Sträcktider Luffarligan Källbrinks IP                                                                  
  2019-04-03 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                           
Plac Bana A - 5,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,2 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba Mälarhöjden 37:58 03:08 (2) 04:28 (7) 00:37 (1) 03:46 (1) 01:33 (2) 02:57 (2) 01:19 (1) 01:29 (1) 02:52 (2) 01:29 (1) 01:59 (2) 02:59 (3) 03:31 (2) 02:46 (2) 01:47 (2) 01:18 (2) Ulrik Englund Tumba Mälarhöjden
        03:08 (2) 07:36 (5) 08:13 (4) 11:59 (2) 13:32 (1) 16:29 (1) 17:48 (1) 19:17 (1) 22:09 (1) 23:38 (1) 25:37 (1) 28:36 (1) 32:07 (1) 34:53 (1) 36:40 (1) 37:58 (1)    
2 Robert Wallstén Snättringe SK 38:26 02:55 (1) 02:29 (1) 00:42 (2) 06:14 (9) 01:23 (1) 02:54 (1) 02:51 (7) 01:30 (2) 02:25 (1) 01:31 (2) 01:55 (1) 02:41 (1) 03:26 (1) 02:38 (1) 01:35 (1) 01:17 (1) Robert Wallstén Snättringe SK
        02:55 (1) 05:24 (1) 06:06 (1) 12:20 (3) 13:43 (3) 16:37 (2) 19:28 (4) 20:58 (3) 23:23 (2) 24:54 (2) 26:49 (2) 29:30 (2) 32:56 (2) 35:34 (2) 37:09 (2) 38:26 (2)    
3 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 42:35 03:21 (3) 02:57 (2) 00:43 (3) 04:09 (2) 02:27 (12) 03:23 (5) 01:33 (3) 01:41 (3) 03:31 (4) 02:06 (5) 02:16 (4) 03:31 (7) 04:21 (6) 03:10 (6) 01:55 (4) 01:31 (4) Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF
        03:21 (3) 06:18 (2) 07:01 (2) 11:10 (1) 13:37 (2) 17:00 (3) 18:33 (2) 20:14 (2) 23:45 (3) 25:51 (3) 28:07 (3) 31:38 (3) 35:59 (3) 39:09 (3) 41:04 (3) 42:35 (3)    
4 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 43:51 03:42 (5) 03:00 (3) 00:48 (6) 05:27 (5) 01:48 (3) 03:07 (3) 01:20 (2) 02:14 (9) 04:51 (12) 02:35 (11) 02:09 (3) 02:55 (2) 03:40 (3) 02:53 (3) 02:03 (5) 01:19 (3) Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF
        03:42 (5) 06:42 (3) 07:30 (3) 12:57 (4) 14:45 (4) 17:52 (4) 19:12 (3) 21:26 (4) 26:17 (4) 28:52 (4) 31:01 (4) 33:56 (4) 37:36 (4) 40:29 (4) 42:32 (4) 43:51 (4)    
5 Henrik Sjögren Haninge SOK 48:17 03:36 (4) 04:36 (9) 00:47 (5) 04:25 (3) 02:06 (7) 03:44 (7) 04:41 (12) 01:56 (6) 03:55 (6) 01:55 (4) 02:17 (5) 03:21 (4) 04:07 (4) 03:09 (5) 02:10 (6) 01:32 (6) Henrik Sjögren Haninge SOK
        03:36 (4) 08:12 (7) 08:59 (7) 13:24 (5) 15:30 (5) 19:14 (5) 23:55 (6) 25:51 (6) 29:46 (6) 31:41 (6) 33:58 (6) 37:19 (5) 41:26 (5) 44:35 (5) 46:45 (5) 48:17 (5)    
6 Peter Andersson Söders-Tyresö 49:19 03:44 (6) 04:54 (12) 00:49 (7) 05:39 (7) 01:54 (4) 03:29 (6) 05:17 (13) 01:41 (3) 02:53 (3) 01:54 (3) 02:21 (6) 03:23 (5) 04:19 (5) 03:21 (7) 02:10 (6) 01:31 (4) Peter Andersson Söders-Tyresö
        03:44 (6) 08:38 (9) 09:27 (8) 15:06 (7) 17:00 (7) 20:29 (7) 25:46 (9) 27:27 (7) 30:20 (7) 32:14 (7) 34:35 (7) 37:58 (7) 42:17 (6) 45:38 (6) 47:48 (6) 49:19 (6)    
7 Janne Nilsson Centrum OK 50:58 04:15 (10) 03:34 (5) 00:55 (9) 05:01 (4) 02:04 (6) 04:02 (8) 03:19 (10) 02:07 (7) 03:38 (5) 02:21 (8) 02:40 (7) 03:51 (10) 04:49 (10) 03:52 (10) 02:37 (11) 01:53 (7) Janne Nilsson Centrum OK
        04:15 (10) 07:49 (6) 08:44 (6) 13:45 (6) 15:49 (6) 19:51 (6) 23:10 (5) 25:17 (5) 28:55 (5) 31:16 (5) 33:56 (5) 37:47 (6) 42:36 (7) 46:28 (7) 49:05 (7) 50:58 (7)    
8 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 54:20 04:04 (9) 03:26 (4) 00:44 (4) 08:42 (13) 02:06 (7) 03:16 (4) 03:01 (8) 02:15 (10) 04:09 (7) 02:18 (6) 04:32 (15) 03:39 (8) 04:23 (7) 03:07 (4) 02:40 (12) 01:58 (9) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        04:04 (9) 07:30 (4) 08:14 (5) 16:56 (10) 19:02 (10) 22:18 (9) 25:19 (7) 27:34 (8) 31:43 (8) 34:01 (8) 38:33 (8) 42:12 (8) 46:35 (8) 49:42 (8) 52:22 (8) 54:20 (8)    
9 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 56:22 04:02 (8) 05:24 (13) 00:52 (8) 05:27 (5) 02:00 (5) 04:05 (9) 05:39 (14) 01:49 (5) 04:25 (10) 02:18 (6) 03:26 (10) 03:46 (9) 04:46 (9) 03:46 (9) 02:34 (9) 02:03 (12) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        04:02 (8) 09:26 (11) 10:18 (11) 15:45 (8) 17:45 (8) 21:50 (8) 27:29 (10) 29:18 (9) 33:43 (9) 36:01 (9) 39:27 (9) 43:13 (9) 47:59 (9) 51:45 (9) 54:19 (9) 56:22 (9)    
10 Jesper Andersson Snättringe SK 60:37 03:55 (7) 04:49 (10) 00:57 (10) 06:20 (10) 02:10 (10) 04:55 (11) 02:37 (4) 05:51 (17) 04:09 (7) 02:25 (9) 07:13 (17) 03:28 (6) 04:25 (8) 03:35 (8) 01:48 (3) 02:00 (10) Jesper Andersson Snättringe SK
        03:55 (7) 08:44 (10) 09:41 (10) 16:01 (9) 18:11 (9) 23:06 (10) 25:43 (8) 31:34 (11) 35:43 (11) 38:08 (11) 45:21 (11) 48:49 (11) 53:14 (11) 56:49 (11) 58:37 (10) 60:37 (10)    
11 Tommy Andersson Klubblös 61:13 04:31 (11) 04:06 (6) 00:58 (12) 08:56 (15) 02:26 (11) 04:25 (10) 03:32 (11) 02:19 (11) 04:14 (9) 02:26 (10) 03:42 (11) 05:01 (12) 05:47 (12) 04:03 (12) 02:35 (10) 02:12 (13) Tommy Andersson Klubblös
        04:31 (11) 08:37 (8) 09:35 (9) 18:31 (11) 20:57 (11) 25:22 (11) 28:54 (11) 31:13 (10) 35:27 (10) 37:53 (10) 41:35 (10) 46:36 (10) 52:23 (10) 56:26 (10) 59:01 (11) 61:13 (11)    
12 Anders Holmqvist Snättringe SK 69:05 05:07 (12) 04:50 (11) 00:57 (10) 08:44 (14) 02:07 (9) 04:58 (12) 03:07 (9) 02:20 (12) 10:41 (17) 04:22 (17) 03:08 (8) 05:07 (13) 05:04 (11) 04:17 (13) 02:23 (8) 01:53 (7) Anders Holmqvist Snättringe SK
        05:07 (12) 09:57 (12) 10:54 (12) 19:38 (12) 21:45 (12) 26:43 (12) 29:50 (12) 32:10 (12) 42:51 (13) 47:13 (14) 50:21 (14) 55:28 (13) 60:32 (13) 64:49 (12) 67:12 (12) 69:05 (12)    
13 Lars Boudrie Väsby OK 72:27 06:10 (13) 05:44 (14) 01:05 (13) 07:10 (11) 02:42 (13) 05:18 (14) 02:47 (6) 03:04 (15) 05:11 (14) 03:15 (14) 04:07 (12) 06:10 (16) 07:23 (16) 05:34 (15) 03:41 (16) 03:06 (17) Lars Boudrie Väsby OK
        06:10 (13) 11:54 (14) 12:59 (14) 20:09 (14) 22:51 (14) 28:09 (13) 30:56 (13) 34:00 (13) 39:11 (12) 42:26 (12) 46:33 (12) 52:43 (12) 60:06 (12) 65:40 (13) 69:21 (13) 72:27 (13)    
14 Kurt Eriksson Vandrarringen 75:08 06:12 (14) 04:30 (8) 01:42 (16) 12:40 (17) 02:48 (14) 05:04 (13) 02:43 (5) 03:32 (16) 04:43 (11) 02:37 (12) 03:21 (9) 06:18 (17) 06:45 (15) 06:42 (17) 03:08 (13) 02:23 (15) Kurt Eriksson Vandrarringen
        06:12 (14) 10:42 (13) 12:24 (13) 25:04 (17) 27:52 (17) 32:56 (16) 35:39 (14) 39:11 (14) 43:54 (14) 46:31 (13) 49:52 (13) 56:10 (14) 62:55 (14) 69:37 (14) 72:45 (14) 75:08 (14)    
15 Birger Andrén Hovet 76:33 06:21 (16) 05:56 (17) 01:34 (15) 09:15 (16) 03:08 (16) 05:40 (15) 05:52 (15) 02:39 (13) 05:10 (13) 03:16 (15) 06:01 (16) 05:07 (13) 05:59 (13) 05:11 (14) 03:10 (14) 02:14 (14) Birger Andrén Hovet
        06:21 (16) 12:17 (16) 13:51 (15) 23:06 (16) 26:14 (16) 31:54 (15) 37:46 (15) 40:25 (15) 45:35 (15) 48:51 (15) 54:52 (16) 59:59 (15) 65:58 (15) 71:09 (15) 74:19 (15) 76:33 (15)    
16 Claes Andersson OK Södertörn 77:26 06:17 (15) 05:50 (16) 01:44 (17) 05:54 (8) 02:50 (15) 12:21 (17) 06:27 (17) 02:08 (8) 06:26 (16) 02:45 (13) 04:21 (13) 03:52 (11) 06:25 (14) 04:00 (11) 04:05 (17) 02:01 (11) Claes Andersson OK Södertörn
        06:17 (15) 12:07 (15) 13:51 (15) 19:45 (13) 22:35 (13) 34:56 (17) 41:23 (17) 43:31 (17) 49:57 (17) 52:42 (17) 57:03 (17) 60:55 (17) 67:20 (16) 71:20 (16) 75:25 (16) 77:26 (16)    
17 Christer Hördell Söders-Tyresö 81:01 07:16 (17) 05:48 (15) 01:26 (14) 07:26 (12) 03:26 (17) 06:15 (16) 06:13 (16) 03:01 (14) 05:50 (15) 03:29 (16) 04:29 (14) 05:51 (15) 07:23 (16) 06:38 (16) 03:40 (15) 02:50 (16) Christer Hördell Söders-Tyresö
        07:16 (17) 13:04 (17) 14:30 (17) 21:56 (15) 25:22 (15) 31:37 (14) 37:50 (16) 40:51 (16) 46:41 (16) 50:10 (16) 54:39 (15) 60:30 (16) 67:53 (17) 74:31 (17) 78:11 (17) 81:01 (17)    
- Björn-Ove Pettersson Attunda OK 36:51 07:56   02:11   01:40   03:28   02:18   02:34   03:16   01:23   04:55   03:20   02:04                   01:46   Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        07:56   10:07   11:47   15:15   17:33   20:07   23:23   24:46   29:41   33:01   35:05                   36:51      
- Nicklas Holgersson Klubblös 77:39 06:26   06:04   01:31   05:53   02:43   14:25   06:56   06:03   03:12   03:52   04:13   06:06   04:27   03:37       02:11   Nicklas Holgersson Klubblös
        06:26   12:30   14:01   19:54   22:37   37:02   43:58   50:01   53:13   57:05   61:18   67:24   71:51   75:28       77:39      
- Oskar Forsberg Snättringe sk 402:17 03:05   03:06   01:09   00:43   08:16   02:46                                       383:12   Oskar Forsberg Snättringe sk
        03:05   06:11   07:20   08:03   16:19   19:05                                       402:17      
- Jonas Halai Kamrat och IF KIF 411:33 10:16   04:14   00:43   08:49   01:49                                           385:42   Jonas Halai Kamrat och IF KIF
        10:16   14:30   15:13   24:02   25:51                                           411:33      
- Lars Forsstedt Söders-Tyresö 412:00 04:35   05:32   00:52   18:03   02:03   06:03   03:05   02:41   06:45                           362:21   Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        04:35   10:07   10:59   29:02   31:05   37:08   40:13   42:54   49:39                           412:00      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13           Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Claes Ögren Skarpnäcks OL 41:12 04:21 (2) 03:39 (1) 00:55 (3) 05:01 (1) 02:07 (2) 02:03 (4) 02:45 (4) 02:25 (2) 03:03 (1) 02:43 (1) 04:42 (1) 03:08 (1) 02:29 (1)         01:51 (1) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        04:21 (2) 08:00 (2) 08:55 (1) 13:56 (1) 16:03 (1) 18:06 (1) 20:51 (1) 23:16 (1) 26:19 (1) 29:02 (1) 33:44 (1) 36:52 (1) 39:21 (1)         41:12 (1)    
2 Claes Gustafsson OK Södertörn 43:37 04:00 (1) 03:54 (3) 01:01 (6) 05:45 (2) 02:17 (6) 01:48 (1) 02:41 (3) 02:21 (1) 03:30 (3) 03:00 (4) 05:10 (6) 03:38 (6) 02:31 (3)         02:01 (10) Claes Gustafsson OK Södertörn
        04:00 (1) 07:54 (1) 08:55 (1) 14:40 (2) 16:57 (2) 18:45 (2) 21:26 (2) 23:47 (2) 27:17 (2) 30:17 (2) 35:27 (2) 39:05 (2) 41:36 (2)         43:37 (2)    
3 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 44:40 05:03 (8) 04:20 (9) 01:05 (12) 05:59 (4) 02:03 (1) 01:50 (2) 02:37 (2) 02:29 (3) 03:15 (2) 02:53 (2) 04:48 (2) 03:44 (7) 02:38 (6)         01:56 (3) Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF
        05:03 (8) 09:23 (8) 10:28 (8) 16:27 (5) 18:30 (5) 20:20 (4) 22:57 (3) 25:26 (3) 28:41 (3) 31:34 (3) 36:22 (3) 40:06 (3) 42:44 (3)         44:40 (3)    
4 Per Öhlund Gustavsbergs OK 46:22 04:31 (5) 04:10 (5) 01:03 (8) 06:18 (7) 02:10 (3) 02:08 (7) 02:49 (6) 02:38 (6) 03:54 (9) 03:06 (6) 05:16 (7) 03:37 (5) 02:46 (9)         01:56 (3) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        04:31 (5) 08:41 (5) 09:44 (5) 16:02 (4) 18:12 (4) 20:20 (4) 23:09 (5) 25:47 (4) 29:41 (4) 32:47 (4) 38:03 (4) 41:40 (4) 44:26 (4)         46:22 (4)    
5 Leif Åkerblom OK Österåker 47:08 04:22 (3) 04:11 (6) 00:54 (2) 06:14 (6) 02:21 (9) 01:55 (3) 03:05 (10) 02:52 (11) 05:00 (16) 03:02 (5) 05:06 (4) 03:32 (4) 02:36 (4)         01:58 (5) Leif Åkerblom OK Österåker
        04:22 (3) 08:33 (4) 09:27 (4) 15:41 (3) 18:02 (3) 19:57 (3) 23:02 (4) 25:54 (5) 30:54 (5) 33:56 (5) 39:02 (5) 42:34 (5) 45:10 (5)         47:08 (5)    
6 Marie Malmborg Söders-Tyresö 48:11 05:13 (12) 03:55 (4) 01:04 (10) 07:17 (14) 02:11 (4) 03:10 (17) 02:57 (7) 02:32 (5) 03:40 (5) 03:17 (10) 04:55 (3) 03:24 (3) 02:38 (6)         01:58 (5) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        05:13 (12) 09:08 (7) 10:12 (7) 17:29 (7) 19:40 (7) 22:50 (7) 25:47 (7) 28:19 (6) 31:59 (6) 35:16 (6) 40:11 (6) 43:35 (6) 46:13 (6)         48:11 (6)    
7 Ulf Bråsjö Järla 51:15 04:52 (7) 04:42 (10) 01:08 (14) 06:37 (10) 02:20 (7) 02:50 (13) 03:37 (17) 03:13 (15) 03:48 (8) 03:14 (8) 05:32 (11) 04:38 (14) 02:43 (8)         02:01 (10) Ulf Bråsjö Järla
        04:52 (7) 09:34 (9) 10:42 (9) 17:19 (6) 19:39 (6) 22:29 (6) 26:06 (9) 29:19 (8) 33:07 (8) 36:21 (9) 41:53 (8) 46:31 (8) 49:14 (7)         51:15 (7)    
8 Jan Lindgren OK Södertörn 51:33 05:49 (15) 04:46 (11) 01:31 (22) 06:07 (5) 02:40 (13) 02:03 (4) 02:59 (8) 02:45 (8) 04:06 (13) 03:31 (12) 05:52 (14) 04:17 (12) 02:56 (11)         02:11 (14) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:49 (15) 10:35 (12) 12:06 (14) 18:13 (11) 20:53 (11) 22:56 (8) 25:55 (8) 28:40 (7) 32:46 (7) 36:17 (8) 42:09 (9) 46:26 (7) 49:22 (8)         51:33 (8)    
9 Claes Vallin Lidingö 52:00 06:52 (24) 04:13 (7) 01:03 (8) 07:47 (15) 02:22 (10) 02:30 (9) 03:59 (22) 02:30 (4) 03:46 (7) 03:14 (8) 05:19 (8) 03:57 (8) 02:37 (5)         01:51 (1) Claes Vallin Lidingö
        06:52 (24) 11:05 (16) 12:08 (15) 19:55 (15) 22:17 (15) 24:47 (12) 28:46 (15) 31:16 (13) 35:02 (11) 38:16 (11) 43:35 (11) 47:32 (11) 50:09 (9)         52:00 (9)    
10 Arne Johansson OK Ravinen 52:14 05:10 (10) 06:23 (19) 00:57 (4) 05:57 (3) 02:20 (7) 02:09 (8) 02:46 (5) 03:55 (21) 03:37 (4) 02:58 (3) 05:07 (5) 05:53 (22) 03:02 (12)         02:00 (7) Arne Johansson OK Ravinen
        05:10 (10) 11:33 (17) 12:30 (17) 18:27 (12) 20:47 (10) 22:56 (8) 25:42 (6) 29:37 (9) 33:14 (9) 36:12 (7) 41:19 (7) 47:12 (9) 50:14 (10)         52:14 (10)    
11 Anders Karlsson Tullinge SK 53:02 05:11 (11) 05:07 (14) 01:00 (5) 06:38 (11) 02:32 (11) 03:08 (16) 03:17 (12) 02:56 (12) 03:59 (11) 03:31 (12) 06:01 (15) 04:05 (10) 03:05 (15)         02:32 (18) Anders Karlsson Tullinge SK
        05:11 (11) 10:18 (10) 11:18 (10) 17:56 (9) 20:28 (9) 23:36 (10) 26:53 (10) 29:49 (10) 33:48 (10) 37:19 (10) 43:20 (10) 47:25 (10) 50:30 (11)         53:02 (11)    
12 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 53:13 04:36 (6) 03:41 (2) 00:51 (1) 12:21 (26) 02:14 (5) 03:06 (15) 02:36 (1) 02:48 (9) 03:55 (10) 03:10 (7) 06:09 (17) 03:17 (2) 02:29 (1)         02:00 (7) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        04:36 (6) 08:17 (3) 09:08 (3) 21:29 (18) 23:43 (17) 26:49 (18) 29:25 (17) 32:13 (15) 36:08 (13) 39:18 (13) 45:27 (13) 48:44 (12) 51:13 (12)         53:13 (12)    
13 Bengt Kärrström Tullinge SK 53:56 05:51 (17) 05:03 (13) 01:06 (13) 06:30 (8) 02:52 (16) 03:55 (21) 03:03 (9) 03:17 (16) 03:40 (5) 03:19 (11) 06:13 (18) 04:05 (10) 03:02 (12)         02:00 (8) Bengt Kärrström Tullinge SK
        05:51 (17) 10:54 (14) 12:00 (13) 18:30 (13) 21:22 (13) 25:17 (15) 28:20 (13) 31:37 (14) 35:17 (12) 38:36 (12) 44:49 (12) 48:54 (13) 51:56 (13)         53:56 (13)    
14 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 58:43 04:28 (4) 04:17 (8) 01:02 (7) 07:47 (15) 02:34 (12) 03:52 (20) 04:03 (23) 02:49 (10) 06:12 (23) 03:32 (14) 05:24 (9) 07:32 (26) 03:03 (14)         02:08 (13) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        04:28 (4) 08:45 (6) 09:47 (6) 17:34 (8) 20:08 (8) 24:00 (11) 28:03 (11) 30:52 (11) 37:04 (14) 40:36 (14) 46:00 (14) 53:32 (17) 56:35 (16)         58:43 (14)    
15 Per-Erik Jansson IF Thor 58:45 05:07 (9) 05:16 (15) 01:04 (10) 06:41 (12) 02:47 (14) 03:57 (22) 03:14 (11) 05:34 (26) 04:05 (12) 05:08 (24) 06:03 (16) 04:21 (13) 03:06 (17)         02:22 (16) Per-Erik Jansson IF Thor
        05:07 (9) 10:23 (11) 11:27 (11) 18:08 (10) 20:55 (12) 24:52 (13) 28:06 (12) 33:40 (18) 37:45 (15) 42:53 (17) 48:56 (17) 53:17 (16) 56:23 (15)         58:45 (15)    
16 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 59:14 05:20 (13) 05:36 (17) 01:12 (16) 06:35 (9) 03:01 (18) 03:40 (19) 03:22 (13) 03:36 (20) 05:46 (20) 03:57 (17) 05:44 (12) 05:25 (18) 03:26 (19)         02:34 (19) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        05:20 (13) 10:56 (15) 12:08 (15) 18:43 (14) 21:44 (14) 25:24 (16) 28:46 (15) 32:22 (16) 38:08 (17) 42:05 (16) 47:49 (16) 53:14 (15) 56:40 (17)         59:14 (16)    
17 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 59:15 06:24 (22) 05:22 (16) 01:08 (14) 07:15 (13) 02:50 (15) 02:06 (6) 03:25 (14) 02:41 (7) 06:47 (25) 03:46 (16) 05:26 (10) 04:00 (9) 04:00 (23)         04:05 (27) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        06:24 (22) 11:46 (18) 12:54 (18) 20:09 (16) 22:59 (16) 25:05 (14) 28:30 (14) 31:11 (12) 37:58 (16) 41:44 (15) 47:10 (15) 51:10 (14) 55:10 (14)         59:15 (17)    
18 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 61:54 05:49 (15) 04:58 (12) 01:12 (16) 08:26 (19) 03:35 (25) 02:41 (12) 03:26 (15) 03:06 (13) 06:39 (24) 03:43 (15) 05:46 (13) 07:37 (27) 02:55 (10)         02:01 (10) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        05:49 (15) 10:47 (13) 11:59 (12) 20:25 (17) 24:00 (18) 26:41 (17) 30:07 (18) 33:13 (17) 39:52 (18) 43:35 (18) 49:21 (18) 56:58 (18) 59:53 (18)         61:54 (18)    
19 Kerstin Ohlsson Haninge 66:29 05:36 (14) 07:19 (25) 01:35 (23) 09:43 (24) 03:07 (21) 02:40 (11) 04:29 (25) 03:09 (14) 04:49 (14) 05:21 (25) 06:16 (19) 05:50 (21) 03:45 (21)         02:50 (22) Kerstin Ohlsson Haninge
        05:36 (14) 12:55 (19) 14:30 (20) 24:13 (23) 27:20 (23) 30:00 (20) 34:29 (21) 37:38 (20) 42:27 (20) 47:48 (20) 54:04 (20) 59:54 (20) 63:39 (19)         66:29 (19)    
20 Tommy Wåhlin Västerås SOK 67:04 07:32 (25) 06:19 (18) 01:19 (18) 07:50 (17) 03:06 (20) 04:10 (23) 05:28 (27) 04:01 (22) 05:07 (17) 04:52 (22) 06:32 (22) 04:46 (15) 03:23 (18)         02:39 (21) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        07:32 (25) 13:51 (24) 15:10 (24) 23:00 (19) 26:06 (19) 30:16 (22) 35:44 (23) 39:45 (23) 44:52 (21) 49:44 (22) 56:16 (21) 61:02 (21) 64:25 (20)         67:04 (20)    
21 Agneta Holmgren Bergnäsets AIK 67:12 06:23 (21) 06:49 (22) 01:21 (19) 09:11 (21) 03:02 (19) 03:13 (18) 03:28 (16) 03:34 (19) 04:54 (15) 04:25 (20) 06:21 (20) 05:02 (17) 06:51 (27)         02:38 (20) Agneta Holmgren Bergnäsets AIK
        06:23 (21) 13:12 (22) 14:33 (21) 23:44 (22) 26:46 (21) 29:59 (19) 33:27 (19) 37:01 (19) 41:55 (19) 46:20 (19) 52:41 (19) 57:43 (19) 64:34 (21)         67:12 (21)    
22 Roland Löwgren Spårvägens OK 69:35 05:51 (17) 07:08 (24) 02:07 (27) 08:19 (18) 02:55 (17) 04:36 (25) 03:56 (21) 04:21 (24) 07:49 (26) 04:27 (21) 06:24 (21) 06:22 (23) 03:05 (15)         02:15 (15) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:51 (17) 12:59 (21) 15:06 (23) 23:25 (20) 26:20 (20) 30:56 (23) 34:52 (22) 39:13 (21) 47:02 (24) 51:29 (23) 57:53 (23) 64:15 (23) 67:20 (23)         69:35 (22)    
23 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 70:14 08:56 (27) 06:38 (20) 01:42 (25) 09:00 (20) 03:13 (22) 02:39 (10) 03:48 (20) 03:28 (17) 05:28 (19) 04:15 (19) 08:08 (25) 05:42 (19) 04:14 (24)         03:03 (23) Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK
        08:56 (27) 15:34 (25) 17:16 (25) 26:16 (24) 29:29 (24) 32:08 (24) 35:56 (24) 39:24 (22) 44:52 (21) 49:07 (21) 57:15 (22) 62:57 (22) 67:11 (22)         70:14 (23)    
24 Lars-Åke Aspelin Klubblös 71:01 06:17 (20) 06:41 (21) 01:23 (20) 09:19 (23) 03:24 (23) 03:03 (14) 03:39 (18) 06:22 (27) 06:07 (22) 05:25 (26) 06:51 (24) 05:46 (20) 03:40 (20)         03:04 (24) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        06:17 (20) 12:58 (20) 14:21 (19) 23:40 (21) 27:04 (22) 30:07 (21) 33:46 (20) 40:08 (24) 46:15 (23) 51:40 (24) 58:31 (24) 64:17 (24) 67:57 (24)         71:01 (24)    
25 Anett Arksand Vallentuna Össeby 71:03 06:08 (19) 09:40 (27) 01:38 (24) 09:13 (22) 03:28 (24) 06:26 (26) 03:41 (19) 03:30 (18) 05:18 (18) 04:07 (18) 06:41 (23) 04:51 (16) 03:55 (22)         02:27 (17) Anett Arksand Vallentuna Össeby
        06:08 (19) 15:48 (26) 17:26 (26) 26:39 (25) 30:07 (25) 36:33 (25) 40:14 (25) 43:44 (25) 49:02 (25) 53:09 (25) 59:50 (25) 64:41 (25) 68:36 (25)         71:03 (25)    
26 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 81:09 06:35 (23) 06:52 (23) 01:24 (21) 12:11 (25) 03:55 (26) 06:43 (27) 04:22 (24) 04:03 (23) 06:00 (21) 04:53 (23) 08:31 (26) 07:24 (25) 04:46 (25)         03:30 (25) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        06:35 (23) 13:27 (23) 14:51 (22) 27:02 (26) 30:57 (26) 37:40 (26) 42:02 (26) 46:05 (26) 52:05 (26) 56:58 (26) 65:29 (26) 72:53 (26) 77:39 (26)         81:09 (26)    
27 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 89:20 08:16 (26) 08:00 (26) 02:06 (26) 12:24 (27) 04:27 (27) 04:30 (24) 05:06 (26) 05:26 (25) 08:07 (27) 05:53 (27) 08:59 (27) 06:56 (24) 05:14 (26)         03:56 (26) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        08:16 (26) 16:16 (27) 18:22 (27) 30:46 (27) 35:13 (27) 39:43 (27) 44:49 (27) 50:15 (27) 58:22 (27) 64:15 (27) 73:14 (27) 80:10 (27) 85:24 (27)         89:20 (27)    
- Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 39:35 04:27   03:33   03:58   01:22   06:46   03:39   05:21   02:31   04:02                           03:56   Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK
        04:27   08:00   11:58   13:20   20:06   23:45   29:06   31:37   35:39                           39:35      
- Annika Lundström Väsby Ok 64:02 19:17   06:10   02:24   13:33   08:02   09:49                                       04:47   Annika Lundström Väsby Ok
        19:17   25:27   27:51   41:24   49:26   59:15                                       64:02      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:07 04:25 (5) 04:05 (62) 01:34 (2) 06:30 (15) 01:15 (3) 03:28 (2) 02:11 (1) 05:44 (2) 01:19 (2) 03:16 (1) 02:32 (3)                 01:48 (1) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:25 (5) 08:30 (21) 10:04 (9) 16:34 (10) 17:49 (9) 21:17 (8) 23:28 (5) 29:12 (1) 30:31 (1) 33:47 (1) 36:19 (1)                 38:07 (1)    
2 Jan Gottfridsson Norbergs OK 39:09 03:44 (1) 06:16 (76) 01:34 (2) 05:36 (2) 01:14 (2) 03:10 (1) 02:37 (13) 05:42 (1) 01:24 (3) 03:28 (4) 02:26 (2)                 01:58 (5) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        03:44 (1) 10:00 (45) 11:34 (33) 17:10 (15) 18:24 (12) 21:34 (9) 24:11 (8) 29:53 (6) 31:17 (4) 34:45 (3) 37:11 (2)                 39:09 (2)    
3 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 39:26 04:13 (3) 02:17 (1) 01:31 (1) 05:02 (1) 01:10 (1) 08:19 (76) 02:24 (5) 05:50 (3) 01:15 (1) 03:24 (2) 02:12 (1)                 01:49 (2) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        04:13 (3) 06:30 (1) 08:01 (1) 13:03 (1) 14:13 (1) 22:32 (11) 24:56 (10) 30:46 (8) 32:01 (7) 35:25 (7) 37:37 (3)                 39:26 (3)    
4 Ingvar Svensson Bjursås OK 39:27 04:28 (6) 02:45 (7) 02:07 (19) 06:17 (12) 01:23 (7) 03:46 (6) 02:18 (4) 06:20 (12) 01:26 (4) 03:52 (9) 02:55 (9)                 01:50 (3) Ingvar Svensson Bjursås OK
        04:28 (6) 07:13 (3) 09:20 (4) 15:37 (5) 17:00 (4) 20:46 (2) 23:04 (1) 29:24 (3) 30:50 (2) 34:42 (2) 37:37 (3)                 39:27 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 39:50 04:47 (8) 02:45 (7) 01:59 (9) 05:49 (5) 01:33 (11) 03:51 (8) 02:28 (7) 06:37 (19) 01:37 (7) 03:28 (4) 02:45 (8)                 02:11 (14) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:47 (8) 07:32 (5) 09:31 (5) 15:20 (2) 16:53 (3) 20:44 (1) 23:12 (2) 29:49 (5) 31:26 (6) 34:54 (4) 37:39 (5)                 39:50 (5)    
6 Leif Mörkfors Järfälla OK 40:05 04:51 (10) 02:50 (11) 02:01 (11) 06:02 (8) 01:36 (13) 03:43 (5) 02:16 (2) 06:02 (9) 01:44 (10) 03:52 (9) 02:58 (12)                 02:10 (12) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:51 (10) 07:41 (7) 09:42 (7) 15:44 (7) 17:20 (7) 21:03 (4) 23:19 (3) 29:21 (2) 31:05 (3) 34:57 (5) 37:55 (6)                 40:05 (6)    
7 Bernt Eriksson Spårvägens OK 40:08 05:29 (24) 02:34 (4) 02:05 (15) 05:54 (6) 01:27 (9) 03:46 (6) 02:24 (5) 05:59 (8) 01:45 (12) 03:55 (13) 02:39 (6)                 02:11 (14) Bernt Eriksson Spårvägens OK
        05:29 (24) 08:03 (9) 10:08 (10) 16:02 (8) 17:29 (8) 21:15 (7) 23:39 (6) 29:38 (4) 31:23 (5) 35:18 (6) 37:57 (7)                 40:08 (7)    
8 Åke Wansölin Söders-Tyresö 41:40 05:39 (30) 03:01 (23) 02:17 (29) 06:11 (10) 01:22 (6) 04:35 (26) 02:59 (33) 05:58 (7) 01:26 (4) 03:27 (3) 02:34 (5)                 02:11 (14) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:39 (30) 08:40 (25) 10:57 (25) 17:08 (14) 18:30 (13) 23:05 (12) 26:04 (13) 32:02 (11) 33:28 (11) 36:55 (11) 39:29 (8)                 41:40 (8)    
9 Anders Sohlberg OK Södertörn 41:48 04:55 (11) 02:42 (6) 02:02 (13) 06:37 (16) 01:43 (22) 03:57 (11) 02:32 (10) 06:28 (15) 01:46 (14) 04:09 (16) 02:56 (10)                 02:01 (7) Anders Sohlberg OK Södertörn
        04:55 (11) 07:37 (6) 09:39 (6) 16:16 (9) 17:59 (10) 21:56 (10) 24:28 (9) 30:56 (10) 32:42 (10) 36:51 (10) 39:47 (10)                 41:48 (9)    
10 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 41:59 04:44 (7) 02:38 (5) 01:56 (7) 06:04 (9) 01:21 (5) 04:24 (21) 02:17 (3) 07:24 (34) 01:37 (7) 04:25 (20) 02:56 (10)                 02:13 (19) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        04:44 (7) 07:22 (4) 09:18 (3) 15:22 (3) 16:43 (2) 21:07 (5) 23:24 (4) 30:48 (9) 32:25 (9) 36:50 (9) 39:46 (9)                 41:59 (10)    
11 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 42:06 04:56 (12) 02:56 (16) 02:06 (16) 05:37 (3) 01:41 (18) 03:51 (8) 02:47 (21) 06:33 (18) 01:44 (10) 04:13 (17) 03:27 (28)                 02:15 (22) Barbro Lönnkvist Tullinge SK
        04:56 (12) 07:52 (8) 09:58 (8) 15:35 (4) 17:16 (6) 21:07 (5) 23:54 (7) 30:27 (7) 32:11 (8) 36:24 (8) 39:51 (11)                 42:06 (11)    
12 Willy Ljungdell Täby OK 44:29 04:57 (14) 03:12 (32) 02:06 (16) 07:36 (30) 01:37 (14) 04:13 (16) 03:00 (35) 06:29 (16) 02:02 (32) 03:50 (8) 03:13 (21)                 02:14 (21) Willy Ljungdell Täby OK
        04:57 (14) 08:09 (11) 10:15 (12) 17:51 (19) 19:28 (17) 23:41 (15) 26:41 (17) 33:10 (16) 35:12 (16) 39:02 (12) 42:15 (12)                 44:29 (12)    
13 Svante Frid Enebybergs IF 44:34 05:06 (16) 02:59 (20) 02:14 (25) 07:37 (31) 01:48 (27) 04:05 (12) 02:40 (16) 05:56 (4) 02:05 (40) 04:49 (27) 03:04 (15)                 02:11 (14) Svante Frid Enebybergs IF
        05:06 (16) 08:05 (10) 10:19 (13) 17:56 (21) 19:44 (22) 23:49 (17) 26:29 (14) 32:25 (12) 34:30 (14) 39:19 (13) 42:23 (13)                 44:34 (13)    
14 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 45:00 05:31 (25) 02:56 (17) 01:55 (5) 06:12 (11) 01:32 (10) 05:36 (63) 02:51 (24) 05:56 (4) 01:49 (17) 05:22 (44) 03:03 (14)                 02:17 (24) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:31 (25) 08:27 (18) 10:22 (14) 16:34 (10) 18:06 (11) 23:42 (16) 26:33 (16) 32:29 (14) 34:18 (12) 39:40 (14) 42:43 (14)                 45:00 (14)    
15 Clas-Göran Herrgård Gustavsberg 45:14 05:32 (26) 02:46 (9) 02:06 (16) 06:22 (13) 01:49 (28) 04:37 (31) 02:30 (8) 06:45 (22) 01:57 (25) 05:28 (47) 03:05 (16)                 02:17 (25) Clas-Göran Herrgård Gustavsberg
        05:32 (26) 08:18 (15) 10:24 (15) 16:46 (12) 18:35 (14) 23:12 (13) 25:42 (11) 32:27 (13) 34:24 (13) 39:52 (16) 42:57 (15)                 45:14 (15)    
16 Jan Dahlin Hellas 45:34 05:50 (41) 02:54 (13) 01:55 (5) 07:17 (25) 02:12 (58) 03:41 (4) 02:57 (32) 06:27 (14) 02:23 (58) 04:08 (15) 03:35 (37)                 02:15 (22) Jan Dahlin Hellas
        05:50 (41) 08:44 (29) 10:39 (17) 17:56 (21) 20:08 (25) 23:49 (17) 26:46 (18) 33:13 (17) 35:36 (18) 39:44 (15) 43:19 (16)                 45:34 (16)    
17 Tommy Lindberg Haninge SOK 45:48 04:21 (4) 02:25 (2) 02:11 (21) 06:44 (17) 01:33 (11) 03:33 (3) 07:40 (78) 07:16 (31) 01:45 (12) 03:37 (7) 02:33 (4)                 02:10 (12) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:21 (4) 06:46 (2) 08:57 (2) 15:41 (6) 17:14 (5) 20:47 (3) 28:27 (24) 35:43 (25) 37:28 (22) 41:05 (20) 43:38 (18)                 45:48 (17)    
18 Eva Hadmark-P. Tullinge SK 46:30 04:50 (9) 03:22 (38) 01:59 (8) 06:48 (18) 01:41 (18) 04:35 (26) 02:34 (12) 07:04 (28) 01:50 (18) 05:49 (57) 03:37 (40)                 02:21 (28) Eva Hadmark-P. Tullinge SK
        04:50 (9) 08:12 (12) 10:11 (11) 16:59 (13) 18:40 (15) 23:15 (14) 25:49 (12) 32:53 (15) 34:43 (15) 40:32 (18) 44:09 (19)                 46:30 (18)    
19 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:56 05:39 (30) 03:18 (35) 02:14 (25) 07:24 (28) 02:03 (43) 04:06 (13) 03:03 (39) 06:54 (25) 01:50 (18) 04:37 (23) 03:31 (34)                 02:17 (24) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        05:39 (30) 08:57 (32) 11:11 (29) 18:35 (28) 20:38 (29) 24:44 (24) 27:47 (22) 34:41 (21) 36:31 (21) 41:08 (21) 44:39 (20)                 46:56 (19)    
20 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 46:57 04:58 (15) 04:00 (59) 02:22 (34) 06:22 (13) 01:53 (33) 04:17 (17) 02:38 (14) 07:08 (30) 01:48 (16) 04:47 (26) 03:15 (22)                 03:29 (79) Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK
        04:58 (15) 08:58 (33) 11:20 (32) 17:42 (16) 19:35 (19) 23:52 (19) 26:30 (15) 33:38 (18) 35:26 (17) 40:13 (17) 43:28 (17)                 46:57 (20)    
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 47:06 05:34 (27) 03:08 (30) 02:12 (22) 07:02 (22) 01:39 (15) 04:26 (23) 02:52 (27) 07:31 (37) 01:58 (26) 04:15 (18) 04:08 (67)                 02:21 (28) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        05:34 (27) 08:42 (28) 10:54 (21) 17:56 (22) 19:35 (19) 24:01 (20) 26:53 (19) 34:24 (20) 36:22 (20) 40:37 (19) 44:45 (21)                 47:06 (21)    
22 Lars Englund Järla Orientering 47:09 05:08 (17) 03:04 (25) 02:54 (57) 07:17 (25) 01:53 (33) 04:17 (17) 02:54 (28) 06:43 (20) 01:59 (27) 05:43 (56) 03:09 (19)                 02:08 (9) Lars Englund Järla Orientering
        05:08 (17) 08:12 (12) 11:06 (28) 18:23 (25) 20:16 (26) 24:33 (23) 27:27 (20) 34:10 (19) 36:09 (19) 41:52 (22) 45:01 (22)                 47:09 (22)    
23 Bo Hedlund IFK Enskede 47:58 06:39 (58) 03:31 (44) 02:23 (36) 08:22 (45) 01:42 (20) 04:27 (24) 02:31 (9) 06:09 (10) 02:00 (28) 04:37 (23) 03:29 (32)                 02:08 (9) Bo Hedlund IFK Enskede
        06:39 (58) 10:10 (47) 12:33 (46) 20:55 (41) 22:37 (38) 27:04 (31) 29:35 (28) 35:44 (26) 37:44 (25) 42:21 (24) 45:50 (24)                 47:58 (23)    
24 Kurt Andersson Enebybergs IF 48:15 05:24 (22) 03:03 (24) 02:32 (45) 08:16 (43) 01:46 (25) 04:44 (37) 02:44 (18) 07:32 (38) 02:13 (46) 04:05 (14) 03:22 (26)                 02:34 (40) Kurt Andersson Enebybergs IF
        05:24 (22) 08:27 (18) 10:59 (27) 19:15 (32) 21:01 (30) 25:45 (28) 28:29 (25) 36:01 (27) 38:14 (27) 42:19 (23) 45:41 (23)                 48:15 (24)    
25 Jan Olsson  Bromma Vällingby 48:38 05:34 (27) 03:00 (22) 02:13 (23) 11:17 (76) 01:42 (20) 04:12 (14) 02:38 (14) 06:44 (21) 02:11 (44) 03:53 (11) 03:01 (13)                 02:13 (19) Jan Olsson  Bromma Vällingby
        05:34 (27) 08:34 (22) 10:47 (20) 22:04 (47) 23:46 (44) 27:58 (35) 30:36 (33) 37:20 (29) 39:31 (30) 43:24 (27) 46:25 (25)                 48:38 (25)    
26 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 48:44 04:10 (2) 05:08 (71) 01:59 (8) 07:17 (25) 01:51 (29) 04:36 (29) 03:59 (66) 06:19 (11) 02:14 (47) 05:33 (49) 03:44 (45)                 01:54 (4) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        04:10 (2) 09:18 (36) 11:17 (31) 18:34 (27) 20:25 (27) 25:01 (25) 29:00 (27) 35:19 (22) 37:33 (23) 43:06 (25) 46:50 (27)                 48:44 (26)    
27 Leif Jonsson Gustasbergs OK 49:06 05:27 (23) 02:56 (16) 02:13 (23) 07:47 (35) 01:40 (16) 04:22 (19) 03:02 (38) 08:08 (49) 02:19 (53) 05:18 (42) 03:35 (37)                 02:19 (27) Leif Jonsson Gustasbergs OK
        05:27 (23) 08:23 (17) 10:36 (16) 18:23 (25) 20:03 (23) 24:25 (22) 27:27 (20) 35:35 (23) 37:54 (26) 43:12 (26) 46:47 (26)                 49:06 (27)    
28 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 49:17 06:04 (42) 03:09 (31) 02:31 (44) 06:55 (20) 01:53 (33) 06:22 (70) 03:18 (45) 07:18 (32) 01:47 (15) 04:16 (19) 03:20 (25)                 02:24 (31) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        06:04 (42) 09:13 (35) 11:44 (36) 18:39 (29) 20:32 (28) 26:54 (30) 30:12 (31) 37:30 (30) 39:17 (29) 43:33 (28) 46:53 (28)                 49:17 (28)    
29 Martin Eriksson OK Södertörn 49:59 05:47 (37) 02:54 (13) 02:01 (11) 07:28 (29) 01:53 (33) 05:03 (48) 02:51 (24) 07:41 (45) 02:04 (38) 05:52 (61) 03:51 (49)                 02:34 (40) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:47 (37) 08:41 (26) 10:42 (19) 18:10 (24) 20:03 (23) 25:06 (26) 27:57 (23) 35:38 (24) 37:42 (24) 43:34 (29) 47:25 (29)                 49:59 (29)    
30 Per-Johan Vikfors OK Österåker 50:04 10:36 (76) 06:22 (77) 01:52 (4) 06:00 (7) 01:24 (8) 04:48 (39) 02:42 (17) 06:25 (13) 01:27 (6) 03:34 (6) 02:43 (7)                 02:11 (14) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        10:36 (76) 16:58 (76) 18:50 (73) 24:50 (63) 26:14 (59) 31:02 (53) 33:44 (49) 40:09 (41) 41:36 (36) 45:10 (32) 47:53 (31)                 50:04 (30)    
31 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 50:36 05:20 (19) 06:51 (79) 02:18 (30) 08:35 (50) 01:51 (30) 03:52 (10) 02:51 (24) 06:49 (24) 02:03 (35) 04:39 (25) 03:06 (17)                 02:21 (28) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        05:20 (19) 12:11 (64) 14:29 (59) 23:04 (53) 24:55 (50) 28:47 (41) 31:38 (38) 38:27 (32) 40:30 (32) 45:09 (31) 48:15 (32)                 50:36 (31)    
32 Tord Jansson SNO 50:38 05:39 (30) 02:48 (10) 02:30 (41) 06:55 (20) 01:47 (26) 05:38 (64) 03:17 (44) 08:30 (57) 02:03 (35) 04:55 (29) 03:44 (45)                 02:52 (58) Tord Jansson SNO
        05:39 (30) 08:27 (18) 10:57 (25) 17:52 (20) 19:39 (21) 25:17 (27) 28:34 (26) 37:04 (28) 39:07 (28) 44:02 (30) 47:46 (30)                 50:38 (32)    
33 Anne Lundmark Järfälla OK 51:38 05:46 (35) 03:06 (28) 02:22 (34) 08:31 (47) 02:08 (52) 04:52 (42) 03:01 (36) 09:13 (69) 01:51 (20) 04:36 (22) 03:29 (32)                 02:43 (46) Anne Lundmark Järfälla OK
        05:46 (35) 08:52 (31) 11:14 (30) 19:45 (33) 21:53 (31) 26:45 (29) 29:46 (29) 38:59 (35) 40:50 (34) 45:26 (33) 48:55 (33)                 51:38 (33)    
34 Göran Kron KSIF 52:23 05:23 (20) 03:14 (33) 02:19 (31) 08:01 (38) 03:37 (78) 07:01 (72) 03:01 (36) 07:20 (33) 01:54 (22) 04:34 (21) 03:27 (28)                 02:32 (39) Göran Kron KSIF
        05:23 (20) 08:37 (23) 10:56 (24) 18:57 (31) 22:34 (35) 29:35 (42) 32:36 (43) 39:56 (37) 41:50 (38) 46:24 (35) 49:51 (35)                 52:23 (34)    
35 Bo Winander Järfälla OK 52:57 05:48 (38) 02:51 (12) 02:15 (27) 09:32 (63) 02:17 (65) 05:41 (65) 02:32 (10) 07:32 (38) 02:06 (41) 06:19 (69) 03:33 (36)                 02:31 (37) Bo Winander Järfälla OK
        05:48 (38) 08:39 (24) 10:54 (21) 20:26 (37) 22:43 (39) 28:24 (38) 30:56 (35) 38:28 (33) 40:34 (33) 46:53 (37) 50:26 (37)                 52:57 (35)    
36 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:59 05:46 (35) 02:59 (20) 02:10 (20) 06:54 (19) 01:44 (23) 04:36 (28) 08:13 (79) 07:24 (34) 01:55 (23) 05:02 (34) 03:27 (28)                 02:49 (54) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:46 (35) 08:45 (30) 10:55 (23) 17:49 (18) 19:33 (18) 24:09 (21) 32:22 (41) 39:46 (36) 41:41 (37) 46:43 (36) 50:10 (36)                 52:59 (36)    
37 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 53:04 05:49 (40) 03:15 (34) 02:36 (50) 09:24 (61) 01:51 (29) 05:17 (56) 03:06 (40) 07:36 (42) 02:03 (35) 05:01 (33) 03:52 (51)                 03:14 (75) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        05:49 (40) 09:04 (34) 11:40 (35) 21:04 (42) 22:55 (41) 28:12 (36) 31:18 (36) 38:54 (34) 40:57 (35) 45:58 (34) 49:50 (34)                 53:04 (37)    
38 Bo Romson Hellas Orientering 53:43 06:24 (49) 02:58 (19) 02:15 (27) 09:32 (63) 02:08 (52) 05:15 (55) 03:13 (43) 08:13 (51) 02:01 (31) 05:37 (51) 03:41 (44)                 02:26 (33) Bo Romson Hellas Orientering
        06:24 (49) 09:22 (37) 11:37 (34) 21:09 (43) 23:17 (42) 28:32 (40) 31:45 (40) 39:58 (39) 41:59 (39) 47:36 (40) 51:17 (38)                 53:43 (38)    
39 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:07 07:00 (61) 03:22 (38) 03:07 (66) 08:01 (38) 01:54 (37) 05:07 (49) 02:54 (28) 08:32 (58) 02:02 (32) 05:11 (41) 04:22 (71)                 02:35 (42) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:00 (61) 10:22 (49) 13:29 (51) 21:30 (46) 23:24 (43) 28:31 (39) 31:25 (37) 39:57 (38) 41:59 (39) 47:10 (38) 51:32 (40)                 54:07 (39)    
40 Håkan Boije Attunda OK 54:09 08:01 (69) 03:23 (40) 02:20 (32) 08:52 (55) 02:15 (61) 04:45 (38) 02:56 (30) 07:36 (42) 02:04 (38) 05:10 (39) 03:59 (58)                 02:48 (51) Håkan Boije Attunda OK
        08:01 (69) 11:24 (60) 13:44 (55) 22:36 (50) 24:51 (49) 29:36 (43) 32:32 (42) 40:08 (40) 42:12 (41) 47:22 (39) 51:21 (39)                 54:09 (40)    
41 Bengt Andersson Söders-Tyresö 54:10 05:39 (30) 05:51 (73) 02:33 (47) 08:28 (46) 02:16 (64) 05:08 (50) 02:45 (19) 07:56 (48) 02:11 (43) 04:57 (31) 03:58 (56)                 02:28 (35) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        05:39 (30) 11:30 (61) 14:03 (58) 22:31 (49) 24:47 (47) 29:55 (46) 32:40 (44) 40:36 (44) 42:47 (43) 47:44 (41) 51:42 (42)                 54:10 (41)    
42 Hans-Erik Persson Sundbyberg 54:20 05:09 (18) 03:07 (29) 02:25 (39) 07:04 (23) 01:40 (16) 12:38 (81) 02:46 (20) 06:30 (17) 02:11 (43) 04:56 (30) 03:06 (17)                 02:48 (51) Hans-Erik Persson Sundbyberg
        05:09 (18) 08:16 (14) 10:41 (18) 17:45 (17) 19:25 (16) 32:03 (59) 34:49 (52) 41:19 (47) 43:30 (46) 48:26 (44) 51:32 (40)                 54:20 (42)    
43 Leif Wallenbro Väsby OK 54:40 06:29 (54) 02:55 (15) 02:24 (38) 07:08 (24) 06:01 (81) 04:57 (44) 03:42 (59) 07:28 (36) 02:02 (33) 04:59 (32) 03:51 (49)                 02:44 (48) Leif Wallenbro Väsby OK
        06:29 (54) 09:24 (38) 11:48 (37) 18:56 (30) 24:57 (51) 29:54 (45) 33:36 (46) 41:04 (45) 43:06 (44) 48:05 (42) 51:56 (43)                 54:40 (43)    
44 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 55:15 07:55 (67) 03:04 (25) 02:21 (33) 08:56 (56) 01:55 (38) 05:49 (67) 03:12 (42) 08:12 (50) 02:00 (28) 05:10 (39) 03:45 (48)                 02:56 (60) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        07:55 (67) 10:59 (56) 13:20 (50) 22:16 (48) 24:11 (46) 30:00 (47) 33:12 (45) 41:24 (48) 43:24 (45) 48:34 (45) 52:19 (45)                 55:15 (44)    
45 Jan Larsson Tullinge SK 55:28 06:05 (43) 03:24 (43) 02:26 (40) 08:35 (50) 02:06 (50) 04:54 (43) 03:24 (50) 09:15 (70) 02:29 (62) 05:36 (50) 03:53 (52)                 03:21 (78) Jan Larsson Tullinge SK
        06:05 (43) 09:29 (39) 11:55 (38) 20:30 (38) 22:36 (37) 27:30 (34) 30:54 (34) 40:09 (41) 42:38 (42) 48:14 (43) 52:07 (44)                 55:28 (45)    
46 Per Geijer FM IF 56:04 06:26 (51) 03:36 (46) 02:30 (41) 07:43 (33) 02:20 (67) 04:42 (36) 02:50 (23) 07:33 (40) 02:44 (70) 09:33 (79) 03:16 (23)                 02:51 (56) Per Geijer FM IF
        06:26 (51) 10:02 (46) 12:32 (45) 20:15 (35) 22:35 (36) 27:17 (33) 30:07 (30) 37:40 (31) 40:24 (31) 49:57 (49) 53:13 (46)                 56:04 (46)    
47 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 56:07 06:25 (50) 03:48 (51) 02:33 (47) 08:43 (53) 02:17 (65) 04:36 (28) 03:20 (46) 08:44 (61) 03:10 (79) 05:50 (58) 03:54 (53)                 02:47 (50) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        06:25 (50) 10:13 (48) 12:46 (48) 21:29 (45) 23:46 (44) 28:22 (37) 31:42 (39) 40:26 (43) 43:36 (47) 49:26 (46) 53:20 (47)                 56:07 (47)    
48 Bo Källström OK Milan 56:25 06:32 (55) 03:21 (37) 02:30 (41) 07:41 (32) 02:15 (62) 07:47 (74) 03:32 (54) 07:39 (44) 02:36 (68) 05:55 (62) 04:02 (60)                 02:35 (42) Bo Källström OK Milan
        06:32 (55) 09:53 (44) 12:23 (42) 20:04 (34) 22:19 (33) 30:06 (48) 33:38 (47) 41:17 (46) 43:53 (48) 49:48 (47) 53:50 (48)                 56:25 (48)    
49 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 56:53 07:01 (62) 03:34 (45) 03:01 (63) 09:12 (59) 02:13 (60) 04:37 (31) 04:12 (68) 08:19 (53) 02:33 (66) 05:09 (37) 04:04 (62)                 02:58 (63) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        07:01 (62) 10:35 (51) 13:36 (53) 22:48 (51) 25:01 (52) 29:38 (44) 33:50 (50) 42:09 (49) 44:42 (49) 49:51 (48) 53:55 (49)                 56:53 (49)    
50 Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK 58:15 08:03 (70) 03:52 (55) 03:06 (65) 08:03 (40) 02:09 (54) 05:30 (60) 04:14 (69) 08:33 (60) 02:14 (47) 05:26 (46) 03:54 (53)                 03:11 (72) Marianne Söderberg IFK Lidingö SOK
        08:03 (70) 11:55 (63) 15:01 (62) 23:04 (53) 25:13 (54) 30:43 (51) 34:57 (53) 43:30 (53) 45:44 (52) 51:10 (50) 55:04 (50)                 58:15 (50)    
51 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 58:51 07:04 (63) 03:51 (54) 02:57 (60) 09:06 (58) 01:51 (30) 05:31 (61) 03:23 (47) 08:48 (63) 02:32 (64) 06:42 (71) 03:54 (53)                 03:12 (74) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        07:04 (63) 10:55 (55) 13:52 (57) 22:58 (52) 24:49 (48) 30:20 (50) 33:43 (48) 42:31 (51) 45:03 (51) 51:45 (51) 55:39 (51)                 58:51 (51)    
52 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 58:58 05:23 (20) 04:17 (65) 02:23 (36) 08:17 (44) 02:29 (72) 10:00 (80) 03:35 (57) 07:35 (41) 02:14 (47) 06:01 (64) 04:01 (59)                 02:43 (46) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        05:23 (20) 09:40 (41) 12:03 (40) 20:20 (36) 22:49 (40) 32:49 (61) 36:24 (59) 43:59 (55) 46:13 (54) 52:14 (53) 56:15 (52)                 58:58 (52)    
53 Bror Fureskog AltaÖsa OK 59:07 10:36 (76) 02:25 (2) 02:04 (14) 05:48 (4) 01:16 (4) 16:38 (82) 03:28 (51) 05:57 (6) 01:38 (9) 03:53 (11) 03:18 (24)                 02:06 (8) Bror Fureskog AltaÖsa OK
        10:36 (76) 13:01 (69) 15:05 (63) 20:53 (40) 22:09 (32) 38:47 (74) 42:15 (72) 48:12 (69) 49:50 (65) 53:43 (59) 57:01 (56)                 59:07 (53)    
54 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 59:20 05:39 (30) 05:26 (72) 02:46 (54) 09:40 (66) 02:15 (61) 05:20 (57) 03:28 (51) 09:23 (71) 02:58 (76) 05:56 (63) 03:39 (42)                 02:50 (55) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        05:39 (30) 11:05 (59) 13:51 (56) 23:31 (57) 25:46 (56) 31:06 (54) 34:34 (51) 43:57 (54) 46:55 (58) 52:51 (55) 56:30 (53)                 59:20 (54)    
55 Tommy Svensson Hellas Orientering 59:25 06:21 (48) 03:20 (36) 02:58 (61) 07:55 (37) 01:56 (39) 04:39 (34) 03:06 (40) 12:04 (79) 02:30 (63) 08:12 (77) 03:39 (42)                 02:45 (49) Tommy Svensson Hellas Orientering
        06:21 (48) 09:41 (42) 12:39 (47) 20:34 (39) 22:30 (34) 27:09 (32) 30:15 (32) 42:19 (50) 44:49 (50) 53:01 (57) 56:40 (55)                 59:25 (55)    
56 Åke Lewander Skarpnäcks OL 59:28 09:21 (73) 04:02 (61) 02:47 (56) 12:28 (79) 02:32 (74) 04:37 (31) 03:37 (58) 06:46 (23) 01:51 (20) 05:50 (58) 03:28 (31)                 02:09 (11) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        09:21 (73) 13:23 (72) 16:10 (69) 28:38 (72) 31:10 (72) 35:47 (69) 39:24 (68) 46:10 (62) 48:01 (59) 53:51 (60) 57:19 (59)                 59:28 (56)    
57 Christer Hedin IFK Enskede 59:44 07:21 (66) 03:39 (47) 02:33 (47) 11:21 (77) 02:01 (42) 04:25 (22) 05:52 (77) 08:52 (65) 02:22 (57) 05:02 (34) 03:36 (39)                 02:40 (44) Christer Hedin IFK Enskede
        07:21 (66) 11:00 (57) 13:33 (52) 24:54 (65) 26:55 (62) 31:20 (55) 37:12 (61) 46:04 (61) 48:26 (60) 53:28 (58) 57:04 (57)                 59:44 (57)    
57 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 59:44 06:09 (46) 06:06 (75) 03:38 (75) 08:03 (40) 02:20 (67) 05:10 (51) 04:43 (75) 08:22 (55) 02:07 (42) 05:09 (37) 04:52 (79)                 03:05 (70) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        06:09 (46) 12:15 (65) 15:53 (66) 23:56 (60) 26:16 (60) 31:26 (57) 36:09 (57) 44:31 (58) 46:38 (55) 51:47 (52) 56:39 (54)                 59:44 (57)    
59 Helena Korhonen Haninge SOK 60:09 05:37 (29) 03:04 (25) 03:17 (72) 13:59 (80) 02:03 (43) 04:12 (14) 03:23 (48) 07:45 (46) 02:45 (71) 08:42 (78) 03:24 (27)                 01:58 (5) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:37 (29) 08:41 (26) 11:58 (39) 25:57 (68) 28:00 (67) 32:12 (60) 35:35 (56) 43:20 (52) 46:05 (53) 54:47 (61) 58:11 (62)                 60:09 (59)    
60 Klas Langels Skarpnäcks OL 60:30 08:38 (71) 04:22 (67) 06:52 (80) 11:10 (75) 02:11 (56) 04:28 (25) 02:59 (33) 07:04 (28) 02:19 (53) 04:49 (27) 03:12 (20)                 02:26 (33) Klas Langels Skarpnäcks OL
        08:38 (71) 13:00 (68) 19:52 (75) 31:02 (75) 33:13 (74) 37:41 (72) 40:40 (71) 47:44 (66) 50:03 (66) 54:52 (62) 58:04 (61)                 60:30 (60)    
61 Sara Hektor Järla Orientering 60:39 06:05 (43) 03:44 (49) 02:42 (52) 11:03 (74) 02:37 (75) 05:14 (54) 03:54 (64) 09:06 (68) 02:23 (58) 06:12 (65) 04:29 (72)                 03:10 (71) Sara Hektor Järla Orientering
        06:05 (43) 09:49 (43) 12:31 (44) 23:34 (58) 26:11 (58) 31:25 (56) 35:19 (55) 44:25 (57) 46:48 (57) 53:00 (56) 57:29 (60)                 60:39 (61)    
62 Monika Högberg OK Södertörn 60:40 09:11 (72) 03:50 (53) 03:04 (64) 08:11 (42) 02:09 (54) 05:22 (58) 03:30 (53) 09:00 (66) 02:27 (60) 05:37 (51) 04:43 (76)                 03:36 (80) Monika Högberg OK Södertörn
        09:11 (72) 13:01 (69) 16:05 (68) 24:16 (61) 26:25 (61) 31:47 (58) 35:17 (54) 44:17 (56) 46:44 (56) 52:21 (54) 57:04 (57)                 60:40 (62)    
63 Carin Runqvist Järfälla OK 62:18 06:28 (53) 03:57 (58) 02:36 (50) 10:04 (70) 02:06 (50) 05:35 (62) 08:44 (81) 08:21 (54) 02:15 (51) 05:23 (45) 04:07 (66)                 02:42 (45) Carin Runqvist Järfälla OK
        06:28 (53) 10:25 (50) 13:01 (49) 23:05 (55) 25:11 (53) 30:46 (52) 39:30 (70) 47:51 (67) 50:06 (67) 55:29 (65) 59:36 (63)                 62:18 (63)    
64 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 62:55 06:06 (45) 03:23 (40) 02:56 (59) 08:46 (54) 04:20 (79) 04:40 (35) 08:17 (80) 09:23 (71) 02:17 (52) 05:42 (55) 04:04 (62)                 03:01 (67) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        06:06 (45) 09:29 (39) 12:25 (43) 21:11 (44) 25:31 (55) 30:11 (49) 38:28 (64) 47:51 (67) 50:08 (68) 55:50 (66) 59:54 (64)                 62:55 (64)    
64 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 62:55 07:57 (68) 04:28 (69) 03:15 (71) 09:00 (57) 03:03 (77) 07:48 (75) 03:45 (60) 07:46 (47) 02:35 (67) 05:41 (54) 04:45 (78)                 02:52 (58) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        07:57 (68) 12:25 (66) 15:40 (65) 24:40 (62) 27:43 (65) 35:31 (68) 39:16 (67) 47:02 (64) 49:37 (63) 55:18 (64) 60:03 (65)                 62:55 (64)    
66 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 64:04 06:35 (57) 04:14 (63) 04:30 (78) 09:58 (68) 02:23 (70) 05:11 (52) 03:51 (63) 08:16 (52) 03:38 (82) 06:16 (67) 06:21 (82)                 02:51 (56) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        06:35 (57) 10:49 (53) 15:19 (64) 25:17 (66) 27:40 (64) 32:51 (62) 36:42 (60) 44:58 (59) 48:36 (61) 54:52 (62) 61:13 (67)                 64:04 (66)    
67 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 64:20 06:34 (56) 04:30 (70) 02:32 (45) 09:47 (67) 02:30 (73) 07:30 (73) 03:55 (65) 09:32 (76) 02:49 (72) 06:42 (71) 04:44 (77)                 03:15 (76) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        06:34 (56) 11:04 (58) 13:36 (53) 23:23 (56) 25:53 (57) 33:23 (64) 37:18 (62) 46:50 (63) 49:39 (64) 56:21 (67) 61:05 (66)                 64:20 (67)    
68 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 65:05 17:57 (80) 03:52 (55) 02:46 (54) 07:44 (34) 01:45 (24) 06:54 (71) 02:56 (30) 06:57 (26) 02:00 (28) 05:38 (53) 04:05 (64)                 02:31 (37) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        17:57 (80) 21:49 (79) 24:35 (78) 32:19 (77) 34:04 (76) 40:58 (77) 43:54 (75) 50:51 (71) 52:51 (71) 58:29 (69) 62:34 (69)                 65:05 (68)    
69 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 65:07 06:26 (51) 04:15 (64) 06:58 (81) 09:27 (62) 02:21 (69) 05:24 (59) 03:47 (61) 09:04 (67) 02:37 (69) 07:39 (75) 04:12 (69)                 02:57 (62) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        06:26 (51) 10:41 (52) 17:39 (72) 27:06 (70) 29:27 (71) 34:51 (66) 38:38 (65) 47:42 (65) 50:19 (69) 57:58 (68) 62:10 (68)                 65:07 (69)    
70 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 66:35 17:32 (79) 03:52 (55) 02:59 (62) 08:36 (52) 02:11 (56) 04:51 (41) 03:33 (55) 08:46 (62) 01:56 (24) 05:50 (58) 04:05 (64)                 02:24 (31) Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK
        17:32 (79) 21:24 (78) 24:23 (77) 32:59 (78) 35:10 (77) 40:01 (76) 43:34 (74) 52:20 (74) 54:16 (72) 60:06 (70) 64:11 (71)                 66:35 (70)    
71 Gunnar Hellström Haninge SOK 66:51 04:56 (12) 03:23 (40) 03:51 (76) 17:23 (81) 02:04 (45) 04:23 (20) 02:48 (22) 07:00 (27) 03:13 (80) 11:24 (81) 03:38 (41)                 02:48 (52) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:56 (12) 08:19 (16) 12:10 (41) 29:33 (74) 31:37 (73) 36:00 (70) 38:48 (66) 45:48 (60) 49:01 (62) 60:25 (71) 64:03 (70)                 66:51 (71)    
72 Kristina Wåhlin Västerås SOK 67:03 06:49 (59) 05:57 (74) 03:08 (68) 11:01 (73) 02:05 (48) 04:59 (46) 04:00 (67) 14:14 (81) 02:32 (64) 06:18 (68) 03:31 (34)                 02:29 (36) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        06:49 (59) 12:46 (67) 15:54 (67) 26:55 (69) 29:00 (68) 33:59 (65) 37:59 (63) 52:13 (73) 54:45 (73) 61:03 (73) 64:34 (72)                 67:03 (72)    
73 Jan-Erik Wiberg Järla 68:47 07:07 (64) 03:47 (50) 03:37 (74) 09:15 (60) 05:34 (80) 08:52 (79) 04:22 (72) 09:26 (73) 02:51 (73) 06:24 (70) 04:36 (75)                 02:56 (60) Jan-Erik Wiberg Järla
        07:07 (64) 10:54 (54) 14:31 (60) 23:46 (59) 29:20 (69) 38:12 (73) 42:34 (73) 52:00 (72) 54:51 (74) 61:15 (74) 65:51 (74)                 68:47 (73)    
74 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 69:16 06:53 (60) 08:48 (80) 03:10 (69) 08:33 (49) 01:57 (41) 05:43 (66) 04:21 (71) 09:30 (74) 02:14 (47) 09:50 (80) 04:14 (70)                 04:03 (82) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:53 (60) 15:41 (74) 18:51 (74) 27:24 (71) 29:21 (70) 35:04 (67) 39:25 (69) 48:55 (70) 51:09 (70) 60:59 (72) 65:13 (73)                 69:16 (74)    
75 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 69:55 09:49 (75) 03:43 (48) 02:44 (53) 09:37 (65) 02:04 (45) 05:01 (47) 03:23 (47) 16:29 (82) 02:21 (55) 07:02 (74) 04:31 (73)                 03:11 (72) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        09:49 (75) 13:32 (73) 16:16 (70) 25:53 (67) 27:57 (66) 32:58 (63) 36:21 (58) 52:50 (75) 55:11 (75) 62:13 (75) 66:44 (75)                 69:55 (75)    
76 Ann Sjöberg Enebybergs IF 70:53 07:10 (65) 04:21 (66) 03:12 (70) 10:09 (71) 02:41 (76) 08:30 (77) 09:03 (82) 09:31 (75) 02:52 (74) 06:12 (65) 04:08 (67)                 03:04 (69) Ann Sjöberg Enebybergs IF
        07:10 (65) 11:31 (62) 14:43 (61) 24:52 (64) 27:33 (63) 36:03 (71) 45:06 (77) 54:37 (76) 57:29 (76) 63:41 (76) 67:49 (76)                 70:53 (76)    
77 Olle Arman Nyköpings OK 73:51 05:48 (38) 21:34 (82) 02:55 (58) 08:31 (47) 02:04 (45) 04:49 (40) 04:26 (73) 08:48 (63) 02:27 (60) 05:29 (48) 04:02 (60)                 02:58 (64) Olle Arman Nyköpings OK
        05:48 (38) 27:22 (81) 30:17 (81) 38:48 (80) 40:52 (80) 45:41 (80) 50:07 (79) 58:55 (78) 61:22 (78) 66:51 (77) 70:53 (77)                 73:51 (77)    
78 Evy Nord Södertälje IF 74:36 06:18 (47) 11:01 (81) 09:43 (82) 07:47 (35) 01:56 (39) 05:12 (53) 03:47 (61) 14:07 (80) 02:55 (75) 05:08 (36) 03:44 (45)                 02:58 (63) Evy Nord Södertälje IF
        06:18 (47) 17:19 (77) 27:02 (79) 34:49 (79) 36:45 (79) 41:57 (78) 45:44 (78) 59:51 (79) 62:46 (79) 67:54 (78) 71:38 (78)                 74:36 (78)    
79 Bjarne Erlandsson Malmby OL 76:34 22:49 (82) 06:43 (78) 03:18 (73) 10:02 (69) 02:05 (48) 04:58 (45) 03:34 (56) 08:22 (55) 02:21 (55) 05:21 (43) 03:58 (56)                 03:03 (68) Bjarne Erlandsson Malmby OL
        22:49 (82) 29:32 (82) 32:50 (82) 42:52 (81) 44:57 (81) 49:55 (81) 53:29 (81) 61:51 (81) 64:12 (80) 69:33 (79) 73:31 (79)                 76:34 (79)    
80 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 78:13 12:23 (78) 04:01 (60) 04:39 (79) 10:32 (72) 02:12 (58) 05:55 (69) 04:19 (70) 10:41 (77) 02:58 (76) 13:00 (82) 04:34 (74)                 02:59 (66) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        12:23 (78) 16:24 (75) 21:03 (76) 31:35 (76) 33:47 (75) 39:42 (75) 44:01 (76) 54:42 (77) 57:40 (77) 70:40 (80) 75:14 (80)                 78:13 (80)    
81 Björn Öqvist Hovet 79:50 09:23 (74) 03:49 (52) 04:20 (77) 11:26 (78) 07:31 (82) 08:36 (78) 05:15 (76) 10:49 (78) 03:27 (81) 07:00 (73) 04:59 (80)                 03:15 (76) Björn Öqvist Hovet
        09:23 (74) 13:12 (71) 17:32 (71) 28:58 (73) 36:29 (78) 45:05 (79) 50:20 (80) 61:09 (80) 64:36 (81) 71:36 (81) 76:35 (81)                 79:50 (81)    
82 Britt Nordqvist OK Sänkan 91:45 21:40 (81) 04:25 (68) 03:07 (66) 20:01 (82) 02:24 (71) 05:52 (68) 04:30 (74) 08:32 (58) 03:01 (78) 08:09 (76) 06:05 (81)                 03:59 (81) Britt Nordqvist OK Sänkan
        21:40 (81) 26:05 (80) 29:12 (80) 49:13 (82) 51:37 (82) 57:29 (82) 61:59 (82) 70:31 (82) 73:32 (82) 81:41 (82) 87:46 (82)                 91:45 (82)    
- Olle Blomgren Södertörn 58:44 05:37   09:03   02:46   05:32   01:28   05:40   02:22   05:19   01:36   12:41       04:17               02:23   Olle Blomgren Södertörn
        05:37   14:40   17:26   22:58   24:26   30:06   32:28   37:47   39:23   52:04   52:04   56:21               58:44      
- Ingrid Graneli Haninge SOK 63:07 06:23   03:31   11:50   02:01   04:41   10:27   08:43   02:09   05:54   04:31                       02:57   Ingrid Graneli Haninge SOK
        06:23   09:54   21:44   23:45   28:26   38:53   47:36   49:45   55:39   60:10                       63:07      
- Ingvar Oskarsson Klubblös 122:59 10:41   11:30   04:49   17:01   04:28   32:44   14:19   04:37   09:10   08:26                       05:14   Ingvar Oskarsson Klubblös
        10:41   22:11   27:00   44:01   48:29   81:13   95:32   100:09   109:19   117:45                       122:59      
- Anders Tegeström Stockholms OK                                                                   Anders Tegeström Stockholms OK
                                                                           
- Mats Lundblad Täby OK                                                                   Mats Lundblad Täby OK
                                                                           
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Sören Andersson Centrum OK 27:01 05:16 (1) 02:44 (1) 01:06 (2) 04:48 (1) 02:26 (1) 03:36 (1) 02:01 (1) 02:57 (2)                             02:07 (1) Sören Andersson Centrum OK
        05:16 (1) 08:00 (1) 09:06 (1) 13:54 (1) 16:20 (1) 19:56 (1) 21:57 (1) 24:54 (1)                             27:01 (1)    
2 Sven Hedman Attunda OK 31:08 05:25 (2) 03:06 (2) 01:05 (1) 07:07 (14) 02:33 (2) 04:12 (5) 02:01 (1) 03:27 (7)                             02:12 (2) Sven Hedman Attunda OK
        05:25 (2) 08:31 (2) 09:36 (2) 16:43 (3) 19:16 (3) 23:28 (3) 25:29 (2) 28:56 (2)                             31:08 (2)    
3 Gerhard Lilliestierna Ok Roslagen 32:35 06:08 (5) 03:09 (3) 01:10 (3) 05:19 (2) 02:48 (6) 03:42 (2) 04:41 (53) 03:15 (4)                             02:23 (8) Gerhard Lilliestierna Ok Roslagen
        06:08 (5) 09:17 (3) 10:27 (3) 15:46 (2) 18:34 (2) 22:16 (2) 26:57 (3) 30:12 (3)                             32:35 (3)    
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 33:41 06:24 (8) 03:53 (8) 01:15 (5) 06:16 (7) 02:45 (5) 04:31 (9) 02:27 (6) 03:32 (8)                             02:38 (10) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        06:24 (8) 10:17 (4) 11:32 (4) 17:48 (4) 20:33 (4) 25:04 (4) 27:31 (4) 31:03 (4)                             33:41 (4)    
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 34:12 06:03 (3) 06:02 (45) 01:11 (4) 05:29 (4) 02:34 (4) 03:52 (3) 03:44 (44) 02:55 (1)                             02:22 (7) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        06:03 (3) 12:05 (20) 13:16 (14) 18:45 (6) 21:19 (5) 25:11 (5) 28:55 (6) 31:50 (5)                             34:12 (5)    
6 Susanne Holmberg OK Södertörn 34:52 07:25 (16) 04:33 (23) 02:37 (54) 05:21 (3) 02:33 (2) 04:45 (12) 02:03 (3) 03:18 (5)                             02:17 (3) Susanne Holmberg OK Södertörn
        07:25 (16) 11:58 (18) 14:35 (20) 19:56 (9) 22:29 (7) 27:14 (7) 29:17 (7) 32:35 (7)                             34:52 (6)    
7 Carl-Arne Malmberg Vallentuna Össeby 35:14 06:51 (11) 04:12 (16) 01:23 (9) 06:17 (8) 02:57 (8) 04:18 (6) 02:30 (8) 03:52 (13)                             02:54 (17) Carl-Arne Malmberg Vallentuna Össeby
        06:51 (11) 11:03 (8) 12:26 (6) 18:43 (5) 21:40 (6) 25:58 (6) 28:28 (5) 32:20 (6)                             35:14 (7)    
8 Mats Holmgren IFK Enskede 36:41 06:48 (10) 03:57 (9) 01:37 (22) 09:43 (37) 03:18 (17) 03:52 (3) 02:05 (4) 03:01 (3)                             02:20 (5) Mats Holmgren IFK Enskede
        06:48 (10) 10:45 (5) 12:22 (5) 22:05 (15) 25:23 (14) 29:15 (11) 31:20 (9) 34:21 (8)                             36:41 (8)    
9 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 38:14 06:17 (7) 04:59 (30) 01:18 (7) 07:55 (22) 04:01 (28) 04:34 (10) 02:39 (15) 03:43 (10)                             02:48 (14) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        06:17 (7) 11:16 (10) 12:34 (7) 20:29 (11) 24:30 (11) 29:04 (9) 31:43 (10) 35:26 (9)                             38:14 (9)    
10 Börje Pahlén Söders-Tyresö 39:17 07:13 (14) 04:09 (13) 01:40 (26) 06:39 (11) 03:08 (11) 04:28 (8) 03:09 (33) 06:08 (53)                             02:43 (12) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        07:13 (14) 11:22 (12) 13:02 (10) 19:41 (7) 22:49 (8) 27:17 (8) 30:26 (8) 36:34 (10)                             39:17 (10)    
11 Ulf Nordin Snättringe SK 41:12 08:43 (43) 06:19 (48) 01:38 (24) 06:27 (9) 03:34 (19) 04:59 (16) 02:32 (11) 04:01 (16)                             02:59 (22) Ulf Nordin Snättringe SK
        08:43 (43) 15:02 (44) 16:40 (37) 23:07 (19) 26:41 (17) 31:40 (15) 34:12 (14) 38:13 (12)                             41:12 (11)    
12 Bertil Rydgren IFK Enskede 41:21 07:29 (19) 04:07 (12) 01:33 (15) 07:38 (19) 04:19 (34) 05:20 (23) 03:14 (34) 04:26 (24)                             03:15 (30) Bertil Rydgren IFK Enskede
        07:29 (19) 11:36 (13) 13:09 (11) 20:47 (13) 25:06 (12) 30:26 (12) 33:40 (11) 38:06 (11)                             41:21 (12)    
13 Jan Olof Norén Järla Orientering 41:38 07:05 (12) 03:57 (9) 01:35 (17) 07:25 (18) 06:00 (55) 05:01 (17) 02:46 (21) 04:44 (30)                             03:05 (24) Jan Olof Norén Järla Orientering
        07:05 (12) 11:02 (7) 12:37 (8) 20:02 (10) 26:02 (15) 31:03 (13) 33:49 (12) 38:33 (13)                             41:38 (13)    
14 Göran Johansson Järfälla OK 43:03 08:25 (38) 03:47 (7) 01:35 (17) 07:11 (16) 02:52 (7) 05:23 (25) 04:53 (54) 06:17 (54)                             02:40 (11) Göran Johansson Järfälla OK
        08:25 (38) 12:12 (21) 13:47 (18) 20:58 (14) 23:50 (10) 29:13 (10) 34:06 (13) 40:23 (17)                             43:03 (14)    
15 Stig Lindskog Visborgs OK 43:16 08:49 (45) 04:30 (22) 02:29 (52) 06:36 (10) 04:53 (42) 05:13 (22) 02:50 (24) 04:25 (23)                             03:31 (38) Stig Lindskog Visborgs OK
        08:49 (45) 13:19 (30) 15:48 (32) 22:24 (17) 27:17 (19) 32:30 (18) 35:20 (16) 39:45 (14)                             43:16 (15)    
16 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 43:19 07:25 (16) 04:58 (29) 01:32 (14) 10:58 (41) 03:11 (14) 05:21 (24) 02:40 (16) 04:00 (15)                             03:14 (29) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        07:25 (16) 12:23 (22) 13:55 (19) 24:53 (25) 28:04 (21) 33:25 (20) 36:05 (19) 40:05 (15)                             43:19 (16)    
17 Ture Nilsson Stockholmspolisen 43:48 07:38 (22) 04:09 (13) 01:34 (16) 07:19 (17) 04:28 (37) 06:05 (39) 04:09 (47) 04:49 (32)                             03:37 (44) Ture Nilsson Stockholmspolisen
        07:38 (22) 11:47 (16) 13:21 (15) 20:40 (12) 25:08 (13) 31:13 (14) 35:22 (17) 40:11 (16)                             43:48 (17)    
18 Kenneth Berglund Hellas Orientering 43:53 08:19 (34) 04:57 (28) 02:11 (43) 06:40 (12) 04:06 (29) 05:54 (35) 02:55 (28) 05:25 (45)                             03:26 (36) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        08:19 (34) 13:16 (27) 15:27 (27) 22:07 (16) 26:13 (16) 32:07 (16) 35:02 (15) 40:27 (18)                             43:53 (18)    
19 Jan Brundell Solna OK 44:50 07:42 (23) 04:18 (20) 04:38 (59) 09:27 (34) 03:13 (15) 05:29 (29) 02:36 (13) 04:28 (25)                             02:59 (22) Jan Brundell Solna OK
        07:42 (23) 12:00 (19) 16:38 (36) 26:05 (30) 29:18 (24) 34:47 (21) 37:23 (21) 41:51 (21)                             44:50 (19)    
20 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 45:04 08:51 (46) 04:42 (24) 01:55 (34) 07:45 (20) 03:42 (24) 05:24 (26) 04:40 (52) 04:38 (28)                             03:27 (37) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        08:51 (46) 13:33 (33) 15:28 (28) 23:13 (20) 26:55 (18) 32:19 (17) 36:59 (20) 41:37 (20)                             45:04 (20)    
21 Christer Andersson ATG 45:17 06:05 (4) 05:12 (32) 01:41 (27) 16:18 (58) 03:03 (9) 04:27 (7) 02:07 (5) 04:06 (17)                             02:18 (4) Christer Andersson ATG
        06:05 (4) 11:17 (11) 12:58 (9) 29:16 (44) 32:19 (36) 36:46 (28) 38:53 (26) 42:59 (25)                             45:17 (21)    
22 Tord Jonsson Klubblös 45:33 08:16 (32) 06:35 (52) 01:51 (32) 06:45 (13) 06:52 (58) 05:28 (28) 02:45 (20) 04:06 (17)                             02:55 (18) Tord Jonsson Klubblös
        08:16 (32) 14:51 (41) 16:42 (38) 23:27 (22) 30:19 (28) 35:47 (26) 38:32 (25) 42:38 (23)                             45:33 (22)    
23 Anna Blomgren Tullinge SK 45:44 15:18 (61) 03:33 (5) 01:17 (6) 07:10 (15) 04:09 (31) 05:01 (17) 02:31 (10) 03:26 (6)                             03:19 (33) Anna Blomgren Tullinge SK
        15:18 (61) 18:51 (55) 20:08 (53) 27:18 (34) 31:27 (31) 36:28 (27) 38:59 (27) 42:25 (22)                             45:44 (23)    
24 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 45:56 07:34 (20) 04:14 (17) 04:54 (60) 09:35 (35) 03:37 (20) 05:01 (17) 02:52 (26) 05:13 (42)                             02:56 (19) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        07:34 (20) 11:48 (17) 16:42 (38) 26:17 (32) 29:54 (26) 34:55 (22) 37:47 (22) 43:00 (26)                             45:56 (24)    
25 Anki Landarv Klubblös 46:02 07:23 (15) 05:35 (40) 02:24 (48) 08:53 (29) 04:56 (43) 06:17 (42) 02:37 (14) 04:33 (26)                             03:24 (35) Anki Landarv Klubblös
        07:23 (15) 12:58 (24) 15:22 (26) 24:15 (24) 29:11 (23) 35:28 (24) 38:05 (23) 42:38 (23)                             46:02 (25)    
26 Torsten Jansson Skogsluffarna 46:10 08:26 (39) 05:04 (31) 01:35 (17) 08:09 (25) 04:26 (36) 05:34 (30) 02:27 (6) 05:48 (50)                             04:41 (58) Torsten Jansson Skogsluffarna
        08:26 (39) 13:30 (32) 15:05 (24) 23:14 (21) 27:40 (20) 33:14 (19) 35:41 (18) 41:29 (19)                             46:10 (26)    
27 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 47:23 10:09 (52) 04:46 (25) 01:48 (31) 09:00 (30) 04:11 (32) 05:50 (33) 03:16 (35) 04:49 (32)                             03:34 (42) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        10:09 (52) 14:55 (42) 16:43 (40) 25:43 (27) 29:54 (26) 35:44 (25) 39:00 (28) 43:49 (28)                             47:23 (27)    
28 Björn Stolt OK Ravinen 47:38 07:53 (27) 06:25 (49) 01:35 (17) 12:47 (46) 04:25 (35) 04:57 (14) 02:30 (8) 03:54 (14)                             03:12 (27) Björn Stolt OK Ravinen
        07:53 (27) 14:18 (37) 15:53 (34) 28:40 (39) 33:05 (42) 38:02 (31) 40:32 (29) 44:26 (29)                             47:38 (28)    
29 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 48:28 07:56 (28) 05:13 (33) 02:08 (42) 08:33 (28) 05:14 (46) 05:57 (36) 03:08 (32) 04:57 (36)                             05:22 (60) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        07:56 (28) 13:09 (26) 15:17 (25) 23:50 (23) 29:04 (22) 35:01 (23) 38:09 (24) 43:06 (27)                             48:28 (29)    
30 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:41 07:44 (24) 11:41 (58) 01:38 (24) 07:57 (23) 03:51 (26) 05:27 (27) 02:33 (12) 04:34 (27)                             03:16 (31) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        07:44 (24) 19:25 (57) 21:03 (55) 29:00 (41) 32:51 (38) 38:18 (34) 40:51 (30) 45:25 (30)                             48:41 (30)    
31 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 48:58 06:16 (6) 04:55 (26) 02:00 (36) 14:10 (52) 05:39 (51) 06:13 (41) 02:46 (21) 03:50 (12)                             03:09 (26) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        06:16 (6) 11:11 (9) 13:11 (13) 27:21 (35) 33:00 (39) 39:13 (39) 41:59 (35) 45:49 (31)                             48:58 (31)    
32 Lars Persson Väsby OK 49:11 08:36 (41) 05:42 (42) 01:31 (12) 13:34 (49) 04:58 (44) 04:47 (13) 02:51 (25) 04:14 (20)                             02:58 (21) Lars Persson Väsby OK
        08:36 (41) 14:18 (37) 15:49 (33) 29:23 (45) 34:21 (48) 39:08 (38) 41:59 (35) 46:13 (32)                             49:11 (32)    
33 Lennart Sjöstål Klubblös 49:28 08:46 (44) 05:46 (43) 05:28 (61) 07:49 (21) 03:37 (21) 05:41 (32) 04:34 (50) 04:39 (29)                             03:08 (25) Lennart Sjöstål Klubblös
        08:46 (44) 14:32 (39) 20:00 (52) 27:49 (38) 31:26 (30) 37:07 (29) 41:41 (34) 46:20 (33)                             49:28 (33)    
34 Åke Linderoth Sundbyberg IK 50:18 11:18 (56) 04:56 (27) 02:01 (37) 09:22 (32) 03:53 (27) 06:04 (38) 03:19 (36) 05:35 (48)                             03:50 (48) Åke Linderoth Sundbyberg IK
        11:18 (56) 16:14 (49) 18:15 (46) 27:37 (37) 31:30 (33) 37:34 (30) 40:53 (31) 46:28 (34)                             50:18 (34)    
35 Maria Kärrström Tullinge SK 51:07 06:32 (9) 11:56 (59) 01:25 (11) 05:54 (5) 08:02 (60) 05:52 (34) 02:42 (18) 06:20 (55)                             02:24 (9) Maria Kärrström Tullinge SK
        06:32 (9) 18:28 (54) 19:53 (51) 25:47 (28) 33:49 (44) 39:41 (41) 42:23 (37) 48:43 (37)                             51:07 (35)    
36 Carl Carlin Söders-Tyresö 51:22 09:40 (50) 04:16 (18) 01:35 (20) 13:43 (51) 03:48 (25) 05:02 (20) 05:52 (58) 04:13 (19)                             03:13 (28) Carl Carlin Söders-Tyresö
        09:40 (50) 13:56 (35) 15:31 (30) 29:14 (43) 33:02 (40) 38:04 (32) 43:56 (43) 48:09 (36)                             51:22 (36)    
37 Leif Lundquist Enebybergs IF 51:38 08:01 (29) 03:45 (6) 01:23 (9) 09:56 (38) 06:31 (57) 10:33 (60) 03:22 (37) 05:19 (44)                             02:48 (14) Leif Lundquist Enebybergs IF
        08:01 (29) 11:46 (14) 13:09 (11) 23:05 (18) 29:36 (25) 40:09 (42) 43:31 (39) 48:50 (39)                             51:38 (37)    
38 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 51:42 08:03 (30) 05:15 (34) 01:37 (22) 10:30 (40) 07:38 (59) 05:02 (20) 02:54 (27) 06:53 (58)                             03:50 (48) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:03 (30) 13:18 (29) 14:55 (22) 25:25 (26) 33:03 (41) 38:05 (33) 40:59 (32) 47:52 (35)                             51:42 (38)    
39 Conny Vernersson OK Orinto 51:57 08:33 (40) 07:05 (54) 01:47 (30) 13:18 (47) 03:30 (18) 06:06 (40) 04:30 (49) 04:16 (21)                             02:52 (16) Conny Vernersson OK Orinto
        08:33 (40) 15:38 (46) 17:25 (42) 30:43 (49) 34:13 (47) 40:19 (43) 44:49 (45) 49:05 (40)                             51:57 (39)    
40 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 52:04 11:39 (58) 05:39 (41) 02:24 (48) 09:24 (33) 04:43 (39) 06:56 (49) 03:07 (30) 04:53 (35)                             03:19 (33) Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby
        11:39 (58) 17:18 (52) 19:42 (50) 29:06 (42) 33:49 (44) 40:45 (45) 43:52 (42) 48:45 (38)                             52:04 (40)    
41 Inger Andersson Söders-Tyresö 52:22 07:06 (13) 06:13 (47) 01:45 (28) 18:46 (60) 03:10 (12) 06:35 (45) 02:40 (16) 03:47 (11)                             02:20 (5) Inger Andersson Söders-Tyresö
        07:06 (13) 13:19 (30) 15:04 (23) 33:50 (54) 37:00 (51) 43:35 (51) 46:15 (49) 50:02 (46)                             52:22 (41)    
42 Tommy Gustavsson Östra Almby 52:25 07:35 (21) 04:11 (15) 01:53 (33) 20:08 (61) 04:08 (30) 04:57 (14) 03:03 (29) 03:34 (9)                             02:56 (19) Tommy Gustavsson Östra Almby
        07:35 (21) 11:46 (14) 13:39 (16) 33:47 (53) 37:55 (52) 42:52 (49) 45:55 (47) 49:29 (43)                             52:25 (42)    
43 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 53:01 08:23 (37) 05:21 (37) 01:59 (35) 10:27 (39) 05:19 (48) 07:02 (50) 05:04 (56) 05:50 (51)                             03:36 (43) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        08:23 (37) 13:44 (34) 15:43 (31) 26:10 (31) 31:29 (32) 38:31 (37) 43:35 (41) 49:25 (42)                             53:01 (43)    
44 Göran Glanshed Haninge SOK 53:14 11:36 (57) 04:18 (19) 01:31 (12) 12:13 (45) 03:10 (12) 05:34 (30) 02:47 (23) 08:48 (60)                             03:17 (32) Göran Glanshed Haninge SOK
        11:36 (57) 15:54 (47) 17:25 (42) 29:38 (46) 32:48 (37) 38:22 (35) 41:09 (33) 49:57 (45)                             53:14 (44)    
45 Lars Dyrhage Järfälla OK 53:19 11:09 (55) 05:21 (37) 02:04 (39) 09:00 (30) 04:38 (38) 07:23 (53) 03:57 (46) 05:43 (49)                             04:04 (54) Lars Dyrhage Järfälla OK
        11:09 (55) 16:30 (51) 18:34 (49) 27:34 (36) 32:12 (35) 39:35 (40) 43:32 (40) 49:15 (41)                             53:19 (45)    
46 Inger Pahlén Söders-Tyresö 54:13 08:41 (42) 04:18 (19) 01:45 (28) 16:08 (57) 03:13 (15) 06:20 (43) 02:44 (19) 06:29 (56)                             04:35 (57) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        08:41 (42) 12:59 (25) 14:44 (21) 30:52 (50) 34:05 (46) 40:25 (44) 43:09 (38) 49:38 (44)                             54:13 (46)    
47 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 55:48 07:47 (25) 07:01 (53) 03:17 (56) 08:20 (26) 05:43 (52) 10:27 (59) 03:30 (41) 06:06 (52)                             03:37 (45) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        07:47 (25) 14:48 (40) 18:05 (45) 26:25 (33) 32:08 (34) 42:35 (48) 46:05 (48) 52:11 (49)                             55:48 (47)    
48 Mona Asplund Klubblös 56:15 08:19 (34) 05:54 (44) 02:03 (38) 09:36 (36) 04:47 (40) 07:49 (56) 06:52 (60) 06:43 (57)                             04:12 (55) Mona Asplund Klubblös
        08:19 (34) 14:13 (36) 16:16 (35) 25:52 (29) 30:39 (29) 38:28 (36) 45:20 (46) 52:03 (48)                             56:15 (48)    
49 Tomas Möller OK Södertörn 56:39 09:01 (47) 06:25 (49) 02:25 (50) 11:51 (44) 04:47 (40) 06:45 (46) 03:07 (30) 07:20 (59)                             04:58 (59) Tomas Möller OK Södertörn
        09:01 (47) 15:26 (45) 17:51 (44) 29:42 (47) 34:29 (49) 41:14 (46) 44:21 (44) 51:41 (47)                             56:39 (49)    
50 Johny Lindmark Skarpnäcks OL 57:36 10:16 (53) 06:05 (46) 02:07 (40) 14:31 (54) 05:19 (48) 06:47 (47) 03:52 (45) 05:06 (38)                             03:33 (40) Johny Lindmark Skarpnäcks OL
        10:16 (53) 16:21 (50) 18:28 (48) 32:59 (52) 38:18 (53) 45:05 (52) 48:57 (51) 54:03 (50)                             57:36 (50)    
51 Carl Lang OK Österåker 59:22 14:15 (60) 05:19 (36) 03:11 (55) 11:32 (43) 05:14 (46) 06:25 (44) 04:23 (48) 05:09 (39)                             03:54 (50) Carl Lang OK Österåker
        14:15 (60) 19:34 (58) 22:45 (58) 34:17 (55) 39:31 (55) 45:56 (54) 50:19 (52) 55:28 (51)                             59:22 (51)    
52 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 59:44 08:17 (33) 18:24 (60) 03:22 (57) 08:06 (24) 04:13 (33) 05:57 (36) 03:27 (38) 04:21 (22)                             03:37 (44) Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby
        08:17 (33) 26:41 (60) 30:03 (61) 38:09 (59) 42:22 (57) 48:19 (55) 51:46 (53) 56:07 (52)                             59:44 (52)    
53 Lars Nordin SolnaOK 61:10 09:37 (49) 08:15 (56) 04:05 (58) 13:20 (48) 05:11 (45) 07:54 (57) 03:27 (38) 05:32 (47)                             03:49 (47) Lars Nordin SolnaOK
        09:37 (49) 17:52 (53) 21:57 (57) 35:17 (56) 40:28 (56) 48:22 (56) 51:49 (54) 57:21 (53)                             61:10 (53)    
54 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 61:15 09:43 (51) 05:15 (34) 02:20 (47) 11:27 (42) 05:56 (54) 08:37 (58) 03:30 (41) 10:56 (62)                             03:31 (38) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        09:43 (51) 14:58 (43) 17:18 (41) 28:45 (40) 34:41 (50) 43:18 (50) 46:48 (50) 57:44 (54)                             61:15 (54)    
55 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 62:08 09:27 (48) 06:28 (51) 02:32 (53) 13:41 (50) 06:22 (56) 07:20 (52) 07:30 (61) 04:52 (34)                             03:56 (52) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        09:27 (48) 15:55 (48) 18:27 (47) 32:08 (51) 38:30 (54) 45:50 (53) 53:20 (55) 58:12 (55)                             62:08 (55)    
56 Bo Eklind Klubblös 62:52 10:56 (54) 08:00 (55) 02:17 (46) 15:52 (56) 05:36 (50) 07:35 (54) 03:34 (43) 05:05 (37)                             03:57 (53) Bo Eklind Klubblös
        10:56 (54) 18:56 (56) 21:13 (56) 37:05 (57) 42:41 (58) 50:16 (57) 53:50 (56) 58:55 (56)                             62:52 (56)    
57 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 63:49 07:27 (18) 03:31 (4) 09:11 (62) 23:06 (62) 03:40 (23) 04:41 (11) 03:29 (40) 05:11 (41)                             03:33 (40) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        07:27 (18) 10:58 (6) 20:09 (54) 43:15 (60) 46:55 (60) 51:36 (59) 55:05 (58) 60:16 (58)                             63:49 (57)    
58 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 64:41 08:14 (31) 18:50 (61) 02:07 (40) 08:29 (27) 05:55 (53) 07:05 (51) 04:39 (51) 05:28 (46)                             03:54 (50) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        08:14 (31) 27:04 (61) 29:11 (60) 37:40 (58) 43:35 (59) 50:40 (58) 55:19 (59) 60:47 (59)                             64:41 (58)    
59 Göran Haglund Haninge SOK 65:09 07:47 (25) 05:29 (39) 02:14 (45) 14:31 (54) 03:37 (20) 07:39 (55) 12:37 (62) 05:16 (43)                             05:59 (61) Göran Haglund Haninge SOK
        07:47 (25) 13:16 (27) 15:30 (29) 30:01 (48) 33:38 (43) 41:17 (47) 53:54 (57) 59:10 (57)                             65:09 (59)    
60 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 71:26 08:19 (34) 04:06 (11) 01:20 (8) 06:10 (6) 03:03 (9) 36:02 (62) 04:53 (54) 04:48 (31)                             02:45 (13) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        08:19 (34) 12:25 (23) 13:45 (17) 19:55 (8) 22:58 (9) 59:00 (60) 63:53 (60) 68:41 (60)                             71:26 (60)    
61 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 79:40 16:54 (62) 08:50 (57) 02:27 (51) 17:45 (59) 11:26 (61) 06:49 (48) 05:56 (59) 05:10 (40)                             04:23 (56) Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        16:54 (62) 25:44 (59) 28:11 (59) 45:56 (61) 57:22 (61) 64:11 (61) 70:07 (61) 75:17 (61)                             79:40 (61)    
62 Margit Lundström OK Sänkan 108:07 12:04 (59) 30:22 (62) 02:11 (43) 14:16 (53) 15:22 (62) 10:40 (61) 05:28 (57) 10:50 (61)                             06:54 (62) Margit Lundström OK Sänkan
        12:04 (59) 42:26 (62) 44:37 (62) 58:53 (62) 74:15 (62) 84:55 (62) 90:23 (62) 101:13 (62)                             108:07 (62)    
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 53:26 09:22   08:07   01:47                                                   34:10   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:22   17:29   19:16                                                   53:26      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål   Bana E - 1,6 km Klubb
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 31:11 05:42 (3) 06:33 (14) 03:38 (1) 05:13 (1) 02:34 (1) 04:41 (3)                                     02:50 (1) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:42 (3) 12:15 (6) 15:53 (3) 21:06 (1) 23:40 (1) 28:21 (1)                                     31:11 (1)    
2 Ebba-Lisa Flygar Tullinge sk 34:58 07:38 (14) 04:35 (4) 04:17 (5) 07:14 (10) 03:19 (3) 04:29 (1)                                     03:26 (2) Ebba-Lisa Flygar Tullinge sk
        07:38 (14) 12:13 (5) 16:30 (5) 23:44 (6) 27:03 (4) 31:32 (2)                                     34:58 (2)    
3 Berit Lindunger Haninge SOK 36:34 06:10 (5) 04:12 (1) 04:10 (3) 06:44 (6) 04:01 (8) 06:55 (16)                                     04:22 (7) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:10 (5) 10:22 (1) 14:32 (1) 21:16 (3) 25:17 (3) 32:12 (3)                                     36:34 (3)    
4 Hans Eriksson Hellas Orientering 37:09 06:34 (8) 04:25 (2) 06:00 (16) 06:19 (5) 04:23 (13) 05:22 (7)                                     04:06 (6) Hans Eriksson Hellas Orientering
        06:34 (8) 10:59 (3) 16:59 (6) 23:18 (4) 27:41 (6) 33:03 (5)                                     37:09 (4)    
5 Roland Bolin Snättringe SK 37:42 05:13 (1) 05:19 (8) 05:09 (10) 05:34 (2) 03:54 (6) 08:52 (22)                                     03:41 (3) Roland Bolin Snättringe SK
        05:13 (1) 10:32 (2) 15:41 (2) 21:15 (2) 25:09 (2) 34:01 (6)                                     37:42 (5)    
6 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 38:21 05:22 (2) 07:38 (18) 05:14 (12) 08:16 (15) 02:52 (2) 04:55 (5)                                     04:04 (5) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        05:22 (2) 13:00 (11) 18:14 (7) 26:30 (9) 29:22 (7) 34:17 (7)                                     38:21 (6)    
7 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 39:50 06:38 (9) 04:43 (5) 04:50 (7) 07:28 (12) 03:45 (5) 05:34 (8)                                     06:52 (24) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        06:38 (9) 11:21 (4) 16:11 (4) 23:39 (5) 27:24 (5) 32:58 (4)                                     39:50 (7)    
8 Ronny Hedlund OK Södertörn 41:13 05:46 (4) 09:00 (22) 04:08 (2) 07:05 (7) 05:27 (24) 05:13 (6)                                     04:34 (11) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:46 (4) 14:46 (12) 18:54 (11) 25:59 (8) 31:26 (9) 36:39 (8)                                     41:13 (8)    
9 Errol Wicksell Hellas Orientering 41:50 07:26 (11) 05:11 (6) 05:43 (15) 07:30 (13) 04:22 (12) 06:31 (14)                                     05:07 (20) Errol Wicksell Hellas Orientering
        07:26 (11) 12:37 (8) 18:20 (9) 25:50 (7) 30:12 (8) 36:43 (9)                                     41:50 (9)    
10 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 42:45 07:27 (12) 05:20 (9) 05:33 (14) 09:08 (17) 05:07 (22) 05:47 (10)                                     04:23 (8) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        07:27 (12) 12:47 (10) 18:20 (9) 27:28 (10) 32:35 (12) 38:22 (11)                                     42:45 (10)    
11 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 43:01 07:22 (10) 05:22 (10) 05:30 (13) 09:14 (18) 05:06 (20) 05:47 (10)                                     04:40 (12) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        07:22 (10) 12:44 (9) 18:14 (7) 27:28 (10) 32:34 (11) 38:21 (10)                                     43:01 (11)    
12 Gunvor Granath Nynäshamns OK 44:32 07:52 (16) 13:19 (26) 04:23 (6) 06:14 (4) 04:17 (11) 04:36 (2)                                     03:51 (4) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        07:52 (16) 21:11 (24) 25:34 (22) 31:48 (15) 36:05 (13) 40:41 (13)                                     44:32 (12)    
13 Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK 45:35 10:27 (25) 05:14 (7) 04:55 (8) 07:07 (8) 04:04 (9) 08:08 (21)                                     05:40 (22) Jan Hägerskog Skogsluffarnas OK
        10:27 (25) 15:41 (15) 20:36 (12) 27:43 (12) 31:47 (10) 39:55 (12)                                     45:35 (13)    
14 Alf Persson OK Österåker 47:50 08:42 (18) 06:05 (11) 08:20 (23) 07:16 (11) 06:57 (26) 05:50 (13)                                     04:40 (12) Alf Persson OK Österåker
        08:42 (18) 14:47 (13) 23:07 (15) 30:23 (13) 37:20 (15) 43:10 (14)                                     47:50 (14)    
15 Sven Jansson Snättringe SK 49:16 07:35 (13) 08:59 (21) 07:23 (21) 08:51 (16) 04:52 (17) 06:46 (15)                                     04:50 (15) Sven Jansson Snättringe SK
        07:35 (13) 16:34 (18) 23:57 (16) 32:48 (16) 37:40 (16) 44:26 (15)                                     49:16 (15)    
16 Yngve Hedberg Snättringe SK 51:14 09:12 (19) 06:13 (12) 07:00 (20) 09:15 (19) 05:19 (23) 09:14 (23)                                     05:01 (18) Yngve Hedberg Snättringe SK
        09:12 (19) 15:25 (14) 22:25 (13) 31:40 (14) 36:59 (14) 46:13 (16)                                     51:14 (16)    
17 Olle Öberg Skogsluffarna 52:31 09:25 (20) 09:30 (23) 08:11 (22) 08:09 (14) 05:06 (20) 07:06 (17)                                     05:04 (19) Olle Öberg Skogsluffarna
        09:25 (20) 18:55 (21) 27:06 (23) 35:15 (20) 40:21 (20) 47:27 (18)                                     52:31 (17)    
18 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 53:03 06:25 (7) 12:32 (25) 05:12 (11) 09:46 (21) 08:21 (27) 05:49 (12)                                     04:58 (17) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        06:25 (7) 18:57 (22) 24:09 (18) 33:55 (18) 42:16 (22) 48:05 (19)                                     53:03 (18)    
19 Sonja Perneby Tullinge SK 53:13 06:14 (6) 06:17 (13) 12:40 (27) 10:27 (23) 04:37 (15) 08:01 (20)                                     04:57 (16) Sonja Perneby Tullinge SK
        06:14 (6) 12:31 (7) 25:11 (19) 35:38 (21) 40:15 (19) 48:16 (20)                                     53:13 (19)    
20 Mats Halvarez Klubblös 53:59 09:42 (22) 06:41 (15) 06:43 (18) 10:00 (22) 05:01 (19) 10:38 (24)                                     05:14 (21) Mats Halvarez Klubblös
        09:42 (22) 16:23 (17) 23:06 (14) 33:06 (17) 38:07 (17) 48:45 (21)                                     53:59 (20)    
21 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 55:34 17:08 (27) 04:25 (2) 06:00 (16) 07:12 (9) 03:55 (7) 07:34 (18)                                     09:20 (25) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        17:08 (27) 21:33 (25) 27:33 (24) 34:45 (19) 38:40 (18) 46:14 (17)                                     55:34 (21)    
22 Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF 55:54 10:22 (24) 08:41 (20) 05:01 (9) 17:04 (27) 04:13 (10) 05:44 (9)                                     04:49 (14) Edda Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        10:22 (24) 19:03 (23) 24:04 (17) 41:08 (25) 45:21 (25) 51:05 (22)                                     55:54 (22)    
23 Gunnel Junegard OK Södertörn 59:42 07:38 (14) 28:43 (27) 04:12 (4) 06:09 (3) 03:39 (4) 04:48 (4)                                     04:33 (9) Gunnel Junegard OK Södertörn
        07:38 (14) 36:21 (27) 40:33 (27) 46:42 (27) 50:21 (26) 55:09 (24)                                     59:42 (23)    
24 Ingrid Gunnarsson Täby 64:04 09:38 (21) 06:56 (16) 12:08 (26) 09:15 (19) 04:31 (14) 11:46 (25)                                     09:50 (26) Ingrid Gunnarsson Täby
        09:38 (21) 16:34 (18) 28:42 (25) 37:57 (23) 42:28 (23) 54:14 (23)                                     64:04 (24)    
25 Margaretha Nylund OK Södertörn 65:47 10:50 (26) 11:16 (24)