<
  Sträcktider Luffarligan Hanvedens IP                                                                                        
  2018-09-26 Svarta tider är sträcktider                                                                                        
    Blå tider är från start                                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                          
                                                                                                   
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Jere Pajunen IFK Lidingö SOK 41:53 01:18 (1) 01:04 (1) 02:35 (1) 02:53 (1) 00:58 (1) 02:07 (1) 02:49 (1) 01:26 (1) 02:32 (1) 01:47 (1) 01:56 (1) 01:01 (1) 01:13 (1) 02:39 (2) 00:56 (1) 02:09 (1) 02:58 (1) 01:40 (1) 01:20 (1) 02:07 (1) 02:08 (1) 02:17 (13) Jere Pajunen IFK Lidingö SOK
        01:18 (1) 02:22 (1) 04:57 (1) 07:50 (1) 08:48 (1) 10:55 (1) 13:44 (1) 15:10 (1) 17:42 (1) 19:29 (1) 21:25 (1) 22:26 (1) 23:39 (1) 26:18 (1) 27:14 (1) 29:23 (1) 32:21 (1) 34:01 (1) 35:21 (1) 37:28 (1) 39:36 (1) 41:53 (1)    
2 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 50:53 01:45 (4) 01:19 (3) 03:01 (2) 03:12 (3) 01:14 (5) 02:19 (2) 03:50 (3) 01:39 (4) 03:17 (3) 02:08 (2) 02:04 (2) 01:07 (3) 01:38 (4) 03:20 (5) 01:12 (2) 02:46 (3) 03:36 (2) 02:06 (5) 01:40 (4) 02:46 (7) 03:19 (6) 01:35 (4) Anna Bachman IFK Lidingö SOK
        01:45 (4) 03:04 (3) 06:05 (2) 09:17 (2) 10:31 (2) 12:50 (2) 16:40 (2) 18:19 (2) 21:36 (2) 23:44 (2) 25:48 (2) 26:55 (2) 28:33 (2) 31:53 (2) 33:05 (2) 35:51 (2) 39:27 (2) 41:33 (2) 43:13 (2) 45:59 (2) 49:18 (2) 50:53 (2)    
3 Henrik Sjögren Haninge SOK 55:02 03:09 (13) 01:07 (2) 03:23 (6) 03:38 (6) 01:07 (3) 02:29 (3) 03:27 (2) 01:56 (6) 03:35 (5) 02:53 (5) 02:14 (4) 01:11 (4) 01:35 (3) 02:58 (3) 01:30 (7) 03:24 (8) 03:39 (3) 01:59 (3) 01:55 (8) 02:16 (2) 04:09 (10) 01:28 (2) Henrik Sjögren Haninge SOK
        03:09 (13) 04:16 (10) 07:39 (7) 11:17 (7) 12:24 (7) 14:53 (6) 18:20 (4) 20:16 (5) 23:51 (3) 26:44 (3) 28:58 (3) 30:09 (3) 31:44 (3) 34:42 (3) 36:12 (3) 39:36 (3) 43:15 (3) 45:14 (3) 47:09 (3) 49:25 (3) 53:34 (3) 55:02 (3)    
4 Galina Ribediuc Hellas Orientering 57:17 02:04 (6) 01:20 (4) 03:05 (3) 03:07 (2) 01:04 (2) 02:49 (7) 03:56 (4) 02:46 (12) 07:01 (10) 02:27 (3) 02:04 (2) 01:04 (2) 01:23 (2) 02:37 (1) 01:13 (3) 02:29 (2) 05:34 (9) 01:54 (2) 01:34 (2) 02:16 (2) 04:04 (8) 01:26 (1) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        02:04 (6) 03:24 (6) 06:29 (4) 09:36 (3) 10:40 (3) 13:29 (3) 17:25 (3) 20:11 (4) 27:12 (5) 29:39 (5) 31:43 (5) 32:47 (5) 34:10 (5) 36:47 (4) 38:00 (4) 40:29 (4) 46:03 (5) 47:57 (4) 49:31 (4) 51:47 (4) 55:51 (4) 57:17 (4)    
5 Thomas Calleberg Snättringe SK 60:12 01:52 (5) 01:26 (6) 03:19 (5) 03:27 (4) 01:17 (7) 02:35 (4) 05:51 (11) 01:50 (5) 03:04 (2) 02:29 (4) 03:08 (11) 01:26 (9) 01:57 (6) 03:23 (7) 01:28 (6) 03:03 (6) 04:25 (6) 02:04 (4) 01:54 (7) 04:27 (13) 04:18 (11) 01:29 (3) Thomas Calleberg Snättringe SK
        01:52 (5) 03:18 (5) 06:37 (5) 10:04 (5) 11:21 (4) 13:56 (4) 19:47 (6) 21:37 (6) 24:41 (4) 27:10 (4) 30:18 (4) 31:44 (4) 33:41 (4) 37:04 (5) 38:32 (5) 41:35 (5) 46:00 (4) 48:04 (5) 49:58 (5) 54:25 (5) 58:43 (5) 60:12 (5)    
6 Caroline Pigerre IFK Lidingö SOK 66:05 02:15 (7) 01:51 (12) 03:43 (7) 06:09 (12) 01:15 (6) 03:08 (9) 04:27 (6) 02:33 (10) 06:37 (9) 03:14 (9) 02:20 (6) 01:20 (7) 02:37 (9) 03:18 (4) 01:31 (8) 03:35 (9) 03:49 (4) 02:12 (6) 01:38 (3) 02:34 (4) 02:53 (3) 03:06 (15) Caroline Pigerre IFK Lidingö SOK
        02:15 (7) 04:06 (7) 07:49 (8) 13:58 (10) 15:13 (10) 18:21 (9) 22:48 (9) 25:21 (9) 31:58 (7) 35:12 (7) 37:32 (7) 38:52 (7) 41:29 (7) 44:47 (7) 46:18 (7) 49:53 (7) 53:42 (7) 55:54 (6) 57:32 (6) 60:06 (6) 62:59 (6) 66:05 (6)    
7 Emil Håsteen Rånäs OK 66:09 01:38 (2) 01:21 (5) 04:13 (9) 03:52 (8) 01:11 (4) 02:53 (8) 05:14 (9) 03:52 (13) 04:04 (6) 03:02 (6) 02:14 (4) 01:15 (5) 02:02 (7) 03:38 (9) 01:26 (5) 02:49 (4) 04:45 (7) 07:35 (15) 01:47 (6) 02:41 (6) 02:30 (2) 02:07 (11) Emil Håsteen Rånäs OK
        01:38 (2) 02:59 (2) 07:12 (6) 11:04 (6) 12:15 (6) 15:08 (7) 20:22 (7) 24:14 (7) 28:18 (6) 31:20 (6) 33:34 (6) 34:49 (6) 36:51 (6) 40:29 (6) 41:55 (6) 44:44 (6) 49:29 (6) 57:04 (8) 58:51 (8) 61:32 (7) 64:02 (7) 66:09 (7)    
8 Rickard Andersson Tullinge SK 67:15 01:40 (3) 01:35 (9) 03:06 (4) 03:36 (5) 01:25 (9) 02:43 (6) 04:20 (5) 01:26 (1) 13:54 (14) 03:06 (7) 02:41 (9) 01:16 (6) 01:41 (5) 03:33 (8) 01:37 (9) 02:54 (5) 03:59 (5) 02:24 (8) 01:40 (4) 03:35 (9) 03:00 (4) 02:04 (9) Rickard Andersson Tullinge SK
        01:40 (3) 03:15 (4) 06:21 (3) 09:57 (4) 11:22 (5) 14:05 (5) 18:25 (5) 19:51 (3) 33:45 (8) 36:51 (8) 39:32 (8) 40:48 (8) 42:29 (8) 46:02 (8) 47:39 (8) 50:33 (8) 54:32 (8) 56:56 (7) 58:36 (7) 62:11 (8) 65:11 (8) 67:15 (8)    
9 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 73:05 02:40 (9) 01:46 (11) 04:14 (10) 04:34 (10) 01:35 (12) 03:27 (11) 04:30 (8) 02:06 (7) 09:26 (11) 03:12 (8) 02:53 (10) 01:41 (11) 03:03 (13) 03:21 (6) 01:24 (4) 04:02 (12) 05:41 (10) 02:57 (11) 02:02 (10) 03:36 (10) 03:08 (5) 01:47 (6) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        02:40 (9) 04:26 (11) 08:40 (9) 13:14 (8) 14:49 (8) 18:16 (8) 22:46 (8) 24:52 (8) 34:18 (10) 37:30 (10) 40:23 (10) 42:04 (10) 45:07 (10) 48:28 (9) 49:52 (9) 53:54 (10) 59:35 (9) 62:32 (9) 64:34 (9) 68:10 (9) 71:18 (9) 73:05 (9)    
10 Barbora Pijakova IFK Lidingö SOK 74:04 04:02 (14) 01:26 (6) 03:48 (8) 08:18 (13) 01:24 (8) 02:41 (5) 06:58 (14) 02:08 (8) 03:19 (4) 03:17 (11) 02:29 (7) 01:20 (7) 02:57 (11) 04:25 (11) 01:40 (11) 03:35 (9) 08:06 (15) 02:18 (7) 01:59 (9) 02:34 (4) 03:45 (7) 01:35 (4) Barbora Pijakova IFK Lidingö SOK
        04:02 (14) 05:28 (14) 09:16 (11) 17:34 (13) 18:58 (11) 21:39 (11) 28:37 (11) 30:45 (11) 34:04 (9) 37:21 (9) 39:50 (9) 41:10 (9) 44:07 (9) 48:32 (10) 50:12 (10) 53:47 (9) 61:53 (10) 64:11 (10) 66:10 (10) 68:44 (10) 72:29 (10) 74:04 (10)    
11 Christer Hördell Söders-Tyresö 87:00 02:40 (9) 01:28 (8) 06:55 (14) 03:49 (7) 07:40 (15) 03:15 (10) 04:28 (7) 01:30 (3) 04:14 (7) 03:14 (9) 02:40 (8) 01:30 (10) 10:50 (15) 04:05 (10) 01:39 (10) 03:10 (7) 05:20 (8) 02:31 (9) 05:59 (15) 02:50 (8) 04:38 (12) 02:35 (14) Christer Hördell Söders-Tyresö
        02:40 (9) 04:08 (8) 11:03 (14) 14:52 (11) 22:32 (14) 25:47 (13) 30:15 (12) 31:45 (12) 35:59 (11) 39:13 (11) 41:53 (11) 43:23 (11) 54:13 (13) 58:18 (13) 59:57 (13) 63:07 (11) 68:27 (11) 70:58 (11) 76:57 (12) 79:47 (11) 84:25 (11) 87:00 (11)    
12 Rune Rådström Snättringe SK 87:20 03:05 (12) 02:13 (15) 05:22 (12) 05:22 (11) 03:18 (13) 04:17 (12) 06:45 (13) 02:20 (9) 06:06 (8) 04:17 (14) 03:26 (12) 01:55 (14) 02:59 (12) 05:32 (15) 02:10 (13) 04:35 (14) 06:39 (13) 04:14 (13) 02:36 (11) 03:58 (11) 04:06 (9) 02:05 (10) Rune Rådström Snättringe SK
        03:05 (12) 05:18 (13) 10:40 (13) 16:02 (12) 19:20 (12) 23:37 (12) 30:22 (13) 32:42 (13) 38:48 (12) 43:05 (12) 46:31 (12) 48:26 (12) 51:25 (11) 56:57 (11) 59:07 (11) 63:42 (13) 70:21 (13) 74:35 (13) 77:11 (13) 81:09 (13) 85:15 (12) 87:20 (12)    
13 Lasse Larsson Snättringe SK 89:44 02:33 (8) 01:40 (10) 04:59 (11) 04:23 (9) 01:31 (11) 04:48 (13) 05:44 (10) 02:42 (11) 13:21 (13) 03:26 (12) 03:43 (14) 01:42 (12) 02:23 (8) 04:46 (12) 02:02 (12) 03:42 (11) 05:44 (11) 02:52 (10) 02:59 (14) 04:49 (14) 07:59 (15) 01:56 (7) Lasse Larsson Snättringe SK
        02:33 (8) 04:13 (9) 09:12 (10) 13:35 (9) 15:06 (9) 19:54 (10) 25:38 (10) 28:20 (10) 41:41 (13) 45:07 (13) 48:50 (13) 50:32 (13) 52:55 (12) 57:41 (12) 59:43 (12) 63:25 (12) 69:09 (12) 72:01 (12) 75:00 (11) 79:49 (12) 87:48 (13) 89:44 (13)    
14 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 96:53 02:43 (11) 01:51 (12) 05:59 (13) 09:06 (14) 01:30 (10) 05:34 (15) 06:36 (12) 03:57 (14) 10:52 (12) 04:12 (13) 03:27 (13) 01:42 (12) 02:44 (10) 04:46 (12) 02:29 (14) 04:12 (13) 07:26 (14) 03:04 (12) 02:41 (12) 03:58 (11) 05:55 (13) 02:09 (12) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:43 (11) 04:34 (12) 10:33 (12) 19:39 (14) 21:09 (13) 26:43 (14) 33:19 (14) 37:16 (14) 48:08 (14) 52:20 (14) 55:47 (14) 57:29 (14) 60:13 (14) 64:59 (14) 67:28 (14) 71:40 (14) 79:06 (14) 82:10 (14) 84:51 (14) 88:49 (14) 94:44 (14) 96:53 (14)    
15 lisa Behrenfeldt Skogsluffarnas OK 145:54 04:06 (15) 02:05 (14) 08:06 (15) 09:08 (15) 04:38 (14) 05:31 (14) 11:44 (15) 04:10 (15) 24:54 (15) 05:08 (15) 04:18 (15) 01:58 (15) 04:00 (14) 05:21 (14) 03:54 (15) 19:21 (15) 06:09 (12) 04:39 (14) 02:49 (13) 05:26 (15) 06:28 (14) 02:01 (8) lisa Behrenfeldt Skogsluffarnas OK
        04:06 (15) 06:11 (15) 14:17 (15) 23:25 (15) 28:03 (15) 33:34 (15) 45:18 (15) 49:28 (15) 74:22 (15) 79:30 (15) 83:48 (15) 85:46 (15) 89:46 (15) 95:07 (15) 99:01 (15) 118:22 (15) 124:31 (15) 129:10 (15) 131:59 (15) 137:25 (15) 143:53 (15) 145:54 (15)    
- Mats Sandin Haninge SOK 384:33 01:53   01:16   03:11   03:33   01:19   02:41   03:57   01:30   03:17   02:55                                               359:01   Mats Sandin Haninge SOK
        01:53   03:09   06:20   09:53   11:12   13:53   17:50   19:20   22:37   25:32                                               384:33      
- John Hartley Söders-Tyresö 388:43 01:38   01:10   02:35   05:03   01:18   02:24   04:40   04:21   02:43   02:32                                               360:19   John Hartley Söders-Tyresö
        01:38   02:48   05:23   10:26   11:44   14:08   18:48   23:09   25:52   28:24                                               388:43      
- Jan Retsloff Hellas Orientering 392:12 02:48   01:44   04:14   05:02   01:31   03:15   05:13   02:42   03:53   03:03                                               358:47   Jan Retsloff Hellas Orientering
        02:48   04:32   08:46   13:48   15:19   18:34   23:47   26:29   30:22   33:25                                               392:12      
- Björn Rundström OK Ravinen 431:35 16:42   01:58   04:04   13:57   01:39   03:29                                                               389:46   Björn Rundström OK Ravinen
        16:42   18:40   22:44   36:41   38:20   41:49                                                               431:35      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18               Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 46:09 01:58 (3) 01:21 (1) 03:20 (1) 01:35 (1) 02:54 (1) 05:39 (2) 02:04 (1) 01:23 (2) 01:48 (1) 02:57 (2) 01:28 (1) 04:25 (1) 01:13 (1) 02:57 (4) 02:00 (1) 02:04 (3) 02:28 (1) 02:33 (1)             02:02 (12) P-O Ivarsson Haninge SOK
        01:58 (3) 03:19 (3) 06:39 (1) 08:14 (1) 11:08 (1) 16:47 (1) 18:51 (1) 20:14 (1) 22:02 (1) 24:59 (1) 26:27 (1) 30:52 (1) 32:05 (1) 35:02 (1) 37:02 (1) 39:06 (1) 41:34 (1) 44:07 (1)             46:09 (1)    
2 Claes Ögren Skarpnäcks OL 54:10 01:46 (2) 01:24 (2) 03:39 (2) 02:06 (8) 03:08 (4) 05:19 (1) 03:49 (10) 02:42 (18) 02:45 (8) 03:09 (3) 02:31 (16) 04:33 (3) 01:45 (2) 03:50 (10) 02:28 (5) 01:47 (1) 02:47 (2) 03:05 (4)             01:37 (2) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        01:46 (2) 03:10 (2) 06:49 (2) 08:55 (2) 12:03 (2) 17:22 (2) 21:11 (2) 23:53 (2) 26:38 (2) 29:47 (2) 32:18 (2) 36:51 (2) 38:36 (2) 42:26 (2) 44:54 (2) 46:41 (2) 49:28 (2) 52:33 (2)             54:10 (2)    
3 Tommy Lindberg Haninge SOK 56:03 02:03 (5) 01:57 (10) 04:17 (6) 02:16 (11) 03:49 (7) 06:33 (5) 02:51 (4) 01:30 (5) 02:17 (2) 03:26 (4) 01:51 (8) 04:50 (5) 01:54 (4) 03:16 (6) 02:33 (6) 02:15 (6) 03:37 (10) 03:17 (5)             01:31 (1) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:03 (5) 04:00 (5) 08:17 (5) 10:33 (5) 14:22 (5) 20:55 (4) 23:46 (3) 25:16 (3) 27:33 (3) 30:59 (3) 32:50 (3) 37:40 (3) 39:34 (3) 42:50 (3) 45:23 (3) 47:38 (3) 51:15 (3) 54:32 (3)             56:03 (3)    
4 Ingemar Gard Söders-Tyresö 57:40 02:18 (7) 01:43 (6) 06:18 (12) 01:53 (4) 02:57 (2) 06:19 (4) 02:49 (3) 01:35 (7) 02:26 (3) 03:39 (5) 02:25 (15) 04:56 (6) 02:01 (6) 02:53 (3) 02:27 (4) 02:07 (5) 02:55 (3) 02:59 (2)             03:00 (16) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:18 (7) 04:01 (6) 10:19 (7) 12:12 (7) 15:09 (6) 21:28 (6) 24:17 (6) 25:52 (6) 28:18 (5) 31:57 (4) 34:22 (4) 39:18 (5) 41:19 (4) 44:12 (4) 46:39 (4) 48:46 (4) 51:41 (4) 54:40 (4)             57:40 (4)    
5 Per-Erik Jansson IF Thor 59:34 02:13 (6) 02:00 (11) 04:03 (5) 02:01 (6) 04:04 (9) 06:36 (6) 03:14 (8) 01:29 (4) 03:19 (16) 04:12 (7) 02:01 (11) 05:02 (8) 02:05 (7) 03:27 (7) 02:34 (7) 02:51 (13) 03:00 (4) 03:32 (7)             01:51 (6) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:13 (6) 04:13 (7) 08:16 (4) 10:17 (4) 14:21 (4) 20:57 (5) 24:11 (5) 25:40 (5) 28:59 (6) 33:11 (6) 35:12 (6) 40:14 (7) 42:19 (5) 45:46 (5) 48:20 (5) 51:11 (5) 54:11 (5) 57:43 (5)             59:34 (5)    
6 Per Öhlund Gustavsbergs OK 61:18 02:01 (4) 01:45 (7) 03:57 (4) 01:57 (5) 03:23 (6) 07:43 (8) 03:01 (5) 01:37 (10) 02:27 (4) 04:12 (7) 02:21 (14) 04:32 (2) 04:36 (17) 03:28 (8) 02:35 (8) 02:28 (8) 03:36 (9) 03:51 (8)             01:48 (5) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:01 (4) 03:46 (4) 07:43 (3) 09:40 (3) 13:03 (3) 20:46 (3) 23:47 (4) 25:24 (4) 27:51 (4) 32:03 (5) 34:24 (5) 38:56 (4) 43:32 (6) 47:00 (7) 49:35 (7) 52:03 (6) 55:39 (6) 59:30 (6)             61:18 (6)    
7 Lars-Åke Wall OK Tisaren 63:06 08:42 (17) 01:24 (2) 03:40 (3) 01:52 (3) 02:58 (3) 05:48 (3) 04:08 (13) 01:19 (1) 02:32 (6) 03:45 (6) 01:31 (2) 05:08 (9) 02:34 (9) 02:46 (2) 02:08 (2) 02:02 (2) 05:59 (18) 03:04 (3)             01:46 (4) Lars-Åke Wall OK Tisaren
        08:42 (17) 10:06 (17) 13:46 (14) 15:38 (14) 18:36 (11) 24:24 (8) 28:32 (9) 29:51 (8) 32:23 (8) 36:08 (8) 37:39 (8) 42:47 (8) 45:21 (8) 48:07 (8) 50:15 (8) 52:17 (7) 58:16 (8) 61:20 (7)             63:06 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 67:25 03:48 (14) 02:06 (14) 08:01 (15) 02:30 (14) 04:32 (12) 08:10 (9) 03:05 (6) 01:35 (7) 03:12 (15) 04:16 (10) 02:43 (17) 04:58 (7) 01:48 (3) 03:10 (5) 02:55 (10) 02:04 (3) 03:21 (6) 03:20 (6)             01:51 (6) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:48 (14) 05:54 (14) 13:55 (15) 16:25 (15) 20:57 (15) 29:07 (14) 32:12 (14) 33:47 (13) 36:59 (14) 41:15 (13) 43:58 (14) 48:56 (11) 50:44 (9) 53:54 (9) 56:49 (9) 58:53 (9) 62:14 (9) 65:34 (9)             67:25 (8)    
9 Claes Andersson OK Södertörn 67:32 01:34 (1) 01:27 (4) 08:43 (16) 01:42 (2) 03:16 (5) 07:09 (7) 02:46 (2) 01:23 (2) 03:03 (12) 02:54 (1) 01:33 (3) 04:33 (3) 03:47 (15) 02:32 (1) 02:17 (3) 04:56 (18) 03:22 (7) 07:26 (15)             03:09 (17) Claes Andersson OK Södertörn
        01:34 (1) 03:01 (1) 11:44 (11) 13:26 (9) 16:42 (8) 23:51 (7) 26:37 (7) 28:00 (7) 31:03 (7) 33:57 (7) 35:30 (7) 40:03 (6) 43:50 (7) 46:22 (6) 48:39 (6) 53:35 (8) 56:57 (7) 64:23 (8)             67:32 (9)    
10 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 73:19 03:30 (10) 02:03 (12) 07:14 (14) 02:07 (10) 04:46 (14) 08:59 (13) 03:27 (9) 01:41 (11) 02:52 (10) 04:58 (14) 01:51 (8) 05:38 (10) 02:41 (10) 04:56 (15) 03:09 (11) 02:34 (11) 03:33 (8) 05:17 (13)             02:03 (13) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        03:30 (10) 05:33 (10) 12:47 (12) 14:54 (12) 19:40 (13) 28:39 (13) 32:06 (13) 33:47 (13) 36:39 (13) 41:37 (14) 43:28 (13) 49:06 (12) 51:47 (11) 56:43 (12) 59:52 (11) 62:26 (11) 65:59 (11) 71:16 (10)             73:19 (10)    
11 Leif Mörkfors Järfälla OK 74:02 03:45 (13) 01:54 (9) 04:22 (7) 02:05 (7) 03:50 (8) 09:18 (15) 03:07 (7) 01:43 (12) 05:24 (18) 04:13 (9) 01:49 (7) 05:42 (11) 04:55 (18) 05:56 (17) 02:48 (9) 02:30 (9) 04:56 (15) 03:53 (9)             01:52 (9) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:45 (13) 05:39 (12) 10:01 (6) 12:06 (6) 15:56 (7) 25:14 (9) 28:21 (8) 30:04 (9) 35:28 (9) 39:41 (9) 41:30 (9) 47:12 (9) 52:07 (12) 58:03 (13) 60:51 (13) 63:21 (13) 68:17 (13) 72:10 (11)             74:02 (11)    
12 Matz Larsson Gustavsbergs OK 75:08 06:46 (16) 01:38 (5) 04:30 (8) 02:06 (8) 04:29 (11) 08:13 (10) 03:56 (11) 01:36 (9) 02:27 (4) 04:46 (12) 01:46 (5) 05:56 (14) 02:54 (12) 05:11 (16) 03:19 (13) 02:31 (10) 03:06 (5) 08:07 (16)             01:51 (7) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        06:46 (16) 08:24 (16) 12:54 (13) 15:00 (13) 19:29 (12) 27:42 (12) 31:38 (11) 33:14 (11) 35:41 (10) 40:27 (10) 42:13 (10) 48:09 (10) 51:03 (10) 56:14 (10) 59:33 (10) 62:04 (10) 65:10 (10) 73:17 (12)             75:08 (12)    
13 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 79:11 02:34 (8) 02:25 (18) 06:31 (13) 02:32 (15) 04:32 (12) 09:04 (14) 04:04 (12) 01:43 (12) 02:39 (7) 04:46 (12) 01:41 (4) 08:34 (17) 01:56 (5) 03:33 (9) 04:02 (17) 02:44 (12) 03:55 (11) 10:16 (17)             01:40 (3) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:34 (8) 04:59 (8) 11:30 (10) 14:02 (11) 18:34 (10) 27:38 (11) 31:42 (12) 33:25 (12) 36:04 (12) 40:50 (12) 42:31 (12) 51:05 (13) 53:01 (13) 56:34 (11) 60:36 (12) 63:20 (12) 67:15 (12) 77:31 (13)             79:11 (13)    
14 Kurt Eriksson Vandrarringen 85:20 03:44 (12) 01:50 (8) 05:19 (9) 02:21 (12) 04:14 (10) 08:20 (12) 05:17 (15) 01:55 (14) 02:48 (9) 04:43 (11) 01:48 (6) 15:31 (18) 02:06 (8) 07:00 (18) 03:09 (11) 02:21 (7) 04:33 (13) 06:17 (14)             02:04 (14) Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:44 (12) 05:34 (11) 10:53 (9) 13:14 (8) 17:28 (9) 25:48 (10) 31:05 (10) 33:00 (10) 35:48 (11) 40:31 (11) 42:19 (11) 57:50 (14) 59:56 (14) 66:56 (14) 70:05 (14) 72:26 (14) 76:59 (14) 83:16 (14)             85:20 (14)    
15 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 90:35 03:30 (10) 02:09 (15) 10:58 (18) 02:29 (13) 06:38 (16) 08:18 (11) 11:25 (18) 01:34 (6) 03:07 (14) 06:30 (18) 02:17 (13) 05:45 (12) 03:40 (14) 04:27 (13) 03:50 (15) 02:57 (15) 04:39 (14) 04:21 (10)             02:01 (11) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:30 (10) 05:39 (12) 16:37 (17) 19:06 (17) 25:44 (16) 34:02 (16) 45:27 (17) 47:01 (16) 50:08 (16) 56:38 (16) 58:55 (16) 64:40 (16) 68:20 (16) 72:47 (16) 76:37 (16) 79:34 (16) 84:13 (16) 88:34 (15)             90:35 (15)    
16 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 92:58 10:12 (18) 02:21 (17) 05:27 (10) 02:35 (16) 07:07 (17) 11:18 (17) 05:59 (16) 02:17 (17) 03:40 (17) 06:06 (17) 03:44 (18) 06:50 (16) 02:44 (11) 04:19 (12) 03:53 (16) 02:56 (14) 04:01 (12) 05:07 (12)             02:22 (15) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        10:12 (18) 12:33 (18) 18:00 (18) 20:35 (18) 27:42 (17) 39:00 (17) 44:59 (16) 47:16 (17) 50:56 (17) 57:02 (17) 60:46 (17) 67:36 (17) 70:20 (17) 74:39 (17) 78:32 (17) 81:28 (17) 85:29 (17) 90:36 (16)             92:58 (16)    
17 Bo Winander Järfälla OK 95:31 02:59 (9) 02:03 (12) 05:41 (11) 03:14 (18) 06:25 (15) 12:02 (18) 10:10 (17) 01:56 (15) 03:03 (12) 05:15 (15) 01:58 (10) 06:25 (15) 03:52 (16) 03:52 (11) 03:31 (14) 03:08 (16) 05:40 (17) 12:25 (18)             01:52 (9) Bo Winander Järfälla OK
        02:59 (9) 05:02 (9) 10:43 (8) 13:57 (10) 20:22 (14) 32:24 (15) 42:34 (15) 44:30 (15) 47:33 (15) 52:48 (15) 54:46 (15) 61:11 (15) 65:03 (15) 68:55 (15) 72:26 (15) 75:34 (15) 81:14 (15) 93:39 (17)             95:31 (17)    
18 Tommy Wåhlin Västerås SOK 104:08 04:25 (15) 02:20 (16) 09:13 (17) 02:58 (17) 19:57 (18) 10:07 (16) 04:29 (14) 02:02 (16) 03:01 (11) 05:50 (16) 02:16 (12) 05:48 (13) 03:35 (13) 04:32 (14) 06:15 (18) 03:40 (17) 05:05 (16) 04:55 (11)             03:40 (18) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        04:25 (15) 06:45 (15) 15:58 (16) 18:56 (16) 38:53 (18) 49:00 (18) 53:29 (18) 55:31 (18) 58:32 (18) 64:22 (18) 66:38 (18) 72:26 (18) 76:01 (18) 80:33 (18) 86:48 (18) 90:28 (18) 95:33 (18) 100:28 (18)             104:08 (18)    
- Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 76:56 03:16   02:03   05:41   19:35   03:46   01:51   02:44   05:03   01:46   08:30   01:56   03:43   03:55   02:41   04:03   03:59                       02:24   Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:16   05:19   11:00   30:35   34:21   36:12   38:56   43:59   45:45   54:15   56:11   59:54   63:49   66:30   70:33   74:32                       76:56      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                               Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 39:41 02:05 (3) 01:26 (1) 03:43 (1) 01:46 (1) 03:13 (1) 04:17 (1) 03:20 (3) 02:43 (4) 01:48 (4) 03:08 (5) 02:27 (1) 01:54 (1) 03:13 (3) 03:21 (2)                             01:17 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:05 (3) 03:31 (1) 07:14 (1) 09:00 (1) 12:13 (1) 16:30 (1) 19:50 (1) 22:33 (1) 24:21 (1) 27:29 (1) 29:56 (1) 31:50 (1) 35:03 (1) 38:24 (1)                             39:41 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 43:01 02:04 (1) 01:40 (3) 04:29 (8) 01:57 (5) 03:23 (3) 05:07 (8) 03:27 (5) 02:29 (2) 01:54 (6) 02:52 (3) 02:35 (2) 02:26 (12) 03:16 (4) 03:50 (10)                             01:32 (2) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:04 (1) 03:44 (2) 08:13 (5) 10:10 (5) 13:33 (3) 18:40 (4) 22:07 (3) 24:36 (3) 26:30 (3) 29:22 (3) 31:57 (3) 34:23 (3) 37:39 (3) 41:29 (2)                             43:01 (2)    
3 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 43:39 02:05 (2) 01:41 (5) 03:58 (5) 01:55 (4) 03:26 (6) 04:38 (3) 03:11 (2) 02:57 (6) 01:57 (8) 02:54 (4) 02:40 (4) 02:32 (16) 02:59 (1) 05:01 (31)                             01:45 (5) Alf Lindberg Köping-Kolsva OK
        02:05 (2) 03:46 (3) 07:44 (3) 09:39 (2) 13:05 (2) 17:43 (2) 20:54 (2) 23:51 (2) 25:48 (2) 28:42 (2) 31:22 (2) 33:54 (2) 36:53 (2) 41:54 (3)                             43:39 (3)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 44:10 02:05 (2) 01:44 (6) 04:40 (12) 01:54 (3) 03:23 (3) 04:40 (4) 03:42 (10) 02:39 (3) 02:03 (11) 02:51 (2) 03:10 (17) 02:09 (3) 03:40 (10) 03:49 (9)                             01:41 (4) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:05 (2) 03:49 (4) 08:29 (6) 10:23 (6) 13:46 (5) 18:26 (3) 22:08 (4) 24:47 (4) 26:50 (4) 29:41 (4) 32:51 (4) 35:00 (4) 38:40 (4) 42:29 (4)                             44:10 (4)    
5 bror fureskog Alfta-Ösa OK 47:02 02:52 (26) 01:53 (14) 05:04 (19) 02:07 (10) 04:24 (20) 05:00 (7) 03:04 (1) 04:02 (21) 02:43 (23) 02:39 (1) 02:54 (8) 02:22 (10) 03:07 (2) 02:59 (1)                             01:52 (13) bror fureskog Alfta-Ösa OK
        02:52 (26) 04:45 (19) 09:49 (17) 11:56 (15) 16:20 (14) 21:20 (10) 24:24 (9) 28:26 (6) 31:09 (9) 33:48 (6) 36:42 (7) 39:04 (7) 42:11 (6) 45:10 (5)                             47:02 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 47:16 02:20 (10) 02:06 (21) 04:13 (7) 02:24 (22) 03:32 (9) 04:51 (6) 03:51 (11) 03:29 (12) 02:00 (10) 03:39 (12) 03:02 (13) 02:12 (4) 03:53 (16) 03:54 (11)                             01:50 (10) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:20 (10) 04:26 (11) 08:39 (8) 11:03 (8) 14:35 (7) 19:26 (5) 23:17 (5) 26:46 (5) 28:46 (5) 32:25 (5) 35:27 (5) 37:39 (5) 41:32 (5) 45:26 (6)                             47:16 (6)    
7 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 47:49 02:13 (6) 01:40 (3) 03:50 (3) 02:05 (8) 03:45 (10) 06:43 (29) 03:29 (7) 05:15 (44) 01:39 (1) 03:10 (7) 02:42 (5) 02:12 (4) 03:53 (16) 03:28 (3)                             01:45 (5) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:13 (6) 03:53 (5) 07:43 (2) 09:48 (3) 13:33 (3) 20:16 (6) 23:45 (7) 29:00 (10) 30:39 (6) 33:49 (7) 36:31 (6) 38:43 (6) 42:36 (7) 46:04 (7)                             47:49 (7)    
8 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 50:14 02:51 (25) 01:52 (13) 03:52 (4) 02:08 (11) 03:26 (6) 06:07 (22) 03:28 (6) 04:43 (34) 03:46 (37) 04:01 (25) 02:55 (9) 02:18 (7) 03:39 (9) 03:32 (5)                             01:36 (3) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        02:51 (25) 04:43 (17) 08:35 (7) 10:43 (7) 14:09 (6) 20:16 (6) 23:44 (6) 28:27 (7) 32:13 (11) 36:14 (11) 39:09 (11) 41:27 (11) 45:06 (10) 48:38 (9)                             50:14 (8)    
9 Bo Davidsson Solna OK 50:23 04:08 (39) 01:46 (8) 03:59 (6) 01:52 (2) 03:30 (8) 05:14 (10) 03:39 (8) 04:48 (37) 01:51 (5) 04:10 (28) 02:48 (7) 02:37 (18) 03:33 (7) 04:35 (21)                             01:53 (14) Bo Davidsson Solna OK
        04:08 (39) 05:54 (30) 09:53 (19) 11:45 (12) 15:15 (8) 20:29 (8) 24:08 (8) 28:56 (9) 30:47 (7) 34:57 (9) 37:45 (9) 40:22 (9) 43:55 (8) 48:30 (8)                             50:23 (9)    
10 Lena Jansson Järla Orientering 50:50 02:31 (14) 01:58 (15) 05:03 (18) 02:10 (12) 04:15 (17) 05:20 (11) 04:16 (18) 03:22 (9) 01:57 (8) 03:27 (10) 03:03 (14) 02:24 (11) 04:21 (28) 04:36 (22)                             02:07 (22) Lena Jansson Järla Orientering
        02:31 (14) 04:29 (12) 09:32 (15) 11:42 (11) 15:57 (10) 21:17 (9) 25:33 (11) 28:55 (8) 30:52 (8) 34:19 (8) 37:22 (8) 39:46 (8) 44:07 (9) 48:43 (10)                             50:50 (10)    
11 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 51:23 02:37 (17) 02:07 (22) 04:47 (15) 02:43 (32) 04:05 (13) 07:10 (35) 04:26 (24) 04:02 (21) 02:20 (19) 03:20 (9) 02:42 (5) 02:05 (2) 03:28 (5) 03:40 (8)                             01:51 (11) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:37 (17) 04:44 (18) 09:31 (14) 12:14 (17) 16:19 (13) 23:29 (18) 27:55 (19) 31:57 (19) 34:17 (16) 37:37 (15) 40:19 (13) 42:24 (12) 45:52 (12) 49:32 (12)                             51:23 (11)    
11 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 51:23 02:15 (9) 02:21 (31) 05:15 (22) 02:21 (21) 03:51 (11) 05:56 (17) 04:02 (14) 03:13 (8) 02:08 (14) 03:42 (15) 03:09 (16) 02:58 (27) 04:08 (24) 04:00 (13)                             02:04 (18) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:15 (9) 04:36 (14) 09:51 (18) 12:12 (16) 16:03 (12) 21:59 (12) 26:01 (12) 29:14 (11) 31:22 (10) 35:04 (10) 38:13 (10) 41:11 (10) 45:19 (11) 49:19 (11)                             51:23 (11)    
13 Kjell Holmberg OK Södertörn 52:35 02:27 (12) 01:50 (11) 04:54 (16) 02:16 (15) 04:11 (15) 05:43 (14) 04:01 (13) 04:50 (38) 02:43 (23) 03:41 (13) 03:27 (22) 02:48 (26) 03:59 (20) 03:57 (12)                             01:48 (7) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:27 (12) 04:17 (9) 09:11 (9) 11:27 (10) 15:38 (9) 21:21 (11) 25:22 (10) 30:12 (13) 32:55 (13) 36:36 (12) 40:03 (12) 42:51 (13) 46:50 (14) 50:47 (13)                             52:35 (13)    
14 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 53:47 02:29 (13) 02:09 (24) 05:42 (28) 02:18 (18) 03:56 (12) 05:35 (12) 03:59 (12) 04:07 (26) 02:13 (17) 04:28 (31) 03:28 (23) 02:35 (17) 03:49 (14) 04:07 (17)                             02:52 (44) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:29 (13) 04:38 (15) 10:20 (21) 12:38 (20) 16:34 (15) 22:09 (14) 26:08 (13) 30:15 (14) 32:28 (12) 36:56 (13) 40:24 (14) 42:59 (14) 46:48 (13) 50:55 (14)                             53:47 (14)    
15 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 53:53 02:32 (15) 02:02 (18) 04:56 (17) 02:17 (16) 04:13 (16) 06:00 (19) 04:20 (20) 03:39 (15) 02:58 (28) 04:01 (25) 03:54 (31) 02:37 (18) 04:16 (25) 04:06 (16)                             02:02 (17) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        02:32 (15) 04:34 (13) 09:30 (13) 11:47 (13) 16:00 (11) 22:00 (13) 26:20 (14) 29:59 (12) 32:57 (14) 36:58 (14) 40:52 (15) 43:29 (16) 47:45 (16) 51:51 (15)                             53:53 (15)    
16 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:28 02:50 (24) 02:09 (24) 04:35 (10) 02:55 (38) 04:22 (19) 06:01 (20) 05:01 (31) 03:36 (13) 02:23 (20) 04:00 (24) 03:34 (24) 02:42 (22) 04:51 (33) 04:23 (19)                             02:06 (21) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:50 (24) 04:59 (22) 09:34 (16) 12:29 (18) 16:51 (16) 22:52 (15) 27:53 (18) 31:29 (17) 33:52 (15) 37:52 (16) 41:26 (17) 44:08 (17) 48:59 (17) 53:22 (16)                             55:28 (16)    
17 Willy Ljungdell Täby OK 56:14 02:08 (5) 01:51 (12) 05:23 (24) 01:57 (5) 07:04 (40) 05:07 (8) 07:29 (48) 02:20 (1) 01:40 (2) 03:15 (8) 02:38 (3) 02:31 (15) 03:42 (11) 06:17 (39)                             02:52 (44) Willy Ljungdell Täby OK
        02:08 (5) 03:59 (7) 09:22 (12) 11:19 (9) 18:23 (22) 23:30 (19) 30:59 (26) 33:19 (22) 34:59 (18) 38:14 (17) 40:52 (15) 43:23 (15) 47:05 (15) 53:22 (16)                             56:14 (17)    
18 Ulf Bråsjö Järla Orientering 56:28 02:20 (10) 02:00 (17) 15:15 (49) 02:11 (14) 03:17 (2) 04:45 (5) 04:20 (20) 02:51 (5) 01:44 (3) 03:09 (6) 03:00 (12) 02:38 (21) 03:34 (8) 03:36 (6)                             01:48 (8) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        02:20 (10) 04:20 (10) 19:35 (47) 21:46 (47) 25:03 (42) 29:48 (33) 34:08 (30) 36:59 (29) 38:43 (26) 41:52 (24) 44:52 (21) 47:30 (20) 51:04 (20) 54:40 (18)                             56:28 (18)    
19 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 56:59 04:26 (41) 01:59 (16) 07:19 (40) 02:01 (7) 04:05 (13) 06:22 (26) 04:07 (15) 03:52 (19) 02:04 (12) 03:50 (18) 03:50 (29) 02:37 (18) 03:57 (18) 04:12 (18)                             02:18 (31) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:26 (41) 06:25 (35) 13:44 (37) 15:45 (34) 19:50 (26) 26:12 (26) 30:19 (25) 34:11 (26) 36:15 (21) 40:05 (21) 43:55 (19) 46:32 (19) 50:29 (19) 54:41 (19)                             56:59 (19)    
20 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 57:57 06:36 (45) 01:34 (2) 04:37 (11) 02:06 (9) 03:24 (5) 05:35 (12) 03:39 (8) 03:22 (9) 07:04 (45) 04:34 (34) 02:55 (9) 02:20 (9) 03:29 (6) 04:43 (24)                             01:59 (16) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        06:36 (45) 08:10 (44) 12:47 (33) 14:53 (30) 18:17 (21) 23:52 (20) 27:31 (15) 30:53 (15) 37:57 (25) 42:31 (26) 45:26 (24) 47:46 (22) 51:15 (21) 55:58 (20)                             57:57 (20)    
21 Ronny Hedlund OK Södertörn 58:28 03:58 (37) 02:32 (36) 05:47 (29) 02:40 (31) 04:29 (21) 05:45 (16) 04:09 (16) 03:41 (16) 02:15 (18) 03:54 (19) 04:06 (37) 05:00 (48) 03:52 (15) 04:04 (14)                             02:16 (28) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:58 (37) 06:30 (36) 12:17 (31) 14:57 (31) 19:26 (24) 25:11 (23) 29:20 (22) 33:01 (21) 35:16 (19) 39:10 (19) 43:16 (18) 48:16 (24) 52:08 (24) 56:12 (21)                             58:28 (21)    
22 Håkan Boije Attunda OK 59:14 02:43 (20) 02:16 (28) 05:23 (24) 02:25 (23) 04:20 (18) 06:14 (24) 04:28 (25) 04:02 (21) 02:35 (21) 03:57 (20) 07:31 (49) 02:43 (23) 04:17 (26) 04:04 (14)                             02:16 (28) Håkan Boije Attunda OK
        02:43 (20) 04:59 (22) 10:22 (22) 12:47 (21) 17:07 (17) 23:21 (17) 27:49 (17) 31:51 (18) 34:26 (17) 38:23 (18) 45:54 (26) 48:37 (25) 52:54 (25) 56:58 (22)                             59:14 (22)    
23 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 59:37 02:33 (16) 02:05 (19) 04:33 (9) 04:05 (47) 06:11 (34) 05:58 (18) 03:26 (4) 05:07 (41) 03:23 (32) 04:24 (30) 03:23 (19) 02:44 (24) 04:01 (21) 05:35 (34)                             02:09 (24) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        02:33 (16) 04:38 (15) 09:11 (9) 13:16 (24) 19:27 (25) 25:25 (24) 28:51 (20) 33:58 (25) 37:21 (23) 41:45 (23) 45:08 (22) 47:52 (23) 51:53 (23) 57:28 (23)                             59:37 (23)    
24 Åke Lewander Skarpnäcks OL 60:10 02:38 (18) 02:07 (22) 06:40 (37) 02:33 (26) 04:53 (24) 06:59 (33) 04:22 (22) 03:07 (7) 02:55 (26) 03:41 (13) 04:01 (36) 02:29 (14) 03:58 (19) 07:39 (45)                             02:08 (23) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        02:38 (18) 04:45 (19) 11:25 (27) 13:58 (27) 18:51 (23) 25:50 (25) 30:12 (24) 33:19 (22) 36:14 (20) 39:55 (20) 43:56 (20) 46:25 (18) 50:23 (18) 58:02 (24)                             60:10 (24)    
25 Svante Frid Enebybergs IF 60:38 02:13 (6) 01:47 (9) 05:13 (20) 02:34 (27) 05:24 (26) 05:43 (14) 04:38 (27) 03:37 (14) 10:30 (48) 03:33 (11) 02:57 (11) 02:18 (7) 04:55 (35) 03:28 (3)                             01:48 (7) Svante Frid Enebybergs IF
        02:13 (6) 04:00 (8) 09:13 (11) 11:47 (13) 17:11 (18) 22:54 (16) 27:32 (16) 31:09 (16) 41:39 (29) 45:12 (28) 48:09 (28) 50:27 (27) 55:22 (27) 58:50 (26)                             60:38 (25)    
26 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 60:52 02:48 (21) 02:17 (29) 05:20 (23) 02:44 (33) 04:38 (22) 06:50 (31) 05:00 (30) 03:50 (18) 03:24 (33) 04:29 (32) 04:06 (37) 03:40 (40) 04:48 (32) 04:44 (25)                             02:14 (26) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:48 (21) 05:05 (25) 10:25 (23) 13:09 (22) 17:47 (20) 24:37 (21) 29:37 (23) 33:27 (24) 36:51 (22) 41:20 (22) 45:26 (24) 49:06 (26) 53:54 (26) 58:38 (25)                             60:52 (26)    
27 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 61:08 03:07 (29) 01:49 (10) 05:23 (24) 02:18 (18) 04:54 (25) 07:33 (39) 04:11 (17) 03:28 (11) 05:13 (42) 04:11 (29) 03:11 (18) 02:26 (12) 03:42 (11) 07:38 (44)                             02:04 (18) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        03:07 (29) 04:56 (21) 10:19 (20) 12:37 (19) 17:31 (19) 25:04 (22) 29:15 (21) 32:43 (20) 37:56 (24) 42:07 (25) 45:18 (23) 47:44 (21) 51:26 (22) 59:04 (27)                             61:08 (27)    
28 John Östlund Sundbybergs IK 63:02 02:49 (22) 02:37 (39) 06:02 (31) 02:39 (29) 06:12 (35) 07:06 (34) 04:50 (29) 04:07 (26) 04:07 (40) 03:57 (21) 03:35 (25) 03:22 (35) 04:27 (29) 04:53 (28)                             02:19 (32) John Östlund Sundbybergs IK
        02:49 (22) 05:26 (28) 11:28 (29) 14:07 (28) 20:19 (27) 27:25 (29) 32:15 (29) 36:22 (27) 40:29 (28) 44:26 (27) 48:01 (27) 51:23 (28) 55:50 (28) 60:43 (28)                             63:02 (28)    
29 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 64:32 09:07 (48) 02:15 (27) 04:44 (13) 02:39 (29) 04:41 (23) 06:21 (25) 04:39 (28) 04:26 (32) 03:03 (29) 04:32 (33) 03:37 (26) 03:38 (38) 04:04 (22) 04:53 (28)                             01:53 (14) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        09:07 (48) 11:22 (48) 16:06 (41) 18:45 (43) 23:26 (36) 29:47 (32) 34:26 (32) 38:52 (30) 41:55 (31) 46:27 (30) 50:04 (30) 53:42 (30) 57:46 (29) 62:39 (29)                             64:32 (29)    
30 Börje Pahlén Söders-Tyresö 65:57 02:58 (27) 02:05 (19) 05:47 (29) 02:52 (37) 07:17 (43) 06:06 (21) 05:07 (33) 04:43 (35) 03:05 (30) 05:12 (39) 03:56 (32) 03:49 (43) 05:40 (44) 04:42 (23)                             02:38 (40) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:58 (27) 05:03 (24) 10:50 (25) 13:42 (26) 20:59 (30) 27:05 (28) 32:12 (28) 36:55 (28) 40:00 (27) 45:12 (28) 49:08 (29) 52:57 (29) 58:37 (30) 63:19 (30)                             65:57 (30)    
31 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 66:41 03:56 (36) 02:41 (41) 06:28 (34) 03:04 (43) 07:05 (41) 06:46 (30) 05:08 (34) 04:11 (28) 02:47 (25) 05:49 (40) 03:26 (21) 03:15 (31) 04:58 (36) 05:02 (32)                             02:05 (20) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:56 (36) 06:37 (38) 13:05 (34) 16:09 (35) 23:14 (35) 30:00 (36) 35:08 (35) 39:19 (33) 42:06 (32) 47:55 (31) 51:21 (31) 54:36 (31) 59:34 (31) 64:36 (31)                             66:41 (31)    
32 Ulf Stridh Snättringe SK 66:50 04:46 (42) 02:24 (33) 11:47 (47) 02:19 (20) 05:25 (27) 07:15 (36) 05:08 (34) 04:19 (30) 02:10 (15) 03:47 (17) 03:24 (20) 03:00 (28) 04:27 (29) 04:27 (20)                             02:12 (25) Ulf Stridh Snättringe SK
        04:46 (42) 07:10 (41) 18:57 (46) 21:16 (45) 26:41 (43) 33:56 (43) 39:04 (42) 43:23 (40) 45:33 (37) 49:20 (36) 52:44 (33) 55:44 (32) 60:11 (32) 64:38 (32)                             66:50 (32)    
33 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 68:20 03:18 (30) 03:06 (44) 05:23 (24) 03:24 (45) 08:42 (47) 09:17 (45) 06:29 (45) 03:45 (17) 02:06 (13) 03:44 (16) 03:58 (34) 03:18 (33) 04:20 (27) 05:15 (33)                             02:15 (27) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:18 (30) 06:24 (34) 11:47 (30) 15:11 (32) 23:53 (38) 33:10 (42) 39:39 (43) 43:24 (41) 45:30 (36) 49:14 (35) 53:12 (34) 56:30 (35) 60:50 (33) 66:05 (33)                             68:20 (33)    
34 Leif Lundquist Enebybergs IF 71:25 04:19 (40) 02:25 (34) 07:34 (41) 02:58 (39) 06:25 (38) 07:37 (41) 05:18 (37) 11:12 (48) 02:10 (15) 03:57 (20) 03:40 (27) 03:07 (29) 04:06 (23) 04:46 (27)                             01:51 (11) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:19 (40) 06:44 (39) 14:18 (39) 17:16 (37) 23:41 (37) 31:18 (39) 36:36 (38) 47:48 (46) 49:58 (43) 53:55 (39) 57:35 (39) 60:42 (38) 64:48 (38) 69:34 (36)                             71:25 (34)    
35 Gunnar Hellström Haninge SOK 71:36 04:00 (38) 02:33 (37) 07:02 (38) 03:03 (41) 06:02 (33) 07:15 (36) 05:23 (38) 06:17 (47) 03:51 (38) 04:58 (37) 04:12 (40) 03:58 (45) 05:03 (37) 05:40 (35)                             02:19 (32) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:00 (38) 06:33 (37) 13:35 (36) 16:38 (36) 22:40 (33) 29:55 (34) 35:18 (36) 41:35 (39) 45:26 (35) 50:24 (37) 54:36 (37) 58:34 (37) 63:37 (36) 69:17 (34)                             71:36 (35)    
36 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 72:06 03:24 (32) 02:14 (26) 09:46 (46) 02:30 (24) 06:21 (37) 06:10 (23) 04:25 (23) 05:11 (43) 04:16 (41) 04:05 (27) 04:08 (39) 03:31 (37) 07:36 (49) 05:44 (36)                             02:45 (41) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        03:24 (32) 05:38 (29) 15:24 (40) 17:54 (39) 24:15 (39) 30:25 (37) 34:50 (33) 40:01 (34) 44:17 (34) 48:22 (32) 52:30 (32) 56:01 (33) 63:37 (36) 69:21 (35)                             72:06 (36)    
37 Jan Olof Norén Järla Orientering 72:20 03:22 (31) 02:44 (43) 07:55 (43) 03:16 (44) 05:43 (30) 06:58 (32) 05:48 (42) 04:41 (33) 03:26 (34) 04:54 (36) 05:22 (46) 03:43 (42) 05:27 (42) 06:32 (40)                             02:29 (37) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:22 (31) 06:06 (31) 14:01 (38) 17:17 (38) 23:00 (34) 29:58 (35) 35:46 (37) 40:27 (35) 43:53 (33) 48:47 (33) 54:09 (36) 57:52 (36) 63:19 (35) 69:51 (37)                             72:20 (37)    
38 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 72:56 03:41 (34) 02:42 (42) 06:21 (33) 02:50 (36) 05:32 (28) 08:24 (43) 05:35 (40) 04:04 (24) 02:42 (22) 07:06 (47) 04:15 (42) 03:13 (30) 05:17 (39) 08:42 (47)                             02:32 (39) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        03:41 (34) 06:23 (33) 12:44 (32) 15:34 (33) 21:06 (31) 29:30 (31) 35:05 (34) 39:09 (32) 41:51 (30) 48:57 (34) 53:12 (34) 56:25 (34) 61:42 (34) 70:24 (38)                             72:56 (38)    
39 anders back Klubblös 74:42 02:13 (6) 01:45 (7) 03:49 (2) 02:10 (12) 22:44 (49) 04:32 (2) 04:17 (19) 05:37 (46) 03:29 (35) 06:48 (46) 03:03 (14) 02:16 (6) 05:22 (40) 03:37 (7)                             03:00 (47) anders back Klubblös
        02:13 (6) 03:58 (6) 07:47 (4) 09:57 (4) 32:41 (47) 37:13 (47) 41:30 (44) 47:07 (42) 50:36 (44) 57:24 (44) 60:27 (43) 62:43 (43) 68:05 (42) 71:42 (39)                             74:42 (39)    
40 Göran Johansson Snättringe SK 75:27 05:11 (43) 02:37 (39) 08:20 (45) 02:34 (27) 05:52 (31) 07:31 (38) 05:23 (38) 03:56 (20) 06:53 (44) 05:53 (41) 03:58 (34) 03:25 (36) 04:51 (33) 06:37 (41)                             02:26 (34) Göran Johansson Snättringe SK
        05:11 (43) 07:48 (42) 16:08 (42) 18:42 (42) 24:34 (40) 32:05 (40) 37:28 (41) 41:24 (37) 48:17 (38) 54:10 (40) 58:08 (40) 61:33 (40) 66:24 (39) 73:01 (40)                             75:27 (40)    
40 Martin Eriksson OK Södertörn 75:27 05:21 (44) 02:34 (38) 08:15 (44) 02:31 (25) 05:55 (32) 07:35 (40) 05:14 (36) 04:06 (25) 07:56 (47) 04:46 (35) 03:57 (33) 03:41 (41) 04:40 (31) 06:39 (42)                             02:17 (30) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:21 (44) 07:55 (43) 16:10 (43) 18:41 (41) 24:36 (41) 32:11 (41) 37:25 (40) 41:31 (38) 49:27 (40) 54:13 (41) 58:10 (41) 61:51 (41) 66:31 (40) 73:10 (41)                             75:27 (40)    
42 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 76:06 02:38 (18) 02:28 (35) 06:20 (32) 02:44 (33) 06:46 (39) 10:11 (48) 05:35 (40) 04:21 (31) 07:48 (46) 06:31 (44) 03:53 (30) 03:20 (34) 06:20 (47) 04:45 (26)                             02:26 (34) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:38 (18) 05:06 (26) 11:26 (28) 14:10 (29) 20:56 (29) 31:07 (38) 36:42 (39) 41:03 (36) 48:51 (39) 55:22 (42) 59:15 (42) 62:35 (42) 68:55 (43) 73:40 (42)                             76:06 (42)    
43 Sven Setterqvist OK Södertörn 77:14 02:58 (27) 02:23 (32) 05:14 (21) 02:44 (33) 09:07 (48) 06:39 (28) 05:04 (32) 04:43 (34) 11:00 (49) 03:59 (23) 03:40 (27) 03:16 (32) 06:13 (46) 07:46 (46)                             02:28 (36) Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:58 (27) 05:21 (27) 10:35 (24) 13:19 (25) 22:26 (32) 29:05 (30) 34:09 (31) 38:52 (30) 49:52 (42) 53:51 (38) 57:31 (38) 60:47 (39) 67:00 (41) 74:46 (43)                             77:14 (43)    
44 Helena Korhonen Haninge SOK 80:21 03:48 (35) 02:20 (30) 04:46 (14) 02:17 (16) 07:10 (42) 06:33 (27) 04:31 (26) 16:12 (49) 01:56 (7) 09:21 (49) 05:46 (47) 02:45 (25) 03:42 (11) 06:45 (43)                             02:29 (37) Helena Korhonen Haninge SOK
        03:48 (35) 06:08 (32) 10:54 (26) 13:11 (23) 20:21 (28) 26:54 (27) 31:25 (27) 47:37 (45) 49:33 (41) 58:54 (47) 64:40 (47) 67:25 (46) 71:07 (44) 77:52 (46)                             80:21 (44)    
45 Jan Larsson Tullinge SK 80:41 03:28 (33) 03:28 (46) 06:38 (36) 04:35 (48) 08:37 (46) 09:32 (46) 06:10 (44) 05:03 (40) 03:36 (36) 06:02 (42) 04:29 (43) 03:52 (44) 06:07 (45) 06:07 (38)                             02:57 (46) Jan Larsson Tullinge SK
        03:28 (33) 06:56 (40) 13:34 (35) 18:09 (40) 26:46 (44) 36:18 (45) 42:28 (45) 47:31 (44) 51:07 (45) 57:09 (43) 61:38 (44) 65:30 (44) 71:37 (45) 77:44 (44)                             80:41 (45)    
46 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 81:08 02:49 (22) 07:56 (49) 06:35 (35) 03:34 (46) 06:13 (36) 09:40 (47) 06:30 (46) 05:28 (45) 02:56 (27) 06:02 (42) 04:12 (40) 04:28 (46) 05:29 (43) 05:55 (37)                             03:21 (49) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:49 (22) 10:45 (45) 17:20 (44) 20:54 (44) 27:07 (46) 36:47 (46) 43:17 (47) 48:45 (47) 51:41 (46) 57:43 (45) 61:55 (45) 66:23 (45) 71:52 (46) 77:47 (45)                             81:08 (46)    
47 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 85:42 07:52 (47) 03:09 (45) 07:13 (39) 03:03 (41) 05:32 (28) 07:41 (42) 08:20 (49) 04:17 (29) 06:31 (43) 05:04 (38) 04:42 (44) 09:03 (49) 05:26 (41) 04:59 (30)                             02:50 (43) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        07:52 (47) 11:01 (46) 18:14 (45) 21:17 (46) 26:49 (45) 34:30 (44) 42:50 (46) 47:07 (42) 53:38 (47) 58:42 (46) 63:24 (46) 72:27 (47) 77:53 (47) 82:52 (47)                             85:42 (47)    
48 Ingvar Oskarsson Klubblös 114:04 07:19 (46) 03:54 (48) 13:59 (48) 05:16 (49) 07:34 (44) 10:18 (49) 07:25 (47) 05:08 (42) 03:57 (39) 07:19 (48) 06:26 (48) 04:59 (47) 06:48 (48) 20:28 (49)                             03:14 (48) Ingvar Oskarsson Klubblös
        07:19 (46) 11:13 (47) 25:12 (48) 30:28 (48) 38:02 (48) 48:20 (48) 55:45 (48) 60:53 (48) 64:50 (48) 72:09 (48) 78:35 (48) 83:34 (48) 90:22 (48) 110:50 (48)                             114:04 (48)    
49 Liselott Retsloff Hellas Orientering 410:29 332:40 (49) 03:31 (47) 07:51 (42) 03:02 (40) 08:18 (45) 09:08 (44) 05:48 (42) 05:02 (39) 03:11 (31) 06:37 (45) 04:55 (45) 03:38 (38) 05:04 (38) 08:59 (48)                             02:45 (41) Liselott Retsloff Hellas Orientering
        332:40 (49) 336:11 (49) 344:02 (49) 347:04 (49) 355:22 (49) 364:30 (49) 370:18 (49) 375:20 (49) 378:31 (49) 385:08 (49) 390:03 (49) 393:41 (49) 398:45 (49) 407:44 (49)                             410:29 (49)    
- Göran Larbo Attunda OK 57:47 37:26   03:31   03:10   03:23   03:45   04:39                                                               01:53   Göran Larbo Attunda OK
        37:26   40:57   44:07   47:30   51:15   55:54                                                               57:47      
- Göran Larbo Attunda OK 57:47 37:26   03:31   03:10   03:23   03:45   04:39                                                               01:53   Göran Larbo Attunda OK
        37:26   40:57   44:07   47:30   51:15   55:54                                                               57:47      
- Lars Mongård Skogsluffarnas OK 62:49 02:46   02:36   05:00       03:37   04:56   05:47   04:19   03:58   22:46   04:26                                           02:38   Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        02:46   05:22   10:22   10:22   13:59   18:55   24:42   29:01   32:59   55:45   60:11                                           62:49      
- Jan Dahlin Hellas Orientering 305:09 02:02   01:39   03:52   01:54   07:12   04:51   03:21   09:54                                                       270:24   Jan Dahlin Hellas Orientering
        02:02   03:41   07:33   09:27   16:39   21:30   24:51   34:45                                                       305:09      
- Per Geijer FM IF 310:56 07:09   02:30   41:14   26:50                                                                       233:13   Per Geijer FM IF
        07:09   09:39   50:53   77:43                                                                       310:56      
- Gudrun Elvhage Klubblös 357:25 03:06   02:10   05:14   02:20   06:31   06:32   06:49   16:00   11:44                                                   296:59   Gudrun Elvhage Klubblös
        03:06   05:16   10:30   12:50   19:21   25:53   32:42   48:42   60:26                                                   357:25      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                               Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Jan Bojling Solna OK 42:43 02:52 (5) 02:11 (5) 03:20 (2) 02:40 (3) 06:46 (8) 06:16 (20) 03:48 (6) 02:50 (5) 05:04 (9) 04:53 (6)                                             02:03 (7) Jan Bojling Solna OK
        02:52 (5) 05:03 (3) 08:23 (3) 11:03 (3) 17:49 (3) 24:05 (3) 27:53 (3) 30:43 (3) 35:47 (3) 40:40 (1)                                             42:43 (1)    
2 Elvin Hovmöller Söders-Tyresö 43:49 02:06 (1) 01:48 (1) 03:47 (5) 02:42 (4) 05:42 (3) 14:45 (29) 02:28 (1) 02:11 (1) 03:22 (1) 03:18 (1)                                             01:40 (1) Elvin Hovmöller Söders-Tyresö
        02:06 (1) 03:54 (1) 07:41 (2) 10:23 (2) 16:05 (1) 30:50 (14) 33:18 (12) 35:29 (10) 38:51 (6) 42:09 (3)                                             43:49 (2)    
3 Mats Lundblad Täby OK 45:17 03:04 (7) 02:33 (8) 04:39 (15) 02:39 (2) 06:35 (7) 06:26 (23) 03:18 (3) 02:52 (7) 05:37 (13) 03:55 (3)                                             03:39 (25) Mats Lundblad Täby OK
        03:04 (7) 05:37 (6) 10:16 (6) 12:55 (6) 19:30 (5) 25:56 (6) 29:14 (4) 32:06 (4) 37:43 (5) 41:38 (2)                                             45:17 (3)    
4 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 45:48 02:31 (2) 01:51 (2) 02:49 (1) 02:17 (1) 17:02 (26) 03:43 (1) 02:49 (2) 02:47 (4) 04:17 (5) 03:48 (2)                                             01:54 (3) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        02:31 (2) 04:22 (2) 07:11 (1) 09:28 (1) 26:30 (15) 30:13 (13) 33:02 (11) 35:49 (11) 40:06 (7) 43:54 (5)                                             45:48 (4)    
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 45:49 02:33 (3) 02:33 (8) 04:20 (12) 03:16 (9) 06:01 (4) 04:48 (8) 03:32 (5) 02:41 (2) 04:24 (7) 09:56 (27)                                             01:45 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:33 (3) 05:06 (4) 09:26 (5) 12:42 (5) 18:43 (4) 23:31 (2) 27:03 (2) 29:44 (1) 34:08 (2) 44:04 (6)                                             45:49 (5)    
6 Göran Glanshed Haninge SOK 47:05 04:19 (14) 02:55 (14) 04:08 (9) 03:21 (11) 05:25 (2) 04:21 (3) 05:03 (16) 03:24 (13) 04:23 (6) 05:18 (11)                                             04:28 (28) Göran Glanshed Haninge SOK
        04:19 (14) 07:14 (10) 11:22 (9) 14:43 (8) 20:08 (6) 24:29 (4) 29:32 (5) 32:56 (5) 37:19 (4) 42:37 (4)                                             47:05 (6)    
7 Ingrid Graneli Haninge SOK 47:43 04:30 (16) 03:05 (18) 04:12 (11) 03:24 (12) 06:51 (9) 04:42 (7) 04:04 (7) 04:01 (16) 05:40 (15) 04:55 (7)                                             02:19 (12) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:30 (16) 07:35 (15) 11:47 (12) 15:11 (12) 22:02 (9) 26:44 (7) 30:48 (7) 34:49 (6) 40:29 (8) 45:24 (8)                                             47:43 (7)    
8 Leif Hermundstad Snättringe SK 47:55 02:58 (6) 02:23 (6) 03:46 (4) 03:25 (13) 04:26 (1) 04:31 (6) 04:21 (11) 04:01 (16) 04:13 (4) 11:12 (29)                                             02:39 (18) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:58 (6) 05:21 (5) 09:07 (4) 12:32 (4) 16:58 (2) 21:29 (1) 25:50 (1) 29:51 (2) 34:04 (1) 45:16 (7)                                             47:55 (8)    
9 Kurt Zander Västerås SOK 48:39 04:57 (20) 02:55 (14) 03:58 (6) 04:20 (20) 07:17 (12) 04:59 (12) 04:19 (10) 03:49 (14) 05:03 (8) 05:03 (9)                                             01:59 (6) Kurt Zander Västerås SOK
        04:57 (20) 07:52 (19) 11:50 (14) 16:10 (15) 23:27 (11) 28:26 (10) 32:45 (10) 36:34 (12) 41:37 (10) 46:40 (10)                                             48:39 (9)    
10 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 49:11 08:21 (24) 02:08 (3) 06:38 (23) 02:49 (5) 07:16 (11) 04:30 (5) 04:34 (14) 02:52 (7) 04:02 (3) 04:05 (4)                                             01:56 (4) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        08:21 (24) 10:29 (23) 17:07 (22) 19:56 (19) 27:12 (17) 31:42 (15) 36:16 (14) 39:08 (14) 43:10 (13) 47:15 (11)                                             49:11 (10)    
11 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 50:03 05:07 (21) 02:30 (7) 04:05 (8) 03:14 (8) 06:03 (5) 04:22 (4) 04:29 (13) 05:35 (27) 07:28 (24) 04:55 (7)                                             02:15 (9) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        05:07 (21) 07:37 (16) 11:42 (11) 14:56 (10) 20:59 (7) 25:21 (5) 29:50 (6) 35:25 (9) 42:53 (12) 47:48 (12)                                             50:03 (11)    
12 Björn Stolt OK Ravinen 50:33 04:23 (15) 02:58 (17) 04:10 (10) 03:35 (17) 07:38 (13) 04:56 (11) 04:17 (9) 03:01 (10) 07:51 (25) 05:22 (12)                                             02:22 (14) Björn Stolt OK Ravinen
        04:23 (15) 07:21 (11) 11:31 (10) 15:06 (11) 22:44 (10) 27:40 (9) 31:57 (9) 34:58 (7) 42:49 (11) 48:11 (13)                                             50:33 (12)    
13 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 50:52 02:51 (4) 02:56 (16) 05:29 (21) 03:26 (14) 06:28 (6) 05:48 (18) 04:15 (8) 03:54 (15) 05:53 (17) 05:30 (13)                                             04:22 (27) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:51 (4) 05:47 (7) 11:16 (8) 14:42 (7) 21:10 (8) 26:58 (8) 31:13 (8) 35:07 (8) 41:00 (9) 46:30 (9)                                             50:52 (13)    
14 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 54:44 07:22 (23) 03:09 (21) 05:00 (19) 03:41 (18) 07:43 (15) 05:09 (13) 04:27 (12) 04:08 (18) 05:21 (11) 05:53 (17)                                             02:51 (21) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:22 (23) 10:31 (24) 15:31 (19) 19:12 (17) 26:55 (16) 32:04 (16) 36:31 (15) 40:39 (16) 46:00 (15) 51:53 (14)                                             54:44 (14)    
15 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 56:04 10:59 (27) 02:41 (10) 03:34 (3) 03:18 (10) 08:47 (19) 03:58 (2) 03:23 (4) 02:50 (5) 05:04 (9) 09:23 (26)                                             02:07 (8) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        10:59 (27) 13:40 (26) 17:14 (23) 20:32 (21) 29:19 (20) 33:17 (18) 36:40 (16) 39:30 (15) 44:34 (14) 53:57 (15)                                             56:04 (15)    
16 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 58:18 05:49 (22) 02:08 (3) 12:05 (28) 05:28 (25) 07:38 (13) 06:24 (22) 05:44 (20) 02:41 (2) 03:53 (2) 04:12 (5)                                             02:16 (11) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:49 (22) 07:57 (20) 20:02 (27) 25:30 (26) 33:08 (23) 39:32 (23) 45:16 (22) 47:57 (22) 51:50 (20) 56:02 (16)                                             58:18 (16)    
17 Bertil Rydgren IFK Enskede 59:12 03:27 (9) 02:47 (12) 10:11 (27) 04:25 (21) 07:04 (10) 04:53 (10) 08:14 (27) 04:29 (22) 05:42 (16) 05:12 (10)                                             02:48 (20) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:27 (9) 06:14 (9) 16:25 (21) 20:50 (22) 27:54 (18) 32:47 (17) 41:01 (20) 45:30 (20) 51:12 (18) 56:24 (17)                                             59:12 (17)    
18 Ulla Karnebäck Attunda OK 59:14 03:20 (8) 02:45 (11) 04:40 (16) 05:20 (24) 09:02 (21) 09:28 (28) 06:01 (22) 04:17 (20) 06:06 (18) 06:17 (18)                                             01:58 (5) Ulla Karnebäck Attunda OK
        03:20 (8) 06:05 (8) 10:45 (7) 16:05 (14) 25:07 (14) 34:35 (20) 40:36 (19) 44:53 (18) 50:59 (17) 57:16 (18)                                             59:14 (18)    
19 Carin Runqvist Järfälla OK 59:43 04:40 (19) 03:05 (18) 04:02 (7) 02:57 (6) 08:53 (20) 04:52 (9) 06:45 (24) 03:00 (9) 13:38 (29) 05:36 (14)                                             02:15 (9) Carin Runqvist Järfälla OK
        04:40 (19) 07:45 (17) 11:47 (12) 14:44 (9) 23:37 (13) 28:29 (11) 35:14 (13) 38:14 (13) 51:52 (21) 57:28 (20)                                             59:43 (19)    
20 Tord Jonsson Attunda OK 60:53 04:34 (17) 02:54 (13) 04:25 (13) 03:28 (16) 08:06 (16) 05:22 (16) 09:16 (28) 03:22 (12) 08:31 (27) 08:34 (25)                                             02:21 (13) Tord Jonsson Attunda OK
        04:34 (17) 07:28 (14) 11:53 (15) 15:21 (13) 23:27 (11) 28:49 (12) 38:05 (17) 41:27 (17) 49:58 (16) 58:32 (21)                                             60:53 (20)    
21 Åke Linderoth Sundbybergs IK 61:44 04:10 (13) 03:11 (22) 04:54 (18) 07:55 (27) 08:22 (17) 05:13 (15) 06:24 (23) 04:53 (24) 06:34 (20) 05:49 (16)                                             04:19 (26) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        04:10 (13) 07:21 (11) 12:15 (16) 20:10 (20) 28:32 (19) 33:45 (19) 40:09 (18) 45:02 (19) 51:36 (19) 57:25 (19)                                             61:44 (21)    
22 Torsten Jansson Skogsluffarna 64:00 11:19 (28) 03:05 (18) 04:42 (17) 03:41 (18) 08:24 (18) 05:32 (17) 05:21 (18) 04:15 (19) 08:28 (26) 06:42 (21)                                             02:31 (17) Torsten Jansson Skogsluffarna
        11:19 (28) 14:24 (28) 19:06 (26) 22:47 (24) 31:11 (21) 36:43 (21) 42:04 (21) 46:19 (21) 54:47 (22) 61:29 (22)                                             64:00 (22)    
23 Göran Grimvall Täby OK 68:33 10:12 (26) 03:42 (24) 04:33 (14) 04:27 (22) 12:26 (24) 07:27 (26) 05:17 (17) 05:22 (25) 05:39 (14) 06:33 (20)                                             02:55 (22) Göran Grimvall Täby OK
        10:12 (26) 13:54 (27) 18:27 (24) 22:54 (25) 35:20 (24) 42:47 (24) 48:04 (24) 53:26 (24) 59:05 (24) 65:38 (24)                                             68:33 (23)    
24 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 70:12 04:03 (11) 03:46 (26) 06:41 (24) 05:07 (23) 12:10 (23) 06:49 (25) 07:36 (26) 05:26 (26) 06:22 (19) 06:31 (19)                                             05:41 (29) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        04:03 (11) 07:49 (18) 14:30 (18) 19:37 (18) 31:47 (22) 38:36 (22) 46:12 (23) 51:38 (23) 58:00 (23) 64:31 (23)                                             70:12 (24)    
25 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 73:21 04:37 (18) 03:45 (25) 17:14 (29) 03:01 (7) 10:41 (22) 06:16 (20) 05:33 (19) 04:30 (23) 07:17 (22) 07:23 (23)                                             03:04 (23) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        04:37 (18) 08:22 (21) 25:36 (28) 28:37 (28) 39:18 (25) 45:34 (25) 51:07 (25) 55:37 (25) 62:54 (25) 70:17 (25)                                             73:21 (25)    
26 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 76:22 09:01 (25) 04:08 (27) 05:49 (22) 06:38 (26) 15:21 (25) 06:08 (19) 07:31 (25) 04:21 (21) 06:40 (21) 08:19 (24)                                             02:26 (16) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        09:01 (25) 13:09 (25) 18:58 (25) 25:36 (27) 40:57 (26) 47:05 (26) 54:36 (26) 58:57 (26) 65:37 (26) 73:56 (26)                                             76:22 (26)    
27 Siv Frölund Haninge SOK 77:41 04:03 (11) 04:44 (29) 06:55 (25) 03:27 (15) 30:04 (29) 05:09 (13) 04:55 (15) 03:01 (10) 07:20 (23) 05:39 (15)                                             02:24 (15) Siv Frölund Haninge SOK
        04:03 (11) 08:47 (22) 15:42 (20) 19:09 (16) 49:13 (28) 54:22 (28) 59:17 (27) 62:18 (27) 69:38 (27) 75:17 (27)                                             77:41 (27)    
28 Lars Nordin Solna OK 83:16 03:58 (10) 03:24 (23) 05:24 (20) 09:37 (29) 20:19 (27) 07:30 (27) 10:09 (29) 07:40 (29) 05:22 (12) 06:42 (21)                                             03:11 (24) Lars Nordin Solna OK
        03:58 (10) 07:22 (13) 12:46 (17) 22:23 (23) 42:42 (27) 50:12 (27) 60:21 (28) 68:01 (28) 73:23 (28) 80:05 (28)                                             83:16 (28)    
29 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 113:42 26:32 (29) 04:20 (28) 06:56 (26) 08:08 (28) 25:57 (28) 06:43 (24) 05:59 (21) 06:54 (28) 08:51 (28) 10:37 (28)                                             02:45 (19) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        26:32 (29) 30:52 (29) 37:48 (29) 45:56 (29) 71:53 (29) 78:36 (29) 84:35 (29) 91:29 (29) 100:20 (29) 110:57 (29)                                             113:42 (29)    
- Berit Lindunger Haninge SOK 28:45 21:47                                                                                   06:58   Berit Lindunger Haninge SOK
        21:47                                                                                   28:45      
- Lennart Sjöstål Klubblös 50:05 04:18   03:00   04:09   03:33   07:30   05:11   04:21   09:35   05:57                                                   02:31   Lennart Sjöstål Klubblös
        04:18   07:18   11:27   15:00   22:30   27:41   32:02   41:37   47:34                                                   50:05      
- Benny Alfordsson Tullinge SK 54:07 04:16   03:10   04:16   03:32   07:14   05:26   04:22   04:24   11:36                                                   05:51   Benny Alfordsson Tullinge SK
        04:16   07:26   11:42   15:14   22:28   27:54   32:16   36:40   48:16                                                   54:07      
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 64:46 06:42   03:15   06:00   05:21   09:56   05:46                                                               27:46   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        06:42   09:57   15:57   21:18   31:14   37:00                                                               64:46      
- Jan Burell OK Enen 388:39 05:13   03:57   06:32   05:55   11:19   11:35   10:46                                                           333:22   Jan Burell OK Enen
        05:13   09:10   15:42   21:37   32:56   44:31   55:17                                                           388:39      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                                               Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Roland Bolin Snättringe SK 36:00 05:55 (6) 03:25 (1) 06:36 (1) 04:30 (2) 04:07 (1) 08:04 (1)                                                             03:23 (5) Roland Bolin Snättringe SK
        05:55 (6) 09:20 (2) 15:56 (1) 20:26 (1) 24:33 (1) 32:37 (1)                                                             36:00 (1)    
2 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 42:07 05:53 (5) 03:45 (2) 07:17 (2) 04:32 (3) 04:39 (2) 13:21 (4)                                                             02:40 (3) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:53 (5) 09:38 (3) 16:55 (2) 21:27 (2) 26:06 (2) 39:27 (2)                                                             42:07 (2)    
3 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 51:31 04:17 (1) 03:52 (3) 10:16 (7) 16:23 (8) 05:20 (4) 09:00 (2)                                                             02:23 (2) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:17 (1) 08:09 (1) 18:25 (4) 34:48 (7) 40:08 (7) 49:08 (4)                                                             51:31 (3)    
4 Gunvor Granath Nynäshamns OK 52:36 07:03 (7) 10:48 (9) 08:06 (4) 04:20 (1) 05:18 (3) 13:21 (4)                                                             03:40 (6) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        07:03 (7) 17:51 (9) 25:57 (7) 30:17 (6) 35:35 (4) 48:56 (3)                                                             52:36 (4)    
5 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 55:40 05:22 (4) 04:59 (5) 09:15 (5) 10:24 (7) 08:23 (8) 12:01 (3)                                                             05:16 (8) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:22 (4) 10:21 (6) 19:36 (5) 30:00 (4) 38:23 (6) 50:24 (5)                                                             55:40 (5)    
6 Gunnel Junegard OK Södertörn 56:39 05:00 (3) 04:53 (4) 07:26 (3) 09:57 (5) 05:40 (5) 21:23 (9)                                                             02:20 (1) Gunnel Junegard OK Södertörn
        05:00 (3) 09:53 (4) 17:19 (3) 27:16 (3) 32:56 (3) 54:19 (7)                                                             56:39 (6)    
7 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 57:19 04:55 (2) 05:09 (6) 09:46 (6) 10:13 (6) 08:03 (7) 14:47 (7)                                                             04:26 (7) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        04:55 (2) 10:04 (5) 19:50 (6) 30:03 (5) 38:06 (5) 52:53 (6)                                                             57:19 (7)    
8 Ingrid Gunnarsson Täby OK 73:20 10:49 (9) 06:11 (8) 15:05 (9) 08:56 (4) 12:09 (9) 13:51 (6)                                                             06:19 (9) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        10:49 (9) 17:00 (8) 32:05 (9) 41:01 (8) 53:10 (8) 67:01 (8)                                                             73:20 (8)    
9 Sven Jansson Snättringe SK 81:22 09:07 (8) 05:34 (7) 11:51 (8) 28:28 (9) 07:06 (6) 15:58 (8)                                                             03:18 (4) Sven Jansson Snättringe SK
        09:07 (8) 14:41 (7) 26:32 (8) 55:00 (9) 62:06 (9) 78:04 (9)                                                             81:22 (9)