Sträcktider Luffarligan Rudan                                                                    
  2019-01-23 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                           
Plac Bana A -5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A -5,5 km Klubb
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 55:47 06:43 (1) 04:19 (4) 01:35 (3) 03:09 (1) 06:02 (1) 02:06 (3) 06:56 (4) 05:30 (6) 02:22 (3) 03:27 (3) 01:55 (2) 04:14 (5) 02:27 (4) 01:35 (1) 01:55 (3) 01:32 (1) P-O Ivarsson Haninge SOK
        06:43 (1) 11:02 (1) 12:37 (1) 15:46 (1) 21:48 (1) 23:54 (1) 30:50 (2) 36:20 (2) 38:42 (2) 42:09 (1) 44:04 (1) 48:18 (1) 50:45 (1) 52:20 (1) 54:15 (1) 55:47 (1)    
2 Galina Ribediuc Hellas Orientering 56:29 06:57 (2) 04:40 (6) 01:28 (1) 03:47 (6) 06:12 (2) 02:03 (2) 05:30 (1) 05:19 (4) 02:13 (1) 04:36 (9) 01:54 (1) 04:03 (4) 02:15 (3) 01:58 (6) 01:51 (1) 01:43 (4) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        06:57 (2) 11:37 (3) 13:05 (3) 16:52 (3) 23:04 (2) 25:07 (2) 30:37 (1) 35:56 (1) 38:09 (1) 42:45 (2) 44:39 (2) 48:42 (2) 50:57 (2) 52:55 (2) 54:46 (2) 56:29 (2)    
3 Niklas Wansölin OK Ravinen 57:44 07:20 (3) 03:58 (2) 01:46 (4) 03:22 (5) 07:06 (5) 02:25 (4) 06:41 (2) 04:10 (1) 02:39 (4) 03:30 (4) 02:32 (6) 03:59 (3) 02:36 (5) 01:55 (3) 02:00 (4) 01:45 (6) Niklas Wansölin OK Ravinen
        07:20 (3) 11:18 (2) 13:04 (2) 16:26 (2) 23:32 (3) 25:57 (4) 32:38 (3) 36:48 (3) 39:27 (3) 42:57 (3) 45:29 (3) 49:28 (3) 52:04 (3) 53:59 (3) 55:59 (3) 57:44 (3)    
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 59:41 08:21 (4) 03:34 (1) 01:32 (2) 04:01 (8) 06:17 (3) 01:51 (1) 10:33 (9) 05:05 (3) 02:14 (2) 03:21 (1) 02:01 (3) 03:39 (1) 01:46 (1) 01:55 (3) 01:54 (2) 01:37 (2) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        08:21 (4) 11:55 (4) 13:27 (4) 17:28 (4) 23:45 (4) 25:36 (3) 36:09 (4) 41:14 (4) 43:28 (4) 46:49 (4) 48:50 (4) 52:29 (4) 54:15 (4) 56:10 (4) 58:04 (4) 59:41 (4)    
5 Göran Nilsson Snättringe SK 64:52 08:46 (6) 05:51 (11) 01:48 (7) 03:17 (3) 06:20 (4) 03:54 (7) 06:53 (3) 07:40 (12) 02:47 (5) 03:26 (2) 02:41 (8) 03:56 (2) 02:14 (2) 01:39 (2) 02:02 (5) 01:38 (3) Göran Nilsson Snättringe SK
        08:46 (6) 14:37 (6) 16:25 (6) 19:42 (6) 26:02 (6) 29:56 (5) 36:49 (5) 44:29 (5) 47:16 (5) 50:42 (5) 53:23 (5) 57:19 (5) 59:33 (5) 61:12 (5) 63:14 (5) 64:52 (5)    
6 Jesper Andersson Snättringe SK 70:24 08:21 (4) 04:12 (3) 01:46 (4) 03:19 (4) 08:01 (7) 06:44 (10) 07:19 (5) 05:28 (5) 05:04 (11) 04:00 (5) 02:15 (4) 04:49 (7) 03:08 (10) 01:57 (5) 02:17 (6) 01:44 (5) Jesper Andersson Snättringe SK
        08:21 (4) 12:33 (5) 14:19 (5) 17:38 (5) 25:39 (5) 32:23 (7) 39:42 (6) 45:10 (6) 50:14 (7) 54:14 (6) 56:29 (6) 61:18 (6) 64:26 (6) 66:23 (6) 68:40 (6) 70:24 (6)    
7 Jan Retsloff Hellas Orientering 73:31 09:38 (7) 05:03 (8) 02:01 (8) 03:52 (7) 08:48 (9) 02:59 (5) 09:12 (8) 04:52 (2) 03:31 (7) 04:18 (6) 02:53 (11) 05:30 (10) 02:43 (6) 02:08 (8) 03:45 (12) 02:18 (10) Jan Retsloff Hellas Orientering
        09:38 (7) 14:41 (7) 16:42 (7) 20:34 (7) 29:22 (7) 32:21 (6) 41:33 (7) 46:25 (7) 49:56 (6) 54:14 (6) 57:07 (7) 62:37 (7) 65:20 (7) 67:28 (7) 71:13 (7) 73:31 (7)    
8 Christer Hördell Söders-Tyresö 79:30 13:46 (10) 04:46 (7) 02:04 (9) 04:02 (9) 08:25 (8) 05:05 (8) 08:27 (7) 07:36 (11) 03:12 (6) 04:18 (6) 02:33 (7) 05:22 (9) 03:04 (9) 02:02 (7) 02:51 (7) 01:57 (9) Christer Hördell Söders-Tyresö
        13:46 (10) 18:32 (10) 20:36 (10) 24:38 (10) 33:03 (10) 38:08 (9) 46:35 (9) 54:11 (9) 57:23 (9) 61:41 (8) 64:14 (8) 69:36 (8) 72:40 (8) 74:42 (8) 77:33 (8) 79:30 (8)    
9 Claes Andersson OK Södertörn 79:59 14:20 (11) 04:27 (5) 01:47 (6) 03:16 (2) 07:10 (6) 07:08 (11) 08:09 (6) 06:34 (7) 04:26 (9) 06:16 (11) 02:20 (5) 04:14 (5) 02:49 (7) 02:14 (9) 02:55 (8) 01:54 (8) Claes Andersson OK Södertörn
        14:20 (11) 18:47 (11) 20:34 (9) 23:50 (9) 31:00 (8) 38:08 (9) 46:17 (8) 52:51 (8) 57:17 (8) 63:33 (9) 65:53 (9) 70:07 (9) 72:56 (9) 75:10 (9) 78:05 (9) 79:59 (9)    
10 Kurt Eriksson Vandrarringen 84:31 10:00 (8) 06:02 (12) 02:05 (10) 04:15 (10) 09:12 (11) 03:31 (6) 12:03 (11) 07:03 (9) 04:26 (9) 05:58 (10) 03:25 (12) 05:20 (8) 03:12 (11) 02:21 (10) 03:06 (11) 02:32 (12) Kurt Eriksson Vandrarringen
        10:00 (8) 16:02 (8) 18:07 (8) 22:22 (8) 31:34 (9) 35:05 (8) 47:08 (10) 54:11 (9) 58:37 (10) 64:35 (10) 68:00 (10) 73:20 (10) 76:32 (10) 78:53 (10) 81:59 (10) 84:31 (10)    
11 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 98:28 11:59 (9) 05:35 (9) 04:26 (12) 13:58 (12) 09:01 (10) 05:55 (9) 11:23 (10) 07:18 (10) 03:38 (8) 04:27 (8) 02:47 (9) 06:40 (11) 03:02 (8) 03:03 (11) 02:55 (8) 02:21 (11) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        11:59 (9) 17:34 (9) 22:00 (11) 35:58 (12) 44:59 (12) 50:54 (11) 62:17 (11) 69:35 (11) 73:13 (11) 77:40 (11) 80:27 (11) 87:07 (11) 90:09 (11) 93:12 (11) 96:07 (11) 98:28 (11)    
12 Johan Sjöberg Klubblös 106:07 18:46 (12) 05:35 (9) 02:21 (11) 05:52 (11) 10:22 (12) 09:13 (12) 12:38 (12) 06:34 (7) 05:52 (12) 06:29 (12) 02:50 (10) 07:29 (12) 03:29 (12) 03:56 (12) 02:56 (10) 01:45 (6) Johan Sjöberg Klubblös
        18:46 (12) 24:21 (12) 26:42 (12) 32:34 (11) 42:56 (11) 52:09 (12) 64:47 (12) 71:21 (12) 77:13 (12) 83:42 (12) 86:32 (12) 94:01 (12) 97:30 (12) 101:26 (12) 104:22 (12) 106:07 (12)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,1 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana B - 4,1 km Klubb
1 Mikael Sungqvist Tullinge SK 55:11 04:06 (3) 02:02 (3) 04:58 (1) 02:43 (4) 02:20 (3) 03:49 (1) 05:07 (1) 04:14 (6) 02:28 (1) 02:47 (1) 04:28 (6) 02:05 (2) 05:01 (8) 04:35 (2) 02:28 (1) 02:00 (3) Mikael Sungqvist Tullinge SK
        04:06 (3) 06:08 (3) 11:06 (1) 13:49 (1) 16:09 (1) 19:58 (1) 25:05 (1) 29:19 (1) 31:47 (1) 34:34 (1) 39:02 (1) 41:07 (1) 46:08 (1) 50:43 (1) 53:11 (1) 55:11 (1)    
2 Per Ljung Centrum OK 59:07 03:48 (1) 01:57 (2) 06:36 (5) 02:37 (3) 02:41 (6) 03:59 (3) 06:08 (6) 03:29 (1) 02:55 (4) 06:17 (14) 03:28 (1) 02:20 (5) 03:48 (1) 04:29 (1) 03:27 (7) 01:08 (1) Per Ljung Centrum OK
        03:48 (1) 05:45 (2) 12:21 (3) 14:58 (3) 17:39 (4) 21:38 (3) 27:46 (4) 31:15 (3) 34:10 (2) 40:27 (4) 43:55 (3) 46:15 (3) 50:03 (3) 54:32 (2) 57:59 (3) 59:07 (2)    
3 Ingemar Gard Söders-Tyresö 59:32 04:27 (5) 02:09 (4) 05:37 (2) 02:32 (1) 02:05 (1) 03:54 (2) 06:09 (7) 05:36 (13) 02:40 (2) 03:26 (3) 03:47 (2) 01:41 (1) 05:19 (10) 05:34 (5) 02:39 (5) 01:57 (2) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        04:27 (5) 06:36 (4) 12:13 (2) 14:45 (2) 16:50 (2) 20:44 (2) 26:53 (2) 32:29 (4) 35:09 (3) 38:35 (2) 42:22 (2) 44:03 (2) 49:22 (2) 54:56 (3) 57:35 (2) 59:32 (3)    
4 Lennart Hävrén Tullinge SK 67:25 04:44 (7) 02:39 (6) 06:27 (4) 02:52 (5) 02:44 (8) 05:03 (8) 11:13 (14) 03:50 (3) 03:14 (8) 03:37 (4) 03:55 (3) 02:29 (7) 04:22 (3) 05:26 (4) 02:37 (3) 02:13 (4) Lennart Hävrén Tullinge SK
        04:44 (7) 07:23 (5) 13:50 (5) 16:42 (5) 19:26 (5) 24:29 (5) 35:42 (9) 39:32 (8) 42:46 (8) 46:23 (8) 50:18 (6) 52:47 (5) 57:09 (5) 62:35 (5) 65:12 (5) 67:25 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 67:48 04:56 (11) 03:44 (10) 07:28 (9) 03:28 (7) 02:32 (5) 04:36 (5) 05:18 (3) 04:17 (7) 04:46 (11) 04:27 (9) 04:16 (5) 02:10 (3) 04:50 (6) 05:36 (6) 02:38 (4) 02:46 (11) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:56 (11) 08:40 (10) 16:08 (10) 19:36 (10) 22:08 (6) 26:44 (6) 32:02 (5) 36:19 (5) 41:05 (6) 45:32 (5) 49:48 (4) 51:58 (4) 56:48 (4) 62:24 (4) 65:02 (4) 67:48 (5)    
6 Matz Larsson Gustavsbergs OK 70:26 04:09 (4) 08:40 (13) 05:40 (3) 03:29 (8) 02:05 (1) 04:38 (6) 05:59 (4) 03:30 (2) 02:53 (3) 04:51 (11) 04:09 (4) 04:57 (12) 04:36 (4) 05:46 (7) 02:47 (6) 02:17 (5) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        04:09 (4) 12:49 (13) 18:29 (11) 21:58 (11) 24:03 (10) 28:41 (10) 34:40 (7) 38:10 (6) 41:03 (5) 45:54 (6) 50:03 (5) 55:00 (6) 59:36 (6) 65:22 (6) 68:09 (6) 70:26 (6)    
7 Rune Rådström Snättringe SK 74:16 05:07 (12) 02:32 (5) 07:33 (11) 04:13 (13) 03:11 (10) 05:09 (9) 07:42 (9) 04:39 (9) 03:13 (7) 04:22 (8) 06:34 (12) 02:23 (6) 05:13 (9) 05:54 (9) 03:47 (10) 02:44 (10) Rune Rådström Snättringe SK
        05:07 (12) 07:39 (7) 15:12 (7) 19:25 (8) 22:36 (8) 27:45 (8) 35:27 (8) 40:06 (9) 43:19 (9) 47:41 (9) 54:15 (8) 56:38 (8) 61:51 (7) 67:45 (7) 71:32 (7) 74:16 (7)    
8 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 74:55 04:48 (10) 02:57 (9) 07:13 (7) 03:57 (11) 03:41 (12) 04:51 (7) 06:01 (5) 04:52 (11) 03:07 (6) 04:30 (10) 04:39 (7) 05:16 (13) 06:19 (14) 05:46 (7) 04:28 (13) 02:30 (7) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        04:48 (10) 07:45 (8) 14:58 (6) 18:55 (6) 22:36 (8) 27:27 (7) 33:28 (6) 38:20 (7) 41:27 (7) 45:57 (7) 50:36 (7) 55:52 (7) 62:11 (8) 67:57 (8) 72:25 (8) 74:55 (8)    
9 Leif Åkerblom OK Österåker 78:48 03:53 (2) 01:38 (1) 07:06 (6) 02:33 (2) 02:22 (4) 04:32 (4) 05:13 (2) 03:50 (3) 05:12 (13) 03:03 (2) 19:35 (14) 02:18 (4) 04:17 (2) 05:00 (3) 05:33 (14) 02:43 (9) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:53 (2) 05:31 (1) 12:37 (4) 15:10 (4) 17:32 (3) 22:04 (4) 27:17 (3) 31:07 (2) 36:19 (4) 39:22 (3) 58:57 (9) 61:15 (9) 65:32 (9) 70:32 (9) 76:05 (9) 78:48 (9)    
10 Bo Norbäck Tullinge SK 87:14 04:30 (6) 12:59 (14) 07:31 (10) 03:19 (6) 02:41 (6) 10:40 (13) 06:53 (8) 03:57 (5) 03:34 (9) 03:45 (5) 04:47 (8) 04:20 (10) 04:45 (5) 07:01 (13) 03:42 (9) 02:50 (13) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:30 (6) 17:29 (14) 25:00 (14) 28:19 (14) 31:00 (13) 41:40 (12) 48:33 (12) 52:30 (12) 56:04 (11) 59:49 (11) 64:36 (10) 68:56 (10) 73:41 (10) 80:42 (10) 84:24 (11) 87:14 (10)    
11 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 87:45 04:45 (8) 07:03 (12) 09:33 (13) 04:04 (12) 03:21 (11) 05:09 (9) 07:51 (11) 04:31 (8) 05:03 (12) 05:13 (13) 09:03 (13) 03:57 (9) 04:53 (7) 06:42 (11) 02:34 (2) 04:03 (14) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        04:45 (8) 11:48 (12) 21:21 (13) 25:25 (13) 28:46 (11) 33:55 (11) 41:46 (11) 46:17 (11) 51:20 (10) 56:33 (10) 65:36 (11) 69:33 (11) 74:26 (11) 81:08 (11) 83:42 (10) 87:45 (11)    
12 Eva Elnerud Sigtuna OK 93:08 05:43 (14) 04:06 (11) 10:07 (14) 04:57 (14) 11:58 (14) 05:33 (11) 10:00 (13) 04:53 (12) 03:05 (5) 05:04 (12) 05:13 (9) 03:43 (8) 05:48 (12) 06:10 (10) 04:09 (12) 02:39 (8) Eva Elnerud Sigtuna OK
        05:43 (14) 09:49 (11) 19:56 (12) 24:53 (12) 36:51 (14) 42:24 (13) 52:24 (13) 57:17 (13) 60:22 (12) 65:26 (13) 70:39 (12) 74:22 (12) 80:10 (12) 86:20 (12) 90:29 (12) 93:08 (12)    
13 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 96:38 04:46 (9) 02:40 (7) 08:17 (12) 03:51 (10) 10:50 (13) 14:37 (14) 07:50 (10) 04:45 (10) 03:50 (10) 03:57 (6) 06:04 (11) 04:54 (11) 05:26 (11) 08:01 (14) 04:02 (11) 02:48 (12) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:46 (9) 07:26 (6) 15:43 (8) 19:34 (9) 30:24 (12) 45:01 (14) 52:51 (14) 57:36 (14) 61:26 (13) 65:23 (12) 71:27 (13) 76:21 (13) 81:47 (13) 89:48 (13) 93:50 (13) 96:38 (13)    
14 Tommy Wåhlin Västerås SOK 105:09 05:29 (13) 02:56 (8) 07:22 (8) 03:33 (9) 03:05 (9) 05:33 (11) 08:31 (12) 06:04 (14) 21:55 (14) 04:13 (7) 05:26 (10) 12:18 (14) 05:54 (13) 06:58 (12) 03:29 (8) 02:23 (6) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        05:29 (13) 08:25 (9) 15:47 (9) 19:20 (7) 22:25 (7) 27:58 (9) 36:29 (10) 42:33 (10) 64:28 (14) 68:41 (14) 74:07 (14) 86:25 (14) 92:19 (14) 99:17 (14) 102:46 (14) 105:09 (14)    
- Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 54:25 03:49   03:18   05:23   02:31   02:06   03:19   05:13   03:25   02:27   03:16   03:06   02:18   04:10   04:08   03:20   02:36   Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        03:49   07:07   12:30   15:01   17:07   20:26   25:39   29:04   31:31   34:47   37:53   40:11   44:21   48:29   51:49   54:25      
- Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 145:44 06:44   04:52   13:02   05:44   05:56   08:59   20:27   08:08   07:52   07:43   07:10   04:15   15:57   09:49   09:12   09:54   Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        06:44   11:36   24:38   30:22   36:18   45:17   65:44   73:52   81:44   89:27   96:37   100:52   116:49   126:38   135:50   145:44      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 34:01 03:41 (2) 05:33 (1) 02:20 (1) 03:12 (1) 04:00 (1) 02:54 (1) 02:16 (1) 01:44 (1) 01:26 (1) 03:12 (1) 02:24 (3)                 01:19 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        03:41 (2) 09:14 (1) 11:34 (1) 14:46 (1) 18:46 (1) 21:40 (1) 23:56 (1) 25:40 (1) 27:06 (1) 30:18 (1) 32:42 (1)                 34:01 (1)    
2 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 41:49 04:21 (13) 07:12 (6) 03:18 (17) 03:35 (3) 04:42 (3) 04:01 (12) 02:30 (2) 02:15 (7) 01:45 (3) 03:42 (7) 02:23 (2)                 02:05 (11) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        04:21 (13) 11:33 (5) 14:51 (5) 18:26 (4) 23:08 (5) 27:09 (5) 29:39 (4) 31:54 (4) 33:39 (3) 37:21 (4) 39:44 (2)                 41:49 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:58 04:14 (7) 06:44 (3) 03:19 (18) 03:41 (5) 04:56 (6) 03:35 (5) 03:00 (8) 02:23 (9) 01:47 (5) 03:34 (5) 02:40 (10)                 02:05 (12) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:14 (7) 10:58 (4) 14:17 (3) 17:58 (3) 22:54 (3) 26:29 (3) 29:29 (3) 31:52 (3) 33:39 (3) 37:13 (2) 39:53 (3)                 41:58 (3)    
4 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 43:44 03:56 (3) 06:52 (4) 02:49 (9) 04:05 (8) 04:47 (4) 03:48 (8) 03:06 (11) 02:10 (5) 01:53 (9) 03:49 (11) 04:30 (60)                 01:59 (8) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        03:56 (3) 10:48 (3) 13:37 (2) 17:42 (2) 22:29 (2) 26:17 (2) 29:23 (2) 31:33 (2) 33:26 (2) 37:15 (3) 41:45 (4)                 43:44 (4)    
5 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 45:39 04:17 (11) 07:53 (7) 02:33 (2) 03:47 (6) 05:50 (12) 04:05 (15) 04:17 (49) 02:38 (16) 01:57 (10) 03:48 (10) 02:47 (14)                 01:47 (3) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:17 (11) 12:10 (6) 14:43 (4) 18:30 (6) 24:20 (6) 28:25 (6) 32:42 (6) 35:20 (5) 37:17 (5) 41:05 (5) 43:52 (5)                 45:39 (5)    
6 Olle Blomgren OK Södertörn 47:05 04:10 (4) 08:06 (12) 02:42 (7) 03:31 (2) 04:38 (2) 03:27 (2) 09:15 (68) 01:54 (2) 01:34 (2) 03:21 (2) 02:32 (6)                 01:55 (5) Olle Blomgren OK Södertörn
        04:10 (4) 12:16 (8) 14:58 (7) 18:29 (5) 23:07 (4) 26:34 (4) 35:49 (12) 37:43 (10) 39:17 (7) 42:38 (6) 45:10 (6)                 47:05 (6)    
7 Anders Gärderud Enebybergs IF 47:41 07:04 (64) 07:07 (5) 03:45 (30) 04:11 (10) 07:02 (26) 03:31 (3) 03:15 (15) 02:02 (3) 01:46 (4) 03:32 (3) 02:30 (4)                 01:56 (7) Anders Gärderud Enebybergs IF
        07:04 (64) 14:11 (18) 17:56 (20) 22:07 (15) 29:09 (15) 32:40 (14) 35:55 (13) 37:57 (11) 39:43 (10) 43:15 (8) 45:45 (7)                 47:41 (7)    
8 Nicklas Hermundstad Snättringe SK 47:58 03:35 (1) 06:34 (2) 08:28 (66) 03:40 (4) 06:13 (15) 03:31 (3) 02:45 (3) 02:38 (16) 01:47 (6) 03:34 (5) 03:33 (41)                 01:40 (2) Nicklas Hermundstad Snättringe SK
        03:35 (1) 10:09 (2) 18:37 (25) 22:17 (17) 28:30 (14) 32:01 (12) 34:46 (8) 37:24 (8) 39:11 (6) 42:45 (7) 46:18 (8)                 47:58 (8)    
9 Kjell Holmberg OK Södertörn 49:21 04:35 (20) 08:20 (13) 03:23 (21) 05:20 (36) 06:09 (14) 04:09 (16) 03:04 (10) 02:29 (14) 01:58 (12) 04:31 (25) 02:41 (12)                 02:42 (34) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:35 (20) 12:55 (12) 16:18 (11) 21:38 (9) 27:47 (12) 31:56 (11) 35:00 (9) 37:29 (9) 39:27 (8) 43:58 (10) 46:39 (9)                 49:21 (9)    
10 Lars Rönnols Täby OK 49:37 04:26 (18) 08:02 (10) 02:40 (5) 04:10 (9) 05:37 (11) 03:38 (6) 03:34 (28) 04:37 (55) 04:10 (61) 04:04 (15) 02:34 (9)                 02:05 (11) Lars Rönnols Täby OK
        04:26 (18) 12:28 (11) 15:08 (8) 19:18 (7) 24:55 (7) 28:33 (7) 32:07 (5) 36:44 (6) 40:54 (13) 44:58 (12) 47:32 (10)                 49:37 (10)    
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 50:20 04:30 (19) 08:30 (15) 04:15 (44) 04:40 (16) 05:05 (8) 04:44 (31) 03:17 (18) 02:57 (27) 02:35 (34) 04:39 (34) 03:17 (31)                 01:51 (4) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:30 (19) 13:00 (14) 17:15 (14) 21:55 (11) 27:00 (10) 31:44 (10) 35:01 (10) 37:58 (12) 40:33 (12) 45:12 (13) 48:29 (12)                 50:20 (11)    
12 Bengt Andersson Söders-Tyresö 50:23 04:53 (26) 08:29 (14) 03:48 (33) 04:51 (17) 06:22 (17) 04:45 (32) 03:11 (14) 02:07 (4) 01:47 (5) 04:29 (24) 03:04 (20)                 02:37 (31) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        04:53 (26) 13:22 (15) 17:10 (13) 22:01 (13) 28:23 (13) 33:08 (15) 36:19 (15) 38:26 (13) 40:13 (11) 44:42 (11) 47:46 (11)                 50:23 (12)    
13 Bo Davidsson Solna OK 51:51 06:04 (60) 10:10 (29) 02:55 (10) 04:02 (7) 06:02 (13) 05:41 (58) 02:58 (4) 02:21 (8) 03:05 (47) 03:47 (8) 02:45 (13)                 02:01 (9) Bo Davidsson Solna OK
        06:04 (60) 16:14 (38) 19:09 (29) 23:11 (21) 29:13 (16) 34:54 (20) 37:52 (19) 40:13 (15) 43:18 (16) 47:05 (15) 49:50 (14)                 51:51 (13)    
14 Leif Mörkfors Järfälla OK 52:11 04:17 (11) 10:23 (35) 02:43 (8) 04:51 (18) 05:03 (7) 04:03 (13) 03:45 (38) 02:10 (5) 02:22 (24) 04:15 (16) 04:58 (63)                 03:21 (57) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:17 (11) 14:40 (23) 17:23 (15) 22:14 (16) 27:17 (11) 31:20 (9) 35:05 (11) 37:15 (7) 39:37 (9) 43:52 (9) 48:50 (13)                 52:11 (14)    
15 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 53:06 04:16 (9) 07:54 (8) 02:59 (12) 04:51 (17) 06:50 (24) 05:37 (56) 03:30 (24) 05:11 (61) 02:07 (15) 04:15 (16) 03:04 (20)                 02:32 (27) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:16 (9) 12:10 (6) 15:09 (9) 20:00 (8) 26:50 (9) 32:27 (13) 35:57 (14) 41:08 (17) 43:15 (15) 47:30 (16) 50:34 (15)                 53:06 (15)    
16 Torbjörn Bergman Snättringe SK 53:13 04:14 (7) 08:05 (11) 02:34 (3) 06:50 (58) 04:55 (5) 04:26 (22) 03:38 (32) 04:44 (56) 03:12 (50) 03:51 (12) 04:32 (61)                 02:12 (18) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        04:14 (7) 12:19 (9) 14:53 (6) 21:43 (10) 26:38 (8) 31:04 (8) 34:42 (7) 39:26 (14) 42:38 (14) 46:29 (14) 51:01 (16)                 53:13 (16)    
17 Bo Hedlund IFK Enskede 55:17 04:37 (21) 10:40 (39) 03:28 (22) 05:45 (46) 06:27 (18) 04:16 (20) 03:30 (24) 06:06 (67) 01:57 (10) 03:54 (13) 02:31 (5)                 02:06 (15) Bo Hedlund IFK Enskede
        04:37 (21) 15:17 (29) 18:45 (26) 24:30 (27) 30:57 (24) 35:13 (22) 38:43 (21) 44:49 (27) 46:46 (25) 50:40 (24) 53:11 (19)                 55:17 (17)    
18 Per-Johan Vikfors OK Österåker 55:35 04:22 (14) 15:24 (59) 03:19 (18) 04:34 (14) 05:18 (9) 04:00 (11) 03:10 (13) 02:24 (11) 02:28 (32) 04:16 (19) 03:28 (38)                 02:52 (37) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        04:22 (14) 19:46 (53) 23:05 (48) 27:39 (39) 32:57 (28) 36:57 (28) 40:07 (27) 42:31 (20) 44:59 (17) 49:15 (17) 52:43 (17)                 55:35 (18)    
19 Håkan Boije Attunda OK 55:55 05:02 (32) 09:22 (23) 03:21 (20) 05:37 (43) 07:29 (34) 04:34 (26) 03:17 (18) 04:00 (46) 02:27 (29) 04:47 (38) 02:51 (17)                 03:08 (53) Håkan Boije Attunda OK
        05:02 (32) 14:24 (21) 17:45 (18) 23:22 (22) 30:51 (23) 35:25 (24) 38:42 (20) 42:42 (21) 45:09 (19) 49:56 (18) 52:47 (18)                 55:55 (19)    
20 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:19 05:07 (36) 08:58 (19) 03:50 (37) 04:52 (20) 07:20 (32) 04:51 (35) 04:24 (53) 04:16 (49) 02:27 (29) 04:31 (25) 02:52 (18)                 02:51 (36) Ronny Hedlund OK Södertörn
        05:07 (36) 14:05 (17) 17:55 (19) 22:47 (19) 30:07 (21) 34:58 (21) 39:22 (24) 43:38 (25) 46:05 (22) 50:36 (23) 53:28 (21)                 56:19 (20)    
21 Per Södersten Gustavsbergs OK 56:38 04:54 (27) 08:56 (18) 03:35 (26) 04:31 (12) 07:45 (38) 04:52 (37) 06:34 (65) 02:23 (9) 02:27 (29) 04:33 (28) 03:40 (48)                 02:28 (25) Per Södersten Gustavsbergs OK
        04:54 (27) 13:50 (16) 17:25 (16) 21:56 (12) 29:41 (19) 34:33 (19) 41:07 (28) 43:30 (24) 45:57 (21) 50:30 (21) 54:10 (23)                 56:38 (21)    
21 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 56:38 05:43 (53) 09:11 (21) 03:05 (13) 04:32 (13) 07:08 (29) 04:28 (25) 03:15 (15) 05:55 (66) 02:12 (16) 04:40 (35) 03:58 (56)                 02:31 (26) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        05:43 (53) 14:54 (25) 17:59 (21) 22:31 (18) 29:39 (18) 34:07 (17) 37:22 (17) 43:17 (23) 45:29 (20) 50:09 (20) 54:07 (22)                 56:38 (21)    
23 Sven Hedman Attunda OK 56:45 04:16 (9) 09:57 (27) 02:41 (6) 05:09 (28) 07:48 (39) 04:27 (23) 03:28 (21) 02:43 (21) 05:47 (64) 04:16 (20) 02:47 (14)                 03:26 (58) Sven Hedman Attunda OK
        04:16 (9) 14:13 (19) 16:54 (12) 22:03 (14) 29:51 (20) 34:18 (18) 37:46 (18) 40:29 (16) 46:16 (23) 50:32 (22) 53:19 (20)                 56:45 (23)    
24 Göran Svärd OK Klemmingen 57:44 05:31 (47) 09:49 (25) 03:38 (28) 04:57 (22) 06:29 (19) 04:53 (38) 03:30 (24) 05:37 (64) 02:14 (17) 04:28 (23) 03:45 (50)                 02:53 (38) Göran Svärd OK Klemmingen
        05:31 (47) 15:20 (30) 18:58 (28) 23:55 (25) 30:24 (22) 35:17 (23) 38:47 (22) 44:24 (26) 46:38 (24) 51:06 (25) 54:51 (24)                 57:44 (24)    
25 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 57:47 05:15 (39) 11:00 (44) 03:07 (15) 05:19 (33) 07:09 (30) 04:23 (21) 03:25 (20) 02:52 (26) 02:37 (36) 04:50 (43) 05:18 (65)                 02:32 (27) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        05:15 (39) 16:15 (39) 19:22 (31) 24:41 (29) 31:50 (25) 36:13 (26) 39:38 (25) 42:30 (19) 45:07 (18) 49:57 (19) 55:15 (25)                 57:47 (25)    
26 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 58:37 05:06 (34) 09:41 (24) 04:34 (50) 05:19 (34) 09:50 (52) 04:38 (29) 03:29 (22) 03:29 (39) 02:17 (19) 04:16 (18) 03:54 (55)                 02:04 (10) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        05:06 (34) 14:47 (24) 19:21 (30) 24:40 (28) 34:30 (30) 39:08 (30) 42:37 (29) 46:06 (29) 48:23 (28) 52:39 (26) 56:33 (26)                 58:37 (26)    
27 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:15 05:01 (31) 10:33 (37) 04:21 (47) 05:15 (31) 06:49 (23) 04:12 (18) 03:03 (9) 02:26 (13) 07:20 (69) 04:35 (30) 03:34 (42)                 02:06 (15) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:01 (31) 15:34 (32) 19:55 (35) 25:10 (31) 31:59 (26) 36:11 (25) 39:14 (23) 41:40 (18) 49:00 (29) 53:35 (28) 57:09 (28)                 59:15 (27)    
28 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 59:37 05:26 (41) 09:11 (21) 03:58 (41) 05:03 (25) 08:48 (44) 04:10 (17) 03:16 (17) 05:49 (65) 02:17 (19) 05:10 (54) 03:31 (40)                 02:58 (47) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        05:26 (41) 14:37 (22) 18:35 (24) 23:38 (24) 32:26 (27) 36:36 (27) 39:52 (26) 45:41 (28) 47:58 (27) 53:08 (27) 56:39 (27)                 59:37 (28)    
29 Mats Lundblad Täby OK 60:39 04:44 (23) 10:32 (36) 03:07 (15) 05:04 (26) 10:34 (57) 04:43 (30) 04:00 (46) 04:28 (52) 02:26 (28) 04:48 (41) 03:13 (26)                 03:00 (50) Mats Lundblad Täby OK
        04:44 (23) 15:16 (28) 18:23 (23) 23:27 (23) 34:01 (29) 38:44 (29) 42:44 (31) 47:12 (30) 49:38 (30) 54:26 (29) 57:39 (29)                 60:39 (29)    
30 Helena Korhonen Haninge SOK 61:17 08:45 (65) 09:06 (20) 03:37 (27) 04:28 (11) 11:12 (63) 03:57 (10) 03:37 (31) 03:18 (32) 03:13 (52) 04:42 (36) 03:00 (19)                 02:22 (21) Helena Korhonen Haninge SOK
        08:45 (65) 17:51 (47) 21:28 (38) 25:56 (33) 37:08 (41) 41:05 (35) 44:42 (34) 48:00 (35) 51:13 (37) 55:55 (33) 58:55 (31)                 61:17 (30)    
31 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 61:27 06:00 (58) 09:56 (26) 03:28 (22) 05:39 (44) 10:37 (58) 05:26 (51) 03:55 (42) 02:40 (18) 02:35 (34) 05:01 (51) 03:15 (29)                 02:55 (44) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:00 (58) 15:56 (35) 19:24 (32) 25:03 (30) 35:40 (34) 41:06 (36) 45:01 (37) 47:41 (34) 50:16 (32) 55:17 (31) 58:32 (30)                 61:27 (31)    
32 Anne Lundmark Järfälla OK 62:16 05:27 (42) 10:58 (43) 05:31 (57) 05:23 (38) 08:21 (41) 05:24 (49) 03:47 (39) 02:42 (20) 02:33 (33) 04:57 (47) 04:10 (58)                 03:03 (51) Anne Lundmark Järfälla OK
        05:27 (42) 16:25 (41) 21:56 (42) 27:19 (38) 35:40 (34) 41:04 (34) 44:51 (35) 47:33 (32) 50:06 (31) 55:03 (30) 59:13 (32)                 62:16 (32)    
33 Ulla Gummeson Väsby OK 62:25 05:47 (56) 12:11 (50) 04:22 (48) 05:20 (36) 08:53 (47) 04:49 (34) 03:36 (29) 03:42 (41) 02:25 (27) 04:52 (44) 03:34 (42)                 02:54 (43) Ulla Gummeson Väsby OK
        05:47 (56) 17:58 (48) 22:20 (45) 27:40 (40) 36:33 (39) 41:22 (37) 44:58 (36) 48:40 (36) 51:05 (35) 55:57 (34) 59:31 (33)                 62:25 (33)    
34 Katarina Ringels OK Klemmingen 62:28 04:24 (16) 08:00 (9) 03:28 (22) 11:22 (66) 08:00 (40) 05:05 (41) 03:07 (12) 05:25 (62) 02:03 (14) 05:03 (52) 03:35 (44)                 02:56 (46) Katarina Ringels OK Klemmingen
        04:24 (16) 12:24 (10) 15:52 (10) 27:14 (37) 35:14 (33) 40:19 (32) 43:26 (32) 48:51 (38) 50:54 (34) 55:57 (34) 59:32 (34)                 62:28 (34)    
35 Svante Frid Enebybergs IF 62:43 04:24 (16) 08:35 (16) 04:43 (52) 05:09 (28) 12:14 (66) 04:35 (27) 02:59 (6) 04:48 (57) 03:39 (54) 04:36 (31) 04:06 (57)                 02:55 (44) Svante Frid Enebybergs IF
        04:24 (16) 12:59 (13) 17:42 (17) 22:51 (20) 35:05 (31) 39:40 (31) 42:39 (30) 47:27 (31) 51:06 (36) 55:42 (32) 59:48 (36)                 62:43 (35)    
36 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 62:44 04:42 (22) 19:49 (67) 04:12 (43) 05:26 (40) 07:22 (33) 03:47 (7) 03:36 (29) 04:23 (51) 01:50 (8) 03:33 (4) 02:09 (1)                 01:55 (5) Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        04:42 (22) 24:31 (65) 28:43 (62) 34:09 (60) 41:31 (57) 45:18 (50) 48:54 (48) 53:17 (49) 55:07 (45) 58:40 (43) 60:49 (40)                 62:44 (36)    
37 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 62:49 05:33 (48) 10:22 (34) 03:47 (31) 05:31 (42) 09:55 (53) 05:37 (56) 03:51 (40) 02:58 (28) 02:47 (40) 05:43 (58) 03:38 (46)                 03:07 (52) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        05:33 (48) 15:55 (34) 19:42 (33) 25:13 (32) 35:08 (32) 40:45 (33) 44:36 (33) 47:34 (33) 50:21 (33) 56:04 (36) 59:42 (35)                 62:49 (37)    
38 Christer Hedin IFK Enskede 62:59 10:15 (68) 10:13 (31) 03:38 (28) 05:02 (24) 08:43 (42) 04:27 (23) 03:43 (35) 04:14 (48) 02:16 (18) 04:21 (22) 03:17 (31)                 02:50 (35) Christer Hedin IFK Enskede
        10:15 (68) 20:28 (57) 24:06 (50) 29:08 (44) 37:51 (42) 42:18 (40) 46:01 (39) 50:15 (41) 52:31 (40) 56:52 (37) 60:09 (37)                 62:59 (38)    
39 Olle Arman Nyköpings OK 63:08 04:54 (27) 10:33 (37) 05:38 (58) 05:19 (33) 09:16 (49) 05:49 (60) 05:15 (60) 03:00 (29) 02:21 (22) 04:48 (41) 03:22 (35)                 02:53 (38) Olle Arman Nyköpings OK
        04:54 (27) 15:27 (31) 21:05 (36) 26:24 (36) 35:40 (34) 41:29 (39) 46:44 (40) 49:44 (39) 52:05 (39) 56:53 (38) 60:15 (38)                 63:08 (39)    
40 Martin Englund OK Södertörn 63:59 04:49 (24) 10:21 (33) 03:05 (13) 12:39 (68) 10:56 (60) 04:37 (28) 02:58 (4) 03:48 (43) 02:21 (22) 03:47 (8) 02:33 (8)                 02:05 (12) Martin Englund OK Södertörn
        04:49 (24) 15:10 (26) 18:15 (22) 30:54 (49) 41:50 (58) 46:27 (57) 49:25 (51) 53:13 (48) 55:34 (47) 59:21 (44) 61:54 (44)                 63:59 (40)    
41 Ulf Stridh Snättringe SK 64:07 10:34 (69) 10:06 (28) 03:50 (37) 06:16 (51) 07:37 (36) 05:01 (40) 04:24 (53) 02:48 (25) 02:38 (37) 04:47 (38) 03:13 (26)                 02:53 (38) Ulf Stridh Snättringe SK
        10:34 (69) 20:40 (58) 24:30 (51) 30:46 (48) 38:23 (45) 43:24 (44) 47:48 (44) 50:36 (42) 53:14 (42) 58:01 (42) 61:14 (42)                 64:07 (41)    
42 Göran Johansson Snättringe SK 64:11 05:39 (52) 10:17 (32) 03:47 (31) 06:19 (53) 10:06 (55) 05:15 (45) 04:01 (47) 03:23 (36) 02:47 (40) 06:01 (62) 03:05 (22)                 03:31 (63) Göran Johansson Snättringe SK
        05:39 (52) 15:56 (35) 19:43 (34) 26:02 (34) 36:08 (38) 41:23 (38) 45:24 (38) 48:47 (37) 51:34 (38) 57:35 (39) 60:40 (39)                 64:11 (42)    
43 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 64:23 04:12 (5) 19:00 (65) 04:10 (42) 05:48 (48) 06:56 (25) 04:04 (14) 03:29 (22) 04:19 (50) 02:01 (13) 03:54 (13) 03:52 (54)                 02:38 (32) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        04:12 (5) 23:12 (63) 27:22 (59) 33:10 (55) 40:06 (50) 44:10 (46) 47:39 (43) 51:58 (45) 53:59 (44) 57:53 (41) 61:45 (43)                 64:23 (43)    
44 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 65:42 04:22 (14) 11:51 (45) 02:38 (4) 05:29 (41) 05:18 (9) 03:50 (9) 02:59 (6) 06:33 (68) 03:51 (58) 13:55 (69) 02:32 (6)                 02:24 (23) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:22 (14) 16:13 (37) 18:51 (27) 24:20 (26) 29:38 (17) 33:28 (16) 36:27 (16) 43:00 (22) 46:51 (26) 60:46 (47) 63:18 (46)                 65:42 (44)    
45 Ingrid Graneli Haninge SOK 66:01 05:12 (37) 15:12 (58) 04:51 (53) 05:45 (46) 09:01 (48) 05:33 (54) 03:44 (37) 02:47 (23) 03:09 (49) 04:36 (31) 03:36 (45)                 02:35 (30) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:12 (37) 20:24 (56) 25:15 (52) 31:00 (50) 40:01 (49) 45:34 (51) 49:18 (49) 52:05 (46) 55:14 (46) 59:50 (46) 63:26 (47)                 66:01 (45)    
46 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 66:16 06:02 (59) 19:18 (66) 03:48 (33) 04:54 (21) 06:21 (16) 04:47 (33) 03:33 (27) 05:01 (59) 02:23 (26) 04:47 (38) 02:49 (16)                 02:33 (29) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        06:02 (59) 25:20 (66) 29:08 (63) 34:02 (58) 40:23 (52) 45:10 (48) 48:43 (47) 53:44 (53) 56:07 (48) 60:54 (48) 63:43 (48)                 66:16 (46)    
47 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 66:31 05:51 (57) 11:57 (47) 03:48 (33) 06:26 (54) 09:59 (54) 05:12 (44) 03:58 (44) 03:30 (40) 02:44 (39) 06:00 (61) 03:24 (36)                 03:42 (64) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:51 (57) 17:48 (46) 21:36 (39) 28:02 (42) 38:01 (43) 43:13 (42) 47:11 (42) 50:41 (43) 53:25 (43) 59:25 (45) 62:49 (45)                 66:31 (47)    
48 Leif Lundquist Enebybergs IF 67:17 09:52 (67) 10:54 (42) 06:24 (63) 08:29 (63) 06:35 (20) 05:06 (42) 03:43 (35) 03:19 (34) 02:40 (38) 04:31 (25) 03:28 (38)                 02:16 (19) Leif Lundquist Enebybergs IF
        09:52 (67) 20:46 (59) 27:10 (58) 35:39 (63) 42:14 (59) 47:20 (59) 51:03 (56) 54:22 (55) 57:02 (51) 61:33 (49) 65:01 (49)                 67:17 (48)    
49 Martin Eriksson OK Södertörn 67:38 05:06 (34) 10:44 (41) 05:52 (59) 04:34 (14) 10:17 (56) 06:40 (66) 03:53 (41) 02:43 (21) 03:01 (44) 04:57 (47) 03:18 (33)                 06:33 (69) Martin Eriksson OK Södertörn
        05:06 (34) 15:50 (33) 21:42 (40) 26:16 (35) 36:33 (39) 43:13 (42) 47:06 (41) 49:49 (40) 52:50 (41) 57:47 (40) 61:05 (41)                 67:38 (49)    
50 Birgitta Klang Långhundra IF 68:48 05:28 (44) 12:59 (53) 03:55 (40) 06:51 (59) 08:52 (46) 05:29 (52) 04:19 (50) 04:30 (53) 04:15 (63) 04:56 (46) 03:45 (50)                 03:29 (61) Birgitta Klang Långhundra IF
        05:28 (44) 18:27 (50) 22:22 (47) 29:13 (45) 38:05 (44) 43:34 (45) 47:53 (45) 52:23 (47) 56:38 (50) 61:34 (50) 65:19 (50)                 68:48 (50)    
51 Bo Källström OK Milan 68:56 05:34 (49) 10:42 (40) 05:56 (60) 07:15 (62) 06:35 (20) 06:20 (64) 05:43 (61) 02:47 (23) 07:14 (68) 05:13 (56) 03:11 (24)                 02:26 (24) Bo Källström OK Milan
        05:34 (49) 16:16 (40) 22:12 (43) 29:27 (46) 36:02 (37) 42:22 (41) 48:05 (46) 50:52 (44) 58:06 (55) 63:19 (55) 66:30 (52)                 68:56 (51)    
52 Eva von Heijne Sigtuna OK 69:54 06:21 (63) 13:15 (54) 03:54 (39) 06:51 (59) 08:47 (43) 05:29 (52) 04:44 (56) 04:10 (47) 04:10 (61) 04:55 (45) 03:50 (53)                 03:28 (60) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:21 (63) 19:36 (52) 23:30 (49) 30:21 (47) 39:08 (46) 44:37 (47) 49:21 (50) 53:31 (50) 57:41 (52) 62:36 (52) 66:26 (51)                 69:54 (52)    
53 Carin Runqvist Järfälla OK 70:25 05:37 (51) 11:57 (47) 04:20 (46) 05:49 (50) 11:35 (64) 05:54 (61) 05:10 (59) 03:51 (45) 04:00 (60) 05:54 (60) 03:25 (37)                 02:53 (40) Carin Runqvist Järfälla OK
        05:37 (51) 17:34 (43) 21:54 (41) 27:43 (41) 39:18 (47) 45:12 (49) 50:22 (55) 54:13 (54) 58:13 (56) 64:07 (56) 67:32 (56)                 70:25 (53)    
54 Liselott Retsloff Hellas Orientering 70:55 05:44 (54) 11:56 (46) 04:37 (51) 06:18 (52) 12:09 (65) 05:23 (48) 05:44 (62) 03:04 (31) 03:01 (44) 05:05 (53) 03:43 (49)                 04:11 (66) Liselott Retsloff Hellas Orientering
        05:44 (54) 17:40 (45) 22:17 (44) 28:35 (43) 40:44 (54) 46:07 (54) 51:51 (59) 54:55 (57) 57:56 (54) 63:01 (53) 66:44 (53)                 70:55 (54)    
55 Åke Lewander Skarpnäcks OL 70:57 04:51 (25) 14:08 (57) 07:54 (65) 06:41 (56) 06:41 (22) 06:10 (62) 03:56 (43) 03:20 (35) 06:16 (67) 04:34 (29) 03:46 (52)                 02:40 (33) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        04:51 (25) 18:59 (51) 26:53 (57) 33:34 (56) 40:15 (51) 46:25 (56) 50:21 (54) 53:41 (52) 59:57 (58) 64:31 (57) 68:17 (57)                 70:57 (55)    
56 Marita Samuelsson Sundbybergs IK 70:59 04:57 (29) 17:57 (63) 02:58 (11) 06:53 (61) 07:38 (37) 05:16 (46) 03:59 (45) 05:02 (60) 03:06 (48) 05:26 (57) 04:18 (59)                 03:29 (61) Marita Samuelsson Sundbybergs IK
        04:57 (29) 22:54 (62) 25:52 (54) 32:45 (54) 40:23 (52) 45:39 (52) 49:38 (52) 54:40 (56) 57:46 (53) 63:12 (54) 67:30 (55)                 70:59 (56)    
57 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 71:31 05:29 (46) 17:43 (62) 03:31 (25) 05:15 (31) 09:19 (51) 04:51 (35) 04:06 (48) 03:25 (38) 02:48 (42) 05:12 (55) 05:49 (66)                 04:03 (65) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        05:29 (46) 23:12 (63) 26:43 (56) 31:58 (52) 41:17 (55) 46:08 (55) 50:14 (53) 53:39 (51) 56:27 (49) 61:39 (51) 67:28 (54)                 71:31 (57)    
58 Gösta Guteland Snättringe SK 72:11 05:45 (55) 16:26 (61) 05:27 (55) 04:58 (23) 10:37 (58) 04:53 (38) 03:38 (32) 05:26 (63) 03:57 (59) 04:57 (47) 03:14 (28)                 02:53 (40) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:45 (55) 22:11 (61) 27:38 (61) 32:36 (53) 43:13 (61) 48:06 (61) 51:44 (58) 57:10 (60) 61:07 (59) 66:04 (59) 69:18 (58)                 72:11 (58)    
59 Gunnar Hellström Haninge SOK 72:56 04:58 (30) 16:14 (60) 06:18 (62) 06:44 (57) 10:57 (61) 05:17 (47) 06:13 (63) 02:41 (19) 03:29 (53) 04:37 (33) 03:11 (24)                 02:17 (20) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:58 (30) 21:12 (60) 27:30 (60) 34:14 (61) 45:11 (63) 50:28 (62) 56:41 (63) 59:22 (62) 62:51 (63) 67:28 (60) 70:39 (60)                 72:56 (59)    
60 Kristina Wåhlin Västerås SOK 73:29 05:34 (49) 12:02 (49) 03:49 (36) 12:40 (69) 07:16 (31) 05:33 (54) 04:46 (57) 03:24 (37) 03:50 (57) 06:45 (66) 04:37 (62)                 03:13 (54) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        05:34 (49) 17:36 (44) 21:25 (37) 34:05 (59) 41:21 (56) 46:54 (58) 51:40 (57) 55:04 (58) 58:54 (57) 65:39 (58) 70:16 (59)                 73:29 (60)    
61 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 74:13 05:18 (40) 12:43 (52) 04:19 (45) 11:31 (67) 08:48 (44) 05:24 (49) 04:50 (58) 03:42 (41) 06:14 (66) 04:46 (37) 03:39 (47)                 02:59 (48) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:18 (40) 18:01 (49) 22:20 (45) 33:51 (57) 42:39 (60) 48:03 (60) 52:53 (60) 56:35 (59) 62:49 (62) 67:35 (61) 71:14 (61)                 74:13 (61)    
62 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 74:46 05:27 (42) 08:54 (17) 21:20 (67) 05:24 (39) 07:03 (28) 05:11 (43) 06:31 (64) 02:36 (15) 02:20 (21) 04:57 (47) 02:40 (10)                 02:23 (22) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:27 (42) 14:21 (20) 35:41 (66) 41:05 (65) 48:08 (65) 53:19 (64) 59:50 (64) 62:26 (64) 64:46 (64) 69:43 (64) 72:23 (62)                 74:46 (62)    
63 Willy Ljungdell Täby OK 77:57 04:12 (5) 12:22 (51) 25:44 (68) 05:40 (45) 07:02 (26) 04:12 (18) 04:22 (52) 02:24 (11) 02:22 (24) 04:16 (18) 03:15 (29)                 02:06 (15) Willy Ljungdell Täby OK
        04:12 (5) 16:34 (42) 42:18 (69) 47:58 (69) 55:00 (66) 59:12 (66) 63:34 (66) 65:58 (66) 68:20 (65) 72:36 (65) 75:51 (63)                 77:57 (63)    
64 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 79:28 06:04 (60) 13:47 (56) 05:27 (55) 06:34 (55) 07:36 (35) 06:29 (65) 08:44 (67) 03:18 (32) 03:49 (56) 05:50 (59) 08:33 (69)                 03:17 (55) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        06:04 (60) 19:51 (54) 25:18 (53) 31:52 (51) 39:28 (48) 45:57 (53) 54:41 (61) 57:59 (61) 61:48 (60) 67:38 (62) 76:11 (64)                 79:28 (64)    
65 Bo Winald Hellas Orientering 80:32 06:17 (62) 13:38 (55) 06:14 (61) 08:43 (64) 09:16 (49) 07:55 (67) 04:29 (55) 03:01 (30) 03:02 (46) 06:13 (64) 08:17 (68)                 03:27 (59) Bo Winald Hellas Orientering
        06:17 (62) 19:55 (55) 26:09 (55) 34:52 (62) 44:08 (62) 52:03 (63) 56:32 (62) 59:33 (63) 62:35 (61) 68:48 (63) 77:05 (65)                 80:32 (65)    
66 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 87:58 05:28 (44) 21:08 (68) 04:32 (49) 05:48 (48) 11:02 (62) 06:17 (63) 06:53 (66) 04:35 (54) 03:12 (50) 06:30 (65) 06:33 (67)                 06:00 (68) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        05:28 (44) 26:36 (67) 31:08 (64) 36:56 (64) 47:58 (64) 54:15 (65) 61:08 (65) 65:43 (65) 68:55 (66) 75:25 (66) 81:58 (66)                 87:58 (66)    
67 Kurt Andersson Enebybergs IF 88:55 05:02 (32) 10:10 (29) 25:47 (69) 05:05 (27) 12:36 (67) 05:46 (59) 04:21 (51) 03:48 (43) 03:45 (55) 06:11 (63) 03:06 (23)                 03:18 (56) Kurt Andersson Enebybergs IF
        05:02 (32) 15:12 (27) 40:59 (68) 46:04 (67) 58:40 (67) 64:26 (67) 68:47 (67) 72:35 (67) 76:20 (67) 82:31 (67) 85:37 (67)                 88:55 (67)    
68 Per Geijer FM IF 103:50 05:14 (38) 26:38 (69) 05:13 (54) 05:11 (30) 16:25 (69) 08:25 (68) 03:41 (34) 15:43 (69) 02:51 (43) 08:12 (67) 03:18 (33)                 02:59 (48) Per Geijer FM IF
        05:14 (38) 31:52 (69) 37:05 (67) 42:16 (66) 58:41 (68) 67:06 (68) 70:47 (68) 86:30 (69) 89:21 (68) 97:33 (68) 100:51 (68)                 103:50 (68)    
69 Ingvar Oskarsson Klubblös 110:18 09:44 (66) 18:27 (64) 07:27 (64) 10:38 (65) 12:56 (68) 09:15 (69) 11:37 (69) 04:55 (58) 06:02 (65) 08:20 (68) 05:07 (64)                 05:50 (67) Ingvar Oskarsson Klubblös
        09:44 (66) 28:11 (68) 35:38 (65) 46:16 (68) 59:12 (69) 68:27 (69) 80:04 (69) 84:59 (68) 91:01 (69) 99:21 (69) 104:28 (69)                 110:18 (69)    
- Tommy Svensson Hellas Orientering 47:39 05:14                                                           42:25   Tommy Svensson Hellas Orientering
        05:14                                                           47:39      
- Åke Wansölin Söders-Tyresö 49:36 04:12   08:05   03:22   03:44   07:01   03:56   03:12   03:45   01:58   04:06   03:41                   02:34   Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:12   12:17   15:39   19:23   26:24   30:20   33:32   37:17   39:15   43:21   47:02                   49:36      
- Göran Frisk Attunda OK 54:50 06:53   12:23   02:54   03:58   06:46   04:56   02:59   02:33   01:55   03:56   03:42                   01:55   Göran Frisk Attunda OK
        06:53   19:16   22:10   26:08   32:54   37:50   40:49   43:22   45:17   49:13   52:55                   54:50      
- Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 57:00 09:07   12:17   04:06   06:58   07:40   03:18   02:28   05:15   03:23                           02:28   Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        09:07   21:24   25:30   32:28   40:08   43:26   45:54   51:09   54:32                           57:00      
- Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 79:27 05:48   14:46   12:57   11:28   05:57   04:29   02:57   03:04   05:57   08:31                       03:33   Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        05:48   20:34   33:31   44:59   50:56   55:25   58:22   61:26   67:23   75:54                       79:27      
- Jan Olof Norén Järla Orientering 81:17 05:26   16:20   04:54   05:14   16:05   05:59   04:07   07:02   03:17   05:30   03:56                   03:27   Jan Olof Norén Järla Orientering
        05:26   21:46   26:40   31:54   47:59   53:58   58:05   65:07   68:24   73:54   77:50                   81:17      
- Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 81:44 04:55   14:35   24:11   11:09                                               26:54   Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF
        04:55   19:30   43:41   54:50                                               81:44      
- Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 87:20 09:55   15:24   19:26   09:13   04:45   04:27   09:31   03:20   05:20   03:14                       02:45   Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        09:55   25:19   44:45   53:58   58:43   63:10   72:41   76:01   81:21   84:35                       87:20      
- Svenåke Svensson Snättringe SK 90:34 05:05   19:02   11:23   05:32   09:02   04:53   03:10   05:34   02:25   20:26                       04:02   Svenåke Svensson Snättringe SK
        05:05   24:07   35:30   41:02   50:04   54:57   58:07   63:41   66:06   86:32   86:32                   90:34      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                           Mål   Bana D - 2,9 km Klubb
1 Peter Karlberg Snättringe SK 28:51 04:57 (4) 01:17 (1) 05:02 (1) 04:04 (1) 03:07 (1) 01:39 (1) 01:52 (1) 03:12 (1) 02:11 (1)                         01:30 (1) Peter Karlberg Snättringe SK
        04:57 (4) 06:14 (1) 11:16 (1) 15:20 (1) 18:27 (1) 20:06 (1) 21:58 (1) 25:10 (1) 27:21 (1)                         28:51 (1)    
2 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 44:32 05:05 (5) 03:45 (7) 08:03 (3) 04:49 (5) 04:19 (2) 03:24 (13) 02:52 (8) 05:33 (20) 03:09 (3)                         03:33 (20) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        05:05 (5) 08:50 (5) 16:53 (3) 21:42 (3) 26:01 (2) 29:25 (2) 32:17 (2) 37:50 (2) 40:59 (2)                         44:32 (2)    
3 Monica Svärd OK Klemmingen 44:40 05:24 (8) 03:55 (9) 09:28 (7) 04:46 (3) 05:22 (3) 03:03 (9) 02:28 (3) 04:56 (10) 02:59 (2)                         02:19 (2) Monica Svärd OK Klemmingen
        05:24 (8) 09:19 (9) 18:47 (6) 23:33 (5) 28:55 (3) 31:58 (3) 34:26 (3) 39:22 (3) 42:21 (3)                         44:40 (3)    
4 Jan Bojling Solna OK 47:42 05:55 (17) 02:46 (2) 07:40 (2) 04:28 (2) 11:38 (24) 02:38 (6) 02:21 (2) 04:37 (7) 03:18 (5)                         02:21 (3) Jan Bojling Solna OK
        05:55 (17) 08:41 (4) 16:21 (2) 20:49 (2) 32:27 (4) 35:05 (4) 37:26 (4) 42:03 (4) 45:21 (4)                         47:42 (4)    
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 57:34 05:08 (6) 10:22 (30) 08:29 (5) 06:01 (9) 11:20 (22) 02:05 (2) 02:28 (3) 04:32 (6) 04:19 (11)                         02:50 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        05:08 (6) 15:30 (28) 23:59 (22) 30:00 (12) 41:20 (10) 43:25 (9) 45:53 (8) 50:25 (8) 54:44 (6)                         57:34 (5)    
6 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 57:44 05:34 (12) 05:30 (20) 12:02 (21) 06:20 (11) 06:37 (4) 04:04 (16) 03:04 (13) 05:21 (17) 06:09 (20)                         03:03 (13) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        05:34 (12) 11:04 (18) 23:06 (17) 29:26 (11) 36:03 (6) 40:07 (7) 43:11 (6) 48:32 (6) 54:41 (5)                         57:44 (6)    
7 Christer Andersson ATG 58:06 04:38 (1) 04:45 (16) 08:27 (4) 04:48 (4) 13:53 (27) 02:21 (3) 03:09 (14) 04:18 (3) 09:06 (24)                         02:41 (6) Christer Andersson ATG
        04:38 (1) 09:23 (10) 17:50 (4) 22:38 (4) 36:31 (7) 38:52 (6) 42:01 (5) 46:19 (5) 55:25 (7)                         58:06 (7)    
8 Björn Stolt OK Ravinen 58:17 05:54 (16) 05:09 (19) 10:49 (14) 07:32 (16) 10:44 (19) 04:03 (15) 03:02 (11) 05:08 (14) 03:23 (7)                         02:33 (5) Björn Stolt OK Ravinen
        05:54 (16) 11:03 (17) 21:52 (14) 29:24 (10) 40:08 (9) 44:11 (10) 47:13 (9) 52:21 (9) 55:44 (8)                         58:17 (8)    
9 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 58:55 05:30 (11) 03:00 (3) 14:25 (27) 05:53 (8) 10:42 (18) 03:03 (9) 02:45 (5) 04:03 (2) 06:29 (23)                         03:05 (14) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        05:30 (11) 08:30 (3) 22:55 (15) 28:48 (8) 39:30 (8) 42:33 (8) 45:18 (7) 49:21 (7) 55:50 (9)                         58:55 (9)    
10 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 62:47 05:10 (7) 05:37 (21) 18:04 (32) 07:11 (14) 08:48 (9) 02:54 (7) 03:27 (19) 04:59 (13) 03:52 (9)                         02:45 (8) Helena Librand OK Älvsjö-Örby
        05:10 (7) 10:47 (15) 28:51 (26) 36:02 (20) 44:50 (17) 47:44 (15) 51:11 (15) 56:10 (14) 60:02 (11)                         62:47 (10)    
11 Lennart Sjöstål Klubblös 63:22 06:39 (23) 05:54 (25) 10:44 (12) 07:52 (17) 10:27 (16) 04:12 (19) 03:03 (12) 05:43 (22) 05:21 (18)                         03:27 (18) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:39 (23) 12:33 (22) 23:17 (19) 31:09 (14) 41:36 (11) 45:48 (11) 48:51 (10) 54:34 (10) 59:55 (10)                         63:22 (11)    
12 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 65:28 08:03 (29) 06:14 (27) 16:16 (30) 06:18 (10) 07:15 (6) 03:19 (12) 03:12 (15) 05:22 (18) 06:20 (21)                         03:09 (15) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        08:03 (29) 14:17 (26) 30:33 (28) 36:51 (21) 44:06 (15) 47:25 (14) 50:37 (13) 55:59 (13) 62:19 (13)                         65:28 (12)    
13 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 66:26 05:58 (18) 03:20 (5) 09:15 (6) 18:53 (29) 11:31 (23) 03:12 (11) 02:52 (8) 04:56 (10) 03:34 (8)                         02:55 (10) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        05:58 (18) 09:18 (8) 18:33 (5) 37:26 (23) 48:57 (20) 52:09 (18) 55:01 (17) 59:57 (17) 63:31 (14)                         66:26 (13)    
14 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 67:29 05:26 (10) 03:35 (6) 12:44 (22) 14:02 (27) 09:39 (11) 06:33 (26) 03:26 (18) 05:20 (16) 03:17 (4)                         03:27 (18) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:26 (10) 09:01 (6) 21:45 (13) 35:47 (19) 45:26 (18) 51:59 (17) 55:25 (18) 60:45 (18) 64:02 (15)                         67:29 (14)    
15 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 68:15 06:10 (19) 05:55 (26) 11:04 (16) 06:54 (12) 19:55 (30) 02:54 (7) 03:34 (21) 04:57 (12) 03:53 (10)                         02:59 (11) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        06:10 (19) 12:05 (21) 23:09 (18) 30:03 (13) 49:58 (23) 52:52 (20) 56:26 (19) 61:23 (19) 65:16 (16)                         68:15 (15)    
16 Inger Pahlén Söders-Tyresö 70:04 06:55 (25) 04:10 (11) 11:54 (19) 08:38 (19) 10:08 (12) 04:10 (18) 03:15 (16) 06:43 (28) 10:09 (29)                         04:02 (23) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        06:55 (25) 11:05 (19) 22:59 (16) 31:37 (15) 41:45 (12) 45:55 (12) 49:10 (11) 55:53 (12) 66:02 (17)                         70:04 (16)    
17 Jan Larsson Tullinge SK 70:45 06:42 (24) 03:51 (8) 10:52 (15) 10:27 (23) 10:23 (14) 04:14 (20) 03:21 (17) 06:38 (26) 10:10 (30)                         04:07 (24) Jan Larsson Tullinge SK
        06:42 (24) 10:33 (14) 21:25 (12) 31:52 (16) 42:15 (13) 46:29 (13) 49:50 (12) 56:28 (15) 66:38 (18)                         70:45 (17)    
18 Oliver Hermundstad Snättringe SK 70:49 04:44 (2) 04:20 (13) 11:05 (17) 14:53 (28) 13:14 (26) 02:31 (5) 02:45 (5) 04:41 (8) 10:04 (28)                         02:32 (4) Oliver Hermundstad Snättringe SK
        04:44 (2) 09:04 (7) 20:09 (9) 35:02 (18) 48:16 (19) 50:47 (16) 53:32 (16) 58:13 (16) 68:17 (19)                         70:49 (18)    
19 Lars Nordin Solna OK 75:47 05:50 (15) 09:21 (29) 10:47 (13) 07:57 (18) 10:21 (13) 08:33 (28) 04:11 (24) 06:15 (25) 06:25 (22)                         06:07 (31) Lars Nordin Solna OK
        05:50 (15) 15:11 (27) 25:58 (23) 33:55 (17) 44:16 (16) 52:49 (19) 57:00 (20) 63:15 (20) 69:40 (20)                         75:47 (19)    
20 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 77:56 05:25 (9) 12:56 (31) 14:34 (28) 10:12 (22) 10:26 (15) 04:20 (21) 06:08 (30) 05:41 (21) 04:39 (13)                         03:35 (21) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:25 (9) 18:21 (29) 32:55 (29) 43:07 (26) 53:33 (24) 57:53 (22) 64:01 (22) 69:42 (22) 74:21 (21)                         77:56 (20)    
21 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 79:43 06:26 (20) 04:01 (10) 09:39 (8) 28:17 (31) 08:35 (8) 05:25 (24) 03:44 (23) 05:29 (19) 05:08 (16)                         02:59 (11) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        06:26 (20) 10:27 (13) 20:06 (8) 48:23 (29) 56:58 (27) 62:23 (26) 66:07 (26) 71:36 (23) 76:44 (23)                         79:43 (21)    
22 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 81:07 07:14 (26) 06:20 (28) 13:19 (23) 09:58 (21) 12:59 (25) 04:40 (22) 10:33 (31) 06:40 (27) 04:28 (12)                         04:56 (26) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        07:14 (26) 13:34 (25) 26:53 (25) 36:51 (21) 49:50 (22) 54:30 (21) 65:03 (24) 71:43 (24) 76:11 (22)                         81:07 (22)    
23 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 83:18 07:54 (28) 18:28 (32) 11:05 (17) 06:54 (12) 09:34 (10) 04:05 (17) 03:29 (20) 05:59 (23) 10:44 (31)                         05:06 (29) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        07:54 (28) 26:22 (30) 37:27 (30) 44:21 (28) 53:55 (26) 58:00 (23) 61:29 (21) 67:28 (21) 78:12 (24)                         83:18 (23)    
24 Björn Simons Sundbybergs IK 83:57 05:44 (13) 04:16 (12) 10:05 (9) 07:27 (15) 32:51 (31) 05:03 (23) 05:47 (29) 04:48 (9) 05:13 (17)                         02:43 (7) Björn Simons Sundbybergs IK
        05:44 (13) 10:00 (11) 20:05 (7) 27:32 (7) 60:23 (29) 65:26 (27) 71:13 (28) 76:01 (27) 81:14 (25)                         83:57 (24)    
25 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 86:32 06:36 (21) 04:26 (15) 10:06 (10) 29:57 (32) 08:06 (7) 08:19 (27) 03:36 (22) 06:06 (24) 05:25 (19)                         03:55 (22) Reine Borgström Skogsluffarnas OK
        06:36 (21) 11:02 (16) 21:08 (11) 51:05 (30) 59:11 (28) 67:30 (28) 71:06 (27) 77:12 (28) 82:37 (27)                         86:32 (25)    
26 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 86:37 08:05 (30) 04:50 (17) 13:37 (24) 12:01 (26) 10:29 (17) 11:10 (30) 04:26 (26) 07:14 (31) 09:26 (25)                         05:19 (30) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        08:05 (30) 12:55 (23) 26:32 (24) 38:33 (24) 49:02 (21) 60:12 (25) 64:38 (23) 71:52 (25) 81:18 (26)                         86:37 (26)    
27 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 87:03 04:51 (3) 03:02 (4) 15:58 (29) 05:20 (7) 14:12 (29) 28:31 (32) 02:52 (8) 04:21 (4) 04:45 (14)                         03:11 (16) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        04:51 (3) 07:53 (2) 23:51 (21) 29:11 (9) 43:23 (14) 71:54 (29) 74:46 (29) 79:07 (29) 83:52 (28)                         87:03 (27)    
28 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 93:04 07:17 (27) 05:40 (22) 16:47 (31) 09:50 (20) 14:11 (28) 05:53 (25) 05:39 (28) 07:57 (32) 15:15 (32)                         04:35 (25) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        07:17 (27) 12:57 (24) 29:44 (27) 39:34 (25) 53:45 (25) 59:38 (24) 65:17 (25) 73:14 (26) 88:29 (29)                         93:04 (28)    
29 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 101:27 22:00 (32) 05:41 (23) 14:06 (25) 11:41 (25) 10:52 (20) 11:17 (31) 04:20 (25) 06:55 (29) 09:35 (26)                         05:00 (27) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        22:00 (32) 27:41 (31) 41:47 (31) 53:28 (32) 64:20 (31) 75:37 (31) 79:57 (31) 86:52 (30) 96:27 (30)                         101:27 (29)    
30 Britt Eriksson Hammarby IF OF 101:34 21:59 (31) 05:42 (24) 14:06 (25) 11:34 (24) 10:58 (21) 11:02 (29) 04:34 (27) 07:00 (30) 09:36 (27)                         05:03 (28) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        21:59 (31) 27:41 (31) 41:47 (31) 53:21 (31) 64:19 (30) 75:21 (30) 79:55 (30) 86:55 (31) 96:31 (31)                         101:34 (30)    
31 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 102:58 06:36 (21) 05:03 (18) 11:57 (20) 19:36 (30) 42:31 (32) 02:27 (4) 02:50 (7) 05:17 (15) 03:22 (6)                         03:19 (17) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        06:36 (21) 11:39 (20) 23:36 (20) 43:12 (27) 85:43 (32) 88:10 (32) 91:00 (32) 96:17 (32) 99:39 (32)                         102:58 (31)    
32 Stig Lindskog Visborgs OK 373:49 05:47 (14) 04:24 (14) 10:13 (11) 05:12 (6) 06:55 (5) 03:37 (14) 14:49 (32) 04:26 (5) 04:48 (15)                         313:38 (32) Stig Lindskog Visborgs OK
        05:47 (14) 10:11 (12) 20:24 (10) 25:36 (6) 32:31 (5) 36:08 (5) 50:57 (14) 55:23 (11) 60:11 (12)                         373:49 (32)    
- Margaretha Nylund OK Södertörn 57:27 07:40   11:58   09:28   14:02   05:31   04:55                                       03:53   Margaretha Nylund OK Södertörn
        07:40   19:38   29:06   43:08   48:39   53:34                                       57:27      
- Susanne Holmberg OK Södertörn 62:16 04:36   04:04   08:10   42:36                                               02:50   Susanne Holmberg OK Södertörn
        04:36   08:40   16:50   59:26                                               62:16      
- Lennart Lundquist OK Nalle 68:44 05:20   02:49   08:04   05:16   38:42   05:20                                       03:13   Lennart Lundquist OK Nalle
        05:20   08:09   16:13   21:29   60:11   65:31                                       68:44      
- Carl Lang OK Österåker 77:44 06:53   05:50   16:07                                                   48:54   Carl Lang OK Österåker
        06:53   12:43   28:50                                                   77:44      
- Ulf Nordin Snättringe SK 81:15 06:08   04:19   10:08   05:52   46:10   04:14                                       04:24   Ulf Nordin Snättringe SK
        06:08   10:27   20:35   26:27   72:37   76:51                                       81:15      
- Leif Hermundstad Snättringe SK 89:20 06:30   08:35   09:46   08:19   07:02   28:18   04:20   05:53                               10:37   Leif Hermundstad Snättringe SK
        06:30   15:05   24:51   33:10   40:12   68:30   72:50   78:43                               89:20      
- Olle Jacobson Rotebro IS 143:06 08:26   13:35   19:06   53:50                                               48:09   Olle Jacobson Rotebro IS
        08:26   22:01   41:07   94:57                                               143:06      
- Kurt Boström OK Linné 319:30 06:54   05:07   15:31   19:32                                               272:26   Kurt Boström OK Linné
        06:54   12:01   27:32   47:04                                               319:30      
- Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 374:06 04:16   04:27   06:41   04:16   14:17                                           340:09   Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        04:16   08:43   15:24   19:40   33:57                                           374:06      
- Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 391:32 12:17                                                           379:15   Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        12:17                                                           391:32      
- Anders Hallgren Gustavsbergs OK 413:41 06:41   07:19   35:57   10:48   34:06   05:26                                       313:24   Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        06:41   14:00   49:57   60:45   94:51   100:17                                       413:41      
- Göran Haglund Haninge SOK 416:15 06:33   09:46   11:51                                                   388:05   Göran Haglund Haninge SOK
        06:33   16:19   28:10                                                   416:15      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,9 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål   Bana E - 1,9 km Klubb
1 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 36:43 10:02 (4) 05:53 (4) 06:03 (5) 07:04 (1) 05:41 (11)                                         02:00 (1) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        10:02 (4) 15:55 (2) 21:58 (3) 29:02 (1) 34:43 (1)                                         36:43 (1)    
2 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 38:51 10:00 (3) 06:10 (5) 05:01 (2) 09:25 (4) 04:26 (2)                                         03:49 (4) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        10:00 (3) 16:10 (3) 21:11 (1) 30:36 (2) 35:02 (2)                                         38:51 (2)    
3 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 39:56 12:31 (11) 05:03 (2) 05:51 (4) 08:01 (2) 04:20 (1)                                         04:10 (6) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        12:31 (11) 17:34 (5) 23:25 (5) 31:26 (3) 35:46 (3)                                         39:56 (3)    
4 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 40:51 14:49 (15) 04:53 (1) 04:19 (1) 09:02 (3) 04:33 (4)                                         03:15 (2) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        14:49 (15) 19:42 (9) 24:01 (6) 33:03 (5) 37:36 (5)                                         40:51 (4)    
5 Berit Lindunger Haninge SOK 44:21 08:44 (2) 10:56 (14) 05:43 (3) 10:07 (7) 05:03 (7)                                         03:48 (3) Berit Lindunger Haninge SOK
        08:44 (2) 19:40 (8) 25:23 (7) 35:30 (7) 40:33 (6)                                         44:21 (5)    
6 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 46:22 10:48 (6) 06:19 (6) 06:12 (6) 11:50 (11) 05:31 (8)                                         05:42 (10) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        10:48 (6) 17:07 (4) 23:19 (4) 35:09 (6) 40:40 (7)                                         46:22 (6)    
7 Alf Persson OK Österåker 50:14 13:37 (13) 06:56 (7) 06:13 (7) 09:55 (6) 07:23 (13)                                         06:10 (11) Alf Persson OK Österåker
        13:37 (13) 20:33 (11) 26:46 (8) 36:41 (8) 44:04 (8)                                         50:14 (7)    
8 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 52:51 08:15 (1) 05:33 (3) 07:52 (9) 11:13 (8) 04:28 (3)                                         15:30 (15) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        08:15 (1) 13:48 (1) 21:40 (2) 32:53 (4) 37:21 (4)                                         52:51 (8)    
9 Lars-Olof Andersson Sigtuna 53:28 16:07 (16) 08:43 (12) 06:28 (8) 11:36 (9) 05:31 (8)                                         05:03 (8) Lars-Olof Andersson Sigtuna
        16:07 (16) 24:50 (15) 31:18 (10) 42:54 (10) 48:25 (9)                                         53:28 (9)    
10 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 60:08 12:14 (9) 07:11 (8) 11:00 (12) 11:53 (13) 10:46 (14)                                         07:04 (13) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        12:14 (9) 19:25 (7) 30:25 (9) 42:18 (9) 53:04 (10)                                         60:08 (10)    
10 Ulf Eskilsson OK Södertörn 60:08 13:17 (12) 09:36 (13) 11:20 (13) 11:52 (12) 07:20 (12)                                         06:43 (12) Ulf Eskilsson OK Södertörn
        13:17 (12) 22:53 (14) 34:13 (12) 46:05 (12) 53:25 (11)                                         60:08 (10)    
12 Bror Wahlberg Haninge SOK 62:27 10:54 (7) 07:48 (9) 22:24 (14) 11:38 (10) 05:37 (10)                                         04:06 (5) Bror Wahlberg Haninge SOK
        10:54 (7) 18:42 (6) 41:06 (13) 52:44 (13) 58:21 (12)                                         62:27 (12)    
13 Ingrid Gunnarsson Täby OK 63:30 14:33 (14) 08:10 (11) 09:34 (11) 12:49 (15) 13:20 (15)                                         05:04 (9) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        14:33 (14) 22:43 (13) 32:17 (11) 45:06 (11) 58:26 (13)                                         63:30 (13)    
14 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 63:43 10:26 (5) 12:04 (15) 22:50 (15) 09:25 (4) 04:39 (6)                                         04:19 (7) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        10:26 (5) 22:30 (12) 45:20 (16) 54:45 (14) 59:24 (14)                                         63:43 (14)    
15 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 100:42 12:20 (10) 08:06 (10) 23:20 (16) 26:07 (16) 21:11 (16)                                         09:38 (14) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        12:20 (10) 20:26 (10) 43:46 (15) 69:53 (16) 91:04 (16)                                         100:42 (15)    
16 Gunvor Granath Nynäshamns OK 408:25 11:35 (8) 23:04 (16) 08:28 (10) 11:53 (13) 04:33 (4)                                         348:52 (16) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        11:35 (8) 34:39 (16) 43:07 (14) 55:00 (15) 59:33 (15)                                         408:25 (16)    
- Gunnel Junegard OK Södertörn 59:54 13:26   07:58   28:26   05:04                                               05:00   Gunnel Junegard OK Södertörn
        13:26   21:24   49:50   54:54                                               59:54      
- Bo Eklind Klubblös 93:36 37:21   21:37   18:37   08:13                                               07:48   Bo Eklind Klubblös
        37:21   58:58   77:35   85:48   85:48                                           93:36      
- Mats Halvarez Klubblös 93:45                                                             93:45   Mats Halvarez Klubblös
                                                                    93:45