Sträcktider Luffarligan Vallentuna Okvistaskogen                                                                      
  2019-04-17 Svarta tider är sträcktider                                                                            
    Blå tider är från start                                                                                  
    Röda platssiffror är bästa sträck-tid / total-tid                                                                            
                                                                                       
Plac Bana A - 5,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13   --14   --15   --16   --17   --18   Mål   Bana A - 5,5 km Klubb
1 Ulrik Englund Tumba Mälarhöjden OK 40:31 03:06 (1) 00:59 (1) 01:34 (2) 01:42 (2) 01:11 (2) 01:24 (1) 03:28 (2) 02:05 (1) 02:04 (5) 03:02 (1) 03:21 (2) 02:16 (1) 02:24 (1) 01:32 (1) 01:11 (1) 01:24 (1) 03:45 (3) 03:14 (4) 00:49 (3) Ulrik Englund Tumba Mälarhöjden OK
        03:06 (1) 04:05 (1) 05:39 (1) 07:21 (1) 08:32 (1) 09:56 (1) 13:24 (1) 15:29 (1) 17:33 (1) 20:35 (1) 23:56 (1) 26:12 (1) 28:36 (1) 30:08 (1) 31:19 (1) 32:43 (1) 36:28 (1) 39:42 (1) 40:31 (1)    
2 Oscar Arman Nyköpings OK 42:18 03:21 (2) 00:59 (2) 01:47 (3) 01:59 (3) 01:19 (3) 01:42 (4) 04:15 (3) 02:31 (3) 01:34 (2) 03:30 (3) 03:27 (3) 02:17 (2) 03:09 (2) 01:32 (1) 01:11 (1) 01:35 (3) 02:10 (1) 03:18 (6) 00:42 (1) Oscar Arman Nyköpings OK
        03:21 (2) 04:20 (2) 06:07 (2) 08:06 (2) 09:25 (2) 11:07 (2) 15:22 (3) 17:53 (3) 19:27 (3) 22:57 (3) 26:24 (3) 28:41 (3) 31:50 (2) 33:22 (2) 34:33 (2) 36:08 (2) 38:18 (2) 41:36 (2) 42:18 (2)    
3 Cristian Sigtuna OK 50:01 04:56 (9) 00:59 (1) 01:33 (1) 01:39 (1) 01:07 (1) 01:25 (2) 03:16 (1) 02:05 (1) 01:24 (1) 03:03 (2) 02:51 (1) 03:03 (6) 04:43 (10) 01:58 (3) 01:18 (3) 01:27 (2) 09:45 (12) 02:42 (1) 00:47 (2) Cristian Sigtuna OK
        04:56 (9) 05:55 (8) 07:28 (4) 09:07 (3) 10:14 (3) 11:39 (3) 14:55 (2) 17:00 (2) 18:24 (2) 21:27 (2) 24:18 (2) 27:21 (2) 32:04 (3) 34:02 (3) 35:20 (3) 36:47 (3) 46:32 (3) 49:14 (3) 50:01 (3)    
4 Niklas Wansölin OK Ravinen 51:50 03:52 (3) 01:13 (5) 02:11 (4) 02:27 (8) 01:35 (5) 01:55 (5) 04:22 (4) 03:08 (6) 01:58 (4) 04:37 (6) 04:29 (4) 02:33 (3) 03:15 (3) 02:05 (4) 01:31 (5) 01:50 (4) 04:35 (6) 03:17 (5) 00:57 (5) Niklas Wansölin OK Ravinen
        03:52 (3) 05:05 (3) 07:16 (3) 09:43 (5) 11:18 (5) 13:13 (5) 17:35 (5) 20:43 (5) 22:41 (5) 27:18 (5) 31:47 (5) 34:20 (5) 37:35 (5) 39:40 (5) 41:11 (5) 43:01 (5) 47:36 (4) 50:53 (4) 51:50 (4)    
5 Janne Nilsson Centrum OK 55:08 04:13 (5) 01:22 (8) 02:45 (9) 02:20 (5) 01:42 (8) 02:00 (8) 05:10 (7) 03:06 (5) 02:27 (9) 04:37 (6) 04:39 (7) 03:04 (7) 03:30 (5) 02:07 (5) 01:44 (9) 02:09 (7) 04:07 (5) 03:09 (3) 00:57 (5) Janne Nilsson Centrum OK
        04:13 (5) 05:35 (5) 08:20 (7) 10:40 (6) 12:22 (6) 14:22 (6) 19:32 (6) 22:38 (6) 25:05 (6) 29:42 (6) 34:21 (6) 37:25 (6) 40:55 (6) 43:02 (6) 44:46 (6) 46:55 (6) 51:02 (5) 54:11 (5) 55:08 (5)    
6 Anders Brinkman Centrum OK 57:10 04:19 (6) 01:07 (4) 02:11 (4) 02:03 (4) 01:29 (4) 01:41 (3) 04:32 (5) 02:42 (4) 01:50 (3) 04:19 (5) 04:33 (5) 02:33 (3) 03:16 (4) 02:11 (7) 01:28 (4) 01:54 (5) 11:21 (14) 02:51 (2) 00:50 (4) Anders Brinkman Centrum OK
        04:19 (6) 05:26 (4) 07:37 (5) 09:40 (4) 11:09 (4) 12:50 (4) 17:22 (4) 20:04 (4) 21:54 (4) 26:13 (4) 30:46 (4) 33:19 (4) 36:35 (4) 38:46 (4) 40:14 (4) 42:08 (4) 53:29 (6) 56:20 (6) 57:10 (6)    
7 Martin Tichovsky SK Praga 58:34 04:30 (7) 01:23 (9) 02:22 (7) 02:32 (10) 01:41 (7) 01:57 (6) 05:09 (6) 03:18 (8) 02:14 (8) 04:38 (8) 04:40 (8) 03:08 (8) 03:36 (6) 02:16 (10) 01:37 (6) 02:16 (10) 06:44 (9) 03:34 (8) 00:59 (7) Martin Tichovsky SK Praga
        04:30 (7) 05:53 (7) 08:15 (6) 10:47 (7) 12:28 (7) 14:25 (7) 19:34 (7) 22:52 (7) 25:06 (7) 29:44 (7) 34:24 (7) 37:32 (7) 41:08 (7) 43:24 (7) 45:01 (7) 47:17 (7) 54:01 (7) 57:35 (7) 58:34 (7)    
8 Hana Tichovska SK Praga 58:44 04:43 (8) 01:21 (7) 02:25 (8) 02:22 (6) 01:47 (9) 02:50 (13) 06:48 (11) 03:11 (7) 02:10 (6) 04:41 (9) 04:51 (9) 03:10 (9) 03:41 (8) 02:12 (8) 01:42 (7) 02:12 (8) 04:02 (4) 03:28 (7) 01:08 (9) Hana Tichovska SK Praga
        04:43 (8) 06:04 (9) 08:29 (8) 10:51 (8) 12:38 (8) 15:28 (9) 22:16 (9) 25:27 (9) 27:37 (8) 32:18 (9) 37:09 (9) 40:19 (8) 44:00 (9) 46:12 (8) 47:54 (8) 50:06 (8) 54:08 (8) 57:36 (8) 58:44 (8)    
9 Ingemar Gard Söders-Tyresö 59:15 04:07 (4) 01:29 (11) 04:13 (13) 02:22 (6) 01:49 (10) 02:10 (9) 06:18 (9) 03:31 (9) 02:33 (10) 04:43 (10) 05:12 (10) 02:57 (5) 03:49 (9) 02:07 (5) 01:43 (8) 02:07 (6) 03:04 (2) 03:53 (9) 01:08 (9) Ingemar Gard Söders-Tyresö
        04:07 (4) 05:36 (6) 09:49 (10) 12:11 (10) 14:00 (10) 16:10 (10) 22:28 (10) 25:59 (10) 28:32 (10) 33:15 (10) 38:27 (10) 41:24 (10) 45:13 (10) 47:20 (10) 49:03 (9) 51:10 (9) 54:14 (9) 58:07 (9) 59:15 (9)    
10 Lars Gerhardsson Attunda OK 66:48 05:12 (10) 01:18 (6) 02:12 (6) 02:30 (9) 01:40 (6) 01:57 (6) 06:04 (8) 04:31 (11) 02:39 (11) 04:10 (4) 04:35 (6) 03:33 (10) 03:36 (6) 02:44 (13) 07:12 (14) 02:19 (11) 05:31 (8) 04:05 (10) 01:00 (8) Lars Gerhardsson Attunda OK
        05:12 (10) 06:30 (10) 08:42 (9) 11:12 (9) 12:52 (9) 14:49 (8) 20:53 (8) 25:24 (8) 28:03 (9) 32:13 (8) 36:48 (8) 40:21 (9) 43:57 (8) 46:41 (9) 53:53 (10) 56:12 (10) 61:43 (10) 65:48 (10) 66:48 (10)    
11 Kurt Eriksson Vandrarringen 82:54 06:27 (11) 01:52 (12) 03:04 (10) 03:03 (12) 02:40 (14) 02:21 (11) 06:36 (10) 08:00 (13) 02:54 (14) 07:04 (14) 05:26 (11) 04:32 (13) 05:13 (12) 02:13 (9) 02:10 (10) 02:29 (12) 09:21 (11) 06:10 (14) 01:19 (13) Kurt Eriksson Vandrarringen
        06:27 (11) 08:19 (11) 11:23 (11) 14:26 (11) 17:06 (11) 19:27 (11) 26:03 (11) 34:03 (11) 36:57 (11) 44:01 (11) 49:27 (11) 53:59 (11) 59:12 (11) 61:25 (11) 63:35 (11) 66:04 (11) 75:25 (11) 81:35 (11) 82:54 (11)    
12 Christer Hördell Söders-Tyresö 92:38 21:36 (14) 01:53 (13) 03:14 (11) 03:27 (13) 02:28 (13) 02:43 (12) 07:10 (12) 04:48 (12) 02:50 (13) 06:12 (12) 06:15 (13) 04:08 (12) 06:42 (13) 02:54 (14) 02:25 (11) 02:41 (13) 05:00 (7) 04:49 (12) 01:23 (14) Christer Hördell Söders-Tyresö
        21:36 (14) 23:29 (14) 26:43 (14) 30:10 (14) 32:38 (14) 35:21 (14) 42:31 (13) 47:19 (13) 50:09 (13) 56:21 (13) 62:36 (13) 66:44 (13) 73:26 (13) 76:20 (13) 78:45 (13) 81:26 (13) 86:26 (12) 91:15 (12) 92:38 (12)    
13 Henrik Spovin Klubblös 94:37 07:54 (13) 01:28 (10) 04:52 (14) 02:37 (11) 01:54 (11) 02:18 (10) 18:53 (13) 03:31 (9) 02:12 (7) 05:15 (11) 08:42 (14) 03:33 (10) 07:23 (14) 02:24 (11) 02:30 (12) 02:12 (8) 11:20 (13) 04:28 (11) 01:11 (11) Henrik Spovin Klubblös
        07:54 (13) 09:22 (13) 14:14 (13) 16:51 (13) 18:45 (12) 21:03 (12) 39:56 (12) 43:27 (12) 45:39 (12) 50:54 (12) 59:36 (12) 63:09 (12) 70:32 (12) 72:56 (12) 75:26 (12) 77:38 (12) 88:58 (13) 93:26 (13) 94:37 (13)    
14 Audrey Foley Sigtuna OK 119:01 06:28 (12) 02:21 (14) 03:57 (12) 03:41 (14) 02:18 (12) 03:38 (14) 21:13 (14) 15:45 (14) 02:46 (12) 06:45 (13) 06:04 (12) 08:40 (14) 04:53 (11) 02:38 (12) 07:01 (13) 06:15 (14) 07:30 (10) 05:51 (13) 01:17 (12) Audrey Foley Sigtuna OK
        06:28 (12) 08:49 (12) 12:46 (12) 16:27 (12) 18:45 (12) 22:23 (13) 43:36 (14) 59:21 (14) 62:07 (14) 68:52 (14) 74:56 (14) 83:36 (14) 88:29 (14) 91:07 (14) 98:08 (14) 104:23 (14) 111:53 (14) 117:44 (14) 119:01 (14)    
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana B - 4,6 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12   --13                       Mål   Bana B - 4,6 km Klubb
1 Mikael Sundqvist Tullinge SK 43:21 03:39 (2) 02:58 (3) 03:09 (2) 03:06 (3) 02:07 (1) 03:12 (2) 02:02 (2) 04:12 (2) 04:21 (2) 04:22 (3) 02:17 (6) 05:28 (1) 01:33 (3)                     00:55 (1) Mikael Sundqvist Tullinge SK
        03:39 (2) 06:37 (2) 09:46 (2) 12:52 (1) 14:59 (1) 18:11 (1) 20:13 (1) 24:25 (1) 28:46 (1) 33:08 (1) 35:25 (1) 40:53 (1) 42:26 (1)                     43:21 (1)    
2 Jan Gottfridsson Norbergs OK 48:07 03:33 (1) 02:41 (1) 03:06 (1) 05:01 (15) 02:33 (7) 02:51 (1) 02:04 (3) 04:11 (1) 05:26 (10) 05:06 (5) 02:07 (3) 06:20 (5) 02:11 (10)                     00:57 (2) Jan Gottfridsson Norbergs OK
        03:33 (1) 06:14 (1) 09:20 (1) 14:21 (2) 16:54 (2) 19:45 (2) 21:49 (2) 26:00 (2) 31:26 (2) 36:32 (2) 38:39 (2) 44:59 (2) 47:10 (2)                     48:07 (2)    
3 Björn Reger Söders-Tyresö 48:22 06:27 (10) 02:49 (2) 03:21 (3) 02:49 (1) 03:32 (14) 03:20 (4) 02:00 (1) 04:30 (3) 04:57 (7) 04:11 (1) 02:05 (2) 05:34 (2) 01:50 (4)                     00:57 (2) Björn Reger Söders-Tyresö
        06:27 (10) 09:16 (4) 12:37 (4) 15:26 (4) 18:58 (4) 22:18 (3) 24:18 (3) 28:48 (3) 33:45 (3) 37:56 (3) 40:01 (3) 45:35 (3) 47:25 (3)                     48:22 (3)    
4 Marie Malmborg Söders-Tyresö 52:06 04:28 (3) 03:04 (4) 04:41 (15) 02:56 (2) 03:27 (13) 05:30 (14) 02:25 (6) 05:12 (8) 04:55 (6) 05:03 (4) 02:15 (4) 05:45 (3) 01:27 (1)                     00:58 (4) Marie Malmborg Söders-Tyresö
        04:28 (3) 07:32 (3) 12:13 (3) 15:09 (3) 18:36 (3) 24:06 (4) 26:31 (4) 31:43 (4) 36:38 (5) 41:41 (4) 43:56 (4) 49:41 (4) 51:08 (4)                     52:06 (4)    
5 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 54:34 05:19 (5) 06:25 (16) 03:27 (4) 03:39 (10) 02:08 (2) 03:35 (5) 02:15 (4) 04:55 (5) 04:41 (4) 05:45 (10) 02:57 (16) 06:11 (4) 02:03 (8)                     01:14 (8) Tapani Mattus IFK Lidingö SOK
        05:19 (5) 11:44 (9) 15:11 (9) 18:50 (8) 20:58 (7) 24:33 (5) 26:48 (5) 31:43 (4) 36:24 (4) 42:09 (5) 45:06 (5) 51:17 (5) 53:20 (5)                     54:34 (5)    
6 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 56:49 05:12 (4) 04:08 (10) 04:16 (10) 03:52 (12) 03:11 (12) 04:16 (10) 02:38 (7) 05:26 (9) 05:15 (9) 05:32 (8) 02:29 (11) 06:40 (7) 02:26 (14)                     01:28 (14) Leif Strandberg Gustavsbergs OK
        05:12 (4) 09:20 (5) 13:36 (5) 17:28 (5) 20:39 (6) 24:55 (6) 27:33 (6) 32:59 (6) 38:14 (6) 43:46 (6) 46:15 (6) 52:55 (6) 55:21 (6)                     56:49 (6)    
7 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 59:59 14:38 (18) 03:07 (5) 04:35 (14) 03:30 (7) 02:12 (3) 03:15 (3) 03:31 (14) 04:42 (4) 04:07 (1) 04:15 (2) 01:56 (1) 07:01 (9) 02:08 (9)                     01:02 (5) Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF
        14:38 (18) 17:45 (17) 22:20 (16) 25:50 (15) 28:02 (15) 31:17 (15) 34:48 (14) 39:30 (14) 43:37 (12) 47:52 (9) 49:48 (8) 56:49 (7) 58:57 (8)                     59:59 (7)    
8 Anders Larsson Skarpnäcks OL 60:08 06:26 (9) 05:35 (13) 03:58 (8) 03:25 (6) 03:10 (11) 04:46 (12) 02:51 (9) 05:34 (11) 06:49 (13) 05:09 (6) 02:25 (10) 06:50 (8) 01:57 (5)                     01:13 (7) Anders Larsson Skarpnäcks OL
        06:26 (9) 12:01 (11) 15:59 (11) 19:24 (10) 22:34 (12) 27:20 (11) 30:11 (10) 35:45 (10) 42:34 (10) 47:43 (8) 50:08 (9) 56:58 (8) 58:55 (7)                     60:08 (8)    
9 Bengt Eriksson Väsby OK 62:40 08:17 (14) 03:48 (9) 03:52 (6) 03:37 (9) 02:33 (7) 03:45 (7) 02:52 (10) 05:27 (10) 05:02 (8) 05:35 (9) 02:23 (9) 12:15 (15) 01:59 (6)                     01:15 (9) Bengt Eriksson Väsby OK
        08:17 (14) 12:05 (12) 15:57 (10) 19:34 (11) 22:07 (8) 25:52 (7) 28:44 (7) 34:11 (7) 39:13 (7) 44:48 (7) 47:11 (7) 59:26 (10) 61:25 (9)                     62:40 (9)    
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 63:10 05:42 (8) 06:09 (15) 04:32 (13) 03:14 (4) 02:55 (10) 03:54 (8) 04:21 (17) 05:37 (12) 04:37 (3) 09:24 (15) 02:16 (5) 06:31 (6) 02:16 (12)                     01:42 (16) Per Öhlund Gustavsbergs OK
        05:42 (8) 11:51 (10) 16:23 (13) 19:37 (12) 22:32 (11) 26:26 (10) 30:47 (11) 36:24 (11) 41:01 (9) 50:25 (12) 52:41 (11) 59:12 (9) 61:28 (10)                     63:10 (10)    
11 Leo Larsson Klubblös 63:52 08:37 (15) 03:28 (7) 04:26 (11) 03:24 (5) 02:28 (5) 06:46 (17) 02:41 (8) 06:17 (15) 06:08 (11) 06:01 (11) 02:44 (14) 07:13 (10) 02:24 (13)                     01:15 (10) Leo Larsson Klubblös
        08:37 (15) 12:05 (12) 16:31 (14) 19:55 (13) 22:23 (10) 29:09 (13) 31:50 (12) 38:07 (13) 44:15 (13) 50:16 (11) 53:00 (12) 60:13 (11) 62:37 (11)                     63:52 (11)    
12 Per-Erik Jansson IF Thor 64:51 05:20 (6) 06:57 (17) 04:56 (16) 04:38 (14) 02:32 (6) 04:19 (11) 03:23 (13) 06:00 (13) 06:30 (12) 06:09 (12) 02:20 (8) 07:22 (11) 03:06 (16)                     01:19 (13) Per-Erik Jansson IF Thor
        05:20 (6) 12:17 (15) 17:13 (15) 21:51 (14) 24:23 (14) 28:42 (12) 32:05 (13) 38:05 (12) 44:35 (14) 50:44 (13) 53:04 (13) 60:26 (12) 63:32 (12)                     64:51 (12)    
13 Tommy Lindberg Haninge SOK 65:24 07:31 (13) 03:21 (6) 03:47 (5) 03:33 (8) 02:23 (4) 05:47 (15) 03:16 (12) 04:57 (6) 04:53 (5) 08:40 (14) 02:18 (7) 12:15 (15) 01:31 (2)                     01:12 (6) Tommy Lindberg Haninge SOK
        07:31 (13) 10:52 (8) 14:39 (6) 18:12 (6) 20:35 (5) 26:22 (9) 29:38 (9) 34:35 (9) 39:28 (8) 48:08 (10) 50:26 (10) 62:41 (13) 64:12 (13)                     65:24 (13)    
14 Svante Frid Enebybergs IF 67:46 06:58 (11) 03:38 (8) 04:14 (9) 03:49 (11) 03:41 (15) 03:54 (8) 03:14 (11) 05:06 (7) 08:18 (16) 10:28 (16) 02:51 (15) 07:50 (12) 02:30 (15)                     01:15 (9) Svante Frid Enebybergs IF
        06:58 (11) 10:36 (7) 14:50 (8) 18:39 (7) 22:20 (9) 26:14 (8) 29:28 (8) 34:34 (8) 42:52 (11) 53:20 (14) 56:11 (14) 64:01 (14) 66:31 (14)                     67:46 (14)    
15 Reijo Korhonen Haninge SOK 84:50 05:23 (7) 04:52 (12) 04:30 (12) 04:13 (13) 05:04 (17) 05:58 (16) 11:29 (18) 06:00 (13) 09:24 (17) 13:40 (18) 02:30 (12) 08:18 (13) 02:14 (11)                     01:15 (10) Reijo Korhonen Haninge SOK
        05:23 (7) 10:15 (6) 14:45 (7) 18:58 (9) 24:02 (13) 30:00 (14) 41:29 (15) 47:29 (15) 56:53 (15) 70:33 (16) 73:03 (16) 81:21 (15) 83:35 (15)                     84:50 (15)    
16 Lars Strinnholm Östersunds OK 89:15 07:29 (12) 04:43 (11) 03:52 (6) 20:21 (18) 02:43 (9) 03:39 (6) 02:24 (5) 07:27 (16) 07:27 (14) 05:11 (7) 02:32 (13) 17:48 (18) 02:00 (7)                     01:39 (15) Lars Strinnholm Östersunds OK
        07:29 (12) 12:12 (14) 16:04 (12) 36:25 (17) 39:08 (17) 42:47 (16) 45:11 (16) 52:38 (16) 60:05 (16) 65:16 (15) 67:48 (15) 85:36 (16) 87:36 (16)                     89:15 (16)    
17 Gustaf Richert Skogsluffarnas OK 101:09 09:17 (16) 07:17 (18) 06:46 (17) 06:38 (16) 06:06 (18) 08:50 (18) 04:14 (16) 09:42 (18) 12:20 (18) 08:37 (13) 04:09 (17) 12:01 (14) 03:14 (17)                     01:58 (18) Gustaf Richert Skogsluffarnas OK
        09:17 (16) 16:34 (16) 23:20 (17) 29:58 (16) 36:04 (16) 44:54 (17) 49:08 (17) 58:50 (18) 71:10 (18) 79:47 (18) 83:56 (17) 95:57 (17) 99:11 (17)                     101:09 (17)    
18 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 113:24 14:12 (17) 05:35 (13) 07:39 (18) 09:36 (17) 03:44 (16) 05:28 (13) 03:46 (15) 07:32 (17) 07:31 (15) 12:47 (17) 15:41 (18) 13:01 (17) 04:55 (18)                     01:57 (17) Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF
        14:12 (17) 19:47 (18) 27:26 (18) 37:02 (18) 40:46 (18) 46:14 (18) 50:00 (18) 57:32 (17) 65:03 (17) 77:50 (17) 93:31 (18) 106:32 (18) 111:27 (18)                     113:24 (18)    
- Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 82:25 12:58   03:28   05:22   03:21   04:01   09:21   03:08   20:24   02:58                                       17:24   Per Molin Södertälje-Nykvarn OF
        12:58   16:26   21:48   25:09   29:10   38:31   41:39   62:03   65:01                                       82:25      
- Roland Löwgren Spårvägens OK 391:55                                                                         391:55   Roland Löwgren Spårvägens OK
                                                                                391:55      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana C - 3,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9   --10   --11   --12                           Mål   Bana C - 3,7 km Klubb
1 Tommy Holmér Väsby OK 32:51 05:34 (16) 03:14 (1) 01:41 (1) 01:55 (1) 03:32 (1) 01:36 (1) 02:57 (2) 02:41 (1) 03:19 (1) 01:50 (1) 01:45 (1) 01:28 (1)                         01:19 (1) Tommy Holmér Väsby OK
        05:34 (16) 08:48 (1) 10:29 (1) 12:24 (1) 15:56 (1) 17:32 (1) 20:29 (1) 23:10 (1) 26:29 (1) 28:19 (1) 30:04 (1) 31:32 (1)                         32:51 (1)    
2 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 36:34 04:51 (6) 04:12 (3) 01:54 (3) 02:07 (2) 04:35 (3) 01:50 (2) 02:35 (1) 02:47 (2) 03:30 (2) 02:02 (2) 01:55 (2) 02:04 (5)                         02:12 (19) Karl-Erik Johansson OK Södertörn
        04:51 (6) 09:03 (3) 10:57 (2) 13:04 (2) 17:39 (2) 19:29 (2) 22:04 (2) 24:51 (2) 28:21 (2) 30:23 (2) 32:18 (2) 34:22 (2)                         36:34 (2)    
3 Kjell Holmberg OK Södertörn 40:46 04:58 (7) 04:45 (11) 02:04 (7) 02:15 (5) 05:06 (11) 02:10 (6) 03:19 (6) 03:17 (7) 04:16 (9) 02:18 (8) 02:18 (8) 02:12 (9)                         01:48 (6) Kjell Holmberg OK Södertörn
        04:58 (7) 09:43 (7) 11:47 (5) 14:02 (5) 19:08 (5) 21:18 (5) 24:37 (4) 27:54 (4) 32:10 (3) 34:28 (3) 36:46 (3) 38:58 (3)                         40:46 (3)    
4 Lars Rönnols Täby OK 41:30 05:08 (9) 04:16 (4) 02:02 (6) 02:29 (16) 04:59 (6) 02:08 (4) 03:28 (9) 03:20 (9) 04:37 (16) 02:05 (3) 02:17 (6) 02:38 (24)                         02:03 (13) Lars Rönnols Täby OK
        05:08 (9) 09:24 (5) 11:26 (4) 13:55 (4) 18:54 (4) 21:02 (4) 24:30 (3) 27:50 (3) 32:27 (4) 34:32 (4) 36:49 (4) 39:27 (4)                         41:30 (4)    
5 Jan Lindgren OK Södertörn 43:12 05:09 (10) 05:26 (18) 02:31 (24) 02:28 (15) 04:38 (4) 02:25 (17) 03:18 (5) 03:36 (15) 04:17 (10) 02:56 (27) 02:24 (10) 02:24 (12)                         01:40 (2) Jan Lindgren OK Södertörn
        05:09 (10) 10:35 (11) 13:06 (13) 15:34 (13) 20:12 (8) 22:37 (8) 25:55 (6) 29:31 (6) 33:48 (6) 36:44 (7) 39:08 (6) 41:32 (6)                         43:12 (5)    
6 Per Ljung Centrum OK 43:25 04:23 (1) 04:49 (13) 06:10 (55) 02:17 (7) 05:09 (12) 02:16 (9) 03:05 (3) 02:56 (4) 04:04 (6) 02:14 (6) 02:14 (5) 01:53 (2)                         01:55 (9) Per Ljung Centrum OK
        04:23 (1) 09:12 (4) 15:22 (22) 17:39 (20) 22:48 (17) 25:04 (15) 28:09 (11) 31:05 (10) 35:09 (9) 37:23 (8) 39:37 (7) 41:30 (5)                         43:25 (6)    
7 Per-Johan Vikfors OK Österåker 43:46 04:47 (4) 06:21 (34) 03:28 (48) 02:26 (10) 05:04 (9) 02:09 (5) 03:11 (4) 03:00 (6) 04:33 (15) 02:26 (10) 02:25 (12) 02:09 (7)                         01:47 (5) Per-Johan Vikfors OK Österåker
        04:47 (4) 11:08 (14) 14:36 (17) 17:02 (15) 22:06 (12) 24:15 (11) 27:26 (9) 30:26 (8) 34:59 (8) 37:25 (9) 39:50 (8) 41:59 (7)                         43:46 (7)    
8 Anders Gärderud Enebybergs IF 44:26 07:05 (26) 04:03 (2) 01:52 (2) 02:21 (8) 04:01 (2) 02:26 (18) 04:54 (41) 02:59 (5) 03:41 (4) 02:09 (4) 02:56 (27) 03:35 (47)                         02:24 (27) Anders Gärderud Enebybergs IF
        07:05 (26) 11:08 (14) 13:00 (12) 15:21 (11) 19:22 (6) 21:48 (6) 26:42 (7) 29:41 (7) 33:22 (5) 35:31 (5) 38:27 (5) 42:02 (8)                         44:26 (8)    
9 Leif Mörkfors Järfälla OK 44:49 04:48 (5) 04:54 (15) 02:06 (9) 02:16 (6) 07:33 (38) 02:22 (14) 03:28 (9) 03:32 (12) 04:39 (17) 02:28 (13) 02:31 (15) 02:23 (11)                         01:49 (7) Leif Mörkfors Järfälla OK
        04:48 (5) 09:42 (6) 11:48 (6) 14:04 (6) 21:37 (10) 23:59 (10) 27:27 (10) 30:59 (9) 35:38 (10) 38:06 (10) 40:37 (9) 43:00 (9)                         44:49 (9)    
10 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 46:06 06:10 (20) 04:42 (10) 01:55 (4) 02:21 (8) 07:23 (37) 02:36 (21) 04:06 (23) 03:32 (12) 04:32 (14) 02:29 (14) 02:19 (9) 02:10 (8)                         01:51 (8) Per-Erik Wåhlberg OK Linné
        06:10 (20) 10:52 (13) 12:47 (11) 15:08 (10) 22:31 (15) 25:07 (16) 29:13 (13) 32:45 (11) 37:17 (11) 39:46 (11) 42:05 (10) 44:15 (10)                         46:06 (10)    
11 Kjell Jansson Långhundra IF 48:36 04:43 (3) 08:09 (54) 02:08 (10) 02:27 (13) 05:05 (10) 02:16 (9) 04:12 (28) 03:51 (20) 06:03 (37) 03:08 (38) 02:28 (14) 02:20 (10)                         01:46 (4) Kjell Jansson Långhundra IF
        04:43 (3) 12:52 (22) 15:00 (20) 17:27 (18) 22:32 (16) 24:48 (13) 29:00 (12) 32:51 (12) 38:54 (13) 42:02 (13) 44:30 (13) 46:50 (12)                         48:36 (11)    
12 Sven Hedman Attunda OK 49:13 05:04 (8) 04:47 (12) 02:09 (11) 02:27 (13) 07:57 (42) 03:00 (35) 04:06 (23) 03:49 (19) 04:53 (21) 02:33 (16) 03:15 (42) 02:43 (28)                         02:30 (33) Sven Hedman Attunda OK
        05:04 (8) 09:51 (8) 12:00 (7) 14:27 (7) 22:24 (13) 25:24 (17) 29:30 (14) 33:19 (13) 38:12 (12) 40:45 (12) 44:00 (11) 46:43 (11)                         49:13 (12)    
13 Håkan Boije Attunda OK 49:14 07:13 (31) 05:49 (24) 02:30 (22) 03:10 (37) 06:09 (19) 02:43 (23) 03:39 (12) 03:40 (17) 04:39 (17) 02:38 (18) 02:33 (17) 02:28 (14)                         02:03 (13) Håkan Boije Attunda OK
        07:13 (31) 13:02 (23) 15:32 (25) 18:42 (26) 24:51 (22) 27:34 (20) 31:13 (18) 34:53 (16) 39:32 (15) 42:10 (14) 44:43 (14) 47:11 (13)                         49:14 (13)    
14 Börje Lenas Skogsluffarnas OK 49:26 05:11 (11) 05:28 (19) 02:05 (8) 02:42 (24) 06:22 (26) 02:52 (27) 07:39 (50) 03:26 (11) 04:20 (12) 02:48 (23) 02:24 (10) 02:24 (12)                         01:45 (3) Börje Lenas Skogsluffarnas OK
        05:11 (11) 10:39 (12) 12:44 (10) 15:26 (12) 21:48 (11) 24:40 (12) 32:19 (23) 35:45 (21) 40:05 (17) 42:53 (17) 45:17 (16) 47:41 (15)                         49:26 (14)    
15 Hans-Erik Persson Sundbybergs IK 49:32 05:23 (13) 04:33 (8) 02:20 (18) 02:26 (10) 06:11 (20) 02:19 (12) 03:59 (21) 08:12 (54) 04:21 (13) 02:27 (11) 02:37 (22) 02:36 (21)                         02:08 (16) Hans-Erik Persson Sundbybergs IK
        05:23 (13) 09:56 (9) 12:16 (8) 14:42 (8) 20:53 (9) 23:12 (9) 27:11 (8) 35:23 (18) 39:44 (16) 42:11 (15) 44:48 (15) 47:24 (14)                         49:32 (15)    
16 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 49:57 04:42 (2) 04:16 (4) 02:01 (5) 02:26 (11) 05:02 (7) 01:57 (3) 04:17 (30) 03:20 (9) 06:18 (40) 02:15 (7) 07:48 (56) 03:26 (43)                         02:09 (17) Bror Fureskog Alfta-Ösa OK
        04:42 (2) 08:58 (2) 10:59 (3) 13:25 (3) 18:27 (3) 20:24 (3) 24:41 (5) 28:01 (5) 34:19 (7) 36:34 (6) 44:22 (12) 47:48 (16)                         49:57 (16)    
17 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 50:57 05:35 (17) 07:43 (52) 02:11 (13) 02:46 (28) 05:28 (13) 03:08 (40) 04:00 (22) 03:47 (18) 04:45 (19) 03:07 (36) 02:57 (29) 03:21 (41)                         02:09 (17) Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF
        05:35 (17) 13:18 (27) 15:29 (24) 18:15 (23) 23:43 (18) 26:51 (19) 30:51 (16) 34:38 (15) 39:23 (14) 42:30 (16) 45:27 (17) 48:48 (18)                         50:57 (17)    
18 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 51:24 07:08 (28) 05:59 (29) 02:19 (17) 02:38 (20) 08:42 (45) 02:17 (11) 03:54 (18) 03:36 (15) 04:04 (6) 02:35 (17) 02:41 (24) 02:52 (32)                         02:39 (39) Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
        07:08 (28) 13:07 (24) 15:26 (23) 18:04 (21) 26:46 (27) 29:03 (26) 32:57 (25) 36:33 (24) 40:37 (18) 43:12 (18) 45:53 (18) 48:45 (17)                         51:24 (18)    
19 Tord Jansson Södertälje Nykvarn 51:38 07:02 (25) 05:23 (17) 02:24 (21) 02:33 (18) 05:03 (8) 02:24 (16) 04:43 (35) 03:59 (27) 07:29 (48) 02:51 (25) 02:56 (27) 02:28 (14)                         02:23 (26) Tord Jansson Södertälje Nykvarn
        07:02 (25) 12:25 (20) 14:49 (18) 17:22 (17) 22:25 (14) 24:49 (14) 29:32 (15) 33:31 (14) 41:00 (19) 43:51 (19) 46:47 (19) 49:15 (19)                         51:38 (19)    
20 Kerstin Rosengren Attunda OK 51:51 11:08 (46) 05:33 (21) 02:22 (19) 02:44 (26) 06:02 (18) 03:07 (39) 03:26 (8) 03:19 (8) 04:17 (10) 02:46 (21) 02:33 (17) 02:34 (19)                         02:00 (11) Kerstin Rosengren Attunda OK
        11:08 (46) 16:41 (46) 19:03 (44) 21:47 (41) 27:49 (34) 30:56 (33) 34:22 (28) 37:41 (27) 41:58 (22) 44:44 (21) 47:17 (21) 49:51 (21)                         51:51 (20)    
21 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 51:52 11:12 (47) 05:09 (16) 02:22 (19) 02:43 (25) 06:16 (21) 02:20 (13) 03:41 (13) 03:54 (23) 04:14 (8) 02:40 (19) 02:39 (23) 02:30 (17)                         02:12 (19) Lars Mongård Skogsluffarnas OK
        11:12 (47) 16:21 (44) 18:43 (43) 21:26 (38) 27:42 (32) 30:02 (29) 33:43 (27) 37:37 (26) 41:51 (21) 44:31 (20) 47:10 (20) 49:40 (20)                         51:52 (21)    
22 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 53:21 08:22 (41) 05:38 (22) 02:39 (31) 02:51 (30) 05:45 (15) 03:08 (40) 03:46 (16) 04:13 (32) 05:04 (24) 03:19 (42) 03:02 (35) 03:09 (38)                         02:25 (29) Torbjörn Hellquist Tullinge SK
        08:22 (41) 14:00 (33) 16:39 (30) 19:30 (29) 25:15 (24) 28:23 (24) 32:09 (22) 36:22 (23) 41:26 (20) 44:45 (22) 47:47 (22) 50:56 (22)                         53:21 (22)    
23 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 53:45 12:13 (51) 04:29 (7) 06:25 (56) 02:10 (3) 06:25 (27) 02:13 (8) 04:45 (37) 02:48 (3) 03:39 (3) 02:11 (5) 02:07 (3) 02:06 (6)                         02:14 (21) Börje Wahlgren Sundbybergs IK
        12:13 (51) 16:42 (47) 23:07 (48) 25:17 (48) 31:42 (43) 33:55 (41) 38:40 (41) 41:28 (36) 45:07 (29) 47:18 (28) 49:25 (26) 51:31 (26)                         53:45 (23)    
24 Bengt Andersson Söders-Tyresö 54:06 05:46 (18) 06:15 (30) 02:30 (22) 03:07 (35) 07:08 (33) 02:52 (27) 03:31 (11) 04:35 (40) 06:26 (43) 03:01 (29) 03:17 (44) 02:51 (31)                         02:47 (43) Bengt Andersson Söders-Tyresö
        05:46 (18) 12:01 (18) 14:31 (16) 17:38 (19) 24:46 (20) 27:38 (21) 31:09 (17) 35:44 (20) 42:10 (23) 45:11 (23) 48:28 (23) 51:19 (23)                         54:06 (24)    
24 Olle Arman Nyköpings OK 54:06 06:38 (23) 05:58 (26) 02:32 (27) 03:03 (33) 05:36 (14) 02:58 (33) 04:49 (39) 04:35 (40) 06:18 (40) 03:03 (32) 03:07 (39) 02:42 (26)                         02:47 (43) Olle Arman Nyköpings OK
        06:38 (23) 12:36 (21) 15:08 (21) 18:11 (22) 23:47 (19) 26:45 (18) 31:34 (20) 36:09 (22) 42:27 (24) 45:30 (24) 48:37 (24) 51:19 (23)                         54:06 (24)    
26 Åke Wansölin Söders-Tyresö 54:15 05:29 (14) 04:52 (14) 02:13 (15) 02:32 (17) 04:51 (5) 02:23 (15) 08:53 (54) 03:51 (20) 09:09 (56) 03:02 (31) 02:12 (4) 01:55 (3)                         02:53 (46) Åke Wansölin Söders-Tyresö
        05:29 (14) 10:21 (10) 12:34 (9) 15:06 (9) 19:57 (7) 22:20 (7) 31:13 (18) 35:04 (17) 44:13 (27) 47:15 (27) 49:27 (27) 51:22 (25)                         54:15 (26)    
27 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 54:17 06:37 (22) 04:34 (9) 02:09 (11) 02:35 (19) 08:54 (47) 02:56 (31) 03:54 (18) 04:02 (29) 07:48 (51) 02:49 (24) 02:36 (21) 02:46 (29)                         02:37 (35) Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK
        06:37 (22) 11:11 (16) 13:20 (14) 15:55 (14) 24:49 (21) 27:45 (22) 31:39 (21) 35:41 (19) 43:29 (25) 46:18 (25) 48:54 (25) 51:40 (27)                         54:17 (27)    
28 Bo Winander Järfälla OK 55:19 08:09 (38) 05:39 (23) 02:11 (13) 02:39 (21) 08:07 (43) 03:36 (47) 05:01 (43) 03:54 (23) 06:01 (36) 02:56 (27) 02:34 (19) 02:35 (20)                         01:57 (10) Bo Winander Järfälla OK
        08:09 (38) 13:48 (30) 15:59 (26) 18:38 (24) 26:45 (26) 30:21 (30) 35:22 (32) 39:16 (29) 45:17 (31) 48:13 (30) 50:47 (29) 53:22 (29)                         55:19 (28)    
29 Leif Wallenbro Väsby OK 55:20 05:18 (12) 05:58 (26) 02:56 (37) 02:59 (32) 08:59 (48) 02:47 (25) 03:44 (14) 03:59 (27) 06:56 (46) 03:03 (32) 02:59 (33) 03:00 (34)                         02:42 (41) Leif Wallenbro Väsby OK
        05:18 (12) 11:16 (17) 14:12 (15) 17:11 (16) 26:10 (25) 28:57 (25) 32:41 (24) 36:40 (25) 43:36 (26) 46:39 (26) 49:38 (28) 52:38 (28)                         55:20 (29)    
30 Urban Boström Solna OK 56:08 16:57 (56) 04:26 (6) 02:31 (24) 02:14 (4) 06:19 (25) 02:12 (7) 04:11 (26) 03:34 (14) 03:50 (5) 02:18 (8) 02:57 (30) 02:01 (4)                         02:38 (37) Urban Boström Solna OK
        16:57 (56) 21:23 (53) 23:54 (51) 26:08 (49) 32:27 (44) 34:39 (43) 38:50 (43) 42:24 (38) 46:14 (32) 48:32 (32) 51:29 (30) 53:30 (30)                         56:08 (30)    
31 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 58:25 07:26 (34) 06:44 (40) 03:18 (45) 03:22 (44) 07:42 (40) 02:50 (26) 04:07 (25) 04:33 (39) 05:08 (25) 03:15 (41) 03:10 (40) 03:25 (42)                         03:25 (53) Eddie Bjärrenholt Rånäs OK
        07:26 (34) 14:10 (35) 17:28 (37) 20:50 (35) 28:32 (37) 31:22 (36) 35:29 (34) 40:02 (30) 45:10 (30) 48:25 (31) 51:35 (31) 55:00 (31)                         58:25 (31)    
32 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 58:34 07:19 (33) 07:03 (45) 02:56 (37) 03:11 (38) 06:18 (24) 05:44 (58) 04:14 (29) 04:20 (35) 05:53 (34) 02:55 (26) 02:57 (30) 02:40 (25)                         03:04 (49) Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK
        07:19 (33) 14:22 (37) 17:18 (34) 20:29 (33) 26:47 (28) 32:31 (38) 36:45 (36) 41:05 (34) 46:58 (34) 49:53 (34) 52:50 (32) 55:30 (32)                         58:34 (32)    
33 Tomas Bruce Skogsluffarnas OK 58:57 06:26 (21) 08:25 (56) 03:15 (44) 03:16 (39) 06:17 (22) 02:59 (34) 04:44 (36) 04:40 (42) 04:48 (20) 03:20 (43) 05:18 (54) 03:05 (35)                         02:24 (27) Tomas Bruce Skogsluffarnas OK
        06:26 (21) 14:51 (39) 18:06 (38) 21:22 (36) 27:39 (31) 30:38 (32) 35:22 (32) 40:02 (30) 44:50 (28) 48:10 (29) 53:28 (34) 56:33 (33)                         58:57 (33)    
34 Åke Lewander Skarpnäcks OL 59:34 07:58 (37) 05:31 (20) 04:50 (54) 03:03 (33) 07:22 (35) 03:08 (40) 05:07 (44) 04:21 (36) 05:17 (27) 02:31 (15) 04:56 (53) 02:53 (33)                         02:37 (35) Åke Lewander Skarpnäcks OL
        07:58 (37) 13:29 (28) 18:19 (39) 21:22 (36) 28:44 (38) 31:52 (37) 36:59 (39) 41:20 (35) 46:37 (33) 49:08 (33) 54:04 (35) 56:57 (35)                         59:34 (34)    
35 Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö 59:45 05:32 (15) 07:35 (50) 02:52 (35) 02:41 (23) 06:17 (22) 03:05 (38) 08:47 (52) 03:55 (26) 09:04 (55) 02:46 (21) 02:27 (13) 02:29 (16)                         02:15 (22) Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
        05:32 (15) 13:07 (24) 15:59 (26) 18:40 (25) 24:57 (23) 28:02 (23) 36:49 (37) 40:44 (33) 49:48 (40) 52:34 (38) 55:01 (38) 57:30 (36)                         59:45 (35)    
36 Leif Hermundstad Snättringe SK 60:58 07:41 (36) 06:22 (35) 03:08 (41) 04:40 (57) 07:02 (32) 04:00 (52) 05:12 (46) 04:17 (34) 05:13 (26) 03:07 (36) 03:23 (47) 02:42 (26)                         04:11 (56) Leif Hermundstad Snättringe SK
        07:41 (36) 14:03 (34) 17:11 (33) 21:51 (42) 28:53 (39) 32:53 (40) 38:05 (40) 42:22 (37) 47:35 (36) 50:42 (35) 54:05 (36) 56:47 (34)                         60:58 (36)    
37 Martin Eriksson OK Södertörn 61:15 07:09 (29) 06:40 (39) 02:14 (16) 02:48 (29) 09:32 (49) 02:34 (20) 03:47 (17) 03:52 (22) 08:57 (54) 03:13 (39) 02:34 (19) 05:08 (55)                         02:47 (43) Martin Eriksson OK Södertörn
        07:09 (29) 13:49 (31) 16:03 (28) 18:51 (27) 28:23 (36) 30:57 (34) 34:44 (31) 38:36 (28) 47:33 (35) 50:46 (36) 53:20 (33) 58:28 (37)                         61:15 (37)    
38 Carin Runqvist Järfälla OK 61:43 08:27 (42) 06:59 (44) 03:13 (42) 04:06 (51) 07:50 (41) 03:42 (50) 04:32 (32) 04:32 (38) 06:36 (45) 03:13 (39) 03:15 (42) 02:50 (30)                         02:28 (31) Carin Runqvist Järfälla OK
        08:27 (42) 15:26 (42) 18:39 (42) 22:45 (44) 30:35 (41) 34:17 (42) 38:49 (42) 43:21 (41) 49:57 (41) 53:10 (39) 56:25 (40) 59:15 (39)                         61:43 (38)    
39 Birgitta Klang Långhundra IF 62:22 07:14 (32) 07:23 (48) 02:32 (27) 03:08 (36) 06:39 (30) 02:28 (19) 03:45 (15) 09:41 (56) 06:14 (38) 03:01 (29) 02:51 (26) 03:53 (50)                         03:33 (54) Birgitta Klang Långhundra IF
        07:14 (32) 14:37 (38) 17:09 (32) 20:17 (31) 26:56 (30) 29:24 (27) 33:09 (26) 42:50 (39) 49:04 (37) 52:05 (37) 54:56 (37) 58:49 (38)                         62:22 (39)    
40 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 63:12 10:35 (45) 05:49 (24) 03:05 (40) 03:26 (47) 06:55 (31) 02:52 (27) 04:11 (26) 07:29 (52) 05:24 (31) 04:37 (51) 03:02 (35) 02:36 (21)                         03:11 (50) Per-Åke Carlenstam Väsby OK
        10:35 (45) 16:24 (45) 19:29 (45) 22:55 (45) 29:50 (40) 32:42 (39) 36:53 (38) 44:22 (43) 49:46 (39) 54:23 (42) 57:25 (42) 60:01 (40)                         63:12 (40)    
40 Bengt Törnqvist Väsby OK 63:12 07:11 (30) 06:25 (37) 03:19 (46) 03:24 (46) 06:34 (29) 02:56 (31) 04:47 (38) 09:28 (55) 05:21 (28) 04:25 (50) 03:13 (41) 03:30 (46)                         02:39 (39) Bengt Törnqvist Väsby OK
        07:11 (30) 13:36 (29) 16:55 (31) 20:19 (32) 26:53 (29) 29:49 (28) 34:36 (30) 44:04 (42) 49:25 (38) 53:50 (41) 57:03 (41) 60:33 (41)                         63:12 (40)    
42 Maria Ehn Tullinge SK 63:53 11:18 (49) 06:17 (32) 02:55 (36) 02:40 (22) 10:36 (53) 02:39 (22) 04:41 (34) 04:05 (31) 04:53 (21) 06:37 (57) 02:31 (15) 02:36 (21)                         02:05 (15) Maria Ehn Tullinge SK
        11:18 (49) 17:35 (49) 20:30 (46) 23:10 (46) 33:46 (48) 36:25 (46) 41:06 (44) 45:11 (44) 50:04 (42) 56:41 (45) 59:12 (43) 61:48 (44)                         63:53 (42)    
43 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 64:24 09:56 (44) 05:58 (26) 08:56 (57) 02:45 (27) 08:53 (46) 04:44 (54) 03:21 (7) 03:54 (23) 05:21 (28) 02:27 (11) 02:59 (33) 02:32 (18)                         02:38 (37) Åke Andreasson Gustavsbergs OK
        09:56 (44) 15:54 (43) 24:50 (52) 27:35 (51) 36:28 (51) 41:12 (52) 44:33 (48) 48:27 (45) 53:48 (45) 56:15 (44) 59:14 (44) 61:46 (43)                         64:24 (43)    
44 Ulla Gummeson Väsby OK 64:44 08:12 (39) 06:44 (40) 02:31 (24) 03:22 (44) 07:10 (34) 03:02 (37) 04:36 (33) 07:30 (53) 07:02 (47) 03:05 (35) 02:57 (29) 05:34 (57)                         02:59 (48) Ulla Gummeson Väsby OK
        08:12 (39) 14:56 (40) 17:27 (35) 20:49 (34) 27:59 (35) 31:01 (35) 35:37 (35) 43:07 (40) 50:09 (43) 53:14 (40) 56:11 (39) 61:45 (42)                         64:44 (44)    
45 Helena Korhonen Haninge SOK 66:10 06:05 (19) 06:15 (30) 02:37 (30) 03:54 (50) 16:33 (55) 04:54 (55) 05:11 (45) 04:14 (33) 04:55 (23) 03:22 (44) 02:42 (25) 03:27 (44)                         02:01 (12) Helena Korhonen Haninge SOK
        06:05 (19) 12:20 (19) 14:57 (19) 18:51 (27) 35:24 (49) 40:18 (50) 45:29 (50) 49:43 (50) 54:38 (48) 58:00 (48) 60:42 (45) 64:09 (46)                         66:10 (45)    
46 Tommy Uvhagen Järfälla OK 66:34 13:38 (53) 06:51 (43) 02:46 (32) 03:19 (43) 05:59 (17) 03:08 (40) 06:07 (49) 06:46 (48) 06:16 (39) 03:04 (34) 03:06 (38) 03:06 (36)                         02:28 (31) Tommy Uvhagen Järfälla OK
        13:38 (53) 20:29 (51) 23:15 (49) 26:34 (50) 32:33 (45) 35:41 (45) 41:48 (46) 48:34 (46) 54:50 (49) 57:54 (47) 61:00 (46) 64:06 (45)                         66:34 (46)    
47 Gösta Guteland Snättringe SK 67:18 06:45 (24) 06:30 (38) 02:50 (34) 04:08 (52) 07:35 (39) 02:46 (24) 03:54 (19) 06:01 (45) 11:36 (57) 02:43 (20) 07:05 (55) 03:10 (39)                         02:15 (22) Gösta Guteland Snättringe SK
        06:45 (24) 13:15 (26) 16:05 (29) 20:13 (30) 27:48 (33) 30:34 (31) 34:28 (29) 40:29 (32) 52:05 (44) 54:48 (43) 61:53 (48) 65:03 (47)                         67:18 (47)    
48 Ingrid Graneli Haninge SOK 67:27 13:55 (54) 08:17 (55) 04:28 (52) 03:35 (48) 07:22 (35) 03:00 (35) 04:22 (31) 04:03 (30) 05:22 (30) 03:22 (44) 03:22 (46) 04:00 (51)                         02:19 (24) Ingrid Graneli Haninge SOK
        13:55 (54) 22:12 (54) 26:40 (53) 30:15 (54) 37:37 (52) 40:37 (51) 44:59 (49) 49:02 (49) 54:24 (46) 57:46 (46) 61:08 (47) 65:08 (48)                         67:27 (48)    
49 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 70:59 12:01 (50) 06:24 (36) 02:56 (37) 03:17 (41) 08:18 (44) 03:32 (46) 05:00 (42) 07:11 (49) 06:26 (43) 04:16 (49) 04:05 (50) 03:52 (49)                         03:41 (55) Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK
        12:01 (50) 18:25 (50) 21:21 (47) 24:38 (47) 32:56 (46) 36:28 (47) 41:28 (45) 48:39 (47) 55:05 (50) 59:21 (49) 63:26 (49) 67:18 (49)                         70:59 (49)    
50 Eva Elnerud Sigtuna OK 73:15 16:47 (55) 07:19 (47) 02:48 (33) 02:52 (31) 06:31 (28) 02:52 (27) 04:51 (40) 04:40 (42) 05:51 (33) 10:33 (58) 02:17 (6) 03:28 (45)                         02:26 (30) Eva Elnerud Sigtuna OK
        16:47 (55) 24:06 (55) 26:54 (54) 29:46 (53) 36:17 (50) 39:09 (49) 44:00 (47) 48:40 (48) 54:31 (47) 65:04 (50) 67:21 (50) 70:49 (50)                         73:15 (50)    
51 Jan Larsson Tullinge SK 75:38 07:06 (27) 07:07 (46) 04:24 (51) 03:17 (41) 17:32 (57) 03:40 (49) 06:00 (48) 04:56 (44) 05:55 (35) 06:02 (56) 03:19 (45) 03:46 (48)                         02:34 (34) Jan Larsson Tullinge SK
        07:06 (27) 14:13 (36) 18:37 (41) 21:54 (43) 39:26 (54) 43:06 (54) 49:06 (52) 54:02 (51) 59:57 (51) 65:59 (51) 69:18 (51) 73:04 (51)                         75:38 (51)    
52 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 77:42 11:14 (48) 09:42 (57) 02:34 (29) 04:11 (53) 05:56 (16) 03:47 (51) 17:48 (58) 04:31 (37) 05:38 (32) 03:50 (48) 03:03 (37) 03:07 (37)                         02:21 (25) Bo Sundén Karlsbyhedens OK
        11:14 (48) 20:56 (52) 23:30 (50) 27:41 (52) 33:37 (47) 37:24 (48) 55:12 (54) 59:43 (54) 65:21 (53) 69:11 (53) 72:14 (52) 75:21 (52)                         77:42 (52)    
53 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 83:27 08:17 (40) 06:47 (42) 03:26 (47) 03:16 (39) 09:49 (50) 03:17 (45) 11:39 (56) 10:41 (57) 07:32 (49) 03:39 (46) 08:41 (57) 03:10 (39)                         03:13 (51) Rolf Löfqvist Söders-Tyresö
        08:17 (40) 15:04 (41) 18:30 (40) 21:46 (40) 31:35 (42) 34:52 (44) 46:31 (51) 57:12 (52) 64:44 (52) 68:23 (52) 77:04 (54) 80:14 (54)                         83:27 (53)    
54 Gunnar Hellström Haninge SOK 84:50 07:36 (35) 06:17 (32) 03:34 (50) 04:16 (54) 17:18 (56) 03:13 (44) 11:14 (55) 06:14 (47) 06:19 (42) 03:44 (47) 04:28 (51) 04:03 (52)                         06:34 (58) Gunnar Hellström Haninge SOK
        07:36 (35) 13:53 (32) 17:27 (35) 21:43 (39) 39:01 (53) 42:14 (53) 53:28 (53) 59:42 (53) 66:01 (54) 69:45 (54) 74:13 (53) 78:16 (53)                         84:50 (54)    
55 Andris Rozenbachs TK IF 101:44 09:41 (43) 07:39 (51) 24:21 (58) 03:44 (49) 10:25 (52) 05:33 (57) 08:32 (51) 06:11 (46) 08:08 (53) 05:26 (55) 03:53 (48) 05:25 (56)                         02:46 (42) Andris Rozenbachs TK IF
        09:41 (43) 17:20 (48) 41:41 (57) 45:25 (56) 55:50 (56) 61:23 (56) 69:55 (56) 76:06 (56) 84:14 (56) 89:40 (56) 93:33 (56) 98:58 (56)                         101:44 (55)    
56 Mats Lundblad Täby OK 102:14 35:37 (58) 08:03 (53) 03:33 (49) 04:22 (55) 10:23 (51) 03:39 (48) 05:34 (47) 07:24 (51) 07:35 (50) 04:44 (52) 03:53 (48) 04:07 (53)                         03:20 (52) Mats Lundblad Täby OK
        35:37 (58) 43:40 (58) 47:13 (58) 51:35 (58) 61:58 (57) 65:37 (57) 71:11 (57) 78:35 (57) 86:10 (57) 90:54 (57) 94:47 (57) 98:54 (55)                         102:14 (56)    
57 Britt Nordqvist OK Sänkan 125:33 22:26 (57) 07:27 (49) 03:13 (42) 04:27 (56) 12:56 (54) 04:02 (53) 11:43 (57) 07:19 (50) 07:48 (51) 05:14 (54) 04:53 (52) 31:09 (58)                         02:56 (47) Britt Nordqvist OK Sänkan
        22:26 (57) 29:53 (57) 33:06 (56) 37:33 (55) 50:29 (55) 54:31 (55) 66:14 (55) 73:33 (55) 81:21 (55) 86:35 (55) 91:28 (55) 122:37 (57)                         125:33 (57)    
58 Ingvar Oskarsson Klubblös 131:24 12:35 (52) 13:36 (58) 04:39 (53) 16:10 (58) 17:39 (58) 05:06 (56) 08:50 (53) 14:35 (58) 15:09 (58) 05:05 (53) 09:15 (58) 04:09 (54)                         04:36 (57) Ingvar Oskarsson Klubblös
        12:35 (52) 26:11 (56) 30:50 (55) 47:00 (57) 64:39 (58) 69:45 (58) 78:35 (58) 93:10 (58) 108:19 (58) 113:24 (58) 122:39 (58) 126:48 (58)                         131:24 (58)    
- Tommy Höglund Långhundra IF 44:52                                                                         44:52   Tommy Höglund Långhundra IF
                                                                                44:52      
- Ingemar Bengtsson Söders Ok 66:53 25:16   02:17   02:51   06:53   02:43   04:51   03:33   06:19   03:06   03:09   03:54                               02:01   Ingemar Bengtsson Söders Ok
        25:16   27:33   30:24   37:17   40:00   44:51   48:24   54:43   57:49   60:58   64:52                               66:53      
- Margareta Hagstedt Väsby OK 68:12 21:49   02:43   02:43   12:02   02:47   04:11   04:02   06:10       03:03   03:02   03:09                           02:31   Margareta Hagstedt Väsby OK
        21:49   24:32   27:15   39:17   42:04   46:15   50:17   56:27   56:27   59:30   62:32   65:41                           68:12      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana D - 2,5 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8   8-9                                       Mål   Bana D - 2,5 km Klubb
1 Sören Andersson OK Locknäs 29:46 04:51 (1) 01:33 (1) 02:44 (2) 02:12 (1) 07:33 (4) 02:36 (2) 02:19 (2) 03:05 (3) 01:55 (2)                                     00:58 (1) Sören Andersson OK Locknäs
        04:51 (1) 06:24 (1) 09:08 (1) 11:20 (1) 18:53 (1) 21:29 (1) 23:48 (1) 26:53 (1) 28:48 (1)                                     29:46 (1)    
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 29:59 05:30 (2) 01:37 (2) 02:33 (1) 02:14 (2) 07:30 (3) 03:16 (9) 02:24 (3) 02:10 (1) 01:43 (1)                                     01:02 (2) Rune Carlsson Sundbybergs IK
        05:30 (2) 07:07 (2) 09:40 (2) 11:54 (2) 19:24 (2) 22:40 (3) 25:04 (3) 27:14 (2) 28:57 (2)                                     29:59 (2)    
3 Ulf Carnby Täby OK 31:24 05:35 (3) 02:21 (10) 02:49 (3) 02:19 (4) 06:53 (2) 02:38 (3) 02:11 (1) 03:00 (2) 02:17 (5)                                     01:21 (5) Ulf Carnby Täby OK
        05:35 (3) 07:56 (3) 10:45 (3) 13:04 (3) 19:57 (3) 22:35 (2) 24:46 (2) 27:46 (3) 30:03 (3)                                     31:24 (3)    
4 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 35:32 06:02 (4) 02:00 (6) 04:36 (27) 02:18 (3) 06:14 (1) 02:31 (1) 02:33 (5) 06:11 (29) 01:58 (3)                                     01:09 (3) Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK
        06:02 (4) 08:02 (4) 12:38 (5) 14:56 (5) 21:10 (4) 23:41 (4) 26:14 (4) 32:25 (4) 34:23 (4)                                     35:32 (4)    
5 Stig Lindskog Visborgs OK 41:11 07:24 (10) 02:27 (17) 04:08 (18) 02:45 (7) 08:50 (6) 03:32 (15) 03:07 (11) 04:18 (15) 02:54 (14)                                     01:46 (19) Stig Lindskog Visborgs OK
        07:24 (10) 09:51 (9) 13:59 (9) 16:44 (9) 25:34 (5) 29:06 (5) 32:13 (5) 36:31 (5) 39:25 (5)                                     41:11 (5)    
6 Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK 41:20 06:48 (6) 02:20 (8) 04:05 (17) 02:51 (12) 09:30 (10) 03:48 (19) 03:20 (13) 04:09 (13) 02:49 (11)                                     01:40 (17) Bo Eklund Fredrikshofs IF Skid & OK
        06:48 (6) 09:08 (6) 13:13 (7) 16:04 (6) 25:34 (5) 29:22 (7) 32:42 (6) 36:51 (6) 39:40 (6)                                     41:20 (6)    
7 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 41:53 06:56 (7) 02:25 (13) 03:51 (12) 02:54 (13) 09:58 (14) 03:08 (6) 03:36 (17) 04:10 (14) 03:16 (23)                                     01:39 (16) Håkan Sjökvist Söders-Tyresö
        06:56 (7) 09:21 (7) 13:12 (6) 16:06 (7) 26:04 (7) 29:12 (6) 32:48 (7) 36:58 (7) 40:14 (7)                                     41:53 (7)    
8 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 43:19 08:45 (19) 02:17 (7) 03:45 (11) 02:59 (15) 10:49 (20) 03:15 (8) 03:06 (10) 03:39 (7) 02:49 (11)                                     01:55 (26) Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK
        08:45 (19) 11:02 (17) 14:47 (11) 17:46 (11) 28:35 (13) 31:50 (11) 34:56 (11) 38:35 (9) 41:24 (8)                                     43:19 (8)    
9 Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben 43:25 06:38 (5) 01:59 (4) 03:30 (6) 02:33 (6) 12:59 (34) 03:25 (11) 02:51 (6) 03:50 (9) 04:15 (33)                                     01:25 (7) Jan-Erik Jonsson IBM-Klubben
        06:38 (5) 08:37 (5) 12:07 (4) 14:40 (4) 27:39 (9) 31:04 (9) 33:55 (8) 37:45 (8) 42:00 (9)                                     43:25 (9)    
10 Björn Stolt OK Ravinen 44:56 07:34 (11) 02:25 (13) 04:10 (19) 03:18 (26) 09:47 (13) 03:36 (16) 03:35 (16) 05:50 (24) 02:53 (13)                                     01:48 (20) Björn Stolt OK Ravinen
        07:34 (11) 09:59 (10) 14:09 (10) 17:27 (10) 27:14 (8) 30:50 (8) 34:25 (9) 40:15 (10) 43:08 (10)                                     44:56 (10)    
11 Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK 45:37 08:08 (15) 02:34 (21) 04:20 (21) 03:08 (20) 09:44 (12) 03:29 (13) 03:28 (14) 05:45 (22) 03:09 (18)                                     01:52 (23) Sten-Åke Johansson Gustavsbergs OK
        08:08 (15) 10:42 (14) 15:02 (16) 18:10 (17) 27:54 (10) 31:23 (10) 34:51 (10) 40:36 (11) 43:45 (11)                                     45:37 (11)    
12 Carl Carlin Söders-Tyresö 46:45 08:31 (18) 02:23 (12) 03:56 (15) 03:06 (19) 10:41 (19) 03:41 (18) 03:59 (23) 05:45 (22) 02:41 (9)                                     02:02 (31) Carl Carlin Söders-Tyresö
        08:31 (18) 10:54 (15) 14:50 (12) 17:56 (13) 28:37 (14) 32:18 (12) 36:17 (12) 42:02 (13) 44:43 (12)                                     46:45 (12)    
13 Lars Roos Attunda OK 46:54 07:44 (12) 03:13 (29) 03:54 (14) 03:17 (25) 10:55 (22) 05:31 (31) 04:44 (32) 03:37 (6) 02:30 (6)                                     01:29 (8) Lars Roos Attunda OK
        07:44 (12) 10:57 (16) 14:51 (14) 18:08 (16) 29:03 (15) 34:34 (15) 39:18 (17) 42:55 (15) 45:25 (14)                                     46:54 (13)    
14 Norman Thulin Täby OK 47:07 07:52 (13) 02:35 (22) 04:26 (24) 03:12 (23) 12:04 (30) 03:55 (21) 03:52 (21) 04:04 (12) 03:14 (22)                                     01:53 (24) Norman Thulin Täby OK
        07:52 (13) 10:27 (11) 14:53 (15) 18:05 (15) 30:09 (18) 34:04 (14) 37:56 (13) 42:00 (12) 45:14 (13)                                     47:07 (14)    
15 Leif Lundquist Enebybergs IF 47:25 12:15 (30) 02:52 (24) 03:40 (9) 02:45 (7) 09:59 (15) 03:20 (10) 03:41 (18) 03:46 (8) 03:30 (27)                                     01:37 (12) Leif Lundquist Enebybergs IF
        12:15 (30) 15:07 (26) 18:47 (25) 21:32 (24) 31:31 (20) 34:51 (17) 38:32 (14) 42:18 (14) 45:48 (15)                                     47:25 (15)    
16 Lars Dyrhage Järfälla OK 49:25 07:01 (8) 02:25 (13) 03:52 (13) 03:14 (24) 11:28 (25) 06:03 (33) 05:12 (36) 05:00 (17) 02:43 (10)                                     02:27 (40) Lars Dyrhage Järfälla OK
        07:01 (8) 09:26 (8) 13:18 (8) 16:32 (8) 28:00 (11) 34:03 (13) 39:15 (16) 44:15 (16) 46:58 (16)                                     49:25 (16)    
17 Inger Andersson Söders-Tyresö 51:26 18:36 (38) 02:25 (13) 03:35 (8) 02:46 (9) 10:10 (16) 03:00 (5) 02:29 (4) 04:02 (11) 02:32 (7)                                     01:51 (22) Inger Andersson Söders-Tyresö
        18:36 (38) 21:01 (37) 24:36 (32) 27:22 (31) 37:32 (26) 40:32 (24) 43:01 (21) 47:03 (18) 49:35 (17)                                     51:26 (17)    
18 Ingemar Johnsson OK Södertörn 53:28 07:59 (14) 02:30 (18) 04:21 (22) 03:11 (22) 10:25 (18) 06:13 (35) 03:53 (22) 09:12 (37) 03:44 (31)                                     02:00 (30) Ingemar Johnsson OK Södertörn
        07:59 (14) 10:29 (12) 14:50 (12) 18:01 (14) 28:26 (12) 34:39 (16) 38:32 (14) 47:44 (19) 51:28 (18)                                     53:28 (18)    
19 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 53:30 10:15 (23) 03:23 (31) 04:55 (31) 03:19 (27) 16:37 (41) 03:25 (11) 03:16 (12) 03:32 (5) 03:13 (21)                                     01:35 (11) Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
        10:15 (23) 13:38 (22) 18:33 (23) 21:52 (25) 38:29 (27) 41:54 (26) 45:10 (26) 48:42 (20) 51:55 (19)                                     53:30 (19)    
20 Tord Jonsson Attunda OK 54:55 09:15 (21) 09:10 (43) 06:41 (38) 03:01 (18) 08:55 (8) 03:39 (17) 04:04 (27) 05:23 (20) 03:10 (19)                                     01:37 (12) Tord Jonsson Attunda OK
        09:15 (21) 18:25 (31) 25:06 (36) 28:07 (33) 37:02 (25) 40:41 (25) 44:45 (25) 50:08 (22) 53:18 (21)                                     54:55 (20)    
21 Mona Asplund Klubblös 55:16 08:25 (17) 02:42 (23) 05:22 (34) 03:57 (35) 12:40 (33) 05:20 (29) 05:20 (37) 05:17 (19) 03:58 (32)                                     02:15 (35) Mona Asplund Klubblös
        08:25 (17) 11:07 (18) 16:29 (18) 20:26 (19) 33:06 (23) 38:26 (22) 43:46 (24) 49:03 (21) 53:01 (20)                                     55:16 (21)    
22 Ronny Hedlund OK Södertörn 56:07 09:10 (20) 02:31 (19) 07:24 (39) 03:27 (29) 10:23 (17) 05:07 (26) 05:38 (38) 06:29 (32) 04:16 (34)                                     01:42 (18) Ronny Hedlund OK Södertörn
        09:10 (20) 11:41 (19) 19:05 (26) 22:32 (26) 32:55 (22) 38:02 (20) 43:40 (23) 50:09 (23) 54:25 (23)                                     56:07 (22)    
23 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 56:22 11:43 (28) 01:59 (4) 04:40 (28) 02:49 (11) 11:28 (25) 03:14 (7) 03:29 (15) 07:24 (35) 07:19 (43)                                     02:17 (37) Albert Mård Bromma-Vällingby SOK
        11:43 (28) 13:42 (23) 18:22 (22) 21:11 (23) 32:39 (21) 35:53 (18) 39:22 (18) 46:46 (17) 54:05 (22)                                     56:22 (23)    
24 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 57:28 13:36 (32) 01:57 (3) 03:04 (4) 02:26 (5) 08:50 (6) 10:29 (41) 02:52 (7) 09:39 (38) 03:03 (17)                                     01:32 (9) Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby
        13:36 (32) 15:33 (28) 18:37 (24) 21:03 (22) 29:53 (17) 40:22 (23) 43:14 (22) 52:53 (24) 55:56 (24)                                     57:28 (24)    
25 Göran Johansson Järfälla OK 58:27 09:26 (22) 05:10 (39) 03:17 (5) 03:09 (21) 09:08 (9) 14:07 (43) 02:59 (8) 06:09 (28) 03:43 (30)                                     01:19 (4) Göran Johansson Järfälla OK
        09:26 (22) 14:36 (25) 17:53 (21) 21:02 (21) 30:10 (19) 44:17 (30) 47:16 (27) 53:25 (25) 57:08 (26)                                     58:27 (25)    
26 UC Lybert Eriksson Väsby OK 58:28 19:56 (39) 02:20 (8) 03:59 (16) 02:55 (14) 11:36 (28) 03:31 (14) 04:02 (25) 06:07 (27) 02:12 (4)                                     01:50 (21) UC Lybert Eriksson Väsby OK
        19:56 (39) 22:16 (39) 26:15 (37) 29:10 (36) 40:46 (33) 44:17 (30) 48:19 (30) 54:26 (26) 56:38 (25)                                     58:28 (26)    
27 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 59:34 16:33 (34) 03:28 (34) 04:13 (20) 02:59 (15) 13:20 (35) 07:04 (37) 04:00 (24) 03:29 (4) 02:54 (14)                                     01:34 (10) Ingvar Larsson Gustavsbergs OK
        16:33 (34) 20:01 (34) 24:14 (31) 27:13 (30) 40:33 (32) 47:37 (34) 51:37 (34) 55:06 (30) 58:00 (30)                                     59:34 (27)    
27 Eva von Heijne Sigtuna OK 59:34 10:30 (24) 02:31 (19) 03:32 (7) 03:27 (29) 22:59 (43) 04:02 (22) 03:45 (19) 03:55 (10) 02:54 (14)                                     01:59 (29) Eva von Heijne Sigtuna OK
        10:30 (24) 13:01 (21) 16:33 (19) 20:00 (18) 42:59 (37) 47:01 (33) 50:46 (33) 54:41 (28) 57:35 (27)                                     59:34 (27)    
29 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 59:52 11:52 (29) 03:35 (37) 06:00 (35) 03:45 (33) 13:55 (37) 05:42 (32) 04:28 (28) 05:15 (18) 03:16 (23)                                     02:04 (34) Elisabeth Carlin Söders-Tyresö
        11:52 (29) 15:27 (27) 21:27 (27) 25:12 (27) 39:07 (28) 44:49 (32) 49:17 (31) 54:32 (27) 57:48 (28)                                     59:52 (29)    
30 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 59:59 10:36 (25) 09:09 (42) 04:52 (30) 04:19 (37) 11:32 (27) 03:48 (19) 03:49 (20) 06:41 (33) 03:10 (19)                                     02:03 (33) Bengt Fahlin IBM Club Sweden
        10:36 (25) 19:45 (33) 24:37 (33) 28:56 (35) 40:28 (31) 44:16 (29) 48:05 (29) 54:46 (29) 57:56 (29)                                     59:59 (30)    
31 Lennart Sjöstål Klubblös 62:17 18:20 (36) 02:22 (11) 04:23 (23) 03:19 (27) 10:54 (21) 04:14 (24) 05:56 (39) 06:21 (31) 04:50 (36)                                     01:38 (14) Lennart Sjöstål Klubblös
        18:20 (36) 20:42 (36) 25:05 (35) 28:24 (34) 39:18 (30) 43:32 (27) 49:28 (32) 55:49 (31) 60:39 (31)                                     62:17 (31)    
32 Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 63:56 07:21 (9) 03:12 (28) 04:30 (26) 02:46 (9) 11:50 (29) 07:52 (39) 03:01 (9) 19:13 (42) 02:33 (8)                                     01:38 (14) Jan-Olov Evertsson Järfälla OK
        07:21 (9) 10:33 (13) 15:03 (17) 17:49 (12) 29:39 (16) 37:31 (19) 40:32 (19) 59:45 (32) 62:18 (32)                                     63:56 (32)    
33 Phedbe Thulin Täby OK 65:18 22:08 (40) 03:22 (30) 08:41 (42) 03:52 (34) 08:01 (5) 02:58 (4) 05:02 (34) 06:20 (30) 03:33 (28)                                     01:21 (5) Phedbe Thulin Täby OK
        22:08 (40) 25:30 (40) 34:11 (42) 38:03 (41) 46:04 (41) 49:02 (37) 54:04 (37) 60:24 (33) 63:57 (33)                                     65:18 (33)    
34 Lars Nordin Solna OK 67:47 08:17 (16) 03:26 (33) 05:14 (32) 03:41 (32) 13:24 (36) 04:11 (23) 04:39 (31) 17:55 (41) 04:18 (35)                                     02:42 (42) Lars Nordin Solna OK
        08:17 (16) 11:43 (20) 16:57 (20) 20:38 (20) 34:02 (24) 38:13 (21) 42:52 (20) 60:47 (34) 65:05 (34)                                     67:47 (34)    
35 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 67:57 18:35 (37) 02:54 (25) 04:51 (29) 07:47 (42) 11:20 (23) 05:19 (28) 04:32 (30) 06:46 (34) 03:16 (23)                                     02:37 (41) Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK
        18:35 (37) 21:29 (38) 26:20 (38) 34:07 (39) 45:27 (39) 50:46 (39) 55:18 (38) 62:04 (36) 65:20 (35)                                     67:57 (35)    
36 Alvin Nordin OK Älvsjö-Örby 69:04 10:41 (27) 05:28 (40) 08:35 (41) 05:18 (40) 12:19 (31) 07:09 (38) 05:58 (40) 06:03 (26) 05:31 (41)                                     02:02 (31) Alvin Nordin OK Älvsjö-Örby
        10:41 (27) 16:09 (29) 24:44 (34) 30:02 (37) 42:21 (34) 49:30 (38) 55:28 (39) 61:31 (35) 67:02 (36)                                     69:04 (36)    
37 Carl Lang OK Österåker 70:12 13:22 (31) 03:58 (38) 05:15 (33) 04:13 (36) 15:58 (39) 08:05 (40) 06:18 (42) 05:58 (25) 05:10 (40)                                     01:55 (26) Carl Lang OK Österåker
        13:22 (31) 17:20 (30) 22:35 (29) 26:48 (29) 42:46 (36) 50:51 (40) 57:09 (40) 63:07 (37) 68:17 (37)                                     70:12 (37)    
38 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 72:08 26:10 (42) 03:08 (27) 03:41 (10) 03:00 (17) 09:38 (11) 11:17 (42) 04:03 (26) 05:38 (21) 03:35 (29)                                     01:58 (28) Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK
        26:10 (42) 29:18 (42) 32:59 (40) 35:59 (40) 45:37 (40) 56:54 (41) 60:57 (41) 66:35 (39) 70:10 (38)                                     72:08 (38)    
39 Kurt Kisslig Waxholms OK 72:20 15:28 (33) 03:29 (35) 04:27 (25) 04:20 (38) 11:24 (24) 04:25 (25) 04:31 (29) 17:23 (39) 05:00 (37)                                     01:53 (24) Kurt Kisslig Waxholms OK
        15:28 (33) 18:57 (32) 23:24 (30) 27:44 (32) 39:08 (29) 43:33 (28) 48:04 (28) 65:27 (38) 70:27 (39)                                     72:20 (39)    
40 Anki Holmberg Järla Orientering 76:55 17:33 (35) 03:07 (26) 06:25 (37) 03:38 (31) 12:32 (32) 05:26 (30) 04:57 (33) 17:32 (40) 03:21 (26)                                     02:24 (38) Anki Holmberg Järla Orientering
        17:33 (35) 20:40 (35) 27:05 (39) 30:43 (38) 43:15 (38) 48:41 (36) 53:38 (36) 71:10 (40) 74:31 (40)                                     76:55 (40)    
41 Göran Grimvall Täby OK 83:36 10:39 (26) 03:25 (32) 07:25 (40) 04:54 (39) 16:22 (40) 05:10 (27) 05:09 (35) 21:17 (43) 06:50 (42)                                     02:25 (39) Göran Grimvall Täby OK
        10:39 (26) 14:04 (24) 21:29 (28) 26:23 (28) 42:45 (35) 47:55 (35) 53:04 (35) 74:21 (41) 81:11 (41)                                     83:36 (41)    
42 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 86:10 23:17 (41) 03:34 (36) 06:18 (36) 06:50 (41) 15:57 (38) 06:03 (33) 06:59 (43) 09:11 (36) 05:08 (39)                                     02:53 (43) Anita Lindbohm Skarpnäcks OL
        23:17 (41) 26:51 (41) 33:09 (41) 39:59 (42) 55:56 (42) 61:59 (42) 68:58 (42) 78:09 (42) 83:17 (42)                                     86:10 (42)    
43 Aija Sadurskis Centrum OK 125:35 48:21 (43) 09:00 (41) 09:27 (43) 13:34 (43) 20:07 (42) 06:54 (36) 06:06 (41) 04:46 (16) 05:04 (38)                                     02:16 (36) Aija Sadurskis Centrum OK
        48:21 (43) 57:21 (43) 66:48 (43) 80:22 (43) 100:29 (43) 107:23 (43) 113:29 (43) 118:15 (43) 123:19 (43)                                     125:35 (43)    
- Kenneth Berglund Hellas Orientering 50:24 20:04   03:12   13:12   03:37   04:48   03:37                                                   01:54   Kenneth Berglund Hellas Orientering
        20:04   23:16   36:28   40:05   44:53   48:30                                                   50:24      
- Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 52:42 09:01   06:46   04:14   03:05   09:34   03:27   03:37   08:03   02:56                                       01:59   Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby
        09:01   15:47   20:01   23:06   32:40   36:07   39:44   47:47   50:43                                       52:42      
- Göran Haglund Haninge SOK 56:00 13:39   02:13   03:59   03:02   16:56   03:34   03:39   03:54                                           05:04   Göran Haglund Haninge SOK
        13:39   15:52   19:51   22:53   39:49   43:23   47:02   50:56                                           56:00      
- Ulla Karnebäck Attunda OK 60:22 06:09   02:47   04:10   03:38   17:20   03:56   03:54   16:37                                           01:51   Ulla Karnebäck Attunda OK
        06:09   08:56   13:06   16:44   34:04   38:00   41:54   58:31                                           60:22      
- Ulf Bråsjö Järla OK 65:07 06:38   03:24   03:33   09:30   03:24   05:53   02:15   03:19   14:36   02:40   06:48   01:55                           01:12   Ulf Bråsjö Järla OK
        06:38   10:02   13:35   23:05   26:29   32:22   34:37   37:56   52:32   55:12   62:00   63:55                           65:07      
- Berit Lindunger Haninge SOK 68:18 22:31   04:34   04:03   11:56   06:41   04:25   04:52   07:11                                           02:05   Berit Lindunger Haninge SOK
        22:31   27:05   31:08   43:04   49:45   54:10   59:02   66:13                                           68:18      
- Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 69:39 45:29   16:04   04:48                                                               03:18   Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK
        45:29   61:33   66:21                                                               69:39      
- Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 88:29 25:22   19:12   06:22   14:17   05:22   05:46   04:38   05:24                                           02:06   Heidi Bjerkhaug OK Ravinen
        25:22   44:34   50:56   65:13   70:35   76:21   80:59   86:23                                           88:29      
- Torsten Jansson Skogsluffarna 99:56 30:11   03:06   13:21   04:24   14:40   08:13   18:39   04:51                                           02:31   Torsten Jansson Skogsluffarna
        30:11   33:17   46:38   51:02   65:42   73:55   92:34   97:25                                           99:56      
- Jan Brundell Solna OK 407:59                                                                         407:59   Jan Brundell Solna OK
                                                                                407:59      
                                                                                       
                                                                                       
Plac Bana E - 1,7 km Klubb Sluttid S-1   1-2   2-3   3-4   4-5   5-6   6-7   7-8                                           Mål   Bana E - 1,7 km Klubb
1 Uno Adolfsson IBM Club Sweden 35:13 04:40 (7) 03:16 (4) 02:49 (2) 02:39 (1) 05:43 (2) 07:03 (1) 04:31 (4) 02:32 (1)                                         02:00 (2) Uno Adolfsson IBM Club Sweden
        04:40 (7) 07:56 (4) 10:45 (2) 13:24 (1) 19:07 (2) 26:10 (1) 30:41 (1) 33:13 (1)                                         35:13 (1)    
2 Albin Andersson IBM Klubben 35:25 04:46 (8) 03:19 (5) 02:35 (1) 04:10 (9) 03:55 (1) 07:43 (2) 04:26 (3) 02:35 (2)                                         01:56 (1) Albin Andersson IBM Klubben
        04:46 (8) 08:05 (5) 10:40 (1) 14:50 (3) 18:45 (1) 26:28 (2) 30:54 (2) 33:29 (2)                                         35:25 (2)    
3 Alf Persson OK Österåker 37:47 03:06 (1) 03:24 (6) 04:15 (4) 03:33 (3) 05:47 (3) 07:59 (3) 04:18 (1) 03:15 (4)                                         02:10 (4) Alf Persson OK Österåker
        03:06 (1) 06:30 (1) 10:45 (2) 14:18 (2) 20:05 (3) 28:04 (3) 32:22 (3) 35:37 (3)                                         37:47 (3)    
4 Errol Wicksell Hellas Orientering 47:52 04:32 (5) 03:48 (8) 04:37 (5) 03:31 (2) 05:57 (4) 10:49 (7) 08:56 (12) 03:11 (3)                                         02:31 (7) Errol Wicksell Hellas Orientering
        04:32 (5) 08:20 (6) 12:57 (4) 16:28 (4) 22:25 (4) 33:14 (4) 42:10 (4) 45:21 (4)                                         47:52 (4)    
5 Eva-Lena Svanström Täby OK 49:09 05:45 (10) 04:01 (9) 03:48 (3) 03:47 (5) 06:09 (5) 11:50 (9) 07:23 (9) 04:01 (9)                                         02:25 (6) Eva-Lena Svanström Täby OK
        05:45 (10) 09:46 (10) 13:34 (6) 17:21 (5) 23:30 (5) 35:20 (5) 42:43 (5) 46:44 (5)                                         49:09 (5)    
6 Lars-Erik Lindell Väsby OK 51:04 04:17 (2) 03:03 (1) 06:10 (6) 04:00 (8) 06:56 (8) 11:20 (8) 08:20 (11) 03:56 (8)                                         03:02 (10) Lars-Erik Lindell Väsby OK
        04:17 (2) 07:20 (2) 13:30 (5) 17:30 (6) 24:26 (6) 35:46 (6) 44:06 (6) 48:02 (6)                                         51:04 (6)    
7 Benny Alfordsson Tullinge SK 51:30 05:57 (11) 03:08 (2) 10:57 (9) 03:43 (4) 06:11 (6) 10:27 (6) 04:54 (6) 03:53 (6)                                         02:20 (5) Benny Alfordsson Tullinge SK
        05:57 (11) 09:05 (9) 20:02 (10) 23:45 (9) 29:56 (8) 40:23 (8) 45:17 (7) 49:10 (7)                                         51:30 (7)    
8 Jan Burell OK Enen 54:51 04:38 (6) 04:10 (11) 06:37 (7) 04:48 (11) 07:03 (9) 12:18 (10) 06:50 (8) 03:16 (5)                                         05:11 (12) Jan Burell OK Enen
        04:38 (6) 08:48 (8) 15:25 (7) 20:13 (7) 27:16 (7) 39:34 (7) 46:24 (8) 49:40 (8)                                         54:51 (8)    
9 Bror Wahlberg HSOK 61:39 04:24 (3) 06:46 (12) 17:13 (11) 03:49 (6) 08:27 (10) 10:07 (5) 04:51 (5) 03:54 (7)                                         02:08 (3) Bror Wahlberg HSOK
        04:24 (3) 11:10 (12) 28:23 (12) 32:12 (12) 40:39 (12) 50:46 (11) 55:37 (10) 59:31 (9)                                         61:39 (9)    
10 Iris Ahlqvist Täby OK 63:10 04:50 (9) 03:41 (7) 18:53 (12) 04:26 (10) 06:23 (7) 09:37 (4) 06:07 (7) 06:14 (10)                                         02:59 (8) Iris Ahlqvist Täby OK
        04:50 (9) 08:31 (7) 27:24 (11) 31:50 (11) 38:13 (11) 47:50 (9) 53:57 (9) 60:11 (10)                                         63:10 (10)    
11 Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK 70:16 04:29 (4) 03:11 (3) 12:04 (10) 05:44 (12) 09:55 (11) 13:57 (11) 07:30 (10) 10:08 (12)                                         03:18 (11) Gösta Hansson Bromma-Vällingby SOK
        04:29 (4) 07:40 (3) 19:44 (9) 25:28 (10) 35:23 (10) 49:20 (10) 56:50 (11) 66:58 (11)                                         70:16 (11)    
12 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 86:49 05:58 (12) 04:05 (10) 06:56 (8) 03:57 (7) 09:58 (12) 41:23 (12) 04:21 (2) 07:11 (11)                                         03:00 (9) Saga Mård Bromma-Vällingby SOK
        05:58 (12) 10:03 (11) 16:59 (8) 20:56 (8) 30:54 (9) 72:17 (12) 76:38 (12) 83:49 (12)                                         86:49 (12)    
- Yvonne Roos Attunda OK 76:08 05:34   04:50   06:18   04:35   17:35   24:27   08:57                                               03:52   Yvonne Roos Attunda OK
        05:34   10:24   16:42   21:17   38:52   63:19   72:16                                               76:08      
- Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 83:44 06:40   06:26       35:13   08:29   13:30   07:30   03:28                                           02:28   Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby
        06:40   13:06   13:06   48:19   56:48   70:18   77:48   81:16                                           83:44      
- Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 88:00 05:53   10:39   14:30   06:20   13:27                                                       37:11   Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK
        05:53   16:32   31:02   37:22   50:49                                                       88:00      
- Niklas Ahlqvist Sundbybergs IK 384:23 08:13   06:12   15:59   07:07                                                           346:52   Niklas Ahlqvist Sundbybergs IK
        08:13   14:25   30:24   37:31                                                           384:23