Sträcktider Luffarligan Vallentuna IP                                                                        
  2019-03-13       Svarta tider är sträcktider     Blå tider är från start     Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                      
                                                                                   
Plac Bana A -  5,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A -  5,4 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 38:30 01:03 (1) 01:57 (1) 02:02 (1) 01:04 (1) 02:00 (1) 04:30 (1) 02:35 (1) 02:00 (1) 02:45 (1) 02:57 (1) 04:32 (1) 02:21 (1) 02:03 (1) 01:28 (1) 01:28 (1) 01:08 (1) 02:07 (1) 00:30 (1) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:03 (1) 03:00 (1) 05:02 (1) 06:06 (1) 08:06 (1) 12:36 (1) 15:11 (1) 17:11 (1) 19:56 (1) 22:53 (1) 27:25 (1) 29:46 (1) 31:49 (1) 33:17 (1) 34:45 (1) 35:53 (1) 38:00 (1) 38:30 (1)    
2 Niklas Wansölin OK Ravinen 45:05 01:03 (1) 02:33 (3) 02:12 (2) 01:19 (2) 02:29 (3) 04:45 (3) 03:28 (6) 02:13 (2) 03:29 (2) 03:33 (2) 05:11 (2) 02:45 (3) 02:21 (3) 01:49 (2) 01:45 (3) 01:23 (3) 02:10 (2) 00:37 (2) Niklas Wansölin OK Ravinen
        01:03 (1) 03:36 (3) 05:48 (3) 07:07 (2) 09:36 (2) 14:21 (2) 17:49 (2) 20:02 (2) 23:31 (2) 27:04 (2) 32:15 (2) 35:00 (2) 37:21 (2) 39:10 (2) 40:55 (2) 42:18 (2) 44:28 (2) 45:05 (2)    
3 Peter Lundberg Järfälla OK 46:54 01:04 (3) 02:13 (2) 02:13 (3) 03:00 (6) 02:16 (2) 04:40 (2) 03:05 (2) 02:25 (3) 03:29 (2) 03:46 (3) 05:55 (3) 02:35 (2) 02:12 (2) 02:10 (3) 01:38 (2) 01:17 (2) 02:18 (3) 00:38 (3) Peter Lundberg Järfälla OK
        01:04 (3) 03:17 (2) 05:30 (2) 08:30 (3) 10:46 (3) 15:26 (3) 18:31 (3) 20:56 (3) 24:25 (3) 28:11 (3) 34:06 (3) 36:41 (3) 38:53 (3) 41:03 (3) 42:41 (3) 43:58 (3) 46:16 (3) 46:54 (3)    
4 Bo Davidsson Solna OK 60:02 01:26 (5) 03:09 (6) 03:23 (5) 01:37 (3) 03:15 (7) 06:04 (5) 03:22 (4) 02:50 (4) 03:42 (4) 05:18 (5) 06:46 (5) 03:17 (4) 03:08 (5) 04:47 (8) 02:07 (5) 01:54 (4) 03:05 (5) 00:52 (6) Bo Davidsson Solna OK
        01:26 (5) 04:35 (6) 07:58 (5) 09:35 (4) 12:50 (4) 18:54 (4) 22:16 (4) 25:06 (4) 28:48 (4) 34:06 (4) 40:52 (4) 44:09 (4) 47:17 (4) 52:04 (4) 54:11 (4) 56:05 (4) 59:10 (4) 60:02 (4)    
5 Anders Lindgren Vallentuna-Össeby OL 64:39 01:26 (6) 02:55 (4) 03:58 (8) 04:19 (8) 03:13 (6) 06:14 (7) 03:15 (3) 04:22 (6) 04:16 (5) 04:34 (4) 06:40 (4) 03:39 (5) 03:28 (7) 02:26 (4) 03:02 (8) 01:56 (6) 04:07 (8) 00:49 (4) Anders Lindgren Vallentuna-Össeby OL
        01:26 (6) 04:21 (4) 08:19 (6) 12:38 (8) 15:51 (8) 22:05 (8) 25:20 (8) 29:42 (6) 33:58 (6) 38:32 (6) 45:12 (5) 48:51 (5) 52:19 (5) 54:45 (5) 57:47 (5) 59:43 (5) 63:50 (5) 64:39 (5)    
6 Lars Boudrie Väsby OK 65:30 01:56 (8) 04:18 (7) 03:24 (6) 01:38 (4) 03:09 (5) 06:12 (6) 03:49 (7) 02:53 (5) 04:22 (6) 05:43 (6) 07:54 (7) 03:53 (6) 03:40 (8) 04:14 (7) 02:15 (6) 01:58 (7) 03:14 (7) 00:58 (7) Lars Boudrie Väsby OK
        01:56 (8) 06:14 (8) 09:38 (8) 11:16 (6) 14:25 (6) 20:37 (7) 24:26 (6) 27:19 (5) 31:41 (5) 37:24 (5) 45:18 (6) 49:11 (6) 52:51 (6) 57:05 (6) 59:20 (6) 61:18 (6) 64:32 (6) 65:30 (6)    
7 Henrik Spovin Klubblös 68:47 01:20 (4) 03:05 (5) 03:10 (4) 03:10 (7) 03:04 (4) 06:31 (8) 03:26 (5) 08:47 (7) 04:41 (7) 05:45 (7) 06:56 (6) 04:18 (8) 02:56 (4) 03:29 (6) 02:30 (7) 01:54 (4) 02:56 (4) 00:49 (4) Henrik Spovin Klubblös
        01:20 (4) 04:25 (5) 07:35 (4) 10:45 (5) 13:49 (5) 20:20 (5) 23:46 (5) 32:33 (7) 37:14 (7) 42:59 (7) 49:55 (7) 54:13 (7) 57:09 (7) 60:38 (7) 63:08 (7) 65:02 (7) 67:58 (7) 68:47 (7)    
8 Kurt Eriksson Vandrarringen 71:39 01:26 (5) 04:42 (8) 03:24 (6) 01:51 (5) 03:18 (8) 05:50 (4) 04:03 (8) 09:06 (8) 04:44 (8) 06:14 (8) 08:24 (8) 03:59 (7) 03:13 (6) 02:44 (5) 02:00 (4) 02:22 (8) 03:08 (6) 01:11 (8) Kurt Eriksson Vandrarringen
        01:26 (5) 06:08 (7) 09:32 (7) 11:23 (7) 14:41 (7) 20:31 (6) 24:34 (7) 33:40 (8) 38:24 (8) 44:38 (8) 53:02 (8) 57:01 (8) 60:14 (8) 62:58 (8) 64:58 (8) 67:20 (8) 70:28 (8) 71:39 (8)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                       Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Jan Gottfridsson Norbergs OK 42:50 03:13 (1) 02:43 (3) 05:55 (1) 03:09 (1) 05:25 (4) 03:56 (1) 06:01 (1) 03:39 (1) 03:19 (12) 01:50 (2) 01:21 (10) 01:25 (1)                     00:54 (7) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        03:13 (1) 05:56 (1) 11:51 (1) 15:00 (1) 20:25 (1) 24:21 (1) 30:22 (1) 34:01 (1) 37:20 (1) 39:10 (1) 40:31 (1) 41:56 (1)                     42:50 (1)    
2 Leif Åkerblom OK Österåker 44:25 03:32 (2) 02:27 (1) 06:36 (2) 03:16 (2) 05:16 (3) 04:28 (2) 06:25 (2) 04:34 (3) 02:34 (5) 02:01 (6) 00:48 (2) 01:40 (6)                     00:48 (1) Leif Åkerblom OK Österåker
        03:32 (2) 05:59 (2) 12:35 (2) 15:51 (2) 21:07 (2) 25:35 (2) 32:00 (2) 36:34 (2) 39:08 (2) 41:09 (2) 41:57 (2) 43:37 (2)                     44:25 (2)    
3 Jan Lindgren OK Södertörn 47:00 04:15 (7) 02:57 (7) 07:21 (6) 03:35 (3) 05:04 (2) 04:35 (3) 06:52 (3) 04:19 (2) 02:52 (9) 01:55 (5) 00:51 (3) 01:34 (2)                     00:50 (3) Jan Lindgren OK Södertörn
        04:15 (7) 07:12 (7) 14:33 (6) 18:08 (4) 23:12 (3) 27:47 (3) 34:39 (3) 38:58 (3) 41:50 (3) 43:45 (3) 44:36 (3) 46:10 (3)                     47:00 (3)    
4 Carl-Johan Roubert FK Finn 48:57 04:01 (5) 02:56 (6) 07:16 (4) 04:01 (7) 05:29 (6) 05:12 (7) 07:10 (5) 04:58 (6) 02:18 (1) 02:11 (7) 00:51 (3) 01:39 (4)                     00:55 (8) Carl-Johan Roubert FK Finn
        04:01 (5) 06:57 (4) 14:13 (4) 18:14 (5) 23:43 (5) 28:55 (5) 36:05 (5) 41:03 (5) 43:21 (4) 45:32 (4) 46:23 (4) 48:02 (4)                     48:57 (4)    
5 Anna Röken Täby OK 49:38 03:58 (4) 02:54 (5) 07:14 (3) 03:53 (4) 05:46 (8) 05:03 (5) 07:07 (4) 04:51 (5) 02:45 (7) 02:27 (10) 00:57 (6) 01:51 (11)                     00:52 (6) Anna Röken Täby OK
        03:58 (4) 06:52 (3) 14:06 (3) 17:59 (3) 23:45 (6) 28:48 (4) 35:55 (4) 40:46 (4) 43:31 (5) 45:58 (5) 46:55 (5) 48:46 (5)                     49:38 (5)    
6 Per Öhlund Gustavsbergs OK 53:33 04:28 (9) 02:38 (2) 08:17 (8) 06:48 (12) 04:45 (1) 05:23 (9) 07:35 (7) 06:00 (10) 02:21 (3) 01:52 (3) 00:54 (5) 01:44 (7)                     00:48 (1) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        04:28 (9) 07:06 (6) 15:23 (7) 22:11 (9) 26:56 (7) 32:19 (7) 39:54 (7) 45:54 (6) 48:15 (6) 50:07 (6) 51:01 (6) 52:45 (6)                     53:33 (6)    
7 Per-Johan Vikfors OK Österåker 55:13 05:59 (11) 02:50 (4) 10:01 (10) 05:31 (10) 05:48 (10) 04:58 (4) 07:18 (6) 05:05 (8) 02:20 (2) 01:46 (1) 00:47 (1) 01:34 (2)                     01:16 (12) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:59 (11) 08:49 (11) 18:50 (11) 24:21 (11) 30:09 (10) 35:07 (10) 42:25 (10) 47:30 (8) 49:50 (7) 51:36 (7) 52:23 (7) 53:57 (7)                     55:13 (7)    
8 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 55:56 03:53 (3) 03:08 (9) 07:19 (5) 03:54 (5) 05:28 (5) 05:46 (11) 09:41 (11) 07:44 (12) 03:16 (11) 01:53 (4) 01:17 (9) 01:39 (4)                     00:58 (10) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:53 (3) 07:01 (5) 14:20 (5) 18:14 (5) 23:42 (4) 29:28 (6) 39:09 (6) 46:53 (7) 50:09 (8) 52:02 (8) 53:19 (8) 54:58 (8)                     55:56 (8)    
9 Eva Svanberg Järfälla OK 56:41 04:31 (10) 03:38 (12) 07:56 (7) 03:55 (6) 08:04 (11) 05:43 (10) 08:35 (10) 05:36 (9) 02:48 (8) 02:22 (9) 00:59 (7) 01:44 (7)                     00:50 (3) Eva Svanberg Järfälla OK
        04:31 (10) 08:09 (10) 16:05 (8) 20:00 (7) 28:04 (9) 33:47 (9) 42:22 (9) 47:58 (10) 50:46 (9) 53:08 (9) 54:07 (9) 55:51 (9)                     56:41 (9)    
10 Bo Norbäck Tullinge SK 61:35 04:14 (6) 03:30 (11) 14:16 (13) 05:40 (11) 05:46 (8) 05:21 (8) 07:35 (7) 05:03 (7) 02:35 (6) 02:50 (12) 01:38 (11) 02:02 (12)                     01:05 (11) Bo Norbäck Tullinge SK
        04:14 (6) 07:44 (9) 22:00 (12) 27:40 (12) 33:26 (11) 38:47 (11) 46:22 (11) 51:25 (11) 54:00 (11) 56:50 (11) 58:28 (10) 60:30 (10)                     61:35 (10)    
11 Per/Erik Jansson IF Thor 62:28 04:17 (8) 02:59 (8) 10:08 (11) 04:16 (8) 05:34 (7) 05:10 (6) 07:43 (9) 07:43 (11) 03:15 (10) 02:39 (11) 06:04 (13) 01:49 (10)                     00:51 (5) Per/Erik Jansson IF Thor
        04:17 (8) 07:16 (8) 17:24 (9) 21:40 (8) 27:14 (8) 32:24 (8) 40:07 (8) 47:50 (9) 51:05 (10) 53:44 (10) 59:48 (11) 61:37 (11)                     62:28 (11)    
12 Eva Elnerud Sigtuna OK 63:02 06:00 (12) 03:14 (10) 08:42 (9) 04:34 (9) 10:56 (13) 06:24 (12) 09:58 (12) 04:48 (4) 02:25 (4) 02:16 (8) 01:03 (8) 01:46 (9)                     00:56 (9) Eva Elnerud Sigtuna OK
        06:00 (12) 09:14 (12) 17:56 (10) 22:30 (10) 33:26 (11) 39:50 (12) 49:48 (12) 54:36 (12) 57:01 (12) 59:17 (12) 60:20 (12) 62:06 (12)                     63:02 (12)    
13 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 91:25 06:39 (13) 05:22 (13) 11:28 (12) 07:49 (13) 10:46 (12) 10:04 (13) 13:09 (13) 10:29 (13) 05:01 (13) 03:49 (13) 01:43 (12) 03:07 (13)                     01:59 (13) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        06:39 (13) 12:01 (13) 23:29 (13) 31:18 (13) 42:04 (13) 52:08 (13) 65:17 (13) 75:46 (13) 80:47 (13) 84:36 (13) 86:19 (13) 89:26 (13)                     91:25 (13)    
- Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 43:25 03:16   02:17   05:48   03:12   03:59   04:21                                               20:32   Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF
        03:16   05:33   11:21   14:33   18:32   22:53                                               43:25      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                   Mål   Bana C - 3,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 30:09 01:05 (1) 01:26 (2) 01:53 (3) 02:35 (3) 01:30 (3) 06:13 (1) 04:40 (1) 02:10 (2) 02:29 (1) 02:01 (1) 01:30 (1) 01:05 (1) 00:55 (1)                 00:37 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:05 (1) 02:31 (1) 04:24 (2) 06:59 (2) 08:29 (2) 14:42 (2) 19:22 (1) 21:32 (1) 24:01 (1) 26:02 (1) 27:32 (1) 28:37 (1) 29:32 (1)                 30:09 (1)    
2 Göran Hellgren OK Södertörn 31:46 01:10 (2) 01:25 (1) 01:48 (1) 02:29 (1) 01:26 (1) 06:22 (2) 05:11 (2) 02:02 (1) 02:29 (1) 02:04 (2) 02:03 (7) 01:28 (4) 01:11 (5)                 00:38 (2) Göran Hellgren OK Södertörn
        01:10 (2) 02:35 (2) 04:23 (1) 06:52 (1) 08:18 (1) 14:40 (1) 19:51 (2) 21:53 (2) 24:22 (2) 26:26 (2) 28:29 (2) 29:57 (2) 31:08 (2)                 31:46 (2)    
3 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 35:22 01:33 (16) 01:44 (5) 01:50 (2) 02:30 (2) 01:27 (2) 06:56 (3) 06:11 (6) 02:32 (10) 02:53 (5) 02:32 (8) 01:38 (2) 01:28 (4) 01:01 (3)                 01:07 (33) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        01:33 (16) 03:17 (6) 05:07 (4) 07:37 (3) 09:04 (3) 16:00 (3) 22:11 (3) 24:43 (3) 27:36 (3) 30:08 (3) 31:46 (3) 33:14 (3) 34:15 (3)                 35:22 (3)    
4 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 38:26 01:47 (30) 02:16 (14) 01:57 (4) 03:26 (16) 01:56 (10) 07:38 (5) 05:31 (3) 02:26 (5) 02:50 (4) 02:47 (14) 01:57 (4) 01:43 (10) 01:17 (13)                 00:55 (13) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        01:47 (30) 04:03 (20) 06:00 (10) 09:26 (10) 11:22 (8) 19:00 (4) 24:31 (4) 26:57 (4) 29:47 (4) 32:34 (4) 34:31 (4) 36:14 (4) 37:31 (4)                 38:26 (4)    
5 Kjell Holmberg OK Södertörn 40:44 01:24 (8) 01:59 (8) 02:34 (16) 03:06 (8) 01:47 (6) 08:36 (11) 06:58 (10) 02:48 (23) 03:05 (6) 02:38 (10) 01:58 (5) 01:39 (8) 01:11 (5)                 01:01 (22) Kjell Holmberg OK Södertörn
        01:24 (8) 03:23 (7) 05:57 (9) 09:03 (9) 10:50 (6) 19:26 (5) 26:24 (6) 29:12 (5) 32:17 (5) 34:55 (5) 36:53 (5) 38:32 (5) 39:43 (5)                 40:44 (5)    
6 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 41:12 01:22 (5) 02:10 (10) 02:14 (7) 03:05 (7) 02:17 (23) 08:21 (9) 07:10 (13) 02:33 (11) 03:22 (9) 02:47 (14) 02:12 (12) 01:27 (3) 01:17 (13)                 00:55 (13) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        01:22 (5) 03:32 (10) 05:46 (7) 08:51 (8) 11:08 (7) 19:29 (7) 26:39 (7) 29:12 (5) 32:34 (6) 35:21 (6) 37:33 (6) 39:00 (6) 40:17 (6)                 41:12 (6)    
7 Anders Sohlberg OK Södertörn 42:11 01:27 (13) 02:23 (20) 02:02 (6) 02:58 (6) 01:40 (5) 08:58 (16) 06:38 (7) 03:22 (35) 03:42 (15) 02:46 (13) 02:25 (22) 01:41 (9) 01:16 (12)                 00:53 (10) Anders Sohlberg OK Södertörn
        01:27 (13) 03:50 (15) 05:52 (8) 08:50 (7) 10:30 (5) 19:28 (6) 26:06 (5) 29:28 (8) 33:10 (8) 35:56 (8) 38:21 (8) 40:02 (7) 41:18 (7)                 42:11 (7)    
8 Leif Mörkfors Järfälla OK 43:43 01:19 (4) 01:40 (4) 01:59 (5) 02:41 (4) 05:50 (41) 07:17 (4) 06:10 (5) 02:20 (3) 03:52 (19) 02:27 (5) 02:18 (16) 03:38 (44) 01:28 (24)                 00:44 (4) Leif Mörkfors Järfälla OK
        01:19 (4) 02:59 (3) 04:58 (3) 07:39 (4) 13:29 (25) 20:46 (12) 26:56 (8) 29:16 (7) 33:08 (7) 35:35 (7) 37:53 (7) 41:31 (8) 42:59 (8)                 43:43 (8)    
9 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 43:56 01:34 (17) 02:24 (23) 02:29 (15) 03:17 (13) 02:03 (19) 08:57 (15) 08:00 (20) 02:31 (9) 03:47 (17) 02:48 (16) 02:06 (9) 01:46 (13) 01:25 (20)                 00:49 (9) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        01:34 (17) 03:58 (17) 06:27 (13) 09:44 (11) 11:47 (12) 20:44 (11) 28:44 (15) 31:15 (13) 35:02 (12) 37:50 (11) 39:56 (11) 41:42 (10) 43:07 (10)                 43:56 (9)    
10 Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF 44:05 01:50 (32) 02:07 (9) 02:14 (7) 03:37 (19) 02:26 (25) 08:54 (14) 06:47 (9) 02:35 (15) 03:56 (21) 02:43 (11) 02:30 (30) 02:00 (24) 01:23 (17)                 01:03 (24) Gunnar Hedlund Södertälje-Nykvarn OF
        01:50 (32) 03:57 (16) 06:11 (12) 09:48 (13) 12:14 (14) 21:08 (14) 27:55 (10) 30:30 (9) 34:26 (10) 37:09 (9) 39:39 (10) 41:39 (9) 43:02 (9)                 44:05 (10)    
11 Christer Andersson ATG 44:38 01:47 (30) 02:11 (11) 02:57 (26) 03:39 (20) 02:02 (17) 08:59 (17) 07:01 (12) 02:27 (7) 03:36 (14) 03:30 (36) 02:25 (22) 02:03 (25) 01:15 (10)                 00:46 (7) Christer Andersson ATG
        01:47 (30) 03:58 (17) 06:55 (20) 10:34 (19) 12:36 (17) 21:35 (17) 28:36 (14) 31:03 (10) 34:39 (11) 38:09 (13) 40:34 (13) 42:37 (12) 43:52 (12)                 44:38 (11)    
12 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 44:42 01:54 (35) 02:13 (12) 02:22 (12) 03:18 (14) 01:56 (10) 09:33 (23) 07:00 (11) 02:48 (23) 03:12 (7) 02:59 (23) 02:18 (16) 02:46 (38) 01:25 (20)                 00:58 (18) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        01:54 (35) 04:07 (22) 06:29 (14) 09:47 (12) 11:43 (10) 21:16 (15) 28:16 (12) 31:04 (11) 34:16 (9) 37:15 (10) 39:33 (9) 42:19 (11) 43:44 (11)                 44:42 (12)    
13 Anne-Chr Schunnesson Attunda OK 45:01 01:26 (11) 03:12 (40) 02:24 (13) 03:56 (27) 02:03 (19) 08:25 (10) 07:22 (14) 02:45 (21) 03:34 (13) 02:49 (17) 02:19 (18) 02:50 (40) 01:10 (4)                 00:46 (7) Anne-Chr Schunnesson Attunda OK
        01:26 (11) 04:38 (37) 07:02 (21) 10:58 (25) 13:01 (18) 21:26 (16) 28:48 (16) 31:33 (14) 35:07 (13) 37:56 (12) 40:15 (12) 43:05 (13) 44:15 (13)                 45:01 (13)    
14 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 46:14 01:26 (11) 01:37 (3) 02:17 (11) 03:29 (17) 02:37 (30) 09:30 (22) 06:42 (8) 04:40 (45) 04:13 (26) 02:59 (23) 02:30 (29) 01:36 (7) 01:35 (31)                 01:03 (24) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        01:26 (11) 03:03 (4) 05:20 (5) 08:49 (6) 11:26 (9) 20:56 (13) 27:38 (9) 32:18 (16) 36:31 (16) 39:30 (15) 42:00 (16) 43:36 (14) 45:11 (14)                 46:14 (14)    
15 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 46:29 01:36 (20) 02:37 (28) 02:58 (27) 03:08 (9) 01:48 (7) 10:29 (32) 05:57 (4) 03:52 (40) 03:49 (18) 03:34 (37) 02:35 (35) 01:55 (18) 01:26 (22)                 00:45 (5) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        01:36 (20) 04:13 (26) 07:11 (24) 10:19 (16) 12:07 (13) 22:36 (20) 28:33 (13) 32:25 (17) 36:14 (15) 39:48 (17) 42:23 (17) 44:18 (15) 45:44 (15)                 46:29 (15)    
16 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 46:59 01:27 (13) 02:22 (18) 03:25 (37) 03:21 (15) 01:54 (8) 07:57 (7) 07:37 (16) 03:01 (27) 06:21 (44) 03:23 (32) 02:30 (29) 01:34 (6) 01:13 (9)                 00:54 (12) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        01:27 (13) 03:49 (14) 07:14 (27) 10:35 (20) 12:29 (16) 20:26 (10) 28:03 (11) 31:04 (11) 37:25 (19) 40:48 (20) 43:18 (21) 44:52 (16) 46:05 (16)                 46:59 (16)    
17 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 47:15 01:40 (23) 01:51 (7) 03:17 (34) 03:32 (18) 01:59 (13) 07:39 (6) 09:00 (28) 04:26 (43) 06:04 (41) 02:20 (3) 01:45 (3) 01:26 (2) 01:11 (5)                 01:05 (32) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        01:40 (23) 03:31 (8) 06:48 (17) 10:20 (17) 12:19 (15) 19:58 (8) 28:58 (17) 33:24 (21) 39:28 (24) 41:48 (22) 43:33 (22) 44:59 (17) 46:10 (17)                 47:15 (17)    
18 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 47:40 01:57 (36) 02:40 (32) 02:53 (21) 03:47 (24) 02:02 (17) 09:15 (19) 08:34 (25) 02:34 (12) 03:46 (16) 03:11 (27) 02:28 (26) 02:05 (26) 01:19 (15)                 01:09 (34) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        01:57 (36) 04:37 (36) 07:30 (31) 11:17 (28) 13:19 (20) 22:34 (19) 31:08 (22) 33:42 (22) 37:28 (20) 40:39 (19) 43:07 (19) 45:12 (18) 46:31 (18)                 47:40 (18)    
19 Anne Lundmark Järfälla OK 48:03 01:44 (27) 02:57 (38) 03:04 (30) 03:41 (21) 02:03 (19) 09:08 (18) 07:57 (19) 02:47 (22) 04:50 (35) 02:52 (19) 02:09 (10) 02:10 (28) 01:26 (22)                 01:15 (39) Anne Lundmark Järfälla OK
        01:44 (27) 04:41 (38) 07:45 (32) 11:26 (29) 13:29 (25) 22:37 (22) 30:34 (20) 33:21 (20) 38:11 (21) 41:03 (21) 43:12 (20) 45:22 (19) 46:48 (19)                 48:03 (19)    
20  Marita Samuelsson Sunbybergs IK 48:41 01:59 (39) 02:22 (18) 02:47 (19) 03:48 (25) 02:23 (24) 09:17 (20) 08:14 (22) 02:29 (8) 04:01 (24) 02:55 (21) 02:38 (36) 03:04 (42) 01:34 (29)                 01:10 (35)  Marita Samuelsson Sunbybergs IK
        01:59 (39) 04:21 (27) 07:08 (22) 10:56 (24) 13:19 (20) 22:36 (20) 30:50 (21) 33:19 (19) 37:20 (18) 40:15 (18) 42:53 (18) 45:57 (20) 47:31 (20)                 48:41 (20)    
21 Bengt Andersson Söders-Tyresö 48:57 01:25 (9) 02:16 (14) 02:56 (24) 03:13 (10) 01:56 (10) 09:51 (26) 07:48 (17) 02:34 (12) 04:50 (35) 02:49 (17) 02:05 (8) 05:07 (45) 01:11 (5)                 00:56 (15) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        01:25 (9) 03:41 (11) 06:37 (15) 09:50 (14) 11:46 (11) 21:37 (18) 29:25 (18) 31:59 (15) 36:49 (17) 39:38 (16) 41:43 (15) 46:50 (22) 48:01 (22)                 48:57 (21)    
22 Leif Wallenbro Väsby OK 48:59 01:52 (34) 03:34 (42) 02:54 (22) 04:34 (39) 01:54 (8) 08:43 (12) 08:00 (20) 03:07 (28) 03:58 (22) 03:21 (30) 02:33 (33) 01:45 (12) 01:41 (36)                 01:03 (24) Leif Wallenbro Väsby OK
        01:52 (34) 05:26 (41) 08:20 (40) 12:54 (38) 14:48 (31) 23:31 (24) 31:31 (23) 34:38 (24) 38:36 (22) 41:57 (23) 44:30 (23) 46:15 (21) 47:56 (21)                 48:59 (22)    
23 Tommy Lindberg Haninge SOK 49:29 01:23 (6) 01:47 (6) 02:15 (9) 02:53 (5) 01:39 (4) 10:18 (29) 10:07 (35) 02:41 (18) 02:40 (3) 02:28 (6) 02:27 (24) 06:43 (46) 01:23 (17)                 00:45 (5) Tommy Lindberg Haninge SOK
        01:23 (6) 03:10 (5) 05:25 (6) 08:18 (5) 09:57 (4) 20:15 (9) 30:22 (19) 33:03 (18) 35:43 (14) 38:11 (14) 40:38 (14) 47:21 (24) 48:44 (23)                 49:29 (23)    
24 Martin Eriksson OK Södertörn 50:02 01:35 (19) 02:23 (20) 03:15 (33) 04:01 (29) 02:01 (16) 09:25 (21) 09:14 (30) 02:34 (12) 04:16 (28) 03:44 (40) 02:19 (18) 02:28 (33) 01:47 (42)                 01:00 (21) Martin Eriksson OK Södertörn
        01:35 (19) 03:58 (17) 07:13 (26) 11:14 (26) 13:15 (19) 22:40 (23) 31:54 (24) 34:28 (23) 38:44 (23) 42:28 (24) 44:47 (24) 47:15 (23) 49:02 (24)                 50:02 (24)    
25 Håkan Boije Attunda OK 51:19 01:34 (17) 02:34 (26) 02:43 (18) 04:01 (29) 04:30 (40) 10:11 (27) 08:28 (24) 02:55 (25) 03:23 (10) 02:54 (20) 02:16 (15) 01:52 (16) 02:33 (46)                 01:25 (40) Håkan Boije Attunda OK
        01:34 (17) 04:08 (23) 06:51 (19) 10:52 (22) 15:22 (35) 25:33 (32) 34:01 (28) 36:56 (27) 40:19 (25) 43:13 (25) 45:29 (25) 47:21 (24) 49:54 (25)                 51:19 (25)    
26 Willy Ljungdell Täby OK 51:21 01:23 (6) 02:20 (17) 02:27 (14) 03:58 (28) 03:14 (35) 10:30 (33) 11:17 (42) 03:27 (37) 03:17 (8) 02:30 (7) 02:09 (10) 01:55 (18) 01:50 (45)                 01:04 (30) Willy Ljungdell Täby OK
        01:23 (6) 03:43 (12) 06:10 (11) 10:08 (15) 13:22 (22) 23:52 (26) 35:09 (33) 38:36 (35) 41:53 (30) 44:23 (27) 46:32 (26) 48:27 (26) 50:17 (26)                 51:21 (26)    
27 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 51:31 01:28 (15) 02:37 (28) 03:56 (45) 03:13 (10) 02:11 (22) 10:44 (35) 10:44 (36) 02:36 (16) 04:33 (33) 02:26 (4) 02:27 (24) 01:59 (23) 01:24 (19)                 01:13 (37) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        01:28 (15) 04:05 (21) 08:01 (36) 11:14 (26) 13:25 (23) 24:09 (27) 34:53 (31) 37:29 (28) 42:02 (31) 44:28 (28) 46:55 (27) 48:54 (27) 50:18 (27)                 51:31 (27)    
28 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 52:27 01:57 (36) 02:39 (30) 02:36 (17) 03:43 (22) 03:07 (34) 09:47 (25) 09:46 (34) 02:41 (18) 04:19 (30) 03:35 (38) 02:46 (40) 02:55 (41) 01:38 (34)                 00:58 (18) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        01:57 (36) 04:36 (34) 07:12 (25) 10:55 (23) 14:02 (29) 23:49 (25) 33:35 (27) 36:16 (25) 40:35 (26) 44:10 (26) 46:56 (29) 49:51 (28) 51:29 (28)                 52:27 (28)    
29 Göran Frisk Attunda OK 52:42 01:17 (3) 02:14 (13) 03:48 (41) 03:13 (10) 07:15 (43) 08:44 (13) 09:13 (29) 02:26 (5) 06:09 (43) 02:45 (12) 02:01 (6) 01:55 (18) 01:00 (2)                 00:42 (3) Göran Frisk Attunda OK
        01:17 (3) 03:31 (8) 07:19 (30) 10:32 (18) 17:47 (40) 26:31 (37) 35:44 (36) 38:10 (32) 44:19 (36) 47:04 (34) 49:05 (31) 51:00 (31) 52:00 (30)                 52:42 (29)    
30 Ingrid Graneli Haninge SOK 52:53 01:40 (23) 02:53 (36) 03:22 (35) 04:21 (35) 03:38 (37) 10:15 (28) 08:38 (26) 03:12 (31) 03:52 (19) 03:35 (38) 02:33 (33) 02:14 (30) 01:37 (32)                 01:03 (24) Ingrid Graneli Haninge SOK
        01:40 (23) 04:33 (31) 07:55 (33) 12:16 (35) 15:54 (36) 26:09 (35) 34:47 (29) 37:59 (30) 41:51 (29) 45:26 (30) 47:59 (30) 50:13 (29) 51:50 (29)                 52:53 (30)    
31 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 52:57 01:36 (20) 02:57 (38) 02:16 (10) 03:51 (26) 02:47 (31) 11:11 (39) 10:51 (39) 02:43 (20) 03:33 (12) 02:56 (22) 02:14 (14) 03:26 (43) 01:43 (39)                 00:53 (10) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        01:36 (20) 04:33 (31) 06:49 (18) 10:40 (21) 13:27 (24) 24:38 (28) 35:29 (35) 38:12 (33) 41:45 (28) 44:41 (29) 46:55 (27) 50:21 (30) 52:04 (31)                 52:57 (31)    
32 Carina Nilsson Täby OK 53:51 01:37 (22) 02:31 (25) 03:08 (31) 04:35 (40) 01:59 (13) 11:45 (41) 07:54 (18) 04:28 (44) 03:32 (11) 05:20 (46) 02:54 (42) 01:44 (11) 01:28 (24)                 00:56 (15) Carina Nilsson Täby OK
        01:37 (22) 04:08 (23) 07:16 (28) 11:51 (32) 13:50 (28) 25:35 (33) 33:29 (26) 37:57 (29) 41:29 (27) 46:49 (33) 49:43 (34) 51:27 (33) 52:55 (33)                 53:51 (32)    
33 Mats Lundblad Täby OK 54:06 01:58 (38) 02:47 (35) 03:12 (32) 04:50 (43) 02:30 (28) 09:42 (24) 08:26 (23) 02:59 (26) 06:45 (45) 03:28 (34) 02:43 (39) 01:58 (22) 01:34 (29)                 01:14 (38) Mats Lundblad Täby OK
        01:58 (38) 04:45 (39) 07:57 (35) 12:47 (37) 15:17 (34) 24:59 (29) 33:25 (25) 36:24 (26) 43:09 (33) 46:37 (32) 49:20 (32) 51:18 (32) 52:52 (32)                 54:06 (33)    
34 Jan Larsson Tullinge SK 54:45 01:46 (28) 02:23 (20) 03:01 (29) 04:19 (33) 02:00 (15) 11:34 (40) 09:44 (33) 03:12 (31) 05:21 (40) 03:16 (28) 02:54 (42) 02:16 (31) 01:30 (26)                 01:29 (43) Jan Larsson Tullinge SK
        01:46 (28) 04:09 (25) 07:10 (23) 11:29 (30) 13:29 (25) 25:03 (30) 34:47 (29) 37:59 (30) 43:20 (34) 46:36 (31) 49:30 (33) 51:46 (34) 53:16 (34)                 54:45 (34)    
35 Åke Wansölin Söders-Tyresö 54:59 01:25 (9) 02:18 (16) 02:55 (23) 07:37 (46) 08:20 (45) 08:06 (8) 07:32 (15) 02:24 (4) 04:14 (27) 02:36 (9) 03:07 (45) 01:53 (17) 01:22 (16)                 01:10 (35) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        01:25 (9) 03:43 (12) 06:38 (16) 14:15 (43) 22:35 (44) 30:41 (41) 38:13 (41) 40:37 (38) 44:51 (38) 47:27 (35) 50:34 (37) 52:27 (36) 53:49 (35)                 54:59 (35)    
36 Carin Runqvist Järfälla OK 55:12 01:43 (26) 02:53 (36) 03:30 (39) 04:13 (31) 02:31 (29) 10:26 (31) 11:24 (43) 03:29 (38) 04:18 (29) 03:17 (29) 02:24 (21) 02:13 (29) 01:48 (44)                 01:03 (24) Carin Runqvist Järfälla OK
        01:43 (26) 04:36 (34) 08:06 (37) 12:19 (36) 14:50 (32) 25:16 (31) 36:40 (37) 40:09 (37) 44:27 (37) 47:44 (36) 50:08 (35) 52:21 (35) 54:09 (36)                 55:12 (36)    
37 Bo Källström OK Milan 55:21 02:24 (44) 02:44 (33) 03:49 (42) 04:27 (38) 03:45 (38) 10:38 (34) 09:29 (32) 02:40 (17) 04:00 (23) 04:17 (41) 02:12 (12) 02:27 (32) 01:32 (27)                 00:57 (17) Bo Källström OK Milan
        02:24 (44) 05:08 (40) 08:57 (41) 13:24 (39) 17:09 (39) 27:47 (40) 37:16 (38) 39:56 (36) 43:56 (35) 48:13 (38) 50:25 (36) 52:52 (37) 54:24 (37)                 55:21 (37)    
38 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 55:40 01:46 (28) 02:45 (34) 02:47 (19) 04:23 (37) 04:22 (39) 11:06 (38) 10:50 (38) 03:09 (29) 04:27 (31) 03:08 (26) 02:28 (26) 01:46 (13) 01:41 (36)                 01:02 (23) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        01:46 (28) 04:31 (30) 07:18 (29) 11:41 (31) 16:03 (37) 27:09 (39) 37:59 (40) 41:08 (40) 45:35 (39) 48:43 (39) 51:11 (38) 52:57 (38) 54:38 (38)                 55:40 (38)    
39 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 56:59 01:50 (32) 02:39 (30) 03:27 (38) 04:19 (33) 02:29 (26) 10:59 (36) 09:27 (31) 03:11 (30) 04:36 (34) 04:56 (45) 03:35 (46) 02:47 (39) 01:41 (36)                 01:03 (24) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        01:50 (32) 04:29 (29) 07:56 (34) 12:15 (34) 14:44 (30) 25:43 (34) 35:10 (34) 38:21 (34) 42:57 (32) 47:53 (37) 51:28 (39) 54:15 (40) 55:56 (40)                 56:59 (39)    
40 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 57:22 02:00 (40) 02:34 (26) 03:43 (40) 03:45 (23) 03:14 (35) 11:02 (37) 08:48 (27) 06:35 (46) 05:10 (38) 03:21 (30) 02:39 (37) 01:49 (15) 01:15 (10)                 01:27 (42) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        02:00 (40) 04:34 (33) 08:17 (38) 12:02 (33) 15:16 (33) 26:18 (36) 35:06 (32) 41:41 (41) 46:51 (41) 50:12 (41) 52:51 (41) 54:40 (41) 55:55 (39)                 57:22 (40)    
41 Birgitta Klang Långhundra IF 57:41 02:06 (42) 04:10 (45) 03:00 (28) 04:22 (36) 02:29 (26) 10:25 (30) 10:47 (37) 03:36 (39) 05:03 (37) 03:07 (25) 02:32 (32) 02:37 (37) 01:47 (42)                 01:40 (45) Birgitta Klang Långhundra IF
        02:06 (42) 06:16 (45) 09:16 (43) 13:38 (42) 16:07 (38) 26:32 (38) 37:19 (39) 40:55 (39) 45:58 (40) 49:05 (40) 51:37 (40) 54:14 (39) 56:01 (41)                 57:41 (41)    
42 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 61:40 02:01 (41) 02:26 (24) 03:52 (44) 05:08 (44) 05:54 (42) 12:08 (43) 11:07 (41) 03:21 (34) 04:27 (31) 03:28 (34) 02:41 (38) 02:30 (35) 01:33 (28)                 01:04 (30) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        02:01 (41) 04:27 (28) 08:19 (39) 13:27 (41) 19:21 (43) 31:29 (43) 42:36 (42) 45:57 (42) 50:24 (42) 53:52 (42) 56:33 (42) 59:03 (42) 60:36 (42)                 61:40 (42)    
43 Eva von Heijne Sigtuna OK 65:59 02:26 (46) 06:13 (46) 02:56 (24) 04:47 (42) 02:47 (31) 16:50 (46) 11:38 (44) 03:19 (33) 04:06 (25) 03:23 (32) 02:21 (20) 02:28 (33) 01:46 (41)                 00:59 (20) Eva von Heijne Sigtuna OK
        02:26 (46) 08:39 (46) 11:35 (46) 16:22 (46) 19:09 (42) 35:59 (46) 47:37 (45) 50:56 (45) 55:02 (44) 58:25 (43) 60:46 (43) 63:14 (43) 65:00 (43)                 65:59 (43)    
44 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 68:01 02:16 (43) 03:30 (41) 04:56 (46) 05:27 (45) 02:49 (33) 12:20 (44) 13:06 (45) 04:00 (42) 06:05 (42) 04:37 (44) 03:02 (44) 02:35 (36) 01:43 (39)                 01:35 (44) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        02:16 (43) 05:46 (43) 10:42 (45) 16:09 (45) 18:58 (41) 31:18 (42) 44:24 (43) 48:24 (43) 54:29 (43) 59:06 (44) 62:08 (44) 64:43 (44) 66:26 (44)                 68:01 (44)    
45 Gunnar Hellström Haninge SOK 69:47 01:41 (25) 04:01 (44) 03:24 (36) 04:18 (32) 10:11 (46) 11:47 (42) 13:27 (46) 03:53 (41) 05:16 (39) 04:21 (43) 02:29 (28) 01:57 (21) 01:37 (32)                 01:25 (40) Gunnar Hellström Haninge SOK
        01:41 (25) 05:42 (42) 09:06 (42) 13:24 (39) 23:35 (46) 35:22 (44) 48:49 (46) 52:42 (46) 57:58 (45) 62:19 (45) 64:48 (45) 66:45 (45) 68:22 (45)                 69:47 (45)    
46 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 77:41 02:25 (45) 03:35 (43) 03:49 (42) 04:46 (41) 08:08 (44) 13:14 (45) 10:54 (40) 03:23 (36) 14:09 (46) 04:18 (42) 02:49 (41) 02:05 (26) 01:40 (35)                 02:26 (46) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        02:25 (45) 06:00 (44) 09:49 (44) 14:35 (44) 22:43 (45) 35:57 (45) 46:51 (44) 50:14 (44) 64:23 (46) 68:41 (46) 71:30 (46) 73:35 (46) 75:15 (46)                 77:41 (46)    
- Sven Hedman Attunda OK 53:33 01:26   02:01   01:52   03:23   20:46   08:13   02:17   04:53   02:30   01:56   01:56   01:13                       01:07   Sven Hedman Attunda OK
        01:26   03:27   05:19   08:42   29:28   37:41   39:58   44:51   47:21   49:17   51:13   52:26                       53:33      
- Gösta Guteland Snättringe SK 70:13 02:00   02:57   02:52   03:56   07:16   09:02   29:32   02:58   02:09   03:16   01:34                           02:41   Gösta Guteland Snättringe SK
        02:00   04:57   07:49   11:45   19:01   28:03   57:35   60:33   62:42   65:58   67:32                           70:13      
- Maria Hallmans Väsby OK 415:01 01:51   02:57   03:34   04:52   04:16   10:34   11:37                                           375:20   Maria Hallmans Väsby OK
        01:51   04:48   08:22   13:14   17:30   28:04   39:41                                           415:01      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,2 KM Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana D - 2,2 KM Klubb
1 Inger Andersson Söders-Tyresö 32:00 01:36 (2) 03:59 (1) 04:23 (5) 05:21 (6) 03:36 (1) 02:58 (2) 02:16 (2) 02:28 (1) 04:38 (7)                                 00:45 (3) Inger Andersson Söders-Tyresö
        01:36 (2) 05:35 (1) 09:58 (2) 15:19 (2) 18:55 (1) 21:53 (2) 24:09 (2) 26:37 (1) 31:15 (1)                                 32:00 (1)    
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 32:42 01:32 (1) 04:27 (3) 03:33 (1) 05:00 (2) 04:27 (3) 02:41 (1) 02:14 (1) 04:20 (17) 03:46 (1)                                 00:42 (2) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        01:32 (1) 05:59 (2) 09:32 (1) 14:32 (1) 18:59 (2) 21:40 (1) 23:54 (1) 28:14 (2) 32:00 (2)                                 32:42 (2)    
3 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 37:57 01:50 (4) 05:09 (8) 04:43 (7) 05:13 (4) 03:44 (2) 03:32 (3) 03:08 (9) 03:18 (12) 03:58 (2)                                 03:22 (21) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        01:50 (4) 06:59 (7) 11:42 (5) 16:55 (5) 20:39 (3) 24:11 (3) 27:19 (3) 30:37 (3) 34:35 (3)                                 37:57 (3)    
4 Bengt Friberg Järfälla OK 38:54 01:50 (4) 06:56 (16) 04:20 (4) 04:06 (1) 04:46 (4) 04:50 (10) 03:26 (17) 02:31 (2) 04:59 (12)                                 01:10 (6) Bengt Friberg Järfälla OK
        01:50 (4) 08:46 (13) 13:06 (9) 17:12 (6) 21:58 (5) 26:48 (5) 30:14 (5) 32:45 (5) 37:44 (5)                                 38:54 (4)    
5 Leif Hermundstad Snättringe SK 39:19 02:14 (10) 04:26 (2) 04:01 (3) 05:03 (3) 05:28 (11) 04:04 (6) 03:10 (11) 03:17 (11) 05:32 (17)                                 02:04 (18) Leif Hermundstad Snättringe SK
        02:14 (10) 06:40 (4) 10:41 (3) 15:44 (3) 21:12 (4) 25:16 (4) 28:26 (4) 31:43 (4) 37:15 (4)                                 39:19 (5)    
6 Björn Stolt OK Ravinen 41:33 02:19 (12) 04:36 (4) 05:01 (9) 07:41 (13) 05:09 (7) 04:22 (8) 03:10 (12) 02:59 (6) 04:54 (10)                                 01:22 (11) Björn Stolt OK Ravinen
        02:19 (12) 06:55 (6) 11:56 (6) 19:37 (9) 24:46 (9) 29:08 (6) 32:18 (6) 35:17 (6) 40:11 (6)                                 41:33 (6)    
7 Jan-Olof Malm Sigtuna OK 42:10 01:57 (6) 04:57 (7) 03:58 (2) 05:15 (5) 06:18 (15) 07:37 (19) 02:41 (4) 02:56 (5) 05:18 (15)                                 01:13 (7) Jan-Olof Malm Sigtuna OK
        01:57 (6) 06:54 (5) 10:52 (4) 16:07 (4) 22:25 (6) 30:02 (7) 32:43 (7) 35:39 (7) 40:57 (7)                                 42:10 (7)    
8 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 43:02 01:59 (7) 04:37 (5) 07:29 (18) 07:15 (12) 04:49 (5) 04:22 (8) 04:37 (20) 02:45 (3) 04:01 (3)                                 01:08 (5) Kristina Nygren Frisk Attunda OK
        01:59 (7) 06:36 (3) 14:05 (11) 21:20 (12) 26:09 (11) 30:31 (8) 35:08 (9) 37:53 (8) 41:54 (8)                                 43:02 (8)    
9 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 44:08 02:29 (17) 05:21 (9) 04:35 (6) 05:40 (8) 05:47 (13) 07:00 (18) 03:05 (7) 04:02 (16) 04:39 (8)                                 01:30 (12) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        02:29 (17) 07:50 (9) 12:25 (7) 18:05 (8) 23:52 (8) 30:52 (9) 33:57 (8) 37:59 (9) 42:38 (9)                                 44:08 (9)    
10 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 44:55 02:23 (13) 04:43 (6) 05:30 (13) 05:23 (7) 05:31 (12) 09:08 (20) 03:16 (15) 03:10 (8) 04:31 (5)                                 01:20 (9) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        02:23 (13) 07:06 (8) 12:36 (8) 17:59 (7) 23:30 (7) 32:38 (10) 35:54 (11) 39:04 (10) 43:35 (10)                                 44:55 (10)    
11 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 45:45 02:14 (10) 07:44 (19) 05:43 (14) 06:08 (10) 05:20 (8) 05:34 (14) 03:07 (8) 03:18 (12) 04:55 (11)                                 01:42 (15) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        02:14 (10) 09:58 (19) 15:41 (16) 21:49 (13) 27:09 (12) 32:43 (11) 35:50 (10) 39:08 (11) 44:03 (11)                                 45:45 (11)    
12 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 46:43 02:06 (9) 06:01 (12) 05:28 (12) 09:51 (18) 06:13 (14) 03:53 (5) 03:15 (14) 03:21 (14) 05:15 (14)                                 01:20 (9) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:06 (9) 08:07 (10) 13:35 (10) 23:26 (14) 29:39 (13) 33:32 (12) 36:47 (12) 40:08 (12) 45:23 (12)                                 46:43 (12)    
13 Lennart Sjöstål Klubblös 47:27 02:26 (15) 06:31 (15) 05:08 (10) 06:27 (11) 05:24 (10) 09:16 (21) 03:08 (9) 03:29 (15) 04:37 (6)                                 01:01 (4) Lennart Sjöstål Klubblös
        02:26 (15) 08:57 (14) 14:05 (11) 20:32 (11) 25:56 (10) 35:12 (14) 38:20 (14) 41:49 (13) 46:26 (13)                                 47:27 (13)    
14 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 52:49 02:55 (18) 06:29 (14) 05:08 (10) 05:49 (9) 09:36 (19) 04:56 (12) 03:20 (16) 08:26 (21) 04:30 (4)                                 01:40 (14) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        02:55 (18) 09:24 (17) 14:32 (15) 20:21 (10) 29:57 (14) 34:53 (13) 38:13 (13) 46:39 (14) 51:09 (14)                                 52:49 (14)    
15 Lars Persson Väsby OK 53:56 01:47 (3) 07:28 (18) 04:58 (8) 16:47 (20) 05:22 (9) 05:37 (15) 02:55 (6) 02:46 (4) 04:46 (9)                                 01:30 (12) Lars Persson Väsby OK
        01:47 (3) 09:15 (15) 14:13 (14) 31:00 (18) 36:22 (16) 41:59 (17) 44:54 (17) 47:40 (17) 52:26 (15)                                 53:56 (15)    
16 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 54:00 02:23 (13) 05:46 (11) 05:59 (15) 17:33 (21) 05:02 (6) 04:20 (7) 02:53 (5) 03:12 (9) 05:37 (19)                                 01:15 (8) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        02:23 (13) 08:09 (11) 14:08 (13) 31:41 (19) 36:43 (17) 41:03 (16) 43:56 (16) 47:08 (16) 52:45 (16)                                 54:00 (16)    
17 Lars Nordin Solna OK 59:05 02:27 (16) 05:45 (10) 14:12 (21) 09:35 (17) 10:02 (20) 03:51 (4) 02:36 (3) 03:06 (7) 05:01 (13)                                 02:30 (20) Lars Nordin Solna OK
        02:27 (16) 08:12 (12) 22:24 (20) 31:59 (20) 42:01 (20) 45:52 (20) 48:28 (19) 51:34 (18) 56:35 (17)                                 59:05 (17)    
18 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 60:25 03:23 (20) 06:01 (12) 09:15 (20) 09:32 (16) 09:11 (18) 04:53 (11) 03:51 (18) 06:56 (19) 05:30 (16)                                 01:53 (16) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        03:23 (20) 09:24 (17) 18:39 (18) 28:11 (17) 37:22 (18) 42:15 (18) 46:06 (18) 53:02 (19) 58:32 (18)                                 60:25 (18)    
19 Carl Lang OK Österåker 61:31 03:28 (21) 08:17 (20) 07:00 (16) 08:47 (14) 07:11 (16) 05:32 (13) 03:10 (11) 03:16 (10) 12:43 (21)                                 02:07 (19) Carl Lang OK Österåker
        03:28 (21) 11:45 (20) 18:45 (19) 27:32 (16) 34:43 (15) 40:15 (15) 43:25 (15) 46:41 (15) 59:24 (19)                                 61:31 (19)    
20 Björn Simons Sundbybergs IK 62:24 02:00 (8) 07:22 (17) 07:24 (17) 09:01 (15) 12:50 (21) 05:38 (16) 04:23 (19) 07:31 (20) 05:43 (20)                                 00:32 (1) Björn Simons Sundbybergs IK
        02:00 (8) 09:22 (16) 16:46 (17) 25:47 (15) 38:37 (19) 44:15 (19) 48:38 (20) 56:09 (20) 61:52 (20)                                 62:24 (20)    
21 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 67:39 02:56 (19) 12:47 (21) 08:23 (19) 11:08 (19) 08:01 (17) 05:41 (17) 04:51 (21) 06:21 (18) 05:34 (18)                                 01:57 (17) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:56 (19) 15:43 (21) 24:06 (21) 35:14 (21) 43:15 (21) 48:56 (21) 53:47 (21) 60:08 (21) 65:42 (21)                                 67:39 (21)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Alf Persson OK Österåker 35:30 03:01 (5) 04:04 (4) 04:04 (1) 05:45 (1) 03:11 (2) 06:41 (1) 01:43 (1) 02:38 (4) 02:24 (1)                                 01:59 (1) Alf Persson OK Österåker
        03:01 (5) 07:05 (4) 11:09 (2) 16:54 (1) 20:05 (1) 26:46 (1) 28:29 (1) 31:07 (1) 33:31 (1)                                 35:30 (1)    
2 Berit Lindunger Haninge SOK 38:13 02:10 (1) 07:05 (6) 04:59 (5) 06:11 (3) 03:07 (1) 07:09 (3) 03:31 (6) 01:51 (1)                                     02:10 (2) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:10 (1) 09:15 (6) 14:14 (6) 20:25 (6) 23:32 (3) 30:41 (3) 34:12 (3) 36:03 (3)                                     38:13 (2)    
3 Bror Wahlberg Haninge OK 39:35 02:52 (3) 04:18 (5) 05:31 (6) 06:00 (2) 03:16 (3) 06:49 (2) 02:51 (2) 02:10 (3)                                     05:48 (6) Bror Wahlberg Haninge OK
        02:52 (3) 07:10 (5) 12:41 (5) 18:41 (4) 21:57 (2) 28:46 (2) 31:37 (2) 33:47 (2)                                     39:35 (3)    
4 Lars-Erik Lindell Väsby OK 43:42 02:32 (2) 03:20 (1) 04:49 (4) 07:17 (5) 07:42 (4) 07:52 (5) 03:13 (3) 03:04 (6)                                     03:53 (5) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        02:32 (2) 05:52 (1) 10:41 (1) 17:58 (3) 25:40 (4) 33:32 (4) 36:45 (4) 39:49 (4)                                     43:42 (4)    
5 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 46:22 03:13 (6) 03:48 (2) 04:28 (2) 06:11 (3) 13:16 (5) 07:41 (4) 03:22 (4) 01:52 (2)                                     02:31 (4) Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        03:13 (6) 07:01 (3) 11:29 (3) 17:40 (2) 30:56 (5) 38:37 (5) 41:59 (5) 43:51 (5)                                     46:22 (5)    
6 Jan Burell OK Enen 53:49 02:55 (4) 03:56 (3) 04:44 (3) 08:21 (6) 15:38 (6) 09:37 (6) 03:25 (5) 02:51 (5)                                     02:22 (3) Jan Burell OK Enen
        02:55 (4) 06:51 (2) 11:35 (4) 19:56 (5) 35:34 (6) 45:11 (6) 48:36 (6) 51:27 (6)                                     53:49 (6)    
- Ingrid Gunnarsson Täby OK 374:02 02:51   04:48   36:21   10:15   46:59                                                   272:48   Ingrid Gunnarsson Täby OK
        02:51   07:39   44:00   54:15   101:14                                                   374:02