Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                                  
  2019-02-13 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                  
                                                                           
Plac Bana A - 5,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana A - 5,6 km Klubb
1 Johan Lindqvist Täby OK 42:36 04:08 (2) 01:40 (1) 03:02 (1) 02:14 (1) 02:58 (3) 02:11 (3) 02:37 (2) 03:11 (2) 01:43 (3) 02:46 (2) 04:50 (2) 02:40 (1) 01:13 (1) 01:36 (2) 03:32 (1) 02:15 (6) Johan Lindqvist Täby OK
        04:08 (2) 05:48 (2) 08:50 (1) 11:04 (1) 14:02 (1) 16:13 (1) 18:50 (1) 22:01 (1) 23:44 (1) 26:30 (1) 31:20 (1) 34:00 (1) 35:13 (1) 36:49 (1) 40:21 (1) 42:36 (1)    
2 P-O Ivarsson Haninge SOK 45:41 04:00 (1) 01:44 (2) 03:26 (4) 03:02 (5) 03:23 (5) 01:51 (1) 02:27 (1) 03:05 (1) 01:33 (1) 02:27 (1) 04:44 (1) 05:41 (9) 01:13 (1) 01:27 (1) 03:37 (2) 02:01 (1) P-O Ivarsson Haninge SOK
        04:00 (1) 05:44 (1) 09:10 (2) 12:12 (3) 15:35 (3) 17:26 (3) 19:53 (3) 22:58 (2) 24:31 (2) 26:58 (2) 31:42 (2) 37:23 (3) 38:36 (3) 40:03 (2) 43:40 (2) 45:41 (2)    
3 Niklas Wansölin OK Ravinen 46:06 04:13 (3) 02:06 (3) 03:09 (2) 02:23 (2) 02:56 (2) 02:03 (2) 02:45 (4) 03:30 (4) 01:50 (4) 02:54 (5) 05:29 (3) 03:53 (5) 01:16 (4) 01:46 (5) 03:45 (3) 02:08 (2) Niklas Wansölin OK Ravinen
        04:13 (3) 06:19 (3) 09:28 (3) 11:51 (2) 14:47 (2) 16:50 (2) 19:35 (2) 23:05 (3) 24:55 (3) 27:49 (3) 33:18 (3) 37:11 (2) 38:27 (2) 40:13 (3) 43:58 (3) 46:06 (3)    
4 Lars Gerhardsson Attunda OK 50:29 04:48 (5) 02:30 (6) 03:37 (5) 02:34 (4) 03:30 (7) 02:28 (6) 02:50 (6) 03:40 (5) 02:08 (7) 02:47 (4) 05:58 (6) 03:45 (3) 01:15 (3) 01:36 (2) 04:50 (7) 02:13 (5) Lars Gerhardsson Attunda OK
        04:48 (5) 07:18 (5) 10:55 (6) 13:29 (5) 16:59 (5) 19:27 (5) 22:17 (5) 25:57 (5) 28:05 (5) 30:52 (5) 36:50 (5) 40:35 (5) 41:50 (5) 43:26 (5) 48:16 (4) 50:29 (4)    
5 Anders Holmqvist Snättringe SK 51:15 04:30 (4) 02:10 (4) 03:54 (6) 02:23 (2) 02:45 (1) 02:22 (5) 02:49 (5) 03:12 (3) 01:37 (2) 02:46 (2) 05:53 (5) 04:04 (7) 01:31 (5) 02:10 (8) 07:01 (9) 02:08 (2) Anders Holmqvist Snättringe SK
        04:30 (4) 06:40 (4) 10:34 (4) 12:57 (4) 15:42 (4) 18:04 (4) 20:53 (4) 24:05 (4) 25:42 (4) 28:28 (4) 34:21 (4) 38:25 (4) 39:56 (4) 42:06 (4) 49:07 (5) 51:15 (5)    
6 Johan Alenius IFK Lidingö 51:40 04:53 (6) 02:30 (6) 03:22 (3) 04:00 (8) 03:27 (6) 02:40 (7) 02:38 (3) 04:08 (7) 01:56 (5) 02:57 (6) 05:49 (4) 03:47 (4) 01:38 (8) 01:42 (4) 04:05 (4) 02:08 (3) Johan Alenius IFK Lidingö
        04:53 (6) 07:23 (6) 10:45 (5) 14:45 (6) 18:12 (6) 20:52 (7) 23:30 (6) 27:38 (6) 29:34 (6) 32:31 (6) 38:20 (6) 42:07 (6) 43:45 (6) 45:27 (6) 49:32 (6) 51:40 (6)    
7 Ingemar Gard Söders-Tyresö 53:41 05:44 (7) 02:17 (5) 04:00 (7) 03:03 (6) 03:22 (4) 02:16 (4) 03:14 (7) 03:53 (6) 02:05 (6) 03:22 (7) 06:18 (7) 03:39 (2) 01:37 (7) 01:54 (6) 04:21 (5) 02:36 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        05:44 (7) 08:01 (7) 12:01 (7) 15:04 (7) 18:26 (7) 20:42 (6) 23:56 (7) 27:49 (7) 29:54 (7) 33:16 (7) 39:34 (7) 43:13 (7) 44:50 (7) 46:44 (7) 51:05 (7) 53:41 (7)    
8 Kurt Eriksson Vandrarringen 59:25 05:57 (8) 02:54 (9) 04:35 (9) 03:13 (7) 03:49 (8) 03:07 (9) 03:36 (8) 04:11 (8) 02:15 (8) 03:41 (8) 06:58 (8) 03:59 (6) 01:33 (6) 02:06 (7) 04:40 (6) 02:51 (9) Kurt Eriksson Vandrarringen
        05:57 (8) 08:51 (9) 13:26 (9) 16:39 (8) 20:28 (8) 23:35 (8) 27:11 (8) 31:22 (8) 33:37 (8) 37:18 (8) 44:16 (8) 48:15 (8) 49:48 (8) 51:54 (8) 56:34 (8) 59:25 (8)    
9 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 64:13 05:59 (9) 02:40 (8) 04:00 (7) 04:14 (9) 04:37 (9) 02:45 (8) 03:55 (9) 05:19 (9) 02:39 (9) 03:47 (9) 08:15 (9) 04:24 (8) 01:39 (9) 02:28 (9) 04:52 (8) 02:40 (8) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        05:59 (9) 08:39 (8) 12:39 (8) 16:53 (9) 21:30 (9) 24:15 (9) 28:10 (9) 33:29 (9) 36:08 (9) 39:55 (9) 48:10 (9) 52:34 (9) 54:13 (9) 56:41 (9) 61:33 (9) 64:13 (9)    
- Lars Boudrie Väsby OK 60:48 07:28   02:43   03:29   03:16   03:50   02:41   03:56   04:53   02:27   03:49   06:33   03:46   01:27   02:16   05:28   02:46   Lars Boudrie Väsby OK
        07:28   10:11   13:40   16:56   20:46   23:27   27:23   32:16   34:43   38:32   45:05   48:51   50:18   52:34   58:02   60:48      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12               Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 33:44 04:46 (2) 03:22 (1) 01:02 (1) 04:12 (1) 01:16 (1) 03:16 (1) 01:42 (1) 02:36 (1) 03:35 (1) 01:13 (1) 01:40 (1) 03:36 (1)             01:28 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        04:46 (2) 08:08 (1) 09:10 (1) 13:22 (1) 14:38 (1) 17:54 (1) 19:36 (1) 22:12 (1) 25:47 (1) 27:00 (1) 28:40 (1) 32:16 (1)             33:44 (1)    
2 Jan Gottfridsson Norbergs OK 41:12 04:44 (1) 03:40 (2) 01:14 (2) 06:02 (4) 02:48 (14) 03:38 (2) 01:50 (2) 02:58 (2) 04:28 (3) 01:37 (10) 02:02 (2) 04:10 (2)             02:01 (3) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        04:44 (1) 08:24 (2) 09:38 (2) 15:40 (2) 18:28 (3) 22:06 (2) 23:56 (2) 26:54 (2) 31:22 (2) 32:59 (2) 35:01 (2) 39:11 (2)             41:12 (2)    
3 Leif Åkerblom OK Österåker 43:30 05:04 (4) 04:07 (5) 01:26 (7) 06:24 (7) 01:53 (10) 04:15 (8) 02:05 (5) 03:11 (4) 04:19 (2) 01:26 (2) 02:16 (6) 04:48 (11)             02:16 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        05:04 (4) 09:11 (3) 10:37 (4) 17:01 (6) 18:54 (6) 23:09 (6) 25:14 (5) 28:25 (4) 32:44 (3) 34:10 (3) 36:26 (3) 41:14 (3)             43:30 (3)    
4 Johan Sjöberg Klubblös 43:51 05:29 (9) 03:51 (3) 01:14 (2) 06:13 (5) 01:50 (6) 04:21 (11) 01:58 (4) 03:21 (5) 04:48 (8) 01:31 (5) 02:32 (9) 04:21 (3)             02:22 (8) Johan Sjöberg Klubblös
        05:29 (9) 09:20 (6) 10:34 (3) 16:47 (4) 18:37 (4) 22:58 (4) 24:56 (4) 28:17 (3) 33:05 (4) 34:36 (4) 37:08 (4) 41:29 (4)             43:51 (4)    
5 Per Öhlund Gustavsbergs OK 44:46 05:03 (3) 04:48 (12) 01:20 (4) 06:51 (9) 01:52 (9) 03:56 (5) 02:18 (7) 03:23 (6) 04:29 (4) 01:26 (2) 02:06 (4) 04:36 (7)             02:38 (9) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        05:03 (3) 09:51 (9) 11:11 (7) 18:02 (8) 19:54 (8) 23:50 (8) 26:08 (7) 29:31 (7) 34:00 (6) 35:26 (6) 37:32 (5) 42:08 (5)             44:46 (5)    
6 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 45:00 05:27 (8) 04:17 (9) 01:38 (11) 05:38 (2) 01:49 (5) 04:16 (9) 02:19 (8) 03:28 (7) 04:43 (5) 01:41 (11) 02:26 (7) 04:36 (7)             02:42 (11) Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK
        05:27 (8) 09:44 (8) 11:22 (9) 17:00 (5) 18:49 (5) 23:05 (5) 25:24 (6) 28:52 (5) 33:35 (5) 35:16 (5) 37:42 (6) 42:18 (6)             45:00 (6)    
7 Jan Lindgren OK Södertörn 45:42 05:55 (11) 04:10 (7) 01:23 (5) 06:15 (6) 01:50 (6) 04:11 (7) 02:30 (12) 03:36 (9) 05:04 (11) 01:31 (5) 02:33 (10) 04:36 (7)             02:08 (6) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:55 (11) 10:05 (10) 11:28 (10) 17:43 (7) 19:33 (7) 23:44 (7) 26:14 (9) 29:50 (8) 34:54 (8) 36:25 (8) 38:58 (7) 43:34 (7)             45:42 (7)    
8 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 45:51 05:11 (5) 04:07 (5) 01:31 (9) 07:34 (12) 01:48 (4) 03:48 (3) 02:12 (6) 03:09 (3) 04:51 (9) 01:34 (7) 03:18 (14) 04:45 (10)             02:03 (4) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        05:11 (5) 09:18 (5) 10:49 (6) 18:23 (9) 20:11 (9) 23:59 (9) 26:11 (8) 29:20 (6) 34:11 (7) 35:45 (7) 39:03 (8) 43:48 (8)             45:51 (8)    
9 Leif Mörkfors Järfälla OK 47:21 06:30 (12) 04:12 (8) 01:25 (6) 07:11 (11) 01:51 (8) 04:03 (6) 02:23 (10) 03:39 (11) 05:11 (13) 01:43 (12) 02:34 (11) 04:34 (5)             02:05 (5) Leif Mörkfors Järfälla OK
        06:30 (12) 10:42 (11) 12:07 (11) 19:18 (10) 21:09 (10) 25:12 (10) 27:35 (10) 31:14 (9) 36:25 (9) 38:08 (10) 40:42 (10) 45:16 (9)             47:21 (9)    
10 Matz Larsson Gustavsbergs OK 48:03 05:16 (7) 03:56 (4) 01:26 (7) 05:56 (3) 01:42 (2) 03:51 (4) 01:54 (3) 08:18 (15) 04:53 (10) 01:43 (12) 02:02 (2) 04:28 (4)             02:38 (9) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        05:16 (7) 09:12 (4) 10:38 (5) 16:34 (3) 18:16 (2) 22:07 (3) 24:01 (3) 32:19 (11) 37:12 (11) 38:55 (11) 40:57 (11) 45:25 (10)             48:03 (10)    
11 Per-Johan Vikfors OK Österåker 48:18 05:13 (6) 04:24 (10) 01:37 (10) 08:04 (13) 02:06 (12) 04:19 (10) 02:27 (11) 03:36 (9) 04:43 (5) 01:34 (7) 02:30 (8) 04:53 (12)             02:52 (12) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:13 (6) 09:37 (7) 11:14 (8) 19:18 (10) 21:24 (11) 25:43 (11) 28:10 (11) 31:46 (10) 36:29 (10) 38:03 (9) 40:33 (9) 45:26 (11)             48:18 (11)    
12 Svante Frid Enebybergs IF 51:35 07:23 (14) 04:39 (11) 01:47 (12) 09:28 (14) 01:46 (3) 04:51 (13) 03:07 (15) 03:28 (7) 04:46 (7) 01:34 (7) 02:11 (5) 04:35 (6)             02:00 (2) Svante Frid Enebybergs IF
        07:23 (14) 12:02 (13) 13:49 (13) 23:17 (14) 25:03 (13) 29:54 (13) 33:01 (13) 36:29 (13) 41:15 (13) 42:49 (13) 45:00 (13) 49:35 (12)             51:35 (12)    
13 Roland Löwgren Spårvägens OK 53:50 05:51 (10) 04:59 (13) 02:02 (14) 06:42 (8) 02:00 (11) 04:38 (12) 02:31 (13) 05:11 (14) 05:11 (13) 02:02 (14) 03:45 (15) 05:55 (14)             03:03 (15) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:51 (10) 10:50 (12) 12:52 (12) 19:34 (12) 21:34 (12) 26:12 (12) 28:43 (12) 33:54 (12) 39:05 (12) 41:07 (12) 44:52 (12) 50:47 (13)             53:50 (13)    
14 Eva Elnerud Sigtuna OK 55:42 08:17 (15) 05:20 (15) 01:55 (13) 06:58 (10) 03:35 (15) 05:04 (14) 02:21 (9) 03:58 (12) 05:06 (12) 01:26 (3) 03:16 (13) 05:25 (13)             03:01 (14) Eva Elnerud Sigtuna OK
        08:17 (15) 13:37 (15) 15:32 (15) 22:30 (13) 26:05 (14) 31:09 (14) 33:30 (14) 37:28 (14) 42:34 (14) 44:00 (14) 47:16 (14) 52:41 (14)             55:42 (14)    
15 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 64:34 07:08 (13) 05:15 (14) 02:55 (15) 10:21 (15) 02:27 (13) 07:20 (15) 03:04 (14) 04:02 (13) 06:19 (15) 02:15 (15) 02:48 (12) 07:44 (15)             02:56 (13) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        07:08 (13) 12:23 (14) 15:18 (14) 25:39 (15) 28:06 (15) 35:26 (15) 38:30 (15) 42:32 (15) 48:51 (15) 51:06 (15) 53:54 (15) 61:38 (15)             64:34 (15)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11                   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 34:34 04:04 (1) 03:36 (17) 03:34 (38) 01:42 (1) 03:00 (4) 04:14 (1) 01:31 (3) 01:56 (2) 02:08 (3) 03:35 (1) 02:51 (1)                 02:23 (5) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:04 (1) 07:40 (7) 11:14 (20) 12:56 (13) 15:56 (8) 20:10 (4) 21:41 (3) 23:37 (2) 25:45 (2) 29:20 (1) 32:11 (1)                 34:34 (1)    
2 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 35:05 04:25 (11) 03:01 (1) 01:55 (2) 03:24 (54) 03:02 (5) 04:19 (2) 01:40 (14) 01:48 (1) 02:03 (1) 04:03 (4) 03:06 (4)                 02:19 (2) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        04:25 (11) 07:26 (2) 09:21 (2) 12:45 (12) 15:47 (7) 20:06 (3) 21:46 (4) 23:34 (1) 25:37 (1) 29:40 (2) 32:46 (2)                 35:05 (2)    
3 Åke Wansölin Söders-Tyresö 35:53 04:48 (19) 03:19 (11) 02:14 (8) 01:54 (8) 03:03 (6) 04:43 (5) 01:36 (8) 02:10 (3) 02:31 (10) 04:09 (7) 03:04 (3)                 02:22 (4) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        04:48 (19) 08:07 (17) 10:21 (10) 12:15 (7) 15:18 (4) 20:01 (2) 21:37 (2) 23:47 (4) 26:18 (4) 30:27 (4) 33:31 (3)                 35:53 (3)    
4 Kjell Holmberg OK Södertörn 36:17 04:32 (13) 03:17 (9) 02:31 (15) 01:52 (6) 03:08 (8) 04:27 (4) 01:28 (1) 02:27 (15) 02:32 (11) 04:07 (6) 03:14 (5)                 02:42 (14) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:32 (13) 07:49 (12) 10:20 (9) 12:12 (6) 15:20 (5) 19:47 (1) 21:15 (1) 23:42 (3) 26:14 (3) 30:21 (3) 33:35 (4)                 36:17 (4)    
5 Tommy Lindberg Haninge SOK 37:25 04:14 (5) 03:17 (9) 02:07 (4) 02:30 (38) 02:48 (1) 05:24 (13) 01:37 (10) 02:17 (7) 02:24 (6) 04:15 (10) 03:38 (23)                 02:54 (30) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:14 (5) 07:31 (5) 09:38 (4) 12:08 (5) 14:56 (2) 20:20 (5) 21:57 (5) 24:14 (5) 26:38 (5) 30:53 (5) 34:31 (5)                 37:25 (5)    
6 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 37:34 04:28 (12) 03:11 (4) 02:08 (5) 01:48 (2) 04:37 (54) 04:24 (3) 01:54 (23) 02:52 (33) 02:06 (2) 04:11 (8) 03:34 (21)                 02:21 (3) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:28 (12) 07:39 (6) 09:47 (5) 11:35 (2) 16:12 (11) 20:36 (6) 22:30 (6) 25:22 (9) 27:28 (6) 31:39 (6) 35:13 (6)                 37:34 (6)    
7 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 38:27 04:32 (14) 03:14 (6) 02:09 (6) 01:54 (8) 02:54 (2) 06:18 (36) 01:38 (12) 02:25 (11) 02:35 (13) 04:24 (12) 03:47 (27)                 02:37 (12) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        04:32 (14) 07:46 (10) 09:55 (6) 11:49 (3) 14:43 (1) 21:01 (8) 22:39 (8) 25:04 (7) 27:39 (8) 32:03 (7) 35:50 (9)                 38:27 (7)    
8 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 38:30 04:55 (23) 03:33 (16) 02:22 (9) 01:53 (7) 03:32 (17) 04:54 (6) 01:35 (6) 02:25 (11) 02:21 (5) 04:33 (15) 03:33 (20)                 02:54 (30) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:55 (23) 08:28 (19) 10:50 (14) 12:43 (10) 16:15 (12) 21:09 (9) 22:44 (9) 25:09 (8) 27:30 (7) 32:03 (7) 35:36 (7)                 38:30 (8)    
9 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 38:31 04:22 (10) 03:08 (3) 02:06 (3) 01:58 (12) 03:24 (13) 06:48 (42) 01:39 (13) 02:25 (11) 02:38 (17) 04:13 (9) 03:17 (8)                 02:33 (9) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:22 (10) 07:30 (3) 09:36 (3) 11:34 (1) 14:58 (3) 21:46 (12) 23:25 (12) 25:50 (11) 28:28 (11) 32:41 (11) 35:58 (10)                 38:31 (9)    
10 Anders Gezelius OK Ravinen 38:37 04:21 (7) 03:22 (12) 02:29 (13) 02:27 (35) 03:20 (10) 04:59 (7) 01:36 (8) 02:28 (17) 02:51 (30) 04:25 (13) 03:24 (12)                 02:55 (32) Anders Gezelius OK Ravinen
        04:21 (7) 07:43 (8) 10:12 (8) 12:39 (9) 15:59 (9) 20:58 (7) 22:34 (7) 25:02 (6) 27:53 (9) 32:18 (9) 35:42 (8)                 38:37 (10)    
11 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 38:46 04:09 (3) 03:07 (2) 01:53 (1) 04:04 (59) 03:07 (7) 05:27 (16) 01:34 (5) 02:25 (11) 02:40 (20) 04:05 (5) 03:27 (14)                 02:48 (24) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        04:09 (3) 07:16 (1) 09:09 (1) 13:13 (16) 16:20 (14) 21:47 (13) 23:21 (11) 25:46 (10) 28:26 (10) 32:31 (10) 35:58 (10)                 38:46 (11)    
12 Rune Carlsson Sundbybergs IK 39:17 04:50 (21) 03:14 (6) 02:37 (19) 01:50 (3) 03:34 (19) 05:23 (12) 02:48 (59) 02:16 (6) 02:38 (16) 03:54 (2) 03:30 (17)                 02:43 (16) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        04:50 (21) 08:04 (15) 10:41 (12) 12:31 (8) 16:05 (10) 21:28 (11) 24:16 (15) 26:32 (14) 29:10 (13) 33:04 (12) 36:34 (12)                 39:17 (12)    
13 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 40:06 04:50 (21) 03:50 (27) 02:26 (12) 02:02 (14) 03:37 (23) 05:55 (26) 01:29 (2) 02:10 (3) 02:24 (6) 05:04 (26) 03:28 (15)                 02:51 (29) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:50 (21) 08:40 (22) 11:06 (18) 13:08 (14) 16:45 (16) 22:40 (16) 24:09 (13) 26:19 (12) 28:43 (12) 33:47 (13) 37:15 (13)                 40:06 (13)    
14 Mats Lundblad Täby OK 40:21 04:40 (17) 03:46 (24) 02:39 (23) 02:08 (19) 03:21 (11) 05:41 (23) 02:07 (41) 02:38 (23) 02:34 (12) 04:37 (17) 03:36 (22)                 02:34 (10) Mats Lundblad Täby OK
        04:40 (17) 08:26 (18) 11:05 (16) 13:13 (16) 16:34 (15) 22:15 (14) 24:22 (16) 27:00 (15) 29:34 (15) 34:11 (15) 37:47 (15)                 40:21 (14)    
15 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 40:27 04:32 (13) 03:56 (33) 02:37 (19) 02:33 (39) 03:50 (26) 05:21 (11) 01:49 (20) 02:30 (18) 02:30 (9) 04:55 (21) 03:19 (9)                 02:35 (11) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        04:32 (13) 08:28 (19) 11:05 (16) 13:38 (21) 17:28 (19) 22:49 (17) 24:38 (17) 27:08 (16) 29:38 (16) 34:33 (16) 37:52 (16)                 40:27 (15)    
16 Willy Ljungdell Täby OK 40:31 04:07 (2) 03:41 (19) 02:59 (28) 01:56 (10) 03:35 (20) 05:08 (8) 01:51 (21) 03:08 (46) 02:48 (27) 04:34 (16) 03:55 (29)                 02:49 (25) Willy Ljungdell Täby OK
        04:07 (2) 07:48 (11) 10:47 (13) 12:43 (10) 16:18 (13) 21:26 (10) 23:17 (10) 26:25 (13) 29:13 (14) 33:47 (13) 37:42 (14)                 40:31 (16)    
17 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 40:39 05:07 (29) 03:36 (17) 02:25 (10) 03:34 (56) 03:10 (9) 07:19 (51) 01:33 (4) 02:35 (21) 02:08 (3) 03:55 (3) 03:00 (2)                 02:17 (1) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:07 (29) 08:43 (23) 11:08 (19) 14:42 (24) 17:52 (22) 25:11 (29) 26:44 (28) 29:19 (24) 31:27 (21) 35:22 (18) 38:22 (17)                 40:39 (17)    
18 Christer Andersson ATG 41:13 04:44 (18) 03:44 (21) 02:33 (16) 02:19 (29) 04:08 (40) 05:37 (20) 01:55 (25) 02:27 (15) 02:46 (25) 04:43 (20) 03:28 (15)                 02:49 (27) Christer Andersson ATG
        04:44 (18) 08:28 (19) 11:01 (15) 13:20 (19) 17:28 (19) 23:05 (20) 25:00 (19) 27:27 (17) 30:13 (17) 34:56 (17) 38:24 (18)                 41:13 (18)    
19 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 42:32 04:15 (6) 03:15 (8) 05:26 (57) 01:57 (11) 03:36 (21) 05:36 (19) 01:58 (27) 02:47 (26) 02:39 (19) 04:57 (22) 03:22 (11)                 02:44 (18) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        04:15 (6) 07:30 (3) 12:56 (33) 14:53 (28) 18:29 (26) 24:05 (23) 26:03 (23) 28:50 (22) 31:29 (22) 36:26 (20) 39:48 (19)                 42:32 (19)    
20 Göran Larbo Attunda OK 43:41 04:37 (16) 03:22 (12) 02:09 (6) 01:51 (5) 03:23 (12) 07:32 (52) 01:47 (18) 02:51 (30) 02:42 (22) 05:53 (45) 04:51 (44)                 02:43 (16) Göran Larbo Attunda OK
        04:37 (16) 07:59 (14) 10:08 (7) 11:59 (4) 15:22 (6) 22:54 (19) 24:41 (18) 27:32 (18) 30:14 (18) 36:07 (19) 40:58 (20)                 43:41 (20)    
21 Åke Lewander Skarpnäcks OL 43:59 05:22 (34) 04:27 (48) 02:30 (14) 02:14 (24) 04:06 (37) 07:15 (50) 01:37 (10) 02:24 (10) 02:41 (21) 05:06 (27) 03:30 (17)                 02:47 (23) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        05:22 (34) 09:49 (38) 12:19 (26) 14:33 (23) 18:39 (29) 25:54 (31) 27:31 (30) 29:55 (27) 32:36 (28) 37:42 (24) 41:12 (21)                 43:59 (21)    
22 Göran Frisk Attunda OK 44:47 04:21 (8) 03:44 (21) 04:41 (51) 02:02 (14) 03:30 (14) 07:45 (54) 01:42 (16) 02:20 (8) 02:26 (8) 06:30 (54) 03:16 (6)                 02:30 (8) Göran Frisk Attunda OK
        04:21 (8) 08:05 (16) 12:46 (30) 14:48 (26) 18:18 (25) 26:03 (32) 27:45 (31) 30:05 (28) 32:31 (27) 39:01 (28) 42:17 (24)                 44:47 (22)    
23 Håkan Boije Attunda OK 44:59 05:02 (25) 03:45 (23) 02:37 (19) 02:04 (17) 04:27 (50) 06:25 (38) 02:09 (43) 02:55 (34) 03:04 (37) 05:27 (35) 03:57 (31)                 03:07 (36) Håkan Boije Attunda OK
        05:02 (25) 08:47 (25) 11:24 (22) 13:28 (20) 17:55 (23) 24:20 (25) 26:29 (26) 29:24 (25) 32:28 (26) 37:55 (25) 41:52 (22)                 44:59 (23)    
24 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 45:02 04:48 (19) 03:55 (31) 02:43 (24) 01:50 (3) 03:37 (23) 05:57 (28) 03:27 (61) 02:34 (20) 03:13 (42) 05:17 (30) 04:33 (38)                 03:08 (39) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        04:48 (19) 08:43 (23) 11:26 (23) 13:16 (18) 16:53 (17) 22:50 (18) 26:17 (24) 28:51 (23) 32:04 (24) 37:21 (23) 41:54 (23)                 45:02 (24)    
25 Ingrid Graneli Haninge SOK 45:29 05:33 (38) 04:23 (45) 02:35 (17) 02:57 (46) 03:59 (33) 05:39 (21) 02:15 (45) 02:47 (26) 02:48 (28) 05:50 (44) 03:39 (24)                 03:04 (35) Ingrid Graneli Haninge SOK
        05:33 (38) 09:56 (43) 12:31 (28) 15:28 (31) 19:27 (32) 25:06 (28) 27:21 (29) 30:08 (29) 32:56 (29) 38:46 (27) 42:25 (25)                 45:29 (25)    
26 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 45:31 05:14 (31) 04:11 (38) 02:37 (19) 03:15 (52) 03:31 (16) 05:56 (27) 01:41 (15) 02:15 (5) 02:43 (23) 06:53 (57) 04:19 (35)                 02:56 (33) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:14 (31) 09:25 (34) 12:02 (25) 15:17 (30) 18:48 (30) 24:44 (27) 26:25 (25) 28:40 (19) 31:23 (19) 38:16 (26) 42:35 (26)                 45:31 (26)    
27 Per Geijer FM IF 45:41 05:12 (30) 04:00 (34) 02:45 (25) 02:48 (44) 03:52 (27) 06:05 (32) 01:57 (26) 04:00 (57) 03:01 (35) 05:44 (40) 03:31 (19)                 02:46 (20) Per Geijer FM IF
        05:12 (30) 09:12 (28) 11:57 (24) 14:45 (25) 18:37 (28) 24:42 (26) 26:39 (27) 30:39 (30) 33:40 (30) 39:24 (29) 42:55 (27)                 45:41 (27)    
28 Stig Löfgren Attunda OK 45:56 04:21 (7) 03:31 (14) 02:35 (17) 02:41 (40) 03:58 (31) 05:24 (13) 01:45 (17) 05:10 (59) 02:48 (27) 04:29 (14) 06:49 (58)                 02:25 (6) Stig Löfgren Attunda OK
        04:21 (7) 07:52 (13) 10:27 (11) 13:08 (14) 17:06 (18) 22:30 (15) 24:15 (14) 29:25 (26) 32:13 (25) 36:42 (21) 43:31 (29)                 45:56 (28)    
28 Christer Hedin IFK Enskede 45:56 05:22 (34) 03:51 (29) 04:23 (48) 02:01 (13) 03:32 (17) 05:10 (9) 01:35 (6) 02:55 (34) 02:37 (15) 05:20 (32) 06:26 (56)                 02:44 (18) Christer Hedin IFK Enskede
        05:22 (34) 09:13 (29) 13:36 (36) 15:37 (32) 19:09 (31) 24:19 (24) 25:54 (21) 28:49 (20) 31:26 (20) 36:46 (22) 43:12 (28)                 45:56 (28)    
30 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 46:40 05:55 (42) 04:00 (34) 07:10 (59) 02:03 (16) 03:30 (14) 05:39 (21) 01:59 (29) 02:44 (24) 02:36 (14) 05:03 (24) 03:19 (9)                 02:42 (14) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:55 (42) 09:55 (42) 17:05 (54) 19:08 (52) 22:38 (45) 28:17 (39) 30:16 (39) 33:00 (36) 35:36 (34) 40:39 (31) 43:58 (30)                 46:40 (30)    
31 Gösta Guteland Snättringe SK 47:25 06:24 (47) 03:54 (30) 04:59 (53) 02:42 (41) 03:52 (27) 06:51 (44) 02:04 (38) 03:04 (42) 02:45 (24) 04:19 (11) 03:24 (12)                 03:07 (36) Gösta Guteland Snättringe SK
        06:24 (47) 10:18 (45) 15:17 (47) 17:59 (45) 21:51 (44) 28:42 (41) 30:46 (40) 33:50 (40) 36:35 (38) 40:54 (32) 44:18 (31)                 47:25 (31)    
32 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 47:55 06:08 (44) 03:12 (5) 03:33 (37) 02:05 (18) 02:57 (3) 05:31 (17) 02:28 (52) 02:55 (34) 02:59 (33) 10:10 (61) 03:16 (6)                 02:41 (13) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        06:08 (44) 09:20 (33) 12:53 (32) 14:58 (29) 17:55 (23) 23:26 (21) 25:54 (21) 28:49 (20) 31:48 (23) 41:58 (39) 45:14 (33)                 47:55 (32)    
33 Martin Eriksson OK Södertörn 48:16 04:58 (24) 03:55 (31) 03:42 (40) 04:11 (60) 04:04 (36) 06:47 (41) 01:54 (23) 03:50 (54) 03:28 (50) 04:38 (18) 03:46 (26)                 03:03 (34) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:58 (24) 08:53 (26) 12:35 (29) 16:46 (39) 20:50 (37) 27:37 (38) 29:31 (36) 33:21 (38) 36:49 (40) 41:27 (34) 45:13 (32)                 48:16 (33)    
34 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 48:31 05:19 (33) 03:49 (25) 06:35 (58) 02:08 (19) 03:55 (30) 05:31 (17) 02:09 (43) 03:35 (53) 03:05 (38) 05:45 (42) 03:51 (28)                 02:49 (25) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        05:19 (33) 09:08 (27) 15:43 (49) 17:51 (44) 21:46 (43) 27:17 (36) 29:26 (35) 33:01 (37) 36:06 (36) 41:51 (38) 45:42 (35)                 48:31 (34)    
35 Leif Wallenbro Väsby OK 49:38 05:26 (36) 03:49 (25) 03:11 (30) 02:22 (32) 03:46 (25) 07:11 (48) 02:39 (56) 02:59 (40) 02:53 (32) 06:49 (56) 04:36 (40)                 03:57 (54) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:26 (36) 09:15 (30) 12:26 (27) 14:48 (26) 18:34 (27) 25:45 (30) 28:24 (32) 31:23 (31) 34:16 (31) 41:05 (33) 45:41 (34)                 49:38 (35)    
36 Carin Runqvist Järfälla OK 50:04 05:41 (39) 04:18 (43) 04:12 (46) 02:27 (35) 04:18 (46) 05:58 (29) 02:03 (34) 03:17 (48) 03:51 (55) 05:44 (40) 04:17 (34)                 03:58 (55) Carin Runqvist Järfälla OK
        05:41 (39) 09:59 (44) 14:11 (39) 16:38 (38) 20:56 (38) 26:54 (33) 28:57 (33) 32:14 (34) 36:05 (35) 41:49 (37) 46:06 (36)                 50:04 (36)    
37 Helena Korhonen Haninge SOK 50:30 05:02 (25) 04:30 (49) 07:50 (60) 03:18 (53) 03:52 (27) 05:24 (13) 02:38 (55) 02:22 (9) 04:12 (58) 04:38 (18) 04:15 (33)                 02:29 (7) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:02 (25) 09:32 (36) 17:22 (55) 20:40 (56) 24:32 (54) 29:56 (46) 32:34 (50) 34:56 (44) 39:08 (47) 43:46 (44) 48:01 (42)                 50:30 (37)    
38 Gunnar Hellström Haninge SOK 50:37 04:13 (4) 03:31 (14) 03:35 (39) 02:20 (30) 04:06 (37) 05:45 (24) 01:47 (18) 06:41 (61) 03:13 (42) 06:22 (53) 06:15 (55)                 02:49 (25) Gunnar Hellström Haninge SOK
        04:13 (4) 07:44 (9) 11:19 (21) 13:39 (22) 17:45 (21) 23:30 (22) 25:17 (20) 31:58 (32) 35:11 (33) 41:33 (35) 47:48 (39)                 50:37 (38)    
39 Göran Johansson Snättringe SK 51:02 06:48 (53) 04:40 (52) 02:52 (27) 02:52 (45) 04:13 (42) 06:11 (34) 02:07 (41) 03:13 (47) 03:36 (52) 05:45 (42) 04:37 (41)                 04:08 (56) Göran Johansson Snättringe SK
        06:48 (53) 11:28 (50) 14:20 (40) 17:12 (40) 21:25 (40) 27:36 (37) 29:43 (38) 32:56 (35) 36:32 (37) 42:17 (40) 46:54 (37)                 51:02 (39)    
40 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 51:16 06:10 (46) 03:41 (19) 05:06 (55) 02:15 (26) 04:15 (44) 05:46 (25) 02:18 (46) 05:31 (60) 03:10 (41) 06:01 (51) 03:56 (30)                 03:07 (37) Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden
        06:10 (46) 09:51 (40) 14:57 (45) 17:12 (40) 21:27 (41) 27:13 (35) 29:31 (36) 35:02 (45) 38:12 (45) 44:13 (45) 48:09 (44)                 51:16 (40)    
41 Björn Ekblom Skogsluffarna 51:17 09:15 (58) 04:14 (40) 03:17 (33) 02:11 (21) 04:03 (35) 06:29 (40) 02:18 (46) 02:44 (24) 02:52 (31) 05:28 (36) 04:59 (45)                 03:27 (49) Björn Ekblom Skogsluffarna
        09:15 (58) 13:29 (57) 16:46 (53) 18:57 (50) 23:00 (47) 29:29 (44) 31:47 (44) 34:31 (42) 37:23 (41) 42:51 (41) 47:50 (40)                 51:17 (41)    
42 Bengt Andersson Söders-Tyresö 51:19 09:03 (57) 04:24 (47) 03:58 (44) 02:13 (23) 03:58 (31) 05:12 (10) 01:59 (29) 02:47 (27) 03:06 (39) 05:00 (23) 06:30 (57)                 03:09 (40) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        09:03 (57) 13:27 (56) 17:25 (56) 19:38 (54) 23:36 (49) 28:48 (42) 30:47 (41) 33:34 (39) 36:40 (39) 41:40 (36) 48:10 (45)                 51:19 (42)    
43 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 51:21 05:02 (26) 04:16 (42) 05:11 (56) 03:01 (47) 03:36 (21) 08:20 (56) 02:03 (34) 02:32 (19) 03:26 (49) 05:54 (47) 04:40 (42)                 03:20 (46) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        05:02 (26) 09:18 (32) 14:29 (41) 17:30 (43) 21:06 (39) 29:26 (43) 31:29 (43) 34:01 (41) 37:27 (42) 43:21 (43) 48:01 (42)                 51:21 (43)    
44 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 51:43 05:17 (32) 04:15 (41) 04:29 (50) 02:11 (21) 04:01 (34) 06:57 (45) 01:52 (22) 02:57 (38) 02:59 (33) 05:25 (34) 07:31 (61)                 03:49 (52) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        05:17 (32) 09:32 (36) 14:01 (38) 16:12 (36) 20:13 (35) 27:10 (34) 29:02 (34) 31:59 (33) 34:58 (32) 40:23 (30) 47:54 (41)                 51:43 (44)    
45 Birgitta Klang Långhundra IF 52:20 07:10 (56) 07:43 (61) 03:23 (34) 02:18 (28) 04:34 (53) 06:18 (36) 02:03 (34) 02:51 (30) 03:14 (44) 05:03 (24) 04:27 (37)                 03:16 (44) Birgitta Klang Långhundra IF
        07:10 (56) 14:53 (58) 18:16 (57) 20:34 (55) 25:08 (55) 31:26 (53) 33:29 (53) 36:20 (51) 39:34 (48) 44:37 (47) 49:04 (46)                 52:20 (45)    
46 Jan Larsson Tullinge SK 52:22 06:40 (52) 04:49 (54) 03:13 (32) 02:42 (41) 04:08 (40) 07:08 (47) 02:28 (52) 03:28 (51) 03:21 (45) 05:11 (28) 04:33 (38)                 04:41 (59) Jan Larsson Tullinge SK
        06:40 (52) 11:29 (51) 14:42 (43) 17:24 (42) 21:32 (42) 28:40 (40) 31:08 (42) 34:36 (43) 37:57 (43) 43:08 (42) 47:41 (38)                 52:22 (46)    
47 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 52:39 11:54 (60) 05:07 (57) 02:51 (26) 02:29 (37) 04:15 (44) 06:11 (34) 02:06 (40) 02:36 (22) 03:23 (48) 05:21 (33) 03:40 (25)                 02:46 (20) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        11:54 (60) 17:01 (60) 19:52 (59) 22:21 (59) 26:36 (58) 32:47 (55) 34:53 (54) 37:29 (54) 40:52 (53) 46:13 (52) 49:53 (47)                 52:39 (47)    
48 Eva von Heijne Sigtuna OK 53:17 06:25 (49) 04:23 (45) 04:28 (49) 03:01 (47) 05:37 (57) 06:10 (33) 02:21 (50) 03:24 (50) 03:56 (56) 05:53 (45) 04:23 (36)                 03:16 (44) Eva von Heijne Sigtuna OK
        06:25 (49) 10:48 (47) 15:16 (46) 18:17 (47) 23:54 (50) 30:04 (49) 32:25 (48) 35:49 (49) 39:45 (49) 45:38 (50) 50:01 (48)                 53:17 (48)    
49 Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 53:31 06:24 (47) 04:53 (55) 03:29 (35) 03:37 (57) 06:02 (59) 06:01 (30) 01:58 (27) 04:13 (58) 03:40 (53) 05:55 (49) 04:04 (32)                 03:15 (42) Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK
        06:24 (47) 11:17 (48) 14:46 (44) 18:23 (49) 24:25 (53) 30:26 (50) 32:24 (47) 36:37 (52) 40:17 (51) 46:12 (51) 50:16 (49)                 53:31 (49)    
50 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 54:05 06:09 (45) 06:31 (59) 03:44 (42) 03:03 (49) 04:28 (52) 06:01 (30) 02:01 (31) 03:53 (55) 03:57 (57) 05:35 (38) 05:01 (46)                 03:42 (51) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        06:09 (45) 12:40 (55) 16:24 (50) 19:27 (53) 23:55 (51) 29:56 (46) 31:57 (45) 35:50 (50) 39:47 (50) 45:22 (49) 50:23 (50)                 54:05 (50)    
51 Klas Langels Skarpnäcks OL 54:10 06:33 (50) 04:48 (53) 03:11 (30) 03:37 (57) 04:43 (55) 07:03 (46) 02:04 (38) 03:07 (45) 03:02 (36) 06:42 (55) 05:51 (51)                 03:29 (50) Klas Langels Skarpnäcks OL
        06:33 (50) 11:21 (49) 14:32 (42) 18:09 (46) 22:52 (46) 29:55 (45) 31:59 (46) 35:06 (46) 38:08 (44) 44:50 (48) 50:41 (51)                 54:10 (51)    
52 Sören Johansson Sala OK 55:06 05:49 (41) 04:31 (50) 03:07 (29) 02:17 (27) 04:06 (37) 10:10 (58) 02:25 (51) 03:05 (43) 03:30 (51) 05:32 (37) 07:09 (60)                 03:25 (48) Sören Johansson Sala OK
        05:49 (41) 10:20 (46) 13:27 (34) 15:44 (33) 19:50 (33) 30:00 (48) 32:25 (48) 35:30 (47) 39:00 (46) 44:32 (46) 51:41 (52)                 55:06 (52)    
53 Ulla Gummeson Väsby OK 56:49 05:29 (37) 04:01 (36) 04:04 (45) 02:14 (24) 04:14 (43) 10:34 (59) 02:02 (32) 02:57 (38) 04:47 (61) 05:56 (50) 05:57 (52)                 04:34 (58) Ulla Gummeson Väsby OK
        05:29 (37) 09:30 (35) 13:34 (35) 15:48 (34) 20:02 (34) 30:36 (51) 32:38 (51) 35:35 (48) 40:22 (52) 46:18 (53) 52:15 (53)                 56:49 (53)    
54 Björn Stolt OK Ravinen 56:58 06:58 (55) 04:34 (51) 05:00 (54) 02:26 (34) 04:25 (49) 07:14 (49) 02:42 (57) 03:56 (56) 04:15 (59) 05:19 (31) 06:54 (59)                 03:15 (42) Björn Stolt OK Ravinen
        06:58 (55) 11:32 (52) 16:32 (52) 18:58 (51) 23:23 (48) 30:37 (52) 33:19 (52) 37:15 (53) 41:30 (54) 46:49 (54) 53:43 (54)                 56:58 (54)    
55 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 57:49 05:59 (43) 03:50 (27) 09:32 (61) 02:20 (30) 04:18 (46) 06:26 (39) 03:15 (60) 03:05 (43) 03:21 (45) 05:54 (47) 05:58 (53)                 03:51 (53) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        05:59 (43) 09:49 (38) 19:21 (58) 21:41 (58) 25:59 (56) 32:25 (54) 35:40 (55) 38:45 (55) 42:06 (55) 48:00 (55) 53:58 (55)                 57:49 (55)    
56 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 58:19 05:05 (28) 04:11 (38) 03:31 (36) 03:03 (49) 08:09 (61) 12:58 (60) 02:47 (58) 02:51 (31) 02:38 (16) 05:35 (38) 04:45 (43)                 02:46 (20) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        05:05 (28) 09:16 (31) 12:47 (31) 15:50 (35) 23:59 (52) 36:57 (58) 39:44 (58) 42:35 (58) 45:13 (58) 50:48 (57) 55:33 (57)                 58:19 (56)    
57 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 59:49 06:52 (54) 05:12 (58) 04:20 (47) 04:40 (61) 05:36 (56) 06:50 (43) 02:20 (49) 03:03 (41) 03:22 (47) 07:35 (58) 05:10 (47)                 04:49 (60) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:52 (54) 12:04 (54) 16:24 (50) 21:04 (57) 26:40 (59) 33:30 (56) 35:50 (56) 38:53 (56) 42:15 (56) 49:50 (56) 55:00 (56)                 59:49 (57)    
58 Bo Källström OK Milan 61:41 05:48 (40) 04:04 (37) 03:44 (42) 02:43 (43) 04:20 (48) 19:42 (61) 02:02 (32) 02:55 (34) 02:46 (25) 05:15 (29) 05:10 (47)                 03:12 (41) Bo Källström OK Milan
        05:48 (40) 09:52 (41) 13:36 (36) 16:19 (37) 20:39 (36) 40:21 (60) 42:23 (59) 45:18 (59) 48:04 (59) 53:19 (59) 58:29 (59)                 61:41 (58)    
59 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 62:15 06:35 (51) 05:01 (56) 03:42 (40) 03:04 (51) 07:44 (60) 07:57 (55) 02:19 (48) 03:17 (48) 03:46 (54) 09:08 (60) 05:28 (49)                 04:14 (57) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        06:35 (51) 11:36 (53) 15:18 (48) 18:22 (48) 26:06 (57) 34:03 (57) 36:22 (57) 39:39 (57) 43:25 (57) 52:33 (58) 58:01 (58)                 62:15 (59)    
60 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 70:18 09:31 (59) 07:25 (60) 04:54 (52) 03:25 (55) 05:47 (58) 09:00 (57) 02:33 (54) 03:31 (52) 04:22 (60) 08:13 (59) 06:00 (54)                 05:37 (61) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        09:31 (59) 16:56 (59) 21:50 (60) 25:15 (60) 31:02 (60) 40:02 (59) 42:35 (60) 46:06 (60) 50:28 (60) 58:41 (60) 64:41 (60)                 70:18 (60)    
61 Kurt Andersson Enebybergs IF 394:03 349:40 (61) 04:19 (44) 02:25 (10) 02:25 (33) 04:27 (50) 07:44 (53) 02:03 (34) 02:50 (29) 03:06 (39) 06:13 (52) 05:28 (49)                 03:23 (47) Kurt Andersson Enebybergs IF
        349:40 (61) 353:59 (61) 356:24 (61) 358:49 (61) 363:16 (61) 371:00 (61) 373:03 (61) 375:53 (61) 378:59 (61) 385:12 (61) 390:40 (61)                 394:03 (61)    
- Bengt Fahlin IBM Club Sweden Minustid 412:52   04:51   Minustid   06:50   07:39   02:44   03:04   03:28   13:54   04:34                           Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        412:52   417:43   Ej tid  ----->                                                   Minustid      
- Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 411:53 05:30   09:14   03:55   02:11   04:13                                           386:50   Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        05:30   14:44   18:39   20:50   25:03                                           411:53      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                           Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 30:38 02:35 (1) 04:43 (4) 02:06 (4) 03:16 (3) 02:44 (3) 02:19 (11) 02:47 (5) 04:05 (1) 03:31 (1)                         02:32 (1) Susanne Holmberg OK Södertörn
        02:35 (1) 07:18 (1) 09:24 (1) 12:40 (2) 15:24 (2) 17:43 (2) 20:30 (2) 24:35 (2) 28:06 (1)                         30:38 (1)    
2 Jan Bojling Solna OK 31:16 02:50 (2) 04:44 (5) 02:05 (3) 02:59 (1) 02:44 (3) 01:45 (1) 02:39 (2) 04:41 (6) 03:58 (2)                         02:51 (3) Jan Bojling Solna OK
        02:50 (2) 07:34 (2) 09:39 (2) 12:38 (1) 15:22 (1) 17:07 (1) 19:46 (1) 24:27 (1) 28:25 (2)                         31:16 (2)    
3 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 33:40 03:58 (9) 04:16 (2) 01:53 (2) 03:46 (10) 02:49 (5) 02:09 (7) 03:18 (14) 04:35 (4) 04:02 (3)                         02:54 (4) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        03:58 (9) 08:14 (3) 10:07 (3) 13:53 (3) 16:42 (3) 18:51 (3) 22:09 (3) 26:44 (3) 30:46 (3)                         33:40 (3)    
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 34:21 05:05 (20) 04:15 (1) 01:49 (1) 03:14 (2) 02:38 (1) 01:50 (2) 04:13 (23) 04:13 (2) 04:07 (4)                         02:57 (6) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        05:05 (20) 09:20 (9) 11:09 (6) 14:23 (4) 17:01 (4) 18:51 (3) 23:04 (5) 27:17 (5) 31:24 (4)                         34:21 (4)    
5 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 34:26 04:05 (12) 04:49 (6) 02:16 (6) 03:35 (5) 02:43 (2) 02:08 (6) 02:53 (9) 04:38 (5) 04:33 (7)                         02:46 (2) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        04:05 (12) 08:54 (6) 11:10 (7) 14:45 (5) 17:28 (5) 19:36 (5) 22:29 (4) 27:07 (4) 31:40 (5)                         34:26 (5)    
6 Mats Törngren OK Linné 38:17 04:00 (11) 05:39 (13) 03:30 (23) 03:43 (8) 03:17 (11) 02:18 (10) 03:11 (11) 05:14 (8) 04:13 (5)                         03:12 (10) Mats Törngren OK Linné
        04:00 (11) 09:39 (10) 13:09 (14) 16:52 (12) 20:09 (12) 22:27 (10) 25:38 (11) 30:52 (9) 35:05 (7)                         38:17 (6)    
7 Lars Peter Isaksson Skellefteå OK 38:24 04:48 (19) 04:52 (7) 02:50 (15) 03:28 (4) 03:58 (17) 03:35 (28) 02:46 (4) 04:16 (3) 04:57 (11)                         02:54 (4) Lars Peter Isaksson Skellefteå OK
        04:48 (19) 09:40 (11) 12:30 (12) 15:58 (10) 19:56 (9) 23:31 (12) 26:17 (12) 30:33 (7) 35:30 (8)                         38:24 (7)    
8 Per-Åke Holm Sigtuna OK 38:35 04:37 (17) 05:10 (8) 02:28 (8) 03:38 (6) 04:11 (22) 02:02 (3) 03:15 (12) 04:52 (7) 04:41 (8)                         03:41 (13) Per-Åke Holm Sigtuna OK
        04:37 (17) 09:47 (13) 12:15 (10) 15:53 (9) 20:04 (11) 22:06 (9) 25:21 (10) 30:13 (6) 34:54 (6)                         38:35 (8)    
9 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 39:07 03:50 (7) 05:22 (10) 02:28 (8) 03:42 (7) 03:52 (14) 02:20 (12) 03:34 (18) 05:42 (11) 04:44 (9)                         03:33 (12) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        03:50 (7) 09:12 (8) 11:40 (9) 15:22 (8) 19:14 (7) 21:34 (7) 25:08 (8) 30:50 (8) 35:34 (9)                         39:07 (9)    
10 Inger Andersson Söders-Tyresö 39:24 03:48 (6) 04:28 (3) 02:22 (7) 04:09 (14) 02:54 (6) 03:16 (25) 02:13 (1) 08:13 (24) 04:57 (11)                         03:04 (7) Inger Andersson Söders-Tyresö
        03:48 (6) 08:16 (4) 10:38 (4) 14:47 (6) 17:41 (6) 20:57 (6) 23:10 (6) 31:23 (10) 36:20 (10)                         39:24 (10)    
11 Ulf Nordin Snättringe SK 40:02 03:23 (3) 05:26 (11) 02:39 (12) 05:04 (21) 03:04 (7) 02:22 (13) 02:50 (6) 06:37 (15) 05:07 (16)                         03:30 (11) Ulf Nordin Snättringe SK
        03:23 (3) 08:49 (5) 11:28 (8) 16:32 (11) 19:36 (8) 21:58 (8) 24:48 (7) 31:25 (11) 36:32 (11)                         40:02 (11)    
12 Eva Andersson OK Södertörn 41:57 03:35 (4) 05:26 (11) 02:06 (4) 04:11 (15) 04:42 (25) 04:31 (29) 02:43 (3) 05:35 (9) 04:18 (6)                         04:50 (27) Eva Andersson OK Södertörn
        03:35 (4) 09:01 (7) 11:07 (5) 15:18 (7) 20:00 (10) 24:31 (16) 27:14 (14) 32:49 (12) 37:07 (12)                         41:57 (12)    
13 Siri Isaksson Skellefteå OK 42:18 04:11 (14) 06:34 (21) 02:51 (16) 03:43 (8) 03:07 (8) 02:03 (4) 02:51 (7) 08:54 (26) 04:57 (11)                         03:07 (8) Siri Isaksson Skellefteå OK
        04:11 (14) 10:45 (18) 13:36 (17) 17:19 (13) 20:26 (13) 22:29 (11) 25:20 (9) 34:14 (14) 39:11 (14)                         42:18 (13)    
14 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:57 06:15 (27) 05:52 (16) 02:38 (10) 04:01 (11) 03:12 (9) 02:05 (5) 03:30 (17) 05:54 (13) 05:11 (19)                         04:19 (21) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        06:15 (27) 12:07 (23) 14:45 (22) 18:46 (18) 21:58 (16) 24:03 (14) 27:33 (15) 33:27 (13) 38:38 (13)                         42:57 (14)    
15 Sven-Erik Widin OK Österåker 43:34 05:14 (22) 05:51 (15) 03:12 (21) 04:47 (20) 03:31 (13) 02:14 (8) 03:09 (10) 06:55 (17) 04:52 (10)                         03:49 (15) Sven-Erik Widin OK Österåker
        05:14 (22) 11:05 (19) 14:17 (20) 19:04 (19) 22:35 (18) 24:49 (17) 27:58 (17) 34:53 (17) 39:45 (16)                         43:34 (15)    
16 Kurt Boström OK Linné 43:38 04:08 (13) 06:31 (20) 03:11 (20) 04:32 (18) 03:56 (16) 02:43 (16) 04:00 (20) 05:37 (10) 05:07 (16)                         03:53 (18) Kurt Boström OK Linné
        04:08 (13) 10:39 (16) 13:50 (18) 18:22 (17) 22:18 (17) 25:01 (18) 29:01 (18) 34:38 (16) 39:45 (16)                         43:38 (16)    
17 Lars Dyrhage Järfälla OK 44:04 06:04 (26) 05:18 (9) 02:42 (13) 04:04 (13) 03:30 (12) 02:32 (14) 03:25 (16) 06:57 (18) 05:10 (18)                         04:22 (22) Lars Dyrhage Järfälla OK
        06:04 (26) 11:22 (21) 14:04 (19) 18:08 (16) 21:38 (15) 24:10 (15) 27:35 (16) 34:32 (15) 39:42 (15)                         44:04 (17)    
18 Inger Pahlén Söders-Tyresö 44:27 03:43 (5) 06:40 (23) 03:00 (17) 04:02 (12) 03:52 (14) 02:17 (9) 03:17 (13) 08:50 (25) 05:02 (15)                         03:44 (14) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:43 (5) 10:23 (15) 13:23 (15) 17:25 (14) 21:17 (14) 23:34 (13) 26:51 (13) 35:41 (18) 40:43 (18)                         44:27 (18)    
19 Margaretha Nylund OK Södertörn 45:01 04:43 (18) 06:01 (19) 02:42 (13) 04:13 (16) 06:34 (29) 02:43 (16) 03:24 (15) 05:51 (12) 05:01 (14)                         03:49 (15) Margaretha Nylund OK Södertörn
        04:43 (18) 10:44 (17) 13:26 (16) 17:39 (15) 24:13 (22) 26:56 (21) 30:20 (20) 36:11 (19) 41:12 (19)                         45:01 (19)    
20 Lars Persson Väsby OK 49:02 03:59 (10) 05:45 (14) 02:38 (10) 08:20 (28) 03:14 (10) 02:34 (15) 02:52 (8) 08:07 (23) 07:08 (25)                         04:25 (23) Lars Persson Väsby OK
        03:59 (10) 09:44 (12) 12:22 (11) 20:42 (22) 23:56 (19) 26:30 (19) 29:22 (19) 37:29 (20) 44:37 (20)                         49:02 (20)    
21 Sven Jacobsson IF Thor 49:50 04:30 (16) 06:39 (22) 03:30 (23) 05:15 (23) 04:07 (20) 02:54 (18) 04:12 (22) 07:21 (20) 07:04 (24)                         04:18 (20) Sven Jacobsson IF Thor
        04:30 (16) 11:09 (20) 14:39 (21) 19:54 (21) 24:01 (21) 26:55 (20) 31:07 (21) 38:28 (21) 45:32 (21)                         49:50 (21)    
22 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 51:29 05:07 (21) 06:56 (24) 04:27 (29) 06:49 (27) 04:12 (23) 03:00 (19) 04:23 (24) 06:23 (14) 06:21 (22)                         03:51 (17) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        05:07 (21) 12:03 (22) 16:30 (24) 23:19 (26) 27:31 (26) 30:31 (26) 34:54 (24) 41:17 (22) 47:38 (22)                         51:29 (22)    
23 Leif Hermundstad Snättringe SK 52:58 03:55 (8) 05:54 (17) 03:01 (18) 06:44 (26) 04:22 (24) 03:09 (23) 08:00 (28) 08:05 (22) 05:16 (20)                         04:32 (25) Leif Hermundstad Snättringe SK
        03:55 (8) 09:49 (14) 12:50 (13) 19:34 (20) 23:56 (19) 27:05 (22) 35:05 (26) 43:10 (24) 48:26 (23)                         52:58 (23)    
24 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 55:13 06:27 (29) 05:58 (18) 03:08 (19) 09:19 (29) 05:20 (28) 03:03 (21) 03:42 (19) 07:04 (19) 08:05 (27)                         03:07 (8) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        06:27 (29) 12:25 (24) 15:33 (23) 24:52 (28) 30:12 (29) 33:15 (28) 36:57 (27) 44:01 (25) 52:06 (26)                         55:13 (24)    
25 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 55:28 05:33 (23) 08:40 (27) 04:08 (27) 04:23 (17) 04:05 (18) 03:18 (26) 04:39 (25) 09:52 (28) 05:16 (20)                         05:34 (28) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        05:33 (23) 14:13 (27) 18:21 (28) 22:44 (24) 26:49 (24) 30:07 (25) 34:46 (23) 44:38 (26) 49:54 (24)                         55:28 (25)    
25 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 55:28 05:47 (24) 08:26 (26) 03:27 (22) 05:11 (22) 04:08 (21) 03:02 (20) 04:53 (26) 06:51 (16) 09:15 (29)                         04:28 (24) Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
        05:47 (24) 14:13 (27) 17:40 (26) 22:51 (25) 26:59 (25) 30:01 (24) 34:54 (24) 41:45 (23) 51:00 (25)                         55:28 (25)    
27 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 58:20 06:26 (28) 08:55 (28) 03:46 (26) 05:59 (24) 04:42 (25) 03:31 (27) 05:54 (27) 07:33 (21) 06:53 (23)                         04:41 (26) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        06:26 (28) 15:21 (29) 19:07 (29) 25:06 (29) 29:48 (28) 33:19 (29) 39:13 (28) 46:46 (27) 53:39 (27)                         58:20 (27)    
28 Berit Lindunger Haninge SOK 62:41 06:03 (25) 07:28 (25) 04:17 (28) 06:20 (25) 05:05 (27) 03:04 (22) 09:06 (29) 09:04 (27) 08:02 (26)                         04:12 (19) Berit Lindunger Haninge SOK
        06:03 (25) 13:31 (26) 17:48 (27) 24:08 (27) 29:13 (27) 32:17 (27) 41:23 (29) 50:27 (28) 58:29 (28)                         62:41 (28)    
29 Carl Lang OK Österåker 80:43 04:13 (15) 09:13 (29) 03:36 (25) 04:39 (19) 04:06 (19) 03:11 (24) 04:05 (21) 33:09 (29) 08:55 (28)                         05:36 (29) Carl Lang OK Österåker
        04:13 (15) 13:26 (25) 17:02 (25) 21:41 (23) 25:47 (23) 28:58 (23) 33:03 (22) 66:12 (29) 75:07 (29)                         80:43 (29)    
- Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 27:58 13:52   08:27                                                       05:39   Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        13:52   22:19                                                       27:58      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Alf Persson OK Österåker 30:14 03:57 (3) 05:56 (1) 03:29 (3) 03:37 (2) 04:05 (2) 04:25 (1)                                     04:45 (4) Alf Persson OK Österåker
        03:57 (3) 09:53 (3) 13:22 (3) 16:59 (3) 21:04 (1) 25:29 (1)                                     30:14 (1)    
2 Lars-Erik Lindell Väsby OK 33:01 04:04 (4) 06:52 (7) 03:41 (4) 04:16 (4) 03:31 (1) 05:32 (3)                                     05:05 (5) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:04 (4) 10:56 (4) 14:37 (4) 18:53 (5) 22:24 (4) 27:56 (3)                                     33:01 (2)    
3 Bror Wahlberg Haninge SOK 33:27 03:40 (2) 06:12 (3) 03:27 (2) 03:34 (1) 04:46 (7) 07:29 (8)                                     04:19 (1) Bror Wahlberg Haninge SOK
        03:40 (2) 09:52 (2) 13:19 (2) 16:53 (2) 21:39 (3) 29:08 (4)                                     33:27 (3)    
4 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 34:17 04:43 (8) 06:24 (5) 04:02 (6) 03:41 (3) 04:55 (8) 05:51 (4)                                     04:41 (3) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        04:43 (8) 11:07 (6) 15:09 (5) 18:50 (4) 23:45 (5) 29:36 (5)                                     34:17 (4)    
5 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 35:35 04:37 (7) 06:21 (4) 04:43 (9) 04:17 (5) 05:23 (9) 05:07 (2)                                     05:07 (6) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        04:37 (7) 10:58 (5) 15:41 (7) 19:58 (6) 25:21 (6) 30:28 (6)                                     35:35 (5)    
6 Sivert Söderbärg OK Roslagen 37:48 04:31 (5) 07:06 (8) 04:26 (8) 05:06 (8) 04:12 (4) 06:28 (6)                                     05:59 (7) Sivert Söderbärg OK Roslagen
        04:31 (5) 11:37 (8) 16:03 (8) 21:09 (7) 25:21 (6) 31:49 (7)                                     37:48 (6)    
7 Gunvor Granath Nynäshamns OK 39:55 05:13 (9) 07:43 (9) 03:46 (5) 04:45 (7) 04:05 (2) 09:53 (9)                                     04:30 (2) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        05:13 (9) 12:56 (9) 16:42 (9) 21:27 (8) 25:32 (8) 35:25 (8)                                     39:55 (7)    
8 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 44:34 04:33 (6) 06:42 (6) 04:18 (7) 09:58 (9) 04:32 (5) 06:37 (7)                                     07:54 (8) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        04:33 (6) 11:15 (7) 15:33 (6) 25:31 (9) 30:03 (9) 36:40 (9)                                     44:34 (8)    
9 Lars-Åke Eriksson Täby OK 45:17 02:56 (1) 06:07 (2) 03:15 (1) 04:22 (6) 04:45 (6) 05:58 (5)                                     17:54 (9) Lars-Åke Eriksson Täby OK
        02:56 (1) 09:03 (1) 12:18 (1) 16:40 (1) 21:25 (2) 27:23 (2)                                     45:17 (9)