Sträcktider Luffarligan Rudan                                                                        
  2018-11-21 Svarta tider är sträcktider                                                                    
    Blå tider är från start                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                      
                                                                               
Plac Bana A - 5,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   Mål   Bana A - 5,0 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 41:15 04:40 (1) 03:24 (1) 01:17 (1) 00:45 (1) 02:36 (1) 05:19 (1) 02:32 (6) 01:02 (1) 02:38 (1) 02:26 (2) 03:18 (2) 02:14 (3) 02:04 (1) 02:28 (4) 02:01 (1) 01:55 (2) 00:36 (5) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        04:40 (1) 08:04 (1) 09:21 (1) 10:06 (1) 12:42 (1) 18:01 (1) 20:33 (1) 21:35 (1) 24:13 (1) 26:39 (1) 29:57 (1) 32:11 (1) 34:15 (1) 36:43 (1) 38:44 (1) 40:39 (1) 41:15 (1)    
2 Galina Ribediuc Hellas Orientering 48:14 04:43 (2) 03:58 (3) 01:38 (5) 01:05 (9) 03:04 (2) 05:58 (3) 03:15 (11) 01:21 (6) 04:29 (13) 02:44 (4) 03:25 (3) 02:08 (2) 02:43 (10) 02:38 (7) 02:35 (6) 01:59 (3) 00:31 (1) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        04:43 (2) 08:41 (2) 10:19 (2) 11:24 (2) 14:28 (2) 20:26 (2) 23:41 (2) 25:02 (2) 29:31 (4) 32:15 (3) 35:40 (3) 37:48 (3) 40:31 (3) 43:09 (2) 45:44 (2) 47:43 (2) 48:14 (2)    
3 P-O Ivarsson Haninge SOK 49:35 05:26 (5) 04:29 (12) 02:07 (13) 00:48 (3) 03:06 (3) 05:56 (2) 02:23 (2) 01:16 (3) 02:56 (3) 02:18 (1) 03:58 (5) 02:15 (4) 03:22 (15) 03:32 (16) 02:42 (8) 02:23 (11) 00:38 (7) P-O Ivarsson Haninge SOK
        05:26 (5) 09:55 (6) 12:02 (5) 12:50 (5) 15:56 (5) 21:52 (3) 24:15 (3) 25:31 (3) 28:27 (2) 30:45 (2) 34:43 (2) 36:58 (2) 40:20 (2) 43:52 (4) 46:34 (3) 48:57 (3) 49:35 (3)    
4 Louise Beech OK Södertörn 49:55 06:38 (10) 04:10 (7) 01:52 (8) 01:01 (6) 03:29 (8) 06:56 (5) 02:18 (1) 01:18 (5) 03:08 (6) 03:10 (12) 03:49 (4) 02:22 (6) 02:06 (2) 02:37 (6) 02:28 (4) 01:59 (3) 00:34 (3) Louise Beech OK Södertörn
        06:38 (10) 10:48 (10) 12:40 (9) 13:41 (8) 17:10 (8) 24:06 (6) 26:24 (5) 27:42 (5) 30:50 (5) 34:00 (5) 37:49 (5) 40:11 (5) 42:17 (5) 44:54 (5) 47:22 (4) 49:21 (4) 49:55 (4)    
5 Niklas Wansölin OK Ravinen 51:18 05:20 (4) 04:10 (7) 01:49 (6) 00:54 (5) 03:32 (10) 08:14 (10) 02:54 (8) 01:27 (9) 03:00 (4) 03:07 (10) 04:23 (10) 02:15 (4) 02:26 (3) 02:18 (1) 02:32 (5) 02:16 (6) 00:41 (10) Niklas Wansölin OK Ravinen
        05:20 (4) 09:30 (4) 11:19 (4) 12:13 (4) 15:45 (4) 23:59 (5) 26:53 (7) 28:20 (7) 31:20 (6) 34:27 (6) 38:50 (6) 41:05 (6) 43:31 (6) 45:49 (6) 48:21 (5) 50:37 (5) 51:18 (5)    
6 Johan Lindqvist Täby OK 52:36 05:16 (3) 03:57 (2) 01:22 (2) 00:49 (4) 03:18 (5) 07:26 (6) 02:29 (4) 01:24 (8) 03:13 (10) 03:07 (10) 04:06 (6) 02:06 (1) 02:27 (4) 02:41 (8) 05:38 (18) 02:27 (13) 00:50 (16) Johan Lindqvist Täby OK
        05:16 (3) 09:13 (3) 10:35 (3) 11:24 (2) 14:42 (3) 22:08 (4) 24:37 (4) 26:01 (4) 29:14 (3) 32:21 (4) 36:27 (4) 38:33 (4) 41:00 (4) 43:41 (3) 49:19 (6) 51:46 (6) 52:36 (6)    
7 Rickard Andersson Tullinge SK 54:16 07:32 (13) 04:32 (13) 01:35 (4) 01:10 (11) 03:19 (7) 06:33 (4) 04:44 (15) 01:23 (7) 02:48 (2) 02:47 (6) 04:13 (9) 02:46 (9) 02:46 (11) 02:59 (12) 02:44 (9) 01:53 (1) 00:32 (2) Rickard Andersson Tullinge SK
        07:32 (13) 12:04 (13) 13:39 (12) 14:49 (11) 18:08 (9) 24:41 (8) 29:25 (9) 30:48 (8) 33:36 (8) 36:23 (8) 40:36 (8) 43:22 (7) 46:08 (7) 49:07 (7) 51:51 (7) 53:44 (7) 54:16 (7)    
8 Christian Olsson Frösö IF 55:27 05:47 (7) 04:07 (6) 04:43 (18) 00:47 (2) 03:16 (4) 09:16 (12) 02:55 (9) 01:07 (2) 03:09 (7) 02:51 (7) 03:12 (1) 02:53 (11) 02:33 (5) 03:32 (16) 02:41 (7) 02:03 (5) 00:35 (4) Christian Olsson Frösö IF
        05:47 (7) 09:54 (5) 14:37 (13) 15:24 (13) 18:40 (11) 27:56 (11) 30:51 (11) 31:58 (11) 35:07 (11) 37:58 (10) 41:10 (9) 44:03 (8) 46:36 (8) 50:08 (8) 52:49 (8) 54:52 (8) 55:27 (8)    
9 Christer Hördell Stockholms OK 56:25 06:54 (11) 04:23 (9) 01:59 (10) 01:48 (18) 04:04 (13) 07:46 (7) 02:30 (5) 01:42 (15) 03:37 (11) 03:11 (13) 04:08 (7) 03:10 (16) 02:34 (6) 02:49 (11) 02:45 (10) 02:26 (12) 00:39 (9) Christer Hördell Stockholms OK
        06:54 (11) 11:17 (11) 13:16 (10) 15:04 (12) 19:08 (13) 26:54 (10) 29:24 (8) 31:06 (9) 34:43 (9) 37:54 (9) 42:02 (10) 45:12 (11) 47:46 (10) 50:35 (10) 53:20 (10) 55:46 (9) 56:25 (9)    
10 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 56:37 05:33 (6) 04:49 (14) 01:49 (6) 01:06 (10) 03:30 (9) 09:34 (13) 03:54 (14) 01:29 (13) 03:12 (8) 03:04 (9) 04:26 (12) 02:39 (8) 02:42 (9) 02:42 (9) 02:47 (11) 02:32 (14) 00:49 (15) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        05:33 (6) 10:22 (8) 12:11 (7) 13:17 (7) 16:47 (7) 26:21 (9) 30:15 (10) 31:44 (10) 34:56 (10) 38:00 (11) 42:26 (11) 45:05 (10) 47:47 (11) 50:29 (9) 53:16 (9) 55:48 (10) 56:37 (10)    
11 Emil Håsteen Rånäs OK 57:00 06:28 (9) 04:04 (5) 01:33 (3) 01:01 (6) 03:18 (5) 07:47 (8) 02:24 (3) 01:16 (3) 04:57 (16) 02:52 (8) 04:41 (14) 04:27 (18) 02:47 (12) 04:06 (18) 02:19 (2) 02:22 (10) 00:38 (7) Emil Håsteen Rånäs OK
        06:28 (9) 10:32 (9) 12:05 (6) 13:06 (6) 16:24 (6) 24:11 (7) 26:35 (6) 27:51 (6) 32:48 (7) 35:40 (7) 40:21 (7) 44:48 (9) 47:35 (9) 51:41 (11) 54:00 (11) 56:22 (11) 57:00 (11)    
12 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 57:40 07:18 (12) 03:59 (4) 02:02 (11) 01:25 (14) 03:48 (11) 10:16 (15) 03:41 (13) 01:38 (14) 03:05 (5) 02:44 (4) 04:25 (11) 02:53 (11) 02:38 (7) 02:20 (2) 02:24 (3) 02:19 (9) 00:45 (12) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        07:18 (12) 11:17 (11) 13:19 (11) 14:44 (10) 18:32 (10) 28:48 (12) 32:29 (12) 34:07 (12) 37:12 (12) 39:56 (12) 44:21 (12) 47:14 (12) 49:52 (12) 52:12 (12) 54:36 (12) 56:55 (12) 57:40 (12)    
13 Henrik Bladh Tullinge SK 62:38 11:39 (18) 04:25 (10) 02:27 (15) 01:04 (8) 04:00 (12) 08:05 (9) 02:48 (7) 01:28 (11) 03:12 (8) 03:37 (14) 04:58 (15) 02:57 (13) 02:40 (8) 03:10 (14) 03:09 (14) 02:16 (6) 00:43 (11) Henrik Bladh Tullinge SK
        11:39 (18) 16:04 (17) 18:31 (17) 19:35 (17) 23:35 (17) 31:40 (14) 34:28 (13) 35:56 (13) 39:08 (13) 42:45 (13) 47:43 (13) 50:40 (13) 53:20 (13) 56:30 (13) 59:39 (13) 61:55 (13) 62:38 (13)    
14 Jan Retsloff Hellas Orientering 70:05 07:33 (14) 05:13 (15) 01:57 (9) 01:34 (16) 04:18 (14) 08:55 (11) 09:21 (18) 01:27 (9) 04:20 (12) 04:51 (18) 04:40 (13) 02:52 (10) 03:11 (14) 02:47 (10) 03:21 (16) 02:51 (16) 00:54 (17) Jan Retsloff Hellas Orientering
        07:33 (14) 12:46 (14) 14:43 (14) 16:17 (14) 20:35 (14) 29:30 (13) 38:51 (15) 40:18 (15) 44:38 (14) 49:29 (15) 54:09 (14) 57:01 (14) 60:12 (14) 62:59 (14) 66:20 (14) 69:11 (14) 70:05 (14)    
15 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 71:24 07:47 (15) 05:54 (17) 02:28 (16) 01:37 (17) 04:56 (17) 09:42 (14) 05:33 (16) 02:07 (17) 05:08 (17) 03:54 (15) 05:27 (17) 03:05 (14) 03:36 (16) 02:59 (12) 03:06 (13) 03:17 (18) 00:48 (14) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:47 (15) 13:41 (16) 16:09 (16) 17:46 (16) 22:42 (16) 32:24 (15) 37:57 (14) 40:04 (14) 45:12 (15) 49:06 (14) 54:33 (15) 57:38 (15) 61:14 (15) 64:13 (15) 67:19 (15) 70:36 (15) 71:24 (15)    
16 Anders Holmqvist Snättringe SK 77:22 08:04 (17) 05:26 (16) 02:04 (12) 01:16 (13) 04:22 (15) 22:56 (17) 03:12 (10) 01:28 (11) 05:39 (18) 03:56 (16) 04:12 (8) 02:31 (7) 03:05 (13) 02:31 (5) 03:18 (15) 02:37 (15) 00:45 (12) Anders Holmqvist Snättringe SK
        08:04 (17) 13:30 (15) 15:34 (15) 16:50 (15) 21:12 (15) 44:08 (17) 47:20 (16) 48:48 (16) 54:27 (16) 58:23 (16) 62:35 (16) 65:06 (16) 68:11 (16) 70:42 (16) 74:00 (16) 76:37 (16) 77:22 (16)    
17 Jonas Pålsson FMTM 82:55 05:50 (8) 04:28 (11) 02:18 (14) 01:12 (12) 05:08 (18) 30:47 (18) 03:15 (11) 01:52 (16) 04:41 (15) 02:39 (3) 05:10 (16) 03:08 (15) 04:01 (17) 02:27 (3) 03:05 (12) 02:17 (8) 00:37 (6) Jonas Pålsson FMTM
        05:50 (8) 10:18 (7) 12:36 (8) 13:48 (9) 18:56 (12) 49:43 (18) 52:58 (18) 54:50 (18) 59:31 (18) 62:10 (18) 67:20 (18) 70:28 (18) 74:29 (17) 76:56 (17) 80:01 (17) 82:18 (17) 82:55 (17)    
18 Kurt Eriksson Vandrarringen 85:54 07:50 (16) 13:53 (18) 02:39 (17) 01:30 (15) 04:36 (16) 11:10 (16) 06:50 (17) 02:08 (18) 04:36 (14) 04:08 (17) 07:10 (18) 03:56 (17) 04:19 (18) 03:30 (15) 03:33 (17) 03:12 (17) 00:54 (17) Kurt Eriksson Vandrarringen
        07:50 (16) 21:43 (18) 24:22 (18) 25:52 (18) 30:28 (18) 41:38 (16) 48:28 (17) 50:36 (17) 55:12 (17) 59:20 (17) 66:30 (17) 70:26 (17) 74:45 (18) 78:15 (18) 81:48 (18) 85:00 (18) 85:54 (18)    
- Claes Andersson OK Södertörn 48:16 05:54   04:19   01:42   01:00   03:19   05:57   13:46   02:32   02:38   02:51                           04:18   Claes Andersson OK Södertörn
        05:54   10:13   11:55   12:55   16:14   22:11   35:57   38:29   41:07   43:58                           48:16      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13               Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 41:25 05:40 (1) 03:59 (1) 03:45 (2) 02:03 (12) 05:18 (1) 02:03 (1) 02:53 (5) 03:50 (1) 02:03 (1) 03:06 (1) 01:59 (1) 02:14 (1) 01:59 (2)             00:33 (1) Johan Forsstedt Söders-Tyresö
        05:40 (1) 09:39 (1) 13:24 (1) 15:27 (1) 20:45 (1) 22:48 (1) 25:41 (1) 29:31 (1) 31:34 (1) 34:40 (1) 36:39 (1) 38:53 (1) 40:52 (1)             41:25 (1)    
2 Tommy Holmér Väsby OK 49:35 07:21 (7) 05:22 (17) 04:21 (6) 01:48 (3) 06:59 (6) 02:38 (3) 02:58 (7) 04:03 (4) 02:28 (2) 03:48 (5) 02:01 (3) 03:19 (10) 01:55 (1)             00:34 (2) Tommy Holmér Väsby OK
        07:21 (7) 12:43 (9) 17:04 (6) 18:52 (6) 25:51 (6) 28:29 (4) 31:27 (3) 35:30 (3) 37:58 (3) 41:46 (2) 43:47 (2) 47:06 (2) 49:01 (2)             49:35 (2)    
3 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 50:31 06:05 (2) 04:22 (2) 04:15 (3) 01:45 (2) 06:40 (3) 03:05 (6) 02:33 (1) 05:42 (15) 02:46 (4) 04:42 (18) 02:38 (11) 02:47 (2) 02:26 (5)             00:45 (8) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        06:05 (2) 10:27 (2) 14:42 (2) 16:27 (2) 23:07 (2) 26:12 (2) 28:45 (2) 34:27 (2) 37:13 (2) 41:55 (4) 44:33 (4) 47:20 (4) 49:46 (3)             50:31 (3)    
4 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 51:16 07:33 (11) 05:21 (16) 04:21 (6) 01:51 (4) 06:53 (5) 02:40 (4) 02:57 (6) 03:56 (2) 02:43 (3) 03:37 (4) 02:04 (5) 03:20 (11) 03:00 (18)             01:00 (27) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        07:33 (11) 12:54 (12) 17:15 (8) 19:06 (7) 25:59 (7) 28:39 (5) 31:36 (5) 35:32 (4) 38:15 (4) 41:52 (3) 43:56 (3) 47:16 (3) 50:16 (4)             51:16 (4)    
5 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 54:38 06:52 (4) 04:50 (5) 04:15 (3) 01:41 (1) 07:20 (7) 02:37 (2) 06:56 (27) 04:28 (5) 02:54 (5) 03:35 (3) 02:03 (4) 04:08 (22) 02:17 (3)             00:42 (6) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        06:52 (4) 11:42 (5) 15:57 (5) 17:38 (5) 24:58 (4) 27:35 (3) 34:31 (9) 38:59 (8) 41:53 (6) 45:28 (5) 47:31 (5) 51:39 (5) 53:56 (5)             54:38 (5)    
6 Leif Åkerblom OK Österåker 55:54 07:33 (11) 05:10 (10) 04:21 (6) 02:02 (11) 06:43 (4) 03:06 (7) 03:51 (13) 04:49 (10) 03:41 (15) 04:34 (14) 02:25 (7) 03:48 (17) 03:00 (18)             00:51 (17) Leif Åkerblom OK Österåker
        07:33 (11) 12:43 (9) 17:04 (6) 19:06 (7) 25:49 (5) 28:55 (7) 32:46 (6) 37:35 (6) 41:16 (5) 45:50 (6) 48:15 (7) 52:03 (6) 55:03 (6)             55:54 (6)    
7 Bengt Kärrström Tullinge SK 57:15 07:47 (15) 05:20 (14) 04:51 (12) 01:56 (9) 08:04 (11) 03:38 (13) 02:51 (3) 05:51 (16) 03:12 (8) 04:39 (16) 02:22 (6) 03:13 (9) 02:46 (13)             00:45 (8) Bengt Kärrström Tullinge SK
        07:47 (15) 13:07 (15) 17:58 (12) 19:54 (11) 27:58 (10) 31:36 (9) 34:27 (8) 40:18 (9) 43:30 (9) 48:09 (9) 50:31 (8) 53:44 (7) 56:30 (7)             57:15 (7)    
8 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 58:00 06:29 (3) 04:35 (4) 04:18 (5) 02:07 (14) 11:05 (25) 05:30 (24) 03:48 (12) 04:37 (7) 02:56 (6) 03:51 (6) 02:30 (8) 03:02 (4) 02:29 (6)             00:43 (7) Claes Vallin IFK Lidingö SOK
        06:29 (3) 11:04 (3) 15:22 (4) 17:29 (4) 28:34 (12) 34:04 (14) 37:52 (14) 42:29 (12) 45:25 (11) 49:16 (10) 51:46 (9) 54:48 (8) 57:17 (8)             58:00 (8)    
9 Claes Ögren Skarpnäcks OL 58:14 07:13 (5) 04:28 (3) 03:35 (1) 01:59 (10) 06:23 (2) 05:12 (21) 02:43 (2) 03:59 (3) 07:07 (31) 03:30 (2) 02:00 (2) 06:59 (29) 02:25 (4)             00:41 (5) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        07:13 (5) 11:41 (4) 15:16 (3) 17:15 (3) 23:38 (3) 28:50 (6) 31:33 (4) 35:32 (4) 42:39 (8) 46:09 (7) 48:09 (6) 55:08 (9) 57:33 (9)             58:14 (9)    
10 Ingvar Svensson Bjursås OK 59:21 07:55 (16) 05:02 (7) 04:55 (13) 02:28 (21) 07:49 (8) 04:50 (19) 04:35 (24) 04:43 (8) 03:17 (9) 04:21 (11) 02:48 (13) 03:05 (6) 02:53 (15)             00:40 (4) Ingvar Svensson Bjursås OK
        07:55 (16) 12:57 (14) 17:52 (11) 20:20 (15) 28:09 (11) 32:59 (11) 37:34 (12) 42:17 (11) 45:34 (12) 49:55 (12) 52:43 (12) 55:48 (10) 58:41 (10)             59:21 (10)    
11 Anders Karlsson Tullinge SK 59:53 07:36 (13) 05:18 (13) 04:35 (9) 02:16 (17) 07:59 (10) 05:10 (20) 03:42 (10) 04:46 (9) 03:27 (11) 04:40 (17) 03:07 (16) 03:25 (13) 02:59 (17)             00:53 (23) Anders Karlsson Tullinge SK
        07:36 (13) 12:54 (12) 17:29 (10) 19:45 (10) 27:44 (9) 32:54 (10) 36:36 (10) 41:22 (10) 44:49 (10) 49:29 (11) 52:36 (10) 56:01 (11) 59:00 (11)             59:53 (11)    
12 Tommy Lindberg Haninge SOK 60:15 08:18 (20) 05:08 (8) 04:44 (10) 01:53 (7) 09:28 (21) 05:16 (22) 03:13 (8) 04:32 (6) 03:26 (10) 04:05 (7) 02:37 (10) 03:22 (12) 03:17 (25)             00:56 (25) Tommy Lindberg Haninge SOK
        08:18 (20) 13:26 (17) 18:10 (15) 20:03 (14) 29:31 (14) 34:47 (15) 38:00 (15) 42:32 (13) 45:58 (13) 50:03 (13) 52:40 (11) 56:02 (12) 59:19 (12)             60:15 (12)    
13 Per Öhlund Gustavsbergs OK 61:32 07:26 (9) 05:10 (10) 04:48 (11) 01:53 (7) 07:51 (9) 03:04 (5) 03:44 (11) 04:49 (10) 03:37 (14) 04:11 (9) 07:39 (30) 04:01 (21) 02:33 (8)             00:46 (11) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        07:26 (9) 12:36 (7) 17:24 (9) 19:17 (9) 27:08 (8) 30:12 (8) 33:56 (7) 38:45 (7) 42:22 (7) 46:33 (8) 54:12 (13) 58:13 (13) 60:46 (13)             61:32 (13)    
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 63:19 08:14 (19) 06:03 (20) 05:12 (14) 02:41 (23) 08:09 (13) 03:31 (8) 03:57 (14) 04:57 (12) 05:15 (28) 04:52 (19) 02:51 (15) 03:44 (15) 03:02 (21)             00:51 (17) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        08:14 (19) 14:17 (19) 19:29 (19) 22:10 (19) 30:19 (17) 33:50 (13) 37:47 (13) 42:44 (14) 47:59 (14) 52:51 (14) 55:42 (14) 59:26 (14) 62:28 (14)             63:19 (14)    
15 Matz Larsson Gustavsbergs OK 63:57 07:27 (10) 05:09 (9) 06:01 (21) 02:20 (19) 08:36 (17) 03:50 (15) 03:20 (9) 09:19 (25) 03:29 (13) 04:08 (8) 02:49 (14) 03:45 (16) 02:53 (15)             00:51 (17) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        07:27 (10) 12:36 (7) 18:37 (16) 20:57 (17) 29:33 (15) 33:23 (12) 36:43 (11) 46:02 (15) 49:31 (15) 53:39 (15) 56:28 (15) 60:13 (15) 63:06 (15)             63:57 (15)    
16 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 67:10 08:41 (21) 05:13 (12) 05:18 (16) 02:18 (18) 08:43 (19) 05:40 (25) 04:10 (17) 09:19 (25) 03:49 (16) 04:36 (15) 02:46 (12) 03:08 (7) 02:43 (12)             00:46 (11) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        08:41 (21) 13:54 (18) 19:12 (18) 21:30 (18) 30:13 (16) 35:53 (16) 40:03 (16) 49:22 (18) 53:11 (18) 57:47 (18) 60:33 (17) 63:41 (16) 66:24 (16)             67:10 (16)    
17 Bo Norbäck Tullinge SK 67:36 08:01 (17) 05:20 (14) 05:23 (17) 02:05 (13) 12:29 (28) 05:19 (23) 04:30 (23) 05:57 (17) 03:27 (11) 04:30 (13) 03:38 (24) 03:04 (5) 03:05 (22)             00:48 (14) Bo Norbäck Tullinge SK
        08:01 (17) 13:21 (16) 18:44 (17) 20:49 (16) 33:18 (18) 38:37 (19) 43:07 (17) 49:04 (17) 52:31 (16) 57:01 (16) 60:39 (18) 63:43 (17) 66:48 (17)             67:36 (17)    
18 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 68:12 12:48 (26) 06:35 (24) 06:02 (22) 02:13 (16) 08:30 (16) 03:32 (9) 04:22 (21) 05:01 (14) 03:49 (16) 04:15 (10) 03:10 (19) 03:48 (17) 03:19 (26)             00:48 (14) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        12:48 (26) 19:23 (26) 25:25 (26) 27:38 (26) 36:08 (23) 39:40 (20) 44:02 (18) 49:03 (16) 52:52 (17) 57:07 (17) 60:17 (16) 64:05 (18) 67:24 (18)             68:12 (18)    
19 Per-Johan Vikfors OK Österåker 70:03 07:17 (6) 05:32 (18) 05:13 (15) 01:52 (5) 08:41 (18) 07:29 (28) 11:10 (28) 05:00 (13) 03:03 (7) 04:22 (12) 03:22 (21) 03:12 (8) 02:48 (14)             01:02 (28) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        07:17 (6) 12:49 (11) 18:02 (13) 19:54 (11) 28:35 (13) 36:04 (17) 47:14 (25) 52:14 (20) 55:17 (19) 59:39 (19) 63:01 (19) 66:13 (19) 69:01 (19)             70:03 (19)    
20 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 72:46 09:25 (23) 08:10 (29) 05:40 (19) 03:54 (30) 08:29 (15) 06:20 (27) 04:19 (20) 06:18 (18) 04:35 (25) 05:03 (21) 03:22 (21) 03:38 (14) 02:41 (11)             00:52 (22) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        09:25 (23) 17:35 (24) 23:15 (23) 27:09 (25) 35:38 (22) 41:58 (23) 46:17 (22) 52:35 (21) 57:10 (21) 62:13 (21) 65:35 (21) 69:13 (20) 71:54 (20)             72:46 (20)    
21 Per-Erik Jansson IF Thor 74:05 13:13 (28) 05:46 (19) 05:30 (18) 02:10 (15) 08:08 (12) 03:45 (14) 06:19 (26) 08:35 (23) 04:02 (18) 04:59 (20) 02:33 (9) 05:38 (28) 02:32 (7)             00:55 (24) Per-Erik Jansson IF Thor
        13:13 (28) 18:59 (25) 24:29 (25) 26:39 (24) 34:47 (20) 38:32 (18) 44:51 (20) 53:26 (22) 57:28 (22) 62:27 (22) 65:00 (20) 70:38 (22) 73:10 (21)             74:05 (21)    
22 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 74:09 08:45 (22) 06:40 (25) 06:57 (27) 03:15 (27) 11:23 (26) 03:37 (11) 04:26 (22) 06:48 (19) 04:25 (24) 05:50 (25) 03:29 (23) 04:08 (22) 03:28 (28)             00:58 (26) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        08:45 (22) 15:25 (21) 22:22 (22) 25:37 (22) 37:00 (25) 40:37 (21) 45:03 (21) 51:51 (19) 56:16 (20) 62:06 (20) 65:35 (21) 69:43 (21) 73:11 (22)             74:09 (22)    
23 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 78:21 07:21 (7) 05:01 (6) 05:47 (20) 01:52 (5) 16:41 (30) 04:45 (18) 02:51 (3) 09:14 (24) 04:05 (20) 05:37 (23) 07:43 (31) 03:59 (19) 02:34 (9)             00:51 (20) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        07:21 (7) 12:22 (6) 18:09 (14) 20:01 (13) 36:42 (24) 41:27 (22) 44:18 (19) 53:32 (23) 57:37 (23) 63:14 (23) 70:57 (24) 74:56 (24) 77:30 (23)             78:21 (23)    
24 Eva Elnerud Sigtuna OK 78:41 15:07 (30) 06:10 (21) 06:26 (24) 02:26 (20) 08:24 (14) 03:36 (10) 04:11 (18) 07:40 (21) 06:07 (29) 05:40 (24) 04:28 (28) 04:38 (25) 03:01 (20)             00:47 (13) Eva Elnerud Sigtuna OK
        15:07 (30) 21:17 (28) 27:43 (28) 30:09 (28) 38:33 (27) 42:09 (24) 46:20 (23) 54:00 (24) 60:07 (24) 65:47 (24) 70:15 (23) 74:53 (23) 77:54 (24)             78:41 (24)    
25 Magnus Hagfjärd Söders-Tyresö 79:27 07:43 (14) 07:45 (28) 06:06 (23) 03:59 (31) 09:43 (23) 12:19 (31) 04:07 (16) 08:17 (22) 04:48 (27) 05:22 (22) 03:07 (16) 02:55 (3) 02:39 (10)             00:37 (3) Magnus Hagfjärd Söders-Tyresö
        07:43 (14) 15:28 (22) 21:34 (20) 25:33 (21) 35:16 (21) 47:35 (28) 51:42 (26) 59:59 (26) 64:47 (26) 70:09 (26) 73:16 (26) 76:11 (25) 78:50 (25)             79:27 (25)    
26 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 80:49 08:11 (18) 06:19 (23) 07:14 (28) 03:05 (25) 08:47 (20) 09:30 (30) 04:05 (15) 10:26 (27) 04:20 (23) 07:05 (28) 03:08 (18) 04:25 (24) 03:23 (27)             00:51 (17) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        08:11 (18) 14:30 (20) 21:44 (21) 24:49 (20) 33:36 (19) 43:06 (26) 47:11 (24) 57:37 (25) 61:57 (25) 69:02 (25) 72:10 (25) 76:35 (26) 79:58 (26)             80:49 (26)    
27 Lars-Åke Aspelin Klubblös 86:30 18:51 (31) 06:11 (22) 09:07 (30) 03:06 (26) 10:01 (24) 03:58 (16) 04:39 (25) 06:58 (20) 04:04 (19) 06:40 (27) 04:16 (27) 03:59 (19) 03:35 (29)             01:05 (29) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        18:51 (31) 25:02 (31) 34:09 (31) 37:15 (31) 47:16 (29) 51:14 (29) 55:53 (29) 62:51 (27) 66:55 (27) 73:35 (27) 77:51 (27) 81:50 (27) 85:25 (27)             86:30 (27)    
28 Roland Löwgren Spårvägens OK 98:28 09:55 (25) 14:21 (31) 08:34 (29) 02:39 (22) 17:44 (31) 04:10 (17) 04:15 (19) 13:29 (30) 04:18 (22) 06:06 (26) 04:07 (26) 04:56 (27) 03:09 (23)             00:45 (8) Roland Löwgren Spårvägens OK
        09:55 (25) 24:16 (30) 32:50 (30) 35:29 (30) 53:13 (31) 57:23 (31) 61:38 (30) 75:07 (30) 79:25 (30) 85:31 (28) 89:38 (28) 94:34 (28) 97:43 (28)             98:28 (28)    
29 Tommy Wåhlin Västerås SOK 104:45 12:51 (27) 06:41 (26) 06:52 (26) 03:16 (28) 09:31 (22) 03:37 (11) 13:01 (30) 18:53 (31) 04:07 (21) 10:59 (30) 03:14 (20) 07:38 (31) 03:16 (24)             00:49 (16) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        12:51 (27) 19:32 (27) 26:24 (27) 29:40 (27) 39:11 (28) 42:48 (25) 55:49 (28) 74:42 (29) 78:49 (29) 89:48 (30) 93:02 (29) 100:40 (30) 103:56 (29)             104:45 (29)    
30 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 105:19 09:48 (24) 07:22 (27) 06:40 (25) 02:45 (24) 11:33 (27) 05:42 (26) 11:54 (29) 12:29 (29) 04:46 (26) 16:43 (31) 04:06 (25) 04:40 (26) 05:41 (30)             01:10 (30) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        09:48 (24) 17:10 (23) 23:50 (24) 26:35 (23) 38:08 (26) 43:50 (27) 55:44 (27) 68:13 (28) 72:59 (28) 89:42 (29) 93:48 (30) 98:28 (29) 104:09 (30)             105:19 (30)    
31 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 124:09 13:19 (29) 09:10 (30) 09:08 (31) 03:39 (29) 12:34 (29) 08:39 (29) 22:47 (31) 10:43 (28) 06:15 (30) 08:38 (29) 04:45 (29) 07:03 (30) 05:56 (31)             01:33 (31) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        13:19 (29) 22:29 (29) 31:37 (29) 35:16 (29) 47:50 (30) 56:29 (30) 79:16 (31) 89:59 (31) 96:14 (31) 104:52 (31) 109:37 (31) 116:40 (31) 122:36 (31)             124:09 (31)    
- Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 78:32 08:57   05:39   21:24   02:18   14:25   07:11                                           18:38   Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        08:57   14:36   36:00   38:18   52:43   59:54                                           78:32      
- Claes Andersson Snättringe SK 407:19 09:45   11:36   07:51   02:04   11:20   15:08   03:39                                       345:56   Claes Andersson Snättringe SK
        09:45   21:21   29:12   31:16   42:36   57:44   61:23                                       407:19      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana C - 3,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                           Mål   Bana C - 3,9 km Klubb
1 Per Ljung Stockholms OK 43:59 02:53 (7) 03:23 (1) 07:02 (3) 03:43 (2) 03:30 (10) 03:52 (2) 06:07 (2) 05:32 (2) 05:00 (2) 02:29 (2)                         00:28 (1) Per Ljung Stockholms OK
        02:53 (7) 06:16 (1) 13:18 (1) 17:01 (1) 20:31 (1) 24:23 (1) 30:30 (1) 36:02 (1) 41:02 (1) 43:31 (1)                         43:59 (1)    
2 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 46:29 02:11 (1) 05:08 (25) 08:05 (11) 03:35 (1) 02:38 (1) 03:19 (1) 06:02 (1) 08:21 (20) 04:15 (1) 02:18 (1)                         00:37 (2) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        02:11 (1) 07:19 (7) 15:24 (6) 18:59 (3) 21:37 (2) 24:56 (2) 30:58 (2) 39:19 (2) 43:34 (2) 45:52 (2)                         46:29 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 48:42 03:03 (10) 04:05 (4) 07:21 (5) 04:11 (3) 03:09 (4) 03:59 (3) 06:17 (3) 07:31 (15) 05:37 (11) 02:47 (6)                         00:42 (4) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        03:03 (10) 07:08 (5) 14:29 (2) 18:40 (2) 21:49 (3) 25:48 (3) 32:05 (3) 39:36 (4) 45:13 (3) 48:00 (3)                         48:42 (3)    
4 Jan Lindgren OK Södertörn 49:54 03:06 (14) 04:39 (13) 07:00 (2) 04:26 (5) 04:06 (35) 04:07 (6) 07:06 (10) 06:29 (5) 05:16 (3) 02:53 (8)                         00:46 (7) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:06 (14) 07:45 (8) 14:45 (4) 19:11 (4) 23:17 (5) 27:24 (5) 34:30 (6) 40:59 (5) 46:15 (5) 49:08 (4)                         49:54 (4)    
5 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 50:17 02:52 (6) 04:14 (5) 07:41 (7) 04:33 (8) 02:58 (2) 04:00 (4) 07:02 (9) 06:03 (3) 06:11 (23) 03:51 (39)                         00:52 (16) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:52 (6) 07:06 (4) 14:47 (5) 19:20 (5) 22:18 (4) 26:18 (4) 33:20 (4) 39:23 (3) 45:34 (4) 49:25 (5)                         50:17 (5)    
6 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 52:55 02:32 (2) 06:42 (52) 06:46 (1) 04:32 (7) 03:38 (13) 04:42 (17) 06:45 (7) 07:08 (12) 06:38 (31) 02:44 (4)                         00:48 (10) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        02:32 (2) 09:14 (32) 16:00 (9) 20:32 (8) 24:10 (8) 28:52 (7) 35:37 (7) 42:45 (6) 49:23 (7) 52:07 (6)                         52:55 (6)    
7 Bengt Eriksson Väsby OK 53:18 03:17 (18) 04:33 (9) 08:50 (22) 04:57 (17) 03:42 (15) 04:17 (10) 07:22 (17) 06:16 (4) 05:52 (15) 03:18 (19)                         00:54 (23) Bengt Eriksson Väsby OK
        03:17 (18) 07:50 (10) 16:40 (13) 21:37 (11) 25:19 (12) 29:36 (11) 36:58 (10) 43:14 (7) 49:06 (6) 52:24 (7)                         53:18 (7)    
8 Clas-Göran Herrgård Täby OK 55:28 03:43 (31) 05:14 (28) 07:40 (6) 05:06 (20) 03:24 (8) 04:27 (12) 07:14 (13) 09:52 (31) 05:19 (4) 02:46 (5)                         00:43 (5) Clas-Göran Herrgård Täby OK
        03:43 (31) 08:57 (28) 16:37 (12) 21:43 (12) 25:07 (10) 29:34 (10) 36:48 (9) 46:40 (16) 51:59 (11) 54:45 (9)                         55:28 (8)    
9 Leif Mörkfors Järfälla OK 55:33 03:01 (9) 04:04 (3) 08:33 (20) 04:38 (9) 03:12 (5) 04:18 (11) 06:35 (5) 09:45 (30) 06:04 (21) 04:25 (52)                         00:58 (36) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:01 (9) 07:05 (3) 15:38 (7) 20:16 (7) 23:28 (6) 27:46 (6) 34:21 (5) 44:06 (9) 50:10 (8) 54:35 (8)                         55:33 (9)    
10 Sven Setterqvist OK Södertörn 56:10 03:32 (24) 05:54 (45) 08:37 (21) 04:53 (15) 03:58 (26) 05:22 (38) 07:45 (26) 06:38 (6) 05:43 (14) 02:55 (9)                         00:53 (21) Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:32 (24) 09:26 (37) 18:03 (27) 22:56 (25) 26:54 (25) 32:16 (24) 40:01 (24) 46:39 (15) 52:22 (15) 55:17 (10)                         56:10 (10)    
11 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 56:27 03:20 (20) 04:28 (7) 10:17 (46) 04:49 (13) 03:46 (18) 04:58 (25) 07:08 (11) 07:06 (11) 06:29 (29) 03:14 (16)                         00:52 (16) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        03:20 (20) 07:48 (9) 18:05 (28) 22:54 (24) 26:40 (23) 31:38 (22) 38:46 (18) 45:52 (11) 52:21 (14) 55:35 (11)                         56:27 (11)    
12 Kjell Holmberg OK Södertörn 56:30 03:16 (17) 04:41 (16) 08:51 (24) 05:02 (18) 03:42 (15) 04:32 (14) 07:25 (18) 09:07 (24) 05:31 (7) 03:32 (29)                         00:51 (14) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:16 (17) 07:57 (13) 16:48 (15) 21:50 (13) 25:32 (14) 30:04 (13) 37:29 (11) 46:36 (14) 52:07 (12) 55:39 (13)                         56:30 (12)    
13 Anders Gezelius OK Ravinen 56:42 03:04 (13) 05:34 (39) 08:09 (13) 05:13 (24) 03:39 (14) 04:50 (20) 07:16 (14) 08:29 (21) 05:57 (20) 03:25 (22)                         01:06 (56) Anders Gezelius OK Ravinen
        03:04 (13) 08:38 (21) 16:47 (14) 22:00 (15) 25:39 (15) 30:29 (15) 37:45 (14) 46:14 (12) 52:11 (13) 55:36 (12)                         56:42 (13)    
14 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 56:59 03:03 (10) 04:55 (20) 09:24 (32) 05:24 (31) 03:43 (17) 04:52 (23) 07:17 (15) 06:51 (9) 06:29 (29) 04:13 (46)                         00:48 (10) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        03:03 (10) 07:58 (14) 17:22 (20) 22:46 (23) 26:29 (21) 31:21 (18) 38:38 (17) 45:29 (10) 51:58 (10) 56:11 (14)                         56:59 (14)    
15 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 57:46 03:32 (24) 05:44 (42) 07:03 (4) 04:23 (4) 03:58 (26) 05:21 (37) 07:54 (31) 08:29 (21) 07:13 (41) 03:17 (18)                         00:52 (19) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        03:32 (24) 09:16 (33) 16:19 (10) 20:42 (9) 24:40 (9) 30:01 (12) 37:55 (15) 46:24 (13) 53:37 (16) 56:54 (15)                         57:46 (15)    
16 Bo Hedlund IFK Enskede 58:14 03:32 (24) 05:56 (46) 08:19 (15) 05:33 (37) 04:00 (30) 05:50 (50) 08:09 (35) 07:49 (18) 05:31 (7) 02:49 (7)                         00:46 (7) Bo Hedlund IFK Enskede
        03:32 (24) 09:28 (39) 17:47 (25) 23:20 (27) 27:20 (26) 33:10 (28) 41:19 (29) 49:08 (20) 54:39 (18) 57:28 (16)                         58:14 (16)    
17 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 58:38 03:28 (22) 05:04 (24) 08:02 (10) 05:47 (41) 03:52 (21) 05:09 (30) 07:43 (24) 09:30 (28) 05:41 (12) 03:34 (32)                         00:48 (11) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:28 (22) 08:32 (18) 16:34 (11) 22:21 (18) 26:13 (19) 31:22 (19) 39:05 (19) 48:35 (18) 54:16 (17) 57:50 (17)                         58:38 (17)    
18 Bror Furuskog Alta-Ösa OK 59:17 03:44 (32) 11:20 (66) 08:07 (12) 06:19 (52) 03:17 (6) 04:11 (8) 06:44 (6) 05:18 (1) 06:25 (28) 03:07 (15)                         00:45 (6) Bror Furuskog Alta-Ösa OK
        03:44 (32) 15:04 (65) 23:11 (53) 29:30 (50) 32:47 (47) 36:58 (43) 43:42 (37) 49:00 (19) 55:25 (19) 58:32 (18)                         59:17 (18)    
19 Håkan Boije Attunda OK 60:08 03:45 (33) 05:14 (27) 09:22 (31) 05:38 (38) 04:11 (40) 04:40 (16) 07:48 (29) 07:29 (14) 07:57 (54) 03:05 (13)                         00:59 (39) Håkan Boije Attunda OK
        03:45 (33) 08:59 (29) 18:21 (29) 23:59 (30) 28:10 (28) 32:50 (27) 40:38 (25) 48:07 (17) 56:04 (22) 59:09 (19)                         60:08 (19)    
20 Sven Hedman Attunda OK 60:45 02:37 (3) 04:36 (11) 15:43 (66) 04:31 (6) 03:04 (3) 04:43 (19) 07:44 (25) 06:47 (8) 05:54 (17) 03:58 (41)                         01:08 (59) Sven Hedman Attunda OK
        02:37 (3) 07:13 (6) 22:56 (49) 27:27 (44) 30:31 (39) 35:14 (36) 42:58 (35) 49:45 (23) 55:39 (20) 59:37 (20)                         60:45 (20)    
21 Gösta Guteland Snättringe SK 60:47 03:18 (19) 09:03 (63) 08:29 (19) 05:04 (19) 03:57 (25) 05:12 (33) 07:38 (21) 06:58 (10) 06:24 (27) 03:41 (35)                         01:03 (52) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:18 (19) 12:21 (62) 20:50 (43) 25:54 (38) 29:51 (37) 35:03 (35) 42:41 (33) 49:39 (22) 56:03 (21) 59:44 (21)                         60:47 (21)    
22 Åke Wansölin Söders-Tyresö 61:07 03:32 (24) 05:56 (46) 08:22 (16) 04:47 (11) 03:46 (18) 08:07 (68) 06:28 (4) 10:48 (37) 05:54 (17) 02:40 (3)                         00:47 (9) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:32 (24) 09:28 (38) 17:50 (26) 22:37 (20) 26:23 (20) 34:30 (33) 40:58 (27) 51:46 (27) 57:40 (27) 60:20 (23)                         61:07 (22)    
23 Anders Sohlberg OK Södertörn 61:12 03:15 (16) 04:40 (14) 08:53 (25) 05:12 (23) 03:59 (28) 04:55 (24) 08:45 (46) 10:43 (36) 06:17 (25) 03:29 (27)                         01:04 (55) Anders Sohlberg OK Södertörn
        03:15 (16) 07:55 (12) 16:48 (15) 22:00 (15) 25:59 (17) 30:54 (17) 39:39 (22) 50:22 (25) 56:39 (24) 60:08 (22)                         61:12 (23)    
24 Lars Rönnols Täby OK 61:48 04:03 (45) 04:31 (8) 08:27 (18) 04:50 (14) 03:27 (9) 04:10 (7) 07:08 (11) 06:38 (6) 07:19 (44) 10:18 (71)                         00:57 (29) Lars Rönnols Täby OK
        04:03 (45) 08:34 (19) 17:01 (17) 21:51 (14) 25:18 (11) 29:28 (9) 36:36 (8) 43:14 (7) 50:33 (9) 60:51 (24)                         61:48 (24)    
25 Sune Sisell OK Södertörn 62:07 03:14 (15) 04:37 (12) 09:32 (36) 04:44 (10) 03:32 (11) 05:01 (26) 07:38 (21) 14:21 (52) 05:27 (5) 03:06 (14)                         00:55 (26) Sune Sisell OK Södertörn
        03:14 (15) 07:51 (11) 17:23 (21) 22:07 (17) 25:39 (15) 30:40 (16) 38:18 (16) 52:39 (29) 58:06 (28) 61:12 (25)                         62:07 (25)    
26 Lennart Hävrén Tullinge SK 62:58 02:47 (4) 05:14 (27) 07:45 (9) 05:06 (20) 04:35 (54) 04:51 (22) 07:26 (19) 14:31 (53) 06:13 (24) 03:28 (26)                         01:02 (47) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:47 (4) 08:01 (15) 15:46 (8) 20:52 (10) 25:27 (13) 30:18 (14) 37:44 (13) 52:15 (28) 58:28 (29) 61:56 (26)                         62:58 (26)    
27 Leif Wallenbro Väsby OK 63:22 03:35 (28) 04:40 (14) 09:05 (27) 05:18 (29) 03:56 (23) 05:02 (28) 07:49 (30) 13:47 (50) 05:34 (9) 03:34 (32)                         01:02 (47) Leif Wallenbro Väsby OK
        03:35 (28) 08:15 (16) 17:20 (19) 22:38 (21) 26:34 (22) 31:36 (21) 39:25 (21) 53:12 (30) 58:46 (30) 62:20 (27)                         63:22 (27)    
28 Ulf Stridh Snättringe SK 63:48 04:05 (47) 04:35 (10) 09:05 (27) 05:21 (30) 04:18 (43) 04:35 (15) 07:57 (32) 13:30 (49) 05:27 (5) 04:04 (44)                         00:51 (14) Ulf Stridh Snättringe SK
        04:05 (47) 08:40 (22) 17:45 (24) 23:06 (26) 27:24 (27) 31:59 (23) 39:56 (23) 53:26 (31) 58:53 (31) 62:57 (28)                         63:48 (28)    
29 Göran Kron KSIF 64:02 04:02 (43) 04:52 (19) 11:00 (54) 05:30 (36) 04:15 (41) 04:42 (17) 08:32 (40) 07:15 (13) 06:09 (22) 06:45 (67)                         01:00 (42) Göran Kron KSIF
        04:02 (43) 08:54 (27) 19:54 (39) 25:24 (35) 29:39 (35) 34:21 (31) 42:53 (34) 50:08 (24) 56:17 (23) 63:02 (29)                         64:02 (29)    
30 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 64:19 03:42 (30) 04:59 (22) 08:25 (17) 05:24 (31) 03:35 (12) 05:17 (34) 07:46 (27) 12:02 (44) 05:52 (15) 06:14 (66)                         01:03 (52) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:42 (30) 08:41 (23) 17:06 (18) 22:30 (19) 26:05 (18) 31:22 (19) 39:08 (20) 51:10 (26) 57:02 (26) 63:16 (30)                         64:19 (30)    
31 Torbjörn Bergman Snättringe SK 64:35 02:47 (4) 03:59 (2) 07:43 (8) 05:17 (28) 03:59 (28) 05:18 (36) 08:36 (43) 17:23 (58) 05:41 (12) 02:55 (9)                         00:57 (29) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:47 (4) 06:46 (2) 14:29 (2) 19:46 (6) 23:45 (7) 29:03 (8) 37:39 (12) 55:02 (35) 60:43 (34) 63:38 (31)                         64:35 (31)    
32 Martin Eriksson OK Södertörn 64:44 04:21 (55) 05:02 (23) 09:49 (40) 06:11 (49) 04:22 (47) 05:38 (45) 09:03 (51) 09:21 (26) 06:42 (32) 03:14 (16)                         01:01 (45) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:21 (55) 09:23 (36) 19:12 (35) 25:23 (34) 29:45 (36) 35:23 (37) 44:26 (39) 53:47 (32) 60:29 (33) 63:43 (32)                         64:44 (32)    
33 Christer Hedin IFK Enskede 65:04 03:39 (29) 05:25 (34) 09:32 (36) 05:15 (26) 04:19 (44) 04:16 (9) 08:13 (37) 14:01 (51) 05:34 (9) 03:58 (41)                         00:52 (16) Christer Hedin IFK Enskede
        03:39 (29) 09:04 (30) 18:36 (32) 23:51 (28) 28:10 (28) 32:26 (25) 40:39 (26) 54:40 (34) 60:14 (32) 64:12 (34)                         65:04 (33)    
34 Kurt Andersson Enebybergs IF 65:07 03:47 (35) 05:41 (41) 09:27 (34) 05:13 (24) 04:17 (42) 05:10 (31) 08:04 (34) 07:46 (17) 07:24 (47) 07:20 (69)                         00:58 (36) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:47 (35) 09:28 (38) 18:55 (33) 24:08 (31) 28:25 (30) 33:35 (30) 41:39 (31) 49:25 (21) 56:49 (25) 64:09 (33)                         65:07 (34)    
35 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 65:53 03:54 (39) 04:57 (21) 09:32 (36) 05:49 (42) 07:29 (70) 05:08 (29) 09:18 (55) 07:49 (18) 07:17 (43) 03:43 (36)                         00:57 (29) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        03:54 (39) 08:51 (25) 18:23 (30) 24:12 (33) 31:41 (44) 36:49 (42) 46:07 (43) 53:56 (33) 61:13 (35) 64:56 (35)                         65:53 (35)    
36 Ingrid Graneli Haninge SOK 69:16 05:12 (65) 05:24 (33) 09:53 (41) 05:50 (43) 04:37 (55) 05:41 (46) 09:04 (52) 10:32 (35) 07:21 (46) 04:40 (56)                         01:02 (47) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:12 (65) 10:36 (50) 20:29 (42) 26:19 (41) 30:56 (41) 36:37 (41) 45:41 (42) 56:13 (36) 63:34 (36) 68:14 (36)                         69:16 (36)    
37 Jan Larsson Tullinge SK 69:40 03:56 (41) 05:13 (26) 10:55 (53) 06:49 (59) 04:47 (59) 06:13 (56) 08:58 (49) 09:31 (29) 07:42 (50) 04:28 (53)                         01:08 (59) Jan Larsson Tullinge SK
        03:56 (41) 09:09 (31) 20:04 (40) 26:53 (42) 31:40 (42) 37:53 (45) 46:51 (45) 56:22 (38) 64:04 (37) 68:32 (37)                         69:40 (37)    
38 Börje Pahlén Söders-Tyresö 70:43 03:22 (21) 05:30 (36) 08:50 (22) 06:13 (50) 04:31 (51) 05:01 (26) 08:02 (33) 18:08 (61) 06:42 (32) 03:25 (22)                         00:59 (39) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        03:22 (21) 08:52 (26) 17:42 (23) 23:55 (29) 28:26 (31) 33:27 (29) 41:29 (30) 59:37 (41) 66:19 (38) 69:44 (38)                         70:43 (38)    
39 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 71:53 05:25 (67) 11:55 (67) 10:13 (45) 05:28 (34) 03:23 (7) 05:37 (44) 09:09 (54) 10:18 (33) 05:55 (19) 03:36 (34)                         00:54 (23) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        05:25 (67) 17:20 (67) 27:33 (64) 33:01 (60) 36:24 (58) 42:01 (57) 51:10 (57) 61:28 (45) 67:23 (40) 70:59 (39)                         71:53 (39)    
40 Bo Källström OK Milan 72:04 04:15 (52) 05:18 (30) 12:29 (62) 06:20 (53) 04:27 (49) 05:25 (39) 08:58 (49) 11:54 (42) 08:37 (61) 03:24 (21)                         00:57 (34) Bo Källström OK Milan
        04:15 (52) 09:33 (41) 22:02 (46) 28:22 (47) 32:49 (48) 38:14 (47) 47:12 (48) 59:06 (39) 67:43 (41) 71:07 (40)                         72:04 (40)    
41 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 72:59 03:00 (8) 05:37 (40) 08:56 (26) 05:10 (22) 04:08 (38) 05:35 (42) 08:32 (40) 20:09 (66) 07:02 (36) 03:58 (41)                         00:52 (16) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        03:00 (8) 08:37 (20) 17:33 (22) 22:43 (22) 26:51 (24) 32:26 (25) 40:58 (27) 61:07 (44) 68:09 (43) 72:07 (42)                         72:59 (41)    
42 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 73:16 04:02 (43) 05:20 (31) 12:16 (60) 05:57 (47) 04:05 (34) 06:12 (54) 09:34 (59) 12:58 (48) 07:20 (45) 04:22 (51)                         01:10 (63) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:02 (43) 09:22 (35) 21:38 (45) 27:35 (45) 31:40 (42) 37:52 (44) 47:26 (49) 60:24 (43) 67:44 (42) 72:06 (41)                         73:16 (42)    
43 Göran Frisk Attunda OK 74:12 04:19 (54) 13:13 (70) 09:10 (29) 04:55 (16) 03:56 (23) 04:28 (13) 06:54 (8) 09:21 (26) 13:32 (71) 03:47 (37)                         00:37 (2) Göran Frisk Attunda OK
        04:19 (54) 17:32 (68) 26:42 (61) 31:37 (59) 35:33 (56) 40:01 (51) 46:55 (46) 56:16 (37) 69:48 (47) 73:35 (46)                         74:12 (43)    
44 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 74:17 04:29 (59) 06:47 (54) 12:10 (58) 07:56 (68) 04:39 (56) 05:10 (31) 09:32 (57) 11:03 (38) 07:57 (54) 03:22 (20)                         01:12 (66) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        04:29 (59) 11:16 (52) 23:26 (55) 31:22 (57) 36:01 (57) 41:11 (53) 50:43 (55) 61:46 (46) 69:43 (46) 73:05 (44)                         74:17 (44)    
44 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 74:17 05:26 (68) 06:57 (55) 10:54 (51) 07:07 (63) 04:50 (61) 06:18 (57) 09:50 (61) 08:52 (23) 08:29 (59) 04:16 (47)                         01:18 (69) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:26 (68) 12:23 (63) 23:17 (54) 30:24 (54) 35:14 (54) 41:32 (55) 51:22 (58) 60:14 (42) 68:43 (44) 72:59 (43)                         74:17 (44)    
46 Tomas Pettersson Haninge SOK 74:30 04:06 (48) 08:00 (60) 10:53 (50) 06:54 (61) 03:54 (22) 06:23 (59) 09:05 (53) 10:19 (34) 06:51 (34) 07:06 (68)                         00:59 (39) Tomas Pettersson Haninge SOK
        04:06 (48) 12:06 (57) 22:59 (50) 29:53 (52) 33:47 (51) 40:10 (52) 49:15 (51) 59:34 (40) 66:25 (39) 73:31 (45)                         74:30 (46)    
47 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 74:49 03:30 (23) 06:16 (50) 21:14 (70) 05:29 (35) 04:23 (48) 06:07 (53) 08:48 (48) 07:39 (16) 07:08 (38) 03:04 (12)                         01:11 (64) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        03:30 (23) 09:46 (46) 31:00 (68) 36:29 (67) 40:52 (67) 46:59 (65) 55:47 (62) 63:26 (52) 70:34 (48) 73:38 (47)                         74:49 (47)    
48 Olle Arman Nyköpings OK 75:11 03:54 (39) 04:47 (18) 09:44 (39) 05:44 (39) 04:32 (52) 05:43 (47) 07:47 (28) 20:22 (67) 08:15 (56) 03:33 (31)                         00:50 (13) Olle Arman Nyköpings OK
        03:54 (39) 08:41 (23) 18:25 (31) 24:09 (32) 28:41 (32) 34:24 (32) 42:11 (32) 62:33 (50) 70:48 (49) 74:21 (48)                         75:11 (48)    
49 Svante Frid Enebybergs IF 75:38 04:03 (45) 04:20 (6) 18:21 (68) 04:47 (11) 04:01 (31) 04:04 (5) 07:35 (20) 14:56 (54) 09:02 (64) 03:32 (29)                         00:57 (29) Svante Frid Enebybergs IF
        04:03 (45) 08:23 (17) 26:44 (62) 31:31 (58) 35:32 (55) 39:36 (50) 47:11 (47) 62:07 (47) 71:09 (50) 74:41 (49)                         75:38 (49)    
50 Ronny Hedlund OK Södertörn 76:00 04:53 (62) 04:46 (17) 09:24 (32) 06:28 (54) 03:51 (20) 05:31 (40) 08:12 (36) 19:03 (63) 07:07 (37) 05:44 (64)                         01:01 (45) Ronny Hedlund OK Södertörn
        04:53 (62) 09:39 (42) 19:03 (34) 25:31 (36) 29:22 (33) 34:53 (34) 43:05 (36) 62:08 (48) 69:15 (45) 74:59 (50)                         76:00 (50)    
51 Leif Nordin Turebergs IF 76:15 04:24 (56) 05:20 (31) 11:31 (55) 06:31 (56) 04:33 (53) 05:35 (42) 08:46 (47) 18:20 (62) 06:54 (35) 03:25 (22)                         00:56 (28) Leif Nordin Turebergs IF
        04:24 (56) 09:44 (44) 21:15 (44) 27:46 (46) 32:19 (46) 37:54 (46) 46:40 (44) 65:00 (56) 71:54 (54) 75:19 (51)                         76:15 (51)    
52 Mats Lundblad Täby OK 77:46 04:15 (52) 05:29 (35) 09:59 (43) 05:51 (44) 04:01 (31) 06:44 (63) 08:35 (42) 19:38 (65) 08:50 (63) 03:30 (28)                         00:54 (23) Mats Lundblad Täby OK
        04:15 (52) 09:44 (44) 19:43 (36) 25:34 (37) 29:35 (34) 36:19 (39) 44:54 (40) 64:32 (55) 73:22 (56) 76:52 (54)                         77:46 (52)    
53 Per Södersten Gustavsbergs OK 77:48 03:50 (36) 08:20 (62) 12:46 (63) 05:15 (26) 04:48 (60) 06:30 (61) 08:27 (39) 12:57 (47) 08:23 (57) 05:23 (62)                         01:09 (62) Per Södersten Gustavsbergs OK
        03:50 (36) 12:10 (58) 24:56 (59) 30:11 (53) 34:59 (52) 41:29 (54) 49:56 (52) 62:53 (51) 71:16 (51) 76:39 (52)                         77:48 (53)    
54 Henrik Nyström Attunda OK 77:56 04:39 (61) 12:04 (68) 08:10 (14) 08:43 (70) 04:19 (45) 05:49 (49) 07:19 (16) 16:23 (56) 06:20 (26) 03:02 (11)                         01:08 (59) Henrik Nyström Attunda OK
        04:39 (61) 16:43 (66) 24:53 (58) 33:36 (63) 37:55 (62) 43:44 (62) 51:03 (56) 67:26 (59) 73:46 (57) 76:48 (53)                         77:56 (54)    
55 Birgitta Klang Långhundra IF 77:57 06:04 (69) 05:48 (43) 12:23 (61) 06:28 (54) 04:30 (50) 07:27 (66) 10:38 (64) 10:08 (32) 07:51 (52) 05:38 (63)                         01:02 (50) Birgitta Klang Långhundra IF
        06:04 (69) 11:52 (56) 24:15 (57) 30:43 (55) 35:13 (53) 42:40 (59) 53:18 (61) 63:26 (52) 71:17 (52) 76:55 (55)                         77:57 (55)    
56 Anne Lundmark Järfälla OK 78:06 04:09 (50) 05:32 (38) 10:06 (44) 06:18 (51) 04:09 (39) 05:33 (41) 08:24 (38) 19:33 (64) 08:23 (57) 05:02 (59)                         00:57 (29) Anne Lundmark Järfälla OK
        04:09 (50) 09:41 (43) 19:47 (38) 26:05 (39) 30:14 (38) 35:47 (38) 44:11 (38) 63:44 (54) 72:07 (55) 77:09 (56)                         78:06 (56)    
57 Gunnar Hellström Haninge SOK 78:18 03:51 (37) 06:42 (52) 09:13 (30) 07:12 (64) 04:45 (58) 06:56 (65) 11:54 (68) 11:43 (40) 09:13 (66) 05:51 (65)                         00:58 (36) Gunnar Hellström Haninge SOK
        03:51 (37) 10:33 (49) 19:46 (37) 26:58 (43) 31:43 (45) 38:39 (48) 50:33 (54) 62:16 (49) 71:29 (53) 77:20 (57)                         78:18 (57)    
58 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 79:29 03:46 (34) 05:30 (36) 16:54 (67) 07:03 (62) 05:20 (65) 06:47 (64) 10:50 (66) 09:08 (25) 09:28 (67) 03:50 (38)                         00:53 (21) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:46 (34) 09:16 (33) 26:10 (60) 33:13 (61) 38:33 (63) 45:20 (63) 56:10 (63) 65:18 (57) 74:46 (58) 78:36 (58)                         79:29 (58)    
59 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 80:20 05:05 (64) 07:15 (56) 10:40 (48) 08:04 (69) 05:55 (67) 06:12 (54) 10:03 (62) 12:53 (46) 08:45 (62) 04:28 (53)                         01:00 (42) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        05:05 (64) 12:20 (61) 23:00 (51) 31:04 (56) 36:59 (59) 43:11 (60) 53:14 (60) 66:07 (58) 74:52 (59) 79:20 (59)                         80:20 (59)    
60 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 83:20 03:51 (37) 15:05 (71) 10:34 (47) 05:53 (45) 04:52 (63) 07:46 (67) 09:24 (56) 12:17 (45) 07:34 (48) 05:04 (60)                         01:00 (42) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        03:51 (37) 18:56 (70) 29:30 (66) 35:23 (66) 40:15 (65) 48:01 (66) 57:25 (66) 69:42 (61) 77:16 (60) 82:20 (60)                         83:20 (60)    
61 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 83:39 04:29 (59) 06:20 (51) 09:31 (35) 05:45 (40) 04:42 (57) 05:43 (47) 08:42 (45) 26:01 (69) 07:08 (38) 04:16 (47)                         01:02 (47) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        04:29 (59) 10:49 (51) 20:20 (41) 26:05 (39) 30:47 (40) 36:30 (40) 45:12 (41) 71:13 (63) 78:21 (61) 82:37 (61)                         83:39 (61)    
62 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 84:14 04:28 (57) 05:52 (44) 12:09 (57) 06:49 (59) 04:19 (44) 08:22 (69) 14:38 (71) 11:44 (41) 10:07 (68) 04:20 (50)                         01:26 (70) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:28 (57) 10:20 (47) 22:29 (47) 29:18 (48) 33:37 (50) 41:59 (56) 56:37 (64) 68:21 (60) 78:28 (62) 82:48 (62)                         84:14 (62)    
63 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 84:18 04:08 (49) 08:03 (61) 10:51 (49) 06:46 (58) 07:13 (69) 06:23 (59) 09:41 (60) 17:57 (59) 07:56 (53) 04:17 (49)                         01:03 (52) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:08 (49) 12:11 (59) 23:02 (52) 29:48 (51) 37:01 (60) 43:24 (61) 53:05 (59) 71:02 (62) 78:58 (63) 83:15 (63)                         84:18 (63)    
64 Ulla Gummeson Väsby OK 87:02 05:00 (63) 13:00 (69) 09:57 (42) 05:25 (33) 04:07 (36) 04:50 (20) 07:41 (23) 23:25 (68) 07:39 (49) 05:01 (57)                         00:57 (29) Ulla Gummeson Väsby OK
        05:00 (63) 18:00 (69) 27:57 (65) 33:22 (62) 37:29 (61) 42:19 (58) 50:00 (53) 73:25 (64) 81:04 (64) 86:05 (64)                         87:02 (64)    
65 Lars Cedérus Snättringe SK 88:13 04:28 (57) 06:00 (48) 22:59 (71) 05:55 (46) 04:07 (36) 06:33 (62) 08:41 (44) 15:34 (55) 08:35 (60) 04:10 (45)                         01:11 (64) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:28 (57) 10:28 (48) 33:27 (70) 39:22 (70) 43:29 (70) 50:02 (68) 58:43 (67) 74:17 (65) 82:52 (65) 87:02 (65)                         88:13 (65)    
66 Stefan Pettersson Klubblös 88:52 03:58 (42) 07:47 (59) 10:54 (51) 06:43 (57) 04:04 (33) 06:02 (52) 09:32 (57) 27:35 (70) 07:11 (40) 03:53 (40)                         01:13 (68) Stefan Pettersson Klubblös
        03:58 (42) 11:45 (55) 22:39 (48) 29:22 (49) 33:26 (49) 39:28 (49) 49:00 (50) 76:35 (68) 83:46 (67) 87:39 (66)                         88:52 (66)    
67 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 89:03 05:16 (66) 06:11 (49) 15:42 (65) 07:23 (66) 05:38 (66) 06:19 (58) 10:43 (65) 17:58 (60) 07:45 (51) 05:01 (57)                         01:07 (58) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        05:16 (66) 11:27 (53) 27:09 (63) 34:32 (65) 40:10 (64) 46:29 (64) 57:12 (65) 75:10 (67) 82:55 (66) 87:56 (67)                         89:03 (67)    
68 Tommy Svensson Hellas Orientering 97:28 07:03 (70) 07:32 (58) 15:03 (64) 07:26 (67) 05:10 (64) 08:27 (70) 11:57 (69) 12:01 (43) 11:33 (70) 10:04 (70)                         01:12 (66) Tommy Svensson Hellas Orientering
        07:03 (70) 14:35 (64) 29:38 (67) 37:04 (68) 42:14 (68) 50:41 (69) 62:38 (69) 74:39 (66) 86:12 (68) 96:16 (68)                         97:28 (68)    
69 Lars Dyrhage Järfälla OK 98:52 04:11 (51) 07:30 (57) 12:15 (59) 10:23 (71) 06:23 (68) 11:09 (71) 13:10 (70) 16:56 (57) 10:08 (69) 05:12 (61)                         01:35 (71) Lars Dyrhage Järfälla OK
        04:11 (51) 11:41 (54) 23:56 (56) 34:19 (64) 40:42 (66) 51:51 (70) 65:01 (70) 81:57 (69) 92:05 (69) 97:17 (69)                         98:52 (69)    
70 Gunilla Öqvist Fredrikshof IF SOK 100:41 03:03 (10) 09:15 (64) 18:56 (69) 07:13 (65) 04:50 (61) 05:17 (34) 10:52 (67) 29:37 (71) 07:16 (42) 03:27 (25)                         00:55 (26) Gunilla Öqvist Fredrikshof IF SOK
        03:03 (10) 12:18 (60) 31:14 (69) 38:27 (69) 43:17 (69) 48:34 (67) 59:26 (68) 89:03 (70) 96:19 (70) 99:46 (70)                         100:41 (70)    
71 Per Geijer FM IF 118:45 38:14 (71) 10:52 (65) 12:06 (56) 05:58 (48) 09:09 (71) 05:59 (51) 10:17 (63) 11:21 (39) 09:12 (65) 04:31 (55)                         01:06 (56) Per Geijer FM IF
        38:14 (71) 49:06 (71) 61:12 (71) 67:10 (71) 76:19 (71) 82:18 (71) 92:35 (71) 103:56 (71) 113:08 (71) 117:39 (71)                         118:45 (71)    
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 75:41 18:47   10:37   16:46                                                       29:31   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        18:47   29:24   46:10                                                       75:41      
- Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 97:59 04:42   08:49   29:54   06:31   06:30   07:20   23:27                                       10:46   Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:42   13:31   43:25   49:56   56:26   63:46   87:13                                       97:59      
- Tomas Möller OK Södertörn 129:23 06:24   09:55   19:14   09:06   07:54   10:07   16:42   11:12   18:50   18:33                           01:26   Tomas Möller OK Södertörn
        06:24   16:19   35:33   44:39   52:33   62:40   79:22   90:34   109:24   127:57                           129:23      
- Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 330:35 04:22   08:01   14:15   06:43   05:17   07:46   11:03                                       273:08   Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        04:22   12:23   26:38   33:21   38:38   46:24   57:27                                       330:35      
- Leif Lundquist Enebybergs IF 382:33 04:17   11:18   11:25   06:35   04:31   06:48   25:04                                       312:35   Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:17   15:35   27:00   33:35   38:06   44:54   69:58                                       382:33      
- Marita Samuelsson Sundbybergs IK 385:15 10:03   27:00   10:42   06:35   03:46   05:25                                           321:44   Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        10:03   37:03   47:45   54:20   58:06   63:31                                           385:15      
- Göran Johansson Snättringe SK 410:35 04:47   08:11   23:48   09:40   04:41   05:50                                           353:38   Göran Johansson Snättringe SK
        04:47   12:58   36:46   46:26   51:07   56:57                                           410:35      
- Åke Lewander Skarpnäcks OL 416:00 16:48   05:33   06:03   16:52   06:41   04:18   05:25   10:49                                   343:31   Åke Lewander Skarpnäcks OL
        16:48   22:21   28:24   45:16   51:57   56:15   61:40   72:29                                   416:00      
- Svenåke Svensson Snättringe SK 445:40 14:06   05:56   17:26   05:25   04:03   05:09   07:14   07:07                                   379:14   Svenåke Svensson Snättringe SK
        14:06   20:02   37:28   42:53   46:56   52:05   59:19   66:26                                   445:40      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana D - 2,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                           Mål   Bana D - 2,3 km Klubb
1 Sören Andersson OK Loch ness 25:43 05:33 (1) 03:23 (2) 03:47 (1) 03:14 (1) 07:24 (1) 01:29 (1)                                         00:53 (4) Sören Andersson OK Loch ness
        05:33 (1) 08:56 (2) 12:43 (1) 15:57 (1) 23:21 (1) 24:50 (1)                                         25:43 (1)    
2 Rune Rådström Snättringe SK 29:04 05:54 (6) 03:53 (4) 04:28 (2) 03:35 (5) 08:12 (2) 01:52 (4)                                         01:10 (31) Rune Rådström Snättringe SK
        05:54 (6) 09:47 (5) 14:15 (2) 17:50 (2) 26:02 (2) 27:54 (2)                                         29:04 (2)    
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 29:10 05:49 (4) 03:05 (1) 05:55 (21) 03:19 (2) 08:17 (3) 01:50 (2)                                         00:55 (5) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        05:49 (4) 08:54 (1) 14:49 (3) 18:08 (3) 26:25 (3) 28:15 (3)                                         29:10 (3)    
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 31:25 05:52 (5) 03:57 (5) 05:04 (9) 03:59 (6) 09:39 (13) 02:07 (7)                                         00:47 (1) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        05:52 (5) 09:49 (6) 14:53 (4) 18:52 (4) 28:31 (4) 30:38 (4)                                         31:25 (4)    
5 Christer Andersson ATG 31:58 05:36 (3) 04:01 (6) 06:40 (34) 03:32 (4) 08:54 (5) 02:20 (15)                                         00:55 (5) Christer Andersson ATG
        05:36 (3) 09:37 (3) 16:17 (10) 19:49 (5) 28:43 (5) 31:03 (5)                                         31:58 (5)    
6 Phedbe Thulin Täby OK 32:20 06:37 (13) 04:51 (26) 04:28 (2) 04:29 (14) 09:16 (9) 01:51 (3)                                         00:48 (2) Phedbe Thulin Täby OK
        06:37 (13) 11:28 (14) 15:56 (7) 20:25 (6) 29:41 (7) 31:32 (6)                                         32:20 (6)    
7 Stig Lindskog Visborgs OK 32:45 06:29 (11) 04:35 (16) 04:53 (7) 04:28 (13) 08:58 (6) 02:23 (21)                                         00:59 (13) Stig Lindskog Visborgs OK
        06:29 (11) 11:04 (9) 15:57 (8) 20:25 (6) 29:23 (6) 31:46 (7)                                         32:45 (7)    
8 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:33 07:03 (20) 04:15 (11) 05:13 (12) 04:53 (21) 08:42 (4) 02:28 (23)                                         00:59 (13) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        07:03 (20) 11:18 (13) 16:31 (11) 21:24 (10) 30:06 (8) 32:34 (8)                                         33:33 (8)    
9 Inger Andersson Söders-Tyresö 34:25 07:16 (24) 04:45 (20) 05:58 (23) 04:03 (7) 09:01 (8) 02:21 (17)                                         01:01 (16) Inger Andersson Söders-Tyresö
        07:16 (24) 12:01 (19) 17:59 (19) 22:02 (15) 31:03 (10) 33:24 (9)                                         34:25 (9)    
9 Mats Holmgren IFK Enskede 34:25 05:33 (1) 08:47 (56) 04:51 (5) 03:25 (3) 08:58 (6) 01:59 (5)                                         00:52 (3) Mats Holmgren IFK Enskede
        05:33 (1) 14:20 (42) 19:11 (28) 22:36 (17) 31:34 (12) 33:33 (12)                                         34:25 (9)    
11 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 34:35 06:56 (17) 04:10 (7) 05:52 (18) 04:53 (21) 09:23 (11) 02:12 (10)                                         01:09 (26) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        06:56 (17) 11:06 (10) 16:58 (13) 21:51 (12) 31:14 (11) 33:26 (10)                                         34:35 (11)    
12 Bo Romson Hellas Orientering 34:38 06:27 (10) 04:48 (22) 04:35 (4) 04:42 (16) 10:26 (18) 02:32 (27)                                         01:08 (24) Bo Romson Hellas Orientering
        06:27 (10) 11:15 (11) 15:50 (6) 20:32 (8) 30:58 (9) 33:30 (11)                                         34:38 (12)    
13 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 36:14 07:18 (25) 04:32 (14) 05:40 (15) 04:25 (11) 11:23 (25) 02:01 (6)                                         00:55 (5) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        07:18 (25) 11:50 (17) 17:30 (15) 21:55 (14) 33:18 (14) 35:19 (13)                                         36:14 (13)    
14 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 37:02 07:06 (22) 04:11 (8) 06:03 (24) 04:59 (23) 11:35 (27) 02:08 (9)                                         01:00 (15) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        07:06 (22) 11:17 (12) 17:20 (14) 22:19 (16) 33:54 (16) 36:02 (14)                                         37:02 (14)    
15 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 37:53 06:19 (9) 09:18 (59) 04:55 (8) 04:44 (18) 09:29 (12) 02:07 (7)                                         01:01 (16) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        06:19 (9) 15:37 (50) 20:32 (33) 25:16 (27) 34:45 (17) 36:52 (15)                                         37:53 (15)    
16 Ann Sjöberg Enebybergs IF 38:20 07:54 (38) 04:25 (12) 06:31 (32) 05:17 (29) 10:42 (21) 02:36 (29)                                         00:55 (5) Ann Sjöberg Enebybergs IF
        07:54 (38) 12:19 (23) 18:50 (24) 24:07 (24) 34:49 (18) 37:25 (17)                                         38:20 (16)    
17 Norman Thulin Täby OK 38:32 07:36 (29) 05:18 (37) 06:10 (28) 05:27 (34) 10:28 (19) 02:25 (22)                                         01:08 (24) Norman Thulin Täby OK
        07:36 (29) 12:54 (31) 19:04 (27) 24:31 (26) 34:59 (19) 37:24 (16)                                         38:32 (17)    
18 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 39:28 05:59 (7) 03:44 (3) 05:28 (14) 06:39 (51) 13:46 (44) 02:46 (40)                                         01:06 (23) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        05:59 (7) 09:43 (4) 15:11 (5) 21:50 (11) 35:36 (20) 38:22 (19)                                         39:28 (18)    
19 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 39:31 07:15 (23) 04:50 (25) 06:21 (29) 05:39 (38) 11:55 (29) 02:19 (14)                                         01:12 (33) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        07:15 (23) 12:05 (20) 18:26 (22) 24:05 (23) 36:00 (21) 38:19 (18)                                         39:31 (19)    
20 Leif Hermundstad Snättringe SK 40:04 07:01 (18) 05:32 (40) 08:02 (47) 05:09 (26) 10:28 (19) 02:43 (37)                                         01:09 (26) Leif Hermundstad Snättringe SK
        07:01 (18) 12:33 (26) 20:35 (34) 25:44 (31) 36:12 (22) 38:55 (21)                                         40:04 (20)    
21 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 40:12 07:55 (39) 05:08 (35) 05:54 (19) 05:00 (24) 12:27 (37) 02:20 (15)                                         01:28 (53) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:55 (39) 13:03 (32) 18:57 (26) 23:57 (22) 36:24 (24) 38:44 (20)                                         40:12 (21)    
22 Göran Haglund Haninge SOK 40:47 06:30 (12) 05:20 (38) 05:54 (19) 05:43 (39) 12:50 (38) 03:17 (48)                                         01:13 (34) Göran Haglund Haninge SOK
        06:30 (12) 11:50 (17) 17:44 (17) 23:27 (20) 36:17 (23) 39:34 (23)                                         40:47 (22)    
23 Carin Runqvist Järfälla OK 41:04 08:35 (47) 04:36 (17) 05:41 (16) 05:30 (35) 12:10 (32) 03:21 (51)                                         01:11 (32) Carin Runqvist Järfälla OK
        08:35 (47) 13:11 (33) 18:52 (25) 24:22 (25) 36:32 (25) 39:53 (24)                                         41:04 (23)    
24 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 41:11 07:35 (28) 04:47 (21) 05:26 (13) 05:22 (30) 13:33 (41) 02:50 (41)                                         01:38 (60) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        07:35 (28) 12:22 (24) 17:48 (18) 23:10 (19) 36:43 (26) 39:33 (22)                                         41:11 (24)    
25 Carl Carlin Söders-Tyresö 41:29 07:38 (30) 04:49 (24) 08:03 (48) 04:47 (19) 12:02 (30) 02:39 (34)                                         01:31 (58) Carl Carlin Söders-Tyresö
        07:38 (30) 12:27 (25) 20:30 (32) 25:17 (28) 37:19 (27) 39:58 (25)                                         41:29 (25)    
26 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 41:51 07:52 (36) 04:54 (29) 07:53 (45) 05:26 (33) 11:52 (28) 02:36 (29)                                         01:18 (36) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        07:52 (36) 12:46 (28) 20:39 (37) 26:05 (32) 37:57 (28) 40:33 (26)                                         41:51 (26)    
27 Kenneth Berglund Hellas Orientering 42:34 11:51 (60) 05:09 (36) 05:51 (17) 04:26 (12) 11:32 (26) 02:28 (23)                                         01:17 (35) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        11:51 (60) 17:00 (53) 22:51 (45) 27:17 (38) 38:49 (29) 41:17 (27)                                         42:34 (27)    
28 Tord Jonsson Attunda OK 42:42 07:51 (35) 06:59 (53) 08:09 (50) 05:12 (28) 11:09 (24) 02:18 (12)                                         01:04 (20) Tord Jonsson Attunda OK
        07:51 (35) 14:50 (45) 22:59 (46) 28:11 (42) 39:20 (31) 41:38 (28)                                         42:42 (28)    
29 Jan Brundell Solna OK 43:26 07:38 (30) 04:32 (14) 08:27 (54) 06:35 (50) 12:19 (34) 02:37 (31)                                         01:18 (36) Jan Brundell Solna OK
        07:38 (30) 12:10 (22) 20:37 (36) 27:12 (37) 39:31 (32) 42:08 (30)                                         43:26 (29)    
30 Inger Pahlén Söders-Tyresö 43:34 09:33 (56) 05:55 (45) 06:06 (25) 05:34 (36) 12:11 (33) 02:44 (38)                                         01:31 (58) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        09:33 (56) 15:28 (48) 21:34 (41) 27:08 (35) 39:19 (30) 42:03 (29)                                         43:34 (30)    
31 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 43:59 08:10 (40) 05:52 (44) 07:14 (42) 05:55 (44) 13:28 (40) 02:22 (20)                                         00:58 (11) Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK
        08:10 (40) 14:02 (38) 21:16 (39) 27:11 (36) 40:39 (33) 43:01 (31)                                         43:59 (31)    
32 Kristina Wåhlin Västerås SOK 44:31 09:30 (55) 08:53 (57) 08:07 (49) 04:33 (15) 10:11 (15) 02:21 (17)                                         00:56 (9) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        09:30 (55) 18:23 (57) 26:30 (53) 31:03 (50) 41:14 (35) 43:35 (33)                                         44:31 (32)    
33 Sven-Erik Widin OK Österåker 44:32 07:50 (33) 04:51 (26) 06:40 (34) 10:59 (61) 10:42 (21) 02:21 (17)                                         01:09 (26) Sven-Erik Widin OK Österåker
        07:50 (33) 12:41 (27) 19:21 (29) 30:20 (49) 41:02 (34) 43:23 (32)                                         44:32 (33)    
34 Bertil Rydgren IFK Enskede 45:22 06:01 (8) 04:53 (28) 05:10 (11) 05:09 (26) 20:52 (58) 02:13 (11)                                         01:04 (20) Bertil Rydgren IFK Enskede
        06:01 (8) 10:54 (7) 16:04 (9) 21:13 (9) 42:05 (38) 44:18 (34)                                         45:22 (34)    
35 Göran Glanshed Haninge SOK 45:54 07:48 (32) 05:00 (32) 05:56 (22) 04:43 (17) 18:32 (56) 02:30 (25)                                         01:25 (50) Göran Glanshed Haninge SOK
        07:48 (32) 12:48 (29) 18:44 (23) 23:27 (20) 41:59 (37) 44:29 (35)                                         45:54 (35)    
36 Björn Eklom Skogsluffarna OK 46:22 06:51 (15) 05:58 (46) 14:54 (62) 04:17 (8) 10:22 (17) 02:39 (34)                                         01:21 (43) Björn Eklom Skogsluffarna OK
        06:51 (15) 12:49 (30) 27:43 (57) 32:00 (52) 42:22 (39) 45:01 (36)                                         46:22 (36)    
37 Liselott Retsloff Hellas Orientering 47:22 07:01 (18) 11:44 (63) 06:07 (26) 05:07 (25) 13:43 (42) 02:37 (31)                                         01:03 (19) Liselott Retsloff Hellas Orientering
        07:01 (18) 18:45 (58) 24:52 (50) 29:59 (48) 43:42 (43) 46:19 (37)                                         47:22 (37)    
38 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 48:12 08:23 (43) 07:08 (54) 06:54 (40) 06:15 (48) 14:24 (45) 03:44 (54)                                         01:24 (47) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        08:23 (43) 15:31 (49) 22:25 (44) 28:40 (44) 43:04 (40) 46:48 (39)                                         48:12 (38)    
39 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 48:23 09:05 (52) 05:07 (34) 06:24 (30) 05:47 (42) 17:26 (52) 03:13 (45)                                         01:21 (44) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        09:05 (52) 14:12 (40) 20:36 (35) 26:23 (33) 43:49 (44) 47:02 (40)                                         48:23 (39)    
40 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 48:33 09:29 (54) 05:32 (40) 08:15 (52) 05:46 (41) 14:24 (45) 03:16 (47)                                         01:51 (63) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        09:29 (54) 15:01 (47) 23:16 (48) 29:02 (45) 43:26 (42) 46:42 (38)                                         48:33 (40)    
41 Göran Grimvall Täby OK 48:37 07:50 (33) 05:36 (42) 06:43 (38) 07:58 (59) 15:15 (48) 04:17 (57)                                         00:58 (11) Göran Grimvall Täby OK
        07:50 (33) 13:26 (35) 20:09 (31) 28:07 (41) 43:22 (41) 47:39 (42)                                         48:37 (41)    
42 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 48:38 06:49 (14) 04:12 (10) 06:33 (33) 04:20 (9) 09:55 (14) 15:40 (62)                                         01:09 (26) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:49 (14) 11:01 (8) 17:34 (16) 21:54 (13) 31:49 (13) 47:29 (41)                                         48:38 (42)    
43 Berit Lindunger Haninge SOK 49:27 08:20 (42) 06:03 (47) 11:03 (57) 05:38 (37) 13:45 (43) 03:08 (44)                                         01:30 (56) Berit Lindunger Haninge SOK
        08:20 (42) 14:23 (43) 25:26 (51) 31:04 (51) 44:49 (46) 47:57 (43)                                         49:27 (43)    
44 Björn Stolt OK Ravinen 49:52 07:24 (26) 04:42 (18) 06:09 (27) 04:47 (19) 10:21 (16) 15:28 (61)                                         01:01 (16) Björn Stolt OK Ravinen
        07:24 (26) 12:06 (21) 18:15 (20) 23:02 (18) 33:23 (15) 48:51 (45)                                         49:52 (44)    
45 Sixten Westerlund Södertälje IF 50:13 08:39 (48) 05:29 (39) 06:41 (36) 05:55 (44) 15:14 (47) 06:50 (59)                                         01:25 (50) Sixten Westerlund Södertälje IF
        08:39 (48) 14:08 (39) 20:49 (38) 26:44 (34) 41:58 (36) 48:48 (44)                                         50:13 (45)    
46 Torsten Jansson Skogsluffarna 50:28 09:10 (53) 05:05 (33) 07:03 (41) 06:40 (52) 18:03 (54) 03:07 (43)                                         01:20 (41) Torsten Jansson Skogsluffarna
        09:10 (53) 14:15 (41) 21:18 (40) 27:58 (39) 46:01 (49) 49:08 (46)                                         50:28 (46)    
47 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 50:46 07:03 (20) 04:29 (13) 06:44 (39) 07:22 (57) 20:18 (57) 03:20 (49)                                         01:30 (56) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        07:03 (20) 11:32 (15) 18:16 (21) 25:38 (30) 45:56 (48) 49:16 (47)                                         50:46 (47)    
48 Carl Lang OK Österåker 50:51 11:34 (59) 06:11 (51) 09:58 (56) 06:44 (54) 12:24 (35) 02:40 (36)                                         01:20 (41) Carl Lang OK Österåker
        11:34 (59) 17:45 (54) 27:43 (57) 34:27 (54) 46:51 (51) 49:31 (48)                                         50:51 (48)    
49 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 50:53 09:39 (57) 06:03 (47) 07:36 (44) 05:44 (40) 15:22 (49) 05:10 (58)                                         01:19 (39) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        09:39 (57) 15:42 (51) 23:18 (49) 29:02 (45) 44:24 (45) 49:34 (49)                                         50:53 (49)    
50 UC Lybert Eriksson Väsby OK 51:42 15:29 (62) 04:42 (18) 06:28 (31) 06:42 (53) 13:20 (39) 03:37 (53)                                         01:24 (47) UC Lybert Eriksson Väsby OK
        15:29 (62) 20:11 (60) 26:39 (54) 33:21 (53) 46:41 (50) 50:18 (50)                                         51:42 (50)    
51 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 53:40 08:30 (45) 09:35 (61) 08:18 (53) 11:04 (62) 12:09 (31) 02:45 (39)                                         01:19 (39) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        08:30 (45) 18:05 (56) 26:23 (52) 37:27 (57) 49:36 (52) 52:21 (51)                                         53:40 (51)    
52 Lars Nordin Solna OK 54:58 08:27 (44) 04:58 (31) 06:42 (37) 05:22 (30) 25:50 (62) 02:18 (12)                                         01:21 (43) Lars Nordin Solna OK
        08:27 (44) 13:25 (34) 20:07 (30) 25:29 (29) 51:19 (54) 53:37 (52)                                         54:58 (52)    
53 Anki Landarv Klubblös 55:04 06:53 (16) 25:57 (64) 04:52 (6) 04:22 (10) 09:20 (10) 02:31 (26)                                         01:09 (26) Anki Landarv Klubblös
        06:53 (16) 32:50 (64) 37:42 (61) 42:04 (59) 51:24 (55) 53:55 (53)                                         55:04 (53)    
54 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 55:19 08:46 (49) 09:12 (58) 09:36 (55) 07:36 (58) 15:35 (50) 03:13 (45)                                         01:21 (45) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        08:46 (49) 17:58 (55) 27:34 (55) 35:10 (55) 50:45 (53) 53:58 (54)                                         55:19 (54)    
55 Bo Winald Hellas Orientering 59:15 08:49 (50) 06:06 (50) 08:12 (51) 06:19 (49) 24:50 (61) 03:20 (49)                                         01:39 (61) Bo Winald Hellas Orientering
        08:49 (50) 14:55 (46) 23:07 (47) 29:26 (47) 54:16 (56) 57:36 (55)                                         59:15 (55)    
56 Kurt Zander Västerås SOK 60:09 21:13 (64) 04:48 (22) 12:15 (58) 05:53 (43) 11:01 (23) 04:02 (55)                                         00:57 (10) Kurt Zander Västerås SOK
        21:13 (64) 26:01 (63) 38:16 (63) 44:09 (60) 55:10 (57) 59:12 (57)                                         60:09 (56)    
57 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 60:28 10:06 (58) 05:37 (43) 16:06 (63) 06:07 (46) 18:03 (54) 03:05 (42)                                         01:24 (47) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        10:06 (58) 15:43 (52) 31:49 (59) 37:56 (58) 55:59 (58) 59:04 (56)                                         60:28 (57)    
58 Lars Persson Väsby OK 61:18 07:34 (27) 04:11 (8) 05:04 (9) 28:06 (64) 12:25 (36) 02:32 (27)                                         01:26 (52) Lars Persson Väsby OK
        07:34 (27) 11:45 (16) 16:49 (12) 44:55 (61) 57:20 (60) 59:52 (58)                                         61:18 (58)    
59 Klas Langels Skarpnäcks OL 69:20 08:52 (51) 10:37 (62) 23:43 (64) 05:24 (32) 15:36 (51) 03:21 (51)                                         01:47 (62) Klas Langels Skarpnäcks OL
        08:52 (51) 19:29 (59) 43:12 (64) 48:36 (63) 64:12 (61) 67:33 (59)                                         69:20 (59)    
60 Benny Alfordsson Tullinge SK 69:34 08:15 (41) 06:25 (52) 07:15 (43) 06:09 (47) 17:32 (53) 22:30 (63)                                         01:28 (53) Benny Alfordsson Tullinge SK
        08:15 (41) 14:40 (44) 21:55 (43) 28:04 (40) 45:36 (47) 68:06 (60)                                         69:34 (60)    
61 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 76:21 07:52 (36) 06:04 (49) 07:54 (46) 06:49 (55) 43:36 (64) 02:38 (33)                                         01:28 (53) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        07:52 (36) 13:56 (37) 21:50 (42) 28:39 (43) 72:15 (62) 74:53 (61)                                         76:21 (61)    
62 Aija Sadurskis Centrum OK 78:25 15:57 (63) 07:40 (55) 12:46 (59) 14:48 (63) 21:46 (60) 04:10 (56)                                         01:18 (36) Aija Sadurskis Centrum OK
        15:57 (63) 23:37 (61) 36:23 (60) 51:11 (64) 72:57 (63) 77:07 (62)                                         78:25 (62)    
63 Lennart Sjöstål Klubblös 80:58 08:34 (46) 04:57 (30) 14:08 (61) 08:29 (60) 21:06 (59) 22:39 (64)                                         01:05 (22) Lennart Sjöstål Klubblös
        08:34 (46) 13:31 (36) 27:39 (56) 36:08 (56) 57:14 (59) 79:53 (63)                                         80:58 (63)    
64 Margit Lundström OK Sänkan 92:50 14:25 (61) 09:29 (60) 14:02 (60) 07:13 (56) 29:59 (63) 15:26 (60)                                         02:16 (64) Margit Lundström OK Sänkan
        14:25 (61) 23:54 (62) 37:56 (62) 45:09 (62) 75:08 (64) 90:34 (64)                                         92:50 (64)    
- Oliver Hermundstad Snättringe SK 44:31 06:05   04:06   07:52   15:59   09:18                                               01:11   Oliver Hermundstad Snättringe SK
        06:05   10:11   18:03   34:02   43:20                                               44:31      
- Dagny Tirén OK Ravinen 45:48 44:31                                                               01:17   Dagny Tirén OK Ravinen
        44:31                                                               45:48      
- Viviann Andersson Snättringe SK 76:59 08:30   05:54   12:09   05:03                                                   45:23   Viviann Andersson Snättringe SK
        08:30   14:24   26:33   31:36                                                   76:59      
- Torsten Lundborg Hammarby IF OF 987:07 07:42   06:05   06:30                                                       966:50   Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        07:42   13:47   20:17                                                       987:07      
                                                                               
                                                                               
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                               Mål   Bana E - 1,8 km Klubb
1 Hans Eriksson Hellas Orientering 46:13 08:34 (2) 11:26 (3) 09:11 (2) 06:10 (1) 09:29 (1)                                             01:23 (4) Hans Eriksson Hellas Orientering
        08:34 (2) 20:00 (2) 29:11 (2) 35:21 (1) 44:50 (1)                                             46:13 (1)    
2 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:55 09:25 (6) 10:07 (1) 08:51 (1) 08:21 (5) 12:25 (4)                                             01:46 (10) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        09:25 (6) 19:32 (1) 28:23 (1) 36:44 (2) 49:09 (2)                                             50:55 (2)    
3 Emma Sreman Klubblös 58:45 09:15 (5) 10:49 (2) 12:47 (6) 07:05 (2) 16:53 (12)                                             01:56 (14) Emma Sreman Klubblös
        09:15 (5) 20:04 (3) 32:51 (3) 39:56 (3) 56:49 (3)                                             58:45 (3)    
4 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 59:17 08:41 (3) 12:10 (5) 15:21 (10) 08:22 (6) 13:12 (5)                                             01:31 (5) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        08:41 (3) 20:51 (4) 36:12 (7) 44:34 (6) 57:46 (4)                                             59:17 (4)    
5 Alf Persson OK Österåker 61:47 09:56 (8) 14:04 (9) 10:34 (4) 08:28 (7) 17:27 (13)                                             01:18 (2) Alf Persson OK Österåker
        09:56 (8) 24:00 (8) 34:34 (4) 43:02 (4) 60:29 (5)                                             61:47 (5)    
6 Gunvor Granath Nynäshamns OK 62:07 10:47 (11) 13:53 (8) 10:32 (3) 08:59 (8) 16:25 (10)                                             01:31 (5) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        10:47 (11) 24:40 (9) 35:12 (5) 44:11 (5) 60:36 (6)                                             62:07 (6)    
7 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 69:44 10:59 (12) 18:10 (11) 13:19 (7) 13:12 (13) 12:15 (3)                                             01:49 (11) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        10:59 (12) 29:09 (10) 42:28 (11) 55:40 (11) 67:55 (7)                                             69:44 (7)    
8 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 69:55 09:36 (7) 19:33 (12) 10:49 (5) 08:11 (3) 20:25 (14)