Sträcktider Luffarligan Gubbängens IP                                                              
  2019-04-24 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 35:32 01:26 (4) 03:28 (1) 01:56 (1) 00:47 (6) 02:05 (2) 04:01 (3) 01:16 (1) 01:03 (1) 04:24 (1) 00:45 (2) 03:28 (2) 01:50 (7) 02:42 (2) 04:05 (2) 01:36 (1) 00:40 (5) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:26 (4) 04:54 (1) 06:50 (1) 07:37 (1) 09:42 (1) 13:43 (1) 14:59 (1) 16:02 (1) 20:26 (1) 21:11 (1) 24:39 (1) 26:29 (1) 29:11 (1) 33:16 (1) 34:52 (1) 35:32 (1)    
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 37:17 01:29 (5) 05:24 (14) 02:06 (6) 00:45 (3) 02:01 (1) 03:28 (1) 01:21 (2) 01:08 (5) 04:49 (3) 00:45 (2) 03:24 (1) 01:30 (1) 03:02 (5) 03:43 (1) 01:41 (4) 00:41 (7) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:29 (5) 06:53 (11) 08:59 (10) 09:44 (7) 11:45 (6) 15:13 (4) 16:34 (4) 17:42 (4) 22:31 (4) 23:16 (4) 26:40 (4) 28:10 (4) 31:12 (3) 34:55 (2) 36:36 (2) 37:17 (2)    
3 Peter Andersson Söders-Tyresö 37:57 01:25 (3) 03:42 (3) 02:04 (3) 00:42 (1) 02:06 (3) 04:41 (7) 01:24 (3) 01:18 (8) 04:28 (2) 00:46 (5) 03:32 (3) 01:39 (2) 03:27 (9) 04:27 (3) 01:36 (1) 00:40 (4) Peter Andersson Söders-Tyresö
        01:25 (3) 05:07 (2) 07:11 (2) 07:53 (2) 09:59 (2) 14:40 (3) 16:04 (3) 17:22 (3) 21:50 (3) 22:36 (3) 26:08 (2) 27:47 (2) 31:14 (4) 35:41 (3) 37:17 (3) 37:57 (3)    
4 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 38:21 01:20 (1) 04:09 (5) 02:01 (2) 00:45 (3) 02:07 (4) 03:37 (2) 01:28 (6) 01:06 (3) 04:54 (4) 00:44 (1) 04:16 (8) 01:42 (5) 02:40 (1) 05:15 (6) 01:37 (3) 00:40 (4) Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF
        01:20 (1) 05:29 (3) 07:30 (3) 08:15 (3) 10:22 (3) 13:59 (2) 15:27 (2) 16:33 (2) 21:27 (2) 22:11 (2) 26:27 (3) 28:09 (3) 30:49 (2) 36:04 (4) 37:41 (4) 38:21 (4)    
5 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 42:12 01:39 (7) 03:59 (4) 02:04 (3) 00:44 (2) 02:10 (6) 05:05 (11) 01:42 (11) 01:22 (9) 04:58 (5) 01:06 (16) 04:36 (10) 01:39 (2) 03:03 (7) 05:06 (5) 01:44 (5) 01:15 (19) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        01:39 (7) 05:38 (4) 07:42 (4) 08:26 (4) 10:36 (4) 15:41 (6) 17:23 (6) 18:45 (6) 23:43 (5) 24:49 (5) 29:25 (5) 31:04 (5) 34:07 (5) 39:13 (5) 40:57 (5) 42:12 (5)    
6 Christian Olsson Frösö IF 42:17 01:23 (2) 04:29 (10) 02:11 (7) 00:46 (5) 02:21 (7) 04:05 (4) 01:39 (10) 01:05 (2) 07:04 (15) 01:01 (13) 03:35 (4) 01:47 (6) 02:46 (3) 05:37 (10) 01:54 (7) 00:34 (1) Christian Olsson Frösö IF
        01:23 (2) 05:52 (6) 08:03 (6) 08:49 (5) 11:10 (5) 15:15 (5) 16:54 (5) 17:59 (5) 25:03 (7) 26:04 (7) 29:39 (6) 31:26 (7) 34:12 (6) 39:49 (6) 41:43 (6) 42:17 (6)    
7 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 44:00 01:45 (8) 04:23 (9) 02:30 (12) 01:14 (13) 02:25 (9) 04:56 (8) 01:27 (5) 01:15 (6) 05:24 (6) 00:52 (6) 04:10 (5) 01:57 (10) 03:02 (5) 05:56 (12) 02:03 (9) 00:41 (7) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:45 (8) 06:08 (8) 08:38 (9) 09:52 (9) 12:17 (9) 17:13 (9) 18:40 (8) 19:55 (8) 25:19 (8) 26:11 (8) 30:21 (8) 32:18 (8) 35:20 (7) 41:16 (7) 43:19 (7) 44:00 (7)    
8 Henrik Sjögren Haninge SOK 45:19 02:10 (13) 03:29 (2) 02:04 (3) 02:18 (18) 02:07 (4) 04:16 (5) 01:25 (4) 01:07 (4) 05:52 (8) 00:45 (2) 04:11 (7) 01:39 (2) 05:40 (17) 05:36 (9) 01:56 (8) 00:44 (10) Henrik Sjögren Haninge SOK
        02:10 (13) 05:39 (5) 07:43 (5) 10:01 (10) 12:08 (8) 16:24 (7) 17:49 (7) 18:56 (7) 24:48 (6) 25:33 (6) 29:44 (7) 31:23 (6) 37:03 (9) 42:39 (8) 44:35 (8) 45:19 (8)    
9 Jörgen Hector Snättringe SK 45:33 01:38 (6) 05:57 (16) 02:12 (8) 00:50 (7) 02:46 (11) 04:33 (6) 01:32 (8) 01:22 (9) 05:49 (7) 00:59 (11) 04:10 (5) 01:52 (8) 02:49 (4) 06:13 (13) 02:09 (12) 00:42 (9) Jörgen Hector Snättringe SK
        01:38 (6) 07:35 (14) 09:47 (13) 10:37 (12) 13:23 (12) 17:56 (10) 19:28 (9) 20:50 (9) 26:39 (9) 27:38 (9) 31:48 (9) 33:40 (9) 36:29 (8) 42:42 (9) 44:51 (9) 45:33 (9)    
10 Anders Brinkman Centrum OK 47:46 02:06 (12) 04:10 (6) 02:14 (9) 00:55 (9) 02:23 (8) 05:02 (10) 04:26 (18) 01:17 (7) 07:16 (16) 00:52 (6) 04:21 (9) 02:31 (17) 03:07 (8) 04:43 (4) 01:47 (6) 00:36 (2) Anders Brinkman Centrum OK
        02:06 (12) 06:16 (9) 08:30 (7) 09:25 (6) 11:48 (7) 16:50 (8) 21:16 (11) 22:33 (11) 29:49 (12) 30:41 (12) 35:02 (12) 37:33 (12) 40:40 (12) 45:23 (11) 47:10 (10) 47:46 (10)    
11 Janne Nilsson Centrum OK 48:24 02:36 (16) 04:13 (8) 02:28 (11) 00:52 (8) 02:55 (13) 04:59 (9) 01:36 (9) 01:32 (14) 06:24 (12) 01:04 (14) 05:03 (14) 02:11 (14) 03:51 (13) 05:33 (8) 02:16 (13) 00:51 (14) Janne Nilsson Centrum OK
        02:36 (16) 06:49 (10) 09:17 (11) 10:09 (11) 13:04 (11) 18:03 (11) 19:39 (10) 21:11 (10) 27:35 (10) 28:39 (10) 33:42 (10) 35:53 (10) 39:44 (10) 45:17 (10) 47:33 (11) 48:24 (11)    
12 Ingemar Gard Söders-Tyresö 49:48 02:00 (11) 04:57 (11) 03:16 (17) 01:07 (11) 02:49 (12) 05:55 (14) 01:31 (7) 01:36 (15) 06:04 (11) 00:53 (8) 04:38 (12) 02:04 (12) 03:29 (11) 06:35 (14) 02:06 (11) 00:48 (12) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:00 (11) 06:57 (12) 10:13 (14) 11:20 (14) 14:09 (14) 20:04 (14) 21:35 (12) 23:11 (12) 29:15 (11) 30:08 (11) 34:46 (11) 36:50 (11) 40:19 (11) 46:54 (12) 49:00 (12) 49:48 (12)    
13 Claes Andersson OK Södertörn 50:44 01:47 (9) 04:12 (7) 02:33 (13) 01:12 (12) 02:43 (10) 05:48 (13) 04:13 (17) 02:37 (19) 05:52 (8) 00:56 (9) 04:56 (13) 01:53 (9) 03:28 (10) 05:43 (11) 02:05 (10) 00:46 (11) Claes Andersson OK Södertörn
        01:47 (9) 05:59 (7) 08:32 (8) 09:44 (7) 12:27 (10) 18:15 (12) 22:28 (13) 25:05 (14) 30:57 (13) 31:53 (13) 36:49 (13) 38:42 (13) 42:10 (13) 47:53 (13) 49:58 (13) 50:44 (13)    
14 Per Ljung Centrum OK 52:40 01:55 (10) 05:14 (13) 02:25 (10) 01:03 (10) 03:00 (14) 05:18 (12) 04:27 (19) 01:26 (11) 06:29 (13) 00:56 (9) 05:40 (16) 02:09 (13) 03:44 (12) 05:28 (7) 02:47 (17) 00:39 (3) Per Ljung Centrum OK
        01:55 (10) 07:09 (13) 09:34 (12) 10:37 (12) 13:37 (13) 18:55 (13) 23:22 (14) 24:48 (13) 31:17 (14) 32:13 (14) 37:53 (14) 40:02 (14) 43:46 (14) 49:14 (14) 52:01 (14) 52:40 (14)    
15 Anders Holmqvist Snättringe SK 60:23 03:30 (19) 05:47 (15) 02:37 (14) 03:12 (19) 04:36 (18) 06:47 (17) 01:42 (11) 01:31 (13) 05:59 (10) 01:25 (18) 04:36 (10) 02:02 (11) 04:22 (16) 09:01 (17) 02:21 (15) 00:55 (15) Anders Holmqvist Snättringe SK
        03:30 (19) 09:17 (18) 11:54 (16) 15:06 (18) 19:42 (18) 26:29 (18) 28:11 (18) 29:42 (17) 35:41 (17) 37:06 (17) 41:42 (16) 43:44 (15) 48:06 (15) 57:07 (15) 59:28 (15) 60:23 (15)    
16 Christer Hördell Söders-Tyresö 62:09 02:27 (14) 06:41 (18) 03:48 (18) 01:23 (14) 04:09 (17) 07:32 (18) 01:56 (14) 01:54 (17) 07:50 (17) 01:00 (12) 06:14 (17) 02:49 (18) 04:15 (15) 06:39 (15) 02:32 (16) 01:00 (17) Christer Hördell Söders-Tyresö
        02:27 (14) 09:08 (17) 12:56 (18) 14:19 (17) 18:28 (17) 26:00 (17) 27:56 (17) 29:50 (18) 37:40 (18) 38:40 (18) 44:54 (18) 47:43 (18) 51:58 (17) 58:37 (16) 61:09 (16) 62:09 (16)    
17 Lennart Hävrén Tullinge SK 62:17 02:28 (15) 05:07 (12) 03:00 (15) 01:29 (16) 03:08 (15) 06:00 (15) 02:59 (16) 01:52 (16) 08:51 (18) 01:05 (15) 05:27 (15) 02:26 (15) 08:09 (19) 07:00 (16) 02:19 (14) 00:57 (16) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:28 (15) 07:35 (14) 10:35 (15) 12:04 (15) 15:12 (15) 21:12 (15) 24:11 (15) 26:03 (15) 34:54 (16) 35:59 (16) 41:26 (15) 43:52 (16) 52:01 (18) 59:01 (18) 61:20 (17) 62:17 (17)    
18 Kurt Eriksson Vandrarringen 63:39 02:36 (16) 06:27 (17) 03:07 (16) 01:23 (14) 03:17 (16) 06:22 (16) 01:51 (13) 01:27 (12) 06:41 (14) 01:09 (17) 09:00 (18) 02:26 (15) 04:09 (14) 09:04 (18) 03:52 (19) 00:48 (12) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:36 (16) 09:03 (16) 12:10 (17) 13:33 (16) 16:50 (16) 23:12 (16) 25:03 (16) 26:30 (16) 33:11 (15) 34:20 (15) 43:20 (17) 45:46 (17) 49:55 (16) 58:59 (17) 62:51 (18) 63:39 (18)    
19 Kurt Maxé Sundbybergs IK 84:02 02:49 (18) 07:44 (19) 04:16 (19) 01:36 (17) 04:56 (19) 09:27 (19) 02:29 (15) 02:14 (18) 11:43 (19) 02:21 (19) 09:38 (19) 04:13 (19) 06:17 (18) 09:21 (19) 03:48 (18) 01:10 (18) Kurt Maxé Sundbybergs IK
        02:49 (18) 10:33 (19) 14:49 (19) 16:25 (19) 21:21 (19) 30:48 (19) 33:17 (19) 35:31 (19) 47:14 (19) 49:35 (19) 59:13 (19) 63:26 (19) 69:43 (19) 79:04 (19) 82:52 (19) 84:02 (19)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13           Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 J Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 31:37 01:12 (1) 03:37 (1) 01:37 (1) 01:10 (1) 03:52 (1) 01:43 (1) 03:29 (1) 02:19 (1) 01:18 (1) 05:06 (2) 03:06 (8) 00:42 (1) 01:04 (2)         01:22 (1) J Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:12 (1) 04:49 (1) 06:26 (1) 07:36 (1) 11:28 (1) 13:11 (1) 16:40 (1) 18:59 (1) 20:17 (1) 25:23 (1) 28:29 (1) 29:11 (1) 30:15 (1)         31:37 (1)    
2 Göran Hellgren OK Södertörn 35:51 02:04 (8) 03:45 (2) 01:46 (4) 01:30 (3) 04:11 (3) 02:19 (3) 04:12 (4) 02:51 (2) 01:30 (4) 05:11 (3) 02:44 (5) 00:59 (6) 01:05 (4)         01:44 (8) Göran Hellgren OK Södertörn
        02:04 (8) 05:49 (3) 07:35 (3) 09:05 (3) 13:16 (3) 15:35 (3) 19:47 (3) 22:38 (3) 24:08 (2) 29:19 (2) 32:03 (2) 33:02 (2) 34:07 (2)         35:51 (2)    
3 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 36:35 01:42 (2) 03:57 (3) 01:49 (5) 01:24 (2) 04:13 (4) 01:56 (2) 03:59 (2) 03:02 (7) 03:50 (38) 04:56 (1) 02:13 (1) 00:52 (2) 01:03 (1)         01:39 (4) Elis Forsberg Rundström IFK Enskede
        01:42 (2) 05:39 (2) 07:28 (2) 08:52 (2) 13:05 (2) 15:01 (2) 19:00 (2) 22:02 (2) 25:52 (3) 30:48 (3) 33:01 (3) 33:53 (3) 34:56 (3)         36:35 (3)    
4 Björn Reger Söders-Tyresö 38:37 01:43 (3) 04:38 (9) 02:07 (9) 01:47 (15) 04:22 (5) 02:22 (4) 04:43 (7) 03:05 (8) 01:42 (13) 05:30 (6) 02:43 (4) 01:05 (14) 01:11 (9)         01:39 (3) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:43 (3) 06:21 (4) 08:28 (6) 10:15 (7) 14:37 (5) 16:59 (5) 21:42 (6) 24:47 (5) 26:29 (5) 31:59 (5) 34:42 (4) 35:47 (4) 36:58 (4)         38:37 (4)    
5 Marita Axelsson OK Ravinen 39:04 02:08 (12) 04:38 (9) 02:07 (9) 01:40 (9) 04:28 (6) 02:33 (8) 04:33 (6) 03:01 (5) 01:34 (7) 05:14 (4) 03:11 (10) 01:04 (13) 01:08 (6)         01:45 (9) Marita Axelsson OK Ravinen
        02:08 (12) 06:46 (8) 08:53 (8) 10:33 (8) 15:01 (7) 17:34 (8) 22:07 (7) 25:08 (6) 26:42 (6) 31:56 (4) 35:07 (5) 36:11 (6) 37:19 (6)         39:04 (5)    
6 Jan Gottfridsson Norbergs OK 39:34 01:50 (5) 04:37 (6) 01:45 (3) 01:31 (5) 04:03 (2) 02:51 (16) 04:08 (3) 05:01 (31) 01:21 (2) 05:23 (5) 02:38 (2) 00:54 (3) 01:12 (10)         02:20 (28) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        01:50 (5) 06:27 (6) 08:12 (4) 09:43 (4) 13:46 (4) 16:37 (4) 20:45 (4) 25:46 (7) 27:07 (7) 32:30 (6) 35:08 (6) 36:02 (5) 37:14 (5)         39:34 (6)    
7 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 42:11 01:44 (4) 04:37 (6) 02:05 (7) 01:32 (6) 04:40 (7) 02:24 (5) 04:32 (5) 02:58 (3) 01:31 (5) 07:30 (23) 04:34 (30) 01:11 (18) 01:13 (11)         01:40 (6) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:44 (4) 06:21 (4) 08:26 (5) 09:58 (5) 14:38 (6) 17:02 (6) 21:34 (5) 24:32 (4) 26:03 (4) 33:33 (8) 38:07 (7) 39:18 (7) 40:31 (7)         42:11 (7)    
8 Leif Åkerblom OK Österåker 42:59 02:06 (11) 04:32 (5) 02:23 (18) 01:42 (10) 04:59 (12) 02:33 (8) 04:47 (8) 03:05 (8) 01:28 (3) 05:38 (7) 05:35 (33) 00:56 (5) 01:10 (8)         02:05 (17) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:06 (11) 06:38 (7) 09:01 (9) 10:43 (9) 15:42 (9) 18:15 (9) 23:02 (8) 26:07 (8) 27:35 (8) 33:13 (7) 38:48 (8) 39:44 (8) 40:54 (8)         42:59 (8)    
9 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 43:02 02:11 (15) 05:07 (13) 02:10 (11) 01:30 (3) 06:34 (23) 02:28 (7) 04:55 (9) 03:00 (4) 01:43 (14) 05:59 (8) 03:36 (20) 01:05 (14) 01:04 (2)         01:40 (6) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        02:11 (15) 07:18 (13) 09:28 (12) 10:58 (10) 17:32 (16) 20:00 (16) 24:55 (12) 27:55 (11) 29:38 (11) 35:37 (9) 39:13 (9) 40:18 (9) 41:22 (9)         43:02 (9)    
10 Per-Johan Vikfors OK Österåker 43:39 02:09 (13) 05:02 (12) 02:12 (13) 01:38 (8) 04:56 (8) 03:09 (27) 05:34 (15) 03:09 (10) 01:38 (10) 07:07 (20) 02:46 (6) 01:09 (17) 01:23 (20)         01:47 (11) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:09 (13) 07:11 (10) 09:23 (11) 11:01 (11) 15:57 (10) 19:06 (10) 24:40 (10) 27:49 (10) 29:27 (10) 36:34 (11) 39:20 (10) 40:29 (10) 41:52 (10)         43:39 (10)    
11 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 44:00 02:26 (22) 04:57 (11) 02:20 (17) 01:43 (13) 04:57 (9) 02:48 (14) 05:36 (18) 03:20 (13) 01:37 (9) 06:58 (17) 02:59 (7) 01:00 (7) 01:33 (32)         01:46 (10) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        02:26 (22) 07:23 (16) 09:43 (15) 11:26 (14) 16:23 (11) 19:11 (11) 24:47 (11) 28:07 (12) 29:44 (12) 36:42 (12) 39:41 (11) 40:41 (11) 42:14 (11)         44:00 (11)    
12 Marie Malmborg Söders-Tyresö 44:39 02:27 (23) 04:21 (4) 01:42 (2) 01:36 (7) 04:57 (9) 02:25 (6) 06:24 (26) 03:01 (5) 01:32 (6) 07:49 (26) 04:05 (27) 01:11 (18) 01:05 (4)         02:04 (16) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        02:27 (23) 06:48 (9) 08:30 (7) 10:06 (6) 15:03 (8) 17:28 (7) 23:52 (9) 26:53 (9) 28:25 (9) 36:14 (10) 40:19 (12) 41:30 (12) 42:35 (12)         44:39 (12)    
13 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 44:42 03:26 (35) 04:37 (7) 02:15 (16) 01:45 (14) 05:02 (13) 02:53 (17) 06:06 (22) 03:54 (20) 01:53 (20) 06:18 (10) 02:40 (3) 00:54 (3) 01:24 (23)         01:35 (2) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        03:26 (35) 08:03 (22) 10:18 (18) 12:03 (19) 17:05 (15) 19:58 (15) 26:04 (15) 29:58 (15) 31:51 (15) 38:09 (13) 40:49 (13) 41:43 (13) 43:07 (13)         44:42 (13)    
14 Ulf Bråsjö Järla Orientering 45:42 01:54 (7) 05:22 (16) 02:03 (6) 02:00 (23) 05:40 (18) 02:36 (10) 05:20 (14) 03:56 (22) 01:40 (11) 08:11 (27) 03:07 (9) 01:01 (10) 01:13 (12)         01:39 (3) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:54 (7) 07:16 (11) 09:19 (10) 11:19 (12) 16:59 (14) 19:35 (13) 24:55 (12) 28:51 (13) 30:31 (13) 38:42 (14) 41:49 (14) 42:50 (14) 44:03 (14)         45:42 (14)    
15 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 47:50 02:05 (10) 07:07 (30) 02:33 (21) 02:05 (27) 05:29 (16) 03:02 (22) 05:15 (11) 03:33 (15) 02:10 (28) 06:19 (11) 03:42 (23) 01:02 (12) 01:13 (11)         02:15 (24) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        02:05 (10) 09:12 (28) 11:45 (29) 13:50 (28) 19:19 (22) 22:21 (22) 27:36 (18) 31:09 (18) 33:19 (18) 39:38 (15) 43:20 (15) 44:22 (15) 45:35 (15)         47:50 (15)    
16 Anders Karlsson Tullinge SK 48:15 02:14 (17) 05:46 (22) 02:38 (25) 02:02 (25) 05:40 (18) 03:17 (30) 06:28 (27) 03:36 (16) 01:43 (14) 06:48 (15) 03:23 (15) 01:13 (21) 01:18 (15)         02:09 (19) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:14 (17) 08:00 (21) 10:38 (20) 12:40 (20) 18:20 (18) 21:37 (19) 28:05 (19) 31:41 (19) 33:24 (19) 40:12 (17) 43:35 (16) 44:48 (16) 46:06 (16)         48:15 (16)    
17 Kjell Holmberg OK Södertörn 48:35 02:04 (8) 05:12 (15) 02:12 (13) 01:53 (20) 06:34 (23) 02:53 (17) 06:03 (21) 03:51 (19) 02:21 (32) 06:55 (16) 03:51 (25) 01:14 (23) 01:21 (19)         02:11 (21) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:04 (8) 07:16 (11) 09:28 (13) 11:21 (13) 17:55 (17) 20:48 (17) 26:51 (17) 30:42 (17) 33:03 (17) 39:58 (16) 43:49 (17) 45:03 (17) 46:24 (17)         48:35 (17)    
18 Per-Erik Jansson IF Thor 48:58 02:38 (28) 06:24 (29) 02:35 (23) 01:51 (19) 05:32 (17) 02:40 (11) 06:59 (29) 03:13 (11) 01:54 (21) 07:20 (22) 03:16 (12) 01:00 (7) 01:20 (17)         02:16 (25) Per-Erik Jansson IF Thor
        02:38 (28) 09:02 (27) 11:37 (27) 13:28 (27) 19:00 (20) 21:40 (20) 28:39 (21) 31:52 (20) 33:46 (20) 41:06 (20) 44:22 (20) 45:22 (18) 46:42 (18)         48:58 (18)    
19 Per Öhlund Gustavsbergs OK 50:21 02:10 (14) 05:26 (17) 02:42 (27) 01:42 (10) 04:58 (11) 02:57 (20) 05:10 (10) 04:04 (27) 01:34 (7) 11:28 (38) 03:18 (13) 01:12 (20) 01:29 (27)         02:11 (21) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:10 (14) 07:36 (17) 10:18 (18) 12:00 (18) 16:58 (13) 19:55 (14) 25:05 (14) 29:09 (14) 30:43 (14) 42:11 (21) 45:29 (21) 46:41 (19) 48:10 (19)         50:21 (19)    
20 Svante Frid Enebybergs IF 50:29 03:25 (34) 06:00 (26) 02:13 (15) 01:48 (17) 09:09 (37) 03:11 (28) 05:36 (18) 03:17 (12) 01:41 (12) 06:38 (14) 03:25 (17) 01:00 (7) 01:16 (14)         01:50 (12) Svante Frid Enebybergs IF
        03:25 (34) 09:25 (29) 11:38 (28) 13:26 (26) 22:35 (30) 25:46 (29) 31:22 (27) 34:39 (26) 36:20 (26) 42:58 (24) 46:23 (24) 47:23 (22) 48:39 (20)         50:29 (20)    
21 Bengt Kärrström Tullinge SK 50:49 02:13 (16) 05:08 (14) 02:24 (19) 02:14 (31) 08:41 (36) 02:42 (13) 05:34 (16) 03:23 (14) 01:52 (19) 08:12 (28) 03:43 (24) 01:16 (25) 01:26 (25)         02:01 (15) Bengt Kärrström Tullinge SK
        02:13 (16) 07:21 (15) 09:45 (16) 11:59 (17) 20:40 (25) 23:22 (24) 28:56 (22) 32:19 (21) 34:11 (21) 42:23 (22) 46:06 (23) 47:22 (21) 48:48 (22)         50:49 (21)    
22 Leif Mörkfors Järfälla OK 51:02 02:18 (19) 05:27 (18) 02:06 (8) 01:42 (10) 05:06 (14) 02:41 (12) 10:30 (35) 04:16 (29) 01:48 (16) 06:32 (13) 03:38 (22) 01:13 (21) 01:24 (23)         02:21 (29) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:18 (19) 07:45 (18) 09:51 (17) 11:33 (16) 16:39 (12) 19:20 (12) 29:50 (25) 34:06 (25) 35:54 (24) 42:26 (23) 46:04 (22) 47:17 (20) 48:41 (21)         51:02 (22)    
23 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 51:21 02:23 (20) 06:03 (27) 02:35 (22) 02:08 (29) 06:59 (27) 03:02 (22) 05:19 (13) 03:56 (22) 02:08 (27) 06:15 (9) 03:20 (14) 03:35 (36) 01:08 (6)         02:30 (32) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:23 (20) 08:26 (25) 11:01 (24) 13:09 (23) 20:08 (23) 23:10 (23) 28:29 (20) 32:25 (22) 34:33 (22) 40:48 (19) 44:08 (18) 47:43 (23) 48:51 (23)         51:21 (23)    
24 Paul Norén OK Södertörn 52:32 02:24 (21) 05:34 (21) 02:54 (28) 01:58 (21) 06:17 (20) 03:13 (29) 06:46 (28) 03:59 (25) 02:39 (35) 07:37 (24) 03:54 (26) 01:28 (28) 01:23 (20)         02:26 (31) Paul Norén OK Södertörn
        02:24 (21) 07:58 (19) 10:52 (21) 12:50 (21) 19:07 (21) 22:20 (21) 29:06 (23) 33:05 (23) 35:44 (23) 43:21 (25) 47:15 (25) 48:43 (24) 50:06 (24)         52:32 (24)    
25 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 53:40 02:41 (29) 11:00 (37) 02:29 (20) 01:47 (15) 05:20 (15) 03:03 (24) 05:34 (15) 03:55 (21) 01:50 (17) 06:24 (12) 05:11 (32) 01:01 (10) 01:18 (15)         02:07 (18) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:41 (29) 13:41 (36) 16:10 (35) 17:57 (32) 23:17 (32) 26:20 (30) 31:54 (29) 35:49 (29) 37:39 (29) 44:03 (26) 49:14 (27) 50:15 (25) 51:33 (25)         53:40 (25)    
26 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 54:08 02:27 (23) 05:31 (20) 02:56 (31) 02:18 (32) 07:27 (30) 02:57 (20) 07:42 (31) 04:05 (28) 02:06 (26) 07:45 (25) 03:23 (15) 01:41 (30) 01:32 (30)         02:18 (26) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:27 (23) 07:58 (19) 10:54 (22) 13:12 (24) 20:39 (24) 23:36 (25) 31:18 (26) 35:23 (28) 37:29 (28) 45:14 (28) 48:37 (26) 50:18 (26) 51:50 (26)         54:08 (26)    
27 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 55:31 02:30 (27) 05:47 (23) 02:39 (26) 01:58 (21) 08:08 (32) 03:27 (31) 07:02 (30) 03:41 (17) 02:01 (23) 08:45 (31) 04:30 (29) 01:23 (27) 01:29 (27)         02:11 (22) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:30 (27) 08:17 (23) 10:56 (23) 12:54 (22) 21:02 (26) 24:29 (27) 31:31 (28) 35:12 (27) 37:13 (27) 45:58 (29) 50:28 (28) 51:51 (28) 53:20 (27)         55:31 (27)    
28 Jan Dahlin Hellas Orientering 55:51 01:50 (5) 05:28 (19) 02:10 (11) 02:01 (24) 06:55 (25) 03:08 (26) 05:17 (12) 03:48 (18) 01:50 (17) 08:14 (29) 03:28 (19) 07:18 (38) 01:54 (34)         02:30 (32) Jan Dahlin Hellas Orientering
        01:50 (5) 07:18 (13) 09:28 (12) 11:29 (15) 18:24 (19) 21:32 (18) 26:49 (16) 30:37 (16) 32:27 (16) 40:41 (18) 44:09 (19) 51:27 (27) 53:21 (28)         55:51 (28)    
29 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 56:10 04:16 (37) 05:48 (24) 02:58 (33) 01:49 (18) 06:18 (21) 02:48 (14) 05:41 (20) 04:01 (26) 02:20 (30) 08:33 (30) 06:57 (38) 01:30 (29) 01:20 (17)         01:51 (13) Alicia Björnberg Söders-Tyresö
        04:16 (37) 10:04 (30) 13:02 (30) 14:51 (30) 21:09 (27) 23:57 (26) 29:38 (24) 33:39 (24) 35:59 (25) 44:32 (27) 51:29 (30) 52:59 (29) 54:19 (29)         56:10 (29)    
30 Bo Norbäck Tullinge SK 57:56 02:15 (18) 06:14 (28) 02:57 (32) 02:39 (35) 08:28 (35) 04:25 (36) 06:07 (23) 05:32 (32) 02:05 (25) 07:04 (19) 03:12 (11) 03:35 (36) 01:27 (26)         01:56 (14) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:15 (18) 08:29 (26) 11:26 (26) 14:05 (29) 22:33 (29) 26:58 (32) 33:05 (31) 38:37 (31) 40:42 (31) 47:46 (30) 50:58 (29) 54:33 (31) 56:00 (31)         57:56 (30)    
31 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 57:58 02:53 (31) 09:03 (33) 02:35 (22) 02:06 (28) 06:21 (22) 03:45 (32) 06:20 (25) 04:48 (30) 02:23 (33) 08:52 (32) 03:37 (21) 01:20 (26) 01:30 (29)         02:25 (30) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        02:53 (31) 11:56 (31) 14:31 (31) 16:37 (31) 22:58 (31) 26:43 (31) 33:03 (30) 37:51 (30) 40:14 (30) 49:06 (31) 52:43 (31) 54:03 (30) 55:33 (30)         57:58 (31)    
32 Göran Kron KSIF 60:21 02:28 (25) 09:40 (36) 02:59 (34) 02:54 (37) 08:21 (33) 04:11 (35) 06:09 (24) 03:57 (24) 02:02 (24) 07:03 (18) 05:56 (36) 01:08 (16) 01:23 (20)         02:10 (20) Göran Kron KSIF
        02:28 (25) 12:08 (33) 15:07 (32) 18:01 (33) 26:22 (34) 30:33 (36) 36:42 (33) 40:39 (32) 42:41 (32) 49:44 (32) 55:40 (32) 56:48 (32) 58:11 (32)         60:21 (32)    
33 Roland Löwgren Spårvägens OK 63:25 02:29 (26) 05:54 (25) 02:54 (29) 02:04 (26) 08:25 (34) 02:55 (19) 12:00 (37) 09:09 (37) 01:54 (21) 07:10 (21) 03:25 (17) 01:15 (24) 01:32 (30)         02:19 (27) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:29 (26) 08:23 (24) 11:17 (25) 13:21 (25) 21:46 (28) 24:41 (28) 36:41 (32) 45:50 (35) 47:44 (35) 54:54 (33) 58:19 (33) 59:34 (33) 61:06 (33)         63:25 (33)    
34 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 70:12 03:04 (32) 09:24 (35) 03:32 (37) 02:32 (33) 07:52 (31) 03:58 (34) 08:18 (33) 05:33 (33) 02:38 (34) 11:00 (37) 04:39 (31) 01:44 (31) 01:55 (35)         04:03 (38) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        03:04 (32) 12:28 (34) 16:00 (34) 18:32 (35) 26:24 (35) 30:22 (34) 38:40 (35) 44:13 (33) 46:51 (33) 57:51 (35) 62:30 (34) 64:14 (34) 66:09 (34)         70:12 (34)    
35 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 71:04 06:17 (38) 07:30 (31) 03:24 (35) 02:13 (30) 07:14 (29) 03:46 (33) 07:51 (32) 06:34 (35) 02:20 (30) 09:38 (34) 06:13 (37) 02:11 (32) 02:01 (36)         03:52 (37) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        06:17 (38) 13:47 (37) 17:11 (36) 19:24 (36) 26:38 (36) 30:24 (35) 38:15 (34) 44:49 (34) 47:09 (34) 56:47 (34) 63:00 (35) 65:11 (35) 67:12 (35)         71:04 (35)    
36 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 77:22 03:18 (33) 08:46 (32) 03:26 (36) 02:33 (34) 07:02 (28) 04:39 (37) 10:41 (36) 13:07 (38) 02:14 (29) 10:18 (35) 04:17 (28) 02:51 (34) 01:37 (33)         02:33 (34) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:18 (33) 12:04 (32) 15:30 (33) 18:03 (34) 25:05 (33) 29:44 (33) 40:25 (36) 53:32 (38) 55:46 (38) 66:04 (38) 70:21 (37) 73:12 (37) 74:49 (36)         77:22 (36)    
37 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 78:15 02:44 (30) 12:28 (38) 02:54 (28) 02:40 (36) 06:56 (26) 03:06 (25) 13:46 (38) 06:39 (36) 03:25 (37) 09:04 (33) 05:44 (35) 02:57 (35) 02:35 (38)         03:17 (35) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        02:44 (30) 15:12 (38) 18:06 (38) 20:46 (37) 27:42 (37) 30:48 (37) 44:34 (37) 51:13 (36) 54:38 (36) 63:42 (36) 69:26 (36) 72:23 (36) 74:58 (37)         78:15 (37)    
38 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 79:23 03:38 (36) 09:04 (34) 04:52 (38) 03:36 (38) 09:29 (38) 04:58 (38) 09:48 (34) 06:26 (34) 03:10 (36) 10:37 (36) 05:40 (34) 02:18 (33) 02:10 (37)         03:37 (36) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:38 (36) 12:42 (35) 17:34 (37) 21:10 (38) 30:39 (38) 35:37 (38) 45:25 (38) 51:51 (37) 55:01 (37) 65:38 (37) 71:18 (38) 73:36 (38) 75:46 (38)         79:23 (38)    
- Niclas Lidström Frösö IF 50:45 02:25   04:40   02:00   02:11   17:36   03:00   10:40   03:18   01:03   01:31                       02:21   Niclas Lidström Frösö IF
        02:25   07:05   09:05   11:16   28:52   31:52   42:32   45:50   46:53   48:24                       50:45      
- Tommy Wåhlin Västerås SOK 68:55 02:31   06:48   02:44   01:48   19:48   07:00   04:23   02:12   08:02   07:21   01:33   01:52               02:53   Tommy Wåhlin Västerås SOK
        02:31   09:19   12:03   13:51   33:39   40:39   45:02   47:14   55:16   62:37   64:10   66:02               68:55      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C - 3,4 km Klubb
1 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 31:27 04:53 (3) 02:04 (4) 01:35 (2) 03:05 (10) 04:37 (10) 02:28 (19) 02:09 (2) 03:54 (1) 02:21 (1) 01:45 (3) 01:02 (4)                 01:34 (12) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        04:53 (3) 06:57 (3) 08:32 (1) 11:37 (1) 16:14 (3) 18:42 (3) 20:51 (3) 24:45 (3) 27:06 (2) 28:51 (3) 29:53 (3)                 31:27 (1)    
1 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 31:27 04:45 (2) 02:09 (7) 01:47 (10) 03:02 (7) 04:00 (3) 01:58 (3) 02:16 (4) 04:32 (6) 02:40 (5) 01:36 (2) 01:05 (6)                 01:37 (18) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        04:45 (2) 06:54 (2) 08:41 (3) 11:43 (2) 15:43 (1) 17:41 (2) 19:57 (1) 24:29 (2) 27:09 (3) 28:45 (1) 29:50 (1)                 31:27 (1)    
3 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 32:38 05:20 (11) 02:10 (8) 01:45 (8) 03:00 (5) 03:30 (1) 01:53 (2) 02:26 (7) 04:09 (3) 02:28 (2) 02:09 (22) 01:00 (1)                 02:48 (77) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        05:20 (11) 07:30 (6) 09:15 (6) 12:15 (4) 15:45 (2) 17:38 (1) 20:04 (2) 24:13 (1) 26:41 (1) 28:50 (2) 29:50 (1)                 32:38 (3)    
4 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 33:33 05:07 (5) 01:52 (1) 01:36 (3) 03:54 (45) 05:27 (23) 01:59 (4) 01:53 (1) 04:14 (4) 02:54 (10) 01:28 (1) 01:00 (1)                 02:09 (56) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        05:07 (5) 06:59 (4) 08:35 (2) 12:29 (6) 17:56 (8) 19:55 (6) 21:48 (4) 26:02 (4) 28:56 (4) 30:24 (4) 31:24 (4)                 33:33 (4)    
5 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 33:58 05:36 (14) 02:16 (11) 01:55 (18) 02:56 (3) 04:34 (8) 02:12 (10) 02:51 (22) 04:27 (5) 02:38 (4) 01:49 (6) 01:19 (16)                 01:25 (2) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        05:36 (14) 07:52 (10) 09:47 (9) 12:43 (8) 17:17 (4) 19:29 (4) 22:20 (6) 26:47 (5) 29:25 (5) 31:14 (5) 32:33 (5)                 33:58 (5)    
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 35:00 05:52 (18) 02:33 (27) 02:19 (46) 02:50 (2) 05:01 (11) 02:23 (14) 02:26 (7) 04:08 (2) 02:53 (8) 01:46 (4) 01:23 (25)                 01:26 (4) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:52 (18) 08:25 (18) 10:44 (22) 13:34 (17) 18:35 (12) 20:58 (13) 23:24 (11) 27:32 (7) 30:25 (6) 32:11 (6) 33:34 (6)                 35:00 (6)    
7 Dan Klang Klubblös 35:20 05:11 (7) 01:59 (2) 01:32 (1) 03:35 (29) 05:33 (29) 02:09 (6) 03:23 (52) 04:53 (11) 02:36 (3) 01:47 (5) 01:09 (8)                 01:33 (10) Dan Klang Klubblös
        05:11 (7) 07:10 (5) 08:42 (4) 12:17 (5) 17:50 (7) 19:59 (7) 23:22 (10) 28:15 (9) 30:51 (8) 32:38 (8) 33:47 (7)                 35:20 (7)    
8 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 36:20 05:41 (15) 02:22 (17) 01:51 (13) 03:10 (14) 04:16 (4) 02:11 (8) 02:37 (11) 05:12 (17) 03:15 (17) 01:58 (13) 02:08 (71)                 01:39 (22) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        05:41 (15) 08:03 (12) 09:54 (10) 13:04 (9) 17:20 (5) 19:31 (5) 22:08 (5) 27:20 (6) 30:35 (7) 32:33 (7) 34:41 (8)                 36:20 (8)    
9 Åke Wansölin Söders-Tyresö 36:45 05:30 (13) 02:24 (18) 02:12 (37) 03:02 (7) 05:29 (26) 02:09 (6) 02:49 (21) 05:26 (25) 02:48 (7) 02:00 (16) 01:23 (25)                 01:33 (10) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:30 (13) 07:54 (11) 10:06 (13) 13:08 (10) 18:37 (13) 20:46 (12) 23:35 (13) 29:01 (11) 31:49 (9) 33:49 (9) 35:12 (9)                 36:45 (9)    
10 Anders Gezelius OK Ravinen 36:54 04:59 (4) 03:30 (65) 01:39 (4) 03:00 (5) 05:22 (19) 01:52 (1) 02:41 (16) 06:05 (52) 02:53 (8) 02:03 (18) 01:16 (13)                 01:34 (12) Anders Gezelius OK Ravinen
        04:59 (4) 08:29 (20) 10:08 (14) 13:08 (10) 18:30 (11) 20:22 (9) 23:03 (8) 29:08 (13) 32:01 (11) 34:04 (10) 35:20 (10)                 36:54 (10)    
11 Sven Hedman Attunda OK 37:25 05:59 (21) 02:31 (25) 01:50 (12) 03:22 (22) 04:30 (7) 02:11 (8) 02:44 (17) 04:42 (10) 04:23 (58) 02:20 (36) 01:10 (9)                 01:43 (29) Sven Hedman Attunda OK
        05:59 (21) 08:30 (21) 10:20 (19) 13:42 (18) 18:12 (10) 20:23 (10) 23:07 (9) 27:49 (8) 32:12 (12) 34:32 (13) 35:42 (11)                 37:25 (11)    
12 Torbjörn Bergman Snättringe SK 37:28 05:16 (9) 04:06 (73) 01:44 (7) 02:41 (1) 03:54 (2) 02:39 (29) 02:39 (13) 06:05 (52) 03:33 (25) 01:57 (11) 01:28 (37)                 01:26 (4) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        05:16 (9) 09:22 (34) 11:06 (26) 13:47 (19) 17:41 (6) 20:20 (8) 22:59 (7) 29:04 (12) 32:37 (14) 34:34 (14) 36:02 (15)                 37:28 (12)    
13 Tommy Lindberg Haninge SOK 37:29 06:06 (23) 04:23 (75) 01:40 (5) 03:49 (42) 04:27 (6) 02:08 (5) 02:21 (6) 04:33 (7) 03:07 (16) 01:54 (9) 01:27 (35)                 01:34 (12) Tommy Lindberg Haninge SOK
        06:06 (23) 10:29 (50) 12:09 (39) 15:58 (37) 20:25 (23) 22:33 (21) 24:54 (20) 29:27 (15) 32:34 (13) 34:28 (12) 35:55 (13)                 37:29 (13)    
14 Sune Sisell OK Södertörn 37:31 05:58 (20) 02:15 (10) 01:57 (20) 03:20 (19) 05:26 (21) 02:28 (19) 02:45 (18) 05:32 (30) 03:00 (14) 01:58 (13) 01:10 (9)                 01:42 (25) Sune Sisell OK Södertörn
        05:58 (20) 08:13 (16) 10:10 (15) 13:30 (15) 18:56 (17) 21:24 (15) 24:09 (14) 29:41 (17) 32:41 (16) 34:39 (16) 35:49 (12)                 37:31 (14)    
15 Jan Lindgren OK Södertörn 37:33 06:10 (24) 02:12 (9) 01:48 (11) 03:04 (9) 05:41 (33) 02:50 (38) 02:40 (14) 04:59 (14) 03:19 (19) 01:51 (8) 01:23 (25)                 01:36 (17) Jan Lindgren OK Södertörn
        06:10 (24) 08:22 (17) 10:10 (15) 13:14 (14) 18:55 (16) 21:45 (17) 24:25 (17) 29:24 (14) 32:43 (18) 34:34 (14) 35:57 (14)                 37:33 (15)    
15 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 37:33 05:52 (18) 02:33 (27) 01:59 (22) 03:08 (11) 05:58 (38) 02:32 (22) 02:40 (14) 05:12 (17) 02:44 (6) 02:19 (32) 01:11 (11)                 01:25 (2) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:52 (18) 08:25 (18) 10:24 (20) 13:32 (16) 19:30 (20) 22:02 (19) 24:42 (19) 29:54 (19) 32:38 (15) 34:57 (18) 36:08 (16)                 37:33 (15)    
17 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 37:49 06:24 (27) 02:20 (12) 02:16 (42) 03:19 (18) 04:26 (5) 02:19 (12) 03:08 (35) 05:23 (23) 03:06 (15) 02:10 (23) 01:21 (21)                 01:37 (18) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        06:24 (27) 08:44 (23) 11:00 (25) 14:19 (22) 18:45 (14) 21:04 (14) 24:12 (15) 29:35 (16) 32:41 (16) 34:51 (17) 36:12 (17)                 37:49 (17)    
18 Rasmus Larsson Snättringe SK 37:51 05:12 (8) 02:21 (15) 01:43 (6) 03:20 (19) 05:27 (23) 02:27 (17) 02:54 (23) 04:55 (12) 03:35 (28) 02:10 (24) 02:10 (72)                 01:37 (18) Rasmus Larsson Snättringe SK
        05:12 (8) 07:33 (7) 09:16 (7) 12:36 (7) 18:03 (9) 20:30 (11) 23:24 (11) 28:19 (10) 31:54 (10) 34:04 (10) 36:14 (18)                 37:51 (18)    
19 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 39:23 05:10 (6) 02:25 (20) 01:54 (17) 05:42 (74) 05:27 (24) 02:51 (41) 02:16 (4) 04:37 (9) 04:14 (52) 01:59 (15) 01:19 (16)                 01:29 (8) Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK
        05:10 (6) 07:35 (8) 09:29 (8) 15:11 (30) 20:38 (24) 23:29 (24) 25:45 (23) 30:22 (22) 34:36 (21) 36:35 (20) 37:54 (20)                 39:23 (19)    
20 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 39:33 06:54 (37) 02:20 (12) 02:00 (23) 03:17 (16) 04:36 (9) 02:57 (50) 02:59 (28) 05:11 (16) 04:16 (54) 02:03 (18) 01:19 (16)                 01:41 (24) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        06:54 (37) 09:14 (30) 11:14 (30) 14:31 (23) 19:07 (18) 22:04 (20) 25:03 (21) 30:14 (20) 34:30 (19) 36:33 (19) 37:52 (19)                 39:33 (20)    
21 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 39:47 06:02 (22) 02:34 (29) 01:58 (21) 03:34 (27) 05:21 (18) 02:17 (11) 02:31 (9) 05:59 (44) 04:18 (55) 02:15 (27) 01:32 (42)                 01:26 (5) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        06:02 (22) 08:36 (22) 10:34 (21) 14:08 (21) 19:29 (19) 21:46 (18) 24:17 (16) 30:16 (21) 34:34 (20) 36:49 (21) 38:21 (21)                 39:47 (21)    
22 Helena Korhonen Haninge SOK 40:05 07:58 (62) 02:06 (5) 01:51 (13) 03:23 (23) 05:30 (28) 03:16 (61) 03:00 (29) 05:16 (19) 02:54 (10) 01:54 (9) 01:22 (22)                 01:35 (15) Helena Korhonen Haninge SOK
        07:58 (62) 10:04 (43) 11:55 (35) 15:18 (32) 20:48 (26) 24:04 (27) 27:04 (27) 32:20 (26) 35:14 (22) 37:08 (22) 38:30 (22)                 40:05 (22)    
23 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 41:02 06:28 (28) 02:46 (38) 01:56 (19) 03:43 (33) 05:05 (13) 02:41 (32) 03:12 (38) 05:59 (44) 03:48 (34) 02:20 (36) 01:22 (22)                 01:42 (25) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        06:28 (28) 09:14 (30) 11:10 (28) 14:53 (29) 19:58 (21) 22:39 (22) 25:51 (24) 31:50 (24) 35:38 (23) 37:58 (24) 39:20 (23)                 41:02 (23)    
24 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 41:21 05:46 (16) 02:24 (18) 02:01 (26) 04:20 (57) 06:08 (42) 02:26 (16) 02:34 (10) 05:27 (26) 04:44 (64) 02:03 (18) 01:33 (45)                 01:55 (43) Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö
        05:46 (16) 08:10 (15) 10:11 (17) 14:31 (23) 20:39 (25) 23:05 (23) 25:39 (22) 31:06 (23) 35:50 (24) 37:53 (23) 39:26 (24)                 41:21 (24)    
25 Bo Hedlund IFK Enskede 41:44 05:48 (17) 02:21 (15) 01:52 (15) 03:09 (12) 05:36 (31) 02:39 (29) 03:09 (36) 05:09 (15) 06:36 (81) 01:57 (11) 01:39 (55)                 01:49 (33) Bo Hedlund IFK Enskede
        05:48 (17) 08:09 (14) 10:01 (11) 13:10 (12) 18:46 (15) 21:25 (16) 24:34 (18) 29:43 (18) 36:19 (26) 38:16 (25) 39:55 (26)                 41:44 (25)    
26 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 41:52 07:35 (50) 02:42 (34) 02:21 (48) 03:34 (27) 05:29 (26) 02:47 (37) 02:55 (24) 05:47 (38) 02:58 (13) 02:10 (23) 01:31 (41)                 02:03 (52) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        07:35 (50) 10:17 (47) 12:38 (48) 16:12 (42) 21:41 (31) 24:28 (31) 27:23 (29) 33:10 (30) 36:08 (25) 38:18 (26) 39:49 (25)                 41:52 (26)    
27 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 42:18 07:02 (44) 02:38 (32) 02:22 (50) 03:30 (26) 05:37 (32) 02:24 (15) 02:46 (19) 06:09 (55) 04:48 (65) 02:02 (17) 01:07 (7)                 01:53 (40) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        07:02 (44) 09:40 (35) 12:02 (37) 15:32 (33) 21:09 (27) 23:33 (25) 26:19 (25) 32:28 (27) 37:16 (29) 39:18 (27) 40:25 (27)                 42:18 (27)    
28 Christer Hedin IFK Enskede 42:52 06:45 (32) 02:28 (24) 02:00 (23) 06:08 (77) 05:04 (12) 02:44 (34) 03:15 (43) 06:03 (50) 02:55 (12) 02:27 (42) 01:17 (14)                 01:46 (31) Christer Hedin IFK Enskede
        06:45 (32) 09:13 (29) 11:13 (29) 17:21 (49) 22:25 (36) 25:09 (36) 28:24 (37) 34:27 (38) 37:22 (31) 39:49 (30) 41:06 (30)                 42:52 (28)    
29 Willy Ljungdell Täby OK 43:01 05:23 (12) 02:25 (20) 02:16 (42) 03:09 (12) 09:39 (67) 02:37 (26) 02:55 (24) 06:00 (46) 03:31 (22) 02:03 (18) 01:20 (20)                 01:43 (29) Willy Ljungdell Täby OK
        05:23 (12) 07:48 (9) 10:04 (12) 13:13 (13) 22:52 (40) 25:29 (39) 28:24 (36) 34:24 (37) 37:55 (34) 39:58 (31) 41:18 (31)                 43:01 (29)    
29 Kurt Andersson Enebybergs IF 43:01 06:37 (29) 02:31 (25) 02:00 (23) 03:37 (30) 05:16 (16) 03:32 (70) 03:06 (33) 06:13 (58) 04:20 (57) 02:28 (43) 01:25 (29)                 01:56 (45) Kurt Andersson Enebybergs IF
        06:37 (29) 09:08 (26) 11:08 (27) 14:45 (27) 20:01 (22) 23:33 (25) 26:39 (26) 32:52 (28) 37:12 (28) 39:40 (29) 41:05 (29)                 43:01 (29)    
31 Rune Rådström Snättringe SK 43:04 07:01 (42) 02:54 (45) 02:38 (66) 03:49 (42) 05:26 (21) 02:41 (32) 03:00 (29) 05:34 (32) 03:51 (36) 02:28 (43) 01:26 (32)                 02:16 (62) Rune Rådström Snättringe SK
        07:01 (42) 09:55 (40) 12:33 (45) 16:22 (45) 21:48 (32) 24:29 (32) 27:29 (30) 33:03 (29) 36:54 (27) 39:22 (28) 40:48 (28)                 43:04 (31)    
32 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 43:27 06:38 (30) 03:38 (67) 02:12 (36) 04:33 (62) 05:11 (14) 02:29 (21) 02:48 (20) 06:15 (59) 03:33 (25) 03:15 (72) 01:18 (15)                 01:37 (18) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        06:38 (30) 10:16 (46) 12:28 (44) 17:01 (47) 22:12 (35) 24:41 (34) 27:29 (30) 33:44 (32) 37:17 (30) 40:32 (34) 41:50 (34)                 43:27 (32)    
33 Håkan Berglund Lake Kovlands IF 43:29 04:44 (1) 02:07 (6) 02:01 (26) 02:57 (4) 13:25 (75) 02:33 (23) 02:09 (2) 04:36 (8) 04:14 (52) 01:49 (6) 01:04 (5)                 01:50 (34) Håkan Berglund Lake Kovlands IF
        04:44 (1) 06:51 (1) 08:52 (5) 11:49 (3) 25:14 (57) 27:47 (52) 29:56 (43) 34:32 (40) 38:46 (39) 40:35 (37) 41:39 (33)                 43:29 (33)    
34 Mats Holmgren IFK Enskede 43:31 05:19 (10) 02:47 (40) 02:10 (32) 04:35 (65) 06:32 (46) 02:46 (35) 03:01 (31) 04:58 (13) 05:50 (77) 02:36 (60) 01:36 (48)                 01:21 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        05:19 (10) 08:06 (13) 10:16 (18) 14:51 (28) 21:23 (29) 24:09 (28) 27:10 (28) 32:08 (25) 37:58 (35) 40:34 (35) 42:10 (37)                 43:31 (34)    
35 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 43:46 06:59 (40) 02:59 (49) 02:37 (65) 03:45 (37) 05:43 (34) 02:35 (24) 03:03 (32) 06:28 (61) 03:32 (23) 02:19 (32) 01:33 (45)                 02:13 (59) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        06:59 (40) 09:58 (41) 12:35 (47) 16:20 (44) 22:03 (34) 24:38 (33) 27:41 (32) 34:09 (34) 37:41 (32) 40:00 (32) 41:33 (32)                 43:46 (35)    
36 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 43:47 07:27 (48) 02:35 (30) 02:07 (30) 03:45 (37) 05:56 (36) 03:20 (65) 03:19 (48) 05:49 (39) 03:32 (23) 02:25 (40) 01:40 (57)                 01:52 (39) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        07:27 (48) 10:02 (42) 12:09 (39) 15:54 (35) 21:50 (33) 25:10 (37) 28:29 (39) 34:18 (35) 37:50 (33) 40:15 (33) 41:55 (35)                 43:47 (36)    
37 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 44:05 06:56 (38) 02:52 (44) 02:24 (52) 04:03 (49) 05:19 (17) 02:50 (38) 03:20 (49) 06:12 (56) 04:07 (49) 02:31 (50) 01:32 (42)                 01:59 (48) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        06:56 (38) 09:48 (38) 12:12 (41) 16:15 (43) 21:34 (30) 24:24 (30) 27:44 (33) 33:56 (33) 38:03 (36) 40:34 (35) 42:06 (36)                 44:05 (37)    
38 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 44:09 07:53 (60) 02:20 (12) 01:53 (16) 03:53 (44) 08:07 (59) 02:21 (13) 03:30 (56) 05:34 (32) 03:15 (17) 02:17 (30) 01:15 (12)                 01:51 (37) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        07:53 (60) 10:13 (45) 12:06 (38) 15:59 (38) 24:06 (47) 26:27 (44) 29:57 (44) 35:31 (43) 38:46 (39) 41:03 (38) 42:18 (38)                 44:09 (38)    
39 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 44:42 08:47 (68) 02:45 (36) 02:26 (56) 03:43 (33) 06:06 (40) 02:39 (29) 03:17 (46) 05:31 (29) 03:41 (29) 02:21 (38) 01:26 (32)                 02:00 (50) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        08:47 (68) 11:32 (64) 13:58 (64) 17:41 (58) 23:47 (45) 26:26 (43) 29:43 (42) 35:14 (42) 38:55 (41) 41:16 (41) 42:42 (39)                 44:42 (39)    
40 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 44:49 07:36 (51) 02:50 (42) 02:08 (31) 03:21 (21) 08:23 (60) 03:10 (56) 02:55 (24) 05:25 (24) 03:27 (21) 02:14 (26) 01:25 (29)                 01:55 (43) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        07:36 (51) 10:26 (49) 12:34 (46) 15:55 (36) 24:18 (50) 27:28 (50) 30:23 (46) 35:48 (44) 39:15 (43) 41:29 (42) 42:54 (40)                 44:49 (40)    
41 Bo Romson Hellas Orientering 44:59 06:13 (25) 02:36 (31) 02:06 (28) 03:37 (30) 06:40 (50) 02:58 (51) 03:36 (60) 06:45 (68) 03:57 (40) 02:37 (61) 02:03 (70)                 01:51 (37) Bo Romson Hellas Orientering
        06:13 (25) 08:49 (24) 10:55 (24) 14:32 (25) 21:12 (28) 24:10 (29) 27:46 (34) 34:31 (39) 38:28 (38) 41:05 (39) 43:08 (42)                 44:59 (41)    
42 Mats Lundblad Täby OK 45:16 06:57 (39) 02:45 (35) 03:01 (75) 03:24 (24) 06:24 (44) 02:52 (44) 02:56 (27) 05:21 (22) 05:33 (75) 02:31 (50) 01:39 (54)                 01:53 (40) Mats Lundblad Täby OK
        06:57 (39) 09:42 (37) 12:43 (50) 16:07 (40) 22:31 (37) 25:23 (38) 28:19 (35) 33:40 (31) 39:13 (42) 41:44 (43) 43:23 (43)                 45:16 (42)    
43 Ulf Stridh Snättringe SK 45:28 06:45 (32) 02:55 (47) 02:19 (46) 03:40 (32) 09:01 (64) 02:50 (38) 03:13 (40) 05:20 (21) 03:47 (31) 02:15 (27) 01:26 (32)                 01:57 (46) Ulf Stridh Snättringe SK
        06:45 (32) 09:40 (35) 11:59 (36) 15:39 (34) 24:40 (52) 27:30 (51) 30:43 (49) 36:03 (45) 39:50 (44) 42:05 (44) 43:31 (44)                 45:28 (43)    
44 Göran Reinholdsson Järfälla OK 45:36 07:29 (49) 03:00 (52) 02:12 (36) 04:26 (60) 05:24 (20) 02:36 (25) 03:17 (46) 05:56 (43) 04:06 (47) 02:46 (67) 01:50 (65)                 02:34 (73) Göran Reinholdsson Järfälla OK
        07:29 (49) 10:29 (50) 12:41 (49) 17:07 (48) 22:31 (37) 25:07 (35) 28:24 (36) 34:20 (36) 38:26 (37) 41:12 (40) 43:02 (41)                 45:36 (44)    
45 Olle Arman Nyköpings OK 45:53 08:51 (69) 02:59 (50) 02:15 (41) 04:48 (68) 05:11 (14) 03:14 (58) 03:16 (45) 05:30 (28) 04:18 (55) 02:19 (32) 01:30 (40)                 01:42 (25) Olle Arman Nyköpings OK
        08:51 (69) 11:50 (67) 14:05 (65) 18:53 (65) 24:04 (46) 27:18 (48) 30:34 (48) 36:04 (46) 40:22 (47) 42:41 (47) 44:11 (46)                 45:53 (45)    
46 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 45:55 08:58 (70) 02:46 (38) 02:12 (37) 03:26 (25) 05:56 (36) 02:59 (53) 03:15 (42) 06:41 (65) 03:47 (31) 02:24 (39) 01:37 (50)                 01:54 (42) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        08:58 (70) 11:44 (65) 13:56 (63) 17:22 (51) 23:18 (43) 26:17 (42) 29:32 (41) 36:13 (48) 40:00 (45) 42:24 (45) 44:01 (45)                 45:55 (46)    
47 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 45:57 07:06 (45) 02:45 (35) 02:34 (62) 03:45 (37) 06:36 (48) 02:46 (35) 03:30 (56) 05:50 (40) 05:19 (72) 02:18 (31) 01:46 (62)                 01:42 (25) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        07:06 (45) 09:51 (39) 12:25 (43) 16:10 (41) 22:46 (39) 25:32 (40) 29:02 (40) 34:52 (41) 40:11 (46) 42:29 (46) 44:15 (47)                 45:57 (47)    
48 Ingrid Graneli Haninge SOK 46:30 08:21 (67) 02:56 (48) 02:18 (44) 03:56 (46) 08:04 (58) 02:51 (41) 03:31 (58) 05:33 (31) 03:22 (20) 02:19 (34) 01:29 (38)                 01:50 (34) Ingrid Graneli Haninge SOK
        08:21 (67) 11:17 (62) 13:35 (60) 17:31 (56) 25:35 (59) 28:26 (55) 31:57 (56) 37:30 (53) 40:52 (50) 43:11 (50) 44:40 (49)                 46:30 (48)    
49 Ulla Gummeson Väsby OK 47:21 07:59 (63) 03:12 (55) 02:18 (44) 04:01 (47) 07:23 (54) 03:00 (54) 03:12 (38) 06:06 (54) 04:03 (44) 02:33 (55) 01:44 (61)                 01:50 (34) Ulla Gummeson Väsby OK
        07:59 (63) 11:11 (61) 13:29 (57) 17:30 (55) 24:53 (53) 27:53 (53) 31:05 (53) 37:11 (51) 41:14 (52) 43:47 (52) 45:31 (50)                 47:21 (49)    
50 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 47:52 07:17 (46) 03:22 (62) 02:33 (60) 04:16 (53) 05:33 (29) 03:11 (57) 03:59 (71) 06:01 (49) 04:23 (58) 02:32 (53) 02:37 (79)                 02:08 (55) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        07:17 (46) 10:39 (54) 13:12 (55) 17:28 (54) 23:01 (41) 26:12 (41) 30:11 (45) 36:12 (47) 40:35 (49) 43:07 (49) 45:44 (51)                 47:52 (50)    
51 Göran Johansson Snättringe SK 48:11 08:09 (66) 03:42 (69) 02:27 (57) 03:45 (37) 06:24 (44) 02:51 (42) 03:29 (55) 05:54 (42) 05:17 (70) 02:29 (46) 01:38 (52)                 02:06 (54) Göran Johansson Snättringe SK
        08:09 (66) 11:51 (68) 14:18 (67) 18:03 (59) 24:27 (51) 27:18 (48) 30:47 (50) 36:41 (50) 41:58 (53) 44:27 (53) 46:05 (53)                 48:11 (51)    
52 Martin Eriksson OK Södertörn 48:28 06:39 (31) 02:38 (32) 02:06 (28) 03:18 (17) 10:17 (70) 03:36 (71) 03:10 (37) 05:38 (34) 03:41 (29) 02:31 (50) 02:27 (76)                 02:27 (68) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:39 (31) 09:17 (32) 11:23 (31) 14:41 (26) 24:58 (54) 28:34 (56) 31:44 (55) 37:22 (52) 41:03 (51) 43:34 (51) 46:01 (52)                 48:28 (52)    
53 Tommy Svensson Hellas Orientering 48:35 07:18 (47) 03:13 (56) 02:23 (51) 04:33 (63) 07:54 (56) 03:53 (75) 04:10 (74) 06:12 (56) 03:34 (27) 02:28 (43) 01:22 (22)                 01:35 (15) Tommy Svensson Hellas Orientering
        07:18 (47) 10:31 (52) 12:54 (51) 17:27 (53) 25:21 (58) 29:14 (59) 33:24 (59) 39:36 (58) 43:10 (56) 45:38 (56) 47:00 (54)                 48:35 (53)    
54 Jan Falk Hellas Orientering 48:50 07:01 (42) 01:59 (2) 01:45 (8) 03:15 (15) 12:46 (72) 03:17 (62) 03:41 (63) 05:16 (19) 04:31 (60) 02:30 (49) 01:19 (16)                 01:30 (9) Jan Falk Hellas Orientering
        07:01 (42) 09:00 (25) 10:45 (23) 14:00 (20) 26:46 (61) 30:03 (62) 33:44 (61) 39:00 (56) 43:31 (57) 46:01 (57) 47:20 (56)                 48:50 (54)    
55 Kristina Klang Klubblös 49:05 07:41 (53) 03:00 (52) 02:21 (48) 03:43 (33) 06:32 (46) 03:24 (69) 04:21 (76) 08:11 (73) 03:49 (35) 02:26 (41) 01:38 (52)                 01:59 (48) Kristina Klang Klubblös
        07:41 (53) 10:41 (55) 13:02 (52) 16:45 (46) 23:17 (42) 26:41 (46) 31:02 (52) 39:13 (57) 43:02 (55) 45:28 (54) 47:06 (55)                 49:05 (55)    
56 Monika Högberg OK Södertörn 49:07 07:56 (61) 03:13 (56) 02:24 (52) 03:48 (41) 06:07 (41) 03:03 (55) 03:56 (69) 06:00 (46) 03:58 (42) 02:33 (55) 01:39 (54)                 04:30 (81) Monika Högberg OK Södertörn
        07:56 (61) 11:09 (60) 13:33 (59) 17:21 (49) 23:28 (44) 26:31 (45) 30:27 (47) 36:27 (49) 40:25 (48) 42:58 (48) 44:37 (48)                 49:07 (56)    
57 Åke Lewander Skarpnäcks OL 49:54 06:51 (36) 02:26 (22) 02:11 (34) 03:44 (36) 13:53 (77) 03:14 (58) 02:38 (12) 05:38 (34) 03:53 (38) 02:15 (27) 01:23 (25)                 01:48 (32) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        06:51 (36) 09:17 (32) 11:28 (33) 15:12 (31) 29:05 (66) 32:19 (66) 34:57 (63) 40:35 (60) 44:28 (59) 46:43 (59) 48:06 (58)                 49:54 (57)    
58 Bengt Andersson Söders-Tyresö 50:28 07:46 (56) 02:59 (49) 02:50 (70) 04:31 (61) 07:04 (53) 02:53 (45) 03:15 (42) 07:19 (71) 04:55 (68) 02:40 (62) 01:49 (63)                 02:27 (68) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        07:46 (56) 10:45 (57) 13:35 (60) 18:06 (61) 25:10 (56) 28:03 (54) 31:18 (54) 38:37 (54) 43:32 (58) 46:12 (58) 48:01 (57)                 50:28 (58)    
59 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 51:42 08:04 (64) 03:15 (58) 02:54 (72) 05:02 (69) 08:57 (63) 03:20 (65) 04:03 (72) 05:42 (37) 03:51 (36) 02:34 (57) 01:32 (43)                 02:28 (70) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        08:04 (64) 11:19 (63) 14:13 (66) 19:15 (68) 28:12 (64) 31:32 (64) 35:35 (66) 41:17 (63) 45:08 (61) 47:42 (60) 49:14 (59)                 51:42 (59)    
60 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 51:52 07:43 (55) 04:53 (78) 02:10 (32) 04:19 (55) 06:38 (49) 03:22 (68) 03:06 (33) 06:45 (68) 03:53 (38) 02:44 (65) 04:15 (82)                 02:04 (53) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        07:43 (55) 12:36 (70) 14:46 (68) 19:05 (66) 25:43 (60) 29:05 (58) 32:11 (57) 38:56 (55) 42:49 (54) 45:33 (55) 49:48 (62)                 51:52 (60)    
61 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 52:08 07:50 (58) 03:18 (59) 02:32 (59) 04:25 (59) 06:12 (43) 05:22 (79) 05:46 (81) 05:41 (36) 04:06 (47) 02:53 (69) 01:41 (58)                 02:22 (65) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        07:50 (58) 11:08 (59) 13:40 (62) 18:05 (60) 24:17 (49) 29:39 (60) 35:25 (65) 41:06 (61) 45:12 (62) 48:05 (62) 49:46 (61)                 52:08 (61)    
62 Kerstin Jensen Klubblös 52:21 08:05 (65) 03:40 (68) 03:09 (77) 05:02 (69) 07:59 (57) 03:14 (58) 03:40 (62) 06:21 (60) 03:47 (31) 02:50 (68) 01:43 (60)                 02:51 (78) Kerstin Jensen Klubblös
        08:05 (65) 11:45 (66) 14:54 (69) 19:56 (69) 27:55 (63) 31:09 (63) 34:49 (62) 41:10 (62) 44:57 (60) 47:47 (61) 49:30 (60)                 52:21 (62)    
63 Inger Jansson Nynäshamns OK 52:40 09:16 (71) 03:29 (64) 02:59 (74) 04:19 (55) 09:12 (65) 03:21 (67) 03:36 (60) 06:00 (46) 04:01 (43) 02:32 (53) 01:37 (50)                 02:18 (63) Inger Jansson Nynäshamns OK
        09:16 (71) 12:45 (71) 15:44 (72) 20:03 (70) 29:15 (67) 32:36 (67) 36:12 (67) 42:12 (66) 46:13 (65) 48:45 (64) 50:22 (63)                 52:40 (63)    
64 Jan Larsson Tullinge SK 52:46 06:50 (35) 03:33 (66) 02:46 (67) 04:23 (58) 09:29 (66) 02:54 (47) 03:35 (59) 06:31 (64) 05:57 (78) 02:44 (65) 01:51 (66)                 02:13 (59) Jan Larsson Tullinge SK
        06:50 (35) 10:23 (48) 13:09 (54) 17:32 (57) 27:01 (62) 29:55 (61) 33:30 (60) 40:01 (59) 45:58 (63) 48:42 (63) 50:33 (64)                 52:46 (64)    
65 Leif Hermundstad Snättringe SK 53:10 09:34 (72) 03:25 (63) 02:25 (54) 06:29 (78) 06:48 (52) 02:58 (51) 03:42 (64) 06:47 (70) 04:42 (63) 02:40 (62) 01:27 (35)                 02:13 (60) Leif Hermundstad Snättringe SK
        09:34 (72) 12:59 (72) 15:24 (71) 21:53 (72) 28:41 (65) 31:39 (65) 35:21 (64) 42:08 (65) 46:50 (66) 49:30 (65) 50:57 (65)                 53:10 (65)    
66 Börje Pahlén Söders-Tyresö 54:24 07:38 (52) 03:21 (61) 02:33 (60) 04:47 (67) 06:42 (51) 04:01 (76) 03:49 (65) 08:28 (75) 04:51 (66) 04:01 (77) 01:42 (59)                 02:31 (72) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        07:38 (52) 10:59 (58) 13:32 (58) 18:19 (64) 25:01 (55) 29:02 (57) 32:51 (58) 41:19 (64) 46:10 (64) 50:11 (66) 51:53 (66)                 54:24 (66)    
67 Klas Langels Skarpnäcks OL 54:44 07:48 (57) 02:50 (41) 02:46 (67) 04:46 (66) 06:01 (39) 02:53 (45) 03:53 (67) 13:00 (81) 05:02 (69) 02:29 (47) 01:36 (48)                 01:40 (23) Klas Langels Skarpnäcks OL
        07:48 (57) 10:38 (53) 13:24 (56) 18:10 (62) 24:11 (48) 27:04 (47) 30:57 (51) 43:57 (68) 48:59 (68) 51:28 (67) 53:04 (67)                 54:44 (67)    
68 Bo Källström OK Milan 56:57 06:59 (40) 03:05 (54) 02:11 (34) 05:57 (75) 12:48 (73) 02:54 (47) 03:22 (51) 06:28 (61) 04:09 (50) 04:14 (79) 02:40 (80)                 02:10 (57) Bo Källström OK Milan
        06:59 (40) 10:04 (43) 12:15 (42) 18:12 (63) 31:00 (70) 33:54 (68) 37:16 (68) 43:44 (67) 47:53 (67) 52:07 (68) 54:47 (68)                 56:57 (68)    
69 Gunnar Hellström Haninge SOK 57:07 15:57 (82) 03:20 (60) 02:49 (69) 04:02 (48) 05:50 (35) 02:38 (28) 04:06 (73) 06:04 (51) 05:23 (73) 02:35 (58) 02:25 (74)                 01:58 (47) Gunnar Hellström Haninge SOK
        15:57 (82) 19:17 (80) 22:06 (80) 26:08 (77) 31:58 (72) 34:36 (69) 38:42 (69) 44:46 (69) 50:09 (69) 52:44 (69) 55:09 (69)                 57:07 (69)    
70 Eva Elnerud Sigtuna OK 59:41 06:45 (32) 02:26 (22) 02:12 (37) 14:13 (82) 09:45 (68) 02:27 (17) 03:50 (66) 05:27 (26) 04:31 (60) 02:29 (46) 03:26 (81)                 02:10 (57) Eva Elnerud Sigtuna OK
        06:45 (32) 09:11 (27) 11:23 (31) 25:36 (75) 35:21 (74) 37:48 (73) 41:38 (73) 47:05 (70) 51:36 (70) 54:05 (70) 57:31 (71)                 59:41 (70)    
71 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 60:02 10:54 (76) 04:03 (71) 03:52 (80) 05:12 (71) 08:55 (62) 03:36 (71) 03:55 (68) 07:27 (72) 04:37 (62) 03:01 (70) 01:54 (67)                 02:36 (75) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        10:54 (76) 14:57 (75) 18:49 (75) 24:01 (74) 32:56 (73) 36:32 (72) 40:27 (72) 47:54 (71) 52:31 (71) 55:32 (71) 57:26 (70)                 60:02 (71)    
72 Ingemar Johnsson OK Södertörn 60:27 10:05 (74) 04:03 (71) 03:04 (76) 04:33 (62) 07:33 (55) 06:16 (81) 04:17 (75) 08:15 (74) 04:54 (67) 03:19 (74) 01:49 (63)                 02:19 (64) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        10:05 (74) 14:08 (74) 17:12 (74) 21:45 (71) 29:18 (68) 35:34 (71) 39:51 (71) 48:06 (72) 53:00 (72) 56:19 (72) 58:08 (72)                 60:27 (72)    
73 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 60:41 12:06 (78) 04:41 (77) 02:35 (64) 08:43 (81) 08:43 (61) 03:43 (74) 03:21 (50) 05:52 (41) 04:05 (45) 03:01 (70) 01:29 (38)                 02:22 (65) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        12:06 (78) 16:47 (77) 19:22 (77) 28:05 (79) 36:48 (75) 40:31 (75) 43:52 (74) 49:44 (73) 53:49 (73) 56:50 (73) 58:19 (73)                 60:41 (73)    
74 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 61:37 07:52 (59) 02:50 (41) 02:25 (54) 04:16 (53) 13:25 (75) 04:22 (78) 03:56 (69) 12:12 (79) 04:10 (51) 02:35 (58) 01:33 (45)                 02:01 (51) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        07:52 (59) 10:42 (56) 13:07 (53) 17:23 (52) 30:48 (69) 35:10 (70) 39:06 (70) 51:18 (75) 55:28 (75) 58:03 (74) 59:36 (74)                 61:37 (74)    
75 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 65:21 07:41 (53) 04:33 (76) 02:50 (70) 04:06 (50) 12:01 (71) 09:17 (82) 03:24 (53) 06:28 (61) 04:05 (45) 06:01 (82) 02:26 (75)                 02:29 (71) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:41 (53) 12:14 (69) 15:04 (70) 19:10 (67) 31:11 (71) 40:28 (74) 43:52 (74) 50:20 (74) 54:25 (74) 60:26 (75) 62:52 (75)                 65:21 (75)    
76 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 66:29 06:18 (26) 02:54 (45) 02:34 (62) 04:14 (52) 23:02 (82) 02:37 (26) 03:27 (54) 06:43 (66) 06:22 (79) 05:49 (81) 01:01 (3)                 01:28 (7) Helena Librand OK Älvsjö-Örby
        06:18 (26) 09:12 (28) 11:46 (34) 16:00 (39) 39:02 (77) 41:39 (76) 45:06 (76) 51:49 (76) 58:11 (76) 64:00 (76) 65:01 (76)                 66:29 (76)    
77 Britt Nordqvist OK Sänkan 69:35 09:45 (73) 03:50 (70) 03:18 (78) 05:27 (72) 19:30 (81) 02:56 (49) 04:21 (76) 06:43 (66) 05:32 (74) 03:49 (75) 02:01 (68)                 02:23 (67) Britt Nordqvist OK Sänkan
        09:45 (73) 13:35 (73) 16:53 (73) 22:20 (73) 41:50 (78) 44:46 (78) 49:07 (78) 55:50 (77) 61:22 (77) 65:11 (77) 67:12 (77)                 69:35 (77)    
78 Per Geijer FM IF 75:33 15:02 (81) 06:57 (80) 02:31 (58) 04:06 (50) 19:16 (80) 03:17 (62) 03:14 (41) 10:31 (77) 03:57 (40) 02:40 (62) 01:25 (29)                 02:37 (76) Per Geijer FM IF
        15:02 (81) 21:59 (82) 24:30 (81) 28:36 (81) 47:52 (82) 51:09 (82) 54:23 (82) 64:54 (80) 68:51 (79) 71:31 (78) 72:56 (78)                 75:33 (78)    
79 Tomas Möller OK Södertörn 81:02 11:14 (77) 04:07 (74) 04:00 (81) 06:30 (79) 12:56 (74) 03:37 (73) 05:04 (78) 19:50 (82) 05:40 (76) 03:17 (73) 02:13 (73)                 02:34 (73) Tomas Möller OK Södertörn
        11:14 (77) 15:21 (76) 19:21 (76) 25:51 (76) 38:47 (76) 42:24 (77) 47:28 (77) 67:18 (82) 72:58 (81) 76:15 (81) 78:28 (81)                 81:02 (79)    
80 Ingvar Oskarsson Klubblös 81:36 13:47 (80) 07:14 (81) 04:37 (82) 07:34 (80) 09:55 (69) 05:31 (80) 05:40 (80) 09:49 (76) 06:26 (80) 04:57 (80) 02:27 (76)                 03:39 (79) Ingvar Oskarsson Klubblös
        13:47 (80) 21:01 (81) 25:38 (82) 33:12 (82) 43:07 (80) 48:38 (81) 54:18 (81) 64:07 (79) 70:33 (80) 75:30 (80) 77:57 (80)                 81:36 (80)    
81 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 83:45 10:13 (75) 08:09 (82) 02:57 (73) 05:30 (73) 15:41 (78) 03:18 (64) 05:46 (81) 11:41 (78) 05:18 (71) 03:53 (76) 02:01 (68)                 09:18 (82) Lennart Lagerström Gustavsbergs OK
        10:13 (75) 18:22 (79) 21:19 (78) 26:49 (78) 42:30 (79) 45:48 (79) 51:34 (79) 63:15 (78) 68:33 (78) 72:26 (79) 74:27 (79)                 83:45 (81)    
82 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 86:50 13:03 (79) 05:10 (79) 03:48 (79) 06:07 (76) 16:04 (79) 04:08 (77) 05:22 (79) 12:41 (80) 09:30 (82) 04:01 (77) 02:32 (78)                 04:24 (80) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        13:03 (79) 18:13 (78) 22:01 (79) 28:08 (80) 44:12 (81) 48:20 (80) 53:42 (80) 66:23 (81) 75:53 (82) 79:54 (82) 82:26 (82)                 86:50 (82)    
- Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 371:41                                                             371:41   Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
                                                                    371:41      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 27:52 03:31 (1) 03:17 (2) 04:11 (2) 01:44 (2) 07:42 (10) 01:29 (3) 03:27 (1) 01:47 (1)                             00:44 (2) Susanne Holmberg OK Södertörn
        03:31 (1) 06:48 (1) 10:59 (1) 12:43 (1) 20:25 (1) 21:54 (1) 25:21 (1) 27:08 (1)                             27:52 (1)    
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 28:46 04:43 (5) 03:31 (5) 04:10 (1) 02:04 (4) 06:09 (1) 01:28 (2) 03:31 (2) 02:21 (9)                             00:49 (3) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        04:43 (5) 08:14 (4) 12:24 (2) 14:28 (2) 20:37 (2) 22:05 (2) 25:36 (2) 27:57 (2)                             28:46 (2)    
3 Jan Bojling Solna OK 30:43 04:53 (10) 03:29 (4) 04:12 (3) 02:20 (9) 06:35 (2) 01:47 (8) 04:12 (12) 02:17 (8)                             00:58 (9) Jan Bojling Solna OK
        04:53 (10) 08:22 (5) 12:34 (3) 14:54 (4) 21:29 (3) 23:16 (3) 27:28 (3) 29:45 (3)                             30:43 (3)    
4 Evy Nord Södertälje IF 32:01 05:08 (16) 03:16 (1) 04:26 (5) 01:59 (3) 07:03 (4) 02:28 (35) 03:44 (4) 02:09 (5)                             01:48 (54) Evy Nord Södertälje IF
        05:08 (16) 08:24 (6) 12:50 (4) 14:49 (3) 21:52 (4) 24:20 (4) 28:04 (4) 30:13 (4)                             32:01 (4)    
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 32:20 04:21 (3) 03:21 (3) 07:55 (53) 01:43 (1) 06:56 (3) 01:25 (1) 03:52 (5) 01:58 (2)                             00:49 (3) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:21 (3) 07:42 (2) 15:37 (20) 17:20 (12) 24:16 (7) 25:41 (6) 29:33 (6) 31:31 (5)                             32:20 (5)    
6 Svenåke Svensson Snättringe SK 32:27 05:02 (13) 03:45 (9) 04:44 (11) 02:52 (33) 07:27 (7) 01:47 (8) 03:52 (5) 02:06 (3)                             00:52 (5) Svenåke Svensson Snättringe SK
        05:02 (13) 08:47 (10) 13:31 (6) 16:23 (7) 23:50 (6) 25:37 (5) 29:29 (5) 31:35 (6)                             32:27 (6)    
7 Phedbe Thulin Täby OK 33:34 05:59 (31) 04:53 (32) 04:28 (7) 02:11 (5) 07:12 (5) 01:44 (5) 03:53 (7) 02:08 (4)                             01:06 (18) Phedbe Thulin Täby OK
        05:59 (31) 10:52 (27) 15:20 (19) 17:31 (14) 24:43 (9) 26:27 (7) 30:20 (7) 32:28 (7)                             33:34 (7)    
8 Maria Kärrström Tullinge SK 34:41 05:01 (11) 03:36 (7) 04:48 (13) 02:19 (7) 07:42 (10) 04:24 (55) 03:40 (3) 02:16 (7)                             00:55 (6) Maria Kärrström Tullinge SK
        05:01 (11) 08:37 (8) 13:25 (5) 15:44 (5) 23:26 (5) 27:50 (10) 31:30 (8) 33:46 (8)                             34:41 (8)    
9 Bertil Rydgren IFK Enskede 35:22 04:35 (4) 04:07 (17) 04:59 (17) 02:29 (13) 09:11 (31) 01:46 (7) 04:50 (21) 02:24 (10)                             01:01 (13) Bertil Rydgren IFK Enskede
        04:35 (4) 08:42 (9) 13:41 (7) 16:10 (6) 25:21 (12) 27:07 (8) 31:57 (9) 34:21 (9)                             35:22 (9)    
10 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 36:29 06:45 (41) 03:34 (6) 04:51 (16) 02:21 (10) 08:05 (14) 02:17 (30) 04:46 (19) 02:36 (16)                             01:14 (27) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        06:45 (41) 10:19 (24) 15:10 (17) 17:31 (14) 25:36 (13) 27:53 (11) 32:39 (11) 35:15 (10)                             36:29 (10)    
11 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 36:31 04:45 (6) 04:47 (30) 06:11 (35) 02:19 (7) 07:37 (9) 01:55 (18) 05:04 (29) 02:38 (17)                             01:15 (30) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:45 (6) 09:32 (17) 15:43 (21) 18:02 (20) 25:39 (14) 27:34 (9) 32:38 (10) 35:16 (11)                             36:31 (11)    
12 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 37:03 05:35 (23) 04:21 (21) 05:19 (27) 02:45 (29) 08:25 (16) 02:04 (22) 04:54 (25) 02:33 (14)                             01:07 (19) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        05:35 (23) 09:56 (22) 15:15 (18) 18:00 (19) 26:25 (16) 28:29 (13) 33:23 (14) 35:56 (13)                             37:03 (12)    
13 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 37:09 05:05 (14) 04:00 (14) 05:01 (19) 02:29 (13) 09:59 (39) 01:54 (16) 04:20 (14) 03:02 (31)                             01:19 (36) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:05 (14) 09:05 (11) 14:06 (8) 16:35 (8) 26:34 (17) 28:28 (12) 32:48 (12) 35:50 (12)                             37:09 (13)    
14 Norman Thulin Täby OK 37:20 05:15 (19) 04:04 (16) 05:14 (25) 02:51 (32) 08:51 (25) 02:19 (31) 04:54 (22) 02:39 (19)                             01:13 (25) Norman Thulin Täby OK
        05:15 (19) 09:19 (15) 14:33 (12) 17:24 (13) 26:15 (15) 28:34 (15) 33:28 (15) 36:07 (14)                             37:20 (14)    
15 Inger Pahlén Söders-Tyresö 38:04 05:40 (24) 03:57 (11) 05:25 (29) 02:43 (27) 08:49 (23) 02:10 (25) 05:13 (35) 02:54 (24)                             01:13 (25) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        05:40 (24) 09:37 (19) 15:02 (16) 17:45 (18) 26:34 (17) 28:44 (17) 33:57 (16) 36:51 (15)                             38:04 (15)    
16 Ronny Hedlund OK Södertörn 38:12 06:32 (37) 04:41 (27) 05:09 (23) 02:36 (20) 08:27 (17) 01:52 (14) 04:54 (22) 02:49 (22)                             01:12 (22) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:32 (37) 11:13 (32) 16:22 (28) 18:58 (26) 27:25 (24) 29:17 (19) 34:11 (17) 37:00 (16)                             38:12 (16)    
17 Ulf Nordin Snättringe SK 38:17 05:14 (18) 03:58 (12) 04:59 (17) 02:37 (24) 10:00 (41) 01:44 (5) 04:35 (15) 03:58 (52)                             01:12 (22) Ulf Nordin Snättringe SK
        05:14 (18) 09:12 (13) 14:11 (11) 16:48 (10) 26:48 (21) 28:32 (14) 33:07 (13) 37:05 (17)                             38:17 (17)    
18 Göran Johansson Järfälla OK 38:22 07:26 (45) 03:59 (13) 05:15 (26) 02:18 (6) 08:19 (15) 01:40 (4) 05:14 (36) 03:00 (30)                             01:11 (20) Göran Johansson Järfälla OK
        07:26 (45) 11:25 (33) 16:40 (31) 18:58 (26) 27:17 (23) 28:57 (18) 34:11 (17) 37:11 (18)                             38:22 (18)    
19 Tord Jonsson Klubblös 38:26 05:42 (25) 05:29 (44) 04:48 (13) 03:13 (43) 09:02 (28) 01:54 (16) 04:56 (28) 02:27 (11)                             00:55 (6) Tord Jonsson Klubblös
        05:42 (25) 11:11 (31) 15:59 (23) 19:12 (29) 28:14 (27) 30:08 (23) 35:04 (25) 37:31 (22)                             38:26 (19)    
19 Björn Stolt OK Ravinen 38:26 05:01 (11) 04:12 (19) 07:04 (49) 02:39 (26) 08:32 (18) 01:53 (15) 04:55 (27) 02:56 (26)                             01:14 (27) Björn Stolt OK Ravinen
        05:01 (11) 09:13 (14) 16:17 (26) 18:56 (25) 27:28 (25) 29:21 (21) 34:16 (19) 37:12 (19)                             38:26 (19)    
21 Inger Andersson Söders-Tyresö 38:28 06:33 (38) 04:56 (35) 05:47 (32) 02:27 (12) 09:23 (34) 01:48 (10) 04:01 (8) 02:33 (14)                             01:00 (12) Inger Andersson Söders-Tyresö
        06:33 (38) 11:29 (35) 17:16 (34) 19:43 (32) 29:06 (33) 30:54 (27) 34:55 (22) 37:28 (20)                             38:28 (21)    
22 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 38:31 06:38 (40) 06:09 (50) 04:37 (9) 02:31 (17) 09:08 (30) 01:48 (10) 04:08 (11) 02:31 (12)                             01:01 (13) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        06:38 (40) 12:47 (47) 17:24 (38) 19:55 (36) 29:03 (31) 30:51 (25) 34:59 (23) 37:30 (21)                             38:31 (22)    
23 Anki Landarv Klubblös 38:49 04:52 (9) 04:54 (33) 05:12 (24) 03:04 (39) 08:40 (20) 01:58 (19) 05:59 (44) 02:54 (24)                             01:16 (33) Anki Landarv Klubblös
        04:52 (9) 09:46 (21) 14:58 (15) 18:02 (20) 26:42 (20) 28:40 (16) 34:39 (20) 37:33 (23)                             38:49 (23)    
24 Stig Lindskog Visborgs OK 39:00 04:45 (6) 04:20 (20) 05:05 (21) 02:26 (11) 08:43 (22) 05:34 (59) 04:06 (10) 03:04 (34)                             00:57 (8) Stig Lindskog Visborgs OK
        04:45 (6) 09:05 (11) 14:10 (10) 16:36 (9) 25:19 (11) 30:53 (26) 34:59 (23) 38:03 (26)                             39:00 (24)    
25 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 39:17 05:43 (26) 04:34 (26) 06:43 (43) 02:35 (19) 09:05 (29) 01:51 (13) 04:44 (18) 02:38 (17)                             01:24 (40) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        05:43 (26) 10:17 (23) 17:00 (33) 19:35 (31) 28:40 (29) 30:31 (24) 35:15 (27) 37:53 (25)                             39:17 (25)    
26 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 39:23 05:07 (15) 04:30 (25) 04:30 (8) 02:55 (35) 07:34 (8) 06:43 (61) 04:05 (9) 02:15 (6)                             01:44 (52) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        05:07 (15) 09:37 (19) 14:07 (9) 17:02 (11) 24:36 (8) 31:19 (29) 35:24 (28) 37:39 (24)                             39:23 (26)    
27 Sture Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 40:10 05:29 (21) 05:58 (49) 04:43 (10) 02:38 (25) 09:13 (32) 02:01 (20) 05:08 (32) 03:45 (49)                             01:15 (30) Sture Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        05:29 (21) 11:27 (34) 16:10 (24) 18:48 (23) 28:01 (26) 30:02 (22) 35:10 (26) 38:55 (27)                             40:10 (27)    
28 Hugo Isgren IFK Enskede 40:29 05:58 (30) 05:46 (46) 04:50 (15) 02:36 (20) 09:25 (35) 02:56 (46) 04:39 (17) 03:05 (35)                             01:14 (27) Hugo Isgren IFK Enskede
        05:58 (30) 11:44 (37) 16:34 (29) 19:10 (28) 28:35 (28) 31:31 (31) 36:10 (29) 39:15 (28)                             40:29 (28)    
29 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 41:03 07:24 (44) 04:26 (23) 04:26 (5) 02:34 (18) 07:49 (12) 06:28 (60) 04:14 (13) 02:43 (20)                             00:59 (10) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        07:24 (44) 11:50 (39) 16:16 (25) 18:50 (24) 26:39 (19) 33:07 (34) 37:21 (32) 40:04 (30)                             41:03 (29)    
30 Göran Glanshed Haninge SOK 41:04 05:50 (28) 05:17 (42) 04:47 (12) 02:30 (16) 08:42 (21) 02:12 (27) 05:25 (38) 04:48 (60)                             01:33 (47) Göran Glanshed Haninge SOK
        05:50 (28) 11:07 (30) 15:54 (22) 18:24 (22) 27:06 (22) 29:18 (20) 34:43 (21) 39:31 (29)                             41:04 (30)    
31 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 41:23 05:45 (27) 07:14 (56) 04:23 (4) 03:20 (45) 08:49 (23) 01:50 (12) 05:31 (39) 03:19 (43)                             01:12 (23) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:45 (27) 12:59 (48) 17:22 (36) 20:42 (38) 29:31 (34) 31:21 (30) 36:52 (30) 40:11 (31)                             41:23 (31)    
32 Lennart Sjöstål Klubblös 41:49 05:27 (20) 05:38 (45) 05:32 (30) 02:57 (36) 09:18 (33) 02:26 (34) 06:25 (48) 03:07 (36)                             00:59 (10) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:27 (20) 11:05 (29) 16:37 (30) 19:34 (30) 28:52 (30) 31:18 (28) 37:43 (33) 40:50 (33)                             41:49 (32)    
33 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 42:01 06:08 (34) 04:47 (30) 06:22 (40) 02:36 (20) 09:46 (36) 02:30 (36) 04:54 (22) 03:16 (41)                             01:42 (50) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        06:08 (34) 10:55 (28) 17:17 (35) 19:53 (34) 29:39 (35) 32:09 (32) 37:03 (31) 40:19 (32)                             42:01 (33)    
34 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 43:29 07:51 (51) 04:23 (22) 08:31 (58) 02:44 (28) 08:32 (18) 02:01 (20) 04:54 (22) 03:09 (38)                             01:24 (40) Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby
        07:51 (51) 12:14 (43) 20:45 (49) 23:29 (44) 32:01 (41) 34:02 (35) 38:56 (34) 42:05 (34)                             43:29 (34)    
35 Mona Asplund Klubblös 45:27 06:02 (32) 05:55 (47) 06:18 (38) 03:25 (48) 09:58 (38) 03:30 (53) 05:53 (43) 03:03 (32)                             01:23 (39) Mona Asplund Klubblös
        06:02 (32) 11:57 (41) 18:15 (41) 21:40 (40) 31:38 (39) 35:08 (41) 41:01 (38) 44:04 (35)                             45:27 (35)    
36 Björn Simons Sundbybergs IK 45:30 05:53 (29) 04:54 (33) 05:33 (31) 03:33 (53) 11:40 (51) 03:08 (49) 06:38 (54) 03:36 (47)                             00:35 (1) Björn Simons Sundbybergs IK
        05:53 (29) 10:47 (25) 16:20 (27) 19:53 (34) 31:33 (38) 34:41 (37) 41:19 (40) 44:55 (40)                             45:30 (36)    
37 Kenneth Berglund Hellas Orientering 45:45 05:13 (17) 04:08 (18) 09:49 (61) 02:36 (20) 08:03 (13) 05:07 (57) 06:27 (49) 02:57 (27)                             01:25 (43) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        05:13 (17) 09:21 (16) 19:10 (42) 21:46 (41) 29:49 (36) 34:56 (38) 41:23 (41) 44:20 (36)                             45:45 (37)    
38 Lars Nordin Solna OK 45:53 05:32 (22) 04:02 (15) 05:01 (19) 03:06 (40) 11:24 (49) 03:45 (54) 06:32 (52) 05:10 (61)                             01:21 (37) Lars Nordin Solna OK
        05:32 (22) 09:34 (18) 14:35 (13) 17:41 (16) 29:05 (32) 32:50 (33) 39:22 (35) 44:32 (37)                             45:53 (38)    
39 Jan Brundell Solna OK 45:54 09:53 (59) 04:27 (24) 05:19 (27) 04:40 (60) 09:52 (37) 02:20 (32) 04:38 (16) 03:28 (44)                             01:17 (35) Jan Brundell Solna OK
        09:53 (59) 14:20 (51) 19:39 (43) 24:19 (48) 34:11 (43) 36:31 (43) 41:09 (39) 44:37 (39)                             45:54 (39)    
40 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 46:21 06:03 (33) 04:46 (29) 06:08 (34) 03:34 (54) 10:58 (44) 02:35 (38) 06:07 (45) 04:23 (57)                             01:47 (53) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        06:03 (33) 10:49 (26) 16:57 (32) 20:31 (37) 31:29 (37) 34:04 (36) 40:11 (36) 44:34 (38)                             46:21 (40)    
41 Lars Fridén FMV 46:34 06:33 (38) 05:11 (39) 05:51 (33) 03:17 (44) 11:07 (46) 03:03 (48) 05:45 (41) 04:15 (54)                             01:32 (46) Lars Fridén FMV
        06:33 (38) 11:44 (37) 17:35 (39) 20:52 (39) 31:59 (40) 35:02 (39) 40:47 (37) 45:02 (41)                             46:34 (41)    
42 Benny Alfordsson Tullinge SK 46:50 11:10 (60) 05:55 (47) 06:12 (36) 02:50 (31) 08:56 (26) 02:15 (28) 05:07 (31) 03:03 (32)                             01:22 (38) Benny Alfordsson Tullinge SK
        11:10 (60) 17:05 (59) 23:17 (58) 26:07 (55) 35:03 (45) 37:18 (45) 42:25 (43) 45:28 (42)                             46:50 (42)    
43 Anders Löfqvist Klubblös 47:04 03:53 (2) 03:55 (10) 07:00 (48) 02:53 (34) 07:16 (6) 10:10 (62) 08:24 (59) 02:32 (13)                             01:01 (13) Anders Lövqvist Klubblös
        03:53 (2) 07:48 (3) 14:48 (14) 17:41 (16) 24:57 (10) 35:07 (40) 43:31 (48) 46:03 (44)                             47:04 (43)    
44 Sigrid Blom Tullinge SK 47:09 13:15 (61) 05:04 (37) 05:05 (21) 03:00 (37) 08:57 (27) 02:15 (28) 05:08 (32) 03:09 (38)                             01:16 (33) Sigrid Blom Tullinge SK
        13:15 (61) 18:19 (60) 23:24 (59) 26:24 (59) 35:21 (46) 37:36 (46) 42:44 (44) 45:53 (43)                             47:09 (44)    
45 Torsten Jansson Skogsluffarna 47:32 07:21 (43) 05:02 (36) 08:13 (56) 03:27 (49) 11:40 (51) 02:44 (40) 05:04 (29) 02:46 (21)                             01:15 (30) Torsten Jansson Skogsluffarna
        07:21 (43) 12:23 (44) 20:36 (47) 24:03 (46) 35:43 (49) 38:27 (48) 43:31 (48) 46:17 (45)                             47:32 (45)    
46 Sonja Perneby Tullinge SK 47:46 07:26 (45) 06:25 (52) 06:29 (41) 03:10 (41) 11:57 (53) 03:08 (49) 04:46 (19) 03:14 (40)                             01:11 (20) Sonja Perneby Tullinge SK
        07:26 (45) 13:51 (49) 20:20 (45) 23:30 (45) 35:27 (47) 38:35 (50) 43:21 (46) 46:35 (46)                             47:46 (46)    
47 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 48:16 06:27 (35) 05:16 (41) 06:29 (41) 04:08 (57) 10:51 (43) 02:50 (44) 06:16 (46) 04:35 (58)                             01:24 (40) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        06:27 (35) 11:43 (36) 18:12 (40) 22:20 (42) 33:11 (42) 36:01 (42) 42:17 (42) 46:52 (48)                             48:16 (47)    
48 Johny Lindmark Skarpnäcks OL 48:34 07:29 (48) 05:10 (38) 07:38 (52) 03:01 (38) 10:58 (44) 02:33 (37) 06:34 (53) 03:18 (42)                             01:53 (56) Johny Lindmark Skarpnäcks OL
        07:29 (48) 12:39 (46) 20:17 (44) 23:18 (43) 34:16 (44) 36:49 (44) 43:23 (47) 46:41 (47)                             48:34 (48)    
49 Bo Eklind Klubblös 49:24 07:50 (50) 04:41 (27) 08:10 (55) 03:27 (49) 11:33 (50) 02:08 (23) 05:31 (39) 04:35 (58)                             01:29 (44) Bo Eklind Klubblös
        07:50 (50) 12:31 (45) 20:41 (48) 24:08 (47) 35:41 (48) 37:49 (47) 43:20 (45) 47:55 (49)                             49:24 (49)    
50 Margaretha Nylund OK Södertörn 49:51 08:23 (55) 06:25 (52) 07:09 (50) 03:21 (46) 11:23 (48) 03:28 (52) 05:14 (36) 02:59 (29)                             01:29 (44) Margaretha Nylund OK Södertörn
        08:23 (55) 14:48 (52) 21:57 (52) 25:18 (49) 36:41 (53) 40:09 (52) 45:23 (50) 48:22 (50)                             49:51 (50)    
51 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 51:39 07:28 (47) 08:20 (60) 06:21 (39) 03:21 (46) 10:45 (42) 03:24 (51) 06:17 (47) 03:31 (45)                             02:12 (61) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        07:28 (47) 15:48 (54) 22:09 (53) 25:30 (53) 36:15 (50) 39:39 (51) 45:56 (51) 49:27 (51)                             51:39 (51)    
52 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 52:04 07:31 (49) 06:20 (51) 07:11 (51) 04:26 (59) 11:07 (46) 04:54 (56) 05:50 (42) 03:07 (36)                             01:38 (49) Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby
        07:31 (49) 13:51 (49) 21:02 (50) 25:28 (52) 36:35 (52) 41:29 (53) 47:19 (52) 50:26 (52)                             52:04 (52)    
53 Thomas Fehrm Solna OK 52:36 04:47 (8) 03:37 (8) 08:58 (59) 02:29 (14) 16:30 (62) 02:10 (25) 10:02 (61) 02:58 (28)                             01:05 (17) Thomas Fehrm Solna OK
        04:47 (8) 08:24 (6) 17:22 (36) 19:51 (33) 36:21 (51) 38:31 (49) 48:33 (56) 51:31 (53)                             52:36 (53)    
54 Berit Lindunger Haninge SOK 53:52 09:00 (58) 06:48 (54) 06:48 (45) 03:10 (41) 13:45 (57) 02:08 (23) 06:40 (55) 03:51 (50)                             01:42 (50) Berit Lindunger Haninge SOK
        09:00 (58) 15:48 (54) 22:36 (54) 25:46 (54) 39:31 (56) 41:39 (54) 48:19 (55) 52:10 (54)                             53:52 (54)    
55 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 54:30 08:08 (53) 07:47 (59) 06:46 (44) 03:28 (51) 12:46 (54) 02:48 (43) 06:28 (50) 04:18 (55)                             02:01 (58) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        08:08 (53) 15:55 (57) 22:41 (55) 26:09 (56) 38:55 (54) 41:43 (55) 48:11 (53) 52:29 (55)                             54:30 (55)    
56 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 54:37 08:08 (53) 07:35 (58) 06:58 (47) 03:28 (51) 12:47 (55) 02:47 (42) 06:28 (50) 04:21 (56)                             02:05 (59) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        08:08 (53) 15:43 (53) 22:41 (55) 26:09 (56) 38:56 (55) 41:43 (55) 48:11 (53) 52:32 (56)                             54:37 (56)    
57 Kurt Kisslig Waxholms OK 54:42 08:02 (52) 16:15 (61) 06:12 (36) 02:47 (30) 09:59 (39) 02:22 (33) 05:12 (34) 02:51 (23)                             01:02 (16) Kurt Kisslig Waxholms OK
        08:02 (52) 24:17 (61) 30:29 (61) 33:16 (61) 43:15 (60) 45:37 (60) 50:49 (59) 53:40 (57)                             54:42 (57)    
58 Göran Grimvall Täby OK 55:15 08:57 (57) 06:52 (55) 06:52 (46) 03:42 (56) 13:43 (56) 02:54 (45) 06:59 (56) 03:43 (48)                             01:33 (47) Göran Grimvall Täby OK
        08:57 (57) 15:49 (56) 22:41 (55) 26:23 (58) 40:06 (58) 43:00 (58) 49:59 (57) 53:42 (58)                             55:15 (58)    
59 Errol Wicksell Hellas Orientering 56:12 06:59 (42) 05:12 (40) 09:32 (60) 03:37 (55) 14:38 (58) 02:41 (39) 07:54 (58) 03:51 (50)                             01:48 (54) Errol Wicksell Hellas Orientering
        06:59 (42) 12:11 (42) 21:43 (51) 25:20 (51) 39:58 (57) 42:39 (57) 50:33 (58) 54:24 (59)                             56:12 (59)    
60 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 57:25 06:28 (36) 05:28 (43) 08:30 (57) 04:52 (61) 16:00 (59) 02:44 (40) 07:39 (57) 03:33 (46)                             02:11 (60) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        06:28 (36) 11:56 (40) 20:26 (46) 25:18 (49) 41:18 (59) 44:02 (59) 51:41 (60) 55:14 (60)                             57:25 (60)    
61 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 62:07 08:30 (56) 07:29 (57) 07:57 (54) 04:24 (58) 16:20 (60) 03:01 (47) 08:32 (60) 03:59 (53)                             01:55 (57) Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK
        08:30 (56) 15:59 (58) 23:56 (60) 28:20 (60) 44:40 (61) 47:41 (61) 56:13 (61) 60:12 (61)                             62:07 (61)    
62 Ingrid Gunnarsson Täby OK 103:01 14:56 (62) 24:53 (62) 15:48 (62) 06:15 (62) 16:28 (61) 05:17 (58) 11:41 (62) 05:25 (62)                             02:18 (62) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        14:56 (62) 39:49 (62) 55:37 (62) 61:52 (62) 78:20 (62) 83:37 (62) 95:18 (62) 100:43 (62)                             103:01 (62)    
- Tommy Gustavsson Östra Almby FK 35:10 04:37   04:18   04:07   02:11   07:13   02:59   06:55                                   02:50   Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:37   08:55   13:02   15:13   22:26   25:25   32:20                                   35:10      
- Anki Holmberg Järla Orientering 40:37 06:15   04:55   05:29   02:16   09:32   01:43   02:39   06:04                               01:44   Anki Holmberg Järla Orientering
        06:15   11:10   16:39   18:55   28:27   30:10   32:49   38:53                               40:37      
- Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 51:54 07:22   05:12   11:50   03:04   12:04   02:39   04:47   03:00                               01:56   Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        07:22   12:34   24:24   27:28   39:32   42:11   46:58   49:58                               51:54      
- Gunnel Junegard OK Södertörn 69:38 11:05   05:47   19:19   22:34   02:46   06:17                                       01:50   Gunnel Junegard OK Södertörn
        11:05   16:52   36:11   58:45   61:31   67:48                                       69:38      
- Claes Rundström OK Älvsjö-Örby 75:46 07:04   05:24   09:19   07:53   13:49   13:14   17:45                                   01:18   Claes Rundström OK Älvsjö-Örby
        07:04   12:28   21:47   29:40   43:29   56:43   74:28                                   75:46      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1200 m Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4                                               Mål   Bana E - 1200 m Klubb
1 Lars Nord Södertälje IF 19:29 04:34 (4) 06:42 (1) 01:46 (1) 05:02 (6)                                             01:25 (3) Lars Nord Södertälje IF
        04:34 (4) 11:16 (1) 13:02 (1) 18:04 (1)                                             19:29 (1)    
2 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 22:35 05:27 (10) 08:18 (4) 02:40 (8) 04:28 (3)                                             01:42 (6) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        05:27 (10) 13:45 (4) 16:25 (4) 20:53 (2)                                             22:35 (2)    
3 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 23:23 04:40 (5) 09:48 (7) 02:38 (7) 04:52 (5)                                             01:25 (3) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        04:40 (5) 14:28 (7) 17:06 (5) 21:58 (4)                                             23:23 (3)    
4 Alf Persson OK Österåker 23:55 05:22 (9) 09:02 (5) 03:10 (10) 04:41 (4)                                             01:40 (5) Alf Persson OK Österåker
        05:22 (9) 14:24 (6) 17:34 (7) 22:15 (5)                                             23:55 (4)    
5 Gunilla Glanshed Haninge SOK 24:07 04:32 (3) 08:17 (3) 04:41 (15) 04:17 (1)                                             02:20 (13) Gunilla Glanshed Haninge SOK
        04:32 (3) 12:49 (3) 17:30 (6) 21:47 (3)                                             24:07 (5)    
6 Roland Bolin Snättringe SK 25:57 04:07 (1) 07:21 (2) 02:07 (2) 11:06 (15)                                             01:16 (2) Roland Bolin Snättringe SK
        04:07 (1) 11:28 (2) 13:35 (2) 24:41 (6)                                             25:57 (6)    
7 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 27:04 04:07 (1) 09:43 (6) 02:29 (5) 09:30 (14)                                             01:15 (1) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        04:07 (1) 13:50 (5) 16:19 (3) 25:49 (7)                                             27:04 (7)    
8 Erik-Olov Cloth Tullinge SK 30:12 07:17 (13) 11:40 (8) 03:05 (9) 05:49 (7)                                             02:21 (14) Erik-Olov Cloth Tullinge SK
        07:17 (13) 18:57 (8) 22:02 (8) 27:51 (8)                                             30:12 (8)    
9 Kerstin Pettersson Tullinge SK 34:59 05:04 (7) 21:23 (12) 02:08 (3) 04:17 (1)                                             02:07 (10) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        05:04 (7) 26:27 (12) 28:35 (11) 32:52 (9)                                             34:59 (9)    
10 Gunvor Granath Nynäshamns OK 36:15 04:53 (6) 20:39 (11) 02:31 (6) 06:26 (9)                                             01:46 (7) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        04:53 (6) 25:32 (10) 28:03 (9) 34:29 (10)                                             36:15 (10)    
11 Bror Wahlberg HSOK 37:57 05:12 (8) 20:33 (10) 02:24 (4) 07:55 (10)                                             01:53 (8) Bror Wahlberg HSOK
        05:12 (8) 25:45 (11) 28:09 (10) 36:04 (11)                                             37:57 (11)    
12 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 40:19 12:24 (17) 12:55 (9) 04:39 (14) 08:10 (12)                                             02:11 (11) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        12:24 (17) 25:19 (9) 29:58 (12) 38:08 (12)                                             40:19 (12)    
13 Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK 47:43 08:36 (15) 22:49 (13) 05:31 (16) 08:00 (11)                                             02:47 (15) Marianne Bergstrand Skogsluffarnas OK
        08:36 (15) 31:25 (13) 36:56 (13) 44:56 (13)                                             47:43 (13)    
14 Mats Halvarez Klubblös 50:10 06:35 (12) 29:07 (15) 03:17 (12) 09:10 (13)                                             02:01 (9) Mats Halvarez Klubblös
        06:35 (12) 35:42 (15) 38:59 (14) 48:09 (14)