Sträcktider Luffarligan Gamla Skogsluffare Visättra                                    
  20181010 Svarta tider är sträcktider                                            
    Blå tider är från start                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                              
                                                       
Plac Bana A - 5,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   Mål   Bana A - 5,8 km Klubb
1 Göran Thimberg Söders-Tyresö 44:02 01:54 (9) 01:19 (2) 08:35 (3) 06:10 (1) 01:54 (1) 10:33 (4) 01:21 (1) 03:59 (2) 03:53 (2) 03:17 (2) 01:07 (5) Göran Thimberg Söders-Tyresö
        01:54 (9) 03:13 (5) 11:48 (3) 17:58 (1) 19:52 (1) 30:25 (1) 31:46 (1) 35:45 (1) 39:38 (1) 42:55 (1) 44:02 (1)    
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 45:02 01:30 (3) 01:17 (1) 08:11 (1) 08:17 (10) 02:07 (2) 10:05 (3) 01:21 (1) 03:48 (1) 03:40 (1) 03:33 (5) 01:13 (8) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:30 (3) 02:47 (1) 10:58 (1) 19:15 (3) 21:22 (3) 31:27 (3) 32:48 (3) 36:36 (2) 40:16 (2) 43:49 (2) 45:02 (2)    
3 David Mellin Sundbybergs IK 46:03 01:32 (4) 01:22 (3) 08:49 (4) 06:55 (3) 02:15 (3) 09:50 (2) 01:43 (5) 04:29 (7) 04:41 (8) 03:24 (4) 01:03 (2) David Mellin Sundbybergs IK
        01:32 (4) 02:54 (3) 11:43 (2) 18:38 (2) 20:53 (2) 30:43 (2) 32:26 (2) 36:55 (3) 41:36 (3) 45:00 (3) 46:03 (3)    
4 Mattias Håvemöller Söder 46:16 01:59 (13) 01:28 (7) 09:05 (5) 06:43 (2) 02:49 (8) 09:44 (1) 01:33 (3) 04:22 (5) 04:20 (3) 03:02 (1) 01:11 (7) Mattias Håvemöller Söder
        01:59 (13) 03:27 (10) 12:32 (6) 19:15 (3) 22:04 (4) 31:48 (4) 33:21 (4) 37:43 (4) 42:03 (4) 45:05 (4) 46:16 (4)    
5 Oscar Arman Nyköpings OK 52:08 01:55 (11) 01:26 (6) 10:20 (11) 07:59 (9) 03:06 (14) 10:47 (5) 01:45 (6) 05:12 (16) 04:26 (5) 04:06 (9) 01:06 (4) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:55 (11) 03:21 (7) 13:41 (10) 21:40 (8) 24:46 (7) 35:33 (5) 37:18 (5) 42:30 (5) 46:56 (5) 51:02 (5) 52:08 (5)    
6 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 52:23 01:23 (1) 01:36 (11) 09:33 (8) 07:54 (8) 04:33 (22) 10:57 (7) 01:51 (9) 04:46 (12) 04:43 (9) 03:47 (7) 01:20 (13) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        01:23 (1) 02:59 (4) 12:32 (6) 20:26 (7) 24:59 (8) 35:56 (6) 37:47 (6) 42:33 (6) 47:16 (6) 51:03 (6) 52:23 (6)    
7 Henrik Sjögren Haninge SOK 54:34 01:33 (5) 01:42 (13) 09:29 (7) 07:16 (4) 03:05 (13) 14:50 (17) 02:39 (21) 04:00 (3) 05:11 (11) 03:45 (6) 01:04 (3) Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:33 (5) 03:15 (6) 12:44 (8) 20:00 (6) 23:05 (5) 37:55 (10) 40:34 (10) 44:34 (10) 49:45 (8) 53:30 (7) 54:34 (7)    
8 Jonas Sandström Järla Orientering 55:29 01:53 (8) 01:32 (9) 09:06 (6) 10:12 (14) 02:30 (5) 11:03 (8) 02:02 (14) 04:38 (9) 06:26 (15) 04:41 (13) 01:26 (16) Jonas Sandström Järla Orientering
        01:53 (8) 03:25 (9) 12:31 (5) 22:43 (9) 25:13 (9) 36:16 (7) 38:18 (7) 42:56 (7) 49:22 (7) 54:03 (8) 55:29 (8)    
8 Mats Sandin Haninge SOK 55:29 01:54 (9) 01:35 (10) 14:01 (17) 07:47 (5) 02:41 (6) 12:04 (10) 01:40 (4) 04:53 (13) 04:21 (4) 03:18 (3) 01:15 (10) Mats Sandin Haninge SOK
        01:54 (9) 03:29 (11) 17:30 (16) 25:17 (12) 27:58 (12) 40:02 (11) 41:42 (11) 46:35 (11) 50:56 (10) 54:14 (9) 55:29 (8)    
10 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 56:27 02:07 (14) 01:23 (5) 08:28 (2) 07:48 (6) 03:44 (18) 13:04 (16) 01:49 (7) 04:55 (14) 07:30 (18) 04:16 (10) 01:23 (15) Jonas Halai Kamrat och IF KIF
        02:07 (14) 03:30 (12) 11:58 (4) 19:46 (5) 23:30 (6) 36:34 (8) 38:23 (8) 43:18 (9) 50:48 (9) 55:04 (10) 56:27 (10)    
11 Niklas Wansölin OK Ravinen 58:05 02:08 (15) 01:44 (14) 10:32 (12) 10:06 (13) 02:53 (10) 12:58 (15) 01:58 (11) 05:03 (15) 05:18 (12) 04:04 (8) 01:21 (14) Niklas Wansölin OK Ravinen
        02:08 (15) 03:52 (14) 14:24 (11) 24:30 (11) 27:23 (11) 40:21 (12) 42:19 (12) 47:22 (13) 52:40 (11) 56:44 (11) 58:05 (11)    
12 Emil Håsteen Rånäs OK 59:48 04:13 (23) 01:59 (16) 09:33 (8) 10:30 (16) 03:24 (15) 10:55 (6) 02:03 (15) 04:28 (6) 06:32 (16) 04:45 (14) 01:26 (16) Emil Håsteen Rånäs OK
        04:13 (23) 06:12 (21) 15:45 (13) 26:15 (13) 29:39 (13) 40:34 (13) 42:37 (13) 47:05 (12) 53:37 (12) 58:22 (12) 59:48 (12)    
13 Oskar Hermansson Centrum OK 62:03 02:49 (21) 01:50 (15) 11:25 (14) 10:20 (15) 03:39 (16) 12:24 (11) 01:55 (10) 04:37 (8) 05:49 (13) 06:07 (19) 01:08 (6) Oskar Hermansson Centrum OK
        02:49 (21) 04:39 (17) 16:04 (14) 26:24 (14) 30:03 (14) 42:27 (14) 44:22 (14) 48:59 (14) 54:48 (14) 60:55 (14) 62:03 (13)    
14 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 62:05 02:13 (16) 01:28 (7) 11:19 (13) 07:52 (7) 02:27 (4) 11:47 (9) 02:00 (13) 04:08 (4) 11:20 (24) 06:17 (21) 01:14 (9) Jonas Holmgren Västerbergslagens OL
        02:13 (16) 03:41 (13) 15:00 (12) 22:52 (10) 25:19 (10) 37:06 (9) 39:06 (9) 43:14 (8) 54:34 (13) 60:51 (13) 62:05 (14)    
15 Per Ljung Stockholms OK 65:11 01:51 (7) 02:01 (18) 12:28 (15) 13:59 (20) 02:49 (8) 12:46 (14) 02:15 (16) 05:31 (19) 06:01 (14) 04:34 (12) 00:56 (1) Per Ljung Stockholms OK
        01:51 (7) 03:52 (14) 16:20 (15) 30:19 (16) 33:08 (15) 45:54 (15) 48:09 (15) 53:40 (15) 59:41 (16) 64:15 (15) 65:11 (15)    
16 Christian Olsson Frösö IF 65:47 01:43 (6) 01:38 (12) 15:56 (19) 08:21 (11) 08:10 (24) 12:30 (12) 01:49 (7) 04:41 (10) 04:26 (5) 05:04 (15) 01:29 (18) Christian Olsson Frösö IF
        01:43 (6) 03:21 (7) 19:17 (17) 27:38 (15) 35:48 (16) 48:18 (16) 50:07 (16) 54:48 (16) 59:14 (15) 64:18 (16) 65:47 (16)    
17 Jonas Pålsson FMTM 69:09 01:58 (12) 04:34 (24) 19:43 (23) 09:22 (12) 02:48 (7) 12:38 (13) 02:25 (18) 05:26 (17) 04:40 (7) 04:19 (11) 01:16 (11) Jonas Pålsson FMTM
        01:58 (12) 06:32 (24) 26:15 (24) 35:37 (18) 38:25 (18) 51:03 (17) 53:28 (17) 58:54 (17) 63:34 (17) 67:53 (17) 69:09 (17)    
18 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 79:26 04:19 (24) 02:09 (19) 13:00 (16) 12:54 (17) 03:57 (19) 17:33 (20) 02:29 (19) 07:02 (23) 07:52 (21) 06:35 (22) 01:36 (19) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:19 (24) 06:28 (23) 19:28 (18) 32:22 (17) 36:19 (17) 53:52 (18) 56:21 (18) 63:23 (18) 71:15 (18) 77:50 (18) 79:26 (18)    
19 Einar Bodeström KIF 81:08 01:29 (2) 01:22 (3) 09:58 (10) 30:22 (24) 03:03 (12) 16:50 (18) 01:58 (11) 04:43 (11) 04:47 (10) 05:17 (16) 01:19 (12) Einar Bodeström KIF
        01:29 (2) 02:51 (2) 12:49 (9) 43:11 (23) 46:14 (23) 63:04 (23) 65:02 (23) 69:45 (23) 74:32 (20) 79:49 (20) 81:08 (19)    
20 Stefan Norlin Klubblös 82:01 02:19 (18) 03:59 (23) 15:42 (18) 13:38 (18) 02:57 (11) 20:22 (24) 02:19 (17) 05:30 (18) 07:16 (17) 05:38 (17) 02:21 (24) Stefan Norlin Klubblös
        02:19 (18) 06:18 (22) 22:00 (19) 35:38 (19) 38:35 (19) 58:57 (20) 61:16 (19) 66:46 (19) 74:02 (19) 79:40 (19) 82:01 (20)    
21 Rune Rådström Snättringe SK 84:15 02:46 (20) 02:24 (21) 17:41 (21) 13:44 (19) 04:13 (21) 17:20 (19) 03:12 (24) 06:36 (22) 08:17 (22) 06:07 (19) 01:55 (21) Rune Rådström Snättringe SK
        02:46 (20) 05:10 (19) 22:51 (20) 36:35 (20) 40:48 (20) 58:08 (19) 61:20 (20) 67:56 (21) 76:13 (22) 82:20 (22) 84:15 (21)    
22 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 84:18 03:05 (22) 02:39 (22) 17:36 (20) 14:03 (21) 04:36 (23) 17:42 (22) 02:43 (23) 06:13 (21) 07:43 (20) 05:46 (18) 02:12 (23) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        03:05 (22) 05:44 (20) 23:20 (22) 37:23 (21) 41:59 (22) 59:41 (22) 62:24 (22) 68:37 (22) 76:20 (23) 82:06 (21) 84:18 (22)    
23 Kurt Eriksson Vändrarringen Västerås 84:34 02:36 (19) 02:19 (20) 18:09 (22) 14:54 (22) 03:43 (17) 17:40 (21) 02:34 (20) 05:45 (20) 07:37 (19) 07:34 (23) 01:43 (20) Kurt Eriksson Vändrarringen Västerås
        02:36 (19) 04:55 (18) 23:04 (21) 37:58 (22) 41:41 (21) 59:21 (21) 61:55 (21) 67:40 (20) 75:17 (21) 82:51 (23) 84:34 (23)    
24 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 95:41 02:13 (16) 01:59 (16) 20:23 (24) 18:48 (23) 04:06 (20) 18:44 (23) 02:39 (21) 07:27 (24) 09:35 (23) 07:41 (24) 02:06 (22) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:13 (16) 04:12 (16) 24:35 (23) 43:23 (24) 47:29 (24) 66:13 (24) 68:52 (24) 76:19 (24) 85:54 (24) 93:35 (24) 95:41 (24)    
- Jonatan Alm Järfälla OK                                               Jonatan Alm Järfälla OK
                                                       
                                                       
                                                       
Plac Bana B - 4,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9       Mål   Bana B - 4,7 km Klubb
1 Per Ove Wallén Täby OK 43:33 01:35 (1) 01:32 (1) 09:54 (2) 11:52 (2) 01:51 (3) 02:04 (6) 04:22 (2) 05:21 (3) 03:51 (1)     01:11 (1) Per Ove Wallén Täby OK
        01:35 (1) 03:07 (1) 13:01 (1) 24:53 (2) 26:44 (2) 28:48 (2) 33:10 (1) 38:31 (2) 42:22 (2)     43:33 (1)    
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 43:34 01:38 (3) 01:36 (3) 09:52 (1) 11:36 (1) 01:49 (1) 02:04 (6) 04:51 (3) 04:46 (1) 04:07 (2)     01:15 (3) P-O Ivarsson Haninge SOK
        01:38 (3) 03:14 (2) 13:06 (2) 24:42 (1) 26:31 (1) 28:35 (1) 33:26 (2) 38:12 (1) 42:19 (1)     43:34 (2)    
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 49:59 01:57 (9) 01:40 (4) 10:05 (3) 13:01 (4) 01:49 (1) 01:49 (1) 08:23 (29) 05:39 (6) 04:19 (4)     01:17 (4) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:57 (9) 03:37 (5) 13:42 (3) 26:43 (3) 28:32 (3) 30:21 (3) 38:44 (3) 44:23 (3) 48:42 (3)     49:59 (3)    
4 Lars Ögren Skarpnäck 52:12 01:57 (9) 01:57 (9) 13:26 (15) 12:42 (3) 02:04 (5) 01:52 (2) 05:37 (8) 05:16 (2) 06:09 (21)     01:12 (2) Lars Ögren Skarpnäck
        01:57 (9) 03:54 (8) 17:20 (11) 30:02 (6) 32:06 (4) 33:58 (4) 39:35 (4) 44:51 (4) 51:00 (5)     52:12 (4)    
5 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 52:26 02:15 (14) 02:09 (17) 12:11 (7) 13:45 (5) 02:14 (6) 02:00 (3) 06:22 (19) 05:44 (8) 04:08 (3)     01:38 (14) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        02:15 (14) 04:24 (14) 16:35 (7) 30:20 (7) 32:34 (5) 34:34 (5) 40:56 (7) 46:40 (7) 50:48 (4)     52:26 (5)    
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 52:26 01:48 (4) 01:47 (5) 13:02 (12) 13:51 (6) 02:22 (9) 02:41 (19) 05:04 (4) 05:36 (5) 04:50 (7)     01:25 (6) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:48 (4) 03:35 (4) 16:37 (8) 30:28 (8) 32:50 (7) 35:31 (8) 40:35 (6) 46:11 (6) 51:01 (6)     52:26 (5)    
7 Mikael Sungqvist Tullinge SK 53:35 01:54 (7) 01:50 (7) 11:05 (4) 14:20 (10) 03:57 (27) 02:18 (11) 05:48 (10) 06:03 (10) 04:53 (10)     01:27 (7) Mikael Sungqvist Tullinge SK
        01:54 (7) 03:44 (7) 14:49 (4) 29:09 (4) 33:06 (8) 35:24 (7) 41:12 (8) 47:15 (8) 52:08 (8)     53:35 (7)    
8 Rickard Andersson Tullinge SK 53:37 01:48 (4) 02:06 (15) 13:01 (11) 16:16 (19) 02:33 (11) 02:01 (4) 04:20 (1) 05:50 (9) 04:21 (5)     01:21 (5) Rickard Andersson Tullinge SK
        01:48 (4) 03:54 (8) 16:55 (9) 33:11 (11) 35:44 (11) 37:45 (10) 42:05 (10) 47:55 (9) 52:16 (9)     53:37 (8)    
9 Christer Hördell Stockholms OK 54:32 01:36 (2) 01:49 (6) 11:29 (5) 15:06 (15) 02:37 (12) 02:02 (5) 05:44 (9) 05:24 (4) 05:17 (12)     03:28 (29) Christer Hördell Stockholms OK
        01:36 (2) 03:25 (3) 14:54 (5) 30:00 (5) 32:37 (6) 34:39 (6) 40:23 (5) 45:47 (5) 51:04 (7)     54:32 (9)    
10 Anders Gezelius OK Ravinen 59:36 01:52 (6) 03:14 (29) 12:53 (10) 14:29 (11) 02:43 (17) 02:42 (20) 06:05 (15) 08:05 (21) 04:51 (8)     02:42 (28) Anders Gezelius OK Ravinen
        01:52 (6) 05:06 (18) 17:59 (13) 32:28 (10) 35:11 (10) 37:53 (11) 43:58 (11) 52:03 (11) 56:54 (10)     59:36 (10)    
11 Anders Karlsson Tullinge SK 60:11 02:29 (16) 02:01 (11) 14:26 (20) 14:53 (13) 02:47 (20) 02:57 (24) 08:00 (25) 05:42 (7) 05:12 (11)     01:44 (19) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:29 (16) 04:30 (15) 18:56 (16) 33:49 (13) 36:36 (13) 39:33 (12) 47:33 (15) 53:15 (13) 58:27 (11)     60:11 (11)    
12 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 60:25 04:15 (28) 01:50 (7) 12:20 (8) 15:24 (16) 02:57 (22) 02:49 (22) 06:39 (21) 06:16 (11) 06:25 (23)     01:30 (8) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        04:15 (28) 06:05 (26) 18:25 (15) 33:49 (13) 36:46 (14) 39:35 (13) 46:14 (12) 52:30 (12) 58:55 (12)     60:25 (12)    
13 Claes Andersson OK Södertörn 60:44 02:09 (12) 01:34 (2) 13:16 (13) 21:00 (25) 02:22 (9) 02:24 (12) 05:23 (6) 06:26 (12) 04:27 (6)     01:43 (16) Claes Andersson OK Södertörn
        02:09 (12) 03:43 (6) 16:59 (10) 37:59 (20) 40:21 (20) 42:45 (20) 48:08 (19) 54:34 (15) 59:01 (13)     60:44 (13)    
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 61:03 03:17 (24) 02:15 (20) 14:01 (18) 15:34 (17) 02:39 (15) 03:36 (28) 06:17 (18) 06:37 (14) 04:52 (9)     01:55 (24) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:17 (24) 05:32 (21) 19:33 (19) 35:07 (15) 37:46 (15) 41:22 (16) 47:39 (17) 54:16 (14) 59:08 (14)     61:03 (14)    
15 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 62:08 02:15 (14) 02:01 (11) 12:03 (6) 14:12 (9) 02:57 (22) 02:30 (14) 05:58 (13) 08:42 (25) 09:58 (28)     01:32 (10) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        02:15 (14) 04:16 (12) 16:19 (6) 30:31 (9) 33:28 (9) 35:58 (9) 41:56 (9) 50:38 (10) 60:36 (15)     62:08 (15)    
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 63:39 02:59 (20) 02:26 (24) 16:26 (24) 14:46 (12) 02:44 (18) 02:40 (18) 06:00 (14) 08:34 (23) 05:19 (14)     01:45 (21) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:59 (20) 05:25 (20) 21:51 (25) 36:37 (19) 39:21 (19) 42:01 (18) 48:01 (18) 56:35 (19) 61:54 (17)     63:39 (16)    
17 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 63:47 03:32 (25) 05:17 (30) 13:23 (14) 14:11 (8) 02:38 (14) 02:12 (9) 05:49 (11) 09:36 (28) 05:25 (17)     01:44 (19) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        03:32 (25) 08:49 (30) 22:12 (26) 36:23 (18) 39:01 (17) 41:13 (15) 47:02 (14) 56:38 (20) 62:03 (18)     63:47 (17)    
18 Marie Malmborg Söders-Tyresö 63:50 04:37 (30) 02:09 (17) 12:39 (9) 14:04 (7) 02:20 (7) 04:03 (29) 06:55 (22) 07:58 (20) 07:29 (25)     01:36 (11) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        04:37 (30) 06:46 (27) 19:25 (18) 33:29 (12) 35:49 (12) 39:52 (14) 46:47 (13) 54:45 (16) 62:14 (19)     63:50 (18)    
19 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 64:24 02:30 (17) 02:19 (21) 14:24 (19) 16:02 (18) 02:47 (20) 04:28 (30) 06:06 (16) 08:12 (22) 05:53 (20)     01:43 (16) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        02:30 (17) 04:49 (16) 19:13 (17) 35:15 (16) 38:02 (16) 42:30 (19) 48:36 (20) 56:48 (21) 62:41 (20)     64:24 (19)    
20 Per Öhlund Gustavsbergs OK 65:28 02:03 (11) 02:05 (14) 13:35 (16) 20:57 (24) 02:20 (7) 02:14 (10) 05:30 (7) 07:32 (19) 05:23 (16)     03:49 (30) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:03 (11) 04:08 (11) 17:43 (12) 38:40 (21) 41:00 (21) 43:14 (21) 48:44 (21) 56:16 (18) 61:39 (16)     65:28 (20)    
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 67:48 03:01 (21) 02:21 (22) 16:07 (23) 18:26 (21) 02:37 (12) 02:37 (15) 08:30 (30) 06:45 (15) 05:35 (18)     01:49 (22) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:01 (21) 05:22 (19) 21:29 (24) 39:55 (23) 42:32 (22) 45:09 (22) 53:39 (23) 60:24 (23) 65:59 (21)     67:48 (21)    
22 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 67:56 02:56 (19) 01:59 (10) 16:33 (25) 14:53 (13) 02:42 (16) 02:39 (17) 05:54 (12) 08:36 (24) 10:13 (29)     01:31 (9) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        02:56 (19) 04:55 (17) 21:28 (23) 36:21 (17) 39:03 (18) 41:42 (17) 47:36 (16) 56:12 (17) 66:25 (22)     67:56 (22)    
23 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 70:27 03:12 (23) 02:24 (23) 15:39 (22) 18:45 (22) 02:44 (18) 02:47 (21) 06:35 (20) 07:06 (17) 09:19 (27)     01:56 (25) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:12 (23) 05:36 (23) 21:15 (22) 40:00 (24) 42:44 (23) 45:31 (23) 52:06 (22) 59:12 (22) 68:31 (23)     70:27 (23)    
24 Tommy Lindberg Haninge SOK 70:44 02:14 (13) 02:06 (15) 13:55 (17) 29:38 (29) 01:56 (4) 02:11 (8) 05:18 (5) 06:26 (12) 05:18 (13)     01:42 (15) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:14 (13) 04:20 (13) 18:15 (14) 47:53 (27) 49:49 (27) 52:00 (27) 57:18 (26) 63:44 (25) 69:02 (24)     70:44 (24)    
25 Lars Mongård Skoghsluffarna 71:39 03:02 (22) 02:32 (25) 15:32 (21) 18:04 (20) 04:28 (29) 02:54 (23) 08:00 (25) 09:04 (27) 06:14 (22)     01:49 (22) Lars Mongård Skoghsluffarna
        03:02 (22) 05:34 (22) 21:06 (21) 39:10 (22) 43:38 (24) 46:32 (24) 54:32 (24) 63:36 (24) 69:50 (25)     71:39 (25)    
26 Jan Dahlin Hellas Orientering 72:00 01:56 (8) 02:01 (11) 16:59 (26) 22:47 (28) 04:47 (30) 02:28 (13) 06:10 (17) 07:20 (18) 05:49 (19)     01:43 (16) Jan Dahlin Hellas Orientering
        01:56 (8) 03:57 (10) 20:56 (20) 43:43 (25) 48:30 (25) 50:58 (25) 57:08 (25) 64:28 (26) 70:17 (26)     72:00 (26)    
27 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 73:35 03:42 (26) 02:14 (19) 17:28 (27) 22:04 (26) 03:17 (24) 02:38 (16) 08:09 (27) 07:05 (16) 05:21 (15)     01:37 (12) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:42 (26) 05:56 (25) 23:24 (27) 45:28 (26) 48:45 (26) 51:23 (26) 59:32 (27) 66:37 (27) 71:58 (27)     73:35 (27)    
28 Hans Sylvan Järfälla OK 85:29 04:26 (29) 02:56 (26) 19:17 (29) 22:21 (27) 03:23 (26) 03:21 (27) 07:31 (24) 10:58 (29) 08:39 (26)     02:37 (27) Hans Sylvan Järfälla OK
        04:26 (29) 07:22 (29) 26:39 (29) 49:00 (28) 52:23 (28) 55:44 (28) 63:15 (28) 74:13 (28) 82:52 (28)     85:29 (28)    
29 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 90:07 04:01 (27) 02:57 (27) 27:20 (30) 18:52 (23) 03:22 (25) 03:01 (26) 08:19 (28) 08:56 (26) 11:08 (30)     02:11 (26) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        04:01 (27) 06:58 (28) 34:18 (30) 53:10 (29) 56:32 (29) 59:33 (29) 67:52 (29) 76:48 (29) 87:56 (29)     90:07 (29)    
30 Roland Löwgren Spårvägens OK 96:18 02:50 (18) 03:04 (28) 17:51 (28) 30:28 (30) 04:23 (28) 02:59 (25) 07:13 (23) 19:05 (30) 06:48 (24)     01:37 (12) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:50 (18) 05:54 (24) 23:45 (28) 54:13 (30) 58:36 (30) 61:35 (30) 68:48 (30) 87:53 (30) 94:41 (30)     96:18 (30)    
- Gunnar Ehn Tullinge SK 69:18 02:25   01:31   40:18   02:35   02:10   05:51   06:00   06:48           01:40   Gunnar Ehn Tullinge SK
        02:25   03:56   44:14   46:49   48:59   54:50   60:50   67:38           69:18      
                                                       
                                                       
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8           Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 32:40 04:14 (2) 03:17 (1) 06:50 (2) 01:33 (1) 03:00 (1) 04:43 (1) 02:19 (1) 03:39 (1)         03:05 (42) Tommy Holmér Väsby OK
        04:14 (2) 07:31 (2) 14:21 (2) 15:54 (2) 18:54 (2) 23:37 (1) 25:56 (1) 29:35 (1)         32:40 (1)    
2 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 35:11 03:45 (1) 03:17 (1) 06:40 (1) 01:52 (3) 03:12 (3) 06:05 (5) 04:43 (45) 04:05 (3)         01:32 (1) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        03:45 (1) 07:02 (1) 13:42 (1) 15:34 (1) 18:46 (1) 24:51 (2) 29:34 (2) 33:39 (2)         35:11 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 36:33 04:22 (4) 04:14 (3) 07:48 (5) 02:05 (6) 03:40 (8) 05:57 (3) 02:54 (2) 03:54 (2)         01:39 (2) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:22 (4) 08:36 (3) 16:24 (3) 18:29 (4) 22:09 (4) 28:06 (4) 31:00 (4) 34:54 (3)         36:33 (3)    
4 Jan Gottfridsson Norbergs OK 37:43 04:15 (3) 05:27 (19) 06:50 (2) 01:46 (2) 03:01 (2) 05:35 (2) 03:12 (8) 05:07 (26)         02:30 (24) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        04:15 (3) 09:42 (9) 16:32 (4) 18:18 (3) 21:19 (3) 26:54 (3) 30:06 (3) 35:13 (4)         37:43 (4)    
5 Björn Reger Söders-Tyresö 39:21 04:30 (5) 04:31 (5) 08:05 (6) 02:21 (14) 03:26 (4) 06:27 (7) 03:18 (11) 04:27 (7)         02:16 (13) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:30 (5) 09:01 (4) 17:06 (5) 19:27 (5) 22:53 (5) 29:20 (5) 32:38 (5) 37:05 (5)         39:21 (5)    
6 Bengt Kärrström Tullinge SK 40:37 04:39 (6) 04:39 (7) 08:53 (9) 02:20 (13) 04:02 (13) 06:09 (6) 03:18 (11) 04:08 (4)         02:29 (23) Bengt Kärrström Tullinge SK
        04:39 (6) 09:18 (6) 18:11 (7) 20:31 (7) 24:33 (7) 30:42 (6) 34:00 (6) 38:08 (6)         40:37 (6)    
7 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 41:53 05:03 (11) 05:44 (22) 08:37 (8) 02:18 (12) 03:28 (5) 06:45 (10) 03:03 (3) 04:46 (18)         02:09 (12) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        05:03 (11) 10:47 (14) 19:24 (8) 21:42 (8) 25:10 (8) 31:55 (7) 34:58 (7) 39:44 (7)         41:53 (7)    
8 Håkan Svensson I 19 IF 43:25 05:26 (18) 06:16 (28) 07:45 (4) 02:42 (30) 04:15 (20) 07:01 (11) 03:15 (10) 04:40 (13)         02:05 (10) Håkan Svensson I 19 IF
        05:26 (18) 11:42 (21) 19:27 (9) 22:09 (9) 26:24 (9) 33:25 (8) 36:40 (8) 41:20 (8)         43:25 (8)    
9 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:41 04:47 (8) 04:29 (4) 10:32 (23) 02:21 (15) 04:30 (25) 07:08 (13) 03:14 (9) 04:48 (19)         01:52 (3) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:47 (8) 09:16 (5) 19:48 (10) 22:09 (9) 26:39 (10) 33:47 (9) 37:01 (9) 41:49 (9)         43:41 (9)    
10 Leif Mörkfors Järfälla OK 44:56 05:24 (15) 05:53 (26) 09:32 (12) 02:07 (7) 04:11 (18) 07:32 (16) 03:25 (16) 04:27 (7)         02:25 (20) Leif Mörkfors Järfälla OK
        05:24 (15) 11:17 (18) 20:49 (12) 22:56 (11) 27:07 (11) 34:39 (10) 38:04 (10) 42:31 (10)         44:56 (10)    
11 Per-Johan Vikfors OK Österåker 45:12 05:10 (12) 07:00 (47) 08:59 (10) 02:13 (8) 04:08 (15) 07:43 (17) 03:05 (4) 04:57 (23)         01:57 (7) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:10 (12) 12:10 (26) 21:09 (13) 23:22 (13) 27:30 (12) 35:13 (12) 38:18 (11) 43:15 (11)         45:12 (11)    
12 Ulf Bråsjö Järla Orientering 46:49 04:47 (8) 04:54 (8) 11:56 (38) 02:36 (25) 03:59 (11) 08:55 (35) 03:05 (4) 04:45 (17)         01:52 (3) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        04:47 (8) 09:41 (8) 21:37 (16) 24:13 (16) 28:12 (13) 37:07 (19) 40:12 (13) 44:57 (13)         46:49 (12)    
13 Sven Hedman Attunda OK 46:57 04:45 (7) 04:38 (6) 08:27 (7) 02:14 (9) 03:30 (6) 13:16 (58) 03:23 (14) 04:16 (5)         02:28 (22) Sven Hedman Attunda OK
        04:45 (7) 09:23 (7) 17:50 (6) 20:04 (6) 23:34 (6) 36:50 (16) 40:13 (14) 44:29 (12)         46:57 (13)    
14 Kjell Holmberg OK Södertörn 48:10 05:41 (25) 05:15 (17) 10:22 (20) 02:43 (32) 04:40 (32) 08:14 (28) 03:39 (22) 05:18 (32)         02:18 (14) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:41 (25) 10:56 (17) 21:18 (14) 24:01 (14) 28:41 (17) 36:55 (17) 40:34 (16) 45:52 (15)         48:10 (14)    
15 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 48:27 06:51 (46) 05:07 (13) 10:17 (19) 02:47 (34) 04:20 (21) 07:07 (12) 03:55 (27) 05:44 (40)         02:19 (15) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        06:51 (46) 11:58 (23) 22:15 (21) 25:02 (23) 29:22 (22) 36:29 (14) 40:24 (15) 46:08 (18)         48:27 (15)    
16 Olle Arman Nyköpings OK 48:32 06:19 (36) 05:36 (21) 10:04 (18) 02:29 (19) 04:30 (25) 07:57 (21) 03:48 (25) 05:09 (28)         02:40 (34) Olle Arman Nyköpings OK
        06:19 (36) 11:55 (22) 21:59 (18) 24:28 (17) 28:58 (20) 36:55 (17) 40:43 (18) 45:52 (15)         48:32 (16)    
17 Jan Lindgren OK Södertörn 48:47 05:45 (27) 05:46 (24) 10:30 (22) 02:44 (33) 04:01 (12) 07:15 (14) 06:16 (65) 04:33 (9)         01:57 (7) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:45 (27) 11:31 (19) 22:01 (19) 24:45 (20) 28:46 (19) 36:01 (13) 42:17 (22) 46:50 (20)         48:47 (17)    
18 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 48:54 05:39 (23) 06:30 (34) 10:01 (17) 02:40 (28) 04:42 (34) 07:59 (23) 03:46 (24) 05:18 (32)         02:19 (15) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        05:39 (23) 12:09 (25) 22:10 (20) 24:50 (21) 29:32 (23) 37:31 (21) 41:17 (21) 46:35 (19)         48:54 (18)    
19 Göran Larbo Attunda OK 49:07 05:25 (17) 05:18 (18) 10:44 (26) 03:01 (47) 04:10 (16) 08:03 (24) 04:08 (33) 05:13 (29)         03:05 (42) Göran Larbo Attunda OK
        05:25 (17) 10:43 (13) 21:27 (15) 24:28 (17) 28:38 (16) 36:41 (15) 40:49 (19) 46:02 (17)         49:07 (19)    
20 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 50:17 05:40 (24) 05:07 (13) 13:18 (49) 02:55 (42) 04:29 (23) 07:52 (20) 03:39 (22) 04:54 (22)         02:23 (19) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        05:40 (24) 10:47 (14) 24:05 (32) 27:00 (32) 31:29 (32) 39:21 (25) 43:00 (23) 47:54 (21)         50:17 (20)    
21 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 50:36 05:31 (19) 09:20 (56) 09:10 (11) 02:16 (10) 04:10 (16) 06:43 (9) 03:30 (19) 04:41 (14)         05:15 (60) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        05:31 (19) 14:51 (47) 24:01 (31) 26:17 (28) 30:27 (25) 37:10 (20) 40:40 (17) 45:21 (14)         50:36 (21)    
22 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 50:52 07:29 (58) 05:27 (19) 10:35 (24) 02:51 (37) 04:34 (28) 08:33 (30) 03:55 (27) 05:07 (26)         02:21 (17) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        07:29 (58) 12:56 (34) 23:31 (28) 26:22 (29) 30:56 (27) 39:29 (26) 43:24 (25) 48:31 (22)         50:52 (22)    
23 Håkan Boije Attunda OK 51:24 06:13 (33) 05:48 (25) 10:45 (27) 02:58 (45) 05:25 (44) 08:37 (31) 03:57 (29) 05:06 (25)         02:35 (28) Håkan Boije Attunda OK
        06:13 (33) 12:01 (24) 22:46 (24) 25:44 (25) 31:09 (28) 39:46 (27) 43:43 (26) 48:49 (24)         51:24 (23)    
24 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 51:34 04:50 (10) 06:43 (38) 11:00 (28) 02:03 (4) 03:43 (9) 06:38 (8) 03:29 (18) 11:15 (68)         01:53 (5) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        04:50 (10) 11:33 (20) 22:33 (22) 24:36 (19) 28:19 (15) 34:57 (11) 38:26 (12) 49:41 (26)         51:34 (24)    
25 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 51:49 06:16 (34) 06:17 (30) 12:01 (40) 02:24 (18) 04:11 (18) 08:39 (32) 05:43 (61) 04:25 (6)         01:53 (5) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        06:16 (34) 12:33 (32) 24:34 (34) 26:58 (31) 31:09 (28) 39:48 (28) 45:31 (30) 49:56 (27)         51:49 (25)    
26 Per Åke Eriksson Klubblös 51:50 05:32 (20) 05:03 (11) 11:02 (30) 02:31 (21) 04:37 (30) 08:53 (34) 03:30 (19) 08:05 (60)         02:37 (30) Per Åke Eriksson Klubblös
        05:32 (20) 10:35 (11) 21:37 (16) 24:08 (15) 28:45 (18) 37:38 (22) 41:08 (20) 49:13 (25)         51:50 (26)    
27 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 53:23 05:54 (31) 05:00 (9) 11:58 (39) 02:58 (45) 05:21 (42) 07:57 (21) 04:00 (31) 05:36 (36)         04:39 (58) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:54 (31) 10:54 (16) 22:52 (25) 25:50 (26) 31:11 (31) 39:08 (23) 43:08 (24) 48:44 (23)         53:23 (27)    
28 Bo Hedlund IFK Enskede 53:41 05:24 (14) 05:13 (16) 16:49 (56) 02:29 (19) 04:37 (30) 08:14 (28) 04:11 (34) 04:39 (11)         02:05 (10) Bo Hedlund IFK Enskede
        05:24 (14) 10:37 (12) 27:26 (42) 29:55 (40) 34:32 (38) 42:46 (35) 46:57 (34) 51:36 (30)         53:41 (28)    
29 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 54:04 05:36 (22) 06:58 (45) 10:43 (25) 02:21 (15) 04:27 (22) 11:24 (54) 03:28 (17) 05:13 (29)         03:54 (53) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        05:36 (22) 12:34 (33) 23:17 (26) 25:38 (24) 30:05 (24) 41:29 (31) 44:57 (27) 50:10 (28)         54:04 (29)    
30 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:06 05:44 (26) 06:41 (37) 11:26 (34) 03:51 (64) 05:30 (45) 09:16 (40) 04:13 (35) 06:03 (48)         02:22 (18) Kurt Andersson Enebybergs IF
        05:44 (26) 12:25 (31) 23:51 (30) 27:42 (34) 33:12 (34) 42:28 (33) 46:41 (33) 52:44 (34)         55:06 (30)    
31 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 55:58 05:18 (13) 05:03 (11) 09:57 (16) 02:50 (35) 05:09 (39) 12:56 (57) 05:25 (57) 05:56 (42)         03:24 (48) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        05:18 (13) 10:21 (10) 20:18 (11) 23:08 (12) 28:17 (14) 41:13 (29) 46:38 (32) 52:34 (32)         55:58 (31)    
32 Martin Eriksson OK Södertörn 57:04 06:27 (38) 05:45 (23) 10:25 (21) 02:17 (11) 04:06 (14) 12:22 (56) 04:13 (35) 06:01 (46)         05:28 (62) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:27 (38) 12:12 (27) 22:37 (23) 24:54 (22) 29:00 (21) 41:22 (30) 45:35 (31) 51:36 (30)         57:04 (32)    
33 Stefan Hörnström   57:08 05:48 (29) 13:22 (67) 09:46 (15) 02:31 (21) 06:01 (60) 08:12 (27) 03:35 (21) 05:15 (31)         02:38 (31) Stefan Hörnström  
        05:48 (29) 19:10 (63) 28:56 (51) 31:27 (48) 37:28 (43) 45:40 (39) 49:15 (39) 54:30 (36)         57:08 (33)    
34 Bo Källström OK Milan 57:13 07:20 (52) 06:43 (38) 11:46 (36) 03:13 (52) 04:45 (35) 09:15 (39) 05:00 (53) 06:26 (53)         02:45 (37) Bo Källström OK Milan
        07:20 (52) 14:03 (40) 25:49 (36) 29:02 (37) 33:47 (37) 43:02 (37) 48:02 (37) 54:28 (35)         57:13 (34)    
35 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 57:22 06:34 (41) 06:55 (44) 11:08 (31) 02:55 (42) 05:18 (41) 09:46 (43) 04:59 (52) 07:00 (57)         02:47 (38) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        06:34 (41) 13:29 (38) 24:37 (35) 27:32 (33) 32:50 (33) 42:36 (34) 47:35 (35) 54:35 (37)         57:22 (35)    
36 Mats Lundblad Täby OK 57:24 06:46 (44) 06:20 (31) 11:16 (32) 03:22 (61) 05:41 (52) 09:47 (44) 04:35 (40) 06:54 (56)         02:43 (35) Mats Lundblad Täby OK
        06:46 (44) 13:06 (37) 24:22 (33) 27:44 (35) 33:25 (35) 43:12 (38) 47:47 (36) 54:41 (38)         57:24 (36)    
37 Åke Wansölin Söders-Tyresö 58:36 05:47 (28) 06:37 (36) 21:05 (61) 02:33 (24) 03:36 (7) 07:23 (15) 03:11 (7) 04:39 (11)         03:45 (52) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:47 (28) 12:24 (29) 33:29 (56) 36:02 (54) 39:38 (51) 47:01 (43) 50:12 (40) 54:51 (39)         58:36 (37)    
38 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 59:47 06:38 (42) 06:24 (32) 12:57 (45) 02:37 (26) 04:56 (37) 08:06 (26) 03:50 (26) 04:52 (20)         09:27 (69) Börje Wahlgren Sundbybergs IK
        06:38 (42) 13:02 (36) 25:59 (37) 28:36 (36) 33:32 (36) 41:38 (32) 45:28 (29) 50:20 (29)         59:47 (38)    
39 John Östlund Sundbybergs IK 59:51 06:18 (35) 07:49 (50) 09:33 (13) 02:32 (23) 04:41 (33) 15:09 (62) 04:28 (37) 05:42 (38)         03:39 (51) John Östlund Sundbybergs IK
        06:18 (35) 14:07 (43) 23:40 (29) 26:12 (27) 30:53 (26) 46:02 (40) 50:30 (41) 56:12 (41)         59:51 (39)    
40 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 60:29 05:32 (20) 12:05 (64) 09:45 (14) 02:21 (14) 05:31 (46) 07:43 (17) 05:11 (55) 04:33 (9)         07:48 (67) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        05:32 (20) 17:37 (60) 27:22 (41) 29:43 (38) 35:14 (39) 42:57 (36) 48:08 (38) 52:41 (33)         60:29 (40)    
41 Leif Nordin Turebergs IF 60:31 07:01 (48) 06:50 (41) 14:24 (51) 03:23 (62) 05:50 (57) 10:04 (46) 04:55 (50) 05:25 (34)         02:39 (33) Leif Nordin Turebergs IF
        07:01 (48) 13:51 (39) 28:15 (48) 31:38 (50) 37:28 (43) 47:32 (44) 52:27 (44) 57:52 (43)         60:31 (41)    
42 Ingrid Graneli Haninge SOK 61:15 08:08 (63) 06:25 (33) 12:59 (47) 02:51 (37) 07:15 (64) 10:16 (48) 05:09 (54) 05:45 (41)         02:27 (21) Ingrid Graneli Haninge SOK
        08:08 (63) 14:33 (46) 27:32 (43) 30:23 (43) 37:38 (46) 47:54 (46) 53:03 (45) 58:48 (44)         61:15 (42)    
43 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 62:04 07:31 (59) 06:33 (35) 12:53 (44) 03:19 (57) 05:40 (51) 10:29 (49) 04:32 (39) 08:07 (61)         03:00 (39) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        07:31 (59) 14:04 (42) 26:57 (38) 30:16 (42) 35:56 (41) 46:25 (41) 50:57 (42) 59:04 (45)         62:04 (43)    
44 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 62:28 07:13 (50) 09:49 (59) 11:23 (33) 03:03 (48) 06:20 (61) 11:13 (52) 04:43 (45) 06:11 (51)         02:33 (25) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        07:13 (50) 17:02 (59) 28:25 (50) 31:28 (49) 37:48 (48) 49:01 (49) 53:44 (48) 59:55 (47)         62:28 (44)    
45 Bo Romson Hellas Orientering 62:41 07:05 (49) 06:58 (45) 13:08 (48) 02:53 (39) 07:39 (66) 09:17 (41) 06:06 (62) 06:09 (49)         03:26 (49) Bo Romson Hellas Orientering
        07:05 (49) 14:03 (40) 27:11 (40) 30:04 (41) 37:43 (47) 47:00 (42) 53:06 (46) 59:15 (46)         62:41 (45)    
46 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 63:55 05:24 (14) 12:26 (65) 18:11 (58) 02:03 (4) 03:43 (9) 05:58 (4) 03:23 (14) 04:44 (15)         08:03 (68) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:24 (14) 17:50 (61) 36:01 (59) 38:04 (57) 41:47 (54) 47:45 (45) 51:08 (43) 55:52 (40)         63:55 (46)    
47 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 63:57 07:21 (53) 05:02 (10) 11:00 (28) 03:13 (52) 04:33 (27) 08:03 (24) 06:09 (63) 11:13 (67)         07:23 (66) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        07:21 (53) 12:23 (28) 23:23 (27) 26:36 (30) 31:09 (28) 39:12 (24) 45:21 (28) 56:34 (42)         63:57 (47)    
48 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 64:35 07:23 (56) 07:49 (50) 11:46 (36) 02:55 (42) 09:30 (67) 09:09 (37) 05:37 (59) 07:06 (58)         03:20 (47) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        07:23 (56) 15:12 (49) 26:58 (39) 29:53 (39) 39:23 (50) 48:32 (48) 54:09 (49) 61:15 (49)         64:35 (48)    
49 Leif Wallenbro Väsby OK 64:50 05:49 (30) 09:52 (60) 12:24 (43) 02:53 (39) 07:35 (65) 09:21 (42) 05:37 (59) 06:50 (55)         04:29 (56) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:49 (30) 15:41 (51) 28:05 (47) 30:58 (46) 38:33 (49) 47:54 (46) 53:31 (47) 60:21 (48)         64:50 (49)    
50 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 66:59 08:37 (65) 10:42 (62) 15:39 (52) 03:08 (51) 05:45 (55) 08:56 (36) 04:54 (49) 06:10 (50)         03:08 (46) Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF
        08:37 (65) 19:19 (64) 34:58 (58) 38:06 (58) 43:51 (58) 52:47 (51) 57:41 (51) 63:51 (51)         66:59 (50)    
51 Göran Johansson Snättringe SK 67:54 07:22 (55) 12:29 (66) 12:57 (45) 03:05 (49) 05:02 (38) 11:15 (53) 04:41 (44) 05:43 (39)         05:20 (61) Göran Johansson Snättringe SK
        07:22 (55) 19:51 (65) 32:48 (53) 35:53 (53) 40:55 (52) 52:10 (50) 56:51 (50) 62:34 (50)         67:54 (51)    
52 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 69:28 07:21 (53) 08:19 (53) 12:22 (42) 02:50 (35) 06:43 (62) 18:07 (66) 03:59 (30) 05:02 (24)         04:45 (59) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        07:21 (53) 15:40 (50) 28:02 (46) 30:52 (44) 37:35 (45) 55:42 (54) 59:41 (53) 64:43 (52)         69:28 (52)    
53 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 71:10 07:26 (57) 06:46 (40) 13:46 (50) 02:54 (41) 04:47 (36) 17:18 (64) 04:56 (51) 08:57 (64)         04:20 (55) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        07:26 (57) 14:12 (44) 27:58 (45) 30:52 (44) 35:39 (40) 52:57 (52) 57:53 (52) 66:50 (53)         71:10 (53)    
54 Björn Sveréus Södertälje-Nykvarn OF 71:18 06:30 (39) 17:42 (70) 16:17 (55) 05:40 (70) 04:35 (29) 10:33 (51) 03:07 (6) 04:53 (21)         02:01 (9) Björn Sveréus Södertälje-Nykvarn OF
        06:30 (39) 24:12 (69) 40:29 (61) 46:09 (62) 50:44 (61) 61:17 (57) 64:24 (55) 69:17 (54)         71:18 (54)    
55 Sven Åke Svensson Snättringe SK 72:01 07:34 (60) 09:11 (55) 29:40 (66) 02:38 (27) 04:29 (23) 07:51 (19) 03:21 (13) 04:44 (15)         02:33 (25) Sven Åke Svensson Snättringe SK
        07:34 (60) 16:45 (57) 46:25 (64) 49:03 (64) 53:32 (62) 61:23 (59) 64:44 (56) 69:28 (55)         72:01 (55)    
56 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 74:37 07:37 (61) 08:34 (54) 16:51 (57) 03:18 (56) 05:36 (48) 19:26 (67) 04:35 (40) 06:02 (47)         02:38 (31) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        07:37 (61) 16:11 (54) 33:02 (55) 36:20 (56) 41:56 (55) 61:22 (58) 65:57 (59) 71:59 (57)         74:37 (56)    
57 Leif Hermundstad Snättringe SK 75:14 06:24 (37) 06:00 (27) 15:53 (53) 03:52 (65) 05:14 (40) 17:15 (63) 06:55 (69) 10:58 (66)         02:43 (35) Leif Hermundstad Snättringe SK
        06:24 (37) 12:24 (29) 28:17 (49) 32:09 (51) 37:23 (42) 54:38 (53) 61:33 (54) 72:31 (58)         75:14 (57)    
58 Åke Lewander Skarpnäcks OL 76:14 06:30 (39) 14:12 (68) 12:06 (41) 02:42 (30) 06:51 (63) 14:08 (61) 08:21 (70) 05:35 (35)         05:49 (63) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        06:30 (39) 20:42 (66) 32:48 (53) 35:30 (52) 42:21 (57) 56:29 (55) 64:50 (57) 70:25 (56)         76:14 (58)    
59 Eva Elnerud Sigtuna OK 78:59 11:50 (68) 05:10 (15) 23:31 (62) 03:19 (57) 10:58 (68) 09:50 (45) 04:07 (32) 07:39 (59)         02:35 (28) Eva Elnerud Sigtuna OK
        11:50 (68) 17:00 (58) 40:31 (62) 43:50 (61) 54:48 (64) 64:38 (60) 68:45 (60) 76:24 (60)         78:59 (59)    
60 Börje Pahlén Söders-Tyresö 80:22 06:44 (43) 06:16 (28) 35:38 (68) 03:06 (50) 05:49 (56) 08:51 (33) 04:38 (43) 06:13 (52)         03:07 (45) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        06:44 (43) 13:00 (35) 48:38 (66) 51:44 (66) 57:33 (66) 66:24 (62) 71:02 (62) 77:15 (62)         80:22 (60)    
61 Göran Kron KSIF 81:05 06:12 (32) 15:06 (69) 25:08 (63) 03:17 (55) 05:51 (58) 10:31 (50) 04:28 (37) 05:58 (43)         04:34 (57) Göran Kron KSIF
        06:12 (32) 21:18 (67) 46:26 (65) 49:43 (65) 55:34 (65) 66:05 (61) 70:33 (61) 76:31 (61)         81:05 (61)    
62 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 83:00 08:08 (63) 07:52 (52) 29:00 (65) 03:14 (54) 05:54 (59) 13:52 (60) 04:46 (48) 06:38 (54)         03:36 (50) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        08:08 (63) 16:00 (52) 45:00 (63) 48:14 (63) 54:08 (63) 68:00 (63) 72:46 (63) 79:24 (63)         83:00 (62)    
63 Jan Larsson Tullinge SK 83:01 07:17 (51) 07:48 (49) 36:16 (69) 03:20 (59) 05:43 (54) 09:12 (38) 04:45 (47) 05:40 (37)         03:00 (39) Jan Larsson Tullinge SK
        07:17 (51) 15:05 (48) 51:21 (67) 54:41 (67) 60:24 (67) 69:36 (64) 74:21 (64) 80:01 (64)         83:01 (63)    
64 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 83:36 09:20 (67) 06:53 (42) 15:56 (54) 03:55 (66) 05:22 (43) 17:19 (65) 06:10 (64) 11:21 (69)         07:20 (65) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        09:20 (67) 16:13 (55) 32:09 (52) 36:04 (55) 41:26 (53) 58:45 (56) 64:55 (58) 76:16 (59)         83:36 (64)    
65 Kerstin Jensen Klubblös 92:05 07:47 (62) 10:21 (61) 20:28 (60) 03:23 (62) 05:34 (47) 24:52 (68) 06:42 (68) 09:53 (65)         03:05 (43) Kerstin Jensen Klubblös
        07:47 (62) 18:08 (62) 38:36 (60) 41:59 (60) 47:33 (60) 72:25 (65) 79:07 (65) 89:00 (65)         92:05 (65)    
66 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 93:31 06:49 (45) 09:40 (58) 18:21 (59) 04:27 (67) 05:37 (49) 34:58 (69) 04:37 (42) 06:00 (44)         03:02 (41) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        06:49 (45) 16:29 (56) 34:50 (57) 39:17 (59) 44:54 (59) 79:52 (69) 84:29 (67) 90:29 (66)         93:31 (66)    
67 Ingemar Johnsson OK Södertörn 94:07 14:26 (70) 09:23 (57) 34:24 (67) 04:43 (69) 05:39 (50) 11:47 (55) 05:11 (55) 06:00 (44)         02:34 (27) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        14:26 (70) 23:49 (68) 58:13 (70) 62:56 (70) 68:35 (69) 80:22 (70) 85:33 (69) 91:33 (68)         94:07 (67)    
68 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 95:03 12:51 (69) 11:27 (63) 27:41 (64) 04:42 (68) 05:41 (52) 13:27 (59) 06:18 (66) 08:45 (63)         04:11 (54) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        12:51 (69) 24:18 (70) 51:59 (68) 56:41 (69) 62:22 (68) 75:49 (66) 82:07 (66) 90:52 (67)         95:03 (68)    
69 Thomas Brergenfelt Järla 104:48 06:57 (47) 07:15 (48) 39:21 (70) 02:41 (29) 13:19 (70) 10:06 (47) 06:18 (66) 08:11 (62)         10:40 (70) Thomas Brergenfelt Järla
        06:57 (47) 14:12 (44) 53:33 (69) 56:14 (68) 69:33 (70) 79:39 (68) 85:57 (70) 94:08 (69)         104:48 (69)    
70 Tommy Svensson Hellas 111:00 09:10 (66) 06:54 (43) 11:38 (35) 03:20 (59) 11:15 (69) 37:11 (70) 05:33 (58) 20:03 (70)         05:56 (64) Tommy Svensson Hellas
        09:10 (66) 16:04 (53) 27:42 (44) 31:02 (47) 42:17 (56) 79:28 (67) 85:01 (68) 105:04 (70)         111:00 (70)    
- Einar Jung Klubblös   385:04                                           Einar Jung Klubblös
        385:04                                       Ej tid  ----->      
- Svante Frid Enebybergs IF 68:14 05:27   07:09   33:35   04:13   08:00   03:09   04:13               02:28   Svante Frid Enebybergs IF
        05:27   12:36   46:11   50:24   58:24   61:33   65:46               68:14      
- Bo Winander Järfälla OK 79:07 08:39   40:08                                   30:20   Bo Winander Järfälla OK
        08:39   48:47                                   79:07      
- Per Geijer FM IF 86:23 07:08   16:29   49:33   07:25                           05:48   Per Geijer FM IF
        07:08   23:37   73:10   80:35                           86:23      
- Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 90:34 06:34   13:12       10:40   02:46   05:15                   52:07   Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        06:34   19:46   19:46   30:26   33:12   38:27                   90:34      
- Ronny Hedlund OK Södertörn 91:58 08:54   07:03   28:37   05:33   21:06   05:14   06:32               08:59   Ronny Hedlund OK Södertörn
        08:54   15:57   44:34   50:07   71:13   76:27   82:59               91:58      
- Evy Nord Södertälje IF 357:53 06:37   17:37                                   333:39   Evy Nord Södertälje IF
        06:37   24:14                                   357:53      
- Tomas Möller OK Södertörn 368:14 11:25   35:34   18:00                               303:15   Tomas Möller OK Södertörn
        11:25   46:59   64:59                               368:14      
- Maria Ehn Tullinge SK 385:35 07:33   08:42   30:44                               338:36   Maria Ehn Tullinge SK
        07:33   16:15   46:59                               385:35      
- Jan Olof Norén Järla Orientering 400:36 08:58   12:35   15:44   05:29                           357:50   Jan Olof Norén Järla Orientering
        08:58   21:33   37:17   42:46                           400:36      
- Anders Kärrström Tullinge SK                                               Anders Kärrström Tullinge SK
                                                       
                                                       
                                                       
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7               Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 29:11 01:59 (1) 06:20 (6) 02:36 (2) 04:18 (1) 04:35 (1) 02:09 (3) 03:58 (1)             03:16 (2) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        01:59 (1) 08:19 (1) 10:55 (1) 15:13 (1) 19:48 (1) 21:57 (1) 25:55 (1)             29:11 (1)    
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:59 02:13 (2) 06:25 (7) 03:11 (8) 06:04 (7) 05:55 (5) 02:06 (1) 04:48 (2)             03:17 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:13 (2) 08:38 (4) 11:49 (3) 17:53 (3) 23:48 (2) 25:54 (2) 30:42 (2)             33:59 (2)    
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 36:15 06:43 (44) 04:43 (1) 03:05 (6) 04:55 (2) 05:37 (4) 02:10 (4) 05:56 (9)             03:06 (1) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        06:43 (44) 11:26 (14) 14:31 (10) 19:26 (5) 25:03 (4) 27:13 (3) 33:09 (3)             36:15 (3)    
4 Christer Andersson ATG 39:21 02:13 (2) 06:14 (4) 03:10 (7) 06:03 (6) 09:59 (37) 02:08 (2) 06:02 (12)             03:32 (7) Christer Andersson ATG
        02:13 (2) 08:27 (2) 11:37 (2) 17:40 (2) 27:39 (5) 29:47 (5) 35:49 (4)             39:21 (4)    
5 Mats Holmgren IFK Enskede 40:41 02:13 (2) 08:41 (21) 02:56 (4) 05:20 (3) 05:32 (2) 03:35 (29) 08:54 (33)             03:30 (6) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:13 (2) 10:54 (10) 13:50 (8) 19:10 (4) 24:42 (3) 28:17 (4) 37:11 (5)             40:41 (5)    
6 Anders Kihlström Tullinge SK 41:11 02:44 (7) 06:44 (8) 03:47 (16) 08:56 (27) 07:24 (16) 02:12 (5) 05:59 (10)             03:25 (5) Anders Kihlström Tullinge SK
        02:44 (7) 09:28 (5) 13:15 (7) 22:11 (7) 29:35 (10) 31:47 (8) 37:46 (6)             41:11 (6)    
7 Jan Falk Hellas Orientering 42:12 04:30 (33) 05:26 (2) 02:35 (1) 11:24 (35) 06:06 (7) 02:22 (7) 05:28 (5)             04:21 (14) Jan Falk Hellas Orientering
        04:30 (33) 09:56 (7) 12:31 (4) 23:55 (13) 30:01 (12) 32:23 (11) 37:51 (8)             42:12 (7)    
8 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 42:16 04:23 (28) 06:54 (9) 03:47 (16) 07:15 (11) 06:38 (10) 02:59 (16) 05:51 (7)             04:29 (16) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:23 (28) 11:17 (13) 15:04 (12) 22:19 (8) 28:57 (7) 31:56 (9) 37:47 (7)             42:16 (8)    
9 Björn Ekblom Skogsluffarna 42:53 04:28 (31) 07:47 (14) 03:04 (5) 07:20 (12) 06:09 (8) 02:41 (12) 07:11 (26)             04:13 (10) Björn Ekblom Skogsluffarna
        04:28 (31) 12:15 (17) 15:19 (13) 22:39 (9) 28:48 (6) 31:29 (6) 38:40 (10)             42:53 (9)    
10 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 42:56 03:03 (12) 07:25 (11) 03:37 (13) 06:57 (8) 08:28 (25) 02:48 (14) 06:25 (18)             04:13 (10) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:03 (12) 10:28 (8) 14:05 (9) 21:02 (6) 29:30 (9) 32:18 (10) 38:43 (11)             42:56 (10)    
11 Lars Nord Södertälje IF 43:09 02:21 (5) 06:15 (5) 04:14 (19) 10:08 (32) 06:48 (11) 02:44 (13) 05:59 (10)             04:40 (20) Lars Nord Södertälje IF
        02:21 (5) 08:36 (3) 12:50 (6) 22:58 (10) 29:46 (11) 32:30 (12) 38:29 (9)             43:09 (11)    
12 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 45:08 03:23 (15) 07:35 (12) 04:39 (25) 08:03 (22) 07:02 (14) 03:16 (23) 06:06 (14)             05:04 (27) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:23 (15) 10:58 (11) 15:37 (14) 23:40 (12) 30:42 (13) 33:58 (13) 40:04 (12)             45:08 (12)    
13 Susanne Holmberg OK Södertörn 45:13 10:22 (48) 06:02 (3) 04:54 (29) 05:26 (4) 05:36 (3) 02:20 (6) 06:16 (15)             04:17 (12) Susanne Holmberg OK Södertörn
        10:22 (48) 16:24 (36) 21:18 (35) 26:44 (20) 32:20 (15) 34:40 (15) 40:56 (13)             45:13 (13)    
14 Göran Johansson Järfälla OK 46:48 02:36 (6) 07:13 (10) 02:54 (3) 12:07 (36) 06:56 (12) 02:28 (8) 09:11 (34)             03:23 (4) Göran Johansson Järfälla OK
        02:36 (6) 09:49 (6) 12:43 (5) 24:50 (14) 31:46 (14) 34:14 (14) 43:25 (15)             46:48 (14)    
15 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 47:41 02:59 (10) 07:50 (16) 06:25 (35) 09:52 (30) 07:52 (18) 02:31 (11) 05:17 (4)             04:55 (24) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        02:59 (10) 10:49 (9) 17:14 (16) 27:06 (22) 34:58 (18) 37:29 (17) 42:46 (14)             47:41 (15)    
16 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 50:14 04:07 (25) 12:04 (38) 03:59 (18) 07:52 (16) 07:04 (15) 03:41 (30) 05:44 (6)             05:43 (37) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:07 (25) 16:11 (35) 20:10 (28) 28:02 (25) 35:06 (20) 38:47 (19) 44:31 (16)             50:14 (16)    
17 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 50:39 03:33 (17) 09:27 (25) 04:44 (28) 07:55 (18) 09:22 (35) 04:00 (37) 06:18 (16)             05:20 (34) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        03:33 (17) 13:00 (21) 17:44 (17) 25:39 (16) 35:01 (19) 39:01 (20) 45:19 (17)             50:39 (17)    
18 Inger Jansson Nynäshamns OK 50:45 03:01 (11) 11:17 (35) 03:41 (14) 06:57 (8) 12:04 (40) 04:01 (38) 05:53 (8)             03:51 (8) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:01 (11) 14:18 (29) 17:59 (18) 24:56 (15) 37:00 (24) 41:01 (24) 46:54 (23)             50:45 (18)    
19 Carl Carlin Söders-Tyresö 50:52 02:56 (9) 08:16 (18) 09:37 (48) 06:59 (10) 06:59 (13) 04:53 (44) 06:38 (22)             04:34 (17) Carl Carlin Söders-Tyresö
        02:56 (9) 11:12 (12) 20:49 (31) 27:48 (24) 34:47 (17) 39:40 (21) 46:18 (19)             50:52 (19)    
20 Lars Dyrhage Järfälla OK 50:53 04:15 (27) 07:38 (13) 04:37 (23) 09:49 (29) 08:55 (32) 03:15 (22) 07:00 (24)             05:24 (35) Lars Dyrhage Järfälla OK
        04:15 (27) 11:53 (16) 16:30 (15) 26:19 (18) 35:14 (21) 38:29 (18) 45:29 (18)             50:53 (20)    
21 Lennart Sjöstål Klubblös 51:34 03:52 (22) 10:12 (32) 04:42 (27) 07:48 (13) 09:02 (33) 04:11 (43) 06:35 (20)             05:12 (30) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:52 (22) 14:04 (28) 18:46 (21) 26:34 (19) 35:36 (22) 39:47 (22) 46:22 (21)             51:34 (21)    
22 Björn Stolt OK Ravinen 51:51 03:18 (13) 10:41 (33) 05:29 (31) 08:04 (23) 08:30 (26) 03:54 (35) 06:24 (17)             05:31 (36) Björn Stolt OK Ravinen
        03:18 (13) 13:59 (26) 19:28 (23) 27:32 (23) 36:02 (23) 39:56 (23) 46:20 (20)             51:51 (22)    
23 Anne Lundmark Järfälla OK 52:01 03:19 (14) 08:22 (19) 03:22 (11) 08:01 (21) 06:02 (6) 02:28 (8) 15:40 (49)             04:47 (21) Anne Lundmark Järfälla OK
        03:19 (14) 11:41 (15) 15:03 (11) 23:04 (11) 29:06 (8) 31:34 (7) 47:14 (24)             52:01 (23)    
24 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 52:24 07:01 (46) 07:58 (17) 03:12 (9) 08:00 (19) 06:12 (9) 02:30 (10) 11:48 (42)             05:43 (37) Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK
        07:01 (46) 14:59 (33) 18:11 (19) 26:11 (17) 32:23 (16) 34:53 (16) 46:41 (22)             52:24 (24)    
25 Tommy Erblom OK Södertörn 53:19 03:52 (22) 15:48 (42) 03:18 (10) 07:51 (15) 07:48 (17) 02:50 (15) 06:55 (23)             04:57 (26) Tommy Erblom OK Södertörn
        03:52 (22) 19:40 (39) 22:58 (37) 30:49 (28) 38:37 (25) 41:27 (25) 48:22 (25)             53:19 (25)    
26 Inger Andersson Söders-Tyresö 56:53 02:44 (7) 19:20 (47) 04:31 (21) 07:52 (16) 08:52 (30) 03:04 (20) 06:02 (12)             04:28 (15) Inger Andersson Söders-Tyresö
        02:44 (7) 22:04 (44) 26:35 (42) 34:27 (37) 43:19 (32) 46:23 (30) 52:25 (26)             56:53 (26)    
27 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 58:25 04:13 (26) 10:08 (31) 06:40 (36) 11:13 (33) 08:51 (29) 03:04 (20) 09:29 (36)             04:47 (21) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:13 (26) 14:21 (30) 21:01 (33) 32:14 (31) 41:05 (28) 44:09 (27) 53:38 (27)             58:25 (27)    
28 Mona Asplund Klubblös 59:25 09:19 (47) 09:40 (27) 04:31 (21) 09:56 (31) 08:42 (27) 05:05 (46) 07:07 (25)             05:05 (28) Mona Asplund Klubblös
        09:19 (47) 18:59 (38) 23:30 (38) 33:26 (36) 42:08 (31) 47:13 (31) 54:20 (28)             59:25 (28)    
29 Håkan Sjökvistd Söders SOL Tyresö 59:49 04:25 (29) 12:42 (39) 03:45 (15) 06:00 (5) 14:45 (44) 09:07 (50) 04:57 (3)             04:08 (9) Håkan Sjökvistd Söders SOL Tyresö
        04:25 (29) 17:07 (37) 20:52 (32) 26:52 (21) 41:37 (29) 50:44 (35) 55:41 (31)             59:49 (29)    
30 Tord Jonsson Klubblös 60:36 04:49 (36) 08:36 (20) 08:50 (45) 08:50 (26) 09:52 (36) 03:30 (28) 11:33 (40)             04:36 (18) Tord Jonsson Klubblös
        04:49 (36) 13:25 (24) 22:15 (36) 31:05 (29) 40:57 (27) 44:27 (28) 56:00 (32)             60:36 (30)    
31 Bo Winald Hellas Orientering 61:33 04:28 (31) 07:47 (14) 08:56 (46) 07:50 (14) 09:59 (37) 03:24 (25) 12:10 (45)             06:59 (42) Bo Winald Hellas Orientering
        04:28 (31) 12:15 (17) 21:11 (34) 29:01 (26) 39:00 (26) 42:24 (26) 54:34 (30)             61:33 (31)    
32 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 61:38 04:03 (24) 10:53 (34) 04:37 (23) 13:47 (43) 08:27 (24) 02:59 (16) 09:36 (39)             07:16 (44) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:03 (24) 14:56 (32) 19:33 (24) 33:20 (35) 41:47 (30) 44:46 (29) 54:22 (29)             61:38 (32)    
33 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 62:45 05:42 (41) 19:37 (48) 04:23 (20) 08:43 (24) 08:18 (23) 03:22 (24) 07:45 (29)             04:55 (24) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        05:42 (41) 25:19 (46) 29:42 (45) 38:25 (40) 46:43 (35) 50:05 (33) 57:50 (34)             62:45 (33)    
34 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 63:21 03:43 (19) 09:34 (26) 05:02 (30) 12:48 (39) 14:56 (45) 04:08 (41) 07:53 (30)             05:17 (31) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        03:43 (19) 13:17 (23) 18:19 (20) 31:07 (30) 46:03 (34) 50:11 (34) 58:04 (35)             63:21 (34)    
35 Inger Pahlén Söders-Tyresö 63:35 03:23 (15) 09:41 (29) 07:01 (39) 20:52 (49) 08:03 (19) 03:48 (34) 06:30 (19)             04:17 (12) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:23 (15) 13:04 (22) 20:05 (27) 40:57 (43) 49:00 (39) 52:48 (38) 59:18 (36)             63:35 (35)    
36 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 65:01 03:38 (18) 10:06 (30) 07:00 (38) 15:17 (47) 09:09 (34) 03:02 (19) 09:33 (38)             07:16 (44) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        03:38 (18) 13:44 (25) 20:44 (30) 36:01 (38) 45:10 (33) 48:12 (32) 57:45 (33)             65:01 (36)    
37 Lars Nordin Solna OK 65:38 04:54 (37) 09:40 (27) 04:40 (26) 21:29 (50) 08:04 (20) 04:06 (40) 07:28 (27)             05:17 (31) Lars Nordin Solna OK
        04:54 (37) 14:34 (31) 19:14 (22) 40:43 (42) 48:47 (36) 52:53 (39) 60:21 (37)             65:38 (37)    
38 Ulla Karnebäck Attunda OK 69:06 05:11 (39) 15:58 (44) 03:33 (12) 08:00 (19) 18:28 (48) 03:28 (26) 08:10 (32)             06:18 (40) Ulla Karnebäck Attunda OK
        05:11 (39) 21:09 (42) 24:42 (39) 32:42 (32) 51:10 (41) 54:38 (41) 62:48 (38)             69:06 (38)    
39 Berit Lindunger Haninge SOK 70:21 04:44 (35) 17:53 (46) 10:57 (49) 12:12 (37) 08:04 (20) 03:44 (31) 07:28 (27)             05:19 (33) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:44 (35) 22:37 (45) 33:34 (47) 45:46 (47) 53:50 (43) 57:34 (43) 65:02 (41)             70:21 (39)    
40 Benny Alfordsson Tullinge SK 72:15 14:24 (50) 11:29 (36) 11:46 (50) 09:30 (28) 08:15 (22) 03:46 (33) 07:59 (31)             05:06 (29) Benny Alfordsson Tullinge SK
        14:24 (50) 25:53 (48) 37:39 (49) 47:09 (48) 55:24 (45) 59:10 (44) 67:09 (42)             72:15 (40)    
41 Anki Landarv Klubblös 76:31 06:47 (45) 19:37 (48) 07:35 (43) 18:58 (48) 08:43 (28) 03:28 (26) 06:36 (21)             04:47 (21) Anki Landarv Klubblös
        06:47 (45) 26:24 (49) 33:59 (48) 52:57 (49) 61:40 (49) 65:08 (48) 71:44 (44)             76:31 (41)    
42 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 78:20 03:48 (20) 08:53 (23) 07:10 (41) 13:12 (40) 15:45 (47) 03:44 (31) 12:08 (44)             13:40 (49) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:48 (20) 12:41 (20) 19:51 (25) 33:03 (33) 48:48 (37) 52:32 (36) 64:40 (39)             78:20 (42)    
43 Britt Eriksson Hammarby IF OF 78:21 03:50 (21) 08:46 (22) 07:18 (42) 13:14 (41) 15:42 (46) 03:54 (35) 11:57 (43)             13:40 (49) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:50 (21) 12:36 (19) 19:54 (26) 33:08 (34) 48:50 (38) 52:44 (37) 64:41 (40)             78:21 (43)    
44 Margaretha Nylund OK Södertörn 78:56 04:41 (34) 09:21 (24) 06:23 (34) 08:47 (25) 21:18 (49) 04:01 (38) 18:27 (50)             05:58 (39) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:41 (34) 14:02 (27) 20:25 (29) 29:12 (27) 50:30 (40) 54:31 (40) 72:58 (45)             78:56 (44)    
45 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 80:21 04:25 (29) 11:34 (37) 09:36 (47) 11:19 (34) 23:12 (50) 04:09 (42) 09:12 (35)             06:54 (41) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        04:25 (29) 15:59 (34) 25:35 (41) 36:54 (39) 60:06 (47) 64:15 (47) 73:27 (46)             80:21 (45)    
46 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 81:05 05:56 (42) 13:51 (40) 05:39 (32) 14:29 (46) 11:51 (39) 04:58 (45) 14:54 (48)             09:27 (48) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:56 (42) 19:47 (40) 25:26 (40) 39:55 (41) 51:46 (42) 56:44 (42) 71:38 (43)             81:05 (46)    
47 Jan Brundell Solna OK 82:25 05:59 (43) 29:36 (50) 08:33 (44) 12:14 (38) 08:53 (31) 03:01 (18) 09:32 (37)             04:37 (19) Jan Brundell Solna OK
        05:59 (43) 35:35 (50) 44:08 (50) 56:22 (50) 65:15 (50) 68:16 (50) 77:48 (49)             82:25 (47)    
48 Bo Eklind Klubblös 82:39 05:07 (38) 15:59 (45) 06:52 (37) 13:34 (42) 13:48 (42) 06:14 (48) 12:58 (47)             08:07 (46) Bo Eklind Klubblös
        05:07 (38) 21:06 (41) 27:58 (43) 41:32 (44) 55:20 (44) 61:34 (45) 74:32 (47)             82:39 (48)    
49 Mats Halvarez Klubblös 82:51 05:19 (40) 15:55 (43) 07:02 (40) 14:13 (45) 13:01 (41) 06:18 (49) 12:53 (46)             08:10 (47) Mats Halvarez Klubblös
        05:19 (40) 21:14 (43) 28:16 (44) 42:29 (45) 55:30 (46) 61:48 (46) 74:41 (48)             82:51 (49)    
50 Yvonne Branting Skarpnäcks OL 84:54 11:26 (49) 14:18 (41) 06:03 (33) 13:51 (44) 14:36 (43) 06:07 (47) 11:33 (40)             07:00 (43) Yvonne Branting Skarpnäcks OL
        11:26 (49) 25:44 (47) 31:47 (46) 45:38 (46) 60:14 (48) 66:21 (49) 77:54 (50)             84:54 (50)    
- Kenneth Berglund Hellas Orientering 59:11 03:02   07:09   04:38   07:58   25:20   06:23                   04:41   Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:02   10:11   14:49   22:47   48:07   54:30                   59:11      
- Anders Lövqvist Snättringe SK 67:06 04:03   06:08   23:10   07:41   07:03   02:51                   16:10   Anders Lövqvist Snättringe SK
        04:03   10:11   33:21   41:02   48:05   50:56                   67:06      
- Gudrun Elvhage IF Thor 68:13 02:47   39:51   01:09   09:14   03:43   06:17                   05:12   Gudrun Elvhage IF Thor
        02:47   42:38   43:47   53:01   56:44   63:01                   68:13      
- Torsten Lundborg Hammarby IF OF 359:22 03:11   09:24   08:08   09:07   09:16                       320:16   Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:11   12:35   20:43   29:50   39:06                       359:22      
- Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 390:22 04:02   29:35   04:11   10:18   07:34   03:10                   331:32   Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        04:02   33:37   37:48   48:06   55:40   58:50                   390:22      
- Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 413:08 07:55                                       405:13   Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        07:55                                       413:08      
- Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF                                               Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
                                                       
                                                       
                                                       
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                       Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Alf Persson OK Österåker 32:31 04:04 (4) 09:58 (5) 04:39 (6) 07:11 (4) 03:36 (3)                     03:03 (3) Alf Persson OK Österåker
        04:04 (4) 14:02 (3) 18:41 (2) 25:52 (1) 29:28 (1)                     32:31 (1)    
2 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 33:05 07:38 (16) 08:35 (1) 04:29 (3) 06:29 (3) 03:17 (1)                     02:37 (1) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        07:38 (16) 16:13 (6) 20:42 (5) 27:11 (2) 30:28 (2)                     33:05 (2)    
3 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 34:45 03:33 (1) 10:22 (7) 04:30 (4) 09:37 (11) 03:40 (4)                     03:03 (3) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        03:33 (1) 13:55 (2) 18:25 (1) 28:02 (4) 31:42 (3)                     34:45 (3)    
4 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 37:15 04:55 (9) 11:11 (10) 04:35 (5) 08:37 (9) 04:22 (14)                     03:35 (9) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        04:55 (9) 16:06 (5) 20:41 (4) 29:18 (5) 33:40 (4)                     37:15 (4)    
5 Sverker Tirén Hellas Orientering 37:56 09:08 (18) 09:02 (3) 04:25 (2) 08:06 (7) 04:02 (10)                     03:13 (7) Sverker Tirén Hellas Orientering
        09:08 (18) 18:10 (11) 22:35 (6) 30:41 (7) 34:43 (6)                     37:56 (5)    
6 Roland Bolin Snättringe SK 38:17 04:22 (7) 08:54 (2) 12:06 (16) 06:19 (1) 03:49 (8)                     02:47 (2) Roland Bolin Snättringe SK
        04:22 (7) 13:16 (1) 25:22 (12) 31:41 (8) 35:30 (7)                     38:17 (6)    
7 Gunvor Granath Nynäshamns OK 40:31 09:37 (19) 09:57 (4) 03:50 (1) 08:52 (10) 03:25 (2)                     04:50 (16) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        09:37 (19) 19:34 (14) 23:24 (8) 32:16 (9) 35:41 (8)                     40:31 (7)    
8 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 41:34 04:17 (5) 10:16 (6) 04:56 (8) 08:02 (6) 10:56 (22)                     03:07 (6) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:17 (5) 14:33 (4) 19:29 (3) 27:31 (3) 38:27 (9)                     41:34 (8)    
9 Thorsten Höglund Turebergs IF 43:33 08:27 (17) 10:23 (8) 04:48 (7) 10:56 (14) 04:59 (16)                     04:00 (14) Thorsten Höglund Turebergs IF
        08:27 (17) 18:50 (13) 23:38 (9) 34:34 (10) 39:33 (10)                     43:33 (9)    
10 Anna Persson Tullinge SK 44:16 06:02 (12) 15:38 (19) 04:58 (9) 09:49 (12) 03:42 (5)                     04:07 (15) Anna Persson Tullinge SK
        06:02 (12) 21:40 (17) 26:38 (13) 36:27 (11) 40:09 (11)                     44:16 (10)    
11 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 44:30 04:00 (3) 13:41 (16) 05:12 (10) 07:12 (5) 04:00 (9)                     10:25 (21) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        04:00 (3) 17:41 (9) 22:53 (7) 30:05 (6) 34:05 (5)                     44:30 (11)    
12 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 46:55 07:35 (15) 12:12 (12) 11:12 (15) 08:35 (8) 03:48 (7)                     03:33 (8) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        07:35 (15) 19:47 (15) 30:59 (15) 39:34 (13) 43:22 (13)                     46:55 (12)    
13 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 47:54 03:57 (2) 13:19 (14) 15:18 (19) 06:24 (2) 03:46 (6)                     05:10 (17) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        03:57 (2) 17:16 (8) 32:34 (16) 38:58 (12) 42:44 (12)                     47:54 (13)    
14 Bror Wahlberg Haninge SOK 50:42 04:26 (8) 13:52 (17) 05:28 (11) 19:03 (22) 04:13 (12)                     03:40 (10) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:26 (8) 18:18 (12) 23:46 (10) 42:49 (14) 47:02 (14)                     50:42 (14)    
15 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 51:30 04:17 (5) 12:15 (13) 08:40 (13) 18:21 (21) 04:16 (13)                     03:41 (11) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:17 (5) 16:32 (7) 25:12 (11) 43:33 (15) 47:49 (15)                     51:30 (15)    
16 Ulla Ekblom Skogsluffarna 54:02 10:32 (20) 13:33 (15) 06:53 (12) 13:46 (18) 05:36 (19)                     03:42 (12) Ulla Ekblom Skogsluffarna
        10:32 (20) 24:05 (19) 30:58 (14) 44:44 (16) 50:20 (16)                     54:02 (16)    
17 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 56:38 06:18 (13) 17:01 (20) 12:42 (17) 10:51 (13) 06:40 (20)                     03:06 (5) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        06:18 (13) 23:19 (18) 36:01 (18) 46:52 (18) 53:32 (18)                     56:38 (17)    
18 Ingrid Gunnarsson Täby OK 57:20 05:35 (10) 14:50 (18) 13:42 (18) 12:06 (15) 05:31 (18)                     05:36 (20) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        05:35 (10) 20:25 (16) 34:07 (17) 46:13 (17) 51:44 (17)                     57:20 (18)    
19 Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL 66:26 06:40 (14) 24:53 (22) 09:03 (14) 12:44 (17) 07:50 (21)                     05:16 (18) Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL
        06:40 (14) 31:33 (20) 40:36 (19) 53:20 (19) 61:10 (19)                     66:26 (19)    
20 Errol Wicksell Hellas Orientering 70:56 05:47 (11) 12:07 (11) 27:25 (22) 17:33 (19) 04:05 (11)                     03:59 (13) Errol Wicksell Hellas Orientering
        05:47 (11) 17:54 (10) 45:19 (20) 62:52 (21) 66:57 (21)                     70:56 (20)    
21 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 75:43 11:15 (21) 20:34 (21) 16:06 (21) 12:17 (16) 05:05 (17)                     10:26 (22) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        11:15 (21) 31:49 (21) 47:55 (21) 60:12 (20) 65:17 (20)                     75:43 (21)    
22 Sonja Perneby Tullinge SK 353:46 299:11 (22) 10:41 (9) 15:45 (20) 18:04 (20) 04:30 (15)                     05:35 (19) Sonja Perneby Tullinge SK
        299:11 (22) 309:52 (22) 325:37 (22) 343:41 (22) 348:11 (22)                     353:46 (22)    
- Sven Jansson Snättringe SK 403:29 04:59   16:42   04:58                               376:50   Sven Jansson Snättringe SK
        04:59   21:41   26:39                               403:29      
- Staffan Melinder Tullinge SK 426:29 08:22                                       418:07   Staffan Melinder Tullinge SK
        08:22                                       426:29      
- Kerstin Pettersson Tullinge SK 426:39 08:23                                       418:16   Kerstin Pettersson Tullinge SK
        08:23                                       426:39      
- Sven Olov Johansson Söders Tyresö                                               Sven Olov Johansson Söders Tyresö