Sträcktider Luffarligan Sörskogen                                                                  
  2019-04-10 Svarta tider är sträcktider                                                                
    Blå tider är från start                                                                      
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                
                                                                           
Plac Bana A - 5,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13           Mål   Bana A - 5,3 km Klubb
1 Robert Wallstén Snättringe SK 37:16 03:09 (1) 01:42 (1) 01:37 (1) 01:54 (1) 05:52 (1) 01:15 (1) 03:05 (1) 03:19 (1) 02:08 (1) 02:46 (1) 00:57 (1) 04:19 (4) 04:37 (2)         00:36 (3) Robert Wallstén Snättringe SK
        03:09 (1) 04:51 (1) 06:28 (1) 08:22 (1) 14:14 (1) 15:29 (1) 18:34 (1) 21:53 (1) 24:01 (1) 26:47 (1) 27:44 (1) 32:03 (1) 36:40 (1)         37:16 (1)    
2 Peter Andersson Söders-Tyresö 39:37 03:12 (2) 02:05 (8) 02:00 (3) 02:23 (4) 06:34 (2) 01:25 (2) 03:18 (2) 03:32 (2) 02:20 (2) 03:09 (2) 01:00 (2) 03:47 (1) 04:21 (1)         00:31 (1) Peter Andersson Söders-Tyresö
        03:12 (2) 05:17 (2) 07:17 (2) 09:40 (2) 16:14 (2) 17:39 (2) 20:57 (2) 24:29 (2) 26:49 (2) 29:58 (2) 30:58 (2) 34:45 (2) 39:06 (2)         39:37 (2)    
3 Kennet Olander Tullinge SK 44:06 03:52 (8) 02:08 (9) 02:10 (9) 02:42 (7) 07:35 (4) 01:39 (5) 04:00 (5) 03:52 (4) 02:32 (4) 03:28 (3) 01:04 (3) 03:52 (2) 04:38 (3)         00:34 (2) Kennet Olander Tullinge SK
        03:52 (8) 06:00 (9) 08:10 (10) 10:52 (10) 18:27 (6) 20:06 (5) 24:06 (4) 27:58 (4) 30:30 (3) 33:58 (3) 35:02 (3) 38:54 (3) 43:32 (3)         44:06 (3)    
4 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 46:56 04:20 (11) 01:45 (2) 01:59 (2) 02:22 (3) 07:49 (6) 02:22 (10) 03:46 (3) 03:51 (3) 03:01 (8) 03:54 (7) 01:17 (5) 04:08 (3) 05:45 (6)         00:37 (4) Björn-Ove Pettersson Attunda OK
        04:20 (11) 06:05 (10) 08:04 (9) 10:26 (6) 18:15 (5) 20:37 (8) 24:23 (6) 28:14 (5) 31:15 (6) 35:09 (5) 36:26 (4) 40:34 (4) 46:19 (4)         46:56 (4)    
5 Jesper Andersson Snättringe SK 48:27 03:12 (2) 02:26 (11) 02:23 (11) 02:28 (5) 07:13 (3) 01:36 (4) 04:57 (11) 05:21 (11) 02:48 (6) 03:46 (6) 01:12 (4) 04:21 (6) 06:06 (9)         00:38 (5) Jesper Andersson Snättringe SK
        03:12 (2) 05:38 (5) 08:01 (8) 10:29 (7) 17:42 (3) 19:18 (3) 24:15 (5) 29:36 (9) 32:24 (9) 36:10 (6) 37:22 (6) 41:43 (6) 47:49 (5)         48:27 (5)    
6 Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF 48:39 03:55 (9) 01:48 (4) 02:09 (8) 02:17 (2) 07:40 (5) 01:47 (6) 04:09 (7) 04:03 (5) 03:01 (8) 04:10 (8) 01:31 (8) 04:51 (9) 06:35 (12)         00:43 (6) Magnus Grahn Södertälje-Nykvarn OF
        03:55 (9) 05:43 (6) 07:52 (7) 10:09 (3) 17:49 (4) 19:36 (4) 23:45 (3) 27:48 (3) 30:49 (4) 34:59 (4) 36:30 (5) 41:21 (5) 47:56 (6)         48:39 (6)    
7 Christian Olsson Frösö IF 48:51 03:32 (4) 01:56 (5) 02:07 (7) 02:35 (6) 08:48 (11) 01:47 (6) 03:48 (4) 04:14 (9) 02:26 (3) 05:12 (13) 01:18 (7) 04:20 (5) 05:58 (8)         00:50 (8) Christian Olsson Frösö IF
        03:32 (4) 05:28 (3) 07:35 (3) 10:10 (4) 18:58 (9) 20:45 (9) 24:33 (7) 28:47 (6) 31:13 (5) 36:25 (9) 37:43 (8) 42:03 (7) 48:01 (7)         48:51 (7)    
8 Malin Dahlbäck OK Österåker 48:55 03:49 (6) 01:56 (5) 02:03 (4) 02:53 (11) 07:57 (8) 01:54 (8) 04:11 (9) 04:10 (8) 02:34 (5) 04:54 (12) 01:17 (5) 04:51 (9) 05:32 (5)         00:54 (10) Malin Dahlbäck OK Österåker
        03:49 (6) 05:45 (7) 07:48 (5) 10:41 (8) 18:38 (8) 20:32 (6) 24:43 (8) 28:53 (7) 31:27 (7) 36:21 (8) 37:38 (7) 42:29 (8) 48:01 (7)         48:55 (8)    
9 Håkan Dahlbäck OK Österåker 49:02 03:49 (6) 01:57 (7) 02:03 (4) 02:55 (12) 07:53 (7) 01:59 (9) 04:09 (7) 04:09 (7) 03:04 (10) 04:21 (9) 01:33 (9) 04:44 (8) 05:31 (4)         00:55 (11) Håkan Dahlbäck OK Österåker
        03:49 (6) 05:46 (8) 07:49 (6) 10:44 (9) 18:37 (7) 20:36 (7) 24:45 (9) 28:54 (8) 31:58 (8) 36:19 (7) 37:52 (9) 42:36 (9) 48:07 (9)         49:02 (9)    
10 P-O Ivarsson Haninge SOK 50:27 03:45 (5) 01:47 (3) 02:04 (6) 02:44 (9) 10:54 (13) 01:29 (3) 04:00 (5) 04:03 (5) 02:50 (7) 03:33 (4) 01:37 (11) 04:40 (7) 06:08 (10)         00:53 (9) P-O Ivarsson Haninge SOK
        03:45 (5) 05:32 (4) 07:36 (4) 10:20 (5) 21:14 (12) 22:43 (10) 26:43 (10) 30:46 (10) 33:36 (10) 37:09 (10) 38:46 (10) 43:26 (10) 49:34 (10)         50:27 (10)    
11 Ingemar Gard Söders-Tyresö 56:22 04:03 (10) 02:26 (11) 02:17 (10) 03:09 (13) 08:28 (9) 03:23 (14) 04:47 (10) 04:52 (10) 03:12 (12) 04:28 (10) 01:33 (9) 07:01 (15) 05:54 (7)         00:49 (7) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        04:03 (10) 06:29 (11) 08:46 (11) 11:55 (11) 20:23 (10) 23:46 (11) 28:33 (11) 33:25 (11) 36:37 (11) 41:05 (11) 42:38 (11) 49:39 (11) 55:33 (11)         56:22 (11)    
12 Anders Holmqvist Snättringe SK 64:02 04:21 (12) 02:26 (11) 02:40 (12) 02:42 (7) 08:37 (10) 04:33 (15) 05:40 (12) 05:50 (12) 03:05 (11) 03:36 (5) 05:12 (16) 06:15 (12) 08:09 (15)         00:56 (12) Anders Holmqvist Snättringe SK
        04:21 (12) 06:47 (12) 09:27 (12) 12:09 (12) 20:46 (11) 25:19 (12) 30:59 (12) 36:49 (12) 39:54 (12) 43:30 (12) 48:42 (12) 54:57 (12) 63:06 (12)         64:02 (12)    
13 Christer Hördell Söders-Tyresö 71:39 05:47 (14) 02:55 (15) 05:22 (16) 04:22 (16) 11:37 (14) 02:38 (12) 06:18 (15) 07:06 (14) 03:49 (14) 05:21 (14) 01:52 (13) 06:25 (14) 07:09 (13)         00:58 (13) Christer Hördell Söders-Tyresö
        05:47 (14) 08:42 (14) 14:04 (15) 18:26 (15) 30:03 (15) 32:41 (15) 38:59 (14) 46:05 (14) 49:54 (14) 55:15 (13) 57:07 (13) 63:32 (14) 70:41 (14)         71:39 (13)    
14 Claes Andersson OK Södertörn 71:43 04:59 (13) 02:08 (9) 03:45 (13) 02:52 (10) 12:34 (16) 05:20 (16) 07:25 (16) 07:49 (15) 03:18 (13) 05:28 (15) 01:44 (12) 05:59 (11) 07:17 (14)         01:05 (15) Claes Andersson OK Södertörn
        04:59 (13) 07:07 (13) 10:52 (13) 13:44 (13) 26:18 (13) 31:38 (13) 39:03 (15) 46:52 (15) 50:10 (15) 55:38 (14) 57:22 (14) 63:21 (13) 70:38 (13)         71:43 (14)    
15 Lars Boudrie Väsby OK 75:38 05:57 (15) 02:58 (16) 03:45 (13) 04:13 (15) 12:27 (15) 03:04 (13) 06:16 (14) 06:57 (13) 04:00 (15) 06:30 (16) 02:01 (15) 07:31 (16) 08:42 (16)         01:17 (16) Lars Boudrie Väsby OK
        05:57 (15) 08:55 (15) 12:40 (14) 16:53 (14) 29:20 (14) 32:24 (14) 38:40 (13) 45:37 (13) 49:37 (13) 56:07 (15) 58:08 (15) 65:39 (15) 74:21 (15)         75:38 (15)    
16 Kurt Eriksson Vandrarringen 77:14 14:40 (16) 02:43 (14) 04:10 (15) 04:01 (14) 10:51 (12) 02:28 (11) 05:50 (13) 08:20 (16) 04:00 (15) 04:39 (11) 01:55 (14) 06:20 (13) 06:15 (11)         01:02 (14) Kurt Eriksson Vandrarringen
        14:40 (16) 17:23 (16) 21:33 (16) 25:34 (16) 36:25 (16) 38:53 (16) 44:43 (16) 53:03 (16) 57:03 (16) 61:42 (16) 63:37 (16) 69:57 (16) 76:12 (16)         77:14 (16)    
                                                                           
                                                                           
Plac Bana B - 4,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   Mål   Bana B - 4,5 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 42:02 01:54 (3) 04:38 (1) 02:25 (1) 01:56 (1) 01:47 (1) 02:43 (1) 01:47 (2) 01:49 (1) 03:22 (1) 00:59 (12) 02:35 (1) 06:54 (22) 03:10 (1) 01:21 (1) 04:08 (1) 00:34 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        01:54 (3) 06:32 (1) 08:57 (1) 10:53 (1) 12:40 (1) 15:23 (1) 17:10 (1) 18:59 (1) 22:21 (1) 23:20 (1) 25:55 (1) 32:49 (1) 35:59 (1) 37:20 (1) 41:28 (1) 42:02 (1)    
2 Marie Malmborg Söders-Tyresö 48:05 02:07 (7) 05:10 (6) 02:45 (8) 02:28 (2) 01:58 (2) 02:48 (2) 02:12 (6) 03:20 (16) 04:34 (9) 00:45 (1) 04:53 (25) 04:42 (3) 03:16 (2) 01:27 (2) 04:45 (4) 00:55 (10) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        02:07 (7) 07:17 (5) 10:02 (4) 12:30 (4) 14:28 (4) 17:16 (3) 19:28 (3) 22:48 (4) 27:22 (4) 28:07 (3) 33:00 (7) 37:42 (5) 40:58 (4) 42:25 (3) 47:10 (2) 48:05 (2)    
3 Per Ljung Centrum OK 48:31 03:01 (21) 05:19 (7) 02:32 (2) 02:40 (9) 02:03 (4) 02:59 (4) 02:21 (8) 02:30 (8) 04:50 (15) 01:04 (16) 03:06 (4) 04:31 (1) 03:28 (3) 01:51 (12) 05:01 (7) 01:15 (20) Per Ljung Centrum OK
        03:01 (21) 08:20 (16) 10:52 (10) 13:32 (9) 15:35 (6) 18:34 (6) 20:55 (6) 23:25 (6) 28:15 (7) 29:19 (8) 32:25 (5) 36:56 (4) 40:24 (3) 42:15 (2) 47:16 (3) 48:31 (3)    
4 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 49:24 01:58 (4) 05:22 (8) 02:44 (6) 02:50 (16) 02:12 (8) 03:15 (8) 02:10 (4) 02:02 (3) 04:39 (10) 01:52 (25) 03:51 (17) 04:57 (6) 03:42 (6) 01:33 (5) 05:06 (9) 01:11 (18) Harald Bauer IFK Lidingö SOK
        01:58 (4) 07:20 (7) 10:04 (5) 12:54 (5) 15:06 (5) 18:21 (5) 20:31 (5) 22:33 (3) 27:12 (3) 29:04 (5) 32:55 (6) 37:52 (6) 41:34 (5) 43:07 (4) 48:13 (4) 49:24 (4)    
5 Per Öhlund Gustavsbergs OK 49:29 02:15 (13) 05:02 (4) 03:11 (18) 03:09 (22) 02:09 (6) 03:16 (9) 02:16 (7) 02:06 (4) 04:23 (5) 01:21 (21) 03:13 (6) 05:49 (18) 03:52 (9) 01:31 (4) 04:45 (4) 01:11 (18) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        02:15 (13) 07:17 (5) 10:28 (8) 13:37 (10) 15:46 (9) 19:02 (8) 21:18 (8) 23:24 (5) 27:47 (6) 29:08 (6) 32:21 (4) 38:10 (8) 42:02 (8) 43:33 (5) 48:18 (5) 49:29 (5)    
6 Mikael Sundqvist Tullinge SK 50:28 01:51 (1) 05:45 (13) 02:44 (6) 02:49 (15) 02:27 (12) 03:41 (15) 01:45 (1) 02:37 (9) 03:56 (2) 00:51 (4) 03:01 (3) 04:35 (2) 05:35 (21) 03:36 (22) 04:25 (3) 00:50 (3) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        01:51 (1) 07:36 (8) 10:20 (6) 13:09 (8) 15:36 (7) 19:17 (9) 21:02 (7) 23:39 (8) 27:35 (5) 28:26 (4) 31:27 (3) 36:02 (3) 41:37 (6) 45:13 (6) 49:38 (6) 50:28 (6)    
7 Lars Grankvist Täby OK 50:32 02:10 (8) 04:47 (3) 05:40 (26) 02:35 (6) 02:08 (5) 03:21 (11) 02:51 (14) 02:00 (2) 04:17 (4) 00:50 (3) 03:47 (15) 05:05 (8) 04:29 (14) 01:27 (2) 04:15 (2) 00:50 (3) Lars Grankvist Täby OK
        02:10 (8) 06:57 (3) 12:37 (19) 15:12 (19) 17:20 (17) 20:41 (15) 23:32 (14) 25:32 (11) 29:49 (10) 30:39 (10) 34:26 (10) 39:31 (9) 44:00 (9) 45:27 (7) 49:42 (7) 50:32 (7)    
8 Bengt Kärrström Tullinge SK 53:05 02:11 (10) 05:48 (15) 03:08 (17) 02:44 (11) 02:13 (9) 04:06 (22) 02:11 (5) 03:22 (18) 04:39 (10) 00:52 (5) 03:36 (12) 05:34 (14) 04:01 (10) 02:30 (15) 05:18 (12) 00:52 (6) Bengt Kärrström Tullinge SK
        02:11 (10) 07:59 (12) 11:07 (13) 13:51 (12) 16:04 (11) 20:10 (12) 22:21 (9) 25:43 (12) 30:22 (12) 31:14 (12) 34:50 (12) 40:24 (12) 44:25 (10) 46:55 (9) 52:13 (9) 53:05 (8)    
9 Per-Johan Vikfors OK Österåker 53:15 02:31 (18) 06:07 (18) 03:29 (21) 02:48 (14) 02:30 (13) 03:51 (18) 02:51 (14) 02:51 (11) 04:45 (12) 00:52 (5) 03:21 (10) 05:37 (15) 04:19 (13) 01:33 (5) 05:01 (7) 00:49 (2) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        02:31 (18) 08:38 (17) 12:07 (18) 14:55 (18) 17:25 (18) 21:16 (17) 24:07 (17) 26:58 (15) 31:43 (14) 32:35 (13) 35:56 (13) 41:33 (14) 45:52 (12) 47:25 (11) 52:26 (12) 53:15 (9)    
10 Jan Gottfridsson Norbergs OK 53:17 02:01 (5) 04:43 (2) 02:34 (3) 02:30 (5) 02:10 (7) 03:07 (5) 02:09 (3) 02:54 (13) 04:15 (3) 01:00 (13) 02:57 (2) 04:51 (4) 03:38 (4) 07:09 (27) 06:16 (19) 01:03 (14) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        02:01 (5) 06:44 (2) 09:18 (2) 11:48 (2) 13:58 (2) 17:05 (2) 19:14 (2) 22:08 (2) 26:23 (2) 27:23 (2) 30:20 (2) 35:11 (2) 38:49 (2) 45:58 (8) 52:14 (10) 53:17 (10)    
10 Arne Johansson OK Ravinen 53:17 02:12 (11) 05:44 (12) 02:34 (3) 02:36 (8) 02:47 (20) 03:48 (17) 03:49 (23) 03:20 (16) 04:29 (6) 01:20 (20) 03:18 (8) 05:08 (9) 03:49 (8) 02:12 (13) 05:06 (9) 01:05 (16) Arne Johansson OK Ravinen
        02:12 (11) 07:56 (11) 10:30 (9) 13:06 (7) 15:53 (10) 19:41 (10) 23:30 (13) 26:50 (13) 31:19 (13) 32:39 (14) 35:57 (14) 41:05 (13) 44:54 (11) 47:06 (10) 52:12 (8) 53:17 (10)    
12 Leif Åkerblom OK Österåker 53:18 02:03 (6) 05:02 (4) 02:49 (9) 02:28 (2) 02:02 (3) 02:55 (3) 02:37 (9) 03:35 (22) 04:48 (13) 00:53 (9) 03:55 (18) 05:01 (7) 03:41 (5) 05:36 (26) 04:59 (6) 00:54 (7) Leif Åkerblom OK Österåker
        02:03 (6) 07:05 (4) 09:54 (3) 12:22 (3) 14:24 (3) 17:19 (4) 19:56 (4) 23:31 (7) 28:19 (8) 29:12 (7) 33:07 (8) 38:08 (7) 41:49 (7) 47:25 (11) 52:24 (11) 53:18 (12)    
13 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 54:32 06:05 (25) 05:46 (14) 03:05 (14) 02:29 (4) 02:20 (11) 03:11 (6) 03:40 (22) 02:23 (6) 04:48 (13) 00:52 (5) 03:12 (5) 04:55 (5) 03:46 (7) 01:35 (7) 05:26 (13) 00:59 (13) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        06:05 (25) 11:51 (23) 14:56 (22) 17:25 (22) 19:45 (21) 22:56 (21) 26:36 (21) 28:59 (20) 33:47 (19) 34:39 (17) 37:51 (17) 42:46 (16) 46:32 (14) 48:07 (14) 53:33 (13) 54:32 (13)    
14 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 54:46 02:10 (8) 05:38 (10) 03:13 (19) 03:03 (19) 02:49 (21) 03:24 (12) 04:29 (24) 02:51 (11) 04:52 (16) 00:49 (2) 03:33 (11) 05:26 (12) 04:01 (10) 01:46 (10) 05:51 (15) 00:51 (5) Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK
        02:10 (8) 07:48 (10) 11:01 (12) 14:04 (13) 16:53 (14) 20:17 (13) 24:46 (18) 27:37 (17) 32:29 (15) 33:18 (15) 36:51 (15) 42:17 (15) 46:18 (13) 48:04 (13) 53:55 (14) 54:46 (14)    
15 Pär Dahlström Tullinge SK 55:15 02:13 (12) 05:30 (9) 02:43 (5) 02:35 (6) 02:42 (17) 03:14 (7) 03:30 (21) 02:10 (5) 04:31 (7) 01:00 (13) 03:43 (14) 05:43 (16) 07:07 (25) 01:35 (7) 06:02 (17) 00:57 (11) Pär Dahlström Tullinge SK
        02:13 (12) 07:43 (9) 10:26 (7) 13:01 (6) 15:43 (8) 18:57 (7) 22:27 (10) 24:37 (9) 29:08 (9) 30:08 (9) 33:51 (9) 39:34 (10) 46:41 (15) 48:16 (15) 54:18 (15) 55:15 (15)    
16 Anders Karlsson Tullinge SK 60:18 02:47 (19) 05:51 (17) 03:02 (11) 02:52 (17) 02:38 (15) 04:16 (24) 04:51 (26) 02:25 (7) 04:52 (16) 01:36 (22) 03:41 (13) 06:20 (21) 04:34 (16) 03:18 (19) 06:00 (16) 01:15 (20) Anders Karlsson Tullinge SK
        02:47 (19) 08:38 (17) 11:40 (16) 14:32 (16) 17:10 (15) 21:26 (19) 26:17 (20) 28:42 (18) 33:34 (18) 35:10 (19) 38:51 (19) 45:11 (18) 49:45 (18) 53:03 (18) 59:03 (17) 60:18 (16)    
17 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 60:43 02:25 (16) 06:20 (20) 03:03 (12) 02:40 (9) 02:44 (18) 03:27 (14) 02:48 (12) 03:26 (19) 05:59 (24) 01:47 (23) 03:19 (9) 05:43 (16) 05:56 (24) 02:56 (17) 06:27 (21) 01:43 (25) Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        02:25 (16) 08:45 (19) 11:48 (17) 14:28 (15) 17:12 (16) 20:39 (14) 23:27 (12) 26:53 (14) 32:52 (17) 34:39 (17) 37:58 (18) 43:41 (17) 49:37 (17) 52:33 (16) 59:00 (16) 60:43 (17)    
18 Reijo Korhonen Haninge SOK 61:24 03:07 (22) 06:07 (18) 03:47 (24) 03:01 (18) 02:41 (16) 03:46 (16) 02:55 (16) 03:18 (15) 05:32 (21) 01:00 (13) 04:27 (22) 06:18 (20) 05:07 (19) 01:42 (9) 07:42 (25) 00:54 (7) Reijo Korhonen Haninge SOK
        03:07 (22) 09:14 (20) 13:01 (21) 16:02 (20) 18:43 (20) 22:29 (20) 25:24 (19) 28:42 (18) 34:14 (20) 35:14 (20) 39:41 (20) 45:59 (19) 51:06 (20) 52:48 (17) 60:30 (18) 61:24 (18)    
19 Per-Erik Jansson IF Thor 62:37 01:53 (2) 06:22 (21) 03:05 (14) 03:22 (23) 03:15 (24) 03:24 (12) 02:38 (10) 03:26 (19) 05:25 (20) 00:57 (11) 04:03 (19) 08:12 (25) 04:31 (15) 03:33 (21) 07:16 (23) 01:15 (20) Per-Erik Jansson IF Thor
        01:53 (2) 08:15 (15) 11:20 (15) 14:42 (17) 17:57 (19) 21:21 (18) 23:59 (16) 27:25 (16) 32:50 (16) 33:47 (16) 37:50 (16) 46:02 (20) 50:33 (19) 54:06 (19) 61:22 (20) 62:37 (19)    
20 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 62:52 09:57 (28) 07:33 (24) 03:04 (13) 02:47 (12) 02:19 (10) 03:55 (20) 02:42 (11) 02:48 (10) 05:24 (19) 00:52 (5) 03:16 (7) 05:24 (11) 04:09 (12) 02:35 (16) 05:13 (11) 00:54 (7) Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK
        09:57 (28) 17:30 (27) 20:34 (27) 23:21 (25) 25:40 (24) 29:35 (24) 32:17 (24) 35:05 (23) 40:29 (23) 41:21 (23) 44:37 (23) 50:01 (23) 54:10 (22) 56:45 (21) 61:58 (21) 62:52 (20)    
21 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 63:36 02:28 (17) 07:19 (23) 03:13 (19) 03:58 (25) 03:04 (23) 04:06 (22) 03:00 (17) 03:34 (21) 05:57 (23) 01:04 (17) 04:28 (23) 06:16 (19) 04:39 (18) 01:49 (11) 06:11 (18) 02:30 (27) Leif Jonsson Gustavsbergs OK
        02:28 (17) 09:47 (21) 13:00 (20) 16:58 (21) 20:02 (22) 24:08 (22) 27:08 (22) 30:42 (21) 36:39 (21) 37:43 (21) 42:11 (21) 48:27 (21) 53:06 (21) 54:55 (20) 61:06 (19) 63:36 (21)    
22 Bo Norbäck Tullinge SK 64:15 02:16 (14) 05:50 (16) 03:05 (14) 03:06 (20) 02:31 (14) 03:55 (20) 03:09 (19) 09:17 (28) 05:22 (18) 01:04 (16) 04:12 (21) 05:26 (12) 05:29 (20) 02:14 (14) 06:16 (19) 01:03 (14) Bo Norbäck Tullinge SK
        02:16 (14) 08:06 (14) 11:11 (14) 14:17 (14) 16:48 (13) 20:43 (16) 23:52 (15) 33:09 (22) 38:31 (22) 39:35 (22) 43:47 (22) 49:13 (22) 54:42 (23) 56:56 (22) 63:12 (22) 64:15 (22)    
23 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 65:29 02:21 (15) 05:39 (11) 02:55 (10) 02:47 (12) 02:44 (18) 03:17 (10) 02:50 (13) 02:56 (14) 04:33 (8) 00:56 (10) 03:50 (16) 05:15 (10) 09:18 (28) 09:33 (28) 05:29 (14) 01:06 (17) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        02:21 (15) 08:00 (13) 10:55 (11) 13:42 (11) 16:26 (12) 19:43 (11) 22:33 (11) 25:29 (10) 30:02 (11) 30:58 (11) 34:48 (11) 40:03 (11) 49:21 (16) 58:54 (23) 64:23 (23) 65:29 (23)    
24 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 70:21 02:48 (20) 10:32 (27) 03:35 (22) 03:07 (21) 02:59 (22) 03:51 (18) 03:06 (18) 05:25 (26) 05:50 (22) 01:08 (19) 04:10 (20) 07:02 (23) 04:34 (16) 04:15 (23) 07:01 (22) 00:58 (12) Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        02:48 (20) 13:20 (25) 16:55 (23) 20:02 (23) 23:01 (23) 26:52 (23) 29:58 (23) 35:23 (24) 41:13 (24) 42:21 (24) 46:31 (24) 53:33 (24) 58:07 (24) 62:22 (24) 69:23 (24) 70:21 (24)    
25 Rune Rådström Snättringe SK 76:42 07:24 (26) 07:44 (25) 03:44 (23) 03:53 (24) 03:31 (25) 04:55 (26) 03:17 (20) 03:38 (23) 07:07 (25) 01:47 (23) 04:49 (24) 07:12 (24) 05:44 (22) 03:02 (18) 07:35 (24) 01:20 (23) Rune Rådström Snättringe SK
        07:24 (26) 15:08 (26) 18:52 (25) 22:45 (24) 26:16 (25) 31:11 (25) 34:28 (25) 38:06 (25) 45:13 (25) 47:00 (25) 51:49 (25) 59:01 (25) 64:45 (25) 67:47 (25) 75:22 (25) 76:42 (25)    
26 Magnus Areskoug Enebyberg IF 88:51 03:33 (23) 06:40 (22) 08:55 (28) 06:58 (27) 03:58 (27) 04:32 (25) 04:38 (25) 03:39 (24) 09:04 (27) 01:52 (25) 05:02 (26) 11:11 (27) 05:55 (23) 03:23 (20) 07:51 (26) 01:40 (24) Magnus Areskoug Enebyberg IF
        03:33 (23) 10:13 (22) 19:08 (26) 26:06 (27) 30:04 (27) 34:36 (27) 39:14 (26) 42:53 (26) 51:57 (26) 53:49 (26) 58:51 (26) 70:02 (26) 75:57 (26) 79:20 (26) 87:11 (26) 88:51 (26)    
27 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 96:01 03:46 (24) 09:06 (26) 05:36 (25) 05:22 (26) 03:55 (26) 05:41 (27) 07:47 (28) 04:52 (25) 08:13 (26) 02:16 (27) 06:11 (27) 08:43 (26) 08:10 (26) 04:56 (24) 09:38 (27) 01:49 (26) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        03:46 (24) 12:52 (24) 18:28 (24) 23:50 (26) 27:45 (26) 33:26 (26) 41:13 (27) 46:05 (27) 54:18 (27) 56:34 (27) 62:45 (27) 71:28 (27) 79:38 (27) 84:34 (27) 94:12 (27) 96:01 (27)    
28 Ingvar Oskarsson Klubblös 134:14 07:37 (27) 17:39 (28) 06:25 (27) 08:39 (28) 05:53 (28) 08:00 (28) 07:37 (27) 07:31 (27) 12:52 (28) 02:35 (28) 08:20 (28) 12:14 (28) 08:13 (27) 05:10 (25) 12:41 (28) 02:48 (28) Ingvar Oskarsson Klubblös
        07:37 (27) 25:16 (28) 31:41 (28) 40:20 (28) 46:13 (28) 54:13 (28) 61:50 (28) 69:21 (28) 82:13 (28) 84:48 (28) 93:08 (28) 105:22 (28) 113:35 (28) 118:45 (28) 131:26 (28) 134:14 (28)    
- Roland Löwgren Spårvägens OK 66:25 03:13   06:13   04:18   03:18   02:49   03:27   10:51   06:03   01:13   04:25   06:45   04:52   02:07   05:37       01:14   Roland Löwgren Spårvägens OK
        03:13   09:26   13:44   17:02   19:51   23:18   34:09   40:12   41:25   45:50   52:35   57:27   59:34   65:11       66:25      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana C - 3,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10                       Mål   Bana C - 3,6 km Klubb
1 Peter Karlberg Snättringe SK 33:37 03:49 (1) 04:19 (13) 05:14 (1) 01:16 (1) 02:21 (1) 03:03 (2) 02:00 (1) 02:51 (1) 03:37 (1) 02:27 (1)                     02:40 (1) Peter Karlberg Snättringe SK
        03:49 (1) 08:08 (1) 13:22 (1) 14:38 (1) 16:59 (1) 20:02 (1) 22:02 (1) 24:53 (1) 28:30 (1) 30:57 (1)                     33:37 (1)    
2 Bo Davidsson Solna OK 39:07 05:15 (14) 03:54 (4) 05:26 (2) 01:25 (4) 02:53 (5) 03:16 (4) 02:22 (7) 03:21 (5) 04:23 (6) 03:14 (12)                     03:38 (5) Bo Davidsson Solna OK
        05:15 (14) 09:09 (7) 14:35 (4) 16:00 (4) 18:53 (2) 22:09 (2) 24:31 (2) 27:52 (2) 32:15 (2) 35:29 (2)                     39:07 (2)    
3 Björn Reger Söders-Tyresö 39:54 04:40 (5) 03:57 (5) 05:39 (4) 01:31 (7) 04:28 (54) 03:00 (1) 02:45 (18) 03:16 (4) 04:07 (3) 02:59 (3)                     03:32 (4) Björn Reger Söders-Tyresö
        04:40 (5) 08:37 (3) 14:16 (2) 15:47 (2) 20:15 (5) 23:15 (5) 26:00 (5) 29:16 (5) 33:23 (4) 36:22 (4)                     39:54 (3)    
4 Anders Sohlberg OK Södertörn 39:57 05:29 (18) 03:57 (5) 05:50 (5) 01:38 (11) 02:49 (4) 03:29 (9) 02:14 (4) 03:23 (6) 04:16 (4) 03:10 (11)                     03:42 (6) Anders Sohlberg OK Södertörn
        05:29 (18) 09:26 (11) 15:16 (5) 16:54 (5) 19:43 (4) 23:12 (4) 25:26 (4) 28:49 (3) 33:05 (3) 36:15 (3)                     39:57 (4)    
5 Tommy Lindberg Haninge SOK 41:09 04:13 (2) 04:16 (12) 06:00 (6) 01:28 (6) 02:58 (11) 03:17 (6) 02:41 (14) 03:58 (13) 04:49 (10) 03:06 (7)                     04:23 (17) Tommy Lindberg Haninge SOK
        04:13 (2) 08:29 (2) 14:29 (3) 15:57 (3) 18:55 (3) 22:12 (3) 24:53 (3) 28:51 (4) 33:40 (5) 36:46 (5)                     41:09 (5)    
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 41:32 07:49 (50) 03:53 (3) 06:02 (7) 01:22 (2) 02:56 (9) 03:36 (14) 02:07 (2) 03:13 (3) 04:06 (2) 03:04 (6)                     03:24 (3) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        07:49 (50) 11:42 (29) 17:44 (20) 19:06 (16) 22:02 (15) 25:38 (12) 27:45 (11) 30:58 (6) 35:04 (6) 38:08 (6)                     41:32 (6)    
7 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 44:07 04:40 (5) 04:08 (8) 07:23 (28) 01:34 (10) 03:00 (13) 06:17 (69) 02:18 (6) 03:30 (8) 04:20 (5) 03:00 (5)                     03:57 (9) Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
        04:40 (5) 08:48 (6) 16:11 (10) 17:45 (9) 20:45 (8) 27:02 (18) 29:20 (15) 32:50 (13) 37:10 (9) 40:10 (7)                     44:07 (7)    
8 Jonas Esbjörnsson Frösö IF 44:20 04:50 (7) 06:04 (53) 05:36 (3) 01:45 (19) 02:53 (5) 03:37 (15) 02:25 (9) 05:26 (59) 05:16 (20) 03:07 (8)                     03:21 (2) Jonas Esbjörnsson Frösö IF
        04:50 (7) 10:54 (23) 16:30 (12) 18:15 (11) 21:08 (10) 24:45 (9) 27:10 (8) 32:36 (12) 37:52 (11) 40:59 (9)                     44:20 (8)    
9 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 44:38 04:30 (4) 04:09 (9) 06:53 (18) 01:32 (9) 03:16 (19) 04:19 (43) 02:42 (17) 05:02 (48) 05:09 (16) 03:09 (10)                     03:57 (9) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        04:30 (4) 08:39 (4) 15:32 (6) 17:04 (6) 20:20 (6) 24:39 (7) 27:21 (9) 32:23 (11) 37:32 (10) 40:41 (8)                     44:38 (9)    
10 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 45:39 04:52 (10) 04:27 (16) 07:45 (38) 01:45 (19) 03:09 (16) 04:10 (37) 02:33 (11) 03:41 (9) 05:41 (25) 03:19 (14)                     04:17 (15) Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
        04:52 (10) 09:19 (9) 17:04 (15) 18:49 (15) 21:58 (14) 26:08 (14) 28:41 (13) 32:22 (10) 38:03 (12) 41:22 (10)                     45:39 (10)    
11 Sven Hedman Attunda OK 45:56 04:59 (12) 04:55 (29) 06:07 (8) 01:41 (14) 02:54 (8) 03:22 (7) 02:30 (10) 05:08 (52) 05:13 (19) 04:56 (44)                     04:11 (11) Sven Hedman Attunda OK
        04:59 (12) 09:54 (12) 16:01 (8) 17:42 (8) 20:36 (7) 23:58 (6) 26:28 (6) 31:36 (9) 36:49 (8) 41:45 (11)                     45:56 (11)    
12 Leif Mörkfors Järfälla OK 46:35 04:14 (3) 05:53 (50) 06:33 (12) 02:00 (26) 02:57 (10) 03:31 (10) 02:34 (12) 03:29 (7) 05:07 (14) 06:29 (61)                     03:48 (8) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:14 (3) 10:07 (17) 16:40 (13) 18:40 (13) 21:37 (12) 25:08 (10) 27:42 (10) 31:11 (7) 36:18 (7) 42:47 (12)                     46:35 (12)    
13 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 46:49 06:51 (40) 05:44 (48) 06:50 (16) 01:27 (5) 03:29 (26) 04:15 (41) 03:06 (25) 03:52 (11) 04:31 (8) 02:59 (3)                     03:45 (7) Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:51 (40) 12:35 (38) 19:25 (28) 20:52 (26) 24:21 (25) 28:36 (25) 31:42 (24) 35:34 (22) 40:05 (18) 43:04 (13)                     46:49 (13)    
14 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 47:34 05:26 (17) 04:29 (17) 07:49 (39) 02:21 (49) 03:46 (34) 03:34 (13) 03:19 (31) 04:08 (18) 05:12 (18) 03:07 (8)                     04:23 (17) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        05:26 (17) 09:55 (13) 17:44 (20) 20:05 (23) 23:51 (22) 27:25 (20) 30:44 (19) 34:52 (19) 40:04 (17) 43:11 (14)                     47:34 (14)    
15 Kjell Holmberg OK Södertörn 48:16 05:00 (13) 06:16 (57) 06:50 (16) 01:43 (16) 03:11 (18) 03:32 (12) 03:29 (38) 04:03 (16) 04:52 (13) 04:49 (41)                     04:31 (23) Kjell Holmberg OK Södertörn
        05:00 (13) 11:16 (25) 18:06 (23) 19:49 (21) 23:00 (16) 26:32 (15) 30:01 (17) 34:04 (17) 38:56 (14) 43:45 (16)                     48:16 (15)    
16 Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF 48:18 04:51 (9) 03:52 (2) 07:10 (24) 01:43 (16) 03:25 (22) 04:32 (52) 02:46 (20) 04:38 (36) 05:44 (26) 04:40 (36)                     04:57 (32) Greger Wedin Södertälje-Nykvarn OF
        04:51 (9) 08:43 (5) 15:53 (7) 17:36 (7) 21:01 (9) 25:33 (11) 28:19 (12) 32:57 (14) 38:41 (13) 43:21 (15)                     48:18 (16)    
17 Olle Blomgren OK Södertörn 49:38 13:06 (61) 03:13 (1) 07:56 (44) 01:24 (3) 02:35 (2) 03:10 (3) 02:13 (3) 03:04 (2) 04:27 (7) 02:54 (2)                     05:36 (49) Olle Blomgren OK Södertörn
        13:06 (61) 16:19 (56) 24:15 (55) 25:39 (52) 28:14 (42) 31:24 (37) 33:37 (29) 36:41 (24) 41:08 (21) 44:02 (17)                     49:38 (17)    
18 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 49:39 05:57 (27) 04:03 (7) 07:25 (30) 01:59 (25) 03:41 (32) 03:48 (19) 02:48 (21) 04:22 (27) 05:50 (27) 05:05 (46)                     04:41 (27) Christer Nordström OK Älvsjö-Örby
        05:57 (27) 10:00 (15) 17:25 (17) 19:24 (17) 23:05 (17) 26:53 (16) 29:41 (16) 34:03 (16) 39:53 (16) 44:58 (19)                     49:39 (18)    
19 Jan Lindgren OK Södertörn 49:46 05:34 (20) 05:04 (32) 07:02 (20) 02:12 (42) 04:00 (43) 04:14 (39) 02:40 (13) 04:26 (31) 05:20 (21) 04:51 (43)                     04:23 (17) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:34 (20) 10:38 (22) 17:40 (18) 19:52 (22) 23:52 (23) 28:06 (23) 30:46 (20) 35:12 (20) 40:32 (19) 45:23 (21)                     49:46 (19)    
20 Anders Gärderud Enebybergs IF 50:27 10:47 (57) 04:14 (11) 06:29 (10) 01:31 (7) 02:46 (3) 04:07 (33) 02:22 (7) 05:37 (63) 05:08 (15) 03:14 (12)                     04:12 (13) Anders Gärderud Enebybergs IF
        10:47 (57) 15:01 (52) 21:30 (42) 23:01 (37) 25:47 (29) 29:54 (29) 32:16 (25) 37:53 (29) 43:01 (26) 46:15 (23)                     50:27 (20)    
21 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 50:32 05:43 (22) 04:12 (10) 07:52 (42) 01:52 (23) 03:31 (27) 03:59 (25) 03:47 (51) 04:55 (44) 04:51 (12) 04:32 (32)                     05:18 (42) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        05:43 (22) 09:55 (13) 17:47 (22) 19:39 (19) 23:10 (19) 27:09 (19) 30:56 (23) 35:51 (23) 40:42 (20) 45:14 (20)                     50:32 (21)    
22 Håkan Boije Attunda OK 51:03 05:43 (22) 04:30 (18) 07:28 (31) 02:00 (26) 03:24 (21) 04:20 (44) 03:29 (38) 04:20 (23) 06:20 (38) 04:22 (31)                     05:07 (36) Håkan Boije Attunda OK
        05:43 (22) 10:13 (18) 17:41 (19) 19:41 (20) 23:05 (17) 27:25 (20) 30:54 (22) 35:14 (21) 41:34 (22) 45:56 (22)                     51:03 (22)    
23 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 51:04 04:56 (11) 04:21 (15) 06:56 (19) 01:54 (24) 03:35 (29) 04:23 (46) 03:10 (27) 04:24 (30) 05:23 (23) 05:22 (51)                     06:40 (63) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        04:56 (11) 09:17 (8) 16:13 (11) 18:07 (10) 21:42 (13) 26:05 (13) 29:15 (14) 33:39 (15) 39:02 (15) 44:24 (18)                     51:04 (23)    
24 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 51:19 04:50 (7) 04:33 (23) 06:46 (14) 02:06 (33) 02:58 (11) 03:31 (10) 02:16 (5) 04:18 (22) 10:58 (68) 04:49 (41)                     04:14 (14) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:50 (7) 09:23 (10) 16:09 (9) 18:15 (11) 21:13 (11) 24:44 (8) 27:00 (7) 31:18 (8) 42:16 (24) 47:05 (24)                     51:19 (24)    
25 Ulf Bråsjö Järla OK 52:27 05:38 (21) 04:44 (25) 07:49 (39) 03:25 (67) 04:05 (46) 04:01 (26) 02:41 (14) 04:50 (41) 06:03 (31) 04:04 (22)                     05:07 (36) Ulf Bråsjö Järla OK
        05:38 (21) 10:22 (21) 18:11 (24) 21:36 (28) 25:41 (28) 29:42 (27) 32:23 (26) 37:13 (28) 43:16 (27) 47:20 (25)                     52:27 (25)    
26 Maria Ehn Tullinge SK 53:27 06:07 (29) 04:52 (27) 09:59 (63) 02:09 (38) 04:04 (45) 04:06 (32) 03:38 (48) 03:59 (14) 05:10 (17) 05:12 (48)                     04:11 (11) Maria Ehn Tullinge SK
        06:07 (29) 10:59 (24) 20:58 (39) 23:07 (38) 27:11 (36) 31:17 (35) 34:55 (34) 38:54 (30) 44:04 (29) 49:16 (28)                     53:27 (26)    
27 Mats Lundblad Täby OK 53:50 06:48 (39) 05:14 (34) 07:05 (22) 02:16 (45) 04:28 (53) 04:09 (35) 02:45 (18) 04:22 (28) 06:28 (40) 05:36 (53)                     04:39 (26) Mats Lundblad Täby OK
        06:48 (39) 12:02 (32) 19:07 (27) 21:23 (27) 25:51 (30) 30:00 (30) 32:45 (28) 37:07 (27) 43:35 (28) 49:11 (27)                     53:50 (27)    
28 Bo Hedlund IFK Enskede 54:10 05:51 (25) 04:30 (20) 07:50 (41) 02:04 (30) 03:02 (14) 03:40 (17) 03:28 (36) 03:55 (12) 08:09 (59) 06:00 (56)                     05:41 (52) Bo Hedlund IFK Enskede
        05:51 (25) 10:21 (20) 18:11 (24) 20:15 (24) 23:17 (20) 26:57 (17) 30:25 (18) 34:20 (18) 42:29 (25) 48:29 (26)                     54:10 (28)    
29 Leif Wallenbro Väsby OK 54:39 05:25 (16) 10:18 (68) 07:37 (34) 01:39 (13) 03:37 (31) 03:27 (8) 03:37 (45) 04:17 (21) 06:28 (40) 03:39 (17)                     04:35 (24) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:25 (16) 15:43 (54) 23:20 (53) 24:59 (50) 28:36 (48) 32:03 (39) 35:40 (36) 39:57 (34) 46:25 (35) 50:04 (31)                     54:39 (29)    
30 Helena Korhonen Haninge SOK 54:44 05:44 (24) 04:30 (18) 06:46 (14) 01:42 (15) 04:41 (61) 04:17 (42) 03:06 (25) 05:58 (66) 08:46 (62) 04:39 (35)                     04:35 (24) Helena Korhonen Haninge SOK
        05:44 (24) 10:14 (19) 17:00 (14) 18:42 (14) 23:23 (21) 27:40 (22) 30:46 (20) 36:44 (25) 45:30 (31) 50:09 (32)                     54:44 (30)    
31 Klas Langels Skarpnäcks OL 55:08 07:03 (43) 07:26 (64) 08:18 (51) 02:09 (38) 04:30 (58) 04:05 (31) 03:28 (36) 04:00 (15) 05:20 (21) 04:00 (21)                     04:49 (31) Klas Langels Skarpnäcks OL
        07:03 (43) 14:29 (49) 22:47 (51) 24:56 (49) 29:26 (51) 33:31 (48) 36:59 (42) 40:59 (37) 46:19 (34) 50:19 (33)                     55:08 (31)    
32 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 55:35 08:22 (54) 04:30 (18) 06:34 (13) 02:50 (63) 03:06 (15) 03:49 (20) 03:25 (35) 04:28 (34) 04:49 (10) 08:04 (66)                     05:38 (50) Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF
        08:22 (54) 12:52 (42) 19:26 (29) 22:16 (32) 25:22 (27) 29:11 (26) 32:36 (27) 37:04 (26) 41:53 (23) 49:57 (30)                     55:35 (32)    
33 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 56:06 06:10 (30) 05:27 (42) 08:06 (48) 02:02 (28) 04:06 (48) 04:38 (54) 03:18 (30) 05:21 (56) 06:12 (36) 04:10 (25)                     06:36 (62) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        06:10 (30) 11:37 (27) 19:43 (31) 21:45 (29) 25:51 (30) 30:29 (31) 33:47 (30) 39:08 (31) 45:20 (30) 49:30 (29)                     56:06 (33)    
34 Olle Arman Nyköpings OK 56:14 10:42 (56) 04:50 (26) 07:15 (26) 02:08 (37) 03:28 (25) 03:57 (22) 04:07 (55) 04:16 (20) 05:33 (24) 04:56 (44)                     05:02 (33) Olle Arman Nyköpings OK
        10:42 (56) 15:32 (53) 22:47 (51) 24:55 (48) 28:23 (46) 32:20 (40) 36:27 (40) 40:43 (36) 46:16 (33) 51:12 (34)                     56:14 (34)    
35 Jan Larsson Tullinge SK 57:59 07:49 (50) 08:10 (65) 07:41 (37) 02:06 (33) 03:52 (38) 04:22 (45) 03:35 (41) 04:42 (38) 06:16 (37) 04:06 (23)                     05:20 (44) Jan Larsson Tullinge SK
        07:49 (50) 15:59 (55) 23:40 (54) 25:46 (53) 29:38 (52) 34:00 (52) 37:35 (47) 42:17 (43) 48:33 (40) 52:39 (36)                     57:59 (35)    
36 Ulf Stridh Snättringe SK 58:51 06:03 (28) 05:24 (41) 07:03 (21) 02:05 (32) 03:25 (22) 04:28 (51) 11:23 (69) 04:11 (19) 05:51 (29) 03:54 (19)                     05:04 (35) Ulf Stridh Snättringe SK
        06:03 (28) 11:27 (26) 18:30 (26) 20:35 (25) 24:00 (24) 28:28 (24) 39:51 (55) 44:02 (55) 49:53 (46) 53:47 (38)                     58:51 (36)    
37 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 59:04 07:50 (52) 06:02 (52) 07:59 (46) 02:22 (51) 03:57 (41) 04:36 (53) 04:36 (66) 04:58 (46) 06:36 (43) 04:40 (36)                     05:28 (47) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        07:50 (52) 13:52 (47) 21:51 (47) 24:13 (44) 28:10 (41) 32:46 (43) 37:22 (45) 42:20 (44) 48:56 (42) 53:36 (37)                     59:04 (37)    
38 Gunnar Hellström Haninge SOK 59:49 06:31 (35) 05:20 (39) 07:35 (33) 02:40 (61) 05:17 (65) 04:23 (46) 04:34 (65) 05:01 (47) 06:27 (39) 03:29 (16)                     08:32 (68) Gunnar Hellström Haninge SOK
        06:31 (35) 11:51 (30) 19:26 (29) 22:06 (31) 27:23 (37) 31:46 (38) 36:20 (39) 41:21 (40) 47:48 (36) 51:17 (35)                     59:49 (38)    
39 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 60:11 07:15 (44) 09:55 (67) 07:40 (36) 01:51 (22) 04:03 (44) 03:45 (18) 04:10 (56) 04:22 (27) 09:03 (65) 03:41 (18)                     04:26 (20) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        07:15 (44) 17:10 (58) 24:50 (56) 26:41 (54) 30:44 (53) 34:29 (53) 38:39 (53) 43:01 (48) 52:04 (54) 55:45 (47)                     60:11 (39)    
40 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 60:17 06:30 (34) 06:14 (55) 09:01 (58) 01:43 (16) 03:16 (19) 04:23 (46) 03:14 (28) 05:10 (53) 06:03 (31) 09:58 (69)                     04:45 (29) Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK
        06:30 (34) 12:44 (41) 21:45 (45) 23:28 (40) 26:44 (33) 31:07 (33) 34:21 (33) 39:31 (33) 45:34 (32) 55:32 (45)                     60:17 (40)    
41 Per Geijer FM IF 60:21 07:24 (45) 05:31 (43) 07:05 (22) 02:04 (30) 05:58 (69) 04:27 (50) 05:53 (68) 04:26 (31) 06:04 (33) 06:22 (59)                     05:07 (36) Per Geijer FM IF
        07:24 (45) 12:55 (43) 20:00 (32) 22:04 (30) 28:02 (40) 32:29 (41) 38:22 (51) 42:48 (45) 48:52 (41) 55:14 (42)                     60:21 (41)    
42 Monika Högberg OK Södertörn 60:48 06:38 (38) 05:33 (45) 08:18 (51) 02:11 (40) 04:21 (51) 04:08 (34) 03:46 (49) 05:27 (60) 08:09 (59) 06:31 (62)                     05:46 (54) Monika Högberg OK Södertörn
        06:38 (38) 12:11 (33) 20:29 (35) 22:40 (34) 27:01 (34) 31:09 (34) 34:55 (34) 40:22 (35) 48:31 (39) 55:02 (41)                     60:48 (42)    
43 Tommy Svensson Hellas Orientering 60:52 05:24 (15) 04:39 (24) 07:18 (27) 02:07 (36) 05:20 (67) 04:59 (62) 04:11 (57) 08:03 (69) 07:38 (58) 05:45 (54)                     05:28 (47) Tommy Svensson Hellas Orientering
        05:24 (15) 10:03 (16) 17:21 (16) 19:28 (18) 24:48 (26) 29:47 (28) 33:58 (31) 42:01 (42) 49:39 (45) 55:24 (43)                     60:52 (43)    
44 Leif Hermundstad Snättringe SK 61:21 06:51 (40) 06:14 (54) 08:25 (53) 02:39 (60) 03:52 (38) 05:16 (67) 03:59 (52) 06:03 (67) 06:49 (46) 04:38 (34)                     06:35 (61) Leif Hermundstad Snättringe SK
        06:51 (40) 13:05 (45) 21:30 (42) 24:09 (43) 28:01 (39) 33:17 (45) 37:16 (44) 43:19 (53) 50:08 (47) 54:46 (40)                     61:21 (44)    
45 Börje Pahlén Söders-Tyresö 61:27 05:55 (26) 06:27 (58) 08:17 (50) 02:33 (58) 05:08 (63) 05:15 (66) 03:30 (40) 06:46 (68) 06:58 (51) 04:41 (38)                     05:57 (56) Börje Pahlén Söders-Tyresö
        05:55 (26) 12:22 (36) 20:39 (38) 23:12 (39) 28:20 (45) 33:35 (49) 37:05 (43) 43:51 (54) 50:49 (51) 55:30 (44)                     61:27 (45)    
46 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 61:32 07:25 (46) 05:16 (36) 07:52 (42) 02:24 (52) 05:17 (65) 05:13 (65) 04:22 (60) 05:12 (55) 06:29 (42) 06:23 (60)                     05:39 (51) Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK
        07:25 (46) 12:41 (40) 20:33 (37) 22:57 (36) 28:14 (42) 33:27 (47) 37:49 (48) 43:01 (48) 49:30 (43) 55:53 (48)                     61:32 (46)    
47 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 61:34 12:18 (60) 05:16 (36) 08:48 (56) 02:30 (56) 04:14 (50) 04:25 (49) 03:35 (41) 04:41 (37) 06:10 (35) 04:18 (27)                     05:19 (43) Jan-Erik Wiberg Järla Orientering
        12:18 (60) 17:34 (60) 26:22 (59) 28:52 (59) 33:06 (59) 37:31 (60) 41:06 (60) 45:47 (58) 51:57 (53) 56:15 (50)                     61:34 (47)    
48 John Östlund Sundbybergs IK 61:55 06:55 (42) 05:22 (40) 10:05 (64) 02:13 (43) 04:24 (52) 04:40 (55) 04:33 (64) 04:55 (44) 07:16 (53) 05:48 (55)                     05:44 (53) John Östlund Sundbybergs IK
        06:55 (42) 12:17 (34) 22:22 (49) 24:35 (46) 28:59 (49) 33:39 (50) 38:12 (50) 43:07 (51) 50:23 (49) 56:11 (49)                     61:55 (48)    
49 Bo Källström OK Milan 62:06 08:01 (53) 05:02 (31) 07:23 (28) 02:02 (28) 03:59 (42) 04:09 (35) 03:37 (45) 05:03 (50) 08:40 (61) 08:59 (68)                     05:11 (40) Bo Källström OK Milan
        08:01 (53) 13:03 (44) 20:26 (34) 22:28 (33) 26:27 (32) 30:36 (32) 34:13 (32) 39:16 (32) 47:56 (37) 56:55 (51)                     62:06 (49)    
50 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 62:09 06:16 (31) 05:38 (46) 09:35 (60) 02:27 (53) 04:28 (53) 05:28 (68) 03:59 (52) 05:24 (58) 06:53 (48) 06:58 (64)                     05:03 (34) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        06:16 (31) 11:54 (31) 21:29 (41) 23:56 (42) 28:24 (47) 33:52 (51) 37:51 (49) 43:15 (52) 50:08 (47) 57:06 (55)                     62:09 (50)    
51 Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK 62:13 11:48 (59) 05:14 (34) 08:43 (55) 02:06 (33) 03:51 (37) 03:57 (22) 03:36 (43) 03:49 (10) 08:47 (63) 05:12 (48)                     05:10 (39) Anne-Mari Holmström Gustavsbergs OK
        11:48 (59) 17:02 (57) 25:45 (58) 27:51 (58) 31:42 (58) 35:39 (55) 39:15 (54) 43:04 (50) 51:51 (52) 57:03 (53)                     62:13 (51)    
52 Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 62:18 09:40 (55) 04:57 (30) 07:11 (25) 02:36 (59) 03:32 (28) 04:44 (58) 03:21 (33) 05:02 (48) 07:21 (54) 08:39 (67)                     05:15 (41) Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF
        09:40 (55) 14:37 (50) 21:48 (46) 24:24 (45) 27:56 (38) 32:40 (42) 36:01 (38) 41:03 (38) 48:24 (38) 57:03 (53)                     62:18 (52)    
53 Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 62:34 15:08 (64) 04:52 (27) 07:29 (32) 02:29 (55) 03:09 (16) 03:58 (24) 02:49 (22) 04:50 (41) 05:50 (27) 04:07 (24)                     07:53 (66) Harriet Tiderman Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        15:08 (64) 20:00 (63) 27:29 (61) 29:58 (61) 33:07 (60) 37:05 (59) 39:54 (56) 44:44 (56) 50:34 (50) 54:41 (39)                     62:34 (53)    
54 Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK 62:55 20:32 (67) 09:17 (66) 06:10 (9) 01:38 (11) 02:53 (5) 03:16 (4) 02:41 (14) 04:07 (17) 04:39 (9) 03:23 (15)                     04:19 (16) Magnus Blomberg Skogsluffarnas OK
        20:32 (67) 29:49 (67) 35:59 (67) 37:37 (67) 40:30 (67) 43:46 (67) 46:27 (67) 50:34 (65) 55:13 (61) 58:36 (57)                     62:55 (54)    
55 Björn Ekblom OK Skogsluffarna 63:18 07:43 (49) 11:39 (69) 10:05 (64) 02:27 (53) 03:52 (38) 04:02 (28) 03:20 (32) 04:27 (33) 05:56 (30) 04:20 (30)                     05:27 (46) Björn Ekblom OK Skogsluffarna
        07:43 (49) 19:22 (62) 29:27 (63) 31:54 (63) 35:46 (63) 39:48 (62) 43:08 (62) 47:35 (62) 53:31 (60) 57:51 (56)                     63:18 (55)    
56 Gunnar Ehn Tullinge SK 63:32 05:29 (18) 06:57 (61) 07:39 (35) 07:19 (69) 03:48 (35) 03:39 (16) 03:37 (45) 04:21 (26) 06:44 (44) 06:02 (57)                     07:57 (67) Gunnar Ehn Tullinge SK
        05:29 (18) 12:26 (37) 20:05 (33) 27:24 (56) 31:12 (55) 34:51 (54) 38:28 (52) 42:49 (46) 49:33 (44) 55:35 (46)                     63:32 (56)    
57 Göran Johansson Snättringe SK 64:34 07:38 (48) 06:37 (60) 08:28 (54) 02:53 (64) 05:10 (64) 04:59 (62) 04:27 (63) 05:11 (54) 06:44 (44) 04:48 (40)                     07:39 (65) Göran Johansson Snättringe SK
        07:38 (48) 14:15 (48) 22:43 (50) 25:36 (51) 30:46 (54) 35:45 (56) 40:12 (57) 45:23 (57) 52:07 (55) 56:55 (51)                     64:34 (57)    
58 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 65:00 16:26 (65) 04:19 (13) 06:32 (11) 01:49 (21) 04:35 (59) 04:13 (38) 03:15 (29) 05:49 (64) 08:47 (63) 04:45 (39)                     04:30 (22) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        16:26 (65) 20:45 (65) 27:17 (60) 29:06 (60) 33:41 (61) 37:54 (61) 41:09 (61) 46:58 (61) 55:45 (62) 60:30 (61)                     65:00 (58)    
59 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 65:32 06:22 (32) 06:14 (54) 07:56 (44) 02:20 (47) 05:25 (68) 04:47 (59) 04:24 (61) 05:21 (56) 09:34 (66) 06:57 (63)                     06:12 (57) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        06:22 (32) 12:36 (39) 20:32 (36) 22:52 (35) 28:17 (44) 33:04 (44) 37:28 (46) 42:49 (46) 52:23 (56) 59:20 (60)                     65:32 (59)    
60 Britt Nordqvist OK Sänkan 65:37 07:26 (47) 07:15 (63) 10:09 (66) 02:30 (56) 04:12 (49) 04:42 (57) 04:24 (61) 05:28 (61) 06:55 (50) 06:16 (58)                     06:20 (60) Britt Nordqvist OK Sänkan
        07:26 (47) 14:41 (51) 24:50 (56) 27:20 (55) 31:32 (57) 36:14 (57) 40:38 (59) 46:06 (59) 53:01 (58) 59:17 (59)                     65:37 (60)    
61 Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 65:58 13:42 (62) 05:16 (37) 13:12 (69) 02:14 (44) 03:25 (22) 03:51 (21) 03:22 (34) 04:20 (23) 07:37 (57) 04:16 (26)                     04:43 (28) Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK
        13:42 (62) 18:58 (61) 32:10 (65) 34:24 (65) 37:49 (65) 41:40 (64) 45:02 (64) 49:22 (64) 56:59 (64) 61:15 (63)                     65:58 (61)    
62 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 66:33 06:33 (37) 05:46 (49) 09:42 (61) 05:39 (68) 03:44 (33) 04:50 (60) 04:04 (54) 05:49 (64) 07:23 (55) 05:31 (52)                     07:32 (64) Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK
        06:33 (37) 12:19 (35) 22:01 (48) 27:40 (57) 31:24 (56) 36:14 (57) 40:18 (58) 46:07 (60) 53:30 (59) 59:01 (58)                     66:33 (62)    
63 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 66:39 18:12 (66) 04:31 (22) 10:33 (67) 02:18 (46) 03:49 (36) 04:04 (30) 02:59 (24) 04:20 (23) 07:07 (52) 04:19 (28)                     04:27 (21) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        18:12 (66) 22:43 (66) 33:16 (66) 35:34 (66) 39:23 (66) 43:27 (66) 46:26 (66) 50:46 (67) 57:53 (66) 62:12 (66)                     66:39 (63)    
64 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 67:08 14:51 (63) 05:32 (44) 09:51 (62) 02:11 (40) 04:29 (56) 04:52 (61) 03:46 (49) 05:06 (51) 06:51 (47) 04:19 (28)                     05:20 (44) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        14:51 (63) 20:23 (64) 30:14 (64) 32:25 (64) 36:54 (64) 41:46 (65) 45:32 (65) 50:38 (66) 57:29 (65) 61:48 (65)                     67:08 (64)    
65 Anders Tegeström Stockholms OK 67:21 10:59 (58) 06:31 (59) 10:43 (68) 02:20 (47) 04:44 (62) 04:41 (56) 04:13 (58) 04:32 (35) 07:33 (56) 05:15 (50)                     05:50 (55) Anders Tegeström Stockholms OK
        10:59 (58) 17:30 (59) 28:13 (62) 30:33 (62) 35:17 (62) 39:58 (63) 44:11 (63) 48:43 (63) 56:16 (63) 61:31 (64)                     67:21 (65)    
66 Åke Lewander Skarpnäcks OL 69:23 06:31 (35) 06:57 (61) 08:05 (47) 03:10 (66) 04:36 (60) 04:02 (28) 03:36 (43) 04:48 (40) 10:57 (67) 07:48 (65)                     08:53 (69) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        06:31 (35) 13:28 (46) 21:33 (44) 24:43 (47) 29:19 (50) 33:21 (46) 36:57 (41) 41:45 (41) 52:42 (57) 60:30 (61)                     69:23 (66)    
67 Ingrid Graneli Haninge SOK 71:07 06:27 (33) 05:11 (33) 09:33 (59) 02:21 (49) 03:36 (30) 04:14 (39) 04:20 (59) 05:35 (62) 19:39 (69) 03:55 (20)                     06:16 (58) Ingrid Graneli Haninge SOK
        06:27 (33) 11:38 (28) 21:11 (40) 23:32 (41) 27:08 (35) 31:22 (36) 35:42 (37) 41:17 (39) 60:56 (67) 64:51 (67)                     71:07 (67)    
68 Svenåke Svensson Snättringe SK 75:48 28:02 (68) 05:41 (47) 08:06 (48) 02:49 (62) 04:05 (46) 04:01 (26) 02:52 (23) 04:43 (39) 06:05 (34) 04:36 (33)                     04:48 (30) Svenåke Svensson Snättringe SK
        28:02 (68) 33:43 (68) 41:49 (68) 44:38 (68) 48:43 (68) 52:44 (68) 55:36 (68) 60:19 (68) 66:24 (68) 71:00 (68)                     75:48 (68)    
69 Ove Forsberg Turebergs IF SOK 88:51 33:03 (69) 05:54 (51) 08:54 (57) 02:58 (65) 04:29 (56) 05:11 (64) 05:15 (67) 04:50 (41) 06:53 (48) 05:05 (46)                     06:19 (59) Ove Forsberg Turebergs IF SOK
        33:03 (69) 38:57 (69) 47:51 (69) 50:49 (69) 55:18 (69) 60:29 (69) 65:44 (69) 70:34 (69) 77:27 (69) 82:32 (69)                     88:51 (69)    
- Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 55:29 05:50   05:15   04:34   04:51   04:27   03:15   04:10   02:08   11:23   03:56                       05:40   Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        05:50   11:05   15:39   20:30   24:57   28:12   32:22   34:30   45:53   49:49                       55:29      
- Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 58:01 17:37   06:51   01:52   03:03   04:14   03:30   03:52   05:26   06:40                           04:56   Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        17:37   24:28   26:20   29:23   33:37   37:07   40:59   46:25   53:05                           58:01      
- Åke Andreasson Gustavsbergs OK 64:01 06:04   05:17   10:08   09:18   04:32   05:28   04:18   07:32   05:11                           06:13   Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        06:04   11:21   21:29   30:47   35:19   40:47   45:05   52:37   57:48                           64:01      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6                                       Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 30:10 02:22 (2) 06:18 (2) 04:34 (3) 04:34 (5) 05:17 (3) 03:14 (2)                                     03:51 (1) Gerhard Lilliestierna OK Roslagen
        02:22 (2) 08:40 (3) 13:14 (2) 17:48 (2) 23:05 (2) 26:19 (1)                                     30:10 (1)    
2 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 32:26 01:59 (1) 06:24 (3) 04:47 (5) 04:56 (9) 05:48 (5) 03:59 (5)                                     04:33 (4) Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL
        01:59 (1) 08:23 (2) 13:10 (1) 18:06 (3) 23:54 (4) 27:53 (4)                                     32:26 (2)    
3 Åke Wansölin Söders-Tyresö 32:27 02:46 (6) 07:20 (6) 04:30 (1) 04:21 (3) 04:37 (1) 03:09 (1)                                     05:44 (14) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        02:46 (6) 10:06 (4) 14:36 (4) 18:57 (4) 23:34 (3) 26:43 (2)                                     32:27 (3)    
4 Mats Holmgren IFK Enskede 34:20 02:58 (7) 08:28 (14) 04:34 (3) 03:55 (1) 05:29 (4) 04:34 (10)                                     04:22 (3) Mats Holmgren IFK Enskede
        02:58 (7) 11:26 (13) 16:00 (6) 19:55 (6) 25:24 (5) 29:58 (5)                                     34:20 (4)    
5 Lars Persson Väsby OK 38:55 03:15 (13) 07:32 (9) 06:10 (24) 05:02 (10) 06:17 (7) 04:18 (7)                                     06:21 (20) Lars Persson Väsby OK
        03:15 (13) 10:47 (8) 16:57 (7) 21:59 (7) 28:16 (6) 32:34 (6)                                     38:55 (5)    
6 Leif Lundquist Enebybergs IF 39:45 03:55 (30) 09:21 (24) 04:58 (8) 06:16 (25) 06:06 (6) 04:10 (6)                                     04:59 (7) Leif Lundquist Enebybergs IF
        03:55 (30) 13:16 (23) 18:14 (14) 24:30 (16) 30:36 (10) 34:46 (7)                                     39:45 (6)    
7 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 41:13 03:07 (9) 10:30 (33) 05:05 (9) 05:44 (20) 07:06 (14) 04:34 (10)                                     05:07 (8) Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby
        03:07 (9) 13:37 (24) 18:42 (18) 24:26 (15) 31:32 (14) 36:06 (9)                                     41:13 (7)    
8 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 41:14 03:29 (20) 07:21 (7) 08:08 (39) 05:52 (21) 07:21 (18) 04:21 (8)                                     04:42 (5) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        03:29 (20) 10:50 (9) 18:58 (23) 24:50 (19) 32:11 (16) 36:32 (12)                                     41:14 (8)    
9 Jan Olof Norén Järla Orientering 41:29 02:41 (4) 07:29 (8) 07:01 (32) 05:35 (18) 06:49 (10) 05:45 (27)                                     06:09 (18) Jan Olof Norén Järla Orientering
        02:41 (4) 10:10 (5) 17:11 (8) 22:46 (10) 29:35 (7) 35:20 (8)                                     41:29 (9)    
10 Maria Kärrström Tullinge SK 42:13 03:10 (10) 07:07 (4) 07:21 (33) 04:36 (6) 12:25 (43) 03:27 (3)                                     04:07 (2) Maria Kärrström Tullinge SK
        03:10 (10) 10:17 (6) 17:38 (10) 22:14 (8) 34:39 (23) 38:06 (17)                                     42:13 (10)    
11 Bertil Rydgren IFK Enskede 42:24 03:53 (28) 07:08 (5) 07:49 (37) 05:12 (13) 06:55 (12) 06:40 (33)                                     04:47 (6) Bertil Rydgren IFK Enskede
        03:53 (28) 11:01 (10) 18:50 (21) 24:02 (13) 30:57 (12) 37:37 (15)                                     42:24 (11)    
12 Tord Jonsson Klubblös 42:43 03:27 (17) 08:36 (16) 05:31 (12) 05:10 (12) 07:52 (26) 06:37 (32)                                     05:30 (11) Tord Jonsson Klubblös
        03:27 (17) 12:03 (14) 17:34 (9) 22:44 (9) 30:36 (10) 37:13 (14)                                     42:43 (12)    
13 Björn Stolt OK Ravinen 42:51 03:32 (21) 09:22 (25) 05:39 (14) 04:55 (8) 06:50 (11) 06:03 (28)                                     06:30 (22) Björn Stolt OK Ravinen
        03:32 (21) 12:54 (20) 18:33 (16) 23:28 (12) 30:18 (8) 36:21 (11)                                     42:51 (13)    
14 Stig Lindskog Visborgs OK 43:25 03:28 (19) 07:39 (10) 07:46 (36) 05:37 (19) 07:36 (24) 04:27 (9)                                     06:52 (26) Stig Lindskog Visborgs OK
        03:28 (19) 11:07 (11) 18:53 (22) 24:30 (16) 32:06 (15) 36:33 (13)                                     43:25 (14)    
15 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 43:51 05:27 (41) 08:46 (18) 05:47 (17) 05:24 (15) 07:24 (20) 05:11 (19)                                     05:52 (15) Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK
        05:27 (41) 14:13 (28) 20:00 (26) 25:24 (21) 32:48 (19) 37:59 (16)                                     43:51 (15)    
16 Inger Jansson Nynäshamns OK 44:16 05:28 (42) 08:28 (14) 04:52 (6) 05:32 (17) 07:04 (13) 04:56 (14)                                     07:56 (35) Inger Jansson Nynäshamns OK
        05:28 (42) 13:56 (26) 18:48 (20) 24:20 (14) 31:24 (13) 36:20 (10)                                     44:16 (16)    
17 Tommy Gustavsson Östra Almby FK 44:25 02:37 (3) 08:01 (11) 04:30 (1) 04:23 (4) 16:16 (46) 03:28 (4)                                     05:10 (9) Tommy Gustavsson Östra Almby FK
        02:37 (3) 10:38 (7) 15:08 (5) 19:31 (5) 35:47 (29) 39:15 (19)                                     44:25 (17)    
18 Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK 45:31 07:06 (45) 09:44 (26) 06:31 (26) 05:04 (11) 06:40 (8) 05:11 (19)                                     05:15 (10) Bengt Säfwenberg Tumba-Mälarhöjden OK
        07:06 (45) 16:50 (38) 23:21 (37) 28:25 (33) 35:05 (26) 40:16 (22)                                     45:31 (18)    
19 Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 45:58 03:57 (31) 11:02 (37) 05:46 (15) 06:12 (23) 07:19 (17) 05:02 (17)                                     06:40 (25) Arne Åhman Tumba-Mälarhöjden OK
        03:57 (31) 14:59 (33) 20:45 (30) 26:57 (25) 34:16 (22) 39:18 (20)                                     45:58 (19)    
20 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 46:54 03:23 (15) 09:50 (28) 06:09 (23) 05:21 (14) 07:38 (25) 06:29 (30)                                     08:04 (37) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        03:23 (15) 13:13 (22) 19:22 (24) 24:43 (18) 32:21 (17) 38:50 (18)                                     46:54 (20)    
21 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 47:26 03:10 (10) 13:08 (39) 05:54 (19) 05:31 (16) 08:27 (30) 05:34 (25)                                     05:42 (13) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        03:10 (10) 16:18 (37) 22:12 (35) 27:43 (29) 36:10 (30) 41:44 (25)                                     47:26 (21)    
22 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 47:39 03:27 (17) 09:04 (22) 05:46 (15) 06:49 (30) 10:07 (39) 06:34 (31)                                     05:52 (15) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        03:27 (17) 12:31 (18) 18:17 (15) 25:06 (20) 35:13 (27) 41:47 (26)                                     47:39 (22)    
23 Sture Nilsson Stockholmspolisen 47:43 03:04 (8) 09:07 (23) 09:22 (43) 06:18 (26) 07:53 (27) 05:03 (18)                                     06:56 (27) Sture Nilsson Stockholmspolisen
        03:04 (8) 12:11 (16) 21:33 (32) 27:51 (31) 35:44 (28) 40:47 (24)                                     47:43 (23)    
24 Carl Carlin Söders-Tyresö 48:03 03:34 (22) 13:44 (41) 05:37 (13) 06:13 (24) 07:34 (22) 05:14 (21)                                     06:07 (17) Carl Carlin Söders-Tyresö
        03:34 (22) 17:18 (40) 22:55 (36) 29:08 (36) 36:42 (31) 41:56 (28)                                     48:03 (24)    
25 Göran Haglund Haninge SOK 48:26 03:13 (12) 08:08 (12) 06:47 (31) 09:40 (45) 09:01 (36) 04:59 (15)                                     06:38 (24) Göran Haglund Haninge SOK
        03:13 (12) 11:21 (12) 18:08 (12) 27:48 (30) 36:49 (32) 41:48 (27)                                     48:26 (25)    
26 Kerstin Zäll Tullinge SK 49:34 04:42 (38) 09:47 (27) 07:27 (35) 06:40 (27) 08:44 (33) 05:00 (16)                                     07:14 (29) Kerstin Zäll Tullinge SK
        04:42 (38) 14:29 (31) 21:56 (34) 28:36 (35) 37:20 (33) 42:20 (29)                                     49:34 (26)    
27 Bo Winald Hellas Orientering 49:59 03:35 (23) 08:55 (20) 05:29 (11) 07:25 (35) 07:35 (23) 07:09 (36)                                     09:51 (43) Bo Winald Hellas Orientering
        03:35 (23) 12:30 (17) 17:59 (11) 25:24 (21) 32:59 (20) 40:08 (21)                                     49:59 (27)    
28 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 50:26 03:35 (23) 10:48 (36) 06:16 (25) 06:43 (28) 10:42 (40) 05:21 (23)                                     07:01 (28) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        03:35 (23) 14:23 (30) 20:39 (27) 27:22 (26) 38:04 (34) 43:25 (31)                                     50:26 (28)    
29 Lennart Sjöstål Klubblös 50:42 03:42 (26) 09:00 (21) 06:05 (21) 08:48 (41) 07:25 (21) 09:27 (42)                                     06:15 (19) Lennart Sjöstål Klubblös
        03:42 (26) 12:42 (19) 18:47 (19) 27:35 (28) 35:00 (25) 44:27 (33)                                     50:42 (29)    
30 Jan Brundell Solna OK 50:44 04:39 (37) 08:17 (13) 06:34 (28) 07:24 (34) 07:17 (16) 08:49 (39)                                     07:44 (32) Jan Brundell Solna OK
        04:39 (37) 12:56 (21) 19:30 (25) 26:54 (24) 34:11 (21) 43:00 (30)                                     50:44 (30)    
31 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 52:03 03:47 (27) 10:17 (32) 06:39 (29) 09:08 (43) 08:38 (31) 05:44 (26)                                     07:50 (34) Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK
        03:47 (27) 14:04 (27) 20:43 (29) 29:51 (37) 38:29 (36) 44:13 (32)                                     52:03 (31)    
32 Torsten Jansson Skogsluffarna 52:44 04:07 (33) 14:04 (45) 07:24 (34) 07:59 (38) 08:45 (34) 04:46 (12)                                     05:39 (12) Torsten Jansson Skogsluffarna
        04:07 (33) 18:11 (44) 25:35 (41) 33:34 (41) 42:19 (40) 47:05 (36)                                     52:44 (32)    
33 Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 52:55 04:51 (39) 08:48 (19) 04:57 (7) 07:03 (32) 06:45 (9) 08:13 (38)                                     12:18 (44) Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK
        04:51 (39) 13:39 (25) 18:36 (17) 25:39 (23) 32:24 (18) 40:37 (23)                                     52:55 (33)    
34 Hans Eriksson Hellas Orientering 54:38 03:38 (25) 13:44 (41) 06:31 (26) 07:04 (33) 08:39 (32) 07:00 (34)                                     08:02 (36) Hans Eriksson Hellas Orientering
        03:38 (25) 17:22 (42) 23:53 (38) 30:57 (38) 39:36 (37) 46:36 (35)                                     54:38 (34)    
35 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 54:39 04:03 (32) 10:47 (35) 05:51 (18) 07:30 (37) 10:00 (38) 07:22 (37)                                     09:06 (41) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        04:03 (32) 14:50 (32) 20:41 (28) 28:11 (32) 38:11 (35) 45:33 (34)                                     54:39 (35)    
36 Susanne Holmberg OK Södertörn 54:58 02:42 (5) 05:40 (1) 05:15 (10) 04:02 (2) 04:38 (2) 04:52 (13)                                     27:49 (46) Susanne Holmberg OK Södertörn
        02:42 (5) 08:22 (1) 13:37 (3) 17:39 (1) 22:17 (1) 27:09 (3)                                     54:58 (36)    
37 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 55:26 04:57 (40) 10:05 (31) 06:41 (30) 06:45 (29) 13:27 (44) 07:06 (35)                                     06:25 (21) Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK
        04:57 (40) 15:02 (34) 21:43 (33) 28:28 (34) 41:55 (39) 49:01 (39)                                     55:26 (37)    
38 Tomas Möller OK Södertörn 56:24 04:34 (36) 14:02 (44) 08:10 (40) 06:52 (31) 08:47 (35) 06:26 (29)                                     07:33 (30) Tomas Möller OK Södertörn
        04:34 (36) 18:36 (45) 26:46 (44) 33:38 (42) 42:25 (41) 48:51 (38)                                     56:24 (38)    
39 Anki Landarv Klubblös 56:54 03:18 (14) 08:45 (17) 06:08 (22) 04:53 (7) 07:21 (18) 16:43 (45)                                     09:46 (42) Anki Landarv Klubblös
        03:18 (14) 12:03 (14) 18:11 (13) 23:04 (11) 30:25 (9) 47:08 (37)                                     56:54 (39)    
40 Inger Pahlén Söders-Tyresö 57:12 03:26 (16) 12:04 (38) 06:02 (20) 06:01 (22) 07:07 (15) 14:58 (44)                                     07:34 (31) Inger Pahlén Söders-Tyresö
        03:26 (16) 15:30 (35) 21:32 (31) 27:33 (27) 34:40 (24) 49:38 (40)                                     57:12 (40)    
41 Mona Asplund Klubblös 58:11 03:53 (28) 13:14 (40) 08:02 (38) 07:29 (36) 08:23 (28) 09:21 (40)                                     07:49 (33) Mona Asplund Klubblös
        03:53 (28) 17:07 (39) 25:09 (39) 32:38 (39) 41:01 (38) 50:22 (41)                                     58:11 (41)    
42 Gunnel Balck IFK Lidingö SOK 59:26 05:35 (43) 09:58 (30) 12:26 (46) 09:13 (44) 08:25 (29) 05:20 (22)                                     08:29 (38) Gunnel Balck IFK Lidingö SOK
        05:35 (43) 15:33 (36) 27:59 (45) 37:12 (45) 45:37 (45) 50:57 (43)                                     59:26 (42)    
43 Bo Eklind Klubblös 59:47 06:35 (44) 10:43 (34) 08:44 (42) 08:00 (39) 11:08 (42) 05:33 (24)                                     09:04 (40) Bo Eklind Klubblös
        06:35 (44) 17:18 (40) 26:02 (42) 34:02 (43) 45:10 (44) 50:43 (42)                                     59:47 (43)    
44 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 64:16 04:19 (34) 13:45 (43) 08:21 (41) 09:04 (42) 09:31 (37) 10:15 (43)                                     09:01 (39) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        04:19 (34) 18:04 (43) 26:25 (43) 35:29 (44) 45:00 (43) 55:15 (44)                                     64:16 (44)    
45 Anders Hallgren Gustavsbergs OK 83:59 04:19 (34) 09:57 (29) 11:06 (45) 08:04 (40) 11:05 (41) 32:56 (46)                                     06:32 (23) Anders Hallgren Gustavsbergs OK
        04:19 (34) 14:16 (29) 25:22 (40) 33:26 (40) 44:31 (42) 77:27 (45)                                     83:59 (45)    
46 Olle Jacobson Rotebro IS 95:06 07:43 (46) 17:15 (46) 09:51 (44) 22:51 (46) 14:16 (45) 09:25 (41)                                     13:45 (45) Olle Jacobson Rotebro IS
        07:43 (46) 24:58 (46) 34:49 (46) 57:40 (46) 71:56 (46) 81:21 (46)                                     95:06 (46)    
- Ina Widegren Skogsluffarnas OK 57:48 04:35   09:11   10:06   06:35   12:19                                           15:02   Ina Widegren Skogsluffarnas OK
        04:35   13:46   23:52   30:27   42:46                                           57:48      
- Berit Lindunger Haninge SOK 424:05 04:15   07:37   10:04                                                   402:09   Berit Lindunger Haninge SOK
        04:15   11:52   21:56                                                   424:05      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana E - 1,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7                                   Mål   Bana E - 1,5 km Klubb
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 30:18 03:28 (1) 05:14 (1) 06:02 (1) 04:08 (1) 03:53 (1) 03:52 (1) 02:13 (1)                                 01:28 (1) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        03:28 (1) 08:42 (1) 14:44 (1) 18:52 (1) 22:45 (1) 26:37 (1) 28:50 (1)                                 30:18 (1)    
2 Ronny Hedlund OK Södertörn 39:24 03:29 (2) 06:23 (2) 09:30 (6) 05:48 (4) 05:03 (2) 04:52 (2) 02:43 (2)                                 01:36 (2) Ronny Hedlund OK Södertörn
        03:29 (2) 09:52 (2) 19:22 (2) 25:10 (2) 30:13 (2) 35:05 (2) 37:48 (2)                                 39:24 (2)    
3 Errol Wicksell Hellas Orientering 52:09 05:22 (4) 08:02 (8) 09:34 (7) 04:48 (2) 06:13 (3) 12:06 (9) 03:56 (7)                                 02:08 (5) Errol Wicksell Hellas Orientering
        05:22 (4) 13:24 (6) 22:58 (6) 27:46 (4) 33:59 (4) 46:05 (3) 50:01 (3)                                 52:09 (3)    
4 Gunvor Granath Nynäshamns OK 56:25 06:14 (6) 06:58 (3) 08:09 (5) 04:55 (3) 06:16 (4) 17:31 (12) 04:33 (11)                                 01:49 (3) Gunvor Granath Nynäshamns OK
        06:14 (6) 13:12 (5) 21:21 (4) 26:16 (3) 32:32 (3) 50:03 (4) 54:36 (4)                                 56:25 (4)    
5 Margaretha Nylund OK Södertörn 58:14 05:48 (5) 07:07 (5) 08:05 (4) 18:57 (11) 06:22 (6) 06:16 (3) 03:15 (3)                                 02:24 (9) Margaretha Nylund OK Södertörn
        05:48 (5) 12:55 (4) 21:00 (3) 39:57 (7) 46:19 (7) 52:35 (5) 55:50 (5)                                 58:14 (5)    
6 Bror Wahlberg HSOK 59:57 07:38 (7) 06:59 (4) 07:36 (3) 08:21 (6) 08:17 (10) 15:00 (10) 04:00 (9)                                 02:06 (4) Bror Wahlberg HSOK
        07:38 (7) 14:37 (7) 22:13 (5) 30:34 (5) 38:51 (5) 53:51 (6) 57:51 (6)                                 59:57 (6)    
7 Margit Lundström OK Sänkan 67:21 07:54 (8) 09:12 (11) 12:48 (10) 10:12 (7) 12:42 (11) 07:50 (7) 03:57 (8)                                 02:46 (11) Margit Lundström OK Sänkan
        07:54 (8) 17:06 (8) 29:54 (8) 40:06 (8) 52:48 (9) 60:38 (8) 64:35 (7)                                 67:21 (7)    
8 Ingrid Gunnarsson Täby OK 67:25 11:16 (10) 08:16 (9) 13:05 (12) 14:22 (8) 07:47 (8) 06:47 (5) 03:33 (4)                                 02:19 (8) Ingrid Gunnarsson Täby OK
        11:16 (10) 19:32 (9) 32:37 (11) 46:59 (10) 54:46 (10) 61:33 (9) 65:06 (9)                                 67:25 (8)    
9 Barbro Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 67:40 12:09 (11) 08:43 (10) 10:07 (8) 14:29 (9) 07:17 (7) 06:56 (6) 05:01 (12)                                 02:58 (12) Barbro Holmberg Södertälje-Nykvarn OF
        12:09 (11) 20:52 (11) 30:59 (9) 45:28 (9) 52:45 (8) 59:41 (7) 64:42 (8)                                 67:40 (9)    
10 Karl-Verner Andersson Snättringe SK 68:06 04:34 (3) 07:51 (7) 11:48 (9) 07:26 (5) 13:58 (12) 16:38 (11) 03:40 (6)                                 02:11 (7) Karl-Verner Andersson Snättringe SK
        04:34 (3) 12:25 (3) 24:13 (7) 31:39 (6) 45:37 (6) 62:15 (10) 65:55 (10)                                 68:06 (10)    
11 Sonja Perneby Tullinge SK 69:22 17:08 (12) 07:13 (6) 07:31 (2) 19:12 (12) 06:20 (5) 06:16 (3) 03:34 (5)                                 02:08 (5) Sonja Perneby Tullinge SK
        17:08 (12) 24:21 (12) 31:52 (10) 51:04 (11) 57:24 (11) 63:40 (11) 67:14 (11)                                 69:22 (11)    
12 Mats Halvarez Klubblös 74:51 10:41 (9) 09:39 (12) 13:00 (11) 18:23 (10) 08:01 (9) 08:17 (8) 04:21 (10)                                 02:29 (10) Mats Halvarez Klubblös
        10:41 (9) 20:20 (10) 33:20 (12) 51:43 (12) 59:44 (12) 68:01 (12) 72:22 (12)                                 74:51 (12)    
- Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK 78:21 09:57   08:36   10:28   27:32   09:21   09:39                                       02:48   Ulla Ekblom Skogsluffarnas OK
        09:57   18:33   29:01   56:33   65:54   75:33                                       78:21      
- Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 67:14 08:20   07:48   37:45                                                   13:21   Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        08:20   16:08   53:53                                                   67:14      
                                                                           
                                                                           
Plac Bana M - 1,3 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5                                           Mål   Bana M - 1,3 km Klubb
1 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 35:13 05:51 (1) 12:29 (6) 03:47 (3) 05:49 (1) 04:42 (6)                                         02:35 (2) Olle Öberg Skogsluffarnas OK
        05:51 (1) 18:20 (6) 22:07 (5) 27:56 (1) 32:38 (1)                                         35:13 (1)    
2 Yngve Hedberg Snättringe SK 41:38 08:18 (7) 07:50 (4) 09:57 (7) 07:27 (3) 04:13 (5)                                         03:53 (7) Yngve Hedberg Snättringe SK
        08:18 (7) 16:08 (5) 26:05 (6) 33:32 (2) 37:45 (2)                                         41:38 (2)    
3 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 43:22 08:15 (6) 06:00 (1) 02:26 (1) 22:40 (6) 02:30 (1)                                         01:31 (1) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        08:15 (6) 14:15 (1) 16:41 (1) 39:21 (4) 41:51 (4)                                         43:22 (3)    
4 Jan Burell OK Enen 44:28 06:26 (2) 20:34 (7) 03:40 (2) 06:47 (2) 04:06 (4)                                         02:55 (3) Jan Burell OK Enen
        06:26 (2) 27:00 (7) 30:40 (7) 37:27 (3) 41:33 (3)                                         44:28 (4)    
5 Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK 47:04 06:56 (4) 07:19 (2) 04:10 (6) 21:53 (5) 03:24 (2)                                         03:22 (6) Uno Dahl Mälarhöjdens IK OK
        06:56 (4) 14:15 (1) 18:25 (2) 40:18 (5) 43:42 (5)                                         47:04 (5)    
6 Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK 47:06 06:57 (5) 07:23 (3) 04:09 (5) 21:50 (4) 03:33 (3)                                         03:14 (5) Ulf Tidbeck Mälarhöjdens IK OK
        06:57 (5) 14:20 (3) 18:29 (3) 40:19 (6) 43:52 (6)                                         47:06 (6)    
7 Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK 52:40 06:32 (3) 08:55 (5) 03:58 (4) 22:51 (7) 07:28 (7)                                         02:56 (4) Mats Jonsson Bromma-Vällingby SOK
        06:32 (3) 15:27 (4) 19:25 (4) 42:16 (7) 49:44 (7)                                         52:40 (7)