Sträcktider Luffarligan Lida                                                    
  2019-09-18       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid            
                                                           
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   Mål  
1 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 38:58 03:14 (1) 03:43 (2) 01:13 (1) 05:30 (1) 05:51 (5) 01:21 (1) 01:10 (1) 04:53 (1) 01:32 (1) 06:55 (1) 01:21 (1) 01:45 (1) 00:30 (1)
        03:14 (1) 06:57 (1) 08:10 (1) 13:40 (1) 19:31 (1) 20:52 (1) 22:02 (1) 26:55 (1) 28:27 (1) 35:22 (1) 36:43 (1) 38:28 (1) 38:58 (1)
2 Göran Nilsson Snättringe 45:09 03:34 (4) 03:58 (3) 01:20 (2) 07:05 (2) 05:23 (2) 01:30 (2) 01:27 (4) 05:34 (3) 01:46 (4) 08:21 (3) 02:25 (10) 02:12 (3) 00:34 (2)
        03:34 (4) 07:32 (4) 08:52 (3) 15:57 (2) 21:20 (2) 22:50 (2) 24:17 (2) 29:51 (2) 31:37 (2) 39:58 (2) 42:23 (2) 44:35 (2) 45:09 (2)
3 Jonas Holmgren Gustavsbergs OK 47:04 03:25 (2) 03:42 (1) 01:27 (4) 07:56 (3) 05:07 (1) 01:35 (3) 01:21 (2) 05:45 (4) 01:45 (3) 09:49 (7) 02:36 (14) 02:00 (2) 00:36 (3)
        03:25 (2) 07:07 (2) 08:34 (2) 16:30 (3) 21:37 (3) 23:12 (3) 24:33 (3) 30:18 (3) 32:03 (3) 41:52 (3) 44:28 (3) 46:28 (3) 47:04 (3)
4 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 50:07 03:49 (6) 04:02 (5) 01:39 (7) 08:14 (4) 05:57 (6) 01:47 (7) 01:34 (6) 06:30 (8) 02:14 (9) 09:35 (5) 01:43 (3) 02:23 (5) 00:40 (7)
        03:49 (6) 07:51 (5) 09:30 (5) 17:44 (4) 23:41 (4) 25:28 (4) 27:02 (4) 33:32 (4) 35:46 (5) 45:21 (4) 47:04 (4) 49:27 (4) 50:07 (4)
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 50:18 04:07 (7) 04:18 (7) 01:47 (8) 09:30 (10) 05:32 (3) 01:35 (3) 01:26 (3) 05:33 (2) 01:51 (5) 09:51 (8) 01:43 (3) 02:26 (7) 00:39 (6)
        04:07 (7) 08:25 (6) 10:12 (7) 19:42 (6) 25:14 (5) 26:49 (5) 28:15 (5) 33:48 (5) 35:39 (4) 45:30 (5) 47:13 (5) 49:39 (5) 50:18 (5)
6 Niklas Wansölin OK Ravinen 52:45 03:31 (3) 03:58 (3) 01:38 (5) 13:11 (15) 05:42 (4) 01:47 (7) 01:39 (7) 06:13 (6) 01:43 (2) 08:37 (4) 01:42 (2) 02:27 (8) 00:37 (4)
        03:31 (3) 07:29 (3) 09:07 (4) 22:18 (13) 28:00 (8) 29:47 (7) 31:26 (8) 37:39 (8) 39:22 (6) 47:59 (6) 49:41 (6) 52:08 (6) 52:45 (6)
7 Thomas Calleberg Snättringe SK 55:00 04:13 (9) 04:23 (8) 01:22 (3) 09:32 (11) 06:17 (7) 02:32 (12) 01:42 (8) 07:09 (11) 02:49 (15) 09:44 (6) 02:18 (8) 02:21 (4) 00:38 (5)
        04:13 (9) 08:36 (8) 09:58 (6) 19:30 (5) 25:47 (6) 28:19 (6) 30:01 (6) 37:10 (6) 39:59 (8) 49:43 (7) 52:01 (8) 54:22 (8) 55:00 (7)
8 Rickard Andersson Tullinge SK 55:11 06:14 (17) 04:36 (10) 01:38 (5) 10:35 (13) 06:33 (9) 02:02 (9) 02:10 (12) 06:00 (5) 01:53 (6) 08:20 (2) 01:51 (5) 02:24 (6) 00:55 (14)
        06:14 (17) 10:50 (15) 12:28 (13) 23:03 (14) 29:36 (14) 31:38 (12) 33:48 (13) 39:48 (11) 41:41 (9) 50:01 (8) 51:52 (7) 54:16 (7) 55:11 (8)
9 Hanna Korhonen Haninge SOK 55:48 04:12 (8) 04:17 (6) 03:46 (15) 09:06 (8) 06:48 (10) 01:42 (5) 01:30 (5) 06:14 (7) 02:02 (7) 11:10 (11) 01:52 (6) 02:27 (8) 00:42 (8)
        04:12 (8) 08:29 (7) 12:15 (10) 21:21 (9) 28:09 (9) 29:51 (8) 31:21 (7) 37:35 (7) 39:37 (7) 50:47 (9) 52:39 (9) 55:06 (9) 55:48 (9)
10 Sven-Anders Olsson Attunda OK 59:19 04:24 (10) 04:27 (9) 04:33 (17) 08:41 (7) 06:29 (8) 01:43 (6) 01:44 (9) 07:44 (12) 02:03 (8) 11:03 (9) 02:17 (7) 03:20 (13) 00:51 (12)
        04:24 (10) 08:51 (9) 13:24 (15) 22:05 (12) 28:34 (11) 30:17 (10) 32:01 (9) 39:45 (10) 41:48 (10) 52:51 (10) 55:08 (10) 58:28 (10) 59:19 (10)
11 Peter Edelsvärd Centrum OK 60:45 04:45 (13) 05:18 (12) 02:15 (13) 08:38 (6) 07:29 (12) 02:32 (12) 02:20 (16) 06:58 (9) 02:40 (13) 11:07 (10) 02:35 (13) 03:24 (14) 00:44 (9)
        04:45 (13) 10:03 (12) 12:18 (11) 20:56 (8) 28:25 (10) 30:57 (11) 33:17 (11) 40:15 (12) 42:55 (12) 54:02 (11) 56:37 (11) 60:01 (11) 60:45 (11)
12 Lennart Hävrén Tullinge SK 61:00 04:31 (11) 05:09 (11) 01:49 (9) 08:25 (5) 07:40 (15) 02:25 (11) 02:16 (15) 07:00 (10) 02:57 (16) 12:31 (15) 02:28 (11) 02:58 (11) 00:51 (12)
        04:31 (11) 09:40 (11) 11:29 (8) 19:54 (7) 27:34 (7) 29:59 (9) 32:15 (10) 39:15 (9) 42:12 (11) 54:43 (12) 57:11 (12) 60:09 (12) 61:00 (12)
13 Jan Retsloff Hellas Orientering 63:53 05:04 (14) 05:37 (13) 01:55 (10) 09:15 (9) 07:31 (13) 03:30 (16) 02:02 (11) 07:59 (13) 02:31 (12) 12:05 (13) 02:31 (12) 02:57 (10) 00:56 (15)
        05:04 (14) 10:41 (14) 12:36 (14) 21:51 (10) 29:22 (12) 32:52 (14) 34:54 (14) 42:53 (14) 45:24 (14) 57:29 (14) 00:00 (14) 62:57 (13) 63:53 (13)
14 Albin Grahn Centrum OK 64:23 03:43 (5) 05:55 (16) 02:07 (12) 10:07 (12) 07:33 (14) 02:19 (10) 02:00 (10) 08:34 (14) 02:30 (10) 11:37 (12) 03:16 (16) 03:46 (16) 00:56 (15)
        03:43 (5) 09:38 (10) 11:45 (9) 21:52 (11) 29:25 (13) 31:44 (13) 33:44 (12) 42:18 (13) 44:48 (13) 56:25 (13) 59:41 (13) 63:27 (14) 64:23 (14)
15 Christer Hördell Söders-Tyresö 73:48 05:51 (16) 05:45 (15) 02:15 (13) 13:20 (16) 08:42 (17) 02:42 (14) 02:11 (13) 08:40 (15) 02:47 (14) 13:34 (16) 03:02 (15) 03:52 (17) 01:07 (17)
        05:51 (16) 11:36 (16) 13:51 (16) 27:11 (16) 35:53 (16) 38:35 (16) 40:46 (16) 49:26 (16) 52:13 (16) 65:47 (16) 68:49 (15) 72:41 (15) 73:48 (15)
16 Kurt Eriksson Vandrarringen 76:16 04:43 (12) 05:37 (13) 02:03 (11) 13:29 (17) 07:27 (11) 03:33 (17) 02:14 (14) 08:59 (16) 02:30 (10) 12:05 (13) 09:46 (17) 03:05 (12) 00:45 (10)
        04:43 (12) 10:20 (13) 12:23 (12) 25:52 (15) 33:19 (15) 36:52 (15) 39:06 (15) 48:05 (15) 50:35 (15) 62:40 (15) 72:26 (17) 75:31 (17) 76:16 (16)
16 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 76:16 05:29 (15) 06:09 (17) 04:05 (16) 12:07 (14) 08:41 (16) 03:20 (15) 02:36 (17) 09:05 (17) 03:28 (17) 14:29 (17) 02:23 (9) 03:34 (15) 00:50 (11)
        05:29 (15) 11:38 (17) 15:43 (17) 27:50 (17) 36:31 (17) 39:51 (17) 42:27 (17) 51:32 (17) 55:00 (17) 69:29 (17) 71:52 (16) 75:26 (16) 76:16 (16)
                                                           
                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                   Mål  
1 Björn Reger Söders-Tyresö 37:09 04:34 (2) 01:48 (3) 06:33 (2) 06:35 (2) 03:39 (5) 02:01 (3) 08:16 (2) 02:59 (3)                 00:44 (8)
        04:34 (2) 06:22 (3) 12:55 (2) 19:30 (1) 23:09 (1) 25:10 (1) 33:26 (1) 36:25 (1)                 37:09 (1)
2 Ulf Burman Gustavsbergs OK 37:22 04:42 (3) 01:33 (1) 07:07 (3) 06:30 (1) 04:05 (7) 01:40 (1) 08:21 (3) 02:50 (1)                 00:34 (1)
        04:42 (3) 06:15 (2) 13:22 (3) 19:52 (2) 23:57 (2) 25:37 (2) 33:58 (2) 36:48 (2)                 37:22 (2)
3 Magnus Elwin IFK Enskede 38:04 04:19 (1) 01:43 (2) 07:25 (5) 07:12 (4) 03:20 (2) 01:55 (2) 08:09 (1) 03:24 (9)                 00:37 (4)
        04:19 (1) 06:02 (1) 13:27 (4) 20:39 (3) 23:59 (3) 25:54 (3) 34:03 (3) 37:27 (3)                 38:04 (3)
4 Johan Palmgren Täby OK 39:47 04:44 (4) 01:56 (4) 06:12 (1) 08:51 (11) 03:03 (1) 02:02 (4) 09:09 (4) 02:57 (2)                 00:53 (17)
        04:44 (4) 06:40 (4) 12:52 (1) 21:43 (4) 24:46 (4) 26:48 (4) 35:57 (4) 38:54 (4)                 39:47 (4)
5 Per Helen Söders OL 42:30 05:17 (10) 02:05 (8) 07:32 (7) 07:41 (6) 03:38 (4) 02:20 (9) 09:47 (6) 03:21 (8)                 00:49 (14)
        05:17 (10) 07:22 (8) 14:54 (6) 22:35 (6) 26:13 (6) 28:33 (6) 38:20 (5) 41:41 (5)                 42:30 (5)
6 Marie Malmborg Söders-Tyresö 43:19 04:49 (5) 02:08 (9) 07:12 (4) 07:53 (7) 05:13 (18) 02:20 (9) 09:20 (5) 03:40 (10)                 00:44 (8)
        04:49 (5) 06:57 (5) 14:09 (5) 22:02 (5) 27:15 (7) 29:35 (7) 38:55 (6) 42:35 (6)                 43:19 (6)
7 Matz Larsson Gustavsbergs OK 43:28 05:31 (11) 02:04 (7) 07:27 (6) 08:38 (10) 03:55 (6) 02:03 (5) 10:04 (8) 03:04 (5)                 00:42 (7)
        05:31 (11) 07:35 (10) 15:02 (7) 23:40 (8) 27:35 (8) 29:38 (8) 39:42 (7) 42:46 (7)                 43:28 (7)
8 Daniel Helander Tullinge SK 47:07 05:01 (6) 02:11 (11) 08:29 (11) 09:13 (13) 04:42 (13) 02:12 (7) 10:32 (11) 04:03 (16)                 00:44 (8)
        05:01 (6) 07:12 (7) 15:41 (9) 24:54 (9) 29:36 (9) 31:48 (9) 42:20 (8) 46:23 (8)                 47:07 (8)
9 Paul Norén OK Södertörn 47:45 05:34 (12) 02:15 (12) 08:14 (10) 09:28 (15) 04:32 (12) 02:25 (13) 10:47 (12) 03:45 (11)                 00:45 (12)
        05:34 (12) 07:49 (12) 16:03 (12) 25:31 (11) 30:03 (10) 32:28 (10) 43:15 (10) 47:00 (9)                 47:45 (9)
10 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 48:11 05:15 (9) 02:09 (10) 08:33 (12) 09:04 (12) 05:05 (14) 02:29 (15) 10:15 (9) 04:43 (20)                 00:38 (6)
        05:15 (9) 07:24 (9) 15:57 (11) 25:01 (10) 30:06 (11) 32:35 (11) 42:50 (9) 47:33 (10)                 48:11 (10)
11 Jan Gottfridsson Norbergs OK 48:23 05:57 (13) 01:59 (6) 07:47 (8) 06:53 (3) 03:25 (3) 02:16 (8) 16:27 (22) 03:03 (4)                 00:36 (2)
        05:57 (13) 07:56 (13) 15:43 (10) 22:36 (7) 26:01 (5) 28:17 (5) 44:44 (13) 47:47 (11)                 48:23 (11)
12 Stefan Norlin Klubblös 49:11 05:03 (7) 01:58 (5) 13:21 (22) 07:22 (5) 05:24 (20) 02:11 (6) 10:03 (7) 03:12 (7)                 00:37 (4)
        05:03 (7) 07:01 (6) 20:22 (19) 27:44 (15) 33:08 (15) 35:19 (15) 45:22 (14) 48:34 (13)                 49:11 (12)
13 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 49:15 06:15 (14) 02:34 (17) 08:36 (13) 08:29 (8) 04:22 (8) 02:28 (14) 11:49 (16) 03:50 (12)                 00:52 (16)
        06:15 (14) 08:49 (14) 17:25 (13) 25:54 (12) 30:16 (12) 32:44 (12) 44:33 (12) 48:23 (12)                 49:15 (13)
14 Per Öhlund Gustavsbergs OK 50:24 05:12 (8) 02:25 (14) 07:54 (9) 10:32 (20) 04:30 (10) 02:24 (12) 10:58 (13) 05:43 (25)                 00:46 (13)
        05:12 (8) 07:37 (11) 15:31 (8) 26:03 (13) 30:33 (13) 32:57 (13) 43:55 (11) 49:38 (14)                 50:24 (14)
15 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 50:40 07:54 (22) 02:25 (14) 09:44 (16) 09:39 (16) 04:23 (9) 02:30 (16) 10:21 (10) 03:08 (6)                 00:36 (2)
        07:54 (22) 10:19 (21) 20:03 (18) 29:42 (19) 34:05 (16) 36:35 (16) 46:56 (15) 50:04 (15)                 50:40 (15)
16 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 54:14 06:39 (18) 02:40 (19) 09:46 (17) 10:12 (19) 05:06 (16) 02:47 (18) 11:14 (15) 04:32 (19)                 01:18 (25)
        06:39 (18) 09:19 (18) 19:05 (16) 29:17 (17) 34:23 (17) 37:10 (17) 48:24 (16) 52:56 (16)                 54:14 (16)
17 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 54:53 06:37 (17) 02:45 (21) 10:22 (18) 09:45 (17) 05:10 (17) 02:50 (19) 12:22 (18) 04:00 (15)                 01:02 (22)
        06:37 (17) 09:22 (19) 19:44 (17) 29:29 (18) 34:39 (18) 37:29 (18) 49:51 (17) 53:51 (17)                 54:53 (17)
18 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 54:55 06:45 (20) 02:42 (20) 08:49 (15) 10:53 (21) 05:50 (21) 03:18 (23) 11:51 (17) 03:50 (12)                 00:57 (19)
        06:45 (20) 09:27 (20) 18:16 (15) 29:09 (16) 34:59 (19) 38:17 (19) 50:08 (18) 53:58 (18)                 54:55 (18)
19 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 55:12 06:52 (21) 02:15 (12) 08:46 (14) 08:37 (9) 04:31 (11) 02:30 (16) 16:53 (24) 03:50 (12)                 00:58 (20)
        06:52 (21) 09:07 (17) 17:53 (14) 26:30 (14) 31:01 (14) 33:31 (14) 50:24 (19) 54:14 (19)                 55:12 (19)
20 Bo Hedlund IFK Enskede 58:29 06:28 (16) 02:30 (16) 15:50 (26) 09:21 (14) 05:22 (19) 02:23 (11) 10:58 (13) 04:48 (22)                 00:49 (14)
        06:28 (16) 08:58 (15) 24:48 (21) 34:09 (20) 39:31 (20) 41:54 (20) 52:52 (20) 57:40 (20)                 58:29 (20)
21 Tommy Wåhlin Västerås SOK 61:40 06:43 (19) 07:57 (26) 10:34 (19) 09:48 (18) 05:05 (14) 03:37 (24) 13:05 (19) 04:07 (17)                 00:44 (8)
        06:43 (19) 14:40 (26) 25:14 (24) 35:02 (21) 40:07 (21) 43:44 (21) 56:49 (21) 60:56 (21)                 61:40 (21)
22 Åke Lewander Skarpnäck OL 66:37 06:22 (15) 02:38 (18) 13:58 (24) 13:19 (23) 07:35 (25) 02:55 (21) 14:25 (20) 04:27 (18)                 00:58 (20)
        06:22 (15) 09:00 (16) 22:58 (20) 36:17 (22) 43:52 (22) 46:47 (22) 61:12 (22) 65:39 (22)                 66:37 (22)
23 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 69:14 08:01 (23) 03:36 (24) 13:11 (21) 13:19 (23) 06:14 (23) 03:39 (25) 14:36 (21) 05:24 (24)                 01:14 (24)
        08:01 (23) 11:37 (23) 24:48 (21) 38:07 (23) 44:21 (23) 48:00 (24) 62:36 (23) 68:00 (23)                 69:14 (23)
24 Gustaf Richert Skogsluffarna  82:53 08:05 (25) 04:04 (25) 15:47 (25) 14:38 (25) 10:23 (26) 05:13 (26) 16:35 (23) 06:37 (26)                 01:31 (26)
        08:05 (25) 12:09 (24) 27:56 (26) 42:34 (25) 52:57 (25) 58:10 (25) 74:45 (24) 81:22 (24)                 82:53 (24)
25 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 87:49 08:02 (24) 03:09 (22) 13:39 (23) 30:01 (26) 06:36 (24) 03:16 (22) 17:27 (25) 04:43 (20)                 00:56 (18)
        08:02 (24) 11:11 (22) 24:50 (23) 54:51 (26) 61:27 (26) 64:43 (26) 82:10 (25) 86:53 (25)                 87:49 (25)
26 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 91:37 10:34 (26) 03:31 (23) 12:50 (20) 11:52 (22) 06:06 (22) 02:51 (20) 37:44 (26) 04:56 (23)                 01:13 (23)
        10:34 (26) 14:05 (25) 26:55 (25) 38:47 (24) 44:53 (24) 47:44 (23) 85:28 (26) 90:24 (26)                 91:37 (26)
                                                           
                                                           
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                   Mål  
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 26:59 03:06 (1) 03:19 (1) 05:12 (1) 04:27 (68) 04:16 (1) 02:54 (1) 01:29 (1) 01:48 (1)                 00:28 (1)
        03:06 (1) 06:25 (1) 11:37 (1) 16:04 (1) 20:20 (1) 23:14 (1) 24:43 (1) 26:31 (1)                 26:59 (1)
2 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 30:06 03:36 (2) 04:21 (2) 06:37 (2) 01:44 (1) 05:40 (2) 03:33 (2) 01:42 (2) 02:21 (3)                 00:32 (2)
        03:36 (2) 07:57 (2) 14:34 (2) 16:18 (2) 21:58 (2) 25:31 (2) 27:13 (2) 29:34 (2)                 30:06 (2)
3 Dan Klang Klubblös 35:30 04:32 (12) 05:13 (10) 06:50 (3) 02:50 (25) 06:45 (7) 04:35 (11) 01:52 (3) 02:17 (2)                 00:36 (3)
        04:32 (12) 09:45 (8) 16:35 (4) 19:25 (4) 26:10 (4) 30:45 (4) 32:37 (4) 34:54 (4)                 35:30 (3)
4 Tommy Lindberg Haninge SOK 35:32 04:00 (5) 04:49 (4) 08:10 (13) 02:04 (2) 06:13 (3) 04:23 (5) 02:18 (17) 02:49 (11)                 00:46 (11)
        04:00 (5) 08:49 (4) 16:59 (5) 19:03 (3) 25:16 (3) 29:39 (3) 31:57 (3) 34:46 (3)                 35:32 (4)
5 Jan Lindgren OK Södertörn 37:38 04:28 (10) 05:38 (18) 09:21 (23) 02:12 (6) 06:20 (4) 04:31 (9) 01:59 (9) 02:32 (5)                 00:37 (4)
        04:28 (10) 10:06 (11) 19:27 (18) 21:39 (12) 27:59 (8) 32:30 (7) 34:29 (6) 37:01 (5)                 37:38 (5)
6 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 37:51 05:03 (21) 05:33 (16) 07:52 (11) 02:11 (4) 06:28 (6) 05:01 (18) 02:06 (10) 02:52 (15)                 00:45 (7)
        05:03 (21) 10:36 (16) 18:28 (12) 20:39 (6) 27:07 (5) 32:08 (5) 34:14 (5) 37:06 (6)                 37:51 (6)
7 Anders Sohlberg OK Södertörn 38:50 04:28 (10) 05:18 (11) 07:50 (9) 02:45 (21) 06:49 (8) 06:03 (48) 02:11 (12) 02:35 (6)                 00:51 (30)
        04:28 (10) 09:46 (9) 17:36 (6) 20:21 (5) 27:10 (6) 33:13 (9) 35:24 (7) 37:59 (7)                 38:50 (7)
8 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:48 04:39 (15) 04:58 (6) 08:39 (16) 03:06 (36) 07:05 (10) 04:59 (16) 02:20 (18) 03:18 (25)                 00:44 (6)
        04:39 (15) 09:37 (6) 18:16 (9) 21:22 (9) 28:27 (9) 33:26 (10) 35:46 (8) 39:04 (8)                 39:48 (8)
9 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 40:24 03:57 (4) 04:43 (3) 07:29 (5) 05:22 (73) 06:23 (5) 04:15 (3) 04:53 (74) 02:35 (6)                 00:47 (14)
        03:57 (4) 08:40 (3) 16:09 (3) 21:31 (11) 27:54 (7) 32:09 (6) 37:02 (11) 39:37 (9)                 40:24 (9)
10 Sune Sisell OK Södertörn 40:48 04:27 (9) 06:05 (30) 08:12 (14) 02:42 (15) 07:26 (14) 05:27 (32) 02:14 (14) 03:24 (30)                 00:51 (30)
        04:27 (9) 10:32 (15) 18:44 (13) 21:26 (10) 28:52 (12) 34:19 (11) 36:33 (9) 39:57 (10)                 40:48 (10)
11 Erik Hallgren Finspångs SOK 40:49 04:21 (7) 05:53 (27) 07:43 (8) 03:20 (44) 07:23 (13) 04:17 (4) 03:40 (65) 03:23 (27)                 00:49 (22)
        04:21 (7) 10:14 (12) 17:57 (8) 21:17 (8) 28:40 (11) 32:57 (8) 36:37 (10) 40:00 (11)                 40:49 (11)
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 41:05 04:37 (14) 05:24 (13) 08:47 (17) 03:27 (49) 07:31 (15) 04:52 (14) 02:25 (20) 03:12 (23)                 00:50 (26)
        04:37 (14) 10:01 (10) 18:48 (15) 22:15 (14) 29:46 (13) 34:38 (12) 37:03 (12) 40:15 (12)                 41:05 (12)
13 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 41:33 04:59 (20) 05:50 (25) 08:24 (15) 03:28 (51) 08:06 (23) 04:27 (6) 01:58 (8) 03:34 (37)                 00:47 (14)
        04:59 (20) 10:49 (19) 19:13 (16) 22:41 (15) 30:47 (14) 35:14 (13) 37:12 (13) 40:46 (13)                 41:33 (13)
14 Åke Wansölin Söders-Tyresö 41:53 04:43 (17) 05:01 (8) 10:25 (37) 03:01 (33) 08:25 (25) 05:03 (19) 01:52 (3) 02:42 (8)                 00:41 (5)
        04:43 (17) 09:44 (7) 20:09 (19) 23:10 (16) 31:35 (18) 36:38 (17) 38:30 (14) 41:12 (14)                 41:53 (14)
15 Leo Larsson MIK 42:32 06:48 (65) 05:50 (24) 07:57 (12) 02:44 (20) 08:04 (22) 04:42 (12) 02:47 (38) 02:51 (14)                 00:49 (22)
        06:48 (65) 12:38 (45) 20:35 (22) 23:19 (18) 31:23 (16) 36:05 (16) 38:52 (15) 41:43 (15)                 42:32 (15)
16 Torbjörn Bergman Snättringe SK 42:55 05:23 (26) 05:02 (9) 07:26 (4) 02:54 (29) 07:43 (16) 07:33 (70) 03:08 (52) 03:00 (20)                 00:46 (11)
        05:23 (26) 10:25 (14) 17:51 (7) 20:45 (7) 28:28 (10) 36:01 (15) 39:09 (16) 42:09 (16)                 42:55 (16)
17 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 43:47 04:44 (18) 05:31 (15) 09:00 (18) 02:42 (15) 09:18 (40) 04:27 (6) 04:00 (69) 02:53 (16)                 01:12 (65)
        04:44 (18) 10:15 (13) 19:15 (17) 21:57 (13) 31:15 (15) 35:42 (14) 39:42 (17) 42:35 (17)                 43:47 (17)
18 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 44:15 04:41 (16) 06:14 (35) 09:55 (29) 02:47 (23) 08:31 (28) 05:25 (29) 02:17 (16) 03:38 (39)                 00:47 (14)
        04:41 (16) 10:55 (21) 20:50 (23) 23:37 (20) 32:08 (20) 37:33 (19) 39:50 (18) 43:28 (18)                 44:15 (18)
19 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 44:44 06:03 (45) 06:02 (29) 09:21 (23) 03:23 (45) 07:45 (17) 05:00 (17) 03:01 (46) 03:18 (25)                 00:51 (30)
        06:03 (45) 12:05 (35) 21:26 (26) 24:49 (25) 32:34 (21) 37:34 (20) 40:35 (19) 43:53 (19)                 44:44 (19)
20 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 45:20 03:49 (3) 05:19 (12) 12:12 (61) 03:17 (40) 10:52 (61) 04:43 (13) 01:55 (6) 02:22 (4)                 00:51 (29)
        03:49 (3) 09:08 (5) 21:20 (24) 24:37 (23) 35:29 (36) 40:12 (32) 42:07 (25) 44:29 (20)                 45:20 (20)
21 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:30 06:45 (60) 05:48 (22) 09:11 (22) 02:55 (31) 08:54 (36) 05:03 (19) 02:24 (19) 03:36 (38)                 00:54 (39)
        06:45 (60) 12:33 (42) 21:44 (28) 24:39 (24) 33:33 (22) 38:36 (22) 41:00 (20) 44:36 (21)                 45:30 (21)
22 Lars Johansson Klubblös 45:38 04:18 (6) 07:24 (66) 13:15 (66) 02:14 (7) 07:48 (19) 04:32 (10) 02:30 (25) 02:49 (11)                 00:48 (20)
        04:18 (6) 11:42 (28) 24:57 (54) 27:11 (46) 34:59 (35) 39:31 (25) 42:01 (23) 44:50 (23)                 45:38 (22)
23 Sören Andersson Centrum OK 45:54 04:35 (13) 06:21 (43) 07:51 (10) 08:01 (79) 07:22 (11) 05:31 (34) 02:28 (23) 02:57 (19)                 00:48 (20)
        04:35 (13) 10:56 (22) 18:47 (14) 26:48 (40) 34:10 (27) 39:41 (28) 42:09 (26) 45:06 (24)                 45:54 (23)
24 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 45:55 06:29 (56) 06:22 (44) 09:48 (27) 03:00 (32) 08:42 (32) 04:30 (8) 02:50 (40) 03:08 (22)                 01:06 (55)
        06:29 (56) 12:51 (47) 22:39 (33) 25:39 (30) 34:21 (30) 38:51 (23) 41:41 (21) 44:49 (22)                 45:55 (24)
25 Kjell Holmberg OK Södertörn 45:57 05:10 (22) 05:48 (22) 10:26 (38) 05:08 (71) 08:02 (21) 05:16 (25) 02:16 (15) 03:01 (21)                 00:50 (26)
        05:10 (22) 10:58 (23) 21:24 (25) 26:32 (37) 34:34 (31) 39:50 (29) 42:06 (24) 45:07 (25)                 45:57 (25)
26 Ingemar Gard Söders-Tyresö 46:17 05:53 (39) 04:56 (5) 07:36 (6) 05:59 (77) 09:43 (49) 06:46 (60) 01:55 (6) 02:43 (9)                 00:46 (10)
        05:53 (39) 10:49 (18) 18:25 (10) 24:24 (21) 34:07 (26) 40:53 (35) 42:48 (29) 45:31 (27)                 46:17 (26)
26 Test Test 46:17 05:50 (37) 04:59 (7) 07:36 (6) 05:59 (77) 09:42 (48) 06:47 (62) 01:54 (5) 02:43 (9)                 00:47 (14)
        05:50 (37) 10:49 (18) 18:25 (10) 24:24 (21) 34:06 (25) 40:53 (35) 42:47 (28) 45:30 (26)                 46:17 (26)
28 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 46:20 06:25 (54) 05:57 (28) 12:01 (58) 02:11 (4) 07:45 (17) 05:19 (27) 02:13 (13) 03:44 (45)                 00:45 (7)
        06:25 (54) 12:22 (39) 24:23 (50) 26:34 (38) 34:19 (29) 39:38 (27) 41:51 (22) 45:35 (28)                 46:20 (28)
29 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 46:35 08:16 (76) 06:20 (42) 09:05 (20) 02:09 (3) 08:47 (35) 05:25 (29) 02:51 (41) 02:53 (16)                 00:49 (22)
        08:16 (76) 14:36 (71) 23:41 (43) 25:50 (32) 34:37 (32) 40:02 (30) 42:53 (31) 45:46 (29)                 46:35 (29)
30 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 46:47 07:04 (71) 05:43 (19) 09:38 (26) 02:42 (15) 08:46 (34) 05:41 (37) 02:38 (31) 03:40 (43)                 00:55 (40)
        07:04 (71) 12:47 (46) 22:25 (32) 25:07 (26) 33:53 (24) 39:34 (26) 42:12 (27) 45:52 (30)                 46:47 (30)
31 Bonne Löfman Klubblös 47:17 05:28 (27) 06:09 (33) 11:34 (54) 03:06 (36) 07:22 (11) 05:44 (40) 03:26 (60) 03:38 (39)                 00:50 (26)
        05:28 (27) 11:37 (26) 23:11 (40) 26:17 (34) 33:39 (23) 39:23 (24) 42:49 (30) 46:27 (31)                 47:17 (31)
32 Ulf Stridh Snättringe SK 47:42 05:18 (24) 06:28 (47) 10:12 (33) 03:18 (42) 09:31 (42) 05:41 (37) 02:37 (30) 03:32 (35)                 01:05 (52)
        05:18 (24) 11:46 (30) 21:58 (29) 25:16 (27) 34:47 (33) 40:28 (34) 43:05 (32) 46:37 (32)                 47:42 (32)
33 Olle Arman Nyköpings OK 48:20 05:19 (25) 06:30 (48) 11:08 (47) 02:49 (24) 09:06 (38) 05:34 (36) 02:40 (33) 04:11 (58)                 01:03 (51)
        05:19 (25) 11:49 (33) 22:57 (37) 25:46 (31) 34:52 (34) 40:26 (33) 43:06 (33) 47:17 (33)                 48:20 (33)
34 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 49:08 06:45 (60) 06:32 (51) 10:56 (45) 03:17 (40) 08:37 (30) 06:08 (50) 02:27 (22) 03:39 (41)                 00:47 (14)
        06:45 (60) 13:17 (55) 24:13 (49) 27:30 (49) 36:07 (40) 42:15 (39) 44:42 (35) 48:21 (34)                 49:08 (34)
35 Anne Lundmark Järfälla OK 49:33 05:59 (44) 07:14 (63) 10:21 (36) 02:39 (13) 10:01 (52) 06:32 (54) 02:26 (21) 03:29 (32)                 00:52 (34)
        05:59 (44) 13:13 (51) 23:34 (42) 26:13 (33) 36:14 (41) 42:46 (41) 45:12 (36) 48:41 (35)                 49:33 (35)
36 Kurt Andersson Enebybergs IF 50:00 05:53 (39) 06:17 (37) 10:32 (39) 04:19 (64) 09:49 (50) 05:49 (43) 03:00 (45) 03:23 (27)                 00:58 (42)
        05:53 (39) 12:10 (37) 22:42 (34) 27:01 (43) 36:50 (44) 42:39 (40) 45:39 (37) 49:02 (37)                 50:00 (36)
37 Bo Romson Hellas Orientering 50:01 06:24 (53) 06:06 (31) 10:20 (35) 03:36 (54) 09:29 (41) 05:46 (42) 02:58 (44) 04:15 (59)                 01:07 (57)
        06:24 (53) 12:30 (41) 22:50 (35) 26:26 (36) 35:55 (39) 41:41 (38) 44:39 (34) 48:54 (36)                 50:01 (37)
38 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 50:52 06:58 (68) 06:17 (37) 11:31 (52) 02:37 (12) 09:53 (51) 06:39 (59) 02:29 (24) 03:39 (41)                 00:49 (24)
        06:58 (68) 13:15 (53) 24:46 (53) 27:23 (47) 37:16 (45) 43:55 (45) 46:24 (38) 50:03 (39)                 50:52 (38)
39 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 50:54 07:31 (75) 05:45 (20) 10:42 (41) 02:51 (26) 09:36 (46) 07:32 (69) 02:32 (26) 03:32 (35)                 00:53 (37)
        07:31 (75) 13:16 (54) 23:58 (45) 26:49 (41) 36:25 (42) 43:57 (46) 46:29 (39) 50:01 (38)                 50:54 (39)
40 Ulla Clevnert Spårvägens OK 51:11 08:20 (77) 06:06 (31) 10:07 (32) 03:41 (56) 10:28 (55) 05:15 (24) 02:45 (35) 03:27 (31)                 01:02 (47)
        08:20 (77) 14:26 (69) 24:33 (51) 28:14 (51) 38:42 (52) 43:57 (46) 46:42 (41) 50:09 (40)                 51:11 (40)
41 John Östlund Sundbybergs IK 51:25 06:21 (51) 06:58 (59) 10:53 (44) 02:52 (27) 10:50 (60) 05:45 (41) 03:01 (46) 03:43 (44)                 01:02 (47)
        06:21 (51) 13:19 (56) 24:12 (48) 27:04 (44) 37:54 (48) 43:39 (43) 46:40 (40) 50:23 (41)                 51:25 (41)
42 Roland Pettersson Söders OL 52:06 05:34 (31) 06:19 (41) 12:12 (61) 02:42 (15) 11:28 (64) 05:30 (33) 03:09 (54) 04:03 (53)                 01:09 (59)
        05:34 (31) 11:53 (34) 24:05 (47) 26:47 (39) 38:15 (49) 43:45 (44) 46:54 (42) 50:57 (42)                 52:06 (42)
43 Mats Lundblad Täby OK 52:07 05:54 (41) 06:34 (52) 10:36 (40) 02:34 (9) 11:46 (65) 05:24 (28) 04:58 (75) 03:29 (32)                 00:52 (34)
        05:54 (41) 12:28 (40) 23:04 (38) 25:38 (29) 37:24 (47) 42:48 (42) 47:46 (45) 51:15 (43)                 52:07 (43)
44 Roland Löwgren Spårvägens OK 52:25 11:59 (86) 06:22 (44) 09:50 (28) 02:27 (8) 08:00 (20) 06:06 (49) 02:46 (36) 03:53 (50)                 01:02 (47)
        11:59 (86) 18:21 (78) 28:11 (68) 30:38 (58) 38:38 (51) 44:44 (50) 47:30 (44) 51:23 (44)                 52:25 (44)
45 Ingemar Bengtsson Söders SOL 52:57 05:51 (38) 05:37 (17) 09:04 (19) 02:40 (14) 08:16 (24) 06:38 (57) 11:10 (84) 02:55 (18)                 00:46 (10)
        05:51 (38) 11:28 (25) 20:32 (21) 23:12 (17) 31:28 (17) 38:06 (21) 49:16 (50) 52:11 (46)                 52:57 (45)
46 Kenneth Pettersson Järfälla OK 52:58 05:17 (23) 05:47 (21) 09:08 (21) 03:07 (38) 08:44 (33) 05:11 (22) 11:39 (86) 03:14 (24)                 00:51 (29)
        05:17 (23) 11:04 (24) 20:12 (20) 23:19 (18) 32:03 (19) 37:14 (18) 48:53 (48) 52:07 (45)                 52:58 (46)
47 Anders Gezelius OK Ravinen 53:33 04:47 (19) 05:50 (24) 11:34 (54) 04:11 (63) 09:11 (39) 09:01 (78) 02:49 (39) 04:50 (75)                 01:20 (73)
        04:47 (19) 10:37 (17) 22:11 (31) 26:22 (35) 35:33 (37) 44:34 (49) 47:23 (43) 52:13 (47)                 53:33 (47)
48 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 53:57 05:28 (27) 06:11 (34) 09:58 (30) 11:04 (83) 08:35 (29) 05:17 (26) 02:36 (27) 03:50 (49)                 00:58 (43)
        05:28 (27) 11:39 (27) 21:37 (27) 32:41 (70) 41:16 (57) 46:33 (54) 49:09 (49) 52:59 (48)                 53:57 (48)
49 Leif Nordin Turebergs IF 54:04 05:43 (34) 07:09 (61) 10:04 (31) 02:36 (11) 08:38 (31) 05:52 (44) 08:24 (83) 04:40 (72)                 00:58 (42)
        05:43 (34) 12:52 (48) 22:56 (36) 25:32 (28) 34:10 (27) 40:02 (30) 48:26 (46) 53:06 (49)                 54:04 (49)
50 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 54:31 06:09 (47) 07:05 (60) 10:44 (42) 04:04 (60) 10:30 (56) 05:52 (44) 04:06 (70) 04:56 (76)                 01:05 (52)
        06:09 (47) 13:14 (52) 23:58 (45) 28:02 (50) 38:32 (50) 44:24 (48) 48:30 (47) 53:26 (50)                 54:31 (50)
51 Helena Korhonen Haninge SOK 55:05 04:23 (8) 08:13 (73) 09:34 (25) 15:11 (87) 06:55 (9) 05:04 (21) 02:10 (11) 02:50 (13)                 00:45 (7)
        04:23 (8) 12:36 (43) 22:10 (30) 37:21 (76) 44:16 (65) 49:20 (61) 51:30 (55) 54:20 (51)                 55:05 (51)
52 Klas Langels Skarpnäcks OL 56:01 07:04 (71) 06:41 (55) 11:28 (50) 04:39 (69) 09:34 (44) 07:30 (68) 03:33 (63) 04:23 (64)                 01:09 (59)
        07:04 (71) 13:45 (63) 25:13 (55) 29:52 (57) 39:26 (54) 46:56 (56) 50:29 (52) 54:52 (52)                 56:01 (52)
53 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:15 06:55 (67) 07:31 (70) 11:29 (51) 03:05 (35) 11:54 (67) 06:50 (63) 02:54 (42) 04:21 (63)                 01:16 (68)
        06:55 (67) 14:26 (69) 25:55 (58) 29:00 (55) 40:54 (56) 47:44 (57) 50:38 (53) 54:59 (53)                 56:15 (53)
54 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:34 06:04 (46) 07:29 (69) 15:06 (74) 02:46 (22) 12:08 (69) 05:33 (35) 02:36 (27) 03:45 (46)                 01:07 (57)
        06:04 (46) 13:33 (60) 28:39 (72) 31:25 (64) 43:33 (64) 49:06 (60) 51:42 (56) 55:27 (54)                 56:34 (54)
55 Hans Gustavsson Nyköpings OK 56:52 06:21 (51) 07:13 (62) 12:06 (59) 02:54 (29) 10:30 (56) 07:07 (64) 05:04 (77) 04:32 (67)                 01:05 (52)
        06:21 (51) 13:34 (61) 25:40 (57) 28:34 (52) 39:04 (53) 46:11 (52) 51:15 (54) 55:47 (56)                 56:52 (55)
56 Leif Wallenbro Väsby OK 56:53 06:32 (57) 07:52 (72) 11:33 (53) 05:12 (72) 09:39 (47) 06:00 (46) 03:31 (62) 05:13 (79)                 01:21 (74)
        06:32 (57) 14:24 (68) 25:57 (59) 31:09 (60) 40:48 (55) 46:48 (55) 50:19 (51) 55:32 (55)                 56:53 (56)
57 Per Geijer FM IF 56:54 06:39 (59) 07:24 (66) 13:23 (68) 03:18 (42) 13:50 (73) 05:26 (31) 02:36 (27) 03:23 (27)                 00:55 (40)
        06:39 (59) 14:03 (67) 27:26 (64) 30:44 (59) 44:34 (66) 50:00 (63) 52:36 (61) 55:59 (57)                 56:54 (57)
58 Bo Winander Järfälla OK 57:01 05:56 (42) 06:18 (40) 11:02 (46) 03:33 (53) 08:56 (37) 05:13 (23) 11:31 (85) 03:45 (46)                 00:47 (14)
        05:56 (42) 12:14 (38) 23:16 (41) 26:49 (41) 35:45 (38) 40:58 (37) 52:29 (60) 56:14 (60)                 57:01 (58)
59 Lars Cedérus Snättringe SK 57:09 06:48 (65) 08:36 (78) 10:50 (43) 02:42 (15) 13:18 (71) 06:38 (57) 03:01 (46) 04:07 (55)                 01:09 (59)
        06:48 (65) 15:24 (74) 26:14 (61) 28:56 (54) 42:14 (60) 48:52 (58) 51:53 (57) 56:00 (58)                 57:09 (59)
60 Håkan Boije Attunda OK 57:19 07:01 (70) 06:52 (58) 14:38 (71) 02:52 (27) 10:18 (54) 07:20 (66) 03:19 (57) 03:53 (50)                 01:06 (55)
        07:01 (70) 13:53 (64) 28:31 (71) 31:23 (62) 41:41 (59) 49:01 (59) 52:20 (59) 56:13 (59)                 57:19 (60)
61 Tommy Svensson Hellas Orientering 58:18 05:31 (29) 06:17 (37) 15:25 (77) 04:10 (62) 10:52 (61) 08:34 (76) 02:38 (31) 03:58 (52)                 00:53 (37)
        05:31 (29) 11:48 (31) 27:13 (62) 31:23 (62) 42:15 (61) 50:49 (66) 53:27 (62) 57:25 (61)                 58:18 (61)
62 Christer Hedin IFK Enskede 58:34 05:42 (33) 06:24 (46) 17:17 (82) 02:35 (10) 14:04 (74) 04:58 (15) 03:06 (50) 03:30 (34)                 00:58 (43)
        05:42 (33) 12:06 (36) 29:23 (74) 31:58 (67) 46:02 (72) 51:00 (67) 54:06 (65) 57:36 (62)                 58:34 (62)
63 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 59:00 05:41 (32) 07:43 (71) 10:18 (34) 03:26 (48) 09:32 (43) 09:49 (80) 05:28 (79) 05:54 (82)                 01:09 (59)
        05:41 (32) 13:24 (58) 23:42 (44) 27:08 (45) 36:40 (43) 46:29 (53) 51:57 (58) 57:51 (63)                 59:00 (63)
64 Kristina Klang Klubblös 59:15 06:18 (49) 05:30 (14) 11:20 (49) 04:19 (64) 15:26 (77) 07:36 (71) 03:06 (50) 04:48 (74)                 00:52 (35)
        06:18 (49) 11:48 (31) 23:08 (39) 27:27 (48) 42:53 (62) 50:29 (65) 53:35 (63) 58:23 (64)                 59:15 (64)
65 Martin Eriksson OK Södertörn 59:35 05:31 (29) 06:14 (35) 16:33 (80) 03:01 (33) 13:33 (72) 06:18 (52) 03:20 (58) 04:03 (53)                 01:02 (47)
        05:31 (29) 11:45 (29) 28:18 (70) 31:19 (61) 44:52 (67) 51:10 (69) 54:30 (67) 58:33 (66)                 59:35 (65)
66 Björn Ekblom Skogsluffarna 59:59 06:47 (63) 07:15 (65) 13:19 (67) 08:04 (80) 09:35 (45) 06:01 (47) 02:57 (43) 04:32 (67)                 01:29 (82)
        06:47 (63) 14:02 (66) 27:21 (63) 35:25 (73) 45:00 (69) 51:01 (68) 53:58 (64) 58:30 (65)                 59:59 (66)
67 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 60:02 08:33 (80) 06:30 (49) 16:21 (79) 03:11 (39) 10:43 (59) 06:16 (51) 02:46 (36) 04:19 (61)                 01:23 (75)
        08:33 (80) 15:03 (72) 31:24 (76) 34:35 (72) 45:18 (70) 51:34 (70) 54:20 (66) 58:39 (67)                 60:02 (67)
68 Inger Jansson Nynäshamn 60:08 06:58 (68) 06:30 (48) 12:41 (65) 03:23 (45) 11:48 (66) 08:11 (75) 05:00 (76) 04:27 (66)                 01:10 (63)
        06:58 (68) 13:28 (59) 26:09 (60) 29:32 (56) 41:20 (58) 49:31 (62) 54:31 (68) 58:58 (68)                 60:08 (68)
69 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 61:45 05:58 (43) 06:38 (54) 11:57 (57) 11:15 (84) 10:10 (53) 06:36 (55) 03:25 (59) 04:34 (69)                 01:12 (65)
        05:58 (43) 12:36 (43) 24:33 (51) 35:48 (74) 45:58 (71) 52:34 (71) 55:59 (69) 60:33 (69)                 61:45 (69)
70 Andris Rozenbachs TK IF 62:42 08:21 (78) 07:14 (63) 12:06 (59) 03:52 (59) 11:54 (67) 06:37 (56) 06:13 (81) 05:02 (78)                 01:23 (77)
        08:21 (78) 15:35 (76) 27:41 (66) 31:33 (65) 43:27 (63) 50:04 (64) 56:17 (70) 61:19 (70)                 62:42 (70)
71 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 63:26 06:28 (55) 06:43 (56) 12:15 (63) 03:27 (49) 08:26 (26) 07:49 (74) 13:18 (87) 03:48 (48)                 01:12 (65)
        06:28 (55) 13:11 (50) 25:26 (56) 28:53 (53) 37:19 (46) 45:08 (51) 58:26 (71) 62:14 (71)                 63:26 (71)
72 Jan Larsson Tullinge SK 65:05 06:47 (63) 06:36 (53) 18:37 (86) 05:01 (70) 11:15 (63) 07:42 (72) 03:03 (49) 04:36 (70)                 01:28 (81)
        06:47 (63) 13:23 (57) 32:00 (78) 37:01 (75) 48:16 (73) 55:58 (73) 59:01 (72) 63:37 (72)                 65:05 (72)
73 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 67:24 06:46 (62) 08:30 (76) 12:39 (64) 03:38 (55) 20:34 (84) 06:46 (60) 03:08 (52) 04:07 (55)                 01:16 (68)
        06:46 (62) 15:16 (73) 27:55 (67) 31:33 (65) 52:07 (77) 58:53 (75) 62:01 (74) 66:08 (73)                 67:24 (73)
74 Kurt Zander Västerås SOK 67:34 07:15 (73) 09:40 (80) 18:11 (83) 03:32 (52) 12:57 (70) 07:22 (67) 03:13 (55) 04:23 (64)                 01:01 (46)
        07:15 (73) 16:55 (77) 35:06 (81) 38:38 (78) 51:35 (75) 58:57 (76) 62:10 (76) 66:33 (74)                 67:34 (74)
75 Aila Halttunen Haninge SOK 68:17 06:19 (50) 07:25 (68) 15:03 (73) 03:49 (58) 18:30 (82) 07:09 (65) 03:48 (68) 04:47 (73)                 01:27 (80)
        06:19 (50) 13:44 (62) 28:47 (73) 32:36 (69) 51:06 (74) 58:15 (74) 62:03 (75) 66:50 (75)                 68:17 (75)
76 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 70:17 05:48 (36) 15:00 (87) 11:08 (47) 13:47 (85) 08:30 (27) 07:45 (73) 02:42 (34) 04:19 (61)                 01:18 (72)
        05:48 (36) 20:48 (83) 31:56 (77) 45:43 (85) 54:13 (78) 61:58 (77) 64:40 (77) 68:59 (76)                 70:17 (76)
77 Bengt Johansson Sundbybergs IK 71:45 10:27 (84) 08:30 (76) 11:55 (56) 03:25 (47) 10:42 (58) 08:36 (77) 07:01 (82) 09:02 (87)                 02:07 (85)
        10:27 (84) 18:57 (79) 30:52 (75) 34:17 (71) 44:59 (68) 53:35 (72) 60:36 (73) 69:38 (77)                 71:45 (77)
78 Hans Carlsson Hellas Orientering 71:50 06:11 (48) 06:45 (57) 15:18 (75) 03:47 (57) 24:19 (85) 06:27 (53) 03:30 (61) 04:16 (60)                 01:17 (70)
        06:11 (48) 12:56 (49) 28:14 (69) 32:01 (68) 56:20 (79) 62:47 (79) 66:17 (78) 70:33 (78)                 71:50 (78)
79 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 72:56 05:44 (35) 08:15 (74) 13:30 (69) 10:28 (81) 14:04 (74) 10:15 (85) 04:31 (72) 04:36 (70)                 01:33 (83)
        05:44 (35) 13:59 (65) 27:29 (65) 37:57 (77) 52:01 (76) 62:16 (78) 66:47 (79) 71:23 (79)                 72:56 (79)
80 Karin Edström Skogsluffarnas OK 78:03 06:33 (58) 08:54 (79) 17:03 (81) 10:51 (82) 20:15 (83) 05:41 (38) 03:14 (56) 04:09 (57)                 01:23 (75)
        06:33 (58) 15:27 (75) 32:30 (79) 43:21 (82) 63:36 (84) 69:17 (81) 72:31 (81) 76:40 (80)                 78:03 (80)
81 Tomas Möller OK Södertörn 78:04 12:10 (87) 08:16 (75) 16:18 (78) 04:04 (60) 15:35 (78) 09:53 (82) 04:49 (73) 05:36 (81)                 01:23 (75)
        12:10 (87) 20:26 (82) 36:44 (82) 40:48 (79) 56:23 (80) 66:16 (80) 71:05 (80) 76:41 (81)                 78:04 (81)
82 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 80:23 09:40 (82) 12:42 (83) 15:20 (76) 04:25 (66) 17:11 (80) 10:09 (84) 03:36 (64) 05:55 (83)                 01:25 (79)
        09:40 (82) 22:22 (85) 37:42 (84) 42:07 (80) 59:18 (81) 69:27 (82) 73:03 (82) 78:58 (82)                 80:23 (82)
83 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 80:28 09:51 (83) 12:44 (85) 14:59 (72) 05:27 (74) 16:34 (79) 09:52 (81) 03:44 (67) 06:00 (84)                 01:17 (70)
        09:51 (83) 22:35 (86) 37:34 (83) 43:01 (81) 59:35 (82) 69:27 (82) 73:11 (83) 79:11 (83)                 80:28 (83)
84 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 81:21 07:22 (74) 12:00 (82) 13:56 (70) 14:17 (86) 14:42 (76) 09:15 (79) 03:42 (66) 04:56 (76)                 01:11 (64)
        07:22 (74) 19:22 (81) 33:18 (80) 47:35 (87) 62:17 (83) 71:32 (84) 75:14 (84) 80:10 (84)                 81:21 (84)
85 Ingvar Oskarsson Solna OK 88:02 10:40 (85) 13:16 (86) 18:20 (84) 04:26 (67) 17:56 (81) 10:01 (83) 04:23 (71) 06:39 (86)                 02:21 (86)
        10:40 (85) 23:56 (87) 42:16 (87) 46:42 (86) 64:38 (85) 74:39 (85) 79:02 (85) 85:41 (85)                 88:02 (85)
86 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 99:35 08:27 (79) 10:53 (81) 19:50 (87) 05:55 (76) 27:41 (86) 13:08 (86) 05:32 (80) 05:20 (80)                 02:49 (87)
        08:27 (79) 19:20 (80) 39:10 (85) 45:05 (83) 72:46 (86) 85:54 (86) 91:26 (86) 96:46 (86)                 99:35 (86)
87 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 99:48 08:39 (81) 12:43 (84) 18:30 (85) 05:41 (75) 27:55 (87) 13:08 (86) 05:08 (78) 06:00 (84)                 02:04 (84)
        08:39 (81) 21:22 (84) 39:52 (86) 45:33 (84) 73:28 (87) 86:36 (87) 91:44 (87) 97:44 (87)                 99:48 (87)
- Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 48:57 05:05   36:57   02:27   03:40                                   00:48  
        05:05   42:02   44:29   48:09                                   48:57  
- Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 91:09 08:55       11:32   17:34   15:34                               37:34  
        08:55   08:55   20:27   38:01   53:35                               91:09  
                                                           
                                                           
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                       Mål  
1 Anne-Christine Schunnesson Attunda OK 29:28 06:25 (6) 02:35 (6) 02:02 (4) 04:34 (5) 01:19 (4) 08:08 (3) 03:37 (3)                     00:48 (4)
        06:25 (6) 09:00 (6) 11:02 (5) 15:36 (4) 16:55 (4) 25:03 (3) 28:40 (1)                     29:28 (1)
2 Susanne Holmberg OK Södertörn 29:50 05:43 (3) 02:14 (2) 01:58 (3) 04:15 (1) 02:07 (25) 08:39 (5) 04:10 (4)                     00:44 (1)
        05:43 (3) 07:57 (1) 09:55 (1) 14:10 (1) 16:17 (1) 24:56 (2) 29:06 (2)                     29:50 (2)
3 Rune Carlsson Sundbybergs IK 30:03 05:59 (4) 02:23 (3) 02:20 (5) 04:38 (6) 01:19 (4) 08:16 (4) 04:12 (5)                     00:56 (7)
        05:59 (4) 08:22 (2) 10:42 (3) 15:20 (3) 16:39 (3) 24:55 (1) 29:07 (3)                     30:03 (3)
4 Caroline Magnusson Täby OK 32:38 05:22 (1) 07:40 (49) 01:43 (1) 04:40 (7) 01:08 (2) 07:47 (1) 03:26 (2)                     00:52 (5)
        05:22 (1) 13:02 (30) 14:45 (14) 19:25 (9) 20:33 (7) 28:20 (5) 31:46 (4)                     32:38 (4)
5 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 33:32 06:25 (6) 02:34 (5) 03:10 (14) 04:29 (4) 01:37 (8) 09:16 (7) 04:50 (10)                     01:11 (14)
        06:25 (6) 08:59 (5) 12:09 (6) 16:38 (5) 18:15 (5) 27:31 (4) 32:21 (5)                     33:32 (5)
6 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 34:15 06:32 (8) 02:08 (1) 01:47 (2) 10:48 (49) 01:04 (1) 07:56 (2) 03:15 (1)                     00:45 (3)
        06:32 (8) 08:40 (4) 10:27 (2) 21:15 (17) 22:19 (10) 30:15 (7) 33:30 (6)                     34:15 (6)
7 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 35:03 06:55 (9) 02:32 (4) 05:14 (38) 04:27 (3) 01:30 (7) 09:09 (6) 04:15 (6)                     01:01 (8)
        06:55 (9) 09:27 (7) 14:41 (13) 19:08 (8) 20:38 (8) 29:47 (6) 34:02 (7)                     35:03 (7)
8 Lars Vestergård Östra Almby FK 39:21 06:21 (5) 03:23 (19) 03:17 (18) 04:53 (8) 02:14 (28) 12:06 (14) 06:13 (30)                     00:54 (6)
        06:21 (5) 09:44 (8) 13:01 (7) 17:54 (6) 20:08 (6) 32:14 (8) 38:27 (8)                     39:21 (8)
9 Lars Nord Södertälje IF 40:14 07:22 (13) 03:31 (22) 05:11 (37) 05:14 (11) 01:47 (12) 10:25 (9) 05:21 (16)                     01:23 (26)
        07:22 (13) 10:53 (13) 16:04 (24) 21:18 (18) 23:05 (17) 33:30 (9) 38:51 (9)                     40:14 (9)
10 Ronny Hedlund OK Södertörn 40:29 07:19 (12) 03:05 (13) 03:05 (10) 06:59 (25) 01:56 (19) 12:12 (15) 04:41 (8)                     01:12 (17)
        07:19 (12) 10:24 (10) 13:29 (9) 20:28 (12) 22:24 (12) 34:36 (11) 39:17 (10)                     40:29 (10)
11 Sten-Åke Johansson Gustavsberg 40:45 07:43 (15) 03:49 (25) 02:59 (9) 05:51 (16) 01:58 (20) 11:40 (13) 05:21 (16)                     01:24 (28)
        07:43 (15) 11:32 (19) 14:31 (12) 20:22 (11) 22:20 (11) 34:00 (10) 39:21 (11)                     40:45 (11)
12 Mats Holmgren IFK Enskede 40:49 05:22 (1) 03:01 (9) 02:26 (6) 04:23 (2) 01:17 (3) 18:24 (40) 05:12 (12)                     00:44 (1)
        05:22 (1) 08:23 (3) 10:49 (4) 15:12 (2) 16:29 (2) 34:53 (12) 40:05 (12)                     40:49 (12)
13 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 41:48 07:43 (15) 03:12 (15) 04:25 (32) 06:05 (21) 01:39 (9) 12:23 (17) 04:58 (11)                     01:23 (26)
        07:43 (15) 10:55 (14) 15:20 (20) 21:25 (19) 23:04 (16) 35:27 (14) 40:25 (13)                     41:48 (13)
14 Barbro Cedérus Snättringe SK 42:20 07:25 (14) 04:05 (33) 03:22 (19) 05:48 (13) 01:58 (20) 12:49 (18) 05:28 (19)                     01:25 (29)
        07:25 (14) 11:30 (18) 14:52 (16) 20:40 (13) 22:38 (13) 35:27 (14) 40:55 (14)                     42:20 (14)
15 Jan Olof Norén Järla Orientering 42:31 08:47 (25) 03:51 (26) 03:52 (26) 05:48 (13) 02:10 (26) 11:16 (11) 05:36 (22)                     01:11 (14)
        08:47 (25) 12:38 (27) 16:30 (26) 22:18 (23) 24:28 (23) 35:44 (17) 41:20 (16)                     42:31 (15)
16 Evy Nord Södertälje IF 42:34 08:08 (22) 03:01 (9) 03:11 (15) 05:59 (20) 01:50 (15) 13:11 (21) 05:56 (25)                     01:18 (21)
        08:08 (22) 11:09 (15) 14:20 (11) 20:19 (10) 22:09 (9) 35:20 (13) 41:16 (15)                     42:34 (16)
17 Leif Lundquist Enebybergs IF 42:48 09:02 (27) 03:12 (15) 03:24 (21) 05:51 (16) 01:48 (13) 12:21 (16) 05:56 (25)                     01:14 (18)
        09:02 (27) 12:14 (24) 15:38 (23) 21:29 (20) 23:17 (18) 35:38 (16) 41:34 (17)                     42:48 (17)
18 Kenneth Berglund Hellas Orientering 43:22 08:38 (23) 03:15 (17) 03:38 (24) 07:32 (29) 01:43 (10) 11:31 (12) 05:40 (23)                     01:25 (29)
        08:38 (23) 11:53 (21) 15:31 (22) 23:03 (25) 24:46 (24) 36:17 (18) 41:57 (18)                     43:22 (18)
19 Norman Thulin Täby OK 43:41 08:05 (20) 03:56 (30) 02:51 (8) 06:14 (23) 02:52 (39) 12:58 (19) 05:24 (18)                     01:21 (24)
        08:05 (20) 12:01 (23) 14:52 (16) 21:06 (16) 23:58 (19) 36:56 (19) 42:20 (19)                     43:41 (19)
20 Carin Runqvist Järfälla OK 44:05 08:04 (19) 03:29 (21) 03:23 (20) 06:06 (22) 01:49 (14) 14:34 (30) 05:33 (21)                     01:07 (11)
        08:04 (19) 11:33 (20) 14:56 (18) 21:02 (14) 22:51 (15) 37:25 (20) 42:58 (20)                     44:05 (20)
21 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 45:06 07:07 (10) 03:36 (23) 04:24 (31) 07:07 (26) 02:10 (26) 13:18 (22) 06:10 (28)                     01:14 (18)
        07:07 (10) 10:43 (11) 15:07 (19) 22:14 (22) 24:24 (22) 37:42 (21) 43:52 (22)                     45:06 (21)
21 Gunilla Häggstrand Tumba-Mälarhöjden OK 45:06 08:03 (18) 03:09 (14) 03:35 (23) 07:13 (27) 02:20 (32) 14:36 (31) 04:40 (7)                     01:30 (35)
        08:03 (18) 11:12 (17) 14:47 (15) 22:00 (21) 24:20 (20) 38:56 (23) 43:36 (21)                     45:06 (21)
23 Leif Hermundstad Snättringe SK 46:00 08:38 (23) 03:17 (18) 05:44 (42) 05:48 (13) 01:51 (16) 13:06 (20) 06:14 (31)                     01:22 (25)
        08:38 (23) 11:55 (22) 17:39 (28) 23:27 (27) 25:18 (25) 38:24 (22) 44:38 (23)                     46:00 (23)
24 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 46:14 08:47 (25) 03:27 (20) 06:16 (46) 05:51 (16) 01:54 (17) 13:56 (27) 04:48 (9)                     01:15 (20)
        08:47 (25) 12:14 (24) 18:30 (33) 24:21 (29) 26:15 (28) 40:11 (25) 44:59 (24)                     46:14 (24)
25 Hugo Isgren IFK Enskede 46:48 09:12 (30) 03:03 (11) 03:12 (16) 05:36 (12) 01:46 (11) 17:26 (38) 05:15 (14)                     01:18 (22)
        09:12 (30) 12:15 (26) 15:27 (21) 21:03 (15) 22:49 (14) 40:15 (26) 45:30 (25)                     46:48 (25)
26 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 47:17 07:07 (10) 03:00 (8) 03:12 (16) 09:37 (45) 01:25 (6) 16:00 (34) 05:48 (24)                     01:08 (12)
        07:07 (10) 10:07 (9) 13:19 (8) 22:56 (24) 24:21 (21) 40:21 (27) 46:09 (27)                     47:17 (26)
27 Inger Pahlén Söders-Tyresö 47:22 09:05 (29) 03:40 (24) 03:41 (25) 07:38 (32) 02:05 (23) 13:19 (23) 06:14 (31)                     01:40 (40)
        09:05 (29) 12:45 (28) 16:26 (25) 24:04 (28) 26:09 (27) 39:28 (24) 45:42 (26)                     47:22 (27)
28 Anki Landarv Klubblös 49:09 10:45 (35) 10:20 (50) 02:38 (7) 05:55 (19) 02:14 (28) 10:33 (10) 05:19 (15)                     01:25 (29)
        10:45 (35) 21:05 (44) 23:43 (41) 29:38 (37) 31:52 (35) 42:25 (29) 47:44 (29)                     49:09 (28)
29 Pheabe Thulin Täby OK 51:12 07:55 (17) 02:50 (7) 03:08 (12) 04:55 (9) 13:21 (50) 10:02 (8) 05:30 (20)                     03:31 (51)
        07:55 (17) 10:45 (12) 13:53 (10) 18:48 (7) 32:09 (36) 42:11 (28) 47:41 (28)                     51:12 (29)
30 Ann Sjöberg EIF 51:42 09:03 (28) 03:52 (27) 09:15 (48) 06:47 (24) 01:54 (17) 13:31 (25) 06:16 (33)                     01:04 (9)
        09:03 (28) 12:55 (29) 22:10 (38) 28:57 (34) 30:51 (32) 44:22 (31) 50:38 (31)                     51:42 (30)
31 Kerstin Zäll Tullinge SK 51:59 10:39 (34) 04:41 (36) 03:06 (11) 07:34 (30) 02:33 (35) 14:12 (29) 07:30 (43)                     01:44 (42)
        10:39 (34) 15:20 (34) 18:26 (32) 26:00 (31) 28:33 (30) 42:45 (30) 50:15 (30)                     51:59 (31)
32 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 52:14 08:07 (21) 03:03 (11) 06:54 (47) 05:10 (10) 02:04 (22) 20:37 (44) 05:14 (13)                     01:05 (10)
        08:07 (21) 11:10 (16) 18:04 (30) 23:14 (26) 25:18 (25) 45:55 (33) 51:09 (32)                     52:14 (32)
33 Gunnel Junegard OK Södertörn 53:29 11:35 (39) 04:44 (38) 03:31 (22) 09:08 (41) 02:26 (34) 14:02 (28) 06:26 (35)                     01:37 (37)
        11:35 (39) 16:19 (37) 19:50 (34) 28:58 (35) 31:24 (33) 45:26 (32) 51:52 (33)                     53:29 (33)
34 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 54:02 09:39 (31) 03:52 (27) 03:09 (13) 07:42 (33) 02:19 (31) 19:38 (42) 06:11 (29)                     01:32 (36)
        09:39 (31) 13:31 (31) 16:40 (27) 24:22 (30) 26:41 (29) 46:19 (34) 52:30 (34)                     54:02 (34)
35 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 57:44 09:59 (33) 04:04 (32) 04:08 (28) 08:18 (38) 02:14 (28) 20:17 (43) 07:15 (42)                     01:29 (34)
        09:59 (33) 14:03 (33) 18:11 (31) 26:29 (33) 28:43 (31) 49:00 (35) 56:15 (35)                     57:44 (35)
36 Berit Lindunger Haninge SOK 59:08 13:14 (44) 03:54 (29) 04:52 (34) 07:29 (28) 02:06 (24) 19:02 (41) 06:54 (39)                     01:37 (37)
        13:14 (44) 17:08 (38) 22:00 (36) 29:29 (36) 31:35 (34) 50:37 (36) 57:31 (36)                     59:08 (36)
37 Jan Burell OK Enen 60:32 12:56 (42) 04:52 (40) 04:44 (33) 09:44 (46) 02:37 (38) 16:55 (36) 06:44 (38)                     02:00 (45)
        12:56 (42) 17:48 (41) 22:32 (39) 32:16 (41) 34:53 (39) 51:48 (38) 58:32 (37)                     60:32 (37)
38 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 61:13 11:31 (38) 05:51 (42) 06:06 (44) 08:03 (35) 03:19 (43) 16:22 (35) 08:36 (47)                     01:25 (29)
        11:31 (38) 17:22 (39) 23:28 (40) 31:31 (40) 34:50 (38) 51:12 (37) 59:48 (39)                     61:13 (38)
39 Torsten Jansson Skogsluffarna 61:24 10:57 (36) 04:35 (35) 04:59 (36) 10:48 (49) 05:51 (49) 15:42 (33) 06:55 (40)                     01:37 (37)
        10:57 (36) 15:32 (35) 20:31 (35) 31:19 (38) 37:10 (40) 52:52 (39) 59:47 (38)                     61:24 (39)
40 Lars Nordin Solna OK 64:40 09:43 (32) 04:00 (31) 03:56 (27) 08:44 (40) 14:50 (51) 15:37 (32) 06:40 (36)                     01:10 (13)
        09:43 (32) 13:43 (32) 17:39 (28) 26:23 (32) 41:13 (44) 56:50 (43) 63:30 (41)                     64:40 (40)
41 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 65:10 12:40 (40) 05:04 (41) 04:22 (30) 09:16 (42) 02:56 (40) 21:07 (48) 07:39 (44)                     02:06 (46)
        12:40 (40) 17:44 (40) 22:06 (37) 31:22 (39) 34:18 (37) 55:25 (40) 63:04 (40)                     65:10 (41)
42 Jenny Magnvall OK Södertörn 65:29 13:04 (43) 14:04 (51) 06:07 (45) 08:17 (37) 02:23 (33) 13:25 (24) 06:58 (41)                     01:11 (14)
        13:04 (43) 27:08 (49) 33:15 (49) 41:32 (48) 43:55 (48) 57:20 (44) 64:18 (43)                     65:29 (42)
43 Lars Fridén FMV 65:46 14:58 (45) 05:55 (44) 05:21 (39) 09:44 (46) 03:19 (43) 17:04 (37) 07:39 (44)                     01:46 (43)
        14:58 (45) 20:53 (43) 26:14 (42) 35:58 (42) 39:17 (42) 56:21 (42) 64:00 (42)                     65:46 (43)
44 Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 68:06 18:20 (48) 04:20 (34) 05:40 (41) 07:42 (33) 02:36 (37) 21:22 (49) 06:25 (34)                     01:41 (41)
        18:20 (48) 22:40 (45) 28:20 (43) 36:02 (43) 38:38 (41) 00:00 (45) 66:25 (44)                     68:06 (44)
45 Susanne Lind Haninge SOK 68:34 11:01 (37) 04:49 (39) 14:16 (50) 08:15 (36) 04:17 (48) 13:34 (26) 11:04 (51)                     01:18 (21)
        11:01 (37) 15:50 (36) 30:06 (46) 38:21 (44) 42:38 (47) 56:12 (41) 67:16 (45)                     68:34 (45)
46 Sonja Perneby Tullinge SK 69:36 21:30 (49) 04:41 (36) 04:54 (35) 07:34 (30) 02:33 (35) 20:48 (46) 06:08 (27)                     01:28 (33)
        21:30 (49) 26:11 (48) 31:05 (47) 38:39 (46) 41:12 (43) 62:00 (46) 68:08 (46)                     69:36 (46)
47 Bo Eklind Klubblös 73:24 16:28 (46) 06:44 (46) 05:44 (42) 09:26 (43) 03:10 (42) 20:49 (47) 08:35 (46)                     02:28 (49)
        16:28 (46) 23:12 (46) 28:56 (44) 38:22 (45) 41:32 (45) 62:21 (48) 70:56 (47)                     73:24 (47)
48 Mats Halvares Klubblös 73:32 16:47 (47) 06:56 (47) 05:30 (40) 09:30 (44) 02:58 (41) 20:37 (44) 08:52 (48)                     02:22 (48)
        16:47 (47) 23:43 (47) 29:13 (45) 38:43 (47) 41:41 (46) 62:18 (47) 71:10 (48)                     73:32 (48)
49 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 89:04 22:18 (50) 06:06 (45) 04:11 (29) 09:50 (48) 03:43 (47) 31:06 (51) 09:42 (50)                     02:08 (47)
        22:18 (50) 28:24 (50) 32:35 (48) 42:25 (49) 46:08 (49) 77:14 (49) 86:56 (49)                     89:04 (49)
50 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 91:03 12:47 (41) 05:51 (42) 33:28 (51) 08:39 (39) 03:25 (45) 18:21 (39) 06:41 (37)                     01:51 (44)
        12:47 (41) 18:38 (42) 52:06 (51) 60:45 (51) 64:10 (51) 82:31 (50) 89:12 (50)                     91:03 (50)
51 Chritina Bertilsson Klubblös 98:59 23:41 (51) 07:22 (48) 11:56 (49) 13:10 (51) 03:32 (46) 27:13 (50) 09:22 (49)                     02:43 (50)
        23:41 (51) 31:03 (51) 42:59 (50) 56:09 (50) 59:41 (50) 86:54 (51) 96:16 (51)                     98:59 (51)
- Margaretha Nylund OK Södertörn 48:02 09:57   04:03   03:53   06:35   02:14   10:24   09:22                       01:34  
        09:57   14:00   17:53   24:28   26:42   37:06   46:28                       48:02  
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 54:28 11:46   04:20   03:33   33:10                                   01:39  
        11:46   16:06   19:39   52:49                                   54:28  
- Tommy Holmér Väsby OK 1011:51 04:35   01:51   01:28   03:05   01:03   08:32                           991:17  
        04:35   06:26   07:54   10:59   12:02   20:34                           1011:51  
                                                           
                                                           
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                               Mål  
1 Björn Stolt OK Ravinen 29:47 05:50 (4) 07:19 (1) 02:28 (5) 05:49 (1) 06:53 (1)                             01:28 (4)
        05:50 (4) 13:09 (1) 15:37 (1) 21:26 (1) 28:19 (1)                             29:47 (1)
2 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 31:28 04:04 (1) 09:06 (6) 03:18 (13) 06:09 (2) 07:38 (5)                             01:13 (1)
        04:04 (1) 13:10 (2) 16:28 (2) 22:37 (2) 30:15 (2)                             31:28 (2)
3 Benny Alfordsson Tullinge SK 33:31 05:46 (3) 08:37 (4) 02:23 (3) 07:01 (4) 08:08 (7)                             01:36 (7)
        05:46 (3) 14:23 (3) 16:46 (3) 23:47 (3) 31:55 (3)                             33:31 (3)
4 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 33:47 04:54 (2) 09:43 (8) 03:17 (12) 07:19 (6) 07:02 (3)                             01:32 (5)
        04:54 (2) 14:37 (5) 17:54 (5) 25:13 (5) 32:15 (4)                             33:47 (4)
5 Jan Bengtsson Klubblös 35:39 06:06 (6) 08:24 (2) 03:06 (10) 07:17 (5) 08:42 (8)                             02:04 (13)
        06:06 (6) 14:30 (4) 17:36 (4) 24:53 (4) 33:35 (5)                             35:39 (5)
6 Gunvor Granath Nynäshamns OK 36:11 06:00 (5) 09:24 (7) 02:37 (6) 07:57 (8) 08:46 (9)                             01:27 (3)
        06:00 (5) 15:24 (7) 18:01 (6) 25:58 (7) 34:44 (7)                             36:11 (6)
7 Sune Andersson Snättringe SK 36:29 06:27 (7) 08:46 (5) 02:53 (9) 07:44 (7) 08:53 (10)                             01:46 (10)
        06:27 (7) 15:13 (6) 18:06 (7) 25:50 (6) 34:43 (6)                             36:29 (7)
8 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 42:46 12:17 (12) 08:31 (3) 02:24 (4) 09:53 (12) 07:57 (6)                             01:44 (9)
        12:17 (12) 20:48 (8) 23:12 (8) 33:05 (8) 41:02 (8)                             42:46 (8)
9 Roland Bolin Snättringe SK 45:39 13:28 (13) 14:54 (10) 02:11 (1) 06:15 (3) 07:11 (4)                             01:40 (8)
        13:28 (13) 28:22 (12) 30:33 (11) 36:48 (9) 43:59 (9)                             45:39 (9)
10 Jan-Åke Björklund Visborgs OK 48:45 10:08 (11) 13:51 (9) 02:20 (2) 14:11 (15) 06:53 (1)                             01:22 (2)
        10:08 (11) 23:59 (9) 26:19 (9) 40:30 (11) 47:23 (10)                             48:45 (10)
11 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 50:03 08:38 (10) 16:35 (13) 03:49 (15) 09:11 (9) 09:57 (12)                             01:53 (11)
        08:38 (10) 25:13 (10) 29:02 (10) 38:13 (10) 48:10 (11)                             50:03 (11)
12 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 51:07 06:51 (8) 21:47 (15) 02:40 (8) 09:14 (10) 09:01 (11)                             01:34 (6)
        06:51 (8) 28:38 (13) 31:18 (13) 40:32 (12) 49:33 (12)                             51:07 (12)
13 Pyttan Asplund OK Södertörn 54:40 08:15 (9) 18:33 (14) 03:45 (14) 10:30 (13) 11:15 (13)                             02:22 (14)
        08:15 (9) 26:48 (11) 30:33 (11) 41:03 (13) 52:18 (13)                             54:40 (13)
14 Lars Andersson Skogsluffarnas OK 57:52 16:02 (15) 15:57 (12) 03:16 (11) 09:16 (11) 11:26 (14)                             01:55 (12)
        16:02 (15) 31:59 (15) 35:15 (15) 44:31 (14) 55:57 (14)                             57:52 (14)
15 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 60:23 15:55 (14) 15:24 (11) 02:38 (7) 12:13 (14) 11:37 (15)                             02:36 (15)
        15:55 (14) 31:19 (14) 33:57 (14) 46:10 (15) 57:47 (15)                             60:23 (15)
- Olle Öberg Skogsluffarnas OK 70:02 05:51   27:00   02:58   19:36                                   14:37  
        05:51   32:51   35:49   55:25                                   70:02  
- Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 72:02 24:30   20:47   13:08                                       13:37  
        24:30   45:17   58:25                                       72:02