Luffarligan   2019-01-30   Torvalla sport o simhall   Haninge
Arrangör: Fredrika Girls  Fredrika Bremer OL-akademi
125 startande
Plac Bana A - 5,5 km 13 startande Sluttid Född år
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 46:18 73
2 Galina Ribediuc Hellas Orientering 54:04 89
3 Oskar Forsberg Tullinge SK 55:07 99
4 Johan Lindqvist Täby OK 58:27 73
5 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 66:49 72
6 Claes Andersson OK Södertörn 70:30 65
7 Ingemar Gard Söders-Tyresö 75:21 50
8 Kurt Eriksson Vandrarringen 83:31 50
9 Lars Boudrie Väsby OK 90:04 53
10 Per Ljung Centrum ok 134:52 60
- Anders Holmqvist Snättringe SK ej godk 66
- Christer Hördell Söders-Tyresö ej godk 56
- Jan Retsloff Hellas Orientering ej godk 56
Plac Bana B - 4,5 km 15 startande Sluttid Född år
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 42:40 68
2 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 51:30 53
3 Per Öhlund Gustavsbergs OK 58:16 52
4 Leif Åkerblom OK Österåker 58:35 54
5 Jan Lindgren OK Södertörn 64:15 54
6 Bo Norbäck Tullinge SK 65:48 46
7 Svante Frid Enebybergs IF 67:31 51
8 Martin Englund OK Södertörn 70:52 63
9 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 71:10 44
10 Matz Larsson Gustavsbergs OK 74:36 52
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 74:46 50
12 Eva Elnerud Sigtuna OK 80:16 56
13 Roland Löwgren Spårvägens OK 80:46 38
14 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 81:33 49
15 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 398:51 60
Plac Bana C - 3,6 km 53 startande Sluttid Född år
1 Peter Karlberg Snättringe SK 35:33 59
2 Per-Johan Vikfors OK Österåker 43:23 48
3 Leif Mörkfors Järfälla OK 44:26 62
4 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 45:15 44
5 Sven Hedman Attunda OK 47:07 54
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 49:22 50
7 Helena Korhonen Haninge SOK 50:52 51
8 Rune Rådström Snättringe SK 50:56 43
9 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 51:19 50
10 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 55:07 51
11 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 55:10 55
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 55:50 50
13 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 55:55 47
14 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 57:18 56
15 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 57:29 50
16 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 57:37 46
17 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 57:41 42
18 Bo Hedlund IFK Enskede 58:15 41
19 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 59:18 39
20 Leif Wallenbro Väsby OK 59:25 49
21 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 59:31 46
22 Leif Lundquist Enebybergs IF 59:33 39
23 Sören Johansson Sala OK 59:34 43
24 Ulla Gummeson Väsby OK 60:05 50
25 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 61:04 42
26 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 61:15 49
27 Ingrid Graneli Haninge SOK 62:10 51
28 Bo Källström OK Milan 63:43 39
29 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 63:56 52
30 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 64:49 48
31 Åke Wansölin Söders-Tyresö 65:57 48
32 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 67:33 47
33 Anne Lundmark Järfälla OK 68:59 49
34 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 69:12 43
35 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 70:00  
36 Gunnar Hellström Haninge SOK 70:39 44
37 Gösta Guteland Snättringe SK 70:52 38
38 Per Geijer FM IF 71:09 56
39 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 71:47 42
40 Åke Lewander Skarpnäcks OL 72:12 45
41 Göran Johansson Snättringe SK 72:28 41
42 Leif Hermundstad Snättringe SK 72:53 40
43 Birgitta Klang Långhundra IF 77:58 45
44 Kurt Andersson Enebybergs IF 78:55 42
45 Ingemar Johnsson OK Södertörn 79:23 44
46 Eva von Heijne Sigtuna OK 79:55  
47 Carin Runqvist Järfälla OK 95:54 47
48 Ingvar Oskarsson Klubblös 110:10 49
- Bo Davidsson Solna OK ej godk 53
- Anders Gärderud Enebybergs IF ej godk 46
- Martin Eriksson OK Södertörn ej godk 50
- Christer Hedin IFK Enskede ej godk 47
- Lars Olavi Peldan Enebybergs IF ej godk 49
- Göran Frisk Attunda OK ej godk 48
Plac Bana D - 2,4 km 34 startande Sluttid Född år
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 36:20 56
2 Mats Lundblad Täby OK 36:50 47
3 Christer Andersson ATG 37:12 44
4 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 38:23 47
5 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 41:11 44
6 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 42:26 42
7 Jan Larsson Tullinge SK 43:07 43
8 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 43:32 53
9 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 44:47 42
10 Evy Nord Södertälje IF 46:06 44
11 Susanne Holmberg OK Södertörn 47:26 55
12 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 48:00 41
13 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 49:18 34
14 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 49:26 40
15 Jan Olof Norén Järla Orientering 51:08 44
16 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 51:32 46
17 Ulf Nordin Snättringe SK 51:53 44
18 Bo Winald Hellas Orientering 53:02 36
19 Stig Lindskog Visborgs OK 53:03 38
20 Anna Turesson Bromma-Vällingby SOK 55:15 63
21 Björn Stolt OK Ravinen 59:15 39
22 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 59:26 44
23 Lennart Sjöstål Klubblös 60:17 44
24 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 60:21 51
25 Lars Nordin Solna OK 61:07 44
26 Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 61:44 63
27 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 63:02 39
28 Britt Eriksson Hammarby IF OF 63:06 39
29 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 65:07 40
30 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 80:07 48
31 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 82:40 50
- Sara Nylén Bromma-Vällingby SOK ej godk 94
- Inger Pahlén Söders-Tyresö ej godk 43
Plac Bana E - 1,5 km 10 startande Sluttid Född år
1 Margaretha Nylund OK Södertörn 53:11 50
2 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 54:15 42
3 Carl Lang OK Österåker 57:25 36
4 Bror Wahlberg Haninge SOK 58:13 35
5 Ingrid Gunnarsson Täby OK 65:15 38
- Gunvor Granath Nynäshamns OK ej godk 39
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK ej godk 44
- Berit Lindunger Haninge SOK ej godk 40
- Lars Nord Södertälje IF ej godk 40
- Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF ej godk 43