Sträcktider Luffarligan Älvsjö G:a IP Älvsjö G:a IP                                                                
  2019-02-06 Svarta tider är sträcktider                                                                          
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                        
                                                                            Sista-      
Plac Bana A - 5,0 km Skog och väg Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,0 km Klubb
1 Simon Hector Snättringe SK 39:35 02:52 (10) 01:53 (5) 03:50 (6) 03:16 (3) 02:46 (15) 01:17 (3) 00:41 (1) 01:41 (1) 01:17 (3) 02:14 (1) 02:05 (1) 03:29 (1) 02:46 (1) 01:59 (1) 02:59 (2) 01:20 (1) 01:39 (5) 01:31 (5) Simon Hector Snättringe SK  
        02:52 (10) 04:45 (9) 08:35 (6) 11:51 (6) 14:37 (7) 15:54 (7) 16:35 (7) 18:16 (6) 19:33 (6) 21:47 (6) 23:52 (3) 27:21 (2) 30:07 (2) 32:06 (1) 35:05 (1) 36:25 (1) 38:04 (1) 39:35 (1)      
2 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 40:16 02:29 (1) 01:42 (1) 03:41 (3) 03:11 (2) 02:03 (1) 01:27 (10) 00:41 (1) 02:18 (14) 01:16 (1) 02:38 (9) 02:05 (1) 03:37 (2) 02:57 (3) 02:52 (7) 02:55 (1) 01:28 (5) 01:31 (1) 01:25 (2) Stefan Svensson Gelius Snättringe SK  
        02:29 (1) 04:11 (1) 07:52 (2) 11:03 (2) 13:06 (2) 14:33 (2) 15:14 (2) 17:32 (3) 18:48 (3) 21:26 (4) 23:31 (2) 27:08 (1) 30:05 (1) 32:57 (2) 35:52 (2) 37:20 (2) 38:51 (2) 40:16 (2)      
3 Nick Barrable OK Ravinen 43:07 02:37 (5) 01:51 (4) 03:47 (4) 03:17 (4) 02:07 (3) 01:16 (1) 00:41 (1) 01:43 (2) 01:21 (5) 02:16 (3) 02:24 (5) 06:13 (13) 02:53 (2) 02:15 (3) 03:16 (4) 01:39 (9) 02:03 (13) 01:28 (4) Nick Barrable OK Ravinen  
        02:37 (5) 04:28 (4) 08:15 (4) 11:32 (3) 13:39 (3) 14:55 (3) 15:36 (3) 17:19 (2) 18:40 (2) 20:56 (1) 23:20 (1) 29:33 (6) 32:26 (5) 34:41 (3) 37:57 (3) 39:36 (3) 41:39 (3) 43:07 (3)      
4 Johan Lindqvist Täby OK 43:52 02:32 (3) 01:47 (3) 03:47 (4) 03:28 (6) 02:13 (5) 01:21 (5) 00:46 (9) 01:59 (9) 01:21 (5) 02:19 (4) 02:23 (4) 04:04 (3) 03:09 (6) 04:35 (16) 03:08 (3) 01:34 (7) 01:47 (8) 01:39 (8) Johan Lindqvist Täby OK  
        02:32 (3) 04:19 (3) 08:06 (3) 11:34 (4) 13:47 (4) 15:08 (4) 15:54 (4) 17:53 (5) 19:14 (5) 21:33 (5) 23:56 (4) 28:00 (3) 31:09 (3) 35:44 (4) 38:52 (4) 40:26 (4) 42:13 (4) 43:52 (4)      
5 Tommy Holmér Väsby OK 44:17 02:41 (6) 01:55 (8) 04:09 (10) 03:38 (9) 02:24 (8) 01:23 (8) 00:47 (11) 02:01 (10) 01:25 (8) 02:34 (8) 02:47 (9) 05:01 (6) 03:11 (7) 02:07 (2) 03:24 (6) 01:34 (7) 01:36 (3) 01:40 (10) Tommy Holmér Väsby OK  
        02:41 (6) 04:36 (5) 08:45 (8) 12:23 (8) 14:47 (9) 16:10 (9) 16:57 (9) 18:58 (9) 20:23 (9) 22:57 (9) 25:44 (9) 30:45 (8) 33:56 (8) 36:03 (5) 39:27 (5) 41:01 (5) 42:37 (5) 44:17 (5)      
6 Niklas Wansölin OK Ravinen 45:06 02:35 (4) 02:01 (10) 04:10 (11) 03:48 (12) 02:26 (9) 01:29 (11) 00:47 (11) 01:48 (5) 01:27 (11) 02:28 (7) 02:53 (12) 05:20 (8) 03:13 (8) 02:22 (4) 03:20 (5) 01:41 (10) 01:40 (6) 01:38 (7) Niklas Wansölin OK Ravinen  
        02:35 (4) 04:36 (5) 08:46 (9) 12:34 (10) 15:00 (10) 16:29 (10) 17:16 (10) 19:04 (10) 20:31 (10) 22:59 (10) 25:52 (10) 31:12 (9) 34:25 (9) 36:47 (7) 40:07 (6) 41:48 (6) 43:28 (6) 45:06 (6)      
7 P-O Ivarsson Haninge SOK 45:40 02:42 (7) 02:01 (10) 03:55 (7) 03:30 (7) 02:17 (7) 01:22 (7) 00:44 (7) 01:52 (7) 01:23 (7) 02:24 (5) 02:36 (6) 04:07 (4) 04:02 (14) 04:47 (17) 03:32 (7) 01:23 (3) 01:37 (4) 01:26 (3) P-O Ivarsson Haninge SOK  
        02:42 (7) 04:43 (7) 08:38 (7) 12:08 (7) 14:25 (6) 15:47 (6) 16:31 (6) 18:23 (7) 19:46 (7) 22:10 (7) 24:46 (7) 28:53 (4) 32:55 (6) 37:42 (8) 41:14 (7) 42:37 (7) 44:14 (7) 45:40 (7)      
8 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 47:14 02:50 (9) 01:54 (6) 03:39 (2) 03:23 (5) 02:12 (4) 01:18 (4) 00:42 (5) 01:51 (6) 01:16 (1) 02:15 (2) 02:47 (9) 05:08 (7) 03:08 (5) 04:20 (15) 05:03 (17) 01:20 (1) 02:16 (16) 01:52 (12) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK  
        02:50 (9) 04:44 (8) 08:23 (5) 11:46 (5) 13:58 (5) 15:16 (5) 15:58 (5) 17:49 (4) 19:05 (4) 21:20 (3) 24:07 (6) 29:15 (5) 32:23 (4) 36:43 (6) 41:46 (8) 43:06 (8) 45:22 (8) 47:14 (8)      
9 Janne Nilsson Centrum OK 49:11 02:45 (8) 02:04 (12) 04:15 (13) 03:46 (11) 02:30 (11) 01:31 (12) 00:51 (14) 02:04 (11) 01:27 (11) 02:41 (10) 03:04 (13) 05:57 (11) 03:33 (11) 03:20 (11) 03:51 (8) 01:58 (12) 01:58 (11) 01:36 (6) Janne Nilsson Centrum OK  
        02:45 (8) 04:49 (11) 09:04 (12) 12:50 (12) 15:20 (11) 16:51 (12) 17:42 (12) 19:46 (12) 21:13 (12) 23:54 (12) 26:58 (12) 32:55 (10) 36:28 (10) 39:48 (10) 43:39 (9) 45:37 (9) 47:35 (9) 49:11 (9)      
10 Frida Hector Snättringe SK 49:35 03:01 (12) 02:10 (14) 04:14 (12) 03:49 (13) 02:27 (10) 01:32 (13) 00:46 (9) 01:58 (8) 01:25 (8) 04:34 (18) 02:48 (11) 05:37 (9) 03:20 (10) 02:56 (9) 04:03 (9) 01:32 (6) 01:44 (7) 01:39 (8) Frida Hector Snättringe SK  
        03:01 (12) 05:11 (14) 09:25 (13) 13:14 (13) 15:41 (13) 17:13 (13) 17:59 (13) 19:57 (13) 21:22 (13) 25:56 (14) 28:44 (13) 34:21 (12) 37:41 (12) 40:37 (11) 44:40 (11) 46:12 (10) 47:56 (10) 49:35 (10)      
11 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 50:53 02:54 (11) 01:54 (6) 04:01 (9) 03:38 (9) 02:14 (6) 01:21 (5) 00:45 (8) 01:47 (4) 01:26 (10) 02:27 (6) 02:46 (8) 08:18 (16) 03:19 (9) 02:29 (5) 05:01 (16) 02:07 (15) 02:11 (15) 02:15 (16) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen  
        02:54 (11) 04:48 (10) 08:49 (10) 12:27 (9) 14:41 (8) 16:02 (8) 16:47 (8) 18:34 (8) 20:00 (8) 22:27 (8) 25:13 (8) 33:31 (11) 36:50 (11) 39:19 (9) 44:20 (10) 46:27 (11) 48:38 (11) 50:53 (11)      
12 Ingemar Gard Söders-Tyresö 51:55 03:13 (15) 02:15 (16) 04:39 (16) 04:16 (16) 02:42 (14) 01:38 (16) 00:57 (16) 02:38 (17) 01:45 (16) 03:00 (13) 03:07 (14) 04:54 (5) 04:08 (15) 02:53 (8) 04:06 (10) 01:48 (11) 02:02 (12) 01:54 (13) Ingemar Gard Söders-Tyresö  
        03:13 (15) 05:28 (15) 10:07 (16) 14:23 (16) 17:05 (16) 18:43 (16) 19:40 (16) 22:18 (16) 24:03 (16) 27:03 (16) 30:10 (15) 35:04 (13) 39:12 (13) 42:05 (12) 46:11 (12) 47:59 (12) 50:01 (12) 51:55 (12)      
13 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 52:03 03:06 (14) 01:55 (8) 03:59 (8) 03:34 (8) 02:49 (16) 01:16 (1) 00:42 (5) 01:45 (3) 01:34 (13) 02:59 (12) 02:16 (3) 10:55 (18) 03:06 (4) 03:04 (10) 04:10 (12) 01:24 (4) 01:32 (2) 01:57 (14) Irina Nyberg Alfta-Ösa OK  
        03:06 (14) 05:01 (12) 09:00 (11) 12:34 (10) 15:23 (12) 16:39 (11) 17:21 (11) 19:06 (11) 20:40 (11) 23:39 (11) 25:55 (11) 36:50 (14) 39:56 (14) 43:00 (13) 47:10 (13) 48:34 (13) 50:06 (13) 52:03 (13)      
14 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 56:16 02:31 (2) 01:44 (2) 03:33 (1) 02:58 (1) 02:04 (2) 01:24 (9) 00:41 (1) 02:19 (15) 01:19 (4) 02:46 (11) 02:44 (7) 05:46 (10) 03:33 (11) 13:40 (18) 04:20 (13) 02:02 (13) 01:51 (9) 01:01 (1) Johan Forsstedt Söders-Tyresö  
        02:31 (2) 04:15 (2) 07:48 (1) 10:46 (1) 12:50 (1) 14:14 (1) 14:55 (1) 17:14 (1) 18:33 (1) 21:19 (2) 24:03 (5) 29:49 (7) 33:22 (7) 47:02 (16) 51:22 (16) 53:24 (15) 55:15 (15) 56:16 (14)      
15 Bo Davidsson Solna OK 56:53 03:13 (15) 02:47 (17) 04:46 (17) 04:34 (17) 03:03 (17) 02:06 (18) 00:58 (17) 02:21 (16) 01:46 (17) 03:35 (15) 03:56 (17) 06:25 (14) 04:00 (13) 02:49 (6) 04:20 (13) 02:04 (14) 02:06 (14) 02:04 (15) Bo Davidsson Solna OK  
        03:13 (15) 06:00 (17) 10:46 (17) 15:20 (17) 18:23 (17) 20:29 (17) 21:27 (17) 23:48 (17) 25:34 (17) 29:09 (17) 33:05 (17) 39:30 (16) 43:30 (16) 46:19 (15) 50:39 (14) 52:43 (14) 54:49 (14) 56:53 (15)      
16 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 58:50 03:22 (17) 02:12 (15) 04:26 (15) 03:53 (14) 02:33 (12) 01:35 (14) 00:50 (13) 02:07 (13) 01:34 (13) 04:17 (17) 03:23 (15) 07:45 (15) 04:23 (17) 03:47 (13) 04:43 (15) 04:25 (18) 01:52 (10) 01:43 (11) Lars Forsstedt Söders-Tyresö  
        03:22 (17) 05:34 (16) 10:00 (15) 13:53 (15) 16:26 (15) 18:01 (15) 18:51 (15) 20:58 (15) 22:32 (15) 26:49 (15) 30:12 (16) 37:57 (15) 42:20 (15) 46:07 (14) 50:50 (15) 55:15 (16) 57:07 (16) 58:50 (16)      
17 Johan Alenius IFK Lidingö SOK 62:46 03:01 (12) 02:07 (13) 04:21 (14) 04:00 (15) 02:34 (13) 01:35 (14) 00:52 (15) 02:05 (12) 01:43 (15) 03:17 (14) 04:14 (18) 10:30 (17) 07:27 (18) 03:24 (12) 04:06 (10) 02:38 (17) 02:35 (18) 02:17 (17) Johan Alenius IFK Lidingö SOK  
        03:01 (12) 05:08 (13) 09:29 (14) 13:29 (14) 16:03 (14) 17:38 (14) 18:30 (14) 20:35 (14) 22:18 (14) 25:35 (13) 29:49 (14) 40:19 (17) 47:46 (18) 51:10 (18) 55:16 (17) 57:54 (17) 60:29 (18) 62:46 (17)      
18 Lars Boudrie Väsby OK 62:58 04:05 (18) 02:55 (18) 05:26 (18) 05:26 (18) 03:10 (18) 02:02 (17) 01:03 (18) 02:49 (18) 02:03 (18) 03:42 (16) 03:50 (16) 06:01 (12) 04:17 (16) 03:49 (14) 05:08 (18) 02:08 (16) 02:31 (17) 02:33 (18) Lars Boudrie Väsby OK  
        04:05 (18) 07:00 (18) 12:26 (18) 17:52 (18) 21:02 (18) 23:04 (18) 24:07 (18) 26:56 (18) 28:59 (18) 32:41 (18) 36:31 (18) 42:32 (18) 46:49 (17) 50:38 (17) 55:46 (18) 57:54 (17) 60:25 (17) 62:58 (18)      
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana B - 4,0 km Skog och väg Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana B - 4,0 km Klubb
1 Leif Mörkfors Järfälla OK 47:09 01:08 (1) 02:38 (4) 02:54 (10) 02:57 (1) 04:06 (2) 03:32 (7) 02:32 (3) 02:33 (6) 03:10 (4) 02:22 (2) 04:54 (1) 04:33 (3) 03:07 (4) 01:54 (4) 00:57 (3) 02:15 (1)     01:37 (2) Leif Mörkfors Järfälla OK  
        01:08 (1) 03:46 (3) 06:40 (7) 09:37 (3) 13:43 (3) 17:15 (2) 19:47 (2) 22:20 (2) 25:30 (2) 27:52 (1) 32:46 (1) 37:19 (1) 40:26 (1) 42:20 (1) 43:17 (1) 45:32 (1)     47:09 (1)      
2 Jan Lindgren OK Södertörn 48:23 01:21 (4) 02:18 (2) 01:25 (1) 04:52 (9) 05:43 (8) 02:17 (2) 02:28 (2) 02:05 (2) 03:02 (3) 02:29 (3) 05:02 (3) 05:35 (9) 03:02 (3) 01:50 (3) 00:54 (1) 02:20 (2)     01:40 (3) Jan Lindgren OK Södertörn  
        01:21 (4) 03:39 (1) 05:04 (1) 09:56 (5) 15:39 (5) 17:56 (4) 20:24 (3) 22:29 (3) 25:31 (3) 28:00 (2) 33:02 (2) 38:37 (3) 41:39 (3) 43:29 (3) 44:23 (3) 46:43 (2)     48:23 (2)      
3 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 49:06 01:15 (2) 02:24 (3) 02:17 (5) 02:57 (1) 04:17 (3) 04:25 (11) 03:35 (11) 02:07 (3) 02:50 (2) 02:45 (4) 04:58 (2) 04:22 (1) 02:56 (2) 01:44 (1) 00:55 (2) 03:17 (9)     02:02 (6) Leif Strandberg Gustavsbergs OK  
        01:15 (2) 03:39 (1) 05:56 (3) 08:53 (1) 13:10 (1) 17:35 (3) 21:10 (4) 23:17 (4) 26:07 (4) 28:52 (4) 33:50 (3) 38:12 (2) 41:08 (2) 42:52 (2) 43:47 (2) 47:04 (3)     49:06 (3)      
4 Matz Larsson Gustavsbergs OK 50:12 01:29 (8) 02:17 (1) 02:44 (8) 03:09 (3) 06:29 (11) 04:16 (10) 02:07 (1) 02:01 (1) 02:45 (1) 02:16 (1) 05:10 (4) 04:23 (2) 02:46 (1) 01:49 (2) 01:04 (4) 03:51 (10)     01:36 (1) Matz Larsson Gustavsbergs OK  
        01:29 (8) 03:46 (3) 06:30 (6) 09:39 (4) 16:08 (6) 20:24 (7) 22:31 (6) 24:32 (5) 27:17 (5) 29:33 (5) 34:43 (5) 39:06 (4) 41:52 (4) 43:41 (4) 44:45 (4) 48:36 (4)     50:12 (4)      
5 Svante Frid Enebybergs IF 54:43 01:22 (5) 02:38 (4) 03:20 (11) 05:45 (11) 05:49 (9) 02:15 (1) 02:47 (6) 02:35 (7) 03:14 (5) 02:59 (5) 05:23 (5) 04:57 (4) 03:55 (8) 01:54 (4) 01:08 (9) 02:44 (5)     01:58 (4) Svante Frid Enebybergs IF  
        01:22 (5) 04:00 (5) 07:20 (8) 13:05 (9) 18:54 (10) 21:09 (8) 23:56 (8) 26:31 (8) 29:45 (8) 32:44 (7) 38:07 (7) 43:04 (7) 46:59 (6) 48:53 (6) 50:01 (6) 52:45 (5)     54:43 (5)      
6 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 55:36 01:24 (6) 03:03 (9) 01:51 (4) 04:20 (7) 06:27 (10) 03:12 (4) 02:40 (5) 03:09 (10) 03:26 (7) 03:14 (9) 06:00 (7) 05:10 (6) 03:16 (5) 02:01 (7) 01:10 (10) 03:07 (8)     02:06 (8) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK  
        01:24 (6) 04:27 (8) 06:18 (5) 10:38 (7) 17:05 (7) 20:17 (6) 22:57 (7) 26:06 (7) 29:32 (7) 32:46 (8) 38:46 (8) 43:56 (8) 47:12 (7) 49:13 (7) 50:23 (7) 53:30 (6)     55:36 (6)      
6 Roland Löwgren Spårvägens OK 55:36 01:24 (6) 02:48 (6) 01:40 (3) 03:34 (4) 05:25 (7) 04:15 (9) 03:08 (7) 02:25 (4) 03:20 (6) 03:04 (7) 05:23 (5) 05:03 (5) 04:23 (10) 02:12 (9) 01:06 (6) 04:25 (11)     02:01 (5) Roland Löwgren Spårvägens OK  
        01:24 (6) 04:12 (6) 05:52 (2) 09:26 (2) 14:51 (4) 19:06 (5) 22:14 (5) 24:39 (6) 27:59 (6) 31:03 (6) 36:26 (6) 41:29 (6) 45:52 (5) 48:04 (5) 49:10 (5) 53:35 (7)     55:36 (6)      
8 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 56:14 01:20 (3) 03:02 (7) 01:34 (2) 04:10 (5) 03:34 (1) 02:39 (3) 02:32 (3) 02:29 (5) 03:36 (8) 03:06 (8) 06:13 (9) 05:42 (10) 08:18 (12) 02:07 (8) 01:06 (6) 02:43 (4)     02:03 (7) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK  
        01:20 (3) 04:22 (7) 05:56 (3) 10:06 (6) 13:40 (2) 16:19 (1) 18:51 (1) 21:20 (1) 24:56 (1) 28:02 (3) 34:15 (4) 39:57 (5) 48:15 (8) 50:22 (8) 51:28 (8) 54:11 (8)     56:14 (8)      
9 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 58:49 02:19 (10) 03:02 (7) 02:39 (7) 04:41 (8) 04:53 (6) 04:12 (8) 03:12 (10) 02:51 (8) 03:44 (10) 03:15 (10) 06:09 (8) 05:32 (8) 03:43 (7) 02:15 (10) 01:24 (11) 02:35 (3)     02:23 (10) Per-Åke Carlenstam Väsby OK  
        02:19 (10) 05:21 (10) 08:00 (9) 12:41 (8) 17:34 (8) 21:46 (10) 24:58 (10) 27:49 (9) 31:33 (9) 34:48 (9) 40:57 (9) 46:29 (9) 50:12 (9) 52:27 (9) 53:51 (9) 56:26 (9)     58:49 (9)      
10 Ulla Gummeson Väsby OK 59:40 01:50 (9) 03:09 (10) 04:09 (12) 05:40 (10) 04:26 (4) 03:27 (5) 03:10 (8) 03:16 (11) 03:40 (9) 03:00 (6) 06:17 (10) 05:27 (7) 03:35 (6) 02:18 (11) 01:05 (5) 03:03 (7)     02:08 (9) Ulla Gummeson Väsby OK  
        01:50 (9) 04:59 (9) 09:08 (10) 14:48 (11) 19:14 (11) 22:41 (11) 25:51 (11) 29:07 (11) 32:47 (11) 35:47 (11) 42:04 (10) 47:31 (10) 51:06 (10) 53:24 (10) 54:29 (10) 57:32 (10)     59:40 (10)      
11 Leif Wallenbro Väsby OK 60:54 03:22 (12) 03:15 (11) 02:34 (6) 04:15 (6) 04:38 (5) 03:29 (6) 03:10 (8) 03:08 (9) 04:19 (11) 03:24 (11) 06:45 (11) 06:12 (11) 04:02 (9) 01:59 (6) 01:06 (6) 02:44 (5)     02:32 (11) Leif Wallenbro Väsby OK  
        03:22 (12) 06:37 (11) 09:11 (11) 13:26 (10) 18:04 (9) 21:33 (9) 24:43 (9) 27:51 (10) 32:10 (10) 35:34 (10) 42:19 (11) 48:31 (11) 52:33 (11) 54:32 (11) 55:38 (11) 58:22 (11)     60:54 (11)      
12 Ingvar Oskarsson Klubblös 104:26 02:44 (11) 05:09 (12) 02:47 (9) 07:07 (12) 09:17 (12) 05:18 (12) 05:39 (12) 04:57 (12) 08:38 (12) 07:06 (12) 11:17 (12) 10:45 (12) 06:03 (11) 06:27 (12) 02:02 (12) 05:08 (12)     04:02 (12) Ingvar Oskarsson Klubblös  
        02:44 (11) 07:53 (12) 10:40 (12) 17:47 (12) 27:04 (12) 32:22 (12) 38:01 (12) 42:58 (12) 51:36 (12) 58:42 (12) 69:59 (12) 80:44 (12) 86:47 (12) 93:14 (12) 95:16 (12) 100:24 (12)     104:26 (12)      
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana C - 3,0 km Skog och väg Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana C - 3,0 km Klubb
1 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 29:42 02:32 (1) 01:37 (1) 02:24 (1) 02:13 (1) 02:33 (1) 02:25 (1) 01:50 (1) 02:05 (1) 05:04 (22) 02:18 (2) 01:26 (8) 02:00 (3)                     01:15 (6) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK  
        02:32 (1) 04:09 (1) 06:33 (1) 08:46 (1) 11:19 (1) 13:44 (1) 15:34 (1) 17:39 (1) 22:43 (1) 25:01 (1) 26:27 (1) 28:27 (1)                     29:42 (1)      
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 30:49 02:47 (6) 01:47 (2) 02:33 (3) 02:25 (4) 02:58 (4) 02:50 (9) 02:07 (5) 02:46 (6) 03:27 (1) 02:35 (4) 01:27 (10) 02:01 (4)                     01:06 (1) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK  
        02:47 (6) 04:34 (2) 07:07 (3) 09:32 (3) 12:30 (3) 15:20 (3) 17:27 (3) 20:13 (4) 23:40 (3) 26:15 (3) 27:42 (3) 29:43 (3)                     30:49 (2)      
3 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 30:57 02:41 (3) 02:07 (9) 02:47 (7) 02:36 (9) 02:58 (4) 02:32 (2) 02:01 (4) 02:29 (4) 03:31 (2) 02:17 (1) 01:16 (1) 01:54 (1)                     01:48 (26) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF  
        02:41 (3) 04:48 (6) 07:35 (5) 10:11 (5) 13:09 (4) 15:41 (4) 17:42 (4) 20:11 (3) 23:42 (4) 25:59 (2) 27:15 (2) 29:09 (2)                     30:57 (3)      
3 Torbjörn Bergman Snättringe SK 30:57 02:42 (4) 01:55 (4) 02:27 (2) 02:21 (2) 02:36 (2) 02:32 (2) 02:00 (2) 02:54 (9) 03:39 (4) 03:27 (21) 01:19 (3) 01:55 (2)                     01:10 (3) Torbjörn Bergman Snättringe SK  
        02:42 (4) 04:37 (3) 07:04 (2) 09:25 (2) 12:01 (2) 14:33 (2) 16:33 (2) 19:27 (2) 23:06 (2) 26:33 (5) 27:52 (5) 29:47 (4)                     30:57 (3)      
5 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 32:19 02:51 (9) 01:49 (3) 02:55 (10) 02:23 (3) 03:11 (12) 02:32 (3) 02:07 (5) 02:28 (3) 03:48 (6) 02:20 (3) 01:22 (5) 03:27 (28)                     01:06 (1) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen  
        02:51 (9) 04:40 (4) 07:35 (5) 09:58 (4) 13:09 (4) 15:41 (4) 17:48 (5) 20:16 (5) 24:04 (5) 26:24 (4) 27:46 (4) 31:13 (5)                     32:19 (5)      
6 Åke Wansölin Söders-Tyresö 33:29 03:10 (16) 01:58 (6) 02:47 (7) 02:34 (8) 02:58 (4) 02:47 (8) 02:12 (9) 03:16 (11) 03:49 (7) 02:39 (6) 01:18 (2) 02:47 (16)                     01:14 (5) Åke Wansölin Söders-Tyresö  
        03:10 (16) 05:08 (12) 07:55 (9) 10:29 (9) 13:27 (9) 16:14 (7) 18:26 (7) 21:42 (8) 25:31 (6) 28:10 (6) 29:28 (6) 32:15 (6)                     33:29 (6)      
7 Kjell Holmberg OK Södertörn 33:36 03:10 (16) 02:14 (13) 03:10 (15) 02:52 (16) 03:15 (13) 02:45 (6) 02:15 (10) 02:43 (5) 03:40 (5) 02:44 (8) 01:25 (6) 02:02 (5)                     01:21 (12) Kjell Holmberg OK Södertörn  
        03:10 (16) 05:24 (16) 08:34 (15) 11:26 (14) 14:41 (14) 17:26 (12) 19:41 (11) 22:24 (10) 26:04 (7) 28:48 (7) 30:13 (7) 32:15 (6)                     33:36 (7)      
8 Tommy Lindberg Haninge SOK 35:33 02:54 (10) 01:58 (6) 02:46 (6) 02:33 (6) 03:03 (8) 03:32 (21) 02:00 (2) 02:52 (8) 04:34 (14) 03:38 (23) 01:46 (18) 02:34 (12)                     01:23 (14) Tommy Lindberg Haninge SOK  
        02:54 (10) 04:52 (8) 07:38 (7) 10:11 (5) 13:14 (6) 16:46 (9) 18:46 (8) 21:38 (7) 26:12 (8) 29:50 (8) 31:36 (8) 34:10 (8)                     35:33 (8)      
9 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 35:35 03:07 (14) 02:24 (22) 02:56 (11) 02:59 (23) 03:19 (14) 03:03 (12) 02:17 (11) 03:57 (21) 03:53 (8) 02:37 (5) 01:41 (14) 02:06 (6)                     01:16 (8) Börje Lenas Skogsluffarnas OK  
        03:07 (14) 05:31 (19) 08:27 (14) 11:26 (14) 14:45 (15) 17:48 (13) 20:05 (12) 24:02 (11) 27:55 (10) 30:32 (9) 32:13 (9) 34:19 (9)                     35:35 (9)      
10 Anders Gezelius OK Ravinen 36:18 02:36 (2) 02:10 (11) 02:38 (4) 03:02 (24) 02:58 (4) 02:45 (6) 02:11 (7) 02:25 (2) 06:51 (33) 03:24 (19) 01:36 (13) 02:13 (8)                     01:29 (19) Anders Gezelius OK Ravinen  
        02:36 (2) 04:46 (5) 07:24 (4) 10:26 (7) 13:24 (8) 16:09 (6) 18:20 (6) 20:45 (6) 27:36 (9) 31:00 (10) 32:36 (10) 34:49 (10)                     36:18 (10)      
11 Mats Lundblad Täby OK 38:21 02:55 (11) 02:16 (16) 02:53 (9) 02:49 (14) 03:06 (10) 03:12 (13) 05:07 (39) 03:36 (16) 03:31 (2) 03:37 (22) 01:26 (7) 02:35 (13)                     01:18 (9) Mats Lundblad Täby OK  
        02:55 (11) 05:11 (13) 08:04 (10) 10:53 (11) 13:59 (11) 17:11 (11) 22:18 (20) 25:54 (16) 29:25 (11) 33:02 (12) 34:28 (11) 37:03 (11)                     38:21 (11)      
12 Sven Hedman Attunda OK 38:32 02:58 (12) 01:55 (4) 03:28 (26) 02:27 (5) 03:05 (9) 02:38 (5) 02:27 (16) 03:06 (10) 08:29 (36) 03:02 (13) 01:19 (3) 02:09 (7)                     01:29 (19) Sven Hedman Attunda OK  
        02:58 (12) 04:53 (9) 08:21 (11) 10:48 (10) 13:53 (10) 16:31 (8) 18:58 (9) 22:04 (9) 30:33 (14) 33:35 (13) 34:54 (13) 37:03 (11)                     38:32 (12)      
13 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 38:55 02:48 (7) 02:16 (15) 03:18 (22) 02:44 (11) 03:07 (11) 03:52 (28) 02:51 (20) 04:42 (27) 04:11 (12) 03:01 (11) 01:53 (22) 02:57 (20)                     01:15 (6) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö  
        02:48 (7) 05:04 (11) 08:22 (12) 11:06 (12) 14:13 (12) 18:05 (15) 20:56 (14) 25:38 (14) 29:49 (12) 32:50 (11) 34:43 (12) 37:40 (13)                     38:55 (13)      
14 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 39:23 03:36 (32) 02:41 (28) 03:13 (18) 03:10 (29) 03:27 (18) 03:14 (14) 03:31 (36) 03:32 (13) 04:14 (13) 03:04 (14) 01:52 (21) 02:22 (9)                     01:27 (15) Stellan Fehrnström Enebybergs IF  
        03:36 (32) 06:17 (32) 09:30 (28) 12:40 (26) 16:07 (24) 19:21 (21) 22:52 (23) 26:24 (17) 30:38 (15) 33:42 (14) 35:34 (14) 37:56 (14)                     39:23 (14)      
15 Anne Lundmark Järfälla OK 41:09 03:28 (29) 02:28 (23) 03:17 (20) 03:06 (26) 03:44 (26) 05:17 (38) 02:19 (14) 03:32 (13) 04:45 (17) 03:24 (19) 01:45 (17) 02:36 (14)                     01:28 (18) Anne Lundmark Järfälla OK  
        03:28 (29) 05:56 (25) 09:13 (23) 12:19 (24) 16:03 (22) 21:20 (31) 23:39 (29) 27:11 (19) 31:56 (18) 35:20 (18) 37:05 (17) 39:41 (15)                     41:09 (15)      
16 Gunnar Hellström Haninge SOK 41:26 02:45 (5) 02:10 (11) 02:43 (5) 02:50 (15) 02:49 (3) 03:37 (22) 02:22 (15) 07:41 (33) 04:49 (20) 03:07 (15) 02:33 (38) 02:33 (11)                     01:27 (15) Gunnar Hellström Haninge SOK  
        02:45 (5) 04:55 (10) 07:38 (7) 10:28 (8) 13:17 (7) 16:54 (10) 19:16 (10) 26:57 (18) 31:46 (17) 34:53 (17) 37:26 (18) 39:59 (17)                     41:26 (16)      
17 Martin Eriksson OK Södertörn 41:50 03:06 (13) 02:17 (18) 03:17 (20) 02:55 (19) 03:30 (19) 03:40 (24) 03:08 (28) 03:34 (15) 05:35 (24) 03:20 (18) 01:50 (20) 04:01 (35)                     01:37 (22) Martin Eriksson OK Södertörn  
        03:06 (13) 05:23 (15) 08:40 (16) 11:35 (16) 15:05 (17) 18:45 (19) 21:53 (18) 25:27 (12) 31:02 (16) 34:22 (16) 36:12 (15) 40:13 (18)                     41:50 (17)      
18 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 42:11 03:26 (26) 02:18 (19) 03:13 (18) 02:39 (10) 03:34 (23) 03:37 (22) 02:52 (21) 03:53 (18) 04:47 (19) 03:59 (26) 01:58 (26) 03:31 (30)                     02:24 (38) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK  
        03:26 (26) 05:44 (20) 08:57 (18) 11:36 (17) 15:10 (18) 18:47 (20) 21:39 (17) 25:32 (13) 30:19 (13) 34:18 (15) 36:16 (16) 39:47 (16)                     42:11 (18)      
19 Ronny Hedlund OK Södertörn 44:00 03:32 (30) 02:55 (35) 03:30 (28) 03:28 (36) 03:42 (25) 03:24 (19) 02:50 (19) 03:57 (21) 04:52 (21) 05:04 (37) 02:02 (27) 03:05 (24)                     01:39 (23) Ronny Hedlund OK Södertörn  
        03:32 (30) 06:27 (34) 09:57 (30) 13:25 (31) 17:07 (30) 20:31 (28) 23:21 (27) 27:18 (20) 32:10 (19) 37:14 (19) 39:16 (19) 42:21 (19)                     44:00 (19)      
20 Gösta Guteland Snättringe SK 44:29 03:10 (16) 02:16 (15) 03:36 (30) 02:53 (18) 03:23 (16) 03:18 (15) 02:56 (24) 09:34 (35) 03:56 (10) 03:00 (10) 01:49 (19) 03:07 (25)                     01:31 (21) Gösta Guteland Snättringe SK  
        03:10 (16) 05:26 (17) 09:02 (20) 11:55 (21) 15:18 (19) 18:36 (18) 21:32 (16) 31:06 (27) 35:02 (22) 38:02 (21) 39:51 (21) 42:58 (20)                     44:29 (20)      
21 Olle Arman Nyköpings OK 45:45 03:12 (20) 02:40 (27) 03:06 (13) 02:58 (21) 03:26 (17) 02:58 (11) 04:30 (38) 05:46 (31) 06:22 (31) 03:58 (25) 01:57 (25) 02:58 (22)                     01:54 (31) Olle Arman Nyköpings OK  
        03:12 (20) 05:52 (23) 08:58 (19) 11:56 (22) 15:22 (20) 18:20 (16) 22:50 (22) 28:36 (23) 34:58 (21) 38:56 (22) 40:53 (22) 43:51 (21)                     45:45 (21)      
22 Bo Romson Hellas Orientering 47:32 03:43 (35) 02:41 (28) 03:36 (30) 03:10 (29) 03:58 (30) 03:53 (30) 03:01 (26) 04:34 (26) 05:05 (23) 03:50 (24) 02:17 (34) 05:49 (41)                     01:55 (32) Bo Romson Hellas Orientering  
        03:43 (35) 06:24 (33) 10:00 (31) 13:10 (30) 17:08 (31) 21:01 (29) 24:02 (30) 28:36 (23) 33:41 (20) 37:31 (20) 39:48 (20) 45:37 (22)                     47:32 (22)      
23 Bo Källström OK Milan 47:36 03:27 (28) 02:42 (30) 03:12 (17) 03:25 (35) 03:30 (19) 03:24 (19) 03:27 (34) 11:01 (36) 04:05 (11) 02:59 (9) 01:41 (14) 02:54 (18)                     01:49 (27) Bo Källström OK Milan  
        03:27 (28) 06:09 (30) 09:21 (26) 12:46 (28) 16:16 (26) 19:40 (22) 23:07 (25) 34:08 (34) 38:13 (29) 41:12 (24) 42:53 (24) 45:47 (23)                     47:36 (23)      
24 Anna Turesson Bromma-Vällingby SOK 47:39 03:13 (22) 02:51 (32) 04:48 (38) 03:29 (37) 04:06 (33) 04:05 (31) 02:52 (21) 04:08 (24) 06:48 (32) 03:15 (16) 02:15 (32) 04:22 (36)                     01:27 (16) Anna Turesson Bromma-Vällingby SOK  
        03:13 (22) 06:04 (29) 10:52 (34) 14:21 (35) 18:27 (34) 22:32 (33) 25:24 (32) 29:32 (25) 36:20 (25) 39:35 (23) 41:50 (23) 46:12 (24)                     47:39 (24)      
25 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 48:11 03:40 (33) 02:52 (34) 12:44 (41) 03:06 (26) 03:30 (19) 04:23 (35) 02:36 (17) 02:48 (7) 04:36 (15) 02:40 (7) 01:34 (11) 02:22 (9)                     01:20 (10) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF  
        03:40 (33) 06:32 (35) 19:16 (41) 22:22 (41) 25:52 (41) 30:15 (39) 32:51 (38) 35:39 (36) 40:15 (33) 42:55 (30) 44:29 (27) 46:51 (26)                     48:11 (25)      
26 Per Geijer FM IF 48:23 03:35 (31) 02:28 (23) 03:22 (24) 03:16 (31) 04:01 (32) 03:23 (17) 02:54 (23) 08:03 (34) 04:43 (16) 06:06 (38) 01:56 (24) 02:44 (15)                     01:52 (29) Per Geijer FM IF  
        03:35 (31) 06:03 (28) 09:25 (27) 12:41 (27) 16:42 (28) 20:05 (26) 22:59 (24) 31:02 (26) 35:45 (23) 41:51 (26) 43:47 (26) 46:31 (25)                     48:23 (26)      
27 Jan Olof Norén Järla Orientering 50:00 03:40 (33) 02:35 (26) 03:34 (29) 03:16 (31) 03:56 (29) 04:09 (32) 06:12 (40) 03:53 (18) 04:46 (18) 07:04 (40) 02:03 (29) 02:59 (23)                     01:53 (30) Jan Olof Norén Järla Orientering  
        03:40 (33) 06:15 (31) 09:49 (29) 13:05 (29) 17:01 (29) 21:10 (30) 27:22 (34) 31:15 (28) 36:01 (24) 43:05 (31) 45:08 (29) 48:07 (27)                     50:00 (27)      
28 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 50:08 03:12 (20) 02:15 (14) 03:23 (25) 02:48 (13) 03:19 (14) 03:23 (17) 03:10 (30) 11:28 (37) 05:47 (25) 03:18 (17) 02:28 (37) 03:52 (32)                     01:45 (25) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö  
        03:12 (20) 05:27 (18) 08:50 (17) 11:38 (18) 14:57 (16) 18:20 (16) 21:30 (15) 32:58 (32) 38:45 (32) 42:03 (27) 44:31 (28) 48:23 (28)                     50:08 (28)      
29 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 51:08 03:19 (24) 02:34 (25) 03:09 (14) 02:52 (16) 04:12 (34) 03:52 (28) 03:24 (32) 04:59 (29) 08:47 (37) 04:18 (31) 02:16 (33) 05:10 (40)                     02:16 (37) Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby  
        03:19 (24) 05:53 (24) 09:02 (20) 11:54 (20) 16:06 (23) 19:58 (25) 23:22 (28) 28:21 (22) 37:08 (27) 41:26 (25) 43:42 (25) 48:52 (29)                     51:08 (29)      
30 Jan Larsson Tullinge SK 52:12 03:57 (39) 03:17 (38) 03:59 (34) 03:42 (38) 04:58 (40) 05:28 (39) 03:21 (31) 03:56 (20) 05:51 (26) 06:47 (39) 02:02 (27) 02:57 (20)                     01:57 (33) Jan Larsson Tullinge SK  
        03:57 (39) 07:14 (39) 11:13 (37) 14:55 (37) 19:53 (37) 25:21 (37) 28:42 (36) 32:38 (31) 38:29 (30) 45:16 (32) 47:18 (32) 50:15 (30)                     52:12 (30)      
31 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 53:25 03:16 (23) 02:46 (31) 03:11 (16) 02:33 (6) 04:28 (35) 03:41 (25) 02:18 (12) 13:14 (40) 06:20 (30) 04:38 (34) 01:41 (14) 03:57 (33)                     01:22 (13) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF  
        03:16 (23) 06:02 (27) 09:13 (23) 11:46 (19) 16:14 (25) 19:55 (24) 22:13 (19) 35:27 (35) 41:47 (34) 46:25 (33) 48:06 (33) 52:03 (33)                     53:25 (31)      
32 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 53:27 03:51 (36) 03:15 (36) 03:51 (32) 03:23 (33) 04:53 (38) 04:49 (37) 03:00 (25) 05:11 (30) 05:51 (26) 04:27 (33) 03:29 (40) 04:42 (37)                     02:45 (40) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK  
        03:51 (36) 07:06 (36) 10:57 (35) 14:20 (34) 19:13 (35) 24:02 (34) 27:02 (33) 32:13 (29) 38:04 (28) 42:31 (28) 46:00 (31) 50:42 (32)                     53:27 (32)      
33 Margaretha Nylund OK Södertörn 53:30 03:53 (38) 03:15 (36) 03:51 (32) 03:23 (33) 04:54 (39) 04:48 (36) 03:25 (33) 04:51 (28) 06:16 (29) 04:15 (30) 03:08 (39) 04:42 (37)                     02:49 (41) Margaretha Nylund OK Södertörn  
        03:53 (38) 07:08 (37) 10:59 (36) 14:22 (36) 19:16 (36) 24:04 (35) 27:29 (35) 32:20 (30) 38:36 (31) 42:51 (29) 45:59 (30) 50:41 (31)                     53:30 (33)      
34 Christer Andersson ATG 56:00 03:11 (19) 02:08 (10) 03:05 (12) 02:44 (11) 03:31 (22) 03:18 (15) 02:18 (12) 12:44 (39) 12:44 (39) 04:26 (32) 01:35 (12) 02:56 (19)                     01:20 (10) Christer Andersson ATG  
        03:11 (19) 05:19 (14) 08:24 (13) 11:08 (13) 14:39 (13) 17:57 (14) 20:15 (13) 32:59 (33) 45:43 (35) 50:09 (35) 51:44 (35) 54:40 (34)                     56:00 (34)      
35 Helena Korhonen Haninge SOK 56:34 02:49 (8) 02:02 (8) 05:48 (40) 02:55 (19) 03:40 (24) 02:55 (10) 02:11 (7) 03:28 (12) 10:39 (38) 12:37 (41) 01:26 (7) 04:52 (39)                     01:12 (4) Helena Korhonen Haninge SOK  
        02:49 (8) 04:51 (7) 10:39 (32) 13:34 (32) 17:14 (32) 20:09 (27) 22:20 (21) 25:48 (15) 36:27 (26) 49:04 (34) 50:30 (34) 55:22 (35)                     56:34 (35)      
36 Lennart Sjöstål Klubblös 60:21 03:51 (36) 03:20 (39) 04:29 (36) 06:43 (41) 06:47 (41) 08:55 (40) 03:39 (37) 04:03 (23) 05:52 (28) 04:52 (35) 02:13 (31) 03:31 (30)                     02:06 (35) Lennart Sjöstål Klubblös  
        03:51 (36) 07:11 (38) 11:40 (38) 18:23 (39) 25:10 (40) 34:05 (40) 37:44 (40) 41:47 (37) 47:39 (36) 52:31 (36) 54:44 (36) 58:15 (36)                     60:21 (36)      
37 Björn Stolt OK Ravinen 60:33 03:25 (25) 02:20 (21) 03:21 (23) 02:58 (21) 03:46 (27) 03:50 (27) 03:29 (35) 04:22 (25) 21:28 (41) 04:12 (28) 02:03 (29) 03:17 (26)                     02:02 (34) Björn Stolt OK Ravinen  
        03:25 (25) 05:45 (21) 09:06 (22) 12:04 (23) 15:50 (21) 19:40 (22) 23:09 (26) 27:31 (21) 48:59 (37) 53:11 (37) 55:14 (37) 58:31 (37)                     60:33 (37)      
38 Lars Nordin Solna OK 63:15 04:54 (41) 04:11 (41) 04:52 (39) 04:38 (40) 04:52 (37) 04:15 (33) 03:09 (29) 12:37 (38) 07:31 (34) 04:13 (29) 02:22 (36) 03:30 (29)                     02:11 (36) Lars Nordin Solna OK  
        04:54 (41) 09:05 (41) 13:57 (40) 18:35 (40) 23:27 (39) 27:42 (38) 30:51 (37) 43:28 (39) 50:59 (38) 55:12 (38) 57:34 (38) 61:04 (38)                     63:15 (38)      
39 Leif Hermundstad Snättringe SK 64:26 04:25 (40) 03:51 (40) 04:11 (35) 03:42 (38) 04:42 (36) 03:49 (26) 12:25 (41) 06:06 (32) 08:00 (35) 04:58 (36) 02:20 (35) 03:26 (27)                     02:31 (39) Leif Hermundstad Snättringe SK  
        04:25 (40) 08:16 (40) 12:27 (39) 16:09 (38) 20:51 (38) 24:40 (36) 37:05 (39) 43:11 (38) 51:11 (39) 56:09 (39) 58:29 (39) 61:55 (39)                     64:26 (39)      
40 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 67:11 03:07 (14) 02:51 (32) 04:46 (37) 03:08 (28) 03:48 (28) 04:19 (34) 03:04 (27) 28:43 (41) 03:53 (8) 03:01 (11) 01:53 (22) 02:47 (16)                     01:51 (28) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK  
        03:07 (14) 05:58 (26) 10:44 (33) 13:52 (33) 17:40 (33) 21:59 (32) 25:03 (31) 53:46 (41) 57:39 (40) 60:40 (40) 62:33 (40) 65:20 (40)                     67:11 (40)      
41 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 74:22 03:26 (26) 02:19 (20) 03:29 (27) 03:05 (25) 03:58 (30) 21:50 (41) 02:40 (18) 03:48 (17) 16:25 (40) 04:06 (27) 03:36 (41) 04:00 (34)                     01:40 (24) Bo Sundén Karlsbyhedens OK  
        03:26 (26) 05:45 (21) 09:14 (25) 12:19 (24) 16:17 (27) 38:07 (41) 40:47 (41) 44:35 (40) 61:00 (41) 65:06 (41) 68:42 (41) 72:42 (41)                     74:22 (41)      
- Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK 44:41                                                                         Åsa Nylén Bromma-Vällingby SOK  
                                                                            44:41        
- Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 387:38 02:44   01:41   02:31   02:12   02:46   02:40   02:29   02:14   03:16   02:48   01:30   02:03                       358:44   Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF  
        02:44   04:25   06:56   09:08   11:54   14:34   17:03   19:17   22:33   25:21   26:51   28:54                       387:38        
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana D - 1,5 km Endast skog Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana D - 1,5 km Klubb
1 Jan Bojling Solna OK 24:31 01:28 (1) 04:14 (4) 01:30 (1) 03:33 (1) 04:52 (1) 03:07 (2) 03:23 (1)                                         02:24 (2) Jan Bojling Solna OK  
        01:28 (1) 05:42 (4) 07:12 (2) 10:45 (1) 15:37 (1) 18:44 (1) 22:07 (1)                                         24:31 (1)      
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 25:50 01:56 (4) 03:01 (1) 02:02 (2) 04:15 (2) 06:13 (4) 02:39 (1) 03:29 (2)                                         02:15 (1) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby  
        01:56 (4) 04:57 (1) 06:59 (1) 11:14 (2) 17:27 (3) 20:06 (2) 23:35 (2)                                         25:50 (2)      
3 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 27:23 01:39 (2) 03:20 (3) 02:23 (3) 04:37 (3) 05:09 (3) 03:15 (3) 03:54 (4)                                         03:06 (4) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK  
        01:39 (2) 04:59 (2) 07:22 (3) 11:59 (3) 17:08 (2) 20:23 (3) 24:17 (3)                                         27:23 (3)      
4 Stig Lindskog Visborgs OK 30:56 01:45 (3) 03:18 (2) 02:25 (4) 05:25 (4) 04:52 (1) 06:40 (7) 03:50 (3)                                         02:41 (3) Stig Lindskog Visborgs OK  
        01:45 (3) 05:03 (3) 07:28 (4) 12:53 (4) 17:45 (4) 24:25 (4) 28:15 (4)                                         30:56 (4)      
5 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 38:20 02:43 (6) 04:42 (6) 02:53 (7) 07:08 (6) 07:18 (5) 04:56 (4) 04:06 (6)                                         04:34 (5) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF  
        02:43 (6) 07:25 (6) 10:18 (6) 17:26 (6) 24:44 (6) 29:40 (6) 33:46 (6)                                         38:20 (5)      
6 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 41:04 02:25 (5) 04:16 (5) 02:43 (5) 06:42 (5) 08:12 (6) 05:10 (5) 04:11 (7)                                         07:25 (7) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen  
        02:25 (5) 06:41 (5) 09:24 (5) 16:06 (5) 24:18 (5) 29:28 (5) 33:39 (5)                                         41:04 (6)      
7 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 50:40 03:45 (8) 06:14 (8) 03:26 (8) 09:56 (7) 08:53 (7) 09:00 (8) 03:55 (5)                                         05:31 (6) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK  
        03:45 (8) 09:59 (8) 13:25 (8) 23:21 (7) 32:14 (7) 41:14 (7) 45:09 (7)                                         50:40 (7)      
8 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 72:32 02:46 (7) 05:01 (7) 02:52 (6) 18:29 (8) 10:57 (8) 06:35 (6) 06:12 (8)                                         19:40 (8) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK  
        02:46 (7) 07:47 (7) 10:39 (7) 29:08 (8) 40:05 (8) 46:40 (8) 52:52 (8)                                         72:32 (8)      
- Lars Nordin Solna OK 137:18 05:02   00:42   01:21   02:30   00:11   01:21   10:46   05:59   00:23   00:30   13:41   02:44   04:54   01:20   05:38   33:10   46:55   00:11   Lars Nordin Solna OK  
        05:02   05:44   07:05   09:35   09:46   11:07   21:53   27:52   28:15   28:45   42:26   45:10   50:04   51:24   57:02   90:12   137:07   137:18        
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana E - 1,5 km Endast väg Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 18:53 04:10 (1) 03:03 (1) 03:53 (1) 03:22 (1)                                                     04:25 (1) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK  
        04:10 (1) 07:13 (1) 11:06 (1) 14:28 (1)                                                     18:53 (1)      
2 Bror Wahlberg Haninge SOK 31:18 04:22 (2) 03:22 (2) 04:34 (2) 14:04 (2)                                                     04:56 (2) Bror Wahlberg Haninge SOK  
        04:22 (2) 07:44 (2) 12:18 (2) 26:22 (2)                                                     31:18 (2)      
                                                                                     
                                                                                     
Plac Bana X - 2,5 km Endast väg Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana X - 2,5 km Klubb
1 Lars Persson Väsby OK 32:30 03:59 (1) 03:32 (1) 06:00 (1) 05:43 (1) 03:40 (1) 02:13 (1) 01:23 (1) 03:19 (1)                                     02:41 (1) Lars Persson Väsby OK  
        03:59 (1) 07:31 (1) 13:31 (1) 19:14 (1) 22:54 (1) 25:07 (1) 26:30 (1) 29:49 (1)                                     32:30 (1)      
2 Berit Lindunger Haninge SOK 41:33 05:18 (2) 04:02 (2) 07:36 (2) 07:24 (2) 05:59 (2) 02:53 (2) 01:28 (2) 03:56 (2)                                     02:57 (2) Berit Lindunger Haninge SOK  
        05:18 (2) 09:20 (2) 16:56 (2) 24:20 (2) 30:19 (2) 33:12 (2) 34:40 (2) 38:36 (2)                                     41:33 (2)