Sträcktider Luffarligan Torvalla IP                                                                          
  2019-03-06 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Jens Rönnols Järla Orientering 27:26 01:40 (1) 01:15 (1) 00:40 (1) 02:14 (1) 01:54 (1) 00:56 (1) 02:14 (1) 01:06 (1) 01:38 (1) 01:26 (1) 01:49 (1) 02:39 (1) 01:24 (1) 01:19 (1) 02:16 (1) 01:30 (1) 01:16 (1) 00:10 (1) Jens Rönnols Järla Orientering
        01:40 (1) 02:55 (1) 03:35 (1) 05:49 (1) 07:43 (1) 08:39 (1) 10:53 (1) 11:59 (1) 13:37 (1) 15:03 (1) 16:52 (1) 19:31 (1) 20:55 (1) 22:14 (1) 24:30 (1) 26:00 (1) 27:16 (1) 27:26 (1)    
2 Johan Lindqvist Täby OK 39:02 02:00 (3) 01:40 (2) 00:58 (5) 03:01 (2) 02:45 (3) 01:16 (3) 03:19 (4) 01:29 (5) 02:33 (3) 02:08 (8) 02:45 (5) 04:07 (6) 01:53 (6) 01:40 (3) 03:14 (4) 02:16 (9) 01:35 (3) 00:23 (9) Johan Lindqvist Täby OK
        02:00 (3) 03:40 (2) 04:38 (2) 07:39 (2) 10:24 (2) 11:40 (2) 14:59 (2) 16:28 (2) 19:01 (2) 21:09 (2) 23:54 (2) 28:01 (2) 29:54 (2) 31:34 (2) 34:48 (2) 37:04 (2) 38:39 (2) 39:02 (2)    
3 Galina Ribediuc Hellas Orientering 39:31 02:01 (4) 02:16 (13) 00:56 (3) 03:12 (3) 02:54 (5) 01:16 (3) 03:05 (2) 01:29 (5) 02:35 (4) 02:47 (12) 02:31 (2) 03:47 (3) 01:50 (2) 01:54 (7) 03:06 (2) 02:02 (4) 01:33 (2) 00:17 (3) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        02:01 (4) 04:17 (9) 05:13 (8) 08:25 (6) 11:19 (5) 12:35 (5) 15:40 (3) 17:09 (3) 19:44 (3) 22:31 (4) 25:02 (4) 28:49 (3) 30:39 (3) 32:33 (4) 35:39 (3) 37:41 (3) 39:14 (3) 39:31 (3)    
4 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 39:43 02:16 (12) 02:00 (8) 00:56 (3) 04:01 (15) 02:34 (2) 01:14 (2) 03:08 (3) 01:20 (2) 03:10 (11) 01:52 (3) 02:31 (2) 03:54 (4) 02:09 (12) 01:34 (2) 03:09 (3) 01:55 (2) 01:42 (7) 00:18 (4) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        02:16 (12) 04:16 (8) 05:12 (7) 09:13 (11) 11:47 (8) 13:01 (7) 16:09 (6) 17:29 (5) 20:39 (6) 22:31 (4) 25:02 (4) 28:56 (5) 31:05 (5) 32:39 (5) 35:48 (5) 37:43 (4) 39:25 (4) 39:43 (4)    
5 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 39:51 02:05 (7) 01:42 (3) 01:06 (9) 03:13 (4) 02:54 (5) 01:21 (5) 03:21 (5) 01:32 (9) 02:30 (2) 02:01 (5) 02:50 (8) 04:20 (7) 01:51 (4) 01:45 (5) 03:15 (5) 02:00 (3) 01:42 (7) 00:23 (9) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        02:05 (7) 03:47 (4) 04:53 (4) 08:06 (4) 11:00 (4) 12:21 (4) 15:42 (4) 17:14 (4) 19:44 (3) 21:45 (3) 24:35 (3) 28:55 (4) 30:46 (4) 32:31 (3) 35:46 (4) 37:46 (5) 39:28 (5) 39:51 (5)    
6 Niklas Wansölin OK Ravinen 40:56 02:15 (8) 01:43 (4) 01:01 (6) 03:16 (5) 03:10 (9) 01:26 (9) 03:35 (8) 01:35 (11) 02:46 (6) 01:58 (4) 02:57 (9) 04:02 (5) 01:58 (8) 01:43 (4) 03:16 (6) 02:12 (7) 01:37 (4) 00:26 (14) Niklas Wansölin OK Ravinen
        02:15 (8) 03:58 (5) 04:59 (5) 08:15 (5) 11:25 (6) 12:51 (6) 16:26 (7) 18:01 (7) 20:47 (7) 22:45 (6) 25:42 (6) 29:44 (6) 31:42 (6) 33:25 (6) 36:41 (6) 38:53 (6) 40:30 (6) 40:56 (6)    
7 P-O Ivarsson Haninge SOK 41:28 02:02 (6) 01:59 (7) 01:03 (8) 03:36 (11) 02:56 (7) 01:36 (13) 03:23 (6) 01:56 (14) 03:27 (13) 01:51 (2) 02:47 (7) 03:42 (2) 01:50 (2) 01:55 (8) 03:20 (8) 02:06 (5) 01:40 (5) 00:19 (6) P-O Ivarsson Haninge SOK
        02:02 (6) 04:01 (6) 05:04 (6) 08:40 (7) 11:36 (7) 13:12 (8) 16:35 (8) 18:31 (9) 21:58 (9) 23:49 (9) 26:36 (9) 30:18 (7) 32:08 (7) 34:03 (7) 37:23 (7) 39:29 (7) 41:09 (7) 41:28 (7)    
8 Jesper Andersson Snättringe SK 42:36 01:54 (2) 01:49 (5) 00:55 (2) 03:20 (6) 02:51 (4) 01:25 (7) 03:54 (13) 01:33 (10) 02:46 (6) 02:44 (11) 03:07 (10) 04:37 (9) 02:04 (11) 01:53 (6) 03:19 (7) 02:19 (10) 01:43 (9) 00:23 (10) Jesper Andersson Snättringe SK
        01:54 (2) 03:43 (3) 04:38 (2) 07:58 (3) 10:49 (3) 12:14 (3) 16:08 (5) 17:41 (6) 20:27 (5) 23:11 (8) 26:18 (8) 30:55 (9) 32:59 (9) 34:52 (8) 38:11 (8) 40:30 (8) 42:13 (8) 42:36 (8)    
9 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 43:57 02:16 (11) 01:54 (6) 01:11 (10) 03:27 (9) 03:01 (8) 01:23 (6) 03:30 (7) 01:25 (3) 02:46 (6) 02:07 (7) 03:08 (11) 04:26 (8) 01:52 (5) 03:05 (18) 03:45 (12) 02:33 (15) 01:44 (10) 00:24 (13) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:16 (11) 04:10 (7) 05:21 (9) 08:48 (8) 11:49 (9) 13:12 (8) 16:42 (9) 18:07 (8) 20:53 (8) 23:00 (7) 26:08 (7) 30:34 (8) 32:26 (8) 35:31 (9) 39:16 (9) 41:49 (9) 43:33 (9) 43:57 (9)    
10 Emil Håsteen Rånäs OK 45:13 03:11 (18) 02:07 (9) 01:16 (11) 03:33 (10) 03:50 (14) 01:27 (10) 03:39 (9) 01:38 (12) 02:41 (5) 02:13 (9) 03:12 (12) 04:56 (10) 01:55 (7) 02:05 (9) 03:25 (9) 02:10 (6) 01:40 (5) 00:15 (2) Emil Håsteen Rånäs OK
        03:11 (18) 05:18 (16) 06:34 (14) 10:07 (14) 13:57 (14) 15:24 (14) 19:03 (13) 20:41 (13) 23:22 (12) 25:35 (12) 28:47 (11) 33:43 (11) 35:38 (11) 37:43 (11) 41:08 (10) 43:18 (10) 44:58 (10) 45:13 (10)    
11 Janne Nilsson Centrum OK 45:41 02:01 (4) 02:20 (14) 01:02 (7) 03:44 (13) 03:12 (10) 01:35 (12) 03:40 (10) 01:29 (5) 02:57 (9) 02:14 (10) 02:45 (5) 05:01 (11) 02:01 (9) 02:11 (10) 04:57 (17) 02:20 (11) 01:49 (13) 00:23 (10) Janne Nilsson Centrum OK
        02:01 (4) 04:21 (10) 05:23 (10) 09:07 (10) 12:19 (10) 13:54 (10) 17:34 (10) 19:03 (10) 22:00 (10) 24:14 (10) 26:59 (10) 32:00 (10) 34:01 (10) 36:12 (10) 41:09 (11) 43:29 (11) 45:18 (11) 45:41 (11)    
12 Lars Gerhardsson Attunda OK 49:06 02:15 (8) 02:08 (12) 01:50 (17) 03:23 (7) 03:18 (11) 01:31 (11) 03:40 (10) 01:26 (4) 03:09 (10) 02:05 (6) 05:36 (17) 05:58 (14) 02:03 (10) 02:23 (14) 03:44 (11) 02:21 (13) 01:54 (14) 00:22 (8) Lars Gerhardsson Attunda OK
        02:15 (8) 04:23 (11) 06:13 (13) 09:36 (12) 12:54 (12) 14:25 (12) 18:05 (12) 19:31 (11) 22:40 (11) 24:45 (11) 30:21 (12) 36:19 (12) 38:22 (12) 40:45 (12) 44:29 (12) 46:50 (12) 48:44 (12) 49:06 (12)    
13 Ingemar Gard Söders-Tyresö 51:26 02:15 (8) 02:32 (15) 01:18 (13) 04:00 (14) 03:36 (12) 01:42 (14) 04:29 (14) 01:30 (8) 03:20 (12) 04:14 (18) 03:21 (13) 05:29 (12) 02:16 (14) 02:20 (13) 04:10 (14) 02:28 (14) 01:59 (15) 00:27 (15) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:15 (8) 04:47 (14) 06:05 (12) 10:05 (13) 13:41 (13) 15:23 (13) 19:52 (14) 21:22 (14) 24:42 (13) 28:56 (14) 32:17 (14) 37:46 (13) 40:02 (13) 42:22 (13) 46:32 (13) 49:00 (13) 50:59 (13) 51:26 (13)    
14 Anders Holmqvist Snättringe SK 53:47 02:16 (11) 02:07 (9) 01:16 (11) 03:26 (8) 03:36 (12) 01:25 (7) 03:46 (12) 01:43 (13) 06:15 (17) 02:48 (13) 02:43 (4) 06:33 (17) 05:42 (18) 02:18 (11) 03:34 (10) 02:15 (8) 01:46 (11) 00:18 (4) Anders Holmqvist Snättringe SK
        02:16 (11) 04:23 (11) 05:39 (11) 09:05 (9) 12:41 (11) 14:06 (11) 17:52 (11) 19:35 (12) 25:50 (14) 28:38 (13) 31:21 (13) 37:54 (14) 43:36 (14) 45:54 (14) 49:28 (14) 51:43 (14) 53:29 (14) 53:47 (14)    
15 Lars Boudrie Väsby OK 57:02 03:08 (17) 02:45 (17) 01:32 (14) 04:33 (17) 03:52 (15) 01:51 (16) 04:52 (16) 01:56 (14) 03:43 (15) 02:53 (14) 04:49 (15) 05:47 (13) 02:34 (16) 02:25 (15) 04:34 (16) 02:59 (17) 02:07 (17) 00:42 (17) Lars Boudrie Väsby OK
        03:08 (17) 05:53 (17) 07:25 (17) 11:58 (17) 15:50 (17) 17:41 (17) 22:33 (17) 24:29 (17) 28:12 (16) 31:05 (15) 35:54 (15) 41:41 (15) 44:15 (15) 46:40 (15) 51:14 (15) 54:13 (15) 56:20 (15) 57:02 (15)    
16 Johan Sjöberg Klubblös 58:54 02:32 (15) 02:07 (9) 02:25 (18) 03:41 (12) 04:26 (17) 01:46 (15) 04:45 (15) 02:09 (17) 03:31 (14) 04:05 (17) 08:07 (18) 06:29 (16) 02:11 (13) 02:19 (12) 03:52 (13) 02:20 (11) 01:48 (12) 00:21 (7) Johan Sjöberg Klubblös
        02:32 (15) 04:39 (13) 07:04 (16) 10:45 (15) 15:11 (15) 16:57 (15) 21:42 (15) 23:51 (15) 27:22 (15) 31:27 (16) 39:34 (16) 46:03 (17) 48:14 (17) 50:33 (16) 54:25 (16) 56:45 (16) 58:33 (16) 58:54 (16)    
17 Kurt Eriksson Vandrarringen 60:30 02:31 (14) 02:34 (16) 01:49 (16) 04:24 (16) 04:09 (16) 01:54 (17) 04:57 (17) 02:10 (18) 08:30 (18) 03:15 (15) 03:22 (14) 06:07 (15) 02:29 (15) 02:27 (16) 04:21 (15) 02:58 (16) 02:04 (16) 00:29 (16) Kurt Eriksson Vandrarringen
        02:31 (14) 05:05 (15) 06:54 (15) 11:18 (16) 15:27 (16) 17:21 (16) 22:18 (16) 24:28 (16) 32:58 (17) 36:13 (17) 39:35 (17) 45:42 (16) 48:11 (16) 50:38 (17) 54:59 (17) 57:57 (17) 60:01 (17) 60:30 (17)    
18 Christer Hördell Söders-Tyresö 69:01 03:02 (16) 03:35 (18) 01:43 (15) 05:57 (18) 04:56 (18) 02:16 (18) 05:56 (18) 02:01 (16) 04:34 (16) 03:27 (16) 04:53 (16) 07:41 (18) 02:51 (17) 02:59 (17) 05:52 (18) 04:06 (18) 02:23 (18) 00:49 (18) Christer Hördell Söders-Tyresö
        03:02 (16) 06:37 (18) 08:20 (18) 14:17 (18) 19:13 (18) 21:29 (18) 27:25 (18) 29:26 (18) 34:00 (18) 37:27 (18) 42:20 (18) 50:01 (18) 52:52 (18) 55:51 (18) 61:43 (18) 65:49 (18) 68:12 (18) 69:01 (18)    
- Göran Nilsson Snättringe SK 14:42 02:11   02:04   01:03                                                           09:24   Göran Nilsson Snättringe SK
        02:11   04:15   05:18                                                           14:42      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15           Mål   Bana B - 4,7 km Klubb
1 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 38:29 01:39 (3) 02:03 (2) 00:55 (6) 03:02 (1) 03:17 (3) 01:33 (1) 03:07 (3) 02:02 (4) 02:30 (3) 03:18 (8) 03:44 (1) 03:00 (1) 03:19 (3) 01:42 (1) 02:58 (1)         00:20 (2) Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        01:39 (3) 03:42 (2) 04:37 (3) 07:39 (1) 10:56 (1) 12:29 (1) 15:36 (1) 17:38 (1) 20:08 (1) 23:26 (1) 27:10 (1) 30:10 (1) 33:29 (1) 35:11 (1) 38:09 (1)         38:29 (1)    
2 Roland Warenius Avesta OK 40:40 01:38 (1) 02:04 (3) 00:44 (1) 03:22 (6) 03:52 (9) 01:35 (2) 03:13 (5) 01:54 (3) 02:39 (6) 02:37 (2) 03:47 (2) 03:16 (5) 03:40 (8) 01:50 (4) 03:23 (6)         01:06 (22) Roland Warenius Avesta OK
        01:38 (1) 03:42 (2) 04:26 (2) 07:48 (3) 11:40 (3) 13:15 (3) 16:28 (2) 18:22 (2) 21:01 (2) 23:38 (2) 27:25 (2) 30:41 (2) 34:21 (2) 36:11 (2) 39:34 (2)         40:40 (2)    
3 Matz Larsson Gustavsbergs OK 42:21 01:45 (4) 02:07 (5) 01:00 (7) 03:45 (9) 03:39 (5) 01:50 (9) 03:18 (6) 02:12 (5) 02:45 (7) 03:11 (5) 03:54 (4) 03:48 (12) 03:42 (9) 01:54 (5) 03:14 (4)         00:17 (1) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        01:45 (4) 03:52 (4) 04:52 (4) 08:37 (4) 12:16 (5) 14:06 (5) 17:24 (3) 19:36 (3) 22:21 (4) 25:32 (4) 29:26 (3) 33:14 (3) 36:56 (3) 38:50 (3) 42:04 (3)         42:21 (3)    
4 Jan Gottfridsson Norbergs OK 43:37 02:47 (17) 02:06 (4) 00:47 (2) 03:11 (3) 03:04 (1) 01:48 (8) 04:36 (19) 02:36 (12) 02:16 (1) 02:32 (1) 06:13 (20) 03:02 (2) 03:16 (2) 01:44 (2) 03:13 (3)         00:26 (7) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        02:47 (17) 04:53 (14) 05:40 (8) 08:51 (5) 11:55 (4) 13:43 (4) 18:19 (5) 20:55 (5) 23:11 (5) 25:43 (5) 31:56 (5) 34:58 (4) 38:14 (4) 39:58 (4) 43:11 (4)         43:37 (4)    
5 Lars Grankvist Täby OK 44:10 01:46 (6) 02:29 (13) 00:52 (5) 06:30 (22) 03:47 (8) 01:43 (6) 02:56 (2) 01:53 (2) 02:38 (5) 03:34 (12) 03:50 (3) 03:14 (3) 03:09 (1) 02:03 (6) 03:19 (5)         00:27 (8) Lars Grankvist Täby OK
        01:46 (6) 04:15 (5) 05:07 (5) 11:37 (17) 15:24 (16) 17:07 (13) 20:03 (10) 21:56 (8) 24:34 (7) 28:08 (7) 31:58 (6) 35:12 (6) 38:21 (5) 40:24 (5) 43:43 (5)         44:10 (5)    
6 Leif Åkerblom OK Österåker 44:55 01:38 (1) 02:00 (1) 00:47 (2) 03:21 (4) 03:10 (2) 01:41 (5) 05:00 (20) 02:14 (7) 02:19 (2) 02:54 (3) 05:04 (12) 04:53 (21) 03:35 (7) 02:03 (6) 03:44 (10)         00:32 (15) Leif Åkerblom OK Österåker
        01:38 (1) 03:38 (1) 04:25 (1) 07:46 (2) 10:56 (1) 12:37 (2) 17:37 (4) 19:51 (4) 22:10 (3) 25:04 (3) 30:08 (4) 35:01 (5) 38:36 (6) 40:39 (6) 44:23 (6)         44:55 (6)    
7 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 45:12 03:32 (20) 02:07 (5) 00:49 (4) 03:21 (4) 04:02 (10) 01:37 (4) 04:29 (18) 02:13 (6) 03:22 (16) 03:19 (9) 04:04 (5) 03:14 (3) 03:23 (5) 01:49 (3) 03:28 (7)         00:23 (4) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        03:32 (20) 05:39 (19) 06:28 (13) 09:49 (9) 13:51 (8) 15:28 (6) 19:57 (9) 22:10 (9) 25:32 (10) 28:51 (10) 32:55 (7) 36:09 (7) 39:32 (7) 41:21 (7) 44:49 (7)         45:12 (7)    
8 Claes Andersson OK Södertörn 46:36 02:08 (11) 02:17 (8) 06:02 (22) 03:07 (2) 03:38 (4) 01:35 (2) 02:53 (1) 01:49 (1) 02:36 (4) 03:23 (10) 04:24 (7) 03:41 (9) 03:20 (4) 02:11 (12) 03:11 (2)         00:21 (3) Claes Andersson OK Södertörn
        02:08 (11) 04:25 (8) 10:27 (22) 13:34 (21) 17:12 (18) 18:47 (17) 21:40 (16) 23:29 (14) 26:05 (12) 29:28 (11) 33:52 (11) 37:33 (11) 40:53 (9) 43:04 (9) 46:15 (8)         46:36 (8)    
9 Per-Johan Vikfors OK Österåker 47:25 01:54 (7) 02:26 (9) 01:45 (17) 03:51 (11) 03:45 (7) 01:53 (10) 03:08 (4) 02:57 (17) 02:54 (9) 03:41 (14) 05:03 (10) 03:28 (7) 03:49 (11) 02:07 (9) 04:10 (18)         00:34 (17) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        01:54 (7) 04:20 (7) 06:05 (11) 09:56 (10) 13:41 (7) 15:34 (7) 18:42 (6) 21:39 (6) 24:33 (6) 28:14 (8) 33:17 (9) 36:45 (8) 40:34 (8) 42:41 (8) 46:51 (9)         47:25 (9)    
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 47:38 01:45 (4) 02:32 (16) 01:09 (12) 03:52 (12) 04:16 (15) 02:02 (11) 03:35 (10) 02:33 (11) 03:10 (15) 03:12 (6) 05:14 (15) 04:09 (18) 03:33 (6) 02:07 (9) 03:46 (12)         00:43 (20) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        01:45 (4) 04:17 (6) 05:26 (6) 09:18 (6) 13:34 (6) 15:36 (8) 19:11 (7) 21:44 (7) 24:54 (8) 28:06 (6) 33:20 (10) 37:29 (10) 41:02 (10) 43:09 (10) 46:55 (10)         47:38 (10)    
11 Bo Norbäck Tullinge SK 47:58 02:07 (10) 02:26 (9) 01:07 (10) 04:04 (16) 04:09 (13) 02:15 (17) 03:21 (7) 02:55 (16) 03:02 (11) 02:56 (4) 04:50 (9) 03:47 (11) 04:22 (17) 02:15 (13) 03:50 (14)         00:32 (15) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:07 (10) 04:33 (10) 05:40 (8) 09:44 (8) 13:53 (9) 16:08 (9) 19:29 (8) 22:24 (10) 25:26 (9) 28:22 (9) 33:12 (8) 36:59 (9) 41:21 (11) 43:36 (11) 47:26 (11)         47:58 (11)    
12 Bo Davidsson Solna OK 49:16 02:36 (16) 02:12 (7) 01:54 (18) 03:38 (8) 04:06 (12) 02:19 (18) 03:30 (8) 02:36 (12) 04:18 (19) 03:15 (7) 05:10 (13) 03:26 (6) 04:00 (13) 02:05 (8) 03:44 (10)         00:27 (8) Bo Davidsson Solna OK
        02:36 (16) 04:48 (13) 06:42 (16) 10:20 (11) 14:26 (10) 16:45 (11) 20:15 (11) 22:51 (12) 27:09 (16) 30:24 (13) 35:34 (14) 39:00 (13) 43:00 (12) 45:05 (12) 48:49 (12)         49:16 (12)    
13 Reijo Korhonen Haninge SOK 49:30 03:00 (18) 02:27 (11) 01:14 (13) 03:46 (10) 04:15 (14) 02:11 (14) 03:37 (11) 02:43 (14) 03:03 (12) 04:20 (16) 04:38 (8) 03:42 (10) 04:12 (16) 02:16 (14) 03:42 (9)         00:24 (5) Reijo Korhonen Haninge SOK
        03:00 (18) 05:27 (18) 06:41 (15) 10:27 (13) 14:42 (12) 16:53 (12) 20:30 (13) 23:13 (13) 26:16 (13) 30:36 (14) 35:14 (12) 38:56 (12) 43:08 (13) 45:24 (13) 49:06 (13)         49:30 (13)    
14 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 50:10 04:22 (22) 02:29 (13) 01:04 (9) 03:32 (7) 03:40 (6) 02:11 (14) 04:13 (15) 02:28 (9) 03:04 (13) 05:33 (22) 04:10 (6) 03:30 (8) 03:46 (10) 02:08 (11) 03:31 (8)         00:29 (11) Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
        04:22 (22) 06:51 (22) 07:55 (20) 11:27 (16) 15:07 (13) 17:18 (15) 21:31 (15) 23:59 (15) 27:03 (14) 32:36 (16) 36:46 (16) 40:16 (15) 44:02 (14) 46:10 (14) 49:41 (14)         50:10 (14)    
15 Per-Erik Jansson IF Thor 51:15 01:59 (9) 03:23 (22) 01:00 (7) 04:02 (13) 04:04 (11) 01:43 (6) 04:08 (14) 02:29 (10) 02:45 (7) 04:44 (20) 05:12 (14) 04:13 (19) 04:33 (18) 02:21 (17) 04:08 (17)         00:31 (13) Per-Erik Jansson IF Thor
        01:59 (9) 05:22 (17) 06:22 (12) 10:24 (12) 14:28 (11) 16:11 (10) 20:19 (12) 22:48 (11) 25:33 (11) 30:17 (12) 35:29 (13) 39:42 (14) 44:15 (15) 46:36 (15) 50:44 (15)         51:15 (15)    
16 Eva Svanberg Järfälla OK 51:46 02:08 (11) 02:29 (13) 01:15 (14) 04:51 (18) 04:29 (16) 02:04 (12) 03:46 (12) 02:59 (18) 03:05 (14) 04:36 (18) 05:03 (10) 04:06 (16) 04:11 (15) 02:17 (15) 04:00 (16)         00:27 (8) Eva Svanberg Järfälla OK
        02:08 (11) 04:37 (11) 05:52 (10) 10:43 (14) 15:12 (14) 17:16 (14) 21:02 (14) 24:01 (16) 27:06 (15) 31:42 (15) 36:45 (15) 40:51 (16) 45:02 (16) 47:19 (16) 51:19 (16)         51:46 (16)    
17 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 53:57 01:57 (8) 02:28 (12) 01:08 (11) 04:02 (13) 05:46 (22) 02:23 (19) 06:00 (22) 02:49 (15) 03:01 (10) 03:35 (13) 05:30 (17) 03:53 (15) 04:06 (14) 02:58 (21) 03:46 (12)         00:35 (18) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        01:57 (8) 04:25 (8) 05:33 (7) 09:35 (7) 15:21 (15) 17:44 (16) 23:44 (18) 26:33 (18) 29:34 (17) 33:09 (17) 38:39 (17) 42:32 (17) 46:38 (17) 49:36 (17) 53:22 (17)         53:57 (17)    
18 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 54:10 02:08 (11) 02:38 (18) 02:15 (19) 04:02 (14) 05:09 (19) 03:02 (22) 03:30 (8) 03:16 (20) 04:32 (21) 03:32 (11) 05:22 (16) 04:06 (16) 03:51 (12) 02:29 (19) 03:54 (15)         00:24 (5) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        02:08 (11) 04:46 (12) 07:01 (17) 11:03 (15) 16:12 (17) 19:14 (18) 22:44 (17) 26:00 (17) 30:32 (18) 34:04 (18) 39:26 (18) 43:32 (18) 47:23 (18) 49:52 (18) 53:46 (18)         54:10 (18)    
19 Tomas Glanshed Haninge SOK 58:14 02:17 (14) 02:55 (19) 02:26 (20) 05:02 (19) 04:49 (18) 02:14 (16) 04:15 (16) 03:14 (19) 03:34 (17) 04:35 (17) 05:41 (18) 04:42 (20) 04:37 (20) 02:42 (20) 04:41 (21)         00:30 (12) Tomas Glanshed Haninge SOK
        02:17 (14) 05:12 (15) 07:38 (18) 12:40 (19) 17:29 (19) 19:43 (19) 23:58 (19) 27:12 (19) 30:46 (19) 35:21 (19) 41:02 (19) 45:44 (19) 50:21 (19) 53:03 (19) 57:44 (19)         58:14 (19)    
20 Eva Elnerud Sigtuna OK 59:03 04:07 (21) 02:36 (17) 03:03 (21) 04:32 (17) 04:48 (17) 02:07 (13) 04:18 (17) 02:25 (8) 03:44 (18) 04:46 (21) 06:30 (21) 03:52 (14) 04:35 (19) 02:22 (18) 04:39 (20)         00:39 (19) Eva Elnerud Sigtuna OK
        04:07 (21) 06:43 (21) 09:46 (21) 14:18 (22) 19:06 (22) 21:13 (22) 25:31 (21) 27:56 (20) 31:40 (20) 36:26 (20) 42:56 (20) 46:48 (20) 51:23 (20) 53:45 (20) 58:24 (20)         59:03 (20)    
21 Roland Löwgren Spårvägens OK 67:01 03:27 (19) 03:07 (21) 01:20 (16) 05:10 (20) 05:33 (20) 02:35 (20) 03:59 (13) 03:26 (21) 12:48 (22) 04:07 (15) 05:54 (19) 03:51 (13) 04:42 (21) 02:19 (16) 04:12 (19)         00:31 (13) Roland Löwgren Spårvägens OK
        03:27 (19) 06:34 (20) 07:54 (19) 13:04 (20) 18:37 (21) 21:12 (21) 25:11 (20) 28:37 (21) 41:25 (22) 45:32 (22) 51:26 (22) 55:17 (22) 59:59 (22) 62:18 (21) 66:30 (21)         67:01 (21)    
22 Göran Reinholdsson Järfälla OK 69:07 02:23 (15) 02:56 (20) 01:18 (15) 05:43 (21) 05:43 (21) 02:50 (21) 05:06 (21) 03:26 (21) 04:19 (20) 04:41 (19) 10:05 (22) 05:00 (22) 05:39 (22) 03:33 (22) 05:30 (22)         00:55 (21) Göran Reinholdsson Järfälla OK
        02:23 (15) 05:19 (16) 06:37 (14) 12:20 (18) 18:03 (20) 20:53 (20) 25:59 (22) 29:25 (22) 33:44 (21) 38:25 (21) 48:30 (21) 53:30 (21) 59:09 (21) 62:42 (22) 68:12 (22)         69:07 (22)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,5 KM Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                       Mål   Bana C - 3,5 KM Klubb
1 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 27:57 01:50 (6) 02:27 (4) 00:50 (1) 04:11 (4) 02:33 (4) 01:37 (1) 01:22 (1) 03:36 (1) 03:30 (4) 01:08 (1) 02:26 (4) 02:03 (11)                     00:24 (4) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:50 (6) 04:17 (4) 05:07 (3) 09:18 (2) 11:51 (2) 13:28 (1) 14:50 (1) 18:26 (1) 21:56 (1) 23:04 (1) 25:30 (1) 27:33 (1)                     27:57 (1)    
2 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 28:38 01:49 (5) 02:55 (28) 00:55 (6) 04:16 (6) 02:33 (4) 01:42 (3) 01:40 (12) 03:45 (3) 03:17 (2) 01:11 (2) 02:20 (2) 01:51 (4)                     00:24 (3) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        01:49 (5) 04:44 (13) 05:39 (12) 09:55 (10) 12:28 (8) 14:10 (5) 15:50 (6) 19:35 (5) 22:52 (4) 24:03 (4) 26:23 (2) 28:14 (2)                     28:38 (2)    
3 Lars Rönnols Täby OK 28:49 01:50 (6) 02:30 (8) 00:58 (8) 04:18 (7) 02:40 (7) 02:07 (22) 01:27 (3) 03:42 (2) 03:15 (1) 01:14 (4) 02:36 (5) 01:47 (1)                     00:25 (6) Lars Rönnols Täby OK
        01:50 (6) 04:20 (7) 05:18 (5) 09:36 (5) 12:16 (4) 14:23 (7) 15:50 (6) 19:32 (4) 22:47 (3) 24:01 (3) 26:37 (3) 28:24 (3)                     28:49 (3)    
4 Björn Reger Söders-Tyresö 29:17 01:46 (1) 02:24 (1) 00:54 (5) 04:21 (8) 02:31 (3) 01:40 (2) 01:22 (1) 04:01 (7) 03:43 (10) 01:17 (9) 02:48 (9) 01:58 (7)                     00:32 (25) Björn Reger Söders-Tyresö
        01:46 (1) 04:10 (1) 05:04 (1) 09:25 (3) 11:56 (3) 13:36 (2) 14:58 (2) 18:59 (2) 22:42 (2) 23:59 (2) 26:47 (4) 28:45 (4)                     29:17 (4)    
5 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 29:34 01:53 (12) 02:53 (24) 00:50 (1) 04:11 (4) 02:39 (6) 01:42 (3) 01:28 (4) 03:51 (5) 03:29 (3) 01:20 (11) 02:53 (12) 01:56 (6)                     00:29 (12) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        01:53 (12) 04:46 (14) 05:36 (9) 09:47 (8) 12:26 (7) 14:08 (4) 15:36 (4) 19:27 (3) 22:56 (5) 24:16 (5) 27:09 (5) 29:05 (5)                     29:34 (5)    
6 Torbjörn Bergman Snättringe SK 29:58 01:52 (9) 02:27 (4) 01:00 (12) 03:57 (2) 02:30 (2) 02:03 (19) 01:41 (14) 04:24 (17) 03:48 (11) 01:18 (10) 02:21 (3) 02:12 (26)                     00:25 (6) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        01:52 (9) 04:19 (6) 05:19 (6) 09:16 (1) 11:46 (1) 13:49 (3) 15:30 (3) 19:54 (7) 23:42 (7) 25:00 (7) 27:21 (6) 29:33 (6)                     29:58 (6)    
7 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 30:03 01:46 (1) 02:27 (4) 00:58 (8) 04:21 (8) 03:01 (19) 01:46 (7) 01:30 (5) 03:46 (4) 03:39 (5) 01:24 (15) 02:51 (11) 02:04 (13)                     00:30 (17) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        01:46 (1) 04:13 (2) 05:11 (4) 09:32 (4) 12:33 (9) 14:19 (6) 15:49 (5) 19:35 (5) 23:14 (6) 24:38 (6) 27:29 (7) 29:33 (6)                     30:03 (7)    
8 Jan Lindgren OK Södertörn 30:41 01:53 (12) 02:24 (1) 01:03 (16) 04:23 (10) 03:00 (18) 01:54 (12) 01:33 (7) 04:22 (16) 03:42 (8) 01:16 (7) 02:37 (6) 02:05 (14)                     00:29 (15) Jan Lindgren OK Södertörn
        01:53 (12) 04:17 (4) 05:20 (7) 09:43 (7) 12:43 (10) 14:37 (10) 16:10 (8) 20:32 (8) 24:14 (8) 25:30 (8) 28:07 (8) 30:12 (8)                     30:41 (8)    
9 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 31:42 01:50 (6) 02:46 (17) 00:51 (3) 04:40 (15) 02:50 (12) 02:13 (29) 01:41 (14) 04:01 (7) 03:55 (14) 01:23 (14) 03:01 (20) 01:58 (7)                     00:33 (27) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        01:50 (6) 04:36 (9) 05:27 (8) 10:07 (11) 12:57 (11) 15:10 (12) 16:51 (11) 20:52 (10) 24:47 (10) 26:10 (10) 29:11 (10) 31:09 (9)                     31:42 (9)    
10 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 31:52 02:04 (20) 02:49 (20) 00:59 (10) 04:29 (12) 02:49 (11) 02:10 (26) 01:51 (22) 04:04 (9) 03:41 (6) 01:25 (17) 02:50 (10) 02:03 (11)                     00:38 (42) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        02:04 (20) 04:53 (18) 05:52 (16) 10:21 (12) 13:10 (12) 15:20 (13) 17:11 (14) 21:15 (11) 24:56 (11) 26:21 (11) 29:11 (10) 31:14 (10)                     31:52 (10)    
11 Tommy Lindberg Haninge SOK 32:08 01:52 (9) 03:05 (35) 01:33 (54) 04:25 (11) 02:52 (13) 01:48 (8) 01:33 (7) 04:07 (10) 03:55 (14) 01:22 (13) 03:02 (23) 02:08 (19)                     00:26 (8) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:52 (9) 04:57 (21) 06:30 (23) 10:55 (17) 13:47 (15) 15:35 (14) 17:08 (12) 21:15 (11) 25:10 (12) 26:32 (12) 29:34 (12) 31:42 (11)                     32:08 (11)    
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 32:30 01:52 (9) 02:28 (7) 01:18 (40) 04:03 (3) 02:44 (8) 01:59 (15) 03:05 (65) 04:45 (23) 03:49 (12) 01:13 (3) 02:55 (14) 01:50 (3)                     00:29 (12) Leif Mörkfors Järfälla OK
        01:52 (9) 04:20 (7) 05:38 (11) 09:41 (6) 12:25 (6) 14:24 (8) 17:29 (15) 22:14 (15) 26:03 (15) 27:16 (14) 30:11 (14) 32:01 (12)                     32:30 (12)    
13 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 32:43 02:07 (22) 02:48 (19) 01:09 (26) 04:36 (13) 03:31 (37) 01:43 (5) 01:41 (14) 05:05 (28) 03:41 (6) 01:29 (24) 02:47 (8) 01:47 (1)                     00:19 (1) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        02:07 (22) 04:55 (20) 06:04 (19) 10:40 (15) 14:11 (18) 15:54 (18) 17:35 (17) 22:40 (17) 26:21 (16) 27:50 (15) 30:37 (17) 32:24 (14)                     32:43 (13)    
14 Olle Blomgren OK Södertörn 32:48 01:48 (4) 03:04 (34) 01:44 (66) 03:49 (1) 02:52 (13) 01:43 (5) 01:40 (11) 05:01 (27) 03:42 (8) 02:43 (70) 02:19 (1) 01:59 (9)                     00:24 (3) Olle Blomgren OK Södertörn
        01:48 (4) 04:52 (17) 06:36 (26) 10:25 (13) 13:17 (13) 15:00 (11) 16:40 (10) 21:41 (14) 25:23 (13) 28:06 (17) 30:25 (15) 32:24 (14)                     32:48 (14)    
15 Sven Hedman Attunda OK 32:50 02:12 (25) 02:37 (10) 01:02 (15) 04:46 (17) 03:11 (26) 01:50 (9) 01:32 (6) 04:17 (13) 04:09 (20) 01:27 (21) 02:59 (16) 02:11 (24)                     00:37 (38) Sven Hedman Attunda OK
        02:12 (25) 04:49 (15) 05:51 (15) 10:37 (14) 13:48 (16) 15:38 (16) 17:10 (13) 21:27 (13) 25:36 (14) 27:03 (13) 30:02 (13) 32:13 (13)                     32:50 (15)    
16 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 32:57 02:14 (27) 03:32 (55) 01:06 (18) 04:36 (13) 02:47 (9) 01:52 (10) 01:48 (18) 04:57 (25) 03:50 (13) 01:14 (4) 02:39 (7) 02:01 (10)                     00:21 (2) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        02:14 (27) 05:46 (39) 06:52 (34) 11:28 (23) 14:15 (20) 16:07 (19) 17:55 (19) 22:52 (19) 26:42 (18) 27:56 (16) 30:35 (16) 32:36 (17)                     32:57 (16)    
17 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 32:59 01:47 (3) 02:26 (3) 00:53 (4) 04:48 (18) 02:29 (1) 02:11 (27) 01:48 (18) 04:19 (15) 03:55 (14) 01:15 (6) 02:59 (16) 03:41 (72)                     00:28 (10) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:47 (3) 04:13 (2) 05:06 (2) 09:54 (9) 12:23 (5) 14:34 (9) 16:22 (9) 20:41 (9) 24:36 (9) 25:51 (9) 28:50 (9) 32:31 (16)                     32:59 (17)    
18 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 34:38 02:00 (17) 02:41 (13) 00:56 (7) 05:18 (28) 03:31 (37) 02:16 (32) 01:36 (9) 04:24 (17) 04:02 (17) 01:31 (26) 03:24 (40) 02:18 (36)                     00:41 (48) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        02:00 (17) 04:41 (11) 05:37 (10) 10:55 (17) 14:26 (22) 16:42 (21) 18:18 (21) 22:42 (18) 26:44 (19) 28:15 (18) 31:39 (18) 33:57 (18)                     34:38 (18)    
19 Rune Rådström Snättringe SK 34:43 02:20 (35) 02:56 (29) 01:01 (13) 04:59 (20) 02:59 (17) 02:01 (17) 01:54 (26) 04:17 (13) 04:11 (22) 01:39 (36) 03:27 (43) 02:16 (31)                     00:43 (51) Rune Rådström Snättringe SK
        02:20 (35) 05:16 (29) 06:17 (21) 11:16 (22) 14:15 (20) 16:16 (20) 18:10 (20) 22:27 (16) 26:38 (17) 28:17 (19) 31:44 (19) 34:00 (19)                     34:43 (19)    
20 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 34:54 02:18 (32) 02:39 (12) 01:06 (19) 05:07 (22) 04:16 (56) 02:07 (21) 01:50 (21) 03:58 (6) 04:02 (17) 01:35 (29) 03:10 (28) 02:10 (21)                     00:36 (33) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        02:18 (32) 04:57 (21) 06:03 (18) 11:10 (21) 15:26 (26) 17:33 (23) 19:23 (23) 23:21 (21) 27:23 (20) 28:58 (20) 32:08 (20) 34:18 (20)                     34:54 (20)    
21 Erik Hallgren Finspångs SOK 35:07 01:55 (14) 02:45 (16) 01:08 (24) 05:01 (21) 02:55 (15) 01:53 (11) 01:58 (32) 06:15 (51) 04:03 (19) 01:24 (15) 02:58 (15) 02:19 (40)                     00:33 (27) Erik Hallgren Finspångs SOK
        01:55 (14) 04:40 (10) 05:48 (14) 10:49 (16) 13:44 (14) 15:37 (15) 17:35 (17) 23:50 (22) 27:53 (22) 29:17 (22) 32:15 (21) 34:34 (21)                     35:07 (21)    
22 Anders Sohlberg OK Södertörn 35:19 02:08 (23) 02:41 (13) 01:06 (18) 05:12 (23) 02:48 (10) 01:57 (14) 01:40 (11) 05:26 (37) 04:42 (45) 01:25 (17) 03:20 (37) 02:12 (26)                     00:42 (49) Anders Sohlberg OK Södertörn
        02:08 (23) 04:49 (15) 05:55 (17) 11:07 (20) 13:55 (17) 15:52 (17) 17:32 (16) 22:58 (20) 27:40 (21) 29:05 (21) 32:25 (22) 34:37 (22)                     35:19 (22)    
23 Kjell Holmberg OK Södertörn 35:30 01:59 (16) 02:43 (15) 00:59 (10) 05:54 (50) 04:38 (63) 01:55 (13) 01:42 (17) 04:13 (12) 04:13 (23) 01:25 (17) 03:01 (20) 02:05 (16)                     00:43 (51) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:59 (16) 04:42 (12) 05:41 (13) 11:35 (24) 16:13 (31) 18:08 (28) 19:50 (25) 24:03 (23) 28:16 (23) 29:41 (23) 32:42 (23) 34:47 (23)                     35:30 (23)    
24 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 35:52 02:40 (49) 02:52 (22) 01:08 (23) 05:19 (30) 03:25 (35) 02:09 (24) 01:53 (25) 04:38 (21) 04:27 (32) 01:28 (23) 03:07 (26) 02:18 (36)                     00:28 (10) Stellan Fehrnström Enebybergs IF
        02:40 (49) 05:32 (34) 06:40 (29) 11:59 (27) 15:24 (25) 17:33 (23) 19:26 (24) 24:04 (24) 28:31 (24) 29:59 (24) 33:06 (24) 35:24 (24)                     35:52 (24)    
25 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 37:24 02:06 (21) 02:57 (31) 01:42 (63) 05:25 (34) 03:17 (29) 02:14 (30) 02:30 (56) 05:37 (42) 04:17 (26) 01:39 (36) 02:59 (16) 02:05 (14)                     00:36 (33) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        02:06 (21) 05:03 (24) 06:45 (31) 12:10 (30) 15:27 (27) 17:41 (25) 20:11 (28) 25:48 (31) 30:05 (27) 31:44 (27) 34:43 (26) 36:48 (25)                     37:24 (25)    
26 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 37:32 01:57 (15) 03:26 (52) 01:11 (29) 05:33 (39) 03:20 (30) 02:58 (55) 01:51 (22) 04:57 (25) 04:29 (34) 01:27 (21) 03:21 (38) 02:25 (48)                     00:37 (38) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        01:57 (15) 05:23 (31) 06:34 (24) 12:07 (29) 15:27 (27) 18:25 (29) 20:16 (29) 25:13 (27) 29:42 (26) 31:09 (25) 34:30 (25) 36:55 (26)                     37:32 (26)    
27 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 38:11 02:29 (40) 03:11 (37) 01:11 (29) 05:37 (41) 03:36 (40) 02:24 (36) 01:54 (26) 04:41 (22) 04:28 (33) 01:45 (41) 03:44 (49) 02:38 (60)                     00:33 (27) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        02:29 (40) 05:40 (38) 06:51 (33) 12:28 (34) 16:04 (30) 18:28 (30) 20:22 (30) 25:03 (26) 29:31 (25) 31:16 (26) 35:00 (27) 37:38 (27)                     38:11 (27)    
27 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 38:11 02:18 (32) 02:54 (27) 01:10 (27) 05:19 (30) 03:11 (26) 03:01 (60) 02:14 (45) 05:07 (29) 05:12 (59) 01:35 (29) 03:24 (40) 02:16 (31)                     00:30 (17) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        02:18 (32) 05:12 (28) 06:22 (22) 11:41 (25) 14:52 (24) 17:53 (27) 20:07 (27) 25:14 (28) 30:26 (30) 32:01 (30) 35:25 (28) 37:41 (29)                     38:11 (27)    
29 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 38:12 02:15 (28) 02:53 (24) 01:30 (51) 05:26 (35) 04:34 (62) 02:16 (32) 02:18 (48) 05:17 (33) 04:29 (34) 01:20 (11) 03:17 (33) 02:05 (14)                     00:32 (23) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        02:15 (28) 05:08 (26) 06:38 (27) 12:04 (28) 16:38 (36) 18:54 (32) 21:12 (33) 26:29 (32) 30:58 (32) 32:18 (31) 35:35 (29) 37:40 (28)                     38:12 (29)    
30 Bengt Andersson Söders-Tyresö 38:43 02:08 (23) 02:56 (29) 01:57 (68) 05:18 (28) 04:15 (55) 02:04 (20) 02:03 (37) 04:49 (24) 04:35 (39) 01:48 (48) 04:03 (60) 02:17 (33)                     00:30 (17) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        02:08 (23) 05:04 (25) 07:01 (37) 12:19 (33) 16:34 (35) 18:38 (31) 20:41 (31) 25:30 (29) 30:05 (27) 31:53 (29) 35:56 (30) 38:13 (30)                     38:43 (30)    
31 Gunnar Hellström Haninge SOK 38:53 02:28 (39) 02:33 (9) 01:07 (21) 04:53 (19) 03:10 (22) 03:35 (66) 02:10 (42) 05:46 (43) 04:55 (56) 02:36 (69) 03:01 (20) 02:13 (28)                     00:26 (8) Gunnar Hellström Haninge SOK
        02:28 (39) 05:01 (23) 06:08 (20) 11:01 (19) 14:11 (18) 17:46 (26) 19:56 (26) 25:42 (30) 30:37 (31) 33:13 (34) 36:14 (33) 38:27 (31)                     38:53 (31)    
32 Gösta Guteland Snättringe SK 39:04 02:03 (19) 02:50 (21) 02:52 (71) 07:48 (71) 03:02 (20) 02:00 (16) 02:09 (40) 04:35 (19) 04:15 (24) 01:36 (31) 03:00 (19) 02:21 (42)                     00:33 (27) Gösta Guteland Snättringe SK
        02:03 (19) 04:53 (18) 07:45 (47) 15:33 (61) 18:35 (50) 20:35 (47) 22:44 (46) 27:19 (35) 31:34 (33) 33:10 (33) 36:10 (32) 38:31 (32)                     39:04 (32)    
33 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 39:24 02:17 (31) 02:53 (24) 01:33 (54) 07:25 (70) 03:15 (28) 02:35 (42) 01:54 (26) 05:25 (36) 04:20 (28) 01:29 (24) 03:15 (31) 02:27 (49)                     00:36 (33) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        02:17 (31) 05:10 (27) 06:43 (30) 14:08 (52) 17:23 (44) 19:58 (42) 21:52 (39) 27:17 (34) 31:37 (34) 33:06 (32) 36:21 (34) 38:48 (33)                     39:24 (33)    
34 Ulf Stridh Snättringe SK 39:38 03:00 (58) 03:07 (36) 01:14 (33) 06:25 (59) 03:10 (22) 02:28 (39) 01:58 (32) 05:50 (45) 04:35 (39) 01:34 (28) 03:13 (30) 02:17 (33)                     00:47 (57) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:00 (58) 06:07 (43) 07:21 (41) 13:46 (43) 16:56 (39) 19:24 (39) 21:22 (35) 27:12 (33) 31:47 (35) 33:21 (35) 36:34 (35) 38:51 (34)                     39:38 (34)    
34 Leif Wallenbro Väsby OK 39:38 02:46 (52) 03:26 (52) 01:01 (13) 05:16 (26) 03:23 (32) 03:19 (64) 02:05 (38) 06:33 (55) 04:16 (25) 01:26 (20) 03:21 (38) 02:10 (22)                     00:36 (33) Leif Wallenbro Väsby OK
        02:46 (52) 06:12 (46) 07:13 (40) 12:29 (35) 15:52 (29) 19:11 (36) 21:16 (34) 27:49 (40) 32:05 (36) 33:31 (36) 36:52 (36) 39:02 (36)                     39:38 (34)    
36 Kurt Andersson Enebybergs IF 39:48 02:21 (36) 02:59 (32) 01:14 (33) 05:14 (25) 02:56 (16) 02:35 (42) 01:56 (29) 05:30 (39) 05:21 (61) 01:46 (44) 04:10 (62) 02:49 (63)                     00:57 (67) Kurt Andersson Enebybergs IF
        02:21 (36) 05:20 (30) 06:34 (24) 11:48 (26) 14:44 (23) 17:19 (22) 19:15 (22) 24:45 (25) 30:06 (29) 31:52 (28) 36:02 (31) 38:51 (34)                     39:48 (36)    
37 Lars-Åke Aspelin Klubblös 39:55 02:39 (47) 02:52 (22) 01:34 (57) 05:43 (42) 03:30 (36) 02:59 (56) 02:16 (47) 06:12 (49) 04:26 (31) 01:43 (40) 03:04 (25) 02:22 (44)                     00:35 (31) Lars-Åke Aspelin Klubblös
        02:39 (47) 05:31 (33) 07:05 (39) 12:48 (36) 16:18 (32) 19:17 (37) 21:33 (37) 27:45 (39) 32:11 (37) 33:54 (37) 36:58 (37) 39:20 (37)                     39:55 (37)    
38 Leif Lundquist Enebybergs IF 40:24 02:35 (46) 03:14 (40) 01:34 (57) 05:47 (45) 03:57 (53) 02:44 (50) 02:01 (35) 05:33 (40) 04:47 (48) 02:05 (63) 03:07 (26) 02:23 (46)                     00:37 (38) Leif Lundquist Enebybergs IF
        02:35 (46) 05:49 (40) 07:23 (42) 13:10 (40) 17:07 (41) 19:51 (41) 21:52 (39) 27:25 (37) 32:12 (38) 34:17 (39) 37:24 (38) 39:47 (38)                     40:24 (38)    
39 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 41:23 02:24 (38) 03:14 (40) 01:25 (47) 05:53 (49) 03:36 (40) 02:33 (41) 02:27 (55) 05:47 (44) 04:56 (57) 01:46 (44) 04:00 (59) 02:33 (56)                     00:49 (59) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        02:24 (38) 05:38 (37) 07:03 (38) 12:56 (37) 16:32 (34) 19:05 (33) 21:32 (36) 27:19 (35) 32:15 (39) 34:01 (38) 38:01 (39) 40:34 (39)                     41:23 (39)    
40 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 41:24 03:37 (65) 03:19 (44) 01:24 (45) 05:21 (32) 06:09 (66) 02:11 (27) 02:00 (34) 05:14 (32) 04:38 (43) 01:37 (33) 02:54 (13) 02:11 (24)                     00:49 (59) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:37 (65) 06:56 (56) 08:20 (55) 13:41 (42) 19:50 (58) 22:01 (53) 24:01 (51) 29:15 (46) 33:53 (45) 35:30 (45) 38:24 (41) 40:35 (40)                     41:24 (40)    
41 John Östlund Sundbybergs IK 41:26 02:42 (50) 03:25 (50) 01:16 (37) 06:27 (60) 03:40 (45) 02:37 (45) 02:09 (40) 06:01 (46) 04:52 (52) 01:47 (46) 03:28 (45) 02:22 (44)                     00:40 (46) John Östlund Sundbybergs IK
        02:42 (50) 06:07 (43) 07:23 (42) 13:50 (45) 17:30 (45) 20:07 (45) 22:16 (43) 28:17 (42) 33:09 (43) 34:56 (42) 38:24 (41) 40:46 (41)                     41:26 (41)    
42 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 41:45 02:39 (47) 03:13 (38) 01:07 (21) 06:09 (53) 03:32 (39) 02:42 (47) 02:12 (44) 06:02 (47) 05:13 (60) 01:45 (42) 03:48 (51) 02:37 (58)                     00:46 (56) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:39 (47) 05:52 (41) 06:59 (36) 13:08 (38) 16:40 (37) 19:22 (38) 21:34 (38) 27:36 (38) 32:49 (40) 34:34 (40) 38:22 (40) 40:59 (42)                     41:45 (42)    
43 Jan Olof Norén Järla Orientering 42:08 02:23 (37) 03:13 (38) 01:19 (41) 06:14 (56) 03:36 (40) 02:21 (35) 02:48 (63) 06:26 (53) 04:46 (47) 01:55 (54) 03:40 (48) 02:31 (53)                     00:56 (65) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:23 (37) 05:36 (36) 06:55 (35) 13:09 (39) 16:45 (38) 19:06 (35) 21:54 (41) 28:20 (43) 33:06 (42) 35:01 (43) 38:41 (43) 41:12 (43)                     42:08 (43)    
44 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 42:10 02:47 (53) 04:19 (64) 02:40 (70) 05:29 (36) 03:39 (43) 02:37 (45) 01:56 (29) 05:17 (33) 04:52 (53) 01:47 (46) 03:57 (57) 02:18 (36)                     00:32 (23) Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL
        02:47 (53) 07:06 (58) 09:46 (64) 15:15 (58) 18:54 (52) 21:31 (51) 23:27 (49) 28:44 (45) 33:36 (44) 35:23 (44) 39:20 (46) 41:38 (45)                     42:10 (44)    
45 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 42:19 03:02 (59) 03:51 (60) 01:15 (36) 05:50 (48) 03:24 (33) 02:25 (37) 02:11 (43) 06:13 (50) 04:52 (52) 01:50 (50) 04:26 (68) 02:18 (38)                     00:42 (49) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        03:02 (59) 06:53 (53) 08:08 (53) 13:58 (49) 17:22 (43) 19:47 (40) 21:58 (42) 28:11 (41) 33:03 (41) 34:53 (41) 39:19 (45) 41:37 (44)                     42:19 (45)    
46 Tommy Svensson Hellas Orientering 42:30 02:13 (26) 05:09 (67) 01:17 (38) 05:12 (23) 03:51 (50) 03:00 (57) 02:31 (57) 05:26 (37) 05:43 (67) 01:53 (53) 03:18 (34) 02:17 (33)                     00:40 (46) Tommy Svensson Hellas Orientering
        02:13 (26) 07:22 (59) 08:39 (57) 13:51 (46) 17:42 (47) 20:42 (48) 23:13 (48) 28:39 (44) 34:22 (47) 36:15 (47) 39:33 (47) 41:50 (46)                     42:30 (46)    
47 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 42:44 02:16 (30) 03:14 (40) 01:08 (23) 05:35 (40) 04:17 (57) 03:35 (66) 02:39 (60) 06:44 (58) 04:47 (48) 01:33 (27) 03:27 (43) 02:44 (61)                     00:45 (54) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:16 (30) 05:30 (32) 06:38 (27) 12:13 (31) 16:30 (33) 20:05 (43) 22:44 (46) 29:28 (47) 34:15 (46) 35:48 (46) 39:15 (44) 41:59 (47)                     42:44 (47)    
48 Christer Hedin IFK Enskede 43:11 05:33 (70) 02:47 (18) 02:00 (69) 05:49 (46) 03:10 (24) 02:42 (47) 03:46 (73) 05:07 (29) 04:42 (45) 01:40 (38) 03:11 (29) 02:14 (30)                     00:30 (17) Christer Hedin IFK Enskede
        05:33 (70) 08:20 (65) 10:20 (66) 16:09 (63) 19:19 (54) 22:01 (53) 25:47 (59) 30:54 (52) 35:36 (50) 37:16 (49) 40:27 (49) 42:41 (48)                     43:11 (48)    
49 Anne Lundmark Järfälla OK 43:27 06:25 (72) 03:41 (56) 01:10 (27) 05:24 (33) 03:54 (52) 02:43 (49) 02:15 (46) 05:22 (35) 04:47 (48) 01:37 (33) 03:26 (42) 02:07 (18)                     00:36 (33) Anne Lundmark Järfälla OK
        06:25 (72) 10:06 (70) 11:16 (68) 16:40 (67) 20:34 (62) 23:17 (59) 25:32 (58) 30:54 (52) 35:41 (52) 37:18 (50) 40:44 (50) 42:51 (49)                     43:27 (49)    
50 Helena Korhonen Haninge SOK 43:36 02:47 (53) 04:46 (65) 01:14 (33) 05:17 (27) 09:28 (72) 02:07 (21) 01:49 (20) 05:08 (31) 04:21 (29) 01:16 (7) 03:02 (23) 01:52 (5)                     00:29 (12) Helena Korhonen Haninge SOK
        02:47 (53) 07:33 (61) 08:47 (59) 14:04 (51) 23:32 (68) 25:39 (66) 27:28 (63) 32:36 (59) 36:57 (58) 38:13 (55) 41:15 (51) 43:07 (51)                     43:36 (50)    
51 Bo Källström OK Milan 43:42 02:30 (41) 04:08 (62) 01:24 (45) 05:44 (43) 03:10 (22) 02:09 (24) 01:57 (31) 09:12 (71) 04:23 (30) 02:00 (59) 03:37 (47) 02:37 (58)                     00:51 (62) Bo Källström OK Milan
        02:30 (41) 06:38 (52) 08:02 (52) 13:46 (43) 16:56 (39) 19:05 (33) 21:02 (32) 30:14 (49) 34:37 (48) 36:37 (48) 40:14 (48) 42:51 (49)                     43:42 (51)    
52 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 44:42 02:18 (32) 04:11 (63) 01:20 (42) 06:12 (54) 04:25 (59) 02:54 (54) 02:25 (53) 06:36 (56) 04:37 (42) 02:28 (67) 04:16 (63) 02:21 (42)                     00:39 (44) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:18 (32) 06:29 (50) 07:49 (48) 14:01 (50) 18:26 (49) 21:20 (50) 23:45 (50) 30:21 (51) 34:58 (49) 37:26 (51) 41:42 (52) 44:03 (52)                     44:42 (52)    
53 Willy Ljungdell Täby OK 45:10 08:33 (73) 02:37 (10) 01:05 (17) 04:42 (16) 03:21 (31) 05:24 (72) 01:37 (10) 04:08 (11) 04:35 (39) 01:36 (31) 04:45 (71) 02:10 (21)                     00:37 (38) Willy Ljungdell Täby OK
        08:33 (73) 11:10 (72) 12:15 (70) 16:57 (68) 20:18 (61) 25:42 (67) 27:19 (62) 31:27 (55) 36:02 (55) 37:38 (52) 42:23 (55) 44:33 (54)                     45:10 (53)    
54 Jan Larsson Tullinge SK 45:17 02:34 (45) 03:22 (48) 01:38 (61) 06:20 (57) 03:40 (45) 03:41 (69) 03:40 (71) 06:51 (59) 04:40 (44) 01:52 (51) 03:46 (50) 02:24 (47)                     00:49 (59) Jan Larsson Tullinge SK
        02:34 (45) 05:56 (42) 07:34 (44) 13:54 (47) 17:34 (46) 21:15 (49) 24:55 (55) 31:46 (56) 36:26 (56) 38:18 (56) 42:04 (53) 44:28 (53)                     45:17 (54)    
55 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 45:23 05:21 (69) 03:21 (47) 01:30 (51) 06:13 (55) 03:24 (33) 02:36 (44) 02:35 (59) 07:52 (67) 04:10 (21) 01:48 (48) 03:49 (53) 02:13 (28)                     00:31 (22) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        05:21 (69) 08:42 (66) 10:12 (65) 16:25 (66) 19:49 (57) 22:25 (57) 25:00 (57) 32:52 (60) 37:02 (59) 38:50 (57) 42:39 (57) 44:52 (55)                     45:23 (55)    
56 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 45:39 02:30 (41) 05:24 (69) 01:43 (65) 06:08 (51) 04:05 (54) 03:00 (57) 02:01 (35) 07:10 (62) 05:11 (58) 01:58 (57) 03:29 (46) 02:31 (53)                     00:29 (12) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        02:30 (41) 07:54 (63) 09:37 (63) 15:45 (62) 19:50 (58) 22:50 (58) 24:51 (54) 32:01 (57) 37:12 (60) 39:10 (59) 42:39 (57) 45:10 (57)                     45:39 (56)    
57 Klas Langels Skarpnäcks OL 45:43 03:06 (61) 03:19 (44) 01:26 (48) 07:00 (68) 03:50 (47) 03:00 (57) 03:18 (68) 07:19 (64) 04:31 (37) 02:05 (63) 03:48 (51) 02:31 (53)                     00:30 (17) Klas Langels Skarpnäcks OL
        03:06 (61) 06:25 (49) 07:51 (49) 14:51 (54) 18:41 (51) 21:41 (52) 24:59 (56) 32:18 (58) 36:49 (57) 38:54 (58) 42:42 (59) 45:13 (58)                     45:43 (57)    
58 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 46:11 02:45 (51) 03:25 (50) 01:27 (49) 06:20 (57) 03:52 (51) 02:17 (34) 02:26 (54) 07:30 (65) 05:38 (65) 02:03 (61) 04:28 (69) 02:54 (66)                     01:06 (69) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:45 (51) 06:10 (45) 07:37 (45) 13:57 (48) 17:49 (48) 20:06 (44) 22:32 (45) 30:02 (48) 35:40 (51) 37:43 (53) 42:11 (54) 45:05 (56)                     46:11 (58)    
59 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 46:28 02:33 (44) 03:46 (58) 01:23 (44) 05:46 (44) 03:39 (43) 03:05 (61) 02:18 (48) 07:48 (66) 05:43 (67) 01:58 (57) 04:24 (66) 02:58 (69)                     01:07 (72) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        02:33 (44) 06:19 (47) 07:42 (46) 13:28 (41) 17:07 (41) 20:12 (46) 22:30 (44) 30:18 (50) 36:01 (54) 37:59 (54) 42:23 (55) 45:21 (59)                     46:28 (59)    
60 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 46:40 03:52 (66) 03:47 (59) 01:32 (53) 05:49 (46) 04:42 (64) 02:30 (40) 02:20 (50) 06:26 (53) 04:51 (51) 03:42 (72) 03:51 (55) 02:35 (57)                     00:43 (52) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        03:52 (66) 07:39 (62) 09:11 (61) 15:00 (55) 19:42 (56) 22:12 (55) 24:32 (52) 30:58 (54) 35:49 (53) 39:31 (60) 43:22 (60) 45:57 (60)                     46:40 (60)    
61 Bo Winander Järfälla OK 46:52 02:15 (28) 03:18 (43) 01:12 (31) 05:32 (38) 08:57 (71) 02:45 (51) 02:22 (51) 07:06 (61) 04:32 (38) 01:45 (41) 04:09 (61) 02:20 (41)                     00:39 (44) Bo Winander Järfälla OK
        02:15 (28) 05:33 (35) 06:45 (31) 12:17 (32) 21:14 (64) 23:59 (60) 26:21 (60) 33:27 (62) 37:59 (62) 39:44 (61) 43:53 (61) 46:13 (61)                     46:52 (61)    
62 Carin Runqvist Järfälla OK 47:22 03:16 (63) 03:45 (57) 01:40 (62) 06:41 (64) 06:42 (68) 02:26 (38) 03:44 (72) 06:08 (48) 04:29 (34) 02:05 (63) 03:18 (34) 02:30 (52)                     00:38 (42) Carin Runqvist Järfälla OK
        03:16 (63) 07:01 (57) 08:41 (58) 15:22 (60) 22:04 (65) 24:30 (62) 28:14 (65) 34:22 (63) 38:51 (63) 40:56 (62) 44:14 (62) 46:44 (62)                     47:22 (62)    
63 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:14 02:01 (18) 04:54 (66) 01:17 (38) 13:15 (73) 03:09 (21) 02:15 (31) 01:52 (24) 04:37 (20) 04:18 (27) 04:28 (73) 03:15 (31) 02:08 (19)                     00:45 (54) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:01 (18) 06:55 (54) 08:12 (54) 21:27 (72) 24:36 (70) 26:51 (70) 28:43 (67) 33:20 (61) 37:38 (61) 42:06 (63) 45:21 (63) 47:29 (63)                     48:14 (63)    
64 Eva von Heijne Sigtuna OK 49:39 04:09 (67) 03:22 (48) 01:22 (43) 06:08 (51) 08:09 (70) 03:14 (62) 03:07 (66) 07:14 (63) 04:54 (55) 01:42 (39) 03:18 (34) 02:28 (50)                     00:32 (23) Eva von Heijne Sigtuna OK
        04:09 (67) 07:31 (60) 08:53 (60) 15:01 (56) 23:10 (67) 26:24 (68) 29:31 (70) 36:45 (70) 41:39 (67) 43:21 (67) 46:39 (64) 49:07 (64)                     49:39 (64)    
65 Svenåke Svensson Snättringe SK 50:13 06:08 (71) 03:00 (33) 01:44 (66) 05:31 (37) 10:12 (73) 02:02 (18) 02:07 (39) 05:35 (41) 05:25 (62) 01:37 (34) 03:49 (53) 02:28 (50)                     00:35 (31) Svenåke Svensson Snättringe SK
        06:08 (71) 09:08 (67) 10:52 (67) 16:23 (65) 26:35 (72) 28:37 (71) 30:44 (71) 36:19 (68) 41:44 (68) 43:21 (67) 47:10 (67) 49:38 (65)                     50:13 (65)    
66 Britt Nordqvist OK Sänkan 50:45 02:52 (55) 04:03 (61) 01:42 (63) 06:31 (61) 04:20 (58) 06:04 (73) 03:15 (67) 06:21 (52) 05:38 (65) 01:57 (56) 04:24 (66) 02:50 (65)                     00:48 (58) Britt Nordqvist OK Sänkan
        02:52 (55) 06:55 (54) 08:37 (56) 15:08 (57) 19:28 (55) 25:32 (65) 28:47 (68) 35:08 (65) 40:46 (65) 42:43 (65) 47:07 (65) 49:57 (66)                     50:45 (66)    
67 Leif Hermundstad Snättringe SK 50:58 02:59 (57) 05:15 (68) 01:13 (32) 06:44 (65) 04:26 (60) 03:35 (66) 02:43 (61) 08:34 (70) 05:25 (62) 01:55 (54) 04:18 (64) 02:54 (66)                     00:57 (67) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:59 (57) 08:14 (64) 09:27 (62) 16:11 (64) 20:37 (63) 24:12 (61) 26:55 (61) 35:29 (67) 40:54 (66) 42:49 (66) 47:07 (65) 50:01 (67)                     50:58 (67)    
68 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 51:18 02:52 (55) 03:31 (54) 01:33 (54) 07:24 (69) 04:57 (65) 04:37 (70) 02:34 (58) 06:59 (60) 05:58 (71) 02:03 (61) 05:05 (72) 02:49 (63)                     00:56 (65) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:52 (55) 06:23 (48) 07:56 (50) 15:20 (59) 20:17 (60) 24:54 (63) 27:28 (63) 34:27 (64) 40:25 (64) 42:28 (64) 47:33 (68) 50:22 (68)                     51:18 (68)    
69 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 52:05 03:10 (62) 03:20 (46) 01:29 (50) 06:34 (62) 04:29 (61) 03:14 (62) 02:22 (51) 10:32 (73) 06:38 (72) 02:07 (66) 03:58 (58) 03:18 (71)                     00:54 (63) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        03:10 (62) 06:30 (51) 07:59 (51) 14:33 (53) 19:02 (53) 22:16 (56) 24:38 (53) 35:10 (66) 41:48 (69) 43:55 (69) 47:53 (69) 51:11 (69)                     52:05 (69)    
70 Björn Ekblom Skogsluffarna 52:34 02:30 (41) 07:38 (72) 01:35 (59) 06:57 (67) 03:50 (47) 02:48 (53) 03:04 (64) 08:06 (68) 05:31 (64) 02:02 (60) 04:30 (70) 02:57 (68)                     01:06 (69) Björn Ekblom Skogsluffarna
        02:30 (41) 10:08 (71) 11:43 (69) 18:40 (69) 22:30 (66) 25:18 (64) 28:22 (66) 36:28 (69) 41:59 (70) 44:01 (70) 48:31 (70) 51:28 (70)                     52:34 (70)    
71 Göran Johansson Snättringe SK 53:44 03:05 (60) 08:28 (73) 01:35 (59) 06:48 (66) 03:50 (47) 02:47 (52) 02:44 (62) 08:20 (69) 05:45 (69) 01:52 (51) 04:20 (65) 03:04 (70)                     01:06 (69) Göran Johansson Snättringe SK
        03:05 (60) 11:33 (73) 13:08 (71) 19:56 (71) 23:46 (69) 26:33 (69) 29:17 (69) 37:37 (71) 43:22 (71) 45:14 (71) 49:34 (71) 52:38 (71)                     53:44 (71)    
72 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 55:36 03:28 (64) 06:03 (71) 03:44 (73) 06:39 (63) 06:22 (67) 03:23 (65) 03:25 (69) 06:39 (57) 05:49 (70) 02:28 (67) 03:53 (56) 02:48 (62)                     00:55 (64) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        03:28 (64) 09:31 (68) 13:15 (72) 19:54 (70) 26:16 (71) 29:39 (72) 33:04 (72) 39:43 (72) 45:32 (72) 48:00 (72) 51:53 (72) 54:41 (72)                     55:36 (72)    
73 Ingvar Oskarsson Klubblös 76:08 04:17 (68) 05:38 (70) 03:24 (72) 11:00 (72) 06:51 (69) 04:41 (71) 03:34 (70) 09:49 (72) 09:39 (73) 03:26 (71) 07:35 (73) 04:24 (73)                     01:50 (73) Ingvar Oskarsson Klubblös
        04:17 (68) 09:55 (69) 13:19 (73) 24:19 (73) 31:10 (73) 35:51 (73) 39:25 (73) 49:14 (73) 58:53 (73) 62:19 (73) 69:54 (73) 74:18 (73)                     76:08 (73)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Mats Lundblad Täby OK 26:25 02:43 (5) 00:31 (3) 02:37 (2) 01:34 (1) 05:24 (1) 02:05 (3) 04:15 (3) 02:26 (1) 02:15 (2) 02:02 (1)                             00:33 (7) Mats Lundblad Täby OK
        02:43 (5) 03:14 (4) 05:51 (3) 07:25 (3) 12:49 (3) 14:54 (3) 19:09 (2) 21:35 (1) 23:50 (1) 25:52 (1)                             26:25 (1)    
2 Susanne Holmberg OK Södertörn 27:03 02:35 (2) 00:20 (1) 02:39 (3) 01:42 (2) 05:28 (2) 02:03 (2) 04:20 (5) 02:41 (2) 02:08 (1) 02:12 (3)                             00:55 (24) Susanne Holmberg OK Södertörn
        02:35 (2) 02:55 (2) 05:34 (2) 07:16 (2) 12:44 (1) 14:47 (2) 19:07 (1) 21:48 (2) 23:56 (2) 26:08 (2)                             27:03 (2)    
3 Christer Andersson ATG 27:32 02:30 (1) 00:24 (2) 02:28 (1) 01:52 (7) 05:31 (3) 01:53 (1) 04:33 (8) 02:51 (7) 02:40 (9) 02:18 (6)                             00:32 (5) Christer Andersson ATG
        02:30 (1) 02:54 (1) 05:22 (1) 07:14 (1) 12:45 (2) 14:38 (1) 19:11 (3) 22:02 (3) 24:42 (3) 27:00 (3)                             27:32 (3)    
4 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 28:50 02:42 (4) 00:32 (4) 02:44 (5) 02:09 (10) 06:17 (6) 02:12 (4) 04:18 (4) 02:41 (2) 02:23 (4) 02:20 (8)                             00:32 (5) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:42 (4) 03:14 (4) 05:58 (4) 08:07 (4) 14:24 (4) 16:36 (4) 20:54 (4) 23:35 (4) 25:58 (4) 28:18 (4)                             28:50 (4)    
5 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 30:26 02:57 (8) 00:43 (10) 02:42 (4) 02:41 (21) 05:44 (5) 02:32 (9) 04:49 (11) 02:41 (2) 02:23 (4) 02:40 (16)                             00:34 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:57 (8) 03:40 (8) 06:22 (5) 09:03 (8) 14:47 (6) 17:19 (6) 22:08 (6) 24:49 (5) 27:12 (5) 29:52 (5)                             30:26 (5)    
6 Inger Andersson Söders-Tyresö 30:39 03:22 (19) 00:42 (9) 02:47 (6) 02:06 (9) 06:45 (17) 02:17 (5) 04:20 (5) 02:52 (8) 02:22 (3) 02:30 (11)                             00:36 (10) Inger Andersson Söders-Tyresö
        03:22 (19) 04:04 (18) 06:51 (9) 08:57 (7) 15:42 (7) 17:59 (7) 22:19 (7) 25:11 (7) 27:33 (6) 30:03 (6)                             30:39 (6)    
7 Hans Carlsson Hellas Orientering 31:04 02:49 (7) 00:48 (20) 02:53 (7) 01:45 (4) 06:19 (8) 02:23 (6) 04:49 (11) 03:22 (18) 02:41 (11) 02:30 (11)                             00:45 (17) Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:49 (7) 03:37 (7) 06:30 (6) 08:15 (5) 14:34 (5) 16:57 (5) 21:46 (5) 25:08 (6) 27:49 (7) 30:19 (7)                             31:04 (7)    
8 Bertil Rydgren IFK Enskede 32:18 02:44 (6) 00:46 (14) 03:08 (11) 02:32 (15) 06:33 (11) 02:33 (10) 04:57 (13) 02:59 (10) 02:54 (16) 02:32 (14)                             00:40 (14) Bertil Rydgren IFK Enskede
        02:44 (6) 03:30 (6) 06:38 (7) 09:10 (9) 15:43 (8) 18:16 (8) 23:13 (8) 26:12 (8) 29:06 (8) 31:38 (8)                             32:18 (8)    
9 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 33:09 03:22 (19) 00:41 (8) 03:12 (14) 02:32 (15) 06:18 (7) 03:37 (22) 04:34 (10) 02:46 (5) 02:57 (18) 02:31 (13)                             00:39 (13) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        03:22 (19) 04:03 (17) 07:15 (14) 09:47 (11) 16:05 (11) 19:42 (10) 24:16 (10) 27:02 (9) 29:59 (9) 32:30 (9)                             33:09 (9)    
10 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 33:38 03:00 (9) 00:40 (7) 03:27 (17) 05:54 (40) 05:41 (4) 02:38 (11) 04:10 (1) 02:55 (9) 02:23 (5) 02:17 (4)                             00:33 (7) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        03:00 (9) 03:40 (8) 07:07 (12) 13:01 (33) 18:42 (20) 21:20 (15) 25:30 (12) 28:25 (12) 30:48 (11) 33:05 (10)                             33:38 (10)    
11 Anna Blomgren Tullinge SK 33:52 02:37 (3) 00:36 (5) 03:28 (18) 05:13 (39) 06:19 (8) 02:30 (7) 04:33 (8) 03:02 (11) 02:44 (12) 02:23 (10)                             00:27 (2) Anna Blomgren Tullinge SK
        02:37 (3) 03:13 (3) 06:41 (8) 11:54 (26) 18:13 (18) 20:43 (14) 25:16 (11) 28:18 (11) 31:02 (12) 33:25 (12)                             33:52 (11)    
11 Lars Persson Väsby OK 33:52 03:10 (14) 00:45 (13) 03:00 (8) 02:20 (11) 06:41 (14) 02:38 (11) 05:29 (20) 03:39 (19) 02:53 (15) 02:40 (16)                             00:37 (11) Lars Persson Väsby OK
        03:10 (14) 03:55 (12) 06:55 (10) 09:15 (10) 15:56 (10) 18:34 (9) 24:03 (9) 27:42 (10) 30:35 (10) 33:15 (11)                             33:52 (11)    
13 Björn Stolt OK Ravinen 34:04 03:16 (17) 00:46 (14) 03:08 (11) 02:46 (24) 07:48 (25) 02:44 (16) 05:07 (15) 03:08 (13) 02:27 (7) 02:17 (4)                             00:37 (11) Björn Stolt OK Ravinen
        03:16 (17) 04:02 (15) 07:10 (13) 09:56 (12) 17:44 (16) 20:28 (13) 25:35 (13) 28:43 (13) 31:10 (13) 33:27 (13)                             34:04 (13)    
14 Lars Cedérus Snättringe SK 34:49 03:55 (33) 00:48 (20) 03:28 (18) 01:57 (8) 06:33 (11) 05:30 (36) 04:12 (2) 02:46 (5) 02:40 (9) 02:19 (7)                             00:41 (15) Lars Cedérus Snättringe SK
        03:55 (33) 04:43 (26) 08:11 (20) 10:08 (13) 16:41 (12) 22:11 (17) 26:23 (16) 29:09 (14) 31:49 (14) 34:08 (14)                             34:49 (14)    
15 Ulf Nordin Snättringe SK 36:14 03:09 (13) 00:47 (18) 03:06 (10) 01:45 (4) 06:56 (18) 04:41 (28) 05:16 (17) 04:09 (27) 02:44 (12) 02:45 (19)                             00:56 (27) Ulf Nordin Snättringe SK
        03:09 (13) 03:56 (13) 07:02 (11) 08:47 (6) 15:43 (8) 20:24 (12) 25:40 (14) 29:49 (15) 32:33 (15) 35:18 (15)                             36:14 (15)    
16 Kenneth Berglund Hellas Orientering 36:42 03:15 (16) 00:50 (23) 03:37 (21) 02:52 (25) 07:30 (22) 03:25 (20) 05:16 (17) 03:18 (17) 02:54 (16) 02:50 (20)                             00:55 (24) Kenneth Berglund Hellas Orientering
        03:15 (16) 04:05 (19) 07:42 (18) 10:34 (15) 18:04 (17) 21:29 (16) 26:45 (17) 30:03 (16) 32:57 (16) 35:47 (16)                             36:42 (16)    
17 Eva Warenius Avesta OK 37:37 03:04 (10) 00:43 (10) 05:00 (35) 01:43 (3) 07:03 (19) 02:31 (8) 06:18 (27) 03:56 (24) 03:31 (27) 02:53 (22)                             00:55 (24) Eva Warenius Avesta OK
        03:04 (10) 03:47 (11) 08:47 (24) 10:30 (14) 17:33 (14) 20:04 (11) 26:22 (15) 30:18 (17) 33:49 (17) 36:42 (17)                             37:37 (17)    
18 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 38:20 03:04 (10) 01:11 (32) 03:01 (9) 03:43 (31) 06:20 (10) 06:35 (39) 06:08 (26) 03:10 (15) 02:30 (8) 02:11 (2)                             00:27 (2) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:04 (10) 04:15 (20) 07:16 (15) 10:59 (16) 17:19 (13) 23:54 (22) 30:02 (20) 33:12 (20) 35:42 (18) 37:53 (18)                             38:20 (18)    
19 Björn Simons Sundbybergs IK 39:06 03:25 (21) 01:21 (37) 05:19 (38) 03:49 (32) 06:38 (13) 04:45 (30) 04:58 (14) 03:15 (16) 02:57 (18) 02:20 (8)                             00:19 (1) Björn Simons Sundbybergs IK
        03:25 (21) 04:46 (27) 10:05 (35) 13:54 (35) 20:32 (26) 25:17 (31) 30:15 (22) 33:30 (21) 36:27 (21) 38:47 (20)                             39:06 (19)    
20 Inger Pahlén Söders-Tyresö 39:30 03:18 (18) 00:44 (12) 05:39 (41) 01:51 (6) 07:18 (21) 03:32 (21) 05:39 (24) 04:18 (29) 03:47 (31) 02:37 (15)                             00:47 (19) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:18 (18) 04:02 (15) 09:41 (33) 11:32 (21) 18:50 (21) 22:22 (18) 28:01 (18) 32:19 (18) 36:06 (20) 38:43 (19)                             39:30 (20)    
21 Svante Frid Enebybergs IF 40:07 03:29 (22) 00:57 (26) 03:52 (24) 03:49 (32) 08:34 (32) 02:40 (15) 05:34 (22) 03:47 (22) 03:20 (24) 03:08 (29)                             00:57 (29) Svante Frid Enebybergs IF
        03:29 (22) 04:26 (23) 08:18 (21) 12:07 (28) 20:41 (28) 23:21 (20) 28:55 (19) 32:42 (19) 36:02 (19) 39:10 (21)                             40:07 (21)    
22 Barbro Cedérus Snättringe SK 41:03 03:14 (15) 00:47 (18) 03:18 (15) 04:05 (34) 07:07 (20) 06:21 (38) 05:31 (21) 03:43 (21) 03:04 (22) 02:56 (25)                             00:57 (29) Barbro Cedérus Snättringe SK
        03:14 (15) 04:01 (14) 07:19 (16) 11:24 (19) 18:31 (19) 24:52 (29) 30:23 (24) 34:06 (22) 37:10 (22) 40:06 (22)                             41:03 (22)    
23 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 41:45 06:06 (42) 00:54 (24) 03:39 (22) 02:45 (23) 07:46 (24) 02:38 (11) 06:35 (33) 03:59 (26) 03:35 (28) 02:54 (24)                             00:54 (23) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:06 (42) 07:00 (41) 10:39 (37) 13:24 (34) 21:10 (33) 23:48 (21) 30:23 (24) 34:22 (25) 37:57 (23) 40:51 (23)                             41:45 (23)    
24 Berit Lindunger Haninge SOK 41:59 04:11 (36) 01:01 (27) 04:29 (30) 02:29 (13) 08:30 (31) 03:19 (19) 06:22 (29) 04:49 (33) 03:02 (20) 02:56 (25)                             00:51 (22) Berit Lindunger Haninge SOK
        04:11 (36) 05:12 (33) 09:41 (33) 12:10 (29) 20:40 (27) 23:59 (24) 30:21 (23) 35:10 (27) 38:12 (24) 41:08 (24)                             41:59 (24)    
25 Göran Haglund Haninge SOK 42:16 03:06 (12) 00:39 (6) 05:24 (40) 02:36 (17) 07:35 (23) 05:39 (37) 05:11 (16) 04:55 (34) 03:40 (30) 02:41 (18)                             00:50 (21) Göran Haglund Haninge SOK
        03:06 (12) 03:45 (10) 09:09 (27) 11:45 (23) 19:20 (22) 24:59 (30) 30:10 (21) 35:05 (26) 38:45 (26) 41:26 (25)                             42:16 (25)    
26 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 42:40 03:29 (22) 00:48 (20) 03:23 (16) 07:30 (41) 08:13 (30) 02:38 (11) 05:35 (23) 03:41 (20) 03:10 (23) 03:13 (30)                             01:00 (31) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:29 (22) 04:17 (22) 07:40 (17) 15:10 (37) 23:23 (35) 26:01 (32) 31:36 (31) 35:17 (28) 38:27 (25) 41:40 (26)                             42:40 (26)    
27 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 42:58 04:07 (34) 01:11 (32) 04:18 (29) 02:22 (12) 08:44 (33) 03:41 (23) 06:51 (34) 04:11 (28) 03:30 (26) 02:58 (28)                             01:05 (32) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:07 (34) 05:18 (34) 09:36 (31) 11:58 (27) 20:42 (29) 24:23 (27) 31:14 (30) 35:25 (30) 38:55 (27) 41:53 (27)                             42:58 (27)    
28 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 43:35 03:54 (31) 01:14 (34) 04:04 (25) 02:39 (20) 08:07 (28) 04:05 (26) 06:23 (30) 03:54 (23) 05:37 (42) 02:52 (21)                             00:46 (18) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        03:54 (31) 05:08 (32) 09:12 (28) 11:51 (25) 19:58 (25) 24:03 (26) 30:26 (27) 34:20 (24) 39:57 (31) 42:49 (28)                             43:35 (28)    
29 Britt Eriksson Hammarby IF OF 43:46 03:54 (31) 01:10 (31) 04:04 (25) 02:42 (22) 08:03 (27) 04:06 (27) 06:24 (31) 03:56 (24) 05:34 (41) 02:57 (27)                             00:56 (27) Britt Eriksson Hammarby IF OF
        03:54 (31) 05:04 (31) 09:08 (26) 11:50 (24) 19:53 (24) 23:59 (24) 30:23 (24) 34:19 (23) 39:53 (29) 42:50 (29)                             43:46 (29)    
30 Lennart Sjöstål Klubblös 43:47 03:29 (22) 00:46 (14) 04:10 (28) 03:02 (26) 07:54 (26) 03:51 (24) 08:26 (39) 04:36 (31) 03:53 (32) 02:53 (22)                             00:47 (19) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:29 (22) 04:15 (20) 08:25 (22) 11:27 (20) 19:21 (23) 23:12 (19) 31:38 (32) 36:14 (31) 40:07 (32) 43:00 (30)                             43:47 (30)    
31 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 44:18 03:35 (26) 00:54 (24) 03:29 (20) 03:04 (27) 06:41 (14) 12:21 (42) 04:29 (7) 03:07 (12) 02:47 (14) 03:20 (33)                             00:31 (4) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        03:35 (26) 04:29 (24) 07:58 (19) 11:02 (17) 17:43 (15) 30:04 (37) 34:33 (34) 37:40 (33) 40:27 (33) 43:47 (33)                             44:18 (31)    
32 Lars Dyrhage Järfälla OK 44:27 03:43 (28) 01:36 (38) 03:42 (23) 02:36 (17) 09:12 (35) 03:05 (18) 06:54 (35) 04:32 (30) 03:57 (33) 03:50 (37)                             01:20 (36) Lars Dyrhage Järfälla OK
        03:43 (28) 05:19 (35) 09:01 (25) 11:37 (22) 20:49 (31) 23:54 (22) 30:48 (28) 35:20 (29) 39:17 (28) 43:07 (31)                             44:27 (32)    
33 Lars Nordin Solna OK 44:32 03:50 (29) 00:46 (14) 04:06 (27) 02:31 (14) 09:35 (36) 03:56 (25) 06:18 (27) 05:17 (36) 03:37 (29) 03:17 (31)                             01:19 (35) Lars Nordin Solna OK
        03:50 (29) 04:36 (25) 08:42 (23) 11:13 (18) 20:48 (30) 24:44 (28) 31:02 (29) 36:19 (32) 39:56 (30) 43:13 (32)                             44:32 (33)    
34 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 47:14 03:40 (27) 01:07 (29) 04:43 (34) 03:12 (28) 08:11 (29) 06:54 (41) 06:30 (32) 04:59 (35) 03:29 (25) 03:18 (32)                             01:11 (33) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        03:40 (27) 04:47 (29) 09:30 (30) 12:42 (31) 20:53 (32) 27:47 (33) 34:17 (33) 39:16 (34) 42:45 (34) 46:03 (34)                             47:14 (34)    
35 Carl Lang OK Österåker 50:01 04:10 (35) 01:15 (35) 05:55 (42) 02:37 (19) 08:59 (34) 06:53 (40) 06:07 (25) 04:46 (32) 04:20 (35) 03:22 (34)                             01:37 (38) Carl Lang OK Österåker
        04:10 (35) 05:25 (36) 11:20 (39) 13:57 (36) 22:56 (34) 29:49 (36) 35:56 (36) 40:42 (35) 45:02 (35) 48:24 (35)                             50:01 (35)    
36 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 52:07 05:55 (41) 01:07 (29) 03:08 (11) 16:34 (42) 06:42 (16) 02:58 (17) 05:21 (19) 03:09 (14) 03:03 (21) 03:28 (35)                             00:42 (16) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        05:55 (41) 07:02 (42) 10:10 (36) 26:44 (42) 33:26 (42) 36:24 (42) 41:45 (41) 44:54 (38) 47:57 (38) 51:25 (38)                             52:07 (36)    
37 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 52:40 03:31 (25) 01:15 (35) 04:30 (31) 03:15 (29) 10:55 (38) 05:04 (32) 07:08 (36) 07:01 (42) 04:17 (34) 04:01 (39)                             01:43 (42) Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        03:31 (25) 04:46 (27) 09:16 (29) 12:31 (30) 23:26 (36) 28:30 (34) 35:38 (35) 42:39 (36) 46:56 (36) 50:57 (36)                             52:40 (37)    
38 Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 52:44 03:53 (30) 01:05 (28) 04:38 (32) 03:17 (30) 11:01 (39) 05:04 (32) 07:11 (37) 06:53 (41) 04:23 (36) 03:40 (36)                             01:39 (41) Kerstin Skoog Tumba-Mälarhöjden OK
        03:53 (30) 04:58 (30) 09:36 (31) 12:53 (32) 23:54 (37) 28:58 (35) 36:09 (37) 43:02 (37) 47:25 (37) 51:05 (37)                             52:44 (38)    
39 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 56:55 04:29 (37) 02:04 (42) 05:01 (36) 04:29 (36) 10:46 (37) 05:01 (31) 08:07 (38) 05:58 (38) 04:28 (39) 05:00 (42)                             01:32 (37) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        04:29 (37) 06:33 (38) 11:34 (40) 16:03 (39) 26:49 (38) 31:50 (38) 39:57 (38) 45:55 (39) 50:23 (39) 55:23 (39)                             56:55 (39)    
40 Bo Eklind Klubblös 57:42 04:49 (39) 01:49 (40) 05:23 (39) 04:08 (35) 11:28 (41) 05:21 (35) 08:27 (40) 06:04 (40) 04:27 (38) 04:09 (41)                             01:37 (38) Bo Eklind Klubblös
        04:49 (39) 06:38 (39) 12:01 (41) 16:09 (40) 27:37 (39) 32:58 (39) 41:25 (39) 47:29 (40) 51:56 (40) 56:05 (40)                             57:42 (40)    
41 Mats Halvarez Klubblös 57:52 05:03 (40) 01:49 (40) 05:13 (37) 04:46 (37) 11:12 (40) 05:12 (34) 08:29 (41) 05:50 (37) 04:40 (40) 04:01 (38)                             01:37 (38) Mats Halvarez Klubblös
        05:03 (40) 06:52 (40) 12:05 (42) 16:51 (41) 28:03 (40) 33:15 (40) 41:44 (40) 47:34 (41) 52:14 (41) 56:15 (41)                             57:52 (41)    
42 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 59:28 04:30 (38) 01:36 (38) 04:41 (33) 05:00 (38) 14:32 (42) 04:41 (28) 08:44 (42) 06:01 (39) 04:24 (37) 04:01 (38)                             01:18 (34) Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:30 (38) 06:06 (37) 10:47 (38) 15:47 (38) 30:19 (41) 35:00 (41) 43:44 (42) 49:45 (42) 54:09 (42) 58:10 (42)                             59:28 (42)    
- Carl Carlin Söders-Tyresö 37:49 03:20   00:43   22:01   04:33   03:13   03:03                                               00:56   Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:20   04:03   26:04   30:37   33:50   36:53                                               37:49      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                               Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 22:19 03:25 (1) 05:20 (5) 01:36 (1) 04:45 (1) 03:11 (1) 03:00 (1)                                             01:02 (2) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:25 (1) 08:45 (2) 10:21 (1) 15:06 (1) 18:17 (1) 21:17 (1)                                             22:19 (1)    
2 Gunnel Junegard OK Södertörn 25:54 03:53 (4) 04:47 (1) 01:53 (2) 06:02 (5) 04:09 (7) 04:07 (11)                                             01:03 (3) Gunnel Junegard OK Södertörn
        03:53 (4) 08:40 (1) 10:33 (2) 16:35 (2) 20:44 (2) 24:51 (2)                                             25:54 (2)    
3 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 26:24 04:14 (7) 05:23 (6) 02:18 (5) 04:58 (4) 04:09 (7) 03:59 (10)                                             01:23 (9) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        04:14 (7) 09:37 (6) 11:55 (6) 16:53 (3) 21:02 (3) 25:01 (3)                                             26:24 (3)    
4 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 26:25 04:24 (9) 05:19 (4) 02:23 (7) 04:55 (2) 04:06 (5) 03:55 (7)                                             01:23 (9) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        04:24 (9) 09:43 (9) 12:06 (8) 17:01 (4) 21:07 (4) 25:02 (4)                                             26:25 (4)    
5 Roland Bolin Snättringe SK 26:51 03:47 (3) 05:06 (2) 04:54 (11) 04:55 (2) 03:31 (2) 03:44 (6)                                             00:54 (1) Roland Bolin Snättringe SK
        03:47 (3) 08:53 (3) 13:47 (9) 18:42 (5) 22:13 (5) 25:57 (6)                                             26:51 (5)    
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 26:52 04:10 (6) 05:30 (9) 02:25 (8) 06:41 (6) 03:40 (3) 03:23 (2)                                             01:03 (3) Bror Wahlberg Haninge SOK
        04:10 (6) 09:40 (7) 12:05 (7) 18:46 (6) 22:26 (6) 25:49 (5)                                             26:52 (6)    
7 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 27:25 04:07 (5) 05:28 (8) 02:18 (5) 06:57 (8) 03:48 (4) 03:35 (4)                                             01:12 (5) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        04:07 (5) 09:35 (5) 11:53 (5) 18:50 (7) 22:38 (7) 26:13 (7)                                             27:25 (7)    
8 Alf Persson OK Österåker 28:06 03:42 (2) 05:16 (3) 02:00 (3) 07:54 (9) 04:14 (9) 03:43 (5)                                             01:17 (7) Alf Persson OK Österåker
        03:42 (2) 08:58 (4) 10:58 (3) 18:52 (8) 23:06 (8) 26:49 (8)                                             28:06 (8)    
9 Gunvor Granath Nynäshamns OK 28:43 04:16 (8) 05:24 (7) 02:06 (4) 08:03 (10) 04:16 (10) 03:25 (3)                                             01:13 (6) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        04:16 (8) 09:40 (7) 11:46 (4) 19:49 (9) 24:05 (9) 27:30 (9)                                             28:43 (9)    
10 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 30:54 04:33 (10) 06:53 (11) 02:25 (8) 06:54 (7) 04:55 (11) 03:55 (7)                                             01:19 (8) Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF
        04:33 (10) 11:26 (10) 13:51 (10) 20:45 (10) 25:40 (10) 29:35 (10)                                             30:54 (10)    
11 Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 371:06 342:42 (11) 06:10 (10) 02:45 (10) 09:43 (11) 04:07 (6) 03:57 (9)                                             01:42 (11) Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL
        342:42 (11) 348:52 (11) 351:37 (11) 361:20 (11) 365:27 (11) 369:24 (11)                                             371:06 (11)