Luffarligan   2019 03 06   Torvalla IP  Handen
Arrangör/Banläggning:  IF Löjp  Tobias Karlsson     
169 startande
Plac Bana A - 5,5 km 19 startande Sluttid Född år
1 Jens Rönnols Järla Orientering 27:26 95
2 Johan Lindqvist Täby OK 39:02 73
3 Galina Ribediuc Hellas Orientering 39:31 89
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 39:43 72
5 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 39:51 58
6 Niklas Wansölin OK Ravinen 40:56 86
7 P-O Ivarsson Haninge SOK 41:28 51
8 Jesper Andersson Snättringe SK 42:36 95
9 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 43:57 61
10 Emil Håsteen Rånäs OK 45:13  
11 Janne Nilsson Centrum OK 45:41 62
12 Lars Gerhardsson Attunda OK 49:06 60
13 Ingemar Gard Söders-Tyresö 51:26 50
14 Anders Holmqvist Snättringe SK 53:47 66
15 Lars Boudrie Väsby OK 57:02 53
16 Johan Sjöberg Klubblös 58:54  
17 Kurt Eriksson Vandrarringen 60:30 50
18 Christer Hördell Söders-Tyresö 69:01 56
- Göran Nilsson Snättringe SK ej godk 56
Plac Bana B - 4,7 km 22 startande Sluttid Född år
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 38:29 53
2 Roland Warenius Avesta OK 40:40 52
3 Matz Larsson Gustavsbergs OK 42:21 52
4 Jan Gottfridsson Norbergs OK 43:37 56
5 Lars Grankvist Täby OK 44:10 49
6 Leif Åkerblom OK Österåker 44:55 54
7 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 45:12 51
8 Claes Andersson OK Södertörn 46:36 65
9 Per-Johan Vikfors OK Österåker 47:25 48
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 47:38 52
11 Bo Norbäck Tullinge SK 47:58 46
12 Bo Davidsson Solna OK 49:16 53
13 Reijo Korhonen Haninge SOK 49:30 53
14 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 50:10 53
15 Per-Erik Jansson IF Thor 51:15 50
16 Eva Svanberg Järfälla OK 51:46 61
17 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 53:57 44
18 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 54:10 52
19 Tomas Glanshed Haninge SOK 58:14 67
20 Eva Elnerud Sigtuna OK 59:03 56
21 Roland Löwgren Spårvägens OK 67:01 38
22 Göran Reinholdsson Järfälla OK 69:07 56
Plac Bana C - 3,5 km 74 startande Sluttid Född år
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 27:57 50
2 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 28:38 46
3 Lars Rönnols Täby OK 28:49 57
4 Björn Reger Söders-Tyresö 29:17 59
5 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 29:34 58
6 Torbjörn Bergman Snättringe SK 29:58 55
7 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 30:03 44
8 Jan Lindgren OK Södertörn 30:41 54
9 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 31:42 50
10 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 31:52 53
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 32:08 50
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 32:30 62
13 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 32:43 70
14 Olle Blomgren OK Södertörn 32:48 51
15 Sven Hedman Attunda OK 32:50 54
16 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 32:57 46
17 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 32:59 49
18 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 34:38 48
19 Rune Rådström Snättringe SK 34:43 43
20 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 34:54 44
21 Erik Hallgren Finspångs SOK 35:07 51
22 Anders Sohlberg OK Södertörn 35:19 52
23 Kjell Holmberg OK Södertörn 35:30 50
24 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 35:52 42
25 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 37:24 60
26 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 37:32 50
27 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 38:11 56
27 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 38:11 46
29 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 38:12 46
30 Bengt Andersson Söders-Tyresö 38:43 45
31 Gunnar Hellström Haninge SOK 38:53 44
32 Gösta Guteland Snättringe SK 39:04 38
33 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 39:24 50
34 Ulf Stridh Snättringe SK 39:38 46
34 Leif Wallenbro Väsby OK 39:38 49
36 Kurt Andersson Enebybergs IF 39:48 42
37 Lars-Åke Aspelin Klubblös 39:55 58
38 Leif Lundquist Enebybergs IF 40:24 39
39 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 41:23 48
40 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 41:24  
41 John Östlund Sundbybergs IK 41:26 45
42 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 41:45 56
43 Jan Olof Norén Järla Orientering 42:08 44
44 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 42:10 39
45 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 42:19 42
46 Tommy Svensson Hellas Orientering 42:30 43
47 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 42:44 50
48 Christer Hedin IFK Enskede 43:11 47
49 Anne Lundmark Järfälla OK 43:27 49
50 Helena Korhonen Haninge SOK 43:36 51
51 Bo Källström OK Milan 43:42 39
52 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 44:42 42
53 Willy Ljungdell Täby OK 45:10 47
54 Jan Larsson Tullinge SK 45:17 43
55 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 45:23 62
56 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 45:39 44
57 Klas Langels Skarpnäcks OL 45:43 45
58 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:11 50
59 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 46:28 41
60 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 46:40 48
61 Bo Winander Järfälla OK 46:52 48
62 Carin Runqvist Järfälla OK 47:22 47
63 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:14 47
64 Eva von Heijne Sigtuna OK 49:39 40
65 Svenåke Svensson Snättringe SK 50:13 48
66 Britt Nordqvist OK Sänkan 50:45 45
67 Leif Hermundstad Snättringe SK 50:58 40
68 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 51:18 43
69 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 52:05 49
70 Björn Ekblom Skogsluffarna 52:34  
71 Göran Johansson Snättringe SK 53:44 41
72 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 55:36 38
73 Ingvar Oskarsson Klubblös 76:08 49
Plac Bana D - 2,7 km 43 startande Sluttid Född år
1 Mats Lundblad Täby OK 26:25 47
2 Susanne Holmberg OK Södertörn 27:03 55
3 Christer Andersson ATG 27:32 44
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 28:50 56
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 30:26 47
6 Inger Andersson Söders-Tyresö 30:39 50
7 Hans Carlsson Hellas Orientering 31:04 47
8 Bertil Rydgren IFK Enskede 32:18 41
9 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 33:09 41
10 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 33:38 48
11 Anna Blomgren Tullinge SK 33:52 48
11 Lars Persson Väsby OK 33:52 35
13 Björn Stolt OK Ravinen 34:04 39
14 Lars Cedérus Snättringe SK 34:49 39
15 Ulf Nordin Snättringe SK 36:14 44
16 Kenneth Berglund Hellas Orientering 36:42 43
17 Eva Warenius Avesta OK 37:37 58
18 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 38:20 51
19 Björn Simons Sundbybergs IK 39:06  
20 Inger Pahlén Söders-Tyresö 39:30 43
21 Svante Frid Enebybergs IF 40:07 51
22 Barbro Cedérus Snättringe SK 41:03 42
23 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 41:45 60
24 Berit Lindunger Haninge SOK 41:59 40
25 Göran Haglund Haninge SOK 42:16 40
26 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:40 34
27 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 42:58 49
28 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 43:35 39
29 Britt Eriksson Hammarby IF OF 43:46 39
30 Lennart Sjöstål Klubblös 43:47 44
31 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 44:18 34
32 Lars Dyrhage Järfälla OK 44:27 47
33 Lars Nordin Solna OK 44:32 44
34 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 47:14 45
35 Carl Lang OK Österåker 50:01 36
36 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 52:07 41
37 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 52:40 47
38 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 52:44 52
39 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 56:55 43
40 Bo Eklind Klubblös 57:42 47
41 Mats Halvarez Klubblös 57:52 41
42 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 59:28 44
- Carl Carlin Söders-Tyresö ej godk 48
Plac Bana E - 1,5 km 11 startande Sluttid Född år
1 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 22:19 38
2 Gunnel Junegard OK Södertörn 25:54 36
3 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 26:24 36
4 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 26:25 37
5 Roland Bolin Snättringe SK 26:51 33
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 26:52 35
7 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 27:25 33
8 Alf Persson OK Österåker 28:06 34
9 Gunvor Granath Nynäshamns OK 28:43 39
10 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 30:54 43
11 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 371:06 40