Sträcktider Luffarligan Farstaborg                                                                                          
  2018-11-07 Svarta tider är sträcktider                                                                                        
    Blå tider är från start                                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                        
                                                                                                   
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   --21   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Love Berzell OK Ravinen 39:50 01:12 (1) 01:42 (1) 04:36 (3) 01:19 (1) 01:24 (1) 01:09 (1) 01:49 (1) 02:47 (4) 01:11 (1) 01:04 (1) 01:49 (1) 02:30 (1) 02:45 (1) 01:13 (5) 01:32 (1) 02:34 (1) 01:05 (1) 01:46 (1) 03:13 (1) 01:08 (1) 01:16 (1) 00:46 (1) Love Berzell OK Ravinen
        01:12 (1) 02:54 (1) 07:30 (2) 08:49 (1) 10:13 (1) 11:22 (1) 13:11 (1) 15:58 (1) 17:09 (1) 18:13 (1) 20:02 (1) 22:32 (1) 25:17 (1) 26:30 (1) 28:02 (1) 30:36 (1) 31:41 (1) 33:27 (1) 36:40 (1) 37:48 (1) 39:04 (1) 39:50 (1)    
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 47:15 01:18 (3) 02:03 (3) 04:07 (1) 01:34 (3) 01:44 (2) 02:17 (10) 01:58 (2) 02:39 (2) 01:33 (3) 01:16 (6) 02:09 (2) 02:56 (3) 03:13 (2) 01:20 (7) 01:53 (3) 03:56 (7) 01:18 (2) 02:42 (9) 03:30 (2) 01:17 (3) 01:31 (6) 01:01 (5) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:18 (3) 03:21 (3) 07:28 (1) 09:02 (2) 10:46 (2) 13:03 (2) 15:01 (2) 17:40 (2) 19:13 (2) 20:29 (2) 22:38 (2) 25:34 (2) 28:47 (2) 30:07 (2) 32:00 (2) 35:56 (2) 37:14 (2) 39:56 (2) 43:26 (2) 44:43 (2) 46:14 (2) 47:15 (2)    
3 Oscar Arman Nyköpings OK 48:04 01:43 (7) 02:12 (5) 04:21 (2) 01:41 (7) 02:09 (7) 01:31 (6) 02:23 (6) 02:38 (1) 01:33 (3) 01:09 (4) 02:16 (3) 03:13 (6) 03:27 (3) 01:06 (2) 01:59 (4) 03:23 (2) 01:23 (4) 02:13 (5) 04:03 (4) 01:17 (3) 01:27 (5) 00:57 (4) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:43 (7) 03:55 (6) 08:16 (3) 09:57 (3) 12:06 (4) 13:37 (4) 16:00 (3) 18:38 (3) 20:11 (3) 21:20 (3) 23:36 (3) 26:49 (3) 30:16 (3) 31:22 (3) 33:21 (3) 36:44 (3) 38:07 (3) 40:20 (3) 44:23 (3) 45:40 (3) 47:07 (3) 48:04 (3)    
4 Robert Johansson Täby OK 49:26 01:12 (1) 02:07 (4) 05:30 (9) 01:31 (2) 01:46 (3) 01:29 (4) 02:27 (7) 02:57 (6) 01:30 (2) 01:07 (3) 02:28 (5) 02:54 (2) 03:29 (4) 01:04 (1) 02:00 (5) 03:25 (3) 01:22 (3) 02:09 (3) 05:20 (9) 01:16 (2) 01:22 (4) 01:01 (5) Robert Johansson Täby OK
        01:12 (1) 03:19 (2) 08:49 (5) 10:20 (5) 12:06 (4) 13:35 (3) 16:02 (4) 18:59 (4) 20:29 (4) 21:36 (4) 24:04 (4) 26:58 (4) 30:27 (4) 31:31 (4) 33:31 (4) 36:56 (4) 38:18 (4) 40:27 (4) 45:47 (4) 47:03 (4) 48:25 (4) 49:26 (4)    
5 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 51:20 01:47 (8) 01:49 (2) 04:59 (5) 01:36 (5) 01:50 (4) 02:15 (9) 02:47 (9) 02:50 (5) 01:40 (7) 01:06 (2) 02:45 (8) 03:05 (5) 04:11 (8) 01:12 (4) 02:07 (6) 03:38 (4) 01:31 (5) 02:08 (2) 04:15 (5) 01:25 (7) 01:21 (3) 01:03 (7) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        01:47 (8) 03:36 (4) 08:35 (4) 10:11 (4) 12:01 (3) 14:16 (5) 17:03 (5) 19:53 (5) 21:33 (5) 22:39 (5) 25:24 (5) 28:29 (5) 32:40 (5) 33:52 (5) 35:59 (5) 39:37 (5) 41:08 (5) 43:16 (5) 47:31 (5) 48:56 (5) 50:17 (5) 51:20 (5)    
6 Mats Sandin Haninge SOK 55:28 01:39 (6) 02:14 (6) 05:27 (8) 01:47 (8) 02:14 (9) 01:33 (7) 02:33 (8) 03:24 (8) 01:51 (8) 01:39 (9) 02:47 (9) 03:28 (8) 04:06 (7) 01:10 (3) 02:11 (8) 03:51 (6) 01:36 (9) 02:22 (8) 05:11 (8) 01:26 (8) 01:41 (9) 01:18 (11) Mats Sandin Haninge SOK
        01:39 (6) 03:53 (5) 09:20 (6) 11:07 (6) 13:21 (6) 14:54 (6) 17:27 (6) 20:51 (6) 22:42 (7) 24:21 (7) 27:08 (7) 30:36 (7) 34:42 (7) 35:52 (6) 38:03 (6) 41:54 (6) 43:30 (6) 45:52 (6) 51:03 (6) 52:29 (6) 54:10 (6) 55:28 (6)    
7 Magnus Burling Fredrikshofs IF Skid & OK 57:56 02:04 (10) 03:18 (9) 05:02 (6) 01:58 (10) 02:07 (6) 01:25 (3) 02:22 (5) 02:45 (3) 01:36 (6) 01:20 (7) 02:36 (6) 02:57 (4) 03:47 (6) 03:01 (13) 02:53 (11) 05:00 (11) 01:33 (7) 02:11 (4) 06:12 (12) 01:19 (5) 01:34 (7) 00:56 (2) Magnus Burling Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:04 (10) 05:22 (9) 10:24 (8) 12:22 (8) 14:29 (8) 15:54 (7) 18:16 (7) 21:01 (7) 22:37 (6) 23:57 (6) 26:33 (6) 29:30 (6) 33:17 (6) 36:18 (7) 39:11 (7) 44:11 (7) 45:44 (7) 47:55 (7) 54:07 (7) 55:26 (7) 57:00 (7) 57:56 (7)    
8 Galina Ribediuc Hellas Orientering 58:42 01:27 (4) 08:02 (12) 04:58 (4) 01:39 (6) 02:11 (8) 01:22 (2) 02:17 (4) 03:43 (9) 02:13 (12) 01:10 (5) 02:17 (4) 04:52 (11) 03:37 (5) 01:19 (6) 01:49 (2) 03:48 (5) 01:31 (5) 02:14 (6) 03:55 (3) 01:47 (10) 01:35 (8) 00:56 (2) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        01:27 (4) 09:29 (12) 14:27 (10) 16:06 (10) 18:17 (10) 19:39 (9) 21:56 (9) 25:39 (10) 27:52 (10) 29:02 (10) 31:19 (9) 36:11 (10) 39:48 (10) 41:07 (9) 42:56 (8) 46:44 (8) 48:15 (8) 50:29 (8) 54:24 (8) 56:11 (8) 57:46 (8) 58:42 (8)    
9 Christian Olsson Frösö IF 59:27 01:36 (5) 05:54 (11) 07:16 (12) 01:34 (3) 02:05 (5) 01:29 (4) 02:16 (3) 03:01 (7) 01:35 (5) 01:24 (8) 02:39 (7) 03:45 (9) 04:49 (10) 01:26 (8) 02:07 (6) 04:25 (8) 01:39 (10) 02:17 (7) 04:24 (6) 01:23 (6) 01:20 (2) 01:03 (7) Christian Olsson Frösö IF
        01:36 (5) 07:30 (10) 14:46 (11) 16:20 (11) 18:25 (11) 19:54 (10) 22:10 (10) 25:11 (9) 26:46 (9) 28:10 (8) 30:49 (8) 34:34 (8) 39:23 (8) 40:49 (8) 42:56 (8) 47:21 (9) 49:00 (9) 51:17 (9) 55:41 (9) 57:04 (9) 58:24 (9) 59:27 (9)    
10 Johan Lindqvist Täby OK 64:53 01:50 (9) 02:58 (7) 05:13 (7) 01:50 (9) 02:33 (10) 01:57 (8) 02:47 (9) 04:56 (11) 01:57 (10) 02:58 (12) 03:04 (10) 03:22 (7) 04:20 (9) 02:51 (12) 02:22 (9) 04:25 (8) 01:35 (8) 03:26 (10) 05:34 (10) 01:34 (9) 02:06 (12) 01:15 (9) Johan Lindqvist Täby OK
        01:50 (9) 04:48 (7) 10:01 (7) 11:51 (7) 14:24 (7) 16:21 (8) 19:08 (8) 24:04 (8) 26:01 (8) 28:59 (9) 32:03 (10) 35:25 (9) 39:45 (9) 42:36 (10) 44:58 (10) 49:23 (10) 50:58 (10) 54:24 (10) 59:58 (10) 61:32 (10) 63:38 (10) 64:53 (10)    
11 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 72:15 02:16 (11) 03:04 (8) 07:14 (11) 02:39 (11) 02:33 (10) 03:30 (13) 03:08 (11) 03:58 (10) 01:51 (8) 01:40 (10) 03:09 (11) 04:06 (10) 07:43 (13) 01:44 (9) 02:44 (10) 04:54 (10) 02:23 (12) 03:32 (12) 05:00 (7) 01:52 (11) 01:59 (10) 01:16 (10) Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK
        02:16 (11) 05:20 (8) 12:34 (9) 15:13 (9) 17:46 (9) 21:16 (11) 24:24 (11) 28:22 (11) 30:13 (11) 31:53 (11) 35:02 (11) 39:08 (11) 46:51 (11) 48:35 (11) 51:19 (11) 56:13 (11) 58:36 (11) 62:08 (11) 67:08 (11) 69:00 (11) 70:59 (11) 72:15 (11)    
12 Kurt Eriksson Vandrarringen 91:22 02:32 (13) 09:27 (13) 07:09 (10) 03:09 (12) 02:53 (12) 02:21 (12) 03:55 (12) 05:06 (12) 02:34 (13) 01:46 (11) 04:25 (13) 07:15 (13) 07:07 (12) 02:18 (11) 06:33 (13) 05:44 (12) 01:58 (11) 03:26 (10) 06:04 (11) 02:12 (13) 02:00 (11) 01:28 (12) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:32 (13) 11:59 (13) 19:08 (13) 22:17 (13) 25:10 (12) 27:31 (12) 31:26 (12) 36:32 (12) 39:06 (12) 40:52 (12) 45:17 (12) 52:32 (12) 59:39 (12) 61:57 (12) 68:30 (13) 74:14 (13) 76:12 (13) 79:38 (12) 85:42 (12) 87:54 (12) 89:54 (12) 91:22 (12)    
13 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 98:42 02:29 (12) 05:28 (10) 07:47 (13) 03:37 (13) 06:19 (13) 02:20 (11) 03:57 (13) 08:04 (13) 02:06 (11) 03:06 (13) 03:42 (12) 05:35 (12) 05:50 (11) 01:49 (10) 02:58 (12) 06:21 (13) 04:19 (13) 05:07 (13) 11:07 (13) 02:06 (12) 03:01 (13) 01:34 (13) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:29 (12) 07:57 (11) 15:44 (12) 19:21 (12) 25:40 (13) 28:00 (13) 31:57 (13) 40:01 (13) 42:07 (13) 45:13 (13) 48:55 (13) 54:30 (13) 60:20 (13) 62:09 (13) 65:07 (12) 71:28 (12) 75:47 (12) 80:54 (13) 92:01 (13) 94:07 (13) 97:08 (13) 98:42 (13)    
- Linda Lönneberg Täby OK 58:39 02:22   01:10   03:35   11:27   02:03   02:29   04:34   03:27   04:41   02:36   01:28   13:02   02:23   02:01                               01:21   Linda Lönneberg Täby OK
        02:22   03:32   07:07   18:34   20:37   23:06   27:40   31:07   35:48   38:24   39:52   52:54   55:17   57:18                               58:39      
- Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 83:09 02:06   04:23   06:40   04:02   05:56   02:32   03:05   04:46   37:24   10:45                                               01:30   Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        02:06   06:29   13:09   17:11   23:07   25:39   28:44   33:30   70:54   81:39                                               83:09      
- Christer Hördell Stockholms OK 379:39 01:49   02:06   05:53   02:01   14:27   06:00   02:45   05:27   01:40   04:08   04:38                                           328:45   Christer Hördell Stockholms OK
        01:49   03:55   09:48   11:49   26:16   32:16   35:01   40:28   42:08   46:16   50:54                                           379:39      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana B - 4,5  km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15                           Mål   Bana B - 4,5  km Klubb
1 Janne Nilsson Centrum OK 47:21 02:18 (18) 02:27 (4) 05:37 (5) 02:31 (2) 05:05 (3) 03:28 (6) 04:48 (5) 01:29 (2) 02:22 (3) 04:32 (3) 01:40 (3) 02:19 (2) 04:19 (2) 01:32 (1) 01:45 (2)                         01:09 (4) Janne Nilsson Centrum OK
        02:18 (18) 04:45 (6) 10:22 (3) 12:53 (3) 17:58 (2) 21:26 (2) 26:14 (2) 27:43 (2) 30:05 (2) 34:37 (2) 36:17 (2) 38:36 (2) 42:55 (2) 44:27 (1) 46:12 (1)                         47:21 (1)    
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 47:57 01:29 (1) 04:11 (24) 05:17 (1) 02:25 (1) 04:11 (1) 02:36 (1) 04:28 (2) 01:11 (1) 02:06 (1) 03:41 (1) 02:05 (13) 02:07 (1) 03:58 (1) 05:28 (35) 01:38 (1)                         01:06 (3) P-O Ivarsson Haninge SOK
        01:29 (1) 05:40 (12) 10:57 (5) 13:22 (4) 17:33 (1) 20:09 (1) 24:37 (1) 25:48 (1) 27:54 (1) 31:35 (1) 33:40 (1) 35:47 (1) 39:45 (1) 45:13 (2) 46:51 (2)                         47:57 (2)    
3 Björn Reger Söders-Tyresö 50:22 01:44 (4) 02:57 (7) 06:03 (9) 02:48 (7) 05:17 (5) 03:46 (11) 05:02 (10) 01:34 (6) 03:00 (16) 04:32 (3) 01:43 (4) 02:32 (4) 04:32 (6) 01:43 (6) 01:57 (8)                         01:12 (6) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:44 (4) 04:41 (5) 10:44 (4) 13:32 (5) 18:49 (3) 22:35 (3) 27:37 (3) 29:11 (3) 32:11 (3) 36:43 (3) 38:26 (3) 40:58 (3) 45:30 (3) 47:13 (3) 49:10 (3)                         50:22 (3)    
4 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 52:40 03:16 (35) 05:39 (33) 05:35 (4) 02:31 (2) 04:51 (2) 03:02 (3) 04:19 (1) 01:35 (8) 02:52 (12) 04:50 (9) 01:48 (5) 02:49 (8) 04:46 (8) 01:36 (2) 01:58 (9)                         01:13 (7) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        03:16 (35) 08:55 (35) 14:30 (23) 17:01 (16) 21:52 (10) 24:54 (7) 29:13 (7) 30:48 (4) 33:40 (4) 38:30 (5) 40:18 (4) 43:07 (4) 47:53 (4) 49:29 (4) 51:27 (4)                         52:40 (4)    
5 Leif Åkerblom OK Österåker 52:53 01:41 (3) 03:40 (20) 06:37 (13) 02:50 (8) 05:44 (9) 03:00 (2) 04:44 (4) 03:06 (24) 02:31 (4) 04:32 (3) 02:16 (19) 02:43 (7) 04:43 (7) 01:39 (5) 01:54 (6)                         01:13 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:41 (3) 05:21 (9) 11:58 (8) 14:48 (7) 20:32 (6) 23:32 (6) 28:16 (5) 31:22 (5) 33:53 (5) 38:25 (4) 40:41 (5) 43:24 (5) 48:07 (5) 49:46 (5) 51:40 (5)                         52:53 (5)    
6 Per-Johan Vikfors OK Österåker 56:04 02:17 (16) 04:31 (27) 06:22 (10) 03:19 (14) 06:21 (12) 03:50 (14) 05:42 (15) 01:50 (13) 02:40 (6) 04:44 (7) 02:04 (12) 03:06 (10) 04:31 (5) 01:38 (3) 01:55 (7)                         01:14 (9) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:17 (16) 06:48 (28) 13:10 (15) 16:29 (13) 22:50 (12) 26:40 (12) 32:22 (12) 34:12 (10) 36:52 (10) 41:36 (9) 43:40 (9) 46:46 (9) 51:17 (6) 52:55 (6) 54:50 (6)                         56:04 (6)    
7 Bengt Kärrström Tullinge SK 56:39 01:59 (9) 05:11 (32) 05:58 (6) 03:00 (10) 05:41 (8) 03:45 (10) 04:50 (7) 01:34 (6) 02:36 (5) 04:47 (8) 01:37 (2) 03:21 (15) 06:59 (27) 01:55 (14) 02:10 (12)                         01:16 (12) Bengt Kärrström Tullinge SK
        01:59 (9) 07:10 (31) 13:08 (13) 16:08 (12) 21:49 (9) 25:34 (9) 30:24 (9) 31:58 (8) 34:34 (6) 39:21 (6) 40:58 (6) 44:19 (6) 51:18 (7) 53:13 (7) 55:23 (7)                         56:39 (7)    
8 Claes Ögren Skarpnäcks OL 56:45 01:40 (2) 02:16 (2) 05:20 (3) 02:42 (6) 07:46 (25) 03:14 (5) 04:59 (9) 06:30 (35) 02:08 (2) 06:32 (30) 01:48 (5) 02:26 (3) 04:29 (3) 01:38 (3) 02:13 (15)                         01:04 (2) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        01:40 (2) 03:56 (1) 09:16 (1) 11:58 (1) 19:44 (5) 22:58 (4) 27:57 (4) 34:27 (12) 36:35 (9) 43:07 (13) 44:55 (11) 47:21 (10) 51:50 (8) 53:28 (8) 55:41 (8)                         56:45 (8)    
9 Bo Davidsson Solna OK 57:02 02:08 (12) 02:31 (5) 06:24 (11) 02:40 (4) 05:55 (10) 03:38 (8) 05:06 (11) 03:17 (25) 03:06 (19) 05:21 (15) 02:02 (10) 02:35 (5) 07:14 (32) 01:53 (12) 01:53 (5)                         01:19 (16) Bo Davidsson Solna OK
        02:08 (12) 04:39 (4) 11:03 (6) 13:43 (6) 19:38 (4) 23:16 (5) 28:22 (6) 31:39 (6) 34:45 (8) 40:06 (7) 42:08 (7) 44:43 (7) 51:57 (10) 53:50 (10) 55:43 (9)                         57:02 (9)    
10 Tommy Lindberg Haninge SOK 57:13 01:53 (7) 03:23 (11) 06:59 (16) 03:14 (12) 05:22 (6) 04:05 (18) 05:18 (12) 01:29 (2) 02:53 (13) 05:44 (22) 02:46 (27) 03:04 (9) 05:44 (16) 01:49 (11) 02:13 (15)                         01:17 (13) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:53 (7) 05:16 (8) 12:15 (10) 15:29 (8) 20:51 (7) 24:56 (8) 30:14 (8) 31:43 (7) 34:36 (7) 40:20 (8) 43:06 (8) 46:10 (8) 51:54 (9) 53:43 (9) 55:56 (10)                         57:13 (10)    
11 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 59:15 02:08 (12) 04:36 (28) 06:37 (13) 03:15 (13) 06:13 (11) 03:38 (8) 04:48 (5) 04:36 (31) 02:44 (8) 04:36 (6) 01:50 (7) 03:27 (20) 05:16 (11) 01:48 (10) 02:22 (23)                         01:21 (18) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        02:08 (12) 06:44 (27) 13:21 (18) 16:36 (14) 22:49 (11) 26:27 (11) 31:15 (10) 35:51 (15) 38:35 (14) 43:11 (14) 45:01 (12) 48:28 (12) 53:44 (11) 55:32 (11) 57:54 (11)                         59:15 (11)    
12 Claes Andersson OK Södertörn 59:54 02:02 (11) 02:09 (1) 05:19 (2) 02:41 (5) 12:32 (35) 03:08 (4) 05:52 (17) 02:52 (22) 03:52 (32) 04:22 (2) 02:03 (11) 02:37 (6) 05:17 (12) 02:01 (17) 01:46 (3)                         01:21 (18) Claes Andersson OK Södertörn
        02:02 (11) 04:11 (2) 09:30 (2) 12:11 (2) 24:43 (21) 27:51 (15) 33:43 (15) 36:35 (16) 40:27 (16) 44:49 (16) 46:52 (16) 49:29 (15) 54:46 (13) 56:47 (13) 58:33 (12)                         59:54 (12)    
13 Olle Blomgren OK Södertörn 60:34 01:46 (5) 03:51 (21) 06:00 (7) 04:06 (32) 05:39 (7) 04:12 (19) 06:09 (22) 01:43 (9) 03:57 (33) 04:58 (11) 02:21 (22) 03:23 (17) 07:03 (28) 02:00 (16) 01:49 (4)                         01:37 (32) Olle Blomgren OK Södertörn
        01:46 (5) 05:37 (11) 11:37 (7) 15:43 (9) 21:22 (8) 25:34 (9) 31:43 (11) 33:26 (9) 37:23 (11) 42:21 (10) 44:42 (10) 48:05 (11) 55:08 (16) 57:08 (15) 58:57 (13)                         60:34 (13)    
14 Jan Lindgren OK Södertörn 60:36 02:01 (10) 04:38 (29) 06:34 (12) 03:34 (21) 07:17 (18) 03:34 (7) 04:58 (8) 01:43 (9) 03:09 (22) 05:02 (13) 02:32 (26) 03:32 (22) 06:33 (24) 01:53 (12) 02:14 (19)                         01:22 (23) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:01 (10) 06:39 (25) 13:13 (17) 16:47 (15) 24:04 (15) 27:38 (14) 32:36 (13) 34:19 (11) 37:28 (12) 42:30 (11) 45:02 (13) 48:34 (13) 55:07 (15) 57:00 (14) 59:14 (14)                         60:36 (14)    
15 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 61:03 02:08 (12) 04:22 (25) 07:17 (21) 03:35 (22) 06:21 (12) 03:47 (12) 05:30 (13) 01:43 (10) 03:02 (17) 04:57 (10) 02:47 (28) 03:23 (17) 05:18 (13) 02:09 (22) 03:42 (36)                         01:02 (1) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        02:08 (12) 06:30 (24) 13:47 (20) 17:22 (21) 23:43 (14) 27:30 (13) 33:00 (14) 34:43 (13) 37:45 (13) 42:42 (12) 45:29 (14) 48:52 (14) 54:10 (12) 56:19 (12) 60:01 (16)                         61:03 (15)    
16 Leif Mörkfors Järfälla OK 61:04 02:35 (28) 05:08 (31) 07:03 (17) 03:20 (15) 06:30 (15) 03:48 (13) 05:38 (14) 01:31 (4) 03:15 (26) 05:40 (20) 01:50 (7) 03:29 (21) 05:08 (10) 02:28 (29) 02:10 (12)                         01:31 (30) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:35 (28) 07:43 (32) 14:46 (27) 18:06 (24) 24:36 (18) 28:24 (16) 34:02 (16) 35:33 (14) 38:48 (15) 44:28 (15) 46:18 (15) 49:47 (16) 54:55 (14) 57:23 (16) 59:33 (15)                         61:04 (16)    
17 Rune Rådström Snättringe SK 64:36 02:22 (23) 04:46 (30) 07:48 (23) 03:51 (27) 07:40 (23) 04:50 (26) 06:04 (20) 02:05 (16) 02:46 (10) 05:24 (17) 02:07 (15) 03:36 (26) 05:33 (14) 02:02 (19) 02:18 (22)                         01:24 (25) Rune Rådström Snättringe SK
        02:22 (23) 07:08 (30) 14:56 (28) 18:47 (28) 26:27 (29) 31:17 (26) 37:21 (21) 39:26 (17) 42:12 (17) 47:36 (17) 49:43 (17) 53:19 (17) 58:52 (17) 60:54 (17) 63:12 (17)                         64:36 (17)    
18 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 65:42 01:54 (8) 02:20 (3) 12:07 (36) 02:50 (8) 05:10 (4) 11:22 (34) 04:34 (3) 01:32 (5) 02:41 (7) 06:05 (27) 01:34 (1) 03:43 (28) 04:50 (9) 01:46 (7) 01:59 (10)                         01:15 (11) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        01:54 (8) 04:14 (3) 16:21 (33) 19:11 (31) 24:21 (16) 35:43 (32) 40:17 (28) 41:49 (23) 44:30 (23) 50:35 (23) 52:09 (22) 55:52 (21) 60:42 (19) 62:28 (18) 64:27 (18)                         65:42 (18)    
19 Svante Frid Enebybergs IF 66:54 02:18 (18) 03:26 (12) 07:27 (22) 03:55 (29) 07:30 (20) 05:50 (31) 06:05 (21) 03:43 (27) 03:17 (27) 05:19 (14) 02:05 (13) 04:58 (33) 04:29 (3) 03:10 (34) 02:12 (14)                         01:10 (5) Svante Frid Enebybergs IF
        02:18 (18) 05:44 (15) 13:11 (16) 17:06 (18) 24:36 (18) 30:26 (21) 36:31 (20) 40:14 (19) 43:31 (19) 48:50 (18) 50:55 (18) 55:53 (22) 60:22 (18) 63:32 (19) 65:44 (19)                         66:54 (19)    
20 Eva Elnerud Sigtuna OK 67:36 02:30 (26) 03:10 (9) 07:52 (25) 04:02 (31) 08:07 (27) 03:53 (15) 06:54 (25) 04:18 (30) 03:11 (24) 05:45 (23) 02:12 (17) 03:46 (29) 06:05 (20) 02:01 (17) 02:29 (27)                         01:21 (18) Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:30 (26) 05:40 (12) 13:32 (19) 17:34 (22) 25:41 (25) 29:34 (18) 36:28 (19) 40:46 (20) 43:57 (21) 49:42 (21) 51:54 (21) 55:40 (20) 61:45 (21) 63:46 (20) 66:15 (20)                         67:36 (20)    
21 Bo Norbäck Tullinge SK 67:56 02:20 (21) 05:42 (34) 07:04 (18) 03:42 (24) 06:26 (14) 05:17 (27) 05:54 (18) 03:48 (29) 03:04 (18) 05:53 (25) 02:12 (17) 03:14 (12) 07:09 (30) 02:22 (27) 02:29 (27)                         01:20 (17) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:20 (21) 08:02 (33) 15:06 (29) 18:48 (29) 25:14 (24) 30:31 (23) 36:25 (18) 40:13 (18) 43:17 (18) 49:10 (19) 51:22 (19) 54:36 (18) 61:45 (21) 64:07 (22) 66:36 (22)                         67:56 (21)    
22 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 68:00 02:17 (16) 04:02 (23) 08:20 (27) 03:31 (20) 07:56 (26) 04:24 (20) 05:48 (16) 04:38 (32) 02:44 (8) 05:40 (20) 02:22 (24) 03:17 (14) 06:27 (23) 02:30 (30) 02:24 (24)                         01:40 (34) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        02:17 (16) 06:19 (22) 14:39 (25) 18:10 (26) 26:06 (27) 30:30 (22) 36:18 (17) 40:56 (22) 43:40 (20) 49:20 (20) 51:42 (20) 54:59 (19) 61:26 (20) 63:56 (21) 66:20 (21)                         68:00 (22)    
23 Claes Andersson Snättringe SK 69:05 02:31 (27) 03:38 (19) 08:33 (28) 03:28 (17) 08:07 (27) 03:53 (15) 10:05 (33) 02:55 (23) 02:58 (15) 05:24 (17) 02:16 (19) 03:39 (27) 05:44 (16) 02:05 (21) 02:28 (26)                         01:21 (18) Claes Andersson Snättringe SK
        02:31 (27) 06:09 (19) 14:42 (26) 18:10 (26) 26:17 (28) 30:10 (20) 40:15 (27) 43:10 (28) 46:08 (26) 51:32 (25) 53:48 (25) 57:27 (25) 63:11 (25) 65:16 (23) 67:44 (23)                         69:05 (23)    
24 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 69:35 02:40 (30) 03:01 (8) 09:53 (34) 03:28 (17) 07:45 (24) 04:27 (21) 06:29 (23) 04:47 (33) 03:07 (20) 05:21 (15) 02:17 (21) 03:51 (31) 06:04 (19) 02:13 (23) 02:51 (32)                         01:21 (18) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        02:40 (30) 05:41 (14) 15:34 (30) 19:02 (30) 26:47 (30) 31:14 (25) 37:43 (22) 42:30 (25) 45:37 (24) 50:58 (24) 53:15 (24) 57:06 (24) 63:10 (24) 65:23 (24) 68:14 (24)                         69:35 (24)    
25 Reijo Korhonen Haninge SOK 69:58 02:21 (22) 03:37 (18) 07:11 (19) 03:57 (30) 07:21 (19) 04:03 (17) 10:38 (34) 01:47 (12) 03:11 (24) 05:55 (26) 03:09 (30) 03:22 (16) 06:37 (25) 02:43 (32) 02:48 (30)                         01:18 (14) Reijo Korhonen Haninge SOK
        02:21 (22) 05:58 (17) 13:09 (14) 17:06 (18) 24:27 (17) 28:30 (17) 39:08 (24) 40:55 (21) 44:06 (22) 50:01 (22) 53:10 (23) 56:32 (23) 63:09 (23) 65:52 (25) 68:40 (25)                         69:58 (25)    
26 Christian Elvhage IF Thor 70:07 02:26 (24) 03:31 (14) 08:14 (26) 03:47 (26) 07:04 (17) 05:44 (30) 08:58 (30) 04:53 (34) 03:20 (28) 04:59 (12) 02:08 (16) 03:34 (24) 05:59 (18) 01:59 (15) 02:13 (17)                         01:18 (14) Christian Elvhage IF Thor
        02:26 (24) 05:57 (16) 14:11 (22) 17:58 (23) 25:02 (22) 30:46 (24) 39:44 (26) 44:37 (29) 47:57 (29) 52:56 (28) 55:04 (27) 58:38 (27) 64:37 (26) 66:36 (26) 68:49 (26)                         70:07 (26)    
27 Per-Erik Jansson IF Thor 70:46 02:09 (15) 03:59 (22) 06:50 (15) 03:03 (11) 09:09 (32) 04:36 (23) 08:52 (28) 03:37 (26) 03:37 (30) 06:27 (29) 01:58 (9) 03:50 (30) 07:12 (31) 01:46 (7) 02:16 (21)                         01:25 (27) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:09 (15) 06:08 (18) 12:58 (12) 16:01 (11) 25:10 (23) 29:46 (19) 38:38 (23) 42:15 (24) 45:52 (25) 52:19 (26) 54:17 (26) 58:07 (26) 65:19 (27) 67:05 (27) 69:21 (27)                         70:46 (27)    
28 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 71:45 03:08 (34) 03:34 (17) 07:48 (23) 03:39 (23) 07:38 (22) 06:58 (32) 08:14 (27) 02:03 (15) 03:33 (29) 05:47 (24) 03:34 (33) 03:16 (13) 06:37 (25) 02:04 (20) 02:25 (25)                         01:27 (28) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        03:08 (34) 06:42 (26) 14:30 (23) 18:09 (25) 25:47 (26) 32:45 (27) 40:59 (29) 43:02 (26) 46:35 (27) 52:22 (27) 55:56 (28) 59:12 (28) 65:49 (28) 67:53 (28) 70:18 (28)                         71:45 (28)    
29 Lars-Åke Aspelin Klubblös 73:55 02:40 (30) 03:33 (15) 09:39 (33) 04:06 (32) 08:11 (29) 04:39 (24) 06:35 (24) 03:46 (28) 03:51 (31) 06:45 (33) 03:04 (29) 03:32 (22) 07:08 (29) 02:22 (27) 02:35 (29)                         01:29 (29) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        02:40 (30) 06:13 (20) 15:52 (31) 19:58 (32) 28:09 (31) 32:48 (28) 39:23 (25) 43:09 (27) 47:00 (28) 53:45 (29) 56:49 (29) 60:21 (29) 67:29 (29) 69:51 (29) 72:26 (29)                         73:55 (29)    
30 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 74:12 02:18 (18) 03:14 (10) 07:16 (20) 04:14 (34) 07:35 (21) 14:35 (35) 05:54 (18) 01:56 (14) 02:51 (11) 06:18 (28) 02:29 (25) 03:25 (19) 06:18 (21) 02:16 (25) 02:09 (11)                         01:24 (25) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:18 (18) 05:32 (10) 12:48 (11) 17:02 (17) 24:37 (20) 39:12 (33) 45:06 (32) 47:02 (31) 49:53 (31) 56:11 (30) 58:40 (30) 62:05 (30) 68:23 (30) 70:39 (30) 72:48 (30)                         74:12 (30)    
31 Ulf Bråsjö Järla Orientering 79:34 01:50 (6) 04:24 (26) 06:00 (7) 03:43 (25) 06:55 (16) 19:35 (36) 10:01 (32) 02:09 (17) 03:07 (20) 05:26 (19) 02:21 (22) 03:08 (11) 05:41 (15) 01:46 (7) 02:14 (19)                         01:14 (9) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:50 (6) 06:14 (21) 12:14 (9) 15:57 (10) 22:52 (13) 42:27 (35) 52:28 (35) 54:37 (34) 57:44 (33) 63:10 (33) 65:31 (33) 68:39 (32) 74:20 (32) 76:06 (31) 78:20 (31)                         79:34 (31)    
32 Roland Löwgren Spårvägens OK 80:34 02:37 (29) 05:43 (35) 09:38 (32) 03:28 (17) 08:45 (31) 04:40 (25) 07:56 (26) 02:22 (20) 03:10 (23) 12:11 (35) 03:29 (32) 03:35 (25) 06:26 (22) 02:20 (26) 02:52 (33)                         01:22 (23) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:37 (29) 08:20 (34) 17:58 (34) 21:26 (34) 30:11 (34) 34:51 (31) 42:47 (30) 45:09 (30) 48:19 (30) 60:30 (32) 63:59 (31) 67:34 (31) 74:00 (31) 76:20 (32) 79:12 (32)                         80:34 (32)    
33 Åke Lewander Skarpnäcks OL 82:52 02:27 (25) 02:45 (6) 08:36 (29) 03:27 (16) 11:58 (34) 04:29 (22) 10:53 (35) 02:38 (21) 04:11 (34) 07:05 (34) 06:10 (35) 04:35 (32) 07:31 (35) 02:13 (23) 02:13 (15)                         01:41 (35) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        02:27 (25) 05:12 (7) 13:48 (21) 17:15 (20) 29:13 (33) 33:42 (29) 44:35 (31) 47:13 (32) 51:24 (32) 58:29 (31) 64:39 (32) 69:14 (33) 76:45 (33) 78:58 (33) 81:11 (33)                         82:52 (33)    
34 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 90:19 02:49 (32) 10:41 (36) 08:55 (30) 04:48 (36) 09:48 (33) 08:20 (33) 08:56 (29) 02:17 (19) 02:54 (14) 06:38 (31) 04:17 (34) 05:00 (34) 07:14 (32) 02:56 (33) 03:08 (34)                         01:38 (33) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        02:49 (32) 13:30 (36) 22:25 (36) 27:13 (36) 37:01 (36) 45:21 (36) 54:17 (36) 56:34 (35) 59:28 (34) 66:06 (34) 70:23 (34) 75:23 (34) 82:37 (34) 85:33 (34) 88:41 (34)                         90:19 (34)    
35 Hans Sylvan Järfälla OK 94:00 03:20 (36) 03:33 (15) 09:09 (31) 04:44 (35) 08:14 (30) 05:27 (28) 11:53 (36) 02:09 (17) 15:05 (35) 06:42 (32) 03:20 (31) 05:19 (36) 07:22 (34) 02:31 (31) 03:27 (35)                         01:45 (36) Hans Sylvan Järfälla OK
        03:20 (36) 06:53 (29) 16:02 (32) 20:46 (33) 29:00 (32) 34:27 (30) 46:20 (33) 48:29 (33) 63:34 (35) 70:16 (35) 73:36 (35) 78:55 (35) 86:17 (35) 88:48 (35) 92:15 (35)                         94:00 (35)    
36 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 168:51 02:57 (33) 03:29 (13) 11:46 (35) 03:54 (28) 14:11 (36) 05:42 (29) 09:13 (31) 13:45 (36) 26:26 (36) 28:24 (36) 12:03 (36) 05:11 (35) 14:34 (36) 12:55 (36) 02:49 (31)                         01:32 (31) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        02:57 (33) 06:26 (23) 18:12 (35) 22:06 (35) 36:17 (35) 41:59 (34) 51:12 (34) 64:57 (36) 91:23 (36) 119:47 (36) 131:50 (36) 137:01 (36) 151:35 (36) 164:30 (36) 167:19 (36)                         168:51 (36)    
- Clas-Göran Herrgård Täby OK 67:38 02:13   03:18   10:57   03:53   06:33   04:19   06:22   02:31   02:40   05:19   08:51   05:14   01:57   02:23                               01:08   Clas-Göran Herrgård Täby OK
        02:13   05:31   16:28   20:21   26:54   31:13   37:35   40:06   42:46   48:05   56:56   62:10   64:07   66:30                               67:38      
- Bo Winander Järfälla OK 70:40 03:04   03:28   07:01   03:31   06:47   04:57   09:57   03:10   03:53   06:18   02:13   03:46   05:59   02:20   02:50                           01:26   Bo Winander Järfälla OK
        03:04   06:32   13:33   17:04   23:51   28:48   38:45   41:55   45:48   52:06   54:19   58:05   64:04   66:24   69:14                           70:40      
- Lennart Hävrén Tullinge SK 72:49 02:33   04:53   08:39   03:55   07:26   05:59   07:05   01:55   03:32   07:34   04:52   07:08   02:26   03:00                               01:52   Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:33   07:26   16:05   20:00   27:26   33:25   40:30   42:25   45:57   53:31   58:23   65:31   67:57   70:57                               72:49      
- Marie Malmborg Söders-Tyresö 73:29 01:42   05:13   13:02   03:03   07:27   16:17   01:44   02:57   05:11   03:06   03:09   05:14   01:54   02:17                               01:13   Marie Malmborg Söders-Tyresö
        01:42   06:55   19:57   23:00   30:27   46:44   48:28   51:25   56:36   59:42   62:51   68:05   69:59   72:16                               73:29      
- Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 327:03 02:18   06:47   07:22   03:11   06:58   04:18   09:52   05:17                                                       281:00   Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        02:18   09:05   16:27   19:38   26:36   30:54   40:46   46:03                                                       327:03      
- Anders Gezelius OK Ravinen 412:52 01:51   07:15   09:02   04:36   10:05                                                                   380:03   Anders Gezelius OK Ravinen
        01:51   09:06   18:08   22:44   32:49                                                                   412:52      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                       Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 39:35 02:14 (12) 02:15 (1) 05:11 (1) 02:59 (7) 03:17 (1) 02:53 (2) 07:50 (49) 01:55 (6) 02:56 (2) 03:40 (1) 01:29 (1) 01:50 (2)                                     01:06 (1) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        02:14 (12) 04:29 (3) 09:40 (1) 12:39 (1) 15:56 (1) 18:49 (1) 26:39 (4) 28:34 (3) 31:30 (3) 35:10 (1) 36:39 (1) 38:29 (1)                                     39:35 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:18 01:57 (3) 02:24 (3) 06:27 (6) 02:39 (1) 05:31 (35) 02:26 (1) 04:50 (2) 01:48 (2) 02:59 (3) 05:24 (8) 01:49 (5) 01:47 (1)                                     01:17 (10) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:57 (3) 04:21 (2) 10:48 (2) 13:27 (2) 18:58 (5) 21:24 (4) 26:14 (2) 28:02 (2) 31:01 (2) 36:25 (3) 38:14 (2) 40:01 (2)                                     41:18 (2)    
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 42:06 02:04 (7) 03:05 (14) 05:49 (2) 02:50 (4) 04:34 (11) 02:58 (3) 04:10 (1) 01:46 (1) 03:27 (13) 05:16 (6) 02:25 (25) 02:15 (17)                                     01:27 (23) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:04 (7) 05:09 (8) 10:58 (3) 13:48 (3) 18:22 (3) 21:20 (3) 25:30 (1) 27:16 (1) 30:43 (1) 35:59 (2) 38:24 (3) 40:39 (3)                                     42:06 (3)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 43:07 02:39 (30) 02:31 (4) 06:20 (5) 02:51 (5) 03:43 (3) 03:09 (5) 05:21 (11) 02:48 (31) 03:11 (5) 05:03 (5) 01:57 (11) 02:15 (17)                                     01:19 (11) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:39 (30) 05:10 (9) 11:30 (4) 14:21 (4) 18:04 (2) 21:13 (2) 26:34 (3) 29:22 (4) 32:33 (4) 37:36 (4) 39:33 (4) 41:48 (4)                                     43:07 (4)    
5 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 43:32 01:52 (2) 03:07 (15) 06:35 (9) 03:18 (13) 04:21 (9) 03:39 (12) 05:05 (5) 02:03 (12) 02:53 (1) 05:27 (9) 01:47 (4) 02:16 (19)                                     01:09 (5) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        01:52 (2) 04:59 (6) 11:34 (5) 14:52 (6) 19:13 (8) 22:52 (7) 27:57 (5) 30:00 (5) 32:53 (5) 38:20 (5) 40:07 (5) 42:23 (5)                                     43:32 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 44:42 02:11 (11) 02:47 (6) 07:15 (18) 03:20 (15) 04:45 (19) 03:16 (6) 04:50 (2) 01:59 (10) 03:28 (14) 05:37 (10) 02:01 (13) 02:06 (11)                                     01:07 (3) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:11 (11) 04:58 (5) 12:13 (9) 15:33 (10) 20:18 (10) 23:34 (9) 28:24 (8) 30:23 (7) 33:51 (6) 39:28 (7) 41:29 (6) 43:35 (6)                                     44:42 (6)    
7 Bror Furuskog Alta-Ösa OK 46:01 03:25 (60) 02:42 (5) 06:03 (3) 02:40 (2) 04:14 (7) 03:59 (22) 05:06 (6) 01:55 (6) 04:56 (56) 04:19 (2) 03:37 (71) 01:55 (5)                                     01:10 (6) Bror Furuskog Alta-Ösa OK
        03:25 (60) 06:07 (21) 12:10 (8) 14:50 (5) 19:04 (6) 23:03 (8) 28:09 (7) 30:04 (6) 35:00 (7) 39:19 (6) 42:56 (8) 44:51 (7)                                     46:01 (7)    
8 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 46:11 02:34 (26) 03:31 (21) 06:04 (4) 02:57 (6) 04:04 (6) 03:39 (12) 05:14 (8) 04:13 (68) 03:45 (20) 04:57 (3) 02:01 (13) 02:05 (8)                                     01:07 (3) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        02:34 (26) 06:05 (19) 12:09 (7) 15:06 (8) 19:10 (7) 22:49 (6) 28:03 (6) 32:16 (12) 36:01 (11) 40:58 (8) 42:59 (9) 45:04 (9)                                     46:11 (8)    
9 Lars Rönnols Täby OK 46:13 02:21 (19) 04:08 (36) 06:46 (11) 03:04 (8) 04:30 (10) 03:31 (9) 05:04 (4) 01:54 (5) 03:45 (20) 05:56 (14) 01:53 (8) 02:05 (8)                                     01:16 (8) Lars Rönnols Täby OK
        02:21 (19) 06:29 (28) 13:15 (15) 16:19 (14) 20:49 (14) 24:20 (12) 29:24 (10) 31:18 (8) 35:03 (8) 40:59 (9) 42:52 (7) 44:57 (8)                                     46:13 (9)    
10 Ingvar Svensson Bjursås OK 46:34 02:31 (24) 03:09 (16) 06:49 (12) 02:47 (3) 04:01 (5) 03:26 (8) 06:28 (25) 03:01 (40) 04:31 (44) 04:57 (3) 01:40 (2) 01:52 (3)                                     01:22 (16) Ingvar Svensson Bjursås OK
        02:31 (24) 05:40 (14) 12:29 (11) 15:16 (9) 19:17 (9) 22:43 (5) 29:11 (9) 32:12 (11) 36:43 (12) 41:40 (11) 43:20 (10) 45:12 (10)                                     46:34 (10)    
11 Eddie Bjärenholt Rånäs OK 47:51 02:18 (15) 03:02 (12) 07:13 (16) 03:13 (10) 04:39 (15) 03:57 (21) 05:15 (9) 01:58 (8) 03:46 (22) 06:16 (23) 01:57 (11) 02:49 (50)                                     01:28 (24) Eddie Bjärenholt Rånäs OK
        02:18 (15) 05:20 (11) 12:33 (12) 15:46 (12) 20:25 (11) 24:22 (13) 29:37 (11) 31:35 (9) 35:21 (9) 41:37 (10) 43:34 (11) 46:23 (11)                                     47:51 (11)    
12 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 48:31 02:04 (7) 02:15 (1) 07:25 (22) 03:12 (9) 03:35 (2) 05:08 (42) 07:16 (39) 02:30 (23) 03:40 (18) 06:13 (21) 01:56 (10) 01:58 (6)                                     01:19 (11) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:04 (7) 04:19 (1) 11:44 (6) 14:56 (7) 18:31 (4) 23:39 (10) 30:55 (14) 33:25 (14) 37:05 (14) 43:18 (14) 45:14 (14) 47:12 (14)                                     48:31 (12)    
13 Sören Andersson Centrum OK 48:33 02:38 (28) 02:53 (9) 07:18 (19) 03:52 (24) 04:38 (14) 03:20 (7) 05:53 (21) 01:58 (8) 04:17 (37) 05:43 (11) 02:01 (13) 02:38 (35)                                     01:24 (19) Sören Andersson Centrum OK
        02:38 (28) 05:31 (12) 12:49 (14) 16:41 (15) 21:19 (15) 24:39 (14) 30:32 (13) 32:30 (13) 36:47 (13) 42:30 (13) 44:31 (12) 47:09 (13)                                     48:33 (13)    
14 Kjell Holmberg OK Södertörn 48:43 02:17 (14) 02:56 (10) 07:14 (17) 03:16 (11) 04:46 (20) 03:33 (10) 05:44 (18) 02:07 (15) 03:55 (27) 06:40 (29) 02:19 (20) 02:21 (21)                                     01:35 (40) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:17 (14) 05:13 (10) 12:27 (10) 15:43 (11) 20:29 (12) 24:02 (11) 29:46 (12) 31:53 (10) 35:48 (10) 42:28 (12) 44:47 (13) 47:08 (12)                                     48:43 (14)    
15 Göran Larbo Attunda OK 49:58 02:25 (20) 03:39 (25) 07:21 (20) 03:19 (14) 06:27 (53) 03:43 (14) 05:35 (14) 02:02 (11) 03:30 (15) 05:52 (12) 02:32 (35) 02:11 (15)                                     01:22 (16) Göran Larbo Attunda OK
        02:25 (20) 06:04 (18) 13:25 (16) 16:44 (16) 23:11 (18) 26:54 (16) 32:29 (16) 34:31 (15) 38:01 (15) 43:53 (15) 46:25 (15) 48:36 (15)                                     49:58 (15)    
16 Sven Hedman Attunda OK 51:10 02:00 (4) 02:51 (8) 11:38 (59) 03:16 (11) 04:34 (11) 03:06 (4) 05:26 (12) 02:03 (12) 03:22 (11) 06:25 (24) 02:41 (44) 02:07 (12)                                     01:41 (46) Sven Hedman Attunda OK
        02:00 (4) 04:51 (4) 16:29 (38) 19:45 (31) 24:19 (23) 27:25 (19) 32:51 (17) 34:54 (16) 38:16 (16) 44:41 (16) 47:22 (16) 49:29 (16)                                     51:10 (16)    
17 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 51:56 02:45 (37) 03:54 (31) 07:09 (14) 03:34 (21) 05:30 (34) 03:43 (14) 06:32 (28) 02:31 (24) 04:06 (32) 06:11 (20) 02:18 (19) 02:24 (22)                                     01:19 (11) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:45 (37) 06:39 (30) 13:48 (19) 17:22 (17) 22:52 (17) 26:35 (15) 33:07 (19) 35:38 (17) 39:44 (18) 45:55 (17) 48:13 (17) 50:37 (17)                                     51:56 (17)    
18 Bo Hedlund IFK Enskede 53:37 02:03 (6) 06:02 (58) 08:17 (29) 03:21 (16) 03:50 (4) 03:48 (19) 05:37 (15) 03:22 (57) 03:06 (4) 07:09 (40) 02:46 (55) 02:41 (42)                                     01:35 (38) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:03 (6) 08:05 (42) 16:22 (37) 19:43 (30) 23:33 (20) 27:21 (18) 32:58 (18) 36:20 (18) 39:26 (17) 46:35 (18) 49:21 (18) 52:02 (18)                                     53:37 (18)    
19 Helena Korhonen Haninge SOK 53:54 02:33 (25) 03:33 (23) 07:25 (22) 03:53 (25) 05:06 (27) 04:28 (28) 05:19 (10) 04:37 (71) 03:16 (6) 08:14 (57) 01:50 (6) 02:34 (29)                                     01:06 (1) Helena Korhonen Haninge SOK
        02:33 (25) 06:06 (20) 13:31 (17) 17:24 (18) 22:30 (16) 26:58 (17) 32:17 (15) 36:54 (20) 40:10 (19) 48:24 (21) 50:14 (20) 52:48 (21)                                     53:54 (19)    
20 Lena Jansson Järla Orientering 54:08 02:41 (32) 05:43 (56) 07:34 (24) 03:33 (20) 04:41 (17) 04:14 (25) 06:09 (22) 02:09 (17) 04:29 (43) 06:09 (19) 02:41 (45) 02:30 (26)                                     01:35 (38) Lena Jansson Järla Orientering
        02:41 (32) 08:24 (48) 15:58 (30) 19:31 (26) 24:12 (22) 28:26 (22) 34:35 (20) 36:44 (19) 41:13 (20) 47:22 (19) 50:03 (19) 52:33 (19)                                     54:08 (20)    
21 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 54:10 02:20 (18) 02:48 (7) 08:30 (30) 04:28 (45) 07:42 (66) 05:02 (38) 05:50 (19) 02:09 (17) 03:26 (12) 05:58 (16) 02:06 (17) 02:17 (20)                                     01:34 (34) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        02:20 (18) 05:08 (7) 13:38 (18) 18:06 (19) 25:48 (32) 30:50 (30) 36:40 (24) 38:49 (22) 42:15 (21) 48:13 (20) 50:19 (21) 52:36 (20)                                     54:10 (21)    
22 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 55:03 02:10 (10) 06:18 (62) 06:39 (10) 03:48 (23) 04:19 (8) 04:50 (36) 09:39 (64) 03:31 (61) 03:21 (10) 05:18 (7) 01:43 (3) 02:08 (14)                                     01:19 (11) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:10 (10) 08:28 (50) 15:07 (24) 18:55 (23) 23:14 (19) 28:04 (20) 37:43 (27) 41:14 (31) 44:35 (29) 49:53 (25) 51:36 (23) 53:44 (22)                                     55:03 (22)    
23 Åke Wansölin Söders-Tyresö 55:34 02:15 (13) 06:37 (64) 07:22 (21) 03:28 (19) 04:48 (22) 08:00 (65) 05:30 (13) 01:52 (3) 03:37 (16) 05:59 (17) 02:36 (41) 02:05 (8)                                     01:25 (21) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:15 (13) 08:52 (56) 16:14 (34) 19:42 (29) 24:30 (25) 32:30 (35) 38:00 (29) 39:52 (26) 43:29 (25) 49:28 (23) 52:04 (24) 54:09 (23)                                     55:34 (23)    
24 Mats Lundblad Täby OK 55:54 05:25 (76) 02:57 (11) 07:01 (13) 03:54 (26) 05:23 (32) 05:44 (47) 06:38 (30) 02:03 (13) 04:03 (31) 05:57 (15) 02:28 (30) 02:51 (53)                                     01:30 (27) Mats Lundblad Täby OK
        05:25 (76) 08:22 (46) 15:23 (26) 19:17 (25) 24:40 (27) 30:24 (28) 37:02 (26) 39:05 (24) 43:08 (24) 49:05 (22) 51:33 (22) 54:24 (24)                                     55:54 (24)    
25 Göran Frisk Attunda OK 56:09 02:01 (5) 05:06 (46) 10:35 (53) 05:00 (56) 05:12 (29) 04:47 (35) 05:37 (15) 01:53 (4) 04:19 (38) 06:04 (18) 02:13 (18) 02:07 (12)                                     01:15 (7) Göran Frisk Attunda OK
        02:01 (5) 07:07 (36) 17:42 (45) 22:42 (45) 27:54 (42) 32:41 (36) 38:18 (31) 40:11 (27) 44:30 (27) 50:34 (26) 52:47 (26) 54:54 (25)                                     56:09 (25)    
26 Kurt Andersson Enebybergs IF 56:42 03:15 (53) 03:46 (30) 08:45 (35) 04:50 (53) 05:26 (33) 03:35 (11) 06:29 (26) 02:46 (29) 03:44 (19) 07:04 (37) 02:41 (44) 02:39 (37)                                     01:42 (49) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:15 (53) 07:01 (34) 15:46 (28) 20:36 (35) 26:02 (35) 29:37 (23) 36:06 (23) 38:52 (23) 42:36 (22) 49:40 (24) 52:21 (25) 55:00 (26)                                     56:42 (26)    
27 Ulla Gummeson Väsby OK 57:40 02:57 (42) 05:01 (44) 07:43 (25) 03:57 (29) 04:47 (21) 03:45 (17) 07:50 (49) 03:17 (52) 03:48 (23) 07:29 (45) 02:29 (31) 03:08 (64)                                     01:29 (26) Ulla Gummeson Väsby OK
        02:57 (42) 07:58 (41) 15:41 (27) 19:38 (28) 24:25 (24) 28:10 (21) 36:00 (22) 39:17 (25) 43:05 (23) 50:34 (26) 53:03 (27) 56:11 (27)                                     57:40 (27)    
28 Leif Wallenbro Väsby OK 58:02 03:50 (67) 05:57 (57) 07:12 (15) 03:59 (32) 04:58 (23) 03:45 (16) 07:19 (42) 03:20 (54) 04:13 (36) 06:50 (30) 02:20 (22) 02:40 (40)                                     01:39 (44) Leif Wallenbro Väsby OK
        03:50 (67) 09:47 (64) 16:59 (40) 20:58 (38) 25:56 (34) 29:41 (25) 37:00 (25) 40:20 (28) 44:33 (28) 51:23 (28) 53:43 (28) 56:23 (28)                                     58:02 (28)    
29 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 58:14 02:19 (17) 03:14 (17) 10:45 (56) 04:27 (44) 04:43 (18) 04:35 (32) 05:12 (7) 03:19 (53) 06:50 (76) 06:36 (27) 02:05 (16) 02:25 (25)                                     01:44 (55) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:19 (17) 05:33 (13) 16:18 (35) 20:45 (37) 25:28 (31) 30:03 (27) 35:15 (21) 38:34 (21) 45:24 (30) 52:00 (29) 54:05 (29) 56:30 (29)                                     58:14 (29)    
30 Jan Falk Hellas Orientering 59:41 02:09 (9) 03:58 (32) 08:32 (32) 03:36 (22) 06:19 (49) 05:04 (41) 11:16 (70) 03:05 (41) 03:18 (8) 06:54 (32) 01:50 (6) 02:12 (16)                                     01:28 (24) Jan Falk Hellas Orientering
        02:09 (9) 06:07 (21) 14:39 (22) 18:15 (20) 24:34 (26) 29:38 (24) 40:54 (39) 43:59 (39) 47:17 (34) 54:11 (34) 56:01 (31) 58:13 (31)                                     59:41 (30)    
31 Ronny Hedlund OK Södertörn 59:49 03:29 (61) 05:14 (50) 08:32 (32) 03:59 (31) 04:40 (16) 04:35 (32) 07:38 (44) 02:20 (21) 04:00 (28) 07:42 (47) 03:23 (70) 02:34 (29)                                     01:43 (52) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:29 (61) 08:43 (55) 17:15 (42) 21:14 (39) 25:54 (33) 30:29 (29) 38:07 (30) 40:27 (29) 44:27 (26) 52:09 (30) 55:32 (30) 58:06 (30)                                     59:49 (31)    
32 Anne Lundmark Järfälla OK 60:32 02:52 (40) 03:31 (21) 09:58 (47) 05:33 (68) 05:55 (44) 04:30 (29) 06:42 (33) 02:32 (25) 04:44 (51) 07:46 (49) 02:26 (28) 02:30 (26)                                     01:33 (32) Anne Lundmark Järfälla OK
        02:52 (40) 06:23 (27) 16:21 (36) 21:54 (40) 27:49 (39) 32:19 (34) 39:01 (33) 41:33 (32) 46:17 (31) 54:03 (33) 56:29 (34) 58:59 (32)                                     60:32 (32)    
33 Bo Romson Hellas Orientering 60:42 02:18 (15) 03:45 (29) 08:11 (28) 04:12 (36) 06:19 (49) 05:02 (38) 08:02 (52) 02:54 (36) 06:20 (68) 06:53 (31) 02:29 (31) 02:34 (29)                                     01:43 (52) Bo Romson Hellas Orientering
        02:18 (15) 06:03 (17) 14:14 (20) 18:26 (21) 24:45 (30) 29:47 (26) 37:49 (28) 40:43 (30) 47:03 (33) 53:56 (31) 56:25 (32) 58:59 (32)                                     60:42 (33)    
34 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 60:48 02:35 (27) 04:06 (35) 08:08 (27) 04:11 (35) 05:40 (39) 06:52 (58) 08:02 (52) 02:51 (34) 04:24 (39) 07:09 (40) 02:29 (31) 02:48 (47)                                     01:33 (32) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        02:35 (27) 06:41 (32) 14:49 (23) 19:00 (24) 24:40 (28) 31:32 (31) 39:34 (34) 42:25 (34) 46:49 (32) 53:58 (32) 56:27 (33) 59:15 (34)                                     60:48 (34)    
35 Anders Kihlström Tullinge SK 60:58 02:26 (21) 07:44 (70) 08:30 (30) 04:34 (48) 05:49 (42) 05:03 (40) 06:18 (23) 02:26 (22) 04:34 (47) 07:01 (35) 02:27 (29) 02:42 (43)                                     01:24 (19) Anders Kihlström Tullinge SK
        02:26 (21) 10:10 (66) 18:40 (48) 23:14 (48) 29:03 (46) 34:06 (40) 40:24 (35) 42:50 (35) 47:24 (35) 54:25 (35) 56:52 (35) 59:34 (35)                                     60:58 (35)    
36 Olle Arman Nyköpings OK 61:36 02:41 (32) 03:29 (20) 15:40 (68) 04:23 (40) 05:20 (31) 03:50 (20) 06:36 (29) 02:56 (37) 03:39 (17) 06:26 (25) 02:19 (20) 02:54 (56)                                     01:23 (18) Olle Arman Nyköpings OK
        02:41 (32) 06:10 (23) 21:50 (58) 26:13 (56) 31:33 (53) 35:23 (45) 41:59 (43) 44:55 (41) 48:34 (38) 55:00 (36) 57:19 (36) 60:13 (36)                                     61:36 (36)    
37 Roger Larsson Snättringe SK 62:22 01:42 (1) 04:35 (41) 06:27 (6) 03:26 (17) 04:35 (13) 19:15 (74) 05:41 (17) 02:07 (15) 03:16 (6) 06:14 (22) 01:53 (8) 01:52 (3)                                     01:19 (11) Roger Larsson Snättringe SK
        01:42 (1) 06:17 (24) 12:44 (13) 16:10 (13) 20:45 (13) 40:00 (53) 45:41 (51) 47:48 (50) 51:04 (44) 57:18 (43) 59:11 (41) 61:03 (38)                                     62:22 (37)    
38 Leif Lundquist Enebybergs IF 62:41 02:28 (23) 04:12 (39) 10:20 (50) 05:12 (58) 05:41 (40) 04:10 (24) 08:25 (57) 03:26 (59) 04:12 (35) 07:35 (46) 02:38 (42) 02:50 (52)                                     01:32 (30) Leif Lundquist Enebybergs IF
        02:28 (23) 06:40 (31) 17:00 (41) 22:12 (42) 27:53 (41) 32:03 (33) 40:28 (37) 43:54 (37) 48:06 (37) 55:41 (38) 58:19 (38) 61:09 (40)                                     62:41 (38)    
39 Leif Nordin Turebergs IF 62:47 02:38 (28) 03:44 (26) 08:57 (37) 04:39 (51) 06:38 (55) 05:12 (45) 06:49 (34) 03:44 (62) 05:04 (58) 07:59 (53) 02:49 (58) 02:49 (49)                                     01:45 (58) Leif Nordin Turebergs IF
        02:38 (28) 06:22 (26) 15:19 (25) 19:58 (32) 26:36 (38) 31:48 (32) 38:37 (32) 42:21 (33) 47:25 (36) 55:24 (37) 58:13 (37) 61:02 (37)                                     62:47 (39)    
39 Tomas Pettersson Haninge SOK 62:47 02:43 (36) 03:15 (19) 10:06 (48) 04:02 (34) 05:59 (45) 09:07 (67) 06:41 (32) 02:53 (35) 04:00 (28) 06:57 (33) 02:45 (54) 02:36 (33)                                     01:43 (53) Tomas Pettersson Haninge SOK
        02:43 (36) 05:58 (16) 16:04 (31) 20:06 (33) 26:05 (36) 35:12 (43) 41:53 (42) 44:46 (40) 48:46 (39) 55:43 (39) 58:28 (39) 61:04 (39)                                     62:47 (39)    
41 Per Södersten Gustavsbergs OK 63:06 03:19 (57) 03:02 (12) 10:33 (52) 05:44 (69) 05:13 (30) 05:08 (42) 07:30 (43) 03:26 (59) 05:28 (63) 07:05 (38) 02:24 (24) 02:39 (37)                                     01:35 (38) Per Södersten Gustavsbergs OK
        03:19 (57) 06:21 (25) 16:54 (39) 22:38 (43) 27:51 (40) 32:59 (37) 40:29 (38) 43:55 (38) 49:23 (42) 56:28 (40) 58:52 (40) 61:31 (41)                                     63:06 (41)    
42 John Östlund Sundbybergs IK 63:57 03:01 (45) 11:25 (75) 09:15 (40) 03:55 (28) 05:33 (36) 04:30 (30) 06:19 (24) 02:35 (27) 04:08 (34) 06:36 (27) 02:23 (23) 02:39 (37)                                     01:38 (42) John Östlund Sundbybergs IK
        03:01 (45) 14:26 (75) 23:41 (60) 27:36 (59) 33:09 (58) 37:39 (49) 43:58 (49) 46:33 (44) 50:41 (43) 57:17 (42) 59:40 (42) 62:19 (42)                                     63:57 (42)    
43 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 64:12 02:58 (43) 10:16 (74) 07:51 (26) 03:57 (29) 05:00 (24) 04:00 (23) 07:43 (47) 03:14 (48) 03:50 (25) 08:10 (56) 02:42 (47) 02:44 (46)                                     01:47 (61) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:58 (43) 13:14 (74) 21:05 (55) 25:02 (52) 30:02 (49) 34:02 (39) 41:45 (40) 44:59 (42) 48:49 (40) 56:59 (41) 59:41 (43) 62:25 (43)                                     64:12 (43)    
44 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 65:48 04:40 (73) 03:44 (26) 09:26 (42) 05:23 (64) 06:14 (47) 06:43 (57) 07:42 (46) 03:10 (45) 04:02 (30) 07:51 (51) 02:32 (35) 02:35 (32)                                     01:46 (60) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        04:40 (73) 08:24 (48) 17:50 (46) 23:13 (47) 29:27 (47) 36:10 (48) 43:52 (48) 47:02 (46) 51:04 (44) 58:55 (45) 61:27 (44) 64:02 (44)                                     65:48 (44)    
45 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 66:29 03:13 (51) 05:10 (47) 10:44 (55) 04:37 (50) 06:50 (56) 04:30 (29) 08:32 (58) 02:48 (31) 04:40 (49) 07:42 (47) 02:44 (51) 03:05 (63)                                     01:54 (65) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:13 (51) 08:23 (47) 19:07 (51) 23:44 (51) 30:34 (51) 35:04 (42) 43:36 (47) 46:24 (43) 51:04 (44) 58:46 (44) 61:30 (45) 64:35 (45)                                     66:29 (45)    
46 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 66:37 03:01 (45) 08:53 (73) 10:49 (57) 04:31 (46) 05:06 (27) 03:45 (16) 07:09 (38) 04:05 (65) 04:43 (50) 07:13 (42) 02:39 (43) 02:48 (47)                                     01:55 (66) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:01 (45) 11:54 (72) 22:43 (59) 27:14 (58) 32:20 (55) 36:05 (47) 43:14 (45) 47:19 (48) 52:02 (48) 59:15 (46) 61:54 (46) 64:42 (46)                                     66:37 (46)    
47 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 67:20 03:07 (50) 05:05 (45) 09:13 (39) 05:15 (59) 06:20 (51) 05:10 (44) 08:21 (55) 04:06 (66) 04:27 (41) 08:58 (62) 02:56 (61) 02:40 (40)                                     01:42 (48) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        03:07 (50) 08:12 (43) 17:25 (43) 22:40 (44) 29:00 (45) 34:10 (41) 42:31 (44) 46:37 (45) 51:04 (44) 60:02 (47) 62:58 (48) 65:38 (48)                                     67:20 (47)    
48 Jan Larsson Tullinge SK 67:25 02:40 (31) 05:16 (51) 09:41 (44) 04:18 (38) 06:50 (56) 04:24 (26) 07:18 (41) 03:21 (56) 05:29 (64) 10:57 (71) 02:42 (47) 02:38 (35)                                     01:51 (64) Jan Larsson Tullinge SK
        02:40 (31) 07:56 (40) 17:37 (44) 21:55 (41) 28:45 (43) 33:09 (38) 40:27 (36) 43:48 (36) 49:17 (41) 60:14 (48) 62:56 (47) 65:34 (47)                                     67:25 (48)    
49 Sven Setterqvist OK Södertörn 67:53 02:48 (39) 06:41 (65) 09:32 (43) 04:14 (37) 05:34 (38) 13:57 (72) 05:50 (19) 02:13 (19) 03:48 (23) 06:34 (26) 03:05 (64) 02:03 (7)                                     01:34 (34) Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:48 (39) 09:29 (60) 19:01 (50) 23:15 (49) 28:49 (44) 42:46 (59) 48:36 (54) 50:49 (51) 54:37 (51) 61:11 (50) 64:16 (51) 66:19 (49)                                     67:53 (49)    
50 Carin Runqvist Järfälla OK 68:12 02:42 (35) 05:30 (53) 10:17 (49) 04:25 (41) 07:21 (65) 07:35 (63) 07:17 (40) 02:33 (26) 04:52 (55) 07:52 (52) 02:52 (59) 03:11 (66)                                     01:45 (58) Carin Runqvist Järfälla OK
        02:42 (35) 08:12 (43) 18:29 (47) 22:54 (46) 30:15 (50) 37:50 (50) 45:07 (50) 47:40 (49) 52:32 (49) 60:24 (49) 63:16 (49) 66:27 (50)                                     68:12 (50)    
51 Ingrid Graneli Haninge SOK 68:26 03:17 (54) 06:18 (62) 09:11 (38) 04:56 (55) 05:50 (43) 05:58 (50) 07:47 (48) 04:00 (64) 06:32 (75) 07:26 (44) 02:32 (35) 02:55 (57)                                     01:44 (55) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:17 (54) 09:35 (61) 18:46 (49) 23:42 (50) 29:32 (48) 35:30 (46) 43:17 (46) 47:17 (47) 53:49 (50) 61:15 (51) 63:47 (50) 66:42 (51)                                     68:26 (51)    
52 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 69:40 02:47 (38) 06:55 (68) 06:29 (8) 03:26 (17) 05:03 (25) 10:32 (68) 06:39 (31) 12:29 (77) 03:19 (9) 05:52 (12) 02:29 (31) 02:24 (22)                                     01:16 (8) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        02:47 (38) 09:42 (62) 16:11 (33) 19:37 (27) 24:40 (27) 35:12 (43) 41:51 (41) 54:20 (56) 57:39 (53) 63:31 (52) 66:00 (52) 68:24 (52)                                     69:40 (52)    
53 Bo Källström OK Milan 72:24 04:18 (72) 04:00 (33) 16:07 (71) 03:54 (26) 05:45 (41) 06:01 (51) 06:56 (35) 04:21 (70) 04:32 (45) 09:26 (64) 02:25 (25) 02:57 (58)                                     01:42 (49) Bo Källström OK Milan
        04:18 (72) 08:18 (45) 24:25 (64) 28:19 (61) 34:04 (59) 40:05 (54) 47:01 (52) 51:22 (52) 55:54 (52) 65:20 (53) 67:45 (53) 70:42 (53)                                     72:24 (53)    
54 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 74:49 03:24 (59) 08:01 (71) 14:27 (64) 06:18 (71) 07:18 (62) 04:53 (37) 07:53 (51) 02:56 (37) 04:32 (45) 07:19 (43) 02:43 (49) 03:00 (59)                                     02:05 (72) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        03:24 (59) 11:25 (69) 25:52 (69) 32:10 (70) 39:28 (68) 44:21 (62) 52:14 (60) 55:10 (59) 59:42 (58) 67:01 (54) 69:44 (54) 72:44 (54)                                     74:49 (54)    
55 Börje Pahlén Söders-Tyresö 74:59 02:27 (22) 03:14 (17) 08:55 (36) 03:59 (31) 05:04 (26) 21:52 (75) 06:29 (26) 02:18 (20) 06:26 (73) 07:01 (35) 02:25 (25) 02:49 (49)                                     02:00 (69) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:27 (22) 05:41 (15) 14:36 (21) 18:35 (22) 23:39 (21) 45:31 (66) 52:00 (59) 54:18 (55) 60:44 (60) 67:45 (55) 70:10 (55) 72:59 (55)                                     74:59 (55)    
56 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 75:19 03:05 (49) 05:28 (52) 11:37 (58) 07:33 (75) 06:52 (58) 06:08 (53) 07:06 (37) 04:37 (71) 06:30 (74) 08:50 (60) 02:47 (56) 03:12 (67)                                     01:34 (34) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        03:05 (49) 08:33 (53) 20:10 (53) 27:43 (60) 34:35 (60) 40:43 (55) 47:49 (53) 52:26 (53) 58:56 (55) 67:46 (56) 70:33 (56) 73:45 (56)                                     75:19 (56)    
57 Leif Hermundstad Snättringe SK 76:25 03:02 (47) 03:44 (26) 19:45 (75) 04:20 (39) 06:21 (52) 04:39 (34) 10:50 (68) 02:37 (28) 04:45 (52) 08:26 (59) 02:47 (56) 02:53 (55)                                     02:16 (75) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:02 (47) 06:46 (33) 26:31 (72) 30:51 (68) 37:12 (65) 41:51 (57) 52:41 (62) 55:18 (60) 60:03 (59) 68:29 (57) 71:16 (57) 74:09 (57)                                     76:25 (57)    
58 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 77:36 03:34 (64) 06:13 (61) 10:25 (51) 05:28 (66) 07:19 (63) 06:29 (56) 10:42 (67) 03:08 (43) 05:31 (65) 10:09 (67) 03:06 (65) 03:44 (73)                                     01:48 (62) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        03:34 (64) 09:47 (64) 20:12 (54) 25:40 (54) 32:59 (57) 39:28 (52) 50:10 (55) 53:18 (54) 58:49 (54) 68:58 (58) 72:04 (58) 75:48 (58)                                     77:36 (58)    
59 Tommy Svensson Hellas Orientering 77:58 03:14 (52) 04:09 (37) 13:50 (63) 04:33 (47) 06:02 (46) 12:17 (70) 11:02 (69) 03:05 (41) 05:20 (62) 07:48 (50) 02:44 (51) 02:24 (23)                                     01:30 (27) Tommy Svensson Hellas Orientering
        03:14 (52) 07:23 (37) 21:13 (56) 25:46 (55) 31:48 (54) 44:05 (61) 55:07 (63) 58:12 (63) 63:32 (63) 71:20 (61) 74:04 (61) 76:28 (59)                                     77:58 (59)    
60 Kurt Kisslig Waxholms OK 78:42 03:49 (66) 06:53 (67) 10:41 (54) 05:21 (61) 07:54 (69) 07:09 (60) 09:25 (63) 03:14 (47) 05:09 (59) 10:43 (69) 03:15 (67) 03:27 (70)                                     01:42 (48) Kurt Kisslig Waxholms OK
        03:49 (66) 10:42 (68) 21:23 (57) 26:44 (57) 34:38 (61) 41:47 (56) 51:12 (58) 54:26 (58) 59:35 (57) 70:18 (59) 73:33 (59) 77:00 (60)                                     78:42 (60)    
61 Ann Sjöberg Enebybergs IF 79:27 04:12 (70) 07:27 (69) 12:37 (61) 05:25 (65) 06:57 (60) 08:39 (66) 07:00 (36) 03:20 (54) 05:35 (66) 09:51 (65) 02:44 (51) 04:02 (76)                                     01:38 (42) Ann Sjöberg Enebybergs IF
        04:12 (70) 11:39 (71) 24:16 (63) 29:41 (63) 36:38 (64) 45:17 (64) 52:17 (61) 55:37 (61) 61:12 (61) 71:03 (60) 73:47 (60) 77:49 (61)                                     79:27 (61)    
62 Hugo Isgren IFK Enskede 79:51 02:55 (41) 05:42 (55) 16:04 (70) 05:16 (60) 09:04 (73) 04:26 (27) 07:39 (45) 03:16 (50) 05:10 (60) 13:02 (75) 02:54 (60) 02:42 (43)                                     01:41 (46) Hugo Isgren IFK Enskede
        02:55 (41) 08:37 (54) 24:41 (67) 29:57 (66) 39:01 (67) 43:27 (60) 51:06 (57) 54:22 (57) 59:32 (56) 72:34 (63) 75:28 (63) 78:10 (62)                                     79:51 (62)    
63 Ingemar Johnsson OK Södertörn 80:27 04:05 (69) 05:13 (49) 15:16 (66) 05:22 (62) 06:18 (48) 05:54 (49) 08:38 (59) 05:09 (73) 06:21 (69) 10:08 (66) 02:59 (63) 03:14 (68)                                     01:50 (63) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:05 (69) 09:18 (59) 24:34 (65) 29:56 (65) 36:14 (63) 42:08 (58) 50:46 (56) 55:55 (62) 62:16 (62) 72:24 (62) 75:23 (62) 78:37 (63)                                     80:27 (63)    
64 Kurt Zander Västerås SOK 83:38 03:58 (68) 04:32 (40) 20:18 (76) 05:22 (62) 07:14 (61) 11:46 (69) 08:20 (54) 02:50 (33) 04:06 (32) 08:17 (58) 02:43 (49) 02:42 (43)                                     01:30 (28) Kurt Zander Västerås SOK
        03:58 (68) 08:30 (52) 28:48 (75) 34:10 (75) 41:24 (73) 53:10 (73) 61:30 (71) 64:20 (71) 68:26 (70) 76:43 (67) 79:26 (66) 82:08 (65)                                     83:38 (64)    
65 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 83:45 03:31 (62) 06:48 (66) 09:49 (45) 05:28 (66) 06:53 (59) 06:03 (52) 22:03 (77) 02:47 (30) 04:24 (39) 08:04 (55) 02:57 (62) 03:00 (59)                                     01:58 (68) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        03:31 (62) 10:19 (67) 20:08 (52) 25:36 (53) 32:29 (56) 38:32 (51) 60:35 (70) 63:22 (69) 67:46 (68) 75:50 (64) 78:47 (64) 81:47 (64)                                     83:45 (65)    
66 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 84:25 03:18 (56) 05:37 (54) 17:27 (73) 06:08 (70) 07:50 (68) 06:11 (54) 09:58 (65) 04:10 (67) 06:05 (67) 09:16 (63) 03:13 (66) 03:01 (61)                                     02:11 (73) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:18 (56) 08:55 (57) 26:22 (71) 32:30 (72) 40:20 (70) 46:31 (67) 56:29 (64) 60:39 (64) 66:44 (64) 76:00 (65) 79:13 (65) 82:14 (66)                                     84:25 (66)    
67 Britt Nordqvist OK Sänkan 85:00 03:17 (54) 05:12 (48) 19:24 (74) 04:26 (42) 07:19 (63) 05:23 (46) 13:56 (74) 03:08 (43) 05:11 (61) 08:57 (61) 03:22 (69) 03:29 (71)                                     01:56 (67) Britt Nordqvist OK Sänkan
        03:17 (54) 08:29 (51) 27:53 (73) 32:19 (71) 39:38 (69) 45:01 (63) 58:57 (66) 62:05 (65) 67:16 (66) 76:13 (66) 79:35 (67) 83:04 (67)                                     85:00 (67)    
68 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 85:33 03:22 (58) 04:09 (37) 08:37 (34) 04:26 (42) 10:34 (76) 24:01 (76) 09:00 (61) 02:59 (39) 04:50 (53) 06:58 (34) 02:35 (40) 02:37 (34)                                     01:25 (21) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        03:22 (58) 07:31 (39) 16:08 (32) 20:34 (34) 31:08 (52) 55:09 (75) 64:09 (74) 67:08 (73) 71:58 (73) 78:56 (71) 81:31 (68) 84:08 (68)                                     85:33 (68)    
69 Gunnar Hellström Haninge SOK 86:43 02:41 (32) 04:47 (42) 16:28 (72) 04:51 (54) 06:32 (54) 14:40 (73) 08:54 (60) 03:44 (62) 04:38 (48) 10:23 (68) 04:00 (74) 03:02 (62)                                     02:03 (70) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:41 (32) 07:28 (38) 23:56 (61) 28:47 (62) 35:19 (62) 49:59 (69) 58:53 (65) 62:37 (66) 67:15 (65) 77:38 (69) 81:38 (69) 84:40 (69)                                     86:43 (69)    
70 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 87:26 03:41 (65) 06:03 (59) 14:52 (65) 05:09 (57) 13:08 (77) 07:37 (64) 09:17 (62) 03:14 (47) 04:50 (53) 10:50 (70) 03:44 (73) 03:17 (69)                                     01:44 (55) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:41 (65) 09:44 (63) 24:36 (66) 29:45 (64) 42:53 (75) 50:30 (71) 59:47 (68) 63:01 (68) 67:51 (69) 78:41 (70) 82:25 (70) 85:42 (71)                                     87:26 (70)    
71 Bo Winald Hellas Orientering 87:37 03:32 (63) 08:04 (72) 12:32 (60) 06:25 (72) 07:49 (67) 07:03 (59) 13:57 (75) 03:22 (57) 04:59 (57) 11:23 (73) 03:19 (68) 03:08 (64)                                     02:04 (71) Bo Winald Hellas Orientering
        03:32 (63) 11:36 (70) 24:08 (62) 30:33 (67) 38:22 (66) 45:25 (65) 59:22 (67) 62:44 (67) 67:43 (67) 79:06 (72) 82:25 (70) 85:33 (70)                                     87:37 (71)    
72 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 90:03 03:00 (44) 03:35 (24) 09:22 (41) 04:39 (51) 05:33 (36) 25:12 (77) 10:22 (66) 03:16 (50) 03:52 (26) 08:00 (54) 09:03 (77) 02:30 (26)                                     01:39 (44) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:00 (44) 06:35 (29) 15:57 (29) 20:36 (35) 26:09 (37) 51:21 (72) 61:43 (72) 64:59 (72) 68:51 (71) 76:51 (68) 85:54 (73) 88:24 (72)                                     90:03 (72)    
73 Andris Rozenbachs TK IF 91:14 05:21 (74) 12:52 (76) 09:54 (46) 04:34 (48) 08:01 (70) 06:24 (55) 13:21 (73) 03:13 (46) 06:22 (70) 13:12 (77) 02:34 (38) 03:52 (75)                                     01:34 (34) Andris Rozenbachs TK IF
        05:21 (74) 18:13 (76) 28:07 (74) 32:41 (73) 40:42 (72) 47:06 (68) 60:27 (69) 63:40 (70) 70:02 (72) 83:14 (73) 85:48 (72) 89:40 (73)                                     91:14 (73)    
74 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 94:42 06:31 (77) 06:12 (60) 13:25 (62) 07:26 (74) 09:16 (74) 07:33 (62) 11:28 (72) 05:51 (74) 06:25 (71) 10:59 (72) 03:39 (72) 03:43 (72)                                     02:14 (74) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        06:31 (77) 12:43 (73) 26:08 (70) 33:34 (74) 42:50 (74) 50:23 (70) 61:51 (73) 67:42 (74) 74:07 (74) 85:06 (74) 88:45 (74) 92:28 (74)                                     94:42 (74)    
75 Hans Carlsson Hellas Orientering 101:07 03:02 (47) 04:03 (34) 38:40 (77) 08:21 (77) 08:07 (71) 05:53 (48) 08:24 (56) 06:06 (75) 04:27 (41) 07:07 (39) 02:34 (38) 02:51 (53)                                     01:32 (30) Hans Carlsson Hellas Orientering
        03:02 (47) 07:05 (35) 45:45 (77) 54:06 (77) 62:13 (77) 68:06 (77) 76:30 (77) 82:36 (77) 87:03 (77) 94:10 (76) 96:44 (75) 99:35 (75)                                     101:07 (75)    
76 Tomas Möller OK Södertörn 104:03 04:12 (70) 04:54 (43) 15:40 (68) 06:37 (73) 08:59 (72) 12:56 (71) 16:10 (76) 04:14 (69) 06:25 (71) 13:03 (76) 04:09 (75) 04:03 (77)                                     02:41 (76) Tomas Möller OK Södertörn
        04:12 (70) 09:06 (58) 24:46 (68) 31:23 (69) 40:22 (71) 53:18 (74) 69:28 (75) 73:42 (75) 80:07 (75) 93:10 (75) 97:19 (76) 101:22 (76)                                     104:03 (76)    
77 Ingvar Oskarsson Klubblös 107:13 05:22 (75) 12:54 (77) 15:20 (67) 08:02 (76) 09:23 (75) 07:24 (61) 11:22 (71) 06:16 (76) 07:13 (77) 12:34 (74) 04:24 (76) 03:50 (74)                                     03:09 (77) Ingvar Oskarsson Klubblös
        05:22 (75) 18:16 (77) 33:36 (76) 41:38 (76) 51:01 (76) 58:25 (76) 69:47 (76) 76:03 (76) 83:16 (76) 95:50 (77) 100:14 (77) 104:04 (77)                                     107:13 (77)    
- Christer Hedin IFK Enskede 55:05 02:43   07:07   07:06   06:34   05:18   07:17   02:30   03:35   07:09   02:04   02:06                                           01:36   Christer Hedin IFK Enskede
        02:43   09:50   16:56   23:30   28:48   36:05   38:35   42:10   49:19   51:23   53:29                                           55:05      
- Bertil Rydgren IFK Enskede 57:24 04:30   03:35   04:13   06:38   05:32   08:13   08:43   07:59   03:05   03:26                                               01:30   Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:30   08:05   12:18   18:56   24:28   32:41   41:24   49:23   52:28   55:54                                               57:24      
- Göran Johansson Snättringe SK 61:57 03:16   04:05   10:03   04:30   06:27   04:50   06:10   06:49   08:30   03:13   02:18                                           01:46   Göran Johansson Snättringe SK
        03:16   07:21   17:24   21:54   28:21   33:11   39:21   46:10   54:40   57:53   60:11                                           61:57      
- Bengt Andersson Söders-Tyresö 63:18 02:46   03:14   13:08   03:41   04:42                                                                   35:47   Bengt Andersson Söders-Tyresö
        02:46   06:00   19:08   22:49   27:31                                                                   63:18      
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 67:53 02:10   04:02   12:52   04:38   06:05                                                                   38:06   Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:10   06:12   19:04   23:42   29:47                                                                   67:53      
- Kerstin Jensen Klubblös 352:06 04:03   06:57   12:18                                                                           328:48   Kerstin Jensen Klubblös
        04:03   11:00   23:18                                                                           352:06      
                                                                                                   
                                                                                                   
Plac Bana D - 2,5  km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                                               Mål   Bana D - 2,5  km Klubb
1 Per Ljung Centrum OK 33:54 02:30 (1) 02:23 (1) 02:39 (1) 04:01 (1) 03:01 (1) 05:11 (1) 04:16 (1) 05:47 (1) 01:36 (1) 01:39 (1)                                             00:51 (1) Per Ljung Centrum OK
        02:30 (1) 04:53 (1) 07:32 (1) 11:33 (1) 14:34 (1) 19:45 (1) 24:01 (1) 29:48 (1) 31:24 (1) 33:03 (1)                                             33:54 (1)    
2 Gudrun Elvhage IF Thor 47:02 04:03 (4) 02:51 (2) 04:43 (9) 05:57 (6) 05:29 (10) 05:44 (2) 05:09 (3) 07:02 (3) 02:21 (5) 02:19 (3)                                             01:24 (3) Gudrun Elvhage IF Thor
        04:03 (4) 06:54 (3) 11:37 (3) 17:34 (3) 23:03 (3) 28:47 (2) 33:56 (2) 40:58 (2) 43:19 (2) 45:38 (2)                                             47:02 (2)    
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 49:49 04:57 (15) 03:23 (5) 04:29 (6) 06:46 (13) 04:26 (3) 06:50 (4) 05:12 (4) 07:06 (4) 02:42 (9) 02:27 (5)                                             01:31 (6) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        04:57 (15) 08:20 (9) 12:49 (7) 19:35 (6) 24:01 (6) 30:51 (5) 36:03 (3) 43:09 (3) 45:51 (3) 48:18 (3)                                             49:49 (3)    
4 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 50:49 04:09 (5) 03:11 (3) 05:21 (22) 05:16 (4) 03:44 (2) 07:19 (7) 07:32 (16) 07:49 (6) 02:27 (7) 02:33 (7)                                             01:28 (5) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        04:09 (5) 07:20 (4) 12:41 (6) 17:57 (4) 21:41 (2) 29:00 (3) 36:32 (4) 44:21 (4) 46:48 (4) 49:21 (4)                                             50:49 (4)    
5 Jan Bojling Solna OK 51:14 03:29 (2) 03:23 (5) 04:32 (8) 05:13 (3) 06:36 (19) 09:15 (22) 05:53 (5) 06:34 (2) 02:09 (2) 02:38 (8)                                             01:32 (8) Jan Bojling Solna OK
        03:29 (2) 06:52 (2) 11:24 (2) 16:37 (2) 23:13 (4) 32:28 (6) 38:21 (6) 44:55 (5) 47:04 (5) 49:42 (5)                                             51:14 (5)    
6 Inger Andersson Söders-Tyresö 52:06 04:18 (6) 03:19 (4) 04:54 (15) 06:18 (10) 04:52 (6) 06:20 (3) 06:49 (9) 08:17 (9) 03:22 (21) 02:11 (2)                                             01:26 (4) Inger Andersson Söders-Tyresö
        04:18 (6) 07:37 (5) 12:31 (5) 18:49 (5) 23:41 (5) 30:01 (4) 36:50 (5) 45:07 (6) 48:29 (6) 50:40 (6)                                             52:06 (6)    
7 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 54:09 03:46 (3) 04:19 (16) 04:24 (5) 08:07 (24) 04:34 (4) 09:51 (26) 05:06 (2) 07:31 (5) 02:14 (3) 02:45 (9)                                             01:32 (8) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:46 (3) 08:05 (6) 12:29 (4) 20:36 (11) 25:10 (8) 35:01 (9) 40:07 (7) 47:38 (7) 49:52 (7) 52:37 (7)                                             54:09 (7)    
8 Maria Kärrström Tullinge SK 55:15 04:41 (9) 03:36 (9) 05:17 (20) 06:03 (7) 04:59 (8) 08:10 (15) 08:25 (28) 08:02 (7) 02:17 (4) 02:22 (4)                                             01:23 (2) Maria Kärrström Tullinge SK
        04:41 (9) 08:17 (8) 13:34 (11) 19:37 (7) 24:36 (7) 32:46 (7) 41:11 (8) 49:13 (8) 51:30 (8) 53:52 (8)                                             55:15 (8)    
9 Göran Glanshed Haninge SOK 59:15 04:38 (8) 04:17 (15) 04:48 (12) 09:24 (31) 04:47 (5) 06:56 (5) 06:52 (10) 08:13 (8) 03:48 (27) 03:22 (22)                                             02:10 (22) Göran Glanshed Haninge SOK
        04:38 (8) 08:55 (14) 13:43 (12) 23:07 (18) 27:54 (11) 34:50 (8) 41:42 (10) 49:55 (9) 53:43 (9) 57:05 (9)                                             59:15 (9)    
10 Kenneth Berglund Hellas Orientering 59:20 04:51 (12) 03:36 (9) 04:57 (16) 06:43 (12) 08:00 (26) 07:34 (8) 05:59 (6) 09:01 (16) 03:16 (19) 03:09 (15)                                             02:14 (24) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        04:51 (12) 08:27 (11) 13:24 (10) 20:07 (8) 28:07 (14) 35:41 (12) 41:40 (9) 50:41 (10) 53:57 (10) 57:06 (10)                                             59:20 (10)    
11 Anki Holmberg Järla Orientering 60:48 04:55 (14) 03:34 (8) 04:31 (7) 07:43 (21) 06:24 (16) 08:17 (16) 07:59 (21) 09:17 (19) 03:01 (14) 03:09 (15)                                             01:58 (13) Anki Holmberg Järla Orientering
        04:55 (14) 08:29 (12) 13:00 (8) 20:43 (12) 27:07 (9) 35:24 (11) 43:23 (11) 52:40 (11) 55:41 (11) 58:50 (11)                                             60:48 (11)    
12 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 61:30 04:48 (11) 03:32 (7) 04:48 (12) 07:22 (19) 06:38 (20) 08:08 (14) 08:47 (30) 08:48 (13) 03:01 (14) 03:20 (20)                                             02:18 (28) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        04:48 (11) 08:20 (9) 13:08 (9) 20:30 (10) 27:08 (10) 35:16 (10) 44:03 (14) 52:51 (12) 55:52 (12) 59:12 (12)                                             61:30 (12)    
13 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 61:38 05:15 (19) 06:47 (32) 03:50 (2) 07:52 (22) 06:26 (17) 07:49 (10) 06:00 (7) 10:23 (28) 02:23 (6) 03:02 (14)                                             01:51 (11) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        05:15 (19) 12:02 (27) 15:52 (19) 23:44 (20) 30:10 (18) 37:59 (18) 43:59 (13) 54:22 (15) 56:45 (13) 59:47 (13)                                             61:38 (13)    
14 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 61:55 06:17 (29) 04:16 (14) 05:13 (18) 06:15 (9) 06:22 (15) 08:03 (12) 07:06 (12) 09:34 (22) 03:58 (30) 02:57 (11)                                             01:54 (12) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:17 (29) 10:33 (20) 15:46 (18) 22:01 (16) 28:23 (15) 36:26 (13) 43:32 (12) 53:06 (13) 57:04 (14) 60:01 (14)                                             61:55 (14)    
15 Lennart Sjöstål Klubblös 63:03 05:37 (22) 05:03 (27) 05:49 (26) 07:34 (20) 04:56 (7) 08:03 (12) 07:58 (20) 08:49 (14) 03:25 (24) 03:35 (24)                                             02:14 (24) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:37 (22) 10:40 (21) 16:29 (21) 24:03 (21) 28:59 (17) 37:02 (14) 45:00 (15) 53:49 (14) 57:14 (15) 60:49 (15)                                             63:03 (15)    
16 Carl Carlin Söders-Tyresö 63:28 04:54 (13) 03:42 (12) 05:13 (18) 07:00 (14) 07:07 (23) 09:35 (23) 08:11 (23) 09:36 (24) 02:41 (8) 03:21 (21)                                             02:08 (20) Carl Carlin Söders-Tyresö
        04:54 (13) 08:36 (13) 13:49 (14) 20:49 (13) 27:56 (12) 37:31 (16) 45:42 (16) 55:18 (16) 57:59 (16) 61:20 (16)                                             63:28 (16)    
17 Mona Asplund Klubblös 65:07 05:41 (23) 04:24 (17) 05:50 (27) 08:56 (28) 05:50 (12) 08:51 (19) 07:04 (11) 09:08 (17) 03:14 (18) 03:51 (29)                                             02:18 (28) Mona Asplund Klubblös
        05:41 (23) 10:05 (17) 15:55 (20) 24:51 (23) 30:41 (19) 39:32 (19) 46:36 (17) 55:44 (17) 58:58 (17) 62:49 (17)                                             65:07 (17)    
18 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 65:51 04:26 (7) 03:39 (11) 05:38 (23) 08:07 (24) 10:57 (33) 08:44 (18) 07:54 (19) 08:25 (11) 03:02 (16) 03:00 (13)                                             01:59 (14) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        04:26 (7) 08:05 (6) 13:43 (12) 21:50 (15) 32:47 (20) 41:31 (20) 49:25 (20) 57:50 (19) 60:52 (18) 63:52 (18)                                             65:51 (18)    
19 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 66:40 04:57 (15) 04:30 (19) 05:47 (25) 07:15 (17) 06:00 (13) 08:39 (17) 10:38 (32) 09:34 (22) 03:50 (29) 03:14 (18)                                             02:16 (27) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:57 (15) 09:27 (15) 15:14 (16) 22:29 (17) 28:29 (16) 37:08 (15) 47:46 (18) 57:20 (18) 61:10 (19) 64:24 (19)                                             66:40 (19)    
20 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 67:36 05:04 (18) 10:25 (35) 04:06 (3) 04:47 (2) 11:23 (34) 07:37 (9) 08:54 (31) 08:31 (12) 02:46 (11) 02:32 (6)                                             01:31 (6) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        05:04 (18) 15:29 (31) 19:35 (29) 24:22 (22) 35:45 (26) 43:22 (21) 52:16 (21) 60:47 (21) 63:33 (20) 66:05 (20)                                             67:36 (20)    
21 Ulla Karnebäck Attunda OK 69:40 05:49 (24) 04:41 (23) 04:45 (10) 06:06 (8) 06:40 (21) 09:38 (24) 11:27 (35) 10:58 (31) 04:14 (34) 03:23 (23)                                             01:59 (14) Ulla Karnebäck Attunda OK
        05:49 (24) 10:30 (19) 15:15 (17) 21:21 (14) 28:01 (13) 37:39 (17) 49:06 (19) 60:04 (20) 64:18 (21) 67:41 (21)                                             69:40 (21)    
22 Torsten Jansson Skogsluffarna 71:13 05:29 (21) 04:57 (25) 06:11 (31) 11:05 (37) 07:14 (24) 10:52 (29) 07:40 (18) 09:25 (20) 02:56 (12) 03:10 (17)                                             02:14 (25) Torsten Jansson Skogsluffarna
        05:29 (21) 10:26 (18) 16:37 (22) 27:42 (28) 34:56 (24) 45:48 (22) 53:28 (22) 62:53 (22) 65:49 (22) 68:59 (22)                                             71:13 (22)    
23 Göran Haglund Haninge SOK 73:27 04:43 (10) 11:05 (37) 04:47 (11) 07:00 (14) 07:14 (24) 11:06 (30) 11:21 (34) 08:24 (10) 02:45 (10) 02:55 (10)                                             02:07 (18) Göran Haglund Haninge SOK
        04:43 (10) 15:48 (33) 20:35 (32) 27:35 (26) 34:49 (23) 45:55 (24) 57:16 (28) 65:40 (26) 68:25 (24) 71:20 (23)                                             73:27 (23)    
24 Margaretha Nylund OK Södertörn 74:10 06:05 (27) 09:36 (34) 05:20 (21) 07:17 (18) 09:49 (31) 10:01 (27) 07:13 (14) 10:00 (25) 03:09 (17) 03:36 (25)                                             02:04 (16) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:05 (27) 15:41 (32) 21:01 (33) 28:18 (30) 38:07 (29) 48:08 (27) 55:21 (25) 65:21 (25) 68:30 (25) 72:06 (25)                                             74:10 (24)    
25 Tord Jonsson Klubblös 74:30 19:49 (36) 04:33 (20) 04:22 (4) 07:55 (23) 05:23 (9) 07:52 (11) 07:31 (15) 09:25 (20) 02:59 (13) 02:57 (11)                                             01:44 (10) Tord Jonsson Klubblös
        19:49 (36) 24:22 (35) 28:44 (34) 36:39 (34) 42:02 (32) 49:54 (31) 57:25 (29) 66:50 (28) 69:49 (27) 72:46 (26)                                             74:30 (25)    
26 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 74:31 06:28 (31) 05:14 (28) 07:17 (35) 08:39 (27) 10:03 (32) 09:38 (24) 08:25 (28) 08:57 (15) 03:37 (25) 03:40 (27)                                             02:33 (34) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        06:28 (31) 11:42 (26) 18:59 (28) 27:38 (27) 37:41 (28) 47:19 (26) 55:44 (26) 64:41 (23) 68:18 (23) 71:58 (24)                                             74:31 (26)    
27 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 75:11 05:21 (20) 04:37 (22) 04:52 (14) 05:25 (5) 21:05 (36) 07:08 (6) 06:17 (8) 10:01 (26) 04:41 (36) 03:37 (26)                                             02:07 (18) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        05:21 (20) 09:58 (16) 14:50 (15) 20:15 (9) 41:20 (31) 48:28 (29) 54:45 (24) 64:46 (24) 69:27 (26) 73:04 (27)                                             75:11 (27)    
28 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 78:36 06:08 (28) 04:46 (24) 06:58 (34) 09:38 (34) 05:49 (11) 15:00 (36) 08:16 (25) 12:24 (36) 03:19 (20) 03:54 (31)                                             02:24 (30) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        06:08 (28) 10:54 (23) 17:52 (24) 27:30 (25) 33:19 (21) 48:19 (28) 56:35 (27) 68:59 (29) 72:18 (28) 76:12 (28)                                             78:36 (28)    
29 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 79:37 06:18 (30) 04:24 (17) 08:09 (36) 09:32 (32) 06:21 (14) 11:47 (32) 11:34 (36) 11:09 (32) 03:58 (30) 03:55 (32)                                             02:30 (32) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        06:18 (30) 10:42 (22) 18:51 (27) 28:23 (31) 34:44 (22) 46:31 (25) 58:05 (31) 69:14 (31) 73:12 (31) 77:07 (29)                                             79:37 (29)    
30 Benny Alfordsson Tullinge SK 79:47 06:46 (33) 05:18 (29) 06:03 (28) 09:21 (29) 08:13 (28) 10:09 (28) 08:16 (25) 11:42 (34) 06:33 (38) 05:21 (37)                                             02:05 (17) Benny Alfordsson Tullinge SK
        06:46 (33) 12:04 (28) 18:07 (25) 27:28 (24) 35:41 (25) 45:50 (23) 54:06 (23) 65:48 (27) 72:21 (29) 77:42 (31)                                             79:47 (30)    
31 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 80:00 06:39 (32) 05:00 (26) 08:16 (37) 08:30 (26) 08:33 (30) 11:52 (33) 10:48 (33) 10:43 (29) 03:37 (25) 03:52 (30)                                             02:10 (22) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        06:39 (32) 11:39 (25) 19:55 (30) 28:25 (32) 36:58 (27) 48:50 (30) 59:38 (32) 70:21 (32) 73:58 (32) 77:50 (32)                                             80:00 (31)    
32 Jan Brundell Solna OK 80:11 05:55 (26) 07:49 (33) 06:35