Sommarserien de luxe dag 1   2019 08 16    Rånö Nynäshamn
Arrangör/Banläggning: Kamrat o Idrottsföreningen KIF
144 startande
Plac Bana A - 6,9 km 38 startande Sluttid Född år
1 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 41:29 92
2 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 42:00 91
3 Love Berzell OK Ravinen 45:08 92
4 Erik Herne OK Ravinen 48:10 99
5 Matthew Gooch Maroc 51:01 2
6 Rebecka Heinrup Tullinge SK 54:05  
7 Felix Persson Haninge SOK 56:05  
8 Peter Andersson Söders-Tyresö 57:29 74
9 Anders Lagerwall OK Linné 58:17 79
10 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 58:55 92
11 Adam Conway Kongsberg Orientering 59:15 3
12 Josiph Hodd WCOC 59:16  
13 Linus Rispling Centrum OK 60:12 78
14 Johnny Malley OK Ravinen 63:28  
15 Henrik Sjögren Haninge SOK 65:49 74
16 Stefan Norin Söders-Tyresö 68:19 72
17 Rhys Findlay-Robinson OK Ravinen 68:26 86
18 Daniel Campbell OK Ravinen 68:47 2
19 John Hartley Söders-Tyresö 69:36 76
20 Finlay Johnson SROC 71:03 2
21 Albin Lindskog 76:56  
22 Jim Bailey OK Ravinen 77:33 3
23 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 82:10 65
24 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 82:30 1
25 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 82:43 92
26 Felix Lunn OK Ravinen 82:56 2
27 Joakim Persson Haninge SOK 84:25 67
28 Elisabeth Hovmöller Söders-Tyresö 87:28 75
29 Erik Nilsson Gotlands Bro OK 87:41 2
30 Louis MacMillan Ecko  89:01 2
31 Nick Jarvis JROS 91:58  
32 Eric Huijsers Hammarby IF OF 95:44 65
33 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 99:59 63
34 Nick Barble OK Ravinen 110:32  
35 Peter Landén Gustavsbergs OK 115:56 66
- Daniel Lind Centrum OK ej godk 76
- Joe Sunley WCOC ej godk 3
- Moa Enmark Göteborg-Majorna OK ej godk 94
Plac Bana B - 5,1 km 35 startande Sluttid Född år
1 Casper Giding Kamrat och IF KIF 38:35 73
2 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 40:20 70
3 David Mellin Sundbybergs IK 43:58 94
4 Henrik Erlandsson OK Södertörn 45:15 71
5 Oskar Karlin Centrum OK 46:16 78
6 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 46:32 67
7 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 51:54 6
8 Jess Ensoll LOC 52:39 2
9 Fredrik Morast Haninge SOK 53:42 65
10 Rachel Brown ESOC 55:03  
11 Henrik Morast Haninge SOK 55:06 70
12 Alice Wilson Clyde 55:15  
13 Evie Conway OK Ravinen 56:21  
14 Tamsin Moran Southampton Orienteering Club 56:46 94
15 Caitlin Irving WCOC 57:39 3
16 Lizzie Stansfield OK Ravinen 57:41 2
17 Erik Norin Söders-Tyresö 58:14  
18 Jan Kihl Sundbybergs IK 59:36 58
19 Anna Harris Deeside OC 61:35 3
20 Isobell Cox OK Ravinen 65:11 2
21 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 67:13 57
22 Nina Herne OK Ravinen 69:03  
23 Kenneth Nordstrand Järfälla OK 69:49 56
24 Gunilla Kreiss Järla Orientering 70:12 58
25 Lars Gerhardsson Attunda OK 70:44 60
26 Andreas Herne Tumba-Mälarhöjden OK 72:50 70
27 Oskar Hermansson Centrum OK 74:01 86
28 Stefan Knorn Attunda OK 75:27 58
29 Gunnar Ehn Tullinge SK 77:35 47
30 Matz Larsson Gustavsbergs OK 83:32 52
- Alison O'Neill OK Ravinen ej godk 85
- Tomas Fagerstedt Södertälje-Nykvarn OF ej godk 78
- Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OK ej godk  
- Pippa Carcas Interlopers ej godk 3
- Rosie Spencer WCOC ej godk 2
Plac Bana C - 4,1 km 38 startande Sluttid Född år
1 Jesper Hedberg IF Thor 33:30 71
2 Göran Hellgren OK Södertörn 37:01 64
3 Niklas Erlandsson OK Södertörn 41:06 5
4 Linnea Börjars Centrum OK 42:34 88
5 Emilia Nilsson C.O Sant Joan 46:11 84
6 Marita Axelsson OK Ravinen 49:27 62
7 Lars Brickstad Centrum OK 50:40 86
8 Annika Engström OK Kåre 50:41 61
9 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 52:26 50
10 Jan Lindgren OK Södertörn 54:06 54
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 54:10 50
12 Petra Hellberg OK Södertörn 56:02 73
13 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 57:20 53
14 Lena Jansson Järla Orientering 57:46 54
15 Jörgen Theander Haninge SOK 58:37 64
16 Leif Kling Ockelbo OK 60:49 53
17 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 61:57 49
18 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 66:17 46
19 Bo Hedlund IFK Enskede 67:32 41
20 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 67:33 56
21 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 68:08 60
22 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 68:22  
23 James Christie Snättringe SK 69:05 69
24 Ulla Clevnert Spårvägens OK 70:04 50
25 Erika Hörnfeldt Centrum OK 75:36 73
26 Maria Ehn Tullinge SK 76:17 46
27 Eva Hamplin Centrum OK 78:00 82
28 Annica Sundeby Tumba rhjdens OK 83:00  
29 Annika Lundström Väsby OK 83:15 61
30 Martin Eriksson OK Södertörn 89:32 50
31 Liselott Kihl Sundbybergs IK 90:56 66
- Malin Sundeby Centrum OK ej godk 80
- Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF ej godk 51
- Bengt Mellin Sundbybergs IK ej godk 61
- Andreas Herne Tumba-Mälarhöjden OK ej godk 70
- Gudrun Elvhage Klubblös ej godk 53
- Priscilla Ferrera Skarpnäcks OL ej godk 74
- Roland Persson Skarpnäcks OL ej godk 72
- Ingrid Paulsson Skogsluffarnas OK ej godk 65
Plac Bana D - 3,0 km 24 startande Sluttid Född år
1 Sören Andersson OK Loch Ness  ej godk 59
2 Anna Johansson Järla Orientering 38:36 89
3 Emma Lundbergh KIF 40:17  
4 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 40:36 94
5 Anna Blomgren Tullinge SK 45:07 48
6 Lilly Christie Snättringe SK 51:57 4
7 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 52:31 49
8 Inge Sundström Nyköpings OK 54:24 46
9 Molly Gelius Snättringe SK 55:56  
10 Åke Levander Skarpnäck OL 57:04  
11 Gittan Gelius Snättringe SK 60:25 71
12 Ann Leesment Mälarö SOK 62:30 57
13 Leif Hermundstad Snättringe SK 66:36 40
14 Jan Larsson Tullinge SK 66:50 43
15 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 70:21 40
16 Bjarne Johansson Skogsluffarnas OK 71:14 67
17 Albin Johansson Skogsluffarnas OK 71:15  
18 Ture Johansson Skogsluffarnas OK 72:02  
19 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 74:32 53
20 Amanda Wikner Centrum OK 83:19  
21 Elisabeth Eriksson Nyköpings OK 89:58 53
- Elin Theander Haninge SOK ej godk 7
- Marika Mäkelä Haninge SOK ej godk 6
- Ellen Bodström Kamrat och IF KIF ej godk 79
- Aija Sadurskis Centrum OK ej godk 51
Plac Bana E - 2,1 km 9 startande Sluttid Född år
1 Thea Gelius Snättringe SK 19:51  
2 Kerstin Christie Snättringe SK 31:01 7
3 Emmy Theander Haninge SOK 42:33 10
4 Erik Theander Haninge SOK 42:36 12
5 Alva Nilsson 48:19  
6 Benny Alfordsson Tullinge SK 50:30 40
7 Hugo Hartley Söders-Tyresö 53:57 67
8 Martina Casarin Klubblös 58:11 97
9 Inez Hellberg OK Södertörn 59:53 11