Luffarligan   1920 02 13   Vallentuna Ishall   Vallentuna
Arrangör o banläggare: Rune Thurén
127 Startande
Plac Bana A - 5,6 km 10 startande Sluttid Född år
1 Johan Lindqvist Täby OK 42:36 73
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 45:41 51
3 Niklas Wansölin OK Ravinen 46:06 86
4 Lars Gerhardsson Attunda OK 50:29 60
5 Anders Holmqvist Snättringe SK 51:15 66
6 Johan Alenius IFK Lidingö 51:40 67
7 Ingemar Gard Söders-Tyresö 53:41 50
8 Kurt Eriksson Vandrarringen 59:25 50
9 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 64:13 51
- Lars Boudrie Väsby OK ej godk 53
Plac Bana B - 4,6 km 15 startande Sluttid Född år
1 Tommy Holmér Väsby OK 33:44 59
2 Jan Gottfridsson Norbergs OK 41:12 56
3 Leif Åkerblom OK Österåker 43:30 54
4 Johan Sjöberg Klubblös 43:51 77
5 Per Öhlund Gustavsbergs OK 44:46 52
6 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 45:00 52
7 Jan Lindgren OK Södertörn 45:42 54
8 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 45:51 44
9 Leif Mörkfors Järfälla OK 47:21 62
10 Matz Larsson Gustavsbergs OK 48:03 52
11 Per-Johan Vikfors OK Österåker 48:18 48
12 Svante Frid Enebybergs IF 51:35 51
13 Roland Löwgren Spårvägens OK 53:50 38
14 Eva Elnerud Sigtuna OK 55:42 56
15 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 64:34 49
Plac Bana C - 3,5 km 63 startande Sluttid Född år
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 34:34 50
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 35:05 44
3 Åke Wansölin Söders-Tyresö 35:53 48
4 Kjell Holmberg OK Södertörn 36:17 50
5 Tommy Lindberg Haninge SOK 37:25 50
6 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 37:34 47
7 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 38:27 51
8 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 38:30 56
9 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 38:31 44
10 Anders Gezelius OK Ravinen 38:37 55
11 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 38:46 55
12 Rune Carlsson Sundbybergs IK 39:17 36
13 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 40:06 50
14 Mats Lundblad Täby OK 40:21 47
15 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 40:27 53
16 Willy Ljungdell Täby OK 40:31 47
17 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 40:39 46
18 Christer Andersson ATG 41:13 44
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 42:32 47
20 Göran Larbo Attunda OK 43:41 45
21 Åke Lewander Skarpnäcks OL 43:59 45
22 Göran Frisk Attunda OK 44:47 48
23 Håkan Boije Attunda OK 44:59 44
24 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 45:02 50
25 Ingrid Graneli Haninge SOK 45:29 51
26 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:31 42
27 Per Geijer FM IF 45:41 56
28 Stig Löfgren Attunda OK 45:56 52
28 Christer Hedin IFK Enskede 45:56 47
30 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 46:40 40
31 Gösta Guteland Snättringe SK 47:25 38
32 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 47:55 46
33 Martin Eriksson OK Södertörn 48:16 50
34 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 48:31 42
35 Leif Wallenbro Väsby OK 49:38 49
36 Carin Runqvist Järfälla OK 50:04 47
37 Helena Korhonen Haninge SOK 50:30 51
38 Gunnar Hellström Haninge SOK 50:37 44
39 Göran Johansson Snättringe SK 51:02 41
40 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 51:16 45
41 Björn Ekblom Skogsluffarna 51:17 38
42 Bengt Andersson Söders-Tyresö 51:19 45
43 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 51:21 42
44 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 51:43 49
45 Birgitta Klang Långhundra IF 52:20 45
46 Jan Larsson Tullinge SK 52:22 43
47 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 52:39 49
48 Eva von Heijne Sigtuna OK 53:17 40
49 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 53:31 44
50 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 54:05 42
51 Klas Langels Skarpnäcks OL 54:10 45
52 Sören Johansson Sala OK 55:06 43
53 Ulla Gummeson Väsby OK 56:49 50
54 Björn Stolt OK Ravinen 56:58 39
55 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 57:49 41
56 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 58:19 c
57 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:49 50
58 Bo Källström OK Milan 61:41 39
59 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 62:15 49
60 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 70:18 38
61 Kurt Andersson Enebybergs IF 394:03 42
- Bengt Fahlin IBM Club Sweden ej godk 41
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö ej godk 41
Plac Bana D - 2,5 km 30 startande Sluttid Född år
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 30:38 55
2 Jan Bojling Solna OK 31:16 45
3 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:40 47
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:21 56
5 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 34:26 46
6 Mats Törngren OK Linné 38:17 45
7 Lars Peter Isaksson Skellefteå OK 38:24 47
8 Per-Åke Holm Sigtuna OK 38:35 54
9 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 39:07 39
10 Inger Andersson Söders-Tyresö 39:24 50
11 Ulf Nordin Snättringe SK 40:02 44
12 Eva Andersson OK Södertörn 41:57 59
13 Siri Isaksson Skellefteå OK 42:18 47
14 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:57 34
15 Sven-Erik Widin OK Österåker 43:34 40
16 Kurt Boström OK Linné 43:38 41
17 Lars Dyrhage Järfälla OK 44:04 47
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 44:27 43
19 Margaretha Nylund OK Södertörn 45:01 50
20 Lars Persson Väsby OK 49:02 35
21 Sven Jacobsson IF Thor 49:50 40
22 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 51:29 48
23 Leif Hermundstad Snättringe SK 52:58 40
24 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 55:13 35
25 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 55:28 39
25 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 55:28 32
27 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 58:20 43
28 Berit Lindunger Haninge SOK 62:41 40
29 Carl Lang OK Österåker 80:43 36
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK ej godk 60
Plac Bana E - 1,7 km 9 startande Sluttid Född år
1 Alf Persson OK Österåker 30:14 34
2 Lars-Erik Lindell Väsby OK 33:01 35
3 Bror Wahlberg Haninge SOK 33:27 35
4 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 34:17 43
5 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 35:35 44
6 Sivert Söderbärg OK Roslagen 37:48 37
7 Gunvor Granath Nynäshamns OK 39:55 39
8 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 44:34 43
9 Lars-Åke Eriksson Täby OK 45:17 37