Sträcktider Luffarligan Kärsögården                                                                            
  20190828 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                            
                                                                                       
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Nick Barble OK Ravinen 40:48 02:19 (1) 04:40 (1) 03:58 (1) 01:20 (1) 01:58 (5) 03:08 (3) 02:48 (6) 01:54 (1) 01:07 (1) 02:14 (1) 02:01 (2) 01:06 (1) 01:41 (1) 03:36 (1) 01:12 (1) 00:51 (1) 02:23 (2) 02:04 (3) 00:28 (2) Nick Barble OK Ravinen
        02:19 (1) 06:59 (1) 10:57 (1) 12:17 (1) 14:15 (1) 17:23 (1) 20:11 (1) 22:05 (1) 23:12 (1) 25:26 (1) 27:27 (1) 28:33 (1) 30:14 (1) 33:50 (1) 35:02 (1) 35:53 (1) 38:16 (1) 40:20 (1) 40:48 (1)    
2 Jonathan Alm Järfälla OK 46:01 02:20 (2) 05:07 (4) 04:51 (6) 01:59 (12) 01:36 (1) 03:07 (2) 02:52 (7) 02:09 (3) 01:12 (2) 02:34 (3) 02:38 (7) 01:16 (3) 01:51 (3) 04:18 (4) 01:25 (4) 01:03 (8) 02:22 (1) 02:48 (14) 00:33 (5) Jonathan Alm Järfälla OK
        02:20 (2) 07:27 (2) 12:18 (4) 14:17 (5) 15:53 (4) 19:00 (3) 21:52 (4) 24:01 (4) 25:13 (3) 27:47 (3) 30:25 (3) 31:41 (3) 33:32 (2) 37:50 (2) 39:15 (2) 40:18 (2) 42:40 (2) 45:28 (2) 46:01 (2)    
3 Pete Tryner GBR 47:55 02:21 (3) 05:09 (5) 04:06 (2) 01:28 (2) 01:54 (3) 03:46 (8) 02:12 (1) 02:16 (4) 01:29 (6) 02:40 (4) 02:49 (10) 01:18 (4) 03:08 (16) 04:15 (3) 01:26 (5) 00:58 (5) 02:29 (3) 03:37 (21) 00:34 (6) Pete Tryner GBR
        02:21 (3) 07:30 (3) 11:36 (2) 13:04 (2) 14:58 (2) 18:44 (2) 20:56 (2) 23:12 (2) 24:41 (2) 27:21 (2) 30:10 (2) 31:28 (2) 34:36 (4) 38:51 (3) 40:17 (3) 41:15 (3) 43:44 (3) 47:21 (3) 47:55 (3)    
4 Ryan Elliot GBR 48:16 02:29 (4) 05:33 (6) 04:39 (5) 01:34 (5) 01:54 (3) 03:03 (1) 02:57 (9) 02:23 (6) 01:43 (13) 02:32 (2) 01:59 (1) 01:18 (4) 03:26 (17) 05:28 (6) 01:23 (2) 00:53 (2) 02:38 (5) 01:49 (1) 00:35 (7) Ryan Elliot GBR
        02:29 (4) 08:02 (5) 12:41 (5) 14:15 (4) 16:09 (5) 19:12 (5) 22:09 (5) 24:32 (5) 26:15 (5) 28:47 (5) 30:46 (5) 32:04 (5) 35:30 (5) 40:58 (5) 42:21 (5) 43:14 (5) 45:52 (5) 47:41 (4) 48:16 (4)    
5 Euan Tryner GBR 48:22 02:33 (5) 04:59 (3) 04:15 (3) 01:53 (11) 01:59 (7) 03:24 (6) 02:22 (2) 02:01 (2) 01:50 (15) 03:26 (10) 02:03 (3) 01:06 (1) 01:54 (4) 05:40 (8) 01:29 (8) 00:57 (4) 02:32 (4) 03:27 (20) 00:32 (4) Euan Tryner GBR
        02:33 (5) 07:32 (4) 11:47 (3) 13:40 (3) 15:39 (3) 19:03 (4) 21:25 (3) 23:26 (3) 25:16 (4) 28:42 (4) 30:45 (4) 31:51 (4) 33:45 (3) 39:25 (4) 40:54 (4) 41:51 (4) 44:23 (4) 47:50 (5) 48:22 (5)    
6 Dominic Dakin OK Ravinen 50:06 03:42 (16) 04:57 (2) 05:03 (9) 01:49 (8) 02:09 (8) 03:18 (4) 02:47 (5) 03:34 (17) 01:14 (3) 03:02 (7) 02:32 (6) 01:23 (8) 01:50 (2) 04:03 (2) 01:28 (6) 00:53 (2) 03:03 (6) 02:36 (11) 00:43 (14) Dominic Dakin OK Ravinen
        03:42 (16) 08:39 (7) 13:42 (7) 15:31 (7) 17:40 (7) 20:58 (7) 23:45 (7) 27:19 (7) 28:33 (7) 31:35 (7) 34:07 (7) 35:30 (7) 37:20 (7) 41:23 (7) 42:51 (6) 43:44 (6) 46:47 (6) 49:23 (6) 50:06 (6)    
7 Göran Nilsson Snättringe SK 50:50 02:36 (6) 05:53 (7) 04:58 (8) 01:29 (3) 01:58 (5) 03:33 (7) 02:27 (3) 02:18 (5) 01:21 (5) 02:46 (6) 02:08 (5) 01:40 (12) 02:30 (8) 05:41 (10) 01:36 (10) 01:01 (7) 03:48 (16) 02:30 (9) 00:37 (8) Göran Nilsson Snättringe SK
        02:36 (6) 08:29 (6) 13:27 (6) 14:56 (6) 16:54 (6) 20:27 (6) 22:54 (6) 25:12 (6) 26:33 (6) 29:19 (6) 31:27 (6) 33:07 (6) 35:37 (6) 41:18 (6) 42:54 (7) 43:55 (7) 47:43 (7) 50:13 (7) 50:50 (7)    
8 Matthew Rochester GBR 55:26 07:40 (23) 06:26 (10) 04:31 (4) 01:40 (7) 01:46 (2) 03:21 (5) 02:32 (4) 02:34 (8) 01:18 (4) 02:42 (5) 02:07 (4) 01:19 (6) 03:42 (19) 04:52 (5) 01:23 (2) 01:04 (9) 03:10 (8) 02:49 (15) 00:30 (3) Matthew Rochester GBR
        07:40 (23) 14:06 (22) 18:37 (20) 20:17 (17) 22:03 (15) 25:24 (15) 27:56 (9) 30:30 (8) 31:48 (8) 34:30 (8) 36:37 (8) 37:56 (8) 41:38 (8) 46:30 (8) 47:53 (8) 48:57 (8) 52:07 (8) 54:56 (8) 55:26 (8)    
9 Eve Conway GBR 57:21 03:26 (14) 07:28 (17) 04:56 (7) 01:50 (10) 02:44 (15) 04:30 (14) 02:52 (7) 03:12 (13) 01:31 (8) 03:47 (17) 02:42 (8) 01:21 (7) 02:09 (6) 05:33 (7) 01:50 (13) 01:08 (11) 03:15 (9) 02:24 (6) 00:43 (14) Eve Conway GBR
        03:26 (14) 10:54 (15) 15:50 (10) 17:40 (10) 20:24 (10) 24:54 (9) 27:46 (8) 30:58 (12) 32:29 (9) 36:16 (10) 38:58 (10) 40:19 (9) 42:28 (9) 48:01 (9) 49:51 (9) 50:59 (9) 54:14 (9) 56:38 (9) 57:21 (9)    
10 Sam Crawshaw GBR 60:36 03:03 (8) 06:39 (12) 06:21 (19) 02:03 (13) 02:24 (10) 04:39 (15) 03:05 (10) 02:37 (9) 01:43 (13) 03:41 (14) 02:42 (8) 02:16 (22) 02:29 (7) 07:26 (18) 01:35 (9) 01:15 (12) 03:45 (15) 02:26 (7) 00:27 (1) Sam Crawshaw GBR
        03:03 (8) 09:42 (10) 16:03 (12) 18:06 (13) 20:30 (11) 25:09 (14) 28:14 (11) 30:51 (10) 32:34 (11) 36:15 (9) 38:57 (9) 41:13 (11) 43:42 (10) 51:08 (11) 52:43 (11) 53:58 (10) 57:43 (10) 60:09 (10) 60:36 (10)    
11 Louise Adams GBR 61:00 05:18 (22) 06:22 (8) 05:10 (10) 01:36 (6) 02:20 (9) 04:15 (10) 03:16 (12) 02:28 (7) 03:11 (22) 03:12 (8) 03:11 (13) 01:47 (15) 03:34 (18) 06:53 (17) 01:42 (11) 01:06 (10) 03:03 (6) 01:58 (2) 00:38 (9) Louise Adams GBR
        05:18 (22) 11:40 (17) 16:50 (14) 18:26 (14) 20:46 (13) 25:01 (12) 28:17 (12) 30:45 (9) 33:56 (14) 37:08 (13) 40:19 (13) 42:06 (13) 45:40 (13) 52:33 (14) 54:15 (13) 55:21 (13) 58:24 (13) 60:22 (11) 61:00 (11)    
12 Leif Åkerblom OK Österåker 61:21 03:08 (10) 06:25 (9) 05:10 (10) 02:19 (15) 02:37 (14) 05:29 (17) 03:53 (18) 03:00 (12) 01:29 (6) 04:07 (21) 03:44 (19) 01:34 (9) 02:35 (9) 05:42 (11) 02:03 (16) 01:23 (14) 03:29 (12) 02:34 (10) 00:40 (12) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:08 (10) 09:33 (8) 14:43 (8) 17:02 (8) 19:39 (8) 25:08 (13) 29:01 (14) 32:01 (14) 33:30 (13) 37:37 (14) 41:21 (14) 42:55 (14) 45:30 (12) 51:12 (12) 53:15 (12) 54:38 (12) 58:07 (12) 60:41 (13) 61:21 (12)    
13 Gunnar Svanberg Järfälla OK 61:32 03:13 (13) 06:52 (14) 05:48 (13) 02:08 (14) 02:32 (11) 04:23 (12) 03:36 (16) 02:55 (11) 01:37 (11) 03:30 (11) 03:18 (14) 01:37 (10) 03:03 (15) 06:02 (12) 01:57 (15) 01:39 (19) 03:43 (14) 02:45 (13) 00:54 (18) Gunnar Svanberg Järfälla OK
        03:13 (13) 10:05 (11) 15:53 (11) 18:01 (12) 20:33 (12) 24:56 (10) 28:32 (13) 31:27 (13) 33:04 (12) 36:34 (12) 39:52 (12) 41:29 (12) 44:32 (11) 50:34 (10) 52:31 (10) 54:10 (11) 57:53 (11) 60:38 (12) 61:32 (13)    
14 Neil Comway GBR 63:32 03:10 (12) 07:24 (15) 05:11 (12) 01:49 (8) 02:34 (13) 04:26 (13) 03:26 (13) 02:51 (10) 01:40 (12) 03:54 (19) 02:51 (11) 01:39 (11) 04:59 (20) 06:10 (14) 02:29 (21) 01:42 (21) 03:32 (13) 02:50 (16) 00:55 (20) Neil Comway GBR
        03:10 (12) 10:34 (12) 15:45 (9) 17:34 (9) 20:08 (9) 24:34 (8) 28:00 (10) 30:51 (10) 32:31 (10) 36:25 (11) 39:16 (11) 40:55 (10) 45:54 (14) 52:04 (13) 54:33 (14) 56:15 (14) 59:47 (14) 62:37 (14) 63:32 (14)    
15 Mike Pedley GBR 67:44 05:12 (21) 06:33 (11) 06:02 (15) 02:32 (16) 02:46 (16) 08:59 (23) 03:33 (15) 03:12 (13) 01:33 (9) 03:34 (12) 03:43 (18) 02:10 (21) 02:07 (5) 06:09 (13) 01:54 (14) 01:22 (13) 03:25 (11) 02:20 (5) 00:38 (9) Mike Pedley GBR
        05:12 (21) 11:45 (18) 17:47 (18) 20:19 (18) 23:05 (18) 32:04 (20) 35:37 (18) 38:49 (17) 40:22 (17) 43:56 (17) 47:39 (17) 49:49 (17) 51:56 (17) 58:05 (17) 59:59 (16) 61:21 (15) 64:46 (15) 67:06 (15) 67:44 (15)    
16 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö 71:22 03:39 (15) 07:25 (16) 05:53 (14) 02:33 (17) 02:33 (12) 05:35 (18) 03:29 (14) 03:33 (16) 02:13 (18) 03:44 (16) 03:37 (16) 01:45 (14) 02:38 (10) 08:34 (20) 02:48 (23) 01:53 (22) 04:22 (18) 04:19 (22) 00:49 (16) Ulf Hellerstedt IFK Lidingö
        03:39 (15) 11:04 (16) 16:57 (15) 19:30 (15) 22:03 (15) 27:38 (16) 31:07 (15) 34:40 (15) 36:53 (15) 40:37 (15) 44:14 (15) 45:59 (15) 48:37 (15) 57:11 (15) 59:59 (16) 61:52 (17) 66:14 (17) 70:33 (16) 71:22 (16)    
17 Henrik Spovin Klubblös 72:59 03:09 (11) 07:38 (18) 06:13 (17) 04:32 (22) 03:17 (21) 04:15 (10) 03:15 (11) 03:16 (15) 02:51 (21) 03:52 (18) 04:10 (22) 01:49 (16) 02:43 (11) 06:41 (15) 02:05 (17) 01:36 (17) 04:29 (19) 04:47 (23) 02:21 (23) Henrik Spovin Klubblös
        03:09 (11) 10:47 (13) 17:00 (16) 21:32 (20) 24:49 (20) 29:04 (18) 32:19 (16) 35:35 (16) 38:26 (16) 42:18 (16) 46:28 (16) 48:17 (16) 51:00 (16) 57:41 (16) 59:46 (15) 61:22 (16) 65:51 (16) 70:38 (17) 72:59 (17)    
18 Anders Holmqvist Snättringe SK 75:45 02:51 (7) 06:49 (13) 06:42 (21) 01:33 (4) 02:51 (18) 04:11 (9) 11:47 (23) 07:57 (22) 01:35 (10) 03:14 (9) 02:56 (12) 02:23 (23) 06:38 (22) 05:40 (8) 01:28 (6) 01:00 (6) 03:24 (10) 02:07 (4) 00:39 (11) Anders Holmqvist Snättringe SK
        02:51 (7) 09:40 (9) 16:22 (13) 17:55 (11) 20:46 (13) 24:57 (11) 36:44 (20) 44:41 (20) 46:16 (19) 49:30 (19) 52:26 (19) 54:49 (19) 61:27 (20) 67:07 (19) 68:35 (19) 69:35 (19) 72:59 (18) 75:06 (18) 75:45 (18)    
19 Christer Hördell Söders-Tyresö 77:24 04:01 (18) 08:02 (20) 06:20 (18) 02:37 (18) 02:49 (17) 07:49 (21) 04:27 (22) 04:35 (21) 02:26 (19) 03:40 (13) 03:58 (20) 01:42 (13) 02:47 (12) 09:56 (22) 02:08 (18) 01:35 (16) 04:34 (20) 03:01 (18) 00:57 (21) Christer Hördell Söders-Tyresö
        04:01 (18) 12:03 (19) 18:23 (19) 21:00 (19) 23:49 (19) 31:38 (19) 36:05 (19) 40:40 (18) 43:06 (18) 46:46 (18) 50:44 (18) 52:26 (18) 55:13 (18) 65:09 (18) 67:17 (18) 68:52 (18) 73:26 (19) 76:27 (19) 77:24 (19)    
20 Kurt Eriksson Vandrarringen 79:23 03:48 (17) 08:43 (22) 06:06 (16) 08:10 (23) 05:21 (23) 07:25 (20) 03:40 (17) 03:46 (18) 02:08 (16) 04:13 (22) 03:34 (15) 01:51 (19) 02:48 (13) 06:42 (16) 02:11 (19) 01:36 (17) 03:49 (17) 02:41 (12) 00:51 (17) Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:48 (17) 12:31 (20) 18:37 (20) 26:47 (21) 32:08 (21) 39:33 (22) 43:13 (22) 46:59 (21) 49:07 (21) 53:20 (21) 56:54 (21) 58:45 (21) 61:33 (21) 68:15 (20) 70:26 (20) 72:02 (20) 75:51 (20) 78:32 (20) 79:23 (20)    
21 Torbjörn Larsson CMG 87:38 05:04 (20) 08:13 (21) 11:05 (23) 04:09 (21) 04:26 (22) 05:40 (19) 04:25 (21) 04:26 (20) 02:31 (20) 03:42 (15) 03:37 (16) 01:50 (18) 06:29 (21) 09:22 (21) 02:39 (22) 01:55 (23) 04:57 (22) 02:27 (8) 00:41 (13) Torbjörn Larsson CMG
        05:04 (20) 13:17 (21) 24:22 (22) 28:31 (22) 32:57 (22) 38:37 (21) 43:02 (21) 47:28 (22) 49:59 (22) 53:41 (22) 57:18 (22) 59:08 (22) 65:37 (22) 74:59 (21) 77:38 (22) 79:33 (22) 84:30 (21) 86:57 (21) 87:38 (21)    
22 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 92:37 03:05 (9) 07:44 (19) 06:31 (20) 02:46 (20) 02:56 (19) 05:15 (16) 04:02 (19) 10:43 (23) 04:02 (23) 03:55 (20) 04:01 (21) 01:49 (16) 02:57 (14) 15:24 (23) 01:45 (12) 01:23 (14) 10:07 (23) 03:02 (19) 01:10 (22) Nicklas Doyle Skarpnäcks OL
        03:05 (9) 10:49 (14) 17:20 (17) 20:06 (16) 23:02 (17) 28:17 (17) 32:19 (16) 43:02 (19) 47:04 (20) 50:59 (20) 55:00 (20) 56:49 (20) 59:46 (19) 75:10 (22) 76:55 (21) 78:18 (21) 88:25 (22) 91:27 (22) 92:37 (22)    
23 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 93:42 04:01 (18) 17:03 (23) 07:52 (22) 02:44 (19) 03:06 (20) 08:49 (22) 04:09 (20) 04:04 (19) 02:09 (17) 04:17 (23) 05:22 (23) 02:04 (20) 07:34 (23) 07:56 (19) 02:19 (20) 01:40 (20) 04:42 (21) 02:57 (17) 00:54 (18) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:01 (18) 21:04 (23) 28:56 (23) 31:40 (23) 34:46 (23) 43:35 (23) 47:44 (23) 51:48 (23) 53:57 (23) 58:14 (23) 63:36 (23) 65:40 (23) 73:14 (23) 81:10 (23) 83:29 (23) 85:09 (23) 89:51 (23) 92:48 (23) 93:42 (23)    
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 4,2 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16           Mål   Bana B - 4,2 km Klubb
1 Björn Reger Söders-Tyresö 41:08 01:27 (2) 05:40 (1) 01:22 (3) 02:17 (4) 02:29 (2) 01:25 (3) 03:49 (5) 01:03 (5) 02:23 (4) 02:46 (8) 03:21 (2) 01:27 (7) 04:14 (1) 01:53 (2) 02:38 (7) 02:15 (2)         00:39 (6) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:27 (2) 07:07 (1) 08:29 (1) 10:46 (1) 13:15 (1) 14:40 (2) 18:29 (1) 19:32 (1) 21:55 (1) 24:41 (1) 28:02 (1) 29:29 (1) 33:43 (1) 35:36 (1) 38:14 (1) 40:29 (1)         41:08 (1)    
2 Mikael Sungqvist Tullinge SK 42:01 01:28 (3) 05:57 (3) 01:31 (6) 02:17 (4) 02:38 (4) 01:30 (6) 03:37 (1) 01:04 (6) 02:34 (10) 02:32 (4) 03:32 (4) 01:14 (2) 04:45 (3) 01:52 (1) 02:24 (3) 02:25 (5)         00:41 (10) Mikael Sungqvist Tullinge SK
        01:28 (3) 07:25 (2) 08:56 (2) 11:13 (3) 13:51 (3) 15:21 (3) 18:58 (3) 20:02 (3) 22:36 (2) 25:08 (3) 28:40 (3) 29:54 (2) 34:39 (2) 36:31 (2) 38:55 (2) 41:20 (2)         42:01 (2)    
3 Samuel Murray IFK Lidingö SOK 43:35 01:30 (5) 05:55 (2) 01:34 (12) 01:47 (1) 02:36 (3) 01:07 (1) 04:12 (9) 00:54 (1) 03:23 (30) 02:05 (1) 03:22 (3) 01:52 (27) 05:22 (10) 02:02 (5) 01:55 (1) 03:19 (24)         00:40 (8) Samuel Murray IFK Lidingö SOK
        01:30 (5) 07:25 (2) 08:59 (3) 10:46 (1) 13:22 (2) 14:29 (1) 18:41 (2) 19:35 (2) 22:58 (3) 25:03 (2) 28:25 (2) 30:17 (3) 35:39 (3) 37:41 (3) 39:36 (3) 42:55 (3)         43:35 (3)    
4 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 46:05 01:51 (17) 07:16 (10) 01:33 (10) 02:16 (3) 02:41 (7) 01:39 (10) 03:45 (4) 01:04 (6) 02:25 (5) 02:45 (7) 04:01 (12) 01:31 (10) 05:27 (12) 01:59 (3) 02:43 (8) 02:27 (6)         00:42 (12) Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK
        01:51 (17) 09:07 (11) 10:40 (11) 12:56 (7) 15:37 (7) 17:16 (7) 21:01 (5) 22:05 (4) 24:30 (5) 27:15 (5) 31:16 (5) 32:47 (5) 38:14 (5) 40:13 (5) 42:56 (5) 45:23 (5)         46:05 (4)    
5 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 46:23 01:57 (22) 06:23 (5) 01:14 (2) 02:57 (19) 02:38 (4) 01:39 (10) 04:09 (7) 01:09 (9) 02:20 (2) 02:42 (6) 03:36 (5) 01:10 (1) 05:20 (9) 02:06 (6) 02:17 (2) 02:12 (1)         02:34 (39) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        01:57 (22) 08:20 (5) 09:34 (5) 12:31 (5) 15:09 (5) 16:48 (5) 20:57 (4) 22:06 (5) 24:26 (4) 27:08 (4) 30:44 (4) 31:54 (4) 37:14 (4) 39:20 (4) 41:37 (4) 43:49 (4)         46:23 (5)    
6 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 49:34 01:38 (10) 07:11 (9) 01:34 (12) 02:33 (8) 02:28 (1) 01:24 (2) 05:27 (25) 01:11 (12) 02:30 (7) 03:24 (19) 04:00 (11) 01:22 (5) 05:19 (8) 03:16 (29) 02:44 (9) 02:42 (12)         00:51 (20) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        01:38 (10) 08:49 (9) 10:23 (9) 12:56 (7) 15:24 (6) 16:48 (5) 22:15 (6) 23:26 (6) 25:56 (6) 29:20 (6) 33:20 (6) 34:42 (6) 40:01 (6) 43:17 (7) 46:01 (7) 48:43 (6)         49:34 (6)    
7 Dan Klang Klubblös 49:42 01:52 (18) 09:08 (22) 01:28 (4) 02:33 (8) 02:49 (8) 02:12 (28) 04:13 (10) 00:56 (2) 02:20 (2) 02:48 (9) 03:44 (7) 02:01 (31) 04:35 (2) 02:40 (19) 02:32 (5) 03:04 (20)         00:47 (16) Dan Klang Klubblös
        01:52 (18) 11:00 (22) 12:28 (18) 15:01 (14) 17:50 (12) 20:02 (14) 24:15 (10) 25:11 (10) 27:31 (9) 30:19 (8) 34:03 (8) 36:04 (10) 40:39 (8) 43:19 (8) 45:51 (6) 48:55 (7)         49:42 (7)    
8 Jan Dahlin Hellas Orientering 50:29 01:39 (11) 07:20 (11) 01:31 (6) 02:36 (11) 02:58 (10) 02:16 (30) 04:19 (11) 01:16 (19) 02:31 (8) 03:23 (17) 04:14 (15) 01:42 (22) 06:00 (19) 02:13 (8) 02:59 (13) 02:37 (10)         00:55 (25) Jan Dahlin Hellas Orientering
        01:39 (11) 08:59 (10) 10:30 (10) 13:06 (10) 16:04 (9) 18:20 (10) 22:39 (8) 23:55 (7) 26:26 (7) 29:49 (7) 34:03 (8) 35:45 (8) 41:45 (10) 43:58 (9) 46:57 (8) 49:34 (8)         50:29 (8)    
9 Per Ljung Centrum OK 53:02 01:36 (8) 07:08 (8) 01:38 (14) 02:40 (12) 03:02 (12) 01:38 (8) 07:47 (38) 01:11 (12) 03:08 (26) 03:03 (11) 04:42 (26) 01:31 (10) 05:04 (5) 02:33 (15) 03:20 (25) 02:31 (7)         00:30 (2) Per Ljung Centrum OK
        01:36 (8) 08:44 (8) 10:22 (8) 13:02 (9) 16:04 (9) 17:42 (8) 25:29 (17) 26:40 (16) 29:48 (15) 32:51 (13) 37:33 (13) 39:04 (13) 44:08 (12) 46:41 (11) 50:01 (9) 52:32 (9)         53:02 (9)    
10 Alex Elliot GBR 55:15 01:55 (20) 07:56 (13) 02:03 (25) 03:08 (26) 02:57 (9) 01:34 (7) 05:36 (29) 01:29 (29) 03:04 (24) 03:56 (28) 04:30 (20) 01:34 (13) 05:51 (16) 02:41 (20) 03:14 (19) 03:12 (23)         00:35 (3) Alex Elliot GBR
        01:55 (20) 09:51 (13) 11:54 (14) 15:02 (15) 17:59 (13) 19:33 (12) 25:09 (16) 26:38 (15) 29:42 (14) 33:38 (15) 38:08 (15) 39:42 (15) 45:33 (13) 48:14 (13) 51:28 (11) 54:40 (11)         55:15 (10)    
11 Leif Mörkfors Järfälla OK 55:16 01:52 (18) 07:49 (12) 02:08 (27) 02:46 (14) 03:38 (24) 01:47 (14) 04:21 (12) 02:31 (38) 03:14 (28) 03:06 (13) 04:26 (19) 01:47 (24) 06:24 (23) 02:25 (11) 03:19 (24) 02:49 (16)         00:54 (24) Leif Mörkfors Järfälla OK
        01:52 (18) 09:41 (12) 11:49 (13) 14:35 (13) 18:13 (14) 20:00 (13) 24:21 (12) 26:52 (17) 30:06 (16) 33:12 (14) 37:38 (14) 39:25 (14) 45:49 (15) 48:14 (13) 51:33 (12) 54:22 (10)         55:16 (11)    
12 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 55:30 02:13 (30) 08:30 (17) 01:32 (9) 03:08 (26) 03:14 (16) 01:25 (3) 04:30 (16) 01:01 (4) 02:49 (14) 05:39 (36) 04:24 (17) 01:29 (9) 05:53 (17) 02:20 (10) 02:34 (6) 04:01 (33)         00:48 (18) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        02:13 (30) 10:43 (21) 12:15 (15) 15:23 (17) 18:37 (16) 20:02 (14) 24:32 (13) 25:33 (12) 28:22 (12) 34:01 (16) 38:25 (16) 39:54 (16) 45:47 (14) 48:07 (12) 50:41 (10) 54:42 (12)         55:30 (12)    
13 Sarah Pedley GBR 56:36 02:06 (27) 08:35 (19) 01:43 (18) 02:42 (13) 03:18 (20) 02:03 (26) 04:27 (13) 01:19 (22) 02:50 (16) 03:45 (26) 04:24 (17) 01:37 (18) 05:09 (6) 06:36 (37) 02:51 (12) 02:32 (8)         00:39 (6) Sarah Pedley GBR
        02:06 (27) 10:41 (19) 12:24 (17) 15:06 (16) 18:24 (15) 20:27 (16) 24:54 (15) 26:13 (14) 29:03 (13) 32:48 (12) 37:12 (12) 38:49 (12) 43:58 (11) 50:34 (18) 53:25 (14) 55:57 (13)         56:36 (13)    
14 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 57:14 02:03 (26) 09:17 (23) 01:49 (21) 03:05 (24) 04:18 (34) 01:44 (13) 04:42 (18) 01:23 (27) 03:03 (22) 04:14 (30) 04:30 (20) 01:41 (21) 05:50 (15) 02:30 (14) 03:15 (21) 02:46 (14)         01:04 (34) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:03 (26) 11:20 (24) 13:09 (24) 16:14 (23) 20:32 (24) 22:16 (23) 26:58 (21) 28:21 (21) 31:24 (19) 35:38 (19) 40:08 (18) 41:49 (18) 47:39 (18) 50:09 (15) 53:24 (13) 56:10 (14)         57:14 (14)    
15 Eva Svanberg Järfälla OK 57:19 01:50 (16) 08:32 (18) 02:11 (29) 02:55 (18) 03:30 (21) 01:58 (21) 04:49 (19) 01:29 (29) 03:10 (27) 03:44 (25) 04:38 (24) 01:36 (16) 06:57 (28) 03:12 (28) 03:04 (16) 02:52 (17)         00:52 (23) Eva Svanberg Järfälla OK
        01:50 (16) 10:22 (16) 12:33 (21) 15:28 (19) 18:58 (21) 20:56 (19) 25:45 (18) 27:14 (18) 30:24 (17) 34:08 (17) 38:46 (17) 40:22 (17) 47:19 (17) 50:31 (16) 53:35 (15) 56:27 (15)         57:19 (15)    
16 Stefan Hörnström Klubblös 57:40 01:55 (20) 08:20 (15) 02:13 (30) 03:13 (30) 03:16 (18) 01:53 (19) 07:26 (37) 01:21 (25) 02:49 (14) 03:41 (21) 04:33 (23) 01:44 (23) 05:24 (11) 02:45 (21) 03:34 (30) 02:38 (11)         00:55 (25) Stefan Hörnström Klubblös
        01:55 (20) 10:15 (15) 12:28 (18) 15:41 (21) 18:57 (20) 20:50 (18) 28:16 (24) 29:37 (24) 32:26 (22) 36:07 (21) 40:40 (21) 42:24 (21) 47:48 (19) 50:33 (17) 54:07 (19) 56:45 (16)         57:40 (16)    
17 Olmo Combley GBR 57:45 01:46 (14) 11:14 (32) 03:42 (38) 02:59 (20) 03:50 (28) 01:26 (5) 04:27 (13) 01:04 (6) 02:08 (1) 04:15 (31) 03:40 (6) 01:36 (15) 06:26 (24) 02:07 (7) 04:14 (34) 02:15 (2)         00:36 (4) Olmo Combley GBR
        01:46 (14) 13:00 (29) 16:42 (34) 19:41 (34) 23:31 (31) 24:57 (29) 29:24 (28) 30:28 (27) 32:36 (24) 36:51 (24) 40:31 (20) 42:07 (19) 48:33 (21) 50:40 (19) 54:54 (21) 57:09 (17)         57:45 (17)    
18 Stefan Norlin Klubblös 58:01 02:00 (24) 08:24 (16) 01:59 (23) 03:01 (21) 03:15 (17) 04:04 (37) 03:37 (1) 01:45 (34) 02:53 (18) 05:54 (37) 03:54 (8) 01:27 (7) 07:02 (29) 03:19 (30) 02:30 (4) 02:21 (4)         00:36 (4) Stefan Norlin Klubblös
        02:00 (24) 10:24 (17) 12:23 (16) 15:24 (18) 18:39 (17) 22:43 (24) 26:20 (20) 28:05 (20) 30:58 (18) 36:52 (25) 40:46 (22) 42:13 (20) 49:15 (24) 52:34 (24) 55:04 (22) 57:25 (19)         58:01 (18)    
19 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 58:22 01:35 (7) 06:53 (7) 01:28 (4) 02:51 (17) 03:00 (11) 02:32 (33) 05:29 (27) 01:14 (16) 02:36 (11) 03:14 (14) 04:04 (13) 01:35 (14) 10:42 (36) 03:59 (33) 02:47 (10) 03:24 (27)         00:59 (29) Claes Vallin IFK Lidingö SOK
        01:35 (7) 08:28 (6) 09:56 (6) 12:47 (6) 15:47 (8) 18:19 (9) 23:48 (9) 25:02 (9) 27:38 (10) 30:52 (11) 34:56 (11) 36:31 (11) 47:13 (16) 51:12 (21) 53:59 (18) 57:23 (18)         58:22 (19)    
20 Albin Grahn Centrum OK 58:57 01:29 (4) 11:13 (31) 04:33 (39) 02:18 (6) 03:17 (19) 02:45 (35) 04:09 (7) 01:10 (10) 02:40 (12) 02:55 (10) 04:21 (16) 01:36 (15) 05:56 (18) 02:27 (12) 03:01 (14) 04:16 (36)         00:51 (20) Albin Grahn Centrum OK
        01:29 (4) 12:42 (28) 17:15 (36) 19:33 (33) 22:50 (29) 25:35 (31) 29:44 (29) 30:54 (29) 33:34 (26) 36:29 (22) 40:50 (23) 42:26 (22) 48:22 (20) 50:49 (20) 53:50 (16) 58:06 (20)         58:57 (20)    
21 Sven-Anders Olsson Attunda OK 59:42 01:36 (8) 06:52 (6) 01:39 (15) 03:05 (24) 03:31 (22) 01:38 (8) 04:00 (6) 02:36 (39) 02:32 (9) 03:14 (14) 03:57 (10) 01:17 (3) 05:16 (7) 05:23 (35) 07:18 (38) 05:07 (39)         00:41 (10) Sven-Anders Olsson Attunda OK
        01:36 (8) 08:28 (6) 10:07 (7) 13:12 (11) 16:43 (11) 18:21 (11) 22:21 (7) 24:57 (8) 27:29 (8) 30:43 (9) 34:40 (10) 35:57 (9) 41:13 (9) 46:36 (10) 53:54 (17) 59:01 (22)         59:42 (21)    
22 Kenneth Pettersson Järfälla OK 59:56 02:19 (34) 11:36 (35) 01:31 (6) 03:12 (29) 03:09 (14) 01:50 (15) 05:12 (23) 01:12 (14) 02:29 (6) 03:18 (16) 04:39 (25) 02:11 (35) 06:29 (26) 02:35 (16) 03:01 (14) 04:14 (35)         00:59 (29) Kenneth Pettersson Järfälla OK
        02:19 (34) 13:55 (34) 15:26 (29) 18:38 (28) 21:47 (26) 23:37 (26) 28:49 (25) 30:01 (25) 32:30 (23) 35:48 (20) 40:27 (19) 42:38 (23) 49:07 (23) 51:42 (22) 54:43 (20) 58:57 (21)         59:56 (22)    
23 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 59:59 02:07 (28) 08:04 (14) 02:27 (34) 03:41 (35) 03:40 (26) 01:51 (16) 05:28 (26) 01:25 (28) 03:00 (21) 03:41 (21) 05:58 (36) 01:40 (20) 06:26 (24) 03:22 (31) 03:27 (28) 02:45 (13)         00:57 (27) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:07 (28) 10:11 (14) 12:38 (22) 16:19 (24) 19:59 (23) 21:50 (22) 27:18 (23) 28:43 (23) 31:43 (21) 35:24 (18) 41:22 (24) 43:02 (25) 49:28 (25) 52:50 (26) 56:17 (25) 59:02 (23)         59:59 (23)    
24 Jan Gottfridsson Norbergs OK 60:23 01:25 (1) 06:17 (4) 01:33 (10) 02:15 (2) 02:40 (6) 02:15 (29) 07:55 (39) 01:10 (10) 02:51 (17) 02:29 (3) 03:12 (1) 01:20 (4) 04:45 (3) 02:00 (4) 13:42 (39) 03:48 (30)         00:46 (15) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        01:25 (1) 07:42 (4) 09:15 (4) 11:30 (4) 14:10 (4) 16:25 (4) 24:20 (11) 25:30 (11) 28:21 (11) 30:50 (10) 34:02 (7) 35:22 (7) 40:07 (7) 42:07 (6) 55:49 (24) 59:37 (24)         60:23 (24)    
25 Anders Karlsson Tullinge SK 60:55 02:13 (30) 09:25 (25) 03:39 (37) 02:34 (10) 03:31 (22) 01:52 (17) 05:35 (28) 01:19 (22) 02:55 (19) 03:43 (24) 05:00 (30) 02:03 (32) 06:01 (20) 02:28 (13) 03:18 (23) 04:18 (37)         01:01 (32) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:13 (30) 11:38 (25) 15:17 (27) 17:51 (25) 21:22 (25) 23:14 (25) 28:49 (25) 30:08 (26) 33:03 (25) 36:46 (23) 41:46 (26) 43:49 (27) 49:50 (26) 52:18 (23) 55:36 (23) 59:54 (25)         60:55 (25)    
26 Per Helen Söders OL 62:42 01:44 (12) 09:22 (24) 01:49 (21) 02:49 (15) 03:02 (12) 02:27 (31) 05:58 (32) 01:16 (19) 03:03 (22) 10:15 (39) 04:30 (20) 01:52 (27) 05:29 (13) 03:02 (25) 02:48 (11) 02:36 (9)         00:40 (8) Per Helen Söders OL
        01:44 (12) 11:06 (23) 12:55 (23) 15:44 (22) 18:46 (19) 21:13 (21) 27:11 (22) 28:27 (22) 31:30 (20) 41:45 (31) 46:15 (31) 48:07 (31) 53:36 (27) 56:38 (28) 59:26 (27) 62:02 (26)         62:42 (26)    
27 Conrad Reuber GBR 63:59 01:34 (6) 08:54 (21) 01:07 (1) 02:20 (7) 05:27 (37) 01:40 (12) 03:38 (3) 01:00 (3) 09:14 (36) 02:34 (5) 03:55 (9) 01:22 (5) 06:14 (21) 03:41 (32) 06:39 (36) 04:13 (34)         00:27 (1) Conrad Reuber GBR
        01:34 (6) 10:28 (18) 11:35 (12) 13:55 (12) 19:22 (22) 21:02 (20) 24:40 (14) 25:40 (13) 34:54 (28) 37:28 (27) 41:23 (25) 42:45 (24) 48:59 (22) 52:40 (25) 59:19 (26) 63:32 (27)         63:59 (27)    
28 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 64:37 02:25 (37) 10:11 (26) 02:09 (28) 03:09 (28) 03:54 (29) 02:39 (34) 06:00 (33) 01:34 (33) 03:46 (32) 03:45 (26) 05:16 (32) 02:08 (34) 06:47 (27) 02:52 (22) 03:49 (32) 03:08 (22)         01:05 (36) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        02:25 (37) 12:36 (27) 14:45 (25) 17:54 (26) 21:48 (27) 24:27 (27) 30:27 (30) 32:01 (30) 35:47 (29) 39:32 (28) 44:48 (28) 46:56 (28) 53:43 (28) 56:35 (27) 60:24 (29) 63:32 (27)         64:37 (28)    
29 Paul Norén OK Södertörn 64:40 01:57 (22) 08:45 (20) 01:48 (20) 03:01 (21) 03:09 (14) 01:52 (17) 05:26 (24) 01:22 (26) 10:20 (38) 03:23 (17) 04:48 (27) 02:04 (33) 06:14 (21) 02:37 (18) 03:15 (21) 03:38 (29)         01:01 (32) Paul Norén OK Södertörn
        01:57 (22) 10:42 (20) 12:30 (20) 15:31 (20) 18:40 (18) 20:32 (17) 25:58 (19) 27:20 (19) 37:40 (31) 41:03 (30) 45:51 (29) 47:55 (29) 54:09 (29) 56:46 (29) 60:01 (28) 63:39 (29)         64:40 (29)    
30 Pauline Tryner GBR 68:41 02:01 (25) 11:29 (33) 02:06 (26) 03:35 (34) 05:10 (36) 02:29 (32) 05:52 (30) 01:47 (35) 03:30 (31) 04:15 (31) 05:30 (33) 02:38 (38) 07:20 (30) 02:57 (24) 03:27 (28) 03:35 (28)         01:00 (31) Pauline Tryner GBR
        02:01 (25) 13:30 (32) 15:36 (31) 19:11 (31) 24:21 (33) 26:50 (32) 32:42 (33) 34:29 (33) 37:59 (32) 42:14 (32) 47:44 (32) 50:22 (33) 57:42 (30) 60:39 (30) 64:06 (30) 67:41 (30)         68:41 (30)    
31 Bo Norbäck Tullinge SK 68:50 02:13 (30) 12:51 (38) 02:25 (33) 03:18 (31) 03:56 (31) 05:18 (38) 04:59 (21) 01:20 (24) 02:47 (13) 03:42 (23) 05:33 (34) 01:50 (26) 08:27 (34) 02:54 (23) 03:26 (27) 03:03 (19)         00:48 (18) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:13 (30) 15:04 (38) 17:29 (37) 20:47 (35) 24:43 (34) 30:01 (38) 35:00 (38) 36:20 (38) 39:07 (34) 42:49 (33) 48:22 (33) 50:12 (32) 58:39 (33) 61:33 (32) 64:59 (31) 68:02 (31)         68:50 (31)    
32 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 71:44 02:25 (37) 12:13 (37) 03:31 (36) 03:22 (32) 03:38 (24) 01:59 (22) 07:03 (36) 01:30 (31) 03:17 (29) 05:28 (34) 05:53 (35) 01:48 (25) 07:26 (31) 03:07 (27) 03:44 (31) 04:22 (38)         00:58 (28) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:25 (37) 14:38 (37) 18:09 (38) 21:31 (37) 25:09 (35) 27:08 (34) 34:11 (36) 35:41 (36) 38:58 (33) 44:26 (35) 50:19 (34) 52:07 (34) 59:33 (34) 62:40 (33) 66:24 (32) 70:46 (32)         71:44 (32)    
33 Inger Onsbring Eskilstuna OL 72:29 01:46 (14) 10:46 (27) 02:59 (35) 03:01 (21) 08:55 (39) 01:59 (22) 04:28 (15) 01:15 (17) 13:33 (39) 02:26 (2) 04:11 (14) 01:55 (29) 05:31 (14) 02:13 (8) 03:24 (26) 03:23 (26)         00:44 (13) Inger Onsbring Eskilstuna OL
        01:46 (14) 12:32 (26) 15:31 (30) 18:32 (27) 27:27 (38) 29:26 (37) 33:54 (35) 35:09 (35) 48:42 (38) 51:08 (38) 55:19 (37) 57:14 (37) 62:45 (36) 64:58 (34) 68:22 (34) 71:45 (33)         72:29 (33)    
34 Natashma Conway GBR 73:02 02:20 (35) 11:30 (34) 02:00 (24) 02:50 (16) 03:44 (27) 02:05 (27) 04:54 (20) 01:13 (15) 03:07 (25) 03:24 (19) 04:53 (28) 01:33 (12) 14:50 (38) 02:36 (17) 06:56 (37) 03:59 (32)         01:08 (37) Natashma Conway GBR
        02:20 (35) 13:50 (33) 15:50 (32) 18:40 (29) 22:24 (28) 24:29 (28) 29:23 (27) 30:36 (28) 33:43 (27) 37:07 (26) 42:00 (27) 43:33 (26) 58:23 (32) 60:59 (31) 67:55 (33) 71:54 (34)         73:02 (34)    
35 Eva Elnerud Sigtuna OK 73:39 02:23 (36) 11:56 (36) 01:42 (16) 06:28 (39) 04:06 (32) 02:01 (24) 05:54 (31) 01:48 (36) 03:51 (33) 04:07 (29) 08:36 (39) 02:18 (36) 07:31 (32) 03:05 (26) 03:08 (17) 03:58 (31)         00:47 (16) Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:23 (36) 14:19 (35) 16:01 (33) 22:29 (39) 26:35 (37) 28:36 (36) 34:30 (37) 36:18 (37) 40:09 (36) 44:16 (34) 52:52 (35) 55:10 (35) 62:41 (35) 65:46 (35) 68:54 (35) 72:52 (35)         73:39 (35)    
36 Tommy Wåhlin Västerås SOK 77:28 02:17 (33) 10:54 (28) 02:13 (30) 04:03 (37) 03:55 (30) 02:02 (25) 06:49 (34) 01:18 (21) 02:59 (20) 04:32 (33) 04:58 (29) 01:56 (30) 10:21 (35) 08:24 (39) 06:38 (35) 03:05 (21)         01:04 (34) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        02:17 (33) 13:11 (31) 15:24 (28) 19:27 (32) 23:22 (30) 25:24 (30) 32:13 (32) 33:31 (32) 36:30 (30) 41:02 (29) 46:00 (30) 47:56 (30) 58:17 (31) 66:41 (36) 73:19 (36) 76:24 (36)         77:28 (36)    
37 Isabelle Hodgson GBR 80:13 01:44 (12) 14:56 (39) 01:44 (19) 03:32 (33) 04:11 (33) 01:57 (20) 05:10 (22) 01:31 (32) 10:14 (37) 03:04 (12) 05:14 (31) 02:23 (37) 11:35 (37) 06:12 (36) 03:14 (19) 02:48 (15)         00:44 (13) Isabelle Hodgson GBR
        01:44 (12) 16:40 (39) 18:24 (39) 21:56 (38) 26:07 (36) 28:04 (35) 33:14 (34) 34:45 (34) 44:59 (37) 48:03 (36) 53:17 (36) 55:40 (36) 67:15 (38) 73:27 (38) 76:41 (38) 79:29 (38)         80:13 (37)    
38 Claes Andersson Snättringe SK 80:17 02:08 (29) 11:02 (29) 01:42 (16) 04:15 (38) 04:56 (35) 03:00 (36) 04:34 (17) 01:15 (17) 06:20 (35) 09:01 (38) 08:17 (38) 01:37 (18) 08:20 (33) 06:52 (38) 03:09 (18) 02:58 (18)         00:51 (20) Claes Andersson Snättringe SK
        02:08 (29) 13:10 (30) 14:52 (26) 19:07 (30) 24:03 (32) 27:03 (33) 31:37 (31) 32:52 (31) 39:12 (35) 48:13 (37) 56:30 (38) 58:07 (38) 66:27 (37) 73:19 (37) 76:28 (37) 79:26 (37)         80:17 (38)    
39 Magnus Areskoug Enebyberg IF 111:43 03:27 (39) 11:08 (30) 02:24 (32) 03:55 (36) 06:48 (38) 10:12 (39) 06:56 (35) 02:21 (37) 03:53 (34) 05:36 (35) 06:42 (37) 06:07 (39) 29:07 (39) 04:38 (34) 03:55 (33) 03:22 (25)         01:12 (38) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        03:27 (39) 14:35 (36) 16:59 (35) 20:54 (36) 27:42 (39) 37:54 (39) 44:50 (39) 47:11 (39) 51:04 (39) 56:40 (39) 63:22 (39) 69:29 (39) 98:36 (39) 103:14 (39) 107:09 (39) 110:31 (39)         111:43 (39)    
- Anders Back Klubblös 32:47 01:13   04:23   01:20   01:46   01:52   01:12   04:51   00:46                                           15:24   Anders Back Klubblös
        01:13   05:36   06:56   08:42   10:34   11:46   16:37   17:23                                           32:47      
- Olle Blomgren OK Södertörn 42:52 01:44   08:43   03:32   02:51   02:55   12:33                                                   10:34   Olle Blomgren OK Södertörn
        01:44   10:27   13:59   16:50   19:45   32:18                                                   42:52      
- Amanda Crawshaw GBR 56:00 01:56   11:08   02:52   02:43   03:08   01:53   04:18   01:18   03:12   05:24                                   18:08   Amanda Crawshaw GBR
        01:56   13:04   15:56   18:39   21:47   23:40   27:58   29:16   32:28   37:52                                   56:00      
- Per Öhlund Gustavsbergs OK 58:21 01:38   08:48   01:42   02:55   03:25   02:05   05:09   01:10   11:23   03:46   06:14   02:21   02:36   04:09                   01:00   Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:38   10:26   12:08   15:03   18:28   20:33   25:42   26:52   38:15   42:01   48:15   50:36   53:12   57:21                   58:21      
- Marie Malmborg Söders-Tyresö 60:58 01:38   10:44   01:23   04:27   02:54   03:09   04:17   02:21   03:02   03:22   05:23   01:30   05:30   05:26   03:02               02:50   Marie Malmborg Söders-Tyresö
        01:38   12:22   13:45   18:12   21:06   24:15   28:32   30:53   33:55   37:17   42:40   44:10   49:40   55:06   58:08               60:58      
- Lena Jansson Järla Orientering 66:44 01:52   12:53   01:42   05:23   03:39   03:58   04:31   07:45   02:05   06:29   07:50   04:03   03:15                       01:19   Lena Jansson Järla Orientering
        01:52   14:45   16:27   21:50   25:29   29:27   33:58   41:43   43:48   50:17   58:07   62:10   65:25                       66:44      
- Ingvar Svensson Almby IK 68:31 01:44   14:45   01:57   03:05   04:41   01:59   05:39   01:26   03:35   04:08   06:59   02:37   07:41   04:04   03:03               01:08   Ingvar Svensson Almby IK
        01:44   16:29   18:26   21:31   26:12   28:11   33:50   35:16   38:51   42:59   49:58   52:35   60:16   64:20   67:23               68:31      
- Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 86:54 01:59   11:49   02:24   03:17   03:41   02:21   05:57   01:31   09:00   04:56   05:25   01:59   09:48   11:47   05:20   04:18           01:22   Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        01:59   13:48   16:12   19:29   23:10   25:31   31:28   32:59   41:59   46:55   52:20   54:19   64:07   75:54   81:14   85:32           86:54      
- Roland Löwgren Spårvägens OK 402:05 03:24   10:31   03:17   03:43   04:59   04:19   05:03   01:40   04:34   05:16   05:29   02:32   10:50                       336:28   Roland Löwgren Spårvägens OK
        03:24   13:55   17:12   20:55   25:54   30:13   35:16   36:56   41:30   46:46   52:15   54:47   65:37                       402:05      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Peter Karlberg Snättringe SK 37:13 02:27 (2) 03:24 (1) 03:53 (18) 02:43 (4) 03:26 (5) 02:29 (1) 02:56 (2) 00:45 (16) 04:51 (8) 00:58 (1) 03:22 (2) 03:01 (1) 02:15 (1)                     00:43 (4) Peter Karlberg Snättringe SK
        02:27 (2) 05:51 (1) 09:44 (3) 12:27 (2) 15:53 (2) 18:22 (1) 21:18 (1) 22:03 (1) 26:54 (1) 27:52 (1) 31:14 (1) 34:15 (1) 36:30 (1)                     37:13 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 41:18 02:58 (11) 04:52 (11) 03:37 (11) 02:41 (3) 03:10 (1) 02:38 (4) 03:12 (4) 00:36 (3) 04:52 (9) 01:17 (10) 03:44 (5) 03:41 (7) 02:57 (17)                     01:03 (28) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:58 (11) 07:50 (11) 11:27 (8) 14:08 (3) 17:18 (3) 19:56 (3) 23:08 (2) 23:44 (2) 28:36 (2) 29:53 (2) 33:37 (2) 37:18 (2) 40:15 (2)                     41:18 (2)    
3 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43:33 02:50 (7) 04:57 (14) 03:31 (7) 03:01 (8) 03:45 (12) 03:10 (15) 03:55 (14) 00:41 (11) 04:43 (5) 01:32 (25) 03:57 (9) 03:20 (3) 03:28 (26)                     00:43 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:50 (7) 07:47 (10) 11:18 (6) 14:19 (5) 18:04 (5) 21:14 (6) 25:09 (5) 25:50 (5) 30:33 (3) 32:05 (4) 36:02 (4) 39:22 (3) 42:50 (3)                     43:33 (3)    
4 Torbjörn Bergman Snättringe SK 44:01 02:30 (3) 04:44 (9) 04:42 (38) 02:33 (1) 03:55 (15) 02:40 (5) 05:19 (40) 00:52 (24) 04:23 (1) 01:26 (20) 04:05 (12) 03:16 (2) 02:34 (5)                     01:02 (24) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        02:30 (3) 07:14 (6) 11:56 (11) 14:29 (6) 18:24 (6) 21:04 (5) 26:23 (9) 27:15 (9) 31:38 (6) 33:04 (6) 37:09 (7) 40:25 (4) 42:59 (4)                     44:01 (4)    
5 Sven Hedman Attunda OK 44:37 03:18 (20) 04:32 (7) 03:47 (14) 05:08 (49) 03:22 (3) 02:50 (8) 03:47 (11) 00:39 (6) 04:27 (2) 01:19 (13) 03:55 (7) 03:43 (9) 02:49 (10)                     01:01 (21) Sven Hedman Attunda OK
        03:18 (20) 07:50 (11) 11:37 (9) 16:45 (17) 20:07 (13) 22:57 (11) 26:44 (11) 27:23 (10) 31:50 (8) 33:09 (7) 37:04 (6) 40:47 (5) 43:36 (5)                     44:37 (5)    
6 Okänd Skogen 44:58 02:13 (1) 03:45 (2) 03:08 (3) 02:34 (2) 03:42 (11) 03:41 (37) 05:38 (41) 00:44 (14) 07:17 (41) 01:00 (2) 02:58 (1) 04:52 (39) 02:51 (12)                     00:35 (1) Okänd Skogen
        02:13 (1) 05:58 (2) 09:06 (1) 11:40 (1) 15:22 (1) 19:03 (2) 24:41 (4) 25:25 (3) 32:42 (10) 33:42 (8) 36:40 (5) 41:32 (7) 44:23 (7)                     44:58 (6)    
7 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 45:09 03:26 (24) 05:51 (31) 03:03 (2) 02:44 (5) 03:29 (6) 02:57 (10) 04:01 (19) 00:53 (25) 05:17 (15) 01:19 (13) 04:33 (17) 03:48 (11) 02:47 (8)                     01:01 (22) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        03:26 (24) 09:17 (27) 12:20 (16) 15:04 (9) 18:33 (7) 21:30 (8) 25:31 (6) 26:24 (6) 31:41 (7) 33:00 (5) 37:33 (8) 41:21 (6) 44:08 (6)                     45:09 (7)    
8 Anders Sohlberg OK Södertörn 45:38 02:51 (9) 05:42 (26) 03:32 (8) 03:30 (17) 03:17 (2) 02:32 (2) 04:37 (30) 00:35 (2) 05:01 (11) 02:10 (54) 03:59 (11) 04:09 (18) 02:42 (7)                     01:01 (21) Anders Sohlberg OK Södertörn
        02:51 (9) 08:33 (16) 12:05 (12) 15:35 (10) 18:52 (8) 21:24 (7) 26:01 (8) 26:36 (7) 31:37 (5) 33:47 (9) 37:46 (9) 41:55 (8) 44:37 (8)                     45:38 (8)    
9 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 46:48 03:10 (14) 05:24 (18) 04:07 (25) 04:28 (38) 03:35 (8) 03:04 (14) 03:19 (7) 01:20 (57) 05:25 (19) 01:21 (16) 03:57 (9) 03:27 (4) 03:07 (18)                     01:04 (32) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        03:10 (14) 08:34 (17) 12:41 (20) 17:09 (20) 20:44 (17) 23:48 (17) 27:07 (12) 28:27 (14) 33:52 (12) 35:13 (11) 39:10 (10) 42:37 (9) 45:44 (9)                     46:48 (9)    
10 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 47:34 03:17 (19) 04:19 (6) 05:35 (56) 03:16 (12) 04:06 (24) 02:53 (9) 03:14 (6) 00:44 (14) 05:54 (27) 02:02 (51) 05:06 (31) 03:31 (5) 02:41 (6)                     00:56 (11) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        03:17 (19) 07:36 (8) 13:11 (23) 16:27 (15) 20:33 (15) 23:26 (13) 26:40 (10) 27:24 (11) 33:18 (11) 35:20 (12) 40:26 (14) 43:57 (12) 46:38 (10)                     47:34 (10)    
11 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 47:39 03:48 (35) 05:24 (17) 03:43 (13) 03:41 (19) 04:05 (23) 03:02 (13) 04:00 (18) 00:49 (20) 06:23 (33) 01:16 (8) 03:53 (6) 03:58 (13) 02:51 (13)                     00:46 (7) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:48 (35) 09:12 (25) 12:55 (22) 16:36 (16) 20:41 (16) 23:43 (15) 27:43 (15) 28:32 (15) 34:55 (16) 36:11 (16) 40:04 (12) 44:02 (13) 46:53 (11)                     47:39 (11)    
12 Urban Boström Solna OK 48:45 03:14 (17) 04:52 (11) 03:49 (15) 02:48 (7) 05:40 (48) 03:22 (24) 03:37 (9) 00:39 (6) 04:30 (3) 02:14 (56) 04:27 (15) 04:40 (36) 03:49 (36)                     01:04 (30) Urban Boström Solna OK
        03:14 (17) 08:06 (13) 11:55 (10) 14:43 (7) 20:23 (14) 23:45 (16) 27:22 (14) 28:01 (13) 32:31 (9) 34:45 (10) 39:12 (11) 43:52 (10) 47:41 (12)                     48:45 (12)    
13 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 48:59 02:50 (7) 08:27 (52) 03:30 (6) 03:01 (8) 04:16 (25) 03:28 (28) 03:13 (5) 00:40 (10) 05:03 (12) 01:21 (16) 04:17 (13) 03:46 (10) 04:05 (42)                     01:02 (24) Anne-Christine Schunnesson Attunda OK
        02:50 (7) 11:17 (40) 14:47 (34) 17:48 (24) 22:04 (24) 25:32 (24) 28:45 (17) 29:25 (17) 34:28 (14) 35:49 (13) 40:06 (13) 43:52 (10) 47:57 (13)                     48:59 (13)    
14 Sune Sisell OK Södertörn 49:10 03:11 (16) 05:50 (29) 03:20 (4) 03:55 (24) 03:38 (9) 02:59 (11) 03:06 (3) 00:55 (28) 07:55 (44) 01:12 (5) 04:35 (18) 04:43 (38) 02:47 (8)                     01:04 (30) Sune Sisell OK Södertörn
        03:11 (16) 09:01 (23) 12:21 (17) 16:16 (14) 19:54 (11) 22:53 (10) 25:59 (7) 26:54 (8) 34:49 (15) 36:01 (14) 40:36 (15) 45:19 (16) 48:06 (14)                     49:10 (14)    
15 Per-Johan Vikfors OK Österåker 49:53 02:42 (5) 04:45 (10) 04:48 (41) 03:44 (20) 03:58 (16) 03:40 (35) 05:47 (46) 00:58 (37) 04:39 (4) 01:16 (8) 05:02 (27) 03:58 (13) 03:38 (33)                     00:58 (18) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:42 (5) 07:27 (7) 12:15 (15) 15:59 (12) 19:57 (12) 23:37 (14) 29:24 (20) 30:22 (20) 35:01 (17) 36:17 (17) 41:19 (18) 45:17 (15) 48:55 (15)                     49:53 (15)    
16 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 50:09 03:33 (28) 06:12 (33) 03:51 (17) 03:27 (16) 04:01 (19) 03:19 (23) 03:33 (8) 01:00 (42) 05:14 (14) 01:59 (49) 04:49 (24) 03:48 (11) 04:27 (49)                     00:56 (13) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        03:33 (28) 09:45 (30) 13:36 (25) 17:03 (18) 21:04 (20) 24:23 (20) 27:56 (16) 28:56 (16) 34:10 (13) 36:09 (15) 40:58 (16) 44:46 (14) 49:13 (16)                     50:09 (16)    
17 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 50:16 02:40 (4) 04:33 (8) 03:49 (15) 03:13 (11) 03:33 (7) 02:47 (7) 04:01 (19) 00:50 (23) 05:23 (17) 01:04 (3) 03:43 (3) 10:46 (64) 03:11 (20)                     00:43 (5) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:40 (4) 07:13 (5) 11:02 (4) 14:15 (4) 17:48 (4) 20:35 (4) 24:36 (3) 25:26 (4) 30:49 (4) 31:53 (3) 35:36 (3) 46:22 (18) 49:33 (17)                     50:16 (17)    
18 Anders Gärderud ENEBYBERGS if 50:32 02:44 (6) 05:24 (17) 03:57 (21) 02:44 (5) 04:28 (29) 02:46 (6) 05:05 (37) 00:47 (18) 09:22 (53) 01:12 (5) 04:38 (19) 03:39 (6) 02:49 (10)                     00:57 (15) Anders Gärderud ENEBYBERGS if
        02:44 (6) 08:08 (14) 12:05 (12) 14:49 (8) 19:17 (9) 22:03 (9) 27:08 (13) 27:55 (12) 37:17 (26) 38:29 (26) 43:07 (25) 46:46 (20) 49:35 (18)                     50:32 (18)    
19 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 52:09 03:22 (22) 05:35 (22) 03:33 (9) 03:17 (13) 04:01 (19) 03:18 (21) 07:36 (57) 00:37 (4) 04:45 (7) 01:17 (10) 04:45 (22) 06:10 (54) 02:56 (16)                     00:57 (15) Lars Westin Vallentuna-Össeby OL
        03:22 (22) 08:57 (21) 12:30 (19) 15:47 (11) 19:48 (10) 23:06 (12) 30:42 (26) 31:19 (25) 36:04 (19) 37:21 (19) 42:06 (20) 48:16 (24) 51:12 (20)                     52:09 (19)    
20 Per Erik Fogel Västerås SOK 52:13 02:52 (10) 04:06 (4) 04:27 (32) 06:51 (59) 04:54 (35) 03:24 (25) 03:46 (10) 00:48 (19) 05:10 (13) 01:43 (34) 05:05 (30) 04:26 (28) 03:24 (25)                     01:17 (49) Per Erik Fogel Västerås SOK
        02:52 (10) 06:58 (4) 11:25 (7) 18:16 (26) 23:10 (28) 26:34 (27) 30:20 (23) 31:08 (23) 36:18 (22) 38:01 (22) 43:06 (24) 47:32 (22) 50:56 (19)                     52:13 (20)    
21 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 52:35 03:51 (38) 06:15 (34) 04:07 (25) 03:31 (18) 05:09 (41) 03:26 (27) 04:22 (25) 00:56 (34) 05:21 (16) 01:26 (20) 04:58 (26) 04:34 (32) 03:31 (27)                     01:08 (36) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:51 (38) 10:06 (33) 14:13 (30) 17:44 (23) 22:53 (26) 26:19 (25) 30:41 (25) 31:37 (27) 36:58 (25) 38:24 (25) 43:22 (26) 47:56 (23) 51:27 (21)                     52:35 (21)    
22 Freya Tryner GBR 52:43 03:14 (17) 05:21 (15) 03:39 (12) 03:56 (26) 04:51 (34) 03:28 (28) 04:43 (32) 00:38 (5) 06:11 (31) 01:17 (10) 05:03 (29) 04:23 (26) 05:13 (59)                     00:46 (7) Freya Tryner GBR
        03:14 (17) 08:35 (18) 12:14 (14) 16:10 (13) 21:01 (19) 24:29 (21) 29:12 (19) 29:50 (18) 36:01 (18) 37:18 (18) 42:21 (21) 46:44 (19) 51:57 (23)                     52:43 (22)    
23 Olle Arman Nyköpings OK 52:51 03:30 (25) 05:41 (24) 04:35 (34) 03:49 (22) 03:50 (13) 03:14 (20) 05:38 (41) 00:55 (28) 05:24 (18) 01:35 (27) 04:44 (21) 04:19 (24) 04:27 (49)                     01:10 (40) Olle Arman Nyköpings OK
        03:30 (25) 09:11 (24) 13:46 (28) 17:35 (22) 21:25 (22) 24:39 (22) 30:17 (22) 31:12 (24) 36:36 (23) 38:11 (23) 42:55 (22) 47:14 (21) 51:41 (22)                     52:51 (23)    
24 Bo Hedlund IFK Enskede 53:15 03:01 (12) 05:36 (23) 05:04 (46) 03:24 (15) 03:52 (14) 03:18 (21) 05:39 (43) 00:46 (17) 05:35 (21) 01:20 (15) 04:30 (16) 04:05 (17) 06:09 (63)                     00:56 (11) Bo Hedlund IFK Enskede
        03:01 (12) 08:37 (19) 13:41 (26) 17:05 (19) 20:57 (18) 24:15 (19) 29:54 (21) 30:40 (21) 36:15 (21) 37:35 (21) 42:05 (19) 46:10 (17) 52:19 (24)                     53:15 (24)    
25 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 53:33 03:30 (25) 05:27 (20) 04:22 (31) 06:47 (58) 04:01 (19) 03:13 (18) 04:50 (33) 00:58 (37) 05:27 (20) 01:25 (19) 05:08 (32) 03:42 (8) 03:46 (35)                     00:57 (15) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:30 (25) 08:57 (21) 13:19 (24) 20:06 (36) 24:07 (31) 27:20 (30) 32:10 (29) 33:08 (29) 38:35 (28) 40:00 (28) 45:08 (27) 48:50 (25) 52:36 (25)                     53:33 (25)    
26 Sven Setterqvist OK Södertörn 53:43 03:47 (34) 04:55 (13) 04:03 (23) 04:31 (39) 03:59 (17) 04:04 (48) 03:52 (13) 01:00 (42) 06:33 (35) 01:29 (23) 04:46 (23) 06:21 (56) 03:21 (23)                     01:02 (24) Sven Setterqvist OK Södertörn
        03:47 (34) 08:42 (20) 12:45 (21) 17:16 (21) 21:15 (21) 25:19 (23) 29:11 (18) 30:11 (19) 36:44 (24) 38:13 (24) 42:59 (23) 49:20 (26) 52:41 (26)                     53:43 (26)    
27 Kjell Holmberg OK Södertörn 54:19 04:55 (57) 08:24 (51) 03:34 (10) 03:12 (10) 04:02 (22) 03:33 (32) 03:56 (16) 01:02 (47) 05:44 (25) 01:22 (18) 05:25 (37) 04:15 (21) 03:55 (38)                     01:00 (19) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:55 (57) 13:19 (49) 16:53 (42) 20:05 (35) 24:07 (31) 27:40 (31) 31:36 (28) 32:38 (28) 38:22 (27) 39:44 (27) 45:09 (28) 49:24 (27) 53:19 (27)                     54:19 (27)    
28 William Garnett GBR 55:39 03:10 (14) 03:46 (3) 02:43 (1) 09:40 (66) 03:38 (9) 04:58 (58) 02:53 (1) 00:31 (1) 04:52 (9) 01:12 (5) 03:55 (7) 11:29 (66) 02:17 (2)                     00:35 (1) William Garnett GBR
        03:10 (14) 06:56 (3) 09:39 (2) 19:19 (32) 22:57 (27) 27:55 (32) 30:48 (27) 31:19 (25) 36:11 (20) 37:23 (20) 41:18 (17) 52:47 (31) 55:04 (28)                     55:39 (28)    
29 Anne Lundmark Järfälla OK 56:29 04:00 (42) 05:42 (26) 04:46 (40) 04:27 (37) 05:27 (45) 04:33 (53) 03:55 (14) 00:58 (37) 05:38 (23) 01:53 (43) 05:54 (43) 04:10 (20) 04:00 (41)                     01:06 (34) Anne Lundmark Järfälla OK
        04:00 (42) 09:42 (29) 14:28 (32) 18:55 (31) 24:22 (33) 28:55 (35) 32:50 (33) 33:48 (32) 39:26 (30) 41:19 (30) 47:13 (30) 51:23 (28) 55:23 (29)                     56:29 (29)    
30 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 56:47 03:50 (36) 07:42 (49) 04:20 (28) 04:46 (43) 04:19 (27) 03:38 (33) 04:09 (22) 00:58 (37) 05:35 (21) 01:41 (31) 06:41 (56) 04:15 (21) 03:51 (37)                     01:02 (24) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:50 (36) 11:32 (42) 15:52 (39) 20:38 (41) 24:57 (36) 28:35 (33) 32:44 (31) 33:42 (31) 39:17 (29) 40:58 (29) 47:39 (31) 51:54 (29) 55:45 (30)                     56:47 (30)    
31 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 58:04 03:24 (23) 04:15 (5) 03:27 (5) 07:10 (60) 03:22 (3) 02:32 (2) 06:14 (50) 00:42 (12) 14:48 (62) 01:08 (4) 03:43 (3) 04:16 (23) 02:21 (3)                     00:42 (3) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        03:24 (23) 07:39 (9) 11:06 (5) 18:16 (26) 21:38 (23) 24:10 (18) 30:24 (24) 31:06 (22) 45:54 (39) 47:02 (38) 50:45 (37) 55:01 (36) 57:22 (32)                     58:04 (31)    
32 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 58:28 03:46 (33) 06:17 (35) 04:30 (33) 04:18 (34) 04:32 (30) 03:42 (38) 05:44 (45) 01:02 (47) 06:45 (36) 01:41 (31) 06:15 (51) 05:07 (44) 03:33 (29)                     01:16 (47) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:46 (33) 10:03 (31) 14:33 (33) 18:51 (30) 23:23 (29) 27:05 (28) 32:49 (32) 33:51 (33) 40:36 (32) 42:17 (32) 48:32 (32) 53:39 (32) 57:12 (31)                     58:28 (32)    
33 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:00 08:21 (67) 06:32 (36) 04:57 (45) 04:02 (29) 04:59 (39) 03:25 (26) 04:02 (21) 00:54 (26) 05:58 (29) 01:43 (34) 05:02 (27) 04:25 (27) 03:18 (22)                     01:22 (53) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:21 (67) 14:53 (59) 19:50 (53) 23:52 (49) 28:51 (46) 32:16 (44) 36:18 (41) 37:12 (41) 43:10 (35) 44:53 (35) 49:55 (34) 54:20 (34) 57:38 (33)                     59:00 (33)    
34 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 59:04 06:49 (64) 13:02 (65) 03:54 (19) 03:48 (21) 04:23 (28) 03:01 (12) 03:56 (16) 00:39 (6) 04:44 (6) 01:38 (29) 04:18 (14) 03:58 (14) 03:33 (28)                     01:21 (51) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        06:49 (64) 19:51 (67) 23:45 (66) 27:33 (61) 31:56 (56) 34:57 (52) 38:53 (48) 39:32 (47) 44:16 (37) 45:54 (36) 50:12 (36) 54:10 (33) 57:43 (34)                     59:04 (34)    
35 Anders Gezelius OK Ravinen 59:10 03:50 (36) 05:50 (29) 04:02 (22) 04:09 (31) 04:54 (35) 03:45 (39) 06:49 (52) 01:04 (51) 05:46 (26) 01:33 (26) 05:22 (36) 05:20 (45) 05:20 (60)                     01:26 (56) Anders Gezelius OK Ravinen
        03:50 (36) 09:40 (28) 13:42 (27) 17:51 (25) 22:45 (25) 26:30 (26) 33:19 (34) 34:23 (34) 40:09 (31) 41:42 (31) 47:04 (29) 52:24 (30) 57:44 (35)                     59:10 (35)    
36 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 59:39 04:18 (49) 05:45 (28) 05:08 (48) 04:56 (48) 04:58 (37) 04:39 (55) 05:40 (44) 01:01 (46) 06:06 (30) 01:45 (36) 05:31 (38) 04:54 (41) 03:37 (32)                     01:21 (51) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        04:18 (49) 10:03 (31) 15:11 (35) 20:07 (37) 25:05 (37) 29:44 (40) 35:24 (39) 36:25 (39) 42:31 (34) 44:16 (34) 49:47 (33) 54:41 (35) 58:18 (36)                     59:39 (36)    
37 Mats Lundblad Täby OK 60:22 03:34 (29) 05:41 (24) 04:52 (43) 04:31 (39) 05:46 (51) 04:52 (57) 05:07 (38) 01:06 (53) 06:30 (34) 02:03 (52) 06:04 (49) 05:22 (46) 03:40 (34)                     01:14 (44) Mats Lundblad Täby OK
        03:34 (29) 09:15 (26) 14:07 (29) 18:38 (29) 24:24 (34) 29:16 (39) 34:23 (36) 35:29 (36) 41:59 (33) 44:02 (33) 50:06 (35) 55:28 (37) 59:08 (37)                     60:22 (37)    
38 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 62:35 03:18 (20) 13:04 (66) 04:41 (37) 04:19 (36) 04:40 (31) 03:29 (30) 04:32 (28) 00:57 (36) 05:40 (24) 04:55 (67) 04:41 (20) 04:04 (16) 03:07 (18)                     01:08 (36) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        03:18 (20) 16:22 (63) 21:03 (57) 25:22 (54) 30:02 (51) 33:31 (49) 38:03 (46) 39:00 (46) 44:40 (38) 49:35 (41) 54:16 (39) 58:20 (39) 61:27 (38)                     62:35 (38)    
39 Leif Nordin Turebergs IF 63:11 03:37 (30) 06:41 (37) 05:18 (52) 03:56 (26) 05:48 (53) 04:36 (54) 05:11 (39) 01:05 (52) 07:52 (43) 01:58 (48) 06:09 (50) 05:52 (52) 03:59 (40)                     01:09 (39) Leif Nordin Turebergs IF
        03:37 (30) 10:18 (35) 15:36 (37) 19:32 (33) 25:20 (39) 29:56 (41) 35:07 (38) 36:12 (38) 44:04 (36) 46:02 (37) 52:11 (38) 58:03 (38) 62:02 (39)                     63:11 (39)    
40 Sam Doyle GBR 64:15 07:51 (65) 05:33 (21) 04:54 (44) 03:23 (14) 04:18 (26) 03:11 (16) 06:36 (51) 00:42 (12) 13:16 (60) 01:41 (31) 04:55 (25) 04:33 (31) 02:32 (4)                     00:50 (9) Sam Doyle GBR
        07:51 (65) 13:24 (51) 18:18 (48) 21:41 (42) 25:59 (41) 29:10 (38) 35:46 (40) 36:28 (40) 49:44 (45) 51:25 (45) 56:20 (43) 60:53 (40) 63:25 (40)                     64:15 (40)    
41 Sören Johansson Sala OK 66:49 03:53 (40) 07:30 (47) 11:05 (67) 04:01 (28) 05:04 (40) 03:49 (41) 05:54 (47) 00:56 (31) 08:11 (46) 02:15 (58) 05:21 (34) 04:20 (25) 03:23 (24)                     01:07 (35) Sören Johansson Sala OK
        03:53 (40) 11:23 (41) 22:28 (63) 26:29 (57) 31:33 (55) 35:22 (55) 41:16 (52) 42:12 (50) 50:23 (46) 52:38 (49) 57:59 (46) 62:19 (41) 65:42 (41)                     66:49 (41)    
42 Aila Halttunen Haninge SOK 68:25 04:14 (48) 06:42 (38) 04:38 (35) 04:34 (41) 04:58 (37) 03:57 (43) 07:20 (56) 01:15 (54) 08:24 (48) 01:50 (38) 06:53 (59) 08:36 (62) 03:35 (31)                     01:29 (58) Aila Halttunen Haninge SOK
        04:14 (48) 10:56 (36) 15:34 (36) 20:08 (38) 25:06 (38) 29:03 (36) 36:23 (42) 37:38 (42) 46:02 (40) 47:52 (39) 54:45 (40) 63:21 (44) 66:56 (42)                     68:25 (42)    
43 Helena Korhonen Haninge SOK 68:45 03:09 (13) 05:21 (15) 03:56 (20) 07:47 (61) 04:40 (31) 03:59 (44) 03:47 (11) 00:39 (6) 12:45 (59) 04:38 (66) 06:50 (58) 07:26 (58) 02:54 (15)                     00:54 (10) Helena Korhonen Haninge SOK
        03:09 (13) 08:30 (15) 12:26 (18) 20:13 (39) 24:53 (35) 28:52 (34) 32:39 (30) 33:18 (30) 46:03 (41) 50:41 (43) 57:31 (45) 64:57 (48) 67:51 (45)                     68:45 (43)    
44 Göran Johansson Snättringe SK 69:03 04:58 (58) 06:59 (42) 05:08 (48) 04:39 (42) 05:46 (50) 04:02 (47) 07:11 (53) 03:22 (68) 07:11 (40) 01:45 (36) 05:59 (47) 05:29 (48) 04:47 (53)                     01:47 (64) Göran Johansson Snättringe SK
        04:58 (58) 11:57 (46) 17:05 (43) 21:44 (43) 27:30 (43) 31:32 (43) 38:43 (47) 42:05 (49) 49:16 (44) 51:01 (44) 57:00 (44) 62:29 (42) 67:16 (43)                     69:03 (44)    
45 Kristina Klang Klubblös 69:29 03:52 (39) 10:15 (60) 06:00 (59) 06:00 (54) 05:13 (43) 03:40 (35) 08:39 (61) 01:00 (42) 05:55 (28) 01:27 (22) 06:27 (53) 04:09 (18) 05:12 (58)                     01:40 (61) Kristina Klang Klubblös
        03:52 (39) 14:07 (54) 20:07 (55) 26:07 (56) 31:20 (53) 35:00 (53) 43:39 (54) 44:39 (54) 50:34 (49) 52:01 (46) 58:28 (47) 62:37 (43) 67:49 (44)                     69:29 (45)    
46 Christer Galle Mälarö SOK 69:33 04:27 (50) 07:19 (45) 05:44 (58) 05:18 (51) 07:12 (61) 04:42 (56) 05:55 (48) 01:23 (60) 08:31 (49) 01:54 (44) 06:42 (57) 05:03 (42) 04:07 (43)                     01:16 (47) Christer Galle Mälarö SOK
        04:27 (50) 11:46 (45) 17:30 (45) 22:48 (45) 30:00 (50) 34:42 (51) 40:37 (49) 42:00 (48) 50:31 (47) 52:25 (48) 59:07 (49) 64:10 (45) 68:17 (46)                     69:33 (46)    
47 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 70:33 04:12 (46) 08:50 (53) 08:22 (65) 05:11 (50) 05:40 (48) 04:27 (51) 04:24 (26) 01:20 (57) 08:06 (45) 01:51 (41) 06:34 (55) 05:44 (50) 04:25 (48)                     01:27 (57) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        04:12 (46) 13:02 (48) 21:24 (60) 26:35 (58) 32:15 (57) 36:42 (57) 41:06 (51) 42:26 (51) 50:32 (48) 52:23 (47) 58:57 (48) 64:41 (46) 69:06 (47)                     70:33 (47)    
48 Martin Eriksson OK Södertörn 71:08 03:37 (30) 10:09 (59) 05:42 (57) 04:16 (33) 05:49 (55) 04:04 (48) 07:13 (54) 03:19 (67) 07:09 (39) 01:36 (28) 06:26 (52) 05:26 (47) 04:38 (51)                     01:44 (63) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:37 (30) 13:46 (52) 19:28 (51) 23:44 (48) 29:33 (49) 33:37 (50) 40:50 (50) 44:09 (53) 51:18 (50) 52:54 (50) 59:20 (50) 64:46 (47) 69:24 (48)                     71:08 (48)    
49 Ingrid Graneli Haninge SOK 71:22 04:02 (43) 10:39 (63) 05:14 (50) 04:51 (47) 06:12 (58) 04:21 (50) 08:34 (60) 01:16 (55) 07:45 (42) 02:03 (52) 06:33 (54) 05:06 (43) 03:33 (28)                     01:13 (42) Ingrid Graneli Haninge SOK
        04:02 (43) 14:41 (57) 19:55 (54) 24:46 (50) 30:58 (52) 35:19 (54) 43:53 (55) 45:09 (55) 52:54 (51) 54:57 (51) 61:30 (51) 66:36 (49) 70:09 (49)                     71:22 (49)    
50 Ove Forsberg Turebergs IF 73:12 04:38 (53) 07:01 (44) 05:29 (53) 05:32 (53) 06:05 (57) 03:31 (31) 04:59 (35) 01:03 (50) 09:06 (52) 02:01 (50) 05:52 (42) 11:53 (67) 04:38 (51)                     01:24 (54) Ove Forsberg Turebergs IF
        04:38 (53) 11:39 (43) 17:08 (44) 22:40 (44) 28:45 (45) 32:16 (44) 37:15 (44) 38:18 (45) 47:24 (42) 49:25 (40) 55:17 (41) 67:10 (50) 71:48 (50)                     73:12 (50)    
51 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 73:14 04:09 (45) 09:42 (55) 05:06 (47) 04:18 (34) 05:10 (42) 04:01 (46) 13:41 (65) 00:56 (31) 08:11 (46) 01:50 (38) 05:55 (45) 04:53 (40) 04:18 (46)                     01:04 (30) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:09 (45) 13:51 (53) 18:57 (50) 23:15 (46) 28:25 (44) 32:26 (47) 46:07 (57) 47:03 (57) 55:14 (53) 57:04 (53) 62:59 (52) 67:52 (51) 72:10 (51)                     73:14 (51)    
52 Kristina Wåhlin Västerås SOK 73:56 04:38 (53) 12:13 (64) 04:20 (28) 04:02 (29) 03:59 (17) 03:13 (18) 05:02 (36) 00:49 (20) 09:42 (54) 02:27 (59) 05:39 (40) 12:25 (68) 04:08 (44)                     01:19 (50) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        04:38 (53) 16:51 (64) 21:11 (59) 25:13 (52) 29:12 (48) 32:25 (46) 37:27 (45) 38:16 (44) 47:58 (43) 50:25 (42) 56:04 (42) 68:29 (52) 72:37 (52)                     73:56 (52)    
53 Karin Edström Skogsluffarnas OK 75:20 03:31 (27) 07:26 (46) 04:39 (36) 04:47 (44) 05:48 (53) 03:59 (44) 04:34 (29) 01:02 (47) 23:24 (66) 01:55 (46) 05:37 (39) 04:37 (34) 02:51 (12)                     01:10 (40) Karin Edström Skogsluffarnas OK
        03:31 (27) 10:57 (37) 15:36 (37) 20:23 (40) 26:11 (42) 30:10 (42) 34:44 (37) 35:46 (37) 59:10 (58) 61:05 (57) 66:42 (57) 71:19 (56) 74:10 (54)                     75:20 (53)    
54 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 75:22 04:29 (51) 10:17 (61) 04:48 (41) 03:55 (24) 05:25 (44) 03:51 (42) 04:13 (24) 01:00 (42) 19:52 (65) 01:50 (38) 05:54 (43) 04:35 (33) 03:58 (39)                     01:15 (46) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        04:29 (51) 14:46 (58) 19:34 (52) 23:29 (47) 28:54 (47) 32:45 (48) 36:58 (43) 37:58 (43) 57:50 (56) 59:40 (54) 65:34 (54) 70:09 (53) 74:07 (53)                     75:22 (54)    
55 Gunnar Hellström Haninge SOK 76:16 03:41 (32) 14:22 (67) 04:21 (30) 05:29 (52) 10:16 (65) 06:40 (61) 04:54 (34) 00:58 (37) 06:50 (37) 02:46 (60) 05:50 (41) 04:28 (29) 04:16 (45)                     01:25 (55) Gunnar Hellström Haninge SOK
        03:41 (32) 18:03 (66) 22:24 (62) 27:53 (62) 38:09 (63) 44:49 (63) 49:43 (60) 50:41 (60) 57:31 (54) 60:17 (55) 66:07 (55) 70:35 (55) 74:51 (55)                     76:16 (55)    
56 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 77:57 08:03 (66) 06:51 (40) 06:59 (61) 04:48 (45) 05:46 (50) 03:12 (17) 15:28 (66) 02:41 (65) 07:01 (38) 01:39 (30) 06:03 (48) 04:37 (34) 03:15 (21)                     01:34 (59) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        08:03 (66) 14:54 (60) 21:53 (61) 26:41 (59) 32:27 (58) 35:39 (56) 51:07 (61) 53:48 (61) 60:49 (60) 62:28 (60) 68:31 (59) 73:08 (57) 76:23 (56)                     77:57 (56)    
57 Tommy Svensson Hellas Orientering 79:33 04:32 (52) 06:43 (39) 04:42 (38) 03:50 (23) 05:37 (47) 03:39 (34) 04:25 (27) 00:56 (31) 25:05 (67) 01:52 (42) 05:58 (46) 06:23 (57) 04:55 (55)                     00:56 (11) Tommy Svensson Hellas Orientering
        04:32 (52) 11:15 (39) 15:57 (40) 19:47 (34) 25:24 (40) 29:03 (36) 33:28 (35) 34:24 (35) 59:29 (59) 61:21 (59) 67:19 (58) 73:42 (58) 78:37 (57)                     79:33 (57)    
58 Kurt Zander Västerås SOK 80:12 04:48 (56) 06:53 (41) 06:33 (60) 06:40 (56) 10:26 (66) 04:59 (59) 04:41 (31) 00:55 (28) 08:49 (50) 01:55 (46) 07:56 (61) 05:42 (49) 08:41 (65)                     01:14 (44) Kurt Zander Västerås SOK
        04:48 (56) 11:41 (44) 18:14 (47) 24:54 (51) 35:20 (61) 40:19 (60) 45:00 (56) 45:55 (56) 54:44 (52) 56:39 (52) 64:35 (53) 70:17 (54) 78:58 (58)                     80:12 (58)    
59 Gösta Guteland Snättringe SK 80:35 04:05 (44) 10:02 (58) 04:06 (24) 08:46 (65) 05:31 (46) 08:19 (68) 06:05 (49) 00:54 (26) 09:52 (55) 03:39 (63) 05:20 (33) 07:56 (60) 04:57 (56)                     01:03 (28) Gösta Guteland Snättringe SK
        04:05 (44) 14:07 (54) 18:13 (46) 26:59 (60) 32:30 (60) 40:49 (61) 46:54 (58) 47:48 (58) 57:40 (55) 61:19 (58) 66:39 (56) 74:35 (59) 79:32 (59)                     80:35 (59)    
60 Leif Hermundstad Snättringe SK 81:45 04:43 (55) 08:02 (50) 08:14 (64) 04:49 (46) 06:40 (60) 05:25 (60) 09:09 (62) 01:22 (59) 09:53 (56) 02:14 (56) 08:33 (62) 06:10 (54) 04:53 (54)                     01:38 (60) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:43 (55) 12:45 (47) 20:59 (56) 25:48 (55) 32:28 (59) 37:53 (58) 47:02 (59) 48:24 (59) 58:17 (57) 60:31 (56) 69:04 (60) 75:14 (60) 80:07 (60)                     81:45 (60)    
61 Kurt Andersson Enebybergs IF 88:45 03:58 (41) 06:11 (32) 04:18 (27) 04:10 (32) 04:48 (33) 03:46 (40) 28:15 (68) 00:49 (20) 06:13 (32) 01:30 (24) 13:27 (66) 05:50 (51) 04:22 (47)                     01:08 (37) Kurt Andersson Enebybergs IF
        03:58 (41) 10:09 (34) 14:27 (31) 18:37 (28) 23:25 (30) 27:11 (29) 55:26 (62) 56:15 (62) 62:28 (61) 63:58 (61) 77:25 (61) 83:15 (61) 87:37 (61)                     88:45 (61)    
62 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 90:22 05:48 (61) 07:34 (48) 05:34 (55) 19:21 (68) 09:41 (64) 06:54 (63) 07:19 (55) 01:16 (55) 08:57 (51) 01:54 (44) 05:21 (34) 04:28 (29) 05:02 (57)                     01:13 (42) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        05:48 (61) 13:22 (50) 18:56 (49) 38:17 (67) 47:58 (65) 54:52 (65) 62:11 (65) 63:27 (65) 72:24 (62) 74:18 (62) 79:39 (62) 84:07 (62) 89:09 (62)                     90:22 (62)    
63 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 101:14 04:13 (47) 07:00 (43) 05:30 (54) 08:31 (64) 06:14 (59) 07:34 (66) 04:10 (23) 00:56 (31) 36:08 (68) 02:11 (55) 07:37 (60) 04:42 (37) 05:28 (61)                     01:00 (19) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:13 (47) 11:13 (38) 16:43 (41) 25:14 (53) 31:28 (54) 39:02 (59) 43:12 (53) 44:08 (52) 80:16 (65) 82:27 (65) 90:04 (65) 94:46 (65) 100:14 (63)                     101:14 (63)    
64 Jan Larsson Tullinge SK 102:06 06:03 (62) 09:49 (56) 05:17 (51) 10:37 (67) 05:49 (55) 04:32 (52) 17:00 (67) 01:24 (61) 12:06 (58) 04:35 (65) 08:34 (63) 06:08 (53) 08:30 (64)                     01:42 (62) Jan Larsson Tullinge SK
        06:03 (62) 15:52 (62) 21:09 (58) 31:46 (65) 37:35 (62) 42:07 (62) 59:07 (63) 60:31 (63) 72:37 (63) 77:12 (63) 85:46 (63) 91:54 (63) 100:24 (65)                     102:06 (64)    
65 Ingvar Oskarsson Solna OK 102:17 06:39 (63) 10:28 (62) 07:26 (62) 07:53 (62) 07:38 (62) 07:23 (64) 11:56 (64) 01:25 (62) 13:30 (61) 03:01 (61) 09:25 (65) 07:55 (59) 05:40 (62)                     01:58 (65) Ingvar Oskarsson Solna OK
        06:39 (63) 17:07 (65) 24:33 (67) 32:26 (66) 40:04 (64) 47:27 (64) 59:23 (64) 60:48 (64) 74:18 (64) 77:19 (64) 86:44 (64) 94:39 (64) 100:19 (64)                     102:17 (65)    
66 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 126:28 13:00 (68) 15:52 (68) 13:04 (68) 08:25 (63) 09:18 (63) 07:47 (67) 07:53 (58) 01:30 (63) 11:21 (57) 08:06 (68) 08:42 (64) 08:35 (61) 10:19 (66)                     02:36 (67) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        13:00 (68) 28:52 (68) 41:56 (68) 50:21 (68) 59:39 (68) 67:26 (68) 75:19 (68) 76:49 (68) 88:10 (68) 96:16 (68) 104:58 (66) 113:33 (66) 123:52 (66)                     126:28 (66)    
67 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 131:53 04:59 (59) 09:40 (54) 08:47 (66) 06:16 (55) 19:56 (67) 07:29 (65) 09:51 (63) 01:59 (64) 15:37 (63) 03:39 (63) 16:45 (68) 10:41 (63) 13:44 (68)                     02:30 (66) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        04:59 (59) 14:39 (56) 23:26 (64) 29:42 (63) 49:38 (66) 57:07 (66) 66:58 (67) 68:57 (66) 84:34 (66) 88:13 (66) 104:58 (66) 115:39 (67) 129:23 (67)                     131:53 (67)    
68 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 132:18 05:38 (60) 09:56 (57) 08:10 (63) 06:46 (57) 20:52 (68) 06:40 (61) 08:22 (59) 03:13 (66) 15:40 (64) 03:37 (62) 16:24 (67) 10:51 (65) 13:28 (67)                     02:41 (68) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        05:38 (60) 15:34 (61) 23:44 (65) 30:30 (64) 51:22 (67) 58:02 (67) 66:24 (66) 69:37 (67) 85:17 (67) 88:54 (67) 105:18 (68) 116:09 (68) 129:37 (68)                     132:18 (68)    
- Farfar Redtzer Attunda 33:43 02:33   03:00   05:00   01:18   02:31   00:46   09:24   08:09   00:47                                       00:15   Farfar Redtzer Attunda
        02:33   05:33   10:33   11:51   14:22   15:08   24:32   32:41   33:28                                       33:43      
- Tommy Lindberg Haninge SOK 50:33 02:58   05:55   03:39   03:23   04:22   02:55   04:50   00:37   05:10   01:32   04:31   05:11                           05:30   Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:58   08:53   12:32   15:55   20:17   23:12   28:02   28:39   33:49   35:21   39:52   45:03                           50:33      
- Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 51:34 02:45   05:25   04:01   03:34   04:16   02:58   07:23   00:40   05:41   01:28   08:10   03:58                           01:15   Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        02:45   08:10   12:11   15:45   20:01   22:59   30:22   31:02   36:43   38:11   46:21   50:19                           51:34      
- Matthew mMrris GBR 55:23 02:52   04:28   03:18   11:05   03:05   05:01   02:46   00:34   05:32   00:53   04:10                               11:39   Matthew mMrris GBR
        02:52   07:20   10:38   21:43   24:48   29:49   32:35   33:09   38:41   39:34   43:44                               55:23      
- Bo Romson Hellas Orientering 67:44 03:56   08:00   04:59   04:33   06:03   03:47   04:34   00:54   07:21   08:28   05:22   05:04   03:27                       01:16   Bo Romson Hellas Orientering
        03:56   11:56   16:55   21:28   27:31   31:18   35:52   36:46   44:07   52:35   57:57   63:01   66:28                       67:44      
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 73:19 08:09   07:31   04:30   30:04   05:03   03:44   03:04   05:17   04:35                                       01:22   Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        08:09   15:40   20:10   50:14   55:17   59:01   62:05   67:22   71:57                                       73:19      
- Carl Lang OK Österåker 74:11 03:37   05:10   15:57   03:45   11:35   15:52   06:48   07:04                                           04:23   Carl Lang OK Österåker
        03:37   08:47   24:44   28:29   40:04   55:56   62:44   69:48                                           74:11      
- Per Geijer FM IF 86:36 11:25   38:00   06:45   05:18   23:45                                                       01:23   Per Geijer FM IF
        11:25   49:25   56:10   61:28   85:13                                                       86:36      
- Kerstin Jensen Klubblös 90:54 08:35   12:55   05:13   06:49   10:00   04:28   05:43   01:09   08:38   06:29   06:47   05:26   07:22                       01:20   Kerstin Jensen Klubblös
        08:35   21:30   26:43   33:32   43:32   48:00   53:43   54:52   63:30   69:59   76:46   82:12   89:34                       90:54      
- Aino Birgitta Redtzer Attunda OK 139:12 23:01   07:26   17:48   07:40   05:29   33:45   08:24   26:10                                           09:29   Aino Birgitta Redtzer Attunda OK
        23:01   30:27   48:15   55:55   61:24   95:09   103:33   129:43                                           139:12      
- Christer Hedin IFK Enskede 419:44 03:23   06:28   04:23   03:47   03:52   03:27   05:16   00:50                                           388:18   Christer Hedin IFK Enskede
        03:23   09:51   14:14   18:01   21:53   25:20   30:36   31:26                                           419:44      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                           Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Alex Crawshaw GBR 27:26 01:54 (4) 01:58 (3) 06:29 (2) 01:58 (6) 03:50 (3) 04:52 (4) 03:11 (3) 02:25 (10)                                         00:49 (1) Alex Crawshaw GBR
        01:54 (4) 03:52 (4) 10:21 (2) 12:19 (3) 16:09 (2) 21:01 (2) 24:12 (2) 26:37 (2)                                         27:26 (1)    
2 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 29:01 01:56 (5) 01:52 (2) 07:46 (5) 01:59 (7) 04:08 (4) 04:47 (3) 03:04 (1) 02:13 (7)                                         01:16 (4) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        01:56 (5) 03:48 (3) 11:34 (5) 13:33 (5) 17:41 (4) 22:28 (4) 25:32 (4) 27:45 (3)                                         29:01 (2)    
3 Sören Andersson Centrum OK 29:03 01:36 (2) 02:20 (8) 06:33 (3) 01:41 (3) 04:21 (5) 05:30 (7) 03:20 (5) 02:25 (10)                                         01:17 (6) Sören Andersson Centrum OK
        01:36 (2) 03:56 (5) 10:29 (3) 12:10 (2) 16:31 (3) 22:01 (3) 25:21 (3) 27:46 (4)                                         29:03 (3)    
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 31:19 02:10 (9) 01:12 (1) 05:47 (1) 01:11 (1) 02:39 (1) 04:46 (2) 03:05 (2) 01:26 (2)                                         09:03 (42) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        02:10 (9) 03:22 (1) 09:09 (1) 10:20 (1) 12:59 (1) 17:45 (1) 20:50 (1) 22:16 (1)                                         31:19 (4)    
5 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 32:48 02:17 (11) 02:28 (9) 08:27 (6) 02:04 (8) 05:07 (8) 05:23 (6) 03:13 (4) 02:18 (8)                                         01:31 (8) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        02:17 (11) 04:45 (10) 13:12 (6) 15:16 (6) 20:23 (6) 25:46 (6) 28:59 (5) 31:17 (5)                                         32:48 (5)    
6 Ingrid Kling Ockelbo OK 34:29 02:04 (8) 02:04 (4) 10:33 (12) 01:51 (4) 04:54 (6) 06:29 (11) 03:33 (6) 01:51 (3)                                         01:10 (2) Ingrid Kling Ockelbo OK
        02:04 (8) 04:08 (7) 14:41 (7) 16:32 (8) 21:26 (7) 27:55 (7) 31:28 (6) 33:19 (6)                                         34:29 (6)    
7 Carolina Magnusson Täby OK 35:46 01:50 (3) 02:11 (5) 10:52 (14) 01:26 (2) 03:49 (2) 04:57 (5) 07:27 (37) 01:54 (4)                                         01:20 (7) Carolina Magnusson Täby OK
        01:50 (3) 04:01 (6) 14:53 (8) 16:19 (7) 20:08 (5) 25:05 (5) 32:32 (7) 34:26 (7)                                         35:46 (7)    
8 Claudine Hodgson GBR 37:55 02:12 (10) 03:10 (25) 09:49 (9) 02:46 (14) 06:20 (17) 05:48 (9) 03:51 (8) 02:09 (6)                                         01:50 (18) Claudine Hodgson GBR
        02:12 (10) 05:22 (14) 15:11 (10) 17:57 (9) 24:17 (9) 30:05 (10) 33:56 (8) 36:05 (8)                                         37:55 (8)    
9 Leif Kling Ockelbo OK 39:16 03:19 (26) 03:28 (30) 09:48 (8) 02:22 (10) 05:22 (9) 05:40 (8) 04:51 (15) 01:59 (5)                                         02:27 (31) Leif Kling Ockelbo OK
        03:19 (26) 06:47 (23) 16:35 (13) 18:57 (11) 24:19 (10) 29:59 (9) 34:50 (9) 36:49 (9)                                         39:16 (9)    
10 Imogen Pieters GBR 39:32 01:32 (1) 02:12 (6) 07:10 (4) 02:37 (11) 10:41 (39) 04:42 (1) 07:41 (39) 01:24 (1)                                         01:33 (9) Imogen Pieters GBR
        01:32 (1) 03:44 (2) 10:54 (4) 13:31 (4) 24:12 (8) 28:54 (8) 36:35 (10) 37:59 (10)                                         39:32 (10)    
11 Susanne Holmberg OK Södertörn 40:37 02:00 (6) 02:12 (6) 11:48 (19) 05:43 (36) 04:55 (7) 05:55 (10) 04:20 (11) 02:28 (12)                                         01:16 (4) Susanne Holmberg OK Södertörn
        02:00 (6) 04:12 (8) 16:00 (12) 21:43 (17) 26:38 (13) 32:33 (11) 36:53 (11) 39:21 (11)                                         40:37 (11)    
12 Phedbe Thulin Täby OK 43:37 03:32 (28) 06:42 (43) 08:34 (7) 01:54 (5) 06:14 (13) 08:16 (19) 04:00 (9) 02:28 (12)                                         01:57 (22) Phedbe Thulin Täby OK
        03:32 (28) 10:14 (42) 18:48 (17) 20:42 (15) 26:56 (14) 35:12 (12) 39:12 (12) 41:40 (12)                                         43:37 (12)    
13 John Östlund Sundbybergs IK 44:17 02:26 (13) 02:33 (11) 16:25 (28) 02:39 (13) 05:30 (10) 06:31 (12) 03:44 (7) 02:50 (16)                                         01:39 (10) John Östlund Sundbybergs IK
        02:26 (13) 04:59 (11) 21:24 (20) 24:03 (20) 29:33 (19) 36:04 (14) 39:48 (13) 42:38 (13)                                         44:17 (13)    
14 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 46:49 02:38 (16) 03:00 (18) 11:08 (16) 03:18 (23) 05:45 (11) 10:56 (28) 05:04 (16) 02:57 (18)                                         02:03 (26) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        02:38 (16) 05:38 (18) 16:46 (14) 20:04 (14) 25:49 (12) 36:45 (15) 41:49 (15) 44:46 (14)                                         46:49 (14)    
15 Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK 47:47 03:00 (22) 03:00 (18) 11:37 (17) 03:07 (21) 07:22 (22) 07:27 (14) 05:15 (20) 03:58 (34)                                         03:01 (39) Thomas Svedin Bromma-Vällingby SOK
        03:00 (22) 06:00 (19) 17:37 (16) 20:44 (16) 28:06 (18) 35:33 (13) 40:48 (14) 44:46 (14)                                         47:47 (15)    
16 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 48:14 02:41 (18) 02:29 (10) 14:03 (22) 03:03 (19) 05:47 (12) 10:19 (27) 04:28 (12) 03:38 (28)                                         01:46 (16) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:41 (18) 05:10 (13) 19:13 (19) 22:16 (19) 28:03 (17) 38:22 (16) 42:50 (16) 46:28 (16)                                         48:14 (16)    
17 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:49 02:44 (19) 02:48 (15) 09:59 (11) 04:30 (34) 06:59 (21) 12:08 (31) 04:17 (10) 03:44 (31)                                         01:40 (11) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:44 (19) 05:32 (16) 15:31 (11) 20:01 (13) 27:00 (15) 39:08 (17) 43:25 (17) 47:09 (17)                                         48:49 (17)    
18 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 51:26 03:37 (31) 03:33 (31) 14:41 (23) 04:06 (30) 06:19 (16) 08:07 (18) 05:58 (25) 03:16 (20)                                         01:49 (17) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:37 (31) 07:10 (25) 21:51 (23) 25:57 (25) 32:16 (21) 40:23 (19) 46:21 (18) 49:37 (18)                                         51:26 (18)    
19 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 51:34 02:36 (15) 02:52 (17) 16:35 (29) 04:22 (32) 06:15 (14) 08:31 (20) 05:44 (22) 02:45 (15)                                         01:54 (19) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        02:36 (15) 05:28 (15) 22:03 (24) 26:25 (26) 32:40 (23) 41:11 (21) 46:55 (20) 49:40 (19)                                         51:34 (19)    
20 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 52:09 02:01 (7) 02:37 (12) 19:00 (40) 02:18 (9) 06:26 (18) 08:05 (17) 06:08 (26) 03:51 (33)                                         01:43 (13) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:01 (7) 04:38 (9) 23:38 (28) 25:56 (24) 32:22 (22) 40:27 (20) 46:35 (19) 50:26 (20)                                         52:09 (20)    
21 Norman Thulin Täby OK 53:47 02:28 (14) 02:41 (14) 09:49 (9) 03:23 (24) 06:26 (18) 18:33 (42) 04:47 (14) 03:12 (19)                                         02:28 (33) Norman Thulin Täby OK
        02:28 (14) 05:09 (12) 14:58 (9) 18:21 (10) 24:47 (11) 43:20 (23) 48:07 (21) 51:19 (21)                                         53:47 (21)    
22 Ingemar Johnsson OK Södertörn 53:48 04:41 (37) 03:49 (34) 12:59 (20) 04:03 (28) 08:17 (30) 08:55 (22) 05:47 (23) 03:21 (23)                                         01:56 (21) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        04:41 (37) 08:30 (33) 21:29 (21) 25:32 (22) 33:49 (26) 42:44 (22) 48:31 (22) 51:52 (22)                                         53:48 (22)    
23 Lennart Sjöstål Klubblös 55:14 05:57 (41) 02:48 (15) 17:00 (31) 04:08 (31) 06:33 (20) 08:02 (16) 05:56 (24) 02:53 (17)                                         01:57 (22) Lennart Sjöstål Klubblös
        05:57 (41) 08:45 (36) 25:45 (33) 29:53 (31) 36:26 (28) 44:28 (24) 50:24 (25) 53:17 (23)                                         55:14 (23)    
24 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 55:56 03:32 (28) 03:41 (32) 11:45 (18) 03:09 (22) 09:53 (38) 07:30 (15) 10:17 (42) 04:02 (35)                                         02:07 (27) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:32 (28) 07:13 (26) 18:58 (18) 22:07 (18) 32:00 (20) 39:30 (18) 49:47 (23) 53:49 (25)                                         55:56 (24)    
25 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 56:11 03:17 (25) 03:03 (20) 10:42 (13) 02:58 (17) 07:39 (25) 17:27 (41) 05:11 (18) 03:27 (24)                                         02:27 (31) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        03:17 (25) 06:20 (22) 17:02 (15) 20:00 (12) 27:39 (16) 45:06 (26) 50:17 (24) 53:44 (24)                                         56:11 (25)    
26 Lars Nordin Solna OK 56:25 08:43 (44) 02:37 (12) 10:55 (15) 02:38 (12) 07:47 (29) 13:53 (35) 04:33 (13) 03:36 (26)                                         01:43 (12) Lars Nordin Solna OK
        08:43 (44) 11:20 (43) 22:15 (25) 24:53 (21) 32:40 (23) 46:33 (28) 51:06 (26) 54:42 (26)                                         56:25 (26)    
27 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 56:40 02:40 (17) 03:23 (29) 16:17 (27) 03:28 (26) 07:45 (27) 12:50 (32) 05:28 (21) 03:37 (27)                                         01:12 (3) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        02:40 (17) 06:03 (20) 22:20 (26) 25:48 (23) 33:33 (25) 46:23 (27) 51:51 (27) 55:28 (28)                                         56:40 (27)    
28 Ronny Hedlund OK Södertörn 57:03 02:21 (12) 03:12 (26) 23:18 (41) 02:57 (16) 06:16 (15) 06:58 (13) 07:26 (36) 02:40 (14)                                         01:55 (20) Ronny Hedlund OK Södertörn
        02:21 (12) 05:33 (17) 28:51 (40) 31:48 (35) 38:04 (31) 45:02 (25) 52:28 (29) 55:08 (27)                                         57:03 (28)    
29 Berit Lindunger Haninge SOK 57:53 06:36 (43) 03:05 (21) 16:58 (30) 02:50 (15) 07:43 (26) 09:38 (25) 05:12 (19) 03:30 (25)                                         02:21 (30) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:36 (43) 09:41 (40) 26:39 (37) 29:29 (30) 37:12 (29) 46:50 (29) 52:02 (28) 55:32 (29)                                         57:53 (29)    
30 Jacky Dakin GBR 60:12 03:27 (27) 03:20 (28) 15:39 (24) 10:05 (44) 07:46 (28) 08:32 (21) 06:19 (27) 03:20 (22)                                         01:44 (15) Jacky Dakin GBR
        03:27 (27) 06:47 (23) 22:26 (27) 32:31 (39) 40:17 (34) 48:49 (30) 55:08 (30) 58:28 (30)                                         60:12 (30)    
31 Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK 64:40 03:00 (22) 04:56 (37) 13:46 (21) 08:56 (43) 09:15 (36) 11:00 (29) 07:08 (34) 03:43 (30)                                         02:56 (37) Kerstin Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:00 (22) 07:56 (29) 21:42 (22) 30:38 (33) 39:53 (33) 50:53 (32) 58:01 (32) 61:44 (31)                                         64:40 (31)    
32 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 64:59 03:34 (30) 04:02 (35) 17:22 (32) 06:01 (38) 09:30 (37) 09:51 (26) 06:27 (28) 05:16 (39)                                         02:56 (37) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        03:34 (30) 07:36 (28) 24:58 (31) 30:59 (34) 40:29 (36) 50:20 (31) 56:47 (31) 62:03 (32)                                         64:59 (32)    
33 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 65:39 03:44 (32) 04:17 (36) 17:53 (33) 03:26 (25) 08:51 (33) 12:50 (32) 09:05 (41) 03:18 (21)                                         02:15 (28) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        03:44 (32) 08:01 (31) 25:54 (34) 29:20 (29) 38:11 (32) 51:01 (33) 60:06 (33) 63:24 (33)                                         65:39 (33)    
34 Åke Linderoth Sundbybergs IK 67:16 02:49 (20) 05:42 (41) 25:02 (42) 03:01 (18) 07:35 (23) 08:59 (23) 07:56 (40) 03:42 (29)                                         02:30 (34) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        02:49 (20) 08:31 (34) 33:33 (42) 36:34 (41) 44:09 (39) 53:08 (34) 61:04 (34) 64:46 (34)                                         67:16 (34)    
35 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 69:29 04:08 (35) 03:18 (27) 18:33 (37) 04:05 (29) 07:38 (24) 16:37 (39) 06:50 (31) 06:03 (42)                                         02:17 (29) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        04:08 (35) 07:26 (27) 25:59 (35) 30:04 (32) 37:42 (30) 54:19 (35) 61:09 (35) 67:12 (35)                                         69:29 (35)    
36 Maria Marquzez Tumba-Mälarhöjden OK 70:27 04:47 (39) 03:09 (24) 16:13 (26) 03:03 (19) 08:40 (32) 21:26 (43) 06:29 (29) 04:57 (38)                                         01:43 (12) Maria Marquzez Tumba-Mälarhöjden OK
        04:47 (39) 07:56 (29) 24:09 (29) 27:12 (27) 35:52 (27) 57:18 (38) 63:47 (38) 68:44 (37)                                         70:27 (36)    
37 Jan Burell OK Enen 71:02 03:53 (33) 05:18 (40) 18:40 (38) 04:37 (35) 09:04 (34) 12:59 (34) 07:14 (35) 06:31 (43)                                         02:46 (35) Jan Burell OK Enen
        03:53 (33) 09:11 (38) 27:51 (39) 32:28 (38) 41:32 (38) 54:31 (36) 61:45 (36) 68:16 (36)                                         71:02 (37)    
38 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 72:23 03:00 (22) 03:08 (22) 18:25 (35) 07:27 (41) 08:33 (31) 17:03 (40) 07:07 (33) 05:40 (41)                                         02:00 (24) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        03:00 (22) 06:08 (21) 24:33 (30) 32:00 (36) 40:33 (37) 57:36 (39) 64:43 (39) 70:23 (39)                                         72:23 (38)    
39 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 74:20 04:05 (34) 05:01 (38) 16:00 (25) 03:57 (27) 11:21 (40) 15:49 (37) 06:56 (32) 07:12 (44)                                         03:59 (41) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        04:05 (34) 09:06 (37) 25:06 (32) 29:03 (28) 40:24 (35) 56:13 (37) 63:09 (37) 70:21 (38)                                         74:20 (39)    
40 Gustav Grandin Järla Orientering 76:32 04:39 (36) 03:48 (33) 17:53 (33) 05:50 (37) 12:31 (41) 15:37 (36) 07:29 (38) 05:19 (40)                                         03:26 (40) Gustav Grandin Järla Orientering
        04:39 (36) 08:27 (32) 26:20 (36) 32:10 (37) 44:41 (40) 60:18 (40) 67:47 (40) 73:06 (40)                                         76:32 (40)    
41 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 99:00 02:57 (21) 06:23 (42) 18:27 (36) 06:09 (39) 25:10 (43) 16:27 (38) 16:59 (43) 04:28 (36)                                         02:00 (24) Johan Sandwall Skarpnäcks OL
        02:57 (21) 09:20 (39) 27:47 (38) 33:56 (40) 59:06 (42) 75:33 (43) 92:32 (43) 97:00 (43)                                         99:00 (41)    
42 Aija Sadurskis Centrum OK 103:48 04:43 (38) 05:17 (39) 38:26 (44) 06:09 (39) 13:22 (42) 22:32 (44) 06:39 (30) 03:49 (32)                                         02:51 (36) Aija Sadurskis Centrum OK
        04:43 (38) 10:00 (41) 48:26 (44) 54:35 (44) 67:57 (44) 90:29 (44) 97:08 (44) 100:57 (44)                                         103:48 (42)    
43 Siv Frölund Haninge SOK 396:06 05:23 (40) 03:08 (22) 31:35 (43) 08:23 (42) 09:10 (35) 09:12 (24) 05:10 (17) 04:44 (37)                                         319:21 (43) Siv Frölund Haninge SOK
        05:23 (40) 08:31 (34) 40:06 (43) 48:29 (43) 57:39 (41) 66:51 (41) 72:01 (41) 76:45 (41)                                         396:06 (43)    
44 Barbro Melvinger OK Enen 434:32 06:14 (42) 07:25 (44) 18:52 (39) 04:22 (32) 25:36 (44) 11:27 (30) 17:56 (44) 02:20 (9)                                         340:20 (44) Barbro Melvinger OK Enen
        06:14 (42) 13:39 (44) 32:31 (41) 36:53 (42) 62:29 (43) 73:56 (42) 91:52 (42) 94:12 (42)