Sträcktider Luffarligan Segeltorps IP                                                                              
  2019-01-09         Svarta tider är sträcktider                                                              
            Blå tider är från start                                                                    
          Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                              
                                                                                Sista-      
Plac Bana A - 5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 5,4 km Klubb
1 Galina Ribediuc Hellas Orientering 43:35 01:47 (3) 02:24 (3) 02:49 (1) 00:56 (1) 01:30 (1) 01:32 (1) 03:58 (1) 05:14 (1) 05:22 (1) 01:14 (1) 01:49 (1) 05:28 (7) 01:12 (1) 06:20 (1) 01:52 (1)             00:08 (1) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        01:47 (3) 04:11 (2) 07:00 (2) 07:56 (1) 09:26 (1) 10:58 (1) 14:56 (1) 20:10 (1) 25:32 (1) 26:46 (1) 28:35 (1) 34:03 (1) 35:15 (1) 41:35 (1) 43:27 (1)             43:35 (1)    
2 Johan Lindqvist Täby OK 47:21 02:06 (6) 02:00 (1) 02:53 (2) 00:59 (2) 01:45 (4) 01:44 (3) 04:43 (2) 05:25 (2) 06:16 (2) 01:49 (4) 02:02 (2) 04:53 (1) 01:21 (2) 07:00 (2) 02:04 (2)             00:21 (6) Johan Lindqvist Täby OK
        02:06 (6) 04:06 (1) 06:59 (1) 07:58 (2) 09:43 (2) 11:27 (2) 16:10 (2) 21:35 (2) 27:51 (2) 29:40 (2) 31:42 (2) 36:35 (2) 37:56 (2) 44:56 (2) 47:00 (2)             47:21 (2)    
3 Niklas Wansölin OK Ravinen 49:53 01:39 (1) 02:37 (5) 03:18 (5) 01:03 (3) 01:43 (3) 02:02 (7) 04:53 (3) 05:51 (4) 06:19 (3) 01:50 (5) 02:07 (3) 05:08 (3) 01:37 (7) 07:22 (3) 02:06 (4)             00:18 (2) Niklas Wansölin OK Ravinen
        01:39 (1) 04:16 (3) 07:34 (3) 08:37 (3) 10:20 (3) 12:22 (3) 17:15 (3) 23:06 (3) 29:25 (3) 31:15 (3) 33:22 (3) 38:30 (3) 40:07 (3) 47:29 (3) 49:35 (3)             49:53 (3)    
4 Linda Lönneberg Täby OK 55:34 01:57 (5) 03:16 (8) 03:17 (4) 01:20 (7) 01:45 (4) 01:52 (6) 07:53 (9) 05:59 (5) 07:15 (5) 01:40 (3) 02:16 (4) 05:16 (5) 01:32 (6) 07:43 (5) 02:13 (5)             00:20 (4) Linda Lönneberg Täby OK
        01:57 (5) 05:13 (7) 08:30 (7) 09:50 (7) 11:35 (7) 13:27 (7) 21:20 (8) 27:19 (5) 34:34 (5) 36:14 (4) 38:30 (4) 43:46 (4) 45:18 (4) 53:01 (4) 55:14 (4)             55:34 (4)    
5 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 61:18 02:46 (8) 02:15 (2) 03:00 (3) 01:03 (3) 01:40 (2) 01:46 (4) 05:19 (5) 12:23 (7) 07:23 (6) 01:25 (2) 05:24 (8) 05:13 (4) 01:31 (4) 07:42 (4) 02:05 (3)             00:23 (7) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:46 (8) 05:01 (6) 08:01 (6) 09:04 (5) 10:44 (4) 12:30 (4) 17:49 (4) 30:12 (7) 37:35 (7) 39:00 (7) 44:24 (6) 49:37 (6) 51:08 (6) 58:50 (5) 60:55 (5)             61:18 (5)    
6 Jan Retsloff Hellas Orientering 63:07 02:38 (7) 03:10 (7) 03:46 (8) 01:20 (7) 01:52 (6) 02:19 (8) 05:46 (7) 07:26 (6) 07:48 (7) 02:05 (6) 02:30 (5) 06:47 (8) 01:43 (8) 10:23 (7) 03:01 (9)             00:33 (9) Jan Retsloff Hellas Orientering
        02:38 (7) 05:48 (8) 09:34 (8) 10:54 (8) 12:46 (8) 15:05 (8) 20:51 (7) 28:17 (6) 36:05 (6) 38:10 (6) 40:40 (5) 47:27 (5) 49:10 (5) 59:33 (6) 62:34 (6)             63:07 (6)    
7 Claes Andersson OK Södertörn 65:45 01:43 (2) 02:39 (6) 03:33 (7) 01:13 (5) 01:55 (7) 01:42 (2) 05:40 (6) 13:38 (8) 09:58 (9) 02:10 (7) 03:19 (6) 05:00 (2) 01:31 (4) 08:53 (6) 02:31 (6)             00:20 (4) Claes Andersson OK Södertörn
        01:43 (2) 04:22 (4) 07:55 (5) 09:08 (6) 11:03 (5) 12:45 (5) 18:25 (6) 32:03 (8) 42:01 (8) 44:11 (8) 47:30 (7) 52:30 (7) 54:01 (7) 62:54 (7) 65:25 (7)             65:45 (7)    
8 Anders Holmqvist Snättringe SK 70:15 01:54 (4) 02:32 (4) 03:21 (6) 01:15 (6) 02:01 (8) 01:47 (5) 05:07 (4) 05:39 (3) 06:50 (4) 06:53 (8) 11:46 (9) 05:17 (6) 01:27 (3) 11:33 (9) 02:35 (7)             00:18 (2) Anders Holmqvist Snättringe SK
        01:54 (4) 04:26 (5) 07:47 (4) 09:02 (4) 11:03 (5) 12:50 (6) 17:57 (5) 23:36 (4) 30:26 (4) 37:19 (5) 49:05 (8) 54:22 (8) 55:49 (8) 67:22 (8) 69:57 (8)             70:15 (8)    
9 Kurt Eriksson Vandrarringen 81:37 02:53 (9) 04:26 (9) 04:23 (9) 01:36 (9) 02:09 (9) 02:31 (9) 06:47 (8) 15:02 (9) 08:27 (8) 06:59 (9) 03:39 (7) 06:51 (9) 01:58 (9) 10:45 (8) 02:43 (8)             00:28 (8) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:53 (9) 07:19 (9) 11:42 (9) 13:18 (9) 15:27 (9) 17:58 (9) 24:45 (9) 39:47 (9) 48:14 (9) 55:13 (9) 58:52 (9) 65:43 (9) 67:41 (9) 78:26 (9) 81:09 (9)             81:37 (9)    
- David Hector Snättringe SK 50:25 12:43   325:34   381:18   Minustid   50:25   71:41   512:44   37:53   Minustid   Minustid   166:37   Minustid   Minustid   34:16   227:27                   David Hector Snättringe SK
        12:43   338:17   719:35   Ej tid  ----->                   Ej tid  ----->   Ej tid  ----->       Ej tid  ----->   Ej tid  ----->                       Ej tid  ----->      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Oscar Arman Nyköpings OK 35:48 01:48 (3) 03:37 (1) 01:02 (2) 01:34 (2) 01:00 (3) 02:57 (4) 04:51 (1) 01:51 (3) 05:35 (6) 01:41 (2) 03:56 (1) 03:02 (1) 02:34 (3)                     00:20 (6) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:48 (3) 05:25 (1) 06:27 (1) 08:01 (1) 09:01 (1) 11:58 (1) 16:49 (1) 18:40 (1) 24:15 (1) 25:56 (1) 29:52 (1) 32:54 (1) 35:28 (1)                     35:48 (1)    
2 Tommy Holmér Väsby OK 37:08 01:33 (1) 04:15 (4) 01:05 (3) 01:30 (1) 00:57 (1) 02:43 (2) 05:18 (2) 01:45 (2) 05:41 (7) 01:40 (1) 04:44 (4) 03:23 (2) 02:28 (2)                     00:06 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:33 (1) 05:48 (2) 06:53 (2) 08:23 (2) 09:20 (2) 12:03 (2) 17:21 (2) 19:06 (2) 24:47 (2) 26:27 (2) 31:11 (2) 34:34 (2) 37:02 (2)                     37:08 (2)    
3 P-O Ivarsson Haninge SOK 39:26 02:39 (21) 04:14 (3) 01:00 (1) 01:37 (3) 00:59 (2) 02:32 (1) 06:14 (4) 01:41 (1) 05:03 (2) 01:50 (3) 04:31 (2) 03:24 (3) 03:25 (12)                     00:17 (4) P-O Ivarsson Haninge SOK
        02:39 (21) 06:53 (7) 07:53 (6) 09:30 (6) 10:29 (5) 13:01 (3) 19:15 (3) 20:56 (3) 25:59 (3) 27:49 (3) 32:20 (3) 35:44 (3) 39:09 (3)                     39:26 (3)    
4 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 41:09 01:53 (5) 04:29 (5) 01:14 (6) 01:45 (6) 01:13 (8) 03:00 (5) 06:44 (9) 01:59 (6) 05:26 (3) 02:27 (8) 04:45 (5) 03:27 (4) 02:27 (1)                     00:20 (6) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:53 (5) 06:22 (4) 07:36 (3) 09:21 (4) 10:34 (6) 13:34 (5) 20:18 (5) 22:17 (5) 27:43 (4) 30:10 (4) 34:55 (5) 38:22 (4) 40:49 (4)                     41:09 (4)    
5 Jesper Andersson Snättringe SK 41:27 01:44 (2) 04:11 (2) 01:43 (28) 01:43 (5) 01:02 (5) 02:51 (3) 06:07 (3) 01:55 (4) 06:34 (19) 02:25 (7) 04:37 (3) 03:47 (5) 02:40 (4)                     00:08 (2) Jesper Andersson Snättringe SK
        01:44 (2) 05:55 (3) 07:38 (4) 09:21 (4) 10:23 (4) 13:14 (4) 19:21 (4) 21:16 (4) 27:50 (5) 30:15 (5) 34:52 (4) 38:39 (5) 41:19 (5)                     41:27 (5)    
6 Mikael Sungqvist Tullinge SK 45:27 02:15 (12) 05:26 (13) 01:15 (7) 01:45 (6) 01:11 (7) 03:09 (7) 07:25 (17) 02:14 (12) 05:51 (11) 02:20 (5) 05:16 (8) 04:04 (7) 02:50 (5)                     00:26 (20) Mikael Sungqvist Tullinge SK
        02:15 (12) 07:41 (13) 08:56 (13) 10:41 (9) 11:52 (8) 15:01 (7) 22:26 (8) 24:40 (9) 30:31 (8) 32:51 (8) 38:07 (7) 42:11 (6) 45:01 (6)                     45:27 (6)    
7 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 46:30 02:12 (11) 05:29 (14) 01:15 (7) 01:58 (12) 01:18 (10) 03:10 (8) 07:04 (11) 02:11 (9) 05:27 (4) 02:30 (11) 05:31 (14) 04:16 (9) 03:44 (17)                     00:25 (17) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        02:12 (11) 07:41 (13) 08:56 (13) 10:54 (11) 12:12 (9) 15:22 (8) 22:26 (8) 24:37 (8) 30:04 (7) 32:34 (7) 38:05 (6) 42:21 (7) 46:05 (7)                     46:30 (7)    
8 Leif Åkerblom OK Österåker 47:12 02:03 (8) 05:01 (10) 01:25 (18) 02:22 (28) 01:37 (17) 03:05 (6) 06:42 (7) 02:10 (8) 05:27 (4) 02:31 (12) 06:03 (19) 05:09 (20) 03:15 (10)                     00:22 (12) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:03 (8) 07:04 (8) 08:29 (9) 10:51 (10) 12:28 (12) 15:33 (9) 22:15 (7) 24:25 (7) 29:52 (6) 32:23 (6) 38:26 (8) 43:35 (8) 46:50 (8)                     47:12 (8)    
9 Janne Nilsson Centrum OK 48:03 01:58 (6) 04:35 (6) 01:08 (4) 01:37 (3) 01:01 (4) 08:14 (33) 06:25 (5) 02:12 (10) 05:49 (9) 02:37 (13) 04:51 (6) 04:24 (10) 02:52 (6)                     00:20 (6) Janne Nilsson Centrum OK
        01:58 (6) 06:33 (5) 07:41 (5) 09:18 (3) 10:19 (3) 18:33 (22) 24:58 (16) 27:10 (16) 32:59 (12) 35:36 (12) 40:27 (11) 44:51 (10) 47:43 (9)                     48:03 (9)    
10 Ulf Bråsjö Järla Orientering 48:37 01:50 (4) 04:54 (8) 01:23 (16) 01:53 (10) 01:23 (11) 03:18 (10) 07:22 (15) 02:16 (13) 06:47 (22) 02:54 (17) 06:00 (17) 04:41 (15) 03:35 (15)                     00:21 (9) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:50 (4) 06:44 (6) 08:07 (7) 10:00 (7) 11:23 (7) 14:41 (6) 22:03 (6) 24:19 (6) 31:06 (10) 34:00 (9) 40:00 (10) 44:41 (9) 48:16 (10)                     48:37 (10)    
11 Jan Lindgren OK Södertörn 49:03 04:15 (32) 05:04 (11) 01:36 (25) 01:57 (11) 01:08 (6) 03:12 (9) 06:33 (6) 02:26 (17) 07:21 (25) 02:23 (6) 05:09 (7) 04:40 (14) 02:56 (7)                     00:23 (13) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:15 (32) 09:19 (24) 10:55 (25) 12:52 (24) 14:00 (22) 17:12 (16) 23:45 (11) 26:11 (11) 33:32 (15) 35:55 (14) 41:04 (13) 45:44 (13) 48:40 (11)                     49:03 (11)    
12 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 49:32 02:55 (22) 04:43 (7) 01:13 (5) 02:06 (16) 01:45 (23) 05:14 (27) 06:54 (10) 02:02 (7) 06:26 (18) 02:16 (4) 05:29 (13) 04:02 (6) 04:12 (21)                     00:15 (3) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:55 (22) 07:38 (12) 08:51 (12) 10:57 (13) 12:42 (14) 17:56 (20) 24:50 (14) 26:52 (13) 33:18 (13) 35:34 (11) 41:03 (12) 45:05 (11) 49:17 (13)                     49:32 (12)    
13 Per Öhlund Gustavsbergs OK 49:34 02:04 (9) 05:48 (18) 01:35 (24) 02:19 (27) 01:25 (13) 03:45 (18) 07:54 (21) 02:19 (14) 06:09 (13) 02:28 (9) 05:37 (15) 04:45 (16) 03:05 (8)                     00:21 (9) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:04 (9) 07:52 (15) 09:27 (15) 11:46 (17) 13:11 (16) 16:56 (13) 24:50 (14) 27:09 (15) 33:18 (13) 35:46 (13) 41:23 (14) 46:08 (15) 49:13 (12)                     49:34 (13)    
14 Stig Andersson OK Linné 50:58 02:19 (15) 04:56 (9) 01:27 (20) 02:13 (22) 01:40 (19) 03:36 (14) 07:54 (21) 01:57 (5) 06:43 (21) 03:40 (27) 05:23 (10) 04:11 (8) 04:36 (28)                     00:23 (13) Stig Andersson OK Linné
        02:19 (15) 07:15 (10) 08:42 (10) 10:55 (12) 12:35 (13) 16:11 (12) 24:05 (12) 26:02 (10) 32:45 (11) 36:25 (15) 41:48 (15) 45:59 (14) 50:35 (14)                     50:58 (14)    
15 Bo Davidsson Solna OK 51:27 03:13 (30) 06:28 (28) 01:26 (19) 01:50 (9) 02:24 (32) 03:21 (12) 06:43 (8) 02:37 (26) 05:49 (9) 02:49 (15) 05:28 (12) 04:30 (11) 04:28 (26)                     00:21 (9) Bo Davidsson Solna OK
        03:13 (30) 09:41 (29) 11:07 (28) 12:57 (25) 15:21 (27) 18:42 (23) 25:25 (19) 28:02 (21) 33:51 (17) 36:40 (17) 42:08 (16) 46:38 (16) 51:06 (16)                     51:27 (15)    
16 Bengt Kärrström Tullinge SK 51:28 02:26 (19) 05:50 (21) 01:19 (12) 02:11 (21) 02:30 (33) 04:01 (22) 07:11 (13) 02:31 (24) 05:47 (8) 03:04 (20) 06:15 (21) 04:38 (12) 03:20 (11)                     00:25 (17) Bengt Kärrström Tullinge SK
        02:26 (19) 08:16 (21) 09:35 (18) 11:46 (17) 14:16 (23) 18:17 (21) 25:28 (20) 27:59 (20) 33:46 (16) 36:50 (19) 43:05 (18) 47:43 (18) 51:03 (15)                     51:28 (16)    
17 Tommy Lindberg Haninge SOK 51:49 01:59 (7) 05:33 (16) 01:16 (11) 02:14 (24) 01:17 (9) 03:20 (11) 09:34 (28) 02:13 (11) 06:51 (23) 02:28 (9) 05:27 (11) 04:57 (17) 04:22 (23)                     00:18 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:59 (7) 07:32 (11) 08:48 (11) 11:02 (14) 12:19 (10) 15:39 (10) 25:13 (18) 27:26 (17) 34:17 (19) 36:45 (18) 42:12 (17) 47:09 (17) 51:31 (17)                     51:49 (17)    
18 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 52:21 02:17 (14) 05:49 (19) 01:33 (23) 01:59 (14) 02:01 (28) 04:00 (21) 07:24 (16) 02:29 (20) 06:24 (17) 02:43 (14) 06:31 (24) 05:13 (21) 03:30 (14)                     00:28 (24) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        02:17 (14) 08:06 (17) 09:39 (20) 11:38 (15) 13:39 (19) 17:39 (18) 25:03 (17) 27:32 (18) 33:56 (18) 36:39 (16) 43:10 (19) 48:23 (19) 51:53 (18)                     52:21 (18)    
19 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 53:05 02:15 (12) 05:56 (24) 01:31 (22) 02:00 (15) 01:23 (11) 04:14 (23) 07:14 (14) 02:27 (19) 07:34 (28) 03:05 (21) 06:08 (20) 05:05 (19) 03:50 (18)                     00:23 (13) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:15 (12) 08:11 (19) 09:42 (21) 11:42 (16) 13:05 (15) 17:19 (17) 24:33 (13) 27:00 (14) 34:34 (20) 37:39 (20) 43:47 (20) 48:52 (20) 52:42 (19)                     53:05 (19)    
20 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 53:16 02:24 (18) 05:31 (15) 01:41 (27) 02:10 (19) 02:05 (29) 04:51 (26) 07:38 (18) 02:24 (15) 06:11 (14) 03:22 (26) 06:00 (17) 04:59 (18) 03:28 (13)                     00:32 (29) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:24 (18) 07:55 (16) 09:36 (19) 11:46 (17) 13:51 (21) 18:42 (23) 26:20 (23) 28:44 (23) 34:55 (21) 38:17 (21) 44:17 (21) 49:16 (21) 52:44 (20)                     53:16 (20)    
21 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 54:08 02:04 (9) 05:04 (11) 01:15 (7) 01:48 (8) 02:08 (30) 03:42 (17) 07:40 (19) 02:30 (22) 04:48 (1) 03:11 (24) 05:18 (9) 06:15 (28) 07:54 (33)                     00:31 (27) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        02:04 (9) 07:08 (9) 08:23 (8) 10:11 (8) 12:19 (10) 16:01 (11) 23:41 (10) 26:11 (11) 30:59 (9) 34:10 (10) 39:28 (9) 45:43 (12) 53:37 (21)                     54:08 (21)    
22 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 55:52 03:06 (27) 05:49 (19) 01:15 (7) 01:58 (12) 01:41 (20) 03:51 (19) 07:49 (20) 02:26 (17) 08:46 (30) 03:10 (23) 06:33 (25) 05:17 (22) 03:42 (16)                     00:29 (26) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        03:06 (27) 08:55 (22) 10:10 (22) 12:08 (22) 13:49 (20) 17:40 (19) 25:29 (21) 27:55 (19) 36:41 (23) 39:51 (23) 46:24 (23) 51:41 (23) 55:23 (22)                     55:52 (22)    
23 Bo Norbäck Tullinge SK 56:37 02:21 (17) 05:51 (23) 01:21 (13) 02:16 (25) 01:38 (18) 03:39 (15) 08:52 (27) 02:25 (16) 07:33 (27) 02:52 (16) 07:08 (28) 05:42 (26) 04:26 (25)                     00:33 (30) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:21 (17) 08:12 (20) 09:33 (17) 11:49 (21) 13:27 (17) 17:06 (14) 25:58 (22) 28:23 (22) 35:56 (22) 38:48 (22) 45:56 (22) 51:38 (22) 56:04 (23)                     56:37 (23)    
24 Roland Löwgren Spårvägens OK 58:31 03:44 (31) 06:59 (30) 01:43 (28) 04:49 (33) 01:25 (13) 05:33 (29) 08:18 (25) 02:33 (25) 05:51 (11) 03:02 (18) 06:16 (23) 04:39 (13) 03:13 (9)                     00:26 (20) Roland Löwgren Spårvägens OK
        03:44 (31) 10:43 (31) 12:26 (31) 17:15 (31) 18:40 (31) 24:13 (31) 32:31 (31) 35:04 (31) 40:55 (27) 43:57 (26) 50:13 (24) 54:52 (24) 58:05 (24)                     58:31 (24)    
25 Sven Setterqvist OK Södertörn 60:26 02:57 (23) 06:16 (25) 01:29 (21) 02:08 (18) 01:32 (15) 06:36 (30) 10:46 (29) 02:37 (26) 06:17 (15) 03:21 (25) 06:15 (21) 05:40 (25) 04:05 (20)                     00:27 (23) Sven Setterqvist OK Södertörn
        02:57 (23) 09:13 (23) 10:42 (23) 12:50 (23) 14:22 (24) 20:58 (27) 31:44 (29) 34:21 (27) 40:38 (26) 43:59 (27) 50:14 (25) 55:54 (25) 59:59 (25)                     60:26 (25)    
26 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 63:00 02:57 (23) 07:15 (32) 01:55 (31) 02:31 (29) 01:56 (25) 04:50 (25) 08:07 (23) 02:56 (30) 06:57 (24) 03:02 (18) 08:44 (32) 06:52 (30) 04:33 (27)                     00:25 (17) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        02:57 (23) 10:12 (30) 12:07 (30) 14:38 (30) 16:34 (30) 21:24 (28) 29:31 (24) 32:27 (24) 39:24 (24) 42:26 (24) 51:10 (26) 58:02 (27) 62:35 (26)                     63:00 (26)    
27 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 64:10 03:04 (26) 06:25 (26) 01:23 (16) 02:13 (22) 01:59 (26) 07:35 (31) 08:07 (23) 03:00 (31) 06:42 (20) 03:09 (22) 07:56 (31) 07:32 (31) 04:42 (29)                     00:23 (13) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:04 (26) 09:29 (26) 10:52 (24) 13:05 (26) 15:04 (25) 22:39 (29) 30:46 (25) 33:46 (25) 40:28 (25) 43:37 (25) 51:33 (27) 59:05 (28) 63:47 (27)                     64:10 (27)    
28 Eva Svanberg Järfälla OK 64:28 03:00 (25) 06:25 (26) 01:36 (25) 02:10 (19) 01:59 (26) 07:44 (32) 08:34 (26) 03:01 (32) 07:22 (26) 04:10 (30) 07:23 (29) 06:18 (29) 04:18 (22)                     00:28 (24) Eva Svanberg Järfälla OK
        03:00 (25) 09:25 (25) 11:01 (27) 13:11 (27) 15:10 (26) 22:54 (30) 31:28 (27) 34:29 (29) 41:51 (29) 46:01 (29) 53:24 (29) 59:42 (29) 64:00 (28)                     64:28 (28)    
29 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 65:07 02:30 (20) 07:03 (31) 01:22 (14) 03:03 (31) 01:32 (15) 03:30 (13) 12:56 (31) 02:39 (28) 06:20 (16) 03:59 (28) 07:03 (27) 05:20 (23) 07:24 (31)                     00:26 (20) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        02:30 (20) 09:33 (27) 10:55 (25) 13:58 (28) 15:30 (28) 19:00 (25) 31:56 (30) 34:35 (30) 40:55 (27) 44:54 (28) 51:57 (28) 57:17 (26) 64:41 (29)                     65:07 (29)    
30 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 70:05 03:07 (29) 06:29 (29) 01:56 (32) 02:51 (30) 01:47 (24) 03:51 (19) 11:33 (30) 02:30 (22) 09:16 (31) 09:11 (32) 06:50 (26) 05:24 (24) 04:25 (24)                     00:55 (32) Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF
        03:07 (29) 09:36 (28) 11:32 (29) 14:23 (29) 16:10 (29) 20:01 (26) 31:34 (28) 34:04 (26) 43:20 (30) 52:31 (30) 59:21 (30) 64:45 (30) 69:10 (30)                     70:05 (30)    
31 Magnus Areskoug Enebyberg IF 86:22 03:06 (27) 09:32 (33) 02:05 (33) 03:27 (32) 02:13 (31) 04:49 (24) 13:44 (32) 02:45 (29) 07:50 (29) 11:36 (33) 07:29 (30) 09:35 (33) 07:29 (32)                     00:42 (31) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        03:06 (27) 12:38 (32) 14:43 (32) 18:10 (32) 20:23 (32) 25:12 (32) 38:56 (32) 41:41 (32) 49:31 (32) 61:07 (32) 68:36 (32) 78:11 (32) 85:40 (32)                     86:22 (31)    
32 Martin Englund OK Södertörn 355:45 02:19 (15) 05:50 (21) 01:22 (14) 02:16 (25) 01:43 (21) 03:40 (16) 13:57 (33) 03:15 (33) 14:04 (32) 04:05 (29) 11:10 (33) 09:34 (32) 06:06 (30)                     276:24 (33) Martin Englund OK Södertörn
        02:19 (15) 08:09 (18) 09:31 (16) 11:47 (20) 13:30 (18) 17:10 (15) 31:07 (26) 34:22 (28) 48:26 (31) 52:31 (30) 63:41 (31) 73:15 (31) 79:21 (31)                     355:45 (32)    
33 Svante Frid Enebybergs IF 392:45 329:22 (33) 05:46 (17) 01:51 (30) 02:07 (17) 01:43 (21) 05:19 (28) 07:07 (12) 02:29 (20) 16:02 (33) 04:31 (31) 05:47 (16) 06:10 (27) 04:00 (19)                     00:31 (27) Svante Frid Enebybergs IF
        329:22 (33) 335:08 (33) 336:59 (33) 339:06 (33) 340:49 (33) 346:08 (33) 353:15 (33) 355:44 (33) 371:46 (33) 376:17 (33) 382:04 (33) 388:14 (33) 392:14 (33)                     392:45 (33)    
- Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 60:43 02:59   06:18   01:31   02:00   01:52   04:17   10:34   11:19   03:11   06:25   05:49   04:02                           00:26   Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF
        02:59   09:17   10:48   12:48   14:40   18:57   29:31   40:50   44:01   50:26   56:15   60:17                           60:43      
- Anders Wetterling Järla IF 1000:31 03:59   06:50   01:31   07:20   02:40   08:21   17:45   03:06   10:58                                       938:01   Anders Wetterling Järla IF
        03:59   10:49   12:20   19:40   22:20   30:41   48:26   51:32   62:30                                       1000:31      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Björn Reger Söders-Tyresö 34:30 04:03 (1) 03:34 (2) 01:15 (3) 03:08 (5) 03:17 (5) 01:19 (3) 04:09 (2) 04:35 (1) 03:48 (3) 02:39 (1) 02:24 (6)                             00:19 (3) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:03 (1) 07:37 (1) 08:52 (2) 12:00 (2) 15:17 (2) 16:36 (2) 20:45 (2) 25:20 (1) 29:08 (1) 31:47 (1) 34:11 (1)                             34:30 (1)    
2 Peter Karlberg Snättringe SK 37:18 04:34 (8) 03:09 (1) 01:01 (1) 02:34 (1) 02:48 (1) 01:50 (29) 03:48 (1) 08:29 (50) 03:21 (1) 02:57 (5) 02:22 (5)                             00:25 (14) Peter Karlberg Snättringe SK
        04:34 (8) 07:43 (2) 08:44 (1) 11:18 (1) 14:06 (1) 15:56 (1) 19:44 (1) 28:13 (4) 31:34 (3) 34:31 (2) 36:53 (3)                             37:18 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 37:21 04:21 (2) 03:41 (3) 01:47 (34) 02:53 (2) 03:17 (5) 01:18 (2) 05:04 (14) 05:47 (9) 03:39 (2) 02:51 (4) 02:13 (1)                             00:30 (23) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:21 (2) 08:02 (3) 09:49 (5) 12:42 (3) 15:59 (3) 17:17 (3) 22:21 (4) 28:08 (3) 31:47 (4) 34:38 (3) 36:51 (2)                             37:21 (3)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 37:38 04:22 (3) 04:06 (9) 01:17 (4) 03:05 (3) 03:28 (8) 01:21 (4) 04:09 (2) 05:04 (3) 03:49 (4) 04:14 (39) 02:21 (3)                             00:22 (8) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:22 (3) 08:28 (5) 09:45 (4) 12:50 (5) 16:18 (5) 17:39 (5) 21:48 (3) 26:52 (2) 30:41 (2) 34:55 (4) 37:16 (4)                             37:38 (4)    
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 38:47 04:39 (9) 03:54 (4) 01:08 (2) 03:08 (5) 03:10 (3) 01:25 (7) 06:21 (45) 04:49 (2) 04:08 (6) 03:11 (7) 02:34 (14)                             00:20 (4) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        04:39 (9) 08:33 (6) 09:41 (3) 12:49 (4) 15:59 (3) 17:24 (4) 23:45 (9) 28:34 (5) 32:42 (5) 35:53 (5) 38:27 (5)                             38:47 (5)    
6 Torbjörn Bergman Snättringe SK 39:36 04:26 (4) 04:23 (16) 01:28 (9) 03:05 (3) 03:57 (16) 01:29 (10) 04:44 (7) 05:07 (4) 04:13 (9) 03:51 (28) 02:30 (9)                             00:23 (9) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        04:26 (4) 08:49 (9) 10:17 (8) 13:22 (7) 17:19 (8) 18:48 (8) 23:32 (6) 28:39 (6) 32:52 (6) 36:43 (6) 39:13 (6)                             39:36 (6)    
7 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 40:49 04:28 (5) 03:59 (6) 01:39 (22) 03:34 (17) 03:28 (8) 01:26 (9) 05:01 (13) 06:05 (12) 04:38 (15) 03:46 (26) 02:24 (6)                             00:21 (6) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:28 (5) 08:27 (4) 10:06 (6) 13:40 (9) 17:08 (7) 18:34 (7) 23:35 (7) 29:40 (7) 34:18 (7) 38:04 (7) 40:28 (7)                             40:49 (7)    
8 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 40:56 04:47 (14) 04:02 (7) 01:35 (19) 03:25 (11) 04:09 (23) 01:56 (34) 04:30 (5) 05:26 (5) 05:01 (22) 03:17 (10) 02:20 (2)                             00:28 (16) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        04:47 (14) 08:49 (9) 10:24 (11) 13:49 (10) 17:58 (12) 19:54 (14) 24:24 (11) 29:50 (8) 34:51 (8) 38:08 (8) 40:28 (7)                             40:56 (8)    
9 Kjell Holmberg OK Södertörn 41:33 05:13 (22) 04:15 (12) 01:42 (26) 03:27 (13) 03:42 (11) 01:32 (11) 04:49 (10) 07:02 (23) 04:06 (5) 02:49 (3) 02:30 (9)                             00:26 (15) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:13 (22) 09:28 (19) 11:10 (17) 14:37 (16) 18:19 (13) 19:51 (13) 24:40 (12) 31:42 (13) 35:48 (10) 38:37 (9) 41:07 (9)                             41:33 (9)    
10 Leif Mörkfors Järfälla OK 42:14 04:58 (19) 04:04 (8) 01:21 (5) 03:16 (9) 03:47 (13) 01:34 (13) 04:41 (6) 07:25 (32) 04:46 (19) 03:26 (12) 02:33 (13)                             00:23 (9) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:58 (19) 09:02 (12) 10:23 (10) 13:39 (8) 17:26 (10) 19:00 (11) 23:41 (8) 31:06 (11) 35:52 (11) 39:18 (10) 41:51 (10)                             42:14 (10)    
11 Åke Wansölin Söders-Tyresö 42:21 04:53 (16) 04:14 (11) 01:47 (34) 03:20 (10) 03:08 (2) 01:35 (14) 05:24 (20) 05:53 (11) 05:59 (38) 03:13 (9) 02:31 (11)                             00:24 (12) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:53 (16) 09:07 (13) 10:54 (15) 14:14 (14) 17:22 (9) 18:57 (9) 24:21 (10) 30:14 (9) 36:13 (12) 39:26 (11) 41:57 (11)                             42:21 (11)    
12 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 42:39 04:43 (11) 04:32 (19) 01:33 (14) 03:36 (18) 03:58 (17) 01:24 (6) 05:16 (16) 06:13 (13) 04:24 (11) 04:06 (33) 02:31 (11)                             00:23 (9) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:43 (11) 09:15 (16) 10:48 (14) 14:24 (15) 18:22 (14) 19:46 (12) 25:02 (13) 31:15 (12) 35:39 (9) 39:45 (12) 42:16 (12)                             42:39 (12)    
13 Rune Rådeström Snättringe SK 43:15 05:01 (20) 05:37 (50) 01:32 (12) 03:49 (24) 03:32 (10) 01:43 (20) 04:57 (12) 05:50 (10) 04:25 (13) 03:38 (18) 02:37 (16)                             00:34 (31) Rune Rådeström Snättringe SK
        05:01 (20) 10:38 (28) 12:10 (25) 15:59 (24) 19:31 (19) 21:14 (19) 26:11 (16) 32:01 (14) 36:26 (13) 40:04 (13) 42:41 (13)                             43:15 (13)    
14 Sven Hedman Attunda OK 44:00 04:40 (10) 04:16 (13) 01:23 (6) 03:40 (20) 04:57 (50) 01:48 (27) 04:48 (9) 07:18 (28) 04:47 (20) 02:59 (6) 02:50 (20)                             00:34 (31) Sven Hedman Attunda OK
        04:40 (10) 08:56 (11) 10:19 (9) 13:59 (11) 18:56 (16) 20:44 (16) 25:32 (15) 32:50 (16) 37:37 (14) 40:36 (14) 43:26 (14)                             44:00 (14)    
15 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 44:13 05:20 (26) 04:07 (10) 01:30 (10) 03:11 (7) 04:27 (31) 01:41 (17) 04:54 (11) 05:43 (7) 07:02 (52) 03:22 (11) 02:40 (17)                             00:16 (1) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:20 (26) 09:27 (18) 10:57 (16) 14:08 (12) 18:35 (15) 20:16 (15) 25:10 (14) 30:53 (10) 37:55 (15) 41:17 (15) 43:57 (15)                             44:13 (15)    
16 Bengt Andersson Söders OL 45:38 05:20 (26) 04:36 (20) 01:44 (29) 03:39 (19) 03:44 (12) 02:06 (45) 05:46 (29) 05:42 (6) 05:23 (28) 04:16 (41) 03:01 (32)                             00:21 (6) Bengt Andersson Söders OL
        05:20 (26) 09:56 (22) 11:40 (19) 15:19 (17) 19:03 (17) 21:09 (18) 26:55 (18) 32:37 (15) 38:00 (16) 42:16 (16) 45:17 (16)                             45:38 (16)    
17 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 45:57 04:44 (12) 04:41 (23) 02:24 (67) 04:06 (32) 04:30 (34) 01:16 (1) 04:46 (8) 07:58 (44) 05:10 (23) 03:41 (20) 02:21 (3)                             00:20 (4) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        04:44 (12) 09:25 (17) 11:49 (21) 15:55 (22) 20:25 (22) 21:41 (22) 26:27 (17) 34:25 (18) 39:35 (17) 43:16 (17) 45:37 (17)                             45:57 (17)    
18 Per Södersten Gustavsbergs OK 46:49 05:33 (31) 05:15 (36) 01:58 (45) 03:57 (29) 04:02 (19) 01:45 (23) 05:48 (31) 06:56 (21) 04:43 (16) 03:28 (13) 02:55 (23)                             00:29 (18) Per Södersten Gustavsbergs OK
        05:33 (31) 10:48 (33) 12:46 (35) 16:43 (29) 20:45 (25) 22:30 (23) 28:18 (22) 35:14 (19) 39:57 (18) 43:25 (18) 46:20 (18)                             46:49 (18)    
19 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 48:39 06:05 (45) 04:55 (27) 01:32 (12) 04:24 (37) 04:19 (27) 02:05 (43) 05:34 (22) 07:46 (39) 04:43 (16) 03:47 (27) 02:52 (21)                             00:37 (37) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        06:05 (45) 11:00 (38) 12:32 (30) 16:56 (31) 21:15 (28) 23:20 (27) 28:54 (24) 36:40 (23) 41:23 (19) 45:10 (19) 48:02 (19)                             48:39 (19)    
20 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 49:00 05:10 (21) 05:27 (45) 01:58 (45) 03:55 (28) 06:10 (63) 01:43 (20) 05:46 (29) 05:43 (7) 05:38 (31) 04:13 (38) 02:59 (29)                             00:18 (2) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:10 (21) 10:37 (27) 12:35 (33) 16:30 (26) 22:40 (36) 24:23 (34) 30:09 (30) 35:52 (20) 41:30 (20) 45:43 (20) 48:42 (20)                             49:00 (20)    
21 Helena Korhonen Haninge SOK 50:34 05:42 (38) 04:51 (25) 01:34 (17) 03:48 (23) 05:15 (54) 01:42 (19) 09:04 (69) 06:49 (18) 04:09 (8) 04:00 (31) 02:25 (8)                             01:15 (71) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:42 (38) 10:33 (26) 12:07 (24) 15:55 (22) 21:10 (26) 22:52 (26) 31:56 (40) 38:45 (32) 42:54 (24) 46:54 (22) 49:19 (21)                             50:34 (21)    
22 Kurt Andersson Enebybergs IF 50:41 05:37 (35) 04:39 (21) 01:37 (21) 03:52 (26) 03:55 (15) 01:56 (34) 06:57 (54) 07:20 (30) 05:58 (36) 04:10 (35) 04:02 (66)                             00:38 (40) Kurt Andersson Enebybergs IF
        05:37 (35) 10:16 (24) 11:53 (22) 15:45 (20) 19:40 (20) 21:36 (20) 28:33 (23) 35:53 (21) 41:51 (22) 46:01 (21) 50:03 (22)                             50:41 (22)    
23 Anders Gezelius OK Ravinen 51:12 04:29 (6) 04:18 (14) 01:50 (41) 05:01 (52) 05:06 (53) 02:05 (43) 05:28 (21) 08:17 (47) 06:08 (42) 04:54 (57) 02:56 (27)                             00:40 (49) Anders Gezelius OK Ravinen
        04:29 (6) 08:47 (8) 10:37 (12) 15:38 (19) 20:44 (24) 22:49 (25) 28:17 (21) 36:34 (22) 42:42 (23) 47:36 (23) 50:32 (23)                             51:12 (23)    
24 Gösta Guteland Snättringe SK 51:29 05:30 (29) 05:30 (46) 02:14 (63) 03:49 (24) 09:10 (72) 01:43 (20) 05:45 (28) 06:54 (20) 04:21 (10) 03:28 (13) 02:41 (18)                             00:24 (12) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:30 (29) 11:00 (38) 13:14 (42) 17:03 (32) 26:13 (58) 27:56 (55) 33:41 (48) 40:35 (37) 44:56 (29) 48:24 (26) 51:05 (26)                             51:29 (24)    
24 Lars Cedérus Snättringe SK 51:29 05:31 (30) 05:14 (35) 01:46 (31) 07:26 (66) 04:49 (43) 01:55 (32) 06:16 (42) 06:44 (17) 04:35 (14) 03:43 (23) 02:55 (23)                             00:35 (33) Lars Cedérus Snättringe SK
        05:31 (30) 10:45 (31) 12:31 (29) 19:57 (54) 24:46 (48) 26:41 (47) 32:57 (44) 39:41 (34) 44:16 (28) 47:59 (25) 50:54 (25)                             51:29 (24)    
26 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 51:43 05:37 (35) 05:15 (36) 01:46 (31) 05:29 (60) 05:17 (55) 01:33 (12) 05:41 (23) 07:23 (31) 05:46 (33) 03:58 (30) 03:06 (34)                             00:52 (64) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        05:37 (35) 10:52 (36) 12:38 (34) 18:07 (40) 23:24 (41) 24:57 (36) 30:38 (34) 38:01 (29) 43:47 (26) 47:45 (24) 50:51 (24)                             51:43 (26)    
27 Ulla Gummeson Väsby OK 51:50 06:33 (57) 05:24 (44) 01:36 (20) 04:04 (31) 04:44 (38) 01:45 (23) 05:42 (26) 09:37 (57) 04:43 (16) 04:18 (43) 02:55 (23)                             00:29 (21) Ulla Gummeson Väsby OK
        06:33 (57) 11:57 (47) 13:33 (43) 17:37 (38) 22:21 (34) 24:06 (31) 29:48 (28) 39:25 (33) 44:08 (27) 48:26 (27) 51:21 (27)                             51:50 (27)    
28 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 52:42 05:58 (42) 04:52 (26) 01:39 (22) 04:07 (33) 06:44 (64) 01:52 (31) 05:23 (18) 07:45 (38) 07:09 (55) 03:40 (19) 02:58 (28)                             00:35 (33) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        05:58 (42) 10:50 (34) 12:29 (28) 16:36 (28) 23:20 (40) 25:12 (41) 30:35 (33) 38:20 (31) 45:29 (32) 49:09 (29) 52:07 (28)                             52:42 (28)    
29 Tord Jansson 52:50 05:36 (33) 05:15 (36) 02:07 (55) 04:13 (35) 04:02 (19) 02:11 (52) 05:42 (26) 08:25 (48) 07:44 (57) 03:44 (25) 03:21 (44)                             00:30 (23) Tord Jansson
        05:36 (33) 10:51 (35) 12:58 (39) 17:11 (35) 21:13 (27) 23:24 (28) 29:06 (25) 37:31 (27) 45:15 (31) 48:59 (28) 52:20 (29)                             52:50 (29)    
30 Bo Romson Hellas Orientering 53:22 07:29 (70) 05:13 (34) 02:03 (49) 04:03 (30) 04:42 (37) 02:00 (39) 06:53 (53) 09:36 (56) 04:24 (11) 03:32 (16) 02:54 (22)                             00:33 (28) Bo Romson Hellas Orientering
        07:29 (70) 12:42 (55) 14:45 (53) 18:48 (44) 23:30 (42) 25:30 (42) 32:23 (42) 41:59 (45) 46:23 (35) 49:55 (31) 52:49 (30)                             53:22 (30)    
31 Christer Hedin IFK Enskede 53:33 05:36 (33) 05:07 (32) 01:49 (40) 03:52 (26) 09:24 (73) 02:30 (64) 05:21 (17) 07:14 (27) 05:21 (26) 03:36 (17) 02:59 (29)                             00:44 (54) Christer Hedin IFK Enskede
        05:36 (33) 10:43 (30) 12:32 (30) 16:24 (25) 25:48 (55) 28:18 (58) 33:39 (47) 40:53 (39) 46:14 (34) 49:50 (30) 52:49 (30)                             53:33 (31)    
32 Håkan Boije Attunda OK 53:51 06:49 (62) 05:02 (30) 02:00 (47) 05:50 (62) 04:15 (25) 01:51 (30) 05:59 (34) 09:23 (55) 04:47 (20) 04:25 (49) 02:55 (23)                             00:35 (33) Håkan Boije Attunda OK
        06:49 (62) 11:51 (46) 13:51 (47) 19:41 (51) 23:56 (45) 25:47 (44) 31:46 (39) 41:09 (41) 45:56 (33) 50:21 (32) 53:16 (32)                             53:51 (32)    
33 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 54:37 07:02 (64) 04:55 (27) 01:42 (26) 04:41 (43) 07:18 (66) 02:09 (50) 05:41 (24) 07:08 (26) 06:43 (49) 03:31 (15) 03:19 (43)                             00:28 (16) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        07:02 (64) 11:57 (47) 13:39 (44) 18:20 (41) 25:38 (53) 27:47 (52) 33:28 (46) 40:36 (38) 47:19 (36) 50:50 (33) 54:09 (33)                             54:37 (33)    
34 Matz Larsson Gustavsbergs OK 55:22 04:32 (7) 04:40 (22) 01:25 (8) 03:33 (16) 03:23 (7) 01:25 (7) 04:28 (4) 22:00 (74) 04:08 (6) 02:41 (2) 02:35 (15)                             00:32 (27) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        04:32 (7) 09:12 (15) 10:37 (12) 14:10 (13) 17:33 (11) 18:58 (10) 23:26 (5) 45:26 (56) 49:34 (46) 52:15 (39) 54:50 (35)                             55:22 (34)    
34 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 55:22 05:59 (43) 06:40 (63) 01:40 (24) 04:35 (42) 04:48 (41) 02:03 (42) 06:17 (43) 07:46 (39) 05:22 (27) 05:48 (67) 03:46 (57)                             00:38 (40) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        05:59 (43) 12:39 (54) 14:19 (48) 18:54 (45) 23:42 (43) 25:45 (43) 32:02 (41) 39:48 (35) 45:10 (30) 50:58 (34) 54:44 (34)                             55:22 (34)    
36 Olle Arman Nyköpings OK 55:34 05:33 (31) 04:41 (23) 01:43 (28) 04:52 (49) 04:28 (33) 02:12 (53) 05:59 (34) 07:47 (42) 10:04 (64) 04:12 (36) 03:26 (48)                             00:37 (37) Olle Arman Nyköpings OK
        05:33 (31) 10:14 (23) 11:57 (23) 16:49 (30) 21:17 (29) 23:29 (29) 29:28 (27) 37:15 (25) 47:19 (36) 51:31 (35) 54:57 (36)                             55:34 (36)    
37 Anders Sohlberg OK Södertörn 55:58 05:17 (24) 08:33 (68) 01:31 (11) 03:40 (20) 04:11 (24) 01:58 (37) 05:23 (18) 07:42 (37) 09:36 (61) 04:05 (32) 03:17 (40)                             00:45 (56) Anders Sohlberg OK Södertörn
        05:17 (24) 13:50 (63) 15:21 (60) 19:01 (46) 23:12 (39) 25:10 (40) 30:33 (32) 38:15 (30) 47:51 (41) 51:56 (37) 55:13 (38)                             55:58 (37)    
38 Leif Kling Ockelbo OK 55:59 06:31 (56) 06:47 (64) 01:57 (44) 04:41 (43) 05:53 (59) 02:00 (39) 06:20 (44) 07:51 (43) 05:41 (32) 04:06 (33) 03:23 (46)                             00:49 (61) Leif Kling Ockelbo OK
        06:31 (56) 13:18 (60) 15:15 (58) 19:56 (53) 25:49 (57) 27:49 (53) 34:09 (49) 42:00 (46) 47:41 (38) 51:47 (36) 55:10 (37)                             55:59 (38)    
39 Anne Lundmark Järfälla OK 56:18 06:15 (50) 05:32 (47) 02:00 (47) 05:22 (58) 04:48 (41) 02:15 (55) 07:09 (57) 07:46 (40) 07:04 (53) 04:16 (41) 03:21 (44)                             00:30 (23) Anne Lundmark Järfälla OK
        06:15 (50) 11:47 (45) 13:47 (46) 19:09 (49) 23:57 (46) 26:12 (45) 33:21 (45) 41:07 (40) 48:11 (42) 52:27 (40) 55:48 (39)                             56:18 (39)    
40 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:33 05:48 (39) 05:45 (51) 06:28 (74) 04:28 (39) 04:17 (26) 02:07 (48) 06:12 (40) 08:14 (46) 05:15 (25) 04:22 (46) 03:01 (32)                             00:36 (36) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:48 (39) 11:33 (44) 18:01 (69) 22:29 (61) 26:46 (59) 28:53 (59) 35:05 (53) 43:19 (49) 48:34 (43) 52:56 (42) 55:57 (41)                             56:33 (40)    
41 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 56:56 06:37 (58) 05:47 (53) 02:08 (57) 05:06 (55) 05:53 (59) 01:55 (32) 06:51 (52) 07:40 (35) 05:49 (34) 04:21 (44) 03:49 (61)                             01:00 (67) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:37 (58) 12:24 (51) 14:32 (49) 19:38 (50) 25:31 (51) 27:26 (50) 34:17 (50) 41:57 (44) 47:46 (40) 52:07 (38) 55:56 (40)                             56:56 (41)    
42 Gunnar Hellström Haninge SOK 57:08 04:44 (12) 04:55 (27) 02:06 (53) 05:19 (57) 05:04 (52) 01:59 (38) 05:08 (15) 08:00 (45) 10:30 (66) 05:40 (66) 03:14 (38)                             00:29 (18) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:44 (12) 09:39 (20) 11:45 (20) 17:04 (33) 22:08 (32) 24:07 (32) 29:15 (26) 37:15 (25) 47:45 (39) 53:25 (43) 56:39 (43)                             57:08 (42)    
43 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 57:15 06:26 (53) 06:02 (56) 02:06 (53) 07:56 (69) 04:41 (36) 02:01 (41) 05:49 (32) 07:02 (23) 07:06 (54) 03:43 (21) 03:43 (54)                             00:40 (48) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        06:26 (53) 12:28 (52) 14:34 (50) 22:30 (62) 27:11 (60) 29:12 (60) 35:01 (52) 42:03 (47) 49:09 (45) 52:52 (41) 56:35 (42)                             57:15 (43)    
44 Ingrid Graneli Haninge SOK 58:02 05:59 (43) 05:32 (47) 02:10 (59) 05:26 (59) 04:50 (45) 02:20 (58) 06:27 (48) 09:53 (60) 05:58 (36) 04:52 (56) 03:46 (57)                             00:49 (61) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:59 (43) 11:31 (43) 13:41 (45) 19:07 (48) 23:57 (46) 26:17 (46) 32:44 (43) 42:37 (48) 48:35 (44) 53:27 (44) 57:13 (44)                             58:02 (44)    
45 Martin Eriksson OK Södertörn 58:23 06:19 (51) 05:06 (31) 01:48 (37) 05:18 (56) 04:38 (35) 01:49 (28) 06:07 (37) 08:48 (53) 10:01 (63) 03:43 (21) 03:52 (63)                             00:54 (65) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:19 (51) 11:25 (42) 13:13 (41) 18:31 (42) 23:09 (38) 24:58 (37) 31:05 (36) 39:53 (36) 49:54 (47) 53:37 (45) 57:29 (45)                             58:23 (45)    
46 Ulf Stridh Snättringe SK 59:16 05:48 (39) 05:16 (40) 01:44 (29) 04:47 (48) 04:27 (31) 01:41 (17) 06:11 (39) 06:59 (22) 14:10 (72) 03:43 (21) 03:52 (63)                             00:38 (40) Ulf Stridh Snättringe SK
        05:48 (39) 11:04 (40) 12:48 (37) 17:35 (37) 22:02 (31) 23:43 (30) 29:54 (29) 36:53 (24) 51:03 (48) 54:46 (46) 58:38 (46)                             59:16 (46)    
47 Per Ånmark TMOK 59:59 07:22 (68) 06:12 (59) 02:22 (66) 04:46 (47) 04:49 (43) 02:07 (48) 07:13 (58) 10:29 (63) 05:49 (34) 04:23 (48) 03:45 (56)                             00:42 (52) Per Ånmark TMOK
        07:22 (68) 13:34 (62) 15:56 (62) 20:42 (56) 25:31 (51) 27:38 (51) 34:51 (51) 45:20 (55) 51:09 (49) 55:32 (47) 59:17 (47)                             59:59 (47)    
48 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 60:48 06:09 (47) 09:51 (71) 01:46 (31) 04:52 (49) 05:26 (58) 02:19 (57) 07:36 (63) 07:18 (28) 06:16 (45) 04:40 (53) 03:50 (62)                             00:45 (56) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        06:09 (47) 16:00 (68) 17:46 (66) 22:38 (64) 28:04 (61) 30:23 (61) 37:59 (61) 45:17 (54) 51:33 (50) 56:13 (48) 60:03 (48)                             60:48 (48)    
49 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 61:33 06:45 (59) 08:09 (67) 02:09 (58) 07:17 (65) 04:47 (39) 02:58 (69) 05:53 (33) 07:29 (33) 06:09 (43) 05:23 (63) 03:56 (65)                             00:38 (40) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        06:45 (59) 14:54 (66) 17:03 (65) 24:20 (68) 29:07 (66) 32:05 (66) 37:58 (60) 45:27 (57) 51:36 (51) 56:59 (49) 60:55 (49)                             61:33 (49)    
50 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 61:54 05:57 (41) 05:08 (33) 01:48 (36) 05:02 (53) 04:22 (28) 02:44 (67) 06:04 (36) 14:10 (72) 06:45 (51) 05:57 (68) 03:18 (41)                             00:39 (46) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        05:57 (41) 11:05 (41) 12:53 (38) 17:55 (39) 22:17 (33) 25:01 (39) 31:05 (36) 45:15 (53) 52:00 (52) 57:57 (51) 61:15 (50)                             61:54 (50)    
51 Göran Johansson Snättringe SK 62:01 06:47 (61) 05:45 (51) 02:39 (70) 05:40 (61) 07:18 (66) 02:16 (56) 06:39 (50) 09:52 (59) 06:17 (46) 04:22 (45) 03:41 (52)                             00:45 (56) Göran Johansson Snättringe SK
        06:47 (61) 12:32 (53) 15:11 (57) 20:51 (57) 28:09 (62) 30:25 (62) 37:04 (59) 46:56 (59) 53:13 (54) 57:35 (50) 61:16 (51)                             62:01 (51)    
52 Bo Källström OK Milan 62:35 06:06 (46) 06:36 (62) 02:35 (69) 07:50 (67) 08:47 (71) 02:12 (53) 06:09 (38) 08:37 (52) 05:33 (29) 04:22 (45) 03:10 (35)                             00:38 (44) Bo Källström OK Milan
        06:06 (46) 12:42 (55) 15:17 (59) 23:07 (65) 31:54 (68) 34:06 (69) 40:15 (65) 48:52 (63) 54:25 (57) 58:47 (53) 61:57 (52)                             62:35 (52)    
53 Per Geijer FM IF 62:38 08:58 (72) 05:33 (49) 01:41 (25) 05:05 (54) 04:22 (28) 02:10 (51) 12:24 (72) 07:37 (34) 06:21 (47) 04:36 (52) 03:18 (41)                             00:33 (28) Per Geijer FM IF
        08:58 (72) 14:31 (65) 16:12 (64) 21:17 (59) 25:39 (54) 27:49 (53) 40:13 (64) 47:50 (61) 54:11 (56) 58:47 (53) 62:05 (53)                             62:38 (53)    
54 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 62:46 05:26 (28) 05:16 (40) 01:50 (41) 11:45 (73) 08:12 (70) 01:36 (15) 06:24 (46) 06:36 (14) 05:37 (30) 06:10 (70) 03:16 (39)                             00:38 (40) Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL
        05:26 (28) 10:42 (29) 12:32 (30) 24:17 (67) 32:29 (69) 34:05 (68) 40:29 (67) 47:05 (60) 52:42 (53) 58:52 (55) 62:08 (54)                             62:46 (54)    
55 Leif Nordin Turebergs IF 62:58 05:17 (24) 05:15 (36) 01:53 (43) 04:41 (43) 04:26 (30) 02:38 (66) 11:12 (71) 08:27 (49) 09:25 (60) 04:48 (55) 04:27 (69)                             00:29 (18) Leif Nordin Turebergs IF
        05:17 (24) 10:32 (25) 12:25 (27) 17:06 (34) 21:32 (30) 24:10 (33) 35:22 (55) 43:49 (50) 53:14 (55) 58:02 (52) 62:29 (56)                             62:58 (55)    
56 Bror Furuskog Alta-Ösa OK 63:35 04:47 (14) 03:57 (5) 01:23 (6) 03:12 (8) 03:13 (4) 01:23 (5) 25:29 (74) 07:03 (25) 06:00 (39) 03:12 (8) 02:43 (19)                             01:13 (70) Bror Furuskog Alta-Ösa OK
        04:47 (14) 08:44 (7) 10:07 (7) 13:19 (6) 16:32 (6) 17:55 (6) 43:24 (69) 50:27 (66) 56:27 (61) 59:39 (56) 62:22 (55)                             63:35 (56)    
57 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 64:45 06:27 (54) 07:55 (65) 01:48 (36) 04:42 (46) 04:56 (48) 02:23 (59) 07:27 (61) 08:36 (51) 11:22 (67) 05:03 (60) 03:27 (49)                             00:39 (46) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:27 (54) 14:22 (64) 16:10 (63) 20:52 (58) 25:48 (55) 28:11 (56) 35:38 (57) 44:14 (51) 55:36 (58) 60:39 (58) 64:06 (57)                             64:45 (57)    
58 Åke Lewander Skarpnäcks OL 65:03 05:15 (23) 04:28 (17) 03:04 (72) 03:46 (22) 03:53 (14) 02:06 (45) 08:00 (65) 13:48 (71) 11:48 (68) 03:56 (29) 04:15 (68)                             00:44 (54) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        05:15 (23) 09:43 (21) 12:47 (36) 16:33 (27) 20:26 (23) 22:32 (24) 30:32 (31) 44:20 (52) 56:08 (59) 60:04 (57) 64:19 (58)                             65:03 (58)    
59 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 65:13 06:30 (55) 10:08 (72) 02:13 (61) 10:17 (72) 07:02 (65) 01:57 (36) 05:41 (23) 06:37 (15) 06:02 (40) 04:34 (51) 03:42 (53)                             00:30 (23) Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden
        06:30 (55) 16:38 (71) 18:51 (71) 29:08 (70) 36:10 (71) 38:07 (71) 43:48 (70) 50:25 (65) 56:27 (61) 61:01 (59) 64:43 (59)                             65:13 (59)    
60 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 66:37 04:53 (16) 04:18 (14) 02:03 (49) 04:10 (34) 04:01 (18) 01:36 (15) 06:12 (40) 06:40 (16) 07:52 (58) 21:24 (73) 02:59 (29)                             00:29 (18) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        04:53 (16) 09:11 (14) 11:14 (18) 15:24 (18) 19:25 (18) 21:01 (17) 27:13 (19) 33:53 (17) 41:45 (21) 63:09 (62) 66:08 (61)                             66:37 (60)    
61 Mats Lundblad Täby OK 66:46 05:37 (35) 05:19 (43) 02:04 (51) 04:33 (40) 05:02 (51) 02:25 (61) 06:41 (51) 10:08 (61) 14:34 (73) 05:58 (69) 03:40 (51)                             00:45 (58) Mats Lundblad Täby OK
        05:37 (35) 10:56 (37) 13:00 (40) 17:33 (36) 22:35 (35) 25:00 (38) 31:41 (38) 41:49 (43) 56:23 (60) 62:21 (60) 66:01 (60)                             66:46 (61)    
62 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 67:18 06:52 (63) 06:27 (61) 02:11 (60) 04:25 (38) 04:56 (48) 02:06 (45) 08:57 (68) 11:58 (67) 10:13 (65) 04:32 (50) 03:34 (50)                             01:07 (68) Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL
        06:52 (63) 13:19 (61) 15:30 (61) 19:55 (52) 24:51 (49) 26:57 (49) 35:54 (58) 47:52