Luffarligan   2019 04 03   Källbrinks IP   Huddinge
Arrangör: Snättringe SK   Banläggare: Rune Rådeström
232 startande
Nyckelknippa med 2 nycklar upphittad.  Kontakta 070 737 00 50
Per Johan Wikfors OKÖ. Tappade bort sin klocka i omklädningsrummet.
Kontakta 070 606 23 64
Plac Bana A - 5,2 km 22 startande Sluttid Född år
1 Ulrik Englund Tumba Mälarhöjden 37:58 68
2 Robert Wallstén Snättringe SK 38:26 75
3 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 42:35 66
4 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 43:51 79
5 Henrik Sjögren Haninge SOK 48:17 74
6 Peter Andersson Söders-Tyresö 49:19 74
7 Janne Nilsson Centrum OK 50:58 62
8 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 54:20 64
9 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 56:22 61
10 Jesper Andersson Snättringe SK 60:37 95
11 Tommy Andersson Klubblös 61:13 70
12 Anders Holmqvist Snättringe SK 69:05 66
13 Lars Boudrie Väsby OK 72:27 53
14 Kurt Eriksson Vandrarringen 75:08 50
15 Birger Andrén Hovet 76:33 50
16 Claes Andersson OK Södertörn 77:26 65
17 Christer Hördell Söders-Tyresö 81:01 56
- Björn-Ove Pettersson Attunda OK ej godkänd 58
- Nicklas Holgersson Klubblös ej godkänd 10
- Oskar Forsberg Snättringe sk ej godkänd 99
- Jonas Halai Kamrat och IF KIF ej godkänd 80
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö ej godkänd 56
Plac Bana B - 4,4 km 29 startande Sluttid Född år
1 Claes Ögren Skarpnäcks OL 41:12 52
2 Claes Gustafsson OK Södertörn 43:37 57
3 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 44:40 45
4 Per Öhlund Gustavsbergs OK 46:22 52
5 Leif Åkerblom OK Österåker 47:08 54
6 Marie Malmborg Söders-Tyresö 48:11 60
7 Ulf Bråsjö Järla 51:15 49
8 Jan Lindgren OK Södertörn 51:33 54
9 Claes Vallin Lidingö 52:00 54
10 Arne Johansson OK Ravinen 52:14 50
11 Anders Karlsson Tullinge SK 53:02 52
12 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 53:13 54
13 Bengt Kärrström Tullinge SK 53:56 55
14 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 58:43 53
15 Per-Erik Jansson IF Thor 58:45 50
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 59:14 44
17 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 59:15 46
18 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 61:54 52
19 Kerstin Ohlsson Haninge 66:29 60
20 Tommy Wåhlin Västerås SOK 67:04 48
21 Agneta Holmgren Bergnäsets AIK 67:12  
22 Roland Löwgren Spårvägens OK 69:35 38
23 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 70:14 92
24 Lars-Åke Aspelin Klubblös 71:01 58
25 Anett Arksand Vallentuna Össeby 71:03  
26 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 81:09 48
27 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 89:20 37
- Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK ej godkänd 47
- Annika Lundström Väsby Ok ej godkänd 61
Plac Bana C - 3,5 km 87 startande Sluttid Född år
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:07 50
2 Jan Gottfridsson Norbergs OK 39:09 56
3 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 39:26 66
4 Ingvar Svensson Bjursås OK 39:27 46
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:50 50
6 Leif Mörkfors Järfälla OK 40:05 62
7 Bernt Eriksson Spårvägens OK 40:08 46
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 41:40 48
9 Anders Sohlberg OK Södertörn 41:48 52
10 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 41:59 40
11 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 42:06 59
12 Willy Ljungdell Täby OK 44:29 47
13 Svante Frid Enebybergs IF 44:34 51
14 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 45:00 44
15 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 45:14 50
16 Jan Dahlin Hellas 45:34 64
17 Tommy Lindberg Haninge SOK 45:48 50
18 Eva Hadmark-P. Tullinge SK 46:30 56
19 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:56  
20 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 46:57 49
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:06 50
22 Lars Englund Järla Orientering 47:09 43
23 Bo Hedlund IFK Enskede 47:58 41
24 Kurt Andersson Enebybergs IF 48:15 42
25 Jan Olsson  Bromma Vällingby 48:38 50
26 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 48:44 70
27 Leif Jonsson Gustasbergs OK 49:06 50
28 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 49:17 47
29 Martin Eriksson OK Södertörn 49:59 50
30 Per-Johan Vikfors OK Österåker 50:04 48
31 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 50:36 53
32 Tord Jansson SNO 50:38 56
33 Anne Lundmark Järfälla OK 51:38 49
34 Göran Kron KSIF 52:23 55
35 Bo Winander Järfälla OK 52:57 48
36 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:59 42
37 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 53:04 54
38 Bo Romson Hellas Orientering 53:43 43
39 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:07 56
40 Håkan Boije Attunda OK 54:09 44
41 Bengt Andersson Söders-Tyresö 54:10 45
42 Hans-Erik Persson Sundbyberg 54:20 53
43 Leif Wallenbro Väsby OK 54:40 49
44 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 55:15 48
45 Jan Larsson Tullinge SK 55:28 43
46 Per Geijer FM IF 56:04 56
47 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 56:07 46
48 Bo Källström OK Milan 56:25 39
49 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 56:53 44
50 Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK 58:15 48
51 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 58:51 49
52 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 58:58 49
53 Bror Fureskog AltaÖsa OK 59:07 46
54 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 59:20 44
55 Tommy Svensson Hellas Orientering 59:25 43
56 Åke Lewander Skarpnäcks OL 59:28 45
57 Christer Hedin IFK Enskede 59:44 47
57 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 59:44 42
59 Helena Korhonen Haninge SOK 60:09 51
60 Klas Langels Skarpnäcks OL 60:30 45
61 Sara Hektor Järla Orientering 60:39 68
62 Monika Högberg OK Södertörn 60:40 55
63 Carin Runqvist Järfälla OK 62:18 47
64 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 62:55 39
64 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 62:55 49
66 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 64:04 50
67 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 64:20 41
68 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 65:05  
69 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 65:07 41
70 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 66:35 68
71 Gunnar Hellström Haninge SOK 66:51 44
72 Kristina Wåhlin Västerås SOK 67:03 52
73 Jan-Erik Wiberg Järla 68:47 44
74 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 69:16 42
75 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 69:55 42
76 Ann Sjöberg Enebybergs IF 70:53 38
77 Olle Arman Nyköpings OK 73:51 49
78 Evy Nord Södertälje IF 74:36 44
79 Bjarne Erlandsson Malmby OL 76:34 38
80 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 78:13 41
81 Björn Öqvist Hovet 79:50 43
82 Britt Nordqvist OK Sänkan 91:45 45
- Olle Blomgren Södertörn ej godkänd 51
- Ingrid Graneli Haninge SOK ej godkänd 51
- Ingvar Oskarsson Klubblös ej godkänd 49
- Anders Tegeström Stockholms OK ej utstämp 63
- Mats Lundblad Täby OK ej utstämp 47
Plac Bana D - 2,4 km 63 startande Sluttid Född år
1 Sören Andersson Centrum OK 27:01 59
2 Sven Hedman Attunda OK 31:08 54
3 Gerhard Lilliestierna Ok Roslagen 32:35 51
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:41 56
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 34:12 36
6 Susanne Holmberg OK Södertörn 34:52 55
7 Carl-Arne Malmberg Vallentuna Össeby 35:14 52
8 Mats Holmgren IFK Enskede 36:41 53
9 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 38:14 54
10 Börje Pahlén Söders-Tyresö 39:17 42
11 Ulf Nordin Snättringe SK 41:12 44
12 Bertil Rydgren IFK Enskede 41:21 41
13 Jan Olof Norén Järla Orientering 41:38 44
14 Göran Johansson Järfälla OK 43:03 46
15 Stig Lindskog Visborgs OK 43:16 38
16 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 43:19 34
17 Ture Nilsson Stockholmspolisen 43:48 39
18 Kenneth Berglund Hellas Orientering 43:53 43
19 Jan Brundell Solna OK 44:50 40
20 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 45:04 44
21 Christer Andersson ATG 45:17 44
22 Tord Jonsson Klubblös 45:33 61
23 Anna Blomgren Tullinge SK 45:44 48
24 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 45:56 35
25 Anki Landarv Klubblös 46:02 66
26 Torsten Jansson Skogsluffarna 46:10 36
27 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 47:23 34
28 Björn Stolt OK Ravinen 47:38 39
29 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 48:28 36
30 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:41 38
31 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 48:58 40
32 Lars Persson Väsby OK 49:11 35
33 Lennart Sjöstål Klubblös 49:28 44
34 Åke Linderoth Sundbyberg IK 50:18 42
35 Maria Kärrström Tullinge SK 51:07 53
36 Carl Carlin Söders-Tyresö 51:22 48
37 Leif Lundquist Enebybergs IF 51:38 39
38 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 51:42 51
39 Conny Vernersson OK Orinto 51:57 47
40 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 52:04 45
41 Inger Andersson Söders-Tyresö 52:22 50
42 Tommy Gustavsson Östra Almby 52:25 47
43 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 53:01 48
44 Göran Glanshed Haninge SOK 53:14 45
45 Lars Dyrhage Järfälla OK 53:19 47
46 Inger Pahlén Söders-Tyresö 54:13 43
47 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 55:48 35
48 Mona Asplund Klubblös 56:15 42
49 Tomas Möller OK Södertörn 56:39 44
50 Johny Lindmark Skarpnäcks OL 57:36 46
51 Carl Lang OK Österåker 59:22 36
52 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 59:44 52
53 Lars Nordin SolnaOK 61:10 44
54 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 61:15 49
55 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 62:08 45
56 Bo Eklind Klubblös 62:52 47
57 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 63:49 43
58 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 64:41 36
59 Göran Haglund Haninge SOK 65:09 40
60 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 71:26 34
61 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 79:40 44
62 Margit Lundström OK Sänkan 108:07 43
- Anita Lindbohm Skarpnäcks OL ej utstämp 53
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK ej godkänd 60
Plac Bana E - 1,6 km 31 startande Sluttid Född år
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 31:11 35
2 Ebba-Lisa Flygar Tullinge sk 34:58 33
3 Berit Lindunger Haninge SOK 36:34 40
4 Hans Eriksson Hellas Orientering 37:09 44
5 Roland Bolin Snättringe SK 37:42 33
6 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 38:21 40
7 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 39:50 33
8 Ronny Hedlund OK Södertörn 41:13 43
9 Errol Wicksell Hellas Orientering 41:50 39
10 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 42:45 37
11 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 43:01 36
12 Gunvor Granath Nynäshamns OK 44:32 39
13 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 45:35 37
14 Alf Persson OK Österåker 47:50 34
15 Sven Jansson Snättringe SK 49:16 33
16 Yngve Hedberg Snättringe SK 51:14 28
17 Olle Öberg Skogsluffarna 52:31 42
18 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 53:03 29
19 Sonja Perneby Tullinge SK 53:13 43
20 Mats Halvarez Klubblös 53:59 41
21 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 55:34 43
22 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 55:54 38
23 Gunnel Junegard OK Södertörn 59:42 36
24 Ingrid Gunnarsson Täby 64:04 38
25 Margaretha Nylund OK Södertörn 65:47 50
26 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 66:11 31
27 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 69:52 44
- Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK ej godkänd 34
- Christina Vernersson OK Orinto ej godkänd 49
- Ingvar Jansson Sundbybergs IK ej godkänd 43
- Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK ej godkänd 28