Sträcktider Luffarligan Orminge                                                                
  2019-05-02 Svarta tider är sträcktider                                                            
    Blå tider är från start                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                            
                                                                     
                                                                       
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Viktor Antonsson Eksjö SOK 43:51 02:51 (1) 00:54 (1) 01:20 (1) 04:38 (1) 03:25 (1) 01:10 (1) 09:03 (1) 02:39 (1) 05:13 (1) 01:48 (1) 05:22 (1) 00:51 (1) 01:15 (1) 02:43 (1) 00:39 (1) Viktor Antonsson Eksjö SOK
        02:51 (1) 03:45 (1) 05:05 (1) 09:43 (1) 13:08 (1) 14:18 (1) 23:21 (1) 26:00 (1) 31:13 (1) 33:01 (1) 38:23 (1) 39:14 (1) 40:29 (1) 43:12 (1) 43:51 (1)    
                                                                       
                                                                       
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11               Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 44:03 03:37 (2) 01:15 (2) 07:11 (1) 02:26 (1) 01:06 (1) 09:38 (4) 03:50 (1) 01:52 (1) 03:29 (1) 07:29 (7) 01:22 (1)             00:48 (2) P-O Ivarsson Haninge SOK
        03:37 (2) 04:52 (2) 12:03 (1) 14:29 (1) 15:35 (1) 25:13 (1) 29:03 (1) 30:55 (1) 34:24 (1) 41:53 (1) 43:15 (1)             44:03 (1)    
2 Tommy Holmér Väsby OK 44:07 03:27 (1) 01:11 (1) 07:48 (2) 03:55 (5) 01:32 (7) 07:33 (1) 04:23 (3) 02:09 (2) 03:34 (2) 06:21 (2) 01:27 (2)             00:47 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        03:27 (1) 04:38 (1) 12:26 (2) 16:21 (2) 17:53 (2) 25:26 (2) 29:49 (2) 31:58 (2) 35:32 (2) 41:53 (1) 43:20 (2)             44:07 (2)    
3 Arne Johansson OK Ravinen 53:32 04:14 (4) 01:24 (3) 08:48 (4) 03:53 (4) 01:55 (13) 11:15 (8) 04:19 (2) 02:30 (4) 05:01 (6) 07:25 (6) 01:47 (7)             01:01 (6) Arne Johansson OK Ravinen
        04:14 (4) 05:38 (4) 14:26 (4) 18:19 (3) 20:14 (3) 31:29 (5) 35:48 (3) 38:18 (3) 43:19 (3) 50:44 (3) 52:31 (3)             53:32 (3)    
4 Anders Karlsson Tullinge SK 56:21 05:48 (12) 01:33 (6) 09:08 (5) 04:03 (6) 01:38 (10) 11:03 (5) 05:14 (4) 02:49 (7) 04:53 (5) 07:20 (4) 01:47 (7)             01:05 (9) Anders Karlsson Tullinge SK
        05:48 (12) 07:21 (11) 16:29 (6) 20:32 (7) 22:10 (7) 33:13 (8) 38:27 (5) 41:16 (5) 46:09 (4) 53:29 (4) 55:16 (4)             56:21 (4)    
5 Jan Gottfridsson Norbergs OK 57:20 03:56 (3) 01:37 (7) 08:10 (3) 05:54 (12) 01:07 (2) 09:00 (3) 06:55 (9) 03:15 (13) 07:31 (14) 07:24 (5) 01:31 (3)             01:00 (5) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        03:56 (3) 05:33 (3) 13:43 (3) 19:37 (5) 20:44 (4) 29:44 (3) 36:39 (4) 39:54 (4) 47:25 (5) 54:49 (5) 56:20 (5)             57:20 (5)    
6 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 57:23 04:57 (8) 02:15 (12) 09:23 (7) 05:10 (8) 01:19 (3) 08:12 (2) 10:47 (16) 02:21 (3) 04:09 (3) 06:19 (1) 01:38 (4)             00:53 (3) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        04:57 (8) 07:12 (10) 16:35 (9) 21:45 (8) 23:04 (8) 31:16 (4) 42:03 (7) 44:24 (6) 48:33 (6) 54:52 (6) 56:30 (6)             57:23 (6)    
7 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 63:03 04:50 (7) 01:25 (4) 09:38 (8) 03:16 (3) 02:06 (15) 11:10 (6) 10:34 (15) 02:50 (8) 05:37 (9) 08:49 (11) 01:45 (5)             01:03 (7) Börje Wahlgren Sundbybergs IK
        04:50 (7) 06:15 (6) 15:53 (5) 19:09 (4) 21:15 (6) 32:25 (6) 42:59 (8) 45:49 (7) 51:26 (7) 60:15 (8) 62:00 (8)             63:03 (7)    
8 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 63:08 04:28 (5) 01:39 (8) 10:26 (9) 03:07 (2) 01:30 (5) 11:40 (11) 11:25 (17) 02:42 (5) 04:30 (4) 08:40 (10) 01:52 (10)             01:09 (11) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        04:28 (5) 06:07 (5) 16:33 (8) 19:40 (6) 21:10 (5) 32:50 (7) 44:15 (9) 46:57 (8) 51:27 (8) 60:07 (7) 61:59 (7)             63:08 (8)    
9 Christina Perneby IFK Lidingö SOK 63:39 05:25 (11) 01:42 (9) 09:22 (6) 06:03 (13) 01:30 (5) 11:39 (10) 05:59 (5) 06:43 (17) 05:20 (7) 07:13 (3) 01:45 (5)             00:58 (4) Christina Perneby IFK Lidingö SOK
        05:25 (11) 07:07 (8) 16:29 (6) 22:32 (9) 24:02 (9) 35:41 (9) 41:40 (6) 48:23 (9) 53:43 (9) 60:56 (9) 62:41 (9)             63:39 (9)    
10 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 70:05 05:18 (9) 01:49 (11) 11:51 (13) 08:14 (17) 01:42 (12) 12:25 (13) 05:59 (5) 03:04 (9) 06:15 (12) 09:55 (14) 02:07 (15)             01:26 (15) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        05:18 (9) 07:07 (8) 18:58 (11) 27:12 (14) 28:54 (14) 41:19 (12) 47:18 (11) 50:22 (11) 56:37 (10) 66:32 (10) 68:39 (10)             70:05 (10)    
11 Per-Erik Jansson IF Thor 71:05 05:18 (9) 01:45 (10) 11:25 (10) 06:47 (14) 02:54 (16) 11:10 (6) 08:56 (11) 03:10 (10) 05:42 (10) 11:00 (15) 01:53 (11)             01:05 (9) Per-Erik Jansson IF Thor
        05:18 (9) 07:03 (7) 18:28 (10) 25:15 (10) 28:09 (10) 39:19 (10) 48:15 (13) 51:25 (12) 57:07 (11) 68:07 (12) 70:00 (12)             71:05 (11)    
12 Reijo Korhonen Haninge SOK 71:16 05:54 (14) 03:54 (15) 11:29 (11) 05:26 (10) 01:35 (9) 12:00 (12) 06:38 (8) 03:10 (10) 09:09 (15) 08:36 (9) 02:03 (13)             01:22 (14) Reijo Korhonen Haninge SOK
        05:54 (14) 09:48 (14) 21:17 (13) 26:43 (12) 28:18 (11) 40:18 (11) 46:56 (10) 50:06 (10) 59:15 (12) 67:51 (11) 69:54 (11)             71:16 (12)    
13 Tommy Wåhlin Västerås SOK 71:50 06:04 (15) 04:05 (16) 11:39 (12) 05:07 (7) 01:34 (8) 13:02 (14) 06:30 (7) 05:20 (16) 06:18 (13) 08:50 (12) 02:04 (14)             01:17 (13) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        06:04 (15) 10:09 (16) 21:48 (14) 26:55 (13) 28:29 (12) 41:31 (13) 48:01 (12) 53:21 (13) 59:39 (13) 68:29 (13) 70:33 (13)             71:50 (13)    
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 75:15 05:49 (13) 01:32 (5) 15:07 (16) 05:23 (9) 01:40 (11) 17:14 (17) 09:15 (13) 02:47 (6) 05:34 (8) 07:44 (8) 01:59 (12)             01:11 (12) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        05:49 (13) 07:21 (11) 22:28 (15) 27:51 (15) 29:31 (15) 46:45 (15) 56:00 (15) 58:47 (15) 64:21 (15) 72:05 (14) 74:04 (14)             75:15 (14)    
15 Rune Rådström Snättringe SK 77:54 06:28 (16) 02:24 (13) 12:17 (15) 05:31 (11) 01:55 (13) 15:18 (15) 07:03 (10) 03:50 (14) 06:04 (11) 12:45 (16) 02:45 (16)             01:34 (16) Rune Rådström Snättringe SK
        06:28 (16) 08:52 (13) 21:09 (12) 26:40 (11) 28:35 (13) 43:53 (14) 50:56 (14) 54:46 (14) 60:50 (14) 73:35 (15) 76:20 (15)             77:54 (15)    
16 Bo Norbäck Tullinge SK 82:07 04:46 (6) 11:04 (17) 11:54 (14) 07:00 (15) 01:20 (4) 11:30 (9) 08:57 (12) 03:12 (12) 09:46 (16) 09:48 (13) 01:47 (7)             01:03 (7) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:46 (6) 15:50 (17) 27:44 (16) 34:44 (16) 36:04 (16) 47:34 (16) 56:31 (16) 59:43 (16) 69:29 (16) 79:17 (16) 81:04 (16)             82:07 (16)    
17 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 102:48 07:39 (17) 02:26 (14) 18:46 (17) 07:05 (16) 03:11 (17) 16:33 (16) 10:07 (14) 04:55 (15) 12:50 (17) 13:42 (17) 03:23 (17)             02:11 (17) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        07:39 (17) 10:05 (15) 28:51 (17) 35:56 (17) 39:07 (17) 55:40 (17) 65:47 (17) 70:42 (17) 83:32 (17) 97:14 (17) 100:37 (17)             102:48 (17)    
- Paul Norén OK Södertörn 60:58 05:17   01:39   09:37   04:40   01:31   11:29   05:51   03:20   04:50   10:55                   01:49   Paul Norén OK Södertörn
        05:17   06:56   16:33   21:13   22:44   34:13   40:04   43:24   48:14   59:09                   60:58      
- Roland Löwgren Spårvägens OK 86:23 34:27   01:52   22:43   08:31   06:00   09:21   02:04                               01:25   Roland Löwgren Spårvägens OK
        34:27   36:19   59:02   67:33   73:33   82:54   84:58                               86:23      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                   Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Anders Gärderud Enebybergs IF 35:45 03:26 (2) 03:22 (2) 07:31 (3) 05:06 (2) 01:48 (6) 01:48 (1) 03:15 (4) 03:17 (12) 01:50 (3) 03:17 (3)                 01:05 (7) Anders Gärderud Enebybergs IF
        03:26 (2) 06:48 (2) 14:19 (1) 19:25 (1) 21:13 (1) 23:01 (1) 26:16 (1) 29:33 (1) 31:23 (2) 34:40 (1)                 35:45 (1)    
2 Ingemar Gard Söders-Tyresö 36:02 03:49 (7) 03:36 (3) 07:05 (1) 05:03 (1) 01:54 (10) 02:18 (7) 03:00 (1) 02:53 (7) 01:42 (1) 03:32 (8)                 01:10 (14) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        03:49 (7) 07:25 (4) 14:30 (2) 19:33 (2) 21:27 (2) 23:45 (2) 26:45 (2) 29:38 (2) 31:20 (1) 34:52 (2)                 36:02 (2)    
3 Olle Blomgren OK Södertörn 37:03 03:06 (1) 03:16 (1) 09:04 (13) 06:10 (10) 01:31 (1) 01:54 (2) 03:31 (7) 02:52 (6) 01:45 (2) 02:54 (1)                 01:00 (3) Olle Blomgren OK Södertörn
        03:06 (1) 06:22 (1) 15:26 (5) 21:36 (7) 23:07 (3) 25:01 (3) 28:32 (3) 31:24 (5) 33:09 (3) 36:03 (3)                 37:03 (3)    
4 Ulf Bråsjö Järla Orientering 37:23 03:32 (3) 03:40 (6) 08:13 (8) 05:53 (7) 02:08 (20) 02:09 (5) 03:15 (4) 02:32 (1) 01:53 (5) 03:14 (2)                 00:54 (2) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:32 (3) 07:12 (3) 15:25 (4) 21:18 (4) 23:26 (5) 25:35 (5) 28:50 (5) 31:22 (3) 33:15 (4) 36:29 (4)                 37:23 (4)    
5 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:05 04:31 (14) 03:45 (7) 07:53 (6) 05:28 (5) 01:36 (2) 01:59 (4) 03:31 (7) 02:40 (3) 01:55 (6) 03:39 (10)                 01:08 (12) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:31 (14) 08:16 (10) 16:09 (7) 21:37 (8) 23:13 (4) 25:12 (4) 28:43 (4) 31:23 (4) 33:18 (5) 36:57 (5)                 38:05 (5)    
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 38:07 05:48 (31) 03:36 (3) 07:17 (2) 05:22 (4) 01:43 (3) 01:54 (2) 03:14 (3) 02:45 (4) 02:02 (8) 03:23 (6)                 01:03 (5) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:48 (31) 09:24 (18) 16:41 (11) 22:03 (9) 23:46 (6) 25:40 (6) 28:54 (6) 31:39 (6) 33:41 (6) 37:04 (6)                 38:07 (6)    
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 39:47 03:34 (4) 04:06 (13) 07:54 (7) 05:35 (6) 03:14 (31) 03:00 (24) 03:07 (2) 02:37 (2) 02:17 (12) 03:22 (5)                 01:01 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:34 (4) 07:40 (6) 15:34 (6) 21:09 (3) 24:23 (10) 27:23 (10) 30:30 (8) 33:07 (7) 35:24 (7) 38:46 (7)                 39:47 (7)    
8 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 41:03 03:52 (8) 03:54 (10) 08:23 (9) 06:04 (8) 01:53 (9) 02:33 (15) 03:41 (11) 03:23 (15) 02:23 (18) 03:48 (14)                 01:09 (13) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        03:52 (8) 07:46 (7) 16:09 (7) 22:13 (10) 24:06 (9) 26:39 (8) 30:20 (7) 33:43 (8) 36:06 (8) 39:54 (8)                 41:03 (8)    
9 Jan Lindgren OK Södertörn 41:12 03:41 (5) 03:46 (9) 07:44 (4) 06:18 (12) 02:27 (25) 02:34 (16) 04:49 (27) 03:14 (11) 02:02 (8) 03:30 (7)                 01:07 (10) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:41 (5) 07:27 (5) 15:11 (3) 21:29 (6) 23:56 (8) 26:30 (7) 31:19 (10) 34:33 (9) 36:35 (9) 40:05 (9)                 41:12 (9)    
10 Kjell Holmberg OK Södertörn 41:59 03:47 (6) 04:19 (17) 08:28 (10) 06:20 (13) 02:35 (29) 02:27 (9) 03:21 (6) 04:13 (28) 01:50 (3) 03:36 (9)                 01:03 (5) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:47 (6) 08:06 (9) 16:34 (10) 22:54 (11) 25:29 (11) 27:56 (11) 31:17 (9) 35:30 (10) 37:20 (10) 40:56 (10)                 41:59 (10)    
11 Leo Larsson Snättringe SK 43:11 04:16 (10) 03:45 (7) 09:50 (18) 07:18 (17) 01:50 (7) 02:32 (14) 03:36 (9) 02:45 (4) 02:34 (20) 03:39 (10)                 01:06 (8) Leo Larsson Snättringe SK
        04:16 (10) 08:01 (8) 17:51 (13) 25:09 (14) 26:59 (12) 29:31 (13) 33:07 (11) 35:52 (11) 38:26 (11) 42:05 (11)                 43:11 (11)    
12 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 45:05 04:03 (9) 04:17 (15) 09:03 (12) 07:33 (19) 02:11 (22) 02:11 (6) 04:13 (18) 03:53 (24) 02:19 (15) 04:09 (21)                 01:13 (15) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        04:03 (9) 08:20 (12) 17:23 (12) 24:56 (13) 27:07 (13) 29:18 (12) 33:31 (12) 37:24 (12) 39:43 (12) 43:52 (12)                 45:05 (12)    
13 Åke Wansölin Söders-Tyresö 45:56 04:41 (16) 03:38 (5) 07:52 (5) 05:13 (3) 02:29 (26) 02:54 (22) 08:15 (38) 03:41 (20) 02:27 (19) 03:40 (12)                 01:06 (8) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:41 (16) 08:19 (11) 16:11 (9) 21:24 (5) 23:53 (7) 26:47 (9) 35:02 (14) 38:43 (15) 41:10 (16) 44:50 (14)                 45:56 (13)    
13 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 45:56 05:12 (23) 03:58 (11) 10:37 (23) 06:08 (9) 02:05 (17) 02:48 (21) 04:32 (23) 03:03 (9) 02:18 (14) 03:49 (15)                 01:26 (25) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:12 (23) 09:10 (16) 19:47 (18) 25:55 (15) 28:00 (14) 30:48 (15) 35:20 (15) 38:23 (14) 40:41 (13) 44:30 (13)                 45:56 (13)    
15 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:29 05:23 (26) 04:36 (20) 09:49 (16) 06:44 (15) 02:06 (18) 02:41 (18) 04:01 (14) 03:30 (17) 02:07 (11) 04:13 (22)                 01:19 (20) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:23 (26) 09:59 (23) 19:48 (19) 26:32 (16) 28:38 (16) 31:19 (16) 35:20 (15) 38:50 (16) 40:57 (14) 45:10 (16)                 46:29 (15)    
16 Bo Hedlund IFK Enskede 46:30 04:16 (10) 04:18 (16) 09:38 (15) 06:15 (11) 03:59 (33) 02:20 (8) 03:48 (12) 03:46 (23) 02:42 (23) 04:05 (20)                 01:23 (23) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:16 (10) 08:34 (13) 18:12 (14) 24:27 (12) 28:26 (15) 30:46 (14) 34:34 (13) 38:20 (13) 41:02 (15) 45:07 (15)                 46:30 (16)    
17 Ulf Stridh Snättringe SK 46:43 05:00 (22) 04:42 (22) 10:53 (24) 06:28 (14) 02:04 (15) 02:58 (23) 03:39 (10) 03:18 (14) 02:17 (12) 04:04 (19)                 01:20 (21) Ulf Stridh Snättringe SK
        05:00 (22) 09:42 (19) 20:35 (23) 27:03 (18) 29:07 (17) 32:05 (18) 35:44 (17) 39:02 (17) 41:19 (17) 45:23 (17)                 46:43 (17)    
18 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:35 04:41 (16) 05:18 (29) 10:28 (22) 07:46 (23) 02:03 (14) 02:27 (9) 04:10 (17) 03:34 (18) 02:48 (24) 03:57 (16)                 01:23 (23) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:41 (16) 09:59 (23) 20:27 (21) 28:13 (20) 30:16 (20) 32:43 (20) 36:53 (19) 40:27 (18) 43:15 (18) 47:12 (18)                 48:35 (18)    
19 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 49:17 05:22 (25) 04:34 (19) 10:11 (20) 07:29 (18) 01:47 (5) 02:31 (12) 06:13 (35) 03:37 (19) 02:41 (22) 03:45 (13)                 01:07 (10) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        05:22 (25) 09:56 (22) 20:07 (20) 27:36 (19) 29:23 (18) 31:54 (17) 38:07 (20) 41:44 (19) 44:25 (20) 48:10 (19)                 49:17 (19)    
20 Martin Eriksson OK Södertörn 49:44 04:54 (20) 04:02 (12) 10:13 (21) 07:50 (24) 02:30 (27) 03:03 (25) 03:54 (13) 05:34 (36) 02:20 (16) 04:03 (18)                 01:21 (22) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:54 (20) 08:56 (15) 19:09 (16) 26:59 (17) 29:29 (19) 32:32 (19) 36:26 (18) 42:00 (20) 44:20 (19) 48:23 (20)                 49:44 (20)    
21 Ingvar Bengtsson Söders SOL 51:28 04:23 (12) 09:59 (36) 12:19 (32) 07:05 (16) 01:55 (12) 02:27 (9) 04:06 (15) 03:02 (8) 02:00 (7) 03:21 (4)                 00:51 (1) Ingvar Bengtsson Söders SOL
        04:23 (12) 14:22 (35) 26:41 (35) 33:46 (33) 35:41 (32) 38:08 (30) 42:14 (28) 45:16 (26) 47:16 (26) 50:37 (22)                 51:28 (21)    
22 Jan Larsson Tullinge SK 52:05 04:47 (18) 04:58 (25) 11:00 (25) 09:10 (29) 01:50 (7) 03:07 (27) 04:14 (19) 03:44 (21) 03:07 (31) 04:37 (26)                 01:31 (28) Jan Larsson Tullinge SK
        04:47 (18) 09:45 (21) 20:45 (24) 29:55 (25) 31:45 (23) 34:52 (23) 39:06 (22) 42:50 (21) 45:57 (21) 50:34 (21)                 52:05 (22)    
23 Olle Arman Nyköpings OK 52:06 04:23 (12) 04:11 (14) 13:20 (35) 07:38 (21) 02:04 (15) 02:36 (17) 04:19 (21) 04:34 (33) 03:23 (33) 04:20 (23)                 01:18 (19) Olle Arman Nyköpings OK
        04:23 (12) 08:34 (13) 21:54 (27) 29:32 (22) 31:36 (22) 34:12 (21) 38:31 (21) 43:05 (22) 46:28 (22) 50:48 (23)                 52:06 (23)    
24 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 52:31 04:31 (14) 05:12 (28) 09:02 (11) 10:17 (32) 01:54 (10) 03:34 (32) 06:03 (34) 03:12 (10) 02:53 (27) 04:26 (24)                 01:27 (26) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        04:31 (14) 09:43 (20) 18:45 (15) 29:02 (21) 30:56 (21) 34:30 (22) 40:33 (25) 43:45 (23) 46:38 (23) 51:04 (24)                 52:31 (24)    
25 Leif Wallenbro Väsby OK 52:56 04:47 (18) 08:07 (34) 09:20 (14) 07:33 (19) 01:58 (13) 04:08 (35) 04:17 (20) 03:55 (26) 02:50 (26) 04:27 (25)                 01:34 (29) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:47 (18) 12:54 (34) 22:14 (28) 29:47 (23) 31:45 (23) 35:53 (25) 40:10 (24) 44:05 (24) 46:55 (25) 51:22 (25)                 52:56 (25)    
26 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 53:26 04:54 (20) 04:27 (18) 10:02 (19) 10:26 (34) 02:06 (18) 03:11 (29) 04:49 (27) 04:30 (32) 02:22 (17) 04:39 (27)                 02:00 (37) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:54 (20) 09:21 (17) 19:23 (17) 29:49 (24) 31:55 (25) 35:06 (24) 39:55 (23) 44:25 (25) 46:47 (24) 51:26 (26)                 53:26 (26)    
27 Per Geijer FM IF 53:38 05:18 (24) 05:24 (30) 09:49 (16) 11:55 (37) 01:43 (3) 02:31 (12) 04:29 (22) 04:25 (29) 02:53 (27) 03:57 (16)                 01:14 (16) Per Geijer FM IF
        05:18 (24) 10:42 (28) 20:31 (22) 32:26 (29) 34:09 (29) 36:40 (27) 41:09 (26) 45:34 (28) 48:27 (28) 52:24 (27)                 53:38 (27)    
28 Gunnar Hellström Haninge SOK 54:39 05:53 (34) 04:39 (21) 12:36 (33) 07:41 (22) 02:10 (21) 03:30 (31) 04:57 (30) 03:53 (24) 02:36 (21) 05:30 (33)                 01:14 (16) Gunnar Hellström Haninge SOK
        05:53 (34) 10:32 (25) 23:08 (31) 30:49 (28) 32:59 (26) 36:29 (26) 41:26 (27) 45:19 (27) 47:55 (27) 53:25 (28)                 54:39 (28)    
29 Helena Korhonen Haninge SOK 56:11 05:30 (27) 05:36 (32) 13:44 (37) 10:08 (30) 02:15 (23) 03:09 (28) 04:33 (24) 03:17 (12) 02:04 (10) 04:41 (28)                 01:14 (16) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:30 (27) 11:06 (29) 24:50 (32) 34:58 (35) 37:13 (34) 40:22 (34) 44:55 (33) 48:12 (33) 50:16 (29) 54:57 (29)                 56:11 (29)    
30 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 56:56 05:35 (29) 06:31 (33) 13:12 (34) 07:53 (25) 02:17 (24) 03:11 (29) 04:58 (31) 03:45 (22) 03:03 (29) 04:45 (29)                 01:46 (34) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        05:35 (29) 12:06 (33) 25:18 (33) 33:11 (31) 35:28 (31) 38:39 (32) 43:37 (31) 47:22 (31) 50:25 (30) 55:10 (30)                 56:56 (30)    
31 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 57:56 05:59 (36) 05:10 (27) 11:47 (29) 10:19 (33) 03:42 (32) 02:44 (19) 04:43 (26) 03:24 (16) 02:48 (24) 05:44 (37)                 01:36 (31) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        05:59 (36) 11:09 (30) 22:56 (30) 33:15 (32) 36:57 (33) 39:41 (33) 44:24 (32) 47:48 (32) 50:36 (31) 56:20 (31)                 57:56 (31)    
32 Göran Johansson Snättringe SK 60:31 05:50 (32) 04:51 (24) 11:10 (26) 08:05 (26) 03:59 (33) 03:59 (33) 04:55 (29) 04:26 (30) 06:00 (37) 05:32 (35)                 01:44 (33) Göran Johansson Snättringe SK
        05:50 (32) 10:41 (27) 21:51 (25) 29:56 (26) 33:55 (27) 37:54 (28) 42:49 (29) 47:15 (29) 53:15 (32) 58:47 (32)                 60:31 (32)    
33 Leif Hermundstad Snättringe SK 60:35 05:50 (32) 04:50 (23) 11:12 (27) 08:05 (26) 04:04 (35) 04:17 (36) 04:36 (25) 04:27 (31) 06:14 (38) 05:20 (31)                 01:40 (32) Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:50 (32) 10:40 (26) 21:52 (26) 29:57 (27) 34:01 (28) 38:18 (31) 42:54 (30) 47:21 (30) 53:35 (33) 58:55 (33)                 60:35 (33)    
34 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 63:44 05:47 (30) 05:34 (31) 11:19 (28) 10:13 (31) 02:30 (27) 02:44 (19) 07:49 (37) 05:49 (38) 04:34 (36) 05:36 (36)                 01:49 (36) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:47 (30) 11:21 (31) 22:40 (29) 32:53 (30) 35:23 (30) 38:07 (29) 45:56 (34) 51:45 (34) 56:19 (34) 61:55 (34)                 63:44 (34)    
35 Ingemar Johnsson OK Södertörn 68:12 05:54 (35) 08:48 (35) 12:17 (31) 11:26 (35) 04:46 (36) 03:59 (33) 05:37 (33) 05:06 (35) 03:06 (30) 05:27 (32)                 01:46 (34) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        05:54 (35) 14:42 (36) 26:59 (36) 38:25 (36) 43:11 (36) 47:10 (35) 52:47 (35) 57:53 (35) 60:59 (35) 66:26 (35)                 68:12 (35)    
36 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 69:04 07:07 (37) 04:58 (25) 13:35 (36) 08:18 (28) 08:12 (38) 08:13 (37) 04:06 (15) 04:00 (27) 04:02 (35) 04:58 (30)                 01:35 (30) Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK
        07:07 (37) 12:05 (32) 25:40 (34) 33:58 (34) 42:10 (35) 50:23 (37) 54:29 (36) 58:29 (36) 62:31 (36) 67:29 (36)                 69:04 (36)    
37 Kristina Wåhlin Västerås SOK 70:32 05:32 (28) 11:45 (37) 12:01 (30) 15:01 (38) 02:57 (30) 03:03 (25) 05:14 (32) 04:49 (34) 03:12 (32) 05:31 (34)                 01:27 (26) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        05:32 (28) 17:17 (37) 29:18 (37) 44:19 (37) 47:16 (37) 50:19 (36) 55:33 (37) 60:22 (37) 63:34 (37) 69:05 (37)                 70:32 (37)    
38 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 99:33 08:40 (38) 14:23 (38) 22:30 (38) 11:42 (36) 06:33 (37) 08:24 (38) 06:41 (36) 05:41 (37) 03:53 (34) 06:51 (38)                 04:15 (38) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        08:40 (38) 23:03 (38) 45:33 (38) 57:15 (38) 63:48 (38) 72:12 (38) 78:53 (38) 84:34 (38) 88:27 (38) 95:18 (38)                 99:33 (38)    
- Jan Olof Norén Järla Orientering 41:29 02:41   07:29   07:01   05:35   06:49   05:45                                   06:09   Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:41   10:10   17:11   22:46   29:35   35:20                                   41:29      
- Sven Hedman Attunda OK 49:57 04:28   03:34   18:37   01:55   02:53   04:07   03:35   08:51                           01:57   Sven Hedman Attunda OK
        04:28   08:02   26:39   28:34   31:27   35:34   39:09   48:00                           49:57      
- Jan Falk Hellas Orientering 52:23 05:17   03:53   08:34   24:02   03:28   02:09   03:49                               01:11   Jan Falk Hellas Orientering
        05:17   09:10   17:44   41:46   45:14   47:23   51:12                               52:23      
- Tommy Svensson Hellas Orientering 69:40 04:40   19:14   31:29   04:15   03:47   04:45                                   01:30   Tommy Svensson Hellas Orientering
        04:40   23:54   55:23   59:38   63:25   68:10                                   69:40      
- Ingvar Oskarsson Solna OK 106:52 13:10   34:27   15:18   08:29   04:50   07:28   07:32   04:14   08:51                       02:33   Ingvar Oskarsson Solna OK
        13:10   47:37   62:55   71:24   76:14   83:42   91:14   95:28   104:19                       106:52      
- Kerstin Jensen Klubblös 341:54 09:33   15:04                                                   317:17   Kerstin Jensen Klubblös
        09:33   24:37                                                   341:54      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana D - 2,8 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                           Mål   Bana D - 2,8 km Klubb
1 Sören Andersson OK Loch Ness 36:02 03:41 (1) 04:24 (1) 04:45 (1) 09:49 (27) 03:26 (1) 04:16 (1) 02:53 (1) 01:50 (1)                         00:58 (1) Sören Andersson OK Loch Ness
        03:41 (1) 08:05 (1) 12:50 (1) 22:39 (9) 26:05 (3) 30:21 (1) 33:14 (1) 35:04 (1)                         36:02 (1)    
2 Leif Kling Ockelbo OK 39:28 04:47 (2) 06:04 (2) 06:23 (3) 02:39 (18) 04:27 (3) 07:40 (10) 04:08 (3) 02:04 (2)                         01:16 (3) Leif Kling Ockelbo OK
        04:47 (2) 10:51 (2) 17:14 (2) 19:53 (1) 24:20 (1) 32:00 (4) 36:08 (3) 38:12 (2)                         39:28 (2)    
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 39:40 05:18 (4) 08:41 (15) 06:03 (2) 01:23 (5) 04:58 (5) 05:22 (2) 04:23 (6) 02:07 (4)                         01:25 (8) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        05:18 (4) 13:59 (11) 20:02 (4) 21:25 (4) 26:23 (4) 31:45 (3) 36:08 (3) 38:15 (3)                         39:40 (3)    
4 Björn Stolt OK Ravinen 39:56 05:22 (5) 06:58 (6) 06:30 (5) 01:24 (6) 04:59 (7) 06:31 (5) 04:08 (3) 02:35 (9)                         01:29 (10) Björn Stolt OK Ravinen
        05:22 (5) 12:20 (4) 18:50 (3) 20:14 (2) 25:13 (2) 31:44 (2) 35:52 (2) 38:27 (4)                         39:56 (4)    
5 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 42:59 06:08 (9) 07:24 (11) 06:35 (8) 01:11 (2) 05:35 (10) 06:47 (6) 04:32 (8) 02:58 (15)                         01:49 (17) Lilian Lagerström Gustavsbergs OK
        06:08 (9) 13:32 (8) 20:07 (6) 21:18 (3) 26:53 (5) 33:40 (5) 38:12 (5) 41:10 (5)                         42:59 (5)    
6 Lars Englund Järla Orientering 44:36 05:52 (6) 08:06 (13) 06:23 (3) 03:31 (20) 04:13 (2) 08:02 (13) 05:00 (14) 02:05 (3)                         01:24 (7) Lars Englund Järla Orientering
        05:52 (6) 13:58 (10) 20:21 (7) 23:52 (10) 28:05 (7) 36:07 (8) 41:07 (8) 43:12 (6)                         44:36 (6)    
7 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:58 06:16 (10) 06:53 (5) 06:56 (12) 01:43 (12) 07:46 (21) 06:26 (4) 04:50 (12) 02:35 (9)                         01:33 (11) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        06:16 (10) 13:09 (6) 20:05 (5) 21:48 (5) 29:34 (9) 36:00 (7) 40:50 (6) 43:25 (7)                         44:58 (7)    
8 Tord Jonsson Attunda OK 45:33 07:20 (19) 06:28 (3) 06:51 (10) 01:26 (8) 08:10 (23) 07:15 (8) 04:13 (5) 02:33 (8)                         01:17 (4) Tord Jonsson Attunda OK
        07:20 (19) 13:48 (9) 20:39 (8) 22:05 (6) 30:15 (11) 37:30 (11) 41:43 (10) 44:16 (10)                         45:33 (8)    
9 Lennart Sjöstål Klubblös 45:36 07:14 (18) 07:15 (10) 06:33 (6) 01:25 (7) 05:12 (9) 08:03 (14) 05:09 (17) 03:06 (18)                         01:39 (14) Lennart Sjöstål Klubblös
        07:14 (18) 14:29 (12) 21:02 (10) 22:27 (8) 27:39 (6) 35:42 (6) 40:51 (7) 43:57 (8)                         45:36 (9)    
9 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 45:36 05:53 (7) 07:13 (9) 07:38 (13) 01:28 (9) 06:56 (20) 08:00 (12) 04:26 (7) 02:24 (6)                         01:38 (13) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:53 (7) 13:06 (5) 20:44 (9) 22:12 (7) 29:08 (8) 37:08 (10) 41:34 (9) 43:58 (9)                         45:36 (9)    
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 46:13 05:03 (3) 07:07 (7) 12:11 (22) 01:02 (1) 05:01 (8) 05:53 (3) 05:33 (20) 02:46 (11)                         01:37 (12) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        05:03 (3) 12:10 (3) 24:21 (16) 25:23 (14) 30:24 (13) 36:17 (9) 41:50 (11) 44:36 (11)                         46:13 (11)    
12 Carl Carlin Söders-Tyresö 48:15 06:28 (12) 08:58 (17) 06:55 (11) 01:45 (13) 06:17 (16) 07:51 (11) 05:20 (19) 02:56 (13)                         01:45 (15) Carl Carlin Söders-Tyresö
        06:28 (12) 15:26 (16) 22:21 (12) 24:06 (11) 30:23 (12) 38:14 (12) 43:34 (12) 46:30 (12)                         48:15 (12)    
13 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 48:44 06:05 (8) 08:53 (16) 08:27 (15) 01:18 (3) 04:58 (5) 11:33 (25) 03:51 (2) 02:22 (5)                         01:17 (4) Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden
        06:05 (8) 14:58 (15) 23:25 (14) 24:43 (12) 29:41 (10) 41:14 (14) 45:05 (14) 47:27 (14)                         48:44 (13)    
14 Inger Pahlén Söders-Tyresö 48:51 06:56 (16) 07:38 (12) 09:12 (18) 01:40 (10) 06:13 (15) 07:23 (9) 04:45 (11) 03:03 (17)                         02:01 (19) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        06:56 (16) 14:34 (14) 23:46 (15) 25:26 (15) 31:39 (15) 39:02 (13) 43:47 (13) 46:50 (13)                         48:51 (14)    
15 Ronny Hedlund OK Södertörn 54:11 06:16 (10) 07:10 (8) 08:30 (16) 03:17 (19) 05:59 (13) 10:18 (21) 06:05 (22) 03:28 (21)                         03:08 (27) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:16 (10) 13:26 (7) 21:56 (11) 25:13 (13) 31:12 (14) 41:30 (16) 47:35 (15) 51:03 (15)                         54:11 (15)    
16 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 54:23 07:36 (21) 08:27 (14) 06:33 (6) 04:23 (21) 05:40 (12) 08:48 (18) 07:48 (25) 03:40 (24)                         01:28 (9) Lennart Lagerström Gustavsbergs OK
        07:36 (21) 16:03 (18) 22:36 (13) 26:59 (16) 32:39 (16) 41:27 (15) 49:15 (16) 52:55 (17)                         54:23 (16)    
17 Benny Alfordsson Tullinge SK 54:37 07:11 (17) 10:33 (23) 09:05 (17) 02:11 (17) 06:18 (17) 08:45 (16) 05:35 (21) 02:57 (14)                         02:02 (20) Benny Alfordsson Tullinge SK
        07:11 (17) 17:44 (20) 26:49 (18) 29:00 (17) 35:18 (17) 44:03 (17) 49:38 (17) 52:35 (16)                         54:37 (17)    
18 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 56:02 06:53 (15) 11:30 (24) 07:48 (14) 05:51 (24) 05:36 (11) 08:08 (15) 05:10 (18) 03:07 (20)                         01:59 (18) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        06:53 (15) 18:23 (22) 26:11 (17) 32:02 (19) 37:38 (18) 45:46 (18) 50:56 (18) 54:03 (18)                         56:02 (18)    
19 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 58:58 07:47 (24) 14:10 (27) 09:35 (19) 02:04 (16) 06:06 (14) 08:45 (16) 04:51 (13) 03:35 (23)                         02:05 (21) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        07:47 (24) 21:57 (26) 31:32 (21) 33:36 (22) 39:42 (19) 48:27 (19) 53:18 (19) 56:53 (19)                         58:58 (19)    
20 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 59:27 06:49 (14) 23:47 (28) 06:40 (9) 01:18 (3) 04:51 (4) 07:07 (7) 04:39 (9) 02:30 (7)                         01:46 (16) Håkan Beijar Gustavsbergs OK
        06:49 (14) 30:36 (28) 37:16 (26) 38:34 (24) 43:25 (23) 50:32 (20) 55:11 (20) 57:41 (20)                         59:27 (20)    
21 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 64:06 08:32 (27) 12:46 (25) 11:07 (20) 05:26 (23) 06:38 (18) 08:56 (19) 05:06 (16) 03:30 (22)                         02:05 (21) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        08:32 (27) 21:18 (25) 32:25 (25) 37:51 (23) 44:29 (24) 53:25 (23) 58:31 (21) 62:01 (21)                         64:06 (21)    
22 Kurt Kisslig Waxholms OK 64:10 07:43 (22) 06:47 (4) 15:51 (27) 01:40 (10) 10:49 (28) 11:54 (27) 05:00 (14) 03:06 (18)                         01:20 (6) Kurt Kisslig Waxholms OK
        07:43 (22) 14:30 (13) 30:21 (19) 32:01 (18) 42:50 (22) 54:44 (24) 59:44 (23) 62:50 (22)                         64:10 (22)    
23 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 65:28 07:26 (20) 10:24 (22) 12:39 (23) 01:59 (15) 08:38 (25) 11:01 (24) 07:15 (23) 03:58 (25)                         02:08 (23) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        07:26 (20) 17:50 (21) 30:29 (20) 32:28 (20) 41:06 (21) 52:07 (21) 59:22 (22) 63:20 (23)                         65:28 (23)    
24 Björn Simons Sundbybergs IK 67:54 06:40 (13) 09:05 (18) 15:47 (26) 01:58 (14) 06:53 (19) 11:45 (26) 11:39 (28) 02:52 (12)                         01:15 (2) Björn Simons Sundbybergs IK
        06:40 (13) 15:45 (17) 31:32 (21) 33:30 (21) 40:23 (20) 52:08 (22) 63:47 (24) 66:39 (24)                         67:54 (24)    
25 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 73:26 08:23 (26) 10:15 (20) 13:32 (24) 06:42 (25) 08:29 (24) 10:23 (23) 08:06 (27) 04:52 (26)                         02:44 (26) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        08:23 (26) 18:38 (24) 32:10 (24) 38:52 (25) 47:21 (25) 57:44 (25) 65:50 (25) 70:42 (25)                         73:26 (25)    
26 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 73:30 08:18 (25) 10:18 (21) 13:32 (24) 07:19 (26) 08:06 (22) 10:20 (22) 08:00 (26) 04:57 (27)                         02:40 (25) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        08:18 (25) 18:36 (23) 32:08 (23) 39:27 (26) 47:33 (26) 57:53 (26) 65:53 (26) 70:50 (26)                         73:30 (26)    
27 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 83:44 13:36 (28) 12:46 (25) 11:45 (21) 10:17 (28) 09:40 (27) 10:13 (20) 07:39 (24) 05:15 (28)                         02:33 (24) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        13:36 (28) 26:22 (27) 38:07 (27) 48:24 (27) 58:04 (27) 68:17 (27) 75:56 (27) 81:11 (28)                         83:44 (27)    
28 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 83:56 07:43 (22) 09:38 (19) 29:05 (28) 04:27 (22) 08:49 (26) 12:54 (28) 04:39 (9) 03:02 (16)                         03:39 (28) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        07:43 (22) 17:21 (19) 46:26 (28) 50:53 (28) 59:42 (28) 72:36 (28) 77:15 (28) 80:17 (27)                         83:56 (28)    
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 438:42 15:16   08:34   07:58   21:00                                           385:54   Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        15:16   23:50   31:48   52:48                                           438:42      
                                                                       
                                                                       
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                               Mål   Bana E - 1,6 km Klubb
1 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 44:47 09:41 (4) 04:07 (2) 04:45 (4) 03:10 (1) 08:02 (2) 02:55 (5) 07:53 (1)                             04:14 (1) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        09:41 (4) 13:48 (3) 18:33 (2) 21:43 (2) 29:45 (2) 32:40 (3) 40:33 (2)                             44:47 (1)    
2 Berit Lindunger Haninge SOK 45:55 08:09 (3) 04:16 (3) 04:19 (2) 04:28 (5) 07:08 (1) 02:14 (3) 09:36 (2)                             05:45 (4) Berit Lindunger Haninge SOK
        08:09 (3) 12:25 (2) 16:44 (1) 21:12 (1) 28:20 (1) 30:34 (1) 40:10 (1)                             45:55 (2)    
3 Roland Bolin Snättringe SK 52:19 05:47 (1) 08:35 (8) 04:17 (1) 03:10 (1) 08:39 (3) 01:51 (2) 15:33 (6)                             04:27 (3) Roland Bolin Snättringe SK
        05:47 (1) 14:22 (4) 18:39 (3) 21:49 (3) 30:28 (3) 32:19 (2) 47:52 (3)                             52:19 (3)    
4 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 56:24 07:43 (2) 03:53 (1) 09:50 (7) 04:05 (3) 09:53 (4) 02:48 (4) 13:57 (5)                             04:15 (2) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        07:43 (2) 11:36 (1) 21:26 (4) 25:31 (4) 35:24 (4) 38:12 (4) 52:09 (4)                             56:24 (4)    
5 Claes Rundström OK Älvsjö-Örby 84:28 11:56 (5) 07:22 (6) 06:05 (5) 04:55 (6) 25:54 (8) 01:47 (1) 12:11 (3)                             14:18 (7) Claes Rundström OK Älvsjö-Örby
        11:56 (5) 19:18 (6) 25:23 (6) 30:18 (6) 56:12 (7) 57:59 (7) 70:10 (6)                             84:28 (5)    
6 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 85:49 17:02 (7) 06:39 (5) 06:41 (6) 05:26 (7) 10:14 (6) 03:33 (7) 29:18 (8)                             06:56 (6) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        17:02 (7) 23:41 (7) 30:22 (7) 35:48 (7) 46:02 (6) 49:35 (6) 78:53 (7)                             85:49 (6)    
7 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 88:30 12:23 (6) 05:12 (4) 04:33 (3) 04:13 (4) 11:18 (7) 04:26 (8) 16:25 (7)                             30:00 (8) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        12:23 (6) 17:35 (5) 22:08 (5) 26:21 (5) 37:39 (5) 42:05 (5) 58:30 (5)                             88:30 (7)    
8 Ingrid Gunnarsson Täby OK 92:41 20:04 (8) 08:01 (7) 18:18 (8) 13:03 (8) 10:08 (5) 03:29 (6) 13:52 (4)                             05:46 (5) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        20:04 (8) 28:05 (8) 46:23 (8) 59:26 (8) 69:34 (8) 73:03 (8) 86:55 (8)                             92:41 (8)