Sträcktider Luffarligan Rudan, Haninge                                                          
  2018-10-24 Svarta tider är sträcktider                                                              
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                            
                                                                       
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Mattias Hovmöller SödersTyresö 42:44 01:53 (1) 03:04 (2) 01:58 (1) 02:12 (1) 03:48 (1) 02:12 (1) 05:19 (1) 06:02 (4) 03:12 (1) 04:02 (2) 01:35 (1) 02:21 (2) 02:26 (1) 01:26 (3) 01:14 (8) Mattias Hovmöller SödersTyresö
        01:53 (1) 04:57 (1) 06:55 (1) 09:07 (1) 12:55 (1) 15:07 (1) 20:26 (1) 26:28 (1) 29:40 (1) 33:42 (1) 35:17 (1) 37:38 (1) 40:04 (1) 41:30 (1) 42:44 (1)    
2 Henrik Sjögren Haninge SOK 49:54 02:11 (4) 03:03 (1) 03:42 (9) 02:25 (2) 06:39 (9) 02:43 (5) 06:30 (2) 05:23 (2) 03:51 (4) 04:18 (4) 01:51 (3) 02:37 (4) 02:31 (2) 01:14 (1) 00:56 (1) Henrik Sjögren Haninge SOK
        02:11 (4) 05:14 (3) 08:56 (6) 11:21 (3) 18:00 (6) 20:43 (5) 27:13 (2) 32:36 (2) 36:27 (2) 40:45 (2) 42:36 (2) 45:13 (2) 47:44 (2) 48:58 (2) 49:54 (2)    
3 Galina Ribediuc Hellas Orientering 52:27 02:26 (6) 03:26 (6) 02:03 (2) 04:29 (10) 05:14 (5) 02:26 (3) 07:51 (4) 06:56 (10) 03:18 (3) 04:41 (5) 01:47 (2) 02:14 (1) 03:03 (4) 01:33 (7) 01:00 (2) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        02:26 (6) 05:52 (6) 07:55 (4) 12:24 (6) 17:38 (4) 20:04 (4) 27:55 (4) 34:51 (6) 38:09 (5) 42:50 (5) 44:37 (4) 46:51 (4) 49:54 (3) 51:27 (3) 52:27 (3)    
4 Emil Håsteen Rånäs OK 52:44 02:19 (5) 03:15 (3) 02:13 (4) 02:46 (4) 05:01 (4) 02:35 (4) 09:52 (8) 05:58 (3) 03:54 (5) 04:14 (3) 01:51 (3) 02:48 (5) 03:22 (9) 01:28 (4) 01:08 (4) Emil Håsteen Rånäs OK
        02:19 (5) 05:34 (4) 07:47 (3) 10:33 (2) 15:34 (2) 18:09 (2) 28:01 (5) 33:59 (4) 37:53 (3) 42:07 (3) 43:58 (3) 46:46 (3) 50:08 (4) 51:36 (4) 52:44 (4)    
5 Henrik Bladh Tullinge SK 54:52 02:07 (3) 03:55 (8) 02:40 (6) 03:06 (5) 04:41 (3) 02:46 (6) 08:19 (5) 06:09 (7) 04:14 (8) 04:49 (6) 03:15 (10) 03:12 (9) 03:10 (5) 01:24 (2) 01:05 (3) Henrik Bladh Tullinge SK
        02:07 (3) 06:02 (7) 08:42 (5) 11:48 (4) 16:29 (3) 19:15 (3) 27:34 (3) 33:43 (3) 37:57 (4) 42:46 (4) 46:01 (5) 49:13 (5) 52:23 (5) 53:47 (5) 54:52 (5)    
6 Niklas Wansölin OK Ravinen 55:43 03:22 (11) 03:34 (7) 02:14 (5) 03:11 (6) 05:35 (6) 02:56 (7) 07:49 (3) 06:08 (5) 04:16 (9) 05:07 (8) 02:28 (7) 02:54 (6) 03:10 (5) 01:38 (8) 01:21 (10) Niklas Wansölin OK Ravinen
        03:22 (11) 06:56 (8) 09:10 (7) 12:21 (5) 17:56 (5) 20:52 (6) 28:41 (6) 34:49 (5) 39:05 (6) 44:12 (6) 46:40 (6) 49:34 (6) 52:44 (6) 54:22 (6) 55:43 (6)    
7 Jonas Pålsson FMTM 61:07 02:30 (9) 03:20 (5) 04:02 (10) 03:13 (7) 06:19 (8) 05:19 (12) 08:30 (7) 06:52 (9) 03:57 (6) 05:06 (7) 02:29 (8) 03:23 (10) 03:19 (8) 01:38 (8) 01:10 (5) Jonas Pålsson FMTM
        02:30 (9) 05:50 (5) 09:52 (8) 13:05 (7) 19:24 (7) 24:43 (8) 33:13 (7) 40:05 (7) 44:02 (7) 49:08 (7) 51:37 (7) 55:00 (7) 58:19 (7) 59:57 (7) 61:07 (7)    
8 Jonas Lundblad Tullinge SK 61:31 01:53 (1) 03:17 (4) 02:08 (3) 14:30 (13) 04:15 (2) 02:20 (2) 11:22 (9) 04:25 (1) 03:17 (2) 03:57 (1) 02:25 (6) 02:21 (2) 02:39 (3) 01:30 (5) 01:12 (7) Jonas Lundblad Tullinge SK
        01:53 (1) 05:10 (2) 07:18 (2) 21:48 (12) 26:03 (10) 28:23 (10) 39:45 (9) 44:10 (9) 47:27 (9) 51:24 (8) 53:49 (8) 56:10 (8) 58:49 (8) 60:19 (8) 61:31 (8)    
9 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 68:45 02:26 (6) 04:32 (9) 04:05 (12) 08:52 (11) 06:15 (7) 06:51 (13) 08:26 (6) 06:14 (8) 04:24 (10) 05:08 (9) 02:05 (5) 02:55 (7) 03:30 (10) 01:43 (10) 01:19 (9) Aleksandr Manoilov Järfälla OK
        02:26 (6) 06:58 (9) 11:03 (9) 19:55 (10) 26:10 (11) 33:01 (11) 41:27 (11) 47:41 (10) 52:05 (10) 57:13 (10) 59:18 (9) 62:13 (9) 65:43 (9) 67:26 (9) 68:45 (9)    
10 Christer Hördell Stockholms OK 72:01 02:28 (8) 06:09 (13) 03:04 (7) 02:44 (3) 06:43 (10) 03:00 (8) 12:26 (10) 06:08 (5) 04:02 (7) 05:50 (11) 10:25 (13) 03:04 (8) 03:16 (7) 01:31 (6) 01:11 (6) Christer Hördell Stockholms OK
        02:28 (8) 08:37 (11) 11:41 (10) 14:25 (8) 21:08 (8) 24:08 (7) 36:34 (8) 42:42 (8) 46:44 (8) 52:34 (9) 62:59 (10) 66:03 (10) 69:19 (10) 70:50 (10) 72:01 (10)    
11 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 79:11 03:13 (10) 05:01 (11) 03:34 (8) 03:13 (7) 08:23 (11) 03:56 (10) 13:53 (11) 09:47 (13) 04:42 (11) 07:38 (12) 04:00 (11) 03:38 (11) 04:34 (12) 02:05 (11) 01:34 (11) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:13 (10) 08:14 (10) 11:48 (11) 15:01 (9) 23:24 (9) 27:20 (9) 41:13 (10) 51:00 (11) 55:42 (11) 63:20 (11) 67:20 (11) 70:58 (11) 75:32 (11) 77:37 (11) 79:11 (11)    
12 Rune Rådström Snättringe SK 97:22 04:04 (12) 05:30 (12) 04:04 (11) 11:19 (12) 09:28 (12) 05:00 (11) 16:26 (12) 09:25 (12) 06:50 (13) 07:44 (13) 03:05 (9) 05:07 (13) 04:45 (13) 02:36 (12) 01:59 (13) Rune Rådström Snättringe SK
        04:04 (12) 09:34 (12) 13:38 (12) 24:57 (13) 34:25 (13) 39:25 (13) 55:51 (12) 65:16 (12) 72:06 (12) 79:50 (13) 82:55 (12) 88:02 (12) 92:47 (13) 95:23 (12) 97:22 (12)    
13 Anders Holmqvist Snättringe SK 98:12 07:32 (13) 04:49 (10) 04:21 (13) 03:40 (9) 11:23 (13) 03:23 (9) 25:12 (13) 07:08 (11) 05:21 (12) 05:27 (10) 05:42 (12) 04:23 (12) 04:09 (11) 04:08 (13) 01:34 (11) Anders Holmqvist Snättringe SK
        07:32 (13) 12:21 (13) 16:42 (13) 20:22 (11) 31:45 (12) 35:08 (12) 60:20 (13) 67:28 (13) 72:49 (13) 78:16 (12) 83:58 (13) 88:21 (13) 92:30 (12) 96:38 (13) 98:12 (13)    
- Claes Andersson OK Södertörn 66:41 02:44   03:48   03:31   02:36   05:24   03:08   27:29   05:28   02:34   02:58   04:01   01:36           01:24   Claes Andersson OK Södertörn
        02:44   06:32   10:03   12:39   18:03   21:11   48:40   54:08   56:42   59:40   63:41   65:17           66:41      
- Christian Olsson Frösö IF 100:22 02:18   04:35   02:05   02:20   04:19   02:48   06:38   05:21   63:46                       06:12   Christian Olsson Frösö IF
        02:18   06:53   08:58   11:18   15:37   18:25   25:03   30:24   94:10                       100:22      
- Per Ljung Centrum OK 361:14 05:35   03:44   02:25   11:24   03:14   10:55                                   323:57   Per Ljung Centrum OK
        05:35   09:19   11:44   23:08   26:22   37:17                                   361:14      
-  Henrik Elming I19 IF 405:14 03:19   04:41   03:10   03:25   07:44   03:50   09:26   06:34                           363:05    Henrik Elming I19 IF
        03:19   08:00   11:10   14:35   22:19   26:09   35:35   42:09                           405:14      
- Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 414:28 03:16   04:34   03:08   13:27   06:45   03:45   07:09   06:58                           365:26   Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        03:16   07:50   10:58   24:25   31:10   34:55   42:04   49:02                           414:28      
- Jan Retsloff Hellas Orientering 419:50 02:48   04:00   02:43   03:03   11:10   04:22   07:47   07:23                           376:34   Jan Retsloff Hellas Orientering
        02:48   06:48   09:31   12:34   23:44   28:06   35:53   43:16                           419:50      
- Kurt Eriksson Vandrarringen 420:18 03:08   04:34   04:05   03:26   07:45   05:26   11:07   07:13                           373:34   Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:08   07:42   11:47   15:13   22:58   28:24   39:31   46:44                           420:18      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11               Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 45:34 02:33 (2) 03:50 (12) 02:30 (1) 03:20 (7) 05:06 (1) 03:31 (5) 09:36 (6) 05:37 (1) 03:20 (6) 03:02 (1) 01:59 (13)             01:10 (2) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        02:33 (2) 06:23 (4) 08:53 (2) 12:13 (3) 17:19 (1) 20:50 (1) 30:26 (1) 36:03 (1) 39:23 (1) 42:25 (1) 44:24 (1)             45:34 (1)    
2 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 47:26 03:41 (23) 02:55 (1) 02:47 (5) 02:45 (2) 06:07 (4) 03:32 (6) 09:20 (4) 06:28 (9) 03:17 (5) 03:36 (5) 01:39 (1)             01:19 (6) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        03:41 (23) 06:36 (8) 09:23 (6) 12:08 (2) 18:15 (3) 21:47 (2) 31:07 (2) 37:35 (2) 40:52 (2) 44:28 (2) 46:07 (2)             47:26 (2)    
3 Claes Ögren Skarpnäcks OL 47:35 03:13 (12) 03:47 (10) 03:19 (13) 02:45 (2) 07:21 (19) 03:54 (11) 08:31 (1) 05:54 (3) 02:46 (1) 03:14 (3) 01:43 (4)             01:08 (1) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        03:13 (12) 07:00 (10) 10:19 (11) 13:04 (7) 20:25 (8) 24:19 (8) 32:50 (4) 38:44 (4) 41:30 (3) 44:44 (3) 46:27 (3)             47:35 (3)    
4 Marie Malmborg Söders-Tyresö 48:25 03:31 (21) 03:42 (9) 03:26 (15) 03:31 (10) 05:42 (3) 03:20 (1) 09:14 (3) 06:12 (5) 03:09 (4) 03:41 (7) 01:39 (1)             01:18 (5) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        03:31 (21) 07:13 (12) 10:39 (12) 14:10 (9) 19:52 (7) 23:12 (5) 32:26 (3) 38:38 (3) 41:47 (4) 45:28 (4) 47:07 (4)             48:25 (4)    
5 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 49:22 03:08 (10) 03:19 (3) 02:53 (7) 02:42 (1) 06:26 (11) 03:29 (4) 11:18 (14) 06:16 (6) 02:59 (3) 03:49 (13) 01:41 (3)             01:22 (7) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:08 (10) 06:27 (5) 09:20 (4) 12:02 (1) 18:28 (4) 21:57 (3) 33:15 (5) 39:31 (5) 42:30 (5) 46:19 (5) 48:00 (5)             49:22 (5)    
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 50:01 03:23 (16) 03:04 (2) 02:51 (6) 02:57 (4) 05:33 (2) 06:26 (33) 10:04 (8) 05:53 (2) 03:38 (11) 03:06 (2) 01:49 (8)             01:17 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:23 (16) 06:27 (5) 09:18 (3) 12:15 (4) 17:48 (2) 24:14 (6) 34:18 (7) 40:11 (6) 43:49 (6) 46:55 (6) 48:44 (6)             50:01 (6)    
7 Lennart Hävrén Tullinge SK 51:25 02:51 (7) 03:20 (5) 03:11 (9) 03:35 (12) 06:14 (5) 05:05 (24) 09:05 (2) 07:11 (19) 03:32 (10) 03:40 (6) 02:07 (18)             01:34 (15) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:51 (7) 06:11 (3) 09:22 (5) 12:57 (6) 19:11 (5) 24:16 (7) 33:21 (6) 40:32 (7) 44:04 (7) 47:44 (7) 49:51 (7)             51:25 (7)    
8 Lars Grankvist Täby 53:51 04:16 (28) 03:56 (14) 03:45 (21) 04:06 (18) 06:50 (15) 03:27 (2) 11:05 (13) 06:56 (14) 02:52 (2) 03:44 (8) 01:43 (4)             01:11 (3) Lars Grankvist Täby
        04:16 (28) 08:12 (18) 11:57 (16) 16:03 (14) 22:53 (12) 26:20 (12) 37:25 (12) 44:21 (11) 47:13 (10) 50:57 (9) 52:40 (9)             53:51 (8)    
9 Bengt Kärrström Tullinge SK 53:54 02:40 (3) 07:09 (29) 02:56 (8) 03:19 (6) 06:17 (9) 03:56 (12) 09:35 (5) 06:36 (10) 03:38 (11) 04:31 (23) 01:55 (10)             01:22 (7) Bengt Kärrström Tullinge SK
        02:40 (3) 09:49 (24) 12:45 (19) 16:04 (15) 22:21 (11) 26:17 (11) 35:52 (8) 42:28 (8) 46:06 (8) 50:37 (8) 52:32 (8)             53:54 (9)    
10 Bo Davidsson Solna OK 54:40 02:58 (9) 04:37 (19) 02:30 (1) 03:33 (11) 07:24 (20) 04:16 (16) 10:44 (11) 07:07 (18) 03:28 (9) 04:22 (21) 02:03 (15)             01:38 (16) Bo Davidsson Solna OK
        02:58 (9) 07:35 (16) 10:05 (10) 13:38 (8) 21:02 (9) 25:18 (10) 36:02 (9) 43:09 (9) 46:37 (9) 50:59 (10) 53:02 (10)             54:40 (10)    
10 Per-Johan Vikfors OK Österåker 54:40 02:50 (6) 05:38 (24) 04:31 (23) 03:41 (13) 06:17 (9) 04:41 (20) 09:38 (7) 06:59 (16) 03:25 (7) 03:31 (4) 01:58 (11)             01:31 (14) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:50 (6) 08:28 (19) 12:59 (21) 16:40 (17) 22:57 (13) 27:38 (14) 37:16 (11) 44:15 (10) 47:40 (11) 51:11 (11) 53:09 (11)             54:40 (10)    
12 Jan Lindgren OK Södertörn 55:32 02:54 (8) 03:54 (13) 03:14 (10) 04:20 (22) 06:42 (13) 03:53 (9) 11:49 (17) 07:50 (24) 03:59 (22) 03:48 (11) 01:44 (6)             01:25 (9) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:54 (8) 06:48 (9) 10:02 (9) 14:22 (11) 21:04 (10) 24:57 (9) 36:46 (10) 44:36 (12) 48:35 (12) 52:23 (12) 54:07 (12)             55:32 (12)    
13 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 58:11 04:18 (29) 04:54 (22) 05:16 (27) 03:24 (9) 07:43 (21) 03:48 (8) 10:15 (9) 06:23 (8) 03:41 (14) 04:02 (14) 01:58 (11)             02:29 (36) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        04:18 (29) 09:12 (21) 14:28 (24) 17:52 (20) 25:35 (22) 29:23 (18) 39:38 (14) 46:01 (13) 49:42 (13) 53:44 (13) 55:42 (13)             58:11 (13)    
14 Anders Karlsson Tullinge SK 59:19 03:15 (13) 04:07 (16) 03:41 (20) 04:23 (23) 07:53 (22) 04:15 (14) 11:52 (18) 07:57 (26) 03:57 (20) 03:45 (10) 02:25 (24)             01:49 (24) Anders Karlsson Tullinge SK
        03:15 (13) 07:22 (13) 11:03 (14) 15:26 (13) 23:19 (16) 27:34 (13) 39:26 (13) 47:23 (14) 51:20 (14) 55:05 (14) 57:30 (14)             59:19 (14)    
15 Per Öhlund Gustavsbergs OK 60:19 03:19 (15) 07:33 (30) 03:55 (22) 03:23 (8) 07:19 (18) 04:45 (21) 11:46 (16) 06:54 (12) 04:22 (30) 03:48 (11) 01:45 (7)             01:30 (12) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        03:19 (15) 10:52 (28) 14:47 (25) 18:10 (23) 25:29 (21) 30:14 (21) 42:00 (17) 48:54 (16) 53:16 (17) 57:04 (16) 58:49 (16)             60:19 (15)    
16 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 60:30 03:26 (18) 04:03 (15) 03:32 (17) 03:18 (5) 08:58 (27) 06:24 (32) 11:45 (15) 06:55 (13) 03:43 (15) 04:24 (22) 02:17 (22)             01:45 (21) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:26 (18) 07:29 (15) 11:01 (13) 14:19 (10) 23:17 (15) 29:41 (20) 41:26 (15) 48:21 (15) 52:04 (15) 56:28 (15) 58:45 (15)             60:30 (16)    
17 Ulf Bråsjö Järla Orientering 60:56 03:28 (20) 03:38 (8) 02:43 (3) 10:18 (34) 06:15 (6) 04:22 (18) 12:12 (19) 06:19 (7) 03:47 (16) 04:05 (15) 02:24 (23)             01:25 (9) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:28 (20) 07:06 (11) 09:49 (7) 20:07 (24) 26:22 (24) 30:44 (24) 42:56 (20) 49:15 (18) 53:02 (16) 57:07 (17) 59:31 (17)             60:56 (17)    
18 Per-Erik Jansson IF Thor 61:03 02:29 (1) 03:26 (7) 05:25 (28) 06:26 (30) 06:16 (8) 05:31 (29) 12:12 (19) 07:19 (20) 04:21 (28) 03:44 (8) 02:27 (25)             01:27 (11) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:29 (1) 05:55 (1) 11:20 (15) 17:46 (19) 24:02 (17) 29:33 (19) 41:45 (16) 49:04 (17) 53:25 (19) 57:09 (18) 59:36 (18)             61:03 (18)    
19 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 62:22 03:54 (25) 04:50 (21) 03:32 (17) 03:58 (17) 06:48 (14) 04:50 (22) 14:29 (26) 07:01 (17) 04:00 (23) 04:14 (16) 02:28 (26)             02:18 (34) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        03:54 (25) 08:44 (20) 12:16 (17) 16:14 (16) 23:02 (14) 27:52 (15) 42:21 (18) 49:22 (19) 53:22 (18) 57:36 (19) 60:04 (19)             62:22 (19)    
20 Anders Larsson Skarpnäcks OL 64:38 03:55 (26) 03:47 (10) 04:36 (24) 09:32 (32) 07:15 (17) 04:31 (19) 10:54 (12) 06:56 (14) 03:40 (13) 05:41 (30) 01:51 (9)             02:00 (29) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        03:55 (26) 07:42 (17) 12:18 (18) 21:50 (28) 29:05 (25) 33:36 (25) 44:30 (22) 51:26 (21) 55:06 (21) 60:47 (20) 62:38 (20)             64:38 (20)    
21 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 66:09 03:09 (11) 03:23 (6) 03:26 (15) 04:46 (24) 09:31 (30) 04:50 (22) 13:22 (23) 07:53 (25) 04:41 (33) 05:57 (32) 02:52 (32)             02:19 (35) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        03:09 (11) 06:32 (7) 09:58 (8) 14:44 (12) 24:15 (18) 29:05 (16) 42:27 (19) 50:20 (20) 55:01 (20) 60:58 (21) 63:50 (21)             66:09 (21)    
22 Lars-Åke Aspelin Klubblös 66:31 03:15 (13) 04:08 (17) 05:27 (29) 03:54 (15) 08:10 (24) 05:20 (27) 13:14 (22) 09:41 (33) 04:18 (27) 05:11 (27) 02:14 (21)             01:39 (18) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        03:15 (13) 07:23 (14) 12:50 (20) 16:44 (18) 24:54 (19) 30:14 (21) 43:28 (21) 53:09 (22) 57:27 (22) 62:38 (22) 64:52 (22)             66:31 (22)    
23 Björn Salomonsson Snättringe 66:47 02:46 (5) 03:19 (3) 02:44 (4) 03:54 (15) 06:40 (12) 03:38 (7) 24:04 (35) 07:37 (22) 03:55 (19) 04:16 (17) 02:03 (15)             01:51 (26) Björn Salomonsson Snättringe
        02:46 (5) 06:05 (2) 08:49 (1) 12:43 (5) 19:23 (6) 23:01 (4) 47:05 (24) 54:42 (23) 58:37 (23) 62:53 (23) 64:56 (23)             66:47 (23)    
24 Jan Dahlin Hellas Orientering 67:45 03:23 (16) 07:06 (28) 03:15 (11) 04:18 (20) 07:56 (23) 04:21 (17) 15:19 (27) 09:17 (32) 04:16 (26) 04:21 (20) 02:11 (20)             02:02 (31) Jan Dahlin Hellas Orientering
        03:23 (16) 10:29 (25) 13:44 (22) 18:02 (22) 25:58 (23) 30:19 (23) 45:38 (23) 54:55 (24) 59:11 (24) 63:32 (24) 65:43 (24)             67:45 (24)    
25 Bo Norbäck Tullinge SK 69:19 06:14 (35) 04:22 (18) 03:35 (19) 03:44 (14) 07:08 (16) 04:02 (13) 20:40 (33) 06:53 (11) 03:26 (8) 04:50 (25) 02:47 (31)             01:38 (16) Bo Norbäck Tullinge SK
        06:14 (35) 10:36 (26) 14:11 (23) 17:55 (21) 25:03 (20) 29:05 (16) 49:45 (26) 56:38 (25) 60:04 (25) 64:54 (25) 67:41 (25)             69:19 (25)    
26 Leif Åkerblom OK Österåker 70:39 02:45 (4) 13:10 (34) 04:38 (25) 10:59 (35) 06:15 (6) 03:27 (2) 10:27 (10) 06:05 (4) 03:50 (18) 05:17 (28) 02:07 (18)             01:39 (18) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:45 (4) 15:55 (34) 20:33 (32) 31:32 (33) 37:47 (31) 41:14 (31) 51:41 (27) 57:46 (26) 61:36 (26) 66:53 (26) 69:00 (26)             70:39 (26)    
27 Matz Larsson Gustavsbergs OK 71:59 03:36 (22) 09:06 (33) 03:24 (14) 04:09 (19) 12:07 (33) 04:15 (14) 12:48 (21) 08:37 (28) 04:26 (31) 05:02 (26) 02:30 (27)             01:59 (28) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:36 (22) 12:42 (30) 16:06 (27) 20:15 (25) 32:22 (27) 36:37 (26) 49:25 (25) 58:02 (27) 62:28 (27) 67:30 (27) 70:00 (27)             71:59 (27)    
28 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 75:46 05:08 (32) 05:29 (23) 06:02 (31) 04:58 (26) 09:56 (31) 05:15 (25) 18:46 (31) 07:37 (22) 03:57 (20) 04:45 (24) 02:06 (17)             01:47 (22) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:08 (32) 10:37 (27) 16:39 (29) 21:37 (27) 31:33 (26) 36:48 (27) 55:34 (29) 63:11 (28) 67:08 (28) 71:53 (28) 73:59 (28)             75:46 (28)    
29 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 77:08 04:43 (31) 06:30 (27) 05:14 (26) 05:08 (27) 12:33 (34) 05:15 (25) 14:27 (25) 10:47 (36) 04:10 (24) 04:19 (18) 02:32 (29)             01:30 (12) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:43 (31) 11:13 (29) 16:27 (28) 21:35 (26) 34:08 (28) 39:23 (28) 53:50 (28) 64:37 (29) 68:47 (29) 73:06 (29) 75:38 (29)             77:08 (29)    
30 Eva Elnerud Sigtuna OK 81:20 03:26 (18) 06:11 (26) 09:37 (34) 07:16 (31) 09:21 (29) 03:53 (9) 21:50 (34) 07:28 (21) 04:12 (25) 04:19 (18) 02:00 (14)             01:47 (22) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:26 (18) 09:37 (23) 19:14 (31) 26:30 (30) 35:51 (30) 39:44 (29) 61:34 (31) 69:02 (31) 73:14 (31) 77:33 (30) 79:33 (30)             81:20 (30)    
31 Ronny Hedlund OK Södertörn 82:58 05:08 (32) 07:34 (31) 08:02 (33) 05:48 (28) 08:56 (26) 05:41 (30) 18:27 (30) 08:41 (29) 04:43 (34) 05:27 (29) 02:31 (28)             02:00 (29) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:08 (32) 12:42 (30) 20:44 (33) 26:32 (31) 35:28 (29) 41:09 (30) 59:36 (30) 68:17 (30) 73:00 (30) 78:27 (31) 80:58 (31)             82:58 (31)    
32 Göran Kron KSIF 84:26 04:32 (30) 08:54 (32) 03:15 (11) 09:34 (33) 12:01 (32) 05:27 (28) 17:55 (29) 08:08 (27) 03:49 (17) 06:05 (33) 02:32 (29)             02:14 (33) Göran Kron KSIF
        04:32 (30) 13:26 (32) 16:41 (30) 26:15 (29) 38:16 (32) 43:43 (32) 61:38 (32) 69:46 (32) 73:35 (32) 79:40 (32) 82:12 (32)             84:26 (32)    
33 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 101:18 03:42 (24) 05:51 (25) 05:31 (30) 23:02 (36) 15:14 (35) 06:19 (31) 15:59 (28) 10:12 (35) 04:37 (32) 05:47 (31) 03:20 (33)             01:44 (20) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:42 (24) 09:33 (22) 15:04 (26) 38:06 (35) 53:20 (36) 59:39 (33) 75:38 (33) 85:50 (33) 90:27 (33) 96:14 (33) 99:34 (33)             101:18 (33)    
34 Roland Löwgren Spårvägens OK 104:13 04:15 (27) 17:52 (36) 14:35 (36) 06:07 (29) 08:45 (25) 13:22 (34) 13:46 (24) 08:43 (30) 04:21 (28) 06:42 (35) 03:52 (36)             01:53 (27) Roland Löwgren Spårvägens OK
        04:15 (27) 22:07 (36) 36:42 (36) 42:49 (36) 51:34 (35) 64:56 (36) 78:42 (34) 87:25 (34) 91:46 (34) 98:28 (34) 102:20 (34)             104:13 (34)    
35 Hans Sylvan Järfälla OK 108:22 08:45 (36) 04:44 (20) 13:16 (35) 04:18 (20) 09:17 (28) 20:10 (36) 19:09 (32) 09:09 (31) 06:46 (36) 07:04 (36) 03:32 (34)             02:12 (32) Hans Sylvan Järfälla OK
        08:45 (36) 13:29 (33) 26:45 (34) 31:03 (32) 40:20 (33) 60:30 (34) 79:39 (35) 88:48 (35) 95:34 (35) 102:38 (35) 106:10 (35)             108:22 (35)    
36 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 115:28 05:20 (34) 15:48 (35) 06:27 (32) 04:55 (25) 16:18 (36) 13:38 (35) 25:27 (36) 10:08 (34) 05:27 (35) 06:35 (34) 03:36 (35)             01:49 (24) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        05:20 (34) 21:08 (35) 27:35 (35) 32:30 (34) 48:48 (34) 62:26 (35) 87:53 (36) 98:01 (36) 103:28 (36) 110:03 (36) 113:39 (36)             115:28 (36)    
- Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 62:25 05:08   03:55   04:00   04:09   07:13   06:15   11:41   07:35   04:03   04:40   01:55               01:51   Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:08   09:03   13:03   17:12   24:25   30:40   42:21   49:56   53:59   58:39   60:34               62:25      
- Åke Wansölin Söders-Tyresö 67:08 05:02   04:07   04:58   17:36   08:37   09:40   05:41   06:53                           04:34   Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:02   09:09   14:07   31:43   40:20   50:00   55:41   62:34                           67:08      
- Claes Andersson Snättringe SK 87:29 05:16   04:33   18:18   07:49   04:32   23:32   08:26   03:54   07:04   02:00                   02:05   Claes Andersson Snättringe SK
        05:16   09:49   28:07   35:56   40:28   64:00   72:26   76:20   83:24   85:24                   87:29      
- Svante Frid Enebybergs IF 93:22 02:43   03:51   04:53   43:19   14:59   07:05   08:36   03:58   02:23                       01:35   Svante Frid Enebybergs IF
        02:43   06:34   11:27   54:46   69:45   76:50   85:26   89:24   91:47                       93:22      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11               Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 36:31 03:28 (23) 05:31 (7) 01:36 (1) 04:27 (3) 03:00 (1) 01:48 (7) 04:34 (1) 02:12 (2) 03:32 (8) 03:12 (1) 01:47 (7)             01:24 (6) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:28 (23) 08:59 (5) 10:35 (3) 15:02 (2) 18:02 (1) 19:50 (1) 24:24 (1) 26:36 (1) 30:08 (1) 33:20 (1) 35:07 (1)             36:31 (1)    
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 37:47 03:26 (19) 04:47 (1) 01:48 (4) 04:53 (8) 03:17 (8) 01:44 (4) 04:52 (4) 02:48 (12) 03:19 (5) 03:38 (4) 01:57 (17)             01:18 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:26 (19) 08:13 (1) 10:01 (1) 14:54 (1) 18:11 (2) 19:55 (2) 24:47 (2) 27:35 (2) 30:54 (2) 34:32 (2) 36:29 (2)             37:47 (2)    
3 Lars Öhrman Stockholms OK 40:33 02:43 (2) 06:36 (23) 01:48 (4) 04:40 (5) 03:32 (14) 01:47 (5) 05:25 (16) 02:40 (7) 03:45 (11) 04:20 (16) 01:45 (5)             01:32 (16) Lars Öhrman Stockholms OK
        02:43 (2) 09:19 (9) 11:07 (5) 15:47 (4) 19:19 (4) 21:06 (4) 26:31 (4) 29:11 (5) 32:56 (4) 37:16 (3) 39:01 (3)             40:33 (3)    
4 Bengt Eriksson Väsby OK 41:05 03:05 (6) 05:20 (5) 01:51 (7) 05:15 (17) 03:28 (11) 01:52 (11) 05:25 (16) 02:53 (14) 03:46 (12) 04:38 (29) 01:57 (17)             01:35 (23) Bengt Eriksson Väsby OK
        03:05 (6) 08:25 (3) 10:16 (2) 15:31 (3) 18:59 (3) 20:51 (3) 26:16 (3) 29:09 (4) 32:55 (3) 37:33 (4) 39:30 (4)             41:05 (4)    
5 Lars Rönnols Täby OK 42:19 03:17 (13) 05:02 (3) 04:11 (51) 04:47 (7) 03:06 (3) 01:33 (1) 04:38 (2) 02:28 (3) 03:54 (17) 05:31 (57) 02:09 (29)             01:43 (36) Lars Rönnols Täby OK
        03:17 (13) 08:19 (2) 12:30 (12) 17:17 (8) 20:23 (7) 21:56 (5) 26:34 (5) 29:02 (3) 32:56 (4) 38:27 (5) 40:36 (5)             42:19 (5)    
6 Leif Mörkfors Järfälla OK 42:31 03:27 (21) 06:37 (25) 02:07 (11) 04:44 (6) 05:34 (68) 01:49 (9) 04:50 (3) 03:13 (22) 03:23 (6) 03:34 (3) 01:43 (4)             01:30 (11) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:27 (21) 10:04 (18) 12:11 (9) 16:55 (7) 22:29 (13) 24:18 (11) 29:08 (8) 32:21 (9) 35:44 (7) 39:18 (7) 41:01 (6)             42:31 (6)    
7 Kjell Holmberg OK Södertörn 43:40 03:19 (16) 05:27 (6) 04:00 (47) 05:35 (26) 03:32 (14) 01:59 (18) 05:40 (22) 02:47 (11) 03:52 (15) 04:03 (10) 01:55 (15)             01:31 (13) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:19 (16) 08:46 (4) 12:46 (16) 18:21 (13) 21:53 (9) 23:52 (8) 29:32 (9) 32:19 (8) 36:11 (8) 40:14 (8) 42:09 (7)             43:40 (7)    
8 Bo Hedlund IFK Enskede 44:11 03:18 (15) 05:57 (11) 01:51 (7) 05:10 (14) 03:36 (18) 02:49 (61) 05:33 (20) 03:49 (54) 04:14 (32) 04:12 (12) 02:06 (25)             01:36 (24) Bo Hedlund IFK Enskede
        03:18 (15) 09:15 (7) 11:06 (4) 16:16 (5) 19:52 (5) 22:41 (7) 28:14 (7) 32:03 (7) 36:17 (9) 40:29 (9) 42:35 (8)             44:11 (8)    
9 Ingemar Gard Söders-Tyresö 44:36 04:27 (57) 04:51 (2) 08:47 (81) 04:20 (2) 03:04 (2) 01:56 (14) 04:56 (5) 02:07 (1) 03:07 (1) 03:52 (7) 01:46 (6)             01:23 (5) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        04:27 (57) 09:18 (8) 18:05 (47) 22:25 (34) 25:29 (30) 27:25 (29) 32:21 (23) 34:28 (18) 37:35 (12) 41:27 (10) 43:13 (9)             44:36 (9)    
10 Rune Carlsson Sundbybergs IK 45:06 03:09 (9) 06:21 (18) 02:08 (12) 05:14 (16) 03:15 (7) 02:02 (22) 05:08 (7) 02:51 (13) 04:14 (32) 04:54 (40) 04:20 (83)             01:30 (11) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:09 (9) 09:30 (10) 11:38 (6) 16:52 (6) 20:07 (6) 22:09 (6) 27:17 (6) 30:08 (6) 34:22 (6) 39:16 (6) 43:36 (10)             45:06 (10)    
11 Sven Hedman Attunda OK 45:44 03:27 (20) 09:50 (60) 01:53 (9) 05:22 (20) 03:09 (4) 01:39 (3) 05:14 (11) 02:37 (5) 03:57 (18) 04:30 (24) 02:21 (43)             01:45 (40) Sven Hedman Attunda OK
        03:27 (20) 13:17 (51) 15:10 (29) 20:32 (26) 23:41 (22) 25:20 (19) 30:34 (13) 33:11 (12) 37:08 (11) 41:38 (11) 43:59 (11)             45:44 (11)    
12 Anton Mörkfors Järfälla OK 45:53 06:20 (72) 06:29 (21) 03:12 (36) 04:53 (8) 03:20 (9) 01:33 (1) 05:11 (8) 02:45 (10) 04:04 (22) 05:13 (46) 01:51 (11)             01:02 (1) Anton Mörkfors Järfälla OK
        06:20 (72) 12:49 (46) 16:01 (33) 20:54 (27) 24:14 (24) 25:47 (21) 30:58 (17) 33:43 (14) 37:47 (14) 43:00 (16) 44:51 (16)             45:53 (12)    
13 Göran Larbo Attunda OK 46:06 04:24 (55) 06:02 (12) 03:02 (31) 05:16 (18) 03:32 (14) 01:53 (13) 05:45 (25) 03:10 (20) 03:53 (16) 05:44 (62) 01:52 (12)             01:33 (18) Göran Larbo Attunda OK
        04:24 (55) 10:26 (24) 13:28 (18) 18:44 (16) 22:16 (12) 24:09 (9) 29:54 (11) 33:04 (11) 36:57 (10) 42:41 (13) 44:33 (12)             46:06 (13)    
14 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 46:16 03:29 (24) 06:27 (19) 02:39 (23) 05:40 (29) 03:55 (30) 02:03 (24) 05:50 (29) 03:29 (37) 04:07 (25) 05:04 (42) 01:53 (13)             01:40 (33) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:29 (24) 09:56 (17) 12:35 (14) 18:15 (12) 22:10 (10) 24:13 (10) 30:03 (12) 33:32 (13) 37:39 (13) 42:43 (14) 44:36 (13)             46:16 (14)    
15 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 46:31 03:58 (48) 06:15 (15) 02:39 (23) 04:59 (11) 03:36 (18) 02:59 (65) 08:07 (63) 03:02 (16) 03:33 (9) 03:44 (6) 01:50 (9)             01:49 (45) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        03:58 (48) 10:13 (20) 12:52 (17) 17:51 (10) 21:27 (8) 24:26 (13) 32:33 (24) 35:35 (24) 39:08 (19) 42:52 (15) 44:42 (14)             46:31 (15)    
16 Bror Furuskog Alta-Ösa OK 46:35 04:07 (50) 05:48 (9) 04:38 (59) 04:55 (10) 03:10 (6) 02:02 (22) 05:12 (9) 03:11 (21) 04:58 (55) 05:38 (61) 01:39 (1)             01:17 (2) Bror Furuskog Alta-Ösa OK
        04:07 (50) 09:55 (16) 14:33 (27) 19:28 (18) 22:38 (15) 24:40 (14) 29:52 (10) 33:03 (10) 38:01 (15) 43:39 (18) 45:18 (18)             46:35 (16)    
17 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 46:39 03:52 (44) 05:46 (8) 02:12 (13) 05:38 (28) 06:10 (73) 01:57 (15) 05:46 (27) 03:04 (17) 04:10 (30) 03:54 (8) 02:19 (40)             01:51 (49) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:52 (44) 09:38 (12) 11:50 (7) 17:28 (9) 23:38 (21) 25:35 (20) 31:21 (19) 34:25 (17) 38:35 (18) 42:29 (12) 44:48 (15)             46:39 (17)    
18 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 46:48 03:39 (30) 07:23 (32) 02:26 (18) 05:25 (22) 03:37 (20) 02:32 (45) 05:40 (22) 03:28 (36) 04:00 (21) 04:50 (37) 01:57 (17)             01:51 (49) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        03:39 (30) 11:02 (29) 13:28 (18) 18:53 (17) 22:30 (14) 25:02 (17) 30:42 (15) 34:10 (15) 38:10 (16) 43:00 (16) 44:57 (17)             46:48 (18)    
19 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 47:43 02:49 (3) 12:34 (66) 01:49 (6) 04:19 (1) 05:13 (59) 01:47 (5) 05:16 (12) 03:38 (47) 03:14 (3) 03:40 (5) 01:50 (9)             01:34 (21) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        02:49 (3) 15:23 (58) 17:12 (42) 21:31 (31) 26:44 (33) 28:31 (33) 33:47 (29) 37:25 (28) 40:39 (27) 44:19 (22) 46:09 (20)             47:43 (19)    
19 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:43 03:10 (10) 07:15 (30) 03:04 (32) 06:00 (33) 03:42 (25) 01:48 (7) 05:50 (29) 03:23 (30) 04:22 (38) 05:27 (52) 02:06 (25)             01:36 (24) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:10 (10) 10:25 (23) 13:29 (20) 19:29 (19) 23:11 (18) 24:59 (15) 30:49 (16) 34:12 (16) 38:34 (17) 44:01 (19) 46:07 (19)             47:43 (19)    
21 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 48:12 03:41 (33) 06:09 (14) 02:19 (16) 07:29 (55) 03:50 (29) 02:19 (34) 05:28 (19) 03:14 (23) 05:22 (62) 04:47 (32) 02:01 (22)             01:33 (18) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        03:41 (33) 09:50 (15) 12:09 (8) 19:38 (20) 23:28 (20) 25:47 (21) 31:15 (18) 34:29 (19) 39:51 (23) 44:38 (23) 46:39 (23)             48:12 (21)    
22 Olle Arman Nyköpings OK 48:17 03:22 (17) 06:55 (26) 02:13 (14) 05:24 (21) 04:19 (41) 02:12 (27) 06:12 (37) 04:11 (63) 04:53 (52) 04:31 (26) 02:20 (42)             01:45 (39) Olle Arman Nyköpings OK
        03:22 (17) 10:17 (22) 12:30 (12) 17:54 (11) 22:13 (11) 24:25 (12) 30:37 (14) 34:48 (20) 39:41 (21) 44:12 (20) 46:32 (22)             48:17 (22)    
23 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 48:22 03:10 (10) 06:35 (22) 02:28 (19) 10:15 (75) 03:40 (22) 01:58 (17) 05:16 (12) 02:35 (4) 04:05 (24) 04:48 (34) 02:01 (22)             01:31 (13) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        03:10 (10) 09:45 (13) 12:13 (10) 22:28 (35) 26:08 (32) 28:06 (31) 33:22 (28) 35:57 (26) 40:02 (24) 44:50 (24) 46:51 (24)             48:22 (23)    
24 Henrik Nyström Attunda OK 48:36 06:28 (73) 06:27 (19) 02:57 (27) 05:12 (15) 03:29 (12) 02:01 (20) 05:24 (15) 03:27 (34) 03:58 (19) 05:37 (60) 01:57 (17)             01:39 (30) Henrik Nyström Attunda OK
        06:28 (73) 12:55 (47) 15:52 (32) 21:04 (28) 24:33 (26) 26:34 (24) 31:58 (22) 35:25 (23) 39:23 (20) 45:00 (25) 46:57 (25)             48:36 (24)    
25 Christer Hedin IFK Enskede 48:37 03:25 (18) 09:05 (56) 01:44 (2) 05:26 (24) 03:41 (24) 02:51 (63) 05:45 (25) 03:27 (34) 04:22 (38) 04:28 (20) 02:06 (25)             02:17 (69) Christer Hedin IFK Enskede
        03:25 (18) 12:30 (40) 14:14 (24) 19:40 (21) 23:21 (19) 26:12 (23) 31:57 (21) 35:24 (22) 39:46 (22) 44:14 (21) 46:20 (21)             48:37 (25)    
26 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 48:53 05:06 (69) 05:50 (10) 04:28 (55) 05:05 (13) 04:16 (39) 02:00 (19) 05:56 (31) 03:15 (25) 04:08 (26) 04:59 (41) 02:13 (33)             01:37 (26) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:06 (69) 10:56 (27) 15:24 (30) 20:29 (25) 24:45 (28) 26:45 (26) 32:41 (25) 35:56 (25) 40:04 (25) 45:03 (26) 47:16 (26)             48:53 (26)    
27 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:41 03:36 (27) 09:24 (58) 03:25 (42) 05:31 (25) 03:43 (26) 02:22 (39) 06:08 (34) 03:35 (46) 03:51 (14) 04:14 (13) 02:18 (38)             01:34 (21) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:36 (27) 13:00 (48) 16:25 (37) 21:56 (32) 25:39 (31) 28:01 (30) 34:09 (30) 37:44 (29) 41:35 (28) 45:49 (27) 48:07 (28)             49:41 (27)    
28 Petra Hellberg OK Södertörn 49:42 03:42 (34) 08:35 (48) 04:00 (47) 05:01 (12) 03:29 (12) 02:11 (26) 06:11 (35) 03:16 (26) 04:09 (28) 05:16 (48) 02:07 (28)             01:45 (40) Petra Hellberg OK Södertörn
        03:42 (34) 12:17 (39) 16:17 (36) 21:18 (29) 24:47 (29) 26:58 (27) 33:09 (26) 36:25 (27) 40:34 (26) 45:50 (28) 47:57 (27)             49:42 (28)    
29 Urban Boström Solna OK 49:59 03:45 (37) 05:14 (4) 03:30 (43) 06:00 (33) 04:13 (37) 02:25 (41) 09:55 (75) 02:59 (15) 03:48 (13) 04:05 (11) 02:36 (58)             01:29 (10) Urban Boström Solna OK
        03:45 (37) 08:59 (5) 12:29 (11) 18:29 (15) 22:42 (17) 25:07 (18) 35:02 (33) 38:01 (30) 41:49 (29) 45:54 (29) 48:30 (29)             49:59 (29)    
30 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 51:10 03:45 (37) 08:22 (46) 06:24 (75) 06:37 (39) 03:38 (21) 02:13 (28) 06:15 (39) 03:23 (30) 03:09 (2) 04:28 (20) 01:39 (1)             01:17 (2) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        03:45 (37) 12:07 (37) 18:31 (49) 25:08 (44) 28:46 (41) 30:59 (40) 37:14 (38) 40:37 (36) 43:46 (33) 48:14 (32) 49:53 (30)             51:10 (30)    
31 John Östlund Sundbybergs IK 51:47 03:40 (32) 06:36 (23) 04:01 (49) 05:57 (31) 04:23 (43) 02:32 (45) 07:29 (54) 03:34 (43) 05:06 (57) 04:30 (24) 02:15 (34)             01:44 (37) John Östlund Sundbybergs IK
        03:40 (32) 10:16 (21) 14:17 (25) 20:14 (24) 24:37 (27) 27:09 (28) 34:38 (31) 38:12 (31) 43:18 (31) 47:48 (30) 50:03 (31)             51:47 (31)    
32 Anne Lundmark Järfälla OK 51:55 03:43 (35) 07:17 (31) 02:34 (21) 06:12 (36) 04:12 (35) 04:20 (82) 06:24 (42) 03:50 (55) 04:27 (41) 04:49 (35) 02:15 (34)             01:52 (51) Anne Lundmark Järfälla OK
        03:43 (35) 11:00 (28) 13:34 (22) 19:46 (22) 23:58 (23) 28:18 (32) 34:42 (32) 38:32 (33) 42:59 (30) 47:48 (30) 50:03 (31)             51:55 (32)    
33 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 54:06 04:00 (49) 07:31 (33) 02:17 (15) 06:15 (37) 04:12 (35) 02:19 (34) 06:41 (45) 05:02 (72) 05:22 (62) 05:31 (57) 02:40 (61)             02:16 (66) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:00 (49) 11:31 (32) 13:48 (23) 20:03 (23) 24:15 (25) 26:34 (24) 33:15 (27) 38:17 (32) 43:39 (32) 49:10 (33) 51:50 (33)             54:06 (33)    
34 Börje Pahlén Söders-Tyresö 54:16 03:08 (8) 08:16 (44) 03:06 (34) 06:54 (46) 05:31 (66) 02:26 (42) 06:46 (47) 03:43 (50) 04:38 (44) 05:28 (54) 02:24 (46)             01:56 (57) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:08 (8) 11:24 (31) 14:30 (26) 21:24 (30) 26:55 (36) 29:21 (35) 36:07 (34) 39:50 (34) 44:28 (35) 49:56 (35) 52:20 (35)             54:16 (34)    
35 Ulla Gummeson Väsby OK 54:17 04:19 (54) 08:45 (50) 02:58 (29) 06:50 (43) 04:34 (46) 02:27 (43) 06:25 (43) 03:50 (55) 05:14 (59) 04:49 (35) 02:21 (43)             01:45 (39) Ulla Gummeson Väsby OK
        04:19 (54) 13:04 (50) 16:02 (34) 22:52 (38) 27:26 (38) 29:53 (38) 36:18 (35) 40:08 (35) 45:22 (38) 50:11 (36) 52:32 (36)             54:17 (35)    
36 Leif Nordin Turebergs IF 54:23 03:05 (6) 07:00 (28) 02:40 (25) 05:36 (27) 04:17 (40) 02:21 (36) 06:37 (44) 03:43 (50) 09:00 (83) 05:28 (54) 02:31 (51)             02:05 (63) Leif Nordin Turebergs IF
        03:05 (6) 10:05 (19) 12:45 (15) 18:21 (13) 22:38 (15) 24:59 (15) 31:36 (20) 35:19 (21) 44:19 (34) 49:47 (34) 52:18 (34)             54:23 (36)    
37 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 54:41 05:02 (66) 07:31 (34) 05:04 (64) 05:21 (19) 03:47 (27) 02:32 (45) 07:42 (57) 03:45 (52) 04:04 (22) 05:57 (68) 02:19 (40)             01:37 (27) Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF
        05:02 (66) 12:33 (41) 17:37 (43) 22:58 (39) 26:45 (34) 29:17 (34) 36:59 (36) 40:44 (38) 44:48 (36) 50:45 (37) 53:04 (37)             54:41 (37)    
38 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 55:18 03:38 (28) 07:31 (33) 05:43 (70) 05:55 (30) 04:49 (50) 02:40 (51) 06:53 (49) 03:38 (47) 05:04 (56) 05:18 (50) 02:12 (32)             01:57 (58) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:38 (28) 11:09 (30) 16:52 (40) 22:47 (36) 27:36 (39) 30:16 (39) 37:09 (37) 40:47 (39) 45:51 (40) 51:09 (38) 53:21 (38)             55:18 (38)    
39 Helena Korhonen Haninge SOK 56:13 03:35 (26) 12:58 (69) 04:29 (56) 06:42 (40) 03:49 (28) 02:21 (36) 06:02 (32) 03:26 (33) 04:24 (40) 04:19 (14) 02:41 (62)             01:27 (7) Helena Korhonen Haninge SOK
        03:35 (26) 16:33 (64) 21:02 (59) 27:44 (52) 31:33 (47) 33:54 (47) 39:56 (42) 43:22 (41) 47:46 (41) 52:05 (39) 54:46 (41)             56:13 (39)    
40 Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 56:26 03:51 (43) 08:15 (43) 06:16 (74) 06:27 (38) 03:55 (30) 02:45 (58) 05:49 (28) 03:40 (49) 04:17 (35) 06:55 (75) 02:26 (47)             01:50 (46) Bengt Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:51 (43) 12:06 (36) 18:22 (48) 24:49 (43) 28:44 (40) 31:29 (41) 37:18 (39) 40:58 (40) 45:15 (37) 52:10 (40) 54:36 (39)             56:26 (40)    
41 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 56:39 03:02 (5) 20:56 (82) 01:45 (3) 04:27 (3) 04:45 (49) 01:57 (15) 07:01 (52) 02:44 (9) 03:17 (4) 03:30 (2) 01:42 (3)             01:33 (17) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        03:02 (5) 23:58 (81) 25:43 (72) 30:10 (63) 34:55 (61) 36:52 (58) 43:53 (56) 46:37 (48) 49:54 (46) 53:24 (42) 55:06 (42)             56:39 (41)    
42 Leif Wallenbro Väsby OK 57:49 04:51 (63) 06:03 (13) 02:38 (22) 09:16 (72) 04:11 (33) 02:42 (53) 11:30 (80) 03:14 (23) 04:38 (44) 04:32 (27) 02:26 (47)             01:48 (44) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:51 (63) 10:54 (26) 13:32 (21) 22:48 (37) 26:59 (37) 29:41 (37) 41:11 (45) 44:25 (44) 49:03 (43) 53:35 (43) 56:01 (43)             57:49 (42)    
43 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 58:08 03:27 (20) 07:04 (29) 08:29 (80) 07:08 (51) 06:32 (76) 02:50 (62) 06:17 (40) 03:23 (31) 04:17 (35) 04:22 (18) 02:38 (60)             01:41 (35) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        03:27 (20) 10:31 (25) 19:00 (50) 26:08 (46) 32:40 (51) 35:30 (52) 41:47 (47) 45:10 (45) 49:27 (44) 53:49 (44) 56:27 (44)             58:08 (43)    
44 Willy Ljungdell Täby OK 58:25 07:15 (76) 15:40 (72) 03:50 (44) 05:25 (22) 03:25 (10) 02:13 (28) 05:25 (16) 03:19 (27) 04:09 (28) 04:00 (9) 02:11 (31)             01:33 (17) Willy Ljungdell Täby OK
        07:15 (76) 22:55 (79) 26:45 (74) 32:10 (68) 35:35 (64) 37:48 (62) 43:13 (52) 46:32 (47) 50:41 (47) 54:41 (45) 56:52 (45)             58:25 (44)    
45 Gunilla Öqvist Fredrikshofs IF 58:41 04:18 (53) 12:47 (67) 05:28 (68) 06:03 (35) 05:00 (53) 02:59 (65) 05:00 (6) 02:39 (6) 03:42 (10) 04:28 (20) 02:17 (36)             04:00 (84) Gunilla Öqvist Fredrikshofs IF
        04:18 (53) 17:05 (66) 22:33 (65) 28:36 (55) 33:36 (55) 36:35 (55) 41:35 (46) 44:14 (43) 47:56 (42) 52:24 (41) 54:41 (40)             58:41 (45)    
46 Christer Andersson ATG 59:23 03:17 (13) 13:53 (71) 03:53 (45) 06:58 (47) 07:20 (80) 01:52 (11) 06:06 (33) 04:00 (59) 04:08 (26) 04:22 (18) 01:56 (16)             01:38 (29) Christer Andersson ATG
        03:17 (13) 17:10 (67) 21:03 (60) 28:01 (53) 35:21 (62) 37:13 (59) 43:19 (54) 47:19 (54) 51:27 (49) 55:49 (49) 57:45 (47)             59:23 (46)    
47 Bengt Andersson Söders-Tyresö 59:24 06:30 (74) 06:15 (15) 08:08 (79) 09:10 (71) 04:21 (42) 02:13 (28) 06:11 (35) 03:34 (43) 04:43 (48) 04:21 (17) 02:18 (38)             01:40 (33) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        06:30 (74) 12:45 (44) 20:53 (57) 30:03 (60) 34:24 (59) 36:37 (56) 42:48 (51) 46:22 (46) 51:05 (48) 55:26 (47) 57:44 (46)             59:24 (47)    
48 Ingemar Johnsson OK Södertörn 60:17 04:53 (64) 07:52 (36) 03:21 (40) 07:35 (57) 05:35 (69) 03:36 (74) 06:57 (50) 04:24 (67) 05:31 (65) 05:55 (66) 02:59 (74)             01:39 (30) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:53 (64) 12:45 (44) 16:06 (35) 23:41 (41) 29:16 (42) 32:52 (44) 39:49 (41) 44:13 (42) 49:44 (45) 55:39 (48) 58:38 (49)             60:17 (48)    
49 Leif Lundquist Enebybergs IF 60:30 03:15 (12) 08:40 (49) 04:38 (59) 12:21 (81) 04:24 (44) 02:35 (48) 07:50 (59) 03:30 (38) 04:14 (32) 05:13 (46) 02:00 (21)             01:50 (46) Leif Lundquist Enebybergs IF
        03:15 (12) 11:55 (34) 16:33 (38) 28:54 (58) 33:18 (54) 35:53 (53) 43:43 (55) 47:13 (52) 51:27 (49) 56:40 (51) 58:40 (50)             60:30 (49)    
50 Anders Sohlberg OK Södertörn 60:38 02:53 (4) 18:14 (81) 04:34 (57) 07:16 (52) 03:34 (17) 02:01 (20) 05:22 (14) 03:22 (29) 04:42 (47) 04:29 (23) 02:32 (54)             01:39 (31) Anders Sohlberg OK Södertörn
        02:53 (4) 21:07 (73) 25:41 (70) 32:57 (70) 36:31 (66) 38:32 (65) 43:54 (57) 47:16 (53) 51:58 (51) 56:27 (50) 58:59 (51)             60:38 (50)    
51 Dejan Ilic Paracin Ok 60:43 03:50 (42) 08:17 (45) 02:57 (27) 06:53 (45) 04:55 (52) 02:41 (52) 07:57 (62) 03:08 (19) 04:53 (52) 09:43 (82) 02:48 (69)             02:41 (75) Dejan Ilic Paracin Ok
        03:50 (42) 12:07 (37) 15:04 (28) 21:57 (33) 26:52 (35) 29:33 (36) 37:30 (40) 40:38 (37) 45:31 (39) 55:14 (46) 58:02 (48)             60:43 (51)    
52 Kerstin Jensen Klubblös 61:41 03:39 (30) 09:53 (61) 04:14 (53) 09:27 (74) 04:39 (48) 02:39 (50) 09:48 (74) 03:34 (43) 04:43 (48) 05:06 (43) 02:04 (24)             01:55 (54) Kerstin Jensen Klubblös
        03:39 (30) 13:32 (53) 17:46 (44) 27:13 (50) 31:52 (48) 34:31 (48) 44:19 (59) 47:53 (55) 52:36 (55) 57:42 (53) 59:46 (52)             61:41 (52)    
53 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 62:14 04:30 (59) 08:50 (53) 05:41 (69) 07:07 (50) 05:23 (62) 02:22 (39) 08:22 (68) 04:51 (70) 05:20 (60) 05:16 (48) 02:42 (64)             01:50 (46) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        04:30 (59) 13:20 (52) 19:01 (51) 26:08 (46) 31:31 (46) 33:53 (46) 42:15 (49) 47:06 (51) 52:26 (53) 57:42 (53) 60:24 (53)             62:14 (53)    
54 Lars Englund Järla Orientering 62:40 02:37 (1) 06:56 (27) 21:29 (84) 07:19 (53) 03:09 (4) 01:49 (9) 05:12 (9) 02:42 (8) 03:30 (7) 04:40 (30) 01:49 (8)             01:28 (9) Lars Englund Järla Orientering
        02:37 (1) 09:33 (11) 31:02 (81) 38:21 (79) 41:30 (78) 43:19 (75) 48:31 (67) 51:13 (61) 54:43 (59) 59:23 (57) 61:12 (55)             62:40 (54)    
55 Bo Winander Järfälla OK 62:46 04:25 (56) 16:20 (76) 02:58 (29) 08:16 (65) 04:11 (33) 02:14 (31) 05:35 (21) 04:09 (61) 03:59 (20) 06:23 (71) 02:32 (54)             01:44 (37) Bo Winander Järfälla OK
        04:25 (56) 20:45 (71) 23:43 (68) 31:59 (67) 36:10 (65) 38:24 (64) 43:59 (58) 48:08 (56) 52:07 (52) 58:30 (55) 61:02 (54)             62:46 (55)    
56 Mats Holmgren IFK Enskede 63:43 03:53 (45) 08:04 (39) 04:37 (58) 08:12 (63) 05:58 (72) 02:03 (24) 07:38 (55) 07:44 (81) 04:21 (37) 04:36 (28) 05:00 (85)             01:37 (26) Mats Holmgren IFK Enskede
        03:53 (45) 11:57 (35) 16:34 (39) 24:46 (42) 30:44 (44) 32:47 (43) 40:25 (43) 48:09 (57) 52:30 (54) 57:06 (52) 62:06 (58)             63:43 (56)    
57 Liselott Retsloff Hellas Orientering 64:02 08:04 (80) 08:07 (41) 03:05 (33) 08:07 (62) 05:23 (62) 02:15 (32) 08:12 (66) 03:33 (41) 06:32 (77) 05:54 (65) 02:44 (66)             02:06 (65) Liselott Retsloff Hellas Orientering
        08:04 (80) 16:11 (61) 19:16 (53) 27:23 (51) 32:46 (52) 35:01 (51) 43:13 (52) 46:46 (49) 53:18 (57) 59:12 (56) 61:56 (56)             64:02 (57)    
58 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 64:27 04:07 (50) 08:28 (47) 03:09 (35) 07:52 (61) 05:54 (71) 03:15 (69) 08:15 (67) 09:09 (83) 04:35 (43) 04:44 (31) 02:36 (58)             02:23 (71) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:07 (50) 12:35 (42) 15:44 (31) 23:36 (40) 29:30 (43) 32:45 (42) 41:00 (44) 50:09 (60) 54:44 (60) 59:28 (58) 62:04 (57)             64:27 (58)    
59 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 65:44 03:55 (46) 16:19 (75) 03:24 (41) 06:43 (41) 04:15 (38) 02:44 (57) 08:35 (70) 05:54 (78) 04:39 (46) 04:51 (38) 02:31 (51)             01:54 (53) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        03:55 (46) 20:14 (70) 23:38 (67) 30:21 (64) 34:36 (60) 37:20 (61) 45:55 (62) 51:49 (64) 56:28 (61) 61:19 (61) 63:50 (61)             65:44 (59)    
60 Jörgen Holmström OK Milan 66:24 04:35 (61) 08:00 (38) 06:33 (76) 07:44 (58) 05:01 (54) 02:42 (53) 08:11 (65) 05:37 (77) 05:47 (70) 06:41 (73) 02:51 (71)             02:42 (76) Jörgen Holmström OK Milan
        04:35 (61) 12:35 (42) 19:08 (52) 26:52 (49) 31:53 (49) 34:35 (49) 42:46 (50) 48:23 (58) 54:10 (58) 60:51 (60) 63:42 (60)             66:24 (60)    
61 Lars Nord Södertälje IF 66:35 03:55 (46) 07:54 (37) 05:14 (66) 08:15 (64) 05:33 (67) 02:42 (54) 08:22 (68) 05:10 (75) 05:49 (71) 07:06 (76) 03:41 (79)             02:54 (79) Lars Nord Södertälje IF
        03:55 (46) 11:49 (33) 17:03 (41) 25:18 (45) 30:51 (45) 33:33 (45) 41:55 (48) 47:05 (50) 52:54 (56) 00:00 (59) 63:41 (59)             66:35 (61)    
62 Carin Runqvist Järfälla OK 67:10 03:45 (37) 15:47 (74) 02:20 (17) 06:58 (47) 04:26 (45) 02:47 (59) 12:06 (82) 03:21 (28) 05:40 (67) 05:34 (59) 02:26 (47)             02:00 (61) Carin Runqvist Järfälla OK
        03:45 (37) 19:32 (69) 21:52 (63) 28:50 (57) 33:16 (53) 36:03 (54) 48:09 (65) 51:30 (63) 57:10 (63) 62:44 (62) 65:10 (62)             67:10 (62)    
63 Bo Källström OK Milan 67:34 03:49 (40) 23:20 (83) 02:29 (20) 06:50 (43) 03:40 (22) 02:15 (32) 06:22 (41) 03:31 (40) 05:40 (67) 05:10 (45) 02:31 (51)             01:57 (58) Bo Källström OK Milan
        03:49 (40) 27:09 (82) 29:38 (80) 36:28 (78) 40:08 (75) 42:23 (71) 48:45 (68) 52:16 (66) 57:56 (64) 63:06 (63) 65:37 (63)             67:34 (63)    
64 Göran Johansson Snättringe SK 68:25 05:02 (66) 11:40 (65) 04:54 (62) 08:27 (69) 05:29 (65) 03:51 (76) 07:55 (61) 04:11 (63) 05:39 (66) 06:04 (70) 02:41 (62)             02:32 (73) Göran Johansson Snättringe SK
        05:02 (66) 16:42 (65) 21:36 (62) 30:03 (60) 35:32 (63) 39:23 (67) 47:18 (63) 51:29 (62) 57:08 (62) 63:12 (64) 65:53 (64)             68:25 (64)    
65 Tommy Svensson Hellas Orientering 68:33 04:58 (65) 08:49 (52) 05:59 (73) 06:59 (49) 05:26 (64) 02:29 (44) 14:23 (84) 04:23 (66) 05:42 (69) 05:07 (44) 02:51 (71)             01:27 (7) Tommy Svensson Hellas Orientering
        04:58 (65) 13:47 (54) 19:46 (55) 26:45 (48) 32:11 (50) 34:40 (50) 49:03 (69) 53:26 (67) 59:08 (66) 64:15 (65) 67:06 (65)             68:33 (65)    
66 Mats Lundblad Täby OK 69:32 12:50 (84) 08:47 (51) 05:13 (65) 07:29 (55) 04:38 (47) 02:21 (37) 06:12 (37) 07:03 (80) 04:49 (50) 05:50 (64) 02:34 (56)             01:46 (43) Mats Lundblad Täby OK
        12:50 (84) 21:37 (76) 26:50 (75) 34:19 (72) 38:57 (71) 41:18 (69) 47:30 (64) 54:33 (69) 59:22 (67) 65:12 (66) 67:46 (67)             69:32 (66)    
67 Ingrid Graneli Haninge SOK 69:42 03:49 (40) 09:12 (57) 04:54 (62) 11:09 (79) 05:09 (56) 04:06 (78) 06:49 (48) 10:56 (84) 04:29 (42) 04:52 (39) 02:17 (36)             02:00 (60) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:49 (40) 13:01 (49) 17:55 (45) 29:04 (59) 34:13 (58) 38:19 (63) 45:08 (61) 56:04 (71) 60:33 (69) 65:25 (67) 67:42 (66)             69:42 (67)    
68 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 71:50 04:29 (58) 18:01 (79) 03:12 (36) 08:59 (70) 04:50 (51) 03:26 (72) 09:06 (72) 04:04 (60) 05:13 (58) 05:27 (52) 02:47 (68)             02:16 (66) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:29 (58) 22:30 (78) 25:42 (71) 34:41 (73) 39:31 (72) 42:57 (72) 52:03 (73) 56:07 (72) 61:20 (70) 66:47 (69) 69:34 (68)             71:50 (68)    
69 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 72:45 07:42 (79) 10:21 (62) 03:53 (45) 10:34 (76) 06:11 (74) 03:33 (73) 08:10 (64) 03:45 (52) 05:52 (72) 06:33 (72) 03:18 (76)             02:53 (78) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        07:42 (79) 18:03 (68) 21:56 (64) 32:30 (69) 38:41 (70) 42:14 (70) 50:24 (70) 54:09 (68) 60:01 (68) 66:34 (68) 69:52 (69)             72:45 (69)    
70 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 72:48 04:45 (62) 16:29 (77) 05:20 (67) 08:19 (66) 05:16 (60) 04:06 (78) 07:52 (60) 03:56 (58) 06:00 (73) 05:55 (66) 02:45 (67)             02:05 (63) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        04:45 (62) 21:14 (75) 26:34 (73) 34:53 (74) 40:09 (76) 44:15 (76) 52:07 (74) 56:03 (70) 62:03 (71) 67:58 (70) 70:43 (70)             72:48 (70)    
71 Svenåke Svensson Snättringe SK 73:46 05:02 (66) 09:03 (55) 14:33 (83) 07:25 (54) 04:04 (32) 03:07 (67) 11:11 (79) 04:13 (65) 05:24 (64) 05:28 (54) 02:23 (45)             01:53 (52) Svenåke Svensson Snättringe SK
        05:02 (66) 14:05 (55) 28:38 (79) 36:03 (76) 40:07 (74) 43:14 (73) 54:25 (77) 58:38 (75) 64:02 (74) 69:30 (71) 71:53 (71)             73:46 (71)    
72 Inga Holmström OK Milan 75:04 06:33 (75) 08:12 (42) 03:19 (39) 10:45 (77) 05:11 (58) 02:47 (59) 07:48 (58) 04:09 (61) 14:53 (85) 06:02 (69) 02:49 (70)             02:36 (74) Inga Holmström OK Milan
        06:33 (75) 14:45 (56) 18:04 (46) 28:49 (56) 34:00 (56) 36:47 (57) 44:35 (60) 48:44 (59) 63:37 (73) 69:39 (72) 72:28 (72)             75:04 (72)    
73 Stefan Pettersson Klubblös 75:12 03:38 (28) 18:06 (80) 02:01 (10) 07:46 (59) 05:10 (57) 02:37 (49) 09:05 (71) 03:30 (38) 06:26 (76) 12:43 (85) 01:54 (14)             02:16 (66) Stefan Pettersson Klubblös
        03:38 (28) 21:44 (77) 23:45 (69) 31:31 (66) 36:41 (67) 39:18 (66) 48:23 (66) 51:53 (65) 58:19 (65) 71:02 (74) 72:56 (73)             75:12 (73)    
74 Per Geijer FM IF 76:17 07:24 (77) 15:40 (72) 04:06 (50) 08:26 (68) 05:03 (55) 03:52 (77) 07:27 (53) 04:49 (69) 10:38 (84) 04:47 (32) 02:10 (30)             01:55 (54) Per Geijer FM IF
        07:24 (77) 23:04 (80) 27:10 (77) 35:36 (75) 40:39 (77) 44:31 (77) 51:58 (72) 56:47 (73) 67:25 (79) 72:12 (75) 74:22 (74)             76:17 (74)    
75 Jan Olof Norén Järla Orientering 77:03 03:43 (35) 26:02 (84) 03:15 (38) 07:46 (59) 06:50 (77) 02:54 (64) 06:41 (45) 03:54 (57) 05:21 (61) 05:46 (63) 02:29 (50)             02:22 (70) Jan Olof Norén Järla Orientering
        03:43 (35) 29:45 (83) 33:00 (82) 40:46 (82) 47:36 (80) 50:30 (80) 57:11 (79) 61:05 (79) 66:26 (78) 72:12 (75) 74:41 (75)             77:03 (75)    
76 Sixten Westerlund Södertälje IF 78:15 07:27 (78) 09:02 (54) 04:41 (61) 09:19 (73) 06:29 (75) 04:16 (81) 09:43 (73) 06:21 (79) 06:01 (75) 07:33 (78) 04:53 (84)             02:30 (72) Sixten Westerlund Södertälje IF
        07:27 (78) 16:29 (63) 21:10 (61) 30:29 (65) 36:58 (68) 41:14 (68) 50:57 (71) 57:18 (74) 63:19 (72) 70:52 (73) 75:45 (76)             78:15 (76)    
77 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 78:46 08:16 (83) 08:06 (40) 02:54 (26) 10:51 (78) 08:27 (85) 05:58 (85) 07:40 (56) 08:24 (82) 04:57 (54) 07:47 (80) 03:31 (78)             01:55 (55) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        08:16 (83) 16:22 (62) 19:16 (53) 30:07 (62) 38:34 (69) 44:32 (78) 52:12 (75) 60:36 (78) 65:33 (75) 73:20 (78) 76:51 (78)             78:46 (77)    
78 Lars Nordin Solna OK 79:11 04:32 (60) 11:03 (64) 04:21 (54) 08:23 (67) 05:51 (70) 03:08 (68) 17:55 (85) 04:55 (71) 06:00 (73) 06:52 (74) 03:22 (77)             02:49 (77) Lars Nordin Solna OK
        04:32 (60) 15:35 (59) 19:56 (56) 28:19 (54) 34:10 (57) 37:18 (60) 55:13 (78) 60:08 (77) 66:08 (76) 73:00 (77) 76:22 (77)             79:11 (78)    
79 Åke Lewander Skarpnäcks OL 79:29 03:33 (25) 06:16 (17) 31:48 (85) 05:58 (32) 07:20 (80) 02:43 (56) 05:42 (24) 03:33 (41) 04:12 (31) 04:19 (14) 02:34 (56)             01:31 (14) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        03:33 (25) 09:49 (14) 41:37 (85) 47:35 (83) 54:55 (84) 57:38 (83) 63:20 (83) 66:53 (81) 71:05 (81) 75:24 (80) 77:58 (80)             79:29 (79)    
80 Tomas Möller OK Södertörn 80:55 05:14 (71) 09:48 (59) 05:58 (72) 12:00 (80) 06:57 (78) 03:19 (70) 10:38 (77) 05:02 (72) 07:24 (78) 07:21 (77) 03:51 (82)             03:23 (81) Tomas Möller OK Södertörn
        05:14 (71) 15:02 (57) 21:00 (58) 33:00 (71) 39:57 (73) 43:16 (74) 53:54 (76) 58:56 (76) 66:20 (77) 73:41 (79) 77:32 (79)             80:55 (80)    
81 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 83:11 04:09 (52) 26:58 (85) 10:22 (82) 06:44 (42) 05:17 (61) 04:36 (83) 07:00 (51) 03:06 (18) 04:51 (51) 05:25 (51) 02:43 (65)             02:00 (60) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        04:09 (52) 31:07 (85) 41:29 (84) 48:13 (84) 53:30 (83) 58:06 (84) 65:06 (84) 68:12 (84) 73:03 (82) 78:28 (82) 81:11 (81)             83:11 (81)    
82 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 85:24 05:06 (69) 10:55 (63) 07:01 (78) 13:14 (84) 07:53 (83) 03:47 (75) 10:12 (76) 04:33 (68) 07:41 (80) 07:49 (81) 03:50 (81)             03:23 (81) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:06 (69) 16:01 (60) 23:02 (66) 36:16 (77) 44:09 (79) 47:56 (79) 58:08 (80) 62:41 (80) 70:22 (80) 78:11 (81) 82:01 (82)             85:24 (82)    
83 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 93:56 08:04 (80) 13:04 (70) 05:47 (71) 12:43 (83) 08:00 (84) 03:19 (70) 11:39 (81) 05:02 (72) 07:45 (81) 11:23 (83) 02:58 (73)             04:12 (85) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        08:04 (80) 21:08 (74) 26:55 (76) 39:38 (80) 47:38 (81) 50:57 (81) 62:36 (81) 67:38 (82) 75:23 (83) 86:46 (83) 89:44 (83)             93:56 (83)    
84 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 93:59 08:13 (82) 12:52 (68) 06:54 (77) 12:42 (82) 07:18 (79) 04:07 (80) 10:40 (78) 05:10 (75) 07:36 (79) 11:31 (84) 03:14 (75)             03:42 (83) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        08:13 (82) 21:05 (72) 27:59 (78) 40:41 (81) 47:59 (82) 52:06 (82) 62:46 (82) 67:56 (83) 75:32 (84) 87:03 (84) 90:17 (84)             93:59 (84)    
85 Ingvar Oskarsson Klubblös 117:05 13:57 (85) 16:53 (78) 04:13 (52) 16:08 (85) 07:48 (82) 04:54 (84) 12:11 (83) 18:17 (85) 08:04 (82) 07:40 (79) 03:49 (80)             03:11 (80) Ingvar Oskarsson Klubblös
        13:57 (85) 30:50 (84) 35:03 (83) 51:11 (85) 58:59 (85) 63:53 (85) 76:04 (85) 94:21 (85) 102:25 (85) 110:05 (85) 113:54 (85)             117:05 (85)    
- Jan Gottfridsson Norbergs OK 24:01 02:59   09:10   03:37                                               08:15   Jan Gottfridsson Norbergs OK
        02:59   12:09   15:46                                               24:01      
- Hugo Isgren IFK Enskede 54:38 04:33   06:59   03:22   07:28   05:46   06:47   03:49   05:16   06:10   02:34                   01:54   Hugo Isgren IFK Enskede
        04:33   11:32   14:54   22:22   28:08   34:55   38:44   44:00   50:10   52:44                   54:38      
- Per Södersten Gustavsbergs OK 70:31 03:58   30:02   04:38   02:23   06:35   03:24   08:44   05:31   03:14                       02:02   Per Södersten Gustavsbergs OK
        03:58   34:00   38:38   41:01   47:36   51:00   59:44   65:15   68:29                       70:31      
- Anki Landarv Klubblös 76:45 06:49   34:18   05:56   04:58   07:02   03:19   05:26   04:12   02:17                       02:28   Anki Landarv Klubblös
        06:49   41:07   47:03   52:01   59:03   62:22   67:48   72:00   74:17                       76:45      
- Ann Sjöberg Enebybergs IF 369:40 05:50   15:51                                                   347:59   Ann Sjöberg Enebybergs IF
        05:50   21:41                                                   369:40      
- Anders Kihlström Klubblös 432:02 03:40   29:52                                                   398:30   Anders Kihlström Klubblös
        03:40   33:32   33:32                                               432:02      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                               Mål   Bana D - 2,1 km Klubb
1 Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 23:38 04:19 (16) 03:23 (1) 02:39 (1) 02:21 (1) 03:39 (1) 03:57 (1) 01:51 (1)                             01:29 (1) Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        04:19 (16) 07:42 (5) 10:21 (1) 12:42 (1) 16:21 (1) 20:18 (1) 22:09 (1)                             23:38 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 26:02 03:25 (3) 04:11 (7) 03:26 (6) 02:33 (3) 03:40 (2) 04:08 (3) 02:53 (21)                             01:46 (5) Jan Bojling Solna OK
        03:25 (3) 07:36 (3) 11:02 (3) 13:35 (3) 17:15 (2) 21:23 (2) 24:16 (2)                             26:02 (2)    
3 Inger Andersson Söders-Tyresö 29:14 03:52 (6) 04:11 (7) 03:43 (9) 03:11 (10) 04:48 (5) 05:24 (13) 02:13 (2)                             01:52 (7) Inger Andersson Söders-Tyresö
        03:52 (6) 08:03 (6) 11:46 (5) 14:57 (4) 19:45 (3) 25:09 (5) 27:22 (5)                             29:14 (3)    
4 Jan Larsson Tullinge SK 29:24 03:54 (8) 04:29 (10) 03:52 (13) 02:45 (6) 04:55 (7) 04:44 (6) 02:38 (8)                             02:07 (15) Jan Larsson Tullinge SK
        03:54 (8) 08:23 (10) 12:15 (8) 15:00 (5) 19:55 (5) 24:39 (4) 27:17 (4)                             29:24 (4)    
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 29:41 03:35 (4) 04:01 (4) 04:18 (24) 04:27 (37) 05:05 (10) 04:22 (4) 02:22 (4)                             01:31 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        03:35 (4) 07:36 (3) 11:54 (7) 16:21 (10) 21:26 (10) 25:48 (7) 28:10 (6)                             29:41 (5)    
6 Susanne Holmberg OK Södertörn 30:43 03:18 (1) 03:28 (2) 06:16 (53) 02:29 (2) 04:53 (6) 04:02 (2) 02:21 (3)                             03:56 (63) Susanne Holmberg OK Södertörn
        03:18 (1) 06:46 (1) 13:02 (11) 15:31 (9) 20:24 (7) 24:26 (3) 26:47 (3)                             30:43 (6)    
7 Gösta Guteland Snättringe SK 31:19 04:03 (10) 04:09 (6) 03:38 (8) 03:16 (11) 04:57 (8) 06:18 (30) 03:04 (31)                             01:54 (9) Gösta Guteland Snättringe SK
        04:03 (10) 08:12 (8) 11:50 (6) 15:06 (6) 20:03 (6) 26:21 (8) 29:25 (7)                             31:19 (7)    
8 Dagny Tirén OK Ravinen 31:32 03:59 (9) 04:11 (7) 03:16 (3) 03:49 (20) 05:40 (12) 04:42 (5) 03:54 (52)                             02:01 (11) Dagny Tirén OK Ravinen
        03:59 (9) 08:10 (7) 11:26 (4) 15:15 (7) 20:55 (8) 25:37 (6) 29:31 (8)                             31:32 (8)    
9 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 32:20 04:19 (16) 04:03 (5) 03:59 (15) 03:08 (9) 05:45 (16) 05:52 (18) 03:05 (33)                             02:09 (17) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        04:19 (16) 08:22 (9) 12:21 (9) 15:29 (8) 21:14 (9) 27:06 (9) 30:11 (9)                             32:20 (9)    
10 Lars Cedérus Snättringe SK 33:05 04:24 (20) 04:58 (18) 03:24 (5) 04:29 (38) 05:53 (19) 05:01 (8) 02:41 (10)                             02:15 (19) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:24 (20) 09:22 (16) 12:46 (10) 17:15 (12) 23:08 (13) 28:09 (10) 30:50 (10)                             33:05 (10)    
11 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 33:34 03:53 (7) 05:10 (21) 04:45 (35) 02:59 (7) 05:34 (11) 06:10 (26) 02:37 (7)                             02:26 (29) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:53 (7) 09:03 (11) 13:48 (16) 16:47 (11) 22:21 (12) 28:31 (11) 31:08 (11)                             33:34 (11)    
12 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 34:29 04:49 (32) 04:53 (16) 04:03 (17) 04:11 (31) 06:32 (35) 05:31 (15) 02:32 (5)                             01:58 (10) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:49 (32) 09:42 (18) 13:45 (15) 17:56 (15) 24:28 (16) 29:59 (12) 32:31 (12)                             34:29 (12)    
13 Bertil Rydgren IFK Enskede 34:32 03:24 (2) 08:13 (57) 03:08 (2) 02:38 (5) 04:47 (4) 08:01 (52) 02:50 (18)                             01:31 (2) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:24 (2) 11:37 (40) 14:45 (20) 17:23 (13) 22:10 (11) 30:11 (13) 33:01 (13)                             34:32 (13)    
14 Tord Jonsson Klubblös 35:28 04:54 (34) 05:47 (32) 04:20 (25) 03:38 (14) 05:40 (12) 06:22 (31) 02:55 (23)                             01:52 (7) Tord Jonsson Klubblös
        04:54 (34) 10:41 (32) 15:01 (25) 18:39 (17) 24:19 (15) 30:41 (15) 33:36 (14)                             35:28 (14)    
15 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 36:18 05:25 (44) 05:05 (19) 04:25 (27) 04:01 (24) 05:42 (15) 06:02 (23) 03:06 (35)                             02:32 (33) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:25 (44) 10:30 (28) 14:55 (23) 18:56 (18) 24:38 (18) 30:40 (14) 33:46 (15)                             36:18 (15)    
16 Barbro Cedérus Snättringe SK 36:20 07:28 (59) 05:13 (24) 03:28 (7) 04:08 (30) 06:05 (22) 04:56 (7) 02:48 (16)                             02:14 (18) Barbro Cedérus Snättringe SK
        07:28 (59) 12:41 (50) 16:09 (33) 20:17 (26) 26:22 (24) 31:18 (18) 34:06 (16)                             36:20 (16)    
17 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 36:37 04:25 (21) 06:10 (37) 07:10 (56) 04:07 (28) 04:34 (3) 05:42 (17) 02:41 (10)                             01:48 (6) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:25 (21) 10:35 (29) 17:45 (48) 21:52 (42) 26:26 (25) 32:08 (22) 34:49 (21)                             36:37 (17)    
18 Bengt Johansson Sundbybergs IK 36:51 04:53 (33) 04:46 (14) 04:12 (19) 06:35 (54) 06:12 (24) 05:12 (11) 02:53 (21)                             02:08 (16) Bengt Johansson Sundbybergs IK
        04:53 (33) 09:39 (17) 13:51 (18) 20:26 (28) 26:38 (26) 31:50 (21) 34:43 (19)                             36:51 (18)    
19 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 37:02 04:31 (24) 05:35 (29) 03:56 (14) 03:47 (19) 05:46 (17) 07:22 (46) 03:27 (42)                             02:38 (38) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        04:31 (24) 10:06 (23) 14:02 (19) 17:49 (14) 23:35 (14) 30:57 (16) 34:24 (17)                             37:02 (19)    
20 Kjell Jansson Väsby OK 37:11 04:07 (12) 04:57 (17) 04:33 (30) 04:40 (41) 06:14 (26) 07:13 (43) 03:03 (30)                             02:24 (25) Kjell Jansson Väsby OK
        04:07 (12) 09:04 (12) 13:37 (13) 18:17 (16) 24:31 (17) 31:44 (20) 34:47 (20)                             37:11 (20)    
21 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 37:14 04:21 (18) 05:37 (30) 07:11 (57) 02:59 (7) 05:53 (19) 05:04 (10) 03:29 (44)                             02:40 (41) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        04:21 (18) 09:58 (20) 17:09 (43) 20:08 (24) 26:01 (20) 31:05 (17) 34:34 (18)                             37:14 (21)    
22 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 37:49 03:46 (5) 03:49 (3) 03:21 (4) 02:35 (4) 06:16 (28) 13:23 (65) 03:01 (28)                             01:38 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:46 (5) 07:35 (2) 10:56 (2) 13:31 (2) 19:47 (4) 33:10 (28) 36:11 (26)                             37:49 (22)    
23 Lennart Frisk Gustavsbergs OK 38:04 04:23 (19) 05:34 (28) 05:19 (46) 04:59 (43) 06:02 (21) 05:02 (9) 04:42 (59)                             02:03 (12) Lennart Frisk Gustavsbergs OK
        04:23 (19) 09:57 (19) 15:16 (27) 20:15 (25) 26:17 (23) 31:19 (19) 36:01 (24)                             38:04 (23)    
24 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 38:07 04:11 (13) 05:48 (34) 03:50 (11) 08:37 (61) 04:59 (9) 05:36 (16) 03:00 (26)                             02:06 (14) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:11 (13) 09:59 (21) 13:49 (17) 22:26 (46) 27:25 (32) 33:01 (27) 36:01 (24)                             38:07 (24)    
25 Lars Dyrhage Järfälla OK 38:17 04:33 (26) 04:38 (12) 04:12 (19) 06:39 (56) 07:15 (45) 05:27 (14) 03:00 (26)                             02:33 (35) Lars Dyrhage Järfälla OK
        04:33 (26) 09:11 (15) 13:23 (12) 20:02 (23) 27:17 (31) 32:44 (23) 35:44 (23)                             38:17 (25)    
26 UC Lybert Eriksson Väsby OK 38:18 04:46 (30) 07:52 (56) 04:03 (17) 04:18 (33) 05:48 (18) 06:01 (21) 02:48 (16)                             02:42 (45) UC Lybert Eriksson Väsby OK
        04:46 (30) 12:38 (49) 16:41 (38) 20:59 (32) 26:47 (27) 32:48 (24) 35:36 (22)                             38:18 (26)    
27 Inger Pahlén Söders-Tyresö 38:54 04:40 (29) 04:30 (11) 04:33 (30) 06:54 (58) 06:16 (28) 05:56 (19) 03:36 (46)                             02:29 (31) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        04:40 (29) 09:10 (14) 13:43 (14) 20:37 (29) 26:53 (28) 32:49 (25) 36:25 (27)                             38:54 (27)    
27 Viveka Backman Tullinge SK 38:54 04:03 (10) 09:18 (58) 03:44 (10) 03:40 (16) 06:50 (39) 06:14 (29) 02:43 (13)                             02:22 (22) Viveka Backman Tullinge SK
        04:03 (10) 13:21 (54) 17:05 (41) 20:45 (30) 27:35 (33) 33:49 (32) 36:32 (30)                             38:54 (27)    
29 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 38:58 05:26 (47) 05:24 (26) 04:14 (22) 05:51 (51) 06:17 (30) 06:22 (31) 02:51 (20)                             02:33 (35) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:26 (47) 10:50 (35) 15:04 (26) 20:55 (31) 27:12 (30) 33:34 (29) 36:25 (27)                             38:58 (29)    
30 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 39:05 07:03 (57) 05:10 (21) 03:50 (11) 04:18 (33) 05:40 (12) 07:40 (48) 02:45 (14)                             02:39 (39) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        07:03 (57) 12:13 (44) 16:03 (32) 20:21 (27) 26:01 (20) 33:41 (31) 36:26 (29)                             39:05 (30)    
31 Lennart Sjöstål Klubblös 39:07 05:42 (52) 05:08 (20) 04:42 (34) 05:42 (49) 06:21 (33) 06:02 (23) 03:05 (33)                             02:25 (28) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:42 (52) 10:50 (35) 15:32 (30) 21:14 (35) 27:35 (33) 33:37 (30) 36:42 (31)                             39:07 (31)    
32 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 39:43 04:35 (27) 06:03 (36) 04:50 (39) 03:38 (14) 07:10 (43) 06:44 (37) 04:20 (56)                             02:23 (23) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        04:35 (27) 10:38 (31) 15:28 (29) 19:06 (19) 26:16 (22) 33:00 (26) 37:20 (33)                             39:43 (32)    
33 Christina Larsson Söders SOL Tyresö 39:58 04:38 (28) 05:39 (31) 04:37 (33) 06:38 (55) 06:37 (36) 06:12 (27) 02:57 (24)                             02:40 (41) Christina Larsson Söders SOL Tyresö
        04:38 (28) 10:17 (25) 14:54 (22) 21:32 (40) 28:09 (37) 34:21 (34) 37:18 (32)                             39:58 (33)    
33 Margaretha Nylund OK Södertörn 39:58 04:12 (14) 04:52 (15) 09:37 (62) 03:23 (12) 06:57 (41) 06:01 (21) 02:38 (8)                             02:18 (20) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:12 (14) 09:04 (12) 18:41 (49) 22:04 (44) 29:01 (40) 35:02 (37) 37:40 (35)                             39:58 (33)    
33 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 39:58 05:53 (54) 06:48 (48) 04:49 (37) 04:00 (23) 06:15 (27) 06:48 (38) 02:59 (25)                             02:26 (29) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:53 (54) 12:41 (50) 17:30 (46) 21:30 (39) 27:45 (35) 34:33 (35) 37:32 (34)                             39:58 (33)    
36 Karl-Erik Mogren Snättringe SK 41:16 05:00 (35) 05:47 (32) 04:49 (37) 03:36 (13) 06:24 (34) 08:18 (57) 04:17 (55)                             03:05 (54) Karl-Erik Mogren Snättringe SK
        05:00 (35) 10:47 (34) 15:36 (31) 19:12 (21) 25:36 (19) 33:54 (33) 38:11 (36)                             41:16 (36)    
37 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 41:32 05:01 (36) 06:14 (38) 05:50 (49) 04:19 (35) 07:55 (52) 06:12 (27) 03:40 (49)                             02:21 (21) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:01 (36) 11:15 (39) 17:05 (41) 21:24 (37) 29:19 (42) 35:31 (38) 39:11 (38)                             41:32 (37)    
38 Torsten Jansson Skogsluffarna 41:40 05:21 (43) 05:16 (25) 04:15 (23) 06:52 (57) 07:40 (48) 06:41 (36) 03:30 (45)                             02:05 (13) Torsten Jansson Skogsluffarna
        05:21 (43) 10:37 (30) 14:52 (21) 21:44 (41) 29:24 (43) 36:05 (39) 39:35 (39)                             41:40 (38)    
39 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 42:04 04:17 (15) 06:29 (43) 06:01 (51) 04:19 (35) 07:45 (50) 05:57 (20) 03:36 (46)                             03:40 (60) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        04:17 (15) 10:46 (33) 16:47 (39) 21:06 (34) 28:51 (39) 34:48 (36) 38:24 (37)                             42:04 (39)    
40 Ulla Karnebäck Attunda OK 42:30 05:28 (49) 06:57 (50) 04:50 (39) 04:07 (28) 07:48 (51) 08:15 (55) 02:35 (6)                             02:30 (32) Ulla Karnebäck Attunda OK
        05:28 (49) 12:25 (48) 17:15 (45) 21:22 (36) 29:10 (41) 37:25 (44) 40:00 (41)                             42:30 (40)    
41 Bo Winald Hellas Orientering 42:35 04:30 (23) 05:30 (27) 09:54 (63) 05:12 (45) 06:17 (30) 05:19 (12) 03:12 (38)                             02:41 (43) Bo Winald Hellas Orientering
        04:30 (23) 10:00 (22) 19:54 (54) 25:06 (50) 31:23 (46) 36:42 (42) 39:54 (40)                             42:35 (41)    
42 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 43:26 05:01 (36) 07:16 (52) 04:56 (43) 04:51 (42) 08:27 (56) 06:48 (38) 03:01 (28)                             03:06 (55) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:01 (36) 12:17 (46) 17:13 (44) 22:04 (44) 30:31 (44) 37:19 (43) 40:20 (43)                             43:26 (42)    
43 Hans Svensson Skogsluffarnas OK 43:35 05:06 (38) 07:16 (52) 05:21 (47) 03:41 (17) 06:48 (37) 08:15 (55) 03:38 (48)                             03:30 (59) Hans Svensson Skogsluffarnas OK
        05:06 (38) 12:22 (47) 17:43 (47) 21:24 (37) 28:12 (38) 36:27 (41) 40:05 (42)                             43:35 (43)    
44 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 43:37 04:31 (24) 05:54 (35) 04:34 (32) 04:11 (31) 07:58 (53) 09:09 (60) 04:46 (60)                             02:34 (37) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        04:31 (24) 10:25 (27) 14:59 (24) 19:10 (20) 27:08 (29) 36:17 (40) 41:03 (44)                             43:37 (44)    
45 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 44:10 05:11 (40) 05:12 (23) 04:55 (42) 04:31 (39) 08:17 (55) 10:15 (61) 03:10 (37)                             02:39 (39) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        05:11 (40) 10:23 (26) 15:18 (28) 19:49 (22) 28:06 (36) 38:21 (46) 41:31 (45)                             44:10 (45)    
46 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 44:22 05:30 (51) 04:40 (13) 06:28 (54) 06:00 (52) 08:30 (57) 07:16 (44) 03:17 (39)                             02:41 (43) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:30 (51) 10:10 (24) 16:38 (37) 22:38 (48) 31:08 (45) 38:24 (47) 41:41 (46)                             44:22 (46)    
47 Kerstin Zäll Tullinge SK 44:42 05:25 (44) 06:42 (47) 04:29 (29) 05:16 (46) 09:56 (59) 06:26 (34) 03:46 (51)                             02:42 (45) Kerstin Zäll Tullinge SK
        05:25 (44) 12:07 (43) 16:36 (35) 21:52 (42) 31:48 (48) 38:14 (45) 42:00 (47)                             44:42 (47)    
48 Mona Asplund Klubblös 44:47 07:19 (58) 06:30 (45) 04:57 (44) 03:42 (18) 09:22 (58) 06:50 (40) 03:22 (40)                             02:45 (48) Mona Asplund Klubblös
        07:19 (58) 13:49 (55) 18:46 (50) 22:28 (47) 31:50 (49) 38:40 (48) 42:02 (48)                             44:47 (48)    
49 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 45:25 05:10 (39) 06:31 (46) 04:52 (41) 04:32 (40) 10:22 (61) 07:17 (45) 03:43 (50)                             02:58 (50) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        05:10 (39) 11:41 (41) 16:33 (34) 21:05 (33) 31:27 (47) 38:44 (49) 42:27 (49)                             45:25 (49)    
50 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 46:23 05:19 (42) 13:46 (63) 04:13 (21) 04:05 (27) 06:13 (25) 07:41 (50) 02:42 (12)                             02:24 (25) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        05:19 (42) 19:05 (62) 23:18 (58) 27:23 (55) 33:36 (52) 41:17 (54) 43:59 (51)                             46:23 (50)    
51 Britt Eriksson Hammarby IF OF 46:27 05:18 (41) 13:43 (62) 04:28 (28) 03:56 (22) 06:08 (23) 07:40 (48) 02:50 (18)                             02:24 (25) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        05:18 (41) 19:01 (61) 23:29 (60) 27:25 (56) 33:33 (51) 41:13 (53) 44:03 (52)                             46:27 (51)    
52 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 46:57 06:05 (56) 07:03 (51) 06:13 (52) 05:44 (50) 06:50 (39) 07:22 (46) 04:11 (54)                             03:29 (58) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:05 (56) 13:08 (52) 19:21 (52) 25:05 (49) 31:55 (50) 39:17 (50) 43:28 (50)                             46:57 (52)    
53 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 47:07 10:49 (63) 06:16 (40) 04:47 (36) 05:00 (44) 07:12 (44) 06:34 (35) 03:26 (41)                             03:03 (53) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        10:49 (63) 17:05 (59) 21:52 (55) 26:52 (52) 34:04 (53) 40:38 (52) 44:04 (53)                             47:07 (53)    
54 Viviann Andersson Snättringe SK 47:35 05:28 (49) 07:50 (55) 05:34 (48) 09:30 (64) 06:49 (38) 06:54 (41) 02:46 (15)                             02:44 (47) Viviann Andersson Snättringe SK
        05:28 (49) 13:18 (53) 18:52 (51) 28:22 (57) 35:11 (55) 42:05 (55) 44:51 (54)                             47:35 (54)    
55 Gunnel Junegard OK Södertörn 47:43 04:28 (22) 06:29 (43) 11:52 (64) 04:04 (25) 07:17 (46) 06:23 (33) 04:38 (58)                             02:32 (33) Gunnel Junegard OK Södertörn
        04:28 (22) 10:57 (37) 22:49 (57) 26:53 (53) 34:10 (54) 40:33 (51) 45:11 (55)                             47:43 (55)    
56 Carl Lang OK Österåker 51:51 05:26 (47) 06:49 (49) 04:22 (26) 09:03 (62) 11:23 (62) 08:08 (53) 03:28 (43)                             03:12 (57) Carl Lang OK Österåker
        05:26 (47) 12:15 (45) 16:37 (36) 25:40 (51) 37:03 (57) 45:11 (56) 48:39 (56)                             51:51 (56)    
57 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 54:12 06:04 (55) 15:32 (65) 09:19 (61) 04:04 (25) 06:18 (32) 06:54 (41) 03:08 (36)                             02:53 (49) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        06:04 (55) 21:36 (63) 30:55 (62) 34:59 (62) 41:17 (62) 48:11 (60) 51:19 (57)                             54:12 (57)    
58 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 54:22 07:48 (60) 10:34 (59) 07:51 (58) 05:22 (47) 07:43 (49) 07:57 (51) 04:08 (53)                             02:59 (52) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        07:48 (60) 18:22 (60) 26:13 (61) 31:35 (61) 39:18 (60) 47:15 (59) 51:23 (59)                             54:22 (58)    
59 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 54:28 05:25 (45) 06:22 (41) 05:13 (45) 10:06 (65) 08:13 (54) 10:50 (63) 05:10 (64)                             03:09 (56) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:25 (45) 11:47 (42) 17:00 (40) 27:06 (54) 35:19 (56) 46:09 (57) 51:19 (57)                             54:28 (59)    
60 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 55:31 10:05 (62) 06:14 (38) 07:01 (55) 07:27 (59) 07:31 (47) 08:46 (58) 04:36 (57)                             03:51 (62) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        10:05 (62) 16:19 (57) 23:20 (59) 30:47 (60) 38:18 (58) 47:04 (58) 51:40 (60)                             55:31 (60)    
61 Mats Halvarez Klubblös 56:45 05:44 (53) 10:48 (60) 05:59 (50) 06:28 (53) 10:16 (60) 08:57 (59) 04:48 (61)                             03:45 (61) Mats Halvarez Klubblös
        05:44 (53) 16:32 (58) 22:31 (56) 28:59 (58) 39:15 (59) 48:12 (61) 53:00 (61)                             56:45 (61)    
62 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 56:50 08:12 (61) 07:25 (54) 04:00 (16) 09:24 (63) 11:40 (63) 08:13 (54) 04:58 (63)                             02:58 (50) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        08:12 (61) 15:37 (56) 19:37 (53) 29:01 (59) 40:41 (61) 48:54 (62) 53:52 (62)                             56:50 (62)    
63 Roland Bolin Snättringe SK 62:31 04:48 (31) 06:24 (42) 28:52 (65) 03:51 (21) 07:01 (42) 06:08 (25) 03:04 (31)                             02:23 (23) Roland Bolin Snättringe SK
        04:48 (31) 11:12 (38) 40:04 (64) 43:55 (64) 50:56 (63) 57:04 (63) 60:08 (63)                             62:31 (63)    
64 Margit Lundström OK Sänkan 76:31 12:22 (64) 14:44 (64) 07:52 (59) 07:32 (60) 13:35 (64) 10:34 (62) 04:53 (62)                             04:59 (64) Margit Lundström OK Sänkan
        12:22 (64) 27:06 (64) 34:58 (63) 42:30 (63) 56:05 (64) 66:39 (64) 71:32 (64)                             76:31 (64)    
65 Yngve Hedberg Snättringe SK 97:49 30:57 (65) 12:20 (61) 09:11 (60) 05:41 (48) 14:25 (65) 11:29 (64) 07:49 (65)                             05:57 (65) Yngve Hedberg Snättringe SK
        30:57 (65) 43:17 (65) 52:28 (65) 58:09 (65) 72:34 (65) 84:03 (65) 91:52 (65)                             97:49 (65)    
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 73:59 19:55   10:30                                                   43:34   Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        19:55   30:25                                                   73:59      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                       Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Hans Eriksson Hellas Orientering 28:55 02:34 (2) 04:24 (4) 06:09 (1) 06:52 (1) 06:17 (11)                                     02:39 (1) Hans Eriksson Hellas Orientering
        02:34 (2) 06:58 (2) 13:07 (1) 19:59 (1) 26:16 (2)                                     28:55 (1)    
2 Birgitta Olsson Tullinge SK 29:14 02:42 (4) 03:39 (1) 08:46 (8) 07:03 (2) 03:45 (3)                                     03:19 (4) Birgitta Olsson Tullinge SK
        02:42 (4) 06:21 (1) 15:07 (4) 22:10 (2) 25:55 (1)                                     29:14 (2)    
3 Errol Wicksell Hellas Orientering 31:49 02:50 (5) 05:16 (6) 07:28 (4) 08:35 (6) 03:56 (5)                                     03:44 (6) Errol Wicksell Hellas Orientering
        02:50 (5) 08:06 (7) 15:34 (5) 24:09 (4) 28:05 (4)                                     31:49 (3)    
4 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 32:23 02:57 (6) 04:20 (3) 08:26 (7) 08:48 (7) 03:48 (4)                                     04:04 (11) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        02:57 (6) 07:17 (3) 15:43 (6) 24:31 (5) 28:19 (5)                                     32:23 (4)    
5 Anna Persson Tullinge SK 32:58 02:41 (3) 04:47 (5) 06:46 (3) 09:33 (9) 05:55 (10)                                     03:16 (3) Anna Persson Tullinge SK
        02:41 (3) 07:28 (4) 14:14 (3) 23:47 (3) 29:42 (6)                                     32:58 (5)    
6 Mona Forslund IFK Enskede 33:29 04:03 (11) 05:25 (7) 07:48 (5) 08:55 (8) 03:43 (2)                                     03:35 (5) Mona Forslund IFK Enskede
        04:03 (11) 09:28 (8) 17:16 (8) 26:11 (8) 29:54 (7)                                     33:29 (6)    
7 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 33:46 03:37 (9) 04:01 (2) 08:09 (6) 09:46 (11) 05:12 (7)                                     03:01 (2) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        03:37 (9) 07:38 (5) 15:47 (7) 25:33 (7) 30:45 (8)                                     33:46 (7)    
8 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 37:51 03:05 (7) 08:06 (13) 08:53 (9) 08:26 (5) 05:03 (6)                                     04:18 (12) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        03:05 (7) 11:11 (11) 20:04 (9) 28:30 (11) 33:33 (9)                                     37:51 (8)    
9 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 39:19 05:44 (12) 05:35 (9) 09:08 (11) 07:10 (3) 07:40 (12)                                     04:02 (10) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        05:44 (12) 11:19 (12) 20:27 (10) 27:37 (9) 35:17 (10)                                     39:19 (9)    
9 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 39:19 05:47 (13) 05:33 (8) 09:07 (10) 07:11 (4) 07:40 (12)                                     04:01 (8) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        05:47 (13) 11:20 (13) 20:27 (10) 27:38 (10) 35:18 (11)                                     39:19 (9)    
11 Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 39:52 03:38 (10) 05:52 (11) 11:17 (12) 09:40 (10) 05:36 (8)                                     03:49 (7) Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK
        03:38 (10) 09:30 (10) 20:47 (12) 30:27 (12) 36:03 (12)                                     39:52 (11)    
12 Tage Eriksson Bromma Vällingby OK 42:38 03:16 (8) 06:12 (12) 11:31 (13) 11:51 (13) 05:47 (9)                                     04:01 (8) Tage Eriksson Bromma Vällingby OK
        03:16 (8) 09:28 (8) 20:59 (13) 32:50 (13) 38:37 (13)                                     42:38 (12)    
13 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 52:49 02:15 (1) 05:38 (10) 06:09 (1) 11:03 (12) 02:40 (1)                                     25:04 (13) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:15 (1) 07:53 (6) 14:02 (2) 25:05 (6) 27:45 (3)                                     52:49 (13)    
- Gunvor Granath Nynäshamns OK 344:34                                                         344:34   Gunvor Granath Nynäshamns OK
                                                                344:34      
</