Sträcktider Luffarligan  Farstanäset                                                                        
  2019-03-27 Svarta tider är sträcktider                                                                        
    Blå tider är från start                                                                              
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                          
                                                                                   
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Hannes Svahn OK Ravinen 41:13 02:30 (2) 04:19 (4) 00:35 (1) 02:29 (2) 01:45 (2) 02:24 (1) 03:44 (10) 03:31 (2) 01:24 (3) 01:25 (1) 04:34 (12) 02:26 (2) 02:02 (4) 03:12 (3) 02:29 (1) 01:02 (2) 00:47 (2) 00:35 (1) Hannes Svahn OK Ravinen
        02:30 (2) 06:49 (2) 07:24 (1) 09:53 (1) 11:38 (1) 14:02 (1) 17:46 (2) 21:17 (2) 22:41 (2) 24:06 (2) 28:40 (2) 31:06 (1) 33:08 (2) 36:20 (2) 38:49 (1) 39:51 (1) 40:38 (1) 41:13 (1)    
2 Göran Thimberg Söders-Tyresö 41:25 02:28 (1) 04:18 (2) 00:53 (7) 02:22 (1) 02:06 (7) 02:29 (2) 02:29 (1) 03:59 (6) 01:17 (1) 01:26 (2) 05:04 (13) 02:21 (1) 01:49 (1) 03:05 (1) 03:04 (10) 00:58 (1) 00:42 (1) 00:35 (1) Göran Thimberg Söders-Tyresö
        02:28 (1) 06:46 (1) 07:39 (2) 10:01 (2) 12:07 (2) 14:36 (2) 17:05 (1) 21:04 (1) 22:21 (1) 23:47 (1) 28:51 (3) 31:12 (2) 33:01 (1) 36:06 (1) 39:10 (2) 40:08 (2) 40:50 (2) 41:25 (2)    
3 Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF 42:16 03:26 (7) 04:18 (2) 00:35 (1) 02:36 (3) 02:13 (10) 02:33 (5) 02:34 (2) 03:39 (4) 01:33 (7) 01:37 (8) 03:09 (1) 03:22 (11) 01:59 (3) 03:09 (2) 03:00 (8) 01:04 (3) 00:49 (3) 00:40 (5) Mårten Frendelius Kamrat och IF KIF
        03:26 (7) 07:44 (4) 08:19 (4) 10:55 (4) 13:08 (4) 15:41 (4) 18:15 (3) 21:54 (3) 23:27 (3) 25:04 (3) 28:13 (1) 31:35 (3) 33:34 (3) 36:43 (3) 39:43 (3) 40:47 (3) 41:36 (3) 42:16 (3)    
4 Per Backlund OK Södertörn 43:01 03:00 (4) 04:16 (1) 00:46 (4) 02:46 (5) 01:43 (1) 02:42 (9) 03:38 (9) 03:34 (3) 01:26 (5) 01:36 (7) 04:05 (10) 02:30 (4) 02:09 (5) 03:28 (5) 02:31 (2) 01:21 (11) 00:49 (3) 00:41 (7) Per Backlund OK Södertörn
        03:00 (4) 07:16 (3) 08:02 (3) 10:48 (3) 12:31 (3) 15:13 (3) 18:51 (4) 22:25 (4) 23:51 (4) 25:27 (4) 29:32 (4) 32:02 (4) 34:11 (4) 37:39 (4) 40:10 (4) 41:31 (4) 42:20 (4) 43:01 (4)    
5 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 45:10 02:57 (3) 05:39 (11) 00:54 (10) 03:17 (10) 01:49 (3) 02:39 (7) 03:11 (5) 03:28 (1) 01:19 (2) 01:32 (4) 03:46 (6) 03:42 (12) 01:54 (2) 03:18 (4) 02:52 (6) 01:10 (6) 00:54 (7) 00:49 (12) Jonas Halai Kamrat och IF KIF
        02:57 (3) 08:36 (5) 09:30 (5) 12:47 (5) 14:36 (5) 17:15 (5) 20:26 (5) 23:54 (5) 25:13 (5) 26:45 (5) 30:31 (5) 34:13 (5) 36:07 (5) 39:25 (5) 42:17 (5) 43:27 (5) 44:21 (5) 45:10 (5)    
6 Peter Andersson Söders-Tyresö 46:28 04:27 (11) 04:40 (5) 00:55 (12) 02:49 (6) 02:20 (11) 02:41 (8) 02:56 (3) 04:33 (9) 01:25 (4) 01:35 (5) 03:25 (3) 02:29 (3) 03:15 (14) 03:33 (7) 02:46 (5) 01:07 (4) 00:52 (6) 00:40 (5) Peter Andersson Söders-Tyresö
        04:27 (11) 09:07 (7) 10:02 (7) 12:51 (6) 15:11 (6) 17:52 (6) 20:48 (6) 25:21 (6) 26:46 (6) 28:21 (6) 31:46 (6) 34:15 (6) 37:30 (6) 41:03 (6) 43:49 (6) 44:56 (6) 45:48 (6) 46:28 (6)    
7 Henrik Sjögren Haninge SOK 47:08 04:05 (10) 05:25 (8) 00:50 (6) 03:35 (11) 01:52 (4) 02:34 (6) 03:04 (4) 03:57 (5) 01:36 (8) 01:29 (3) 03:45 (5) 02:45 (7) 02:46 (11) 03:55 (12) 02:44 (4) 01:07 (4) 01:02 (10) 00:37 (3) Henrik Sjögren Haninge SOK
        04:05 (10) 09:30 (8) 10:20 (9) 13:55 (9) 15:47 (8) 18:21 (7) 21:25 (7) 25:22 (7) 26:58 (7) 28:27 (7) 32:12 (7) 34:57 (7) 37:43 (7) 41:38 (7) 44:22 (7) 45:29 (7) 46:31 (7) 47:08 (7)    
8 Galina Ribediuc Hellas Orientering 49:34 03:11 (6) 06:23 (13) 00:36 (3) 02:58 (8) 02:08 (8) 04:17 (15) 03:28 (6) 04:58 (12) 01:50 (9) 01:39 (10) 03:19 (2) 02:36 (5) 02:10 (6) 03:48 (10) 03:26 (13) 01:15 (9) 00:51 (5) 00:41 (7) Galina Ribediuc Hellas Orientering
        03:11 (6) 09:34 (9) 10:10 (8) 13:08 (7) 15:16 (7) 19:33 (9) 23:01 (9) 27:59 (9) 29:49 (9) 31:28 (9) 34:47 (9) 37:23 (8) 39:33 (8) 43:21 (8) 46:47 (8) 48:02 (8) 48:53 (8) 49:34 (8)    
9 Niklas Wansölin OK Ravinen 49:56 03:10 (5) 05:32 (9) 00:54 (10) 04:07 (13) 02:08 (8) 03:14 (10) 03:31 (8) 04:21 (7) 01:56 (10) 01:52 (12) 03:42 (4) 02:56 (8) 02:30 (7) 03:48 (10) 03:13 (11) 01:13 (8) 01:02 (10) 00:47 (11) Niklas Wansölin OK Ravinen
        03:10 (5) 08:42 (6) 09:36 (6) 13:43 (8) 15:51 (9) 19:05 (8) 22:36 (8) 26:57 (8) 28:53 (8) 30:45 (8) 34:27 (8) 37:23 (8) 39:53 (9) 43:41 (9) 46:54 (9) 48:07 (9) 49:09 (9) 49:56 (9)    
10 Arne Back Eksjö SOK 52:44 04:29 (12) 05:38 (10) 00:59 (13) 03:01 (9) 02:21 (12) 03:29 (12) 03:46 (11) 05:01 (13) 01:32 (6) 01:42 (11) 04:03 (9) 03:10 (9) 02:42 (9) 04:12 (13) 03:29 (14) 01:22 (12) 01:04 (12) 00:44 (10) Arne Back Eksjö SOK
        04:29 (12) 10:07 (10) 11:06 (10) 14:07 (10) 16:28 (10) 19:57 (10) 23:43 (10) 28:44 (10) 30:16 (10) 31:58 (10) 36:01 (10) 39:11 (10) 41:53 (10) 46:05 (10) 49:34 (10) 50:56 (10) 52:00 (10) 52:44 (10)    
11 Martin Bratt IFK Mora OK 55:07 06:38 (16) 05:12 (7) 01:39 (18) 02:45 (4) 01:56 (5) 02:29 (2) 06:46 (17) 04:38 (10) 02:41 (12) 01:38 (9) 04:30 (11) 02:39 (6) 02:39 (8) 03:29 (6) 02:38 (3) 01:19 (10) 00:54 (8) 00:37 (3) Martin Bratt IFK Mora OK
        06:38 (16) 11:50 (13) 13:29 (13) 16:14 (13) 18:10 (11) 20:39 (11) 27:25 (11) 32:03 (11) 34:44 (11) 36:22 (11) 40:52 (11) 43:31 (11) 46:10 (11) 49:39 (11) 52:17 (11) 53:36 (11) 54:30 (11) 55:07 (11)    
12 Rickard Andersson Tullinge SK 57:21 03:52 (9) 06:15 (12) 01:05 (15) 04:46 (14) 02:43 (14) 03:25 (11) 06:09 (15) 05:24 (14) 01:57 (11) 02:21 (14) 03:51 (8) 03:12 (10) 02:42 (9) 03:44 (9) 02:52 (6) 01:10 (6) 01:12 (13) 00:41 (7) Rickard Andersson Tullinge SK
        03:52 (9) 10:07 (10) 11:12 (11) 15:58 (12) 18:41 (13) 22:06 (12) 28:15 (13) 33:39 (13) 35:36 (12) 37:57 (12) 41:48 (12) 45:00 (12) 47:42 (12) 51:26 (12) 54:18 (12) 55:28 (12) 56:40 (12) 57:21 (12)    
13 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 64:59 13:42 (18) 04:40 (5) 00:48 (5) 02:53 (7) 02:03 (6) 02:32 (4) 03:29 (7) 04:23 (8) 07:44 (18) 01:35 (5) 03:49 (7) 03:55 (13) 03:00 (13) 03:38 (8) 03:03 (9) 02:00 (16) 00:54 (7) 00:51 (13) Jonas Holmgren Västerbergslagens OL
        13:42 (18) 18:22 (17) 19:10 (17) 22:03 (16) 24:06 (15) 26:38 (14) 30:07 (14) 34:30 (14) 42:14 (15) 43:49 (14) 47:38 (14) 51:33 (14) 54:33 (14) 58:11 (13) 61:14 (13) 63:14 (13) 64:08 (13) 64:59 (13)    
14 Anders Holmqvist Snättringe SK 66:30 03:32 (8) 07:43 (14) 01:03 (14) 03:39 (12) 02:28 (13) 05:11 (17) 03:51 (12) 04:51 (11) 06:41 (17) 01:57 (13) 06:06 (17) 04:06 (14) 02:50 (12) 04:16 (14) 03:23 (12) 02:43 (17) 01:13 (14) 00:57 (15) Anders Holmqvist Snättringe SK
        03:32 (8) 11:15 (12) 12:18 (12) 15:57 (11) 18:25 (12) 23:36 (13) 27:27 (12) 32:18 (12) 38:59 (13) 40:56 (13) 47:02 (13) 51:08 (13) 53:58 (13) 58:14 (14) 61:37 (14) 64:20 (14) 65:33 (14) 66:30 (14)    
15 Lars Boudrie Väsby OK 76:53 05:24 (14) 07:56 (16) 01:17 (17) 05:01 (15) 03:06 (15) 04:12 (14) 04:55 (14) 06:46 (17) 02:49 (14) 02:35 (17) 05:47 (15) 05:16 (17) 04:12 (17) 06:05 (17) 04:55 (18) 01:59 (15) 03:12 (18) 01:26 (17) Lars Boudrie Väsby OK
        05:24 (14) 13:20 (14) 14:37 (14) 19:38 (14) 22:44 (14) 26:56 (15) 31:51 (15) 38:37 (15) 41:26 (14) 44:01 (15) 49:48 (15) 55:04 (15) 59:16 (15) 65:21 (15) 70:16 (15) 72:15 (15) 75:27 (15) 76:53 (15)    
16 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 80:03 11:33 (17) 07:54 (15) 00:53 (8) 05:19 (17) 04:18 (16) 03:47 (13) 04:37 (13) 06:14 (15) 02:59 (15) 02:26 (15) 05:08 (14) 04:33 (15) 03:28 (15) 04:56 (15) 04:34 (17) 04:30 (18) 01:28 (16) 01:26 (17) Sarah-Jane Barrable OK Ravinen
        11:33 (17) 19:27 (18) 20:20 (18) 25:39 (18) 29:57 (18) 33:44 (17) 38:21 (17) 44:35 (16) 47:34 (17) 50:00 (17) 55:08 (16) 59:41 (16) 63:09 (16) 68:05 (16) 72:39 (16) 77:09 (16) 78:37 (16) 80:03 (16)    
17 Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 86:57 05:26 (15) 10:07 (18) 01:05 (15) 05:40 (18) 04:30 (17) 05:00 (16) 06:13 (16) 06:36 (16) 02:42 (13) 02:29 (16) 05:51 (16) 11:41 (18) 04:22 (18) 06:08 (18) 04:15 (15) 01:55 (14) 02:03 (17) 00:54 (14) Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:26 (15) 15:33 (16) 16:38 (16) 22:18 (17) 26:48 (16) 31:48 (16) 38:01 (16) 44:37 (17) 47:19 (16) 49:48 (16) 55:39 (17) 67:20 (17) 71:42 (17) 77:50 (17) 82:05 (17) 84:00 (17) 86:03 (17) 86:57 (17)    
18 Kurt Eriksson Vandrarringen 87:53 04:45 (13) 09:27 (17) 00:53 (7) 05:14 (16) 06:38 (18) 07:07 (18) 07:40 (18) 09:32 (18) 05:23 (16) 02:35 (17) 06:39 (18) 04:36 (16) 03:28 (15) 05:19 (16) 04:32 (16) 01:43 (13) 01:21 (15) 01:01 (16) Kurt Eriksson Vandrarringen
        04:45 (13) 14:12 (15) 15:05 (15) 20:19 (15) 26:57 (17) 34:04 (18) 41:44 (18) 51:16 (18) 56:39 (18) 59:14 (18) 65:53 (18) 70:29 (18) 73:57 (18) 79:16 (18) 83:48 (18) 85:31 (18) 86:52 (18) 87:53 (18)    
- Claes Andersson OK Södertörn 47:39 07:10   07:52   00:54   06:40   02:28   03:42   07:16   03:59   03:38   01:32   01:41                           00:47   Claes Andersson OK Södertörn
        07:10   15:02   15:56   22:36   25:04   28:46   36:02   40:01   43:39   45:11   46:52                           47:39      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana B - 4,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                   Mål   Bana B - 4,7 km Klubb
1 Göran Hellgren OK Södertörn 45:56 02:19 (2) 03:33 (1) 03:17 (6) 02:53 (5) 03:25 (3) 02:25 (3) 04:02 (11) 03:39 (2) 04:59 (3) 04:41 (1) 01:56 (1) 05:12 (13) 02:01 (1)                 01:34 (11) Göran Hellgren OK Södertörn
        02:19 (2) 05:52 (1) 09:09 (1) 12:02 (1) 15:27 (1) 17:52 (1) 21:54 (1) 25:33 (1) 30:32 (1) 35:13 (1) 37:09 (1) 42:21 (1) 44:22 (1)                 45:56 (1)    
2 Lars Forsstedt Söders-Tyresö 48:32 02:30 (3) 05:03 (11) 04:00 (13) 02:55 (6) 03:08 (1) 02:43 (8) 03:12 (2) 03:19 (1) 04:52 (2) 06:34 (12) 01:58 (2) 04:42 (3) 02:14 (5)                 01:22 (1) Lars Forsstedt Söders-Tyresö
        02:30 (3) 07:33 (10) 11:33 (10) 14:28 (10) 17:36 (5) 20:19 (5) 23:31 (4) 26:50 (2) 31:42 (2) 38:16 (2) 40:14 (2) 44:56 (2) 47:10 (2)                 48:32 (2)    
3 Janne Nilsson Centrum OK 49:04 02:53 (11) 04:04 (2) 03:06 (3) 02:32 (1) 03:35 (4) 02:41 (5) 04:01 (10) 04:09 (6) 06:05 (13) 05:25 (5) 02:06 (4) 04:54 (8) 02:09 (3)                 01:24 (5) Janne Nilsson Centrum OK
        02:53 (11) 06:57 (3) 10:03 (2) 12:35 (2) 16:10 (2) 18:51 (2) 22:52 (2) 27:01 (3) 33:06 (3) 38:31 (3) 40:37 (3) 45:31 (3) 47:40 (3)                 49:04 (3)    
4 Marie Malmborg Söders-Tyresö 51:03 05:12 (22) 04:13 (3) 02:58 (2) 02:32 (1) 03:23 (2) 02:41 (5) 03:16 (4) 06:10 (15) 05:17 (6) 05:35 (7) 02:08 (5) 04:13 (1) 02:02 (2)                 01:23 (3) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        05:12 (22) 09:25 (16) 12:23 (12) 14:55 (11) 18:18 (7) 20:59 (6) 24:15 (6) 30:25 (5) 35:42 (4) 41:17 (4) 43:25 (4) 47:38 (4) 49:40 (4)                 51:03 (4)    
5 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 52:29 02:54 (12) 04:13 (3) 03:52 (11) 02:48 (3) 03:37 (5) 04:16 (17) 04:54 (19) 04:18 (8) 05:30 (7) 05:17 (4) 02:28 (10) 04:42 (3) 02:14 (5)                 01:26 (7) Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
        02:54 (12) 07:07 (4) 10:59 (6) 13:47 (5) 17:24 (3) 21:40 (10) 26:34 (8) 30:52 (6) 36:22 (6) 41:39 (5) 44:07 (5) 48:49 (5) 51:03 (5)                 52:29 (5)    
6 Ingemar Gard Söders-Tyresö 53:19 02:32 (4) 04:49 (10) 03:44 (10) 02:57 (7) 04:28 (13) 03:03 (13) 06:41 (21) 03:46 (4) 05:03 (4) 05:05 (3) 02:15 (8) 05:05 (10) 02:28 (12)                 01:23 (3) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        02:32 (4) 07:21 (7) 11:05 (8) 14:02 (8) 18:30 (9) 21:33 (9) 28:14 (11) 32:00 (10) 37:03 (7) 42:08 (6) 44:23 (6) 49:28 (6) 51:56 (6)                 53:19 (6)    
7 Per Ljung Centrum OK 53:50 02:36 (6) 04:36 (6) 03:14 (4) 03:02 (10) 04:08 (8) 02:24 (2) 04:06 (14) 07:59 (19) 05:07 (5) 05:38 (8) 02:29 (11) 04:53 (7) 02:16 (7)                 01:22 (1) Per Ljung Centrum OK
        02:36 (6) 07:12 (5) 10:26 (4) 13:28 (3) 17:36 (5) 20:00 (4) 24:06 (5) 32:05 (11) 37:12 (9) 42:50 (8) 45:19 (8) 50:12 (8) 52:28 (7)                 53:50 (7)    
8 Claes Vallin IFK Lidingö SOK 54:25 02:46 (8) 04:39 (8) 03:37 (7) 02:59 (8) 04:17 (9) 02:41 (5) 06:07 (20) 04:13 (7) 05:46 (9) 05:33 (6) 02:20 (9) 05:28 (17) 02:12 (4)                 01:47 (19) Claes Vallin IFK Lidingö SOK
        02:46 (8) 07:25 (8) 11:02 (7) 14:01 (7) 18:18 (7) 20:59 (6) 27:06 (9) 31:19 (8) 37:05 (8) 42:38 (7) 44:58 (7) 50:26 (9) 52:38 (9)                 54:25 (8)    
9 Per Öhlund Gustavsbergs OK 55:26 02:48 (9) 04:32 (5) 03:37 (7) 03:01 (9) 04:42 (17) 02:44 (9) 03:59 (8) 06:04 (14) 06:02 (11) 06:53 (13) 02:08 (5) 04:51 (6) 02:41 (16)                 01:24 (5) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:48 (9) 07:20 (6) 10:57 (5) 13:58 (6) 18:40 (10) 21:24 (8) 25:23 (7) 31:27 (9) 37:29 (10) 44:22 (10) 46:30 (10) 51:21 (10) 54:02 (10)                 55:26 (9)    
10 Claes Ögren Skarpnäcks OL 56:08 02:40 (7) 04:47 (9) 02:57 (1) 03:19 (12) 03:52 (7) 02:22 (1) 03:22 (5) 05:20 (11) 12:27 (21) 04:56 (2) 01:58 (2) 04:23 (2) 02:18 (9)                 01:27 (8) Claes Ögren Skarpnäcks OL
        02:40 (7) 07:27 (9) 10:24 (3) 13:43 (4) 17:35 (4) 19:57 (3) 23:19 (3) 28:39 (4) 41:06 (13) 46:02 (11) 48:00 (11) 52:23 (11) 54:41 (11)                 56:08 (10)    
11 Johan Sjöberg Klubblös 60:15 02:49 (10) 05:42 (17) 03:41 (9) 03:46 (15) 04:25 (11) 04:17 (18) 04:20 (18) 06:15 (16) 05:40 (8) 07:27 (18) 02:46 (16) 05:16 (14) 02:16 (7)                 01:35 (12) Johan Sjöberg Klubblös
        02:49 (10) 08:31 (11) 12:12 (11) 15:58 (12) 20:23 (11) 24:40 (12) 29:00 (12) 35:15 (15) 40:55 (12) 48:22 (13) 51:08 (13) 56:24 (12) 58:40 (12)                 60:15 (11)    
12 Leif Åkerblom OK Österåker 60:36 02:32 (4) 11:54 (22) 03:14 (4) 03:14 (11) 03:41 (6) 02:25 (3) 03:09 (1) 03:42 (3) 06:13 (14) 07:44 (19) 03:58 (22) 05:02 (9) 02:19 (10)                 01:29 (9) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:32 (4) 14:26 (22) 17:40 (19) 20:54 (17) 24:35 (17) 27:00 (16) 30:09 (16) 33:51 (12) 40:04 (11) 47:48 (12) 51:46 (14) 56:48 (14) 59:07 (14)                 60:36 (12)    
13 Jan Dahlin Hellas Orientering 60:41 03:04 (14) 05:37 (14) 05:00 (18) 03:21 (13) 04:52 (18) 03:26 (15) 03:44 (7) 05:13 (10) 07:00 (18) 07:11 (16) 02:33 (12) 05:25 (16) 02:39 (15)                 01:36 (14) Jan Dahlin Hellas Orientering
        03:04 (14) 08:41 (12) 13:41 (14) 17:02 (13) 21:54 (13) 25:20 (15) 29:04 (13) 34:17 (13) 41:17 (15) 48:28 (14) 51:01 (12) 56:26 (13) 59:05 (13)                 60:41 (13)    
14 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 63:35 03:43 (19) 05:17 (12) 04:46 (17) 03:59 (16) 04:35 (15) 02:56 (11) 04:13 (15) 05:45 (13) 05:57 (10) 09:21 (21) 03:09 (18) 05:11 (12) 03:04 (22)                 01:39 (17) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        03:43 (19) 09:00 (15) 13:46 (15) 17:45 (15) 22:20 (15) 25:16 (14) 29:29 (15) 35:14 (14) 41:11 (14) 50:32 (15) 53:41 (15) 58:52 (15) 61:56 (15)                 63:35 (14)    
15 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 64:45 03:06 (15) 11:07 (21) 04:32 (15) 03:38 (14) 04:40 (16) 03:27 (16) 03:40 (6) 04:51 (9) 06:52 (17) 06:14 (10) 02:44 (15) 05:33 (18) 02:42 (17)                 01:39 (17) Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby
        03:06 (15) 14:13 (21) 18:45 (22) 22:23 (19) 27:03 (19) 30:30 (18) 34:10 (18) 39:01 (16) 45:53 (17) 52:07 (16) 54:51 (16) 60:24 (16) 63:06 (16)                 64:45 (15)    
16 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 65:41 03:20 (17) 05:33 (13) 03:57 (12) 04:15 (17) 04:59 (19) 03:00 (12) 04:03 (12) 10:20 (20) 06:03 (12) 07:02 (14) 03:20 (20) 05:23 (15) 02:53 (20)                 01:33 (10) Leif Carlsson Skarpnäcks OL
        03:20 (17) 08:53 (13) 12:50 (13) 17:05 (14) 22:04 (14) 25:04 (13) 29:07 (14) 39:27 (17) 45:30 (16) 52:32 (17) 55:52 (17) 61:15 (17) 64:08 (17)                 65:41 (16)    
17 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 68:11 03:21 (18) 07:48 (19) 05:38 (20) 04:27 (19) 04:27 (12) 06:08 (20) 04:15 (17) 05:24 (12) 07:45 (19) 05:54 (9) 03:34 (21) 05:10 (11) 02:29 (13)                 01:51 (21) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        03:21 (18) 11:09 (19) 16:47 (17) 21:14 (18) 25:41 (18) 31:49 (19) 36:04 (19) 41:28 (19) 49:13 (19) 55:07 (18) 58:41 (19) 63:51 (18) 66:20 (18)                 68:11 (17)    
18 Bo Norbäck Tullinge SK 69:21 03:17 (16) 05:40 (16) 05:05 (19) 04:25 (18) 04:19 (10) 06:44 (21) 04:00 (9) 06:38 (17) 06:30 (15) 09:04 (20) 02:52 (17) 06:35 (22) 02:36 (14)                 01:36 (14) Bo Norbäck Tullinge SK
        03:17 (16) 08:57 (14) 14:02 (16) 18:27 (16) 22:46 (16) 29:30 (17) 33:30 (17) 40:08 (18) 46:38 (18) 55:42 (19) 58:34 (18) 65:09 (19) 67:45 (19)                 69:21 (18)    
19 Reijo Korhonen Haninge SOK 78:09 04:26 (21) 05:38 (15) 07:49 (22) 05:10 (22) 04:32 (14) 06:04 (19) 04:14 (16) 14:10 (22) 06:47 (16) 06:21 (11) 02:40 (14) 05:53 (20) 02:50 (19)                 01:35 (12) Reijo Korhonen Haninge SOK
        04:26 (21) 10:04 (17) 17:53 (20) 23:03 (22) 27:35 (20) 33:39 (21) 37:53 (21) 52:03 (21) 58:50 (20) 65:11 (20) 67:51 (20) 73:44 (20) 76:34 (20)                 78:09 (19)    
20 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 83:36 03:01 (13) 10:45 (20) 04:11 (14) 04:33 (20) 06:48 (21) 03:08 (14) 04:04 (13) 13:44 (21) 10:26 (20) 09:32 (22) 02:35 (13) 06:00 (21) 03:01 (21)                 01:48 (20) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        03:01 (13) 13:46 (20) 17:57 (21) 22:30 (21) 29:18 (22) 32:26 (20) 36:30 (20) 50:14 (20) 60:40 (21) 70:12 (21) 72:47 (21) 78:47 (21) 81:48 (21)                 83:36 (20)    
21 Roland Löwgren Spårvägens OK 92:25 04:02 (20) 06:59 (18) 06:30 (21) 04:55 (21) 06:01 (20) 09:10 (22) 10:02 (22) 06:59 (18) 17:25 (22) 07:05 (15) 03:15 (19) 05:41 (19) 02:44 (18)                 01:37 (16) Roland Löwgren Spårvägens OK
        04:02 (20) 11:01 (18) 17:31 (18) 22:26 (20) 28:27 (21) 37:37 (22) 47:39 (22) 54:38 (22) 72:03 (22) 79:08 (22) 82:23 (22) 88:04 (22) 90:48 (22)                 92:25 (21)    
22 Claes Gustafsson OK Södertörn 388:00 02:10 (1) 04:36 (6) 04:41 (16) 02:48 (3) 06:59 (22) 02:53 (10) 03:15 (3) 03:52 (5) 04:35 (1) 07:22 (17) 02:10 (7) 04:45 (5) 02:24 (11)                 335:30 (22) Claes Gustafsson OK Södertörn
        02:10 (1) 06:46 (2) 11:27 (9) 14:15 (9) 21:14 (12) 24:07 (11) 27:22 (10) 31:14 (7) 35:49 (5) 43:11 (9) 45:21 (9) 50:06 (7) 52:30 (8)                 388:00 (22)    
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                               Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Jan Gottfridsson Norbergs OK 37:40 03:35 (1) 06:11 (1) 00:48 (2) 03:40 (2) 02:24 (4) 04:51 (49) 03:18 (1) 04:09 (38) 04:29 (4) 02:36 (17)                             01:39 (15) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        03:35 (1) 09:46 (1) 10:34 (1) 14:14 (1) 16:38 (1) 21:29 (1) 24:47 (1) 28:56 (1) 33:25 (1) 36:01 (1)                             37:40 (1)    
2 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 38:21 05:03 (19) 06:29 (3) 01:16 (48) 03:43 (3) 02:30 (5) 03:09 (1) 05:03 (23) 02:49 (1) 04:38 (8) 02:15 (5)                             01:26 (3) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        05:03 (19) 11:32 (5) 12:48 (5) 16:31 (4) 19:01 (4) 22:10 (2) 27:13 (5) 30:02 (4) 34:40 (4) 36:55 (3)                             38:21 (2)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 38:21 06:53 (58) 06:32 (4) 00:55 (7) 03:29 (1) 02:16 (1) 03:34 (3) 03:22 (2) 02:54 (3) 04:40 (9) 02:11 (2)                             01:35 (10) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        06:53 (58) 13:25 (19) 14:20 (18) 17:49 (10) 20:05 (6) 23:39 (6) 27:01 (4) 29:55 (3) 34:35 (2) 36:46 (2)                             38:21 (2)    
4 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 39:03 04:16 (3) 07:37 (16) 01:20 (54) 03:54 (5) 02:46 (7) 03:43 (6) 04:11 (7) 03:03 (5) 04:27 (3) 02:19 (7)                             01:27 (4) Anders Gärderud IFK Lidingö SOK
        04:16 (3) 11:53 (6) 13:13 (9) 17:07 (5) 19:53 (5) 23:36 (5) 27:47 (6) 30:50 (6) 35:17 (5) 37:36 (4)                             39:03 (4)    
5 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 39:07 04:17 (4) 06:45 (6) 01:13 (44) 04:12 (10) 02:33 (6) 03:46 (7) 03:54 (4) 04:02 (36) 04:35 (7) 02:25 (12)                             01:25 (1) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:17 (4) 11:02 (3) 12:15 (3) 16:27 (3) 19:00 (3) 22:46 (4) 26:40 (3) 30:42 (5) 35:17 (5) 37:42 (5)                             39:07 (5)    
6 Björn Reger Söders-Tyresö 39:35 04:47 (8) 06:11 (1) 01:06 (26) 03:48 (4) 02:56 (10) 03:42 (5) 03:52 (3) 02:52 (2) 05:21 (32) 03:10 (55)                             01:50 (37) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:47 (8) 10:58 (2) 12:04 (2) 15:52 (2) 18:48 (2) 22:30 (3) 26:22 (2) 29:14 (2) 34:35 (2) 37:45 (6)                             39:35 (6)    
7 Leif Mörkfors Järfälla OK 39:50 04:50 (11) 07:25 (10) 01:27 (63) 04:01 (7) 02:22 (3) 03:41 (4) 04:45 (16) 02:57 (4) 04:29 (4) 02:19 (7)                             01:34 (9) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:50 (11) 12:15 (11) 13:42 (14) 17:43 (9) 20:05 (6) 23:46 (7) 28:31 (7) 31:28 (7) 35:57 (7) 38:16 (7)                             39:50 (7)    
8 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 41:19 04:20 (6) 06:46 (7) 01:11 (36) 04:58 (27) 04:19 (63) 03:49 (10) 04:08 (5) 03:21 (9) 04:33 (6) 02:15 (4)                             01:39 (15) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        04:20 (6) 11:06 (4) 12:17 (4) 17:15 (6) 21:34 (13) 25:23 (10) 29:31 (9) 32:52 (9) 37:25 (8) 39:40 (8)                             41:19 (8)    
9 Anders Sohlberg OK Södertörn 41:57 05:26 (28) 07:28 (13) 01:03 (20) 04:23 (12) 02:52 (8) 03:48 (9) 04:08 (5) 03:31 (11) 05:10 (22) 02:24 (11)                             01:44 (25) Anders Sohlberg OK Södertörn
        05:26 (28) 12:54 (16) 13:57 (16) 18:20 (15) 21:12 (9) 25:00 (9) 29:08 (8) 32:39 (8) 37:49 (9) 40:13 (9)                             41:57 (9)    
10 Ingvar Svensson Bjursås OK 43:09 06:06 (47) 07:32 (14) 00:56 (8) 06:30 (66) 02:19 (2) 03:33 (2) 04:38 (14) 03:11 (7) 04:47 (11) 02:09 (1)                             01:28 (5) Ingvar Svensson Bjursås OK
        06:06 (47) 13:38 (20) 14:34 (20) 21:04 (25) 23:23 (21) 26:56 (17) 31:34 (16) 34:45 (15) 39:32 (12) 41:41 (12)                             43:09 (10)    
11 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 43:26 04:47 (8) 07:27 (12) 00:58 (11) 04:04 (8) 03:29 (32) 03:46 (7) 05:45 (39) 03:41 (19) 05:15 (27) 02:26 (13)                             01:48 (34) Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL
        04:47 (8) 12:14 (10) 13:12 (8) 17:16 (7) 20:45 (8) 24:31 (8) 30:16 (10) 33:57 (10) 39:12 (10) 41:38 (11)                             43:26 (11)    
12 Per-Johan Vikfors OK Österåker 43:33 05:16 (26) 06:40 (5) 01:09 (31) 04:47 (21) 03:26 (27) 04:32 (39) 04:47 (18) 03:32 (13) 05:12 (26) 02:13 (3)                             01:59 (48) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        05:16 (26) 11:56 (7) 13:05 (7) 17:52 (11) 21:18 (11) 25:50 (11) 30:37 (11) 34:09 (11) 39:21 (11) 41:34 (10)                             43:33 (12)    
13 Bengt Kärrström Tullinge SK 43:55 04:18 (5) 07:38 (17) 01:34 (71) 05:08 (32) 02:58 (11) 04:15 (21) 05:11 (28) 03:36 (15) 05:11 (23) 02:36 (17)                             01:30 (8) Bengt Kärrström Tullinge SK
        04:18 (5) 11:56 (7) 13:30 (10) 18:38 (16) 21:36 (14) 25:51 (12) 31:02 (14) 34:38 (13) 39:49 (14) 42:25 (14)                             43:55 (13)    
14 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 44:14 05:03 (20) 07:32 (14) 01:03 (20) 04:26 (14) 03:12 (18) 04:47 (47) 04:34 (10) 03:51 (28) 05:15 (27) 02:38 (21)                             01:53 (40) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:03 (20) 12:35 (14) 13:38 (13) 18:04 (13) 21:16 (10) 26:03 (13) 30:37 (11) 34:28 (12) 39:43 (13) 42:21 (13)                             44:14 (14)    
15 Rune Rådström Snättringe SK 44:51 05:07 (24) 07:26 (11) 01:02 (17) 04:32 (17) 03:53 (50) 04:15 (21) 04:35 (11) 03:51 (28) 05:55 (53) 02:36 (17)                             01:39 (15) Rune Rådström Snättringe SK
        05:07 (24) 12:33 (13) 13:35 (12) 18:07 (14) 22:00 (15) 26:15 (14) 30:50 (13) 34:41 (14) 40:36 (15) 43:12 (15)                             44:51 (15)    
16 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 45:59 04:49 (10) 07:54 (21) 01:12 (39) 04:50 (24) 03:31 (35) 04:38 (42) 04:49 (19) 03:40 (17) 05:57 (56) 02:53 (36)                             01:46 (31) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:49 (10) 12:43 (15) 13:55 (15) 18:45 (17) 22:16 (17) 26:54 (16) 31:43 (17) 35:23 (16) 41:20 (16) 44:13 (16)                             45:59 (16)    
17 Lennart Hävrén Tullinge SK 46:38 06:14 (48) 07:45 (19) 00:59 (14) 04:11 (9) 02:52 (8) 04:17 (23) 04:45 (16) 04:35 (47) 05:44 (46) 03:13 (59)                             02:03 (56) Lennart Hävrén Tullinge SK
        06:14 (48) 13:59 (23) 14:58 (22) 19:09 (18) 22:01 (16) 26:18 (15) 31:03 (15) 35:38 (17) 41:22 (17) 44:35 (17)                             46:38 (17)    
18 Sven Hedman Attunda OK 46:40 07:10 (63) 07:46 (20) 01:24 (57) 04:19 (11) 02:58 (11) 04:02 (12) 04:33 (9) 03:31 (11) 05:40 (44) 03:29 (65)                             01:48 (34) Sven Hedman Attunda OK
        07:10 (63) 14:56 (33) 16:20 (35) 20:39 (23) 23:37 (22) 27:39 (20) 32:12 (18) 35:43 (18) 41:23 (18) 44:52 (18)                             46:40 (18)    
18 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 46:40 06:19 (50) 07:59 (22) 01:12 (39) 05:09 (34) 03:00 (13) 04:38 (42) 05:11 (28) 03:34 (14) 05:09 (19) 02:47 (28)                             01:42 (20) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        06:19 (50) 14:18 (27) 15:30 (25) 20:39 (23) 23:39 (23) 28:17 (23) 33:28 (20) 37:02 (19) 42:11 (19) 44:58 (19)                             46:40 (18)    
20 Ing-Marie Back Eksjö SOK 47:09 05:43 (38) 08:23 (27) 02:05 (78) 05:30 (45) 03:22 (26) 04:04 (13) 05:02 (22) 03:25 (10) 05:09 (19) 02:32 (16)                             01:54 (42) Ing-Marie Back Eksjö SOK
        05:43 (38) 14:06 (24) 16:11 (31) 21:41 (32) 25:03 (28) 29:07 (26) 34:09 (21) 37:34 (21) 42:43 (20) 45:15 (20)                             47:09 (20)    
21 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 48:29 05:27 (29) 07:39 (18) 01:25 (59) 05:12 (36) 03:19 (22) 04:19 (25) 07:07 (57) 03:58 (34) 05:03 (16) 02:58 (41)                             02:02 (53) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        05:27 (29) 13:06 (18) 14:31 (19) 19:43 (20) 23:02 (20) 27:21 (19) 34:28 (23) 38:26 (22) 43:29 (21) 46:27 (21)                             48:29 (21)    
22 Håkan Boije Attunda OK 48:30 04:56 (14) 08:02 (24) 01:19 (51) 05:05 (29) 03:26 (27) 04:28 (35) 05:41 (37) 04:26 (44) 06:07 (62) 03:16 (62)                             01:44 (25) Håkan Boije Attunda OK
        04:56 (14) 12:58 (17) 14:17 (17) 19:22 (19) 22:48 (19) 27:16 (18) 32:57 (19) 37:23 (20) 43:30 (22) 46:46 (22)                             48:30 (22)    
23 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 48:55 04:55 (13) 07:24 (9) 01:13 (41) 04:31 (16) 04:15 (62) 08:43 (73) 05:09 (27) 03:07 (6) 05:07 (17) 02:47 (28)                             01:44 (25) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        04:55 (13) 12:19 (12) 13:32 (11) 18:03 (12) 22:18 (18) 31:01 (32) 36:10 (27) 39:17 (25) 44:24 (23) 47:11 (23)                             48:55 (23)    
24 Ulla Gummeson Väsby OK 48:58 05:53 (43) 08:53 (32) 01:20 (54) 06:26 (64) 03:20 (24) 04:37 (41) 04:58 (20) 03:43 (21) 05:24 (34) 02:41 (23)                             01:43 (23) Ulla Gummeson Väsby OK
        05:53 (43) 14:46 (30) 16:06 (30) 22:32 (39) 25:52 (32) 30:29 (29) 35:27 (25) 39:10 (24) 44:34 (24) 47:15 (24)                             48:58 (24)    
25 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 49:38 05:32 (32) 09:15 (36) 01:24 (57) 05:05 (29) 03:19 (22) 04:30 (36) 05:08 (26) 04:22 (43) 06:02 (59) 02:58 (41)                             02:03 (56) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:32 (32) 14:47 (31) 16:11 (31) 21:16 (26) 24:35 (25) 29:05 (25) 34:13 (22) 38:35 (23) 44:37 (25) 47:35 (25)                             49:38 (25)    
26 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 50:00 04:56 (14) 07:01 (8) 00:57 (9) 04:25 (13) 04:08 (59) 06:20 (67) 10:06 (73) 03:44 (22) 04:26 (2) 02:21 (9)                             01:36 (11) Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK
        04:56 (14) 11:57 (9) 12:54 (6) 17:19 (8) 21:27 (12) 27:47 (21) 37:53 (40) 41:37 (35) 46:03 (28) 48:24 (26)                             50:00 (26)    
27  Marita Samuelsson Sunbybergs IK 50:40 05:46 (40) 10:00 (47) 01:10 (33) 05:17 (38) 03:15 (20) 04:08 (15) 06:10 (43) 03:46 (24) 06:02 (59) 03:06 (49)                             02:00 (50)  Marita Samuelsson Sunbybergs IK
        05:46 (40) 15:46 (41) 16:56 (42) 22:13 (36) 25:28 (31) 29:36 (28) 35:46 (26) 39:32 (26) 45:34 (26) 48:40 (27)                             50:40 (27)    
28 Åke Wansölin Söders-Tyresö 50:49 05:18 (27) 09:36 (41) 00:58 (11) 08:25 (72) 03:34 (36) 04:41 (45) 05:42 (38) 03:40 (17) 04:56 (13) 02:22 (10)                             01:37 (12) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:18 (27) 14:54 (32) 15:52 (28) 24:17 (51) 27:51 (46) 32:32 (47) 38:14 (43) 41:54 (39) 46:50 (37) 49:12 (29)                             50:49 (28)    
28 Bengt Andersson Söders-Tyresö 50:49 05:03 (19) 11:19 (59) 00:51 (3) 05:10 (35) 04:07 (58) 05:10 (56) 05:40 (36) 03:53 (31) 05:15 (28) 02:41 (23)                             01:40 (19) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        05:03 (19) 16:22 (47) 17:13 (43) 22:23 (37) 26:30 (37) 31:40 (37) 37:20 (37) 41:13 (32) 46:28 (32) 49:09 (28)                             50:49 (28)    
30 Helena Korhonen Haninge SOK 50:53 08:18 (68) 09:20 (37) 01:13 (41) 04:57 (26) 03:35 (38) 04:21 (27) 05:04 (24) 04:27 (45) 05:31 (39) 02:42 (26)                             01:25 (1) Helena Korhonen Haninge SOK
        08:18 (68) 17:38 (53) 18:51 (53) 23:48 (45) 27:23 (45) 31:44 (39) 36:48 (30) 41:15 (33) 46:46 (36) 49:28 (36)                             50:53 (30)    
31 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 51:05 04:53 (12) 08:51 (31) 01:03 (20) 05:48 (52) 03:30 (34) 04:11 (17) 08:35 (68) 03:48 (25) 05:54 (50) 02:39 (22)                             01:53 (40) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        04:53 (12) 13:44 (21) 14:47 (21) 20:35 (22) 24:05 (24) 28:16 (22) 36:51 (31) 40:39 (27) 46:33 (33) 49:12 (29)                             51:05 (31)    
32 Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK 51:06 05:55 (44) 08:16 (25) 01:19 (51) 09:16 (75) 03:20 (24) 04:31 (37) 04:36 (12) 03:42 (20) 05:26 (35) 02:59 (43)                             01:46 (31) Jan Olsson Bromma-Vällingby SOK
        05:55 (44) 14:11 (25) 15:30 (25) 24:46 (54) 28:06 (49) 32:37 (48) 37:13 (35) 40:55 (29) 46:21 (31) 49:20 (33)                             51:06 (32)    
33 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 51:10 05:07 (24) 08:46 (29) 01:26 (62) 06:13 (60) 03:05 (14) 04:14 (20) 06:04 (42) 06:03 (67) 05:16 (30) 03:14 (61)                             01:42 (20) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        05:07 (24) 13:53 (22) 15:19 (23) 21:32 (31) 24:37 (26) 28:51 (24) 34:55 (24) 40:58 (30) 46:14 (30) 49:28 (36)                             51:10 (33)    
34 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 51:12 08:20 (70) 09:42 (43) 00:58 (11) 04:54 (25) 03:10 (17) 04:32 (39) 05:26 (33) 04:59 (58) 05:11 (23) 02:15 (4)                             01:45 (30) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        08:20 (70) 18:02 (55) 19:00 (55) 23:54 (48) 27:04 (40) 31:36 (35) 37:02 (33) 42:01 (40) 47:12 (38) 49:27 (35)                             51:12 (34)    
35 Jan Falk Hellas Orientering 51:17 05:32 (32) 13:45 (67) 00:53 (4) 04:37 (18) 03:46 (45) 04:20 (26) 04:23 (8) 04:08 (37) 04:18 (1) 03:36 (67)                             01:59 (48) Jan Falk Hellas Orientering
        05:32 (32) 19:17 (64) 20:10 (60) 24:47 (56) 28:33 (52) 32:53 (50) 37:16 (36) 41:24 (34) 45:42 (27) 49:18 (32)                             51:17 (35)    
36 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 51:23 04:29 (7) 10:47 (55) 01:05 (25) 05:45 (51) 03:05 (14) 06:44 (68) 06:35 (50) 03:18 (8) 04:45 (10) 02:47 (28)                             02:03 (56) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        04:29 (7) 15:16 (37) 16:21 (36) 22:06 (33) 25:11 (29) 31:55 (40) 38:30 (44) 41:48 (36) 46:33 (33) 49:20 (33)                             51:23 (36)    
37 Bo Hedlund IFK Enskede 51:33 05:06 (23) 10:41 (54) 00:53 (4) 04:47 (21) 04:48 (69) 04:22 (29) 07:28 (61) 04:16 (40) 04:56 (13) 02:37 (20)                             01:39 (15) Bo Hedlund IFK Enskede
        05:06 (23) 15:47 (42) 16:40 (40) 21:27 (28) 26:15 (34) 30:37 (30) 38:05 (42) 42:21 (42) 47:17 (39) 49:54 (39)                             51:33 (37)    
38 Anton Mörkfors Järfälla OK 51:36 04:56 (14) 10:22 (50) 01:10 (33) 05:43 (49) 03:48 (47) 05:07 (54) 05:22 (32) 04:35 (47) 05:08 (18) 03:06 (49)                             02:19 (64) Anton Mörkfors Järfälla OK
        04:56 (14) 15:18 (38) 16:28 (37) 22:11 (35) 25:59 (33) 31:06 (33) 36:28 (28) 41:03 (31) 46:11 (29) 49:17 (31)                             51:36 (38)    
39 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:59 05:50 (42) 11:06 (56) 01:13 (41) 06:05 (57) 03:46 (45) 04:22 (29) 04:39 (15) 03:38 (16) 06:03 (61) 03:02 (46)                             02:15 (63) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:50 (42) 16:56 (50) 18:09 (48) 24:14 (50) 28:00 (48) 32:22 (44) 37:01 (32) 40:39 (27) 46:42 (35) 49:44 (38)                             51:59 (39)    
39 Leif Wallenbro Väsby OK 51:59 05:00 (17) 14:12 (71) 01:29 (68) 04:41 (19) 03:05 (14) 03:58 (11) 05:34 (35) 03:54 (32) 05:33 (41) 02:55 (38)                             01:38 (14) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:00 (17) 19:12 (62) 20:41 (62) 25:22 (57) 28:27 (51) 32:25 (46) 37:59 (41) 41:53 (38) 47:26 (40) 50:21 (40)                             51:59 (39)    
41 Jan Larsson Tullinge SK 52:55 06:25 (55) 09:05 (33) 01:20 (54) 06:06 (58) 03:36 (39) 05:11 (57) 05:53 (41) 04:16 (40) 05:43 (45) 02:52 (34)                             02:28 (71) Jan Larsson Tullinge SK
        06:25 (55) 15:30 (40) 16:50 (41) 22:56 (40) 26:32 (38) 31:43 (38) 37:36 (38) 41:52 (37) 47:35 (41) 50:27 (41)                             52:55 (41)    
42 Gösta Guteland Snättringe SK 53:25 05:57 (45) 12:11 (63) 01:28 (66) 05:50 (53) 03:16 (21) 04:40 (44) 06:40 (51) 03:49 (26) 05:09 (19) 02:57 (39)                             01:28 (5) Gösta Guteland Snättringe SK
        05:57 (45) 18:08 (57) 19:36 (58) 25:26 (59) 28:42 (55) 33:22 (51) 40:02 (51) 43:51 (46) 49:00 (43) 51:57 (45)                             53:25 (42)    
43 Anne Lundmark Järfälla OK 53:32 05:28 (31) 09:35 (40) 01:27 (63) 05:00 (28) 03:28 (31) 04:27 (34) 07:06 (56) 07:03 (75) 05:26 (35) 02:48 (32)                             01:44 (25) Anne Lundmark Järfälla OK
        05:28 (31) 15:03 (35) 16:30 (38) 21:30 (30) 24:58 (27) 29:25 (27) 36:31 (29) 43:34 (44) 49:00 (43) 51:48 (42)                             53:32 (43)    
44 Willy Ljungdell Täby OK 53:36 05:05 (22) 12:05 (62) 01:02 (17) 05:38 (46) 04:46 (68) 04:11 (17) 06:56 (53) 04:01 (35) 05:29 (37) 02:41 (23)                             01:42 (20) Willy Ljungdell Täby OK
        05:05 (22) 17:10 (51) 18:12 (51) 23:50 (46) 28:36 (53) 32:47 (49) 39:43 (49) 43:44 (45) 49:13 (45) 51:54 (44)                             53:36 (44)    
45 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 54:06 05:46 (40) 09:11 (34) 01:06 (26) 05:25 (41) 03:44 (44) 05:35 (61) 06:25 (46) 04:58 (57) 06:30 (68) 03:13 (59)                             02:13 (61) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        05:46 (40) 14:57 (34) 16:03 (29) 21:28 (29) 25:12 (30) 30:47 (31) 37:12 (34) 42:10 (41) 48:40 (42) 51:53 (43)                             54:06 (45)    
46 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 54:29 06:24 (53) 09:44 (44) 01:13 (41) 04:49 (23) 04:56 (70) 04:08 (15) 07:52 (66) 05:03 (61) 05:11 (23) 03:12 (57)                             01:57 (46) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        06:24 (53) 16:08 (43) 17:21 (44) 22:10 (34) 27:06 (41) 31:14 (34) 39:06 (47) 44:09 (48) 49:20 (46) 52:32 (46)                             54:29 (46)    
47 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 55:12 07:09 (62) 08:19 (26) 01:07 (29) 09:33 (76) 03:37 (40) 04:48 (48) 06:14 (44) 03:44 (22) 05:53 (48) 02:47 (28)                             02:01 (52) Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF
        07:09 (62) 15:28 (39) 16:35 (39) 26:08 (60) 29:45 (58) 34:33 (57) 40:47 (52) 44:31 (50) 50:24 (49) 53:11 (47)                             55:12 (47)    
48 Christer Hedin IFK Enskede 55:26 07:11 (64) 10:00 (47) 01:00 (15) 05:07 (31) 04:34 (66) 04:07 (14) 07:55 (67) 05:02 (60) 05:32 (40) 03:08 (53)                             01:50 (37) Christer Hedin IFK Enskede
        07:11 (64) 17:11 (52) 18:11 (50) 23:18 (41) 27:52 (47) 31:59 (41) 39:54 (50) 44:56 (51) 50:28 (50) 53:36 (48)                             55:26 (48)    
49 Mats Lundblad Täby OK 56:33 05:33 (34) 11:18 (58) 01:18 (50) 06:31 (67) 03:59 (53) 04:54 (50) 05:18 (30) 06:46 (73) 05:57 (55) 03:01 (45)                             01:58 (47) Mats Lundblad Täby OK
        05:33 (34) 16:51 (48) 18:09 (48) 24:40 (53) 28:39 (54) 33:33 (53) 38:51 (46) 45:37 (53) 51:34 (51) 54:35 (50)                             56:33 (49)    
50 Bo Källström OK Milan 56:48 06:54 (59) 13:58 (69) 01:04 (23) 05:28 (44) 03:51 (49) 05:34 (60) 05:00 (21) 04:35 (47) 05:38 (42) 02:57 (39)                             01:49 (36) Bo Källström OK Milan
        06:54 (59) 20:52 (67) 21:56 (66) 27:24 (64) 31:15 (63) 36:49 (62) 41:49 (56) 46:24 (55) 52:02 (54) 54:59 (51)                             56:48 (50)    
51 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 56:50 06:57 (60) 09:11 (34) 01:29 (68) 06:17 (62) 03:27 (29) 05:01 (51) 05:30 (34) 05:15 (62) 06:47 (73) 03:55 (72)                             03:01 (77) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        06:57 (60) 16:08 (43) 17:37 (45) 23:54 (48) 27:21 (44) 32:22 (44) 37:52 (39) 43:07 (43) 49:54 (48) 53:49 (49)                             56:50 (51)    
52 Bo Romson Hellas Orientering 58:11 06:17 (49) 10:34 (52) 01:09 (31) 05:40 (47) 03:12 (18) 05:09 (55) 09:58 (72) 04:20 (42) 06:49 (74) 03:03 (47)                             02:00 (50) Bo Romson Hellas Orientering
        06:17 (49) 16:51 (48) 18:00 (47) 23:40 (42) 26:52 (39) 32:01 (42) 41:59 (57) 46:19 (54) 53:08 (55) 56:11 (53)                             58:11 (52)    
53 Sara Hektor Järla Orientering 58:20 05:42 (37) 09:30 (39) 01:01 (16) 06:11 (59) 04:01 (54) 05:13 (58) 07:50 (65) 04:46 (54) 07:30 (78) 03:53 (71)                             02:43 (72) Sara Hektor Järla Orientering
        05:42 (37) 15:12 (36) 16:13 (34) 22:24 (38) 26:25 (35) 31:38 (36) 39:28 (48) 44:14 (49) 51:44 (53) 55:37 (52)                             58:20 (53)    
54 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 58:31 07:16 (65) 10:33 (51) 01:33 (70) 05:24 (40) 03:37 (40) 05:04 (52) 05:20 (31) 05:15 (62) 05:44 (46) 06:43 (78)                             02:02 (54) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        07:16 (65) 17:49 (54) 19:22 (56) 24:46 (54) 28:23 (50) 33:27 (52) 38:47 (45) 44:02 (47) 49:46 (47) 56:29 (54)                             58:31 (54)    
55 Anders Tegeström Stockholms OK 58:48 08:46 (71) 09:39 (42) 01:06 (26) 05:52 (55) 04:12 (61) 04:21 (27) 07:41 (62) 05:37 (64) 06:38 (70) 03:12 (57)                             01:44 (25) Anders Tegeström Stockholms OK
        08:46 (71) 18:25 (58) 19:31 (57) 25:23 (58) 29:35 (57) 33:56 (55) 41:37 (55) 47:14 (56) 53:52 (57) 57:04 (57)                             58:48 (55)    
56 John Östlund Sundbybergs IK 58:49 05:45 (39) 10:35 (53) 01:27 (64) 05:59 (56) 03:29 (32) 05:04 (52) 10:34 (74) 04:35 (47) 06:08 (63) 03:03 (47)                             02:10 (60) John Östlund Sundbybergs IK
        05:45 (39) 16:20 (46) 17:47 (46) 23:46 (44) 27:15 (42) 32:19 (43) 42:53 (59) 47:28 (57) 53:36 (56) 56:39 (55)                             58:49 (56)    
57 Martin Eriksson OK Södertörn 59:00 06:24 (53) 09:49 (46) 02:01 (76) 05:26 (42) 05:39 (74) 07:07 (70) 06:58 (54) 04:41 (52) 05:53 (48) 02:59 (43)                             02:03 (56) Martin Eriksson OK Södertörn
        06:24 (53) 16:13 (45) 18:14 (52) 23:40 (42) 29:19 (56) 36:26 (61) 43:24 (60) 48:05 (58) 53:58 (58) 56:57 (56)                             59:00 (57)    
58 Olle Arman Nyköpings OK 59:56 05:41 (35) 08:42 (28) 01:28 (66) 04:41 (19) 06:44 (76) 07:03 (69) 09:21 (70) 04:35 (46) 06:21 (66) 03:28 (64)                             01:52 (39) Olle Arman Nyköpings OK
        05:41 (35) 14:23 (28) 15:51 (27) 20:32 (21) 27:16 (43) 34:19 (56) 43:40 (61) 48:15 (59) 54:36 (59) 58:04 (58)                             59:56 (58)    
59 Svenåke Svensson Snättringe SK 60:26 11:10 (75) 08:00 (23) 05:38 (79) 08:56 (73) 03:49 (48) 04:18 (24) 04:36 (12) 03:49 (26) 05:54 (50) 02:29 (14)                             01:47 (33) Svenåke Svensson Snättringe SK
        11:10 (75) 19:10 (61) 24:48 (70) 33:44 (74) 37:33 (71) 41:51 (67) 46:27 (63) 50:16 (62) 56:10 (61) 58:39 (61)                             60:26 (59)    
60 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 60:55 09:14 (72) 10:02 (49) 01:53 (75) 05:23 (39) 03:34 (36) 05:14 (59) 05:51 (40) 04:09 (38) 06:18 (65) 06:57 (79)                             02:20 (65) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        09:14 (72) 19:16 (63) 21:09 (63) 26:32 (61) 30:06 (59) 35:20 (58) 41:11 (53) 45:20 (52) 51:38 (52) 58:35 (60)                             60:55 (60)    
61 Göran Reinholdsson Järfälla OK 61:14 05:02 (18) 09:29 (38) 01:41 (74) 05:08 (32) 05:06 (72) 07:15 (71) 07:48 (63) 06:55 (74) 06:38 (70) 03:19 (63)                             02:53 (76) Göran Reinholdsson Järfälla OK
        05:02 (18) 14:31 (29) 16:12 (33) 21:20 (27) 26:26 (36) 33:41 (54) 41:29 (54) 48:24 (60) 55:02 (60) 58:21 (59)                             61:14 (61)    
62 Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK 63:19 07:03 (61) 12:50 (65) 01:25 (59) 05:43 (49) 04:03 (55) 04:45 (46) 06:58 (54) 06:20 (69) 07:14 (77) 04:13 (77)                             02:45 (73) Lars-Erik Hallenfur Fredrikshovs IF Skid & OK
        07:03 (61) 19:53 (65) 21:18 (64) 27:01 (63) 31:04 (62) 35:49 (59) 42:47 (58) 49:07 (61) 56:21 (62) 60:34 (62)                             63:19 (62)    
63 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 63:51 11:55 (76) 13:03 (66) 01:11 (36) 06:38 (68) 03:54 (51) 05:39 (63) 06:23 (45) 03:52 (30) 06:12 (64) 03:10 (55)                             01:54 (42) Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL
        11:55 (76) 24:58 (75) 26:09 (75) 32:47 (73) 36:41 (70) 42:20 (69) 48:43 (67) 52:35 (65) 58:47 (64) 61:57 (64)                             63:51 (63)    
64 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 64:10 03:44 (2) 20:54 (78) 01:04 (23) 04:30 (15) 03:27 (29) 10:27 (76) 06:31 (49) 04:35 (46) 04:58 (15) 02:31 (15)                             01:29 (7) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        03:44 (2) 24:38 (74) 25:42 (72) 30:12 (68) 33:39 (66) 44:06 (73) 50:37 (71) 55:12 (69) 60:10 (67) 62:41 (67)                             64:10 (64)    
65 Göran Johansson Snättringe SK 64:48 14:23 (79) 09:47 (45) 01:35 (73) 06:22 (63) 03:39 (42) 05:35 (61) 06:30 (48) 04:54 (56) 06:36 (69) 03:06 (49)                             02:21 (67) Göran Johansson Snättringe SK
        14:23 (79) 24:10 (71) 25:45 (74) 32:07 (71) 35:46 (68) 41:21 (66) 47:51 (64) 52:45 (66) 59:21 (66) 62:27 (65)                             64:48 (65)    
65 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 64:48 06:23 (52) 12:22 (64) 01:16 (48) 06:45 (69) 03:57 (52) 08:10 (72) 07:22 (59) 06:11 (68) 06:29 (67) 03:33 (66)                             02:20 (65) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        06:23 (52) 18:45 (59) 20:01 (59) 26:46 (62) 30:43 (61) 38:53 (63) 46:15 (62) 52:26 (64) 58:55 (65) 62:28 (66)                             64:48 (65)    
67 Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn 65:06 05:27 (29) 08:48 (30) 01:14 (46) 08:23 (71) 06:28 (75) 11:32 (77) 07:27 (60) 06:27 (71) 04:53 (12) 02:50 (33)                             01:37 (12) Jacob Hård Af Segerstad OK Södertörn
        05:27 (29) 14:15 (26) 15:29 (24) 23:52 (47) 30:20 (60) 41:52 (68) 49:19 (68) 55:46 (70) 60:39 (69) 63:29 (68)                             65:06 (67)    
68 Ingrid Graneli Haninge SOK 66:39 10:15 (73) 14:57 (73) 01:19 (51) 05:51 (54) 05:33 (73) 04:31 (37) 07:12 (58) 04:44 (53) 05:57 (55) 04:06 (75)                             02:14 (62) Ingrid Graneli Haninge SOK
        10:15 (73) 25:12 (76) 26:31 (76) 32:22 (72) 37:55 (72) 42:26 (70) 49:38 (69) 54:22 (68) 60:19 (68) 64:25 (69)                             66:39 (68)    
69 Peter Bratt Bromma-Vällingby SOK 67:25 06:27 (57) 11:35 (61) 00:57 (9) 05:27 (43) 15:11 (79) 04:25 (32) 06:25 (46) 07:10 (77) 05:21 (32) 02:44 (27)                             01:43 (23) Peter Bratt Bromma-Vällingby SOK
        06:27 (57) 18:02 (55) 18:59 (54) 24:26 (52) 39:37 (75) 44:02 (72) 50:27 (70) 57:37 (71) 62:58 (71) 65:42 (71)                             67:25 (69)    
70 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 67:29 07:26 (66) 15:21 (74) 01:34 (71) 06:27 (65) 04:40 (67) 05:49 (66) 06:54 (52) 05:01 (59) 07:42 (79) 03:50 (70)                             02:45 (73) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        07:26 (66) 22:47 (70) 24:21 (69) 30:48 (69) 35:28 (67) 41:17 (65) 48:11 (65) 53:12 (67) 60:54 (70) 64:44 (70)                             67:29 (70)    
71 Rolf Öhrn Nynäshamns OK 69:50 06:22 (51) 17:59 (77) 00:53 (4) 03:58 (6) 09:44 (78) 09:04 (74) 05:05 (25) 04:46 (54) 05:59 (58) 03:36 (68)                             02:24 (69) Rolf Öhrn Nynäshamns OK
        06:22 (51) 24:21 (72) 25:14 (71) 29:12 (66) 38:56 (73) 48:00 (74) 53:05 (73) 57:51 (72) 63:50 (72) 67:26 (72)                             69:50 (71)    
72 Bo Winander Järfälla OK 70:16 05:41 (35) 22:07 (79) 00:47 (1) 07:02 (70) 03:40 (43) 04:23 (31) 08:38 (69) 07:10 (77) 05:54 (51) 02:52 (34)                             02:02 (53) Bo Winander Järfälla OK
        05:41 (35) 27:48 (79) 28:35 (78) 35:37 (76) 39:17 (74) 43:40 (71) 52:18 (72) 59:28 (73) 65:22 (73) 68:14 (73)                             70:16 (72)    
73 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 75:50 08:18 (68) 16:11 (75) 01:14 (46) 05:41 (48) 05:01 (71) 04:25 (32) 15:09 (77) 06:26 (70) 07:00 (75) 03:58 (73)                             02:27 (70) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        08:18 (68) 24:29 (73) 25:43 (73) 31:24 (70) 36:25 (69) 40:50 (64) 55:59 (74) 62:25 (74) 69:25 (74) 73:23 (74)                             75:50 (73)    
74 Carin Runqvist Järfälla OK 80:49 12:55 (78) 14:11 (70) 01:10 (33) 11:06 (77) 04:03 (55) 05:43 (64) 13:03 (76) 06:43 (72) 05:56 (54) 03:36 (67)                             02:23 (68) Carin Runqvist Järfälla OK
        12:55 (78) 27:06 (78) 28:16 (77) 39:22 (78) 43:25 (78) 49:08 (75) 62:11 (75) 68:54 (75) 74:50 (75) 78:26 (75)                             80:49 (74)    
75 Tommy Svensson Hellas Orientering 82:30 06:02 (46) 16:27 (76) 01:02 (18) 13:12 (78) 04:21 (64) 14:21 (78) 07:48 (63) 07:04 (76) 05:30 (38) 02:53 (36)                             03:50 (78) Tommy Svensson Hellas Orientering
        06:02 (46) 22:29 (69) 23:31 (68) 36:43 (77) 41:04 (76) 55:25 (79) 63:13 (76) 70:17 (76) 75:47 (76) 78:40 (76)                             82:30 (75)    
76 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 84:15 06:25 (55) 13:50 (68) 01:11 (36) 23:03 (79) 04:23 (65) 05:46 (65) 09:51 (71) 05:59 (66) 06:46 (72) 04:12 (76)                             02:49 (75) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:25 (55) 20:15 (66) 21:26 (65) 44:29 (79) 48:52 (79) 54:38 (78) 64:29 (77) 70:28 (77) 77:14 (77) 81:26 (77)                             84:15 (76)    
77 Per Lennart Karlsson Järfälla OK 86:21 07:28 (67) 11:26 (60) 01:25 (59) 09:06 (74) 04:09 (60) 18:42 (79) 16:51 (79) 05:43 (65) 05:38 (42) 03:58 (73)                             01:55 (44) Per Lennart Karlsson Järfälla OK
        07:28 (67) 18:54 (60) 20:19 (61) 29:25 (67) 33:34 (65) 52:16 (76) 69:07 (79) 74:50 (78) 80:28 (78) 84:26 (78)                             86:21 (77)    
78 Gunnar Hellström Haninge SOK 88:49 12:33 (77) 14:13 (72) 02:02 (77) 06:14 (61) 08:15 (77) 09:19 (75) 16:23 (78) 07:45 (79) 07:02 (76) 03:08 (53)                             01:55 (44) Gunnar Hellström Haninge SOK
        12:33 (77) 26:46 (77) 28:48 (79) 35:02 (75) 43:17 (77) 52:36 (77) 68:59 (78) 76:44 (79) 83:46 (79) 86:54 (79)                             88:49 (78)    
79 Klas Langels Skarpnäcks OL 385:48 10:19 (74) 11:16 (57) 01:08 (30) 05:14 (37) 04:06 (57) 04:12 (19) 12:14 (75) 03:54 (32) 05:20 (31) 03:06 (49)                             324:59 (79) Klas Langels Skarpnäcks OL
        10:19 (74) 21:35 (68) 22:43 (67) 27:57 (65) 32:03 (64) 36:15 (60) 48:29 (66) 52:23 (63) 57:43 (63) 60:49 (63)                             385:48 (79)    
80 Britt Nordqvist OK Sänkan 419:35                                                                     419:35 (80) Britt Nordqvist OK Sänkan
                                                                            419:35 (80)    
- Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 43:54 03:51   07:56   01:17   04:09   09:07   05:38   02:45   04:38   02:53                                   01:40   Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        03:51   11:47   13:04   17:13   26:20   31:58   34:43   39:21   42:14                                   43:54      
- Erland Ljungström Gustavsbergs OK 313:30 09:01   43:19   01:46   29:03   16:30                                                   213:51   Erland Ljungström Gustavsbergs OK
        09:01   52:20   54:06   83:09   99:39                                                   313:30      
- Sören Andersson OIK Lockness 1011:23 06:51   06:35   00:56   04:29   17:37   04:41   03:20                                           966:54   Sören Andersson OIK Lockness
        06:51   13:26   14:22   18:51   36:28   41:09   44:29                                           1011:23      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana D - 2,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                   Mål   Bana D - 2,7 km Klubb
1 Susanne Holmberg OK Södertörn 37:20 02:00 (1) 02:21 (1) 11:06 (42) 04:12 (1) 04:31 (6) 04:48 (1) 03:54 (1) 02:17 (13) 01:23 (1)                                 00:48 (1) Susanne Holmberg OK Södertörn
        02:00 (1) 04:21 (1) 15:27 (18) 19:39 (7) 24:10 (5) 28:58 (4) 32:52 (1) 35:09 (2) 36:32 (1)                                 37:20 (1)    
2 Lars Cedérus Snättringe SK 38:27 02:56 (10) 03:18 (19) 06:03 (4) 05:48 (18) 04:28 (5) 05:29 (5) 04:50 (4) 02:16 (12) 01:59 (21)                                 01:20 (20) Lars Cedérus Snättringe SK
        02:56 (10) 06:14 (7) 12:17 (4) 18:05 (3) 22:33 (3) 28:02 (2) 32:52 (1) 35:08 (1) 37:07 (2)                                 38:27 (2)    
3 Jan Olof Norén Järla Orientering 38:42 02:30 (2) 02:54 (4) 06:08 (5) 05:16 (12) 04:38 (11) 06:33 (21) 05:38 (12) 02:13 (9) 01:37 (4)                                 01:15 (14) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:30 (2) 05:24 (2) 11:32 (1) 16:48 (1) 21:26 (1) 27:59 (1) 33:37 (3) 35:50 (3) 37:27 (3)                                 38:42 (3)    
4 Mats Holmgren IFK Enskede 39:33 03:06 (14) 06:16 (56) 05:30 (1) 04:54 (9) 04:44 (12) 05:04 (2) 04:54 (5) 01:54 (4) 02:04 (26)                                 01:07 (9) Mats Holmgren IFK Enskede
        03:06 (14) 09:22 (40) 14:52 (13) 19:46 (8) 24:30 (7) 29:34 (5) 34:28 (4) 36:22 (4) 38:26 (4)                                 39:33 (4)    
5 Börje Pahlén Söders-Tyresö 40:20 02:47 (7) 03:05 (7) 07:43 (14) 04:24 (2) 04:16 (3) 06:41 (22) 06:13 (20) 02:13 (9) 01:41 (6)                                 01:17 (16) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        02:47 (7) 05:52 (4) 13:35 (6) 17:59 (2) 22:15 (2) 28:56 (3) 35:09 (5) 37:22 (5) 39:03 (5)                                 40:20 (5)    
6 Rune Carlsson Sundbybergs IK 40:52 03:52 (28) 02:24 (2) 05:59 (3) 11:06 (48) 04:01 (1) 05:21 (3) 03:56 (2) 01:40 (1) 01:24 (2)                                 01:09 (11) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        03:52 (28) 06:16 (8) 12:15 (3) 23:21 (23) 27:22 (18) 32:43 (14) 36:39 (8) 38:19 (7) 39:43 (6)                                 40:52 (6)    
7 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 41:37 02:36 (5) 03:53 (36) 05:44 (2) 06:33 (28) 05:53 (32) 05:58 (10) 05:43 (13) 01:46 (3) 02:38 (43)                                 00:53 (2) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        02:36 (5) 06:29 (13) 12:13 (2) 18:46 (5) 24:39 (8) 30:37 (7) 36:20 (6) 38:06 (6) 40:44 (7)                                 41:37 (7)    
8 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 41:47 02:37 (6) 05:16 (51) 06:40 (7) 06:59 (32) 05:18 (19) 05:28 (4) 04:48 (3) 01:55 (5) 01:43 (9)                                 01:03 (7) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        02:37 (6) 07:53 (26) 14:33 (11) 21:32 (16) 26:50 (16) 32:18 (12) 37:06 (9) 39:01 (9) 40:44 (7)                                 41:47 (8)    
9 Håkan Svahn OK Ravinen 42:12 02:32 (3) 04:57 (48) 07:40 (13) 04:55 (10) 04:56 (14) 06:11 (15) 05:18 (8) 02:23 (17) 02:01 (24)                                 01:19 (17) Håkan Svahn OK Ravinen
        02:32 (3) 07:29 (20) 15:09 (14) 20:04 (10) 25:00 (10) 31:11 (8) 36:29 (7) 38:52 (8) 40:53 (9)                                 42:12 (9)    
10 Jan Bojling Solna OK 42:36 05:57 (41) 02:40 (3) 08:11 (20) 04:40 (4) 04:37 (9) 05:37 (6) 05:33 (11) 02:36 (20) 01:46 (13)                                 00:59 (3) Jan Bojling Solna OK
        05:57 (41) 08:37 (35) 16:48 (24) 21:28 (15) 26:05 (11) 31:42 (10) 37:15 (10) 39:51 (10) 41:37 (10)                                 42:36 (10)    
11 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 43:21 03:04 (12) 03:07 (10) 07:50 (18) 04:42 (5) 05:31 (25) 07:17 (35) 06:26 (24) 02:19 (14) 01:44 (10)                                 01:21 (21) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:04 (12) 06:11 (5) 14:01 (7) 18:43 (4) 24:14 (6) 31:31 (9) 37:57 (11) 40:16 (11) 42:00 (11)                                 43:21 (11)    
12 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 44:08 03:41 (24) 03:12 (15) 07:23 (11) 05:46 (17) 04:44 (12) 06:59 (26) 06:15 (21) 02:34 (19) 02:15 (30)                                 01:19 (17) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        03:41 (24) 06:53 (14) 14:16 (9) 20:02 (9) 24:46 (9) 31:45 (11) 38:00 (13) 40:34 (12) 42:49 (12)                                 44:08 (12)    
13 Björn Stolt OK Ravinen 45:06 03:33 (20) 03:57 (38) 07:49 (17) 07:04 (33) 04:22 (4) 06:02 (14) 06:38 (28) 02:45 (26) 01:42 (8)                                 01:14 (13) Björn Stolt OK Ravinen
        03:33 (20) 07:30 (21) 15:19 (15) 22:23 (19) 26:45 (14) 32:47 (15) 39:25 (14) 42:10 (13) 43:52 (13)                                 45:06 (13)    
14 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 46:30 04:50 (36) 03:10 (13) 06:37 (6) 07:29 (38) 05:23 (23) 05:53 (9) 07:46 (43) 01:45 (2) 02:37 (40)                                 01:00 (5) Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK
        04:50 (36) 08:00 (29) 14:37 (12) 22:06 (18) 27:29 (20) 33:22 (16) 41:08 (16) 42:53 (14) 45:30 (15)                                 46:30 (14)    
15 Carl Carlin Söders-Tyresö 46:44 03:41 (24) 03:22 (22) 08:16 (21) 05:44 (15) 05:22 (21) 07:11 (31) 06:48 (29) 02:53 (31) 01:56 (19)                                 01:31 (31) Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:41 (24) 07:03 (16) 15:19 (15) 21:03 (13) 26:25 (12) 33:36 (17) 40:24 (15) 43:17 (15) 45:13 (14)                                 46:44 (15)    
16 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 46:59 03:33 (20) 03:35 (26) 08:17 (22) 06:22 (25) 05:35 (26) 07:19 (37) 06:34 (27) 02:30 (18) 01:48 (14)                                 01:26 (26) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:33 (20) 07:08 (17) 15:25 (17) 21:47 (17) 27:22 (18) 34:41 (19) 41:15 (17) 43:45 (16) 45:33 (16)                                 46:59 (16)    
17 Maria Kärrström Tullinge SK 47:21 03:44 (26) 03:49 (35) 06:53 (8) 04:37 (3) 05:05 (15) 05:46 (8) 12:10 (53) 02:12 (8) 01:33 (3)                                 01:32 (32) Maria Kärrström Tullinge SK
        03:44 (26) 07:33 (22) 14:26 (10) 19:03 (6) 24:08 (4) 29:54 (6) 42:04 (21) 44:16 (18) 45:49 (18)                                 47:21 (17)    
18 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 47:41 02:32 (3) 02:57 (5) 10:39 (39) 04:48 (7) 05:42 (29) 05:59 (12) 05:22 (9) 05:50 (54) 01:45 (11)                                 02:07 (53) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        02:32 (3) 05:29 (3) 16:08 (22) 20:56 (12) 26:38 (13) 32:37 (13) 37:59 (12) 43:49 (17) 45:34 (17)                                 47:41 (18)    
19 Lennart Sjöstål Klubblös 48:06 07:22 (46) 03:17 (16) 07:45 (15) 04:52 (8) 05:17 (17) 07:13 (32) 06:33 (26) 02:21 (16) 01:53 (16)                                 01:33 (33) Lennart Sjöstål Klubblös
        07:22 (46) 10:39 (44) 18:24 (31) 23:16 (22) 28:33 (21) 35:46 (22) 42:19 (22) 44:40 (19) 46:33 (19)                                 48:06 (19)    
20 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 49:07 03:33 (20) 03:28 (24) 09:40 (34) 05:44 (15) 04:37 (9) 08:28 (44) 06:32 (25) 02:44 (25) 02:29 (37)                                 01:52 (47) Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF
        03:33 (20) 07:01 (15) 16:41 (23) 22:25 (20) 27:02 (17) 35:30 (20) 42:02 (19) 44:46 (20) 47:15 (20)                                 49:07 (20)    
21 Stig Lindskog Visborgs OK 49:33 09:53 (54) 03:07 (10) 07:11 (9) 05:10 (11) 06:47 (38) 05:58 (10) 06:05 (18) 02:42 (23) 01:39 (5)                                 01:01 (6) Stig Lindskog Visborgs OK
        09:53 (54) 13:00 (51) 20:11 (39) 25:21 (30) 32:08 (30) 38:06 (26) 44:11 (25) 46:53 (23) 48:32 (22)                                 49:33 (21)    
22 Inger Jansson Nynäshamns OK 49:44 03:39 (23) 04:21 (43) 07:32 (12) 09:29 (47) 05:55 (33) 06:18 (17) 05:31 (10) 03:09 (40) 02:37 (40)                                 01:13 (12) Inger Jansson Nynäshamns OK
        03:39 (23) 08:00 (29) 15:32 (19) 25:01 (28) 30:56 (25) 37:14 (24) 42:45 (23) 45:54 (22) 48:31 (21)                                 49:44 (22)    
23 Hans Carlsson Hellas Orientering 50:14 02:53 (9) 03:20 (20) 07:17 (10) 13:43 (52) 04:36 (8) 05:59 (12) 05:04 (6) 02:49 (28) 03:14 (49)                                 01:19 (17) Hans Carlsson Hellas Orientering
        02:53 (9) 06:13 (6) 13:30 (5) 27:13 (38) 31:49 (26) 37:48 (25) 42:52 (24) 45:41 (21) 48:55 (23)                                 50:14 (23)    
24 Ingemar Johnsson OK Södertörn 51:08 08:15 (49) 03:39 (29) 08:19 (23) 06:15 (21) 05:39 (27) 07:13 (32) 05:59 (17) 02:38 (21) 01:45 (11)                                 01:26 (26) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        08:15 (49) 11:54 (47) 20:13 (40) 26:28 (32) 32:07 (29) 39:20 (28) 45:19 (26) 47:57 (25) 49:42 (25)                                 51:08 (24)    
25 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 51:14 03:09 (16) 03:10 (13) 09:38 (32) 07:51 (42) 05:22 (21) 06:21 (18) 05:53 (16) 05:43 (53) 02:23 (34)                                 01:44 (41) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:09 (16) 06:19 (9) 15:57 (21) 23:48 (25) 29:10 (23) 35:31 (21) 41:24 (18) 47:07 (24) 49:30 (24)                                 51:14 (25)    
26 Leif Lundquist Enebybergs IF 51:44 05:22 (38) 03:17 (16) 12:30 (50) 06:05 (19) 05:11 (16) 07:05 (29) 06:11 (19) 02:42 (23) 01:48 (14)                                 01:33 (33) Leif Lundquist Enebybergs IF
        05:22 (38) 08:39 (36) 21:09 (44) 27:14 (39) 32:25 (31) 39:30 (29) 45:41 (27) 48:23 (26) 50:11 (26)                                 51:44 (26)    
27 Torsten Lundborg Hammarby IF OF 52:31 03:16 (17) 04:20 (42) 11:02 (40) 08:39 (46) 05:48 (31) 07:01 (27) 06:51 (31) 02:14 (11) 02:15 (30)                                 01:05 (8) Torsten Lundborg Hammarby IF OF
        03:16 (17) 07:36 (24) 18:38 (34) 27:17 (40) 33:05 (33) 40:06 (31) 46:57 (29) 49:11 (27) 51:26 (27)                                 52:31 (27)    
28 Jan Brundell Solna OK 53:11 07:13 (45) 03:31 (25) 08:01 (19) 07:11 (34) 06:09 (35) 07:14 (34) 07:16 (38) 03:18 (44) 01:54 (18)                                 01:24 (25) Jan Brundell Solna OK
        07:13 (45) 10:44 (45) 18:45 (35) 25:56 (31) 32:05 (28) 39:19 (27) 46:35 (28) 49:53 (30) 51:47 (28)                                 53:11 (28)    
29 Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 53:13 03:25 (19) 03:03 (6) 09:14 (28) 05:41 (13) 05:25 (24) 07:18 (36) 12:51 (54) 02:45 (26) 02:09 (27)                                 01:22 (22) Björn Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:25 (19) 06:28 (12) 15:42 (20) 21:23 (14) 26:48 (15) 34:06 (18) 46:57 (29) 49:42 (29) 51:51 (29)                                 53:13 (29)    
30 Kurt Kisslig Waxholms OK 53:23 03:04 (12) 04:50 (47) 09:04 (26) 06:15 (21) 05:41 (28) 07:23 (38) 05:45 (15) 07:35 (55) 02:16 (32)                                 01:30 (29) Kurt Kisslig Waxholms OK
        03:04 (12) 07:54 (27) 16:58 (25) 23:13 (21) 28:54 (22) 36:17 (23) 42:02 (19) 49:37 (28) 51:53 (30)                                 53:23 (30)    
31 Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK 54:56 04:42 (35) 03:48 (33) 12:00 (46) 07:49 (40) 06:55 (42) 06:32 (20) 06:55 (32) 02:19 (14) 02:26 (35)                                 01:30 (29) Britt-Louise Edlund IFK Lidingö SOK
        04:42 (35) 08:30 (33) 20:30 (41) 28:19 (43) 35:14 (40) 41:46 (37) 48:41 (36) 51:00 (33) 53:26 (32)                                 54:56 (31)    
32 Lars Dyrhage Järfälla OK 54:58 04:01 (31) 03:48 (33) 09:14 (28) 06:18 (24) 06:11 (36) 09:59 (55) 08:05 (46) 03:01 (35) 02:30 (38)                                 01:51 (46) Lars Dyrhage Järfälla OK
        04:01 (31) 07:49 (25) 17:03 (26) 23:21 (23) 29:32 (24) 39:31 (30) 47:36 (32) 50:37 (32) 53:07 (31)                                 54:58 (32)    
33 Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK 54:59 04:27 (34) 03:06 (9) 11:55 (45) 07:38 (39) 08:19 (49) 06:52 (24) 06:56 (33) 02:40 (22) 01:59 (21)                                 01:07 (9) Agneta Porkén Fredrikshofs IF Skid & OK
        04:27 (34) 07:33 (22) 19:28 (36) 27:06 (36) 35:25 (41) 42:17 (39) 49:13 (38) 51:53 (38) 53:52 (36)                                 54:59 (33)    
34 Per Geijer FM IF 55:02 09:28 (52) 03:07 (10) 17:15 (52) 04:44 (6) 04:03 (2) 05:42 (7) 05:44 (14) 02:02 (6) 01:41 (6)                                 01:16 (15) Per Geijer FM IF
        09:28 (52) 12:35 (50) 29:50 (53) 34:34 (47) 38:37 (44) 44:19 (44) 50:03 (40) 52:05 (39) 53:46 (34)                                 55:02 (34)    
35 Sven Olov Johansson Söders-Tyresö 55:12 08:46 (50) 03:23 (23) 08:24 (24) 07:11 (34) 05:46 (30) 08:12 (41) 06:20 (22) 03:34 (46) 01:53 (16)                                 01:43 (39) Sven Olov Johansson Söders-Tyresö
        08:46 (50) 12:09 (48) 20:33 (42) 27:44 (41) 33:30 (36) 41:42 (36) 48:02 (34) 51:36 (35) 53:29 (33)                                 55:12 (35)    
35 Lars Persson Väsby OK 55:12 05:45 (40) 03:05 (7) 09:13 (27) 14:50 (55) 04:34 (7) 06:12 (16) 05:05 (7) 03:03 (37) 02:02 (25)                                 01:23 (23) Lars Persson Väsby OK
        05:45 (40) 08:50 (37) 18:03 (29) 32:53 (46) 37:27 (43) 43:39 (41) 48:44 (37) 51:47 (37) 53:49 (35)                                 55:12 (35)    
37 Anki Landarv Klubblös 56:14 03:58 (29) 05:52 (54) 11:37 (43) 06:45 (29) 06:49 (40) 06:21 (18) 06:20 (22) 02:49 (28) 04:01 (53)                                 01:42 (37) Anki Landarv Klubblös
        03:58 (29) 09:50 (42) 21:27 (45) 28:12 (42) 35:01 (39) 41:22 (35) 47:42 (33) 50:31 (31) 54:32 (38)                                 56:14 (37)    
38 Bo Winald Hellas Orientering 56:32 05:33 (39) 03:42 (31) 10:27 (38) 07:16 (37) 06:53 (41) 07:26 (39) 07:08 (36) 03:06 (39) 02:59 (46)                                 02:02 (51) Bo Winald Hellas Orientering
        05:33 (39) 09:15 (39) 19:42 (38) 26:58 (35) 33:51 (38) 41:17 (34) 48:25 (35) 51:31 (34) 54:30 (37)                                 56:32 (38)    
39 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 56:44 06:08 (42) 03:40 (30) 11:04 (41) 06:15 (21) 06:05 (34) 09:02 (51) 07:27 (41) 03:05 (38) 02:10 (28)                                 01:48 (44) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        06:08 (42) 09:48 (41) 20:52 (43) 27:07 (37) 33:12 (34) 42:14 (38) 49:41 (39) 52:46 (40) 54:56 (39)                                 56:44 (39)    
40 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 58:00 03:19 (18) 04:38 (46) 09:26 (31) 07:49 (40) 07:35 (47) 10:52 (56) 07:09 (37) 03:02 (36) 02:16 (32)                                 01:54 (48) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        03:19 (18) 07:57 (28) 17:23 (28) 25:12 (29) 32:47 (32) 43:39 (41) 50:48 (42) 53:50 (42) 56:06 (40)                                 58:00 (40)    
41 Lars Nordin Solna OK 59:02 03:06 (14) 04:11 (40) 10:05 (36) 07:11 (35) 08:50 (50) 09:19 (52) 07:24 (40) 03:12 (41) 04:02 (54)                                 01:42 (37) Lars Nordin Solna OK
        03:06 (14) 07:17 (18) 17:22 (27) 24:33 (27) 33:23 (35) 42:42 (40) 50:06 (41) 53:18 (41) 57:20 (42)                                 59:02 (41)    
42 Inger Pahlén Söders-Tyresö 59:22 06:36 (44) 03:46 (32) 09:18 (30) 06:51 (31) 07:00 (43) 07:04 (28) 06:59 (35) 04:04 (49) 05:41 (55)                                 02:03 (52) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        06:36 (44) 10:22 (43) 19:40 (37) 26:31 (33) 33:31 (37) 40:35 (32) 47:34 (31) 51:38 (36) 57:19 (41)                                 59:22 (42)    
43 Carl Lang OK Österåker 61:17 04:10 (33) 03:56 (37) 10:18 (37) 08:19 (44) 05:17 (17) 08:44 (48) 13:22 (55) 02:54 (32) 02:27 (36)                                 01:50 (45) Carl Lang OK Österåker
        04:10 (33) 08:06 (31) 18:24 (31) 26:43 (34) 32:00 (27) 40:44 (33) 54:06 (43) 57:00 (43) 59:27 (43)                                 61:17 (43)    
44 Johny Lindmark Skarpnäcks OL 64:11 06:10 (43) 05:03 (50) 12:32 (51) 08:38 (45) 07:31 (46) 09:01 (50) 06:50 (30) 02:54 (32) 03:12 (48)                                 02:20 (55) Johny Lindmark Skarpnäcks OL
        06:10 (43) 11:13 (46) 23:45 (47) 32:23 (45) 39:54 (45) 48:55 (45) 55:45 (44) 58:39 (44) 61:51 (44)                                 64:11 (44)    
45 Göran Glanshed Haninge SOK 66:53 03:02 (11) 03:20 (20) 12:06 (47) 05:41 (13) 19:46 (54) 08:26 (43) 07:33 (42) 03:13 (42) 02:00 (23)                                 01:46 (43) Göran Glanshed Haninge SOK
        03:02 (11) 06:22 (10) 18:28 (33) 24:09 (26) 43:55 (46) 52:21 (46) 59:54 (46) 63:07 (46) 65:07 (45)                                 66:53 (45)    
46 Göran Haglund Haninge SOK 68:04 08:48 (51) 05:02 (49) 08:57 (25) 06:46 (30) 07:02 (44) 07:07 (30) 13:35 (56) 02:59 (34) 05:50 (56)                                 01:58 (50) Göran Haglund Haninge SOK
        08:48 (51) 13:50 (53) 22:47 (46) 29:33 (44) 36:35 (42) 43:42 (43) 57:17 (45) 60:16 (45) 66:06 (46)                                 68:04 (46)    
47 Ann Sjöberg Enebybergs IF 68:49 04:02 (32) 03:17 (16) 23:11 (55) 11:28 (49) 06:30 (37) 06:48 (23) 06:58 (34) 03:15 (43) 01:57 (20)                                 01:23 (23) Ann Sjöberg Enebybergs IF
        04:02 (32) 07:19 (19) 30:30 (54) 41:58 (54) 48:28 (49) 55:16 (47) 62:14 (47) 65:29 (47) 67:26 (47)                                 68:49 (47)    
48 Björn Simons Sundbybergs IK 71:14 15:00 (55) 06:12 (55) 11:37 (43) 06:27 (27) 09:18 (52) 06:55 (25) 08:50 (49) 02:11 (7) 03:45 (51)                                 00:59 (3) Björn Simons Sundbybergs IK
        15:00 (55) 21:12 (56) 32:49 (55) 39:16 (49) 48:34 (50) 55:29 (48) 64:19 (48) 66:30 (48) 70:15 (48)                                 71:14 (48)    
49 Mona Asplund Klubblös 72:59 03:51 (27) 04:16 (41) 20:13 (53) 13:22 (51) 07:16 (45) 08:30 (46) 07:21 (39) 03:29 (45) 02:46 (45)                                 01:55 (49) Mona Asplund Klubblös
        03:51 (27) 08:07 (32) 28:20 (50) 41:42 (53) 48:58 (52) 57:28 (51) 64:49 (50) 68:18 (49) 71:04 (49)                                 72:59 (49)    
50 Hugo Isgren IFK Enskede 73:56 15:13 (56) 03:36 (27) 09:39 (33) 11:29 (50) 07:37 (48) 08:28 (44) 08:17 (47) 04:06 (50) 03:47 (52)                                 01:44 (41) Hugo Isgren IFK Enskede
        15:13 (56) 18:49 (55) 28:28 (51) 39:57 (51) 47:34 (48) 56:02 (50) 64:19 (48) 68:25 (50) 72:12 (51)                                 73:56 (50)    
51 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 74:04 05:03 (37) 04:03 (39) 20:14 (54) 06:23 (26) 13:11 (53) 09:19 (52) 07:46 (43) 03:48 (47) 02:34 (39)                                 01:43 (39) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        05:03 (37) 09:06 (38) 29:20 (52) 35:43 (48) 48:54 (51) 58:13 (53) 65:59 (52) 69:47 (52) 72:21 (52)                                 74:04 (51)    
52 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 74:13 07:55 (48) 04:34 (45) 12:26 (49) 14:44 (54) 06:47 (38) 09:33 (54) 09:13 (50) 03:49 (48) 02:42 (44)                                 02:30 (56) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        07:55 (48) 12:29 (49) 24:55 (48) 39:39 (50) 46:26 (47) 55:59 (49) 65:12 (51) 69:01 (51) 71:43 (50)                                 74:13 (52)    
53 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 75:00 07:47 (47) 05:48 (53) 12:09 (48) 14:33 (53) 09:06 (51) 08:43 (47) 08:02 (45) 04:22 (52) 03:01 (47)                                 01:29 (28) Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        07:47 (47) 13:35 (52) 25:44 (49) 40:17 (52) 49:23 (53) 58:06 (52) 66:08 (53) 70:30 (53) 73:31 (53)                                 75:00 (53)    
54 Åke Linderoth Sundbybergs IK 85:08 03:59 (30) 04:32 (44) 09:50 (35) 37:39 (56) 05:20 (20) 08:20 (42) 08:48 (48) 02:50 (30) 02:12 (29)                                 01:38 (35) Åke Linderoth Sundbybergs IK
        03:59 (30) 08:31 (34) 18:21 (30) 56:00 (56) 61:20 (55) 69:40 (55) 78:28 (55) 81:18 (54) 83:30 (54)                                 85:08 (54)    
55 Kurt Boström OK Linné 90:37 02:51 (8) 03:36 (27) 07:46 (16) 06:09 (20) 35:50 (56) 08:48 (49) 11:07 (52) 08:59 (56) 03:20 (50)                                 02:11 (54) Kurt Boström OK Linné
        02:51 (8) 06:27 (11) 14:13 (8) 20:22 (11) 56:12 (54) 65:00 (54) 76:07 (54) 85:06 (55) 88:26 (55)                                 90:37 (55)    
56 Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK 103:44 09:43 (53) 05:25 (52) 24:04 (56) 07:51 (42) 29:42 (55) 07:50 (40) 10:43 (51) 04:08 (51) 02:37 (40)                                 01:41 (36) Ebba-Lisa Flygar Tullinge SK
        09:43 (53) 15:08 (54) 39:12 (56) 47:03 (55) 76:45 (56) 84:35 (56) 95:18 (56) 99:26 (56) 102:03 (56)                                 103:44 (56)    
- Bertil Rydgren IFK Enskede 49:59 05:38   02:53   08:18   05:03   05:16   06:20   05:50   09:47                                       00:54   Bertil Rydgren IFK Enskede
        05:38   08:31   16:49   21:52   27:08   33:28   39:18   49:05                                       49:59      
- Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 67:32 05:10   04:24   28:48   09:37   07:07   04:29                                               07:57   Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        05:10   09:34   38:22   47:59   55:06   59:35                                               67:32      
- Eva Andersson OK Södertörn 384:17 04:20   17:24   31:04                                                           331:29   Eva Andersson OK Södertörn
        04:20   21:44   52:48                                                           384:17      
- Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 400:42 06:27   03:54                                                               390:21   Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby
        06:27   10:21                                                               400:42      
- Britt Eriksson Hammarby IF OF 400:44 06:28   03:53                                                               390:23   Britt Eriksson Hammarby IF OF
        06:28   10:21                                                               400:44      
- Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 428:54 08:46   03:01   11:55   07:34                                                       397:38   Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        08:46   11:47   23:42   31:16                                                       428:54      
- Tommy Lindberg Haninge SOK 35:00                                                                     35:00   Tommy Lindberg Haninge SOK
                                                                            35:00      
                                                                                   
                                                                                   
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                       Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 26:57 03:05 (13) 02:58 (9) 02:18 (6) 02:28 (2) 02:42 (6) 04:08 (2) 05:58 (1) 02:23 (1)                                     00:57 (8) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        03:05 (13) 06:03 (7) 08:21 (7) 10:49 (5) 13:31 (6) 17:39 (5) 23:37 (1) 26:00 (1)                                     26:57 (1)    
2 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 29:09 02:52 (11) 02:46 (5) 02:12 (4) 02:35 (3) 02:24 (3) 04:39 (7) 07:24 (7) 03:06 (7)                                     01:11 (12) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        02:52 (11) 05:38 (6) 07:50 (6) 10:25 (3) 12:49 (1) 17:28 (3) 24:52 (3) 27:58 (2)                                     29:09 (2)    
3 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 29:41 02:23 (2) 02:14 (2) 02:04 (2) 02:48 (5) 03:34 (15) 04:06 (1) 07:05 (5) 04:09 (15)                                     01:18 (16) Ingvar Jansson Sundbybergs IK
        02:23 (2) 04:37 (1) 06:41 (1) 09:29 (1) 13:03 (3) 17:09 (1) 24:14 (2) 28:23 (3)                                     29:41 (3)    
4 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 29:44 02:03 (1) 05:05 (17) 02:00 (1) 02:05 (1) 01:56 (1) 04:23 (5) 08:44 (13) 02:51 (5)                                     00:37 (1) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        02:03 (1) 07:08 (15) 09:08 (10) 11:13 (6) 13:09 (4) 17:32 (4) 26:16 (4) 29:07 (4)                                     29:44 (4)    
5 Alf Persson OK Österåker 30:16 02:35 (7) 02:32 (3) 02:24 (7) 03:06 (10) 02:44 (7) 05:18 (13) 08:01 (10) 02:43 (3)                                     00:53 (6) Alf Persson OK Österåker
        02:35 (7) 05:07 (3) 07:31 (3) 10:37 (4) 13:21 (5) 18:39 (6) 26:40 (6) 29:23 (5)                                     30:16 (5)    
6 Bror Wahlberg Haninge 30:40 03:03 (12) 03:06 (12) 02:52 (16) 03:13 (14) 03:18 (13) 04:22 (4) 06:27 (2) 03:25 (9)                                     00:54 (7) Bror Wahlberg Haninge
        03:03 (12) 06:09 (8) 09:01 (9) 12:14 (10) 15:32 (10) 19:54 (9) 26:21 (5) 29:46 (6)                                     30:40 (6)    
7 Gunnel Junegard OK Södertörn 31:20 02:34 (6) 02:11 (1) 02:25 (10) 03:05 (9) 02:36 (4) 04:35 (6) 09:19 (15) 03:31 (11)                                     01:04 (10) Gunnel Junegard OK Södertörn
        02:34 (6) 04:45 (2) 07:10 (2) 10:15 (2) 12:51 (2) 17:26 (2) 26:45 (7) 30:16 (7)                                     31:20 (7)    
8 Berit Lindunger Haninge SOK 31:33 02:31 (4) 02:58 (9) 02:04 (2) 04:34 (20) 04:24 (19) 04:54 (9) 06:34 (3) 02:43 (3)                                     00:51 (4) Berit Lindunger Haninge SOK
        02:31 (4) 05:29 (5) 07:33 (4) 12:07 (9) 16:31 (11) 21:25 (11) 27:59 (9) 30:42 (8)                                     31:33 (8)    
9 Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 31:43 02:31 (4) 02:40 (4) 02:26 (11) 03:42 (16) 02:15 (2) 05:50 (18) 08:25 (11) 03:04 (6)                                     00:50 (3) Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK
        02:31 (4) 05:11 (4) 07:37 (5) 11:19 (7) 13:34 (7) 19:24 (7) 27:49 (8) 30:53 (9)                                     31:43 (9)    
10 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 32:54 02:44 (10) 06:23 (19) 02:17 (5) 02:54 (7) 02:52 (8) 04:16 (3) 07:01 (4) 03:30 (10)                                     00:57 (8) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        02:44 (10) 09:07 (18) 11:24 (17) 14:18 (15) 17:10 (12) 21:26 (12) 28:27 (12) 31:57 (11)                                     32:54 (10)    
11 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 33:17 03:27 (17) 02:55 (8) 02:24 (7) 02:43 (4) 02:54 (9) 05:26 (14) 08:31 (12) 03:34 (12)                                     01:23 (17) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        03:27 (17) 06:22 (10) 08:46 (8) 11:29 (8) 14:23 (8) 19:49 (8) 28:20 (10) 31:54 (10)                                     33:17 (11)    
12 Gunvor Granath Nynäshamns OK 33:50 03:54 (18) 02:52 (6) 02:32 (12) 03:09 (11) 02:41 (5) 05:28 (15) 07:45 (8) 03:48 (13)                                     01:41 (21) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        03:54 (18) 06:46 (13) 09:18 (12) 12:27 (11) 15:08 (9) 20:36 (10) 28:21 (11) 32:09 (12)                                     33:50 (12)    
13 Claes Rundström OK Älvsjö-Örby 35:25 02:29 (3) 06:06 (18) 03:50 (19) 03:10 (12) 03:21 (14) 04:40 (8) 07:52 (9) 03:10 (8)                                     00:47 (2) Claes Rundström OK Älvsjö-Örby
        02:29 (3) 08:35 (17) 12:25 (19) 15:35 (17) 18:56 (16) 23:36 (15) 31:28 (13) 34:38 (13)                                     35:25 (13)    
14 Sonja Perneby Tullinge SK 35:35 02:40 (9) 06:34 (20) 02:24 (7) 04:16 (18) 03:01 (11) 05:58 (19) 07:21 (6) 02:30 (2)                                     00:51 (4) Sonja Perneby Tullinge SK
        02:40 (9) 09:14 (19) 11:38 (18) 15:54 (18) 18:55 (15) 24:53 (17) 32:14 (15) 34:44 (14)                                     35:35 (14)    
15 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 41:28 04:13 (21) 03:19 (13) 02:47 (15) 03:38 (15) 05:47 (22) 05:00 (10) 11:08 (19) 04:02 (14)                                     01:34 (18) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        04:13 (21) 07:32 (16) 10:19 (14)