Luffarligan   2019 12 11   Tullinge SK.s Klubbstuga   Brantbrink   Tullinge
Arrangör: Tullinge SK    Banläggare: TorbjörnHellqvist
185 startande
Plac Bana A - 5,5 km 11 startande Sluttid Född år
1 Tintin Karlberg Tullinge SK 41:07 93
2 Peter Lundberg Järfälla OK 46:31 59
3 Mattias Ågren Centrum OK 47:33 82
4 Niklas Wansölin OK Ravinen 50:42 86
5 Stefan Gustavsson Grupp 69 53:05 69
6 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 64:56 69
7 Kurt Eriksson Vandrarringen 79:37 50
8 Sven-Anders Olsson Attunda OK 83:18 56
9 Christina Nordström Bodens BK 111:35 59
- Albin Grahn Centrum OK ej godk 84
- Christer Hördell Söders-Tyresö ej godk 56
Plac Bana B - 4,6 km 28 startande Sluttid Född år
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 41:46 51
2 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 43:50 58
3 Ola Malmqvist Klubblös 46:56 67
4 Emelie Holmström Järla Orientering 48:32 83
5 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 49:12 53
6 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 49:27 61
7 Claes Ögren OK Nalle 52:23 52
8 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 52:25 51
9 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 54:04 64
10 Marie Malmborg Söders-Tyresö 55:24 60
11 Mats Rönnlund Järfälla OK 55:37 66
12 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 56:24 57
13 Anders Karlsson Tullinge SK 57:16 52
14 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 61:55 44
15 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 63:06 59
16 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 63:22 53
17 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 68:09 46
18 Göran Svärd OK Klemmingen 73:02 49
19 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 74:31 70
20 Roland Löwgren Spårvägens OK 80:09 38
21 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 119:42 37
- Per Helen Söders-Tyresö ej godk 52
- Anders Larsson OK Roxen ej godk 50
- Lars Mongård Skogsluffarnas OK ej godk 53
- Per Molin Sörertälje-Nykvarn OF ej godk 54
- Börje Lenas Skogsluffarnas OK ej godk 44
- Eva Elnerud Sigtuna OK ej godk 56
- Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF ej godk 48
Plac Bana C - 3,5 km 74 startande Sluttid Född år
1 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 36:54 54
2 Bengt Kärrström Tullinge SK 40:29 55
3 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 40:31 48
4 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 41:27 44
5 Anders Gärderud Enebyberg 41:30 46
6 Tommy Lindberg Haninge SOK 41:43 50
7 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:50 49
8 Jan Lindgren OK Södertörn 43:48 54
9 Anders Sohlberg OK Södertörn 44:00 52
10 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 44:13 70
11 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 44:51 57
12 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 44:54 56
13 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:42 42
14 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 46:29 47
15 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 46:32 50
16 Lars Boudrie Väsby OK 47:42 53
17 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 48:21 48
18 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 48:22 50
19 Anders Hallmén Attunda OK 48:37 52
20 Göran Andersson Enebybergs IF 48:42 48
21 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 48:47 45
22 Svante Frid Enebybergs IF 49:41 51
23 Monika Högberg OK Södertörn 49:48 55
24 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 50:27 55
25 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 50:31 46
26 Leif Kling Ockelbo OK 50:48 53
27 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 50:49 49
28 Bernt Eriksson Spårvägens OK 51:28 46
29 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 52:39 51
30 Dan Klang Hellas Orientering 52:48 53
31 Göran Larbo Attunda 53:07 45
32 Leif Wallenbro Väsby OK 53:19 49
33 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 54:07 46
34 Helena Korhonen Haninge SOK 54:12 51
35 Christer Hedin IFK Enskede 54:23 47
36 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 54:43 48
37 Maria Ehn Tullinge SK 55:19 46
37 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:19 56
39 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:08 42
40 Martin Eriksson OK Södertörn 56:11 50
41 Lars Englund Järla Orientering 56:34 43
42 Ulf Stridh Snättringe SK 56:52 46
43 Olle Arman Nyköpings OK 58:01 49
44 Ulla Gummeson Väsby OK 58:13 50
45 Aila Halttunen Haninge SOK 58:29 49
46 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 58:41 47
47 Monica Svärd OK Klemmingen 58:58 52
48 Tommy Uvhagen Järfälla OK 59:22 47
49 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 59:32 55
50 Hans Sylvan Järfälla OK 60:11 44
51 Bengt Andersson Söders-Tyresö 60:19 45
52 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 60:24 42
53 Bo Romson Hellas Orientering 61:02 43
54 Gösta Guteland Snättringe SK 61:26 38
55 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 62:42 49
56 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 63:06 40
57 Leif Nordin Turebergs IF 63:10 47
58 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 63:49 39
59 Håkan Boije Attunda OK 64:24 44
60 Tina Klang Hellas Orientering 64:36 64
61 Åke Lewander Skarpnäck 65:16  
62 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 65:17 49
63 Göran Johansson Snättringe SK 67:07 41
64 Gunnar Mongård Skogsluffarnas OK 67:23 49
65 Bo Winander Järfälla OK 67:39 48
66 Ronny Hedlund OK Södertörn 68:10 43
67 Ingrid Graneli Haninge SOK 68:45 51
68 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 73:00 49
69 Kurt Andersson Enebybergs IF 73:02 42
70 Gunnar Hellström Haninge SOK 76:16 44
- Gudrun Elvhage Klubblös ej godk 53
- Bo Hedlund IFK Enskede ej godk 41
- Ann-Marie Holmström IK Gandvik ej godk 49
- Margareta Hallmén Attunda OK ej godk 53
Plac Bana D - 2,6 km 53 startande Sluttid Född år
1 Tommy Holmér Väsby OK 21:33 59
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 33:10 36
3 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 34:07 53
4 Mats Holmgren IFK Enskede 40:03 53
5 Christer Andersson ATG 40:12 44
6 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 40:34 50
7 Maria Kärrström Tullinge SK 41:43 53
8 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 43:18 56
9 Lars Persson Väsby OK 43:28 35
10 Tord Jonsson Attunda OK 44:05 61
11 Lars Nordin Solna OK 44:27 44
12 Leif Lundquist Enebybergs IF 44:55 39
13 Inger Andersson Söders-Tyresö 45:00 50
14 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 45:03 47
15 Mats Lundblad Täby OK 45:36 47
16 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 46:02 48
17 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 46:05 34
18 Susanne Holmberg OK Södertörn 46:13 55
19 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 46:16 41
20 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 46:41 33
21 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 46:47 51
22 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 46:52 41
23 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 47:04 44
24 Ann Sjöberg Enebybergs IF 47:28 38
25 Björn Stolt OK Ravinen 47:40 39
26 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 47:44 38
27 Bo Winald Hellas Orientering 48:22 36
28 Urban JohHANSSON Gustavsberg 48:31  
29 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 49:37 34
30 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 50:37 42
31 Jan Samuelsson Mälarhöjden 50:44 51
32 Lennart Sjöstål Klubblös 50:55 44
33 Björn Simons Sundbybergs IK 51:07 47
34 Leif Hermundstad Snättringe SK 51:23 40
35 Kenneth Berglund Hellas Orientering 52:13 43
36 Hugo Isgren IFK Enskede 52:42 39
37 Lars Cedérus Snättringe SK 54:58 39
38 Bo Källström OK Milan 55:16 39
39 Sixten Westerlund Södertälje IF 56:29 36
40 Viveka Backman Tullinge SK 56:58 50
41 Torsten Jansson Skogsluffarna 57:20 36
42 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 60:45 44
43 Margaretha Nylund OK Södertörn 63:23 50
44 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 64:11 44
45 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 66:52 53
46 Siv Frölund Haninge SOK 68:23 41
47 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 71:01 48
48 Jan Burell OK Enen 72:52 44
49 Sonja Perneby Tullinge SK 81:15 43
50 Bo Eklind Klubblös 82:43 47
51 Mats Halvarez Klubblös 82:47 41
52 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 87:06 55
53 Iris Wallsten IFK Lidingös Skid o OK 87:28 54
Plac Bana E - 1,5 km 19 startande Sluttid Född år
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 22:42 35
2 Rune Rådström Snättringe SK 23:14 43
3 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 25:53 35
4 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 29:44 44
5 Sune Andersson Snättringe SK 31:19 37
6 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 32:30 43
7 Bror Wahlberg Haninge SOK 35:12 35
8 Sverker Tirén Hellas Orientering 35:59 45
9 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 36:48 43
10 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 39:44 42
11 Milo Hogart KIF 39:56  
12 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 42:07 52
13 Berit Lindunger Haninge SOK 43:21 40
14 Gunvor Granath Nynäshamns OK 44:53 39
15 Ulf Eskilsson OK Södertörn 48:42 36
16 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 57:04 44
17 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 59:59 40
- Gunnel Junegard OK Södertörn 32:09 ej godk
- Hans Svensson Skogsluffarnas OK 365:34 ej godk