Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                              
  2019-01-16 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                              
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13       Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 40:42 04:49 (5) 03:45 (1) 01:50 (1) 01:46 (1) 04:28 (2) 03:31 (1) 01:57 (1) 01:31 (1) 01:54 (1) 02:43 (2) 05:00 (1) 02:20 (1) 03:38 (1)     01:30 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        04:49 (5) 08:34 (3) 10:24 (1) 12:10 (1) 16:38 (1) 20:09 (1) 22:06 (1) 23:37 (1) 25:31 (1) 28:14 (1) 33:14 (1) 35:34 (1) 39:12 (1)     40:42 (1)    
2 Galina Ribediuc Hellas Orientering 48:18 03:49 (1) 04:43 (3) 02:01 (2) 03:10 (6) 04:46 (3) 04:11 (3) 02:21 (2) 01:51 (3) 02:23 (2) 02:39 (1) 06:36 (4) 02:53 (2) 05:12 (4)     01:43 (3) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        03:49 (1) 08:32 (2) 10:33 (3) 13:43 (3) 18:29 (3) 22:40 (3) 25:01 (3) 26:52 (3) 29:15 (2) 31:54 (2) 38:30 (2) 41:23 (2) 46:35 (2)     48:18 (2)    
3 Oscar Arman Nyköpings OK 49:23 03:59 (2) 04:18 (2) 02:14 (3) 01:56 (2) 04:20 (1) 03:59 (2) 02:27 (3) 01:37 (2) 04:39 (8) 04:43 (6) 05:43 (2) 02:58 (3) 04:22 (2)     02:08 (5) Oscar Arman Nyköpings OK
        03:59 (2) 08:17 (1) 10:31 (2) 12:27 (2) 16:47 (2) 20:46 (2) 23:13 (2) 24:50 (2) 29:29 (3) 34:12 (3) 39:55 (3) 42:53 (3) 47:15 (3)     49:23 (3)    
4 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 53:32 04:27 (4) 07:11 (7) 02:30 (5) 02:35 (4) 05:08 (4) 05:14 (6) 02:33 (4) 01:51 (3) 02:28 (3) 02:56 (3) 06:14 (3) 02:58 (3) 05:16 (5)     02:11 (6) Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK
        04:27 (4) 11:38 (6) 14:08 (6) 16:43 (5) 21:51 (5) 27:05 (5) 29:38 (5) 31:29 (5) 33:57 (4) 36:53 (4) 43:07 (4) 46:05 (4) 51:21 (4)     53:32 (4)    
5 Niklas Wansölin OK Ravinen 55:11 04:22 (3) 04:59 (4) 02:23 (4) 02:10 (3) 05:35 (5) 05:09 (4) 02:43 (5) 02:05 (5) 04:34 (7) 03:00 (4) 07:20 (5) 03:20 (5) 05:10 (3)     02:21 (7) Niklas Wansölin OK Ravinen
        04:22 (3) 09:21 (4) 11:44 (4) 13:54 (4) 19:29 (4) 24:38 (4) 27:21 (4) 29:26 (4) 34:00 (5) 37:00 (5) 44:20 (5) 47:40 (5) 52:50 (5)     55:11 (5)    
6 Per Ljung Centrum OK 63:45 04:59 (6) 05:28 (5) 02:44 (6) 04:15 (9) 06:44 (6) 05:13 (5) 03:34 (7) 02:29 (7) 03:02 (6) 05:42 (9) 08:43 (7) 03:30 (8) 05:51 (6)     01:31 (2) Per Ljung Centrum OK
        04:59 (6) 10:27 (5) 13:11 (5) 17:26 (6) 24:10 (6) 29:23 (6) 32:57 (6) 35:26 (6) 38:28 (6) 44:10 (6) 52:53 (6) 56:23 (6) 62:14 (6)     63:45 (6)    
7 Kurt Eriksson Vandrarringen 76:56 06:37 (7) 09:12 (8) 03:32 (8) 03:06 (5) 12:49 (10) 05:53 (8) 03:24 (6) 02:29 (7) 02:53 (5) 04:38 (5) 09:23 (8) 04:34 (9) 05:52 (7)     02:34 (9) Kurt Eriksson Vandrarringen
        06:37 (7) 15:49 (7) 19:21 (7) 22:27 (7) 35:16 (7) 41:09 (7) 44:33 (7) 47:02 (7) 49:55 (7) 54:33 (7) 63:56 (7) 68:30 (7) 74:22 (7)     76:56 (7)    
8 Johan Sjöberg Klubblös 97:06 08:13 (9) 22:21 (10) 03:41 (9) 03:56 (8) 09:26 (8) 05:37 (7) 04:07 (8) 03:06 (9) 09:08 (10) 04:46 (7) 07:45 (6) 03:26 (6) 09:09 (8)     02:25 (8) Johan Sjöberg Klubblös
        08:13 (9) 30:34 (10) 34:15 (10) 38:11 (10) 47:37 (10) 53:14 (10) 57:21 (10) 60:27 (10) 69:35 (10) 74:21 (10) 82:06 (8) 85:32 (8) 94:41 (8)     97:06 (8)    
9 Lars Boudrie Väsby OK 102:24 08:06 (8) 09:30 (9) 04:59 (10) 05:26 (10) 11:20 (9) 09:16 (10) 05:10 (10) 05:14 (10) 05:12 (9) 06:13 (10) 12:49 (9) 06:20 (10) 09:20 (9)     03:29 (10) Lars Boudrie Väsby OK
        08:06 (8) 17:36 (8) 22:35 (8) 28:01 (8) 39:21 (8) 48:37 (8) 53:47 (8) 59:01 (9) 64:13 (9) 70:26 (9) 83:15 (9) 89:35 (10) 98:55 (9)     102:24 (9)    
10 Anders Lindgren Vallentuna-Össeby OL 102:58 22:07 (10) 06:48 (6) 03:28 (7) 03:48 (7) 07:12 (7) 07:39 (9) 04:13 (9) 02:23 (6) 02:44 (4) 05:28 (8) 19:32 (10) 03:26 (6) 12:03 (10)     02:07 (4) Anders Lindgren Vallentuna-Össeby OL
        22:07 (10) 28:55 (9) 32:23 (9) 36:11 (9) 43:23 (9) 51:02 (9) 55:15 (9) 57:38 (8) 60:22 (8) 65:50 (8) 85:22 (10) 88:48 (9) 100:51 (10)     102:58 (10)    
- Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 65:44 10:51   05:05   02:21   02:39   04:59       05:28   02:40   02:04   02:36   05:58   06:37   03:18   09:07   02:01   Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        10:51   15:56   18:17   20:56   25:55   25:55   31:23   34:03   36:07   38:43   44:41   51:18   54:36   63:43   65:44      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13       Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Leif Åkerblom OK Österåker 49:43 04:31 (1) 02:54 (1) 03:06 (1) 03:10 (4) 04:05 (1) 01:46 (3) 04:14 (1) 03:07 (3) 03:02 (3) 03:14 (3) 04:49 (1) 03:54 (4) 05:29 (2)     02:22 (4) Leif Åkerblom OK Österåker
        04:31 (1) 07:25 (1) 10:31 (1) 13:41 (1) 17:46 (1) 19:32 (1) 23:46 (1) 26:53 (1) 29:55 (1) 33:09 (1) 37:58 (1) 41:52 (1) 47:21 (1)     49:43 (1)    
2 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 65:23 06:04 (2) 04:50 (4) 03:35 (3) 03:01 (3) 04:51 (5) 02:13 (5) 04:50 (5) 04:32 (5) 03:02 (3) 03:28 (5) 05:15 (3) 05:03 (6) 11:45 (6)     02:54 (6) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        06:04 (2) 10:54 (2) 14:29 (2) 17:30 (2) 22:21 (2) 24:34 (2) 29:24 (2) 33:56 (2) 36:58 (2) 40:26 (2) 45:41 (2) 50:44 (2) 62:29 (2)     65:23 (2)    
3 Anders Nilsson Täby OK 67:18 11:40 (5) 03:23 (3) 04:22 (6) 03:18 (5) 05:12 (6) 02:04 (4) 04:43 (3) 05:31 (6) 03:25 (5) 03:10 (2) 07:07 (6) 04:27 (5) 06:38 (4)     02:18 (3) Anders Nilsson Täby OK
        11:40 (5) 15:03 (3) 19:25 (3) 22:43 (3) 27:55 (3) 29:59 (3) 34:42 (3) 40:13 (3) 43:38 (3) 46:48 (3) 53:55 (3) 58:22 (3) 65:00 (3)     67:18 (3)    
4 Jan Lindgren OK Södertörn 68:53 06:49 (3) 15:42 (7) 03:26 (2) 02:38 (1) 04:35 (3) 01:42 (1) 04:29 (2) 02:29 (1) 05:22 (7) 03:27 (4) 05:11 (2) 03:42 (1) 06:47 (5)     02:34 (5) Jan Lindgren OK Södertörn
        06:49 (3) 22:31 (6) 25:57 (5) 28:35 (5) 33:10 (4) 34:52 (4) 39:21 (4) 41:50 (4) 47:12 (5) 50:39 (4) 55:50 (4) 59:32 (4) 66:19 (4)     68:53 (4)    
5 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 69:29 17:51 (7) 03:04 (2) 03:40 (4) 03:59 (6) 04:49 (4) 01:45 (2) 04:46 (4) 04:19 (4) 02:48 (1) 04:29 (6) 06:07 (5) 03:48 (2) 05:49 (3)     02:15 (2) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        17:51 (7) 20:55 (5) 24:35 (4) 28:34 (4) 33:23 (5) 35:08 (5) 39:54 (5) 44:13 (5) 47:01 (4) 51:30 (5) 57:37 (5) 61:25 (5) 67:14 (5)     69:29 (5)    
6 Bo Davidsson Solna OK 76:15 12:15 (6) 14:27 (6) 03:48 (5) 02:56 (2) 04:26 (2) 02:42 (6) 10:14 (6) 02:50 (2) 03:00 (2) 02:46 (1) 05:46 (4) 03:50 (3) 05:04 (1)     02:11 (1) Bo Davidsson Solna OK
        12:15 (6) 26:42 (7) 30:30 (7) 33:26 (7) 37:52 (6) 40:34 (6) 50:48 (6) 53:38 (6) 56:38 (6) 59:24 (6) 65:10 (6) 69:00 (6) 74:04 (6)     76:15 (6)    
7 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 105:53 08:38 (4) 11:58 (5) 05:30 (7) 06:42 (7) 07:37 (7) 03:31 (7) 10:42 (7) 06:51 (7) 04:40 (6) 06:49 (7) 08:19 (7) 06:14 (7) 14:15 (7)     04:07 (7) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        08:38 (4) 20:36 (4) 26:06 (6) 32:48 (6) 40:25 (7) 43:56 (7) 54:38 (7) 61:29 (7) 66:09 (7) 72:58 (7) 81:17 (7) 87:31 (7) 101:46 (7)     105:53 (7)    
- Svante Frid Enebybergs IF 81:26 24:53   06:28   06:19   05:54   02:15   05:08   03:02   03:51   03:52   05:05   04:23   02:54   04:39       02:43   Svante Frid Enebybergs IF
        24:53   31:21   37:40   43:34   45:49   50:57   53:59   57:50   61:42   66:47   71:10   74:04   78:43       81:26      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12           Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 32:32 03:26 (1) 01:53 (1) 02:12 (1) 01:40 (1) 03:39 (1) 01:29 (1) 04:01 (1) 03:46 (1) 03:04 (1) 02:17 (1) 02:37 (1) 00:44 (1)         01:44 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        03:26 (1) 05:19 (1) 07:31 (1) 09:11 (1) 12:50 (1) 14:19 (1) 18:20 (1) 22:06 (1) 25:10 (1) 27:27 (1) 30:04 (1) 30:48 (1)         32:32 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 38:23 04:02 (3) 02:13 (2) 02:25 (4) 02:04 (2) 04:21 (5) 01:46 (2) 04:15 (3) 04:51 (5) 03:37 (3) 02:58 (8) 02:49 (3) 00:58 (5)         02:04 (3) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        04:02 (3) 06:15 (2) 08:40 (2) 10:44 (2) 15:05 (2) 16:51 (2) 21:06 (2) 25:57 (2) 29:34 (2) 32:32 (2) 35:21 (2) 36:19 (2)         38:23 (2)    
3 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 40:36 04:36 (11) 02:15 (3) 02:24 (3) 02:16 (4) 04:14 (4) 01:50 (4) 05:55 (32) 04:24 (3) 03:52 (5) 02:50 (4) 03:06 (6) 00:49 (2)         02:05 (5) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:36 (11) 06:51 (6) 09:15 (6) 11:31 (5) 15:45 (4) 17:35 (4) 23:30 (5) 27:54 (5) 31:46 (5) 34:36 (5) 37:42 (5) 38:31 (5)         40:36 (3)    
4 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 40:44 03:51 (2) 02:25 (6) 02:31 (8) 02:21 (9) 04:13 (3) 01:56 (7) 04:12 (2) 05:24 (13) 04:20 (11) 02:44 (2) 03:26 (10) 01:00 (6)         02:21 (8) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:51 (2) 06:16 (3) 08:47 (3) 11:08 (3) 15:21 (3) 17:17 (3) 21:29 (3) 26:53 (3) 31:13 (4) 33:57 (4) 37:23 (4) 38:23 (4)         40:44 (4)    
5 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 40:57 04:25 (7) 02:16 (4) 02:18 (2) 02:22 (11) 04:27 (6) 01:50 (4) 04:35 (4) 05:00 (6) 03:25 (2) 02:51 (5) 03:35 (14) 00:57 (4)         02:56 (39) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:25 (7) 06:41 (5) 08:59 (4) 11:21 (4) 15:48 (5) 17:38 (5) 22:13 (4) 27:13 (4) 30:38 (3) 33:29 (3) 37:04 (3) 38:01 (3)         40:57 (5)    
6 Åke Wansölin Söders-Tyresö 44:55 05:13 (26) 02:31 (8) 02:39 (11) 02:16 (4) 05:02 (9) 02:05 (14) 05:04 (10) 05:18 (11) 04:23 (12) 03:09 (12) 03:28 (11) 01:04 (12)         02:43 (24) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:13 (26) 07:44 (11) 10:23 (11) 12:39 (10) 17:41 (7) 19:46 (7) 24:50 (7) 30:08 (6) 34:31 (6) 37:40 (7) 41:08 (6) 42:12 (6)         44:55 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 45:24 06:55 (47) 02:21 (5) 02:32 (9) 02:15 (3) 04:10 (2) 01:46 (2) 05:23 (20) 06:35 (34) 03:59 (7) 03:05 (10) 02:58 (5) 01:04 (12)         02:21 (9) Tommy Lindberg Haninge SOK
        06:55 (47) 09:16 (34) 11:48 (23) 14:03 (18) 18:13 (9) 19:59 (8) 25:22 (9) 31:57 (12) 35:56 (11) 39:01 (9) 41:59 (9) 43:03 (9)         45:24 (7)    
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:28 04:26 (8) 03:06 (19) 02:46 (13) 02:19 (7) 04:53 (8) 01:57 (9) 05:10 (14) 05:58 (22) 04:12 (9) 02:46 (3) 04:23 (38) 01:04 (14)         02:28 (15) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:26 (8) 07:32 (10) 10:18 (9) 12:37 (9) 17:30 (6) 19:27 (6) 24:37 (6) 30:35 (7) 34:47 (7) 37:33 (6) 41:56 (8) 43:00 (8)         45:28 (8)    
9 Rune Rådström Snättringe SK 45:39 04:53 (16) 03:33 (32) 02:55 (14) 02:19 (7) 05:09 (12) 02:08 (18) 05:17 (19) 04:50 (4) 04:10 (8) 02:56 (7) 03:31 (13) 01:06 (17)         02:52 (30) Rune Rådström Snättringe SK
        04:53 (16) 08:26 (23) 11:21 (17) 13:40 (15) 18:49 (10) 20:57 (10) 26:14 (11) 31:04 (8) 35:14 (8) 38:10 (8) 41:41 (7) 42:47 (7)         45:39 (9)    
10 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 46:37 05:05 (22) 03:12 (24) 02:28 (6) 02:18 (6) 04:48 (7) 02:10 (20) 04:57 (9) 06:21 (30) 04:28 (13) 03:28 (22) 04:13 (34) 01:03 (10)         02:06 (6) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        05:05 (22) 08:17 (21) 10:45 (13) 13:03 (12) 17:51 (8) 20:01 (9) 24:58 (8) 31:19 (9) 35:47 (9) 39:15 (10) 43:28 (11) 44:31 (10)         46:37 (10)    
11 Bengt Andersson Söders-Tyresö 47:36 04:38 (12) 02:39 (12) 02:55 (14) 02:21 (9) 07:19 (44) 02:13 (22) 04:49 (6) 05:18 (11) 04:45 (24) 03:27 (20) 03:40 (17) 01:02 (8)         02:30 (16) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        04:38 (12) 07:17 (9) 10:12 (8) 12:33 (8) 19:52 (18) 22:05 (17) 26:54 (13) 32:12 (13) 36:57 (13) 40:24 (12) 44:04 (12) 45:06 (12)         47:36 (11)    
12 Willy Ljungdell Täby OK 47:40 05:18 (28) 02:36 (10) 02:44 (12) 02:51 (31) 05:34 (18) 01:57 (9) 04:54 (8) 05:25 (14) 04:36 (19) 03:21 (17) 03:11 (7) 02:37 (56)         02:36 (19) Willy Ljungdell Täby OK
        05:18 (28) 07:54 (16) 10:38 (12) 13:29 (14) 19:03 (11) 21:00 (11) 25:54 (10) 31:19 (9) 35:55 (10) 39:16 (11) 42:27 (10) 45:04 (11)         47:40 (12)    
13 Bror Furuskog Alta-Ösa OK 48:46 04:08 (4) 02:28 (7) 02:26 (5) 02:31 (15) 13:03 (53) 02:06 (16) 05:08 (11) 04:18 (2) 03:41 (4) 02:59 (9) 02:41 (2) 01:15 (32)         02:02 (2) Bror Furuskog Alta-Ösa OK
        04:08 (4) 06:36 (4) 09:02 (5) 11:33 (6) 24:36 (37) 26:42 (37) 31:50 (33) 36:08 (26) 39:49 (21) 42:48 (19) 45:29 (13) 46:44 (14)         48:46 (13)    
14 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 49:14 04:41 (13) 03:04 (18) 03:00 (19) 02:57 (36) 05:27 (15) 02:39 (44) 05:24 (23) 05:48 (19) 04:34 (17) 03:26 (18) 04:39 (43) 01:12 (25)         02:23 (11) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:41 (13) 07:45 (13) 10:45 (13) 13:42 (16) 19:09 (12) 21:48 (14) 27:12 (16) 33:00 (14) 37:34 (15) 41:00 (14) 45:39 (15) 46:51 (16)         49:14 (14)    
15 Göran Frisk Attunda OK 49:23 04:18 (6) 02:36 (10) 05:52 (54) 02:32 (16) 06:00 (29) 01:51 (6) 04:53 (7) 05:15 (10) 04:14 (10) 02:55 (6) 05:50 (49) 01:00 (6)         02:07 (7) Göran Frisk Attunda OK
        04:18 (6) 06:54 (7) 12:46 (34) 15:18 (31) 21:18 (25) 23:09 (22) 28:02 (18) 33:17 (16) 37:31 (14) 40:26 (13) 46:16 (18) 47:16 (18)         49:23 (15)    
16 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 49:33 05:33 (36) 03:08 (21) 03:21 (32) 03:08 (43) 05:13 (13) 02:10 (20) 05:45 (30) 06:20 (29) 04:36 (19) 03:09 (12) 03:19 (9) 01:02 (8)         02:49 (28) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        05:33 (36) 08:41 (26) 12:02 (26) 15:10 (28) 20:23 (21) 22:33 (20) 28:18 (20) 34:38 (19) 39:14 (19) 42:23 (16) 45:42 (16) 46:44 (14)         49:33 (16)    
17 Olle Arman Nyköpings OK 49:34 05:16 (27) 02:51 (16) 02:58 (18) 02:44 (24) 05:45 (21) 02:13 (22) 05:10 (14) 06:13 (27) 04:32 (16) 03:20 (16) 04:28 (39) 01:12 (26)         02:52 (30) Olle Arman Nyköpings OK
        05:16 (27) 08:07 (18) 11:05 (16) 13:49 (17) 19:34 (15) 21:47 (13) 26:57 (14) 33:10 (15) 37:42 (16) 41:02 (15) 45:30 (14) 46:42 (13)         49:34 (17)    
18 Leif Mörkfors Järfälla OK 49:53 04:09 (5) 03:42 (37) 02:28 (6) 02:32 (16) 06:30 (35) 02:09 (19) 05:23 (20) 05:03 (7) 04:37 (21) 06:39 (55) 02:57 (4) 01:03 (10)         02:41 (20) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:09 (5) 07:51 (14) 10:19 (10) 12:51 (11) 19:21 (14) 21:30 (12) 26:53 (12) 31:56 (11) 36:33 (12) 43:12 (20) 46:09 (17) 47:12 (17)         49:53 (18)    
19 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 50:44 05:07 (23) 03:33 (32) 03:03 (20) 02:40 (20) 05:50 (24) 02:17 (25) 05:12 (16) 06:13 (27) 05:01 (33) 03:36 (26) 03:59 (24) 01:13 (30)         03:00 (43) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:07 (23) 08:40 (25) 11:43 (21) 14:23 (21) 20:13 (19) 22:30 (19) 27:42 (17) 33:55 (17) 38:56 (17) 42:32 (17) 46:31 (19) 47:44 (19)         50:44 (19)    
20 Roland Löwgren Spårvägens OK 50:47 05:49 (42) 03:32 (31) 03:04 (21) 02:49 (27) 06:32 (36) 02:06 (16) 05:41 (28) 05:07 (9) 04:29 (14) 03:27 (19) 04:35 (41) 01:10 (21)         02:26 (13) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:49 (42) 09:21 (37) 12:25 (32) 15:14 (30) 21:46 (29) 23:52 (28) 29:33 (26) 34:40 (20) 39:09 (18) 42:36 (18) 47:11 (20) 48:21 (20)         50:47 (20)    
21 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 51:34 04:52 (15) 04:00 (40) 03:04 (21) 02:49 (27) 06:22 (34) 02:28 (38) 05:34 (25) 05:45 (17) 04:53 (30) 03:41 (29) 04:07 (30) 01:11 (24)         02:48 (26) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:52 (15) 08:52 (30) 11:56 (25) 14:45 (24) 21:07 (23) 23:35 (24) 29:09 (25) 34:54 (21) 39:47 (20) 43:28 (21) 47:35 (21) 48:46 (21)         51:34 (21)    
22 Eva Svanberg Järfälla OK 51:48 04:35 (10) 03:43 (38) 03:14 (25) 02:45 (25) 08:32 (49) 02:03 (13) 06:03 (34) 05:32 (15) 04:39 (22) 03:19 (15) 03:17 (8) 01:04 (14)         03:02 (44) Eva Svanberg Järfälla OK
        04:35 (10) 08:18 (22) 11:32 (19) 14:17 (20) 22:49 (31) 24:52 (31) 30:55 (31) 36:27 (28) 41:06 (25) 44:25 (23) 47:42 (22) 48:46 (21)         51:48 (22)    
23 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 52:52 05:21 (31) 02:46 (14) 03:15 (26) 02:51 (31) 05:30 (17) 02:05 (14) 06:41 (41) 07:05 (38) 04:46 (25) 03:27 (19) 05:06 (45) 01:12 (26)         02:47 (25) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        05:21 (31) 08:07 (18) 11:22 (18) 14:13 (19) 19:43 (16) 21:48 (14) 28:29 (21) 35:34 (24) 40:20 (22) 43:47 (22) 48:53 (24) 50:05 (24)         52:52 (23)    
24 Bo Winander Järfälla OK 53:10 04:50 (14) 03:10 (22) 03:04 (21) 02:23 (12) 05:46 (22) 02:35 (41) 05:09 (12) 10:04 (55) 04:44 (23) 03:07 (11) 03:45 (18) 01:12 (25)         03:21 (50) Bo Winander Järfälla OK
        04:50 (14) 08:00 (17) 11:04 (15) 13:27 (13) 19:13 (13) 21:48 (14) 26:57 (14) 37:01 (31) 41:45 (30) 44:52 (25) 48:37 (23) 49:49 (23)         53:10 (24)    
25 Jan-Olof Wålberg IBM 53:52 04:56 (17) 04:20 (46) 04:48 (50) 02:56 (35) 05:53 (26) 01:56 (7) 05:23 (20) 06:21 (30) 04:50 (29) 04:37 (49) 04:09 (31) 01:10 (21)         02:33 (18) Jan-Olof Wålberg IBM
        04:56 (17) 09:16 (34) 14:04 (37) 17:00 (37) 22:53 (32) 24:49 (30) 30:12 (28) 36:33 (29) 41:23 (29) 46:00 (29) 50:09 (28) 51:19 (26)         53:52 (25)    
26 Ronny Hedlund OK Södertörn 54:00 07:39 (52) 03:24 (28) 03:16 (27) 02:41 (22) 05:35 (19) 02:20 (26) 05:12 (16) 06:02 (23) 05:08 (40) 04:26 (47) 03:55 (22) 01:32 (44)         02:50 (29) Ronny Hedlund OK Södertörn
        07:39 (52) 11:03 (43) 14:19 (38) 17:00 (37) 22:35 (30) 24:55 (32) 30:07 (27) 36:09 (27) 41:17 (27) 45:43 (27) 49:38 (26) 51:10 (25)         54:00 (26)    
27 Leif Wallenbro Väsby OK 54:08 05:21 (31) 03:39 (35) 03:19 (29) 02:54 (34) 06:12 (31) 02:24 (33) 06:57 (43) 05:53 (21) 05:21 (48) 03:55 (36) 04:12 (33) 01:35 (46)         02:26 (13) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:21 (31) 09:00 (32) 12:19 (30) 15:13 (29) 21:25 (26) 23:49 (27) 30:46 (30) 36:39 (30) 42:00 (31) 45:55 (28) 50:07 (27) 51:42 (27)         54:08 (27)    
28 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 54:48 05:03 (20) 02:49 (15) 03:55 (45) 02:49 (27) 05:07 (11) 02:26 (36) 06:04 (35) 07:06 (39) 05:01 (33) 05:50 (53) 04:16 (35) 01:27 (38)         02:55 (38) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        05:03 (20) 07:52 (15) 11:47 (22) 14:36 (22) 19:43 (16) 22:09 (18) 28:13 (19) 35:19 (22) 40:20 (22) 46:10 (30) 50:26 (29) 51:53 (28)         54:48 (28)    
29 Håkan Boije Attunda OK 56:36 05:04 (21) 03:10 (22) 03:28 (36) 02:59 (38) 05:41 (20) 02:53 (50) 05:43 (29) 06:35 (34) 05:46 (52) 03:29 (23) 04:44 (44) 04:07 (57)         02:57 (41) Håkan Boije Attunda OK
        05:04 (21) 08:14 (20) 11:42 (20) 14:41 (23) 20:22 (20) 23:15 (23) 28:58 (23) 35:33 (23) 41:19 (28) 44:48 (24) 49:32 (25) 53:39 (29)         56:36 (29)    
30 Carina Nilsson Täby OK 57:03 05:45 (41) 03:33 (32) 04:07 (47) 02:39 (19) 07:34 (47) 02:21 (27) 08:57 (52) 06:08 (25) 05:07 (39) 03:34 (25) 03:28 (11) 01:08 (20)         02:42 (21) Carina Nilsson Täby OK
        05:45 (41) 09:18 (36) 13:25 (36) 16:04 (36) 23:38 (34) 25:59 (34) 34:56 (42) 41:04 (38) 46:11 (36) 49:45 (35) 53:13 (33) 54:21 (30)         57:03 (30)    
31 Ulla Gummeson Väsby OK 57:33 06:58 (48) 04:08 (44) 04:20 (48) 03:10 (44) 06:09 (30) 02:32 (40) 06:46 (42) 06:05 (24) 05:16 (46) 03:39 (27) 04:05 (28) 01:37 (48)         02:48 (26) Ulla Gummeson Väsby OK
        06:58 (48) 11:06 (44) 15:26 (45) 18:36 (43) 24:45 (38) 27:17 (38) 34:03 (39) 40:08 (34) 45:24 (35) 49:03 (34) 53:08 (31) 54:45 (32)         57:33 (31)    
32 Göran Reinholdsson Järfälla OK 57:40 05:26 (34) 03:26 (30) 03:25 (34) 03:05 (41) 06:21 (33) 02:39 (44) 07:13 (44) 06:32 (33) 06:10 (54) 04:18 (45) 04:06 (29) 02:01 (53)         02:58 (42) Göran Reinholdsson Järfälla OK
        05:26 (34) 08:52 (30) 12:17 (29) 15:22 (32) 21:43 (28) 24:22 (29) 31:35 (32) 38:07 (32) 44:17 (34) 48:35 (33) 52:41 (30) 54:42 (31)         57:40 (32)    
33 Gösta Guteland Snättringe 58:00 05:19 (30) 03:15 (25) 03:20 (31) 03:02 (40) 11:21 (52) 03:08 (54) 06:17 (37) 05:50 (20) 04:49 (27) 03:41 (29) 04:10 (32) 01:06 (17)         02:42 (21) Gösta Guteland Snättringe
        05:19 (30) 08:34 (24) 11:54 (24) 14:56 (26) 26:17 (46) 29:25 (47) 35:42 (46) 41:32 (39) 46:21 (37) 50:02 (36) 54:12 (35) 55:18 (34)         58:00 (33)    
34 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 58:15 05:08 (24) 07:15 (54) 02:57 (17) 03:06 (42) 05:06 (10) 01:58 (11) 04:42 (5) 05:46 (18) 05:08 (40) 04:01 (39) 08:03 (55) 02:02 (54)         03:03 (45) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        05:08 (24) 12:23 (51) 15:20 (44) 18:26 (41) 23:32 (33) 25:30 (33) 30:12 (28) 35:58 (25) 41:06 (25) 45:07 (26) 53:10 (32) 55:12 (33)         58:15 (34)    
35 Anne Lundmark Järfälla OK 58:27 06:49 (46) 04:07 (43) 03:24 (33) 02:58 (37) 07:32 (46) 03:06 (53) 06:21 (38) 06:31 (32) 05:36 (51) 03:48 (31) 03:57 (23) 01:24 (36)         02:54 (37) Anne Lundmark Järfälla OK
        06:49 (46) 10:56 (41) 14:20 (39) 17:18 (40) 24:50 (39) 27:56 (42) 34:17 (40) 40:48 (36) 46:24 (38) 50:12 (37) 54:09 (34) 55:33 (35)         58:27 (35)    
36 Kurt Andersson Enebybergs IF 59:17 05:00 (19) 02:44 (13) 05:04 (51) 02:42 (23) 05:16 (14) 02:16 (24) 06:00 (33) 09:13 (47) 05:11 (43) 03:54 (35) 07:19 (54) 01:45 (52)         02:53 (33) Kurt Andersson Enebybergs IF
        05:00 (19) 07:44 (11) 12:48 (35) 15:30 (33) 20:46 (22) 23:02 (21) 29:02 (24) 38:15 (33) 43:26 (32) 47:20 (31) 54:39 (36) 56:24 (37)         59:17 (36)    
37 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:30 05:18 (28) 09:48 (55) 02:55 (14) 02:51 (31) 05:29 (16) 02:22 (29) 05:09 (12) 08:43 (44) 04:48 (26) 03:31 (24) 04:04 (27) 01:13 (29)         03:19 (49) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:18 (28) 15:06 (54) 18:01 (53) 20:52 (52) 26:21 (47) 28:43 (44) 33:52 (38) 42:35 (40) 47:23 (40) 50:54 (39) 54:58 (38) 56:11 (36)         59:30 (37)    
38 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 59:41 07:20 (50) 04:00 (40) 03:38 (42) 04:12 (54) 05:55 (27) 02:50 (49) 05:34 (25) 07:19 (40) 05:48 (53) 04:14 (44) 04:02 (26) 01:34 (45)         03:15 (47) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        07:20 (50) 11:20 (45) 14:58 (42) 19:10 (46) 25:05 (41) 27:55 (41) 33:29 (35) 40:48 (36) 46:36 (39) 50:50 (38) 54:52 (37) 56:26 (38)         59:41 (38)    
39 Gunnar Hellström Haninge SOK 60:17 06:16 (45) 02:59 (17) 03:17 (28) 02:26 (13) 06:17 (32) 02:24 (33) 05:13 (18) 05:05 (8) 06:33 (55) 12:16 (57) 03:37 (16) 01:29 (42)         02:25 (12) Gunnar Hellström Haninge SOK
        06:16 (45) 09:15 (33) 12:32 (33) 14:58 (27) 21:15 (24) 23:39 (25) 28:52 (22) 33:57 (18) 40:30 (24) 52:46 (43) 56:23 (41) 57:52 (42)         60:17 (39)    
40 Eva Elnerud Sigtuna OK 60:18 05:21 (31) 06:50 (53) 03:35 (41) 03:11 (45) 05:56 (28) 02:25 (35) 05:36 (27) 09:44 (53) 04:56 (31) 04:08 (42) 04:36 (42) 01:04 (12)         02:56 (39) Eva Elnerud Sigtuna OK
        05:21 (31) 12:11 (49) 15:46 (47) 18:57 (44) 24:53 (40) 27:18 (39) 32:54 (34) 42:38 (41) 47:34 (41) 51:42 (40) 56:18 (39) 57:22 (39)         60:18 (40)    
41 Kerstin Rosengren Attunda OK 60:41 06:03 (43) 06:11 (52) 03:46 (43) 03:12 (47) 06:56 (42) 02:35 (41) 06:29 (40) 07:30 (42) 05:05 (38) 04:03 (41) 04:33 (40) 01:25 (37)         02:53 (33) Kerstin Rosengren Attunda OK
        06:03 (43) 12:14 (50) 16:00 (48) 19:12 (47) 26:08 (45) 28:43 (44) 35:12 (43) 42:42 (42) 47:47 (42) 51:50 (41) 56:23 (41) 57:48 (41)         60:41 (41)    
42 Jan Olof Norén Järla Orientering 60:48 05:33 (36) 03:16 (27) 03:31 (40) 03:11 (45) 08:13 (48) 02:46 (48) 07:15 (45) 09:52 (54) 05:18 (47) 03:40 (28) 03:47 (20) 01:13 (29)         03:13 (46) Jan Olof Norén Järla Orientering
        05:33 (36) 08:49 (28) 12:20 (31) 15:31 (34) 23:44 (35) 26:30 (35) 33:45 (37) 43:37 (43) 48:55 (43) 52:35 (42) 56:22 (40) 57:35 (40)         60:48 (42)    
43 Helena Korhonen Haninge SOK 61:17 04:34 (9) 02:35 (9) 02:34 (10) 02:26 (13) 13:10 (54) 02:22 (29) 05:52 (31) 06:45 (36) 03:53 (6) 03:11 (14) 10:56 (57) 00:55 (3)         02:04 (3) Helena Korhonen Haninge SOK
        04:34 (9) 07:09 (8) 09:43 (7) 12:09 (7) 25:19 (42) 27:41 (40) 33:33 (36) 40:18 (35) 44:11 (33) 47:22 (32) 58:18 (45) 59:13 (44)         61:17 (43)    
44 Martin Eriksson OK Södertörn 61:48 07:47 (53) 03:07 (20) 06:35 (57) 02:47 (26) 06:49 (38) 02:22 (29) 05:28 (24) 09:26 (49) 05:24 (49) 03:51 (33) 03:51 (21) 01:28 (41)         02:53 (33) Martin Eriksson OK Södertörn
        07:47 (53) 10:54 (40) 17:29 (52) 20:16 (50) 27:05 (49) 29:27 (48) 34:55 (41) 44:21 (45) 49:45 (46) 53:36 (45) 57:27 (43) 58:55 (43)         61:48 (44)    
45 Bo Källström OK Milan 62:03 08:06 (54) 03:39 (35) 03:28 (36) 03:18 (48) 05:49 (23) 02:21 (27) 08:56 (51) 09:41 (52) 05:03 (37) 03:50 (32) 04:00 (25) 01:10 (21)         02:42 (21) Bo Källström OK Milan
        08:06 (54) 11:45 (47) 15:13 (43) 18:31 (42) 24:20 (36) 26:41 (36) 35:37 (45) 45:18 (47) 50:21 (47) 54:11 (46) 58:11 (44) 59:21 (45)         62:03 (45)    
46 Ingrid Graneli Haninge SOK 62:53 07:35 (51) 03:25 (29) 03:29 (38) 02:40 (20) 08:50 (51) 02:27 (37) 08:20 (50) 09:06 (46) 05:08 (40) 03:59 (38) 03:35 (14) 01:27 (38)         02:52 (30) Ingrid Graneli Haninge SOK
        07:35 (51) 11:00 (42) 14:29 (40) 17:09 (39) 25:59 (44) 28:26 (43) 36:46 (48) 45:52 (48) 51:00 (48) 54:59 (47) 58:34 (46) 60:01 (46)         62:53 (46)    
47 Leif Lundquist Enebybergs IF 64:17 05:35 (38) 06:06 (51) 04:43 (49) 03:00 (39) 06:59 (43) 03:41 (56) 07:53 (47) 06:08 (25) 05:00 (32) 04:27 (48) 05:36 (47) 01:17 (33)         03:52 (52) Leif Lundquist Enebybergs IF
        05:35 (38) 11:41 (46) 16:24 (49) 19:24 (48) 26:23 (48) 30:04 (49) 37:57 (49) 44:05 (44) 49:05 (44) 53:32 (44) 59:08 (47) 60:25 (47)         64:17 (47)    
48 Mats Lundblad Täby OK 64:35 06:08 (44) 04:11 (45) 06:24 (56) 03:22 (51) 07:30 (45) 02:42 (46) 07:54 (48) 09:23 (48) 04:49 (27) 04:12 (43) 03:46 (19) 01:21 (35)         02:53 (33) Mats Lundblad Täby OK
        06:08 (44) 10:19 (39) 16:43 (50) 20:05 (49) 27:35 (51) 30:17 (50) 38:11 (50) 47:34 (50) 52:23 (50) 56:35 (49) 60:21 (48) 61:42 (48)         64:35 (48)    
49 Birgitta Klang Långhundra IF 68:13 06:59 (49) 04:52 (48) 03:49 (44) 03:21 (50) 06:54 (41) 02:56 (51) 06:21 (38) 09:29 (50) 05:01 (33) 05:54 (54) 06:54 (50) 01:36 (47)         04:07 (54) Birgitta Klang Långhundra IF
        06:59 (49) 11:51 (48) 15:40 (46) 19:01 (45) 25:55 (43) 28:51 (46) 35:12 (43) 44:41 (46) 49:42 (45) 55:36 (48) 62:30 (49) 64:06 (49)         68:13 (49)    
50 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 68:29 04:58 (18) 03:48 (39) 03:19 (29) 03:29 (52) 05:52 (25) 02:22 (31) 22:44 (57) 05:42 (16) 04:30 (15) 04:01 (39) 04:16 (35) 01:07 (19)         02:21 (8) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        04:58 (18) 08:46 (27) 12:05 (28) 15:34 (35) 21:26 (27) 23:48 (26) 46:32 (54) 52:14 (53) 56:44 (53) 60:45 (53) 65:01 (53) 66:08 (53)         68:29 (50)    
51 Per Geijer FM IF 68:55 05:35 (38) 03:15 (25) 03:13 (24) 02:49 (27) 14:54 (56) 02:38 (43) 10:37 (54) 07:22 (41) 05:15 (45) 03:58 (37) 04:22 (37) 01:31 (43)         03:26 (51) Per Geijer FM IF
        05:35 (38) 08:50 (29) 12:03 (27) 14:52 (25) 29:46 (53) 32:24 (53) 43:01 (52) 50:23 (52) 55:38 (52) 59:36 (52) 63:58 (50) 65:29 (50)         68:55 (51)    
52 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 69:22 05:41 (40) 10:27 (57) 03:30 (39) 04:29 (55) 06:51 (39) 02:42 (46) 08:19 (49) 07:04 (37) 05:35 (50) 04:25 (46) 05:42 (48) 01:20 (34)         03:17 (48) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:41 (40) 16:08 (56) 19:38 (56) 24:07 (56) 30:58 (54) 33:40 (54) 41:59 (51) 49:03 (51) 54:38 (51) 59:03 (51) 64:45 (52) 66:05 (52)         69:22 (52)    
53 Eva von Heijne Sigtuna OK 69:45 08:31 (55) 04:49 (47) 03:55 (45) 03:20 (49) 06:51 (39) 03:02 (52) 06:15 (36) 09:30 (51) 05:01 (33) 05:47 (52) 06:57 (52) 01:37 (48)         04:10 (55) Eva von Heijne Sigtuna OK
        08:31 (55) 13:20 (52) 17:15 (51) 20:35 (51) 27:26 (50) 30:28 (51) 36:43 (47) 46:13 (49) 51:14 (49) 57:01 (50) 63:58 (50) 65:35 (51)         69:45 (53)    
54 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 77:10 05:28 (35) 04:05 (42) 05:05 (52) 07:42 (57) 06:34 (37) 02:30 (39) 15:56 (56) 08:02 (43) 05:11 (43) 03:51 (33) 06:56 (51) 01:39 (50)         04:11 (56) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        05:28 (35) 09:33 (38) 14:38 (41) 22:20 (54) 28:54 (52) 31:24 (52) 47:20 (55) 55:22 (55) 60:33 (54) 64:24 (54) 71:20 (54) 72:59 (54)         77:10 (54)    
55 Ingemar Johnsson OK Södertörn 77:29 08:45 (56) 05:03 (49) 05:17 (53) 04:10 (53) 08:38 (50) 03:09 (55) 09:31 (53) 10:28 (56) 07:02 (56) 04:38 (50) 05:13 (46) 01:39 (50)         03:56 (53) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        08:45 (56) 13:48 (53) 19:05 (55) 23:15 (55) 31:53 (55) 35:02 (55) 44:33 (53) 55:01 (54) 62:03 (55) 66:41 (55) 71:54 (55) 73:33 (55)         77:29 (55)    
56 Per Södersten Gustavsbergs OK 81:39 05:10 (25) 10:19 (56) 03:27 (35) 02:35 (18) 18:30 (57) 01:58 (11) 07:51 (46) 09:02 (45) 04:34 (17) 04:45 (51) 09:29 (56) 01:27 (39)         02:32 (17) Per Södersten Gustavsbergs OK
        05:10 (25) 15:29 (55) 18:56 (54) 21:31 (53) 40:01 (56) 41:59 (56) 49:50 (56) 58:52 (56) 63:26 (56) 68:11 (56) 77:40 (56) 79:07 (56)         81:39 (56)    
57 Ingvar Oskarsson Klubblös 109:08 16:24 (57) 05:40 (50) 06:19 (55) 06:46 (56) 14:51 (55) 04:24 (57) 12:45 (55) 11:20 (57) 08:57 (57) 08:13 (56) 07:03 (53) 02:10 (55)         04:16 (57) Ingvar Oskarsson Klubblös
        16:24 (57) 22:04 (57) 28:23 (57) 35:09 (57) 50:00 (57) 54:24 (57) 67:09 (57) 78:29 (57) 87:26 (57) 95:39 (57) 102:42 (57) 104:52 (57)         109:08 (57)    
- Christer Hedin IFK Enskede 58:33 07:28   03:09   03:13   02:55   05:40   03:10   12:34   05:14   03:27   05:02   01:41               05:00   Christer Hedin IFK Enskede
        07:28   10:37   13:50   16:45   22:25   25:35   38:09   43:23   46:50   51:52   53:33               58:33      
- Ove Forsberg Turebergs IF SOK 76:43 08:17   03:37   03:44   03:07   09:53   03:01   07:33   07:35   06:34                       23:22   Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        08:17   11:54   15:38   18:45   28:38   31:39   39:12   46:47   53:21                       76:43      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                           Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 36:06 02:44 (1) 05:23 (3) 03:35 (7) 02:48 (5) 03:36 (3) 04:29 (1) 04:01 (7) 05:32 (1)                         03:58 (5) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        02:44 (1) 08:07 (1) 11:42 (3) 14:30 (2) 18:06 (2) 22:35 (1) 26:36 (2) 32:08 (1)                         36:06 (1)    
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 36:23 03:12 (4) 05:16 (2) 03:08 (2) 03:10 (7) 04:03 (5) 04:36 (2) 03:30 (3) 06:05 (2)                         03:23 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        03:12 (4) 08:28 (2) 11:36 (1) 14:46 (4) 18:49 (4) 23:25 (3) 26:55 (3) 33:00 (3)                         36:23 (2)    
3 Jan Bojling Solna OK 37:18 04:01 (9) 05:09 (1) 02:58 (1) 02:37 (1) 03:34 (2) 04:36 (2) 03:33 (4) 06:22 (4)                         04:28 (9) Jan Bojling Solna OK
        04:01 (9) 09:10 (6) 12:08 (4) 14:45 (3) 18:19 (3) 22:55 (2) 26:28 (1) 32:50 (2)                         37:18 (3)    
4 Christer Andersson ATG 37:30 03:00 (3) 05:31 (4) 03:09 (3) 02:41 (3) 03:32 (1) 05:41 (7) 03:25 (1) 07:01 (6)                         03:30 (3) Christer Andersson ATG
        03:00 (3) 08:31 (3) 11:40 (2) 14:21 (1) 17:53 (1) 23:34 (4) 26:59 (4) 34:00 (4)                         37:30 (4)    
5 Ulf Åström OK Roslagen 42:01 04:44 (14) 07:30 (16) 04:34 (13) 03:33 (13) 03:58 (4) 04:42 (4) 03:28 (2) 06:10 (3)                         03:22 (1) Ulf Åström OK Roslagen
        04:44 (14) 12:14 (14) 16:48 (12) 20:21 (12) 24:19 (9) 29:01 (7) 32:29 (5) 38:39 (5)                         42:01 (5)    
6 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 45:12 02:55 (2) 05:46 (6) 03:42 (8) 03:02 (6) 05:34 (12) 07:24 (13) 04:20 (9) 06:35 (5)                         05:54 (18) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:55 (2) 08:41 (4) 12:23 (5) 15:25 (5) 20:59 (5) 28:23 (6) 32:43 (6) 39:18 (6)                         45:12 (6)    
7 Sören Johansson Sala OK 47:32 04:35 (13) 06:10 (7) 03:19 (5) 03:23 (10) 05:21 (10) 05:03 (5) 05:25 (15) 09:35 (13)                         04:41 (11) Sören Johansson Sala OK
        04:35 (13) 10:45 (9) 14:04 (7) 17:27 (7) 22:48 (6) 27:51 (5) 33:16 (7) 42:51 (7)                         47:32 (7)    
8 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 50:25 04:15 (10) 06:54 (13) 06:59 (22) 03:45 (14) 04:41 (7) 06:39 (9) 04:30 (10) 07:44 (8)                         04:58 (14) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        04:15 (10) 11:09 (10) 18:08 (16) 21:53 (15) 26:34 (13) 33:13 (11) 37:43 (11) 45:27 (8)                         50:25 (8)    
9 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 50:28 03:24 (5) 05:44 (5) 03:18 (4) 03:47 (15) 07:46 (20) 08:36 (17) 03:35 (5) 10:26 (15)                         03:52 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:24 (5) 09:08 (5) 12:26 (6) 16:13 (6) 23:59 (8) 32:35 (10) 36:10 (8) 46:36 (9)                         50:28 (9)    
10 Lars Nordin Solna OK 51:23 03:51 (8) 07:48 (18) 04:26 (12) 04:44 (20) 05:14 (8) 06:09 (8) 05:20 (14) 09:15 (12)                         04:36 (10) Lars Nordin Solna OK
        03:51 (8) 11:39 (11) 16:05 (10) 20:49 (14) 26:03 (12) 32:12 (9) 37:32 (10) 46:47 (10)                         51:23 (10)    
11 Björn Stolt OK Ravinen 52:51 04:18 (12) 06:17 (8) 03:54 (9) 03:12 (8) 05:38 (13) 10:19 (22) 03:48 (6) 11:21 (16)                         04:04 (6) Björn Stolt OK Ravinen
        04:18 (12) 10:35 (8) 14:29 (8) 17:41 (8) 23:19 (7) 33:38 (13) 37:26 (9) 48:47 (12)                         52:51 (11)    
12 Inger Pahlén Söders-Tyresö 53:49 05:54 (17) 06:48 (12) 04:09 (10) 03:21 (9) 04:33 (6) 07:01 (10) 07:42 (22) 08:01 (9)                         06:20 (20) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        05:54 (17) 12:42 (16) 16:51 (13) 20:12 (11) 24:45 (10) 31:46 (8) 39:28 (13) 47:29 (11)                         53:49 (12)    
13 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 54:24 11:33 (23) 06:20 (9) 03:25 (6) 02:47 (4) 05:24 (11) 07:56 (15) 04:01 (7) 07:34 (7)                         05:24 (16) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        11:33 (23) 17:53 (22) 21:18 (21) 24:05 (20) 29:29 (17) 37:25 (16) 41:26 (14) 49:00 (13)                         54:24 (13)    
14 Åke Linderoth Sundbybergs IK 56:40 03:36 (6) 06:41 (11) 04:56 (17) 04:32 (19) 07:51 (21) 09:12 (20) 04:40 (11) 10:25 (14)                         04:47 (13) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:36 (6) 10:17 (7) 15:13 (9) 19:45 (9) 27:36 (14) 36:48 (15) 41:28 (15) 51:53 (15)                         56:40 (14)    
15 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 56:54 05:23 (15) 07:01 (14) 04:48 (16) 02:37 (1) 11:03 (23) 07:09 (11) 06:22 (21) 08:26 (11)                         04:05 (7) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:23 (15) 12:24 (15) 17:12 (15) 19:49 (10) 30:52 (19) 38:01 (18) 44:23 (18) 52:49 (16)                         56:54 (15)    
16 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 57:43 04:16 (11) 07:55 (19) 04:36 (14) 03:53 (16) 05:15 (9) 08:53 (18) 08:06 (23) 08:04 (10)                         06:45 (21) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:16 (11) 12:11 (13) 16:47 (11) 20:40 (13) 25:55 (11) 34:48 (14) 42:54 (16) 50:58 (14)                         57:43 (16)    
17 Lennart Sjöstål Klubblös 62:05 06:34 (20) 08:37 (22) 07:44 (23) 03:25 (11) 07:21 (19) 07:14 (12) 04:47 (12) 11:58 (17)                         04:25 (8) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:34 (20) 15:11 (21) 22:55 (22) 26:20 (22) 33:41 (22) 40:55 (21) 45:42 (19) 57:40 (18)                         62:05 (17)    
18 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 63:50 06:03 (18) 07:19 (15) 05:27 (18) 04:29 (18) 06:07 (16) 08:11 (16) 06:18 (20) 12:41 (19)                         07:15 (23) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        06:03 (18) 13:22 (17) 18:49 (18) 23:18 (18) 29:25 (16) 37:36 (17) 43:54 (17) 56:35 (17)                         63:50 (18)    
19 Jan Larsson Tullinge SK 63:52 07:49 (21) 06:37 (10) 04:09 (10) 03:31 (12) 05:56 (15) 05:32 (6) 04:47 (12) 20:46 (22)                         04:45 (12) Jan Larsson Tullinge SK
        07:49 (21) 14:26 (19) 18:35 (17) 22:06 (16) 28:02 (15) 33:34 (12) 38:21 (12) 59:07 (19)                         63:52 (19)    
20 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 69:01 06:15 (19) 08:22 (21) 06:19 (20) 05:08 (22) 06:28 (17) 07:40 (14) 05:53 (17) 15:59 (20)                         06:57 (22) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:15 (19) 14:37 (20) 20:56 (20) 26:04 (21) 32:32 (20) 40:12 (19) 46:05 (20) 62:04 (20)                         69:01 (20)    
21 Lars Roos Attunda OK 70:19 03:49 (7) 08:16 (20) 04:46 (15) 05:15 (23) 10:38 (22) 09:08 (19) 05:47 (16) 16:28 (21)                         06:12 (19) Lars Roos Attunda OK
        03:49 (7) 12:05 (12) 16:51 (13) 22:06 (16) 32:44 (21) 41:52 (22) 47:39 (22) 64:07 (21)                         70:19 (21)    
22 Tomas Möller OK Södertörn 76:43 05:39 (16) 07:46 (17) 05:39 (19) 04:16 (17) 07:10 (18) 09:51 (21) 06:02 (19) 25:12 (23)                         05:08 (15) Tomas Möller OK Södertörn
        05:39 (16) 13:25 (18) 19:04 (19) 23:20 (19) 30:30 (18) 40:21 (20) 46:23 (21) 71:35 (22)                         76:43 (22)    
23 Björn Simons Sundbybergs IK 80:13 10:39 (22) 12:20 (23) 06:46 (21) 04:44 (20) 05:47 (14) 16:04 (23) 05:57 (18) 12:22 (18)                         05:34 (17) Björn Simons Sundbybergs IK
        10:39 (22) 22:59 (23) 29:45 (23) 34:29 (23) 40:16 (23) 56:20 (23) 62:17 (23) 74:39 (23)                         80:13 (23)    
- Sören Andersson Centrum OK Minustid 147:33   05:31   03:07   02:51   03:08   02:02   01:43   02:08                               Sören Andersson Centrum OK
        147:33   153:04   156:11   159:02   162:10   164:12   165:55   168:03                           Ej tid  ----->      
- Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 41:47 04:47   08:25   02:58   04:58   04:31   04:30   07:43                               03:55   Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:47   13:12   16:10   21:08   25:39   30:09   37:52                               41:47      
- Olle Jacobson Rotebro IS 101:19 07:17   18:09   09:09   24:39   09:02   09:54   13:39                               09:30   Olle Jacobson Rotebro IS
        07:17   25:26   34:35   59:14   68:16   78:10   91:49                               101:19      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                   Mål   Bana E - 1,8 km Klubb
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 33:01 04:09 (2) 07:39 (2) 04:15 (1) 03:20 (1) 04:49 (1) 03:57 (1)                                 04:52 (1) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:09 (2) 11:48 (2) 16:03 (1) 19:23 (1) 24:12 (1) 28:09 (1)                                 33:01 (1)    
2 Alf Persson OK Österåker 39:55 03:44 (1) 07:46 (4) 05:01 (5) 04:52 (9) 06:52 (6) 05:15 (4)                                 06:25 (8) Alf Persson OK Österåker
        03:44 (1) 11:30 (1) 16:31 (2) 21:23 (2) 28:15 (2) 33:30 (2)                                 39:55 (2)    
3 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 41:24 06:04 (10) 07:55 (5) 04:39 (2) 04:25 (3) 05:33 (2) 07:16 (11)                                 05:32 (3) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        06:04 (10) 13:59 (8) 18:38 (5) 23:03 (4) 28:36 (3) 35:52 (3)                                 41:24 (3)    
4 Lars-Erik Lindell Väsby OK 43:24 04:12 (3) 08:34 (7) 05:13 (6) 04:43 (7) 06:46 (5) 07:09 (10)                                 06:47 (12) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:12 (3) 12:46 (3) 17:59 (3) 22:42 (3) 29:28 (4) 36:37 (4)                                 43:24 (4)    
4 Caje Jacobsson IF Thor 43:24 04:22 (6) 09:28 (9) 05:41 (9) 04:44 (8) 06:21 (3) 06:51 (9)                                 05:57 (5) Caje Jacobsson IF Thor
        04:22 (6) 13:50 (7) 19:31 (7) 24:15 (7) 30:36 (5) 37:27 (6)                                 43:24 (4)    
6 Sven Jacobsson IF Thor 43:29 04:21 (5) 09:28 (9) 06:02 (11) 04:33 (5) 06:21 (3) 06:50 (8)                                 05:54 (4) Sven Jacobsson IF Thor
        04:21 (5) 13:49 (6) 19:51 (8) 24:24 (8) 30:45 (6) 37:35 (7)                                 43:29 (6)    
7 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 43:47 05:17 (9) 07:45 (3) 05:39 (8) 05:03 (10) 07:51 (8) 05:41 (5)                                 06:31 (9) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:17 (9) 13:02 (4) 18:41 (6) 23:44 (6) 31:35 (7) 37:16 (5)                                 43:47 (7)    
8 Berit Lindunger Haninge SOK 45:15 06:28 (13) 07:08 (1) 04:47 (4) 05:17 (11) 10:59 (13) 05:12 (3)                                 05:24 (2) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:28 (13) 13:36 (5) 18:23 (4) 23:40 (5) 34:39 (10) 39:51 (9)                                 45:15 (8)    
9 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 46:01 06:21 (12) 10:04 (11) 04:45 (3) 04:02 (2) 06:58 (7) 07:40 (12)                                 06:11 (6) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        06:21 (12) 16:25 (11) 21:10 (9) 25:12 (9) 32:10 (8) 39:50 (8)                                 46:01 (9)    
10 Sivert Söderbärg OK Roslagen 52:32 05:13 (7) 10:35 (12) 09:04 (13) 05:35 (12) 08:13 (11) 05:54 (6)                                 07:58 (14) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        05:13 (7) 15:48 (10) 24:52 (11) 30:27 (11) 38:40 (11) 44:34 (10)                                 52:32 (10)    
11 Bror Wahlberg Haninge SOK 52:37 15:02 (14) 08:18 (6) 05:29 (7) 04:39 (6) 07:53 (9) 04:54 (2)                                 06:22 (7) Bror Wahlberg Haninge SOK
        15:02 (14) 23:20 (14) 28:49 (14) 33:28 (13) 41:21 (12) 46:15 (11)                                 52:37 (11)    
12 Jan Burell OK Enen 54:48 04:13 (4) 15:11 (14) 05:58 (10) 05:42 (13) 10:23 (12) 06:37 (7)                                 06:44 (11) Jan Burell OK Enen
        04:13 (4) 19:24 (13) 25:22 (12) 31:04 (12) 41:27 (13) 48:04 (12)                                 54:48 (12)    
13 Sven Eriksson OK Roslagen 63:53 05:15 (8) 09:23 (8) 07:08 (12) 04:31 (4) 08:10 (10) 22:30 (14)                                 06:56 (13) Sven Eriksson OK Roslagen
        05:15 (8) 14:38 (9) 21:46 (10) 26:17 (10) 34:27 (9) 56:57 (13)                                 63:53 (13)    
14 Ingrid Gunnarsson Täby OK 65:41 06:06 (11) 11:03 (13) 09:34 (14) 08:15 (14) 11:02 (14) 13:04 (13)                                 06:37 (10) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        06:06 (11) 17:09 (12) 26:43 (13) 34:58 (14) 46:00 (14) 59:04 (14)                                 65:41 (14)    
- Gunvor Granath Nynäshamns OK 59:47 03:54   05:00   10:07   05:33   04:39                                       30:34   Gunvor Granath Nynäshamns OK
        03:54   08:54   19:01   24:34   29:13                                       59:47      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 79:36 06:17   09:58   06:34   07:04   37:55                                       11:48   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        06:17   16:15   22:49   29:53   67:48                                       79:36