14) 23:44 (15) 30:32 (16) 36:19 (15) 44:41 (17)                                             46:08 (16)    
17 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 46:09 01:38 (18) 05:16 (17) 05:37 (13) 07:25 (34) 07:56 (34) 05:34 (13) 04:49 (15) 06:15 (14)                                             01:39 (24) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:38 (18) 06:54 (16) 12:31 (13) 19:56 (20) 27:52 (21) 33:26 (19) 38:15 (18) 44:30 (16)                                             46:09 (17)    
18 Göran Haglund Haninge SOK 47:26 01:32 (14) 04:50 (10) 13:10 (43) 03:11 (17) 06:09 (17) 05:10 (12) 06:00 (31) 05:43 (10)                                             01:41 (25) Göran Haglund Haninge SOK
        01:32 (14) 06:22 (11) 19:32 (33) 22:43 (30) 28:52 (25) 34:02 (20) 40:02 (24) 45:45 (18)                                             47:26 (18)    
19 Ronny Hedlund OK Södertörn 47:33 01:26 (11) 04:37 (9) 04:38 (6) 07:52 (37) 05:18 (10) 04:54 (8) 11:09 (44) 05:57 (12)                                             01:42 (26) Ronny Hedlund OK Södertörn
        01:26 (11) 06:03 (9) 10:41 (6) 18:33 (18) 23:51 (16) 28:45 (13) 39:54 (22) 45:51 (19)                                             47:33 (19)    
20 Margaretha Nylund OK Södertörn 48:43 05:55 (42) 05:42 (24) 06:14 (18) 03:04 (15) 06:18 (19) 05:58 (18) 04:52 (17) 08:58 (31)                                             01:42 (26) Margaretha Nylund OK Södertörn
        05:55 (42) 11:37 (35) 17:51 (31) 20:55 (22) 27:13 (19) 33:11 (18) 38:03 (17) 47:01 (20)                                             48:43 (20)    
21 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 49:17 01:56 (28) 05:56 (27) 08:56 (37) 04:55 (31) 06:59 (25) 06:58 (31) 04:54 (19) 07:17 (20)                                             01:26 (18) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        01:56 (28) 07:52 (25) 16:48 (29) 21:43 (24) 28:42 (24) 35:40 (26) 40:34 (25) 47:51 (21)                                             49:17 (21)    
22 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 49:38 01:58 (32) 05:33 (19) 06:27 (21) 08:40 (40) 06:25 (20) 05:36 (14) 05:19 (23) 08:16 (28)                                             01:24 (14) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        01:58 (32) 07:31 (23) 13:58 (20) 22:38 (29) 29:03 (26) 34:39 (25) 39:58 (23) 48:14 (24)                                             49:38 (22)    
23 Åke Linderoth Sundbybergs IK 50:01 01:37 (16) 06:59 (32) 10:33 (41) 03:13 (18) 07:34 (32) 05:49 (15) 05:13 (21) 07:43 (25)                                             01:20 (10) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        01:37 (16) 08:36 (31) 19:09 (32) 22:22 (28) 29:56 (27) 35:45 (27) 40:58 (26) 48:41 (26)                                             50:01 (23)    
24 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 50:14 01:50 (26) 06:30 (29) 08:50 (36) 03:31 (20) 07:23 (30) 06:26 (23) 04:42 (13) 08:53 (30)                                             02:09 (38) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        01:50 (26) 08:20 (29) 17:10 (30) 20:41 (21) 28:04 (22) 34:30 (24) 39:12 (21) 48:05 (23)                                             50:14 (24)    
25 Carl Lang OK Österåker 50:24 01:37 (16) 05:33 (19) 07:18 (29) 07:28 (35) 05:49 (14) 06:26 (23) 04:52 (17) 09:00 (32)                                             02:21 (40) Carl Lang OK Österåker
        01:37 (16) 07:10 (19) 14:28 (23) 21:56 (25) 27:45 (20) 34:11 (21) 39:03 (20) 48:03 (22)                                             50:24 (25)    
26 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 50:36 01:47 (24) 05:53 (26) 06:51 (25) 07:46 (36) 05:54 (15) 06:01 (20) 04:46 (14) 09:31 (34)                                             02:07 (37) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        01:47 (24) 07:40 (24) 14:31 (24) 22:17 (27) 28:11 (23) 34:12 (22) 38:58 (19) 48:29 (25)                                             50:36 (26)    
27 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 52:52 01:22 (7) 06:53 (30) 06:08 (16) 06:51 (33) 13:44 (41) 04:55 (9) 04:38 (12) 07:20 (23)                                             01:01 (5) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        01:22 (7) 08:15 (27) 14:23 (22) 21:14 (23) 34:58 (33) 39:53 (29) 44:31 (28) 51:51 (27)                                             52:52 (27)    
28 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 53:43 02:28 (36) 05:50 (25) 14:17 (44) 03:37 (23) 06:06 (16) 05:59 (19) 06:39 (34) 07:04 (18)                                             01:43 (28) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        02:28 (36) 08:18 (28) 22:35 (35) 26:12 (32) 32:18 (28) 38:17 (28) 44:56 (29) 52:00 (28)                                             53:43 (28)    
29 Britt Nordqvist OK Sänkan 54:10 02:34 (37) 12:41 (40) 09:08 (38) 03:05 (16) 06:48 (23) 06:27 (25) 05:34 (27) 06:28 (15)                                             01:25 (16) Britt Nordqvist OK Sänkan
        02:34 (37) 15:15 (38) 24:23 (38) 27:28 (35) 34:16 (32) 40:43 (30) 46:17 (30) 52:45 (29)                                             54:10 (29)    
30 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 55:48 01:55 (27) 06:01 (28) 06:53 (26) 04:41 (30) 07:18 (29) 07:37 (36) 06:44 (37) 12:18 (39)                                             02:21 (40) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:55 (27) 07:56 (26) 14:49 (26) 19:30 (19) 26:48 (18) 34:25 (23) 41:09 (27) 53:27 (30)                                             55:48 (30)    
31 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 60:41 01:56 (28) 12:33 (38) 08:27 (31) 03:31 (20) 06:57 (24) 08:34 (40) 06:41 (36) 10:13 (36)                                             01:49 (31) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        01:56 (28) 14:29 (36) 22:56 (36) 26:27 (34) 33:24 (29) 41:58 (31) 48:39 (32) 58:52 (31)                                             60:41 (31)    
32 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 60:42 02:00 (34) 12:34 (39) 08:29 (32) 03:14 (19) 07:13 (27) 08:33 (39) 06:39 (34) 10:14 (37)                                             01:46 (29) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        02:00 (34) 14:34 (37) 23:03 (37) 26:17 (33) 33:30 (30) 42:03 (32) 48:42 (33) 58:56 (32)                                             60:42 (32)    
33 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 61:12 01:57 (30) 14:34 (43) 08:18 (30) 02:43 (9) 06:43 (22) 09:11 (43) 04:22 (9) 12:00 (38)                                             01:24 (14) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        01:57 (30) 16:31 (41) 24:49 (39) 27:32 (36) 34:15 (31) 43:26 (35) 47:48 (31) 59:48 (33)                                             61:12 (33)    
34 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 63:24 07:52 (43) 08:43 (37) 08:44 (34) 04:09 (28) 10:58 (38) 07:51 (37) 06:10 (32) 06:51 (17)                                             02:06 (36) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        07:52 (43) 16:35 (42) 25:19 (41) 29:28 (40) 40:26 (39) 48:17 (38) 54:27 (37) 61:18 (34)                                             63:24 (34)    
35 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 64:13 01:26 (11) 04:33 (8) 06:20 (20) 28:43 (44) 04:30 (6) 06:32 (27) 05:25 (26) 05:19 (8)                                             01:25 (16) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        01:26 (11) 05:59 (8) 12:19 (12) 41:02 (43) 45:32 (43) 52:04 (40) 57:29 (39) 62:48 (35)                                             64:13 (35)    
36 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 65:18 01:59 (33) 07:51 (35) 06:15 (19) 12:31 (41) 07:34 (32) 07:09 (33) 06:45 (38) 12:46 (40)                                             02:28 (42) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        01:59 (33) 09:50 (32) 16:05 (27) 28:36 (37) 36:10 (35) 43:19 (34) 50:04 (35) 62:50 (36)                                             65:18 (36)    
37 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 65:30 02:10 (35) 07:40 (34) 06:31 (22) 12:34 (42) 07:24 (31) 07:25 (35) 06:25 (33) 12:52 (41)                                             02:29 (43) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        02:10 (35) 09:50 (32) 16:21 (28) 28:55 (38) 36:19 (36) 43:44 (36) 50:09 (36) 63:01 (37)                                             65:30 (37)    
38 Bertil Rydgren IFK Enskede 66:43 01:16 (6) 04:31 (7) 05:15 (9) 02:21 (6) 26:21 (44) 15:17 (44) 05:08 (20) 05:14 (6)                                             01:20 (10) Bertil Rydgren IFK Enskede
        01:16 (6) 05:47 (7) 11:02 (7) 13:23 (5) 39:44 (38) 55:01 (43) 60:09 (43) 65:23 (39)                                             66:43 (38)    
39 Sonja Perneby Tullinge SK 66:48 02:51 (40) 18:22 (44) 08:40 (33) 02:58 (13) 12:12 (39) 07:08 (32) 05:38 (28) 07:05 (19)                                             01:54 (32) Sonja Perneby Tullinge SK
        02:51 (40) 21:13 (43) 29:53 (44) 32:51 (42) 45:03 (42) 52:11 (41) 57:49 (40) 64:54 (38)                                             66:48 (39)    
40 Berit Lindunger Haninge SOK 68:18 01:42 (20) 05:41 (23) 06:32 (23) 08:13 (38) 21:28 (43) 06:09 (22) 08:14 (43) 08:15 (27)                                             02:04 (35) Berit Lindunger Haninge SOK
        01:42 (20) 07:23 (21) 13:55 (19) 22:08 (26) 43:36 (40) 49:45 (39) 57:59 (41) 66:14 (40)                                             68:18 (40)    
41 Mats Halvarez Klubblös 69:04 02:44 (39) 08:11 (36) 10:08 (40) 03:49 (26) 10:08 (37) 07:17 (34) 06:53 (39) 17:57 (43)                                             01:57 (33) Mats Halvarez Klubblös
        02:44 (39) 10:55 (34) 21:03 (34) 24:52 (31) 35:00 (34) 42:17 (33) 49:10 (34) 67:07 (41)                                             69:04 (41)    
42 Margit Lundström OK Sänkan 71:47 02:40 (38) 12:44 (41) 10:42 (42) 05:07 (32) 12:32 (40) 08:46 (41) 07:06 (40) 10:10 (35)                                             02:00 (34) Margit Lundström OK Sänkan
        02:40 (38) 15:24 (39) 26:06 (42) 31:13 (41) 43:45 (41) 52:31 (42) 59:37 (42) 69:47 (42)                                             71:47 (42)    
43 Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 78:11 03:21 (41) 12:44 (41) 08:44 (34) 04:09 (28) 08:50 (36) 08:49 (42) 07:58 (42) 21:25 (44)                                             02:11 (39) Kristina Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        03:21 (41) 16:05 (40) 24:49 (39) 28:58 (39) 37:48 (37) 46:37 (37) 54:35 (38) 76:00 (43)                                             78:11 (43)    
44 Aija Sadurskis Centrum OK 92:27 14:01 (44) 07:32 (33) 07:16 (28) 15:39 (43) 15:45 (42) 08:15 (38) 07:20 (41) 13:52 (42)                                             02:47 (44) Aija Sadurskis Centrum OK
        14:01 (44) 21:33 (44) 28:49 (43) 44:28 (44) 60:13 (44) 68:28 (44) 75:48 (44) 89:40 (44)                                             92:27 (44)    
- Helena Librand OK Älvsjö-Örby 33:38 01:27   03:59   07:06   02:43   04:40   06:16   06:30                                                   00:57   Helena Librand OK Älvsjö-Örby
        01:27   05:26   12:32   15:15   19:55   26:11   32:41                                                   33:38      
- Maria Kärrström Tullinge SK 48:42 01:14   06:27   04:54   05:04   08:06   04:56   07:02   07:14                                               03:45   Maria Kärrström Tullinge SK
        01:14   07:41   12:35   17:39   25:45   30:41   37:43   44:57                                               48:42      
- Torsten Jansson Skogsluffarna 56:37 01:48   05:45   09:32   05:44   09:48   05:56   09:04   07:24                                               01:36   Torsten Jansson Skogsluffarna
        01:48   07:33   17:05   22:49   32:37   38:33   47:37   55:01                                               56:37      
- Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 387:54 01:41   04:46   04:34   05:36   03:14   31:45   09:04                                                   327:14   Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        01:41   06:27   11:01   16:37   19:51   51:36   60:40                                                   387:54      
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 394:11 03:06   09:56   10:56                                                                   370:13   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        03:06   13:02   23:58                                                                   394:11      
                                                                                           
                                                                                           
Plac Bana E -1,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                                           Mål   Bana E -1,3 km Klubb
1 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 29:49 04:01 (1) 04:15 (1) 06:07 (2) 05:24 (1) 07:46 (3)                                                         02:16 (8) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:01 (1) 08:16 (1) 14:23 (1) 19:47 (1) 27:33 (2)                                                         29:49 (1)    
2 Bror Wahlberg Haninge SOK 34:01 04:23 (2) 06:33 (9) 08:12 (4) 05:26 (3) 00:09 (1) 07:14 (1)                                                     02:04 (5) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:23 (2) 10:56 (6) 19:08 (4) 24:34 (2) 24:43 (1) 31:57 (1)                                                     34:01 (2)    
3 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 35:04 04:46 (3) 04:40 (2) 10:06 (8) 05:25 (2) 07:57 (4)                                                         02:10 (6) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        04:46 (3) 09:26 (2) 19:32 (5) 24:57 (3) 32:54 (4)                                                         35:04 (3)    
4 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 37:45 05:33 (6) 04:45 (3) 07:02 (3) 09:09 (11) 09:20 (5)                                                         01:56 (3) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        05:33 (6) 10:18 (3) 17:20 (2) 26:29 (5) 35:49 (5)                                                         37:45 (4)    
5 Alf Persson OK Österåker 41:07 07:08 (11) 06:36 (10) 04:26 (1) 07:32 (6) 04:25 (2) 08:59 (2)                                                     02:01 (4) Alf Persson OK Österåker
        07:08 (11) 13:44 (9) 18:10 (3) 25:42 (4) 30:07 (3) 39:06 (2)                                                     41:07 (5)    
6 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 41:21 05:46 (7) 06:12 (8) 09:53 (7) 06:46 (4) 09:45 (8)                                                         02:59 (11) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:46 (7) 11:58 (7) 21:51 (6) 28:37 (6) 38:22 (6)                                                         41:21 (6)    
7 Jan Hägerskog Skogsluffarna 45:19 05:04 (5) 05:15 (4) 15:07 (12) 08:39 (9) 09:33 (6)                                                         01:41 (1) Jan Hägerskog Skogsluffarna
        05:04 (5) 10:19 (4) 25:26 (10) 34:05 (11) 43:38 (8)                                                         45:19 (7)    
8 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 45:30 06:40 (10) 06:09 (6) 13:06 (10) 07:05 (5) 10:20 (9)                                                         02:10 (6) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        06:40 (10) 12:49 (8) 25:55 (11) 33:00 (9) 43:20 (7)                                                         45:30 (8)    
9 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 45:32 04:56 (4) 05:25 (5) 14:41 (11) 09:02 (10) 09:39 (7)                                                         01:49 (2) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        04:56 (4) 10:21 (5) 25:02 (9) 34:04 (10) 43:43 (9)                                                         45:32 (9)    
10 Birgitta Westergren Täby OK 51:40 05:54 (8) 08:02 (12) 09:52 (6) 08:03 (7) 16:51 (11)                                                         02:58 (10) Birgitta Westergren Täby OK
        05:54 (8) 13:56 (10) 23:48 (7) 31:51 (7) 48:42 (10)                                                         51:40 (10)    
11 Lennart Westergren Söders  SOL 52:04 06:27 (9) 07:49 (11) 09:45 (5) 08:08 (8) 16:55 (12)                                                         03:00 (12) Lennart Westergren Söders  SOL
        06:27 (9) 14:16 (11) 24:01 (8) 32:09 (8) 49:04 (11)                                                         52:04 (11)    
12 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 55:34 09:49 (12) 06:11 (7) 11:56 (9) 09:27 (12) 15:26 (10)                                                         02:45 (9) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        09:49 (12) 16:00 (12) 27:56 (12) 37:23 (12) 52:49 (12)                                                         55:34 (12)    
- Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 360:35 08:14   17:07                                                                       335:14   Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK
        08:14   25:21                                                                       360:35