Sträcktider Luffarligan Torvalla                                                                                        
  2019-01-30 Svarta tider är sträcktider                                                                                    
    Blå tider är från start                                                                                          
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                                      
                                                                                               
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   --19   --20   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Niklas Wrane Söders-Tyresö 46:18 04:43 (1) 00:57 (1) 05:43 (1) 01:20 (1) 01:29 (1) 02:53 (1) 01:56 (1) 01:44 (1) 01:59 (2) 01:07 (1) 03:56 (1) 01:20 (1) 01:31 (1) 02:50 (1) 03:03 (1) 02:54 (2) 00:55 (2) 02:32 (1) 02:09 (3) 00:43 (2) 00:34 (1) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        04:43 (1) 05:40 (1) 11:23 (1) 12:43 (1) 14:12 (1) 17:05 (1) 19:01 (1) 20:45 (1) 22:44 (1) 23:51 (1) 27:47 (1) 29:07 (1) 30:38 (1) 33:28 (1) 36:31 (1) 39:25 (1) 40:20 (1) 42:52 (1) 45:01 (1) 45:44 (1) 46:18 (1)    
2 Galina Ribediuc Hellas Orientering 54:04 04:50 (3) 01:39 (4) 06:44 (5) 01:41 (5) 01:49 (3) 03:11 (5) 02:14 (3) 01:57 (3) 03:10 (4) 01:23 (3) 04:22 (4) 01:34 (3) 01:36 (2) 03:17 (3) 03:20 (2) 03:36 (4) 00:58 (3) 02:58 (2) 02:08 (2) 00:54 (3) 00:43 (2) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        04:50 (3) 06:29 (3) 13:13 (3) 14:54 (3) 16:43 (2) 19:54 (3) 22:08 (3) 24:05 (2) 27:15 (3) 28:38 (3) 33:00 (3) 34:34 (3) 36:10 (2) 39:27 (2) 42:47 (2) 46:23 (3) 47:21 (3) 50:19 (2) 52:27 (2) 53:21 (2) 54:04 (2)    
3 Oskar Forsberg Tullinge SK 55:07 04:50 (3) 03:08 (8) 06:33 (2) 01:25 (2) 02:07 (5) 03:00 (2) 01:59 (2) 02:23 (6) 01:42 (1) 01:16 (2) 04:20 (3) 01:29 (2) 02:30 (6) 02:56 (2) 03:47 (3) 02:46 (1) 00:52 (1) 04:20 (6) 02:29 (6) 00:30 (1) 00:45 (3) Oskar Forsberg Tullinge SK
        04:50 (3) 07:58 (5) 14:31 (4) 15:56 (4) 18:03 (4) 21:03 (4) 23:02 (4) 25:25 (4) 27:07 (2) 28:23 (2) 32:43 (2) 34:12 (2) 36:42 (3) 39:38 (3) 43:25 (3) 46:11 (2) 47:03 (2) 51:23 (3) 53:52 (3) 54:22 (3) 55:07 (3)    
4 Johan Lindqvist Täby OK 58:27 04:45 (2) 01:29 (2) 06:38 (4) 01:30 (3) 02:22 (7) 03:06 (3) 02:17 (4) 02:05 (4) 03:21 (5) 01:23 (3) 04:43 (5) 02:33 (8) 01:47 (4) 04:07 (5) 04:28 (4) 03:48 (6) 01:02 (4) 02:58 (2) 02:14 (4) 01:02 (4) 00:49 (4) Johan Lindqvist Täby OK
        04:45 (2) 06:14 (2) 12:52 (2) 14:22 (2) 16:44 (3) 19:50 (2) 22:07 (2) 24:12 (3) 27:33 (4) 28:56 (4) 33:39 (4) 36:12 (4) 37:59 (4) 42:06 (4) 46:34 (4) 50:22 (4) 51:24 (4) 54:22 (4) 56:36 (4) 57:38 (4) 58:27 (4)    
5 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 66:49 07:02 (7) 02:23 (7) 06:35 (3) 01:48 (6) 01:40 (2) 03:09 (4) 06:33 (10) 01:49 (2) 05:12 (8) 01:33 (5) 04:19 (2) 01:53 (4) 01:46 (3) 03:31 (4) 05:24 (6) 03:05 (3) 01:51 (9) 03:16 (4) 02:07 (1) 01:04 (5) 00:49 (4) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        07:02 (7) 09:25 (7) 16:00 (5) 17:48 (5) 19:28 (5) 22:37 (5) 29:10 (7) 30:59 (7) 36:11 (7) 37:44 (7) 42:03 (7) 43:56 (7) 45:42 (5) 49:13 (5) 54:37 (5) 57:42 (5) 59:33 (5) 62:49 (5) 64:56 (5) 66:00 (5) 66:49 (5)    
6 Claes Andersson OK Södertörn 70:30 05:25 (5) 01:33 (3) 09:13 (7) 01:37 (4) 01:55 (4) 04:42 (9) 02:36 (5) 02:07 (5) 06:00 (10) 01:58 (8) 04:43 (5) 02:01 (6) 02:03 (5) 04:12 (6) 05:28 (7) 03:46 (5) 01:18 (5) 05:31 (7) 02:22 (5) 01:04 (5) 00:56 (6) Claes Andersson OK Södertörn
        05:25 (5) 06:58 (4) 16:11 (6) 17:48 (5) 19:43 (6) 24:25 (7) 27:01 (5) 29:08 (5) 35:08 (6) 37:06 (6) 41:49 (6) 43:50 (6) 45:53 (6) 50:05 (6) 55:33 (6) 59:19 (6) 60:37 (6) 66:08 (6) 68:30 (6) 69:34 (6) 70:30 (6)    
7 Ingemar Gard Söders-Tyresö 75:21 06:15 (6) 01:45 (5) 08:35 (6) 01:54 (7) 02:09 (6) 03:44 (6) 02:57 (6) 02:59 (9) 02:48 (3) 01:46 (6) 05:28 (7) 01:54 (5) 06:15 (10) 04:14 (7) 05:40 (8) 06:13 (9) 01:29 (7) 03:53 (5) 02:39 (7) 01:32 (7) 01:12 (8) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        06:15 (6) 08:00 (6) 16:35 (7) 18:29 (7) 20:38 (7) 24:22 (6) 27:19 (6) 30:18 (6) 33:06 (5) 34:52 (5) 40:20 (5) 42:14 (5) 48:29 (7) 52:43 (7) 58:23 (7) 64:36 (7) 66:05 (7) 69:58 (7) 72:37 (7) 74:09 (7) 75:21 (7)    
8 Kurt Eriksson Vandrarringen 83:31 07:27 (8) 02:21 (6) 09:24 (8) 02:33 (9) 02:33 (8) 03:58 (7) 03:23 (7) 02:40 (7) 05:08 (7) 01:57 (7) 06:43 (8) 02:06 (7) 02:41 (7) 05:33 (9) 06:12 (9) 05:29 (8) 01:22 (6) 06:36 (9) 02:40 (8) 01:41 (9) 01:04 (7) Kurt Eriksson Vandrarringen
        07:27 (8) 09:48 (8) 19:12 (8) 21:45 (8) 24:18 (8) 28:16 (8) 31:39 (8) 34:19 (8) 39:27 (8) 41:24 (8) 48:07 (8) 50:13 (8) 52:54 (8) 58:27 (8) 64:39 (8) 70:08 (8) 71:30 (8) 78:06 (8) 80:46 (8) 82:27 (8) 83:31 (8)    
9 Lars Boudrie Väsby OK 90:04 08:32 (9) 03:09 (9) 11:04 (9) 02:25 (8) 03:23 (9) 04:34 (8) 04:07 (8) 02:48 (8) 05:52 (9) 02:21 (9) 07:14 (9) 02:44 (9) 02:53 (8) 05:06 (8) 04:52 (5) 05:08 (7) 01:49 (8) 06:02 (8) 03:06 (9) 01:39 (8) 01:16 (9) Lars Boudrie Väsby OK
        08:32 (9) 11:41 (9) 22:45 (9) 25:10 (9) 28:33 (9) 33:07 (9) 37:14 (9) 40:02 (9) 45:54 (9) 48:15 (9) 55:29 (9) 58:13 (9) 61:06 (9) 66:12 (9) 71:04 (9) 76:12 (9) 78:01 (9) 84:03 (9) 87:09 (9) 88:48 (9) 90:04 (9)    
10 Per Ljung Centrum ok 134:52 11:40 (10) 04:01 (10) 17:56 (10) 04:02 (10) 04:16 (10) 06:50 (10) 06:28 (9) 04:00 (10) 04:58 (6) 03:28 (10) 10:55 (10) 04:09 (10) 04:55 (9) 06:56 (10) 12:52 (10) 07:33 (10) 02:38 (10) 08:46 (10) 04:18 (10) 02:37 (10) 01:34 (10) Per Ljung Centrum ok
        11:40 (10) 15:41 (10) 33:37 (10) 37:39 (10) 41:55 (10) 48:45 (10) 55:13 (10) 59:13 (10) 64:11 (10) 67:39 (10) 78:34 (10) 82:43 (10) 87:38 (10) 94:34 (10) 107:26 (10) 114:59 (10) 117:37 (10) 126:23 (10) 130:41 (10) 133:18 (10) 134:52 (10)    
- Anders Holmqvist Snättringe SK 75:16 06:35   01:46   08:34   01:28   02:59   06:03   03:08   06:19   03:20   02:16   05:05   02:01   04:23   05:06   04:29   04:10   01:07   04:19   01:07       01:01   Anders Holmqvist Snättringe SK
        06:35   08:21   16:55   18:23   21:22   27:25   30:33   36:52   40:12   42:28   47:33   49:34   53:57   59:03   63:32   67:42   68:49   73:08   74:15       75:16      
- Christer Hördell Söders-Tyresö 82:27 07:37   02:23   08:04   03:14   02:30   07:30   03:41   03:06   04:24   02:23   05:15   02:29   02:45   04:21   14:29   01:01   05:04   01:10           01:01   Christer Hördell Söders-Tyresö
        07:37   10:00   18:04   21:18   23:48   31:18   34:59   38:05   42:29   44:52   50:07   52:36   55:21   59:42   74:11   75:12   80:16   81:26           82:27      
- Jan Retsloff Hellas Orientering 425:21 08:12   02:03   07:45   03:01   02:11   07:15   03:12   02:28   02:44   01:52                                           384:38   Jan Retsloff Hellas Orientering
        08:12   10:15   18:00   21:01   23:12   30:27   33:39   36:07   38:51   40:43                                           425:21      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15                       Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 42:40 04:55 (1) 01:31 (1) 03:44 (1) 03:57 (1) 01:39 (1) 03:09 (1) 02:42 (1) 03:15 (1) 01:58 (1) 01:34 (1) 03:40 (1) 03:19 (1) 01:10 (1) 03:54 (1) 01:20 (4)                     00:53 (1) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        04:55 (1) 06:26 (1) 10:10 (1) 14:07 (1) 15:46 (1) 18:55 (1) 21:37 (1) 24:52 (1) 26:50 (1) 28:24 (1) 32:04 (1) 35:23 (1) 36:33 (1) 40:27 (1) 41:47 (1)                     42:40 (1)    
2 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 51:30 05:54 (3) 01:37 (3) 04:28 (2) 04:57 (5) 02:01 (2) 03:38 (2) 02:44 (2) 03:39 (2) 03:53 (5) 01:41 (3) 05:14 (10) 04:31 (2) 01:11 (2) 03:56 (2) 01:11 (1)                     00:55 (3) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        05:54 (3) 07:31 (2) 11:59 (2) 16:56 (2) 18:57 (2) 22:35 (2) 25:19 (2) 28:58 (2) 32:51 (2) 34:32 (2) 39:46 (2) 44:17 (2) 45:28 (2) 49:24 (2) 50:35 (2)                     51:30 (2)    
3 Per Öhlund Gustavsbergs OK 58:16 05:54 (3) 02:45 (12) 04:52 (4) 04:20 (2) 02:33 (7) 04:38 (6) 03:47 (9) 04:38 (4) 05:13 (11) 01:56 (8) 04:22 (3) 05:06 (8) 01:25 (8) 04:27 (5) 01:14 (2)                     01:06 (10) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        05:54 (3) 08:39 (7) 13:31 (3) 17:51 (3) 20:24 (3) 25:02 (3) 28:49 (3) 33:27 (3) 38:40 (3) 40:36 (4) 44:58 (3) 50:04 (3) 51:29 (3) 55:56 (3) 57:10 (3)                     58:16 (3)    
4 Leif Åkerblom OK Österåker 58:35 05:49 (2) 02:13 (7) 06:44 (11) 05:46 (7) 02:14 (4) 04:09 (4) 03:28 (5) 04:26 (3) 04:01 (6) 01:41 (3) 05:05 (9) 04:41 (4) 01:16 (3) 04:35 (6) 01:30 (6)                     00:57 (5) Leif Åkerblom OK Österåker
        05:49 (2) 08:02 (3) 14:46 (7) 20:32 (6) 22:46 (5) 26:55 (5) 30:23 (4) 34:49 (4) 38:50 (4) 40:31 (3) 45:36 (4) 50:17 (4) 51:33 (4) 56:08 (4) 57:38 (4)                     58:35 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 64:15 06:33 (8) 02:21 (8) 05:35 (7) 05:41 (6) 03:27 (13) 04:44 (7) 03:44 (7) 05:44 (9) 04:46 (9) 01:56 (8) 04:38 (4) 05:12 (9) 01:28 (9) 05:27 (12) 01:48 (14)                     01:11 (14) Jan Lindgren OK Södertörn
        06:33 (8) 08:54 (8) 14:29 (5) 20:10 (5) 23:37 (6) 28:21 (6) 32:05 (6) 37:49 (5) 42:35 (5) 44:31 (5) 49:09 (5) 54:21 (5) 55:49 (5) 61:16 (5) 63:04 (5)                     64:15 (5)    
6 Bo Norbäck Tullinge SK 65:48 07:44 (13) 02:23 (9) 10:06 (14) 04:42 (4) 02:38 (8) 04:50 (9) 04:30 (13) 05:31 (8) 04:02 (7) 01:48 (6) 04:42 (5) 05:00 (5) 01:19 (4) 04:21 (3) 01:16 (3)                     00:56 (4) Bo Norbäck Tullinge SK
        07:44 (13) 10:07 (12) 20:13 (13) 24:55 (11) 27:33 (10) 32:23 (10) 36:53 (11) 42:24 (8) 46:26 (9) 48:14 (8) 52:56 (6) 57:56 (6) 59:15 (6) 63:36 (6) 64:52 (6)                     65:48 (6)    
7 Svante Frid Enebybergs IF 67:31 08:54 (14) 02:39 (10) 05:47 (9) 06:38 (10) 03:02 (9) 04:57 (11) 05:49 (14) 04:38 (4) 04:36 (8) 01:39 (2) 04:20 (2) 05:12 (9) 01:35 (12) 04:58 (11) 01:34 (8)                     01:13 (15) Svante Frid Enebybergs IF
        08:54 (14) 11:33 (13) 17:20 (10) 23:58 (9) 27:00 (9) 31:57 (9) 37:46 (12) 42:24 (8) 47:00 (10) 48:39 (10) 52:59 (7) 58:11 (7) 59:46 (7) 64:44 (7) 66:18 (7)                     67:31 (7)    
8 Martin Englund OK Södertörn 70:52 06:25 (6) 02:08 (6) 09:18 (13) 06:23 (9) 02:21 (5) 04:46 (8) 04:27 (12) 07:28 (12) 03:07 (3) 02:00 (11) 06:45 (12) 05:23 (11) 01:19 (4) 06:18 (14) 01:37 (11)                     01:07 (11) Martin Englund OK Södertörn
        06:25 (6) 08:33 (5) 17:51 (11) 24:14 (10) 26:35 (8) 31:21 (8) 35:48 (8) 43:16 (10) 46:23 (8) 48:23 (9) 55:08 (8) 60:31 (8) 61:50 (8) 68:08 (8) 69:45 (8)                     70:52 (8)    
9 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 71:10 06:31 (7) 02:04 (5) 07:58 (12) 06:11 (8) 05:40 (15) 04:30 (5) 03:21 (3) 05:03 (7) 03:45 (4) 01:55 (7) 09:31 (14) 05:37 (13) 01:40 (13) 04:50 (9) 01:32 (7)                     01:02 (6) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        06:31 (7) 08:35 (6) 16:33 (9) 22:44 (8) 28:24 (11) 32:54 (12) 36:15 (10) 41:18 (7) 45:03 (7) 46:58 (7) 56:29 (9) 62:06 (9) 63:46 (9) 68:36 (9) 70:08 (9)                     71:10 (9)    
10 Matz Larsson Gustavsbergs OK 74:36 06:00 (5) 08:54 (15) 04:45 (3) 06:46 (11) 02:08 (3) 04:04 (3) 03:24 (4) 11:56 (14) 02:19 (2) 02:13 (13) 09:14 (13) 04:31 (2) 01:24 (7) 04:22 (4) 01:29 (5)                     01:07 (11) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        06:00 (5) 14:54 (14) 19:39 (12) 26:25 (12) 28:33 (12) 32:37 (11) 36:01 (9) 47:57 (12) 50:16 (11) 52:29 (11) 61:43 (11) 66:14 (11) 67:38 (11) 72:00 (10) 73:29 (10)                     74:36 (10)    
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 74:46 06:41 (9) 01:31 (1) 05:19 (5) 04:31 (3) 02:30 (6) 04:56 (10) 05:50 (15) 14:45 (15) 05:08 (10) 01:45 (5) 04:48 (6) 05:41 (14) 02:40 (15) 06:13 (13) 01:34 (8)                     00:54 (2) Tommy Lindberg Haninge SOK
        06:41 (9) 08:12 (4) 13:31 (3) 18:02 (4) 20:32 (4) 25:28 (4) 31:18 (5) 46:03 (11) 51:11 (12) 52:56 (12) 57:44 (10) 63:25 (10) 66:05 (10) 72:18 (11) 73:52 (11)                     74:46 (11)    
12 Eva Elnerud Sigtuna OK 80:16 07:11 (12) 02:02 (4) 05:31 (6) 07:02 (12) 03:02 (9) 06:01 (15) 03:46 (8) 04:58 (6) 05:13 (11) 01:58 (10) 19:10 (15) 05:28 (12) 01:33 (11) 04:38 (7) 01:41 (12)                     01:02 (7) Eva Elnerud Sigtuna OK
        07:11 (12) 09:13 (9) 14:44 (6) 21:46 (7) 24:48 (7) 30:49 (7) 34:35 (7) 39:33 (6) 44:46 (6) 46:44 (6) 65:54 (12) 71:22 (12) 72:55 (12) 77:33 (12) 79:14 (12)                     80:16 (12)    
13 Roland Löwgren Spårvägens OK 80:46 07:01 (10) 02:46 (13) 18:58 (15) 07:14 (13) 03:09 (11) 05:01 (12) 04:10 (10) 06:10 (10) 05:18 (13) 02:05 (12) 04:54 (8) 05:01 (6) 01:22 (6) 04:53 (10) 01:34 (8)                     01:10 (13) Roland Löwgren Spårvägens OK
        07:01 (10) 09:47 (10) 28:45 (14) 35:59 (14) 39:08 (14) 44:09 (14) 48:19 (14) 54:29 (14) 59:47 (14) 61:52 (14) 66:46 (14) 71:47 (13) 73:09 (13) 78:02 (13) 79:36 (13)                     80:46 (13)    
14 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 81:33 07:10 (11) 02:42 (11) 05:38 (8) 13:32 (15) 03:09 (11) 05:06 (13) 04:26 (11) 10:36 (13) 07:19 (15) 02:13 (13) 04:48 (6) 05:51 (15) 01:30 (10) 04:43 (8) 01:48 (14)                     01:02 (6) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        07:10 (11) 09:52 (11) 15:30 (8) 29:02 (13) 32:11 (13) 37:17 (13) 41:43 (13) 52:19 (13) 59:38 (13) 61:51 (13) 66:39 (13) 72:30 (14) 74:00 (14) 78:43 (14) 80:31 (14)                     81:33 (14)    
15 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 398:51 331:11 (15) 04:22 (14) 06:01 (10) 07:20 (14) 03:30 (14) 05:48 (14) 03:33 (6) 06:50 (11) 05:48 (14) 02:43 (15) 05:42 (11) 05:05 (7) 01:41 (14) 06:31 (15) 01:44 (13)                     01:02 (7) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        331:11 (15) 335:33 (15) 341:34 (15) 348:54 (15) 352:24 (15) 358:12 (15) 361:45 (15) 368:35 (15) 374:23 (15) 377:06 (15) 382:48 (15) 387:53 (15) 389:34 (15) 396:05 (15) 397:49 (15)                     398:51 (15)    
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                                   Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Peter Karlberg Snättringe SK 35:33 05:26 (1) 02:18 (1) 03:30 (1) 01:55 (29) 03:32 (1) 03:34 (1) 00:50 (1) 02:26 (1) 05:45 (1) 00:59 (1) 03:36 (1) 01:00 (1)                                 00:42 (1) Peter Karlberg Snättringe SK
        05:26 (1) 07:44 (1) 11:14 (1) 13:09 (1) 16:41 (1) 20:15 (1) 21:05 (1) 23:31 (1) 29:16 (1) 30:15 (1) 33:51 (1) 34:51 (1)                                 35:33 (1)    
2 Per-Johan Vikfors OK Österåker 43:23 06:25 (6) 02:43 (2) 04:33 (7) 01:15 (7) 03:57 (2) 04:34 (7) 01:14 (12) 03:13 (4) 06:40 (2) 01:18 (3) 04:40 (6) 01:47 (13)                                 01:04 (10) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        06:25 (6) 09:08 (2) 13:41 (3) 14:56 (3) 18:53 (3) 23:27 (3) 24:41 (2) 27:54 (2) 34:34 (2) 35:52 (2) 40:32 (2) 42:19 (2)                                 43:23 (2)    
3 Leif Mörkfors Järfälla OK 44:26 06:04 (3) 03:53 (10) 04:16 (4) 00:59 (2) 04:07 (4) 04:47 (10) 01:01 (3) 03:14 (5) 06:54 (3) 01:29 (10) 04:42 (8) 02:01 (30)                                 00:59 (6) Leif Mörkfors Järfälla OK
        06:04 (3) 09:57 (7) 14:13 (4) 15:12 (4) 19:19 (4) 24:06 (4) 25:07 (3) 28:21 (3) 35:15 (3) 36:44 (3) 41:26 (3) 43:27 (3)                                 44:26 (3)    
4 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 45:15 05:55 (2) 03:25 (5) 04:05 (2) 00:56 (1) 04:13 (5) 04:36 (9) 03:32 (41) 03:35 (10) 07:07 (7) 01:24 (6) 04:20 (2) 01:16 (2)                                 00:51 (2) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        05:55 (2) 09:20 (3) 13:25 (2) 14:21 (2) 18:34 (2) 23:10 (2) 26:42 (4) 30:17 (4) 37:24 (4) 38:48 (4) 43:08 (4) 44:24 (4)                                 45:15 (4)    
5 Sven Hedman Attunda OK 47:07 06:24 (5) 06:00 (34) 04:14 (3) 01:35 (19) 04:19 (7) 04:31 (5) 01:04 (5) 02:59 (2) 07:03 (4) 01:21 (5) 05:02 (10) 01:27 (4)                                 01:08 (17) Sven Hedman Attunda OK
        06:24 (5) 12:24 (22) 16:38 (12) 18:13 (9) 22:32 (7) 27:03 (7) 28:07 (5) 31:06 (5) 38:09 (5) 39:30 (5) 44:32 (5) 45:59 (5)                                 47:07 (5)    
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 49:22 06:36 (9) 02:49 (3) 04:59 (12) 03:30 (43) 05:12 (15) 04:27 (4) 01:08 (7) 03:32 (8) 07:10 (8) 01:41 (21) 05:25 (24) 01:50 (17)                                 01:03 (8) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        06:36 (9) 09:25 (4) 14:24 (6) 17:54 (7) 23:06 (9) 27:33 (8) 28:41 (7) 32:13 (6) 39:23 (6) 41:04 (6) 46:29 (6) 48:19 (6)                                 49:22 (6)    
7 Helena Korhonen Haninge SOK 50:52 06:31 (8) 03:15 (4) 05:06 (13) 01:34 (18) 05:09 (13) 05:02 (15) 01:34 (25) 04:09 (26) 07:54 (10) 01:18 (3) 06:27 (40) 01:28 (5)                                 01:25 (32) Helena Korhonen Haninge SOK
        06:31 (8) 09:46 (5) 14:52 (7) 16:26 (6) 21:35 (6) 26:37 (6) 28:11 (6) 32:20 (7) 40:14 (7) 41:32 (7) 47:59 (7) 49:27 (7)                                 50:52 (7)    
8 Rune Rådström Snättringe SK 50:56 07:34 (21) 03:54 (11) 05:23 (23) 01:19 (11) 04:49 (11) 05:03 (16) 01:05 (6) 03:31 (7) 08:35 (17) 01:33 (12) 05:21 (19) 01:42 (11)                                 01:07 (15) Rune Rådström Snättringe SK
        07:34 (21) 11:28 (14) 16:51 (13) 18:10 (8) 22:59 (8) 28:02 (9) 29:07 (9) 32:38 (8) 41:13 (8) 42:46 (8) 48:07 (8) 49:49 (8)                                 50:56 (8)    
9 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 51:19 06:13 (4) 03:36 (6) 04:28 (6) 01:42 (22) 04:17 (6) 05:35 (26) 03:04 (40) 07:05 (47) 07:04 (5) 01:28 (9) 04:31 (3) 01:20 (3)                                 00:56 (4) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        06:13 (4) 09:49 (6) 14:17 (5) 15:59 (5) 20:16 (5) 25:51 (5) 28:55 (8) 36:00 (12) 43:04 (9) 44:32 (9) 49:03 (9) 50:23 (9)                                 51:19 (9)    
10 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 55:07 09:41 (39) 07:33 (40) 04:27 (5) 01:15 (7) 04:35 (9) 04:34 (7) 03:35 (42) 03:42 (11) 07:24 (9) 01:13 (2) 04:35 (4) 01:29 (6)                                 01:04 (11) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        09:41 (39) 17:14 (37) 21:41 (32) 22:56 (28) 27:31 (22) 32:05 (15) 35:40 (25) 39:22 (20) 46:46 (15) 47:59 (14) 52:34 (11) 54:03 (11)                                 55:07 (10)    
11 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 55:10 06:58 (15) 03:57 (12) 04:57 (11) 03:29 (42) 05:10 (14) 04:11 (3) 01:40 (29) 05:30 (45) 09:32 (32) 01:48 (33) 05:06 (11) 01:43 (12)                                 01:09 (21) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        06:58 (15) 10:55 (10) 15:52 (10) 19:21 (12) 24:31 (10) 28:42 (10) 30:22 (11) 35:52 (11) 45:24 (10) 47:12 (10) 52:18 (10) 54:01 (10)                                 55:10 (11)    
12 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 55:50 08:53 (35) 05:35 (30) 05:23 (23) 01:10 (5) 05:33 (20) 05:15 (22) 01:59 (35) 03:33 (9) 08:35 (17) 01:35 (14) 05:09 (13) 02:01 (30)                                 01:09 (21) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        08:53 (35) 14:28 (31) 19:51 (27) 21:01 (23) 26:34 (16) 31:49 (14) 33:48 (16) 37:21 (13) 45:56 (13) 47:31 (11) 52:40 (12) 54:41 (13)                                 55:50 (12)    
13 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 55:55 06:48 (12) 08:20 (44) 04:53 (9) 01:01 (3) 04:03 (3) 04:03 (2) 01:13 (10) 04:04 (21) 11:26 (40) 01:45 (30) 05:26 (25) 01:38 (10)                                 01:15 (29) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        06:48 (12) 15:08 (32) 20:01 (28) 21:02 (24) 25:05 (12) 29:08 (11) 30:21 (10) 34:25 (9) 45:51 (11) 47:36 (13) 53:02 (13) 54:40 (12)                                 55:55 (13)    
14 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 57:18 07:25 (19) 04:28 (22) 09:23 (46) 01:50 (27) 04:56 (12) 05:13 (20) 01:15 (14) 03:47 (14) 08:16 (12) 01:40 (19) 05:42 (31) 01:58 (26)                                 01:25 (32) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        07:25 (19) 11:53 (17) 21:16 (31) 23:06 (29) 28:02 (23) 33:15 (20) 34:30 (19) 38:17 (17) 46:33 (14) 48:13 (15) 53:55 (14) 55:53 (14)                                 57:18 (14)    
15 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 57:29 07:16 (17) 04:25 (21) 05:20 (19) 01:17 (10) 07:23 (35) 05:13 (20) 01:45 (31) 04:47 (37) 08:27 (13) 01:42 (22) 06:45 (41) 01:52 (20)                                 01:17 (30) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        07:16 (17) 11:41 (16) 17:01 (15) 18:18 (10) 25:41 (13) 30:54 (13) 32:39 (13) 37:26 (15) 45:53 (12) 47:35 (12) 54:20 (15) 56:12 (15)                                 57:29 (15)    
16 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 57:37 06:44 (11) 03:42 (7) 04:56 (10) 05:16 (45) 06:02 (27) 05:26 (23) 02:00 (36) 05:53 (46) 08:06 (11) 01:37 (16) 05:14 (15) 01:37 (9)                                 01:04 (10) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        06:44 (11) 10:26 (8) 15:22 (8) 20:38 (19) 26:40 (17) 32:06 (16) 34:06 (18) 39:59 (26) 48:05 (18) 49:42 (18) 54:56 (17) 56:33 (17)                                 57:37 (16)    
17 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 57:41 07:52 (24) 05:35 (30) 05:24 (25) 02:51 (37) 05:38 (21) 05:12 (19) 01:19 (15) 04:22 (27) 08:49 (19) 01:49 (34) 05:34 (26) 02:03 (34)                                 01:13 (25) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        07:52 (24) 13:27 (27) 18:51 (22) 21:42 (26) 27:20 (21) 32:32 (19) 33:51 (17) 38:13 (16) 47:02 (16) 48:51 (16) 54:25 (16) 56:28 (16)                                 57:41 (17)    
18 Bo Hedlund IFK Enskede 58:15 07:03 (16) 04:11 (18) 05:09 (15) 02:16 (32) 06:02 (27) 04:31 (5) 01:10 (8) 04:04 (22) 12:42 (45) 01:45 (30) 06:12 (37) 01:56 (22)                                 01:14 (27) Bo Hedlund IFK Enskede
        07:03 (16) 11:14 (12) 16:23 (11) 18:39 (11) 24:41 (11) 29:12 (12) 30:22 (11) 34:26 (10) 47:08 (17) 48:53 (17) 55:05 (18) 57:01 (18)                                 58:15 (18)    
19 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 59:18 08:04 (26) 08:16 (43) 05:49 (29) 01:26 (14) 05:14 (16) 05:00 (14) 01:27 (22) 04:33 (31) 08:30 (16) 01:52 (37) 06:19 (38) 01:47 (13)                                 01:01 (7) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        08:04 (26) 16:20 (36) 22:09 (33) 23:35 (31) 28:49 (25) 33:49 (23) 35:16 (23) 39:49 (23) 48:19 (20) 50:11 (19) 56:30 (21) 58:17 (20)                                 59:18 (19)    
20 Leif Wallenbro Väsby OK 59:25 07:47 (23) 05:49 (32) 05:20 (19) 01:54 (28) 08:06 (39) 05:49 (29) 01:23 (18) 03:48 (15) 09:08 (24) 01:42 (22) 05:11 (14) 02:03 (34)                                 01:25 (32) Leif Wallenbro Väsby OK
        07:47 (23) 13:36 (28) 18:56 (23) 20:50 (21) 28:56 (26) 34:45 (26) 36:08 (26) 39:56 (25) 49:04 (22) 50:46 (22) 55:57 (19) 58:00 (19)                                 59:25 (20)    
21 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 59:31 07:22 (18) 03:59 (13) 06:51 (40) 02:00 (31) 09:43 (43) 05:30 (24) 01:25 (19) 03:50 (17) 08:55 (20) 01:44 (27) 05:08 (12) 01:56 (22)                                 01:08 (18) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        07:22 (18) 11:21 (13) 18:12 (18) 20:12 (15) 29:55 (28) 35:25 (27) 36:50 (27) 40:40 (28) 49:35 (24) 51:19 (24) 56:27 (20) 58:23 (21)                                 59:31 (21)    
22 Leif Lundquist Enebybergs IF 59:33 08:17 (29) 04:19 (19) 06:23 (36) 01:59 (30) 07:23 (35) 05:36 (27) 01:13 (10) 04:44 (36) 09:20 (28) 01:44 (27) 05:36 (28) 01:51 (19)                                 01:08 (18) Leif Lundquist Enebybergs IF
        08:17 (29) 12:36 (24) 18:59 (24) 20:58 (22) 28:21 (24) 33:57 (25) 35:10 (21) 39:54 (24) 49:14 (23) 50:58 (23) 56:34 (22) 58:25 (22)                                 59:33 (22)    
23 Sören Johansson Sala OK 59:34 08:26 (33) 03:50 (8) 06:33 (38) 01:21 (12) 05:40 (22) 06:18 (35) 01:25 (19) 03:51 (18) 10:50 (39) 02:19 (44) 06:01 (35) 01:57 (25)                                 01:03 (8) Sören Johansson Sala OK
        08:26 (33) 12:16 (19) 18:49 (21) 20:10 (14) 25:50 (14) 32:08 (17) 33:33 (14) 37:24 (14) 48:14 (19) 50:33 (20) 56:34 (22) 58:31 (23)                                 59:34 (23)    
24 Ulla Gummeson Väsby OK 60:05 08:14 (28) 04:05 (15) 05:28 (26) 02:17 (33) 09:27 (42) 05:54 (30) 01:30 (24) 03:43 (12) 09:00 (22) 01:42 (22) 05:14 (15) 02:01 (30)                                 01:30 (39) Ulla Gummeson Väsby OK
        08:14 (28) 12:19 (20) 17:47 (17) 20:04 (13) 29:31 (27) 35:25 (27) 36:55 (28) 40:38 (27) 49:38 (25) 51:20 (25) 56:34 (22) 58:35 (24)                                 60:05 (24)    
25 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 61:04 08:06 (27) 05:06 (27) 05:51 (30) 01:22 (13) 06:22 (30) 07:07 (43) 01:34 (25) 03:48 (15) 09:26 (30) 01:56 (38) 06:11 (36) 02:29 (44)                                 01:46 (46) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        08:06 (27) 13:12 (26) 19:03 (25) 20:25 (17) 26:47 (18) 33:54 (24) 35:28 (24) 39:16 (19) 48:42 (21) 50:38 (21) 56:49 (25) 59:18 (25)                                 61:04 (25)    
26 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 61:15 06:41 (10) 15:58 (48) 04:39 (8) 01:04 (4) 05:51 (25) 04:48 (11) 00:53 (2) 03:24 (6) 09:16 (27) 01:34 (13) 04:35 (4) 01:36 (8)                                 00:56 (4) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:41 (10) 22:39 (46) 27:18 (42) 28:22 (39) 34:13 (37) 39:01 (34) 39:54 (31) 43:18 (29) 52:34 (27) 54:08 (27) 58:43 (26) 60:19 (26)                                 61:15 (26)    
27 Ingrid Graneli Haninge SOK 62:10 08:24 (31) 04:08 (16) 06:12 (35) 01:46 (24) 06:23 (31) 06:42 (40) 01:39 (28) 04:08 (25) 12:22 (43) 01:42 (22) 05:23 (20) 01:54 (21)                                 01:27 (37) Ingrid Graneli Haninge SOK
        08:24 (31) 12:32 (23) 18:44 (19) 20:30 (18) 26:53 (19) 33:35 (22) 35:14 (22) 39:22 (20) 51:44 (26) 53:26 (26) 58:49 (27) 60:43 (27)                                 62:10 (27)    
28 Bo Källström OK Milan 63:43 11:53 (42) 08:10 (42) 05:22 (22) 03:15 (40) 04:22 (8) 05:07 (18) 01:25 (19) 04:23 (28) 09:11 (25) 01:44 (27) 05:23 (20) 01:56 (22)                                 01:32 (41) Bo Källström OK Milan
        11:53 (42) 20:03 (41) 25:25 (41) 28:40 (40) 33:02 (34) 38:09 (31) 39:34 (30) 43:57 (30) 53:08 (29) 54:52 (28) 60:15 (28) 62:11 (28)                                 63:43 (28)    
29 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 63:56 07:25 (19) 10:03 (46) 06:42 (39) 01:15 (7) 05:42 (23) 06:09 (31) 01:52 (32) 04:53 (40) 09:02 (23) 01:58 (40) 05:34 (26) 02:03 (34)                                 01:18 (31) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        07:25 (19) 17:28 (38) 24:10 (40) 25:25 (36) 31:07 (30) 37:16 (29) 39:08 (29) 44:01 (31) 53:03 (28) 55:01 (29) 60:35 (29) 62:38 (29)                                 63:56 (29)    
30 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 64:49 09:36 (37) 05:32 (29) 05:20 (19) 02:54 (38) 12:39 (46) 04:53 (13) 01:14 (12) 03:52 (19) 08:29 (15) 01:43 (26) 05:40 (29) 01:49 (16)                                 01:08 (17) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        09:36 (37) 15:08 (32) 20:28 (29) 23:22 (30) 36:01 (39) 40:54 (37) 42:08 (35) 46:00 (33) 54:29 (30) 56:12 (30) 61:52 (30) 63:41 (30)                                 64:49 (30)    
31 Åke Wansölin Söders-Tyresö 65:57 06:52 (13) 03:52 (9) 05:06 (13) 19:47 (48) 05:19 (18) 04:48 (11) 01:02 (4) 03:11 (3) 07:04 (5) 01:31 (11) 04:41 (7) 01:34 (7)                                 01:10 (24) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        06:52 (13) 10:44 (9) 15:50 (9) 35:37 (47) 40:56 (46) 45:44 (45) 46:46 (43) 49:57 (39) 57:01 (33) 58:32 (32) 63:13 (31) 64:47 (31)                                 65:57 (31)    
32 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 67:33 06:52 (13) 04:47 (25) 05:17 (18) 07:42 (46) 06:00 (26) 13:40 (48) 01:12 (9) 04:07 (24) 08:27 (13) 01:25 (7) 05:01 (9) 01:50 (17)                                 01:13 (25) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        06:52 (13) 11:39 (15) 16:56 (14) 24:38 (32) 30:38 (29) 44:18 (42) 45:30 (38) 49:37 (38) 58:04 (35) 59:29 (35) 64:30 (32) 66:20 (32)                                 67:33 (32)    
33 Anne Lundmark Järfälla OK 68:59 08:25 (32) 04:24 (20) 05:55 (31) 01:30 (15) 05:46 (24) 06:22 (36) 01:21 (17) 04:41 (34) 20:33 (46) 01:36 (15) 05:20 (17) 02:00 (27)                                 01:06 (14) Anne Lundmark Järfälla OK
        08:25 (32) 12:49 (25) 18:44 (19) 20:14 (16) 26:00 (15) 32:22 (18) 33:43 (15) 38:24 (18) 58:57 (37) 60:33 (37) 65:53 (34) 67:53 (34)                                 68:59 (33)    
34 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 69:12 11:09 (41) 06:28 (36) 05:45 (27) 01:37 (20) 06:23 (31) 06:41 (39) 04:57 (43) 04:42 (35) 09:45 (33) 01:39 (18) 06:22 (39) 02:19 (42)                                 01:25 (32) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        11:09 (41) 17:37 (39) 23:22 (37) 24:59 (34) 31:22 (31) 38:03 (30) 43:00 (36) 47:42 (36) 57:27 (34) 59:06 (34) 65:28 (33) 67:47 (33)                                 69:12 (34)    
35 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 70:00 08:34 (34) 05:27 (28) 05:10 (16) 01:30 (15) 06:29 (33) 06:15 (34) 01:29 (23) 04:29 (29) 20:45 (48) 01:27 (8) 05:20 (17) 02:00 (27)                                 01:05 (13) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        08:34 (34) 14:01 (29) 19:11 (26) 20:41 (20) 27:10 (20) 33:25 (21) 34:54 (20) 39:23 (22) 60:08 (40) 61:35 (39) 66:55 (36) 68:55 (35)                                 70:00 (35)    
36 Gunnar Hellström Haninge SOK 70:39 06:26 (7) 04:44 (24) 11:40 (48) 03:06 (39) 07:41 (38) 05:33 (25) 01:54 (34) 03:58 (20) 11:50 (42) 01:38 (17) 08:22 (45) 02:53 (46)                                 00:54 (3) Gunnar Hellström Haninge SOK
        06:26 (7) 11:10 (11) 22:50 (35) 25:56 (38) 33:37 (35) 39:10 (35) 41:04 (32) 45:02 (32) 56:52 (32) 58:30 (31) 66:52 (35) 69:45 (37)                                 70:39 (36)    
37 Gösta Guteland Snättringe SK 70:52 09:29 (36) 06:48 (38) 06:04 (34) 08:38 (47) 06:13 (29) 07:46 (45) 01:35 (27) 03:44 (13) 09:31 (31) 01:56 (38) 05:41 (30) 02:00 (27)                                 01:27 (37) Gösta Guteland Snättringe SK
        09:29 (36) 16:17 (35) 22:21 (34) 30:59 (43) 37:12 (42) 44:58 (43) 46:33 (42) 50:17 (40) 59:48 (39) 61:44 (40) 67:25 (37) 69:25 (36)                                 70:52 (37)    
38 Per Geijer FM IF 71:09 12:48 (43) 12:36 (47) 05:58 (32) 01:14 (6) 05:18 (17) 07:15 (44) 01:20 (16) 04:47 (37) 09:56 (34) 01:40 (19) 05:23 (20) 01:47 (13)                                 01:07 (15) Per Geijer FM IF
        12:48 (43) 25:24 (47) 31:22 (47) 32:36 (44) 37:54 (43) 45:09 (44) 46:29 (41) 51:16 (43) 61:12 (41) 62:52 (41) 68:15 (39) 70:02 (38)                                 71:09 (38)    
39 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 71:47 07:59 (25) 04:00 (14) 05:46 (28) 03:28 (41) 11:19 (45) 05:48 (28) 07:33 (44) 04:31 (30) 08:59 (21) 01:49 (34) 07:05 (43) 02:16 (40)                                 01:14 (27) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        07:59 (25) 11:59 (18) 17:45 (16) 21:13 (25) 32:32 (32) 38:20 (32) 45:53 (39) 50:24 (41) 59:23 (38) 61:12 (38) 68:17 (40) 70:33 (39)                                 71:47 (39)    
40 Åke Lewander Skarpnäcks OL 72:12 16:08 (47) 04:10 (17) 07:22 (42) 01:37 (20) 04:35 (9) 05:06 (17) 03:02 (39) 04:55 (42) 11:27 (41) 02:06 (42) 08:27 (46) 02:08 (39)                                 01:09 (21) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        16:08 (47) 20:18 (42) 27:40 (44) 29:17 (41) 33:52 (36) 38:58 (33) 42:00 (34) 46:55 (35) 58:22 (36) 60:28 (36) 68:55 (42) 71:03 (42)                                 72:12 (40)    
41 Göran Johansson Snättringe SK 72:28 13:37 (45) 07:49 (41) 05:59 (33) 02:24 (34) 06:53 (34) 06:44 (41) 01:41 (30) 04:04 (21) 12:24 (44) 01:49 (34) 05:23 (20) 02:02 (33)                                 01:39 (43) Göran Johansson Snättringe SK
        13:37 (45) 21:26 (44) 27:25 (43) 29:49 (42) 36:42 (41) 43:26 (39) 45:07 (37) 49:11 (37) 61:35 (42) 63:24 (42) 68:47 (41) 70:49 (40)                                 72:28 (41)    
42 Leif Hermundstad Snättringe SK 72:53 09:37 (38) 06:38 (37) 07:17 (41) 01:48 (26) 07:39 (37) 06:36 (38) 01:52 (32) 04:54 (41) 10:20 (36) 02:21 (46) 09:04 (47) 02:49 (45)                                 01:58 (47) Leif Hermundstad Snättringe SK
        09:37 (38) 16:15 (34) 23:32 (38) 25:20 (35) 32:59 (33) 39:35 (36) 41:27 (33) 46:21 (34) 56:41 (31) 59:02 (33) 68:06 (38) 70:55 (41)                                 72:53 (42)    
43 Birgitta Klang Långhundra IF 77:58 07:42 (22) 04:37 (23) 08:46 (45) 01:46 (24) 13:17 (47) 06:11 (33) 09:55 (47) 04:51 (39) 09:14 (26) 02:07 (43) 05:45 (32) 02:06 (37)                                 01:41 (45) Birgitta Klang Långhundra IF
        07:42 (22) 12:19 (20) 21:05 (30) 22:51 (27) 36:08 (40) 42:19 (38) 52:14 (45) 57:05 (45) 66:19 (45) 68:26 (45) 74:11 (44) 76:17 (43)                                 77:58 (43)    
44 Kurt Andersson Enebybergs IF 78:55 09:53 (40) 08:56 (45) 05:15 (17) 01:32 (17) 09:02 (41) 09:32 (46) 02:02 (37) 04:56 (43) 10:35 (38) 05:16 (48) 07:01 (42) 03:20 (47)                                 01:35 (42) Kurt Andersson Enebybergs IF
        09:53 (40) 18:49 (40) 24:04 (39) 25:36 (37) 34:38 (38) 44:10 (40) 46:12 (40) 51:08 (42) 61:43 (43) 66:59 (43) 74:00 (43) 77:20 (44)                                 78:55 (44)    
45 Ingemar Johnsson OK Södertörn 79:23 15:25 (46) 06:13 (35) 08:18 (43) 02:47 (35) 08:09 (40) 06:25 (37) 02:20 (38) 05:00 (44) 10:34 (37) 02:19 (44) 07:58 (44) 02:24 (43)                                 01:31 (40) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        15:25 (46) 21:38 (45) 29:56 (45) 32:43 (45) 40:52 (45) 47:17 (46) 49:37 (44) 54:37 (44) 65:11 (44) 67:30 (44) 75:28 (45) 77:52 (45)                                 79:23 (45)    
46 Eva von Heijne Sigtuna OK 79:55 08:22 (30) 05:59 (33) 08:44 (44) 01:45 (23) 13:17 (47) 06:09 (31) 10:09 (48) 04:36 (33) 09:23 (29) 01:59 (41) 05:45 (32) 02:07 (38)                                 01:40 (44) Eva von Heijne Sigtuna OK
        08:22 (30) 14:21 (30) 23:05 (36) 24:50 (33) 38:07 (44) 44:16 (41) 54:25 (46) 59:01 (46) 68:24 (46) 70:23 (46) 76:08 (46) 78:15 (46)                                 79:55 (46)    
47 Carin Runqvist Järfälla OK 95:54 33:12 (48) 05:01 (26) 06:23 (36) 05:14 (44) 05:27 (19) 06:44 (41) 08:02 (45) 04:33 (31) 10:03 (35) 01:46 (32) 05:46 (34) 02:18 (41)                                 01:25 (32) Carin Runqvist Järfälla OK
        33:12 (48) 38:13 (48) 44:36 (48) 49:50 (48) 55:17 (48) 62:01 (48) 70:03 (48) 74:36 (48) 84:39 (47) 86:25 (47) 92:11 (47) 94:29 (47)                                 95:54 (47)    
48 Ingvar Oskarsson Klubblös 110:10 13:01 (44) 07:32 (39) 09:50 (47) 02:48 (36) 10:21 (44) 10:04 (47) 09:18 (46) 07:05 (47) 20:43 (47) 03:20 (47) 09:46 (48) 04:02 (48)                                 02:20 (48) Ingvar Oskarsson Klubblös
        13:01 (44) 20:33 (43) 30:23 (46) 33:11 (46) 43:32 (47) 53:36 (47) 62:54 (47) 69:59 (47) 90:42 (48) 94:02 (48) 103:48 (48) 107:50 (48)                                 110:10 (48)    
- Anders Gärderud Enebybergs IF 51:12 06:00   04:51   10:54   05:36   03:27   03:55   06:58   01:19   05:47   01:15                                           01:10   Anders Gärderud Enebybergs IF
        06:00   10:51   21:45   27:21   30:48   34:43   41:41   43:00   48:47   50:02                                           51:12      
- Martin Eriksson OK Södertörn 58:58 07:38   05:28   05:24   05:29   06:18   03:54   03:54   08:17   02:05   07:02   02:15                                       01:14   Martin Eriksson OK Södertörn
        07:38   13:06   18:30   23:59   30:17   34:11   38:05   46:22   48:27   55:29   57:44                                       58:58      
- Christer Hedin IFK Enskede 63:09 13:21   05:34   05:33   02:58   05:05   04:59   01:35       04:28   08:54   01:38   05:46   01:54                               01:24   Christer Hedin IFK Enskede
        13:21   18:55   24:28   27:26   32:31   37:30   39:05   39:05   43:33   52:27   54:05   59:51   61:45                               63:09      
- Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 64:20 07:39   03:31   05:07   01:19   05:14   31:01   01:43   05:24   02:09                                               01:13   Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        07:39   11:10   16:17   17:36   22:50   53:51   55:34   60:58   63:07                                               64:20      
- Göran Frisk Attunda OK 72:50 12:32   14:43   04:22   01:09   04:57   05:21   03:27   09:47   07:41   01:01   05:08   01:34                                   01:08   Göran Frisk Attunda OK
        12:32   27:15   31:37   32:46   37:43   43:04   46:31   56:18   63:59   65:00   70:08   71:42                                   72:50      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana D - 2,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                               Mål   Bana D - 2,4 km Klubb
1 Bo Davidsson Solna OK 35:38 07:11 (1) 02:14 (1) 05:59 (22) 01:23 (4) 04:28 (1) 04:47 (2) 01:24 (1) 05:23 (4) 01:47 (4)                                             01:02 (1) Bo Davidsson Solna OK
        07:11 (1) 09:25 (1) 15:24 (7) 16:47 (5) 21:15 (2) 26:02 (2) 27:26 (1) 32:49 (1) 34:36 (1)                                             35:38 (1)    
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 36:20 07:12 (2) 03:00 (7) 03:40 (7) 01:13 (1) 05:22 (7) 05:27 (6) 01:35 (6) 05:47 (9) 02:01 (9)                                             01:03 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        07:12 (2) 10:12 (2) 13:52 (2) 15:05 (2) 20:27 (1) 25:54 (1) 27:29 (2) 33:16 (2) 35:17 (2)                                             36:20 (2)    
3 Mats Lundblad Täby OK 36:50 08:16 (9) 03:58 (17) 03:29 (3) 01:26 (6) 04:56 (2) 05:02 (3) 01:34 (4) 05:12 (1) 01:35 (2)                                             01:22 (11) Mats Lundblad Täby OK
        08:16 (9) 12:14 (11) 15:43 (8) 17:09 (7) 22:05 (4) 27:07 (3) 28:41 (3) 33:53 (3) 35:28 (3)                                             36:50 (3)    
4 Christer Andersson ATG 37:12 07:17 (3) 04:19 (18) 03:34 (5) 01:22 (3) 05:29 (9) 05:40 (8) 01:31 (3) 05:13 (2) 01:37 (3)                                             01:10 (5) Christer Andersson ATG
        07:17 (3) 11:36 (8) 15:10 (5) 16:32 (4) 22:01 (3) 27:41 (4) 29:12 (4) 34:25 (4) 36:02 (4)                                             37:12 (4)    
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 38:23 07:28 (5) 02:44 (5) 06:03 (23) 01:44 (16) 05:11 (4) 05:30 (7) 01:34 (4) 05:21 (3) 01:32 (1)                                             01:16 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        07:28 (5) 10:12 (2) 16:15 (10) 17:59 (9) 23:10 (6) 28:40 (6) 30:14 (5) 35:35 (5) 37:07 (5)                                             38:23 (5)    
6 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 41:11 08:25 (10) 02:42 (4) 05:38 (21) 01:14 (2) 05:15 (5) 05:21 (5) 03:01 (30) 06:30 (14) 02:00 (8)                                             01:05 (3) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        08:25 (10) 11:07 (6) 16:45 (11) 17:59 (9) 23:14 (7) 28:35 (5) 31:36 (7) 38:06 (6) 40:06 (6)                                             41:11 (6)    
7 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 42:26 07:26 (4) 03:13 (10) 03:34 (5) 01:41 (14) 06:49 (16) 06:39 (11) 01:55 (13) 07:00 (17) 02:39 (25)                                             01:30 (19) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        07:26 (4) 10:39 (5) 14:13 (3) 15:54 (3) 22:43 (5) 29:22 (7) 31:17 (6) 38:17 (7) 40:56 (7)                                             42:26 (7)    
8 Jan Larsson Tullinge SK 43:07 08:09 (7) 06:26 (27) 03:54 (10) 01:24 (5) 05:20 (6) 05:57 (10) 01:53 (11) 06:05 (12) 02:22 (22)                                             01:37 (22) Jan Larsson Tullinge SK
        08:09 (7) 14:35 (18) 18:29 (14) 19:53 (12) 25:13 (10) 31:10 (8) 33:03 (8) 39:08 (8) 41:30 (8)                                             43:07 (8)    
9 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 43:32 07:36 (6) 02:45 (6) 03:15 (1) 01:27 (7) 13:22 (31) 05:11 (4) 01:35 (6) 05:24 (5) 01:50 (5)                                             01:07 (4) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        07:36 (6) 10:21 (4) 13:36 (1) 15:03 (1) 28:25 (12) 33:36 (10) 35:11 (10) 40:35 (9) 42:25 (9)                                             43:32 (9)    
10 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 44:47 08:53 (12) 03:00 (7) 03:25 (2) 01:48 (17) 06:15 (12) 08:06 (22) 02:38 (22) 06:39 (16) 02:36 (24)                                             01:27 (15) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        08:53 (12) 11:53 (9) 15:18 (6) 17:06 (6) 23:21 (8) 31:27 (9) 34:05 (9) 40:44 (10) 43:20 (10)                                             44:47 (10)    
11 Evy Nord Södertälje IF 46:06 09:36 (23) 03:14 (11) 04:45 (15) 01:32 (12) 05:48 (11) 09:36 (28) 01:58 (16) 05:59 (10) 02:15 (16)                                             01:23 (12) Evy Nord Södertälje IF
        09:36 (23) 12:50 (14) 17:35 (12) 19:07 (11) 24:55 (9) 34:31 (11) 36:29 (11) 42:28 (11) 44:43 (11)                                             46:06 (11)    
12 Susanne Holmberg OK Södertörn 47:26 08:54 (14) 02:29 (2) 03:42 (8) 08:31 (32) 05:06 (3) 07:29 (16) 02:14 (19) 05:37 (7) 01:58 (7)                                             01:26 (14) Susanne Holmberg OK Södertörn
        08:54 (14) 11:23 (7) 15:05 (4) 23:36 (16) 28:42 (13) 36:11 (15) 38:25 (15) 44:02 (13) 46:00 (12)                                             47:26 (12)    
13 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 48:00 09:34 (21) 04:37 (20) 04:33 (14) 01:28 (9) 05:32 (10) 09:02 (24) 01:55 (13) 07:15 (18) 02:40 (26)                                             01:24 (13) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        09:34 (21) 14:11 (16) 18:44 (15) 20:12 (13) 25:44 (11) 34:46 (12) 36:41 (12) 43:56 (12) 46:36 (13)                                             48:00 (13)    
14 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 49:18 09:11 (16) 07:35 (28) 03:47 (9) 01:31 (11) 06:56 (18) 07:33 (20) 02:01 (17) 06:34 (15) 02:18 (17)                                             01:52 (25) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        09:11 (16) 16:46 (22) 20:33 (17) 22:04 (15) 29:00 (15) 36:33 (16) 38:34 (16) 45:08 (14) 47:26 (14)                                             49:18 (14)    
15 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 49:26 08:59 (15) 03:17 (12) 09:04 (26) 02:40 (24) 06:42 (15) 04:46 (1) 01:25 (2) 09:16 (27) 02:07 (11)                                             01:10 (5) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        08:59 (15) 12:16 (12) 21:20 (19) 24:00 (17) 30:42 (17) 35:28 (13) 36:53 (13) 46:09 (15) 48:16 (15)                                             49:26 (15)    
16 Jan Olof Norén Järla Orientering 51:08 08:13 (8) 04:52 (23) 09:57 (28) 01:35 (13) 07:49 (22) 07:19 (15) 01:53 (11) 05:43 (8) 02:19 (18)                                             01:28 (16) Jan Olof Norén Järla Orientering
        08:13 (8) 13:05 (15) 23:02 (22) 24:37 (19) 32:26 (19) 39:45 (20) 41:38 (19) 47:21 (16) 49:40 (16)                                             51:08 (16)    
17 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 51:32 14:24 (29) 03:46 (15) 04:47 (16) 01:27 (7) 05:25 (8) 05:55 (9) 01:48 (8) 10:26 (30) 02:05 (10)                                             01:29 (18) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        14:24 (29) 18:10 (26) 22:57 (21) 24:24 (18) 29:49 (16) 35:44 (14) 37:32 (14) 47:58 (17) 50:03 (17)                                             51:32 (17)    
18 Ulf Nordin Snättringe SK 51:53 09:16 (18) 02:39 (3) 03:54 (10) 01:28 (9) 16:04 (32) 07:32 (18) 01:55 (13) 05:35 (6) 02:09 (12)                                             01:21 (10) Ulf Nordin Snättringe SK
        09:16 (18) 11:55 (10) 15:49 (9) 17:17 (8) 33:21 (22) 40:53 (21) 42:48 (21) 48:23 (18) 50:32 (18)                                             51:53 (18)    
19 Bo Winald Hellas Orientering 53:02 09:34 (21) 09:22 (31) 05:28 (19) 01:55 (19) 06:15 (12) 06:56 (12) 01:52 (10) 07:41 (20) 02:19 (18)                                             01:40 (23) Bo Winald Hellas Orientering
        09:34 (21) 18:56 (28) 24:24 (24) 26:19 (24) 32:34 (20) 39:30 (17) 41:22 (17) 49:03 (19) 51:22 (19)                                             53:02 (19)    
20 Stig Lindskog Visborgs OK 53:03 09:31 (20) 11:10 (32) 03:31 (4) 01:42 (15) 06:25 (14) 07:17 (14) 01:50 (9) 08:17 (24) 02:10 (13)                                             01:10 (5) Stig Lindskog Visborgs OK
        09:31 (20) 20:41 (29) 24:12 (23) 25:54 (23) 32:19 (18) 39:36 (19) 41:26 (18) 49:43 (20) 51:53 (20)                                             53:03 (20)    
21 Anna Turesson Bromma-Vällingby SOK 55:15 08:53 (12) 03:48 (16) 05:14 (17) 02:55 (26) 08:03 (24) 10:41 (29) 02:57 (28) 08:49 (26) 02:20 (20)                                             01:35 (20) Anna Turesson Bromma-Vällingby SOK
        08:53 (12) 12:41 (13) 17:55 (13) 20:50 (14) 28:53 (14) 39:34 (18) 42:31 (20) 51:20 (21) 53:40 (21)                                             55:15 (21)    
22 Björn Stolt OK Ravinen 59:15 08:38 (11) 05:47 (25) 17:12 (32) 01:55 (19) 07:02 (19) 06:56 (12) 02:17 (20) 06:03 (11) 01:57 (6)                                             01:28 (16) Björn Stolt OK Ravinen
        08:38 (11) 14:25 (17) 31:37 (31) 33:32 (30) 40:34 (30) 47:30 (29) 49:47 (28) 55:50 (23) 57:47 (23)                                             59:15 (22)    
23 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 59:26 10:15 (24) 04:42 (21) 04:23 (12) 05:34 (30) 08:16 (27) 09:02 (24) 02:40 (23) 10:00 (28) 02:29 (23)                                             02:05 (26) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        10:15 (24) 14:57 (20) 19:20 (16) 24:54 (20) 33:10 (21) 42:12 (22) 44:52 (22) 54:52 (22) 57:21 (22)                                             59:26 (23)    
24 Lennart Sjöstål Klubblös 60:17 09:14 (17) 05:21 (24) 16:58 (31) 01:55 (19) 06:52 (17) 07:30 (17) 02:08 (18) 06:23 (13) 02:21 (21)                                             01:35 (20) Lennart Sjöstål Klubblös
        09:14 (17) 14:35 (18) 31:33 (30) 33:28 (29) 40:20 (29) 47:50 (30) 49:58 (30) 56:21 (24) 58:42 (24)                                             60:17 (24)    
25 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 60:21 19:27 (32) 03:11 (9) 05:36 (20) 02:49 (25) 07:14 (20) 07:32 (18) 02:48 (27) 08:22 (25) 02:10 (13)                                             01:12 (8) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        19:27 (32) 22:38 (31) 28:14 (28) 31:03 (28) 38:17 (27) 45:49 (24) 48:37 (24) 56:59 (26) 59:09 (25)                                             60:21 (25)    
26 Lars Nordin Solna OK 61:07 09:26 (19) 09:19 (30) 10:03 (29) 01:50 (18) 08:03 (24) 08:33 (23) 02:37 (21) 07:26 (19) 02:10 (13)                                             01:40 (23) Lars Nordin Solna OK
        09:26 (19) 18:45 (27) 28:48 (29) 30:38 (27) 38:41 (28) 47:14 (28) 49:51 (29) 57:17 (27) 59:27 (26)                                             61:07 (26)    
27 Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 61:44 12:10 (25) 04:20 (19) 04:25 (13) 04:35 (29) 12:34 (30) 07:55 (21) 02:57 (28) 07:51 (21) 02:41 (27)                                             02:16 (28) Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK
        12:10 (25) 16:30 (21) 20:55 (18) 25:30 (22) 38:04 (26) 45:59 (25) 48:56 (25) 56:47 (25) 59:28 (27)                                             61:44 (27)    
28 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 63:02 13:55 (27) 03:21 (13) 09:11 (27) 03:04 (28) 07:38 (21) 09:23 (27) 02:42 (26) 08:16 (22) 03:16 (29)                                             02:16 (28) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        13:55 (27) 17:16 (23) 26:27 (25) 29:31 (26) 37:09 (24) 46:32 (26) 49:14 (27) 57:30 (29) 60:46 (28)                                             63:02 (28)    
29 Britt Eriksson Hammarby IF OF 63:06 13:55 (27) 03:32 (14) 09:02 (25) 03:01 (27) 07:49 (22) 09:13 (26) 02:40 (23) 08:16 (22) 03:28 (30)                                             02:10 (27) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        13:55 (27) 17:27 (25) 26:29 (26) 29:30 (25) 37:19 (25) 46:32 (26) 49:12 (26) 57:28 (28) 60:56 (29)                                             63:06 (29)    
30 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 65:07 12:41 (26) 04:43 (22) 05:15 (18) 02:35 (23) 08:15 (26) 11:44 (31) 03:03 (31) 10:57 (31) 03:13 (28)                                             02:41 (31) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        12:41 (26) 17:24 (24) 22:39 (20) 25:14 (21) 33:29 (23) 45:13 (23) 48:16 (23) 59:13 (30) 62:26 (30)                                             65:07 (30)    
31 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 80:07 15:37 (31) 08:21 (29) 11:29 (30) 02:22 (22) 09:43 (28) 13:21 (32) 02:41 (25) 10:13 (29) 03:44 (31)                                             02:36 (30) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        15:37 (31) 23:58 (32) 35:27 (32) 37:49 (32) 47:32 (32) 60:53 (32) 63:34 (32) 73:47 (31) 77:31 (31)                                             80:07 (31)    
32 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 82:40 15:17 (30) 05:50 (26) 06:37 (24) 05:53 (31) 09:45 (29) 11:28 (30) 05:45 (32) 15:02 (32) 03:51 (32)                                             03:12 (32) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        15:17 (30) 21:07 (30) 27:44 (27) 33:37 (31) 43:22 (31) 54:50 (31) 60:35 (31) 75:37 (32) 79:28 (32)                                             82:40 (32)    
- Sara Nylén Bromma-Vällingby SOK 43:07 07:21   02:35   03:26   01:21   06:01   08:57   01:41   08:29   02:11                                               01:05   Sara Nylén Bromma-Vällingby SOK
        07:21   09:56   13:22   14:43   20:44   29:41   31:22   39:51   42:02                                               43:07      
- Inger Pahlén Söders-Tyresö 53:52 10:09   05:17   09:51   02:33                                                                   26:02   Inger Pahlén Söders-Tyresö
        10:09   15:26   25:17   27:50                                                                   53:52      
                                                                                               
                                                                                               
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                                   Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Margaretha Nylund OK Södertörn 53:11 05:13 (1) 13:26 (5) 07:40 (2) 03:37 (1) 13:47 (5) 04:35 (1) 02:56 (1)   (1)   (1)   (1)                                         01:57 (1) Margaretha Nylund OK Södertörn
        05:13 (1) 18:39 (5) 26:19 (4) 29:56 (3) 43:43 (5) 48:18 (4) 51:14 (1) 51:14 (1) 51:14 (1) 51:14 (1)                                         53:11 (1)    
2 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 54:15 09:39 (4) 05:06 (2) 12:39 (4) 04:04 (2) 09:36 (4) 05:18 (2) 04:53 (3)                                                     03:00 (5) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        09:39 (4) 14:45 (2) 27:24 (5) 31:28 (4) 41:04 (4) 46:22 (2) 51:15 (2)                                                     54:15 (2)    
3 Carl Lang OK Österåker 57:25 05:50 (2)   (1) 13:56 (5) 08:16 (4) 02:56 (1) 16:10 (4) 04:49 (2) 03:26 (2)                                                 02:02 (2) Carl Lang OK Österåker
        05:50 (2) 05:50 (1) 19:46 (2) 28:02 (1) 30:58 (1) 47:08 (3) 51:57 (4) 55:23 (2)                                                 57:25 (3)    
4 Bror Wahlberg Haninge SOK 58:13 06:11 (3) 08:47 (4) 09:50 (3) 07:22 (3) 04:07 (3) 09:24 (3) 05:48 (4) 04:09 (3)                                                 02:35 (4) Bror Wahlberg Haninge SOK
        06:11 (3) 14:58 (3) 24:48 (3) 32:10 (5) 36:17 (3) 45:41 (1) 51:29 (3) 55:38 (3)                                                 58:13 (4)    
5 Ingrid Gunnarsson Täby OK 65:15 11:05 (5) 06:52 (3)   (1) 11:00 (5) 03:33 (2) 20:03 (5) 05:49 (5) 04:28 (4)                                                 02:25 (3) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        11:05 (5) 17:57 (4) 17:57 (1) 28:57 (2) 32:30 (2) 52:33 (5) 58:22 (5) 62:50 (4)                                                 65:15 (5)    
- Gunvor Granath Nynäshamns OK 24:48                                                                                 24:48   Gunvor Granath Nynäshamns OK
                                                                                        24:48      
- Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 28:15 09:13                                                                               19:02   Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        09:13   09:13   09:13                                                                       28:15      
- Berit Lindunger Haninge SOK 49:30 05:29   09:01   07:37   02:40                                                                   24:43   Berit Lindunger Haninge SOK
        05:29   14:30   22:07   24:47                                                                   49:30      
- Lars Nord Södertälje IF 51:15 03:09   05:07   03:05   03:49   02:54   02:14   03:14   03:20   11:24   01:35   05:06   03:49                                   02:29   Lars Nord Södertälje IF
        03:09   08:16   11:21   15:10   18:04   20:18   23:32   26:52   38:16   39:51   44:57   48:46                                   51:15      
- Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 58:40 06:13   14:54   11:21   14:39   04:53   03:55                                                           02:45   Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        06:13   21:07   32:28   47:07   52:00   55:55                                                           58:40