GUMSHORNET 16 maj 2019
I skönt försommarväder genomfördes Gumshornet av 32 tappra deltagare.
Arrangör var TMOK genom Anders – med stöd av Maggan.
Platsen var Harbrostugan och IFK Tumba SOK hemmaskog.
10 klarade alla klurigheter.
Fast snabbast av alla var ”paret” Kjell Holmberg SKS + Bengt Öqvist FIF på Långa banan
Nästan 40 min före 3:an Sven Zetterqvist SKS åxå Långa banan.
Men - Kommer Gumshornet glänsande fot nu att prydas av 2 namn - månne?
Roligt att arrangera detta spektakel  tycker Maggan o Anders
Resultat
  antal rätt         kort/lång  
Pl. Namn
 Löptid Klubb Starttid Måltid
1 Kjell Holmberg 7 00:55:48 OKS 10:10 11:05:48 L
1 Bengt Öqvist 7 00:55:48 FIF 10:10 11:05:48 L
3 Sven Zetterqvist 7 01:33:50 OKS 10:16 11:49:50 L
4 Börje Pahlén 7 01:40:16 Söder 10:22 12:02:16 K
5 Inger Pahlén 7 01:41:20 Söder 10:22 12:03:20 K
6 Anders Hallgren 7 01:44:00 Gustavsberg 10:05 11:49:00 L
7 Bo Romson 7 01:45:18 Hellas 10:12 11:57:18 L
8 Georg Larsson 7 01:50:38 FIF 10:03 11:53:38 L
8 Runa Larsson 7 01:50:38 FIF 10:03 11:53:38 L
10 Ronny Hedlund 7 01:52:32 OKS 10:20 12:12:32 K
11 Ing-Marie Back 6 01:26:30 Eksjö SOK 10:40 12:06:30 K
12 Rolf Löfqvist 6 01:26:35 Söder 10:41 12:07:35 K
13 Torbjön Hellquist 6 01:29:15 TSK 10:06 11:35:15 K
14  Ingrid Graneli 6 01:34:20 Haninge 10:36 12:10:20 L
14 Staffan Elmhagen 6 01:34:20 Söder 10:36 12:10:20 L
16 Aila Hattunen 6 01:35:20 Haninge 10:35 12:10:20 K
16 Tommy Petersson 6 01:35:20 Helsingborgs Sok 10:35 12:10:20 K
18 Berit Lindunger 6 01:39:20 Haninge 10:24 12:03:20 K
19 Åke Andesson 6 01:48:35 Gustavsberg 10:20 12:08:35 K
19 Per Ånmark 6 01:48:35 TMOK 10:20 12:08:35 L
21 Paul Norén 6 01:54:48 OKS 10:14 12:08:48 K
21 Pyttan Asplund 6 01:54:48 OKS 10:14 12:08:48 L
23 K-E Mogren 6 02:05:40 Snättringe 10:17 12:22:40 K
23 Ulla-Britt Hall 6 02:05:40 Järla 10:17 12:22:40 K
25 Kenneth Berglund 3 01:09:10 Hellas 10:11 11:20:10 K
26 Johan Sandwall 3 01:31:30 Skarpnäck 10:59 12:30:30 K
27 Lennart Stenberg 3 01:33:50 OKÄÖ 10:13 11:46:50 K
27 Britt Ericson 3 01:33:50 Hammarby 10:13 11:46:50 K
27 Solveig Dillman 3 01:33:50 OKÄÖ 10:13 11:46:50 K
30 Ulf Eskilsson 3 01:49:35 OKS 10:18 12:07:35 K
30 Gunvor Granath 3 01:49:35 Nynäshamn 10:18 12:07:35 K
32 Sonja Perneby 1 01:16:40 TSK 10:02 11:18:40 L