Sträcktider Luffarligan Branrbrink TSK                                                                
  2018-12-12 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Robert Wallstén Snättringe SK 39:37 01:45 (1) 03:04 (1) 02:40 (1) 02:21 (2) 00:52 (1) 02:37 (1) 02:49 (1) 02:23 (1) 02:31 (1) 05:18 (6) 01:53 (1) 02:42 (2) 02:13 (1) 02:35 (2) 02:17 (2) 01:37 (2) Robert Wallstén Snättringe SK
        01:45 (1) 04:49 (1) 07:29 (1) 09:50 (1) 10:42 (1) 13:19 (1) 16:08 (1) 18:31 (1) 21:02 (1) 26:20 (1) 28:13 (1) 30:55 (1) 33:08 (1) 35:43 (1) 38:00 (1) 39:37 (1)    
2 Niklas Wrane Söders-Tyresö 41:53 01:58 (3) 04:07 (4) 02:44 (2) 02:29 (3) 01:01 (2) 03:07 (3) 03:01 (2) 02:35 (2) 02:49 (3) 03:40 (1) 02:01 (2) 02:39 (1) 02:35 (2) 03:05 (4) 02:21 (3) 01:41 (4) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:58 (3) 06:05 (3) 08:49 (3) 11:18 (3) 12:19 (3) 15:26 (3) 18:27 (2) 21:02 (2) 23:51 (2) 27:31 (2) 29:32 (2) 32:11 (2) 34:46 (2) 37:51 (2) 40:12 (2) 41:53 (2)    
3 Oskar Forsberg Tullinge SK 42:21 01:53 (2) 03:34 (2) 02:47 (3) 02:11 (1) 01:05 (3) 03:05 (2) 04:03 (6) 03:06 (3) 02:33 (2) 03:49 (2) 02:17 (3) 02:49 (3) 03:16 (5) 02:08 (1) 02:16 (1) 01:29 (1) Oskar Forsberg Tullinge SK
        01:53 (2) 05:27 (2) 08:14 (2) 10:25 (2) 11:30 (2) 14:35 (2) 18:38 (3) 21:44 (3) 24:17 (3) 28:06 (3) 30:23 (3) 33:12 (3) 36:28 (3) 38:36 (3) 40:52 (3) 42:21 (3)    
4 Rickard Andersson Tullinge SK 51:43 02:08 (6) 03:58 (3) 03:36 (6) 03:29 (7) 01:11 (4) 03:25 (4) 03:40 (4) 05:21 (10) 03:05 (4) 04:47 (5) 02:41 (4) 03:21 (5) 03:11 (4) 03:05 (3) 03:07 (5) 01:38 (3) Rickard Andersson Tullinge SK
        02:08 (6) 06:06 (4) 09:42 (4) 13:11 (4) 14:22 (4) 17:47 (4) 21:27 (4) 26:48 (5) 29:53 (4) 34:40 (5) 37:21 (4) 40:42 (4) 43:53 (4) 46:58 (4) 50:05 (4) 51:43 (4)    
5 Per Ove Wallén Täby OK 54:52 02:59 (9) 04:33 (7) 03:22 (4) 02:55 (4) 01:22 (6) 03:46 (7) 03:52 (5) 04:12 (7) 03:41 (6) 04:39 (3) 03:19 (7) 03:20 (4) 03:16 (5) 04:09 (8) 03:30 (7) 01:57 (6) Per Ove Wallén Täby OK
        02:59 (9) 07:32 (7) 10:54 (7) 13:49 (6) 15:11 (6) 18:57 (6) 22:49 (6) 27:01 (6) 30:42 (6) 35:21 (6) 38:40 (5) 42:00 (5) 45:16 (5) 49:25 (5) 52:55 (5) 54:52 (5)    
6 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 55:52 02:06 (5) 04:27 (6) 03:48 (7) 03:02 (5) 01:19 (5) 03:32 (6) 03:38 (3) 03:17 (4) 04:44 (8) 04:39 (3) 05:54 (10) 03:41 (7) 03:22 (7) 03:05 (3) 03:17 (6) 02:01 (7) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:06 (5) 06:33 (6) 10:21 (6) 13:23 (5) 14:42 (5) 18:14 (5) 21:52 (5) 25:09 (4) 29:53 (4) 34:32 (4) 40:26 (6) 44:07 (6) 47:29 (6) 50:34 (6) 53:51 (6) 55:52 (6)    
7 Christian Olsson Frösö IF 58:35 02:16 (7) 05:31 (9) 03:52 (8) 04:11 (8) 02:56 (10) 03:31 (5) 04:37 (7) 03:28 (5) 03:06 (5) 07:43 (7) 03:00 (6) 03:40 (6) 02:59 (3) 03:13 (6) 02:45 (4) 01:47 (5) Christian Olsson Frösö IF
        02:16 (7) 07:47 (8) 11:39 (8) 15:50 (8) 18:46 (9) 22:17 (8) 26:54 (7) 30:22 (7) 33:28 (7) 41:11 (7) 44:11 (7) 47:51 (7) 50:50 (7) 54:03 (7) 56:48 (7) 58:35 (7)    
8 Christer Hördell Stockholms OK 73:30 02:47 (8) 05:02 (8) 04:01 (9) 05:22 (9) 01:28 (7) 06:10 (11) 08:47 (11) 04:58 (9) 04:23 (7) 10:06 (9) 02:48 (5) 03:49 (9) 03:39 (8) 03:46 (7) 03:51 (8) 02:33 (8) Christer Hördell Stockholms OK
        02:47 (8) 07:49 (9) 11:50 (9) 17:12 (9) 18:40 (8) 24:50 (9) 33:37 (10) 38:35 (10) 42:58 (10) 53:04 (10) 55:52 (10) 59:41 (10) 63:20 (9) 67:06 (8) 70:57 (8) 73:30 (8)    
9 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 76:05 06:27 (11) 05:54 (10) 04:10 (10) 03:24 (6) 03:18 (11) 04:23 (8) 04:58 (8) 04:28 (8) 05:38 (10) 08:25 (8) 03:32 (8) 04:17 (10) 04:42 (10) 05:00 (9) 04:17 (10) 03:12 (10) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        06:27 (11) 12:21 (11) 16:31 (11) 19:55 (10) 23:13 (10) 27:36 (10) 32:34 (9) 37:02 (9) 42:40 (9) 51:05 (9) 54:37 (9) 58:54 (9) 63:36 (10) 68:36 (9) 72:53 (9) 76:05 (9)    
10 Claes Andersson OK Södertörn 80:41 02:04 (4) 04:25 (5) 03:34 (5) 05:31 (10) 01:57 (9) 04:40 (9) 05:26 (10) 04:06 (6) 06:46 (11) 10:35 (11) 04:55 (9) 03:44 (8) 05:27 (11) 09:47 (10) 04:00 (9) 03:44 (11) Claes Andersson OK Södertörn
        02:04 (4) 06:29 (5) 10:03 (5) 15:34 (7) 17:31 (7) 22:11 (7) 27:37 (8) 31:43 (8) 38:29 (8) 49:04 (8) 53:59 (8) 57:43 (8) 63:10 (8) 72:57 (10) 76:57 (10) 80:41 (10)    
11 Kurt Eriksson Vandrarringen 89:37 03:30 (10) 06:19 (11) 05:12 (11) 07:23 (11) 01:44 (8) 04:58 (10) 05:12 (9) 05:21 (10) 05:01 (9) 10:23 (10) 06:48 (11) 04:29 (11) 04:30 (9) 11:22 (11) 04:44 (11) 02:41 (9) Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:30 (10) 09:49 (10) 15:01 (10) 22:24 (11) 24:08 (11) 29:06 (11) 34:18 (11) 39:39 (11) 44:40 (11) 55:03 (11) 61:51 (11) 66:20 (11) 70:50 (11) 82:12 (11) 86:56 (11) 89:37 (11)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,8 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 42:57 02:25 (1) 04:03 (5) 03:08 (1) 01:39 (12) 03:39 (2) 04:09 (3) 04:26 (3) 03:11 (1) 03:50 (5) 03:59 (7) 02:43 (6) 04:01 (7)             01:44 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:25 (1) 06:28 (1) 09:36 (1) 11:15 (1) 14:54 (1) 19:03 (2) 23:29 (1) 26:40 (1) 30:30 (1) 34:29 (1) 37:12 (1) 41:13 (1)             42:57 (1)    
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 45:31 03:09 (3) 03:51 (3) 03:31 (3) 01:49 (14) 03:36 (1) 06:58 (24) 04:18 (1) 03:29 (3) 03:40 (1) 03:17 (1) 02:18 (1) 03:29 (1)             02:06 (7) P-O Ivarsson Haninge SOK
        03:09 (3) 07:00 (4) 10:31 (3) 12:20 (4) 15:56 (3) 22:54 (6) 27:12 (4) 30:41 (4) 34:21 (4) 37:38 (2) 39:56 (2) 43:25 (2)             45:31 (2)    
3 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 46:19 03:21 (8) 04:06 (6) 04:12 (11) 01:14 (1) 04:05 (7) 04:08 (2) 04:35 (5) 03:34 (4) 04:27 (8) 04:07 (8) 02:41 (5) 03:48 (4)             02:01 (5) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        03:21 (8) 07:27 (5) 11:39 (6) 12:53 (5) 16:58 (5) 21:06 (3) 25:41 (3) 29:15 (3) 33:42 (3) 37:49 (3) 40:30 (3) 44:18 (3)             46:19 (3)    
4 Magnus Elwin IFK Enskede 46:58 03:11 (4) 03:31 (1) 03:28 (2) 01:20 (2) 03:40 (3) 03:37 (1) 05:25 (10) 04:11 (11) 03:42 (2) 07:09 (23) 02:19 (2) 03:29 (1)             01:56 (3) Magnus Elwin IFK Enskede
        03:11 (4) 06:42 (2) 10:10 (2) 11:30 (2) 15:10 (2) 18:47 (1) 24:12 (2) 28:23 (2) 32:05 (2) 39:14 (4) 41:33 (4) 45:02 (4)             46:58 (4)    
5 Per Öhlund Gustavsbergs OK 48:35 03:47 (14) 04:14 (8) 04:10 (9) 01:47 (13) 04:28 (9) 04:24 (4) 04:58 (7) 03:35 (5) 04:29 (10) 03:57 (6) 02:44 (8) 03:59 (6)             02:03 (6) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        03:47 (14) 08:01 (10) 12:11 (9) 13:58 (9) 18:26 (10) 22:50 (5) 27:48 (5) 31:23 (5) 35:52 (5) 39:49 (5) 42:33 (5) 46:32 (5)             48:35 (5)    
6 Matz Larsson Gustavsbergs OK 49:23 03:23 (9) 04:13 (7) 04:21 (14) 01:32 (7) 05:41 (20) 04:37 (8) 04:48 (6) 03:35 (5) 04:28 (9) 04:07 (8) 02:43 (6) 03:57 (5)             01:58 (4) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        03:23 (9) 07:36 (7) 11:57 (8) 13:29 (8) 19:10 (11) 23:47 (7) 28:35 (7) 32:10 (6) 36:38 (6) 40:45 (6) 43:28 (7) 47:25 (6)             49:23 (6)    
7 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 49:34 03:01 (2) 03:57 (4) 03:43 (4) 01:30 (5) 04:07 (8) 08:45 (28) 04:24 (2) 03:40 (7) 04:03 (7) 03:44 (4) 02:29 (3) 04:04 (8)             02:07 (9) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        03:01 (2) 06:58 (3) 10:41 (4) 12:11 (3) 16:18 (4) 25:03 (9) 29:27 (8) 33:07 (8) 37:10 (7) 40:54 (7) 43:23 (6) 47:27 (7)             49:34 (7)    
8 Claes Ögren Skarpnäcks OL 50:02 04:06 (20) 03:49 (2) 03:45 (5) 01:28 (4) 03:53 (5) 06:58 (24) 05:51 (14) 04:00 (8) 03:47 (3) 03:32 (2) 03:00 (11) 03:47 (3)             02:06 (7) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        04:06 (20) 07:55 (9) 11:40 (7) 13:08 (6) 17:01 (6) 23:59 (8) 29:50 (9) 33:50 (9) 37:37 (8) 41:09 (8) 44:09 (8) 47:56 (8)             50:02 (8)    
9 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 51:15 03:12 (5) 05:10 (14) 04:10 (9) 01:31 (6) 04:02 (6) 08:50 (29) 04:34 (4) 03:28 (2) 03:55 (6) 03:55 (5) 02:30 (4) 04:07 (9)             01:51 (2) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        03:12 (5) 08:22 (11) 12:32 (10) 14:03 (10) 18:05 (9) 26:55 (14) 31:29 (12) 34:57 (10) 38:52 (10) 42:47 (10) 45:17 (10) 49:24 (9)             51:15 (9)    
10 Bengt Kärrström Tullinge SK 51:57 03:13 (6) 04:22 (9) 03:59 (6) 01:34 (8) 04:28 (9) 04:30 (6) 06:05 (16) 04:17 (15) 05:33 (19) 04:13 (10) 02:54 (9) 04:20 (12)             02:29 (17) Bengt Kärrström Tullinge SK
        03:13 (6) 07:35 (6) 11:34 (5) 13:08 (6) 17:36 (7) 22:06 (4) 28:11 (6) 32:28 (7) 38:01 (9) 42:14 (9) 45:08 (9) 49:28 (10)             51:57 (10)    
11 lars Grankvist Täby OK 54:24 03:13 (6) 04:36 (10) 04:58 (18) 01:21 (3) 03:48 (4) 08:40 (27) 05:03 (8) 04:19 (17) 03:47 (3) 03:39 (3) 02:59 (10) 04:12 (10)             03:49 (29) lars Grankvist Täby OK
        03:13 (6) 07:49 (8) 12:47 (11) 14:08 (11) 17:56 (8) 26:36 (13) 31:39 (13) 35:58 (13) 39:45 (11) 43:24 (11) 46:23 (11) 50:35 (11)             54:24 (11)    
12 Ulf Bråsjö Järla Orientering 54:43 04:06 (20) 05:16 (15) 04:00 (7) 02:14 (22) 04:48 (12) 05:19 (14) 05:20 (9) 04:03 (9) 04:46 (11) 04:19 (11) 03:38 (17) 04:35 (14)             02:19 (11) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        04:06 (20) 09:22 (15) 13:22 (14) 15:36 (13) 20:24 (13) 25:43 (11) 31:03 (10) 35:06 (11) 39:52 (12) 44:11 (12) 47:49 (12) 52:24 (12)             54:43 (12)    
13 Jan Lindgren OK Södertörn 55:48 03:26 (10) 05:19 (17) 04:16 (13) 02:43 (27) 05:32 (18) 04:39 (9) 05:29 (12) 04:11 (11) 04:56 (14) 04:24 (12) 03:18 (15) 05:18 (20)             02:17 (10) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:26 (10) 08:45 (13) 13:01 (13) 15:44 (14) 21:16 (14) 25:55 (12) 31:24 (11) 35:35 (12) 40:31 (13) 44:55 (13) 48:13 (13) 53:31 (13)             55:48 (13)    
14 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 57:47 04:02 (17) 05:42 (20) 04:41 (16) 03:30 (30) 05:27 (17) 04:36 (7) 05:34 (13) 04:13 (14) 04:50 (13) 04:28 (13) 03:06 (12) 05:12 (19)             02:26 (15) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        04:02 (17) 09:44 (18) 14:25 (15) 17:55 (20) 23:22 (18) 27:58 (16) 33:32 (14) 37:45 (14) 42:35 (14) 47:03 (14) 50:09 (14) 55:21 (14)             57:47 (14)    
15 Leif Åkerblom OK Österåker 58:37 03:30 (11) 08:37 (27) 04:02 (8) 01:34 (8) 05:49 (24) 04:44 (10) 05:28 (11) 04:06 (10) 04:48 (12) 04:43 (15) 03:42 (18) 05:04 (17)             02:30 (18) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:30 (11) 12:07 (25) 16:09 (22) 17:43 (18) 23:32 (19) 28:16 (17) 33:44 (15) 37:50 (15) 42:38 (15) 47:21 (15) 51:03 (15) 56:07 (15)             58:37 (15)    
16 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 61:17 03:46 (13) 06:03 (21) 04:52 (17) 02:04 (19) 05:17 (15) 05:09 (13) 06:34 (21) 04:32 (19) 05:59 (20) 04:53 (16) 04:08 (22) 05:21 (21)             02:39 (21) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        03:46 (13) 09:49 (19) 14:41 (17) 16:45 (16) 22:02 (15) 27:11 (15) 33:45 (16) 38:17 (16) 44:16 (16) 49:09 (16) 53:17 (16) 58:38 (16)             61:17 (16)    
17 Per-Erik Jansson IF Thor 62:33 03:39 (12) 05:04 (12) 04:13 (12) 01:36 (11) 05:43 (21) 04:55 (11) 10:20 (30) 04:21 (18) 05:08 (15) 06:54 (21) 03:10 (13) 04:37 (15)             02:53 (25) Per-Erik Jansson IF Thor
        03:39 (12) 08:43 (12) 12:56 (12) 14:32 (12) 20:15 (12) 25:10 (10) 35:30 (17) 39:51 (17) 44:59 (17) 51:53 (17) 55:03 (17) 59:40 (17)             62:33 (17)    
18 Anders Larsson Skarpnäcks OL 65:40 05:06 (25) 05:24 (18) 05:11 (20) 01:51 (15) 07:35 (29) 05:29 (16) 07:33 (25) 05:24 (26) 05:17 (16) 04:36 (14) 04:09 (23) 05:39 (25)             02:26 (15) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        05:06 (25) 10:30 (22) 15:41 (20) 17:32 (17) 25:07 (24) 30:36 (22) 38:09 (25) 43:33 (24) 48:50 (21) 53:26 (18) 57:35 (18) 63:14 (18)             65:40 (18)    
19 Eva Elnerud Sigtuna OK 65:53 04:53 (23) 05:16 (15) 05:29 (24) 02:14 (22) 04:51 (13) 08:10 (26) 07:10 (22) 04:12 (13) 05:26 (18) 07:58 (26) 03:26 (16) 04:25 (13)             02:23 (14) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:53 (23) 10:09 (20) 15:38 (19) 17:52 (19) 22:43 (17) 30:53 (24) 38:03 (24) 42:15 (21) 47:41 (19) 55:39 (22) 59:05 (21) 63:30 (19)             65:53 (19)    
20 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 66:17 04:20 (22) 05:09 (13) 05:17 (22) 03:27 (29) 05:23 (16) 05:42 (17) 06:24 (19) 05:19 (25) 06:02 (21) 07:40 (25) 03:42 (18) 05:22 (22)             02:30 (18) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        04:20 (22) 09:29 (16) 14:46 (18) 18:13 (22) 23:36 (20) 29:18 (20) 35:42 (19) 41:01 (18) 47:03 (18) 54:43 (21) 58:25 (19) 63:47 (20)             66:17 (20)    
21 Tommy Wåhlin Västerås SOK 66:44 04:01 (16) 05:35 (19) 06:09 (26) 02:23 (26) 05:47 (23) 06:13 (21) 07:27 (24) 05:03 (23) 06:25 (23) 05:20 (18) 04:03 (21) 05:39 (25)             02:39 (21) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        04:01 (16) 09:36 (17) 15:45 (21) 18:08 (21) 23:55 (21) 30:08 (21) 37:35 (22) 42:38 (22) 49:03 (22) 54:23 (20) 58:26 (20) 64:05 (21)             66:44 (21)    
22 Eva Svanberg Järfälla OK 69:01 04:55 (24) 06:11 (23) 05:15 (21) 01:59 (17) 05:37 (19) 05:20 (15) 06:15 (17) 05:43 (28) 06:36 (24) 05:49 (20) 06:34 (30) 05:50 (27)             02:57 (27) Eva Svanberg Järfälla OK
        04:55 (24) 11:06 (23) 16:21 (23) 18:20 (23) 23:57 (22) 29:17 (19) 35:32 (18) 41:15 (19) 47:51 (20) 53:40 (19) 60:14 (22) 66:04 (22)             69:01 (22)    
23 Sven Setterqvist OK Södertörn 69:06 06:36 (29) 06:19 (25) 06:04 (25) 02:16 (24) 05:43 (21) 06:12 (20) 07:16 (23) 04:54 (21) 06:46 (25) 05:05 (17) 03:54 (20) 05:23 (23)             02:38 (20) Sven Setterqvist OK Södertörn
        06:36 (29) 12:55 (27) 18:59 (26) 21:15 (26) 26:58 (25) 33:10 (27) 40:26 (27) 45:20 (26) 52:06 (25) 57:11 (24) 61:05 (23) 66:28 (23)             69:06 (23)    
24 Reijo Korhonen Haninge SOK 71:47 04:02 (17) 04:55 (11) 05:28 (23) 02:12 (21) 05:59 (25) 06:29 (22) 08:18 (27) 05:42 (27) 06:05 (22) 07:08 (22) 04:48 (27) 06:55 (29)             03:46 (28) Reijo Korhonen Haninge SOK
        04:02 (17) 08:57 (14) 14:25 (15) 16:37 (15) 22:36 (16) 29:05 (18) 37:23 (21) 43:05 (23) 49:10 (23) 56:18 (23) 61:06 (24) 68:01 (24)             71:47 (24)    
25 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 73:14 03:50 (15) 13:00 (30) 04:28 (15) 01:35 (10) 04:33 (11) 04:28 (5) 06:01 (15) 04:18 (16) 07:12 (27) 13:31 (30) 03:10 (13) 04:18 (11)             02:50 (23) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        03:50 (15) 16:50 (30) 21:18 (29) 22:53 (29) 27:26 (27) 31:54 (25) 37:55 (23) 42:13 (20) 49:25 (24) 62:56 (25) 66:06 (25) 70:24 (25)             73:14 (25)    
26 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 75:50 06:13 (28) 09:43 (29) 05:00 (19) 01:51 (15) 05:14 (14) 05:07 (12) 06:18 (18) 05:06 (24) 13:45 (30) 05:42 (19) 04:18 (26) 05:11 (18)             02:22 (13) Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF
        06:13 (28) 15:56 (29) 20:56 (28) 22:47 (28) 28:01 (28) 33:08 (26) 39:26 (26) 44:32 (25) 58:17 (28) 63:59 (27) 68:17 (26) 73:28 (26)             75:50 (26)    
27 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 77:45 05:17 (26) 06:11 (23) 08:13 (30) 02:01 (18) 06:34 (28) 06:33 (23) 07:57 (26) 04:50 (20) 07:02 (26) 08:47 (27) 05:31 (28) 05:53 (28)             02:56 (26) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        05:17 (26) 11:28 (24) 19:41 (27) 21:42 (27) 28:16 (29) 34:49 (29) 42:46 (29) 47:36 (28) 54:38 (26) 63:25 (26) 68:56 (27) 74:49 (27)             77:45 (27)    
28 Roland Löwgren Spårvägens OK 80:22 05:50 (27) 06:29 (26) 06:21 (28) 02:11 (20) 06:28 (27) 05:56 (19) 08:20 (28) 04:59 (22) 08:51 (28) 12:55 (29) 04:09 (23) 05:01 (16)             02:52 (24) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:50 (27) 12:19 (26) 18:40 (25) 20:51 (25) 27:19 (26) 33:15 (28) 41:35 (28) 46:34 (27) 55:25 (27) 68:20 (28) 72:29 (28) 77:30 (28)             80:22 (28)    
29 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 88:55 04:05 (19) 06:06 (22) 06:11 (27) 02:17 (25) 06:04 (26) 05:53 (18) 06:33 (20) 27:16 (30) 05:18 (17) 07:14 (24) 04:13 (25) 05:26 (24)             02:19 (11) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:05 (19) 10:11 (21) 16:22 (24) 18:39 (24) 24:43 (23) 30:36 (22) 37:09 (20) 64:25 (30) 69:43 (29) 76:57 (29) 81:10 (29) 86:36 (29)             88:55 (29)    
30 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 98:33 06:44 (30) 08:40 (28) 07:27 (29) 02:53 (28) 07:49 (30) 09:13 (30) 09:06 (29) 08:56 (29) 09:08 (29) 10:34 (28) 06:14 (29) 07:56 (30)             03:53 (30) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        06:44 (30) 15:24 (28) 22:51 (30) 25:44 (30) 33:33 (30) 42:46 (30) 51:52 (30) 60:48 (29) 69:56 (30) 80:30 (30) 86:44 (30) 94:40 (30)             98:33 (30)    
- Anders Karlsson Tullinge SK 60:21 04:36   05:45   05:30   05:25   05:54   06:15   04:49   05:46   04:39   03:35   05:24                   02:43   Anders Karlsson Tullinge SK
        04:36   10:21   15:51   21:16   27:10   33:25   38:14   44:00   48:39   52:14   57:38                   60:21      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                           Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Peter Karlberg Snättringe SK 33:52 03:18 (2) 03:28 (57) 03:39 (1) 05:08 (1) 04:24 (6) 02:23 (1) 02:36 (1) 02:57 (1) 03:37 (1)                         02:22 (4) Peter Karlberg Snättringe SK
        03:18 (2) 06:46 (21) 10:25 (5) 15:33 (2) 19:57 (2) 22:20 (1) 24:56 (1) 27:53 (1) 31:30 (1)                         33:52 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 37:26 03:29 (6) 02:12 (6) 03:57 (2) 05:18 (2) 04:21 (4) 04:41 (56) 02:54 (2) 03:43 (5) 04:05 (2)                         02:46 (17) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:29 (6) 05:41 (4) 09:38 (3) 14:56 (1) 19:17 (1) 23:58 (2) 26:52 (2) 30:35 (2) 34:40 (2)                         37:26 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 38:24 02:52 (1) 01:53 (1) 04:33 (7) 07:45 (24) 04:46 (13) 02:26 (2) 03:55 (19) 03:38 (3) 04:24 (4)                         02:12 (2) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:52 (1) 04:45 (1) 09:18 (1) 17:03 (6) 21:49 (5) 24:15 (4) 28:10 (4) 31:48 (4) 36:12 (3)                         38:24 (3)    
4 Leif Mörkfors Järfälla OK 40:08 03:22 (3) 01:54 (2) 04:02 (3) 06:58 (13) 06:41 (54) 02:46 (3) 03:06 (5) 03:41 (4) 04:48 (8)                         02:50 (23) Leif Mörkfors Järfälla OK
        03:22 (3) 05:16 (2) 09:18 (1) 16:16 (3) 22:57 (8) 25:43 (6) 28:49 (5) 32:30 (5) 37:18 (5)                         40:08 (4)    
5 Svante Frid Enebybergs IF 40:10 03:48 (14) 02:17 (11) 05:45 (30) 06:20 (8) 04:50 (16) 02:50 (4) 03:13 (6) 03:48 (6) 04:34 (5)                         02:45 (15) Svante Frid Enebybergs IF
        03:48 (14) 06:05 (10) 11:50 (13) 18:10 (10) 23:00 (9) 25:50 (7) 29:03 (7) 32:51 (6) 37:25 (6)                         40:10 (5)    
6 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 40:49 03:35 (8) 02:15 (10) 06:39 (47) 06:28 (9) 04:41 (12) 03:03 (9) 03:04 (4) 03:55 (7) 04:35 (6)                         02:34 (7) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:35 (8) 05:50 (6) 12:29 (23) 18:57 (12) 23:38 (11) 26:41 (10) 29:45 (8) 33:40 (7) 38:15 (7)                         40:49 (6)    
7 Sven Hedman Attunda OK 42:05 03:26 (4) 02:29 (19) 04:41 (10) 06:17 (7) 04:07 (2) 02:58 (6) 03:39 (13) 04:00 (8) 05:16 (18)                         05:12 (71) Sven Hedman Attunda OK
        03:26 (4) 05:55 (7) 10:36 (7) 16:53 (4) 21:00 (3) 23:58 (2) 27:37 (3) 31:37 (3) 36:53 (4)                         42:05 (7)    
8 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 43:10 04:00 (21) 02:40 (29) 04:32 (6) 06:04 (6) 04:53 (18) 03:01 (8) 03:42 (14) 05:12 (29) 06:05 (49)                         03:01 (35) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:00 (21) 06:40 (19) 11:12 (11) 17:16 (7) 22:09 (6) 25:10 (5) 28:52 (6) 34:04 (8) 40:09 (8)                         43:10 (8)    
9 Bo Hedlund IFK Enskede 43:57 04:30 (34) 02:40 (29) 06:08 (41) 06:30 (10) 04:38 (11) 04:03 (30) 03:33 (10) 04:20 (10) 04:58 (11)                         02:37 (9) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:30 (34) 07:10 (31) 13:18 (33) 19:48 (18) 24:26 (13) 28:29 (14) 32:02 (11) 36:22 (11) 41:20 (10)                         43:57 (9)    
10 Göran Frisk Attunda OK 44:07 04:11 (26) 02:12 (6) 05:37 (29) 05:51 (3) 08:11 (63) 03:12 (10) 03:15 (7) 04:10 (9) 04:36 (7)                         02:52 (25) Göran Frisk Attunda OK
        04:11 (26) 06:23 (16) 12:00 (15) 17:51 (9) 26:02 (20) 29:14 (18) 32:29 (12) 36:39 (12) 41:15 (9)                         44:07 (10)    
11 Bror Furuskog Alta-Ösa OK 44:32 03:56 (19) 03:04 (49) 05:26 (25) 05:58 (5) 04:49 (15) 04:43 (57) 03:53 (18) 03:27 (2) 06:20 (59)                         02:56 (28) Bror Furuskog Alta-Ösa OK
        03:56 (19) 07:00 (24) 12:26 (22) 18:24 (11) 23:13 (10) 27:56 (12) 31:49 (10) 35:16 (9) 41:36 (11)                         44:32 (11)    
12 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 44:48 04:57 (45) 02:23 (14) 07:51 (63) 05:57 (4) 04:34 (9) 03:27 (16) 03:34 (11) 04:43 (16) 05:01 (13)                         02:21 (3) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        04:57 (45) 07:20 (32) 15:11 (51) 21:08 (25) 25:42 (19) 29:09 (17) 32:43 (13) 37:26 (13) 42:27 (13)                         44:48 (12)    
13 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 45:07 04:08 (23) 02:04 (3) 04:29 (5) 12:26 (64) 04:11 (3) 03:00 (7) 03:01 (3) 04:46 (18) 04:22 (3)                         02:40 (12) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        04:08 (23) 06:12 (13) 10:41 (8) 23:07 (41) 27:18 (27) 30:18 (22) 33:19 (17) 38:05 (16) 42:27 (13)                         45:07 (13)    
14 Kurt Andersson Enebybergs IF 45:43 04:34 (35) 02:31 (22) 05:12 (19) 07:20 (19) 04:48 (14) 03:16 (12) 03:29 (9) 04:33 (11) 06:36 (63)                         03:24 (54) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:34 (35) 07:05 (29) 12:17 (18) 19:37 (15) 24:25 (12) 27:41 (11) 31:10 (9) 35:43 (10) 42:19 (12)                         45:43 (14)    
15 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 45:52 03:46 (12) 03:35 (58) 04:56 (14) 07:30 (21) 05:28 (29) 03:37 (18) 04:06 (23) 04:49 (21) 05:27 (23)                         02:38 (10) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        03:46 (12) 07:21 (33) 12:17 (18) 19:47 (17) 25:15 (15) 28:52 (15) 32:58 (14) 37:47 (14) 43:14 (15)                         45:52 (15)    
16 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 46:34 05:00 (48) 02:37 (26) 05:03 (16) 08:04 (28) 04:55 (19) 03:51 (27) 03:44 (15) 04:38 (14) 05:33 (25)                         03:09 (41) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        05:00 (48) 07:37 (39) 12:40 (26) 20:44 (20) 25:39 (17) 29:30 (19) 33:14 (16) 37:52 (15) 43:25 (16)                         46:34 (16)    
17 Håkan Boije Attunda OK 47:48 03:49 (15) 02:46 (34) 05:49 (33) 07:17 (18) 05:08 (23) 03:33 (17) 04:44 (45) 06:26 (48) 05:25 (21)                         02:51 (24) Håkan Boije Attunda OK
        03:49 (15) 06:35 (17) 12:24 (20) 19:41 (16) 24:49 (14) 28:22 (13) 33:06 (15) 39:32 (18) 44:57 (17)                         47:48 (17)    
18 Göran Larbo Attunda OK 48:07 04:12 (27) 03:10 (53) 04:35 (8) 08:56 (45) 05:32 (32) 03:58 (28) 04:08 (26) 04:46 (18) 05:48 (35)                         03:02 (36) Göran Larbo Attunda OK
        04:12 (27) 07:22 (34) 11:57 (14) 20:53 (22) 26:25 (22) 30:23 (23) 34:31 (19) 39:17 (17) 45:05 (18)                         48:07 (18)    
19 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 48:46 03:49 (15) 02:07 (5) 04:10 (4) 06:50 (12) 04:04 (1) 05:15 (62) 08:03 (66) 06:38 (52) 05:16 (18)                         02:34 (7) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:49 (15) 05:56 (8) 10:06 (4) 16:56 (5) 21:00 (3) 26:15 (8) 34:18 (18) 40:56 (21) 46:12 (20)                         48:46 (19)    
20 Bengt Friberg Järfälla OK 48:53 04:04 (22) 02:57 (45) 05:50 (34) 09:03 (47) 05:41 (38) 04:09 (35) 04:06 (23) 04:52 (25) 05:26 (22)                         02:45 (15) Bengt Friberg Järfälla OK
        04:04 (22) 07:01 (26) 12:51 (27) 21:54 (32) 27:35 (30) 31:44 (30) 35:50 (23) 40:42 (19) 46:08 (19)                         48:53 (20)    
21 Willy Ljungdell Täby OK 49:10 03:37 (9) 02:06 (4) 04:51 (12) 08:43 (41) 10:42 (71) 02:50 (4) 03:47 (16) 04:52 (25) 05:09 (16)                         02:33 (6) Willy Ljungdell Täby OK
        03:37 (9) 05:43 (5) 10:34 (6) 19:17 (14) 29:59 (41) 32:49 (33) 36:36 (25) 41:28 (23) 46:37 (21)                         49:10 (21)    
22 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 49:29 03:28 (5) 02:12 (6) 06:56 (52) 11:51 (63) 04:23 (5) 04:38 (53) 04:30 (41) 04:34 (12) 04:48 (8)                         02:09 (1) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        03:28 (5) 05:40 (3) 12:36 (25) 24:27 (45) 28:50 (39) 33:28 (38) 37:58 (35) 42:32 (30) 47:20 (24)                         49:29 (22)    
22 Anne Lundmark Järfälla OK 49:29 05:06 (50) 02:43 (32) 05:34 (28) 07:12 (15) 05:34 (35) 04:01 (29) 05:22 (57) 05:12 (29) 05:57 (43)                         02:48 (20) Anne Lundmark Järfälla OK
        05:06 (50) 07:49 (44) 13:23 (34) 20:35 (19) 26:09 (21) 30:10 (21) 35:32 (21) 40:44 (20) 46:41 (22)                         49:29 (22)    
24 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 50:28 04:47 (38) 02:57 (45) 05:25 (23) 08:04 (28) 05:31 (31) 03:39 (19) 05:00 (49) 05:56 (41) 06:00 (45)                         03:09 (41) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        04:47 (38) 07:44 (40) 13:09 (32) 21:13 (27) 26:44 (25) 30:23 (23) 35:23 (20) 41:19 (22) 47:19 (23)                         50:28 (24)    
25 Leif Nordin Turebergs IF 50:37 04:26 (31) 02:37 (26) 05:53 (37) 09:27 (52) 05:02 (22) 03:39 (19) 05:02 (51) 06:16 (46) 05:36 (26)                         02:39 (11) Leif Nordin Turebergs IF
        04:26 (31) 07:03 (27) 12:56 (28) 22:23 (34) 27:25 (28) 31:04 (25) 36:06 (24) 42:22 (29) 47:58 (27)                         50:37 (25)    
26 Per Södersten Gustavsbergs OK 50:43 04:26 (31) 05:00 (68) 05:50 (34) 07:15 (17) 05:45 (41) 05:02 (59) 04:14 (31) 04:37 (13) 05:45 (32)                         02:49 (21) Per Södersten Gustavsbergs OK
        04:26 (31) 09:26 (58) 15:16 (53) 22:31 (38) 28:16 (34) 33:18 (37) 37:32 (32) 42:09 (27) 47:54 (26)                         50:43 (26)    
27 Leif Kling Ockelbo OK 51:01 06:51 (66) 02:33 (24) 05:06 (17) 08:31 (40) 05:25 (27) 04:16 (42) 04:29 (39) 04:39 (15) 06:18 (58)                         02:53 (26) Leif Kling Ockelbo OK
        06:51 (66) 09:24 (57) 14:30 (47) 23:01 (40) 28:26 (36) 32:42 (32) 37:11 (31) 41:50 (25) 48:08 (29)                         51:01 (27)    
28 Åke Lewander Skarpnäcks OL 51:22 05:07 (51) 04:26 (64) 05:13 (20) 07:14 (16) 05:30 (30) 04:10 (36) 03:59 (21) 06:35 (51) 05:45 (33)                         03:23 (53) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        05:07 (51) 09:33 (60) 14:46 (49) 22:00 (33) 27:30 (29) 31:40 (29) 35:39 (22) 42:14 (28) 47:59 (28)                         51:22 (28)    
29 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:23 05:19 (56) 02:48 (36) 04:54 (13) 08:28 (38) 05:11 (24) 03:13 (11) 07:05 (64) 04:50 (22) 05:56 (41)                         03:39 (60) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:19 (56) 08:07 (49) 13:01 (29) 21:29 (29) 26:40 (23) 29:53 (20) 36:58 (28) 41:48 (24) 47:44 (25)                         51:23 (29)    
30 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:43 03:33 (7) 02:45 (33) 04:37 (9) 16:15 (68) 04:32 (8) 03:25 (14) 03:36 (12) 04:47 (20) 04:55 (10)                         03:18 (49) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:33 (7) 06:18 (15) 10:55 (9) 27:10 (54) 31:42 (49) 35:07 (42) 38:43 (38) 43:30 (32) 48:25 (30)                         51:43 (30)    
31 Birgitta Klang Långhundra IF 51:47 05:10 (54) 02:52 (40) 05:54 (38) 08:30 (39) 05:33 (34) 03:40 (21) 05:08 (53) 05:12 (29) 06:26 (60)                         03:22 (52) Birgitta Klang Långhundra IF
        05:10 (54) 08:02 (47) 13:56 (41) 22:26 (36) 27:59 (32) 31:39 (28) 36:47 (26) 41:59 (26) 48:25 (30)                         51:47 (31)    
32 Leif Lundquist Enebybergs IF 52:00 04:51 (40) 02:40 (29) 07:08 (57) 08:17 (33) 05:47 (43) 04:24 (47) 04:27 (37) 06:07 (43) 05:37 (27)                         02:42 (13) Leif Lundquist Enebybergs IF
        04:51 (40) 07:31 (36) 14:39 (48) 22:56 (39) 28:43 (38) 33:07 (35) 37:34 (33) 43:41 (34) 49:18 (33)                         52:00 (32)    
33 Ronny Hedlund OK Södertörn 52:05 04:51 (40) 02:53 (42) 05:54 (38) 07:46 (25) 05:32 (32) 04:40 (55) 05:34 (58) 05:42 (37) 05:44 (30)                         03:29 (58) Ronny Hedlund OK Södertörn
        04:51 (40) 07:44 (40) 13:38 (38) 21:24 (28) 26:56 (26) 31:36 (27) 37:10 (30) 42:52 (31) 48:36 (32)                         52:05 (33)    
34 Lars Cedérus Snättringe SK 52:37 05:07 (51) 02:26 (16) 06:43 (49) 08:14 (32) 05:47 (43) 04:37 (52) 04:44 (45) 05:55 (40) 06:08 (51)                         02:56 (28) Lars Cedérus Snättringe SK
        05:07 (51) 07:33 (37) 14:16 (44) 22:30 (37) 28:17 (35) 32:54 (34) 37:38 (34) 43:33 (33) 49:41 (34)                         52:37 (34)    
35 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 53:25 04:13 (28) 02:54 (44) 05:25 (23) 08:26 (35) 05:44 (40) 04:26 (48) 05:40 (60) 07:20 (59) 06:02 (48)                         03:15 (47) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        04:13 (28) 07:07 (30) 12:32 (24) 20:58 (23) 26:42 (24) 31:08 (26) 36:48 (27) 44:08 (36) 50:10 (36)                         53:25 (35)    
35 Stefan Pettersson Klubblös 53:25 04:18 (30) 02:46 (34) 06:23 (45) 12:50 (65) 04:51 (17) 05:14 (61) 04:03 (22) 05:12 (29) 05:02 (14)                         02:46 (17) Stefan Pettersson Klubblös
        04:18 (30) 07:04 (28) 13:27 (35) 26:17 (53) 31:08 (46) 36:22 (50) 40:25 (44) 45:37 (40) 50:39 (38)                         53:25 (35)    
37 Christer Hedin IFK Enskede 53:41 05:02 (49) 02:31 (22) 05:29 (26) 07:57 (27) 07:05 (57) 05:35 (64) 04:28 (38) 06:28 (49) 05:23 (20)                         03:43 (61) Christer Hedin IFK Enskede
        05:02 (49) 07:33 (37) 13:02 (30) 20:59 (24) 28:04 (33) 33:39 (39) 38:07 (36) 44:35 (37) 49:58 (35)                         53:41 (37)    
38 Bengt Andersson Söders-Tyresö 53:48 03:40 (11) 02:17 (11) 05:02 (15) 06:33 (11) 04:56 (20) 04:12 (37) 12:50 (71) 06:15 (45) 04:58 (11)                         03:05 (38) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        03:40 (11) 05:57 (9) 10:59 (10) 17:32 (8) 22:28 (7) 26:40 (9) 39:30 (39) 45:45 (41) 50:43 (39)                         53:48 (38)    
39 Ingrid Graneli Haninge SOK 53:56 05:38 (60) 03:52 (63) 06:45 (50) 09:02 (46) 05:25 (27) 03:25 (14) 04:06 (23) 06:24 (47) 06:12 (55)                         03:07 (39) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:38 (60) 09:30 (59) 16:15 (55) 25:17 (48) 30:42 (43) 34:07 (40) 38:13 (37) 44:37 (38) 50:49 (40)                         53:56 (39)    
40 Anna Rosnäs IK Stern 54:23 03:46 (12) 02:30 (21) 05:51 (36) 11:30 (61) 08:16 (64) 04:06 (32) 03:57 (20) 05:01 (27) 06:33 (62)                         02:53 (26) Anna Rosnäs IK Stern
        03:46 (12) 06:16 (14) 12:07 (16) 23:37 (43) 31:53 (51) 35:59 (48) 39:56 (42) 44:57 (39) 51:30 (41)                         54:23 (40)    
41 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 54:46 04:48 (39) 02:35 (25) 06:16 (44) 08:09 (31) 05:59 (48) 04:34 (50) 04:47 (47) 06:55 (55) 06:12 (54)                         04:31 (69) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:48 (39) 07:23 (35) 13:39 (39) 21:48 (31) 27:47 (31) 32:21 (31) 37:08 (29) 44:03 (35) 50:15 (37)                         54:46 (41)    
42 Helena Korhonen Haninge SOK 54:59 04:26 (31) 02:28 (18) 05:20 (21) 07:00 (14) 06:01 (49) 03:46 (25) 11:48 (70) 05:52 (39) 05:48 (35)                         02:30 (5) Helena Korhonen Haninge SOK
        04:26 (31) 06:54 (22) 12:14 (17) 19:14 (13) 25:15 (15) 29:01 (16) 40:49 (47) 46:41 (44) 52:29 (44)                         54:59 (42)    
43 Sören Johansson Sala OK 55:14 07:20 (68) 02:53 (41) 06:02 (40) 09:17 (51) 05:58 (47) 04:14 (40) 03:51 (17) 06:51 (53) 05:51 (38)                         02:57 (30) Sören Johansson Sala OK
        07:20 (68) 10:13 (62) 16:15 (55) 25:32 (50) 31:30 (48) 35:44 (47) 39:35 (40) 46:26 (43) 52:17 (43)                         55:14 (43)    
44 Maria Kärrström Tullinge SK 55:33 03:52 (17) 02:18 (13) 10:31 (71) 11:41 (62) 04:34 (9) 03:16 (12) 04:33 (42) 05:26 (34) 05:44 (30)                         03:38 (59) Maria Kärrström Tullinge SK
        03:52 (17) 06:10 (12) 16:41 (57) 28:22 (60) 32:56 (52) 36:12 (49) 40:45 (46) 46:11 (42) 51:55 (42)                         55:33 (44)    
45 Ulf Stridh Snättringe SK 56:55 05:35 (59) 02:25 (15) 05:07 (18) 07:44 (23) 13:42 (73) 04:18 (43) 04:23 (34) 05:06 (28) 05:51 (37)                         02:44 (14) Ulf Stridh Snättringe SK
        05:35 (59) 08:00 (46) 13:07 (31) 20:51 (21) 34:33 (55) 38:51 (55) 43:14 (52) 48:20 (48) 54:11 (45)                         56:55 (45)    
46 Martin Eriksson OK Södertörn 57:31 05:24 (58) 03:17 (55) 06:14 (42) 10:22 (55) 05:45 (41) 05:35 (64) 04:13 (28) 06:55 (54) 06:39 (64)                         03:07 (39) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:24 (58) 08:41 (55) 14:55 (50) 25:17 (48) 31:02 (45) 36:37 (51) 40:50 (48) 47:45 (46) 54:24 (47)                         57:31 (46)    
47 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 58:03 03:57 (20) 02:48 (36) 08:40 (68) 07:56 (26) 06:25 (52) 05:52 (66) 04:47 (47) 07:11 (58) 06:40 (66)                         03:47 (64) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:57 (20) 06:45 (20) 15:25 (54) 23:21 (42) 29:46 (40) 35:38 (45) 40:25 (44) 47:36 (45) 54:16 (46)                         58:03 (47)    
48 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 58:20 05:47 (62) 02:37 (26) 05:48 (32) 09:44 (54) 10:30 (70) 04:06 (32) 04:13 (28) 06:09 (44) 06:08 (51)                         03:18 (49) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:47 (62) 08:24 (52) 14:12 (43) 23:56 (44) 34:26 (54) 38:32 (54) 42:45 (51) 48:54 (49) 55:02 (48)                         58:20 (48)    
49 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 58:38 06:01 (63) 03:15 (54) 08:31 (67) 08:27 (36) 05:34 (35) 03:44 (23) 08:30 (67) 05:29 (35) 06:09 (53)                         02:58 (33) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        06:01 (63) 09:16 (56) 17:47 (59) 26:14 (52) 31:48 (50) 35:32 (44) 44:02 (53) 49:31 (51) 55:40 (51)                         58:38 (49)    
50 Gunnar Hellström Haninge SOK 58:49 04:58 (47) 02:57 (45) 05:45 (30) 11:09 (59) 05:41 (38) 04:14 (40) 05:09 (54) 09:58 (69) 06:00 (45)                         02:58 (33) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:58 (47) 07:55 (45) 13:40 (40) 24:49 (46) 30:30 (42) 34:44 (41) 39:53 (41) 49:51 (53) 55:51 (52)                         58:49 (50)    
51 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 58:51 04:52 (42) 03:43 (60) 05:21 (22) 08:27 (36) 06:17 (50) 04:35 (51) 07:01 (63) 08:38 (65) 06:14 (57)                         03:43 (61) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:52 (42) 08:35 (54) 13:56 (41) 22:23 (34) 28:40 (37) 33:15 (36) 40:16 (43) 48:54 (49) 55:08 (49)                         58:51 (51)    
52 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 59:07 05:15 (55) 03:04 (49) 12:22 (72) 07:40 (22) 07:58 (60) 04:13 (39) 04:29 (39) 04:43 (16) 05:39 (28)                         03:44 (63) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:15 (55) 08:19 (50) 20:41 (67) 28:21 (59) 36:19 (60) 40:32 (58) 45:01 (55) 49:44 (52) 55:23 (50)                         59:07 (52)    
53 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 60:05 04:53 (43) 02:53 (41) 06:42 (48) 17:33 (69) 04:59 (21) 03:41 (22) 05:21 (56) 04:50 (22) 05:53 (40)                         03:20 (51) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        04:53 (43) 07:46 (42) 14:28 (46) 32:01 (65) 37:00 (62) 40:41 (59) 46:02 (58) 50:52 (54) 56:45 (54)                         60:05 (53)    
54 Tomas Pettersson Haninge SOK 60:45 04:09 (24) 02:51 (39) 04:46 (11) 21:35 (71) 05:53 (45) 03:50 (26) 04:25 (35) 04:50 (22) 05:29 (24)                         02:57 (30) Tomas Pettersson Haninge SOK
        04:09 (24) 07:00 (24) 11:46 (12) 33:21 (68) 39:14 (65) 43:04 (62) 47:29 (61) 52:19 (57) 57:48 (55)                         60:45 (54)    
55 Kurt Zander Västerås SOK 60:47 04:17 (29) 03:47 (62) 06:15 (43) 10:32 (57) 06:21 (51) 06:48 (69) 04:33 (42) 05:22 (33) 08:42 (71)                         04:10 (68) Kurt Zander Västerås SOK
        04:17 (29) 08:04 (48) 14:19 (45) 24:51 (47) 31:12 (47) 38:00 (53) 42:33 (50) 47:55 (47) 56:37 (53)                         60:47 (55)    
56 Göran Johansson Snättringe SK 61:15 06:52 (67) 03:39 (59) 07:21 (59) 11:09 (59) 05:40 (37) 05:22 (63) 04:11 (27) 06:55 (54) 06:39 (64)                         03:27 (56) Göran Johansson Snättringe SK
        06:52 (67) 10:31 (63) 17:52 (60) 29:01 (61) 34:41 (56) 40:03 (57) 44:14 (54) 51:09 (55) 57:48 (55)                         61:15 (56)    
57 Tommy Uvhagen Järfälla OK 62:07 04:09 (24) 02:29 (19) 06:59 (54) 08:07 (30) 11:21 (72) 04:38 (53) 04:14 (31) 10:13 (70) 06:31 (61)                         03:26 (55) Tommy Uvhagen Järfälla OK
        04:09 (24) 06:38 (18) 13:37 (37) 21:44 (30) 33:05 (53) 37:43 (52) 41:57 (49) 52:10 (56) 58:41 (57)                         62:07 (57)    
58 Gösta Guteland Snättringe 62:33 04:57 (45) 04:59 (67) 08:29 (65) 09:08 (49) 08:34 (65) 06:28 (68) 03:28 (8) 08:07 (63) 05:07 (15)                         03:16 (48) Gösta Guteland Snättringe
        04:57 (45) 09:56 (61) 18:25 (64) 27:33 (55) 36:07 (59) 42:35 (61) 46:03 (59) 54:10 (60) 59:17 (58)                         62:33 (58)    
59 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 62:45 04:41 (36) 03:07 (52) 07:27 (61) 19:17 (70) 05:17 (26) 03:44 (23) 04:16 (33) 05:56 (41) 05:56 (41)                         03:04 (37) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        04:41 (36) 07:48 (43) 15:15 (52) 34:32 (70) 39:49 (66) 43:33 (64) 47:49 (62) 53:45 (58) 59:41 (59)                         62:45 (59)    
60 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 63:41 04:43 (37) 02:13 (9) 05:29 (26) 08:45 (42) 04:31 (7) 10:02 (70) 09:28 (69) 09:28 (67) 06:05 (49)                         02:57 (30) Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK
        04:43 (37) 06:56 (23) 12:25 (21) 21:10 (26) 25:41 (18) 35:43 (46) 45:11 (56) 54:39 (61) 60:44 (60)                         63:41 (60)    
61 Britt Nordqvist OK Sänkan 64:02 06:32 (65) 05:16 (69) 07:31 (62) 08:47 (43) 06:43 (56) 04:27 (49) 06:09 (61) 09:45 (68) 05:43 (29)                         03:09 (41) Britt Nordqvist OK Sänkan
        06:32 (65) 11:48 (67) 19:19 (65) 28:06 (58) 34:49 (57) 39:16 (56) 45:25 (57) 55:10 (62) 60:53 (61)                         64:02 (61)    
62 Bo Malmqvist OK Grip 65:27 12:19 (71) 02:49 (38) 06:56 (52) 09:10 (50) 10:08 (69) 04:19 (44) 04:43 (44) 05:50 (38) 06:01 (47)                         03:12 (46) Bo Malmqvist OK Grip
        12:19 (71) 15:08 (71) 22:04 (69) 31:14 (64) 41:22 (69) 45:41 (67) 50:24 (66) 56:14 (63) 62:15 (63)                         65:27 (62)    
63 Ingemar Johnsson OK Södertörn 65:57 05:09 (53) 03:22 (56) 08:30 (66) 11:02 (58) 08:56 (67) 04:23 (46) 05:06 (52) 07:31 (60) 07:18 (68)                         04:40 (70) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        05:09 (53) 08:31 (53) 17:01 (58) 28:03 (57) 36:59 (61) 41:22 (60) 46:28 (60) 53:59 (59) 61:17 (62)                         65:57 (63)    
64 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 66:33 05:43 (61) 05:35 (71) 07:03 (56) 07:25 (20) 05:13 (25) 04:19 (44) 13:46 (72) 07:54 (62) 05:45 (32)                         03:50 (65) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        05:43 (61) 11:18 (65) 18:21 (63) 25:46 (51) 30:59 (44) 35:18 (43) 49:04 (64) 56:58 (65) 62:43 (64)                         66:33 (64)    
65 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 67:45 15:08 (73) 03:06 (51) 06:52 (51) 09:04 (48) 05:56 (46) 04:08 (34) 04:13 (28) 08:22 (64) 07:28 (69)                         03:28 (57) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        15:08 (73) 18:14 (73) 25:06 (73) 34:10 (69) 40:06 (68) 44:14 (66) 48:27 (63) 56:49 (64) 64:17 (65)                         67:45 (65)    
66 Mats Lundblad Täby OK 67:50 03:39 (10) 02:26 (16) 07:26 (60) 21:39 (72) 08:06 (62) 04:04 (31) 05:10 (55) 06:33 (50) 05:58 (44)                         02:49 (21) Mats Lundblad Täby OK
        03:39 (10) 06:05 (10) 13:31 (36) 35:10 (71) 43:16 (71) 47:20 (69) 52:30 (68) 59:03 (67) 65:01 (66)                         67:50 (66)    
67 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 68:26 04:54 (44) 10:13 (73) 09:13 (69) 08:51 (44) 06:41 (54) 04:12 (37) 06:29 (62) 07:53 (61) 06:49 (67)                         03:11 (45) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:54 (44) 15:07 (70) 24:20 (72) 33:11 (67) 39:52 (67) 44:04 (65) 50:33 (67) 58:26 (66) 65:15 (67)                         68:26 (67)    
68 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 70:34 12:19 (71) 02:58 (48) 07:00 (55) 08:21 (34) 06:40 (53) 13:21 (72) 05:01 (50) 05:33 (36) 06:12 (54)                         03:09 (41) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        12:19 (71) 15:17 (72) 22:17 (71) 30:38 (62) 37:18 (63) 50:39 (71) 55:40 (71) 61:13 (70) 67:25 (69)                         70:34 (68)    
69 Åke Eriksson OK Grip 70:41 05:23 (57) 05:35 (71) 07:13 (58) 09:35 (53) 08:05 (61) 10:31 (71) 07:30 (65) 07:06 (57) 05:51 (37)                         03:52 (67) Åke Eriksson OK Grip
        05:23 (57) 10:58 (64) 18:11 (62) 27:46 (56) 35:51 (58) 46:22 (68) 53:52 (69) 60:58 (69) 66:49 (68)                         70:41 (69)    
70 Bo Winander Järfälla OK 73:25 03:55 (18) 04:27 (65) 13:19 (73) 16:11 (67) 07:39 (59) 04:46 (58) 04:25 (35) 10:41 (72) 05:15 (17)                         02:47 (19) Bo Winander Järfälla OK
        03:55 (18) 08:22 (51) 21:41 (68) 37:52 (72) 45:31 (72) 50:17 (70) 54:42 (70) 65:23 (71) 70:38 (71)                         73:25 (70)    
71 Bo Winald Hellas Orientering 75:52 08:17 (70) 03:45 (61) 08:28 (64) 10:29 (56) 07:23 (58) 05:09 (60) 05:36 (59) 11:03 (73) 08:46 (72)                         06:56 (73) Bo Winald Hellas Orientering
        08:17 (70) 12:02 (68) 20:30 (66) 30:59 (63) 38:22 (64) 43:31 (63) 49:07 (65) 60:10 (68) 68:56 (70)                         75:52 (71)    
72 Ann Sjöberg Enebybergs IF 85:38 06:06 (64) 05:33 (70) 06:26 (46) 14:40 (66) 08:44 (66) 14:03 (73) 08:59 (68) 08:58 (66) 08:19 (70)                         03:50 (65) Ann Sjöberg Enebybergs IF
        06:06 (64) 11:39 (66) 18:05 (61) 32:45 (66) 41:29 (70) 55:32 (72) 64:31 (72) 73:29 (72) 81:48 (72)                         85:38 (72)    
73 Tomas Möller OK Södertörn 115:45 07:57 (69) 04:34 (66) 09:37 (70) 38:46 (73) 08:56 (67) 05:53 (67) 14:00 (73) 10:20 (71) 10:03 (73)                         05:39 (72) Tomas Möller OK Södertörn
        07:57 (69) 12:31 (69) 22:08 (70) 60:54 (73) 69:50 (73) 75:43 (73) 89:43 (73) 100:03 (73) 110:06 (73)                         115:45 (73)    
- Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 52:24 04:33   03:08   05:06   07:28   04:51   04:22                                       22:56   Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:33   07:41   12:47   20:15   25:06   29:28                                       52:24      
- Per Geijer FM IF 384:36 05:30   03:09   20:40   08:08   31:23   09:08                                       306:38   Per Geijer FM IF
        05:30   08:39   29:19   37:27   68:50   77:58                                       384:36      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Rune Rådström Snättringe SK 29:55 02:35 (6) 02:50 (2) 01:36 (2) 02:15 (1) 04:23 (1) 04:29 (2) 03:11 (3) 06:05 (3)                             02:31 (3) Rune Rådström Snättringe SK
        02:35 (6) 05:25 (2) 07:01 (2) 09:16 (1) 13:39 (1) 18:08 (1) 21:19 (1) 27:24 (1)                             29:55 (1)    
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 32:15 02:15 (2) 03:18 (10) 01:26 (1) 04:02 (44) 04:58 (3) 04:04 (1) 02:43 (1) 07:01 (10)                             02:28 (2) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:15 (2) 05:33 (4) 06:59 (1) 11:01 (9) 15:59 (5) 20:03 (4) 22:46 (2) 29:47 (3)                             32:15 (2)    
3 Lars-Erik Thofelt OK Klemmingen 32:24 03:18 (22) 02:35 (1) 01:48 (8) 02:15 (1) 05:03 (5) 04:50 (4) 03:28 (6) 06:01 (1)                             03:06 (13) Lars-Erik Thofelt OK Klemmingen
        03:18 (22) 05:53 (8) 07:41 (7) 09:56 (4) 14:59 (3) 19:49 (3) 23:17 (4) 29:18 (2)                             32:24 (3)    
4 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 33:04 02:19 (3) 02:58 (4) 01:44 (7) 02:40 (10) 04:57 (2) 05:06 (6) 03:21 (5) 06:56 (9)                             03:03 (10) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:19 (3) 05:17 (1) 07:01 (2) 09:41 (2) 14:38 (2) 19:44 (2) 23:05 (3) 30:01 (4)                             33:04 (4)    
5 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:44 02:49 (8) 02:56 (3) 01:41 (4) 02:16 (3) 05:22 (6) 06:35 (29) 03:59 (12) 06:15 (4)                             02:51 (5) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:49 (8) 05:45 (6) 07:26 (6) 09:42 (3) 15:04 (4) 21:39 (6) 25:38 (6) 31:53 (5)                             34:44 (5)    
6 Lars Persson Väsby OK 35:51 03:17 (21) 03:19 (12) 02:04 (23) 03:02 (17) 05:55 (14) 04:44 (3) 03:51 (10) 06:34 (7)                             03:05 (11) Lars Persson Väsby OK
        03:17 (21) 06:36 (14) 08:40 (14) 11:42 (14) 17:37 (11) 22:21 (9) 26:12 (7) 32:46 (6)                             35:51 (6)    
7 Christer Andersson ATG 35:59 02:34 (5) 03:09 (7) 01:40 (3) 02:52 (12) 06:11 (16) 05:36 (15) 03:12 (4) 07:51 (24)                             02:54 (6) Christer Andersson ATG
        02:34 (5) 05:43 (5) 07:23 (5) 10:15 (5) 16:26 (7) 22:02 (7) 25:14 (5) 33:05 (7)                             35:59 (7)    
8 Anders Kihlström Tullinge SK 36:32 02:32 (4) 05:47 (48) 02:00 (20) 02:26 (4) 04:58 (3) 06:48 (35) 03:04 (2) 06:03 (2)                             02:54 (6) Anders Kihlström Tullinge SK
        02:32 (4) 08:19 (34) 10:19 (31) 12:45 (22) 17:43 (12) 24:31 (15) 27:35 (11) 33:38 (9)                             36:32 (8)    
9 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 36:45 02:53 (9) 03:07 (6) 01:53 (11) 02:58 (15) 06:40 (27) 05:16 (7) 03:36 (7) 06:47 (8)                             03:35 (23) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:53 (9) 06:00 (9) 07:53 (9) 10:51 (8) 17:31 (10) 22:47 (10) 26:23 (8) 33:10 (8)                             36:45 (9)    
10 Mats Holmgren IFK Enskede 36:56 02:11 (1) 03:18 (10) 01:41 (4) 03:17 (22) 06:01 (15) 05:03 (5) 04:56 (32) 08:04 (25)                             02:25 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:11 (1) 05:29 (3) 07:10 (4) 10:27 (7) 16:28 (8) 21:31 (5) 26:27 (9) 34:31 (10)                             36:56 (10)    
11 Leif Thorsson OK Grip 38:02 02:58 (11) 04:10 (32) 01:51 (10) 02:37 (8) 05:52 (12) 05:19 (9) 03:43 (9) 08:15 (28)                             03:17 (20) Leif Thorsson OK Grip
        02:58 (11) 07:08 (20) 08:59 (15) 11:36 (13) 17:28 (9) 22:47 (10) 26:30 (10) 34:45 (11)                             38:02 (11)    
12 Anders Sohlberg OK Södertörn 38:08 02:42 (7) 03:06 (5) 01:56 (12) 02:33 (5) 05:50 (11) 05:57 (19) 06:52 (51) 06:18 (5)                             02:54 (7) Anders Sohlberg OK Södertörn
        02:42 (7) 05:48 (7) 07:44 (8) 10:17 (6) 16:07 (6) 22:04 (8) 28:56 (16) 35:14 (12)                             38:08 (12)    
13 Hans Carlsson Hellas Orientering 39:09 03:09 (18) 04:37 (39) 01:43 (6) 02:56 (13) 06:12 (17) 05:51 (16) 04:11 (13) 07:16 (16)                             03:14 (18) Hans Carlsson Hellas Orientering
        03:09 (18) 07:46 (29) 09:29 (20) 12:25 (17) 18:37 (16) 24:28 (14) 28:39 (12) 35:55 (13)                             39:09 (13)    
14 Björn Ekblom Skogsluffarna 39:34 02:54 (10) 04:00 (28) 03:14 (57) 03:01 (16) 05:34 (8) 06:35 (29) 03:36 (7) 07:27 (19)                             03:13 (17) Björn Ekblom Skogsluffarna
        02:54 (10) 06:54 (16) 10:08 (30) 13:09 (23) 18:43 (17) 25:18 (16) 28:54 (14) 36:21 (15)                             39:34 (14)    
15 Kristina Wåhlin Västerås SOK 39:43 03:57 (39) 03:48 (22) 02:09 (26) 03:28 (29) 06:20 (21) 05:54 (18) 03:51 (10) 07:07 (12)                             03:09 (15) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        03:57 (39) 07:45 (28) 09:54 (24) 13:22 (26) 19:42 (20) 25:36 (18) 29:27 (17) 36:34 (16)                             39:43 (15)    
16 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 39:56 03:42 (30) 03:31 (16) 02:39 (41) 02:33 (5) 05:54 (13) 05:32 (14) 05:04 (34) 07:17 (17)                             03:44 (24) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:42 (30) 07:13 (22) 09:52 (23) 12:25 (17) 18:19 (15) 23:51 (13) 28:55 (15) 36:12 (14)                             39:56 (16)    
17 Helena Bachman Täby OK 40:02 02:58 (11) 03:32 (17) 01:50 (9) 03:07 (19) 06:39 (26) 05:24 (11) 05:10 (37) 08:21 (31)                             03:01 (9) Helena Bachman Täby OK
        02:58 (11) 06:30 (12) 08:20 (10) 11:27 (12) 18:06 (13) 23:30 (12) 28:40 (13) 37:01 (17)                             40:02 (17)    
18 Björn Stolt OK Ravinen 42:20 03:25 (26) 03:37 (19) 02:53 (48) 03:27 (27) 06:23 (22) 07:31 (44) 04:47 (27) 07:07 (12)                             03:10 (16) Björn Stolt OK Ravinen
        03:25 (26) 07:02 (17) 09:55 (25) 13:22 (26) 19:45 (21) 27:16 (26) 32:03 (22) 39:10 (19)                             42:20 (18)    
19 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 42:49 03:25 (26) 03:09 (7) 02:04 (23) 03:22 (26) 06:54 (29) 06:38 (31) 04:32 (22) 08:38 (33)                             04:07 (30) Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby
        03:25 (26) 06:34 (13) 08:38 (13) 12:00 (15) 18:54 (18) 25:32 (17) 30:04 (18) 38:42 (18)                             42:49 (19)    
20 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 44:04 03:07 (13) 03:55 (25) 02:16 (33) 03:15 (21) 06:59 (32) 07:11 (41) 04:19 (18) 08:52 (38)                             04:10 (31) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:07 (13) 07:02 (17) 09:18 (18) 12:33 (19) 19:32 (19) 26:43 (21) 31:02 (19) 39:54 (22)                             44:04 (20)    
21 Bertil Rydgren IFK Enskede 44:06 03:22 (24) 06:16 (53) 02:08 (25) 03:49 (38) 06:25 (23) 06:10 (21) 05:00 (33) 07:34 (21)                             03:22 (21) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:22 (24) 09:38 (46) 11:46 (42) 15:35 (40) 22:00 (32) 28:10 (28) 33:10 (26) 40:44 (24)                             44:06 (21)    
22 Anki Landarv Klubblös 44:10 03:48 (32) 06:08 (51) 01:56 (12) 04:14 (49) 05:47 (10) 05:19 (9) 05:14 (38) 07:07 (12)                             04:37 (46) Anki Landarv Klubblös
        03:48 (32) 09:56 (47) 11:52 (43) 16:06 (42) 21:53 (30) 27:12 (25) 32:26 (25) 39:33 (21)                             44:10 (22)    
23 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 44:49 03:07 (13) 03:59 (27) 01:56 (12) 03:34 (33) 08:12 (45) 06:18 (22) 04:28 (20) 08:49 (36)                             04:26 (40) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        03:07 (13) 07:06 (19) 09:02 (16) 12:36 (20) 20:48 (26) 27:06 (23) 31:34 (20) 40:23 (23)                             44:49 (23)    
24 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 45:09 03:07 (13) 09:57 (59) 02:54 (49) 03:19 (23) 05:29 (7) 05:25 (12) 04:17 (16) 07:33 (20)                             03:08 (14) Helena Librand OK Älvsjö-Örby
        03:07 (13) 13:04 (57) 15:58 (57) 19:17 (53) 24:46 (42) 30:11 (36) 34:28 (29) 42:01 (27)                             45:09 (24)    
25 Tord Jonsson Klubblös 46:10 04:05 (44) 03:44 (21) 02:09 (26) 03:59 (42) 06:56 (31) 08:21 (52) 04:52 (30) 07:50 (23)                             04:14 (36) Tord Jonsson Klubblös
        04:05 (44) 07:49 (31) 09:58 (28) 13:57 (30) 20:53 (27) 29:14 (30) 34:06 (27) 41:56 (26)                             46:10 (25)    
26 Åke Linderoth Sundbybergs IK 46:34 03:27 (28) 04:15 (34) 02:15 (32) 03:20 (24) 06:43 (28) 07:07 (39) 04:43 (26) 09:35 (43)                             05:09 (52) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:27 (28) 07:42 (27) 09:57 (27) 13:17 (25) 20:00 (22) 27:07 (24) 31:50 (21) 41:25 (25)                             46:34 (26)    
27 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 46:47 03:11 (19) 03:15 (9) 01:57 (16) 02:56 (13) 15:32 (57) 05:17 (8) 04:28 (20) 07:06 (11)                             03:05 (11) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        03:11 (19) 06:26 (10) 08:23 (11) 11:19 (11) 26:51 (49) 32:08 (42) 36:36 (40) 43:42 (33)                             46:47 (27)    
28 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 46:59 05:21 (56) 03:38 (20) 04:42 (60) 02:38 (9) 07:28 (36) 06:20 (23) 04:32 (22) 08:08 (27)                             04:12 (33) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        05:21 (56) 08:59 (42) 13:41 (49) 16:19 (44) 23:47 (39) 30:07 (35) 34:39 (30) 42:47 (29)                             46:59 (28)    
29 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 47:03 04:02 (43) 04:56 (43) 01:58 (17) 03:27 (27) 07:54 (41) 07:27 (43) 05:51 (44) 07:35 (22)                             03:53 (26) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:02 (43) 08:58 (41) 10:56 (37) 14:23 (31) 22:17 (33) 29:44 (33) 35:35 (35) 43:10 (31)                             47:03 (29)    
30 Margaretha Nylund OK Södertörn 47:18 04:01 (41) 04:59 (44) 02:36 (37) 03:37 (34) 07:29 (37) 06:45 (33) 04:48 (29) 08:50 (37)                             04:13 (34) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:01 (41) 09:00 (43) 11:36 (41) 15:13 (39) 22:42 (35) 29:27 (31) 34:15 (28) 43:05 (30)                             47:18 (30)    
31 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 47:31 03:16 (20) 03:58 (26) 02:52 (47) 04:30 (52) 06:32 (24) 06:40 (32) 04:26 (19) 09:52 (44)                             05:25 (58) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        03:16 (20) 07:14 (23) 10:06 (29) 14:36 (33) 21:08 (28) 27:48 (27) 32:14 (24) 42:06 (28)                             47:31 (31)    
32 Leif Hermundstad Snättringe SK 47:45 03:08 (17) 04:01 (29) 02:10 (29) 02:45 (11) 06:12 (17) 12:35 (60) 04:11 (13) 08:30 (32)                             04:13 (34) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:08 (17) 07:09 (21) 09:19 (19) 12:04 (16) 18:16 (14) 30:51 (38) 35:02 (33) 43:32 (32)                             47:45 (32)    
33 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 47:57 03:35 (29) 04:13 (33) 02:56 (52) 03:45 (37) 09:14 (49) 06:29 (26) 04:38 (25) 09:53 (45)                             03:14 (18) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:35 (29) 07:48 (30) 10:44 (33) 14:29 (32) 23:43 (38) 30:12 (37) 34:50 (31) 44:43 (36)                             47:57 (33)    
34 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 48:40 10:05 (61) 03:22 (14) 02:09 (26) 03:08 (20) 06:16 (19) 06:29 (26) 04:17 (16) 08:43 (34)                             04:11 (32) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        10:05 (61) 13:27 (58) 15:36 (56) 18:44 (51) 25:00 (44) 31:29 (41) 35:46 (36) 44:29 (35)                             48:40 (34)    
35 Kenneth Berglund Hellas Orientering 49:09 03:50 (33) 03:51 (24) 02:14 (31) 03:28 (29) 07:15 (33) 06:02 (20) 09:15 (57) 09:20 (41)                             03:54 (27) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:50 (33) 07:41 (26) 09:55 (25) 13:23 (28) 20:38 (25) 26:40 (20) 35:55 (39) 45:15 (38)                             49:09 (35)    
36 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 49:15 04:25 (48) 04:06 (31) 02:55 (50) 03:30 (31) 07:25 (35) 07:06 (38) 05:30 (41) 09:14 (40)                             05:04 (50) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:25 (48) 08:31 (39) 11:26 (40) 14:56 (35) 22:21 (34) 29:27 (31) 34:57 (32) 44:11 (34)                             49:15 (36)    
37 Svenåke Svensson Snättringe SK 49:23 04:01 (41) 03:32 (17) 01:56 (12) 04:13 (46) 06:32 (24) 06:24 (25) 05:31 (42) 07:14 (15)                             10:00 (61) Svenåke Svensson Snättringe SK
        04:01 (41) 07:33 (24) 09:29 (20) 13:42 (29) 20:14 (23) 26:38 (19) 32:09 (23) 39:23 (20)                             49:23 (37)    
38 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 49:25 05:08 (54) 05:04 (47) 02:26 (34) 03:42 (35) 08:11 (44) 06:32 (28) 04:47 (27) 09:20 (41)                             04:15 (37) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:08 (54) 10:12 (48) 12:38 (46) 16:20 (45) 24:31 (40) 31:03 (40) 35:50 (37) 45:10 (37)                             49:25 (38)    
39 Torsten Jansson Skogsluffarna 49:55 03:55 (37) 04:27 (37) 02:49 (45) 03:52 (40) 06:54 (29) 07:10 (40) 06:07 (47) 10:05 (48)                             04:36 (44) Torsten Jansson Skogsluffarna
        03:55 (37) 08:22 (35) 11:11 (39) 15:03 (37) 21:57 (31) 29:07 (29) 35:14 (34) 45:19 (39)                             49:55 (39)    
40 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 50:17 03:54 (35) 04:19 (35) 02:38 (38) 04:21 (51) 08:03 (43) 07:46 (47) 04:53 (31) 10:02 (47)                             04:21 (38) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:54 (35) 08:13 (33) 10:51 (34) 15:12 (38) 23:15 (36) 31:01 (39) 35:54 (38) 45:56 (41)                             50:17 (40)    
41 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 50:51 03:56 (38) 04:27 (37) 01:59 (19) 04:31 (53) 06:19 (20) 08:45 (55) 07:42 (53) 08:15 (28)                             04:57 (49) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:56 (38) 08:23 (36) 10:22 (32) 14:53 (34) 21:12 (29) 29:57 (34) 37:39 (41) 45:54 (40)                             50:51 (41)    
42 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 51:59 03:20 (23) 03:29 (15) 02:13 (30) 04:13 (46) 07:22 (34) 06:22 (24) 12:07 (61) 08:17 (30)                             04:36 (44) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        03:20 (23) 06:49 (15) 09:02 (16) 13:15 (24) 20:37 (24) 26:59 (22) 39:06 (45) 47:23 (42)                             51:59 (42)    
43 Inger Andersson Söders-Tyresö 52:08 03:07 (15) 03:20 (13) 02:00 (20) 02:36 (7) 17:24 (59) 05:27 (13) 09:08 (56) 06:25 (6)                             02:41 (4) Inger Andersson Söders-Tyresö
        03:07 (15) 06:27 (11) 08:27 (12) 11:03 (10) 28:27 (51) 33:54 (45) 43:02 (50) 49:27 (45)                             52:08 (43)    
44 Carl Lang OK Österåker 52:44 03:58 (40) 04:26 (36) 02:27 (35) 05:27 (58) 08:13 (46) 08:18 (51) 05:04 (34) 11:01 (55)                             03:50 (25) Carl Lang OK Österåker
        03:58 (40) 08:24 (37) 10:51 (34) 16:18 (43) 24:31 (40) 32:49 (43) 37:53 (42) 48:54 (44)                             52:44 (44)    
45 Göran Haglund Haninge SOK 52:46 06:42 (59) 04:48 (42) 02:40 (42) 03:52 (40) 07:53 (40) 06:57 (36) 05:41 (43) 09:06 (39)                             05:07 (51) Göran Haglund Haninge SOK
        06:42 (59) 11:30 (51) 14:10 (50) 18:02 (50) 25:55 (46) 32:52 (44) 38:33 (43) 47:39 (43)                             52:46 (45)    
46 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 54:52 05:09 (55) 06:53 (56) 03:11 (55) 03:51 (39) 07:33 (38) 07:26 (42) 05:23 (40) 10:51 (53)                             04:35 (43) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        05:09 (55) 12:02 (55) 15:13 (53) 19:04 (52) 26:37 (48) 34:03 (46) 39:26 (46) 50:17 (46)                             54:52 (46)    
47 Lennart Karlsson OK Grip 55:14 04:10 (47) 04:42 (40) 02:03 (22) 06:42 (61) 05:46 (9) 15:31 (61) 04:11 (13) 08:05 (26)                             04:04 (29) Lennart Karlsson OK Grip
        04:10 (47) 08:52 (40) 10:55 (36) 17:37 (47) 23:23 (37) 38:54 (53) 43:05 (51) 51:10 (48)                             55:14 (47)    
48 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 56:10 04:07 (45) 06:17 (54) 02:42 (43) 04:39 (54) 08:51 (48) 08:14 (50) 06:07 (47) 09:59 (46)                             05:14 (54) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        04:07 (45) 10:24 (49) 13:06 (47) 17:45 (48) 26:36 (47) 34:50 (49) 40:57 (48) 50:56 (47)                             56:10 (48)    
49 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 56:30 04:35 (50) 06:17 (54) 02:48 (44) 04:13 (46) 09:49 (53) 07:49 (48) 05:54 (45) 10:18 (50)                             04:47 (47) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        04:35 (50) 10:52 (50) 13:40 (48) 17:53 (49) 27:42 (50) 35:31 (51) 41:25 (49) 51:43 (50)                             56:30 (49)    
50 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 56:38 03:24 (25) 05:01 (46) 02:38 (38) 03:59 (42) 09:45 (52) 09:19 (58) 04:37 (24) 12:39 (60)                             05:16 (56) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:24 (25) 08:25 (38) 11:03 (38) 15:02 (36) 24:47 (43) 34:06 (47) 38:43 (44) 51:22 (49)                             56:38 (50)    
51 Lars-Erik Lindell Väsby OK 58:02 04:09 (46) 04:59 (44) 02:57 (53) 04:42 (55) 08:37 (47) 09:04 (57) 06:04 (46) 12:06 (56)                             05:24 (57) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:09 (46) 09:08 (44) 12:05 (45) 16:47 (46) 25:24 (45) 34:28 (48) 40:32 (47) 52:38 (51)                             58:02 (51)    
52 Sixten Westerlund Södertälje IF 58:59 03:54 (35) 16:18 (61) 02:38 (38) 03:33 (32) 07:54 (41) 06:47 (34) 05:05 (36) 08:47 (35)                             04:03 (28) Sixten Westerlund Södertälje IF
        03:54 (35) 20:12 (61) 22:50 (61) 26:23 (61) 34:17 (58) 41:04 (56) 46:09 (53) 54:56 (52)                             58:59 (52)    
53 Klas Langels Skarpnäcks OL 59:16 03:46 (31) 04:04 (30) 10:38 (61) 03:20 (24) 07:37 (39) 05:52 (17) 10:03 (58) 10:27 (51)                             03:29 (22) Klas Langels Skarpnäcks OL
        03:46 (31) 07:50 (32) 18:28 (59) 21:48 (58) 29:25 (52) 35:17 (50) 45:20 (52) 55:47 (53)                             59:16 (53)    
54 Barbro Cedérus Snättringe SK 62:33 03:50 (33) 03:50 (23) 01:58 (17) 03:04 (18) 22:51 (61) 07:33 (45) 06:48 (50) 07:24 (18)                             05:15 (55) Barbro Cedérus Snättringe SK
        03:50 (33) 07:40 (25) 09:38 (22) 12:42 (21) 35:33 (60) 43:06 (60) 49:54 (59) 57:18 (54)                             62:33 (54)    
55 Lars Nordin Solna OK 63:30 04:44 (51) 04:43 (41) 02:32 (36) 03:42 (35) 18:36 (60) 07:03 (37) 05:20 (39) 12:24 (58)                             04:26 (40) Lars Nordin Solna OK
        04:44 (51) 09:27 (45) 11:59 (44) 15:41 (41) 34:17 (58) 41:20 (57) 46:40 (54) 59:04 (55)                             63:30 (55)    
56 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 64:14 04:50 (52) 10:41 (60) 02:58 (54) 04:19 (50) 10:02 (54) 07:45 (46) 08:17 (54) 10:13 (49)                             05:09 (52) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        04:50 (52) 15:31 (60) 18:29 (60) 22:48 (60) 32:50 (56) 40:35 (55) 48:52 (57) 59:05 (56)                             64:14 (56)    
57 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 64:49 04:34 (49) 07:00 (57) 03:43 (59) 05:11 (57) 09:14 (49) 07:50 (49) 10:21 (60) 12:35 (59)                             04:21 (38) Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:34 (49) 11:34 (52) 15:17 (54) 20:28 (55) 29:42 (53) 37:32 (52) 47:53 (55) 60:28 (58)                             64:49 (57)    
58 Göran Grimvall Täby OK 65:00                                                             65:00 (62) Göran Grimvall Täby OK
                                                                    65:00 (58)    
59 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 65:12 04:51 (53) 07:09 (58) 02:51 (46) 06:21 (60) 09:42 (51) 08:44 (54) 10:15 (59) 10:27 (51)                             04:52 (48) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:51 (53) 12:00 (54) 14:51 (51) 21:12 (57) 30:54 (54) 39:38 (54) 49:53 (58) 60:20 (57)                             65:12 (59)    
60 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 65:43 09:09 (60) 06:05 (49) 02:55 (50) 04:09 (45) 11:20 (55) 08:24 (53) 08:19 (55) 10:54 (54)                             04:28 (42) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        09:09 (60) 15:14 (59) 18:09 (58) 22:18 (59) 33:38 (57) 42:02 (58) 50:21 (60) 61:15 (60)                             65:43 (60)    
61 Olle Jacobson Rotebro IS 67:21 05:27 (57) 06:14 (52) 03:13 (56) 04:48 (56) 11:55 (56) 10:28 (59) 06:40 (49) 12:20 (57)                             06:16 (60) Olle Jacobson Rotebro IS
        05:27 (57) 11:41 (53) 14:54 (52) 19:42 (54) 31:37 (55) 42:05 (59) 48:45 (56) 61:05 (59)                             67:21 (61)    
62 Margit Lundström OK Sänkan 74:39 06:10 (58) 06:07 (50) 03:15 (58) 05:32 (59) 16:53 (58) 08:49 (56) 07:10 (52) 14:46 (61)                             05:57 (59) Margit Lundström OK Sänkan
        06:10 (58) 12:17 (56) 15:32 (55) 21:04 (56) 37:57 (61) 46:46 (61) 53:56 (61) 68:42 (61)                             74:39 (62)    
- Lars Nord Södertälje IF Minustid 383:57   03:45   01:41   02:47   06:29   06:14   06:10   08:07                                   Lars Nord Södertälje IF
        383:57   387:42   389:23   392:10   398:39   404:53   411:03   419:10                               Ej tid  ----->      
- Bo Sundén Karlsbyhedens OK 47:03 02:56   03:35   01:47   02:56   05:48   06:12   16:19                                   07:30   Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        02:56   06:31   08:18   11:14   17:02   23:14   39:33                                   47:03      
- Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 67:28 04:09   20:00   04:30   09:53   09:06   04:26   09:49                                   05:35   Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:09   24:09   28:39   38:32   47:38   52:04   61:53                                   67:28      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 69:22 04:48   04:02   09:18   02:37   06:57   10:01   07:12   13:35   03:09   05:13                       02:30   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:48   08:50   18:08   20:45   27:42   37:43   44:55   58:30   61:39   66:52                       69:22      
- Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 387:38 346:38   02:53   03:58   01:49   03:20   05:21   02:23   01:49   02:16   04:57                       12:14   Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        346:38   349:31   353:29   355:18   358:38   363:59   366:22   368:11   370:27   375:24                       387:38      
- nn nn 550:00                                                             550:00   nn nn
                                                                    550:00      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 27:18 03:41 (1) 02:52 (1) 03:30 (3) 05:59 (1) 07:04 (3)                                         04:12 (3) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        03:41 (1) 06:33 (1) 10:03 (1) 16:02 (1) 23:06 (1)                                         27:18 (1)    
2 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 30:46 04:03 (5) 03:43 (9) 03:46 (5) 06:58 (3) 08:05 (7)                                         04:11 (2) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:03 (5) 07:46 (5) 11:32 (3) 18:30 (2) 26:35 (3)                                         30:46 (2)    
3 Evy Nord Södertälje IF 31:08 03:58 (3) 03:14 (5) 05:05 (15) 06:16 (2) 07:02 (2)                                         05:33 (18) Evy Nord Södertälje IF
        03:58 (3) 07:12 (2) 12:17 (5) 18:33 (3) 25:35 (2)                                         31:08 (3)    
4 Gunnel Junegard OK Södertörn 34:50 04:54 (14) 04:31 (16) 04:41 (12) 07:25 (6) 08:18 (8)                                         05:01 (12) Gunnel Junegard OK Södertörn
        04:54 (14) 09:25 (15) 14:06 (14) 21:31 (5) 29:49 (4)                                         34:50 (4)    
5 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 35:04 04:48 (13) 04:15 (12) 04:39 (11) 08:04 (7) 08:37 (10)                                         04:41 (7) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        04:48 (13) 09:03 (13) 13:42 (10) 21:46 (8) 30:23 (5)                                         35:04 (5)    
6 Berit Lindunger Haninge SOK 35:50 04:07 (6) 04:52 (18) 03:53 (6) 09:19 (13) 08:18 (8)                                         05:21 (16) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:07 (6) 08:59 (11) 12:52 (8) 22:11 (9) 30:29 (6)                                         35:50 (6)    
7 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 36:00 04:54 (14) 05:22 (22) 04:09 (7) 07:11 (4) 09:32 (13)                                         04:52 (8) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        04:54 (14) 10:16 (18) 14:25 (15) 21:36 (6) 31:08 (7)                                         36:00 (7)    
8 Lars Löthman Järfälla OK 36:49 05:41 (19) 03:30 (7) 04:35 (9) 08:50 (12) 09:04 (12)                                         05:09 (14) Lars Löthman Järfälla OK
        05:41 (19) 09:11 (14) 13:46 (11) 22:36 (10) 31:40 (9)                                         36:49 (8)    
9 Hans Eriksson Hellas Orientering 37:37 04:31 (10) 03:01 (3) 04:27 (8) 12:22 (21) 08:56 (11)                                         04:20 (4) Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:31 (10) 07:32 (4) 11:59 (4) 24:21 (12) 33:17 (10)                                         37:37 (9)    
10 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 37:38 04:24 (8) 02:58 (2) 03:15 (1) 16:11 (26) 06:30 (1)                                         04:20 (4) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        04:24 (8) 07:22 (3) 10:37 (2) 26:48 (19) 33:18 (11)                                         37:38 (10)    
11 Gunvor Granath Nynäshamns OK 38:58 05:30 (18) 03:13 (4) 07:15 (23) 10:04 (17) 08:03 (6)                                         04:53 (10) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:30 (18) 08:43 (8) 15:58 (18) 26:02 (16) 34:05 (13)                                         38:58 (11)    
12 Sonja Perneby Tullinge SK 39:59 06:37 (24) 03:20 (6) 07:15 (23) 10:03 (16) 07:52 (4)                                         04:52 (8) Sonja Perneby Tullinge SK
        06:37 (24) 09:57 (17) 17:12 (22) 27:15 (20) 35:07 (15)                                         39:59 (12)    
13 Bror Wahlberg Haninge SOK 40:14 06:18 (23) 04:12 (11) 04:35 (9) 08:33 (9) 08:00 (5)                                         08:36 (27) Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:18 (23) 10:30 (19) 15:05 (16) 23:38 (11) 31:38 (8)                                         40:14 (13)    
14 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 41:20 05:20 (17) 04:08 (10) 06:44 (22) 08:34 (11) 09:58 (14)                                         06:36 (22) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:20 (17) 09:28 (16) 16:12 (20) 24:46 (13) 34:44 (14)                                         41:20 (14)    
15 Hans Svensson Skogsluffarnas OK 41:21 04:31 (10) 03:35 (8) 05:18 (18) 08:15 (8) 12:20 (21)                                         07:22 (25) Hans Svensson Skogsluffarnas OK
        04:31 (10) 08:06 (6) 13:24 (9) 21:39 (7) 33:59 (12)                                         41:21 (15)    
16 Errol Wicksell Hellas Orientering 41:34 05:17 (16) 05:44 (23) 05:26 (19) 09:24 (14) 10:42 (16)                                         05:01 (12) Errol Wicksell Hellas Orientering
        05:17 (16) 11:01 (22) 16:27 (21) 25:51 (15) 36:33 (16)                                         41:34 (16)    
17 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 42:12 04:00 (4) 04:41 (17) 03:40 (4) 14:19 (23) 11:08 (19)                                         04:24 (6) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:00 (4) 08:41 (7) 12:21 (7) 26:40 (17) 37:48 (19)                                         42:12 (17)    
18 Ingrid Gunnarsson Täby OK 42:38 05:56 (21) 04:53 (19) 05:16 (17) 10:37 (19) 10:56 (18)                                         05:00 (11) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        05:56 (21) 10:49 (20) 16:05 (19) 26:42 (18) 37:38 (18)                                         42:38 (18)    
19 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 43:58 05:57 (22) 04:56 (20) 04:41 (12) 09:40 (15) 12:17 (20)                                         06:27 (21) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        05:57 (22) 10:53 (21) 15:34 (17) 25:14 (14) 37:31 (17)                                         43:58 (19)    
20 Roland Bolin Snättringe SK 44:02 03:51 (2) 05:04 (21) 03:23 (2) 07:18 (5) 20:24 (27)                                         04:02 (1) Roland Bolin Snättringe SK
        03:51 (2) 08:55 (10) 12:18 (6) 19:36 (4) 40:00 (22)                                         44:02 (20)    
21 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 44:41 04:30 (9) 04:15 (12) 05:09 (16) 14:45 (24) 10:37 (15)                                         05:25 (17) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:30 (9) 08:45 (9) 13:54 (12) 28:39 (22) 39:16 (20)                                         44:41 (21)    
22 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 44:46 04:36 (12) 04:24 (15) 04:58 (14) 14:45 (24) 10:46 (17)                                         05:17 (15) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        04:36 (12) 09:00 (12) 13:58 (13) 28:43 (23) 39:29 (21)                                         44:46 (22)    
23 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 47:59 07:31 (26) 04:15 (12) 06:23 (21) 10:10 (18) 12:28 (22)                                         07:12 (24) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        07:31 (26) 11:46 (23) 18:09 (23) 28:19 (21) 40:47 (23)                                         47:59 (23)    
24 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 52:19 04:23 (7) 11:24 (26) 09:37 (26) 08:33 (9) 12:48 (23)                                         05:34 (19) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:23 (7) 15:47 (25) 25:24 (25) 33:57 (24) 46:45 (24)                                         52:19 (24)    
25 Mats Halvarez Klubblös 61:02 05:51 (20) 09:07 (24) 05:38 (20) 13:44 (22) 19:52 (26)                                         06:50 (23) Mats Halvarez Klubblös
        05:51 (20) 14:58 (24) 20:36 (24) 34:20 (25) 54:12 (25)                                         61:02 (25)    
26 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 63:22 07:42 (27) 09:25 (25) 16:34 (27) 10:50 (20) 12:56 (24)                                         05:55 (20) Lars Andersson Skogsluffarnas OK
        07:42 (27) 17:07 (26) 33:41 (27) 44:31 (26) 57:27 (26)                                         63:22 (26)    
27 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 73:01 07:14 (25) 14:49 (27) 09:21 (25) 16:22 (27) 17:34 (25)                                         07:41 (26) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        07:14 (25) 22:03 (27) 31:24 (26) 47:46 (27) 65:20 (27)                                         73:01 (27)    
- Mona Forslund IFK Enskede 29:17 05:52                                                           23:25   Mona Forslund IFK Enskede
        05:52                                                           29:17      
- Ulf Eskilsson OK Södertörn 36:03 05:43   04:24   08:28   11:25                                               06:03   Ulf Eskilsson OK Södertörn
        05:43   10:07   18:35   30:00                                               36:03      
- Alf Persson OK Österåker 38:35 06:18   04:37   04:27                                                   23:13   Alf Persson OK Österåker
        06:18   10:55   15:22   15:22                                               38:35      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 38:42 06:28   04:21   05:00   13:35                                               09:18   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        06:28   10:49   15:49   29:24                                               38:42      
- Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 41:43 04:48   04:08   04:34                                                   28:13   Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        04:48   08:56   13:30                                                   41:43      
<