Sträcktider Luffarligan Brantbrinks IP                                                                            
  2019-03-20 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                              
                                                                                       
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Jens Rönnols Järla Orientering 31:14 01:23 (2) 03:27 (1) 00:45 (2) 00:33 (3) 02:13 (2) 00:18 (3) 05:10 (2) 00:52 (2) 00:54 (2) 03:06 (2) 01:31 (2) 00:57 (1) 02:55 (2) 02:27 (2) 01:22 (2) 01:55 (1) 00:39 (2) 00:48 (2)     Jens Rönnols Järla Orientering
        01:23 (2) 04:50 (1) 05:35 (1) 06:08 (1) 08:21 (1) 08:39 (1) 13:49 (1) 14:41 (1) 15:35 (1) 18:41 (1) 20:12 (1) 21:09 (1) 24:04 (1) 26:31 (1) 27:53 (1) 29:48 (1) 30:27 (1) 31:15 (1) Ej tid  ----->      
2 Gustav Bergman OK Ravinen 31:37 01:17 (1) 05:10 (12) 00:42 (1) 00:27 (1) 02:09 (1) 00:17 (2) 04:59 (1) 00:47 (1) 00:46 (1) 02:50 (1) 01:24 (1) 01:40 (8) 02:24 (1) 02:20 (1) 01:08 (1) 02:03 (2) 00:32 (1) 00:46 (1)     Gustav Bergman OK Ravinen
        01:17 (1) 06:27 (11) 07:09 (5) 07:36 (5) 09:45 (4) 10:02 (3) 15:01 (2) 15:48 (2) 16:34 (2) 19:24 (2) 20:48 (2) 22:28 (2) 24:52 (2) 27:12 (2) 28:20 (2) 30:23 (2) 30:55 (2) 31:41 (2) Ej tid  ----->      
3 Kalle Bergman OK Ravinen 38:36 01:39 (3) 03:41 (3) 00:55 (3) 00:28 (2) 02:39 (3) 00:14 (1) 06:05 (7) 01:00 (3) 00:54 (2) 03:19 (4) 01:36 (3) 04:16 (18) 03:09 (4) 02:59 (3) 01:37 (4) 02:15 (3) 00:47 (4) 00:55 (6) 00:08 (7) Kalle Bergman OK Ravinen
        01:39 (3) 05:20 (2) 06:15 (2) 06:43 (2) 09:22 (2) 09:36 (2) 15:41 (3) 16:41 (3) 17:35 (3) 20:54 (3) 22:30 (3) 26:46 (4) 29:55 (3) 32:54 (3) 34:31 (3) 36:46 (3) 37:33 (3) 38:28 (3) 38:36 (1)    
4 Bert Wallstén Resultat AB 38:49 01:53 (9) 03:29 (2) 00:55 (3) 00:37 (4) 02:45 (5) 00:44 (11) 07:07 (11) 01:08 (4) 01:03 (4) 03:13 (3) 01:50 (4) 02:04 (12) 03:08 (3) 03:08 (5) 01:29 (3) 02:40 (10) 00:45 (3) 00:49 (3) 00:02 (1) Bert Wallstén Resultat AB
        01:53 (9) 05:22 (3) 06:17 (3) 06:54 (3) 09:39 (3) 10:23 (5) 17:30 (6) 18:38 (6) 19:41 (5) 22:54 (5) 24:44 (5) 26:48 (5) 29:56 (4) 33:04 (4) 34:33 (4) 37:13 (5) 37:58 (5) 38:47 (4) 38:49 (2)    
5 Niklas Wrane Söders-Tyresö 38:50 01:51 (7) 03:42 (4) 00:57 (5) 00:46 (8) 02:43 (4) 00:20 (4) 05:59 (6) 01:20 (5) 01:04 (5) 03:46 (5) 02:11 (8) 01:31 (6) 03:49 (9) 03:10 (6) 01:38 (5) 02:18 (4) 00:51 (5) 00:51 (4) 00:03 (2) Niklas Wrane Söders-Tyresö
        01:51 (7) 05:33 (4) 06:30 (4) 07:16 (4) 09:59 (5) 10:19 (4) 16:18 (4) 17:38 (4) 18:42 (4) 22:28 (4) 24:39 (4) 26:10 (3) 29:59 (5) 33:09 (5) 34:47 (5) 37:05 (4) 37:56 (4) 38:47 (4) 38:50 (3)    
6 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 40:37 01:53 (9) 04:00 (5) 01:16 (7) 00:52 (9) 02:52 (6) 00:34 (6) 05:16 (3) 01:26 (7) 01:36 (13) 03:52 (6) 02:10 (7) 01:49 (9) 03:11 (5) 03:03 (4) 02:34 (15) 02:19 (5) 00:52 (7) 00:56 (8) 00:06 (5) Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
        01:53 (9) 05:53 (5) 07:09 (5) 08:01 (6) 10:53 (6) 11:27 (6) 16:43 (5) 18:09 (5) 19:45 (6) 23:37 (6) 25:47 (6) 27:36 (6) 30:47 (6) 33:50 (6) 36:24 (6) 38:43 (6) 39:35 (6) 40:31 (6) 40:37 (4)    
7 Oscar Arman Nyköpings OK 41:15 01:44 (4) 04:13 (7) 01:20 (8) 00:45 (7) 03:03 (9) 00:27 (5) 06:30 (9) 01:36 (9) 01:21 (10) 04:04 (7) 02:04 (6) 01:28 (4) 03:25 (6) 03:17 (7) 01:48 (8) 02:29 (7) 00:52 (7) 00:51 (4)     Oscar Arman Nyköpings OK
        01:44 (4) 05:57 (6) 07:17 (7) 08:02 (7) 11:05 (7) 11:32 (7) 18:02 (7) 19:38 (7) 20:59 (7) 25:03 (7) 27:07 (7) 28:35 (7) 32:00 (7) 35:17 (7) 37:05 (7) 39:34 (7) 40:26 (7) 41:17 (7) Ej tid  ----->      
8 Henrik Sjögren Haninge SOK 43:53 01:45 (5) 04:25 (9) 02:07 (14) 00:43 (6) 03:28 (11) 00:34 (7) 05:34 (4) 01:30 (8) 01:13 (8) 05:09 (11) 02:19 (9) 01:21 (3) 04:06 (10) 03:37 (9) 01:44 (6) 02:33 (8) 00:51 (5) 00:55 (6)     Henrik Sjögren Haninge SOK
        01:45 (5) 06:10 (8) 08:17 (12) 09:00 (11) 12:28 (10) 13:02 (10) 18:36 (9) 20:06 (8) 21:19 (8) 26:28 (8) 28:47 (8) 30:08 (8) 34:14 (8) 37:51 (8) 39:35 (8) 42:08 (8) 42:59 (8) 43:54 (8) Ej tid  ----->      
9 Håkan Dahlbäck OK Österåker 45:51 02:05 (12) 04:19 (8) 01:03 (6) 00:57 (11) 02:58 (7) 01:12 (15) 05:56 (5) 01:52 (12) 01:12 (7) 05:48 (13) 02:38 (12) 01:32 (7) 03:44 (8) 03:43 (10) 02:10 (11) 02:36 (9) 01:00 (11) 01:01 (10) 00:05 (3) Håkan Dahlbäck OK Österåker
        02:05 (12) 06:24 (10) 07:27 (9) 08:24 (9) 11:22 (8) 12:34 (9) 18:30 (8) 20:22 (9) 21:34 (9) 27:22 (9) 30:00 (9) 31:32 (9) 35:16 (9) 38:59 (9) 41:09 (9) 43:45 (9) 44:45 (9) 45:46 (9) 45:51 (5)    
10 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 45:55 01:51 (7) 04:10 (6) 01:21 (9) 00:41 (5) 04:33 (15) 01:29 (16) 07:23 (12) 01:21 (6) 01:07 (6) 05:26 (12) 01:59 (5) 01:12 (2) 03:43 (7) 03:18 (8) 01:55 (9) 02:25 (6) 00:55 (9) 00:59 (9) 00:07 (6) Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK
        01:51 (7) 06:01 (7) 07:22 (8) 08:03 (8) 12:36 (11) 14:05 (12) 21:28 (12) 22:49 (12) 23:56 (12) 29:22 (12) 31:21 (12) 32:33 (11) 36:16 (10) 39:34 (10) 41:29 (10) 43:54 (10) 44:49 (10) 45:48 (10) 45:55 (6)    
11 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 48:32 02:06 (13) 04:39 (11) 01:23 (10) 01:06 (12) 03:27 (10) 00:38 (9) 06:42 (10) 01:46 (11) 01:15 (9) 04:24 (9) 02:34 (11) 02:09 (13) 04:31 (12) 04:26 (12) 02:04 (10) 03:08 (13) 00:58 (10) 01:04 (12) 00:12 (12) Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF
        02:06 (13) 06:45 (12) 08:08 (11) 09:14 (12) 12:41 (12) 13:19 (11) 20:01 (11) 21:47 (11) 23:02 (11) 27:26 (10) 30:00 (9) 32:09 (10) 36:40 (11) 41:06 (11) 43:10 (11) 46:18 (11) 47:16 (11) 48:20 (11) 48:32 (7)    
12 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 50:04 01:46 (6) 04:28 (10) 01:23 (10) 01:06 (12) 03:01 (8) 00:34 (6) 06:28 (8) 01:40 (10) 01:21 (10) 06:35 (16) 02:57 (14) 01:29 (5) 05:37 (16) 04:08 (11) 02:15 (12) 03:02 (12) 01:00 (11) 01:03 (11) 00:11 (9) Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF
        01:46 (6) 06:14 (9) 07:37 (10) 08:43 (10) 11:44 (9) 12:18 (8) 18:46 (10) 20:26 (10) 21:47 (10) 28:22 (11) 31:19 (11) 32:48 (12) 38:25 (12) 42:33 (12) 44:48 (12) 47:50 (12) 48:50 (12) 49:53 (12) 50:04 (8)    
13 John Hartley Söders-Tyresö 52:40 02:09 (14) 05:40 (13) 02:15 (16) 00:55 (10) 04:40 (16) 00:38 (9) 07:28 (13) 01:52 (12) 01:42 (14) 04:11 (8) 02:19 (9) 02:54 (17) 04:12 (11) 04:44 (15) 01:47 (7) 02:59 (11) 01:03 (13) 01:04 (12) 00:08 (7) John Hartley Söders-Tyresö
        02:09 (14) 07:49 (13) 10:04 (14) 10:59 (13) 15:39 (13) 16:17 (13) 23:45 (13) 25:37 (13) 27:19 (13) 31:30 (13) 33:49 (13) 36:43 (13) 40:55 (13) 45:39 (13) 47:26 (13) 50:25 (13) 51:28 (13) 52:32 (13) 52:40 (9)    
14 Ingemar Gard Söders-Tyresö 61:23 02:27 (15) 08:07 (18) 01:47 (13) 01:06 (12) 05:25 (18) 02:28 (18) 07:43 (14) 02:25 (15) 01:33 (12) 04:44 (10) 02:56 (13) 02:19 (14) 05:08 (13) 04:42 (14) 02:16 (13) 03:18 (14) 01:34 (16) 01:12 (15) 00:13 (14) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:27 (15) 10:34 (18) 12:21 (17) 13:27 (17) 18:52 (17) 21:20 (18) 29:03 (15) 31:28 (15) 33:01 (15) 37:45 (14) 40:41 (14) 43:00 (14) 48:08 (14) 52:50 (14) 55:06 (14) 58:24 (14) 59:58 (14) 61:10 (14) 61:23 (10)    
15 Kurt Eriksson Vandrarringen 64:51 03:13 (18) 05:53 (15) 02:19 (17) 01:38 (16) 04:32 (14) 01:56 (17) 08:00 (15) 02:35 (16) 02:12 (19) 05:54 (14) 03:32 (16) 02:46 (16) 05:30 (15) 04:51 (16) 02:49 (16) 03:58 (18) 01:48 (18) 01:13 (16) 00:12 (12) Kurt Eriksson Vandrarringen
        03:13 (18) 09:06 (16) 11:25 (16) 13:03 (16) 17:35 (16) 19:31 (16) 27:31 (14) 30:06 (14) 32:18 (14) 38:12 (15) 41:44 (15) 44:30 (15) 50:00 (15) 54:51 (15) 57:40 (15) 61:38 (15) 63:26 (15) 64:39 (15) 64:51 (11)    
16 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 67:40 02:27 (15) 05:50 (14) 01:41 (12) 01:16 (15) 04:50 (17) 00:47 (12) 14:03 (19) 02:24 (14) 01:47 (15) 07:24 (18) 03:03 (15) 01:54 (10) 06:25 (17) 04:39 (13) 02:26 (14) 03:53 (16) 01:30 (15) 01:10 (14) 00:11 (10) Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
        02:27 (15) 08:17 (14) 09:58 (13) 11:14 (14) 16:04 (14) 16:51 (14) 30:54 (18) 33:18 (18) 35:05 (17) 42:29 (17) 45:32 (17) 47:26 (16) 53:51 (16) 58:30 (16) 60:56 (16) 64:49 (16) 66:19 (16) 67:29 (16) 67:40 (12)    
17 Claes Andersson OK Södertörn 74:39 02:02 (11) 06:29 (16) 02:12 (15) 01:40 (17) 03:53 (12) 03:11 (19) 09:54 (18) 03:42 (18) 01:49 (16) 09:53 (19) 03:32 (16) 02:45 (15) 05:12 (14) 06:06 (18) 04:13 (18) 05:26 (19) 01:06 (14) 01:23 (18) 00:11 (9) Claes Andersson OK Södertörn
        02:02 (11) 08:31 (15) 10:43 (15) 12:23 (15) 16:16 (15) 19:27 (15) 29:21 (16) 33:03 (16) 34:52 (16) 44:45 (18) 48:17 (18) 51:02 (17) 56:14 (17) 62:20 (17) 66:33 (17) 71:59 (17) 73:05 (17) 74:28 (17) 74:39 (13)    
18 Christer Hördell Söders-Tyresö 77:34 03:19 (19) 06:41 (17) 03:21 (19) 01:52 (19) 06:37 (19) 01:04 (13) 09:53 (17) 06:01 (19) 01:52 (17) 07:08 (17) 04:09 (19) 01:59 (11) 07:01 (18) 05:41 (17) 03:14 (17) 03:57 (17) 01:51 (19) 01:27 (19) 00:27 (15) Christer Hördell Söders-Tyresö
        03:19 (19) 10:00 (17) 13:21 (18) 15:13 (18) 21:50 (19) 22:54 (19) 32:47 (19) 38:48 (19) 40:40 (19) 47:48 (19) 51:57 (19) 53:56 (19) 60:57 (19) 66:38 (18) 69:52 (18) 73:49 (18) 75:40 (18) 77:07 (18) 77:34 (14)    
19 Erik Dyrelius Snättringe SK 79:03 02:27 (15) 08:47 (19) 02:58 (18) 01:50 (18) 03:56 (13) 01:08 (14) 09:11 (16) 02:52 (17) 02:07 (18) 06:25 (15) 03:46 (18) 06:14 (19) 08:52 (19) 07:16 (19) 04:18 (19) 03:45 (15) 01:44 (17) 01:22 (17) 00:05 (3) Erik Dyrelius Snättringe SK
        02:27 (15) 11:14 (19) 14:12 (19) 16:02 (19) 19:58 (18) 21:06 (17) 30:17 (17) 33:09 (17) 35:16 (18) 41:41 (16) 45:27 (16) 51:41 (18) 60:33 (18) 67:49 (19) 72:07 (19) 75:52 (19) 77:36 (19) 78:58 (19) 79:03 (15)    
- Christer Nordström OK Älvsjö-Örby Minustid Minustid   07:11   01:44   01:17   04:06   01:07   08:26   02:35   01:48   05:57   03:20   03:32   05:11   05:02   03:42   03:24   01:30   01:16       Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        Ej tid  ----->                                                                       Minustid      
- Christian Olsson Frösö IF 52:24 03:35   04:26   01:30   00:45   03:11   00:46   06:34   01:47   01:06   04:06   04:35   02:35   05:34   03:48   06:54   01:02           00:10   Christian Olsson Frösö IF
        03:35   08:01   09:31   10:16   13:27   14:13   20:47   22:34   23:40   27:46   32:21   34:56   40:30   44:18   51:12   52:14           52:24      
- Lars Gerhardsson Attunda OK 54:10 02:19   04:54   04:04   00:53   03:19   00:56   08:45   02:02   01:48   05:47   01:19   01:44   04:09   03:43   02:40   03:30   01:07   01:05   00:06   Lars Gerhardsson Attunda OK
        02:19   07:13   11:17   12:10   15:29   16:25   25:10   27:12   29:00   34:47   36:06   37:50   41:59   45:42   48:22   51:52   52:59   54:04   54:10      
- Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 88:00 02:50   06:15   02:12   01:42   04:44   01:17   10:56   02:43   02:11   08:28   07:05   04:03   02:32   06:51   05:53   03:35   12:30   01:28   00:45   Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:50   09:05   11:17   12:59   17:43   19:00   29:56   32:39   34:50   43:18   50:23   54:26   56:58   63:49   69:42   73:17   85:47   87:15   88:00      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 4,4 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15               Mål   Bana B - 4,4 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 40:24 02:46 (1) 01:58 (1) 02:59 (1) 02:23 (17) 04:56 (1) 01:18 (1) 05:05 (1) 02:29 (15) 02:03 (5) 05:23 (9) 03:16 (2) 01:16 (1) 02:35 (1) 00:58 (1) 00:59 (1)               (1) Tommy Holmér Väsby OK
        02:46 (1) 04:44 (1) 07:43 (1) 10:06 (1) 15:02 (1) 16:20 (1) 21:25 (1) 23:54 (1) 25:57 (1) 31:20 (1) 34:36 (1) 35:52 (1) 38:27 (1) 39:25 (1) 40:24 (1)             40:24 (1)    
2 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 44:09 04:02 (5) 02:13 (3) 03:56 (4) 01:37 (4) 05:59 (7) 01:27 (2) 05:50 (3) 02:15 (5) 01:42 (1) 04:11 (2) 03:35 (5) 01:49 (9) 02:59 (3) 01:14 (6) 01:08 (7)             00:12 (11) Claes Vallin IFK Lidingö SOK
        04:02 (5) 06:15 (4) 10:11 (3) 11:48 (3) 17:47 (3) 19:14 (3) 25:04 (3) 27:19 (3) 29:01 (2) 33:12 (2) 36:47 (2) 38:36 (2) 41:35 (2) 42:49 (2) 43:57 (2)             44:09 (2)    
3 Magnus Elwin IFK Enskede 45:34 03:57 (4) 02:18 (5) 03:18 (2) 01:13 (1) 04:57 (2) 01:39 (7) 05:25 (2) 03:22 (24) 05:11 (27) 03:51 (1) 02:57 (1) 01:23 (2) 03:50 (20) 01:02 (3) 01:06 (3)             00:05 (3) Magnus Elwin IFK Enskede
        03:57 (4) 06:15 (4) 09:33 (2) 10:46 (2) 15:43 (2) 17:22 (2) 22:47 (2) 26:09 (2) 31:20 (4) 35:11 (3) 38:08 (3) 39:31 (3) 43:21 (3) 44:23 (3) 45:29 (3)             45:34 (3)    
4 Ulf Bråsjö Järla Orientering 48:13 03:19 (2) 02:35 (10) 04:50 (15) 02:04 (15) 05:44 (3) 01:37 (6) 06:16 (5) 02:36 (16) 01:54 (2) 05:28 (10) 03:34 (3) 01:36 (4) 03:32 (15) 01:45 (22) 01:17 (16)             00:06 (5) Ulf Bråsjö Järla Orientering
        03:19 (2) 05:54 (2) 10:44 (5) 12:48 (4) 18:32 (4) 20:09 (4) 26:25 (4) 29:01 (4) 30:55 (3) 36:23 (4) 39:57 (4) 41:33 (4) 45:05 (4) 46:50 (4) 48:07 (4)             48:13 (4)    
5 Torbjörn Bergman Snättringe SK 50:18 04:33 (12) 02:26 (8) 04:19 (6) 02:02 (13) 05:53 (5) 01:49 (11) 06:29 (8) 02:05 (3) 03:51 (21) 05:32 (12) 03:35 (5) 02:03 (15) 03:07 (4) 01:13 (5) 01:06 (3)             00:15 (17) Torbjörn Bergman Snättringe SK
        04:33 (12) 06:59 (7) 11:18 (6) 13:20 (6) 19:13 (5) 21:02 (5) 27:31 (5) 29:36 (5) 33:27 (5) 38:59 (5) 42:34 (5) 44:37 (5) 47:44 (5) 48:57 (5) 50:03 (5)             50:18 (5)    
6 Leif Åkerblom OK Österåker 50:36 07:15 (27) 02:12 (2) 03:51 (3) 01:34 (3) 05:58 (6) 01:30 (4) 06:18 (6) 02:15 (5) 03:58 (23) 04:23 (3) 03:34 (3) 01:57 (12) 03:11 (6) 01:18 (9) 01:08 (7)             00:14 (14) Leif Åkerblom OK Österåker
        07:15 (27) 09:27 (24) 13:18 (14) 14:52 (12) 20:50 (11) 22:20 (9) 28:38 (8) 30:53 (8) 34:51 (8) 39:14 (6) 42:48 (6) 44:45 (6) 47:56 (6) 49:14 (6) 50:22 (6)             50:36 (6)    
7 Leif Mörkfors Järfälla OK 51:07 05:26 (18) 02:29 (9) 04:08 (5) 01:49 (7) 06:18 (9) 01:42 (9) 06:26 (7) 02:03 (2) 03:29 (17) 05:55 (15) 03:50 (8) 01:41 (5) 03:26 (11) 01:14 (6) 01:04 (2)             00:07 (6) Leif Mörkfors Järfälla OK
        05:26 (18) 07:55 (15) 12:03 (11) 13:52 (11) 20:10 (7) 21:52 (6) 28:18 (6) 30:21 (6) 33:50 (6) 39:45 (7) 43:35 (7) 45:16 (7) 48:42 (7) 49:56 (7) 51:00 (7)             51:07 (7)    
8 Anders Karlsson Tullinge SK 52:29 04:09 (7) 03:00 (17) 04:36 (11) 01:42 (5) 07:15 (19) 02:10 (21) 06:48 (13) 02:28 (13) 02:02 (4) 05:41 (13) 04:17 (15) 02:02 (14) 03:23 (10) 01:32 (16) 01:11 (10)             00:13 (13) Anders Karlsson Tullinge SK
        04:09 (7) 07:09 (10) 11:45 (9) 13:27 (7) 20:42 (9) 22:52 (11) 29:40 (9) 32:08 (9) 34:10 (7) 39:51 (8) 44:08 (8) 46:10 (8) 49:33 (8) 51:05 (8) 52:16 (8)             52:29 (8)    
9 Per-Johan Vikfors OK Österåker 54:50 04:19 (10) 02:52 (14) 04:50 (15) 04:05 (27) 06:38 (11) 01:48 (10) 06:42 (10) 02:21 (8) 04:08 (25) 05:09 (6) 03:57 (9) 01:55 (11) 03:26 (11) 01:16 (8) 01:10 (9)             00:14 (14) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        04:19 (10) 07:11 (12) 12:01 (10) 16:06 (15) 22:44 (14) 24:32 (13) 31:14 (11) 33:35 (11) 37:43 (11) 42:52 (9) 46:49 (9) 48:44 (9) 52:10 (9) 53:26 (9) 54:36 (9)             54:50 (9)    
10 Matz Larsson Gustavsbergs OK 55:23 04:20 (11) 02:25 (6) 11:20 (28) 02:02 (13) 05:46 (4) 01:32 (5) 06:46 (12) 01:49 (1) 02:12 (6) 05:10 (7) 04:06 (12) 01:46 (7) 03:20 (7) 01:25 (12) 01:13 (14)             00:11 (9) Matz Larsson Gustavsbergs OK
        04:20 (11) 06:45 (6) 18:05 (26) 20:07 (25) 25:53 (21) 27:25 (20) 34:11 (17) 36:00 (13) 38:12 (12) 43:22 (11) 47:28 (10) 49:14 (10) 52:34 (10) 53:59 (10) 55:12 (10)             55:23 (10)    
11 Johan Sjöberg Klubblös 55:25 04:46 (14) 02:13 (3) 04:37 (12) 01:53 (9) 06:46 (12) 01:39 (7) 11:34 (28) 02:48 (17) 02:57 (13) 05:17 (8) 04:18 (16) 01:41 (5) 02:49 (2) 00:59 (2) 01:07 (6)             00:01 (2) Johan Sjöberg Klubblös
        04:46 (14) 06:59 (7) 11:36 (7) 13:29 (8) 20:15 (8) 21:54 (7) 33:28 (14) 36:16 (14) 39:13 (14) 44:30 (13) 48:48 (12) 50:29 (12) 53:18 (11) 54:17 (11) 55:24 (11)             55:25 (11)    
12 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 57:07 04:13 (9) 02:52 (14) 04:37 (12) 01:50 (8) 07:11 (17) 02:07 (19) 08:07 (22) 02:25 (10) 02:58 (14) 06:54 (22) 04:47 (19) 02:07 (19) 03:35 (16) 01:50 (24) 01:18 (17)             00:16 (20) Sven-Inge Nylund Järfälla OK
        04:13 (9) 07:05 (9) 11:42 (8) 13:32 (9) 20:43 (10) 22:50 (10) 30:57 (10) 33:22 (10) 36:20 (10) 43:14 (10) 48:01 (11) 50:08 (11) 53:43 (12) 55:33 (12) 56:51 (12)             57:07 (12)    
13 Carl-Johan Roubert FK Finn 57:36 04:09 (7) 03:32 (25) 04:34 (9) 01:33 (2) 06:21 (10) 02:02 (16) 06:07 (4) 02:06 (4) 05:28 (28) 07:56 (27) 05:28 (25) 01:47 (8) 03:27 (13) 01:31 (14) 01:20 (21)             00:15 (17) Carl-Johan Roubert FK Finn
        04:09 (7) 07:41 (14) 12:15 (12) 13:48 (10) 20:09 (6) 22:11 (8) 28:18 (6) 30:24 (7) 35:52 (9) 43:48 (12) 49:16 (14) 51:03 (13) 54:30 (13) 56:01 (13) 57:21 (13)             57:36 (13)    
14 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 58:22 03:49 (3) 02:25 (6) 04:29 (8) 02:29 (19) 10:36 (26) 01:51 (12) 06:36 (9) 03:19 (22) 03:59 (24) 05:44 (14) 03:39 (7) 03:09 (26) 03:31 (14) 01:24 (11) 01:11 (10)             00:11 (9) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        03:49 (3) 06:14 (3) 10:43 (4) 13:12 (5) 23:48 (15) 25:39 (15) 32:15 (12) 35:34 (12) 39:33 (15) 45:17 (14) 48:56 (13) 52:05 (14) 55:36 (14) 57:00 (14) 58:11 (14)             58:22 (14)    
15 Reijo Korhonen Haninge SOK 58:53 04:47 (15) 02:38 (11) 05:05 (18) 03:01 (24) 07:05 (15) 03:02 (28) 09:27 (27) 02:54 (18) 01:59 (3) 05:28 (10) 05:03 (20) 02:05 (17) 03:22 (8) 01:39 (19) 01:11 (10)             00:07 (6) Reijo Korhonen Haninge SOK
        04:47 (15) 07:25 (13) 12:30 (13) 15:31 (14) 22:36 (13) 25:38 (14) 35:05 (19) 37:59 (17) 39:58 (16) 45:26 (15) 50:29 (15) 52:34 (15) 55:56 (15) 57:35 (15) 58:46 (15)             58:53 (15)    
16 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 60:16 04:06 (6) 03:04 (20) 13:28 (29) 01:42 (5) 06:09 (8) 02:05 (17) 07:06 (15) 02:17 (7) 02:51 (11) 06:04 (16) 04:05 (11) 01:57 (12) 03:08 (5) 01:03 (4) 01:06 (3)             00:05 (3) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        04:06 (6) 07:10 (11) 20:38 (27) 22:20 (26) 28:29 (24) 30:34 (23) 37:40 (24) 39:57 (22) 42:48 (20) 48:52 (20) 52:57 (19) 54:54 (17) 58:02 (17) 59:05 (16) 60:11 (16)             60:16 (16)    
17 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 61:44 05:22 (17) 03:10 (22) 05:15 (21) 02:48 (21) 07:47 (21) 01:57 (15) 07:25 (18) 03:04 (21) 02:19 (8) 07:58 (28) 04:43 (18) 02:03 (15) 04:06 (22) 01:52 (25) 01:29 (24)             00:26 (27) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        05:22 (17) 08:32 (17) 13:47 (17) 16:35 (16) 24:22 (17) 26:19 (17) 33:44 (15) 36:48 (15) 39:07 (13) 47:05 (16) 51:48 (16) 53:51 (16) 57:57 (16) 59:49 (17) 61:18 (17)             61:44 (17)    
18 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 61:53 05:42 (19) 03:21 (23) 05:32 (23) 02:12 (16) 08:18 (23) 02:19 (23) 07:48 (21) 02:58 (20) 02:21 (9) 07:45 (25) 04:31 (17) 02:16 (20) 03:42 (18) 01:31 (14) 01:19 (20)             00:18 (22) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:42 (19) 09:03 (22) 14:35 (21) 16:47 (18) 25:05 (19) 27:24 (19) 35:12 (20) 38:10 (18) 40:31 (17) 48:16 (18) 52:47 (18) 55:03 (18) 58:45 (18) 60:16 (18) 61:35 (18)             61:53 (18)    
19 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 62:02 04:38 (13) 03:33 (26) 06:30 (26) 02:01 (12) 07:12 (18) 01:55 (13) 08:25 (24) 03:59 (27) 03:10 (16) 06:45 (21) 04:14 (14) 02:41 (25) 03:47 (19) 01:40 (20) 01:18 (17)             00:14 (14) Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF
        04:38 (13) 08:11 (16) 14:41 (22) 16:42 (17) 23:54 (16) 25:49 (16) 34:14 (18) 38:13 (19) 41:23 (18) 48:08 (17) 52:22 (17) 55:03 (18) 58:50 (19) 60:30 (19) 61:48 (19)             62:02 (19)    
20 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 62:45 06:04 (24) 03:29 (24) 05:57 (24) 02:51 (22) 10:06 (25) 02:20 (24) 06:49 (14) 03:29 (26) 02:51 (11) 06:07 (17) 04:06 (12) 02:17 (21) 03:22 (8) 01:27 (13) 01:14 (15)             00:16 (20) Kerstin Ohlsson Haninge SOK
        06:04 (24) 09:33 (26) 15:30 (24) 18:21 (23) 28:27 (23) 30:47 (24) 37:36 (23) 41:05 (23) 43:56 (22) 50:03 (22) 54:09 (21) 56:26 (21) 59:48 (20) 61:15 (20) 62:29 (20)             62:45 (20)    
21 Roland Löwgren Spårvägens OK 64:43 05:02 (16) 04:02 (27) 06:13 (25) 02:26 (18) 07:24 (20) 02:25 (25) 07:46 (20) 03:23 (25) 04:17 (26) 06:27 (19) 06:03 (27) 02:38 (24) 03:35 (16) 01:35 (17) 01:18 (17)             00:09 (8) Roland Löwgren Spårvägens OK
        05:02 (16) 09:04 (23) 15:17 (23) 17:43 (22) 25:07 (20) 27:32 (21) 35:18 (21) 38:41 (20) 42:58 (21) 49:25 (21) 55:28 (22) 58:06 (22) 61:41 (22) 63:16 (22) 64:34 (22)             64:43 (21)    
22 Marita Samuelsson Sundbyberg 65:07 05:42 (19) 03:03 (18) 05:11 (20) 03:05 (25) 09:16 (24) 02:17 (22) 08:24 (23) 02:57 (19) 02:16 (7) 06:25 (18) 05:13 (21) 02:05 (17) 04:51 (26) 02:06 (27) 01:42 (27)             00:34 (28) Marita Samuelsson Sundbyberg
        05:42 (19) 08:45 (19) 13:56 (19) 17:01 (20) 26:17 (22) 28:34 (22) 36:58 (22) 39:55 (21) 42:11 (19) 48:36 (19) 53:49 (20) 55:54 (20) 60:45 (21) 62:51 (21) 64:33 (21)             65:07 (22)    
23 Per Öhlund Gustavsbergs OK 67:14 05:44 (21) 02:51 (13) 05:22 (22) 03:20 (26) 15:49 (28) 01:27 (2) 08:45 (26) 02:25 (10) 02:49 (10) 05:04 (5) 05:18 (22) 01:33 (3) 03:52 (21) 01:22 (10) 01:21 (22)             00:12 (11) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        05:44 (21) 08:35 (18) 13:57 (20) 17:17 (21) 33:06 (25) 34:33 (25) 43:18 (25) 45:43 (25) 48:32 (24) 53:36 (24) 58:54 (24) 60:27 (23) 64:19 (23) 65:41 (23) 67:02 (23)             67:14 (23)    
24 Bo Winander Järfälla OK 72:18 06:02 (23) 02:44 (12) 04:34 (9) 01:55 (10) 06:50 (13) 02:08 (20) 08:40 (25) 08:44 (29) 03:51 (21) 07:50 (26) 05:22 (24) 04:12 (28) 05:17 (28) 01:57 (26) 01:53 (28)             00:19 (24) Bo Winander Järfälla OK
        06:02 (23) 08:46 (20) 13:20 (15) 15:15 (13) 22:05 (12) 24:13 (12) 32:53 (13) 41:37 (24) 45:28 (23) 53:18 (23) 58:40 (23) 62:52 (24) 68:09 (24) 70:06 (24) 71:59 (24)             72:18 (24)    
25 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 75:01 05:46 (22) 03:06 (21) 04:54 (17) 14:02 (29) 07:04 (14) 01:55 (13) 07:12 (17) 02:22 (9) 03:38 (18) 07:25 (24) 06:36 (28) 02:25 (22) 04:52 (27) 01:46 (23) 01:38 (26)             00:20 (25) Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF
        05:46 (22) 08:52 (21) 13:46 (16) 27:48 (27) 34:52 (26) 36:47 (26) 43:59 (26) 46:21 (26) 49:59 (25) 57:24 (25) 64:00 (25) 66:25 (25) 71:17 (25) 73:03 (25) 74:41 (25)             75:01 (25)    
26 Arne Johansson OK Ravinen 77:40 06:35 (25) 02:54 (16) 04:20 (7) 02:58 (23) 07:58 (22) 02:06 (18) 07:08 (16) 03:21 (23) 15:12 (29) 06:27 (19) 05:49 (26) 04:52 (29) 04:43 (25) 01:37 (18) 01:22 (23)             00:18 (22) Arne Johansson OK Ravinen
        06:35 (25) 09:29 (25) 13:49 (18) 16:47 (18) 24:45 (18) 26:51 (18) 33:59 (16) 37:20 (16) 52:32 (26) 58:59 (26) 64:48 (26) 69:40 (27) 74:23 (27) 76:00 (26) 77:22 (26)             77:40 (26)    
27 Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF 79:35 06:40 (26) 04:11 (28) 05:09 (19) 02:35 (20) 18:57 (29) 02:59 (27) 07:30 (19) 02:27 (12) 03:05 (15) 07:16 (23) 05:20 (23) 02:30 (23) 04:27 (24) 04:39 (29) 01:30 (25)             00:20 (25) Kerstin Frenckner Södertälje-Nykvarn OF
        06:40 (26) 10:51 (27) 16:00 (25) 18:35 (24) 37:32 (27) 40:31 (27) 48:01 (27) 50:28 (27) 53:33 (27) 60:49 (27) 66:09 (27) 68:39 (26) 73:06 (26) 77:45 (27) 79:15 (27)             79:35 (27)    
28 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 120:25 09:47 (28) 08:12 (29) 10:06 (27) 05:06 (28) 10:41 (27) 03:32 (29) 18:56 (29) 04:44 (28) 03:50 (19) 13:12 (29) 08:31 (29) 03:19 (27) 14:34 (29) 02:51 (28) 02:16 (29)             00:48 (29) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        09:47 (28) 17:59 (28) 28:05 (28) 33:11 (28) 43:52 (28) 47:24 (28) 66:20 (28) 71:04 (28) 74:54 (28) 88:06 (28) 96:37 (28) 99:56 (28) 114:30 (28) 117:21 (28) 119:37 (28)             120:25 (28)    
29 Bo Norbäck Tullinge SK 365:55 315:18 (29) 03:03 (18) 04:42 (14) 01:59 (11) 07:05 (15) 02:29 (26) 06:45 (11) 02:28 (13) 03:50 (19) 04:56 (4) 04:02 (10) 01:52 (10) 04:19 (23) 01:40 (20) 01:12 (13)             00:15 (17) Bo Norbäck Tullinge SK
        315:18 (29) 318:21 (29) 323:03 (29) 325:02 (29) 332:07 (29) 334:36 (29) 341:21 (29) 343:49 (29) 347:39 (29) 352:35 (29) 356:37 (29) 358:29 (29) 362:48 (29) 364:28 (29) 365:40 (29)             365:55 (29)    
- Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 48:47 04:08   02:33   03:50   02:29   05:14   01:34   06:39   02:13   07:32   05:09   01:16   03:23   01:33   01:07                   00:07   Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF
        04:08   06:41   10:31   13:00   18:14   19:48   26:27   28:40   36:12   41:21   42:37   46:00   47:33   48:40                   48:47      
- Bo Davidsson Solna OK 53:44 03:36   02:34   04:45   02:15   06:09   01:50   05:48   390:14   Minustid   02:16   02:56   06:15   03:35   01:31   04:58                   Bo Davidsson Solna OK
        03:36   06:10   10:55   13:10   19:19   21:09   26:57   417:11   Ej tid  ----->                                       53:44      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Jan Gottfridsson Norbergs OK 34:46 02:07 (2) 02:09 (41) 03:46 (1) 02:22 (20) 03:15 (1) 01:12 (33) 05:59 (3) 03:00 (36) 02:49 (1) 02:52 (1) 02:08 (1) 01:49 (1) 01:07 (1)                     00:11 (25) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        02:07 (2) 04:16 (7) 08:02 (2) 10:24 (2) 13:39 (1) 14:51 (1) 20:50 (2) 23:50 (3) 26:39 (2) 29:31 (2) 31:39 (2) 33:28 (1) 34:35 (1)                     34:46 (1)    
2 Lars Rönnols Täby OK 34:53 02:16 (4) 01:35 (4) 04:09 (2) 02:16 (12) 03:36 (2) 01:08 (27) 05:29 (1) 01:47 (2) 03:24 (6) 03:23 (6) 02:31 (4) 01:59 (3) 01:14 (15)                     00:06 (3) Lars Rönnols Täby OK
        02:16 (4) 03:51 (2) 08:00 (1) 10:16 (1) 13:52 (2) 15:00 (2) 20:29 (1) 22:16 (1) 25:40 (1) 29:03 (1) 31:34 (1) 33:33 (2) 34:47 (2)                     34:53 (2)    
3 Janne Nilsson Centrum OK 36:26 02:04 (1) 03:29 (71) 04:10 (3) 01:48 (1) 03:46 (5) 00:48 (2) 06:04 (4) 01:40 (1) 03:40 (11) 03:19 (3) 02:14 (2) 02:02 (5) 01:07 (2)                     00:15 (43) Janne Nilsson Centrum OK
        02:04 (1) 05:33 (39) 09:43 (15) 11:31 (9) 15:17 (6) 16:05 (3) 22:09 (3) 23:49 (2) 27:29 (3) 30:48 (3) 33:02 (3) 35:04 (3) 36:11 (3)                     36:26 (3)    
4 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 38:02 02:39 (15) 01:58 (23) 04:32 (5) 02:12 (9) 03:48 (6) 01:07 (25) 06:32 (7) 01:47 (2) 03:44 (12) 03:53 (23) 02:31 (4) 02:03 (7) 01:07 (2)                     00:09 (13) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        02:39 (15) 04:37 (14) 09:09 (9) 11:21 (6) 15:09 (4) 16:16 (6) 22:48 (4) 24:35 (4) 28:19 (4) 32:12 (4) 34:43 (4) 36:46 (4) 37:53 (4)                     38:02 (4)    
5 Ingvar Svensson Bjursås OK 38:46 02:27 (7) 02:01 (29) 04:45 (11) 02:06 (6) 03:53 (8) 01:29 (52) 06:58 (14) 02:10 (11) 03:26 (8) 03:21 (5) 02:45 (15) 02:08 (9) 01:10 (6)                     00:07 (7) Ingvar Svensson Bjursås OK
        02:27 (7) 04:28 (13) 09:13 (10) 11:19 (5) 15:12 (5) 16:41 (9) 23:39 (7) 25:49 (5) 29:15 (5) 32:36 (5) 35:21 (5) 37:29 (5) 38:39 (5)                     38:46 (5)    
6 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:14 02:29 (9) 01:34 (3) 05:03 (20) 02:24 (22) 04:34 (28) 00:52 (5) 06:49 (11) 02:13 (12) 03:39 (10) 03:37 (11) 02:37 (7) 02:08 (9) 01:08 (5)                     00:07 (7) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        02:29 (9) 04:03 (4) 09:06 (7) 11:30 (8) 16:04 (12) 16:56 (10) 23:45 (8) 25:58 (6) 29:37 (6) 33:14 (7) 35:51 (6) 37:59 (7) 39:07 (7)                     39:14 (6)    
7 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 39:15 02:11 (3) 01:38 (7) 07:59 (64) 02:03 (5) 03:40 (3) 00:59 (14) 05:45 (2) 02:04 (7) 03:27 (9) 03:14 (2) 02:54 (20) 01:59 (3) 01:13 (10)                     00:09 (13) Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
        02:11 (3) 03:49 (1) 11:48 (44) 13:51 (37) 17:31 (24) 18:30 (24) 24:15 (9) 26:19 (8) 29:46 (8) 33:00 (6) 35:54 (7) 37:53 (6) 39:06 (6)                     39:15 (7)    
8 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 39:36 02:27 (7) 01:43 (8) 04:34 (6) 02:18 (16) 04:06 (10) 00:57 (10) 07:15 (20) 02:46 (30) 03:57 (16) 03:41 (12) 02:27 (3) 02:02 (5) 01:17 (27)                     00:06 (3) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        02:27 (7) 04:10 (5) 08:44 (3) 11:02 (3) 15:08 (3) 16:05 (3) 23:20 (6) 26:06 (7) 30:03 (10) 33:44 (10) 36:11 (8) 38:13 (8) 39:30 (8)                     39:36 (8)    
9 Tommy Lindberg Haninge SOK 39:56 02:37 (11) 02:09 (41) 04:14 (4) 02:06 (6) 04:16 (16) 00:49 (3) 08:04 (35) 02:07 (8) 03:17 (3) 03:55 (27) 02:44 (12) 02:19 (18) 01:13 (10)                     00:06 (3) Tommy Lindberg Haninge SOK
        02:37 (11) 04:46 (21) 09:00 (6) 11:06 (4) 15:22 (7) 16:11 (5) 24:15 (9) 26:22 (9) 29:39 (7) 33:34 (8) 36:18 (9) 38:37 (9) 39:50 (9)                     39:56 (9)    
10 Jan Lindgren OK Södertörn 40:03 03:03 (29) 01:48 (15) 05:10 (28) 02:01 (2) 04:08 (11) 00:59 (13) 07:09 (18) 02:09 (10) 03:54 (14) 03:29 (8) 02:40 (8) 02:14 (15) 01:07 (1)                     00:12 (28) Jan Lindgren OK Södertörn
        03:03 (29) 04:51 (23) 10:01 (21) 12:02 (15) 16:10 (13) 17:09 (12) 24:18 (11) 26:27 (10) 30:21 (12) 33:50 (11) 36:30 (10) 38:44 (10) 39:51 (10)                     40:03 (10)    
11 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 40:42 02:26 (6) 02:35 (58) 04:34 (6) 02:01 (2) 04:09 (13) 00:51 (4) 08:23 (42) 01:47 (2) 03:56 (15) 03:41 (13) 02:44 (12) 02:13 (12) 01:17 (27)                     00:05 (2) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        02:26 (6) 05:01 (27) 09:35 (13) 11:36 (10) 15:45 (10) 16:36 (8) 24:59 (15) 26:46 (12) 30:42 (14) 34:23 (13) 37:07 (12) 39:20 (12) 40:37 (12)                     40:42 (11)    
12 Jan Söderberg IFK Lidingö SOK 40:44 02:58 (24) 02:16 (47) 06:22 (52) 02:08 (8) 03:55 (9) 01:11 (31) 06:20 (5) 01:55 (5) 03:21 (5) 03:24 (7) 03:11 (36) 02:18 (17) 01:11 (8)                     00:14 (37) Jan Söderberg IFK Lidingö SOK
        02:58 (24) 05:14 (33) 11:36 (41) 13:44 (35) 17:39 (27) 18:50 (27) 25:10 (16) 27:05 (15) 30:26 (13) 33:50 (11) 37:01 (11) 39:19 (11) 40:30 (11)                     40:44 (12)    
13 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 40:51 02:23 (5) 01:35 (4) 04:51 (12) 02:48 (41) 03:48 (6) 01:00 (16) 06:51 (12) 03:14 (39) 03:25 (7) 03:43 (16) 03:31 (54) 02:17 (16) 01:16 (23)                     00:09 (13) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        02:23 (5) 03:58 (3) 08:49 (4) 11:37 (11) 15:25 (8) 16:25 (7) 23:16 (5) 26:30 (11) 29:55 (9) 33:38 (9) 37:09 (13) 39:26 (13) 40:42 (13)                     40:51 (13)    
14 Olle Blomgren OK Södertörn 41:12 02:58 (25) 01:26 (2) 08:13 (66) 02:01 (2) 03:42 (4) 00:55 (8) 07:18 (21) 01:59 (6) 03:18 (4) 03:32 (9) 02:32 (6) 01:56 (2) 01:14 (15)                     00:08 (10) Olle Blomgren OK Södertörn
        02:58 (25) 04:24 (9) 12:37 (53) 14:38 (46) 18:20 (33) 19:15 (31) 26:33 (26) 28:32 (17) 31:50 (16) 35:22 (15) 37:54 (15) 39:50 (15) 41:04 (15)                     41:12 (14)    
15 Bengt Kärrström Tullinge SK 41:19 02:58 (25) 01:45 (11) 05:04 (22) 02:20 (18) 04:13 (15) 00:47 (1) 07:30 (24) 02:16 (13) 03:58 (18) 03:45 (17) 02:50 (19) 02:22 (22) 01:14 (15)                     00:17 (51) Bengt Kärrström Tullinge SK
        02:58 (25) 04:43 (18) 09:47 (16) 12:07 (18) 16:20 (14) 17:07 (11) 24:37 (13) 26:53 (13) 30:51 (15) 34:36 (14) 37:26 (14) 39:48 (14) 41:02 (14)                     41:19 (15)    
16 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 41:40 02:53 (22) 01:23 (1) 04:38 (9) 02:46 (40) 04:22 (20) 02:11 (68) 06:30 (6) 02:18 (14) 03:05 (2) 05:18 (67) 02:41 (9) 02:12 (11) 01:10 (6)                     00:13 (32) Leif Magnusson Skogsluffarnas OK
        02:53 (22) 04:16 (7) 08:54 (5) 11:40 (12) 16:02 (11) 18:13 (18) 24:43 (14) 27:01 (14) 30:06 (11) 35:24 (16) 38:05 (16) 40:17 (16) 41:27 (16)                     41:40 (16)    
17 Åke Wansölin Söders-Tyresö 44:11 03:18 (40) 02:00 (26) 04:44 (10) 02:50 (42) 04:23 (21) 01:07 (23) 07:10 (19) 03:58 (58) 04:12 (21) 03:52 (22) 03:05 (29) 02:07 (8) 01:14 (15)                     00:11 (18) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        03:18 (40) 05:18 (34) 10:02 (22) 12:52 (21) 17:15 (20) 18:22 (21) 25:32 (19) 29:30 (22) 33:42 (20) 37:34 (18) 40:39 (19) 42:46 (17) 44:00 (17)                     44:11 (17)    
18 Willy Ljungdell Täby OK 44:19 02:38 (12) 01:48 (14) 04:59 (16) 02:32 (27) 04:33 (27) 01:12 (33) 08:16 (41) 02:36 (23) 04:16 (24) 04:26 (43) 03:03 (25) 02:27 (28) 01:19 (34)                     00:14 (37) Willy Ljungdell Täby OK
        02:38 (12) 04:26 (11) 09:25 (12) 11:57 (14) 16:30 (16) 17:42 (14) 25:58 (22) 28:34 (18) 32:50 (17) 37:16 (17) 40:19 (17) 42:46 (17) 44:05 (18)                     44:19 (18)    
19 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 44:34 04:05 (68) 01:58 (23) 05:09 (26) 02:19 (17) 04:08 (11) 01:09 (28) 06:53 (13) 04:10 (64) 04:14 (22) 03:53 (23) 02:49 (18) 02:13 (12) 01:18 (32)                     00:16 (47) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:05 (68) 06:03 (52) 11:12 (39) 13:31 (31) 17:39 (27) 18:48 (26) 25:41 (21) 29:51 (26) 34:05 (24) 37:58 (22) 40:47 (20) 43:00 (19) 44:18 (19)                     44:34 (19)    
20 Rune Rådström Snättringe SK 44:36 02:55 (23) 01:44 (9) 05:37 (40) 02:20 (18) 04:41 (33) 01:04 (21) 07:07 (17) 03:18 (42) 04:39 (37) 04:11 (36) 02:44 (12) 02:42 (38) 01:18 (32)                     00:16 (47) Rune Rådström Snättringe SK
        02:55 (23) 04:39 (16) 10:16 (23) 12:36 (20) 17:17 (21) 18:21 (20) 25:28 (18) 28:46 (20) 33:25 (19) 37:36 (19) 40:20 (18) 43:02 (20) 44:20 (20)                     44:36 (20)    
21 Göran Larbo Attunda OK 44:59 02:43 (17) 01:59 (25) 05:05 (24) 02:17 (13) 04:43 (37) 01:14 (36) 07:33 (25) 03:59 (59) 04:31 (33) 03:49 (20) 03:02 (24) 02:26 (26) 01:21 (37)                     00:17 (51) Göran Larbo Attunda OK
        02:43 (17) 04:42 (17) 09:47 (16) 12:04 (16) 16:47 (18) 18:01 (16) 25:34 (20) 29:33 (23) 34:04 (23) 37:53 (21) 40:55 (21) 43:21 (21) 44:42 (21)                     44:59 (21)    
22 Mats Holmgren IFK Enskede 45:26 03:26 (45) 02:24 (51) 05:02 (19) 02:34 (28) 04:21 (19) 03:07 (74) 06:37 (9) 02:35 (20) 04:25 (31) 03:47 (18) 03:15 (42) 02:29 (29) 01:16 (23)                     00:08 (11) Mats Holmgren IFK Enskede
        03:26 (45) 05:50 (47) 10:52 (32) 13:26 (30) 17:47 (30) 20:54 (40) 27:31 (30) 30:06 (29) 34:31 (28) 38:18 (23) 41:33 (23) 44:02 (22) 45:18 (22)                     45:26 (22)    
23 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 45:38 02:50 (21) 01:48 (14) 05:13 (31) 02:17 (13) 04:32 (26) 00:57 (9) 07:43 (29) 03:20 (44) 05:21 (48) 03:50 (21) 03:40 (59) 02:33 (32) 01:27 (48)                     00:07 (8) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        02:50 (21) 04:38 (15) 09:51 (18) 12:08 (19) 16:40 (17) 17:37 (13) 25:20 (17) 28:40 (19) 34:01 (22) 37:51 (20) 41:31 (22) 44:04 (23) 45:31 (23)                     45:38 (23)    
24 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 45:50 03:12 (36) 01:57 (22) 05:11 (29) 02:35 (31) 04:23 (21) 01:00 (16) 08:00 (33) 02:29 (16) 04:14 (22) 05:58 (74) 03:01 (22) 02:20 (19) 01:15 (22)                     00:15 (43) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        03:12 (36) 05:09 (30) 10:20 (25) 12:55 (23) 17:18 (22) 18:18 (19) 26:18 (24) 28:47 (21) 33:01 (18) 38:59 (27) 42:00 (26) 44:20 (25) 45:35 (24)                     45:50 (24)    
25 Sven Hedman Attunda OK 45:54 02:35 (10) 01:37 (6) 04:56 (13) 02:15 (11) 04:11 (14) 02:30 (72) 09:04 (56) 02:35 (20) 04:23 (29) 04:46 (58) 02:47 (16) 02:39 (37) 01:19 (34)                     00:17 (51) Sven Hedman Attunda OK
        02:35 (10) 04:12 (6) 09:08 (8) 11:23 (7) 15:34 (9) 18:04 (17) 27:08 (27) 29:43 (24) 34:06 (25) 38:52 (26) 41:39 (25) 44:18 (24) 45:37 (25)                     45:54 (25)    
26 Bo Hedlund IFK Enskede 46:05 02:48 (20) 02:03 (31) 05:31 (38) 02:59 (48) 05:03 (47) 01:03 (20) 06:46 (10) 03:30 (50) 04:01 (20) 04:45 (56) 03:48 (62) 02:22 (22) 01:13 (13)                     00:13 (32) Bo Hedlund IFK Enskede
        02:48 (20) 04:51 (23) 10:22 (26) 13:21 (29) 18:24 (35) 19:27 (33) 26:13 (23) 29:43 (24) 33:44 (21) 38:29 (24) 42:17 (28) 44:39 (28) 45:52 (26)                     46:05 (26)    
27 Anders Sohlberg OK Södertörn 46:12 02:47 (18) 02:36 (59) 08:08 (65) 02:30 (24) 04:16 (16) 01:10 (29) 07:37 (26) 02:07 (8) 03:57 (16) 04:04 (30) 02:48 (17) 02:30 (31) 01:25 (44)                     00:17 (51) Anders Sohlberg OK Södertörn
        02:47 (18) 05:23 (37) 13:31 (57) 16:01 (55) 20:17 (48) 21:27 (45) 29:04 (36) 31:11 (32) 35:08 (29) 39:12 (28) 42:00 (26) 44:30 (27) 45:55 (27)                     46:12 (27)    
28 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 46:47 03:04 (31) 01:50 (18) 05:45 (42) 02:35 (31) 04:45 (39) 01:05 (22) 08:12 (38) 02:49 (32) 04:16 (24) 04:09 (33) 03:06 (31) 02:52 (49) 02:07 (75)                     00:12 (27) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:04 (31) 04:54 (26) 10:39 (29) 13:14 (28) 17:59 (32) 19:04 (30) 27:16 (28) 30:05 (28) 34:21 (27) 38:30 (25) 41:36 (24) 44:28 (26) 46:35 (28)                     46:47 (28)    
29 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 47:00 03:35 (51) 02:04 (33) 05:30 (37) 02:28 (23) 04:45 (39) 01:07 (23) 07:49 (30) 02:33 (18) 04:23 (29) 05:00 (62) 03:05 (29) 02:54 (51) 01:28 (52)                     00:19 (58) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        03:35 (51) 05:39 (41) 11:09 (37) 13:37 (33) 18:22 (34) 19:29 (34) 27:18 (29) 29:51 (26) 34:14 (26) 39:14 (29) 42:19 (29) 45:13 (29) 46:41 (29)                     47:00 (29)    
30 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 47:13 03:03 (29) 01:44 (9) 05:04 (22) 02:13 (10) 05:01 (46) 00:52 (5) 06:33 (8) 02:38 (25) 09:56 (75) 03:36 (10) 02:43 (10) 02:23 (24) 01:16 (23)                     00:11 (18) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        03:03 (29) 04:47 (22) 09:51 (18) 12:04 (16) 17:05 (19) 17:57 (15) 24:30 (12) 27:08 (16) 37:04 (35) 40:40 (31) 43:23 (30) 45:46 (30) 47:02 (30)                     47:13 (30)    
31 Bengt Andersson Söders-Tyresö 47:47 02:59 (28) 02:04 (33) 05:21 (35) 02:38 (33) 04:30 (25) 00:52 (5) 09:55 (61) 04:05 (62) 03:52 (13) 03:57 (28) 03:14 (40) 02:55 (53) 01:14 (15)                     00:11 (18) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        02:59 (28) 05:03 (28) 10:24 (27) 13:02 (25) 17:32 (25) 18:24 (22) 28:19 (32) 32:24 (39) 36:16 (30) 40:13 (30) 43:27 (31) 46:22 (32) 47:36 (31)                     47:47 (31)    
32 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 48:11 02:58 (24) 01:54 (20) 05:01 (18) 03:05 (50) 04:40 (32) 00:57 (10) 10:18 (64) 02:27 (15) 05:03 (45) 04:20 (39) 03:14 (40) 02:24 (25) 01:35 (63)                     00:15 (45) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        02:58 (24) 04:52 (25) 09:53 (20) 12:58 (24) 17:38 (26) 18:35 (25) 28:53 (35) 31:20 (33) 36:23 (32) 40:43 (32) 43:57 (33) 46:21 (31) 47:56 (32)                     48:11 (32)    
33 Bo Källström OK Milan 48:24 03:24 (43) 02:17 (49) 05:24 (36) 02:43 (37) 04:41 (33) 02:07 (66) 08:14 (39) 03:28 (47) 04:44 (41) 03:48 (19) 03:04 (28) 02:58 (55) 01:22 (39)                     00:10 (16) Bo Källström OK Milan
        03:24 (43) 05:41 (44) 11:05 (36) 13:48 (36) 18:29 (36) 20:36 (38) 28:50 (34) 32:18 (36) 37:02 (34) 40:50 (33) 43:54 (32) 46:52 (34) 48:14 (33)                     48:24 (33)    
34 Eva Molén Skarpnäcks OL 48:33 03:49 (57) 02:01 (29) 05:36 (39) 02:56 (45) 04:41 (33) 01:18 (40) 08:09 (37) 02:30 (17) 05:18 (46) 04:49 (59) 03:09 (33) 02:33 (32) 01:33 (61)                     00:11 (18) Eva Molén Skarpnäcks OL
        03:49 (57) 05:50 (47) 11:26 (40) 14:22 (39) 19:03 (39) 20:21 (36) 28:30 (33) 31:00 (31) 36:18 (31) 41:07 (34) 44:16 (34) 46:49 (33) 48:22 (34)                     48:33 (34)    
35 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 48:35 03:07 (34) 02:47 (63) 04:56 (13) 02:23 (21) 04:28 (24) 01:10 (29) 09:13 (57) 04:17 (66) 06:11 (58) 03:19 (3) 02:43 (10) 02:20 (19) 01:28 (52)                     00:13 (34) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        03:07 (34) 05:54 (50) 10:50 (31) 13:13 (27) 17:41 (29) 18:51 (29) 28:04 (31) 32:21 (38) 38:32 (44) 41:51 (39) 44:34 (35) 46:54 (35) 48:22 (34)                     48:35 (35)    
36 Helena Korhonen Haninge SOK 48:40 03:24 (43) 03:29 (71) 05:09 (26) 02:31 (26) 04:39 (31) 02:16 (69) 07:39 (27) 03:55 (57) 04:40 (38) 03:54 (25) 02:59 (21) 02:42 (38) 01:17 (27)                     00:06 (3) Helena Korhonen Haninge SOK
        03:24 (43) 06:53 (64) 12:02 (48) 14:33 (43) 19:12 (41) 21:28 (46) 29:07 (37) 33:02 (41) 37:42 (37) 41:36 (37) 44:35 (36) 47:17 (36) 48:34 (36)                     48:40 (36)    
37 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 48:52 03:26 (45) 03:09 (68) 05:18 (33) 02:30 (24) 04:43 (37) 02:18 (70) 07:54 (31) 03:40 (55) 04:35 (34) 03:54 (25) 03:09 (33) 02:58 (55) 01:14 (15)                     00:04 (1) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        03:26 (45) 06:35 (62) 11:53 (47) 14:23 (40) 19:06 (40) 21:24 (43) 29:18 (40) 32:58 (40) 37:33 (36) 41:27 (35) 44:36 (37) 47:34 (37) 48:48 (37)                     48:52 (37)    
38 Sören Johansson Sala OK 49:29 03:05 (32) 02:07 (39) 05:51 (44) 03:20 (58) 05:15 (54) 01:01 (19) 08:36 (46) 02:48 (31) 04:50 (43) 04:34 (49) 03:38 (57) 02:45 (43) 01:27 (48)                     00:12 (28) Sören Johansson Sala OK
        03:05 (32) 05:12 (31) 11:03 (34) 14:23 (40) 19:38 (43) 20:39 (39) 29:15 (39) 32:03 (34) 36:53 (33) 41:27 (35) 45:05 (38) 47:50 (38) 49:17 (38)                     49:29 (38)    
39 Sven-Åke Svensson Snättringe SK 49:39 03:31 (48) 03:38 (74) 05:17 (32) 02:38 (33) 04:41 (33) 02:10 (67) 07:56 (32) 03:28 (47) 04:48 (42) 03:58 (29) 03:12 (38) 02:49 (47) 01:13 (10)                     00:20 (61) Sven-Åke Svensson Snättringe SK
        03:31 (48) 07:09 (67) 12:26 (50) 15:04 (48) 19:45 (45) 21:55 (50) 29:51 (44) 33:19 (43) 38:07 (42) 42:05 (40) 45:17 (40) 48:06 (39) 49:19 (39)                     49:39 (39)    
40 Håkan Boije Attunda OK 49:54 03:15 (38) 02:05 (35) 05:51 (45) 03:13 (55) 05:08 (49) 01:52 (61) 08:15 (40) 02:35 (21) 05:31 (50) 04:05 (31) 03:23 (47) 02:54 (51) 01:31 (58)                     00:16 (49) Håkan Boije Attunda OK
        03:15 (38) 05:20 (35) 11:11 (38) 14:24 (42) 19:32 (42) 21:24 (43) 29:39 (43) 32:14 (35) 37:45 (38) 41:50 (38) 45:13 (39) 48:07 (40) 49:38 (40)                     49:54 (40)    
41 Leif Wallenbro Väsby OK 50:04 04:04 (67) 01:47 (12) 05:11 (29) 02:34 (28) 07:54 (77) 01:00 (16) 08:28 (45) 02:36 (23) 04:28 (32) 04:09 (33) 03:28 (51) 02:50 (48) 01:23 (41)                     00:12 (28) Leif Wallenbro Väsby OK
        04:04 (67) 05:51 (49) 11:02 (33) 13:36 (32) 21:30 (54) 22:30 (53) 30:58 (50) 33:34 (45) 38:02 (41) 42:11 (41) 45:39 (41) 48:29 (41) 49:52 (41)                     50:04 (41)    
42 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 50:13 03:37 (52) 02:11 (43) 06:03 (47) 02:44 (38) 05:08 (49) 01:11 (31) 08:42 (48) 02:42 (27) 05:42 (54) 05:02 (63) 03:03 (25) 02:36 (35) 01:21 (37)                     00:11 (18) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        03:37 (52) 05:48 (46) 11:51 (45) 14:35 (44) 19:43 (44) 20:54 (40) 29:36 (42) 32:18 (36) 38:00 (39) 43:02 (44) 46:05 (43) 48:41 (42) 50:02 (42)                     50:13 (42)    
43 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 50:39 03:19 (41) 02:07 (39) 06:18 (50) 03:31 (65) 05:07 (48) 01:15 (37) 08:58 (52) 02:43 (28) 04:43 (40) 04:25 (42) 03:20 (44) 02:58 (55) 01:30 (57)                     00:25 (66) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        03:19 (41) 05:26 (38) 11:44 (42) 15:15 (49) 20:22 (49) 21:37 (47) 30:35 (47) 33:18 (42) 38:01 (40) 42:26 (42) 45:46 (42) 48:44 (43) 50:14 (43)                     50:39 (43)    
44 Ulla Gummeson Väsby OK 51:07 03:09 (35) 02:13 (46) 06:24 (53) 03:09 (54) 05:14 (53) 01:38 (58) 08:59 (53) 04:09 (63) 04:19 (27) 04:08 (32) 03:31 (54) 02:38 (36) 01:23 (41)                     00:13 (34) Ulla Gummeson Väsby OK
        03:09 (35) 05:22 (36) 11:46 (43) 14:55 (47) 20:09 (47) 21:47 (49) 30:46 (49) 34:55 (50) 39:14 (46) 43:22 (46) 46:53 (44) 49:31 (44) 50:54 (44)                     51:07 (44)    
45 Lennart Lundquist OK Nalle 51:42 03:12 (36) 02:00 (26) 05:06 (25) 02:34 (28) 04:59 (44) 00:59 (13) 12:19 (74) 03:29 (49) 04:37 (36) 04:30 (46) 03:28 (51) 02:47 (44) 01:28 (52)                     00:14 (37) Lennart Lundquist OK Nalle
        03:12 (36) 05:12 (31) 10:18 (24) 12:52 (21) 17:51 (31) 18:50 (27) 31:09 (51) 34:38 (49) 39:15 (47) 43:45 (47) 47:13 (46) 50:00 (45) 51:28 (45)                     51:42 (45)    
46 John Östlund Sundbybergs IK 52:02 03:40 (54) 02:45 (62) 05:47 (43) 03:15 (56) 05:36 (58) 01:18 (39) 10:21 (65) 02:33 (18) 04:36 (35) 04:20 (39) 03:15 (42) 02:52 (49) 01:27 (48)                     00:17 (51) John Östlund Sundbybergs IK
        03:40 (54) 06:25 (59) 12:12 (49) 15:27 (51) 21:03 (52) 22:21 (52) 32:42 (56) 35:15 (51) 39:51 (48) 44:11 (48) 47:26 (48) 50:18 (47) 51:45 (47)                     52:02 (46)    
47 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 52:05 03:32 (49) 02:05 (35) 06:54 (58) 02:53 (43) 05:00 (45) 01:20 (44) 08:41 (47) 03:34 (51) 06:04 (57) 04:39 (52) 03:01 (22) 02:42 (39) 01:26 (45)                     00:14 (37) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        03:32 (49) 05:37 (40) 12:31 (51) 15:24 (50) 20:24 (50) 21:44 (48) 30:25 (46) 33:59 (47) 40:03 (49) 44:42 (49) 47:43 (49) 50:25 (48) 51:51 (48)                     52:05 (47)    
48 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 52:14 03:41 (55) 02:05 (35) 06:06 (49) 02:44 (38) 05:23 (56) 01:16 (38) 09:01 (55) 03:16 (40) 05:01 (44) 04:43 (54) 03:40 (59) 03:19 (62) 01:29 (55)                     00:30 (71) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        03:41 (55) 05:46 (45) 11:52 (46) 14:36 (45) 19:59 (46) 21:15 (42) 30:16 (45) 33:32 (44) 38:33 (45) 43:16 (45) 46:56 (45) 50:15 (46) 51:44 (46)                     52:14 (48)    
49 Rune Carlsson Sundbybergs IK 52:38 02:38 (12) 01:49 (17) 04:57 (15) 02:17 (13) 04:47 (42) 02:53 (73) 11:23 (70) 05:40 (69) 03:58 (18) 04:56 (60) 03:30 (53) 02:26 (26) 01:13 (10)                     00:11 (18) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        02:38 (12) 04:27 (12) 09:24 (11) 11:41 (13) 16:28 (15) 19:21 (32) 30:44 (48) 36:24 (53) 40:22 (50) 45:18 (51) 48:48 (51) 51:14 (51) 52:27 (51)                     52:38 (49)    
50 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 52:45 03:50 (59) 02:26 (53) 08:37 (68) 03:30 (64) 05:08 (49) 01:25 (51) 08:24 (43) 02:53 (34) 04:22 (28) 04:12 (37) 03:23 (47) 02:48 (45) 01:26 (45)                     00:21 (63) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        03:50 (59) 06:16 (56) 14:53 (65) 18:23 (64) 23:31 (60) 24:56 (59) 33:20 (60) 36:13 (52) 40:35 (51) 44:47 (50) 48:10 (50) 50:58 (49) 52:24 (49)                     52:45 (50)    
51 Christer Hedin IFK Enskede 53:11 03:34 (50) 02:05 (35) 04:59 (16) 05:03 (76) 04:49 (43) 01:33 (55) 07:20 (22) 04:11 (65) 04:41 (39) 04:33 (48) 04:30 (72) 03:43 (72) 01:24 (43)                     00:46 (76) Christer Hedin IFK Enskede
        03:34 (50) 05:39 (41) 10:38 (28) 15:41 (54) 20:30 (51) 22:03 (51) 29:23 (41) 33:34 (45) 38:15 (43) 42:48 (43) 47:18 (47) 51:01 (50) 52:25 (50)                     53:11 (51)    
52 Mats Lundblad Täby OK 53:40 02:47 (18) 01:56 (21) 06:20 (51) 02:58 (46) 04:36 (30) 01:45 (59) 08:52 (51) 07:21 (74) 05:44 (55) 03:41 (12) 03:10 (35) 02:43 (41) 01:37 (65)                     00:10 (16) Mats Lundblad Täby OK
        02:47 (18) 04:43 (18) 11:03 (34) 14:01 (38) 18:37 (37) 20:22 (37) 29:14 (38) 36:35 (55) 42:19 (53) 46:00 (53) 49:10 (52) 51:53 (52) 53:30 (52)                     53:40 (52)    
53 Martin Eriksson OK Södertörn 55:24 03:49 (57) 01:51 (19) 05:03 (20) 02:55 (44) 05:17 (55) 01:23 (47) 11:58 (73) 05:45 (70) 05:32 (51) 04:31 (47) 03:11 (36) 02:33 (32) 01:20 (36)                     00:16 (47) Martin Eriksson OK Södertörn
        03:49 (57) 05:40 (43) 10:43 (30) 13:38 (34) 18:55 (38) 20:18 (35) 32:16 (55) 38:01 (57) 43:33 (56) 48:04 (56) 51:15 (55) 53:48 (55) 55:08 (53)                     55:24 (53)    
54 Ingrid Graneli Haninge SOK 55:38 03:51 (61) 02:16 (47) 08:41 (69) 03:05 (50) 05:12 (52) 01:18 (39) 09:24 (58) 03:24 (46) 05:23 (49) 04:45 (56) 03:21 (46) 03:02 (60) 01:37 (65)                     00:19 (58) Ingrid Graneli Haninge SOK
        03:51 (61) 06:07 (54) 14:48 (64) 17:53 (60) 23:05 (58) 24:23 (57) 33:47 (61) 37:11 (56) 42:34 (54) 47:19 (54) 50:40 (54) 53:42 (53) 55:19 (54)                     55:38 (54)    
55 Björn Ekblom Skogsluffarna 55:54 03:27 (47) 02:30 (55) 06:34 (54) 03:06 (52) 05:52 (64) 01:13 (35) 08:48 (49) 02:52 (33) 06:45 (67) 04:44 (55) 04:28 (71) 03:23 (66) 01:42 (70)                     00:30 (71) Björn Ekblom Skogsluffarna
        03:27 (47) 05:57 (51) 12:31 (51) 15:37 (53) 21:29 (53) 22:42 (54) 31:30 (54) 34:22 (48) 41:07 (52) 45:51 (52) 50:19 (53) 53:42 (53) 55:24 (55)                     55:54 (55)    
56 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 56:37 03:52 (62) 02:11 (43) 06:38 (55) 03:39 (68) 06:03 (66) 02:02 (64) 08:27 (44) 03:36 (52) 06:33 (64) 04:36 (50) 03:48 (62) 03:22 (64) 01:36 (64)                     00:14 (37) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        03:52 (62) 06:03 (52) 12:41 (54) 16:20 (56) 22:23 (56) 24:25 (58) 32:52 (57) 36:28 (54) 43:01 (55) 47:37 (55) 51:25 (56) 54:47 (56) 56:23 (56)                     56:37 (56)    
57 Björn Sveréus Södertälje-Nykvarn OF 56:49 03:05 (32) 02:00 (26) 04:35 (8) 03:23 (60) 04:17 (18) 01:07 (23) 08:04 (35) 03:49 (56) 14:46 (78) 04:26 (43) 03:03 (25) 02:29 (29) 01:32 (59)                     00:13 (32) Björn Sveréus Södertälje-Nykvarn OF
        03:05 (32) 05:05 (29) 09:40 (14) 13:03 (26) 17:20 (23) 18:27 (23) 26:31 (25) 30:20 (30) 45:06 (59) 49:32 (57) 52:35 (57) 55:04 (57) 56:36 (57)                     56:49 (57)    
58 Gösta Guteland Snättringe SK 57:41 05:56 (76) 02:27 (54) 05:20 (34) 04:17 (73) 06:35 (72) 01:24 (49) 07:20 (22) 06:02 (71) 06:19 (60) 04:24 (41) 03:13 (39) 02:59 (58) 01:14 (15)                     00:11 (18) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:56 (76) 08:23 (74) 13:43 (59) 18:00 (61) 24:35 (66) 25:59 (64) 33:19 (59) 39:21 (61) 45:40 (62) 50:04 (58) 53:17 (58) 56:16 (58) 57:30 (58)                     57:41 (58)    
59 Per Geijer FM IF 57:52 05:32 (75) 02:31 (56) 05:51 (44) 02:58 (46) 07:19 (75) 01:18 (40) 07:42 (28) 06:02 (71) 06:23 (61) 04:38 (51) 03:20 (44) 02:44 (42) 01:16 (23)                     00:18 (56) Per Geijer FM IF
        05:32 (75) 08:03 (72) 13:54 (60) 16:52 (57) 24:11 (63) 25:29 (60) 33:11 (58) 39:13 (59) 45:36 (61) 50:14 (59) 53:34 (60) 56:18 (59) 57:34 (59)                     57:52 (59)    
60 Ulf Stridh Snättringe SK 58:39 03:38 (53) 03:35 (73) 05:37 (40) 02:41 (36) 06:17 (68) 01:37 (56) 08:01 (34) 08:14 (75) 05:20 (47) 05:14 (66) 03:08 (32) 03:30 (69) 01:26 (45)                     00:21 (63) Ulf Stridh Snättringe SK
        03:38 (53) 07:13 (68) 12:50 (55) 15:31 (52) 21:48 (55) 23:25 (55) 31:26 (53) 39:40 (62) 45:00 (58) 50:14 (59) 53:22 (59) 56:52 (60) 58:18 (60)                     58:39 (60)    
61 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 59:09 02:41 (16) 02:03 (31) 20:48 (78) 02:39 (35) 04:35 (29) 01:20 (44) 06:59 (15) 03:07 (38) 04:17 (26) 03:42 (15) 03:26 (49) 02:13 (12) 01:11 (8)                     00:08 (10) Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK
        02:41 (16) 04:44 (20) 25:32 (78) 28:11 (76) 32:46 (76) 34:06 (75) 41:05 (73) 44:12 (69) 48:29 (65) 52:11 (64) 55:37 (64) 57:50 (62) 59:01 (62)                     59:09 (61)    
62 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 59:15 03:17 (39) 03:01 (66) 08:51 (70) 03:21 (59) 05:43 (60) 01:30 (53) 10:09 (63) 03:06 (37) 06:12 (59) 05:57 (72) 03:27 (50) 03:01 (59) 01:22 (39)                     00:18 (56) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        03:17 (39) 06:18 (58) 15:09 (67) 18:30 (66) 24:13 (64) 25:43 (61) 35:52 (62) 38:58 (58) 45:10 (60) 51:07 (62) 54:34 (61) 57:35 (61) 58:57 (61)                     59:15 (62)    
63 Klas Langels Skarpnäcks OL 60:13 04:00 (64) 02:55 (65) 07:08 (59) 04:13 (71) 05:44 (61) 01:45 (59) 10:50 (66) 02:41 (26) 05:33 (52) 05:53 (69) 04:45 (74) 02:55 (53) 01:37 (65)                     00:14 (37) Klas Langels Skarpnäcks OL
        04:00 (64) 06:55 (65) 14:03 (61) 18:16 (63) 24:00 (61) 25:45 (62) 36:35 (63) 39:16 (60) 44:49 (57) 50:42 (61) 55:27 (63) 58:22 (63) 59:59 (63)                     60:13 (63)    
64 Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK 60:15 04:02 (66) 03:15 (69) 07:15 (60) 03:41 (69) 06:21 (70) 01:24 (49) 10:51 (67) 03:18 (42) 06:52 (69) 04:28 (45) 03:50 (64) 03:14 (61) 01:29 (55)                     00:15 (43) Tor Lindström Tumba-Mälarhöjden OK
        04:02 (66) 07:17 (69) 14:32 (63) 18:13 (62) 24:34 (65) 25:58 (63) 36:49 (64) 40:07 (63) 46:59 (63) 51:27 (63) 55:17 (62) 58:31 (64) 60:00 (64)                     60:15 (64)    
65 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 61:42 03:43 (56) 02:33 (57) 11:43 (74) 04:46 (74) 05:47 (62) 01:23 (46) 08:51 (50) 03:38 (53) 05:58 (56) 04:12 (37) 03:42 (61) 03:22 (64) 01:38 (68)                     00:26 (67) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        03:43 (56) 06:16 (56) 17:59 (73) 22:45 (74) 28:32 (75) 29:55 (72) 38:46 (66) 42:24 (65) 48:22 (64) 52:34 (65) 56:16 (65) 59:38 (65) 61:16 (65)                     61:42 (65)    
66 Carin Runqvist Järfälla OK 63:05 04:28 (72) 02:24 (51) 06:42 (56) 03:27 (62) 07:06 (74) 02:02 (64) 11:01 (69) 03:16 (40) 08:03 (73) 06:18 (76) 03:39 (58) 02:48 (45) 01:32 (59)                     00:19 (58) Carin Runqvist Järfälla OK
        04:28 (72) 06:52 (63) 13:34 (58) 17:01 (58) 24:07 (62) 26:09 (65) 37:10 (65) 40:26 (64) 48:29 (65) 54:47 (67) 58:26 (67) 61:14 (66) 62:46 (66)                     63:05 (66)    
67 Leif Hermundstad Snättringe SK 64:07 04:15 (69) 02:12 (45) 12:25 (77) 03:07 (53) 05:47 (62) 01:19 (43) 09:51 (60) 03:38 (53) 06:30 (63) 05:10 (65) 04:06 (68) 03:25 (68) 01:41 (69)                     00:41 (75) Leif Hermundstad Snättringe SK
        04:15 (69) 06:27 (61) 18:52 (76) 21:59 (73) 27:46 (74) 29:05 (70) 38:56 (67) 42:34 (66) 49:04 (67) 54:14 (66) 58:20 (66) 61:45 (67) 63:26 (67)                     64:07 (67)    
68 Anders Tegeström Stockholms OK 64:52 04:19 (71) 03:22 (70) 06:43 (57) 03:25 (61) 05:31 (57) 07:36 (76) 09:44 (59) 02:54 (35) 07:01 (70) 05:25 (68) 03:51 (65) 03:32 (70) 01:17 (29)                     00:12 (27) Anders Tegeström Stockholms OK
        04:19 (71) 07:41 (70) 14:24 (62) 17:49 (59) 23:20 (59) 30:56 (74) 40:40 (72) 43:34 (68) 50:35 (69) 56:00 (69) 59:51 (68) 63:23 (68) 64:40 (68)                     64:52 (68)    
69 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 66:29 02:38 (12) 01:47 (12) 08:57 (71) 05:02 (75) 04:26 (23) 01:30 (53) 07:01 (16) 17:58 (78) 05:37 (53) 04:10 (35) 03:35 (56) 02:20 (19) 01:17 (29)                     00:11 (18) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        02:38 (12) 04:25 (10) 13:22 (56) 18:24 (65) 22:50 (57) 24:20 (56) 31:21 (52) 49:19 (75) 54:56 (73) 59:06 (72) 62:41 (71) 65:01 (70) 66:18 (70)                     66:29 (69)    
70 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 66:30 04:18 (70) 04:08 (77) 07:48 (63) 03:34 (67) 06:46 (73) 03:44 (75) 09:58 (62) 04:00 (60) 07:48 (71) 04:58 (61) 03:56 (66) 03:21 (63) 01:44 (71)                     00:27 (68) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        04:18 (70) 08:26 (75) 16:14 (70) 19:48 (69) 26:34 (69) 30:18 (73) 40:16 (71) 44:16 (70) 52:04 (70) 57:02 (70) 60:58 (69) 64:19 (69) 66:03 (69)                     66:30 (70)    
71 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 68:11 07:00 (78) 04:06 (76) 06:04 (48) 03:29 (63) 06:30 (71) 01:23 (46) 11:29 (71) 03:22 (45) 06:26 (62) 05:57 (72) 05:25 (75) 04:34 (76) 01:51 (72)                     00:35 (73) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        07:00 (78) 11:06 (78) 17:10 (71) 20:39 (70) 27:09 (70) 28:32 (68) 40:01 (69) 43:23 (67) 49:49 (68) 55:46 (68) 61:11 (70) 65:45 (71) 67:36 (71)                     68:11 (71)    
72 Göran Johansson Snättringe SK 68:17 05:04 (74) 03:03 (67) 10:34 (72) 03:03 (49) 05:41 (59) 07:51 (77) 09:00 (54) 02:44 (29) 06:45 (67) 04:41 (53) 04:26 (70) 03:23 (66) 01:33 (61)                     00:29 (70) Göran Johansson Snättringe SK
        05:04 (74) 08:07 (73) 18:41 (75) 21:44 (72) 27:25 (71) 35:16 (76) 44:16 (76) 47:00 (73) 53:45 (72) 58:26 (71) 62:52 (72) 66:15 (72) 67:48 (72)                     68:17 (72)    
73 Gunnar Hellström Haninge SOK 71:23 03:50 (59) 02:36 (59) 12:14 (75) 04:14 (72) 04:45 (39) 00:57 (9) 11:37 (72) 10:04 (77) 06:42 (66) 05:06 (64) 03:57 (67) 03:34 (71) 01:27 (48)                     00:20 (61) Gunnar Hellström Haninge SOK
        03:50 (59) 06:26 (60) 18:40 (74) 22:54 (75) 27:39 (73) 28:36 (69) 40:13 (70) 50:17 (76) 56:59 (74) 62:05 (74) 66:02 (74) 69:36 (74) 71:03 (74)                     71:23 (73)    
74 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 71:33 04:01 (65) 02:54 (64) 08:25 (67) 03:47 (70) 06:20 (69) 01:52 (61) 14:13 (76) 04:04 (61) 06:38 (65) 08:16 (78) 04:30 (72) 03:54 (73) 02:00 (74)                     00:39 (74) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        04:01 (65) 06:55 (65) 15:20 (68) 19:07 (67) 25:27 (68) 27:19 (67) 41:32 (74) 45:36 (72) 52:14 (71) 60:30 (73) 65:00 (73) 68:54 (73) 70:54 (73)                     71:33 (74)    
75 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 76:52 03:55 (63) 02:20 (50) 11:39 (73) 03:31 (65) 06:06 (67) 01:37 (56) 10:51 (67) 04:25 (67) 14:14 (77) 06:14 (75) 04:25 (69) 04:24 (75) 02:11 (76)                     01:00 (77) Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:55 (63) 06:15 (55) 17:54 (72) 21:25 (71) 27:31 (72) 29:08 (71) 39:59 (68) 44:24 (71) 58:38 (76) 64:52 (76) 69:17 (75) 73:41 (75) 75:52 (75)                     76:52 (75)    
76 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 77:16 03:21 (42) 05:31 (78) 07:16 (61) 03:15 (56) 05:57 (65) 01:58 (63) 16:40 (77) 05:15 (68) 07:52 (72) 05:54 (70) 07:52 (78) 04:05 (74) 01:53 (73)                     00:27 (68) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:21 (42) 08:52 (76) 16:08 (69) 19:23 (68) 25:20 (67) 27:18 (66) 43:58 (75) 49:13 (74) 57:05 (75) 62:59 (75) 70:51 (76) 74:56 (76) 76:49 (76)                     77:16 (76)    
77 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 93:15 05:03 (73) 02:40 (61) 07:18 (62) 14:37 (78) 07:24 (76) 02:18 (70) 17:25 (78) 07:04 (73) 10:22 (76) 05:56 (71) 05:33 (76) 04:58 (77) 02:15 (77)                     00:22 (65) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        05:03 (73) 07:43 (71) 15:01 (66) 29:38 (77) 37:02 (77) 39:20 (77) 56:45 (77) 63:49 (77) 74:11 (77) 80:07 (77) 85:40 (77) 90:38 (77) 92:53 (77)                     93:15 (77)    
78 Ingvar Oskarsson Klubblös 108:33 06:07 (77) 03:51 (75) 12:19 (76) 08:10 (77) 10:01 (78) 13:34 (78) 12:28 (75) 09:52 (76) 09:32 (74) 07:27 (77) 06:01 (77) 05:40 (78) 02:22 (78)                     01:09 (78) Ingvar Oskarsson Klubblös
        06:07 (77) 09:58 (77) 22:17 (77) 30:27 (78) 40:28 (78) 54:02 (78) 66:30 (78) 76:22 (78) 85:54 (78) 93:21 (78) 99:22 (78) 105:02 (78) 107:24 (78)                     108:33 (78)    
- Kjell Holmberg OK Södertörn 34:02 03:02   01:56   17:35   04:26   04:08   01:58                                                   00:57   Kjell Holmberg OK Södertörn
        03:02   04:58   22:33   26:59   31:07   33:05                                                   34:02      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 2,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål   Bana D - 2,6 km Klubb
1 Per Ljung Centrum OK 26:39 04:00 (1) 02:17 (1) 00:45 (1) 05:49 (1) 01:54 (1) 04:09 (1) 04:52 (1) 01:49 (1) 01:07 (1)                                         Per Ljung Centrum OK
        04:00 (1) 06:17 (1) 07:02 (1) 12:51 (1) 14:45 (1) 18:54 (1) 23:46 (1) 25:35 (1) 26:42 (1)                                     Ej tid  ----->      
2 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 39:00 04:31 (2) 04:08 (17) 01:46 (29) 08:16 (3) 03:00 (2) 05:52 (3) 07:17 (2) 02:37 (3) 01:28 (6)                                     00:05 (1) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        04:31 (2) 08:39 (3) 10:25 (8) 18:41 (2) 21:41 (2) 27:33 (2) 34:50 (2) 37:27 (2) 38:55 (2)                                     39:00 (1)    
3 Bertil Rydgren IFK Enskede 42:21 05:01 (5) 03:39 (7) 01:19 (12) 09:00 (5) 03:57 (18) 06:43 (7) 07:41 (6) 03:20 (13) 01:31 (9)                                     00:10 (2) Bertil Rydgren IFK Enskede
        05:01 (5) 08:40 (5) 09:59 (4) 18:59 (3) 22:56 (4) 29:39 (3) 37:20 (3) 40:40 (3) 42:11 (3)                                     42:21 (2)    
4 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 43:05 05:13 (8) 03:37 (5) 01:20 (14) 09:00 (5) 03:20 (5) 07:54 (17) 07:28 (4) 02:55 (7) 01:52 (22)                                     00:26 (19) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        05:13 (8) 08:50 (6) 10:10 (5) 19:10 (4) 22:30 (3) 30:24 (4) 37:52 (4) 40:47 (4) 42:39 (4)                                     43:05 (3)    
5 Björn Stolt OK Ravinen 44:49 08:26 (26) 03:19 (3) 01:13 (6) 09:13 (8) 03:35 (8) 06:25 (5) 07:47 (7) 03:07 (9) 01:28 (6)                                     00:16 (6) Björn Stolt OK Ravinen
        08:26 (26) 11:45 (20) 12:58 (16) 22:11 (7) 25:46 (7) 32:11 (6) 39:58 (5) 43:05 (5) 44:33 (5)                                     44:49 (4)    
6 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 44:56 05:58 (14) 06:47 (39) 01:22 (15) 07:45 (2) 03:16 (4) 06:11 (4) 09:09 (17) 02:46 (5) 01:26 (4)                                     00:16 (6) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        05:58 (14) 12:45 (25) 14:07 (24) 21:52 (6) 25:08 (5) 31:19 (5) 40:28 (6) 43:14 (6) 44:40 (6)                                     44:56 (5)    
7 Sven-Erik Widin OK Österåker 45:55 06:34 (16) 03:53 (11) 01:26 (18) 09:31 (9) 03:46 (11) 07:26 (13) 08:23 (10) 03:07 (9) 01:29 (8)                                     00:20 (10) Sven-Erik Widin OK Österåker
        06:34 (16) 10:27 (14) 11:53 (11) 21:24 (5) 25:10 (6) 32:36 (7) 40:59 (7) 44:06 (7) 45:35 (7)                                     45:55 (6)    
8 Lennart Sjöstål Klubblös 48:04 08:01 (23) 03:59 (14) 01:19 (12) 10:01 (13) 03:46 (11) 07:21 (12) 08:28 (11) 03:12 (12) 01:36 (12)                                     00:21 (13) Lennart Sjöstål Klubblös
        08:01 (23) 12:00 (21) 13:19 (20) 23:20 (12) 27:06 (11) 34:27 (10) 42:55 (9) 46:07 (8) 47:43 (8)                                     48:04 (7)    
9 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 48:31 05:07 (6) 03:55 (12) 01:17 (10) 12:28 (22) 03:24 (6) 08:08 (20) 08:34 (12) 03:24 (16) 01:50 (19)                                     00:24 (16) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        05:07 (6) 09:02 (8) 10:19 (7) 22:47 (10) 26:11 (9) 34:19 (9) 42:53 (8) 46:17 (9) 48:07 (9)                                     48:31 (8)    
10 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 49:24 09:18 (29) 03:38 (6) 01:08 (3) 11:04 (16) 03:37 (9) 06:52 (10) 07:50 (8) 03:35 (21) 01:38 (13)                                     00:44 (31) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        09:18 (29) 12:56 (26) 14:04 (23) 25:08 (17) 28:45 (13) 35:37 (12) 43:27 (10) 47:02 (10) 48:40 (10)                                     49:24 (9)    
11 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 50:49 08:05 (24) 03:39 (7) 01:15 (7) 09:36 (10) 03:31 (7) 07:47 (16) 10:52 (26) 03:48 (24) 01:41 (15)                                     00:35 (26) Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF
        08:05 (24) 11:44 (19) 12:59 (17) 22:35 (9) 26:06 (8) 33:53 (8) 44:45 (11) 48:33 (11) 50:14 (11)                                     50:49 (10)    
12 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 51:09 12:14 (36) 03:41 (9) 01:08 (3) 09:05 (7) 03:54 (15) 06:49 (9) 08:45 (13) 03:30 (17) 01:38 (13)                                     00:25 (17) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        12:14 (36) 15:55 (32) 17:03 (30) 26:08 (20) 30:02 (14) 36:51 (13) 45:36 (13) 49:06 (12) 50:44 (12)                                     51:09 (11)    
13 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 51:35 05:45 (10) 04:10 (18) 01:37 (23) 11:36 (20) 03:39 (10) 07:59 (18) 10:23 (25) 04:06 (29) 01:48 (17)                                     00:32 (23) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:45 (10) 09:55 (9) 11:32 (9) 23:08 (11) 26:47 (10) 34:46 (11) 45:09 (12) 49:15 (13) 51:03 (13)                                     51:35 (12)    
14 Bo Winald Hellas Orientering 56:58 06:50 (19) 04:18 (20) 01:30 (21) 11:24 (17) 04:20 (21) 13:46 (38) 08:51 (15) 03:30 (17) 02:02 (29)                                     00:27 (20) Bo Winald Hellas Orientering
        06:50 (19) 11:08 (15) 12:38 (15) 24:02 (14) 28:22 (12) 42:08 (21) 50:59 (15) 54:29 (15) 56:31 (14)                                     56:58 (13)    
15 Jonas Ernfridsson Hellas Orientering 57:27 06:41 (17) 05:00 (29) 01:29 (19) 12:53 (24) 04:12 (19) 08:18 (22) 11:15 (28) 04:32 (35) 02:12 (34)                                     00:55 (36) Jonas Ernfridsson Hellas Orientering
        06:41 (17) 11:41 (16) 13:10 (19) 26:03 (19) 30:15 (16) 38:33 (15) 49:48 (14) 54:20 (14) 56:32 (15)                                     57:27 (14)    
16 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 57:29 05:17 (9) 04:52 (28) 02:23 (36) 12:11 (21) 08:45 (37) 08:07 (19) 09:58 (22) 03:36 (22) 01:51 (20)                                     00:29 (22) Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby
        05:17 (9) 10:09 (11) 12:32 (14) 24:43 (15) 33:28 (20) 41:35 (19) 51:33 (16) 55:09 (16) 57:00 (16)                                     57:29 (15)    
17 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 58:00 05:54 (13) 04:12 (19) 01:37 (23) 10:38 (14) 12:52 (40) 06:36 (6) 09:45 (21) 03:56 (26) 01:53 (23)                                     00:37 (27) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        05:54 (13) 10:06 (10) 11:43 (10) 22:21 (8) 35:13 (26) 41:49 (20) 51:34 (17) 55:30 (17) 57:23 (17)                                     58:00 (16)    
18 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 58:29 12:49 (37) 04:07 (16) 01:31 (22) 12:52 (23) 03:48 (13) 07:27 (14) 09:26 (18) 03:56 (26) 02:01 (28)                                     00:32 (23) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        12:49 (37) 16:56 (35) 18:27 (32) 31:19 (29) 35:07 (25) 42:34 (23) 52:00 (18) 55:56 (18) 57:57 (18)                                     58:29 (17)    
19 Björn Simons Sundbybergs IK 59:33 12:54 (38) 04:05 (15) 01:49 (30) 10:44 (15) 05:58 (31) 05:50 (2) 12:34 (30) 03:32 (19) 02:09 (32)                                         Björn Simons Sundbybergs IK
        12:54 (38) 16:59 (36) 18:48 (35) 29:32 (26) 35:30 (28) 41:20 (18) 53:54 (21) 57:26 (19) 59:35 (19)                                     Ej tid  ----->      
20 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 60:09 15:29 (42) 03:11 (2) 03:00 (38) 08:54 (4) 08:25 (36) 07:20 (11) 09:35 (20) 02:52 (6) 01:09 (2)                                     00:14 (4) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        15:29 (42) 18:40 (38) 21:40 (40) 30:34 (28) 38:59 (35) 46:19 (28) 55:54 (26) 58:46 (23) 59:55 (21)                                     60:09 (18)    
21 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 60:20 05:07 (6) 03:32 (4) 00:57 (2) 22:34 (40) 03:14 (3) 07:40 (15) 09:33 (19) 05:13 (40) 01:51 (20)                                     00:39 (29) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        05:07 (6) 08:39 (3) 09:36 (2) 32:10 (30) 35:24 (27) 43:04 (24) 52:37 (19) 57:50 (20) 59:41 (20)                                     60:20 (19)    
22 Karin Nordebo Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 60:50 14:04 (40) 05:23 (33) 01:16 (9) 14:21 (30) 03:50 (14) 08:45 (25) 08:03 (9) 03:08 (11) 01:43 (16)                                     00:17 (8) Karin Nordebo Näslund Tumba-Mälarhöjden OK
        14:04 (40) 19:27 (39) 20:43 (38) 35:04 (36) 38:54 (34) 47:39 (32) 55:42 (25) 58:50 (25) 60:33 (24)                                     60:50 (20)    
23 Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 60:52 09:20 (30) 04:24 (24) 01:45 (28) 09:55 (11) 04:54 (25) 10:03 (32) 14:16 (37) 03:51 (25) 01:59 (27)                                     00:25 (17) Elisabet Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:20 (30) 13:44 (27) 15:29 (26) 25:24 (18) 30:18 (17) 40:21 (16) 54:37 (24) 58:28 (22) 60:27 (23)                                     60:52 (21)    
24 Birgitta Nylund Järfälla OK 60:53 06:47 (18) 05:16 (31) 01:56 (32) 14:31 (32) 05:09 (28) 10:11 (33) 10:13 (24) 04:17 (32) 02:05 (31)                                     00:28 (21) Birgitta Nylund Järfälla OK
        06:47 (18) 12:03 (22) 13:59 (22) 28:30 (24) 33:39 (22) 43:50 (25) 54:03 (22) 58:20 (21) 60:25 (22)                                     60:53 (22)    
25 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 61:25 09:33 (31) 04:28 (26) 01:23 (16) 17:36 (35) 05:12 (29) 09:50 (30) 08:58 (16) 02:40 (4) 01:25 (3)                                     00:20 (10) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        09:33 (31) 14:01 (28) 15:24 (25) 33:00 (32) 38:12 (31) 48:02 (33) 57:00 (29) 59:40 (26) 61:05 (25)                                     61:25 (23)    
26 Kurt Boström OK Linné 62:04 07:22 (21) 04:19 (21) 04:36 (40) 09:56 (12) 03:55 (17) 08:18 (22) 15:14 (39) 05:06 (38) 02:27 (37)                                     00:51 (33) Kurt Boström OK Linné
        07:22 (21) 11:41 (16) 16:17 (29) 26:13 (21) 30:08 (15) 38:26 (14) 53:40 (20) 58:46 (23) 61:13 (26)                                     62:04 (24)    
27 Helena Librand OK Älvsjö-Örby 62:14 15:24 (41) 05:20 (32) 02:19 (35) 11:34 (18) 07:34 (35) 08:09 (21) 07:37 (5) 02:36 (2) 01:27 (5)                                     00:14 (4) Helena Librand OK Älvsjö-Örby
        15:24 (41) 20:44 (42) 23:03 (42) 34:37 (35) 42:11 (38) 50:20 (36) 57:57 (31) 60:33 (29) 62:00 (27)                                     62:14 (25)    
28 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 62:25 10:36 (33) 06:15 (37) 01:49 (30) 13:41 (27) 04:34 (23) 09:26 (29) 10:01 (23) 03:33 (20) 02:09 (32)                                     00:21 (13) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        10:36 (33) 16:51 (34) 18:40 (34) 32:21 (31) 36:55 (30) 46:21 (29) 56:22 (27) 59:55 (28) 62:04 (28)                                     62:25 (26)    
29 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 63:22 06:03 (15) 04:22 (22) 01:41 (26) 13:00 (26) 06:33 (33) 09:10 (27) 13:30 (33) 05:24 (41) 02:28 (38)                                     01:11 (40) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        06:03 (15) 10:25 (12) 12:06 (12) 25:06 (16) 31:39 (18) 40:49 (17) 54:19 (23) 59:43 (27) 62:11 (29)                                     63:22 (27)    
30 Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK 63:44 05:52 (12) 04:33 (27) 01:41 (26) 11:34 (18) 10:53 (39) 11:20 (36) 11:03 (27) 04:21 (33) 01:49 (18)                                     00:38 (28) Sten Tiderman Tumba-Mälarhöjden OK
        05:52 (12) 10:25 (12) 12:06 (12) 23:40 (13) 34:33 (24) 45:53 (27) 56:56 (28) 61:17 (30) 63:06 (30)                                     63:44 (28)    
31 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 64:12 06:51 (20) 05:32 (34) 05:14 (41) 18:00 (36) 04:16 (20) 09:59 (31) 08:50 (14) 03:23 (14) 01:55 (24)                                     00:12 (3) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        06:51 (20) 12:23 (24) 17:37 (31) 35:37 (39) 39:53 (36) 49:52 (35) 58:42 (33) 62:05 (31) 64:00 (31)                                     64:12 (29)    
32 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 65:38 10:20 (32) 04:24 (24) 01:10 (5) 13:41 (27) 03:54 (15) 08:49 (26) 15:38 (40) 04:50 (36) 02:02 (29)                                     00:50 (32) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        10:20 (32) 14:44 (30) 15:54 (27) 29:35 (27) 33:29 (21) 42:18 (22) 57:56 (30) 62:46 (32) 64:48 (32)                                     65:38 (30)    
33 Lars Dyrhage Järfälla OK 65:42 04:59 (4) 03:55 (12) 01:18 (11) 16:12 (33) 10:07 (38) 09:18 (28) 12:50 (31) 04:15 (30) 01:55 (24)                                     00:53 (34) Lars Dyrhage Järfälla OK
        04:59 (4) 08:54 (7) 10:12 (6) 26:24 (22) 36:31 (29) 45:49 (26) 58:39 (32) 62:54 (33) 64:49 (33)                                     65:42 (31)    
34 Lars Nordin Solna OK 67:25 05:48 (11) 05:55 (36) 01:25 (17) 14:24 (31) 05:34 (30) 15:25 (41) 12:51 (32) 03:58 (28) 01:31 (9)                                     00:34 (25) Lars Nordin Solna OK
        05:48 (11) 11:43 (18) 13:08 (18) 27:32 (23) 33:06 (19) 48:31 (34) 61:22 (35) 65:20 (35) 66:51 (34)                                     67:25 (32)    
35 Erland Ljungström Gustavsbergs OK 68:23 07:54 (22) 04:23 (23) 01:38 (25) 19:55 (39) 04:40 (24) 08:20 (24) 14:02 (35) 03:43 (23) 03:25 (41)                                     00:23 (15) Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        07:54 (22) 12:17 (23) 13:55 (21) 33:50 (34) 38:30 (33) 46:50 (30) 60:52 (34) 64:35 (34) 68:00 (36)                                     68:23 (33)    
36 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 68:40 08:19 (25) 06:28 (38) 01:29 (19) 12:56 (25) 04:28 (22) 13:32 (37) 14:15 (36) 04:16 (31) 02:14 (35)                                     00:43 (30) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        08:19 (25) 14:47 (31) 16:16 (28) 29:12 (25) 33:40 (23) 47:12 (31) 61:27 (36) 65:43 (36) 67:57 (35)                                     68:40 (34)    
37 Lars Löthman Järfälla OK 69:13 09:00 (28) 05:13 (30) 05:24 (42) 13:47 (29) 05:02 (26) 13:54 (39) 11:15 (28) 03:23 (14) 01:58 (26)                                     00:17 (8) Lars Löthman Järfälla OK
        09:00 (28) 14:13 (29) 19:37 (36) 33:24 (33) 38:26 (32) 52:20 (37) 63:35 (37) 66:58 (37) 68:56 (37)                                     69:13 (35)    
38 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 76:16 04:38 (3) 03:43 (10) 01:15 (7) 25:47 (42) 21:52 (41) 06:44 (8) 07:27 (3) 02:56 (8) 01:34 (11)                                     00:20 (10) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        04:38 (3) 08:21 (2) 09:36 (2) 35:23 (38) 57:15 (41) 63:59 (39) 71:26 (38) 74:22 (38) 75:56 (38)                                     76:16 (36)    
39 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 83:48 08:58 (27) 07:12 (40) 02:27 (37) 16:31 (34) 06:16 (32) 11:14 (35) 23:29 (42) 04:25 (34) 02:22 (36)                                     00:54 (35) Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK
        08:58 (27) 16:10 (33) 18:37 (33) 35:08 (37) 41:24 (37) 52:38 (38) 76:07 (39) 80:32 (39) 82:54 (39)                                     83:48 (37)    
40 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 92:56 10:47 (34) 07:14 (41) 02:09 (34) 18:13 (37) 07:14 (34) 24:03 (42) 14:43 (38) 05:06 (38) 02:32 (39)                                     00:55 (36) Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        10:47 (34) 18:01 (37) 20:10 (37) 38:23 (40) 45:37 (39) 69:40 (41) 84:23 (41) 89:29 (41) 92:01 (40)                                     92:56 (38)    
41 Mats Halvarez Klubblös 93:07 12:13 (35) 07:20 (42) 03:15 (39) 23:50 (41) 05:02 (26) 14:47 (40) 13:30 (33) 04:54 (37) 07:20 (42)                                     00:56 (38) Mats Halvarez Klubblös
        12:13 (35) 19:33 (40) 22:48 (41) 46:38 (42) 51:40 (40) 66:27 (40) 79:57 (40) 84:51 (40) 92:11 (41)                                     93:07 (39)    
42 Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 104:24 14:03 (39) 05:32 (34) 02:00 (33) 19:11 (38) 22:18 (42) 10:40 (34) 18:21 (41) 08:12 (42) 03:08 (40)                                     00:59 (39) Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        14:03 (39) 19:35 (41) 21:35 (39) 40:46 (41) 63:04 (42) 73:44 (42) 92:05 (42) 100:17 (42) 103:25 (42)                                     104:24 (40)    
- Berit Lindunger Haninge SOK 66:19 30:57   05:21   13:24   09:50   04:21   01:58                                                   00:28   Berit Lindunger Haninge SOK
        30:57   36:18   49:42   59:32   63:53   65:51                                                   66:19      
- Carl Lang OK Österåker 68:03 11:16   05:30   01:55           11:27   24:02                                               13:53   Carl Lang OK Österåker
        11:16   16:46   18:41   18:41   18:41   30:08   54:10                                               68:03      
- Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 75:17 11:51   05:31   02:01   15:48   06:18   15:20                                                   18:28   Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        11:51   17:22   19:23   35:11   41:29   56:49                                                   75:17      
- Johny Lindmark Skarpnäcks OL 83:25 12:38   04:50   01:20   18:51   09:50   13:07   15:00   04:23   02:18                                       01:08   Johny Lindmark Skarpnäcks OL
        12:38   17:28   18:48   37:39   47:29   60:36   75:36   79:59   82:17                                       83:25      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana E - 2,0 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                                   Mål   Bana E - 2,0 km Klubb
1 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 40:27 06:08 (2) 01:28 (2) 08:26 (1) 08:55 (1) 08:37 (13) 06:26 (9)                                                 00:27 (2) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        06:08 (2) 07:36 (1) 16:02 (1) 24:57 (1) 33:34 (1) 40:00 (1)                                                 40:27 (1)    
2 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 41:02 07:03 (6) 01:34 (3) 10:11 (4) 09:22 (5) 06:06 (1) 06:01 (5)                                                 00:45 (7) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        07:03 (6) 08:37 (5) 18:48 (3) 28:10 (2) 34:16 (2) 40:17 (2)                                                 41:02 (2)    
3 Alf Persson OK Österåker 42:37 06:58 (5) 01:41 (4) 11:06 (7) 09:31 (6) 06:34 (3) 06:03 (6)                                                 00:44 (6) Alf Persson OK Österåker
        06:58 (5) 08:39 (6) 19:45 (4) 29:16 (3) 35:50 (3) 41:53 (3)                                                 42:37 (3)    
4 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 43:47 06:07 (1) 01:48 (6) 09:45 (2) 11:48 (10) 07:24 (10) 06:05 (7)                                                 00:50 (10) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        06:07 (1) 07:55 (2) 17:40 (2) 29:28 (4) 36:52 (4) 42:57 (4)                                                 43:47 (4)    
5 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 45:17 07:35 (8) 02:02 (11) 10:46 (5) 09:12 (2) 09:19 (17) 05:52 (4)                                                 00:31 (3) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        07:35 (8) 09:37 (8) 20:23 (5) 29:35 (5) 38:54 (5) 44:46 (5)                                                 45:17 (5)    
6 Bror Wahlberg Haninge SOK 45:30 07:24 (7) 02:02 (11) 12:17 (10) 11:02 (8) 06:55 (7) 05:17 (2)                                                 00:33 (4) Bror Wahlberg Haninge SOK
        07:24 (7) 09:26 (7) 21:43 (7) 32:45 (6) 39:40 (7) 44:57 (6)                                                 45:30 (6)    
7 Margaretha Nylund OK Södertörn 45:48 06:32 (4) 01:53 (10) 14:32 (14) 10:27 (7) 06:06 (1) 05:45 (3)                                                 00:33 (4) Margaretha Nylund OK Södertörn
        06:32 (4) 08:25 (4) 22:57 (8) 33:24 (8) 39:30 (6) 45:15 (7)                                                 45:48 (7)    
8 Ronny Hedlund OK Södertörn 47:28 06:22 (3) 01:42 (5) 16:05 (15) 09:19 (3) 06:51 (6) 06:14 (8)                                                 00:55 (13) Ronny Hedlund OK Södertörn
        06:22 (3) 08:04 (3) 24:09 (10) 33:28 (9) 40:19 (8) 46:33 (8)                                                 47:28 (8)    
9 Kerstin Pettersson Tullinge SK 48:56 08:58 (12) 02:06 (13) 10:00 (3) 12:04 (11) 07:47 (11) 07:15 (15)                                                 00:46 (8) Kerstin Pettersson Tullinge SK
        08:58 (12) 11:04 (12) 21:04 (6) 33:08 (7) 40:55 (9) 48:10 (9)                                                 48:56 (9)    
10 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 51:55 14:41 (19) 01:23 (1) 14:08 (13) 09:20 (4) 06:59 (8) 05:00 (1)                                                 00:24 (1) Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        14:41 (19) 16:04 (18) 30:12 (15) 39:32 (12) 46:31 (12) 51:31 (10)                                                 51:55 (10)    
11 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 53:13 07:52 (10) 01:51 (8) 14:02 (11) 11:26 (9) 09:03 (14) 07:57 (18)                                                 01:02 (19) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        07:52 (10) 09:43 (9) 23:45 (9) 35:11 (10) 44:14 (10) 52:11 (11)                                                 53:13 (11)    
12 Jan Burell OK Enen 53:21 08:24 (11) 02:08 (14) 14:03 (12) 12:38 (12) 08:26 (12) 06:52 (12)                                                 00:50 (10) Jan Burell OK Enen
        08:24 (11) 10:32 (11) 24:35 (11) 37:13 (11) 45:39 (11) 52:31 (12)                                                 53:21 (12)    
13 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 55:09 13:04 (18) 01:48 (6) 11:34 (9) 14:14 (14) 06:48 (5) 06:45 (11)                                                 00:56 (14) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        13:04 (18) 14:52 (16) 26:26 (13) 40:40 (14) 47:28 (14) 54:13 (13)                                                 55:09 (13)    
14 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 55:10 12:57 (16) 01:52 (9) 11:32 (8) 14:17 (15) 06:41 (4) 06:54 (13)                                                 00:57 (15) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        12:57 (16) 14:49 (15) 26:21 (12) 40:38 (13) 47:19 (13) 54:13 (13)                                                 55:10 (14)    
15 Sven Jansson Snättringe SK 66:10 15:22 (21) 02:26 (16) 11:02 (6) 17:43 (19) 09:07 (15) 09:36 (21)                                                 00:54 (12) Sven Jansson Snättringe SK
        15:22 (21) 17:48 (20) 28:50 (14) 46:33 (15) 55:40 (15) 65:16 (15)                                     &