Luffarligan   2019 05 02   Orminge skola  Orminge
Arrangör: OK Ravinen   Banläggare: Göran Olsson
101 startande
         
Plac Bana A - 5,6 km 1 startande Född år Sluttid
1 Viktor Antonsson Eksjö SOK 91 43:51
         
Plac Bana B - 4,6 km 19 startande Född år Sluttid
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 51 44:03
2 Tommy Holmér Väsby OK 59 44:07
3 Arne Johansson OK Ravinen 50 53:32
4 Anders Karlsson Tullinge SK 52 56:21
5 Jan Gottfridsson Norbergs OK 56 57:20
6 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 53 57:23
7 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 48 63:03
8 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 47 63:08
9 Christina Perneby IFK Lidingö SOK 63 63:39
10 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 50 70:05
11 Per-Erik Jansson IF Thor 50 71:05
12 Reijo Korhonen Haninge SOK 53 71:16
13 Tommy Wåhlin Västerås SOK 48 71:50
14 Anders Larsson Skarpnäcks OL 50 75:15
15 Rune Rådström Snättringe SK 43 77:54
16 Bo Norbäck Tullinge SK 46 82:07
17 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 37 102:48
- Paul Norén OK Södertörn 49 60:58
- Roland Löwgren Spårvägens OK 38 86:23
         
Plac Bana C - 3,6 km 44 startande Född år Sluttid
1 Anders Gärderud Enebybergs IF 46 35:45
2 Ingemar Gard Söders-Tyresö 50 36:02
3 Olle Blomgren OK Södertörn 51 37:03
4 Ulf Bråsjö Järla Orientering 49 37:23
5 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 50 38:05
6 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46 38:07
7 Tommy Lindberg Haninge SOK 50 39:47
8 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 53 41:03
9 Jan Lindgren OK Södertörn 54 41:12
10 Kjell Holmberg OK Södertörn 50 41:59
11 Leo Larsson Snättringe SK 56 43:11
12 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 56 45:05
13 Åke Wansölin Söders-Tyresö 48 45:56
13 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 44 45:56
15 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56 46:29
16 Bo Hedlund IFK Enskede 41 46:30
17 Ulf Stridh Snättringe SK 46 46:43
18 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 47 48:35
19 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 53 49:17
20 Martin Eriksson OK Södertörn 50 49:44
21 Ingvar Bengtsson Söders SOL 59 51:28
22 Jan Larsson Tullinge SK 43 52:05
23 Olle Arman Nyköpings OK 49 52:06
24 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 42 52:31
25 Leif Wallenbro Väsby OK 49 52:56
26 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 49 53:26
27 Per Geijer FM IF 56 53:38
28 Gunnar Hellström Haninge SOK 44 54:39
29 Helena Korhonen Haninge SOK 51 56:11
30 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 49 56:56
31 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 44 57:56
32 Göran Johansson Snättringe SK 41 60:31
33 Leif Hermundstad Snättringe SK 40 60:35
34 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 42 63:44
35 Ingemar Johnsson OK Södertörn 44 68:12
36 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 49 69:04
37 Kristina Wåhlin Västerås SOK 52 70:32
38 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 44 99:33
- Jan Olof Norén Järla Orientering 44 ej godk
- Sven Hedman Attunda OK 54 ej godk
- Jan Falk Hellas Orientering 48 ej godk
- Tommy Svensson Hellas Orientering 43 ej godk
- Ingvar Oskarsson Solna OK 49 ej godk
- Kerstin Jensen Klubblös 54 ej godk
         
Plac Bana D - 2,8 km 29 startande Född år Sluttid
1 Sören Andersson OK Loch Ness 59 36:02
2 Leif Kling Ockelbo OK 53 39:28
3 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 56 39:40
4 Björn Stolt OK Ravinen 39 39:56
5 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 55 42:59
6 Lars Englund Järla Orientering 43 44:36
7 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 38 44:58
8 Tord Jonsson Attunda OK 61 45:33
9 Lennart Sjöstål Klubblös 44 45:36
9 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 43 45:36
11 Börje Pahlén Söders-Tyresö 42 46:13
12 Carl Carlin Söders-Tyresö 48 48:15
13 Jan-Erik Jonsson IBM-Club Sweden 54 48:44
14 Inger Pahlén Söders-Tyresö 43 48:51
15 Ronny Hedlund OK Södertörn 43 54:11
16 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 50 54:23
17 Benny Alfordsson Tullinge SK 40 54:37
18 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 49 56:02
19 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 49 58:58
20 Håkan Beijar Gustavsbergs OK 47 59:27
21 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 45 64:06
22 Kurt Kisslig Waxholms OK 41 64:10
23 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 48 65:28
24 Björn Simons Sundbybergs IK 47 67:54
25 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 39 73:26
26 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 32 73:30
27 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 55 83:44
28 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 35 83:56
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 41 ej godk
         
Plac Bana E - 1,6 km 8 startande Född år Sluttid
1 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 37 44:47
2 Berit Lindunger Haninge SOK 40 45:55
3 Roland Bolin Snättringe SK 33 52:19
4 Lennart Hyllengren Tumba-Mälarhöjden OK 44 56:24
5 Claes Rundström OK Älvsjö-Örby 52 84:28
6 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 31 85:49
7 Ulla-Britta Hall Järla Orientering 29 88:30
8 Ingrid Gunnarsson Täby OK 38 92:41