Sträcktider Luffarligan  Alby, Tyresö                                                                            
  2019-02-20 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                            
                                                                                       
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 47:12 00:54 (3) 02:55 (7) 01:05 (2) 02:35 (2) 01:52 (2) 02:45 (1) 03:15 (3) 01:30 (2) 02:02 (3) 02:15 (1) 01:34 (3) 02:10 (1) 03:11 (10) 06:47 (2) 03:52 (1) 02:34 (3) 01:23 (1) 02:53 (3) 01:40 (4) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        00:54 (3) 03:49 (7) 04:54 (4) 07:29 (2) 09:21 (2) 12:06 (2) 15:21 (2) 16:51 (2) 18:53 (2) 21:08 (2) 22:42 (2) 24:52 (2) 28:03 (3) 34:50 (2) 38:42 (2) 41:16 (2) 42:39 (1) 45:32 (1) 47:12 (1)    
2 Hannes Svahn OK Ravinen 47:29 00:52 (2) 02:00 (1) 01:02 (1) 02:27 (1) 02:22 (7) 03:08 (4) 03:01 (1) 01:17 (1) 01:55 (1) 02:50 (6) 01:26 (1) 02:14 (3) 02:41 (6) 06:28 (1) 04:27 (2) 02:14 (1) 03:09 (10) 02:33 (2) 01:23 (2) Hannes Svahn OK Ravinen
        00:52 (2) 02:52 (1) 03:54 (1) 06:21 (1) 08:43 (1) 11:51 (1) 14:52 (1) 16:09 (1) 18:04 (1) 20:54 (1) 22:20 (1) 24:34 (1) 27:15 (1) 33:43 (1) 38:10 (1) 40:24 (1) 43:33 (2) 46:06 (2) 47:29 (2)    
3 Oscar Arman Nyköpings OK 49:41 01:05 (5) 02:14 (3) 01:54 (8) 02:55 (4) 01:44 (1) 02:49 (2) 03:13 (2) 01:31 (4) 01:59 (2) 02:29 (2) 01:29 (2) 02:12 (2) 02:24 (4) 07:02 (3) 04:30 (3) 02:26 (2) 01:48 (3) 02:32 (1) 03:25 (12) Oscar Arman Nyköpings OK
        01:05 (5) 03:19 (3) 05:13 (7) 08:08 (6) 09:52 (4) 12:41 (4) 15:54 (3) 17:25 (3) 19:24 (3) 21:53 (3) 23:22 (3) 25:34 (3) 27:58 (2) 35:00 (3) 39:30 (3) 41:56 (3) 43:44 (3) 46:16 (3) 49:41 (3)    
4 Tommy Holmér Väsby OK 52:23 00:48 (1) 02:35 (6) 01:14 (3) 03:22 (6) 01:59 (4) 03:19 (6) 03:52 (6) 01:48 (7) 02:22 (5) 02:37 (3) 02:07 (7) 02:17 (6) 01:58 (2) 07:49 (5) 05:05 (5) 03:32 (5) 01:27 (2) 02:54 (4) 01:18 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        00:48 (1) 03:23 (4) 04:37 (2) 07:59 (5) 09:58 (5) 13:17 (5) 17:09 (6) 18:57 (6) 21:19 (5) 23:56 (5) 26:03 (6) 28:20 (6) 30:18 (5) 38:07 (6) 43:12 (5) 46:44 (5) 48:11 (4) 51:05 (4) 52:23 (4)    
5 Stefan Norin Söders-Tyresö 54:31 00:59 (4) 02:06 (2) 01:37 (6) 02:54 (3) 01:53 (3) 03:02 (3) 03:45 (5) 02:35 (11) 02:33 (6) 02:49 (5) 01:40 (5) 02:14 (3) 02:14 (3) 07:23 (4) 06:59 (11) 02:37 (4) 02:00 (5) 03:22 (6) 01:49 (6) Stefan Norin Söders-Tyresö
        00:59 (4) 03:05 (2) 04:42 (3) 07:36 (3) 09:29 (3) 12:31 (3) 16:16 (4) 18:51 (5) 21:24 (6) 24:13 (6) 25:53 (5) 28:07 (5) 30:21 (6) 37:44 (5) 44:43 (6) 47:20 (6) 49:20 (5) 52:42 (5) 54:31 (5)    
6 Johan Lindqvist Täby OK 55:24 01:30 (8) 02:18 (4) 01:14 (3) 02:55 (4) 02:16 (6) 03:14 (5) 03:32 (4) 01:30 (2) 02:15 (4) 02:39 (4) 01:39 (4) 02:16 (5) 01:56 (1) 07:51 (6) 04:43 (4) 04:12 (8) 04:08 (12) 03:15 (5) 02:01 (7) Johan Lindqvist Täby OK
        01:30 (8) 03:48 (6) 05:02 (5) 07:57 (4) 10:13 (6) 13:27 (6) 16:59 (5) 18:29 (4) 20:44 (4) 23:23 (4) 25:02 (4) 27:18 (4) 29:14 (4) 37:05 (4) 41:48 (4) 46:00 (4) 50:08 (6) 53:23 (6) 55:24 (6)    
7 Lars Gerhardsson Attunda OK 62:18 01:07 (6) 02:33 (5) 01:26 (5) 03:23 (7) 02:03 (5) 04:33 (10) 04:09 (7) 01:40 (5) 03:02 (8) 03:17 (7) 01:41 (6) 02:40 (7) 02:33 (5) 09:03 (7) 05:08 (6) 06:02 (12) 01:51 (4) 04:30 (9) 01:37 (3) Lars Gerhardsson Attunda OK
        01:07 (6) 03:40 (5) 05:06 (6) 08:29 (7) 10:32 (7) 15:05 (7) 19:14 (7) 20:54 (7) 23:56 (7) 27:13 (7) 28:54 (7) 31:34 (7) 34:07 (7) 43:10 (7) 48:18 (7) 54:20 (7) 56:11 (7) 60:41 (7) 62:18 (7)    
8 Ingemar Gard Söders-Tyresö 65:30 01:21 (7) 02:58 (8) 01:39 (7) 04:20 (9) 02:34 (8) 03:42 (7) 04:44 (9) 01:47 (6) 03:02 (8) 03:21 (8) 02:27 (10) 02:44 (8) 03:04 (7) 09:21 (8) 06:08 (7) 03:53 (6) 03:16 (11) 03:29 (7) 01:40 (4) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        01:21 (7) 04:19 (8) 05:58 (8) 10:18 (8) 12:52 (8) 16:34 (8) 21:18 (8) 23:05 (8) 26:07 (8) 29:28 (8) 31:55 (8) 34:39 (8) 37:43 (8) 47:04 (8) 53:12 (8) 57:05 (8) 60:21 (8) 63:50 (8) 65:30 (8)    
9 Lars Boudrie Väsby OK 74:21 01:31 (10) 03:21 (9) 01:58 (9) 04:19 (8) 02:45 (9) 04:28 (8) 04:43 (8) 02:35 (11) 03:15 (10) 03:53 (9) 02:41 (12) 03:18 (9) 03:04 (7) 10:51 (9) 07:04 (12) 04:17 (9) 02:57 (9) 04:36 (11) 02:45 (9) Lars Boudrie Väsby OK
        01:31 (10) 04:52 (9) 06:50 (9) 11:09 (9) 13:54 (9) 18:22 (9) 23:05 (9) 25:40 (9) 28:55 (9) 32:48 (9) 35:29 (9) 38:47 (9) 41:51 (9) 52:42 (9) 59:46 (9) 64:03 (9) 67:00 (9) 71:36 (9) 74:21 (9)    
10 Kurt Eriksson Vandrarringen 74:30 01:32 (11) 03:35 (10) 02:05 (10) 04:33 (11) 02:51 (11) 04:28 (8) 05:35 (10) 02:00 (8) 03:00 (7) 05:27 (12) 02:09 (8) 03:30 (11) 03:15 (11) 10:53 (10) 06:56 (10) 04:05 (7) 02:01 (6) 03:48 (8) 02:47 (10) Kurt Eriksson Vandrarringen
        01:32 (11) 05:07 (10) 07:12 (10) 11:45 (10) 14:36 (10) 19:04 (10) 24:39 (10) 26:39 (10) 29:39 (10) 35:06 (10) 37:15 (10) 40:45 (10) 44:00 (10) 54:53 (10) 61:49 (10) 65:54 (10) 67:55 (10) 71:43 (10) 74:30 (10)    
11 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 79:57 01:30 (8) 05:09 (12) 02:15 (12) 04:21 (10) 02:45 (9) 05:16 (11) 05:52 (11) 02:25 (9) 04:13 (12) 04:40 (10) 02:26 (9) 03:27 (10) 03:05 (9) 12:19 (11) 06:40 (8) 04:31 (10) 02:26 (7) 04:30 (9) 02:07 (8) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        01:30 (8) 06:39 (11) 08:54 (12) 13:15 (11) 16:00 (11) 21:16 (11) 27:08 (11) 29:33 (11) 33:46 (11) 38:26 (11) 40:52 (11) 44:19 (11) 47:24 (11) 59:43 (11) 66:23 (11) 70:54 (11) 73:20 (11) 77:50 (11) 79:57 (11)    
12 Christer Hördell Söders-Tyresö 85:55 02:29 (12) 04:11 (11) 02:06 (11) 04:51 (12) 02:58 (12) 05:25 (12) 07:01 (12) 02:29 (10) 03:27 (11) 05:10 (11) 02:39 (11) 04:02 (12) 03:50 (12) 12:33 (12) 06:54 (9) 05:04 (11) 02:35 (8) 05:02 (12) 03:09 (11) Christer Hördell Söders-Tyresö
        02:29 (12) 06:40 (12) 08:46 (11) 13:37 (12) 16:35 (12) 22:00 (12) 29:01 (12) 31:30 (12) 34:57 (12) 40:07 (12) 42:46 (12) 46:48 (12) 50:38 (12) 63:11 (12) 70:05 (12) 75:09 (12) 77:44 (12) 82:46 (12) 85:55 (12)    
- Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 418:58 01:01   05:13   01:07   04:06   01:49   05:33   05:55   02:17   02:25   02:29   01:27   02:16   02:28                       380:52   Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        01:01   06:14   07:21   11:27   13:16   18:49   24:44   27:01   29:26   31:55   33:22   35:38   38:06                       418:58      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 4,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14                   Mål   Bana B - 4,3 km Klubb
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:02 01:01 (1) 01:45 (5) 03:12 (1) 03:41 (2) 01:36 (2) 01:46 (1) 04:27 (2) 01:59 (2) 04:27 (4) 04:17 (6) 04:26 (1) 03:22 (2) 02:28 (13) 02:49 (1)                 01:46 (6) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:01 (1) 02:46 (3) 05:58 (1) 09:39 (2) 11:15 (1) 13:01 (1) 17:28 (1) 19:27 (1) 23:54 (1) 28:11 (2) 32:37 (1) 35:59 (1) 38:27 (1) 41:16 (1)                 43:02 (1)    
2 Per Ove Wallén Täby OK 45:08 01:05 (3) 01:37 (2) 03:25 (2) 03:31 (1) 01:48 (4) 02:26 (12) 05:01 (6) 01:56 (1) 04:20 (2) 04:11 (3) 05:55 (9) 02:44 (1) 01:54 (4) 03:33 (2)                 01:42 (4) Per Ove Wallén Täby OK
        01:05 (3) 02:42 (2) 06:07 (3) 09:38 (1) 11:26 (2) 13:52 (3) 18:53 (3) 20:49 (3) 25:09 (3) 29:20 (3) 35:15 (2) 37:59 (2) 39:53 (2) 43:26 (2)                 45:08 (2)    
3 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 49:24 01:02 (2) 01:20 (1) 03:39 (3) 04:00 (3) 01:34 (1) 01:57 (3) 03:59 (1) 02:07 (3) 04:25 (3) 03:48 (1) 07:44 (16) 06:12 (24) 01:38 (1) 04:34 (13)                 01:25 (1) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        01:02 (2) 02:22 (1) 06:01 (2) 10:01 (3) 11:35 (3) 13:32 (2) 17:31 (2) 19:38 (2) 24:03 (2) 27:51 (1) 35:35 (3) 41:47 (3) 43:25 (3) 47:59 (3)                 49:24 (3)    
4 Marie Malmborg Söders-Tyresö 50:06 01:19 (8) 01:47 (6) 04:14 (8) 04:17 (5) 01:58 (7) 02:32 (14) 04:52 (4) 03:07 (11) 04:19 (1) 03:59 (2) 06:47 (12) 03:51 (7) 01:48 (2) 03:35 (3)                 01:41 (3) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        01:19 (8) 03:06 (7) 07:20 (6) 11:37 (6) 13:35 (5) 16:07 (6) 20:59 (5) 24:06 (6) 28:25 (4) 32:24 (4) 39:11 (4) 43:02 (5) 44:50 (4) 48:25 (4)                 50:06 (4)    
5 Per Öhlund Gustavsbergs OK 52:06 01:16 (7) 01:47 (6) 04:05 (6) 04:21 (6) 03:15 (22) 01:51 (2) 05:06 (8) 02:51 (10) 04:44 (5) 04:22 (7) 05:38 (6) 03:38 (6) 03:32 (24) 03:52 (5)                 01:48 (7) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:16 (7) 03:03 (6) 07:08 (5) 11:29 (5) 14:44 (9) 16:35 (8) 21:41 (7) 24:32 (8) 29:16 (6) 33:38 (6) 39:16 (5) 42:54 (4) 46:26 (5) 50:18 (5)                 52:06 (5)    
6 Carl-Johan Roubert FK Finn 52:34 01:21 (9) 01:53 (10) 04:06 (7) 04:34 (9) 02:22 (15) 02:25 (11) 05:23 (9) 02:48 (9) 04:49 (6) 04:37 (9) 05:22 (4) 04:35 (15) 02:13 (9) 04:05 (7)                 02:01 (10) Carl-Johan Roubert FK Finn
        01:21 (9) 03:14 (9) 07:20 (6) 11:54 (8) 14:16 (8) 16:41 (9) 22:04 (9) 24:52 (9) 29:41 (7) 34:18 (7) 39:40 (6) 44:15 (7) 46:28 (6) 50:33 (6)                 52:34 (6)    
7 Bo Davidsson Solna OK 53:05 01:28 (10) 02:04 (15) 04:21 (11) 05:11 (15) 02:11 (12) 02:04 (4) 05:00 (5) 03:24 (14) 04:51 (7) 04:16 (5) 05:24 (5) 03:56 (9) 02:50 (20) 04:10 (8)                 01:55 (9) Bo Davidsson Solna OK
        01:28 (10) 03:32 (12) 07:53 (10) 13:04 (10) 15:15 (10) 17:19 (10) 22:19 (10) 25:43 (10) 30:34 (9) 34:50 (8) 40:14 (7) 44:10 (6) 47:00 (8) 51:10 (7)                 53:05 (7)    
8 Leif Åkerblom OK Österåker 54:37 01:10 (4) 01:39 (3) 04:31 (14) 04:32 (8) 01:47 (3) 02:18 (9) 05:04 (7) 02:46 (8) 07:54 (26) 05:16 (12) 05:00 (2) 03:37 (5) 03:03 (21) 03:57 (6)                 02:03 (11) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:10 (4) 02:49 (4) 07:20 (6) 11:52 (7) 13:39 (6) 15:57 (5) 21:01 (6) 23:47 (5) 31:41 (10) 36:57 (10) 41:57 (9) 45:34 (9) 48:37 (9) 52:34 (8)                 54:37 (8)    
9 Ulf Bråsjö Järla Orientering 56:10 01:13 (5) 01:49 (8) 03:54 (4) 04:29 (7) 01:54 (6) 02:15 (6) 04:41 (3) 03:20 (12) 06:57 (21) 05:40 (17) 05:49 (8) 04:57 (17) 02:11 (8) 04:27 (11)                 02:34 (19) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        01:13 (5) 03:02 (5) 06:56 (4) 11:25 (4) 13:19 (4) 15:34 (4) 20:15 (4) 23:35 (4) 30:32 (8) 36:12 (9) 42:01 (10) 46:58 (10) 49:09 (10) 53:36 (9)                 56:10 (9)    
10 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 58:57 01:28 (10) 01:39 (3) 04:19 (10) 04:56 (11) 01:49 (5) 02:12 (5) 05:26 (10) 02:21 (4) 04:59 (10) 04:15 (4) 07:10 (15) 04:14 (11) 01:51 (3) 10:33 (28)                 01:45 (5) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:28 (10) 03:07 (8) 07:26 (9) 12:22 (9) 14:11 (7) 16:23 (7) 21:49 (8) 24:10 (7) 29:09 (5) 33:24 (5) 40:34 (8) 44:48 (8) 46:39 (7) 57:12 (10)                 58:57 (10)    
11 Anders Larsson Skarpnäcks OL 60:01 01:32 (13) 02:03 (13) 05:56 (20) 04:52 (10) 02:13 (13) 02:41 (16) 05:46 (13) 03:41 (18) 06:06 (16) 04:52 (10) 06:31 (11) 04:18 (12) 02:30 (14) 04:32 (12)                 02:28 (18) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        01:32 (13) 03:35 (13) 09:31 (16) 14:23 (13) 16:36 (12) 19:17 (11) 25:03 (11) 28:44 (13) 34:50 (14) 39:42 (13) 46:13 (12) 50:31 (12) 53:01 (12) 57:33 (11)                 60:01 (11)    
12 Jan Lindgren OK Södertörn 60:33 01:47 (20) 01:54 (11) 04:50 (15) 08:07 (26) 01:58 (7) 02:15 (6) 06:04 (16) 03:53 (19) 04:58 (9) 05:39 (16) 06:10 (10) 03:52 (8) 02:42 (18) 04:13 (9)                 02:11 (12) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:47 (20) 03:41 (14) 08:31 (12) 16:38 (20) 18:36 (18) 20:51 (17) 26:55 (16) 30:48 (17) 35:46 (15) 41:25 (15) 47:35 (15) 51:27 (15) 54:09 (15) 58:22 (12)                 60:33 (12)    
13 Bo Norbäck Tullinge SK 60:39 01:35 (16) 02:21 (20) 05:28 (18) 05:04 (12) 02:28 (18) 02:43 (19) 06:14 (18) 02:35 (5) 05:36 (13) 05:56 (19) 06:55 (13) 03:34 (4) 02:02 (6) 06:31 (20)                 01:37 (2) Bo Norbäck Tullinge SK
        01:35 (16) 03:56 (15) 09:24 (14) 14:28 (14) 16:56 (13) 19:39 (13) 25:53 (13) 28:28 (12) 34:04 (12) 40:00 (14) 46:55 (13) 50:29 (11) 52:31 (11) 59:02 (14)                 60:39 (13)    
14 Matz Larsson Gustavsbergs OK 61:08 01:15 (6) 06:36 (27) 04:03 (5) 04:08 (4) 02:09 (10) 02:17 (8) 06:57 (20) 03:20 (12) 06:23 (19) 05:15 (11) 05:08 (3) 03:30 (3) 02:13 (9) 06:06 (17)                 01:48 (7) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:15 (6) 07:51 (27) 11:54 (21) 16:02 (19) 18:11 (16) 20:28 (16) 27:25 (17) 30:45 (16) 37:08 (17) 42:23 (17) 47:31 (14) 51:01 (13) 53:14 (13) 59:20 (16)                 61:08 (14)    
15 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 61:16 01:28 (10) 01:58 (12) 05:16 (17) 05:07 (14) 03:08 (21) 02:37 (15) 05:34 (11) 02:40 (7) 04:54 (8) 05:23 (13) 07:51 (17) 05:07 (18) 02:30 (14) 05:26 (14)                 02:17 (14) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        01:28 (10) 03:26 (11) 08:42 (13) 13:49 (11) 16:57 (14) 19:34 (12) 25:08 (12) 27:48 (11) 32:42 (11) 38:05 (11) 45:56 (11) 51:03 (14) 53:33 (14) 58:59 (13)                 61:16 (15)    
16 Leif Mörkfors Järfälla OK 61:52 02:01 (22) 03:02 (23) 05:02 (16) 05:31 (17) 02:03 (9) 02:31 (13) 06:07 (17) 02:38 (6) 05:16 (11) 05:29 (15) 09:40 (23) 04:02 (10) 02:05 (7) 03:45 (4)                 02:40 (20) Leif Mörkfors Järfälla OK
        02:01 (22) 05:03 (22) 10:05 (19) 15:36 (18) 17:39 (15) 20:10 (15) 26:17 (14) 28:55 (14) 34:11 (13) 39:40 (12) 49:20 (16) 53:22 (16) 55:27 (16) 59:12 (15)                 61:52 (16)    
17 Eva Elnerud Sigtuna OK 64:56 02:00 (21) 02:03 (13) 04:17 (9) 05:47 (19) 02:24 (17) 03:13 (22) 08:11 (26) 03:40 (17) 06:19 (18) 05:28 (14) 66:07 (28) 04:35 (15) 01:57 (5) 06:14 (18)                     Eva Elnerud Sigtuna OK
        02:00 (21) 04:03 (18) 08:20 (11) 14:07 (12) 16:31 (11) 19:44 (14) 27:55 (19) 31:35 (18) 37:54 (18) 43:22 (18) 109:29 (28) 114:04 (28) 116:01 (28) 122:15 (28)                 Ej tid  ----->      
18 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 65:22 01:32 (13) 01:52 (9) 06:05 (22) 05:04 (12) 04:08 (27) 02:20 (10) 05:52 (14) 03:37 (15) 05:39 (15) 06:09 (21) 09:14 (21) 04:30 (14) 02:38 (17) 04:26 (10)                 02:16 (13) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        01:32 (13) 03:24 (10) 09:29 (15) 14:33 (15) 18:41 (19) 21:01 (18) 26:53 (15) 30:30 (15) 36:09 (16) 42:18 (16) 51:32 (18) 56:02 (17) 58:40 (17) 63:06 (17)                 65:22 (17)    
19 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 69:32 02:07 (24) 03:19 (24) 04:30 (12) 05:25 (16) 02:58 (20) 03:34 (24) 05:41 (12) 06:06 (25) 05:38 (14) 06:43 (26) 07:05 (14) 04:20 (13) 02:42 (18) 06:38 (21)                 02:46 (21) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        02:07 (24) 05:26 (23) 09:56 (18) 15:21 (16) 18:19 (17) 21:53 (19) 27:34 (18) 33:40 (19) 39:18 (19) 46:01 (20) 53:06 (19) 57:26 (19) 60:08 (18) 66:46 (18)                 69:32 (18)    
20 Svante Frid Enebybergs IF 72:35 02:09 (25) 07:34 (28) 04:30 (12) 05:39 (18) 02:09 (10) 02:42 (17) 05:57 (15) 05:24 (24) 05:19 (12) 04:26 (8) 05:39 (7) 05:33 (22) 03:40 (26) 08:01 (23)                 03:53 (26) Svante Frid Enebybergs IF
        02:09 (25) 09:43 (28) 14:13 (24) 19:52 (24) 22:01 (24) 24:43 (22) 30:40 (21) 36:04 (20) 41:23 (20) 45:49 (19) 51:28 (17) 57:01 (18) 60:41 (19) 68:42 (19)                 72:35 (19)    
21 Eva Svanberg Järfälla OK 75:25 01:44 (19) 02:14 (17) 05:36 (19) 05:56 (21) 04:38 (28) 02:55 (21) 06:37 (19) 07:20 (27) 06:18 (17) 06:19 (24) 09:01 (20) 05:24 (20) 02:30 (15) 06:26 (19)                 02:27 (17) Eva Svanberg Järfälla OK
        01:44 (19) 03:58 (17) 09:34 (17) 15:30 (17) 20:08 (20) 23:03 (20) 29:40 (20) 37:00 (21) 43:18 (21) 49:37 (21) 58:38 (20) 64:02 (20) 66:32 (20) 72:58 (20)                 75:25 (20)    
22 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 80:10 01:43 (18) 02:29 (21) 08:32 (24) 06:18 (22) 02:14 (14) 02:42 (17) 09:41 (27) 03:37 (15) 06:55 (20) 06:57 (27) 08:29 (19) 06:30 (25) 03:04 (22) 07:32 (22)                 03:27 (23) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:43 (18) 04:12 (19) 12:44 (23) 19:02 (23) 21:16 (22) 23:58 (21) 33:39 (23) 37:16 (22) 44:11 (22) 51:08 (22) 59:37 (21) 66:07 (21) 69:11 (21) 76:43 (21)                 80:10 (21)    
23 Roland Löwgren Spårvägens OK 81:29 01:32 (14) 04:13 (26) 05:59 (21) 06:20 (23) 03:15 (22) 05:39 (28) 07:42 (22) 04:16 (21) 07:27 (24) 06:13 (23) 08:08 (18) 05:23 (19) 03:15 (23) 08:30 (24)                 03:37 (24) Roland Löwgren Spårvägens OK
        01:32 (14) 05:45 (24) 11:44 (20) 18:04 (21) 21:19 (23) 26:58 (24) 34:40 (24) 38:56 (24) 46:23 (24) 52:36 (24) 60:44 (22) 66:07 (21) 69:22 (22) 77:52 (22)                 81:29 (22)    
24 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 84:55 02:04 (23) 02:17 (19) 08:00 (23) 05:55 (20) 02:45 (19) 04:49 (25) 07:45 (23) 03:53 (19) 07:42 (25) 06:38 (25) 10:05 (25) 09:35 (28) 03:41 (27) 06:05 (16)                 03:41 (25) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        02:04 (23) 04:21 (20) 12:21 (22) 18:16 (22) 21:01 (21) 25:50 (23) 33:35 (22) 37:28 (23) 45:10 (23) 51:48 (23) 61:53 (23) 71:28 (23) 75:09 (24) 81:14 (23)                 84:55 (23)    
25 Tommy Wåhlin Västerås SOK 87:07 01:42 (17) 02:14 (17) 12:48 (27) 06:31 (24) 02:23 (16) 05:00 (26) 07:15 (21) 06:20 (26) 06:57 (21) 06:09 (21) 09:41 (24) 05:25 (21) 02:24 (12) 09:59 (27)                 02:19 (15) Tommy Wåhlin Västerås SOK
        01:42 (17) 03:56 (15) 16:44 (27) 23:15 (25) 25:38 (25) 30:38 (25) 37:53 (25) 44:13 (25) 51:10 (25) 57:19 (25) 67:00 (24) 72:25 (24) 74:49 (23) 84:48 (24)                 87:07 (24)    
26 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 90:59 03:22 (27) 02:57 (22) 16:30 (28) 06:36 (25) 03:56 (26) 02:54 (20) 07:47 (24) 04:52 (23) 07:23 (23) 06:05 (20) 12:12 (27) 05:44 (23) 02:14 (11) 05:38 (15)                 02:49 (22) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:22 (27) 06:19 (25) 22:49 (28) 29:25 (28) 33:21 (28) 36:15 (28) 44:02 (27) 48:54 (27) 56:17 (26) 62:22 (26) 74:34 (25) 80:18 (25) 82:32 (25) 88:10 (25)                 90:59 (25)    
27 Magnus Areskoug Enebyberg IF 97:53 02:35 (26) 02:08 (16) 09:32 (26) 10:18 (28) 03:46 (25) 03:23 (23) 08:07 (25) 07:36 (28) 12:01 (28) 05:42 (18) 09:37 (22) 07:09 (26) 03:42 (28) 09:58 (26)                 02:19 (15) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        02:35 (26) 04:43 (21) 14:15 (25) 24:33 (26) 28:19 (26) 31:42 (26) 39:49 (26) 47:25 (26) 59:26 (27) 65:08 (27) 74:45 (26) 81:54 (26) 85:36 (26) 95:34 (26)                 97:53 (26)    
28 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 114:26 03:48 (28) 03:21 (25) 09:02 (25) 09:20 (27) 03:45 (24) 05:22 (27) 10:06 (28) 04:37 (22) 11:21 (27) 15:00 (28) 12:08 (26) 08:54 (27) 03:33 (25) 09:12 (25)                 04:57 (27) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:48 (28) 07:09 (26) 16:11 (26) 25:31 (27) 29:16 (27) 34:38 (27) 44:44 (28) 49:21 (28) 60:42 (28) 75:42 (28) 87:50 (27) 96:44 (27) 100:17 (27) 109:29 (27)                 114:26 (27)    
- Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 117:21 03:07   03:14   18:37   18:11   04:15   16:08   12:59   06:58                                           33:52   Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:07   06:21   24:58   43:09   47:24   63:32   76:31   83:29                                           117:21      
- annika Gustafsson Centrum 378:04 02:11   02:56   15:57   15:42   05:04   14:06   28:39   10:28   08:52   10:29                                   263:40   annika Gustafsson Centrum
        02:11   05:07   21:04   36:46   41:50   55:56   84:35   95:03   103:55   114:24                                   378:04      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                           Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 41:17 03:28 (6) 02:32 (3) 03:45 (1) 03:28 (34) 02:03 (3) 03:54 (4) 03:22 (3) 04:30 (1) 03:08 (2) 01:58 (2) 05:58 (7) 01:05 (1)                         02:06 (7) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        03:28 (6) 06:00 (4) 09:45 (2) 13:13 (5) 15:16 (5) 19:10 (3) 22:32 (2) 27:02 (1) 30:10 (1) 32:08 (1) 38:06 (1) 39:11 (1)                         41:17 (1)    
2 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 42:47 03:12 (2) 02:21 (1) 04:08 (3) 03:03 (16) 02:17 (7) 04:15 (14) 03:39 (6) 05:05 (6) 03:20 (6) 02:06 (5) 05:36 (2) 01:06 (4)                         02:39 (36) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:12 (2) 05:33 (1) 09:41 (1) 12:44 (3) 15:01 (3) 19:16 (4) 22:55 (4) 28:00 (4) 31:20 (4) 33:26 (3) 39:02 (2) 40:08 (2)                         42:47 (2)    
3 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 43:04 03:34 (10) 03:56 (49) 05:56 (38) 02:36 (2) 02:06 (4) 03:41 (2) 03:20 (1) 04:47 (3) 02:53 (1) 02:06 (5) 05:29 (1) 01:05 (1)                         01:35 (1) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        03:34 (10) 07:30 (29) 13:26 (35) 16:02 (26) 18:08 (18) 21:49 (14) 25:09 (8) 29:56 (8) 32:49 (6) 34:55 (6) 40:24 (5) 41:29 (5)                         43:04 (3)    
4 Sven Hedman Attunda OK 43:08 03:25 (4) 02:25 (2) 04:12 (6) 02:37 (4) 01:53 (1) 03:35 (1) 04:39 (23) 05:09 (8) 03:16 (4) 02:24 (17) 05:54 (5) 01:24 (12)                         02:15 (16) Sven Hedman Attunda OK
        03:25 (4) 05:50 (3) 10:02 (4) 12:39 (2) 14:32 (1) 18:07 (1) 22:46 (3) 27:55 (3) 31:11 (3) 33:35 (4) 39:29 (3) 40:53 (3)                         43:08 (4)    
5 Tommy Lindberg Haninge SOK 43:27 03:26 (5) 02:34 (4) 04:01 (2) 02:36 (2) 02:25 (11) 04:23 (19) 03:57 (9) 05:09 (8) 03:14 (3) 02:19 (15) 06:01 (8) 01:15 (8)                         02:07 (9) Tommy Lindberg Haninge SOK
        03:26 (5) 06:00 (4) 10:01 (3) 12:37 (1) 15:02 (4) 19:25 (5) 23:22 (5) 28:31 (5) 31:45 (5) 34:04 (5) 40:05 (4) 41:20 (4)                         43:27 (5)    
6 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 44:41 03:36 (11) 02:41 (6) 04:30 (10) 02:56 (11) 02:36 (17) 04:56 (41) 03:21 (2) 05:12 (11) 03:30 (8) 02:00 (3) 05:57 (6) 01:05 (1)                         02:21 (21) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        03:36 (11) 06:17 (7) 10:47 (6) 13:43 (6) 16:19 (7) 21:15 (10) 24:36 (6) 29:48 (6) 33:18 (7) 35:18 (7) 41:15 (6) 42:20 (6)                         44:41 (6)    
7 Rune Carlsson Sundbybergs IK 46:59 03:28 (6) 03:13 (31) 04:21 (8) 02:59 (13) 03:19 (52) 04:24 (21) 03:26 (5) 04:44 (2) 03:39 (14) 03:08 (53) 06:17 (12) 01:34 (18)                         02:27 (24) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:28 (6) 06:41 (11) 11:02 (8) 14:01 (9) 17:20 (13) 21:44 (13) 25:10 (9) 29:54 (7) 33:33 (8) 36:41 (8) 42:58 (8) 44:32 (7)                         46:59 (7)    
8 Kjell Holmberg OK Södertörn 47:03 03:30 (8) 02:43 (8) 04:09 (4) 02:37 (4) 01:58 (2) 04:08 (10) 03:22 (3) 05:08 (7) 03:30 (8) 02:11 (9) 08:02 (42) 03:17 (54)                         02:28 (25) Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:30 (8) 06:13 (6) 10:22 (5) 12:59 (4) 14:57 (2) 19:05 (2) 22:27 (1) 27:35 (2) 31:05 (2) 33:16 (2) 41:18 (7) 44:35 (8)                         47:03 (8)    
9 Rune Rådström Snättringe SK 47:19 03:36 (11) 02:47 (11) 04:26 (9) 03:05 (19) 02:36 (17) 04:08 (10) 04:46 (29) 04:55 (4) 05:51 (54) 02:13 (10) 05:44 (4) 01:13 (7)                         01:59 (4) Rune Rådström Snättringe SK
        03:36 (11) 06:23 (8) 10:49 (7) 13:54 (7) 16:30 (8) 20:38 (7) 25:24 (10) 30:19 (9) 36:10 (12) 38:23 (11) 44:07 (9) 45:20 (9)                         47:19 (9)    
10 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 48:34 03:08 (1) 02:39 (5) 06:34 (46) 02:24 (1) 02:08 (5) 04:02 (6) 05:34 (39) 04:58 (5) 05:28 (51) 01:52 (1) 06:13 (10) 01:30 (15)                         02:04 (5) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        03:08 (1) 05:47 (2) 12:21 (18) 14:45 (14) 16:53 (9) 20:55 (8) 26:29 (14) 31:27 (13) 36:55 (18) 38:47 (14) 45:00 (12) 46:30 (12)                         48:34 (10)    
11 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 48:42 03:55 (18) 02:51 (14) 04:31 (11) 03:15 (27) 02:38 (24) 04:06 (8) 03:45 (7) 05:40 (20) 04:49 (42) 02:32 (28) 06:19 (14) 01:25 (13)                         02:56 (44) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:55 (18) 06:46 (13) 11:17 (11) 14:32 (12) 17:10 (12) 21:16 (11) 25:01 (7) 30:41 (10) 35:30 (10) 38:02 (10) 44:21 (10) 45:46 (10)                         48:42 (11)    
12 Göran Svärd OK Klemmingen 49:04 04:19 (35) 03:01 (23) 05:01 (18) 03:05 (19) 02:36 (17) 04:19 (16) 05:01 (32) 05:39 (18) 03:28 (7) 02:28 (23) 06:36 (17) 01:22 (11)                         02:09 (11) Göran Svärd OK Klemmingen
        04:19 (35) 07:20 (27) 12:21 (18) 15:26 (17) 18:02 (16) 22:21 (18) 27:22 (20) 33:01 (20) 36:29 (15) 38:57 (16) 45:33 (14) 46:55 (13)                         49:04 (12)    
13 Göran Larbo Attunda OK 49:15 03:45 (13) 02:49 (13) 04:48 (13) 03:08 (22) 02:37 (22) 04:24 (21) 06:18 (51) 05:09 (8) 03:17 (5) 02:27 (22) 66:45 (61) 01:49 (26)                             Göran Larbo Attunda OK
        03:45 (13) 06:34 (9) 11:22 (12) 14:30 (11) 17:07 (11) 21:31 (12) 27:49 (22) 32:58 (19) 36:15 (13) 38:42 (13) 105:27 (61) 107:16 (61)                         Ej tid  ----->      
13 Anders Gezelius OK Ravinen 49:15 03:19 (3) 05:22 (56) 04:12 (6) 03:02 (14) 02:44 (32) 04:16 (15) 04:04 (15) 05:32 (16) 03:38 (13) 02:26 (21) 06:13 (10) 01:20 (9)                         03:07 (47) Anders Gezelius OK Ravinen
        03:19 (3) 08:41 (50) 12:53 (26) 15:55 (24) 18:39 (24) 22:55 (20) 26:59 (17) 32:31 (15) 36:09 (11) 38:35 (12) 44:48 (11) 46:08 (11)                         49:15 (13)    
15 Leif Wallenbro Väsby OK 49:29 04:08 (25) 02:54 (18) 05:14 (23) 03:11 (23) 02:35 (15) 04:00 (5) 03:58 (10) 05:26 (14) 04:53 (45) 02:33 (30) 06:50 (22) 01:40 (21)                         02:07 (9) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:08 (25) 07:02 (20) 12:16 (16) 15:27 (18) 18:02 (16) 22:02 (15) 26:00 (12) 31:26 (12) 36:19 (14) 38:52 (15) 45:42 (15) 47:22 (14)                         49:29 (14)    
16 Helena Korhonen Haninge SOK 49:35 04:15 (31) 02:55 (20) 05:21 (25) 03:15 (27) 02:36 (17) 03:53 (3) 04:02 (14) 05:19 (12) 04:59 (46) 02:25 (19) 06:46 (21) 02:00 (36)                         01:49 (2) Helena Korhonen Haninge SOK
        04:15 (31) 07:10 (24) 12:31 (21) 15:46 (21) 18:22 (21) 22:15 (17) 26:17 (13) 31:36 (14) 36:35 (16) 39:00 (17) 45:46 (16) 47:46 (17)                         49:35 (15)    
17 Sören Johansson Sala OK 49:53 04:12 (28) 03:19 (36) 05:31 (30) 03:36 (43) 02:17 (7) 04:03 (7) 04:07 (17) 05:29 (15) 04:02 (22) 02:28 (23) 07:10 (26) 01:30 (15)                         02:09 (11) Sören Johansson Sala OK
        04:12 (28) 07:31 (31) 13:02 (27) 16:38 (29) 18:55 (28) 22:58 (21) 27:05 (18) 32:34 (16) 36:36 (17) 39:04 (18) 46:14 (18) 47:44 (16)                         49:53 (16)    
18 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 50:10 03:55 (18) 02:42 (7) 04:38 (12) 02:58 (12) 02:50 (37) 04:07 (9) 06:01 (48) 05:32 (16) 04:16 (28) 02:18 (14) 06:42 (20) 01:35 (19)                         02:36 (33) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        03:55 (18) 06:37 (10) 11:15 (10) 14:13 (10) 17:03 (10) 21:10 (9) 27:11 (19) 32:43 (17) 36:59 (19) 39:17 (19) 45:59 (17) 47:34 (15)                         50:10 (17)    
19 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 51:15 04:15 (31) 02:44 (9) 04:11 (5) 02:46 (6) 02:09 (6) 04:13 (12) 05:12 (36) 05:53 (28) 03:43 (16) 02:17 (13) 07:41 (35) 03:51 (56)                         02:20 (18) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:15 (31) 06:59 (17) 11:10 (9) 13:56 (8) 16:05 (6) 20:18 (6) 25:30 (11) 31:23 (11) 35:06 (9) 37:23 (9) 45:04 (13) 48:55 (20)                         51:15 (18)    
20 Lena Jansson Järla Orientering 51:31 04:29 (38) 03:02 (24) 06:18 (41) 02:53 (9) 02:38 (24) 05:16 (46) 04:00 (12) 05:40 (20) 03:32 (10) 02:14 (12) 06:29 (16) 01:51 (30)                         03:09 (49) Lena Jansson Järla Orientering
        04:29 (38) 07:31 (31) 13:49 (38) 16:42 (31) 19:20 (30) 24:36 (30) 28:36 (25) 34:16 (25) 37:48 (21) 40:02 (20) 46:31 (19) 48:22 (18)                         51:31 (19)    
21 Bo Winander Järfälla OK 51:32 03:54 (17) 03:09 (29) 07:12 (49) 03:28 (34) 02:18 (9) 04:37 (31) 04:01 (13) 05:22 (13) 03:58 (21) 02:22 (16) 07:47 (37) 01:20 (9)                         02:04 (5) Bo Winander Järfälla OK
        03:54 (17) 07:03 (21) 14:15 (40) 17:43 (38) 20:01 (34) 24:38 (31) 28:39 (28) 34:01 (23) 37:59 (22) 40:21 (21) 48:08 (22) 49:28 (21)                         51:32 (20)    
22 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 51:38 05:11 (57) 03:47 (46) 05:10 (21) 03:04 (18) 03:03 (43) 04:35 (30) 05:59 (47) 05:42 (22) 03:32 (10) 02:02 (4) 05:42 (3) 01:07 (5)                         02:44 (40) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        05:11 (57) 08:58 (52) 14:08 (39) 17:12 (34) 20:15 (35) 24:50 (32) 30:49 (35) 36:31 (31) 40:03 (27) 42:05 (26) 47:47 (20) 48:54 (19)                         51:38 (21)    
23 Håkan Boije Attunda OK 52:24 04:15 (31) 03:10 (30) 04:54 (15) 03:16 (30) 02:35 (15) 04:23 (19) 03:59 (11) 06:47 (51) 04:22 (31) 02:55 (46) 07:21 (30) 02:14 (40)                         02:13 (15) Håkan Boije Attunda OK
        04:15 (31) 07:25 (28) 12:19 (17) 15:35 (19) 18:10 (20) 22:33 (19) 26:32 (15) 33:19 (21) 37:41 (20) 40:36 (22) 47:57 (21) 50:11 (22)                         52:24 (22)    
24 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 52:51 04:29 (38) 02:45 (10) 06:31 (45) 03:32 (41) 02:28 (14) 05:46 (55) 04:44 (28) 05:44 (24) 03:33 (12) 02:24 (17) 06:41 (19) 01:37 (20)                         02:37 (35) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        04:29 (38) 07:14 (26) 13:45 (37) 17:17 (36) 19:45 (32) 25:31 (36) 30:15 (32) 35:59 (29) 39:32 (26) 41:56 (24) 48:37 (24) 50:14 (23)                         52:51 (23)    
25 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 52:55 04:11 (26) 02:53 (16) 05:05 (19) 02:55 (10) 03:05 (45) 04:57 (43) 05:10 (34) 06:47 (51) 04:23 (32) 02:33 (30) 06:11 (9) 02:06 (38)                         02:39 (36) Lars Olavi Peldan Enebybergs IF
        04:11 (26) 07:04 (22) 12:09 (15) 15:04 (15) 18:09 (19) 23:06 (23) 28:16 (23) 35:03 (28) 39:26 (25) 41:59 (25) 48:10 (23) 50:16 (24)                         52:55 (24)    
26 Christer Hedin IFK Enskede 53:19 04:15 (31) 02:57 (22) 05:23 (26) 03:02 (14) 02:19 (10) 05:30 (50) 05:10 (34) 05:39 (18) 03:46 (18) 02:38 (35) 08:20 (48) 01:50 (28)                         02:30 (28) Christer Hedin IFK Enskede
        04:15 (31) 07:12 (25) 12:35 (23) 15:37 (20) 17:56 (15) 23:26 (26) 28:36 (25) 34:15 (24) 38:01 (23) 40:39 (23) 48:59 (25) 50:49 (25)                         53:19 (25)    
27 Göran Frisk Attunda OK 54:56 03:32 (9) 03:29 (42) 04:49 (14) 03:26 (33) 02:25 (11) 04:29 (25) 04:40 (25) 06:04 (33) 07:14 (59) 03:04 (49) 06:17 (12) 01:57 (34)                         03:30 (54) Göran Frisk Attunda OK
        03:32 (9) 07:01 (19) 11:50 (13) 15:16 (16) 17:41 (14) 22:10 (16) 26:50 (16) 32:54 (18) 40:08 (28) 43:12 (28) 49:29 (26) 51:26 (26)                         54:56 (26)    
28 Sven Setterqvist OK Södertörn 55:30 04:05 (23) 02:53 (16) 05:46 (37) 03:12 (25) 02:41 (30) 06:29 (58) 04:06 (16) 07:21 (55) 06:11 (56) 02:07 (7) 06:25 (15) 02:16 (42)                         01:58 (3) Sven Setterqvist OK Södertörn
        04:05 (23) 06:58 (16) 12:44 (25) 15:56 (25) 18:37 (22) 25:06 (34) 29:12 (30) 36:33 (32) 42:44 (41) 44:51 (38) 51:16 (28) 53:32 (28)                         55:30 (27)    
29 Bo Hedlund IFK Enskede 55:53 03:47 (14) 02:56 (21) 06:25 (44) 05:49 (60) 04:02 (59) 04:43 (36) 05:39 (41) 05:51 (26) 03:43 (16) 02:40 (36) 06:38 (18) 01:28 (14)                         02:12 (14) Bo Hedlund IFK Enskede
        03:47 (14) 06:43 (12) 13:08 (29) 18:57 (45) 22:59 (51) 27:42 (48) 33:21 (48) 39:12 (48) 42:55 (44) 45:35 (44) 52:13 (33) 53:41 (29)                         55:53 (28)    
30 Kurt Andersson Enebybergs IF 55:59 04:00 (21) 02:52 (15) 05:36 (33) 03:36 (43) 02:36 (17) 04:34 (28) 05:45 (44) 05:54 (29) 06:55 (58) 02:13 (10) 07:03 (24) 01:51 (30)                         03:04 (46) Kurt Andersson Enebybergs IF
        04:00 (21) 06:52 (15) 12:28 (20) 16:04 (27) 18:40 (26) 23:14 (25) 28:59 (29) 34:53 (26) 41:48 (34) 44:01 (31) 51:04 (27) 52:55 (27)                         55:59 (29)    
31 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 56:03 04:12 (28) 02:47 (11) 04:55 (16) 02:47 (7) 03:58 (57) 04:20 (17) 05:37 (40) 07:41 (58) 03:57 (20) 04:27 (60) 06:50 (22) 02:26 (44)                         02:06 (7) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        04:12 (28) 06:59 (17) 11:54 (14) 14:41 (13) 18:39 (24) 22:59 (22) 28:36 (25) 36:17 (30) 40:14 (29) 44:41 (34) 51:31 (31) 53:57 (31)                         56:03 (30)    
32 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 56:22 05:05 (56) 04:29 (53) 04:55 (16) 03:28 (34) 03:33 (56) 04:42 (34) 05:03 (33) 06:44 (49) 04:18 (30) 02:40 (36) 07:13 (27) 01:44 (24)                         02:28 (25) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        05:05 (56) 09:34 (54) 14:29 (42) 17:57 (39) 21:30 (40) 26:12 (42) 31:15 (40) 37:59 (41) 42:17 (38) 44:57 (39) 52:10 (32) 53:54 (30)                         56:22 (31)    
33 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 56:38 04:24 (37) 04:07 (51) 07:18 (51) 03:30 (39) 02:41 (29) 04:50 (40) 05:39 (41) 06:06 (34) 04:17 (29) 02:28 (23) 07:24 (32) 01:33 (17)                         02:21 (20) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        04:24 (37) 08:31 (46) 15:49 (48) 19:19 (47) 22:00 (46) 26:50 (45) 32:29 (46) 38:35 (44) 42:52 (43) 45:20 (41) 52:44 (37) 54:17 (33)                         56:38 (32)    
34 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 57:18 03:55 (18) 02:54 (18) 05:45 (36) 03:14 (26) 02:49 (36) 04:29 (25) 04:34 (21) 05:58 (31) 09:00 (60) 02:37 (34) 07:24 (32) 01:54 (32)                         02:45 (42) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        03:55 (18) 06:49 (14) 12:34 (22) 15:48 (22) 18:37 (22) 23:06 (23) 27:40 (21) 33:38 (22) 42:38 (39) 45:15 (40) 52:39 (36) 54:33 (34)                         57:18 (33)    
35 Olle Arman Nyköpings OK 57:32 04:01 (22) 05:48 (59) 05:09 (20) 03:18 (31) 03:28 (54) 04:26 (23) 04:40 (25) 07:06 (53) 04:09 (24) 02:33 (30) 08:36 (51) 02:00 (36)                         02:18 (17) Olle Arman Nyköpings OK
        04:01 (22) 09:49 (56) 14:58 (44) 18:16 (41) 21:44 (44) 26:10 (41) 30:50 (36) 37:56 (40) 42:05 (36) 44:38 (33) 53:14 (38) 55:14 (36)                         57:32 (34)    
36 Jan Larsson Tullinge SK 57:34 04:33 (41) 03:25 (40) 09:26 (58) 03:43 (48) 02:27 (13) 04:56 (41) 03:51 (8) 06:07 (36) 04:13 (26) 02:46 (43) 08:01 (41) 01:45 (25)                         02:21 (20) Jan Larsson Tullinge SK
        04:33 (41) 07:58 (40) 17:24 (56) 21:07 (53) 23:34 (52) 28:30 (51) 32:21 (44) 38:28 (43) 42:41 (40) 45:27 (43) 53:28 (40) 55:13 (35)                         57:34 (35)    
37 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 58:18 04:35 (43) 03:08 (28) 05:31 (30) 03:22 (32) 02:41 (29) 04:32 (27) 04:46 (29) 06:20 (41) 04:30 (37) 03:13 (54) 11:12 (57) 01:57 (34)                         02:31 (30) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        04:35 (43) 07:43 (34) 13:14 (31) 16:36 (28) 19:17 (29) 23:49 (28) 28:35 (24) 34:55 (27) 39:25 (24) 42:38 (27) 53:50 (41) 55:47 (38)                         58:18 (36)    
38 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 58:23 04:42 (47) 03:13 (31) 05:23 (26) 08:07 (61) 02:44 (32) 04:42 (34) 04:39 (23) 05:51 (26) 04:14 (27) 03:23 (55) 07:16 (28) 01:40 (21)                         02:29 (27) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        04:42 (47) 07:55 (38) 13:18 (32) 21:25 (55) 24:09 (53) 28:51 (53) 33:30 (50) 39:21 (50) 43:35 (47) 46:58 (48) 54:14 (42) 55:54 (39)                         58:23 (37)    
39 Anne Lundmark Järfälla OK 59:01 04:14 (30) 03:35 (44) 05:29 (28) 03:29 (37) 03:00 (41) 04:40 (33) 06:26 (53) 06:06 (34) 04:30 (37) 02:35 (33) 07:23 (31) 04:19 (57)                         03:15 (52) Anne Lundmark Järfälla OK
        04:14 (30) 07:49 (37) 13:18 (32) 16:47 (32) 19:47 (33) 24:27 (29) 30:53 (37) 36:59 (35) 41:29 (31) 44:04 (32) 51:27 (30) 55:46 (37)                         59:01 (38)    
40 Bo Källström OK Milan 59:16 05:01 (53) 04:34 (55) 05:31 (30) 03:03 (16) 02:53 (38) 04:27 (24) 06:18 (51) 05:42 (22) 03:39 (14) 02:10 (8) 08:57 (53) 01:54 (32)                         05:07 (60) Bo Källström OK Milan
        05:01 (53) 09:35 (55) 15:06 (46) 18:09 (40) 21:02 (39) 25:29 (35) 31:47 (41) 37:29 (39) 41:08 (30) 43:18 (29) 52:15 (34) 54:09 (32)                         59:16 (39)    
41 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:37 04:21 (36) 03:15 (33) 05:43 (35) 03:53 (51) 03:16 (50) 05:25 (48) 06:47 (55) 05:59 (32) 04:28 (36) 03:27 (56) 08:09 (45) 02:12 (39)                         02:42 (39) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        04:21 (36) 07:36 (33) 13:19 (34) 17:12 (34) 20:28 (37) 25:53 (39) 32:40 (47) 38:39 (45) 43:07 (45) 46:34 (47) 54:43 (44) 56:55 (41)                         59:37 (40)    
42 Gösta Guteland Snättringe SK 60:11 03:50 (15) 03:54 (47) 05:29 (28) 03:36 (43) 02:40 (26) 05:32 (51) 06:05 (50) 06:15 (38) 04:25 (33) 02:56 (47) 11:38 (59) 01:07 (5)                         02:44 (40) Gösta Guteland Snättringe SK
        03:50 (15) 07:44 (35) 13:13 (30) 16:49 (33) 19:29 (31) 25:01 (33) 31:06 (39) 37:21 (38) 41:46 (33) 44:42 (35) 56:20 (49) 57:27 (44)                         60:11 (41)    
43 Birgitta Klang Långhundra IF 60:15 04:38 (44) 04:06 (50) 06:18 (41) 03:52 (50) 02:44 (32) 04:34 (28) 04:27 (20) 06:39 (47) 05:28 (51) 02:40 (36) 07:55 (38) 03:07 (51)                         03:47 (57) Birgitta Klang Långhundra IF
        04:38 (44) 08:44 (51) 15:02 (45) 18:54 (44) 21:38 (42) 26:12 (42) 30:39 (34) 37:18 (36) 42:46 (42) 45:26 (42) 53:21 (39) 56:28 (40)                         60:15 (42)    
44 Göran Johansson Snättringe SK 60:22 05:03 (54) 03:31 (43) 07:09 (48) 03:31 (40) 02:40 (26) 04:47 (37) 04:17 (18) 06:21 (43) 04:33 (40) 02:58 (48) 11:11 (56) 01:50 (28)                         02:31 (30) Göran Johansson Snättringe SK
        05:03 (54) 08:34 (48) 15:43 (47) 19:14 (46) 21:54 (45) 26:41 (44) 30:58 (38) 37:19 (37) 41:52 (35) 44:50 (37) 56:01 (48) 57:51 (45)                         60:22 (43)    
44 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 60:22 04:40 (46) 03:23 (38) 07:51 (55) 03:29 (37) 02:57 (39) 05:28 (49) 05:39 (41) 06:20 (41) 04:26 (34) 03:06 (51) 08:11 (46) 02:30 (46)                         02:22 (23) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        04:40 (46) 08:03 (42) 15:54 (49) 19:23 (48) 22:20 (47) 27:48 (50) 33:27 (49) 39:47 (51) 44:13 (50) 47:19 (49) 55:30 (46) 58:00 (47)                         60:22 (43)    
46 Martin Eriksson OK Södertörn 60:47 04:11 (26) 03:19 (36) 05:12 (22) 03:06 (21) 02:59 (40) 04:48 (38) 06:35 (54) 06:39 (47) 05:21 (50) 02:32 (28) 07:56 (39) 04:38 (58)                         03:31 (56) Martin Eriksson OK Södertörn
        04:11 (26) 07:30 (29) 12:42 (24) 15:48 (22) 18:47 (27) 23:35 (27) 30:10 (31) 36:49 (34) 42:10 (37) 44:42 (35) 52:38 (35) 57:16 (42)                         60:47 (45)    
47 Kristina Wåhlin Västerås SOK 60:57 04:58 (52) 03:06 (27) 05:40 (34) 03:54 (52) 02:45 (35) 05:17 (47) 09:21 (59) 06:18 (40) 04:27 (35) 02:44 (41) 08:08 (44) 01:49 (26)                         02:30 (28) Kristina Wåhlin Västerås SOK
        04:58 (52) 08:04 (43) 13:44 (36) 17:38 (37) 20:23 (36) 25:40 (38) 35:01 (52) 41:19 (52) 45:46 (51) 48:30 (51) 56:38 (50) 58:27 (48)                         60:57 (46)    
48 Eva von Heijne Sigtuna OK 61:24 04:43 (49) 03:39 (45) 07:44 (53) 03:55 (53) 02:40 (26) 04:38 (32) 04:35 (22) 06:27 (45) 05:31 (53) 02:40 (36) 07:57 (40) 02:57 (49)                         03:58 (59) Eva von Heijne Sigtuna OK
        04:43 (49) 08:22 (45) 16:06 (50) 20:01 (50) 22:41 (48) 27:19 (46) 31:54 (42) 38:21 (42) 43:52 (48) 46:32 (46) 54:29 (43) 57:26 (43)                         61:24 (47)    
49 Tommy Svensson Hellas Orientering 61:48 04:45 (50) 03:55 (48) 07:49 (54) 03:50 (49) 02:37 (22) 04:48 (38) 04:24 (19) 06:37 (46) 04:31 (39) 03:07 (52) 08:22 (50) 03:10 (52)                         03:53 (58) Tommy Svensson Hellas Orientering
        04:45 (50) 08:40 (49) 16:29 (51) 20:19 (51) 22:56 (50) 27:44 (49) 32:08 (43) 38:45 (46) 43:16 (46) 46:23 (45) 54:45 (45) 57:55 (46)                         61:48 (48)    
50 Klas Langels Skarpnäcks OL 61:57 05:04 (55) 03:27 (41) 06:12 (40) 03:41 (46) 03:10 (49) 05:54 (56) 06:03 (49) 05:48 (25) 04:52 (44) 03:37 (57) 08:02 (42) 03:28 (55)                         02:39 (37) Klas Langels Skarpnäcks OL
        05:04 (55) 08:31 (46) 14:43 (43) 18:24 (42) 21:34 (41) 27:28 (47) 33:31 (51) 39:19 (49) 44:11 (49) 47:48 (50) 55:50 (47) 59:18 (49)                         61:57 (49)    
51 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 63:20 04:38 (44) 06:42 (60) 07:27 (52) 03:15 (27) 04:44 (61) 04:20 (17) 05:47 (45) 06:21 (43) 05:58 (55) 02:43 (40) 07:06 (25) 01:43 (23)                         02:36 (33) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        04:38 (44) 11:20 (60) 18:47 (59) 22:02 (57) 26:46 (59) 31:06 (56) 36:53 (54) 43:14 (53) 49:12 (54) 51:55 (54) 59:01 (52) 60:44 (50)                         63:20 (50)    
52 Svenåke Svensson Snättringe SK 64:25 04:42 (47) 03:18 (34) 06:22 (43) 04:10 (55) 03:08 (48) 04:14 (13) 04:40 (26) 06:11 (37) 04:49 (42) 02:25 (19) 07:25 (34) 10:50 (61)                         02:11 (13) Svenåke Svensson Snättringe SK
        04:42 (47) 08:00 (41) 14:22 (41) 18:32 (43) 21:40 (43) 25:54 (40) 30:34 (33) 36:45 (33) 41:34 (32) 43:59 (30) 51:24 (29) 62:14 (51)                         64:25 (51)    
53 Leif Kling Ockelbo OK 67:32 05:16 (58) 03:03 (26) 14:46 (61) 02:47 (7) 03:01 (42) 05:41 (52) 04:50 (31) 06:15 (38) 03:48 (19) 02:28 (23) 07:18 (29) 04:49 (59)                         03:30 (54) Leif Kling Ockelbo OK
        05:16 (58) 08:19 (44) 23:05 (60) 25:52 (60) 28:53 (60) 34:34 (59) 39:24 (56) 45:39 (56) 49:27 (55) 51:55 (54) 59:13 (53) 64:02 (52)                         67:32 (52)    
54 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 68:00 04:29 (38) 03:18 (34) 05:18 (24) 03:33 (42) 04:01 (58) 04:58 (44) 06:48 (56) 06:46 (50) 09:29 (61) 02:47 (44) 11:35 (58) 02:25 (43)                         02:33 (32) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        04:29 (38) 07:47 (36) 13:05 (28) 16:38 (29) 20:39 (38) 25:37 (37) 32:25 (45) 39:11 (47) 48:40 (53) 51:27 (53) 63:02 (54) 65:27 (53)                         68:00 (53)    
55 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 70:49 04:33 (41) 03:24 (39) 09:17 (57) 04:20 (56) 04:29 (60) 06:31 (59) 08:29 (57) 07:18 (54) 05:11 (47) 02:31 (27) 09:39 (54) 02:15 (41)                         02:52 (43) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:33 (41) 07:57 (39) 17:14 (55) 21:34 (56) 26:03 (58) 32:34 (58) 41:03 (58) 48:21 (57) 53:32 (58) 56:03 (57) 65:42 (55) 67:57 (55)                         70:49 (54)    
56 Åke Lewander Skarpnäcks OL 71:16 04:07 (24) 03:02 (24) 09:27 (59) 03:11 (23) 03:04 (44) 05:44 (54) 08:51 (58) 05:56 (30) 04:09 (24) 02:47 (44) 08:21 (49) 09:15 (60)                         03:22 (53) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        04:07 (24) 07:09 (23) 16:36 (53) 19:47 (49) 22:51 (49) 28:35 (52) 37:26 (55) 43:22 (54) 47:31 (52) 50:18 (52) 58:39 (51) 67:54 (54)                         71:16 (55)    
57 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 71:51 05:42 (60) 04:29 (53) 06:52 (47) 03:41 (46) 03:30 (55) 05:42 (53) 05:57 (46) 09:03 (60) 05:20 (49) 03:53 (58) 11:57 (60) 02:38 (48)                         03:07 (47) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        05:42 (60) 10:11 (57) 17:03 (54) 20:44 (52) 24:14 (54) 29:56 (54) 35:53 (53) 44:56 (55) 50:16 (56) 54:09 (56) 66:06 (56) 68:44 (56)                         71:51 (56)    
58 Gunnar Hellström Haninge SOK 72:11 03:51 (16) 05:37 (58) 08:35 (56) 04:37 (57) 03:07 (46) 05:12 (45) 09:45 (60) 07:37 (57) 04:02 (22) 05:39 (61) 08:36 (51) 03:13 (53)                         02:20 (18) Gunnar Hellström Haninge SOK
        03:51 (16) 09:28 (53) 18:03 (58) 22:40 (59) 25:47 (56) 30:59 (55) 40:44 (57) 48:21 (57) 52:23 (57) 58:02 (58) 66:38 (57) 69:51 (57)                         72:11 (57)    
59 Carin Runqvist Järfälla OK 75:55 05:21 (59) 11:59 (61) 09:46 (60) 03:56 (54) 03:16 (50) 07:11 (60) 05:31 (38) 07:31 (56) 04:34 (41) 03:04 (49) 07:46 (36) 03:04 (50)                         02:56 (44) Carin Runqvist Järfälla OK
        05:21 (59) 17:20 (61) 27:06 (61) 31:02 (61) 34:18 (61) 41:29 (60) 47:00 (60) 54:31 (60) 59:05 (60) 62:09 (60) 69:55 (58) 72:59 (59)                         75:55 (58)    
60 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 76:00 06:15 (61) 04:14 (52) 07:15 (50) 04:42 (58) 03:22 (53) 05:55 (57) 10:20 (61) 08:01 (59) 06:22 (57) 03:58 (59) 09:57 (55) 02:26 (44)                         03:13 (50) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:15 (61) 10:29 (59) 17:44 (57) 22:26 (58) 25:48 (57) 31:43 (57) 42:03 (59) 50:04 (59) 56:26 (59) 60:24 (59) 70:21 (59) 72:47 (58)                         76:00 (59)    
61 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 83:43 04:52 (51) 05:36 (57) 06:05 (39) 04:45 (59) 03:07 (46) 21:24 (61) 05:27 (37) 10:32 (61) 05:12 (48) 02:44 (41) 08:16 (47) 02:30 (46)                         03:13 (50) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        04:52 (51) 10:28 (58) 16:33 (52) 21:18 (54) 24:25 (55) 45:49 (61) 51:16 (61) 61:48 (61) 67:00 (61) 69:44 (61) 78:00 (60) 80:30 (60)                         83:43 (60)    
- Mats Lundblad Täby OK 65:32 04:45   03:22   08:40   04:35   03:10   05:30   06:34   07:45   04:29   10:13   02:54                               03:35   Mats Lundblad Täby OK
        04:45   08:07   16:47   21:22   24:32   30:02   36:36   44:21   48:50   59:03   61:57                               65:32      
- Leif Hermundstad Snättringe SK 74:16 05:36   03:28   09:52   04:29   03:23   07:51   06:46   08:33   05:34   03:46   08:08   03:20                           03:30   Leif Hermundstad Snättringe SK
        05:36   09:04   18:56   23:25   26:48   34:39   41:25   49:58   55:32   59:18   67:26   70:46                           74:16      
- Hugo Isgren IFK Enskede 79:40 05:00   04:13   13:42   10:03   05:32   05:48   06:35   07:40   04:52   03:08   07:34   02:08                           03:25   Hugo Isgren IFK Enskede
        05:00   09:13   22:55   32:58   38:30   44:18   50:53   58:33   63:25   66:33   74:07   76:15                           79:40      
- Ingvar Oskarsson Klubblös 125:30 08:19   06:00   12:14   08:22   05:43   12:44   10:10   13:52   08:38   04:43   12:56                               21:49   Ingvar Oskarsson Klubblös
        08:19   14:19   26:33   34:55   40:38   53:22   63:32   77:24   86:02   90:45   103:41                               125:30      
- Per Geijer FM IF 378:23 04:19   03:25   05:40   03:25   02:59   04:52                                                   353:43   Per Geijer FM IF
        04:19   07:44   13:24   16:49   19:48   24:40                                                   378:23      
- Anders Hallgren Gustavsbergs OK 393:51 05:57   04:48   08:42   11:07   04:18   05:59                                                   353:00   Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        05:57   10:45   19:27   30:34   34:52   40:51                                                   393:51      
- Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 50:00                                                                         50:00   Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
                                                                                50:00      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                               Mål   Bana D - 3,5 km Klubb
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 32:03 04:03 (5) 03:30 (9) 03:35 (5) 03:02 (2) 04:35 (2) 05:27 (8) 02:58 (4)                                             04:53 (1) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        04:03 (5) 07:33 (7) 11:08 (4) 14:10 (4) 18:45 (3) 24:12 (3) 27:10 (2)                                             32:03 (1)    
2 Susanne Holmberg OK Södertörn 32:35 03:33 (2) 03:54 (15) 03:11 (2) 03:23 (8) 04:02 (1) 06:04 (15) 03:25 (8)                                             05:03 (3) Susanne Holmberg OK Södertörn
        03:33 (2) 07:27 (5) 10:38 (2) 14:01 (2) 18:03 (2) 24:07 (2) 27:32 (3)                                             32:35 (2)    
3 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 33:20 03:48 (3) 03:43 (10) 03:22 (3) 03:12 (4) 07:30 (29) 04:17 (1) 02:32 (1)                                             04:56 (2) Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF
        03:48 (3) 07:31 (6) 10:53 (3) 14:05 (3) 21:35 (7) 25:52 (4) 28:24 (4)                                             33:20 (3)    
4 Christer Andersson ATG 35:27 03:51 (4) 03:01 (4) 04:18 (10) 03:34 (12) 04:56 (7) 06:17 (18) 02:56 (3)                                             06:34 (14) Christer Andersson ATG
        03:51 (4) 06:52 (2) 11:10 (5) 14:44 (5) 19:40 (4) 25:57 (5) 28:53 (5)                                             35:27 (4)    
5 Bengt Friberg Järfälla OK 35:45 04:41 (15) 03:23 (7) 04:51 (16) 03:08 (3) 04:58 (9) 06:08 (16) 03:28 (9)                                             05:08 (5) Bengt Friberg Järfälla OK
        04:41 (15) 08:04 (11) 12:55 (9) 16:03 (6) 21:01 (5) 27:09 (7) 30:37 (7)                                             35:45 (5)    
6 Mats Holmgren IFK Enskede 36:08 03:22 (1) 02:45 (1) 03:00 (1) 02:51 (1) 04:38 (3) 04:47 (3) 03:13 (6)                                             11:32 (41) Mats Holmgren IFK Enskede
        03:22 (1) 06:07 (1) 09:07 (1) 11:58 (1) 16:36 (1) 21:23 (1) 24:36 (1)                                             36:08 (6)    
7 Leif Thorsson OK Grip 36:50 04:21 (7) 03:19 (6) 03:53 (7) 04:57 (36) 04:38 (3) 05:08 (4) 03:39 (10)                                             06:55 (19) Leif Thorsson OK Grip
        04:21 (7) 07:40 (9) 11:33 (6) 16:30 (9) 21:08 (6) 26:16 (6) 29:55 (6)                                             36:50 (7)    
8 Jan Olof Norén Järla Orientering 37:43 04:25 (10) 05:00 (30) 03:49 (6) 03:19 (6) 05:36 (13) 06:01 (13) 03:54 (13)                                             05:39 (6) Jan Olof Norén Järla Orientering
        04:25 (10) 09:25 (16) 13:14 (10) 16:33 (10) 22:09 (8) 28:10 (9) 32:04 (8)                                             37:43 (8)    
9 Sverre Jonsson OK Ravinen 41:03 04:09 (6) 02:50 (2) 05:34 (28) 03:32 (11) 06:30 (22) 06:30 (21) 03:11 (5)                                             08:47 (33) Sverre Jonsson OK Ravinen
        04:09 (6) 06:59 (3) 12:33 (8) 16:05 (7) 22:35 (10) 29:05 (11) 32:16 (9)                                             41:03 (9)    
10 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 42:58 04:31 (12) 03:27 (8) 05:37 (30) 03:16 (5) 05:18 (12) 05:33 (9) 09:09 (37)                                             06:07 (9) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        04:31 (12) 07:58 (10) 13:35 (12) 16:51 (11) 22:09 (8) 27:42 (8) 36:51 (10)                                             42:58 (10)    
11 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 43:49 05:49 (26) 07:15 (42) 06:43 (38) 03:40 (14) 04:57 (8) 05:24 (7) 03:22 (7)                                             06:39 (16) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:49 (26) 13:04 (41) 19:47 (40) 23:27 (35) 28:24 (27) 33:48 (17) 37:10 (11)                                             43:49 (11)    
12 Lars Dyrhage Järfälla OK 44:46 05:20 (19) 04:04 (19) 04:44 (15) 04:28 (28) 06:35 (23) 07:54 (31) 04:21 (17)                                             07:20 (25) Lars Dyrhage Järfälla OK
        05:20 (19) 09:24 (15) 14:08 (15) 18:36 (15) 25:11 (15) 33:05 (14) 37:26 (12)                                             44:46 (12)    
13 Sven-Erik Widin OK Österåker 45:04 05:33 (25) 04:44 (26) 05:56 (33) 04:27 (27) 05:53 (15) 06:16 (17) 05:33 (25)                                             06:42 (17) Sven-Erik Widin OK Österåker
        05:33 (25) 10:17 (23) 16:13 (30) 20:40 (26) 26:33 (17) 32:49 (13) 38:22 (14)                                             45:04 (13)    
14 John Östlund Sundbybergs IK 45:15 04:31 (12) 03:47 (12) 06:32 (37) 03:20 (7) 04:55 (6) 05:50 (10) 09:32 (40)                                             06:48 (18) John Östlund Sundbybergs IK
        04:31 (12) 08:18 (12) 14:50 (18) 18:10 (13) 23:05 (11) 28:55 (10) 38:27 (16)                                             45:15 (14)    
15 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 45:16 04:55 (16) 07:48 (44) 03:24 (4) 03:55 (17) 07:46 (31) 05:50 (10) 04:16 (16)                                             07:22 (26) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        04:55 (16) 12:43 (39) 16:07 (28) 20:02 (22) 27:48 (22) 33:38 (16) 37:54 (13)                                             45:16 (15)    
16 Margaretha Nylund OK Södertörn 45:26 07:02 (39) 04:05 (20) 05:59 (34) 04:04 (20) 07:54 (35) 06:02 (14) 03:59 (14)                                             06:21 (11) Margaretha Nylund OK Södertörn
        07:02 (39) 11:07 (31) 17:06 (34) 21:10 (29) 29:04 (28) 35:06 (24) 39:05 (17)                                             45:26 (16)    
17 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 45:48 04:25 (10) 03:12 (5) 04:35 (13) 04:13 (22) 17:15 (43) 04:25 (2) 02:38 (2)                                             05:05 (4) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:25 (10) 07:37 (8) 12:12 (7) 16:25 (8) 33:40 (33) 38:05 (28) 40:43 (21)                                             45:48 (17)    
18 Monica Svärd OK Klemmingen 46:27 04:22 (9) 03:00 (3) 06:12 (35) 04:13 (22) 12:36 (40) 05:18 (5) 03:40 (11)                                             07:06 (21) Monica Svärd OK Klemmingen
        04:22 (9) 07:22 (4) 13:34 (11) 17:47 (12) 30:23 (30) 35:41 (25) 39:21 (18)                                             46:27 (18)    
19 Björn Stolt OK Ravinen 46:33 06:03 (28) 05:22 (39) 05:39 (31) 04:11 (21) 06:12 (19) 06:30 (21) 04:27 (19)                                             08:09 (31) Björn Stolt OK Ravinen
        06:03 (28) 11:25 (34) 17:04 (33) 21:15 (31) 27:27 (20) 33:57 (18) 38:24 (15)                                             46:33 (19)    
20 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 47:13 06:00 (27) 03:51 (13) 04:55 (17) 04:03 (19) 07:49 (33) 05:58 (12) 08:08 (31)                                             06:29 (13) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        06:00 (27) 09:51 (19) 14:46 (17) 18:49 (17) 26:38 (18) 32:36 (12) 40:44 (22)                                             47:13 (20)    
21 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 47:29 05:30 (23) 05:10 (36) 05:29 (27) 05:10 (38) 06:27 (21) 06:32 (23) 06:05 (26)                                             07:06 (21) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        05:30 (23) 10:40 (28) 16:09 (29) 21:19 (32) 27:46 (21) 34:18 (20) 40:23 (20)                                             47:29 (21)    
22 Noora Kangastupa Klubblös 47:47 05:27 (21) 05:10 (35) 05:27 (25) 05:09 (37) 06:38 (24) 06:18 (19) 06:11 (27)                                             07:27 (27) Noora Kangastupa Klubblös
        05:27 (21) 10:37 (26) 16:04 (27) 21:13 (30) 27:51 (23) 34:09 (19) 40:20 (19)                                             47:47 (22)    
23 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 48:05 05:18 (18) 04:00 (17) 04:41 (14) 04:14 (25) 06:07 (18) 10:01 (41) 06:28 (29)                                             07:16 (24) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:18 (18) 09:18 (14) 13:59 (14) 18:13 (14) 24:20 (13) 34:21 (21) 40:49 (23)                                             48:05 (23)    
24 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 49:50 06:05 (29) 03:53 (14) 05:13 (19) 03:55 (17) 04:50 (5) 16:17 (45) 03:40 (11)                                             05:57 (7) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        06:05 (29) 09:58 (20) 15:11 (22) 19:06 (19) 23:56 (12) 40:13 (31) 43:53 (27)                                             49:50 (24)    
25 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 50:26 06:24 (34) 04:05 (20) 05:27 (24) 04:31 (29) 07:43 (30) 06:42 (25) 08:59 (34)                                             06:35 (15) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:24 (34) 10:29 (24) 15:56 (25) 20:27 (25) 28:10 (25) 34:52 (22) 43:51 (26)                                             50:26 (25)    
26 Britt Eriksson Hammarby IF OF 50:31 06:32 (35) 03:57 (16) 05:25 (22) 04:32 (30) 07:51 (34) 06:35 (24) 08:01 (30)                                             07:38 (29) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        06:32 (35) 10:29 (24) 15:54 (24) 20:26 (24) 28:17 (26) 34:52 (22) 42:53 (25)                                             50:31 (26)    
27 Helena Bachman Täby OK 51:48 05:25 (20) 04:47 (27) 05:13 (19) 03:44 (15) 06:03 (17) 08:09 (33) 09:06 (35)                                             09:21 (35) Helena Bachman Täby OK
        05:25 (20) 10:12 (21) 15:25 (23) 19:09 (20) 25:12 (16) 33:21 (15) 42:27 (24)                                             51:48 (27)    
28 Lars Cedérus Snättringe SK 52:53 04:21 (7) 04:01 (18) 07:35 (43) 03:28 (9) 05:13 (11) 12:07 (44) 09:09 (37)                                             06:59 (20) Lars Cedérus Snättringe SK
        04:21 (7) 08:22 (13) 15:57 (26) 19:25 (21) 24:38 (14) 36:45 (27) 45:54 (29)                                             52:53 (28)    
29 Kenneth Berglund Hellas Orientering 53:51 07:02 (39) 03:43 (10) 04:23 (12) 03:31 (10) 14:35 (41) 05:21 (6) 09:07 (36)                                             06:09 (10) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        07:02 (39) 10:45 (29) 15:08 (21) 18:39 (16) 33:14 (32) 38:35 (30) 47:42 (30)                                             53:51 (29)    
30 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 56:15 04:35 (14) 06:10 (40) 04:15 (9) 10:23 (43) 04:59 (10) 10:27 (42) 09:22 (39)                                             06:04 (8) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:35 (14) 10:45 (29) 15:00 (19) 25:23 (37) 30:22 (29) 40:49 (32) 50:11 (34)                                             56:15 (30)    
31 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 57:24 06:05 (29) 04:07 (22) 04:01 (8) 04:45 (33) 20:48 (44) 06:23 (20) 04:00 (15)                                             07:15 (23) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        06:05 (29) 10:12 (21) 14:13 (16) 18:58 (18) 39:46 (42) 46:09 (41) 50:09 (33)                                             57:24 (31)    
32 Inger Pahlén Söders-Tyresö 59:48 09:08 (46) 07:57 (45) 05:34 (28) 04:13 (22) 10:09 (38) 07:32 (29) 06:19 (28)                                             08:56 (34) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        09:08 (46) 17:05 (45) 22:39 (45) 26:52 (39) 37:01 (39) 44:33 (37) 50:52 (35)                                             59:48 (32)    
33 Monika Högberg OK Södertörn 60:25 07:24 (42) 05:04 (32) 09:07 (45) 06:23 (40) 06:59 (28) 08:30 (35) 05:27 (24)                                             11:31 (40) Monika Högberg OK Södertörn
        07:24 (42) 12:28 (38) 21:35 (43) 27:58 (42) 34:57 (36) 43:27 (36) 48:54 (31)                                             60:25 (33)    
34 Lars Nordin Solna OK 60:49 06:53 (37) 04:28 (24) 05:11 (18) 03:51 (16) 11:25 (39) 09:32 (40) 04:24 (18)                                             15:05 (44) Lars Nordin Solna OK
        06:53 (37) 11:21 (32) 16:32 (31) 20:23 (23) 31:48 (31) 41:20 (33) 45:44 (28)                                             60:49 (34)    
35 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 61:02 05:31 (24) 05:08 (34) 06:55 (41) 03:35 (13) 06:53 (26) 10:29 (43) 12:57 (42)                                             09:34 (37) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        05:31 (24) 10:39 (27) 17:34 (36) 21:09 (27) 28:02 (24) 38:31 (29) 51:28 (36)                                             61:02 (35)    
36 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 61:07 08:59 (45) 04:56 (29) 06:46 (39) 04:32 (30) 15:22 (42) 07:56 (32) 05:06 (21)                                             07:30 (28) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        08:59 (45) 13:55 (42) 20:41 (41) 25:13 (36) 40:35 (43) 48:31 (42) 53:37 (38)                                             61:07 (36)    
37 Lennart Sjöstål Klubblös 61:12 06:12 (31) 05:19 (38) 05:23 (21) 04:15 (26) 05:58 (16) 08:51 (38) 15:45 (46)                                             09:29 (36) Lennart Sjöstål Klubblös
        06:12 (31) 11:31 (35) 16:54 (32) 21:09 (27) 27:07 (19) 35:58 (26) 51:43 (37)                                             61:12 (37)    
38 Håkan Svahn OK Ravinen 62:16 05:00 (17) 04:28 (24) 04:20 (11) 19:13 (45) 05:40 (14) 06:44 (26) 08:46 (33)                                             08:05 (30) Håkan Svahn OK Ravinen
        05:00 (17) 09:28 (17) 13:48 (13) 33:01 (45) 38:41 (41) 45:25 (39) 54:11 (40)                                             62:16 (38)    
39 Sixten Westerlund Södertälje IF 63:53 07:11 (41) 06:47 (41) 06:57 (42) 04:33 (32) 10:02 (37) 07:50 (30) 14:09 (44)                                             06:24 (12) Sixten Westerlund Södertälje IF
        07:11 (41) 13:58 (43) 20:55 (42) 25:28 (38) 35:30 (38) 43:20 (35) 57:29 (42)                                             63:53 (39)    
40 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 65:14 05:28 (22) 04:08 (23) 05:26 (23) 13:31 (44) 06:18 (20) 16:53 (46) 05:20 (23)                                             08:10 (32) Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK
        05:28 (22) 09:36 (18) 15:02 (20) 28:33 (44) 34:51 (35) 51:44 (43) 57:04 (41)                                             65:14 (40)    
41 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 68:07 07:56 (44) 07:18 (43) 06:51 (40) 05:37 (39) 06:48 (25) 08:14 (34) 15:21 (45)                                             10:02 (38) Lars-Olov Andersson Sigtuna OK
        07:56 (44) 15:14 (44) 22:05 (44) 27:42 (40) 34:30 (34) 42:44 (34) 58:05 (43)                                             68:07 (41)    
42 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 72:45 06:13 (32) 05:10 (35) 08:03 (44) 08:46 (41) 08:58 (36) 08:32 (36) 08:22 (32)                                             18:41 (45) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        06:13 (32) 11:23 (33) 19:26 (39) 28:12 (43) 37:10 (40) 45:42 (40) 54:04 (39)                                             72:45 (42)    
43 Carl Lang OK Österåker 76:53 07:44 (43) 05:00 (30) 05:50 (32) 09:08 (42) 07:46 (31) 09:09 (39) 04:52 (20)                                             27:24 (46) Carl Lang OK Österåker
        07:44 (43) 12:44 (40) 18:34 (37) 27:42 (40) 35:28 (37) 44:37 (38) 49:29 (32)                                             76:53 (43)    
44 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 76:57 06:49 (36) 04:54 (28) 05:27 (24) 04:55 (35) 22:18 (45) 08:35 (37) 13:07 (43)                                             10:52 (39) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        06:49 (36) 11:43 (36) 17:10 (35) 22:05 (33) 44:23 (44) 52:58 (44) 66:05 (44)                                             76:57 (44)    
45 Bo Winald Hellas Orientering 78:38 07:01 (38) 05:06 (33) 06:31 (36) 04:45 (33) 26:41 (46) 07:01 (28) 09:44 (41)                                             11:49 (42) Bo Winald Hellas Orientering
        07:01 (38) 12:07 (37) 18:38 (38) 23:23 (34) 50:04 (45) 57:05 (45) 66:49 (45)                                             78:38 (45)    
46 Kurt Boström OK Linné 108:42 06:18 (33) 30:36 (46) 12:54 (46) 28:06 (46) 06:55 (27) 06:48 (27) 05:16 (22)                                             11:49 (42) Kurt Boström OK Linné
        06:18 (33) 36:54 (46) 49:48 (46) 77:54 (46) 84:49 (46) 91:37 (46) 96:53 (46)                                             108:42 (46)    
- Lars Persson Väsby OK 60:01 14:37   04:39   09:20   05:46   09:36                                                       16:03   Lars Persson Väsby OK
        14:37   19:16   28:36   34:22   43:58                                                       60:01      
- Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 70:23 08:01   07:41   21:24                                                               33:17   Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        08:01   15:42   37:06                                                               70:23      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana E - 1,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                               Mål   Bana E - 1,6 km Klubb
1 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 35:23 01:27 (3) 04:39 (4) 04:36 (3) 07:15 (2) 05:25 (6) 04:21 (1) 04:21 (3)                                             03:19 (4) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        01:27 (3) 06:06 (4) 10:42 (2) 17:57 (2) 23:22 (2) 27:43 (1) 32:04 (1)                                             35:23 (1)    
2 Alf Persson OK Österåker 36:25 01:05 (1) 04:47 (5) 05:03 (4) 08:29 (3) 04:13 (2) 05:12 (4) 04:36 (5)                                             03:00 (3) Alf Persson OK Österåker
        01:05 (1) 05:52 (3) 10:55 (3) 19:24 (3) 23:37 (3) 28:49 (2) 33:25 (2)                                             36:25 (2)    
3 Roland Bolin Snättringe SK 38:41 01:05 (1) 03:53 (1) 03:09 (1) 06:25 (1) 06:02 (8) 11:59 (7) 03:35 (1)                                             02:33 (1) Roland Bolin Snättringe SK
        01:05 (1) 04:58 (1) 08:07 (1) 14:32 (1) 20:34 (1) 32:33 (5) 36:08 (3)                                             38:41 (3)    
4 Bror Wahlberg Haninge SOK 39:14 01:39 (4) 04:12 (2) 07:25 (7) 08:45 (4) 05:00 (4) 04:49 (2) 04:27 (4)                                             02:57 (2) Bror Wahlberg Haninge SOK
        01:39 (4) 05:51 (2) 13:16 (6) 22:01 (5) 27:01 (5) 31:50 (3) 36:17 (4)                                             39:14 (4)    
5 Lars-Erik Lindell Väsby OK 40:35 03:58 (7) 04:22 (3) 04:14 (2) 09:13 (5) 05:11 (5) 05:13 (5) 05:04 (7)                                             03:20 (6) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        03:58 (7) 08:20 (6) 12:34 (4) 21:47 (4) 26:58 (4) 32:11 (4) 37:15 (5)                                             40:35 (5)    
6 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 44:09 02:05 (5) 05:08 (6) 05:32 (6) 11:10 (6) 05:30 (7) 06:19 (6) 04:50 (6)                                             03:35 (7) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        02:05 (5) 07:13 (5) 12:45 (5) 23:55 (6) 29:25 (6) 35:44 (6) 40:34 (6)                                             44:09 (6)    
7 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 47:17 08:08 (8) 05:19 (7) 05:26 (5) 11:40 (7) 04:09 (1) 05:07 (3) 04:09 (2)                                             03:19 (4) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        08:08 (8) 13:27 (8) 18:53 (8) 30:33 (7) 34:42 (7) 39:49 (7) 43:58 (7)                                             47:17 (7)    
8 Mats Halvarez Klubblös 66:27 02:21 (6) 07:00 (8) 08:09 (8) 13:16 (8) 04:55 (3) 21:23 (8) 05:21 (8)                                             04:02 (8) Mats Halvarez Klubblös
        02:21 (6) 09:21 (7) 17:30 (7) 30:46 (8) 35:41 (8) 57:04 (8) 62:25 (8)                                             66:27 (8)    
- Mona Forslund IFK Enskede 29:17 05:52                                                                       23:25   Mona Forslund IFK Enskede
        05:52                                                                       29:17      
- Berit Lindunger Haninge SOK 45:57 02:20   07:56   04:56   08:15   04:04                                                       18:26   Berit Lindunger Haninge SOK
        02:20   10:16   15:12   23:27   27:31                                                       45:57