Sträcktider Luffarligan Rudan, Haninge                                                                
  2019-05-08 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,7 km Klubb
1 Anders Hedman Snättringe SK 37:12 01:12 (1) 02:19 (2) 03:38 (2) 02:24 (2) 01:00 (1) 01:46 (1) 02:55 (3) 05:52 (1) 02:10 (4) 01:53 (2) 02:43 (1) 01:07 (1) 02:09 (1) 03:35 (1) 00:59 (3) 01:30 (3) Anders Hedman Snättringe SK
        01:12 (1) 03:31 (1) 07:09 (1) 09:33 (1) 10:33 (1) 12:19 (1) 15:14 (1) 21:06 (1) 23:16 (1) 25:09 (1) 27:52 (1) 28:59 (1) 31:08 (1) 34:43 (1) 35:42 (1) 37:12 (1)    
2 Oskar Forsberg Snättringe SK 41:07 01:17 (2) 02:41 (5) 03:37 (1) 02:39 (5) 01:22 (5) 02:07 (4) 02:54 (1) 06:28 (3) 02:29 (8) 01:50 (1) 02:45 (2) 01:25 (7) 03:35 (10) 03:42 (2) 00:49 (1) 01:27 (2) Oskar Forsberg Snättringe SK
        01:17 (2) 03:58 (4) 07:35 (2) 10:14 (3) 11:36 (2) 13:43 (3) 16:37 (2) 23:05 (2) 25:34 (2) 27:24 (2) 30:09 (2) 31:34 (2) 35:09 (3) 38:51 (3) 39:40 (3) 41:07 (2)    
3 Niklas Wrane Söders-Tyresö 41:12 01:17 (2) 02:36 (3) 04:09 (4) 02:37 (4) 01:16 (3) 01:52 (3) 02:54 (1) 07:13 (5) 02:09 (2) 01:55 (3) 02:47 (3) 01:16 (5) 02:24 (3) 04:01 (4) 01:04 (4) 01:42 (6) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:17 (2) 03:53 (3) 08:02 (4) 10:39 (4) 11:55 (4) 13:47 (4) 16:41 (3) 23:54 (3) 26:03 (3) 27:58 (3) 30:45 (3) 32:01 (3) 34:25 (2) 38:26 (2) 39:30 (2) 41:12 (3)    
4 Robert Wallstén Snättringe SK 41:50 01:33 (5) 02:13 (1) 04:00 (3) 02:19 (1) 01:45 (10) 01:50 (2) 05:37 (11) 05:55 (2) 02:00 (1) 02:05 (4) 03:00 (7) 01:08 (2) 02:12 (2) 03:49 (3) 00:54 (2) 01:30 (3) Robert Wallstén Snättringe SK
        01:33 (5) 03:46 (2) 07:46 (3) 10:05 (2) 11:50 (3) 13:40 (2) 19:17 (5) 25:12 (5) 27:12 (4) 29:17 (4) 32:17 (4) 33:25 (4) 35:37 (4) 39:26 (4) 40:20 (4) 41:50 (4)    
5 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 43:01 01:40 (6) 03:03 (8) 04:26 (7) 02:49 (6) 01:04 (2) 02:23 (5) 02:55 (3) 06:49 (4) 02:09 (2) 02:11 (6) 02:50 (5) 01:13 (3) 02:31 (5) 04:01 (4) 01:11 (8) 01:46 (8) Mattias Hovmöller Söders-Tyresö
        01:40 (6) 04:43 (8) 09:09 (7) 11:58 (7) 13:02 (5) 15:25 (5) 18:20 (4) 25:09 (4) 27:18 (5) 29:29 (5) 32:19 (5) 33:32 (5) 36:03 (5) 40:04 (5) 41:15 (5) 43:01 (5)    
6 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 47:26 01:43 (7) 02:50 (6) 04:13 (5) 02:35 (3) 01:53 (12) 04:59 (13) 03:30 (5) 07:23 (6) 02:14 (5) 02:15 (7) 02:47 (3) 01:18 (6) 02:46 (7) 04:08 (6) 01:05 (5) 01:47 (9) Peter Rosén Alfta-Ösa OK
        01:43 (7) 04:33 (7) 08:46 (5) 11:21 (5) 13:14 (6) 18:13 (8) 21:43 (6) 29:06 (6) 31:20 (6) 33:35 (6) 36:22 (6) 37:40 (6) 40:26 (6) 44:34 (6) 45:39 (6) 47:26 (6)    
7 Henrik Sjögren Haninge SOK 48:40 01:46 (8) 02:40 (4) 04:25 (6) 03:03 (7) 02:01 (13) 02:24 (6) 06:12 (12) 07:48 (7) 02:36 (9) 02:28 (9) 02:51 (6) 01:13 (3) 02:29 (4) 04:11 (7) 01:09 (6) 01:24 (1) Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:46 (8) 04:26 (6) 08:51 (6) 11:54 (6) 13:55 (7) 16:19 (6) 22:31 (7) 30:19 (7) 32:55 (8) 35:23 (8) 38:14 (8) 39:27 (7) 41:56 (7) 46:07 (7) 47:16 (7) 48:40 (7)    
8 Rickard Andersson Tullinge SK 49:50 01:28 (4) 02:54 (7) 05:40 (11) 04:13 (10) 01:18 (4) 02:53 (8) 04:06 (6) 08:03 (8) 02:18 (7) 02:08 (5) 03:09 (8) 01:27 (8) 03:05 (8) 04:16 (8) 01:09 (6) 01:43 (7) Rickard Andersson Tullinge SK
        01:28 (4) 04:22 (5) 10:02 (10) 14:15 (10) 15:33 (10) 18:26 (10) 22:32 (8) 30:35 (8) 32:53 (7) 35:01 (7) 38:10 (7) 39:37 (8) 42:42 (8) 46:58 (8) 48:07 (8) 49:50 (8)    
9 Anders Holmqvist Snättringe SK 57:38 01:49 (9) 03:19 (10) 04:49 (9) 03:33 (8) 01:40 (8) 03:04 (9) 09:25 (13) 09:49 (10) 02:14 (5) 02:17 (8) 03:21 (9) 01:31 (9) 02:44 (6) 04:47 (9) 01:19 (9) 01:57 (11) Anders Holmqvist Snättringe SK
        01:49 (9) 05:08 (10) 09:57 (9) 13:30 (8) 15:10 (8) 18:14 (9) 27:39 (11) 37:28 (10) 39:42 (10) 41:59 (10) 45:20 (10) 46:51 (10) 49:35 (9) 54:22 (9) 55:41 (9) 57:38 (9)    
10 Claes Andersson OK Södertörn 59:19 01:50 (10) 03:15 (9) 04:42 (8) 04:14 (11) 01:26 (6) 02:37 (7) 04:53 (8) 08:31 (9) 02:46 (10) 03:23 (11) 07:16 (14) 01:34 (10) 04:36 (13) 04:59 (10) 01:28 (10) 01:49 (10) Claes Andersson OK Södertörn
        01:50 (10) 05:05 (9) 09:47 (8) 14:01 (9) 15:27 (9) 18:04 (7) 22:57 (9) 31:28 (9) 34:14 (9) 37:37 (9) 44:53 (9) 46:27 (9) 51:03 (10) 56:02 (10) 57:30 (10) 59:19 (10)    
11 Per Ljung Centrum OK 64:29 02:11 (11) 03:41 (11) 05:31 (10) 03:59 (9) 01:38 (7) 03:07 (10) 04:21 (7) 14:22 (13) 03:00 (11) 02:56 (10) 04:13 (10) 02:51 (14) 03:26 (9) 06:03 (12) 01:29 (11) 01:41 (5) Per Ljung Centrum OK
        02:11 (11) 05:52 (11) 11:23 (11) 15:22 (11) 17:00 (11) 20:07 (11) 24:28 (10) 38:50 (11) 41:50 (11) 44:46 (11) 48:59 (11) 51:50 (11) 55:16 (11) 61:19 (11) 62:48 (11) 64:29 (11)    
12 Kurt Eriksson Vandrarringen 75:16 02:50 (14) 06:10 (12) 07:55 (12) 09:18 (14) 01:44 (9) 03:42 (12) 05:26 (9) 10:48 (11) 03:56 (12) 03:23 (11) 04:27 (11) 01:49 (11) 03:52 (11) 05:53 (11) 01:43 (13) 02:20 (12) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:50 (14) 09:00 (12) 16:55 (12) 26:13 (13) 27:57 (13) 31:39 (13) 37:05 (13) 47:53 (13) 51:49 (13) 55:12 (13) 59:39 (12) 61:28 (12) 65:20 (12) 71:13 (12) 72:56 (12) 75:16 (12)    
13 Christer Hördell Söders-Tyresö 77:49 02:37 (13) 06:35 (13) 08:49 (13) 04:40 (12) 01:45 (10) 03:37 (11) 05:29 (10) 13:21 (12) 04:15 (13) 03:29 (13) 05:09 (12) 02:25 (12) 04:18 (12) 06:47 (13) 01:45 (14) 02:48 (14) Christer Hördell Söders-Tyresö
        02:37 (13) 09:12 (13) 18:01 (13) 22:41 (12) 24:26 (12) 28:03 (12) 33:32 (12) 46:53 (12) 51:08 (12) 54:37 (12) 59:46 (13) 62:11 (13) 66:29 (13) 73:16 (13) 75:01 (13) 77:49 (13)    
14 Niklas Holgersson Vinterviken 149:54 02:17 (12) 08:15 (14) 41:44 (14) 06:04 (13) 05:31 (14) 05:39 (14) 13:22 (14) 30:33 (14) 05:15 (14) 04:21 (14) 06:12 (13) 02:25 (12) 05:16 (14) 08:35 (14) 01:41 (12) 02:44 (13) Niklas Holgersson Vinterviken
        02:17 (12) 10:32 (14) 52:16 (14) 58:20 (14) 63:51 (14) 69:30 (14) 82:52 (14) 113:25 (14) 118:40 (14) 123:01 (14) 129:13 (14) 131:38 (14) 136:54 (14) 145:29 (14) 147:10 (14) 149:54 (14)    
- Göran Nilsson Snättringe SK 50:18 02:10   03:09   04:45   03:00   01:52   02:21   12:17   02:29   02:19   03:12   01:17   03:06   04:44   01:16       02:21   Göran Nilsson Snättringe SK
        02:10   05:19   10:04   13:04   14:56   17:17   29:34   32:03   34:22   37:34   38:51   41:57   46:41   47:57       50:18      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 34:30 01:36 (1) 01:33 (1) 02:10 (1) 01:39 (1) 06:17 (1) 02:20 (1) 02:28 (15) 06:01 (1) 02:58 (1) 04:37 (1) 01:18 (4)                 01:33 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:36 (1) 03:09 (1) 05:19 (1) 06:58 (1) 13:15 (1) 15:35 (1) 18:03 (1) 24:04 (1) 27:02 (1) 31:39 (1) 32:57 (1)                 34:30 (1)    
2 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 38:23 01:51 (2) 01:48 (3) 02:47 (5) 01:58 (2) 07:49 (4) 02:47 (5) 01:21 (2) 06:48 (3) 03:24 (2) 04:51 (3) 01:16 (2)                 01:43 (2) Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF
        01:51 (2) 03:39 (2) 06:26 (4) 08:24 (3) 16:13 (3) 19:00 (3) 20:21 (2) 27:09 (2) 30:33 (2) 35:24 (2) 36:40 (2)                 38:23 (2)    
3 Arne Back Eksjö SOK 40:20 02:07 (6) 01:37 (2) 02:38 (4) 02:24 (6) 08:23 (7) 02:31 (3) 01:43 (6) 07:19 (6) 03:48 (8) 04:46 (2) 01:10 (1)                 01:54 (3) Arne Back Eksjö SOK
        02:07 (6) 03:44 (3) 06:22 (3) 08:46 (4) 17:09 (4) 19:40 (4) 21:23 (3) 28:42 (3) 32:30 (3) 37:16 (3) 38:26 (3)                 40:20 (3)    
4 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 41:34 01:59 (3) 01:49 (4) 02:30 (2) 01:58 (2) 07:20 (2) 02:20 (1) 05:22 (20) 06:09 (2) 03:26 (4) 05:04 (4) 01:28 (7)                 02:09 (9) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        01:59 (3) 03:48 (4) 06:18 (2) 08:16 (2) 15:36 (2) 17:56 (2) 23:18 (6) 29:27 (5) 32:53 (5) 37:57 (5) 39:25 (4)                 41:34 (4)    
5 Arne Johansson OK Ravinen 41:40 02:18 (7) 01:51 (5) 02:48 (7) 02:38 (11) 07:46 (3) 03:23 (13) 01:18 (1) 07:01 (4) 03:38 (5) 05:13 (5) 01:38 (12)                 02:08 (7) Arne Johansson OK Ravinen
        02:18 (7) 04:09 (7) 06:57 (6) 09:35 (6) 17:21 (5) 20:44 (6) 22:02 (4) 29:03 (4) 32:41 (4) 37:54 (4) 39:32 (5)                 41:40 (5)    
6 Mikael Sundqvist Tullinge SK 42:37 02:04 (4) 01:58 (7) 02:48 (7) 02:58 (14) 08:14 (5) 02:39 (4) 01:55 (12) 07:05 (5) 04:07 (11) 05:22 (8) 01:29 (8)                 01:58 (4) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        02:04 (4) 04:02 (5) 06:50 (5) 09:48 (7) 18:02 (6) 20:41 (5) 22:36 (5) 29:41 (6) 33:48 (6) 39:10 (6) 40:39 (6)                 42:37 (6)    
7 Marita Axelsson OK Ravinen 45:17 02:04 (4) 01:58 (7) 02:57 (9) 02:25 (7) 09:54 (11) 03:15 (11) 01:49 (10) 08:18 (10) 03:46 (7) 05:18 (7) 01:25 (6)                 02:08 (7) Marita Axelsson OK Ravinen
        02:04 (4) 04:02 (5) 06:59 (7) 09:24 (5) 19:18 (9) 22:33 (10) 24:22 (10) 32:40 (10) 36:26 (10) 41:44 (8) 43:09 (8)                 45:17 (7)    
8 Kalle Wegerfelt VBOL 45:33 02:21 (8) 01:53 (6) 03:10 (13) 02:51 (12) 08:55 (8) 02:54 (6) 01:47 (9) 07:49 (7) 04:09 (13) 05:56 (12) 01:31 (9)                 02:17 (11) Kalle Wegerfelt VBOL
        02:21 (8) 04:14 (8) 07:24 (8) 10:15 (10) 19:10 (8) 22:04 (8) 23:51 (8) 31:40 (7) 35:49 (8) 41:45 (9) 43:16 (9)                 45:33 (8)    
9 Leif Åkerblom OK Österåker 45:40 02:31 (11) 03:01 (18) 02:36 (3) 02:03 (4) 08:19 (6) 03:20 (12) 01:45 (8) 08:22 (11) 03:44 (6) 05:50 (10) 01:32 (10)                 02:37 (16) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:31 (11) 05:32 (15) 08:08 (13) 10:11 (9) 18:30 (7) 21:50 (7) 23:35 (7) 31:57 (8) 35:41 (7) 41:31 (7) 43:03 (7)                 45:40 (9)    
10 Anders Karlsson Tullinge SK 45:55 02:33 (12) 02:09 (11) 03:13 (14) 02:30 (8) 08:55 (8) 03:10 (8) 01:32 (3) 08:01 (8) 04:01 (10) 05:53 (11) 01:34 (11)                 02:24 (14) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:33 (12) 04:42 (11) 07:55 (12) 10:25 (11) 19:20 (10) 22:30 (9) 24:02 (9) 32:03 (9) 36:04 (9) 41:57 (10) 43:31 (10)                 45:55 (10)    
11 Anders Larsson Skarpnäcks OL 48:17 02:28 (10) 02:03 (9) 03:06 (12) 02:31 (9) 10:53 (15) 02:57 (7) 01:43 (6) 08:10 (9) 04:09 (13) 06:10 (13) 01:44 (15)                 02:23 (13) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        02:28 (10) 04:31 (10) 07:37 (9) 10:08 (8) 21:01 (12) 23:58 (12) 25:41 (12) 33:51 (11) 38:00 (11) 44:10 (11) 45:54 (11)                 48:17 (11)    
12 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 48:42 02:21 (8) 02:04 (10) 03:21 (15) 03:32 (16) 09:00 (10) 03:14 (10) 01:54 (11) 08:42 (12) 04:08 (12) 06:21 (14) 01:48 (16)                 02:17 (11) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        02:21 (8) 04:25 (9) 07:46 (10) 11:18 (13) 20:18 (11) 23:32 (11) 25:26 (11) 34:08 (12) 38:16 (12) 44:37 (12) 46:25 (12)                 48:42 (12)    
13 Per Öhlund Gustavsbergs OK 49:54 03:30 (19) 02:12 (13) 02:47 (5) 02:22 (5) 12:36 (18) 03:13 (9) 02:01 (13) 08:46 (13) 03:52 (9) 05:14 (6) 01:19 (5)                 02:02 (6) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        03:30 (19) 05:42 (17) 08:29 (14) 10:51 (12) 23:27 (15) 26:40 (15) 28:41 (15) 37:27 (13) 41:19 (13) 46:33 (13) 47:52 (13)                 49:54 (13)    
14 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 54:24 02:48 (15) 02:24 (14) 03:42 (17) 02:31 (9) 10:21 (12) 03:23 (13) 03:18 (16) 09:02 (14) 05:11 (18) 07:11 (18) 01:56 (18)                 02:37 (16) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:48 (15) 05:12 (13) 08:54 (15) 11:25 (14) 21:46 (13) 25:09 (13) 28:27 (14) 37:29 (14) 42:40 (14) 49:51 (14) 51:47 (14)                 54:24 (14)    
15 Svante Frid Enebybergs IF 57:46 02:40 (14) 02:09 (11) 03:03 (10) 03:41 (19) 10:26 (13) 03:56 (18) 01:42 (5) 13:50 (19) 04:44 (16) 07:10 (17) 01:43 (14)                 02:42 (18) Svante Frid Enebybergs IF
        02:40 (14) 04:49 (12) 07:52 (11) 11:33 (15) 21:59 (14) 25:55 (14) 27:37 (13) 41:27 (15) 46:11 (15) 53:21 (15) 55:04 (15)                 57:46 (15)    
16 Lars-Åke Aspelin Klubblös 60:04 02:51 (16) 02:44 (17) 04:02 (18) 03:33 (17) 11:26 (16) 03:26 (15) 05:29 (21) 09:10 (15) 05:02 (17) 07:30 (19) 02:09 (20)                 02:42 (18) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        02:51 (16) 05:35 (16) 09:37 (16) 13:10 (16) 24:36 (16) 28:02 (16) 33:31 (17) 42:41 (16) 47:43 (16) 55:13 (16) 57:22 (16)                 60:04 (16)    
17 Johan Sjöberg Klubblös 63:23 04:38 (21) 02:32 (15) 03:05 (11) 11:10 (22) 14:26 (19) 03:30 (16) 01:39 (4) 10:13 (16) 03:24 (2) 05:30 (9) 01:16 (2)                 02:00 (5) Johan Sjöberg Klubblös
        04:38 (21) 07:10 (19) 10:15 (17) 21:25 (21) 35:51 (20) 39:21 (20) 41:00 (19) 51:13 (19) 54:37 (19) 60:07 (17) 61:23 (17)                 63:23 (17)    
18 Göran Kron KSIF 64:51 02:59 (17) 05:03 (21) 03:38 (16) 03:20 (15) 10:32 (14) 06:05 (21) 04:33 (18) 12:51 (17) 04:31 (15) 06:53 (16) 01:55 (17)                 02:31 (15) Göran Kron KSIF
        02:59 (17) 08:02 (21) 11:40 (19) 15:00 (18) 25:32 (17) 31:37 (18) 36:10 (18) 49:01 (18) 53:32 (18) 60:25 (18) 62:20 (18)                 64:51 (18)    
19 Rune Rådeström Snättringe SK 67:10 03:17 (18) 03:02 (19) 04:43 (19) 03:33 (17) 12:03 (17) 03:55 (17) 02:10 (14) 13:28 (18) 05:52 (21) 09:10 (20) 02:10 (21)                 03:47 (21) Rune Rådeström Snättringe SK
        03:17 (18) 06:19 (18) 11:02 (18) 14:35 (17) 26:38 (18) 30:33 (17) 32:43 (16) 46:11 (17) 52:03 (17) 61:13 (19) 63:23 (19)                 67:10 (19)    
20 Roland Löwgren Spårvägens OK 71:49 02:33 (12) 02:39 (16) 09:56 (22) 02:52 (13) 14:51 (21) 04:11 (19) 04:10 (17) 14:36 (21) 05:23 (19) 06:45 (15) 01:39 (13)                 02:14 (10) Roland Löwgren Spårvägens OK
        02:33 (12) 05:12 (13) 15:08 (21) 18:00 (19) 32:51 (19) 37:02 (19) 41:12 (20) 55:48 (20) 61:11 (20) 67:56 (20) 69:35 (20)                 71:49 (20)    
21 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 88:39 10:50 (22) 05:09 (22) 05:17 (20) 05:48 (20) 14:28 (20) 05:09 (20) 06:58 (22) 14:29 (20) 05:48 (20) 09:24 (21) 02:05 (19)                 03:14 (20) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        10:50 (22) 15:59 (22) 21:16 (22) 27:04 (22) 41:32 (22) 46:41 (21) 53:39 (21) 68:08 (21) 73:56 (21) 83:20 (21) 85:25 (21)                 88:39 (21)    
22 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 93:19 03:50 (20) 03:27 (20) 06:47 (21) 06:15 (21) 17:36 (22) 10:29 (22) 05:18 (19) 15:05 (22) 06:43 (22) 10:38 (22) 03:10 (22)                 04:01 (22) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:50 (20) 07:17 (20) 14:04 (20) 20:19 (20) 37:55 (21) 48:24 (22) 53:42 (22) 68:47 (22) 75:30 (22) 86:08 (22) 89:18 (22)                 93:19 (22)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Jan Gottfridsson Norbergs OK 34:32 02:05 (3) 01:37 (2) 01:21 (1) 01:48 (1) 05:13 (1) 04:11 (1) 01:12 (3) 06:53 (2) 04:10 (4) 02:10 (31) 02:07 (2)                 01:45 (3) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        02:05 (3) 03:42 (2) 05:03 (1) 06:51 (1) 12:04 (1) 16:15 (1) 17:27 (1) 24:20 (1) 28:30 (1) 30:40 (1) 32:47 (1)                 34:32 (1)    
2 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 34:54 03:55 (60) 01:34 (1) 01:27 (2) 01:57 (2) 05:31 (3) 04:43 (2) 01:07 (1) 06:11 (1) 03:24 (1) 01:24 (1) 01:54 (1)                 01:47 (7) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        03:55 (60) 05:29 (40) 06:56 (20) 08:53 (11) 14:24 (5) 19:07 (3) 20:14 (3) 26:25 (2) 29:49 (2) 31:13 (2) 33:07 (2)                 34:54 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 37:36 02:04 (2) 01:56 (11) 01:46 (9) 02:07 (4) 05:44 (4) 04:58 (3) 01:36 (13) 07:22 (4) 04:03 (3) 01:54 (15) 02:11 (4)                 01:55 (11) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        02:04 (2) 04:00 (5) 05:46 (4) 07:53 (2) 13:37 (2) 18:35 (2) 20:11 (2) 27:33 (3) 31:36 (3) 33:30 (3) 35:41 (3)                 37:36 (3)    
4 Marie Malmborg Söders-Tyresö 39:43 02:17 (11) 01:47 (6) 01:46 (9) 02:55 (26) 06:19 (8) 06:03 (11) 01:31 (9) 07:12 (3) 04:13 (6) 01:45 (8) 02:09 (3)                 01:46 (5) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        02:17 (11) 04:04 (6) 05:50 (5) 08:45 (8) 15:04 (8) 21:07 (8) 22:38 (8) 29:50 (6) 34:03 (5) 35:48 (5) 37:57 (5)                 39:43 (4)    
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 39:54 01:52 (1) 01:45 (5) 03:05 (55) 02:06 (3) 05:14 (2) 05:53 (7) 01:24 (5) 07:58 (6) 04:13 (6) 01:39 (6) 02:43 (18)                 02:02 (15) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:52 (1) 03:37 (1) 06:42 (15) 08:48 (9) 14:02 (4) 19:55 (5) 21:19 (5) 29:17 (4) 33:30 (4) 35:09 (4) 37:52 (4)                 39:54 (5)    
6 Anders Gärderud Enebybergs IF 40:35 02:08 (5) 01:44 (3) 01:32 (4) 02:52 (24) 05:44 (4) 05:32 (4) 01:30 (8) 08:40 (13) 05:05 (31) 01:32 (2) 02:24 (6)                 01:52 (9) Anders Gärderud Enebybergs IF
        02:08 (5) 03:52 (4) 05:24 (2) 08:16 (3) 14:00 (3) 19:32 (4) 21:02 (4) 29:42 (5) 34:47 (6) 36:19 (6) 38:43 (6)                 40:35 (6)    
7 Jan Lindgren OK Södertörn 41:02 02:14 (8) 02:10 (24) 01:54 (14) 02:15 (6) 05:52 (6) 06:30 (20) 01:22 (4) 08:24 (10) 04:22 (9) 01:36 (3) 02:28 (8)                 01:55 (11) Jan Lindgren OK Södertörn
        02:14 (8) 04:24 (12) 06:18 (9) 08:33 (5) 14:25 (6) 20:55 (7) 22:17 (6) 30:41 (7) 35:03 (8) 36:39 (8) 39:07 (7)                 41:02 (7)    
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 41:15 02:16 (9) 02:03 (18) 01:57 (17) 02:32 (11) 06:22 (9) 05:37 (5) 01:42 (17) 08:15 (8) 04:13 (6) 01:38 (5) 02:32 (11)                 02:08 (23) Kjell Holmberg OK Södertörn
        02:16 (9) 04:19 (11) 06:16 (8) 08:48 (9) 15:10 (9) 20:47 (6) 22:29 (7) 30:44 (8) 34:57 (7) 36:35 (7) 39:07 (7)                 41:15 (8)    
9 Ingemarar Bengtsson Söders Tyresö SOL 43:36 02:38 (19) 02:24 (37) 01:57 (17) 02:36 (12) 06:12 (7) 06:59 (27) 01:10 (2) 08:39 (12) 04:23 (10) 02:15 (35) 02:38 (15)                 01:45 (3) Ingemarar Bengtsson Söders Tyresö SOL
        02:38 (19) 05:02 (31) 06:59 (21) 09:35 (19) 15:47 (11) 22:46 (14) 23:56 (11) 32:35 (10) 36:58 (10) 39:13 (10) 41:51 (10)                 43:36 (9)    
10 Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 43:47 02:43 (27) 01:59 (12) 02:02 (20) 02:27 (8) 06:43 (15) 06:07 (13) 01:24 (5) 08:03 (7) 05:00 (25) 02:10 (31) 03:06 (38)                 02:03 (18) Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        02:43 (27) 04:42 (17) 06:44 (16) 09:11 (14) 15:54 (13) 22:01 (10) 23:25 (9) 31:28 (9) 36:28 (9) 38:38 (9) 41:44 (9)                 43:47 (10)    
11 Anders Gezelius OK Ravinen 44:12 02:26 (16) 01:49 (7) 01:46 (9) 02:24 (7) 06:22 (9) 07:27 (33) 01:42 (19) 09:08 (19) 04:26 (12) 02:12 (34) 02:37 (14)                 01:53 (10) Anders Gezelius OK Ravinen
        02:26 (16) 04:15 (10) 06:01 (7) 08:25 (4) 14:47 (7) 22:14 (13) 23:56 (11) 33:04 (11) 37:30 (11) 39:42 (11) 42:19 (12)                 44:12 (11)    
12 Olle Blomgren OK Södertörn 44:19 02:16 (9) 02:44 (53) 01:28 (3) 02:13 (5) 09:19 (45) 06:03 (11) 01:33 (11) 07:43 (5) 04:37 (14) 01:54 (15) 02:28 (8)                 02:01 (14) Olle Blomgren OK Södertörn
        02:16 (9) 05:00 (30) 06:28 (12) 08:41 (7) 18:00 (23) 24:03 (19) 25:36 (16) 33:19 (12) 37:56 (12) 39:50 (12) 42:18 (11)                 44:19 (12)    
13 Leo Larsson Mälarhöjden 45:28 02:11 (6) 01:59 (12) 04:09 (65) 03:21 (42) 06:48 (17) 05:48 (6) 01:25 (7) 08:16 (9) 05:02 (27) 01:51 (12) 02:42 (17)                 01:56 (13) Leo Larsson Mälarhöjden
        02:11 (6) 04:10 (8) 08:19 (43) 11:40 (37) 18:28 (25) 24:16 (21) 25:41 (18) 33:57 (14) 38:59 (14) 40:50 (14) 43:32 (14)                 45:28 (13)    
14 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:06 02:43 (27) 02:10 (24) 01:53 (13) 02:28 (10) 06:37 (13) 06:16 (15) 01:52 (30) 09:31 (24) 04:42 (17) 02:20 (38) 02:53 (25)                 02:41 (51) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        02:43 (27) 04:53 (23) 06:46 (17) 09:14 (15) 15:51 (12) 22:07 (12) 23:59 (13) 33:30 (13) 38:12 (13) 40:32 (13) 43:25 (13)                 46:06 (14)    
15 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46:10 02:23 (15) 01:49 (7) 01:45 (8) 04:03 (60) 06:24 (11) 07:19 (31) 02:14 (48) 09:47 (26) 03:55 (2) 01:36 (3) 03:05 (35)                 01:50 (8) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:23 (15) 04:12 (9) 05:57 (6) 10:00 (24) 16:24 (15) 23:43 (17) 25:57 (21) 35:44 (19) 39:39 (16) 41:15 (15) 44:20 (16)                 46:10 (15)    
16 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 46:13 02:54 (37) 01:59 (12) 01:56 (16) 02:45 (20) 07:54 (26) 06:55 (25) 01:43 (21) 09:06 (18) 04:42 (17) 01:51 (12) 02:19 (5)                 02:09 (24) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        02:54 (37) 04:53 (23) 06:49 (18) 09:34 (18) 17:28 (20) 24:23 (22) 26:06 (22) 35:12 (17) 39:54 (18) 41:45 (18) 44:04 (15)                 46:13 (16)    
17 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 46:48 02:51 (32) 02:34 (49) 02:42 (44) 02:56 (27) 06:44 (16) 06:01 (10) 02:03 (39) 08:38 (11) 05:04 (29) 02:04 (27) 03:04 (34)                 02:07 (22) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:51 (32) 05:25 (38) 08:07 (37) 11:03 (30) 17:47 (21) 23:48 (18) 25:51 (19) 34:29 (15) 39:33 (15) 41:37 (17) 44:41 (17)                 46:48 (17)    
18 Ing-Marie Back Eksjö SOK 46:54 02:42 (26) 02:14 (31) 02:10 (29) 02:42 (18) 07:21 (21) 06:18 (18) 01:53 (31) 10:48 (37) 04:12 (5) 01:54 (15) 02:30 (10)                 02:10 (25) Ing-Marie Back Eksjö SOK
        02:42 (26) 04:56 (27) 07:06 (22) 09:48 (21) 17:09 (18) 23:27 (16) 25:20 (14) 36:08 (20) 40:20 (19) 42:14 (19) 44:44 (18)                 46:54 (18)    
19 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 48:05 02:18 (12) 02:12 (29) 02:01 (19) 02:36 (12) 06:35 (12) 06:16 (15) 01:38 (15) 12:05 (45) 05:18 (35) 02:00 (23) 03:00 (30)                 02:06 (21) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        02:18 (12) 04:30 (14) 06:31 (13) 09:07 (13) 15:42 (10) 21:58 (9) 23:36 (10) 35:41 (18) 40:59 (20) 42:59 (21) 45:59 (19)                 48:05 (19)    
20 Lennart Hävrén Tullinge SK 48:36 02:38 (19) 01:54 (10) 02:39 (43) 02:39 (14) 06:56 (18) 09:06 (57) 01:39 (16) 08:50 (15) 04:40 (15) 01:54 (15) 03:20 (50)                 02:21 (35) Lennart Hävrén Tullinge SK
        02:38 (19) 04:32 (15) 07:11 (24) 09:50 (22) 16:46 (16) 25:52 (27) 27:31 (26) 36:21 (21) 41:01 (21) 42:55 (20) 46:15 (20)                 48:36 (20)    
21 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 49:06 03:11 (45) 02:08 (23) 02:02 (20) 03:00 (29) 07:35 (24) 06:16 (15) 01:43 (21) 11:08 (39) 05:32 (38) 01:57 (21) 02:32 (11)                 02:02 (15) Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK
        03:11 (45) 05:19 (36) 07:21 (26) 10:21 (26) 17:56 (22) 24:12 (20) 25:55 (20) 37:03 (22) 42:35 (22) 44:32 (22) 47:04 (22)                 49:06 (21)    
22 Paul Norén OK Södertörn 49:28 02:40 (23) 02:07 (20) 02:02 (20) 02:40 (17) 06:39 (14) 05:56 (8) 03:32 (69) 09:24 (22) 04:40 (15) 01:50 (10) 05:13 (71)                 02:45 (55) Paul Norén OK Södertörn
        02:40 (23) 04:47 (20) 06:49 (18) 09:29 (16) 16:08 (14) 22:04 (11) 25:36 (16) 35:00 (16) 39:40 (17) 41:30 (16) 46:43 (21)                 49:28 (22)    
23 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 50:47 02:52 (34) 02:01 (15) 02:17 (33) 02:45 (20) 09:35 (48) 06:07 (13) 01:44 (23) 10:18 (34) 05:47 (40) 01:59 (22) 03:12 (46)                 02:10 (25) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        02:52 (34) 04:53 (24) 07:10 (23) 09:55 (23) 19:30 (29) 25:37 (24) 27:21 (24) 37:39 (24) 43:26 (25) 45:25 (24) 48:37 (24)                 50:47 (23)    
24 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:13 03:13 (47) 02:19 (34) 02:25 (38) 02:43 (19) 08:21 (33) 06:21 (19) 01:56 (35) 10:17 (33) 05:25 (37) 02:18 (37) 03:16 (47)                 02:39 (49) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:13 (47) 05:32 (42) 07:57 (36) 10:40 (29) 19:01 (28) 25:22 (23) 27:18 (23) 37:35 (23) 43:00 (23) 45:18 (23) 48:34 (23)                 51:13 (24)    
25 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 52:20 03:01 (41) 02:30 (42) 01:55 (15) 02:39 (14) 07:12 (19) 08:30 (53) 01:42 (17) 10:51 (38) 06:13 (49) 02:10 (31) 02:54 (26)                 02:43 (53) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        03:01 (41) 05:31 (41) 07:26 (27) 10:05 (25) 17:17 (19) 25:47 (26) 27:29 (25) 38:20 (27) 44:33 (26) 46:43 (25) 49:37 (25)                 52:20 (25)    
26 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 52:24 03:13 (47) 02:33 (46) 02:04 (23) 03:32 (49) 07:33 (23) 06:49 (23) 01:57 (36) 10:16 (32) 05:04 (29) 03:42 (66) 02:54 (26)                 02:47 (56) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:13 (47) 05:46 (48) 07:50 (33) 11:22 (33) 18:55 (26) 25:44 (25) 27:41 (27) 37:57 (25) 43:01 (24) 46:43 (25) 49:37 (25)                 52:24 (26)    
27 Åke Wansölin Söders-Tyresö 52:26 02:21 (13) 02:25 (39) 02:50 (49) 05:11 (70) 08:23 (36) 07:00 (28) 01:31 (9) 10:07 (30) 05:16 (34) 02:16 (36) 02:46 (21)                 02:20 (34) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:21 (13) 04:46 (19) 07:36 (30) 12:47 (51) 21:10 (42) 28:10 (36) 29:41 (32) 39:48 (29) 45:04 (29) 47:20 (27) 50:06 (27)                 52:26 (27)    
28 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 53:04 02:13 (7) 01:53 (9) 03:07 (57) 04:58 (66) 08:08 (31) 07:40 (38) 05:41 (73) 08:42 (14) 04:32 (13) 01:50 (10) 02:41 (16)                 01:39 (1) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        02:13 (7) 04:06 (7) 07:13 (25) 12:11 (45) 20:19 (37) 27:59 (34) 33:40 (45) 42:22 (37) 46:54 (34) 48:44 (33) 51:25 (32)                 53:04 (28)    
29 Bo Hedlund IFK Enskede 53:06 02:21 (13) 02:33 (46) 04:24 (66) 03:25 (45) 08:02 (29) 08:32 (54) 02:02 (38) 09:05 (17) 04:48 (19) 02:29 (45) 03:01 (32)                 02:24 (37) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:21 (13) 04:54 (26) 09:18 (48) 12:43 (49) 20:45 (41) 29:17 (43) 31:19 (39) 40:24 (31) 45:12 (30) 47:41 (29) 50:42 (29)                 53:06 (29)    
30 Martin Eriksson OK Södertörn 53:09 02:56 (39) 02:32 (44) 03:13 (59) 02:48 (22) 08:21 (33) 08:25 (50) 01:49 (27) 09:54 (27) 05:52 (44) 02:06 (30) 02:43 (18)                 02:30 (44) Martin Eriksson OK Södertörn
        02:56 (39) 05:28 (39) 08:41 (47) 11:29 (36) 19:50 (32) 28:15 (37) 30:04 (34) 39:58 (30) 45:50 (32) 47:56 (30) 50:39 (28)                 53:09 (30)    
30 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 53:09 02:53 (36) 02:49 (55) 02:32 (41) 03:30 (48) 10:32 (55) 06:36 (22) 01:46 (25) 09:59 (28) 05:01 (26) 02:33 (48) 02:46 (21)                 02:12 (27) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:53 (36) 05:42 (46) 08:14 (42) 11:44 (38) 22:16 (45) 28:52 (42) 30:38 (37) 40:37 (34) 45:38 (31) 48:11 (31) 50:57 (30)                 53:09 (30)    
30 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 53:09 02:50 (31) 02:07 (20) 01:36 (5) 03:00 (29) 07:17 (20) 06:30 (20) 02:13 (47) 14:56 (62) 04:25 (11) 02:40 (53) 03:33 (57)                 02:02 (15) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        02:50 (31) 04:57 (28) 06:33 (14) 09:33 (17) 16:50 (17) 23:20 (15) 25:33 (15) 40:29 (33) 44:54 (28) 47:34 (28) 51:07 (31)                 53:09 (30)    
33 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 54:18 03:14 (49) 02:24 (37) 02:34 (42) 02:54 (25) 08:46 (39) 07:05 (29) 02:05 (41) 11:25 (41) 05:51 (43) 02:02 (24) 03:27 (54)                 02:31 (45) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        03:14 (49) 05:38 (44) 08:12 (40) 11:06 (32) 19:52 (33) 26:57 (29) 29:02 (29) 40:27 (32) 46:18 (33) 48:20 (32) 51:47 (33)                 54:18 (33)    
34 Leif Wallenbro Väsby OK 54:35 03:10 (44) 02:13 (30) 05:04 (68) 03:53 (57) 07:57 (27) 07:55 (40) 01:50 (28) 09:33 (25) 05:45 (39) 01:55 (19) 03:02 (33)                 02:18 (33) Leif Wallenbro Väsby OK
        03:10 (44) 05:23 (37) 10:27 (58) 14:20 (56) 22:17 (46) 30:12 (45) 32:02 (41) 41:35 (35) 47:20 (35) 49:15 (35) 52:17 (34)                 54:35 (34)    
35 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 55:25 02:26 (16) 02:01 (15) 03:05 (55) 02:57 (28) 09:01 (42) 07:16 (30) 01:47 (26) 10:20 (35) 05:48 (41) 04:24 (71) 03:44 (63)                 02:36 (48) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:26 (16) 04:27 (13) 07:32 (28) 10:29 (27) 19:30 (29) 26:46 (28) 28:33 (28) 38:53 (28) 44:41 (27) 49:05 (34) 52:49 (35)                 55:25 (35)    
36 Gunilla Öqvist Fredrikrikshov 55:35 02:39 (22) 02:05 (19) 01:38 (6) 02:39 (14) 15:40 (68) 05:57 (9) 01:59 (37) 11:11 (40) 05:13 (33) 02:04 (27) 02:26 (7)                 02:04 (19) Gunilla Öqvist Fredrikrikshov
        02:39 (22) 04:44 (18) 06:22 (10) 09:01 (12) 24:41 (54) 30:38 (47) 32:37 (43) 43:48 (43) 49:01 (39) 51:05 (38) 53:31 (36)                 55:35 (36)    
37 Anders Winald Hellas Orientering 55:49 02:32 (18) 02:01 (15) 01:50 (12) 03:21 (43) 08:19 (32) 12:30 (69) 01:35 (12) 10:15 (31) 06:07 (46) 01:47 (9) 03:16 (47)                 02:16 (29) Anders Winald Hellas Orientering
        02:32 (18) 04:33 (16) 06:23 (11) 09:44 (20) 18:03 (24) 30:33 (46) 32:08 (42) 42:23 (38) 48:30 (36) 50:17 (36) 53:33 (37)                 55:49 (37)    
38 Håkan Boije Attunda OK 56:18 02:52 (34) 02:21 (35) 02:58 (52) 03:37 (53) 08:38 (38) 06:57 (26) 01:42 (17) 09:14 (21) 10:30 (73) 01:56 (20) 03:06 (38)                 02:27 (41) Håkan Boije Attunda OK
        02:52 (34) 05:13 (34) 08:11 (39) 11:48 (40) 20:26 (39) 27:23 (30) 29:05 (30) 38:19 (26) 48:49 (38) 50:45 (37) 53:51 (38)                 56:18 (38)    
39 Helena Korhonen Haninge SOK 57:01 02:38 (19) 02:11 (28) 02:49 (48) 04:58 (66) 10:47 (57) 08:07 (47) 02:14 (48) 11:30 (42) 04:57 (23) 02:34 (51) 02:36 (13)                 01:40 (2) Helena Korhonen Haninge SOK
        02:38 (19) 04:49 (22) 07:38 (31) 12:36 (48) 23:23 (49) 31:30 (49) 33:44 (46) 45:14 (45) 50:11 (44) 52:45 (42) 55:21 (40)                 57:01 (39)    
40 Björn Ekblom Skogsluffarnas OK 58:03 02:49 (30) 02:52 (58) 02:04 (23) 04:06 (61) 08:22 (35) 08:02 (46) 02:05 (41) 12:48 (55) 06:47 (57) 02:28 (43) 02:52 (24)                 02:48 (57) Björn Ekblom Skogsluffarnas OK
        02:49 (30) 05:41 (45) 07:45 (32) 11:51 (42) 20:13 (35) 28:15 (37) 30:20 (35) 43:08 (40) 49:55 (41) 52:23 (39) 55:15 (39)                 58:03 (40)    
41 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 58:48 02:59 (40) 02:10 (26) 04:27 (67) 02:27 (8) 07:37 (25) 07:56 (41) 09:10 (75) 09:27 (23) 04:57 (23) 02:35 (52) 02:58 (28)                 02:05 (20) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        02:59 (40) 05:09 (32) 09:36 (52) 12:03 (44) 19:40 (31) 27:36 (32) 36:46 (51) 46:13 (48) 51:10 (46) 53:45 (45) 56:43 (43)                 58:48 (41)    
42 Ingrid Graneli Haninge SOK 59:05 02:41 (25) 02:16 (33) 02:53 (50) 03:34 (51) 07:31 (22) 09:07 (58) 01:51 (29) 15:36 (65) 05:21 (36) 02:33 (48) 03:25 (52)                 02:17 (31) Ingrid Graneli Haninge SOK
        02:41 (25) 04:57 (28) 07:50 (33) 11:24 (35) 18:55 (26) 28:02 (35) 29:53 (33) 45:29 (46) 50:50 (45) 53:23 (44) 56:48 (45)                 59:05 (42)    
43 Börje Pahlén Söders-Tyresö 59:13 02:48 (29) 02:30 (42) 02:14 (31) 03:03 (33) 09:26 (47) 07:27 (33) 02:11 (45) 12:42 (52) 06:24 (54) 03:57 (69) 03:39 (60)                 02:52 (60) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:48 (29) 05:18 (35) 07:32 (28) 10:35 (28) 20:01 (34) 27:28 (31) 29:39 (31) 42:21 (36) 48:45 (37) 52:42 (41) 56:21 (41)                 59:13 (43)    
43 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 59:13 03:11 (45) 02:32 (44) 02:12 (30) 03:08 (36) 10:52 (58) 06:50 (24) 02:06 (43) 13:09 (57) 06:08 (48) 02:58 (58) 03:26 (53)                 02:41 (51) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:11 (45) 05:43 (47) 07:55 (35) 11:03 (30) 21:55 (44) 28:45 (41) 30:51 (38) 44:00 (44) 50:08 (43) 53:06 (43) 56:32 (42)                 59:13 (43)    
45 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:43 04:16 (64) 02:10 (24) 02:08 (27) 03:10 (37) 08:53 (40) 08:00 (42) 05:21 (71) 11:48 (44) 06:00 (45) 02:26 (41) 03:05 (35)                 02:26 (40) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:16 (64) 06:26 (54) 08:34 (46) 11:44 (38) 20:37 (40) 28:37 (40) 33:58 (47) 45:46 (47) 51:46 (47) 54:12 (46) 57:17 (47)                 59:43 (45)    
46 Ulf Stridh Snättringe SK 59:49 03:18 (52) 02:34 (49) 03:29 (61) 03:00 (29) 07:59 (28) 07:32 (36) 07:17 (74) 12:12 (50) 04:52 (21) 02:03 (26) 03:00 (30)                 02:33 (47) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:18 (52) 05:52 (49) 09:21 (49) 12:21 (47) 20:20 (38) 27:52 (33) 35:09 (50) 47:21 (50) 52:13 (49) 54:16 (47) 57:16 (46)                 59:49 (46)    
47 Göran Johansson Snättringe SK 60:02 03:26 (53) 02:34 (49) 02:09 (28) 03:14 (38) 08:54 (41) 08:01 (44) 02:11 (45) 12:11 (48) 07:02 (59) 02:50 (56) 04:12 (69)                 03:18 (65) Göran Johansson Snättringe SK
        03:26 (53) 06:00 (50) 08:09 (38) 11:23 (34) 20:17 (36) 28:18 (39) 30:29 (36) 42:40 (39) 49:42 (40) 52:32 (40) 56:44 (44)                 60:02 (47)    
48 Olle Arman Nyköpings OK 60:08 02:55 (38) 02:15 (32) 03:03 (54) 03:36 (52) 12:50 (64) 07:39 (37) 02:06 (43) 09:11 (20) 08:27 (66) 02:28 (43) 03:10 (42)                 02:28 (43) Olle Arman Nyköpings OK
        02:55 (38) 05:10 (33) 08:13 (41) 11:49 (41) 24:39 (52) 32:18 (50) 34:24 (48) 43:35 (42) 52:02 (48) 54:30 (48) 57:40 (48)                 60:08 (48)    
49 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 61:01 03:02 (42) 03:10 (60) 02:15 (32) 03:48 (55) 09:07 (43) 08:25 (50) 01:54 (33) 11:34 (43) 06:40 (56) 05:18 (73) 03:21 (51)                 02:27 (41) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        03:02 (42) 06:12 (52) 08:27 (44) 12:15 (46) 21:22 (43) 29:47 (44) 31:41 (40) 43:15 (41) 49:55 (41) 55:13 (49) 58:34 (49)                 61:01 (49)    
50 Inger Jansson Nynäshamns OK 62:40 03:34 (55) 02:26 (40) 02:28 (39) 03:32 (49) 11:27 (60) 07:31 (35) 02:37 (59) 12:48 (55) 08:22 (65) 02:33 (48) 03:05 (35)                 02:17 (31) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:34 (55) 06:00 (50) 08:28 (45) 12:00 (43) 23:27 (50) 30:58 (48) 33:35 (44) 46:23 (49) 54:45 (51) 57:18 (51) 60:23 (51)                 62:40 (50)    
51 Leif Hermundstad Snättringe SK 63:19 03:43 (58) 03:11 (61) 02:29 (40) 03:53 (57) 10:17 (53) 08:57 (56) 02:22 (53) 12:46 (54) 06:25 (55) 02:21 (39) 03:32 (55)                 03:23 (68) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:43 (58) 06:54 (58) 09:23 (50) 13:16 (53) 23:33 (51) 32:30 (51) 34:52 (49) 47:38 (52) 54:03 (50) 56:24 (50) 59:56 (50)                 63:19 (51)    
52 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 64:36 07:09 (75) 02:33 (46) 09:52 (74) 02:50 (23) 09:10 (44) 07:26 (32) 01:55 (34) 10:34 (36) 05:03 (28) 03:01 (60) 02:47 (23)                 02:16 (29) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        07:09 (75) 09:42 (72) 19:34 (74) 22:24 (74) 31:34 (67) 39:00 (64) 40:55 (61) 51:29 (56) 56:32 (52) 59:33 (52) 62:20 (52)                 64:36 (52)    
53 Svenåke Svensson Snättringe SK 65:12 03:43 (58) 05:32 (73) 02:24 (37) 03:26 (46) 08:05 (30) 09:50 (60) 05:21 (71) 09:04 (16) 10:22 (72) 02:02 (24) 03:08 (40)                 02:15 (28) Svenåke Svensson Snättringe SK
        03:43 (58) 09:15 (70) 11:39 (65) 15:05 (59) 23:10 (48) 33:00 (52) 38:21 (55) 47:25 (51) 57:47 (54) 59:49 (54) 62:57 (53)                 65:12 (53)    
54 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 67:09 03:16 (50) 03:11 (61) 03:59 (64) 03:43 (54) 11:10 (59) 08:25 (50) 03:17 (66) 12:08 (47) 08:07 (64) 02:31 (46) 04:04 (67)                 03:18 (66) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        03:16 (50) 06:27 (55) 10:26 (57) 14:09 (55) 25:19 (57) 33:44 (53) 37:01 (52) 49:09 (53) 57:16 (53) 59:47 (53) 63:51 (54)                 67:09 (54)    
55 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 67:42 03:03 (43) 08:02 (75) 02:21 (34) 03:58 (59) 09:47 (51) 07:40 (38) 02:28 (54) 13:42 (58) 08:37 (67) 02:26 (41) 02:59 (29)                 02:39 (49) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:03 (43) 11:05 (74) 13:26 (68) 17:24 (68) 27:11 (61) 34:51 (54) 37:19 (53) 51:01 (55) 59:38 (57) 62:04 (56) 65:03 (56)                 67:42 (55)    
55 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 67:42 02:07 (4) 01:44 (3) 01:44 (7) 03:01 (32) 24:37 (74) 10:55 (64) 01:44 (23) 10:05 (29) 04:56 (22) 01:52 (14) 03:11 (44)                 01:46 (5) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        02:07 (4) 03:51 (3) 05:35 (3) 08:36 (6) 33:13 (68) 44:08 (68) 45:52 (67) 55:57 (62) 60:53 (60) 62:45 (57) 65:56 (57)                 67:42 (55)    
57 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 68:01 03:36 (56) 02:47 (54) 07:24 (73) 03:48 (55) 10:20 (54) 08:00 (42) 02:36 (57) 12:07 (46) 07:13 (60) 02:42 (54) 04:10 (68)                 03:18 (65) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        03:36 (56) 06:23 (53) 13:47 (69) 17:35 (69) 27:55 (62) 35:55 (57) 38:31 (56) 50:38 (54) 57:51 (55) 60:33 (55) 64:43 (55)                 68:01 (57)    
58 Klas Langels Skarpnäcks OL 69:16 02:51 (32) 04:47 (71) 02:05 (25) 03:14 (38) 11:43 (62) 12:32 (70) 02:19 (51) 12:11 (48) 08:38 (68) 03:47 (68) 02:45 (20)                 02:24 (37) Klas Langels Skarpnäcks OL
        02:51 (32) 07:38 (61) 09:43 (53) 12:57 (52) 24:40 (53) 37:12 (58) 39:31 (58) 51:42 (57) 60:20 (59) 64:07 (60) 66:52 (59)                 69:16 (58)    
59 Anders Tegeström Stockholms OK 70:02 04:28 (67) 03:12 (63) 02:44 (46) 05:01 (68) 09:35 (48) 10:34 (63) 03:19 (67) 14:10 (60) 08:00 (63) 02:53 (57) 03:42 (62)                 02:24 (37) Anders Tegeström Stockholms OK
        04:28 (67) 07:40 (62) 10:24 (56) 15:25 (60) 25:00 (56) 35:34 (56) 38:53 (57) 53:03 (59) 61:03 (61) 63:56 (59) 67:38 (60)                 70:02 (59)    
60 Agneta Holmgren  Bergnäset  AIK 70:05 06:48 (74) 02:28 (41) 02:06 (26) 03:03 (33) 08:36 (37) 16:39 (74) 02:03 (39) 12:44 (53) 05:49 (42) 03:01 (59) 03:09 (41)                 03:39 (70) Agneta Holmgren  Bergnäset  AIK
        06:48 (74) 09:16 (71) 11:22 (64) 14:25 (57) 23:01 (47) 39:40 (66) 41:43 (66) 54:27 (60) 60:16 (58) 63:17 (58) 66:26 (58)                 70:05 (60)    
61 Eva Elnerud Sigtuna OK 71:58 03:16 (50) 02:21 (35) 15:24 (75) 03:28 (47) 12:35 (63) 08:09 (48) 01:37 (14) 12:16 (51) 04:50 (20) 01:40 (7) 04:00 (66)                 02:22 (36) Eva Elnerud Sigtuna OK
        03:16 (50) 05:37 (43) 21:01 (75) 24:29 (75) 37:04 (72) 45:13 (70) 46:50 (68) 59:06 (66) 63:56 (63) 65:36 (61) 69:36 (62)                 71:58 (61)    
62 Britt Nordqvist OK Sänkan 72:29 03:33 (54) 03:26 (67) 02:59 (53) 04:45 (63) 15:28 (67) 08:01 (44) 02:19 (51) 15:10 (64) 06:49 (58) 03:25 (64) 03:38 (58)                 02:56 (61) Britt Nordqvist OK Sänkan
        03:33 (54) 06:59 (59) 09:58 (54) 14:43 (58) 30:11 (65) 38:12 (60) 40:31 (59) 55:41 (61) 62:30 (62) 65:55 (62) 69:33 (61)                 72:29 (62)    
63 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 74:51 04:14 (63) 03:46 (69) 05:50 (71) 03:19 (41) 09:46 (50) 11:57 (67) 02:36 (57) 16:49 (67) 07:25 (61) 02:22 (40) 03:46 (64)                 03:01 (63) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        04:14 (63) 08:00 (64) 13:50 (70) 17:09 (67) 26:55 (59) 38:52 (63) 41:28 (63) 58:17 (65) 65:42 (66) 68:04 (65) 71:50 (64)                 74:51 (63)    
64 Ingemar Johnsson OK Södertörn 75:03 04:44 (69) 03:16 (65) 02:44 (46) 04:50 (64) 11:34 (61) 11:08 (66) 02:40 (60) 17:07 (68) 07:31 (62) 03:12 (62) 03:17 (49)                 03:00 (62) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:44 (69) 08:00 (64) 10:44 (61) 15:34 (62) 27:08 (60) 38:16 (61) 40:56 (62) 58:03 (64) 65:34 (65) 68:46 (66) 72:03 (65)                 75:03 (64)    
65 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 75:06 06:16 (73) 02:49 (55) 03:07 (57) 03:18 (40) 09:19 (45) 10:23 (62) 02:51 (63) 14:56 (62) 06:07 (46) 08:39 (75) 04:50 (70)                 02:31 (45) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:16 (73) 09:05 (68) 12:12 (66) 15:30 (61) 24:49 (55) 35:12 (55) 38:03 (54) 52:59 (58) 59:06 (56) 67:45 (64) 72:35 (66)                 75:06 (65)    
66 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 78:13 04:34 (68) 06:35 (74) 02:55 (51) 05:03 (69) 10:42 (56) 09:11 (59) 02:42 (61) 15:57 (66) 09:11 (69) 03:31 (65) 03:55 (65)                 03:57 (72) Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK
        04:34 (68) 11:09 (75) 14:04 (71) 19:07 (71) 29:49 (64) 39:00 (64) 41:42 (65) 57:39 (63) 66:50 (67) 70:21 (67) 74:16 (67)                 78:13 (66)    
67 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 78:22 05:24 (70) 02:52 (58) 02:23 (36) 04:56 (65) 22:03 (73) 08:13 (49) 01:53 (31) 14:49 (61) 06:15 (51) 02:32 (47) 03:10 (42)                 03:52 (71) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        05:24 (70) 08:16 (66) 10:39 (59) 15:35 (63) 37:38 (73) 45:51 (71) 47:44 (71) 62:33 (68) 68:48 (68) 71:20 (68) 74:30 (68)                 78:22 (67)    
68 Åke Lewander Skarpnäcks OL 78:28 02:40 (23) 02:07 (20) 05:36 (70) 03:07 (35) 15:40 (68) 08:55 (55) 02:32 (56) 18:51 (71) 05:11 (32) 02:05 (29) 03:38 (58)                 08:06 (75) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        02:40 (23) 04:47 (20) 10:23 (55) 13:30 (54) 29:10 (63) 38:05 (59) 40:37 (60) 59:28 (67) 64:39 (64) 66:44 (63) 70:22 (63)                 78:28 (68)    
69 Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF 80:18 03:56 (61) 02:51 (57) 03:52 (62) 05:47 (74) 09:48 (52) 12:19 (68) 02:56 (64) 23:08 (74) 06:17 (52) 03:01 (59) 03:39 (60)                 02:44 (54) Bo Kimstrand Södertälje-Nykvarn OF
        03:56 (61) 06:47 (57) 10:39 (59) 16:26 (65) 26:14 (58) 38:33 (62) 41:29 (64) 64:37 (70) 70:54 (70) 73:55 (69) 77:34 (69)                 80:18 (69)    
70 Kurt Zander Västerås SOK 80:42 03:37 (57) 05:15 (72) 02:22 (35) 05:25 (73) 16:44 (71) 10:06 (61) 03:46 (70) 17:10 (69) 06:14 (50) 03:43 (67) 03:32 (55)                 02:48 (58) Kurt Zander Västerås SOK
        03:37 (57) 08:52 (67) 11:14 (63) 16:39 (66) 33:23 (69) 43:29 (67) 47:15 (70) 64:25 (69) 70:39 (69) 74:22 (70) 77:54 (70)                 80:42 (70)    
71 Jan Larsson Tullinge SK 80:57 04:02 (62) 02:39 (52) 02:42 (44) 03:21 (42) 25:55 (75) 11:07 (65) 02:16 (50) 13:52 (59) 06:17 (52) 02:47 (55) 03:11 (44)                 02:48 (57) Jan Larsson Tullinge SK
        04:02 (62) 06:41 (56) 09:23 (50) 12:44 (50) 38:39 (75) 49:46 (73) 52:02 (73) 65:54 (71) 72:11 (71) 74:58 (71) 78:09 (71)                 80:57 (71)    
72 Ann Sjöberg Enebybergs IF 89:26 05:57 (72) 03:12 (63) 03:52 (62) 04:35 (62) 16:33 (70) 12:35 (71) 02:29 (55) 17:56 (70) 09:57 (71) 03:23 (63) 05:51 (73)                 03:06 (64) Ann Sjöberg Enebybergs IF
        05:57 (72) 09:09 (69) 13:01 (67) 17:36 (70) 34:09 (70) 46:44 (72) 49:13 (72) 67:09 (72) 77:06 (72) 80:29 (72) 86:20 (72)                 89:26 (72)    
73 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 98:12 04:19 (65) 03:17 (66) 03:17 (60) 05:24 (72) 15:09 (66) 12:46 (72) 02:44 (62) 23:24 (75) 11:57 (74) 05:59 (74) 05:56 (74)                 04:00 (73) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        04:19 (65) 07:36 (60) 10:53 (62) 16:17 (64) 31:26 (66) 44:12 (69) 46:56 (69) 70:20 (73) 82:17 (73) 88:16 (73) 94:12 (73)                 98:12 (73)    
74 Tomas Möller OK Södertörn 99:33 04:27 (66) 03:31 (68) 06:39 (72) 07:28 (75) 14:03 (65) 13:51 (73) 02:59 (65) 23:07 (73) 09:39 (70) 04:15 (70) 06:07 (75)                 03:27 (69) Tomas Möller OK Södertörn
        04:27 (66) 07:58 (63) 14:37 (72) 22:05 (73) 36:08 (71) 49:59 (74) 52:58 (74) 76:05 (74) 85:44 (74) 89:59 (74) 96:06 (74)                 99:33 (74)    
75 Ingvar Oskarsson Solna OK 108:08 05:41 (71) 04:08 (70) 05:16 (69) 05:17 (71) 17:28 (72) 17:42 (75) 03:19 (67) 19:44 (72) 14:02 (75) 05:08 (72) 05:31 (72)                 04:52 (74) Ingvar Oskarsson Solna OK
        05:41 (71) 09:49 (73) 15:05 (73) 20:22 (72) 37:50 (74) 55:32 (75) 58:51 (75) 78:35 (75) 92:37 (75) 97:45 (75) 103:16 (75)                 108:08 (75)    
- Tommy Svensson Hellas Orientering 71:50 02:35   02:23   24:04   02:44   32:11   02:41   02:57                                   02:15   Tommy Svensson Hellas Orientering
        02:35   04:58   29:02   31:46   63:57   66:38   69:35                                   71:50      
- Per Geijer FM IF 72:21 03:11   27:04   02:42   30:51   02:26   03:07                                       03:00   Per Geijer FM IF
        03:11   30:15   32:57   63:48   66:14   69:21                                       72:21      
- Per Lennart Karlsson Järfälla OK 78:57 03:13   02:38   03:13   04:13   08:40   07:48   02:26   37:12   02:14   04:03                       03:17   Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        03:13   05:51   09:04   13:17   21:57   29:45   32:11   69:23   71:37   75:40                       78:57      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                               Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 29:00 02:09 (3) 02:51 (2) 02:19 (3) 04:15 (3) 04:10 (2) 05:46 (1) 02:48 (1) 01:45 (1)                             02:57 (4) Susanne Holmberg OK Södertörn
        02:09 (3) 05:00 (1) 07:19 (1) 11:34 (1) 15:44 (1) 21:30 (1) 24:18 (1) 26:03 (1)                             29:00 (1)    
2 Caroline Magnusson Täby OK 30:19 02:47 (5) 02:32 (1) 02:46 (8) 03:57 (2) 03:43 (1) 06:18 (3) 03:09 (2) 02:18 (8)                             02:49 (3) Caroline Magnusson Täby OK
        02:47 (5) 05:19 (3) 08:05 (2) 12:02 (2) 15:45 (2) 22:03 (2) 25:12 (2) 27:30 (2)                             30:19 (2)    
3 Lars Englund Järla Orientering 30:29 01:54 (1) 03:17 (4) 03:09 (16) 03:46 (1) 04:14 (3) 06:18 (3) 03:10 (3) 01:58 (3)                             02:43 (1) Lars Englund Järla Orientering
        01:54 (1) 05:11 (2) 08:20 (4) 12:06 (3) 16:20 (3) 22:38 (3) 25:48 (3) 27:46 (3)                             30:29 (3)    
4 Pheabe Thulin Täby OK 35:26 03:40 (17) 03:23 (5) 02:17 (2) 06:01 (15) 04:42 (4) 06:47 (5) 03:16 (4) 01:54 (2)                             03:26 (9) Pheabe Thulin Täby OK
        03:40 (17) 07:03 (9) 09:20 (6) 15:21 (7) 20:03 (6) 26:50 (5) 30:06 (4) 32:00 (4)                             35:26 (4)    
5 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 38:45 03:06 (8) 04:00 (15) 02:51 (11) 05:39 (12) 05:00 (6) 08:36 (12) 03:28 (5) 02:08 (4)                             03:57 (17) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:06 (8) 07:06 (10) 09:57 (8) 15:36 (8) 20:36 (7) 29:12 (6) 32:40 (5) 34:48 (5)                             38:45 (5)    
6 Mats Holmgren IFK Enskede 40:31 02:04 (2) 04:22 (21) 01:50 (1) 04:19 (4) 05:23 (10) 06:17 (2) 10:41 (45) 02:52 (16)                             02:43 (1) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:04 (2) 06:26 (5) 08:16 (3) 12:35 (4) 17:58 (4) 24:15 (4) 34:56 (8) 37:48 (8)                             40:31 (6)    
7 Jan Olof Norén Järla Orientering 40:32 04:00 (27) 03:23 (5) 03:01 (14) 06:12 (18) 05:03 (7) 09:02 (16) 03:33 (6) 02:23 (10)                             03:55 (16) Jan Olof Norén Järla Orientering
        04:00 (27) 07:23 (13) 10:24 (11) 16:36 (12) 21:39 (8) 30:41 (8) 34:14 (7) 36:37 (6)                             40:32 (7)    
8 Ronny Hedlund OK Södertörn 42:23 03:25 (13) 03:29 (7) 04:00 (26) 07:18 (31) 05:30 (12) 07:48 (7) 04:10 (22) 02:53 (19)                             03:50 (13) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:25 (13) 06:54 (8) 10:54 (13) 18:12 (16) 23:42 (16) 31:30 (10) 35:40 (11) 38:33 (9)                             42:23 (8)    
9 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 42:33 03:58 (25) 03:50 (12) 02:33 (6) 05:36 (11) 06:03 (18) 09:34 (22) 03:41 (10) 02:32 (11)                             04:46 (31) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        03:58 (25) 07:48 (17) 10:21 (10) 15:57 (9) 22:00 (10) 31:34 (11) 35:15 (9) 37:47 (7)                             42:33 (9)    
10 Björn Stolt OK Ravinen 42:34 03:36 (15) 03:41 (11) 03:44 (23) 06:22 (20) 05:40 (14) 08:35 (11) 04:01 (17) 03:10 (29)                             03:45 (12) Björn Stolt OK Ravinen
        03:36 (15) 07:17 (11) 11:01 (14) 17:23 (15) 23:03 (14) 31:38 (12) 35:39 (10) 38:49 (10)                             42:34 (10)    
11 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 42:55 02:43 (4) 07:23 (44) 03:06 (15) 05:30 (10) 06:44 (31) 07:44 (6) 03:33 (6) 02:10 (6)                             04:02 (19) Lilian Lagerström Gustavsbergs OK
        02:43 (4) 10:06 (37) 13:12 (30) 18:42 (19) 25:26 (20) 33:10 (16) 36:43 (16) 38:53 (11)                             42:55 (11)    
12 Lennart Sjöstål Klubblös 43:17 03:41 (18) 04:25 (25) 02:56 (12) 06:06 (16) 06:08 (19) 09:19 (19) 03:59 (15) 02:52 (16)                             03:51 (14) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:41 (18) 08:06 (21) 11:02 (15) 17:08 (13) 23:16 (15) 32:35 (14) 36:34 (14) 39:26 (14)                             43:17 (12)    
13 Bertil Rydgren IFK Enskede 43:38 03:14 (10) 03:37 (9) 09:33 (46) 04:46 (5) 05:22 (9) 07:49 (8) 03:39 (9) 02:09 (5)                             03:29 (10) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:14 (10) 06:51 (7) 16:24 (38) 21:10 (30) 26:32 (25) 34:21 (19) 38:00 (19) 40:09 (15)                             43:38 (13)    
14 Kenneth Berglund Hellas Orientering 43:51 03:42 (19) 03:54 (13) 02:25 (4) 05:18 (7) 06:26 (25) 08:22 (10) 03:53 (12) 05:01 (43)                             04:50 (34) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:42 (19) 07:36 (15) 10:01 (9) 15:19 (6) 21:45 (9) 30:07 (7) 34:00 (6) 39:01 (13)                             43:51 (14)    
15 Kurt Kisslig Waxholms OK 44:10 02:57 (7) 03:32 (8) 02:59 (13) 06:49 (22) 05:50 (17) 09:35 (24) 04:39 (28) 04:17 (39)                             03:32 (11) Kurt Kisslig Waxholms OK
        02:57 (7) 06:29 (6) 09:28 (7) 16:17 (11) 22:07 (11) 31:42 (13) 36:21 (13) 40:38 (17)                             44:10 (15)    
16 Tord Jonsson Attunda OK 44:26 03:08 (9) 04:17 (20) 03:10 (17) 05:24 (9) 06:18 (21) 08:47 (15) 05:12 (35) 02:40 (13)                             05:30 (44) Tord Jonsson Attunda OK
        03:08 (9) 07:25 (14) 10:35 (12) 15:59 (10) 22:17 (12) 31:04 (9) 36:16 (12) 38:56 (12)                             44:26 (16)    
17 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 44:28 02:54 (6) 03:15 (3) 02:29 (5) 05:23 (8) 04:52 (5) 13:51 (45) 03:53 (12) 03:38 (37)                             04:13 (25) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:54 (6) 06:09 (4) 08:38 (5) 14:01 (5) 18:53 (5) 32:44 (15) 36:37 (15) 40:15 (16)                             44:28 (17)    
18 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:49 03:55 (24) 03:58 (14) 04:47 (38) 05:40 (13) 05:29 (11) 09:23 (20) 04:04 (19) 03:27 (34)                             04:06 (22) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:55 (24) 07:53 (18) 12:40 (24) 18:20 (17) 23:49 (17) 33:12 (17) 37:16 (17) 40:43 (19)                             44:49 (18)    
19 Carl Carlin Söders-Tyresö 45:13 04:09 (31) 04:24 (24) 02:36 (7) 06:06 (16) 05:37 (13) 10:44 (33) 04:04 (19) 03:00 (23)                             04:33 (28) Carl Carlin Söders-Tyresö
        04:09 (31) 08:33 (24) 11:09 (16) 17:15 (14) 22:52 (13) 33:36 (18) 37:40 (18) 40:40 (18)                             45:13 (19)    
20 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 46:33 07:09 (45) 05:52 (39) 03:39 (21) 07:38 (33) 05:21 (8) 07:50 (9) 03:43 (11) 02:14 (7)                             03:07 (5) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        07:09 (45) 13:01 (43) 16:40 (39) 24:18 (38) 29:39 (35) 37:29 (26) 41:12 (25) 43:26 (22)                             46:33 (20)    
21 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 47:11 04:16 (33) 04:56 (28) 03:12 (18) 06:20 (19) 06:35 (28) 09:39 (26) 04:06 (21) 03:06 (26)                             05:01 (38) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:16 (33) 09:12 (28) 12:24 (22) 18:44 (20) 25:19 (19) 34:58 (21) 39:04 (20) 42:10 (20)                             47:11 (21)    
22 Mona Asplund Klubblös 48:12 03:50 (22) 04:10 (19) 04:32 (35) 07:01 (27) 06:52 (33) 09:03 (17) 05:20 (36) 03:22 (32)                             04:02 (19) Mona Asplund Klubblös
        03:50 (22) 08:00 (20) 12:32 (23) 19:33 (24) 26:25 (24) 35:28 (23) 40:48 (24) 44:10 (24)                             48:12 (22)    
23 Åke Linderoth Sundbybergs IK 48:14 03:36 (15) 04:23 (22) 04:01 (28) 07:08 (29) 06:18 (21) 09:52 (28) 04:39 (28) 03:03 (24)                             05:14 (42) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:36 (15) 07:59 (19) 12:00 (19) 19:08 (22) 25:26 (20) 35:18 (22) 39:57 (21) 43:00 (21)                             48:14 (23)    
24 Inger Pahlén Söders-Tyresö 48:54 03:14 (10) 04:06 (17) 04:16 (32) 08:40 (39) 08:54 (46) 08:36 (12) 03:38 (8) 03:27 (34)                             04:03 (21) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:14 (10) 07:20 (12) 11:36 (17) 20:16 (26) 29:10 (32) 37:46 (28) 41:24 (26) 44:51 (25)                             48:54 (24)    
25 Torsten Jansson Skogsluffarna 49:01 03:53 (23) 05:21 (35) 02:49 (9) 06:34 (21) 07:47 (41) 10:16 (31) 04:00 (16) 03:26 (33)                             04:55 (36) Torsten Jansson Skogsluffarna
        03:53 (23) 09:14 (29) 12:03 (20) 18:37 (18) 26:24 (23) 36:40 (24) 40:40 (23) 44:06 (23)                             49:01 (25)    
26 Benny Alfordsson Tullinge SK 49:50 04:33 (39) 05:11 (33) 04:38 (37) 06:58 (24) 05:48 (16) 10:36 (32) 04:02 (18) 03:06 (26)                             04:58 (37) Benny Alfordsson Tullinge SK
        04:33 (39) 09:44 (35) 14:22 (35) 21:20 (31) 27:08 (28) 37:44 (27) 41:46 (27) 44:52 (26)                             49:50 (26)    
27 Norman Thulin Täby OK 50:18 03:59 (26) 05:23 (36) 03:31 (19) 05:58 (14) 06:08 (19) 09:53 (29) 05:23 (37) 05:20 (44)                             04:43 (30) Norman Thulin Täby OK
        03:59 (26) 09:22 (30) 12:53 (26) 18:51 (21) 24:59 (18) 34:52 (20) 40:15 (22) 45:35 (27)                             50:18 (27)    
28 Lars Nordin Solna OK 50:51 04:20 (34) 04:37 (26) 04:09 (30) 08:36 (38) 07:19 (36) 10:08 (30) 04:26 (25) 02:53 (19)                             04:23 (27) Lars Nordin Solna OK
        04:20 (34) 08:57 (27) 13:06 (28) 21:42 (32) 29:01 (31) 39:09 (34) 43:35 (31) 46:28 (30)                             50:51 (28)    
29 Margaretha Nylund OK Södertörn 51:07 04:30 (38) 04:57 (29) 03:42 (22) 07:12 (30) 06:31 (27) 11:37 (38) 04:45 (32) 02:59 (21)                             04:54 (35) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:30 (38) 09:27 (33) 13:09 (29) 20:21 (27) 26:52 (26) 38:29 (29) 43:14 (28) 46:13 (28)                             51:07 (29)    
30 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 51:14 04:28 (36) 04:58 (30) 04:00 (26) 07:20 (32) 06:23 (23) 11:24 (37) 04:43 (31) 03:11 (30)                             04:47 (33) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:28 (36) 09:26 (32) 13:26 (32) 20:46 (28) 27:09 (29) 38:33 (30) 43:16 (29) 46:27 (29)                             51:14 (30)    
31 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 51:18 05:34 (43) 07:58 (45) 04:11 (31) 07:07 (28) 06:43 (30) 09:07 (18) 04:10 (22) 02:34 (12)                             03:54 (15) Lennart Lagerström Gustavsbergs OK
        05:34 (43) 13:32 (44) 17:43 (41) 24:50 (40) 31:33 (38) 40:40 (36) 44:50 (34) 47:24 (33)                             51:18 (31)    
32 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 51:39 03:44 (21) 06:49 (42) 04:58 (41) 07:56 (35) 06:26 (25) 11:00 (35) 03:58 (14) 02:42 (14)                             04:06 (22) Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:44 (21) 10:33 (40) 15:31 (37) 23:27 (36) 29:53 (36) 40:53 (37) 44:51 (35) 47:33 (34)                             51:39 (32)    
33 Susanne Lind Haninge SOK 52:43 03:19 (12) 06:33 (41) 08:48 (45) 05:16 (6) 06:23 (23) 09:37 (25) 04:30 (27) 02:18 (8)                             05:59 (45) Susanne Lind Haninge SOK
        03:19 (12) 09:52 (36) 18:40 (42) 23:56 (37) 30:19 (37) 39:56 (35) 44:26 (33) 46:44 (31)                             52:43 (33)    
34 Johny Lindmark Skarpnäcks OL 52:45 04:07 (30) 05:17 (34) 04:25 (34) 06:59 (26) 07:26 (38) 10:54 (34) 05:09 (34) 02:59 (21)                             05:29 (43) Johny Lindmark Skarpnäcks OL
        04:07 (30) 09:24 (31) 13:49 (33) 20:48 (29) 28:14 (30) 39:08 (33) 44:17 (32) 47:16 (32)                             52:45 (34)    
35 Göran Grimvall Täby OK 54:14 03:32 (14) 04:59 (31) 03:45 (24) 07:56 (35) 06:51 (32) 11:46 (39) 04:27 (26) 06:39 (46)                             04:19 (26) Göran Grimvall Täby OK
        03:32 (14) 08:31 (23) 12:16 (21) 20:12 (25) 27:03 (27) 38:49 (31) 43:16 (29) 49:55 (35)                             54:14 (35)    
36 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 54:23 03:42 (19) 05:07 (32) 02:49 (9) 07:38 (33) 06:41 (29) 11:03 (36) 10:23 (44) 02:52 (16)                             04:08 (24) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        03:42 (19) 08:49 (26) 11:38 (18) 19:16 (23) 25:57 (22) 37:00 (25) 47:23 (36) 50:15 (36)                             54:23 (36)    
37 Ulf Nordin Snättringe SK 56:28 04:03 (28) 03:37 (9) 13:24 (47) 06:58 (24) 06:56 (34) 09:28 (21) 04:10 (22) 02:49 (15)                             05:03 (39) Ulf Nordin Snättringe SK
        04:03 (28) 07:40 (16) 21:04 (45) 28:02 (43) 34:58 (41) 44:26 (39) 48:36 (37) 51:25 (37)                             56:28 (37)    
38 Kurt Samuelsson Skogsluffarna 56:38 04:29 (37) 05:54 (40) 04:34 (36) 06:55 (23) 07:35 (40) 09:34 (22) 11:07 (47) 03:06 (26)                             03:24 (8) Kurt Samuelsson Skogsluffarna
        04:29 (37) 10:23 (38) 14:57 (36) 21:52 (33) 29:27 (34) 39:01 (32) 50:08 (39) 53:14 (38)                             56:38 (38)    
39 Jenny Magnvall OK Södertörn 57:15 04:03 (28) 05:24 (37) 03:33 (20) 10:21 (44) 08:38 (45) 11:48 (40) 06:26 (40) 03:05 (25)                             03:57 (17) Jenny Magnvall OK Södertörn
        04:03 (28) 09:27 (33) 13:00 (27) 23:21 (35) 31:59 (39) 43:47 (38) 50:13 (40) 53:18 (39)                             57:15 (39)    
40 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 58:23 06:25 (44) 04:07 (18) 03:46 (25) 10:24 (45) 07:51 (42) 12:34 (42) 04:39 (28) 03:34 (36)                             05:03 (39) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        06:25 (44) 10:32 (39) 14:18 (34) 24:42 (39) 32:33 (40) 45:07 (40) 49:46 (38) 53:20 (40)                             58:23 (40)    
41 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 59:59 04:14 (32) 04:23 (22) 04:06 (29) 16:57 (46) 05:47 (15) 09:51 (27) 05:28 (38) 05:58 (45)                             03:15 (6) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        04:14 (32) 08:37 (25) 12:43 (25) 29:40 (45) 35:27 (42) 45:18 (41) 50:46 (41) 56:44 (42)                             59:59 (41)    
42 Bo Eklind Klubblös 60:56 09:18 (46) 04:46 (27) 05:26 (44) 08:54 (42) 07:31 (39) 12:18 (41) 04:52 (33) 03:15 (31)                             04:36 (29) Bo Eklind Klubblös
        09:18 (46) 14:04 (46) 19:30 (44) 28:24 (44) 35:55 (45) 48:13 (43) 53:05 (43) 56:20 (41)                             60:56 (42)    
43 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 61:58 04:20 (34) 04:05 (16) 04:58 (41) 08:51 (41) 07:07 (35) 17:15 (48) 05:39 (39) 04:38 (41)                             05:05 (41) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        04:20 (34) 08:25 (22) 13:23 (31) 22:14 (34) 29:21 (33) 46:36 (42) 52:15 (42) 56:53 (43)                             61:58 (43)    
44 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 68:26 05:08 (40) 08:29 (46) 05:21 (43) 08:30 (37) 08:19 (44) 13:11 (43) 06:29 (41) 04:53 (42)                             08:06 (47) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        05:08 (40) 13:37 (45) 18:58 (43) 27:28 (42) 35:47 (43) 48:58 (44) 55:27 (44) 60:20 (44)                             68:26 (44)    
45 Aija Sadurskis Centrum OK 69:10 05:18 (42) 07:00 (43) 04:48 (39) 09:38 (43) 09:03 (47) 13:54 (46) 09:05 (43) 04:09 (38)                             06:15 (46) Aija Sadurskis Centrum OK
        05:18 (42) 12:18 (42) 17:06 (40) 26:44 (41) 35:47 (43) 49:41 (45) 58:46 (45) 62:55 (45)                             69:10 (45)    
46 Ulla Karnebäck Attunda OK 81:03 09:43 (47) 11:47 (47) 04:55 (40) 08:41 (40) 11:16 (48) 13:35 (44) 11:00 (46) 06:44 (47)                             03:22 (7) Ulla Karnebäck Attunda OK
        09:43 (47) 21:30 (47) 26:25 (46) 35:06 (46) 46:22 (46) 59:57 (46) 70:57 (46) 77:41 (46)                             81:03 (46)    
47 Christina Frid Enebyberg 106:38 05:15 (41) 05:49 (38) 15:30 (48) 23:59 (48) 07:21 (37) 08:38 (14) 30:52 (48) 04:28 (40)                             04:46 (31) Christina Frid Enebyberg
        05:15 (41) 11:04 (41) 26:34 (47) 50:33 (47) 57:54 (47) 66:32 (47) 97:24 (47) 101:52 (47)                             106:38 (47)    
48 Sonja Perneby Tullinge SK 364:40 97:34 (48) 13:11 (48) 04:24 (33) 20:07 (47) 07:57 (43) 14:17 (47) 08:21 (42) 12:46 (48)                             186:03 (48) Sonja Perneby Tullinge SK
        97:34 (48) 110:45 (48) 115:09 (48) 135:16 (48) 143:13 (48) 157:30 (48) 165:51 (48) 178:37 (48)                             364:40 (48)    
- Eva Andersson OK Södertörn 47:11 03:11   04:05   15:59   05:15   08:14   04:18   02:20                                   03:49   Eva Andersson OK Södertörn
        03:11   07:16   23:15   28:30   36:44   41:02   43:22                                   47:11      
- Hans Eriksson Hellas Orientering 48:59 04:35   04:24   15:23   11:19   04:44   03:12                                       05:22   Hans Eriksson Hellas Orientering
        04:35   08:59   24:22   35:41   40:25   43:37                                       48:59      
- Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 54:20 02:44   03:27   02:37   05:22   05:33   09:42   14:51                                   10:04   Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:44   06:11   08:48   14:10   19:43   29:25   44:16                                   54:20      
- Hans Svensson Skogsluffarnas OK 397:47 14:32                                                           383:15   Hans Svensson Skogsluffarnas OK
        14:32                                                           397:47      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål   Bana 1,6 km Klubb
1 Roland Bolin Snättringe SK 26:52 04:00 (3) 03:18 (1) 06:43 (1) 04:48 (2) 03:30 (7)                                         04:33 (1) Roland Bolin Snättringe SK
        04:00 (3) 07:18 (2) 14:01 (1) 18:49 (1) 22:19 (1)                                         26:52 (1)    
2 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 29:44 04:35 (9) 04:30 (13) 06:50 (2) 05:19 (3) 03:04 (2)                                         05:26 (10) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        04:35 (9) 09:05 (10) 15:55 (2) 21:14 (2) 24:18 (2)                                         29:44 (2)    
3 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 31:29 04:21 (6) 07:32 (18) 06:57 (3) 04:41 (1) 03:18 (4)                                         04:40 (2) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        04:21 (6) 11:53 (17) 18:50 (7) 23:31 (4) 26:49 (4)                                         31:29 (3)    
4 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 31:36 04:33 (8) 03:53 (5) 07:48 (4) 06:26 (7) 03:38 (9)                                         05:18 (9) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        04:33 (8) 08:26 (4) 16:14 (3) 22:40 (3) 26:18 (3)                                         31:36 (4)    
5 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 33:38 05:02 (15) 03:38 (3) 09:39 (7) 05:46 (4) 03:35 (8)                                         05:58 (14) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        05:02 (15) 08:40 (7) 18:19 (6) 24:05 (6) 27:40 (5)                                         33:38 (5)    
6 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 33:41 04:47 (12) 04:02 (6) 08:13 (5) 06:45 (8) 03:57 (11)                                         05:57 (13) Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK
        04:47 (12) 08:49 (8) 17:02 (4) 23:47 (5) 27:44 (6)                                         33:41 (6)    
7 Errol Wicksell Hellas Orientering 35:28 04:54 (13) 04:07 (7) 10:01 (8) 06:18 (5) 04:22 (14)                                         05:46 (12) Errol Wicksell Hellas Orientering
        04:54 (13) 09:01 (9) 19:02 (8) 25:20 (7) 29:42 (7)                                         35:28 (7)    
8 Alf Persson OK Österåker 36:41 04:24 (7) 04:12 (9) 11:08 (11) 08:52 (16) 03:04 (2)                                         05:01 (5) Alf Persson OK Österåker
        04:24 (7) 08:36 (6) 19:44 (9) 28:36 (10) 31:40 (8)                                         36:41 (8)    
9 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 38:33 03:58 (2) 03:18 (1) 10:45 (10) 08:31 (15) 06:46 (19)                                         05:15 (8) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        03:58 (2) 07:16 (1) 18:01 (5) 26:32 (8) 33:18 (9)                                         38:33 (9)    
10 Claes Rundström OK Älvsjö-Örby 39:00 05:03 (16) 04:51 (14) 12:00 (15) 07:43 (13) 04:17 (13)                                         05:06 (6) Claes Rundström OK Älvsjö-Örby
        05:03 (16) 09:54 (13) 21:54 (11) 29:37 (11) 33:54 (12)                                         39:00 (10)    
11 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 39:03 04:56 (14) 04:18 (11) 12:43 (16) 06:23 (6) 04:59 (17)                                         05:44 (11) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:56 (14) 09:14 (11) 21:57 (12) 28:20 (9) 33:19 (10)                                         39:03 (11)    
12 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 39:30 04:13 (5) 06:43 (17) 11:59 (13) 07:40 (11) 04:02 (12)                                         04:53 (4) Ulla-Britta Hall Järla Orientering
        04:13 (5) 10:56 (15) 22:55 (14) 30:35 (14) 34:37 (14)                                         39:30 (12)    
13 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 39:35 05:26 (18) 08:38 (19) 08:23 (6) 07:28 (10) 03:29 (6)                                         06:11 (17) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        05:26 (18) 14:04 (19) 22:27 (13) 29:55 (13) 33:24 (11)                                         39:35 (13)    
14 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 41:43 06:23 (20) 03:50 (4) 11:27 (12) 07:57 (14) 04:26 (15)                                         07:40 (20) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:23 (20) 10:13 (14) 21:40 (10) 29:37 (11) 34:03 (13)                                         41:43 (14)    
15 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 45:15 03:47 (1) 04:17 (10) 18:49 (20) 07:20 (9) 05:04 (18)                                         05:58 (14) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        03:47 (1) 08:04 (3) 26:53 (17) 34:13 (15) 39:17 (15)                                         45:15 (15)    
16 Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK 47:15 04:11 (4) 04:24 (12) 14:36 (17) 14:52 (23) 04:30 (16)                                         04:42 (3) Henrik Bruhn Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:11 (4) 08:35 (5) 23:11 (15) 38:03 (17) 42:33 (17)                                         47:15 (16)    
17 Sven Jansson Snättringe SK 47:23 07:15 (21) 05:51 (15) 10:13 (9) 14:33 (22) 03:25 (5)                                         06:06 (16) Sven Jansson Snättringe SK
        07:15 (21) 13:06 (18) 23:19 (16) 37:52 (16) 41:17 (16)                                         47:23 (17)    
18 Ingrid Gunnarsson Täby OK 48:29 05:19 (17) 06:20 (16) 20:56 (22) 07:41 (12) 03:00 (1)                                         05:13 (7) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        05:19 (17) 11:39 (16) 32:35 (19) 40:16 (18) 43:16 (18)                                         48:29 (18)    
19 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 58:57 09:55 (23) 10:14 (21) 11:59 (13) 12:35 (20) 07:33 (20)                                         06:41 (19) Ulla-Britt Åleberg Attunda OK
        09:55 (23) 20:09 (21) 32:08 (18) 44:43 (19) 52:16 (19)                                         58:57 (19)    
20 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 62:29 04:44 (11) 17:30 (23) 17:09 (19) 12:42 (21) 03:50 (10)                                         06:34 (18) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        04:44 (11) 22:14 (22) 39:23 (20) 52:05 (21) 55:55 (20)                                         62:29 (20)    
21 Mona Forslund IFK Enskede 69:25 04:42 (10) 22:17 (24) 15:08 (18) 11:31 (19) 07:37 (21)                                         08:10 (21) Mona Forslund IFK Enskede
        04:42 (10) 26:59 (24) 42:07 (22) 53:38 (22) 61:15 (21)                                         69:25 (21)    
22 Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 70:36 10:02 (24) 09:34 (20) 19:48 (21) 09:49 (18) 12:36 (22)                                         08:47 (22) Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        10:02 (24) 19:36 (20) 39:24 (21) 49:13 (20) 61:49 (22)                                         70:36 (22)    
23 Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 87:34 08:05 (22) 15:31 (22) 21:32 (23) 18:20 (24) 13:48 (23)                                         10:18 (24) Hans Lindskog Skogsluffarnas OK
        08:05 (22) 23:36 (23) 45:08 (23) 63:28 (23) 77:16 (23)                                         87:34 (23)    
24 Yngve Hedberg Snättringe SK 101:56 05:28 (19) 04:07 (7) 49:00 (24) 09:28 (17) 24:59 (24)                                         08:54 (23) Yngve Hedberg Snättringe SK
        05:28 (19) 09:35 (12) 58:35 (24) 68:03 (24) 93:02 (24)                                         101:56 (24)    
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK                                                                   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK